PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پارس خودرو ( خپارس )

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

Alidadash
2013/12/24, 11:21
خودرویی ها هنوز در اول راه قرار دارند اگر قرار بشه تو این قیمتها بمونند که یعنی تحلیل گران محترم هیچی نمی دانند در گروه خودرویی ها هم بهترین سهم ها خپارس خگستر خبهمن هستند( نه این که امروز مثبتند) هنوز خیلی جا برای پیشرفت دارند منفی بودن امروز فردا هم مقطعی و زود گذرند دولت تدبیر امید مجبور به حمایت از این صنعت پر اشتغال و مهم هست

درود بر شما. کاملاً موافقم. خودرویی ها هنوز اول راه هستن. اکثر سهامم 105-106 تومانی هستن اما باز هم اضافه میکنم. این صنعت محکوم به رشده.

717
2013/12/24, 14:53
دوستان تا فرصت هست از خپارس خارج بشن به نظرم
هر جور صلاح میدونین بازم
دوستان عزيز خودرويي ايشون سهامدار شاوان هستند و در تايپيك مربوطه تبليغ مثبت ميكنن هرجور صلاح ميدونين بازم
/:.nono.:/ /:.coolsmiley02:./

vet
2013/12/24, 15:01
دوستان عزيز خودرويي ايشون سهامدار شاوان هستند و در تايپيك مربوطه تبليغ مثبت ميكنن هرجور صلاح ميدونين بازم
/:.nono.:/ /:.coolsmiley02:./

دوست عزیز اگه شاوان گیرت میاد بخر
من به هیچ وجه نیاز ندارم که تبلیغ شاوان رو بکنم
خپارس امروز هم سیگنال بعدی رو داد برای خروج البته از دید من
ممکنه دوستان خبرهایی داشته باشن که من ازش بی خبرم ولی حجم معاملات یکشنبه رو یک بررسی بکنی میبینی از دوماه قبل هر چی معامله شده توی اون روز خالی کرد
قصدم خیر بود
گفتم توی خودرویی ها یکی دوتا سهم رو فقط براشون آینده خوبی تصور میکنم که الان منتظرم برگرده و بخرم و بقیه سهم ها که سود دهی منفی دارن به چشم من پشیزی نمیارزن
شما هم توهم برت نداره که من کار چاق کن برای سهم خاصی هستم یا نه
دوستانی که از قبل با هم بودیم میشناسن من رو و میدونن که قصد خاصی پشت حرفهام نیست
بعضی از دوستان پیام خصوصی دادن و تیکه انداختن و بهشون گفتم و باز هم به بقیه میگم هدفم اینه که اون فردی که تازه میخواد این سهم رو بگیره خیلی سرش کلاه نره
از صمیم قلب آرزو میکنم که همه سهم ها با هم برن بالا و همه دوستان به سود برسن و این چیزی که در مورد خودرویی ها و مخصوصا خپارس گفتم بر اساس تجربه ولو اندکم بود
خواه پند گیر خواه ملال
چرخ چاه رو چی میشه؟؟؟....طناب پاره میشه!!!/.:blinksmiley.:/

717
2013/12/24, 15:04
دوست عزیز اگه شاوان گیرت میاد بخر
من به هیچ وجه نیاز ندارم که تبلیغ شاوان رو بکنم
ممکنه دوستان خبرهایی داشته باشن که من ازش بی خبرم ولی حجم معاملات یکشنبه رو یک بررسی بکنی میبینی از دوماه قبل هر چی معامله شده توی اون روز خالی کرد
قصدم خیر بود
گفتم توی خودرویی ها یکی دوتا سهم رو فقط براشون آینده خوبی تصور میکنم که الان منتظرم برگرده و بخرم و بقیه سهم ها که سود دهی منفی دارن به چشم من پشیزی نمیارزن
شما هم توهم برت نداره که من کار چاق کن برای سهم خاصی هستم یا نه
دوستانی که از قبل با هم بودیم میشناسن من رو و میدونن که قصد خاصی پشت حرفهام نیست
بعضی از دوستان پیام خصوصی دادن و تیکه انداختن و بهشون گفتم و باز هم به بقیه میگم هدفم اینه که اون فردی که تازه میخواد این سهم رو بگیره خیلی سرش کلاه نره
از صمیم قلب آرزو میکنم که همه سهم ها با هم برن بالا و همه دوستان به سود برسن و این چیزی که در مورد خودرویی ها و مخصوصا خپارس گفتم بر اساس تجربه ولو اندکم بود
خواه پند گیر خواه ملال
چرخ چاه رو چی میشه؟؟؟....طناب پاره میشه!!!/.:blinksmiley.:/
لطفا قصد خير را با دليل عنوان كنين اونم يه بار نه ده بار ديدي من تو تايپيك لاوان چطور برخورد كردم به اين ميگن قصد خير عزيز ضمنا من سهم رو با بررسي ميخرم و دليلي نداره تا با تخريب سهم ديگران نون بخورم ضمنا اگه ميخواستم امروز ميتونستم شاوان بخرم و يه بار گين 80 درصدي بموقع روش گرفتم به هر حال شاوان سهم ارزنده ايه اما من فعلا بخاطر نزديك بودن برداشتن تحريم خودرويي ها و قيمت سهام ناچيز در مقابل دارايي شون و غيره كه در پست هاي بالا مفصل گفتم گروه خودرو رو ترجيح ميدم موفق باشي و پرسود حلال

کيانوش
2013/12/26, 10:05
شنبه ايران خودرو و سايپا به حمايت قوي مي خورند.و اماده ميشند براي فصل جديد رونق بورس.مطالعه فرماييد.
.................................................. ...........................

http://sobhanehonline.com/fa/news/6758
کد خبر: ۶۷۵۸تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۲نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره اختصاصی صبحانه/
رونق بزرگ بورس با تصمیم مهم دولت/ واگذاری 3 بانک، مخابرات و ایران‌خودرو +سند
طبق مصوبه مهم دولت، سهام جدیدی از شرکت های مشهور و بزرگ دولتی بر اساس دو اولویت در بورس به مردم واگذار خواهند شد.
به گزارش صبحانه، پس از آنکه در جلسه گذشته هیات دولت آخرین وضعیت خصوصی سازی و چالش‌ها و مسایل پیش روی آن با حضور رئیس جمهور بررسی شد و هیات وزیران با تاکید بر ضرورت تسریع در خصوصی‌سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی را مامور کرد تا با هدف تقویت و تسهیل خصوصی‌سازی و تحقق واقعی آن در کشور، نسبت به بررسی دقیق فرآیند و اقدامات انجام شده در موضوع خصوصی‌سازی اقدام و تدابیر لازم را پیشنهاد کند.

حال با گذشت چند روز از اعلام این موضوع، مصوبه مهم دولت در این باره رسما ابلاغ شد.

بر اساس این مصوبه که در نوع خود در ماههای اخیر کم نظیر است، هيئت وزيران در جلسه مورخ 24 آذرماه خود بنا به پيشنهاد شماره ۱۵۷۲۸۶ وزارت امور اقتصادي و دارايي و به استناد بند "ب" ماده ۳ قانون اجراي سياستهاي کلي اصل (۴۴) قانون اساسي مصوب ۱۳۸۶ با واگذاری بخش دیگری از سهام دولت «تا 5 درصد سهام» در 2 شرکت بزرگ بیمه شامل بیمه های البرز و آسیا، سه بانک دولتی خصوصی شده بانکهای ملت، صادرات ایران و تجارت، دو شرکت خودروساز بزرگ کشور سایپا و ایران خودرو و دو شرکت بزرگ دیگر کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت مخابرات موافقت کرده است.

البته طبق این مصوبه واگذاری سهام دولت در این شرکتها بر اساس سه شرط خواهد بود؛ اول آنکه "فهرست و قيمت آنها در هيئت عالي واگذاري" تصویب شود و دوم آنکه واگذاری این شرکت ها "توسط سازمان خصوصي سازي به صورت نقدي، غيربلوکي" صورت گیرد.

بر اساس شرط سوم در تصویب نامه هیات وزیران نیز فرآيند عرضه و واگذاري این شرکت ها بایستی به صورتی باشد که "همچنان يکي از اعضاي هيئت مديره در اختيار دولت باشد".

این مصوبه که فصل جدیدی در رونق بورس کشور ایجاد خواهد کرد با شماره "۱۵۳۳۳۱/ت۵۰۰۱۰هـ" از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به وزارت امور اقتصادي و دارايي، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت – وزارت راه و شهرسازي و بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران ابلاغ شده است.
.................................................. ...................................
فصل جديدي در رونق بورس کشور
شنبه کل گروه خودرويي به حمايت خود بر خورد خواهند کرد و اماده ميشند براي معامله سهام دولتي.
البته قبل از عرضه سهام دولتي گروه خودرويي بايد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي را داده باشند.
احتمال قوي تو فصل زمستان تاييديه افزايش سرمايه ايران خودرو-سايپا-خاور-خپارس و....بياد.
شنبه گروه خودرو و بانک و.... مثبت خواهند شد انشالله
در نماد خپارهفته پيش بيش از 90ميليون سهم به گروهي از حقيقيهايي عرضه شد که من فکر کرده بودم به بيمه ايران عرضه شده است.
انها چه کساني بودند.؟

فدایی
2013/12/27, 12:12

به نظر بنده علت فروش آن عده که شما اشاره فرمودید، سیو سود بوده. یک نگاهی به نمودار سهم بندازین متوجه رشد شارپ سهم میشین. خب عده ای هم به این میزان سود قانع شدند و از سهم خارج شدند و جایشان را به افراد تازه نفس دادند. این موضوع دلیل بر عدم ارزش سهم نیست. (ضمنا حقوقی ها هم برای خرید آن اقدام کردند)

vet
2013/12/27, 20:51
به نظر بنده علت فروش آن عده که شما اشاره فرمودید، سیو سود بوده. یک نگاهی به نمودار سهم بندازین متوجه رشد شارپ سهم میشین. خب عده ای هم به این میزان سود قانع شدند و از سهم خارج شدند و جایشان را به افراد تازه نفس دادند. این موضوع دلیل بر عدم ارزش سهم نیست. (ضمنا حقوقی ها هم برای خرید آن اقدام کردند)

دوست عزیز هنوز سیگنالی مبنی بر خروج صادر نشده و من هم نمیگم حتما میریزه با وجودی که سه روز بد جور معامله شده و خیلی از دوستان تیکه انداختن و مسخره کردن و توی خصوصی چرت و پرت گفتن.من اون چیزی رو که بلدم(حالا ممکنه اشتباه بگم و دوستان میتونن دلیل بیارن و بگن نه و...) رو میگم اون هم برای اون افرادی که تازه میخوان وارد سهم بشن تا خدای نکرده ضرر نکنن و هنوز اعتقاد شخصی دارم که میریزه ولی سیگنال قطعی نداده
موفق و پر سود باشی @};-@};-@};-

کيانوش
2013/12/28, 08:46
بدون شرح از سايت فرا بورس اسيا
--------------------------------------------------------------------------------

Kazem Naderali

در محاسبه ناو برخی دوستان یا برخی سایتها و بولتنها میاند بصورت ابتدایی اخرین پورتفوی بورسی شرکت سرمایگذاری دانلود میکنند ارزش افزوده سبد بورسی+حقوق صاحبان سهام جمع میزنند و کاش ذخیره سرمایگذاریها را بهش اضافه میکنند میگند ناو فلان شرکت انقدر که کل محاسبات5دقیقه هم وقت نمیبره و این نوع محاسبه ناو ابتدایی و فاصله معنا داری با ارزش واقعی داراییهای اون شرکت داره مثال همین بولتن معیار که به این صورت ابتدایی ناو چند سهمو حساب کرده بود.

الان همین خوارزمی نزدیک350میلیارد خارج بورسی سرمایگذاری کرده که حدود60-70میلیارد تومان سود ازین محل خواهد داشت حال اینکه در بخش مسکن نیز پروژه های زیادی شروع کرده که همین الان بخواد اون زمینها و پروژه ها را واگذار کنه دهها میلیارد سود کسب خواهد کرد ولی تا پروژه به انتها برسه و بفروشه چون سودی حاصل نمیشه ارزش افزوده ای براش لحاظ نمیکنند و میگویند با محاسبه پورتفوی بورسی مثلا ناو خوارزمی 470تومان است که باید گفت پس پورتفوی خارج بوسی چی؟ پس اون340میلیارد سرمایگذاری که این10-15سال کرده و دهها میلیارد بابتش دی پی اس میگیره ارزش افزوده ای نداره؟اونا را حساب کنیم این شرکت600-650ناوش میشه

یا خبهمن شما بخواهید این شرکت ناوش حساب کنید اگه بر طبق ارزش افزوده سبد بورسی و غیر بورسی با حقوق صاحبان سهام فعلی حساب کنید ناوش میشه520ولی سوال اینجاست اون دها هکتار زمین و خط تولید و ساختمانها که دهها سال پیش با دلار7تومنی ساخته شده و الان با ارزش دفتری پایین محاسبه میشه نشان دهنده ناو واقعی سهم است؟

یا ایران خودرو بخواهیم ناوش مثل همون روش مبتدی حساب کنیم باید بگوییم خودرو 274میلیارد حقوق صاحبان سهامش هست یعنی هر سهم 30تومن و300تومن هم ارزش افزوده سهام بورسی و غیر بورسی پس ناو خودرو یعنی330تومن؟؟؟
خب این اشتباهه خودرو داراییهایی که با ارزش دفتری حساب شده الان همون زمینها و خطوط تولید حداقل7-8هزار میلیارد تومان بالاتر از اون ارزشگذاری هست که خود این میشه هر سهم 700-800تومن اختلاف یعنی خودرو هر سهم حدود 1000تومان دارایی خالص داره کافیه یکبار خبهمن و خودرو و سایپا و خپارس تجدید ارزیابی دارایی کنند تا ناو واقعی اینا مشخص بشه

درباره خبهمن نیز همینطور این شرکت نزدیک4هزار میلیارد تومان فقط ارزش افزوده زمینها و املاک و خطوط تولیدش هست که دهها سال پیش با دلار ارزان خریداری شده و نزدیک 1500میلیارد نیز ارزش افزوده سبد بورسی و خارج بورسیش هست لذا 5500میلیارد یعنی هر سهم1100تومان حدودا دارایی دارد.

همین خپارس را گروه بهمن به گروه سایپا پیشنهاد خرید سهمی800تومن داده بود که قبول نکردند و1200تومن قیمتگذاری کردند که معامله نشد در حالیکه الان یکی بخواد ناو خپارس حساب کنه ممکن بگه حقوق صاحبان سهامش انقدر ارزش افزوده سرمایگذاریهاش بهمان قدر پس ناوش400تومن!!! در حالیکه اینجوری نیست این شرکت 60الی55سنت برای شرکت رنو قیمتگذاری شده بود.

یا شرکتهای ساختمانی الان یکی ناو وساخت بخواد حساب کنه و بگه ارزش افزوده سهام بورسی فلان قدر و حقوق صاحبان سهام و کاهش ذخیره و فلان بهمان قدر ناوش میشه850-900که اشتباهه چون این شرکت کلی سرمایگذای غیر بورسی و کلی دارایی تو زمین و ملک و....داره که با حساب اونا ناو واقعیش بالای3هزار بدست میاد.

خودروییها و ساختمانیها چون بخش قابل توجهی از سرمایشون تو سالهای گذشته تو زمین و ساختمان سرمایگذاری کرده اند الان ارزش افزوده بسیار بالایی پیدا کردند که باید تجدید ارزیابی دارایی کنند تا حقوق صاحبان سهامشون شفافتر بشه و ناوشون واقعیتر
الان محاسبه ناو یه خودرویی و یا ساختمانی یا محاسبه ناو پارسان زمین تا اسمان فرق داره
ناو پارسان معلومه چون یه سبد بورسی و غیر بورسی داره مثل خبهمن یا خودرو یا وساخت نیست که30سال پیش زمین یا کلی خط تولید با دلار7تومنی خریده باشه که الان3-4هزار میلیارد ارزش افزوده فقط این زمینها و خطوط تولید باشه تو پارسان که کلا3سال پیش تاسیس شده شما میتونید شفاف ناو شرکتو حساب کنید
اما کسی میتونه دقیق بگه زمینهای خودرو و سایپا و گروه بهمن و پارس خودرو الان چقدر ارزش دارند؟
یا ناو مپنا وقتی بازار ارزش واقعی نیروگاه و شرکتهاشو نمیدونه ناو شرکت غیر شفافه چون با احتساب اینکه حقوق صاحبان سهامش انقدره و سود شرکتهاش انقدر پس ارزش افزوده سرمایگذاریاش با پی برایی فلان حساب کنیم اینجوری ناو مپنا1000تومن هم نمیشه ولی بخواهیم ارزش واقعی نیروگاهها بر اساس ظرفیت تولیدی نیروگاه قیمتگذاری کنیم ناوش2-3برابر اونچه که حساب میکردیم بدست میاد.

کيانوش
2013/12/28, 11:01
استاد نادرعلي مي گويد
همین خپارس را گروه بهمن به گروه سایپا پیشنهاد خرید سهمی800تومن داده بود که قبول نکردند و1200تومن قیمتگذاری کردند که معامله نشد در حالیکه الان یکی بخواد ناو خپارس حساب کنه ممکن بگه حقوق صاحبان سهامش انقدر ارزش افزوده سرمایگذاریهاش بهمان قدر پس ناوش400تومن!!! در حالیکه اینجوری نیست این شرکت 60الی55سنت برای شرکت رنو قیمتگذاری شده بود.
.................................................. .................................................. .................................................. .............
با توجه به تحليل استاد نادرعلي ارزش دارايي خپارس بين 1500تومان تا 1800تومان هست.
70درصد ان ميشه حدود 1100تومان الان قيمت سهم هست 235تومان
اگر خپارس 500درصد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي بده شايد کمي قيمت سهم درست بشه.

vet
2013/12/29, 18:03
فردا برای خودرویی ها روز مرگ و زندگی میتونه باشه
/.:blinksmiley.:/

دوستان تا فرصت هست از خپارس خارج بشن به نظرم
هر جور صلاح میدونین بازم

منم خپارس ندارم
دلیلی هم نمیبینم که بخرم
رفیق از سر خیر خواهی دارم میگم و نیتم رو کسی جز خودم به حتم نمیتونه تائیید کنه
نمودارش بد جور آدم رو میترسونه مخصوصا حجم فروش یکشنبه که با خودم گفتم میره که بریزه
حالا چه دستی پشت پرده است و نمخواد این کار بشه رو من نمیدونم
من بر اساس تجربه ی اندک که دارم این حرف رو زدم
قصدم فقط خیر بود و لا غیر
دیگه هم در مورد خرید و فروشش حرفی نمیزنم ولی میترسم بشه قضیه واتی که به دوستان میکفتم بفروشین و خیلی ها خنده تحویل میدادن و هنوز که هنوزه یک عده تو ضرر ان
یا علی مدد @};-@};-@};-

دوست گرامی آیا الان هم که داره +3 معامله میشه حرفی هست؟ این در حالیه که مذاکرات افتاده واسه یکی دو هفته دیگه و بدخواهان و کسانی که جا موندن دارن هر روز از شکست مذاکرات میگن. بنده شخصاً سهامدارم و اصلاً فروش تو کارم نیست و تا میتونم اضافه میکنم و به چشم انداز 800 و 1000 تومان چشم دوختم. شما بهتره روند شبندر رو از زمان عرضه اولیه تا شهریور امسال یه نگاهی بندازی و درک کنی که در این یک سال خیلی روزا بوده که سهامدارا از ترس ضرر سهم رو به حراج میزاشتن غافل از اینکه قراره در یک سال قیمتش 10برابر بشه.

حرف که دارم ولی خوب ممکنه موضع بگیرن دوستان و دلخوری پیش بیاد
این همه سهم هست که در قیمت خوبی قرار داره
چرا باید بیام سهمی رو که از 2 ماه پیش تا الان بیش از 100% رشد داشته و اون هم در صورتی که EPS منفی داده بخرم؟؟؟
شما به خودت نگاه نکن که ممکنه پایین خریده باشی اون دوستی که الان میخره اگه سهم برگرده چی میشه؟؟؟
سرمایه اش بر باد میره
اگه 4% مثبت هم بشه من میگم بهتره بفروشی چون رشدش رو کرده
طمع را نباید که چندان کنی .....
@};-@};-@};-

دوست عزیز هنوز سیگنالی مبنی بر خروج صادر نشده و من هم نمیگم حتما میریزه با وجودی که سه روز بد جور معامله شده و خیلی از دوستان تیکه انداختن و مسخره کردن و توی خصوصی چرت و پرت گفتن.من اون چیزی رو که بلدم(حالا ممکنه اشتباه بگم و دوستان میتونن دلیل بیارن و بگن نه و...) رو میگم اون هم برای اون افرادی که تازه میخوان وارد سهم بشن تا خدای نکرده ضرر نکنن و هنوز اعتقاد شخصی دارم که میریزه ولی سیگنال قطعی نداده
موفق و پر سود باشی @};-@};-@};-

خوب به نظرم داره سیگنال خروج رو میده
هر چند خیلی از دوستان کم لطفی کردن و درون خودشون رو نشون دادن و پیام های خصوصی نامناسب دادن ولی دلیل نمیشه من چیزی رو که فکر میکنم درسته نگم!!!!آزادی بیان که هنوز نمرده /:.weirdsmiley.:/
به هر حال از دید من 165 تومان هم میشه خپارس رو خرید حالا ممکنه برگرده و بره بشه 500 تومان که اون حرف دیگه است ولی از دید تکنیکال این احتمال بسیار هست (اونم از دید من) /.:blinksmiley.:/
موفق و پر سود باشید @};-@};-@};-

کيانوش
2013/12/30, 10:43
با گروه خودرويي سهامداري کنيم.
خاور و خپارس تا شب عيد 100درصد بازدهي خواهند داشت.
بخاطر افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي
امور سهام خاور ارسال درخواست نامه افزايش سرمايه خاور را تاييد کرد.
و....

AAbas
2013/12/31, 10:53
مدیر امور سهام شركت پارس خودرو در گفتگو با خبرنگار ایران اكونومیست:
پارس خودرو به اندازه زیان انباشته افزایش سرمایه می دهد/سرعت گیر حقوق صاحبان سهام روی درجه صفر
به گفته سعید خلیلی عراقی، مدیر امور سهام شركت پارس خودرو، افزایش سرمایه این شركت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت (ساختمان و زمین) به اندازه ای است که زیان انباشته "خپارس" را پوشش دهد.
به گزارش خبرنگار ایران اكونومیست، شركت پارس خودرو در صدد اعلام افزایش سرمایه ای از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت خود (عمدتا ساختمان و زمین) می باشد که به زودی با هماهنگی سازمان بورس، جزییات آن اعلام می گردد.

javad.ghaderi
2013/12/31, 12:48
همچنان خپارس و خمهر و خبهمن بهترین سهام خودرو

Alidadash
2013/12/31, 15:55
خوب خدا رو شکر مثل اینکه مذاکرات خوب بوده و قرارداد ژنو باید هرچه زودتر اجرا بشه. منتظر رنو هستیم...

نجاT...
2014/01/01, 01:39
سود واقعي را كساني مي برند كه ورودشان همراه با ريسك مي باشد!
سهام خودرويي با پي منفي از پر ريسك ترين و پر سودترين سهام بازار هستند.
قبلا هم گفتم بايد در سبد باشد!
و به مذاكرات هم اميدوار!!

نجاT...
2014/01/01, 11:44
سود واقعي را كساني مي برند كه ورودشان همراه با ريسك مي باشد!
سهام خودرويي با پي منفي از پر ريسك ترين و پر سودترين سهام بازار هستند.
قبلا هم گفتم بايد در سبد باشد!
و به مذاكرات هم اميدوار!!
خپارس فرصت خريد
به زودي سهام خودرويي به خصوص قطعه سازها كيميا مي شوند...

javad.ghaderi
2014/01/01, 19:32
با سلام
خپارس سهمی است که باید در سبد باشه
در این قیمت ها توصیه به خرید دارم

BETA
2014/01/02, 12:11
شنیده ها از مذاکرات جدی جهت خرید سهام خپارس توسط خبهمن از سایپا را دارد

مهشید
2014/01/02, 19:36
شنیده ها از مذاکرات جدی جهت خرید سهام خپارس توسط خبهمن از سایپا را دارد میشه بیشتر توضیح بدین چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیکا
2014/01/02, 20:46
با گروه خودرويي سهامداري کنيم.
خاور و خپارس تا شب عيد 100درصد بازدهي خواهند داشت.
بخاطر افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي
امور سهام خاور ارسال درخواست نامه افزايش سرمايه خاور را تاييد کرد.
و....
سلام جناب کیانوش . سوال اول من درخصوص جابجایی خپارس بود که پاسخی مرحمت نکردی . الان باتوجه باینکه لغو یاکاهش تحریم اراول بهمن ماه زودتر نخواهد بود وباعنایت بشایعات درخصوص افزایش سرمایه خپارس برای جبران زیان ایا ورود بان درچه زمانی مناسب است و شما ازاقدام زمان افزایش سرمایه اطلاعاتی دارید یاخیر ؟؟تشکر

نجاT...
2014/01/05, 09:32
خپارس فرصت خريد
به زودي سهام خودرويي به خصوص قطعه سازها كيميا مي شوند...

کيانوش
2014/01/05, 14:47
سلام جناب کیانوش . سوال اول من درخصوص جابجایی خپارس بود که پاسخی مرحمت نکردی . الان باتوجه باینکه لغو یاکاهش تحریم اراول بهمن ماه زودتر نخواهد بود وباعنایت بشایعات درخصوص افزایش سرمایه خپارس برای جبران زیان ایا ورود بان درچه زمانی مناسب است و شما ازاقدام زمان افزایش سرمایه اطلاعاتی دارید یاخیر ؟؟تشکر

من شرمنده هستم که الان متن شما را ديدم.
من از زمان افزايش سرمايه خپارس اطلاع ندارم ولي حدس ميزنم قبل از عيد باشد.
احتمالا خپارس و سايپا را دارند از دست سهامداران بيرون ميارند تا بعد نامه افزايش سرمايه هر دو را رو کنند.همان کاري را که با خاور کردند.
خاور درخواست افزايش سرمايه 380درصدي از محل تجدبد ارزيابي دارايي داده است.اين را مطمن هستم.خاور را تا شب عيد حداقل 500تومان مي بينم.
بثصورم فردا کل صف فروش خپارس را جمع کنند و سهم روند صعودي بگيرد. خپارس هم راه خاور را خواهد رفت.
فقط سهامداري کنيد.
فردا به صف فروش خپارس حمله خواهد شد.
حتما خاور هم بخر.

محمد حقانی
2014/01/05, 16:07
سلام کیانوش عزیز
راجع به سهام خودرویی همیشه از نظرات کارشناسی شما بهره برده ایم. به نظر شما خرید ورنا و وساپا هم بازدهی مطلوبی خواهد داشت؟
با سپاس

کيانوش
2014/01/05, 16:27
سلام کیانوش عزیز
راجع به سهام خودرویی همیشه از نظرات کارشناسی شما بهره برده ایم. به نظر شما خرید ورنا و وساپا هم بازدهی مطلوبی خواهد داشت؟
با سپاس

قطعا خواهند داشت منتهي در نماد وساپا بيمه ايران با عرضه هاي بي برنامه خود جلوي رشد کوتاه مدت سهم را گرفته است.و معاملات ورنا هم فعلا تحت تاثير سايپا قرار دارد.بعد از استارت خوردن سايپا حتما ورنا هم رشد خوبي را تجربه خواهد کرد.
در ميان مدت همه گروه خودرويي حداقل 2برابر خواهند رشد.
تا خرداد
ولي اين وسط خاور بخاطر اينکه افزايش سرمايه اش 380درصد از محل تجديد ارزيابي دارايي استارت خورده زودتر به بار ميشينه.
و بعدش هم احتمالا خپارس و سايپا و خودرو و.....افزايش سرمايه خواهند داد.

مصطفی 64
2014/01/05, 17:00
کیانوش جان الان پیشنهاد برای خرید کدوم سهم خودرئی دارین ؟

نجاT...
2014/01/06, 09:09
قطعا خواهند داشت منتهي در نماد وساپا بيمه ايران با عرضه هاي بي برنامه خود جلوي رشد کوتاه مدت سهم را گرفته است.و معاملات ورنا هم فعلا تحت تاثير سايپا قرار دارد.بعد از استارت خوردن سايپا حتما ورنا هم رشد خوبي را تجربه خواهد کرد.
در ميان مدت همه گروه خودرويي حداقل 2برابر خواهند رشد.
تا خرداد
ولي اين وسط خاور بخاطر اينکه افزايش سرمايه اش 380درصد از محل تجديد ارزيابي دارايي استارت خورده زودتر به بار ميشينه.
و بعدش هم احتمالا خپارس و سايپا و خودرو و.....افزايش سرمايه خواهند داد.
خپارس طبق پیش بینی عمل کرد و برگشت...

کيانوش
2014/01/06, 10:49
کیانوش جان الان پیشنهاد برای خرید کدوم سهم خودرئی دارین ؟

ببخشيد الان ديدم.
اول خاور-
بعد خگستر- خودرو -خپارس-سايپا-خکاوه-ورنا-زامياد- وساپا خ خ خ
موفق باشيد.
فردا براي حجم مبناي خپارس بايد التماس کرد.بيمه ايران کاملا از اين سهم رفته بيرون.

بهراد
2014/01/07, 23:29
با سلام خدمت عزیزان
خبرگزاری ایسنا 92/9/15 خبری نوشته بود مبنی بر شرکت رنو فرانسه خریدار خپارس شد
کسی اطلاعی داره کارشون به کجا رسید؟

Alidadash
2014/01/11, 00:57
حیف این تاپیکه که پایین بمونه. مدیرعامل ایران خودرو گفته که واسه ما پژو و رنو فرقی نداره و هر شرکتی که بتونه منافع اقتصاد کشور و صنعت خودروسازی رو تامین کنه باهاش ادامه میدیم. پس با توجه به علاقه رنو به ادامه همکاری با پارس خودرو، میتونیم به حضور این کمپانی بیش از پیش امیدوار باشیم.

( احمدي )
2014/01/11, 01:17
ورود به ( خپارس ) با هدف 250 تومان و رعايت حد ضرر 195 توماني مناسب ارزيابي ميشود...

javad.ghaderi
2014/01/11, 12:44
بعد از گزارشات نه ماهه همه را حیرت زده خواهد کرد ان شاله
خپارس با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی کل زیان انباشته را صفر خواهد کرد

سلطان بورس
2014/01/11, 14:09
فردا با مثبت شدن خودرو ، پارس خودرو صف خرید میشه
امروز پارس خودرو سیگنال برگشت داد
از نظر تکنیکالی هم محدوده 205 تا 210 باید برگرده

کيانوش
2014/01/11, 14:11
بعد از گزارشات نه ماهه همه را حیرت زده خواهد کرد ان شاله
خپارس با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی کل زیان انباشته را صفر خواهد کرد

امروز استاد اعرابي و اشکان رضواني هم وارد خپارس شدند.
فردا سهم ميره براي صف خريد.
علت خريد را افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي اعلام کرده اند.
...................................
منتظر همچين روزهايي بودم.

"heydar"
2014/01/11, 16:50

دوستان عزیز
به خاطر این و اون اصلا سهم نخرید
دنیای مجازی پر از تناقض است

شبندر
2014/01/11, 20:53
بله اسم اين دو فرد محترم را شنيدم از اساتيد بورس هستند خيلي وقته در خودرو هستندزماني هم وارد زامياد شده بودند و از امروز وارد خپارس شده اند البته وجود چنين افرادي در سهم خيلي نويد خوبي داره اما گروه خودرو راه خودش را ميره وبه قيمت 14000تومان ميرسه

داروساز
2014/01/11, 20:58
مقدم اساتید گرامی.... هرچند خیلی از اساتید دیگه بودند روی این سهم.... همچنان با 75% سبد خپارس...زامیاد...خاور.... خودرو.... هستیم تا شهریور 93....

کيانوش
2014/01/12, 09:43
خپارس اولين سهمي خواهد بود در خودرويي که بر خواهد گشت و صف خريد خواهد شد.
چون به گفته استاد نادرعلي در بورس اسيا مي گويند که قبل از عيد بايد 470درصد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي بدهد.
............................
شديدا توصيه به خريد خپارس دارم.
اگر اينطور شود تا ارديبهشت 600تومان را خواهد ديد.

نجاT...
2014/01/12, 09:49
خپارس اولين سهمي خواهد بود در خودرويي که بر خواهد گشت و صف خريد خواهد شد.
چون به گفته استاد نادرعلي در بورس اسيا مي گويند که قبل از عيد بايد 470درصد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي بدهد.
شديدا توصيه به خريد خپارس دارم.
اگر اينطور شود تا ارديبهشت 600تومان را خواهد ديد.
جناب کیانوش خان عزیز
ما امروز در منفی کامل اضاف کردیم
کافیه چند سال برگردیم عقب و ببنیم بورس در زمان گفتگوی تمدن ها چه اوضاع و احوالی داشته و چه گروهی رشد سنگینی را تجربه کرده اند
تازه با توجه به اینکه در آن زمان زیاد ارتباط با غرب و علی الخصوص آمریکای ابرقدرت بر قرار نشد
اما گروه خودرو رشد عجیبی کردند
اینو مطمئنم که تاریخ تکرار میشه!

مصطفی 64
2014/01/12, 11:30
بهترین فرصت خرید خپارس امروزه

masoudrom
2014/01/12, 11:35
تا 28 jan این منفی ها ادامه داره
توصیه به خرید هیچ سهمی نم شود

کيانوش
2014/01/12, 11:45
جناب کیانوش خان عزیز
ما امروز در منفی کامل اضاف کردیم
کافیه چند سال برگردیم عقب و ببنیم بورس در زمان گفتگوی تمدن ها چه اوضاع و احوالی داشته و چه گروهی رشد سنگینی را تجربه کرده اند
تازه با توجه به اینکه در آن زمان زیاد ارتباط با غرب و علی الخصوص آمریکای ابرقدرت بر قرار نشد
اما گروه خودرو رشد عجیبی کردند
اینو مطمئنم که تاریخ تکرار میشه!

من خودم امروز خپارس اضافه کردم.خپارس اولين سهم خودرويي خواهد بود که برگرده و صف خريد بشه.بعدش خاور.
مدير عامل خاور هم مصاحبه کرده و افزايش سرمايه ها را تاييد کرده است.اين مصاحبه خاور بزودي حقوقيها رو مياره رو خاور.
خاور 480درصد افزايش سرمايه و خپارس 470درصد طبق شنيده ها.

کيانوش
2014/01/12, 12:21
احتمال داره همين امروز تا اخر وقت صفهاي فروش را جمع کنند.
شايعه برکناري اقاي صالح ابادي کاملا تکذيب شد.
.....................................
خيلي نامردند يک عده.

yousef
2014/01/12, 13:53
شنیده شده خپارس قراره تا پایان سال افزایش سرمایه 470 درصد از محل تجدید ارزیابی داراییها داشته باشه...
این شنیده هم از جناب نادرعلی نقل قول شده (که از تحلیل گران قابل احترام و برجسته بازار هستند ) و هم از
طرف جناب اعرابی...البته جناب نادرعلی 470 درصد شنیده شده رو ذکر کردن ولی اعرابی درصدش رو ذکر نکرده...
------------------------------------------------------------------------------------------
دیروز و امروز خریدهای مشکوکی بر روی این سهم صورت گرفته و سعی بر این بوده بدون ایجاد هیجان
سهم رو در قیمت پایین جمع کنن...بد نیست معاملات روزهای بعد خپارس رو دوستان زیر نظر داشته باشن
اگر حضور خریداران قوی حقیقی و حقوقی بر روی این سهم مشاهده بشه میشه کم کم این شنیده رو باور
کرد...من امروز سنگین خپارس خریدم...

کيانوش
2014/01/12, 14:35
شنیده شده خپارس قراره تا پایان سال افزایش سرمایه 470 درصد از محل تجدید ارزیابی داراییها داشته باشه...
این شنیده هم از جناب نادرعلی نقل قول شده (که از تحلیل گران قابل احترام و برجسته بازار هستند ) و هم از
طرف جناب اعرابی...البته جناب نادرعلی 470 درصد شنیده شده رو ذکر کردن ولی اعرابی درصدش رو ذکر نکرده...
------------------------------------------------------------------------------------------
دیروز و امروز خریدهای مشکوکی بر روی این سهم صورت گرفته و سعی بر این بوده بدون ایجاد هیجان
سهم رو در قیمت پایین جمع کنن...بد نیست معاملات روزهای بعد خپارس رو دوستان زیر نظر داشته باشن
اگر حضور خریداران قوی حقیقی و حقوقی بر روی این سهم مشاهده بشه میشه کم کم این شنیده رو باور
کرد...من امروز سنگین خپارس خریدم...

افزايش سرمايه 470درصدي خپارس و 480درصدي خاور چند علت ميتونه داشته باشه.
1-با توجه به ارزش دارايي 1800تومان خپارس و 2000توماني خاور و عدم تقسيم سود چند سال گذشته عقل حکم ميکنه حالا که شرکت اينهمه دارايي داره و سهامداران چند سال هست دارند ضرر ميدن حداقل با اين افزايش سرمايه ها ارش هر سهم را به قيمت واقعي ان نزديک کنند و سهامداران را راضي.
2-از محل تجديد ارزيابي دارايي زيان شرکت به طرف هر سهم 20تومان و بعد صفر ميل کرده و شرکت از زيانده بودن در مياد و اماده ميشه براي سود دهي
3-با توجه به ارزش دارايي 1800توماني خپارس و 2000توماني خاور و علاقه مندي بنز المان و هيونداي کره به مشارکت و يا خريد قسمتي از خاورو رنو فرانسه و جنرال موتور به خپارس مديران تصميم گيرنده براي فروش واقعي اين دو شرکت بلحاط ارزش بالاشون تصميم دارند با افزايش سرمايه نزديک به 500درصدي تعداد سهم را به 6سهم رسانده تا سهم را بتوانند به ارزش واقعي ان بفروشند.
تصور کنيد هر سهم بشه 6تا و يک سهم 150تومان و انوقت بلوک را بزارند براي فروش به قيمت بالاتر از 150تومان تابلو.
طبق گفته مدير عامل خاور بنز المان و هيونداي بسيار علاقه مند به مشارکتند.جالب اينکه هم اکنون خاور بتوسط شرکت ستاره ايران خود تنها شرکت داراي مجوز ساخت و توليد کننده خودروهاي سبک و سنگين بنز المان هست.يعني سرقفلي ان در اختيار خاور هست.
اين اتفاق افزايش سرمايه قبل از عيد خواهد بود.
لذا اگر هر سهم خپارس بشه 5.7سهم - قيمت 120تومان هم بشه.هر سهم خپارس به همين راحتي ميشه 700تومان چند ماهه.

نجاT...
2014/01/12, 19:42
يه يادگاري مي نويسم اينجا واسه آيندگان :

امروز سنگين خپارس 203 توماني اضاف كردم! : )

yousef
2014/01/12, 20:48
تايماز نوشته است:
aaa نوشته است:
تايماز نوشته است:
aaa نوشته است:
پارس خودرو ارزنده ترين خودرويي در بين شركتها هست و اينده سهم درخشان
تنها سهمي که نسبت به کل گروه رشدي نداشته

اين حقوقي که بي سر و صدا توي چند روز گذشته 17 ميليون سهم جمع کرده
هموني نيست که هنوز مپناي 400 تومني توي پرتفوي داره ؟

درود
بله قربان همون حقوقي وفادار هست

امیدوارم بزودی توی ترکیب ببینیمش .

حقوقی امروز هم نزدیک به 9 میلیون سهم خرید در واقع صف رو جمع کرد
و 3 میلیون هم برای خرید گذاشت من هم امروز هر چی نقدینگی داشتم
خپارس اضافه کردم .

yousef
2014/01/12, 21:02
نگاهی به معاملات خپارس : از کل 2 میلیارد سهم 1.626 میلیارد سهم دست بالای یک درصد و 374 میلیون سهم متعلق به سهامداران زیر یک درصده.در tse درصد سهام شناور 15 درصد یعنی 300 میلیون سهم ذکر شده که شاید با توجه به عرضه های یکی دو ماه اخیر به 350 میلیون سهم رسیده باشه...از 19 آذر که سهم وارد کانال 200 تومن شد تاکنون 492 میلیون سهم بالای قیمت 200 تومن معامله شده که اگه بلوک 91 میلیونی واگذار شده به بیمه ایران (به قیمت 248 تومن در تاریخ اول دیماه) رو از این 492 میلیون کنار بزاریم حدود 401 میلیون سهم توسط حقیقی ها و حقوقی ها به صورت خرد در بالای 200 تومن معامله شده در حالیکه شناور سهم حداکثر 350 میلیون سهمه...قیمت کنونی سهم برگشته به قیمت یک ماه قبل و نزدیک به 20 درصد هم از سقف قیمت خودش اصلاح داشته...با توجه به اینکه بیشتر شناور سهم در بالای 200 تومن معامله شده و همچنین اصلاح مناسب قیمتی (نزدیک به 20 درصد) و اصلاح مناسب زمانی (بیش از یک ماه) به نظر میرسه خپارس آمادگی لازم برای یکی از اون صعودهای شارپ مخصوص به خودش رو داشته باشه و اگه بحث افزایش سرمایه 470 درصدیش صحت داشته باشه دیگه اون وقت...

mehr_bourse
2014/01/12, 21:04
به گزارش خبرگزاری فارس، ایران و گروه 1+5 روز 30 دی (20 ژانویه) را به عنوان زمان اجرای گام اول توافق هسته‌ای تعیین کرده‌اند.
قرار است سید «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه تا ساعت 19:30 برای اعلام این توافق در نشست خبری حضور یابد.
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پی 6 دور مذاکره عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان و «هلگا اشمید» معاون «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره 3 اختلاف باقی‌مانده از نشست کارشناسی راه‌حل‌هایی ارائه و قرار شد که راه حل‌ها به پایتخت‌ها منتقل و در آنجا در این خصوص تصمیم‌گیری شود.
سید عباس عراقچی پس از بازگشت از این مذاکرات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از توافق بر سر تاریخ پیشنهادی برای اجرای توافق ژنو خبر داد.
ایران و گروه موسوم به 1+5 اوایل ماه قبل بعد از مدت‌ها مذاکره به توافقی اولیه دست یافتند. بر اساس این توافق موقت، ایران در 6 ماه آینده گستره برنامه هسته‌ای خود را در سطح فعلی حفظ می‌کند و در مقابل برخی تحریم‌ها از جمله در بخش پتروشیمی، صنایع خودرو و فلزات گرانبها لغو می‌شوند. اتحادیه اروپا و آمریکا همچنین متعهد شده‌اند که در این مدت تحریم جدیدی علیه ایران وضع نکنند.

کيانوش
2014/01/13, 08:43
با توافق صورت گرفته با غرب و لغو تحريمها فاز جديدي از روند صعودي گروه خودرويي اغاز شد.
افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي ها
رشد توليد و فروش و صادرات
مشارکت با خارجيها در توليد و صادرات
فروش بلوک به خارجيها
رفع موانع توليد
و....
از مهمترين انگيزه تقاضاي بازار به اينگونه سهام خواهد بود.

مصطفی 64
2014/01/13, 10:51
دوستانی که از جو بد دوسه روز پیش ترسیده و خپارس را مفت از دست دادن خیلی پشیمان خواهند شد بی شک خپارس یکی از ارزشمندترین سهم های گروه خودرویی بوده و روند روبه رشد خود را از امروز با خبر توافق هسته ای شروع کرد البته یک خبر خوب دیگر برای این گروه افزایش سرمایه این سهم می باشد که استاد کیانوش به آن اشاره نموده اند
همانطور که دیروز گفتم دیروز بهترین فرصت خرید بود ولی دوستان در صورت امکان خرید "فرصت را از دست ندهند

فرشته کوچک
2014/01/13, 16:12
حجم معاملات امروز خیلی جالب بود...

نجاT...
2014/01/13, 21:53
لغو تحریم صنعت خودرو از ۳۰ دی/ مردم در انتظار بهبود قیمت و کیفیت خودرو
با مشخص شدن زمان اجرای توافق ژنو (۳۰ دی‌ماه) لغو تحریم خودرو نیز به عنوان نخستین گام، از این تاریخ کلید می‌خورد که با توجه به این مسئله، مردم در انتظار تغییر عملکرد خودروسازان و بهبود عرضه و قیمت خودرو هستند.

تحریم صنعت خودرو ایران، موضوعی بود که توسط اوباما رئیس جمهور آمریکا وضع شد و به همین دلیل برای لغو آن نیازی به نظر کنگره یا سنا نیست و با نظر مستقیم کاخ سفید قابلیت لغو دارد.

بر این اساس، در توافق ژنو بر لزوم رفع تحریم‌ صنعت خودرو در اولین گام اجرای توافق ایران با 1+5 تأکید شد که به گفته کارشناسان، این موضوع از 30 دی ماه اجرایی می‌شود.

لغو تحریم صنعت خودرو می‌تواند در حوزه تولید محصولات جاری و همچنین محصولات جدید و مشارکت خودروسازان ایرانی با شرکت‌های خارجی تأثیرگذار باشد.

در حال حاضر خودروسازان ایرانی به دنبال برنامه‌ریزی برای توسعه محصولات خود و افزایش تعامل با شرکت‌های خودروساز خارجی هستند.

تحریم صنعت خودرو طی سال‌های اخیر به بهانه‌ای برای توجیه برخی کوتاهی‌های خودروسازان شده بود و این مسئله عاملی برای رشد قیمت خودرو و کاهش کیفیت خودروها عنوان می‌شد که حال، مصرف‌کنندگان بازار خودرو در انتظار رفع این معضلات در پی لغو تحریم صنعت خودرو هستند.

در عین حال، اخیراً انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان، خواستار کاهش 20 درصدی قیمت خودرو با توجه به روند نزولی نرخ ارز و تورم شده بود.

yousef
2014/01/14, 07:58
خپارس در ابتدای یک روند صعودی قوی قرار داره...امروز برای افزودن به خپارسی که در بازار منفی یکشنبه خریده بودم میرم تو صف خرید (کاری که به ندرت انجام میدم) و امیدوارم حقوقی مثل دیروز عرضه کنه...صف امروز خپارس احتمالا سنگین تر از دیروز خواهد بود...

کيانوش
2014/01/14, 11:09
فرصت بسيار نابي هست براي خريد.
گرچه کشيد بالا.

نجاT...
2014/01/14, 12:15
فرصت بسيار نابي هست براي خريد.
گرچه کشيد بالا.

حجم خوبی داره می خوره

مصطفی 64
2014/01/14, 12:18
امروز فرصت خرید از دست رفت/:.ohno-smiley.:/

کيانوش
2014/01/14, 12:21
افزايش سرمايه 470درصدي خپارس و 480درصدي خاور چند علت ميتونه داشته باشه.
1-با توجه به ارزش دارايي 1800تومان خپارس و 2000توماني خاور و عدم تقسيم سود چند سال گذشته عقل حکم ميکنه حالا که شرکت اينهمه دارايي داره و سهامداران چند سال هست دارند ضرر ميدن حداقل با اين افزايش سرمايه ها ارش هر سهم را به قيمت واقعي ان نزديک کنند و سهامداران را راضي.
2-از محل تجديد ارزيابي دارايي زيان شرکت به طرف هر سهم 20تومان و بعد صفر ميل کرده و شرکت از زيانده بودن در مياد و اماده ميشه براي سود دهي
3-با توجه به ارزش دارايي 1800توماني خپارس و 2000توماني خاور و علاقه مندي بنز المان و هيونداي کره به مشارکت و يا خريد قسمتي از خاورو رنو فرانسه و جنرال موتور به خپارس مديران تصميم گيرنده براي فروش واقعي اين دو شرکت بلحاط ارزش بالاشون تصميم دارند با افزايش سرمايه نزديک به 500درصدي تعداد سهم را به 6سهم رسانده تا سهم را بتوانند به ارزش واقعي ان بفروشند.
تصور کنيد هر سهم بشه 6تا و يک سهم 150تومان و انوقت بلوک را بزارند براي فروش به قيمت بالاتر از 150تومان تابلو.
طبق گفته مدير عامل خاور بنز المان و هيونداي بسيار علاقه مند به مشارکتند.جالب اينکه هم اکنون خاور بتوسط شرکت ستاره ايران خود تنها شرکت داراي مجوز ساخت و توليد کننده خودروهاي سبک و سنگين بنز المان هست.يعني سرقفلي ان در اختيار خاور هست.
اين اتفاق افزايش سرمايه قبل از عيد خواهد بود.
لذا اگر هر سهم خپارس بشه 5.7سهم - قيمت 120تومان هم بشه.هر سهم خپارس به همين راحتي ميشه 700تومان چند ماهه.

بزودي سهم تو تقاضا قفل ميشه.خپارس را ميگم/
امروز فرصت خوبي بود براي خريد خپارس و خاور
خاور فروشنده حقوقي نداره.

javad.ghaderi
2014/01/14, 23:59
خپارس شگفتی ساز سال 93 خواهد شد

کيانوش
2014/01/15, 09:45
فرصت خرید ناب

"heydar"
2014/01/15, 10:47
خپارس مشکوک میزنه
احتمالا اخباری پشت صحنه است

کيانوش
2014/01/15, 11:10
رفت برای صف خرید.
دوستان به همه بگید از صف فروش خودروایها بیایید بیرون.ایران خودرو داره جمع میشه.
درود بر خکاوه
فردا صف خرید خکاوه میشه بالای 50میلیون

zereshkkk
2014/01/15, 11:18
تو منفی خرید شد

"heydar"
2014/01/15, 11:20
مقداری خرید شد بسیار مشکوک میزنه

javad.ghaderi
2014/01/15, 11:40
امروز بنده هم خریدم هم خپارس و هم خکاوه و در تاپیک فرصت خرید هم اعلام کردم که امیدوارم دوستان خریداشون رو کامل کرده باشند

نجاT...
2014/01/16, 10:20
هیئتی از بزرگ ترین شرکت های فرانسوی در راه تهران

رئیس اتحادیه کارفرمایان فرانسه اعلام کرد هیئتی از بزرگ ترین شرکت های فرانسوی ماه آینده برای همکاری تجاری با ایران عازم تهران خواهند شد.

به نقل از خبرگزاری رویترز از پاریس ، تلاش شرکت های فرانسوی برای برقراری روابط تجاری با ایران در حالی انجام می شود که روابط بین تهران و قدرت های غربی در حال گرم شدن است.

تحریم های بین المللی علیه ایران قرار است براساس موافقتنامه سال گذشته با این کشور درباره محدود شدن فعالیت های هسته ای تهران ، کاهش یابد.

چشم انداز کاهش محدودیت های تجاری علیه ایران باعث شد شرکت های فرانسوی تلاش هایی را برای بازگشت به بازار تجاری ایران آغاز کنند.

اتحادیه کارفرمایان فرانسه این سفر را برای دوم تا پنجم فوریه برنامه ریزی کرده است.

فرانسوا نیکولاود سفیر سابق فرانسه در ایران در مصاحبه با رویترز گفت شرکت های فرانسوی که پیش از اعمال تحریم ها علیه ایران در این کشور فعالیت داشتند اکنون خواستار بازگشت به ایران هستند.

کيانوش
2014/01/16, 15:51
به احتمال قوي گزارش 9ماهه خپارس هم خوب نباشه.
انهايي که خپارس را براي گزارش 9ماهه خريدند شنبه برند بيرون.

outpost
2014/01/16, 16:20
به احتمال قوي گزارش 9ماهه خپارس هم خوب نباشه.
انهايي که خپارس را براي گزارش 9ماهه خريدند شنبه برند بيرون.

تا بسته شدن و گزارشات نه ماهه فکر کنم خیلی مونده. فکر کنم اواسط بهمن ماه باشه. چرا اینقدر زود حرف از بیرون رفتن میزنید ؟

مصطفی 64
2014/01/16, 16:31
ما که با گزارش نه ماهه کاری نداریم ما خودرویی ها رو واسه اهداف بلند مدت گرفتیم نوبتی هم که باشه نوبت رشد خودرویی هاست گذشت زمان این مسئله را ثابت خواهد کرد با روی کار آمدن دولت دکتر روحانی کارخانجات تولید خودرو به روال گذشته خود بازگشته وشاهد رونق تولید خودروهای باکیفیت با قراردادهای خوب با شرکت های مهم اورپایی (نه چینی ) خواهیم بود.

نجاT...
2014/01/16, 18:03
سفیر سابق فرانسه در تهران: شرکت های فرانسوی خواهان بازگشت به ایران هستند/ پژو و ایرباس برمی گردند
همزمان با آب شدن یخ روابط میان تهران و قدرت های غربی، آنها در این سفر تلاش می کنند بتوانند قراردادهای اقتصادی را کسب کنند.

سفیر سابق فرانسه در تهران گفت که شرکت های فرانسوی خواهان بازگشت به ایران هستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، فرانسوا نیکولو سفیر سابق فرانسه در تهران گفت: شرکت های فرانسوی که قبل از تحریم ها در ایران حضور داشتند و در این کشور فعالیت می کردند خواهان بازگشت به ایران هستند.

وی افزود: شرکت های خودروسازی رنو و پژو سیتروئن، شرکت هواپیماسازی ایرباس و بانک های کردی اگریکول، سوسیته ژنرال و بی ان پی (BNP Paribas) از جمله این شرکت ها هستند که به دلیل تحریم ها از ایران رفته بودند اما هم اکنون تمایل به بازگشت به ایران دارند.

به نوشته رویترز، شرکت های پژو و رنو فرانسه قبل از این با اعزام مسؤولان خود به همایش صنعت خودروسازی در تهران، تماس با مقامات ایرانی را آغاز کرده بودند.

دو شرکت رنو و پژو از فعالترین شرکت های فرانسوی در ایران در مرحله قبل از تحریم ها بودند.

در همین ارتباط رئیس اتحادیه کارفرمایان فرانسه هم روز چهارشنبه اعلام کرد هیاتی متشکل از نمایندگان برخی از بزرگترین شرکت های فرانسوی در ماه آینده میلادی به ایران می رود.

به گفته وی، همزمان با آب شدن یخ روابط میان تهران و قدرت های غربی، آنها در این سفر تلاش می کنند بتوانند قراردادهای اقتصادی را کسب کنند.

این خبرها در حالی منتشر می شود که براساس توافق ایران و 1+5 در ژنو ، تحریم های ضد ایرانی و ازجمله بخشی از تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران از روز 30 دی ماه آینده کاهش می یابد.

پیتر جاتاز رئیس اتحادیه کارفرمایان در کنفرانس مطبوعاتی اش اضافه کرد: اتحادیه، سفر هیات فرانسوی به ایران را برای روزهای 2 تا 5 فوریه (ماه آینده میلادی) برنامه ریزی کرده است.

وی با این حال از اعلام نام اسامی شرکت هایی که مسؤولان آنها در این سفر حضور خواهند داشت خودداری کرد.

قبل از این روزنامه وال استریت ژورنال نوشته بود که نمانیدگان شرکت های فرانسوی از جمله شرکت برق جی دی اف سوئز (GDF Suez SA) ، شرکت برق و صنعت حمل و نقل الستوم، شرکت فعال در انرژی و حمل نقل وئولیا (Veolia) و شرکت سازنده موتور هواپیما و تجهیزات هوافضا و نظامی "سافران" در این هیات حضور خواهند داشت.

Mesbah68
2014/01/16, 19:30
نجاT... (http://forums.boursy.com/member.php?u=9667)...............شما سهم چاق کنی هستی با ایدی های بسیار که هدفتان ایجاد حباب قیمتی در سهم و سپس انداختن سهام با تارگت های تخیلی به دیگران است............سر دسته شما سهم چاق کن ها و شیپورچی ها هم کاربری به نام م.و.ی.عاقل هست

نجاT...
2014/01/16, 19:39
نجاT... (http://forums.boursy.com/member.php?u=9667)...............شما سهم چاق کنی هستی با ایدی های بسیار که هدفتان ایجاد حباب قیمتی در سهم و سپس انداختن سهام با تارگت های تخیلی به دیگران است............سر دسته شما سهم چاق کن ها و شیپورچی ها هم کاربری به نام م.و.ی.عاقل هست
دوست من ترجيح ميدم جوابي بهتون ندم
اهداف شما مشخصه
من جناب موي عاقلو درست نميشناسم ولي ميدونم تحليلگر قابلي هستن و اين درست نيست كه اينجوري پست بزنيد

javad.ghaderi
2014/01/17, 18:03
خپارس با افزایش سرمایه ای که دارد خیال سهامدارا رو راحت میکنه ان شااله به زودی

abed
2014/01/17, 20:24
خيلي خوب و با تدبير جواب داديد، از نوشتن و طريقه نگارش ميتوان به عمق فكر نگارنده و نيت خوب ويا بد تا حد زيادي پي برد، بهتون تبريك ميگم

abed
2014/01/17, 20:28
دوست من ترجيح ميدم جوابي بهتون ندم
اهداف شما مشخصه
من جناب موي عاقلو درست نميشناسم ولي ميدونم تحليلگر قابلي هستن و اين درست نيست كه اينجوري پست بزنيد

خيلي خوب و با تدبير جواب داديد، از نوشتن و طريقه نگارش ميتوان به عمق فكر نگارنده و نيت خوب ويا بد تا حد زيادي پي برد، بهتون تبريك ميگم

AkB@R
2014/01/18, 09:44
احتمال قرار داد با بنز برای خاور و رنو با خپارس در هفته اینده با ورود هیت های المانی و فرانسوی و با حمایت دولت تدبیر و امید
خودرویی ها از این پس دیدن داره

MOHAMMADGOMNAM
2014/01/20, 15:38
والله نمی دونم چکار کنم!! سهام خپارس دارم اونم به تعداد خیلی زیاد ولی موندم که تو این نزول زیادش پله ای بفروشم یا امیدوار باشم به آینده؟
اصلا قراره کی افزایش سرمایه بده ؟

کيانوش
2014/01/20, 16:50
والله نمی دونم چکار کنم!! سهام خپارس دارم اونم به تعداد خیلی زیاد ولی موندم که تو این نزول زیادش پله ای بفروشم یا امیدوار باشم به آینده؟
اصلا قراره کی افزایش سرمایه بده ؟

نترس و نگران نباش
احنمالا تا عيد افزايش سرمايه اجرايي خواهد شد و سهامداران صبور بازدهي 100درصدي را نوش جان خواهند کرد.
اميدوار باش.

کيانوش
2014/01/20, 16:52
خبر: 2217827
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۴ سیاسی > سیاست خارجی

سفر یک مقام وزارت خارجه فرانسه به ایران
دور دیگری از نشست مشورت های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه با سفر ژان فرانسوا ژیرو مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت مرو خارجه این کشور به ایران در تهران برگزار شد.به گزارش خبرگزاری مهر،در این نشست که به میزبانی ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه و با حضور فرانسوا ژیرو مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه فرانسه برگزار گردید، راه های تقویت روابط دو جانبه و رایزنی های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و فرانسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و طرفین در خصوص تداوم مشورت های سیاسی در پایتخت های دو کشور توافق کردند.

ژیرو در این نشست با اشاره به احترامی که مقامات فرانسوی برای تاریخ و فرهنگ و نقش و جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه قائلند اظهار داشت که فرانسه به دنبال انتخابات ریاست جمهوری در ایران به دنبال گفتگوهای بسیار غنی و توسعه یافته با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها است.

وی با اشاره به تاثیر مثبت همکاری های دو کشور بر تقویت صلح و ثبات در منطقه گفت: فرانسه در بالاترین سطح از توافق ژنو بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 استقبال نموده و از شروع اجرای این توافق خرسند است.

مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای فرانسه همچنین با ابراز خرسندی از روند همکاری های جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سال های اخیر از تقویت همکاری های دو کشور در این زمینه استقبال کرد.

ژیرو همچنین از سفرهای آتی نمایندگان بلندپایه مجلس سنا و نمایندگان فرانسه به جمهوری اسلامی ایران و اهمیت روابط پارلمانی دو کشور خبر داد.

ابوالقاسم دلفی در این نشست با اشاره به اهمیت روابط دو جانبه و دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بر ضرورت بهره برداری از ظرفیت های روابط دو جانبه در حوزه های سیاسی اقتصادی، فرهنگی و منطقه ای و تعامل دو کشور بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل تاکید نمود.

وی با ابراز خرسندی از تمایل قوی مجموعه کشورهای اتحادیه اروپایی برای تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر اظهار داشت: توافق ژنو فرصت های زیادی به وجود آورده است که امیدواریم با همکاری دو کشور شاهد بهره برداری از آنها در راستای منافع دو کشور باشیم.

مدیرکل غرب اروپا افزود: جمهوری اسلامی ایران در این راستا از تداوم تبادل نظر و گفتگوی دو کشور پیرامون مسایل و موضوعات مورد علاقه استقبال و آن را در جهت منافع طرفین می داند.

outpost
2014/01/20, 16:56
نترس و نگران نباش
احنمالا تا عيد افزايش سرمايه اجرايي خواهد شد و سهامداران صبور بازدهي 100درصدي را نوش جان خواهند کرد.
اميدوار باش.

چیزی که نگران کننده است گزارشات نه ماهه هستش ، ممکنه اثر خیلی بدی روی سهم بزاره .

تا الان که سناریوهای عجیبی سر خاور ، خکاوه ، ختراک درآوردن . امیدوارم خپارس رو مورد مرحمت خودشون قرار ندن.

خاور که شایعه شده افزایش سرمایه موکول شده به سال بعد . امیدوارم خپارس اینطوری نشه.

mohsenakbari
2014/01/20, 17:43
وقتی شرکت رنو بیاد خپارس را بخره
اون وفت قیمت خپارس به نظر شما چند هزار تومان میشود

vet
2014/01/20, 20:25
وقتی شرکت رنو بیاد خپارس را بخره
اون وفت قیمت خپارس به نظر شما چند هزار تومان میشود

اگه نخره چند ریال میشه؟؟؟

mohsenakbari
2014/01/20, 20:34
تمایل رنو برای خرید پارس خودرو (http://www.tabnak.ir/fa/news/362585/%D8%AA%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

کد خبر: ۳۶۲۵۸۵

تاریخ انتشار:
۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰-
06 December 2013

در صورت بهبود شرایط بین‌المللی احتمال خرید شرکت پارس خودرو توسط شرکت فرانسوی رنو وجود دارد.

به گزارش ایسنا، در قرارداد اولیه‌ای که بیش از یک دهه پیش بین شرکت رنو و ایران منعقد شد قرار بود این شرکت نسبت به ایجاد کارخانه تولید خودرو در ایران اقدام کند.

قرار بود رنو در فاز اول همکاری‌اش با ایران محصولات تندر 90 را از طریق دو شرکت ایران خودرو و سایپا تولید کند. پس از آن در فاز دوم نیز شرکت رنو سایت تولید خودرو در ایران ایجاد کرده و محصولاتش را به طور مستقیم به تولید برساند.

در این قرارداد پیش‌بینی شده بود که تیراژ تولید محصولات پلت‌فرم تندر 90 و دیگر خودروهای تحت برند این شرکت باید به سالی 700 هزار دستگاه برسد به‌گونه‌ای که 400 هزار دستگاه آن در ایران خودرو و سایپا و 300 هزار دستگاه نیز در خطوط تولید تحت مالکیت رنو تولید شود.

با این حال اگرچه فاز دوم این قرارداد تحت تاثیر مشکلات مختلف از آن زمان تاکنون اجرایی نشده است اما شنیده شده که شرکت رنو تمایل خود را برای خرید شرکت پارس خودرو برای تولید مستقیم محصولاتش در ایران ابراز کرده است.

روند خرید زمین و ساخت تاسیسات جدید خودروسازی پروژه‌ای زمان‌بر و چهار و پنج ساله بوده و شرکت رنو ترجیح می‌دهد تا با خرید یک خودروسازی از صرف سرمایه‌گذاری و وقت بیشتر خودداری کند.

در این شرایط با لغو تحریم صنعت خودرو احتمالا شرایط برای مالکیت رنو بر بخشی از خودروسازی ایران فراهم می‌شود با این حال شاید این شرکت برای تحقق این هدف در انتظار بهبود بیشتر فضا و کاهش برخی دیگر از تحریم‌های خارجی باشد.

شرکت رنو در ترکیه نیز ابتدا با خرید برخی از سایت‌های خودروسازی تولید محصولاتش را در این کشور آغاز کرد. هم‌اکنون برخی از قطعات خودروهای رنو در ایران به ویژه قطعات خودروی مگان به طور کامل از سایت‌های تولید رنو در ترکیه وارد می‌شود.

http://www.tabnak.ir/fa/news/362585/%D8%AA%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

جعفرزاده
2014/01/20, 22:40
فروش اقساطی پارس خودرو شروع شد/

نجاT...
2014/01/20, 22:53
ما كه هرچي بياد پائين تر بدمون نمياد
203 خريد داريم
دوس داريم اضاف كنيم
سهامداري مي كنيم تا رسيدن به اهداف

javad.ghaderi
2014/01/21, 01:27
ما كه هرچي بياد پائين تر بدمون نمياد
203 خريد داريم
دوس داريم اضاف كنيم
سهامداري مي كنيم تا رسيدن به اهداف
با سلام
بنده هم همینطور
هر چی بیاد پایین خریدارم

کيانوش
2014/01/21, 08:07
تمایل رنو برای خرید پارس خودرو (http://www.tabnak.ir/fa/news/362585/%D8%AA%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

کد خبر: ۳۶۲۵۸۵

تاریخ انتشار:
۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰-
06 December 2013

در صورت بهبود شرایط بین‌المللی احتمال خرید شرکت پارس خودرو توسط شرکت فرانسوی رنو وجود دارد.

به گزارش ایسنا، در قرارداد اولیه‌ای که بیش از یک دهه پیش بین شرکت رنو و ایران منعقد شد قرار بود این شرکت نسبت به ایجاد کارخانه تولید خودرو در ایران اقدام کند.

قرار بود رنو در فاز اول همکاری‌اش با ایران محصولات تندر 90 را از طریق دو شرکت ایران خودرو و سایپا تولید کند. پس از آن در فاز دوم نیز شرکت رنو سایت تولید خودرو در ایران ایجاد کرده و محصولاتش را به طور مستقیم به تولید برساند.

در این قرارداد پیش‌بینی شده بود که تیراژ تولید محصولات پلت‌فرم تندر 90 و دیگر خودروهای تحت برند این شرکت باید به سالی 700 هزار دستگاه برسد به‌گونه‌ای که 400 هزار دستگاه آن در ایران خودرو و سایپا و 300 هزار دستگاه نیز در خطوط تولید تحت مالکیت رنو تولید شود.

با این حال اگرچه فاز دوم این قرارداد تحت تاثیر مشکلات مختلف از آن زمان تاکنون اجرایی نشده است اما شنیده شده که شرکت رنو تمایل خود را برای خرید شرکت پارس خودرو برای تولید مستقیم محصولاتش در ایران ابراز کرده است.

روند خرید زمین و ساخت تاسیسات جدید خودروسازی پروژه‌ای زمان‌بر و چهار و پنج ساله بوده و شرکت رنو ترجیح می‌دهد تا با خرید یک خودروسازی از صرف سرمایه‌گذاری و وقت بیشتر خودداری کند.

در این شرایط با لغو تحریم صنعت خودرو احتمالا شرایط برای مالکیت رنو بر بخشی از خودروسازی ایران فراهم می‌شود با این حال شاید این شرکت برای تحقق این هدف در انتظار بهبود بیشتر فضا و کاهش برخی دیگر از تحریم‌های خارجی باشد.

شرکت رنو در ترکیه نیز ابتدا با خرید برخی از سایت‌های خودروسازی تولید محصولاتش را در این کشور آغاز کرد. هم‌اکنون برخی از قطعات خودروهای رنو در ایران به ویژه قطعات خودروی مگان به طور کامل از سایت‌های تولید رنو در ترکیه وارد می‌شود.

http://www.tabnak.ir/fa/news/362585/%D8%AA%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

امروز صف خريد ميشه.
کل گروه خودرو بر مي گرده.
خپارس با 1800تومان دارايي بايد ارزش دارايي اش رقيق بشه و اون هم از طريق افزايش سرمايه470درصدي از محل تجديد ارزيابي دارايي خواهد بود.
شايد اين بهترين حالت براي معامله بلوکي باشه.
.....................................
خاور هم همينطور اون هم بايد با افزايش سرمايه 480درصدي که در حال نهايي شدن هست ارزش دارايي 2000تومانبيش رقيق بشه.
امروز اخرين منفي بازار خواهد بود.

نیکا
2014/01/21, 08:53
سلام جناب کیانوش . باتوجه بگفته شما باافزایش سرمایه از محل ارزیابی ها سرمایه رقیق شده و دراین حالت براساس افزایش سرمایه سود اوری بازهم کاهش خواهدیافت ازچه محلی بنفع شرکت است ؟؟ ایا مجازبفروش سهام خود میباشد ؟؟ ایا درامدی ازاین محل کسب میکند ؟؟ ممنون از پاسخ شما .

کيانوش
2014/01/21, 09:38
سلام جناب کیانوش . باتوجه بگفته شما باافزایش سرمایه از محل ارزیابی ها سرمایه رقیق شده و دراین حالت براساس افزایش سرمایه سود اوری بازهم کاهش خواهدیافت ازچه محلی بنفع شرکت است ؟؟ ایا مجازبفروش سهام خود میباشد ؟؟ ایا درامدی ازاین محل کسب میکند ؟؟ ممنون از پاسخ شما .

ارزش داراايها تعديل ميشه براي شرکت مادريعني سايپا.اونوقت سهامدار مادر و من و شما نزديک به 6سهم 100توماني داريم.
يعني 600تومان
حالا اگر بخواهند 49درصد شرکت را بفروشند داستان خيلي فرق خواهد کرد.
.................................................
بعد با افزايش سرمايه زيان شرکت به حداقل ميرسد.
تصور کنيد تو ليد شرکت که بخاطر تحريم در حال توقف بود استارت بخوره و صادرات ان شروع بشه 400تومان سود ميسازه که تقسيم بر 6سهم ميشه حدود 60تومان سود با پي به اي 4 ميشه 240تومان
البته با ديد 1.5سال اينده.
6سهم 240توماني حدود 1500تومان حداقل

javad.ghaderi
2014/01/21, 10:37
خپارس منو یاد شبندر میندازه
شبندر زیان خودشو که محو کرد هیچ الان داره سود 300 الی 400 میسازه
بفروشندو نفروشند به حال من تفاوتی نداره
فقط تاکید میکنم نزارید این الماس بورس از دستشون بره
خرید امروز در این سهم رو پیشنهاد میدم

AAbas
2014/01/21, 10:54
http://codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=3wS3ITUVRQX0z6 5R6mwdGw%3d%3d

negarminavi
2014/01/21, 10:59
ارزش داراايها تعديل ميشه براي شرکت مادريعني سايپا.اونوقت سهامدار مادر و من و شما نزديک به 6سهم 100توماني داريم.
يعني 600تومان
حالا اگر بخواهند 49درصد شرکت را بفروشند داستان خيلي فرق خواهد کرد.
.................................................
بعد با افزايش سرمايه زيان شرکت به حداقل ميرسد.
تصور کنيد تو ليد شرکت که بخاطر تحريم در حال توقف بود استارت بخوره و صادرات ان شروع بشه 400تومان سود ميسازه که تقسيم بر 6سهم ميشه حدود 60تومان سود با پي به اي 4 ميشه 240تومان
البته با ديد 1.5سال اينده.
6سهم 240توماني حدود 1500تومان حداقل

تا اونجایی که بنده میدونم افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی برمیگرده به ارزیابی جدید از ارزش داراییهای شرکت ، یعنی داراییها رو دوباره ارزیابی میکنن و با ارزش قبلی درج شده در ترازنامه مقایسه میکنن و مازاد اون رو میبرن در افزایش سرمایه. پس با این روش هیچ پول جدیدی در شرکت تزریق نمیشه. در واقع این کار بیشتر یه تغییر حسابداری هست تا یک تغییر مالی. چون عدد سرمایه تغییر میکنه و بزرگتر میشه، زیان هر سهم هم کمتر میشه !

اما هرگونه تغییر در سود هر سهم یا افزایش اون بعد از این تغییر در صورتهای مالی و ترازنامه شرکت به فروش شرکت بستگی داره. اگر فروش افزایش پیدا کنه و هزینها هم کنترل بشه اونوقت میشه به افزایش سود امیدوار بود. اما در غیر اینصورت این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی کمک چندانی نخواهد کرد.

یه نکته دیگه اینکه با توجه به قدرت خرید پایین مردم در خرید خودرو و اشباع نسبی بازار چقدر امکان برای افزایش فروش وجود داره ؟ بحث صادرات هم که فرمودید چندان تاثیری نخواهد داشت چون تیراژ صادرات خودروییها بسیار پایین هست و همین الان خودروسازان خارجی فقط به خاطر بازار ایران که تقریبا 20 الی 30 درصد دیگه جا داره برای فروش خودرو دارن رقابت میکنن اونوقت پارس خودرو بره دنبال صادرات !؟

outpost
2014/01/21, 11:57
این کسایی که میان تو بورس کوچکترین فهمی از مسایل مالی ندارن. صورت مالی نه ماهه شرکت خپارس داره عملکرد بهتر نسبت به پیشبینی رو نشون میده ، اونوقت همه میرن تو صف فروش .

شرکت برای کل سال 92 مبلغ 1377 ریال زیان اعلام کرده بود که توی نه ماه باید طبق پیش بینی به 1033 ریال برسه ولی الان زیان رو 1001 اعلام کرده و این یعنی که عملکرد شرکت مثبت بوده . حالا من موندم این صف فروش یعنی چی ؟؟؟؟؟

به نظرم گرفتن کد بورسی باید حتما شامل گذروندن اجباری دوره های مالی بشه.

negarminavi
2014/01/21, 12:05
این کسایی که میان تو بورس کوچکترین فهمی از مسایل مالی ندارن. صورت مالی نه ماهه شرکت خپارس داره عملکرد بهتر نسبت به پیشبینی رو نشون میده ، اونوقت همه میرن تو صف فروش .

شرکت برای کل سال 92 مبلغ 1377 ریال زیان اعلام کرده بود که توی نه ماه باید طبق پیش بینی به 1033 ریال برسه ولی الان زیان رو 1001 اعلام کرده و این یعنی که عملکرد شرکت مثبت بوده . حالا من موندم این صف فروش یعنی چی ؟؟؟؟؟

به نظرم گرفتن کد بورسی باید حتما شامل گذروندن اجباری دوره های مالی بشه.

دوست عزیز بسیاری از شرکتهایی که سود دارن و توی 9 ماهه هم بالای 75 درصد پوشش دادن سودشون رو و حتی برخی 80 درصد تا 90 درصد پوشش سود داشتن منفی هستن و حتی با صف فروش مواجه شدن اونوقت شما میگی عملکرد خپارس 32 ریال بهبود داشته ! توی 1377 ریال این بهبود چند درصد میشه !!!؟؟؟

outpost
2014/01/21, 12:39
دوست عزیز بسیاری از شرکتهایی که سود دارن و توی 9 ماهه هم بالای 75 درصد پوشش دادن سودشون رو و حتی برخی 80 درصد تا 90 درصد پوشش سود داشتن منفی هستن و حتی با صف فروش مواجه شدن اونوقت شما میگی عملکرد خپارس 32 ریال بهبود داشته ! توی 1377 ریال این بهبود چند درصد میشه !!!؟؟؟

آقا من نگفتم خپارس معجزه کرده . گفتم طبق پیش بینی مالی خودش اومده جلو و حتی کمی بهتر هم بوده . این صف فروش با این گزارش براش بی معنی.چون هیچ چیز بدی توی گزارشش دیده نمیشه. دقیقا طبق پیش بینی مالی خودشون اومدن جلو

این صف فروش عجیب نشون از کمبود اطلاعات مالیه.معلومه که قبل از خرید سهم اصلا صورتهای مالی رو نمیخونن و وقتی هم گزارش اعلام میشه هیچی از گزارش نمیفهمن و فقط اگه ببینن زیانه ، میفروشن. کاری هم به پیش بینی مالی اول سال شرکت ندارن که بخوان با اون بسنجن

من هنوز سر حرفم هستم که گذروندن دوره های مالی و حسابداری برای گرفتن کد بورسی باید اجباری بشه.

کيانوش
2014/01/21, 14:23
تا اونجایی که بنده میدونم افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی برمیگرده به ارزیابی جدید از ارزش داراییهای شرکت ، یعنی داراییها رو دوباره ارزیابی میکنن و با ارزش قبلی درج شده در ترازنامه مقایسه میکنن و مازاد اون رو میبرن در افزایش سرمایه. پس با این روش هیچ پول جدیدی در شرکت تزریق نمیشه. در واقع این کار بیشتر یه تغییر حسابداری هست تا یک تغییر مالی. چون عدد سرمایه تغییر میکنه و بزرگتر میشه، زیان هر سهم هم کمتر میشه !

اما هرگونه تغییر در سود هر سهم یا افزایش اون بعد از این تغییر در صورتهای مالی و ترازنامه شرکت به فروش شرکت بستگی داره. اگر فروش افزایش پیدا کنه و هزینها هم کنترل بشه اونوقت میشه به افزایش سود امیدوار بود. اما در غیر اینصورت این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی کمک چندانی نخواهد کرد.

یه نکته دیگه اینکه با توجه به قدرت خرید پایین مردم در خرید خودرو و اشباع نسبی بازار چقدر امکان برای افزایش فروش وجود داره ؟ بحث صادرات هم که فرمودید چندان تاثیری نخواهد داشت چون تیراژ صادرات خودروییها بسیار پایین هست و همین الان خودروسازان خارجی فقط به خاطر بازار ایران که تقریبا 20 الی 30 درصد دیگه جا داره برای فروش خودرو دارن رقابت میکنن اونوقت پارس خودرو بره دنبال صادرات !؟

صحبتهاي جنابعالي کاملا صحيح هست.
بخاطر همين موضوع هست که خپارسي که 1800تومان ارزش دارايي داره تقاضاي 470درصد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي کرده است.لذا هر سهم ما ميشه5.7سهم
بعد از افزايش سرمايه اگر 100تومان هم قيمت بخوره پول ما و سرمايه ما ميشه 570تومان
البته کوتاه مدت 2الي 3ماهه
فکر کنم خيلي قابل فهم باشه
.................................................. .
چشم اندازهاي 800توماني ميان مدت و 1500توماني بلند مدت هم تحليلش بمونه تا هوا روشن تر بشه يعني توليد شرکت راه بيفته تا بتونيم بهتر صورتهاي مالي را بررسي کنيم.
فروش خپارس ممنوع
فروش خاور ممنوع
................................................
پس افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي شايد به خيلي چيزها کمک نکند ولي به سهامداران خيلي کمک مي کند تا سود کنند.
ما قرار نيست با خپارس ازدواج کنيم و خانواده تشکيل بديم ما قرار هست از قبال خريد خپارس کسب درامد کنيم.
فعلا با چشم انداز 2الي3ماهه

شبندر
2014/01/21, 14:38
كل گروه خودرو در سال آينده با برداشته شدن تحريم ها رشد بسيار خوبي خواهد كرد و سودهاي خوبي هم تقسيم خواهند كرد در اين ميان قطعاتي ها با تعديل هاي مثبتشون نشون دادند كه رشد خودروسازي در ايران شروع شده و ادامه خواهد داشت.البته به هيچ وجه توصيه اي براي خريد يا فروش ندارم هركس بايد خودش سرمايه اش را با استراتژي مخصوصش هدايت كند.

مات
2014/01/21, 14:41
تو بازاری که معادن روی میره تعدیل ده درصدی میده
افزایش سرمایه داره از انباشته 26 درصد
قیمت جهانی روی 2100 دلاره و تو بودجه 1900 دیده
مشکل صادراتم نداره و مشکل فروش نداره
یک میلیون صف فروش هست و حقوقیش جمع نمیکنه
تمام سهامهای خودرویی مرخصن از دم باید یکی سی درصد بریزن

AVIN 8861
2014/01/21, 15:48

با احترام

جنابعالی با این تحلیل منحصر به فرد بی شک یک پدیده بی نظیر در تاریخ بورس جهان هستید.

نجاT...
2014/01/21, 15:50

با احترام

جنابعالی با این تحلیل منحصر به فرد بی شک یک پدیده بی نظیر در تاریخ بورس جهان هستید.
:D

نجاT...
2014/01/21, 19:45
ياداوري:

مدیر امور سهام شرکت پارس خودرو در گفتگو با خبرنگار ایران اکونومیست:

پارس خودرو به اندازه زیان انباشته افزایش سرمایه می دهد/سرعت گیر حقوق صاحبان سهام روی درجه صفر

به گفته سعید خلیلی عراقی، مدیر امور سهام شرکت پارس خودرو، افزایش سرمایه این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت (ساختمان و زمین) به اندازه ای است که زیان انباشته "خپارس" را پوشش دهد.
به گزارش خبرنگار ایران اکونومیست، شرکت پارس خودرو در صدد اعلام افزایش سرمایه ای از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت خود (عمدتا ساختمان و زمین) می باشد که به زودی با هماهنگی سازمان بورس، جزییات آن اعلام می گردد.

این شرکت در حال حاضر زیان انباشته ای به مبلغ 216 میلیارد و 693 میلیون و 700 هزار تومان محقق نموده که به گفته مدیر سهام "خپارس"، قرار است در صورت های مالی شش ماهه حسابرسی شده از طریق افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها پوشش داده شود.

خلیلی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایران اکونومیست در رابطه با شناسایی سود انباشته از طریق افزایش سرمایه فوق گفته که زیان این شرکت بیش از آن می باشد که بتواند سودی از این بابت شناسایی نماید.

گفتنی است از جمله دلایل افزایش سرمایه این شرکت وجود مجموع حقوق صاحبان سهام نزدیک به صفر در برابر دارایی های شرکت می باشد.

طبق قوانین سازمان بورس، برای این که سهام شرکتی بتواند در تابلوی بازار دوم بورس مورد معامله قرار گیرد باید نسبت حقوق صاحبان سهام به دارایی های آن حداقل 15 درصد باشد.

این در حالی است که بدهی های "خپارس" سهم بزرگی از حقوق صاحبان سهام این شرکت را ربوده و نسبت فوق را تقریبا به صفر رسانده است.

خلیلی در رابطه با این زیان انباشته؛ از فشار تحریم ها علیه ایران و نبود قطعه برای تولیدات این شرکت سخن گفت و افزود: " به دلیل بحث تحریم ها شرکت برای تولید با مشکل کمبود قطعه روبرو بوده است. همین امر موجب شده است که تولید شرکت کاهش یافته و متعاقب آن تعهدات در برابر مشتری ها با تاخیر روبرو شوند. بنابراین جریمه ناشی از تاخیر انجام تعهدات نیز باری بر هزینه های مالی شرکت افزوده است."

وی در ادامه به هزینه های مالی ناشی از گشایش اعتبارات ارزی اشاره نمود و افزود که به خاطر همه این موارد تولید این شرکت و متعاقب آن شیفت های کاری کارمندان تقریبا به یک سوم قبل رسیده است.

خلیلی در رابطه با طرح خرید 51 درصد از سهام شرکت زاگرس خودرو نیز گفت که این طرح مربوط به گذشته بوده و منتفی گردیده است.

وی با رد شایعه خرید سهام شرکت پارس خودرو از سوی شرکت رنو ، حضور سرمایه گذاران خارجی در صنایع داخلی را با توجه به وضعیت فعلی کشور نا ایمن دانست و افزود :حتی اگر چنین طرحی نیز وجود داشته باشد مدت زمان زیادی برای پیاده سازی آن نیاز است.

خلیلی از طرح های در دست اجرای شرکت به تولید خودرو B90 مشابه پروژه تندر 90 اشاره نمود و گفت که این طرح فعلا در حد صحبت در شرکت مطرح شده است و جزییات آن فعلا مشخص نمی باشد.

وی در رابطه با تاثیر برداشته شدن تحریم های گروه خودرو سازی بر شرکت های این گروه گفت که شرکت های این صنعت در حال حاضر با زیان های زیادی روبرو هستند و برای رسیدن به مرحله سودآوری نیازمند اصلاح ساختار و حداقل دو سال زمان می باشند.

افزایش قیمت خودرو ها نیز طبق گفته خلیلی تا پایان سال جاری منتفی است.

در حال حاضر این شرکت یک هزار و 270 میلیارد و 306 میلیون تومان بدهی دارد که به ازای هر سهم آن معادل 635 تومان می شود.

"خپارس" در آخرین گزارش برآورد عایدی هر سهم سال مالی جاری، به ازای هر سهم زیانی معادل 137 تومان و 7 ریال را تخمین زده است.

negarminavi
2014/01/22, 10:20
صحبتهاي جنابعالي کاملا صحيح هست.
بخاطر همين موضوع هست که خپارسي که 1800تومان ارزش دارايي داره تقاضاي 470درصد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي کرده است.لذا هر سهم ما ميشه5.7سهم
بعد از افزايش سرمايه اگر 100تومان هم قيمت بخوره پول ما و سرمايه ما ميشه 570تومان
البته کوتاه مدت 2الي 3ماهه
فکر کنم خيلي قابل فهم باشه
.................................................. .
چشم اندازهاي 800توماني ميان مدت و 1500توماني بلند مدت هم تحليلش بمونه تا هوا روشن تر بشه يعني توليد شرکت راه بيفته تا بتونيم بهتر صورتهاي مالي را بررسي کنيم.
فروش خپارس ممنوع
فروش خاور ممنوع
................................................
پس افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي شايد به خيلي چيزها کمک نکند ولي به سهامداران خيلي کمک مي کند تا سود کنند.
ما قرار نيست با خپارس ازدواج کنيم و خانواده تشکيل بديم ما قرار هست از قبال خريد خپارس کسب درامد کنيم.
فعلا با چشم انداز 2الي3ماهه

ممنونم از پاسخی که دادید، البته راجع به اون ارزش دارایی 1800 تومانی برای هر سهم بنده بررسی خاصی نکردم و نمیدونم این عدد از کجا اومده اما اگر قرار باشه همه شرکتها رو با ارزش دارایی ها ارزیابی و قیمت گذاری کنیم اونوقت بقیه شرکتها هم قیمتهای به مراتب بالاتری باید داشته باشن.

نکته دیگه اینکه درسته که شما بعد از افزایش سرمایه تعداد سهامتون زیادتر میشه و با سهم هم ازدواج نکردید به قول خودتون اما این نکته در مورد بقیه دوستانی که وارد شدن هم صادقه طبعا اونا هم فروشنده میشن حالا تعداد سهام برای عرضه هر سهامدار تقریبا 5 برابر میشه و نکته اصلی اینه که چه کسی می خواهد این تعداد سهم را از شما و بقیه دوستان بخرد با توجه به اینکه وضعیت فروش و سودآوری شرکت هم چشم انداز خوبی نداره !!!

نمونه همین حرکت یعنی افزایش سرمایه 470 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی در شرکت هپکو اتفاق افتاد و البته درسته که قیمت سهامش در بازار پایه توافقی با رشد هم مواجه شد بعد از افزایش سرمایه اما با آزاد شدن سهام ناشی از افزایش سرمایه تقریبا همه فروشنده هستن و متاسفانه در وضعیت فروش شرکت هم هنوز بهبود آنچنانی اتفاق نیافتاده.
ایشالا که فروش خودرویی ها هم بهبود پیدا میکنه اما ریسک این گروه با افتادن به دام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و عدم بهبود شرایط فروش خیلی بالاست

MOHAMMADGOMNAM
2014/01/22, 13:59
نظر همه دوستان رو خوندم . جالب بود.
به نظر شما این افزایش سرمایه به اندازه زیان انباشته که جناب آقای سعید خلیلی عراقی، مدیر امور سهام شرکت پارس خودرو وعدشو دادند قبل سال انجام میشه یا میره واسه بعد سال. با این روند بدون دانشی که صف فروش خپارس تو این دو روز به خودش دیده انتظار میره که قیمت سهم تا زیر 1800 هم سقوط کنه . من موندم حالا اگه بخواد افزایش سرمایه هم صورت بگیره تاثیر می تونه بذاره تو افزایش قیمت سهام یا نه . البته تمامی مطالب قبلی رو کاملا خوندم ولی باز هم این مسئله یه خورده گنگه برام.

نیکا
2014/01/22, 15:43
سلام جناب کیانوش . من هم گزارش و نوشته های شما رابررسی کردم افزایش سرمایه در تراز نامه عمل شده و درقبال دارایی شرکت ثبت شده است یقینا تا پایان سال بایستی مصوب شود ایا : 1- سرمایه شرکت 6700 م م میشود زیان سهم درسود وزیان یک سوم میشود 2- قیمت سهم افت کرده در صورتیکه سود را ازمحل فروش سهام زیر مجموعه بصفربرساند در قبال پیش بینی سال 93 میتوان بقیمت گفته شما بازگشایی شود 3- پیش بینی شما برای 93 که در بازگشایی بسیارمهم است چیست ؟؟ باتشکر

کيانوش
2014/01/22, 15:49
ممنونم از پاسخی که دادید، البته راجع به اون ارزش دارایی 1800 تومانی برای هر سهم بنده بررسی خاصی نکردم و نمیدونم این عدد از کجا اومده اما اگر قرار باشه همه شرکتها رو با ارزش دارایی ها ارزیابی و قیمت گذاری کنیم اونوقت بقیه شرکتها هم قیمتهای به مراتب بالاتری باید داشته باشن.

نکته دیگه اینکه درسته که شما بعد از افزایش سرمایه تعداد سهامتون زیادتر میشه و با سهم هم ازدواج نکردید به قول خودتون اما این نکته در مورد بقیه دوستانی که وارد شدن هم صادقه طبعا اونا هم فروشنده میشن حالا تعداد سهام برای عرضه هر سهامدار تقریبا 5 برابر میشه و نکته اصلی اینه که چه کسی می خواهد این تعداد سهم را از شما و بقیه دوستان بخرد با توجه به اینکه وضعیت فروش و سودآوری شرکت هم چشم انداز خوبی نداره !!!

نمونه همین حرکت یعنی افزایش سرمایه 470 درصدی از مازاد تجدید ارزیابی در شرکت هپکو اتفاق افتاد و البته درسته که قیمت سهامش در بازار پایه توافقی با رشد هم مواجه شد بعد از افزایش سرمایه اما با آزاد شدن سهام ناشی از افزایش سرمایه تقریبا همه فروشنده هستن و متاسفانه در وضعیت فروش شرکت هم هنوز بهبود آنچنانی اتفاق نیافتاده.
ایشالا که فروش خودرویی ها هم بهبود پیدا میکنه اما ریسک این گروه با افتادن به دام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و عدم بهبود شرایط فروش خیلی بالاست

خپارس بالاي 1500تومان دارايي داره.
خيلي از شرکتها هم هستند که ارزش دارايي بالايي دارند مثل وساخت 4400تومان.داشتن ارزش دارايي بالا يک پتانسيل هست ولي نهفته.تا زماني که ازاد نشه براي سهامدار فايده نداره.اگر همن وساخت بخاهد تجديد ارزيابي دارايي کنه فطعا بازدهي بالايي را براي سهامداران خواهد داشت.خپارس براي سرمايه گذاري عالي هست چون در کوتاه مدت پتانسيل ارزش دارايي اش ازاد ميشه و ما سود مي کنيم.
البته من برخلاف شما به چشم انداز 1500توماني خپارس با يک زمان 1.5ساله اعتقاد دارم.که اون بعدا براي من يا شما ثابت خواهد شد .ولي فعلا ديدگاه کوتاه مدت را نگاه کنيم.خپارس ارزش سرمايه گذاري دارد چون از طريق افزايش سرمايه به ما نون ميرساند.
و اما هپکو کساني که هپکوي 80توماني قبل از افزايش سرمايه خريدند الان 500درصد سود کرده اند حالا اينکه هپکو زيان ده هست يا نيست را ولش کنيم.بچسب به سود.خپارس و خاور هم همين داستان را دارند.
بعد از افزايش سرمايه بازار براي سهم 100توماني خپارس سر دست ميشکنند.هدف ما هم کوتاه مدت همون 100تومان.
ريسک خپارس 6سهم 100توماني هست يعني 3برابر شدن ارزش سهم ما.
.................................
با دو سهم خپارس و خاور شديدا سهامداري کنيم.
دوستان احتمالا شنبه شاخص در 81هزار واحد برگردد و بره دوباره براي 86هزارواحد لطفا دو روز ديگه دندون رو جيگر بزاريد.

نجاT...
2014/01/22, 15:54
بنده هميشه بلند مدت فكر كردم و به آينده سهام خودرويي اميدوارم
فقط خپارس دارم تو اين گروه و كاملا هم به ريسكش واقفم
تو اين بازار فقط سهام داران جزء و كوتاه مدتي زيان ديدن
البته بيست درصد بيشتر خپارس ندارم

نیکا
2014/01/22, 16:04
سلام مجدد جناب کیانوش . در خاور و خکاوه تابحال ارزیابی ها منعکس نشده (مانند خپارس ) ونکته مهم یکی از زیر مجموعه خساپا ( ابتکار ) اگر اشتباه نکنم دارای سهام بالایی از خپارس و خاورو خکاوه است (علاوه برسهام مستقیم ) این یعنی تبدیل سهام بنقدی . وتصور میکنم با خپارس بایستی خساپا هم داشت چون بهره ان ازهردواست .

کيانوش
2014/01/23, 09:49
سلام جناب کیانوش . من هم گزارش و نوشته های شما رابررسی کردم افزایش سرمایه در تراز نامه عمل شده و درقبال دارایی شرکت ثبت شده است یقینا تا پایان سال بایستی مصوب شود ایا : 1- سرمایه شرکت 6700 م م میشود زیان سهم درسود وزیان یک سوم میشود 2- قیمت سهم افت کرده در صورتیکه سود را ازمحل فروش سهام زیر مجموعه بصفربرساند در قبال پیش بینی سال 93 میتوان بقیمت گفته شما بازگشایی شود 3- پیش بینی شما برای 93 که در بازگشایی بسیارمهم است چیست ؟؟ باتشکر

..........................................
درود بر شما از اينکه اهل بررسي هستي
در گزارش 9ماهه خپارس تو بخش ترازنامه نکته اي وجود دارد.و ان افزايش داراييهاي ثابت مشهود هست که 506ميليارد تومان زياد شده است که شرکت در نظر دارد افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي بدهد که در بخش سمت چپ ترازنامه 472ميليارد تومان مازاد تجديد ارزيابي را به ثبت رسانده است.که در اين گزارش افزايش سرمايه236درصدي از محل تجديدارزيابي دارايي تا قبل از عيد اجرايي خواهد شد.
البته من شنيده بودم که خپارس قرار هست 470درصد افزايش سرمايه بدهد که قبلا هم تو نوشته هام گفته بودم به اين موضوع کاملا اطمينان ندارم ولي در مورد خاور افزايش سرمايه 380درصدي را مطمن هستم.لذا اگر اينطور باشد ارزش خاور از خپارس بيشتر هست.و بايد خاور را در پرتفوي بيشتر کرد.
بنابراين تا اينجاي کار طبق گزارش 9ماهه خپارس به افزايش سرمايه 236درصدي ان از محل تجديدارزيابي دارايي مي توان اطمينان داشت.که ميشه مبلغ 472ميليارد تومان .يعني 1سهم ميشه 3.3سهم
.................................................. ...................................
پس از افزايش سرمايه زيان خپارس به يک سوم ميرسه که ديگه نياز نيست شرکت را منحل کند.
.................................................. ..................................
خپارس تو 9ماهه فقط 44هزار دستگاه ماشين توليد کرده است که مي بايست 150هزار تا پايان سال توليد کنه.چون تحريم بود و توليد خوابيده بود موفق نشده و زيان بالا اورده.ولي چون تحريم لغو شد و شرکت فرانسوي به خپارس قطعه ال نود و مگان و...ميده قطعا در سال 93 توليد خپارس به بيش از 150هزار دستگاه خواهد رسيد.لذا تعديل مثبت خپارس در گزارش پيش بيني 93که در اسفند خواهد داد حتمي خواهد بود.
.................................................. ............................
من فعلا در مورد توانايي سودسازي خپارس چيزي نمي گم تا بعدا.
من سهامداري بلند مدتي خپارس و خاور و سايپا و خودرو و.....هستم.

کيانوش
2014/01/23, 09:54
سلام مجدد جناب کیانوش . در خاور و خکاوه تابحال ارزیابی ها منعکس نشده (مانند خپارس ) ونکته مهم یکی از زیر مجموعه خساپا ( ابتکار ) اگر اشتباه نکنم دارای سهام بالایی از خپارس و خاورو خکاوه است (علاوه برسهام مستقیم ) این یعنی تبدیل سهام بنقدی . وتصور میکنم با خپارس بایستی خساپا هم داشت چون بهره ان ازهردواست .

درست مي فرماييد در گزارش 9ماهه خپارس فقط 470ميليارد تومان تجديد ارزيابي دارايي صورت گرفته يعني 236درصد
ولي هم خاور و هم خکاوه هر دو افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي دارند.
خاور 380درصد
خکاوه را مقدارش را نمي دانم.
.................................................. ......
ابتکار خاور نداره.
خصوصي سازس هم خاور نداره.
بيمه ايران هم خاور نداره.
در خاور هيچ فروشنده بالاي 1درصد نداريم.
............................................
خود سايپا هم از محل تجديد ارزيابي دارايي افزايش سرمايه دارد و با رشد زير گروهها رشد خواهد کرد.

نیکا
2014/01/23, 12:50
درست مي فرماييد در گزارش 9ماهه خپارس فقط 470ميليارد تومان تجديد ارزيابي دارايي صورت گرفته يعني 236درصد
خاور 380درصد
ابتکار خاور نداره.
خود سايپا هم از محل تجديد ارزيابي دارايي افزايش سرمايه دارد و با رشد زير گروهها رشد خواهد کرد.
سلام تشکر از پاسخ شما . درخصوص خساپا بنظرمن ازفروش زیر مجموعه ها واملاک که اگهی کرده میتواند نقدینگی لازم تهیه و سود شناسایی کند لذا نیازی بافزایش سرمایه از ارزیابی ندارد وازطریق همان ابتکار از سهام خپارس و خکاوه مستفیذ میشود واین قیمت ها برای خساپا مفت است و ضمنا شاید افزایش سرمایه خاور و خکاوه بسال بعد موکول شود !! هنوز خبری نیست و عملی انجام نشده .

mohsenakbari
2014/01/23, 13:35
خاور 380درصد
ابتکار خاور نداره.

افزایش.سرمایه خکاوه 250% است

کيانوش
2014/01/23, 13:56
سلام تشکر از پاسخ شما . درخصوص خساپا بنظرمن ازفروش زیر مجموعه ها واملاک که اگهی کرده میتواند نقدینگی لازم تهیه و سود شناسایی کند لذا نیازی بافزایش سرمایه از ارزیابی ندارد وازطریق همان ابتکار از سهام خپارس و خکاوه مستفیذ میشود واین قیمت ها برای خساپا مفت است و ضمنا شاید افزایش سرمایه خاور و خکاوه بسال بعد موکول شود !! هنوز خبری نیست و عملی انجام نشده .

خاور را من مطمنم که در حال انجام 100درصد از اورده و 380درصد از تجديد ارزيابي دارايي هست.يعني 480درصد
اجراش قبل از عيد کليد ميخوره.چون کار خيلي پيش رفته.خبرش دراد تقاضاش قفل ميشه .بدون عرضه.
خکاوه را نمي دونم تو چه مرحله است.
خپارس هم که احتمالا قبل از عيد کليد بخوره.
احتمالا اينها گزارش سال مالي 12ماهه 93 را با سرمايه جديدشون اعلام کنند.

javad.ghaderi
2014/01/23, 21:25
خپارس خکاوه جز بهترین ها هستند توی این قیمت ها

نجاT...
2014/01/24, 01:15
کارخانه رنو: می خواهیم به بازار ایران برگردیم

ˈکارلوس گونˈ مدیر اجرایی خودروسازی رنو فرانسه گفت که این شرکت خواهان بازگشت به ایران بعد از لغو تحریم هاست.

به نقل از خبرگزاری بلومبرگ از پاریس، کارلوس گون درحاشیه نشست مجمع اقتصاد جهانی در داووس سوییس افزود:حضور حسن روحانی رییس جمهوری ایران در داووس خبربسیار خوبی است، همچنین گفت و گو ها در مورد از سر گیری روابط و تعامل های مثبت می تواند بسیار امیدوارکننده باشد.

مدیر اجرایی کارخانه رنو ادامه داد: لغو تحریم ها برای رنو مزایای فراوانی دارد؛ زیرا ایرانی ها همواره از خودروهای فرانسوی استقبال کرده اند.

گون یادآور شد:حتی با وجود همه تحریم ها، بازار خودوری ایران شامل خرید و فروش 700 تا 800 هزار دستگاه خودروست.درصورتی که لغو تحریم ها کاملا اجرایی شود و دادوستد با ایران ممکن باشد،خرید و فروش بازار جدید خودرو ایران می تواند به یک تا یک و نیم میلیون خودرو افزایش یابد.

فروش سالانه رنو سال گذشتته 3 درصد افزایش یافت و به دو میلیون و 630 هزار دستگاه خودرو و خودروهای تجاری سبک رسید.

براساس این گزارش رنو فروش قطعات یدکی به ایران را سال گذشته به دلیل تحریم ها متوقف کرد.رشد فروش این کارخانه به دلیل توقف دادوستد با ایران به شدت کاهش یافت و باعث شد درمقایسه با سال 2012، حدودا 64 هزار و 500 دستگاه خودرو کمتر به ایران صادر کند.همچنین کاهش دادوستد رنو با ایران 7.4 درصد فروش منطقه ای این کارخانه را درمنطقه آسیا و اقیانوسیه کاهش داد که کره جنوبی و هند را نیز در بر می گیرد.

mehr_bourse
2014/01/24, 04:29
ایران آماده عقد قراردادهای بزرگ نفتی با شرکت‌های خارجی است/ پیشنهادهای جذاب برای فعالیت خودروسازان خارجی در ایران
خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور کشورمان در اجلاس جهانی اقتصاد از آمادگی کشورمان برای عقد قراردادهای جدید در حوزه نفت و پتروشیمی با شرکت‌های خارجی خبر داد.
printنسخه قابل چاپ

به گزارش خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری تسنیم ؛ رئیس‌جمهور کشورمان در داووس اعلام کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که تحریم‌ها به زودی خواهد رفت چرا که ما دنبال آنیم که ثابت کنیم که فعالیت ما صلح‌آمیز است.

وی در ادامه گفت: امیدواریم که آمریکا در مرحله بعدی مذاکرات با جدیت وارد شود تا بتوان در مسائلی از جمله مبارزه با تروریسم و آلودگی‌های زیست محیطی همکاری کنیم.

روحانی اعلام کرد با مدل‌های جدید قراردادی و رفع موانع گذشته، همه چیز برای آغاز دوره‌ای نو از همکاری‌ها بین ایران و شرکت‌های بزرگ و معتبرنفتی فراهم گردیده است. وی از معرفی 40 میدان نفتی جدید به دنیا و آمادگی برای عقد قراردادهای بلند مدت در حوزه پتروشیمی خبر داد.

رئیس‌جمهور کشورمان همچنین تاکید کرد که لازمه رشد اقتصادی، حضور مؤثر بخش خصوصیِ رقابتی، در اقتصاد است. ما خصوصی‌سازی را با قدرت پیگیری می‌کنیم.

روحانی همچنین اعلام کرد برای شرکتهایی که زودتر سرمایه‌گذاری‌های خود را در صنایع پتروشیمی و برق شروع کنند، قیمت‌های ارزان‌تر گاز و تسهیلات ویژه‌ در نظر گرفته می شود.

وی گفت: ما بنا داریم تا با ارائه پیشنهادهای جذاب، شرکتهای بزرگ خودروسازی جهان را در مالکیت شرکتهای خودروساز داخلی شریک نماییم.

انتهای پیام/

Alidadash
2014/01/25, 10:12
خپارس مثبت معامله میشه.

MOHAMMADGOMNAM
2014/01/25, 12:07
خپارس چرا بر نمی گرده ؟!!!!!!!!!!! یعنی واقعا فقط به خاطر گزارش عملکرد 9 ماهش هستش ؟؟!!!!!

مات
2014/01/25, 12:17
خپارس تا 165 تومن میتونه بیاد پایین

MOHAMMADGOMNAM
2014/01/25, 13:08
خب باز خوبه اگه تا 165 بیاد ایین و برگرده . امروز صف فروش خیلی زیادی ازش جمع شد و جالب اینه که 3.4 میلیون حقوقی سهام رو خریدند. به نظر از روزای آینده باید مثبت بخوره چون گروه داره می کشه بالا همونجوری که امروز ایران خودرو هم مثبت زد. البته یه سری خبرها مربوط به افزایش سرمایه خپارس وجود داره که اگه از اون مطمئن بشم حتی اگه قیمت خپارس نصف اینم بشه نگهش می دارم. کلا سهامداری باید حداقل برای میان مدت باشه توی این سهم

MOHAMMADGOMNAM
2014/01/26, 13:25
جالب اینجاست که حقوقی ها تو این سهم اصلا نمی فروشن. البته یه خبر هم بدم که صحبت های افزایش سرمایه خپارس هم حقیقت داره چون با سایپا و شرکت های تابعه در حال مذاکره هستش. این خبر رو من از خود شرکت گرفتم و موثق موثقه :)

کيانوش
2014/01/26, 13:52
جالب اینجاست که حقوقی ها تو این سهم اصلا نمی فروشن. البته یه خبر هم بدم که صحبت های افزایش سرمایه خپارس هم حقیقت داره چون با سایپا و شرکت های تابعه در حال مذاکره هستش. این خبر رو من از خود شرکت گرفتم و موثق موثقه :)

تو گزارش 9ماهه تو ترازنامه 472ميليارد تومان تجديد ارزيابي دارايي را اورده است.يعني236درصد افزاش سرمايه از محل تجديدارزيابي دارايي
فعلا کسي گوشش به اين حرفها نيست.
طوري هم نيست بعد از افزايش سرمايه هر سهم بشه 3.3سهم 100تومان هم قيمت بخوره ما راضيم.يعني 330تومان
خدا بده برکت.

نیکا
2014/01/26, 13:58
تو گزارش 9ماهه تو ترازنامه 472ميليارد تومان تجديد ارزيابي دارايي را اورده است.يعني236درصد افزاش سرمايه از محل تجديدارزيابي دارايي
فعلا کسي گوشش به اين حرفها نيست.
طوري هم نيست بعد از افزايش سرمايه هر سهم بشه 3.3سهم 100تومان هم قيمت بخوره ما راضيم.يعني 330تومان
خدا بده برکت.
سلام ایا خبری از زمان اجرای ان دارید ؟؟ البته قطغا تاپایان سال بدلیل ذکر در تراز بایستی عملی شود فقط مهم قیمت زمان افزایش است

کيانوش
2014/01/26, 14:58
خير
فعلا بازار گوسفندي شده اين چيزها را اصلا نميبينه و نميشنوه.

پرسپولیس
2014/01/27, 09:12
جناب کیانوش عزیز کی این افزایش سرمایه امکان پذیر میشه؟یعنی چی هرسهم بشه 3.3 از کجامطمئنین؟

کيانوش
2014/01/27, 09:43
جناب کیانوش عزیز کی این افزایش سرمایه امکان پذیر میشه؟یعنی چی هرسهم بشه 3.3 از کجامطمئنین؟

من که توضيح دادم.
افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي235درصد
تو صفحات قبل گفته ام مطالعه کنيد.

محمد یزدی
2014/01/28, 09:50
من که توضيح دادم.
افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي235درصد
تو صفحات قبل گفته ام مطالعه کنيد.

سلام کیانوش
در صورت ها مالی برا مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها رقم 4,721,422 در نظر گرفته شده ایا به همین میزان افزایش سرمایه صورت میگیره؟

کيانوش
2014/01/28, 10:10
سلام کیانوش
در صورت ها مالی برا مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها رقم 4,721,422 در نظر گرفته شده ایا به همین میزان افزایش سرمایه صورت میگیره؟

گزارش 9ماهه شرکت اين را ميگه.
فقط بايد سهامداري کرد تا فضا روشن تر بشه.يعني تاييديه حسابرسي شده بياد.

مصطفی 64
2014/01/28, 11:45
حقوقی خوب جمع کرد صف فروش جمع شد

نجاT...
2014/01/29, 23:46
سرویس: اقتصادی ، تاریخ: ۰۹/بهمن/۱۳۹۲ - ۱۶:۳۲ ، شناسه خبر: ۲۶۴۱۳۰
رنوی فرانسه صدور قطعات خودرو به ایران را از سرگرفت
خبرگزاری تسنیم: یک مقام رنوی فرانسه از آغاز ارسال قطعات خودروی تولیدی این شركت به ایران خبر داد و گفت: لغو موقت تحریم ها به ما اجازه داده صدور قطعات خودرو به ایران را از سر بگیریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شركت خودروسازی رنوی فرانسه اعلام کرد ارسال محموله های قطعات خودروی تولیدی خود به ایران را از سر گرفته است و انتظار می رود در نیمه نخست سال جاری میلادی روندی افزایشی داشته باشد.

گیلس نورمند، رئیس دفتر منطقه آسیا و اقیانوسیه رنو که در مصاحبه با رویترز سخن می گفت افزود: لغو موقت تحریم ها به ما اجازه داده صدور قطعات خودرو به ایران برای مونتاژ در این کشور را البته «در سطحی بسیار پایین» ازسربگیریم.

وی گفت: نكته مهم آن است که ما به تدریج می توانیم عرضه قطعات برای تولید خودرو در ایران و همچنین جریان پرداخت های مالی را از سر بگیریم.

این مقام شركت رنو تاکید کرد: فرصتی برای 6 ماه آینده پدید آمده است.

بر اساس این گزارش از 10 روز گذشته که توافق ژنو اجرایی شده است محموله قطعات خودروی ال 90 از رومانی بارگیری و به مقصد ایران ارسال شده است.
http://www.tasnimnews.com/Home/Single/264130

( احمدي )
2014/01/30, 02:15
با كسب اجازه از اساتيد بويژه كيانوش عزيز....
( خپارس ) :
حمايت اول: محدوده ي 177-182 تومان
حمايت دوم: 160 تومان
مقاومت اول: محدوده ي 196-200 تومان
مقاومت ها ي بعدي: 220-230-250 تومان
اهداف سهم در صورت تثبيت بالاي 250 و اغاز روند صعودي: 280-320-348 تومان

هامد
2014/01/30, 11:33
همونجوری که میبینید سهم امروز مقاومت مهمی تو کانال معتبر بلند مدتی خودش بدون هیچ دغدغه ای پشت سر گذاشته، یه احتمال وجود داره که طی روزهای اینده یه پولبک به این مقاومت شکسته شده داشته باشیم که الان شاید با این صف بعید به نظر بیاد ولی به هرحال احتمالش هست و تو پولبک میتونه خرید خیلی خوبی باشه:) سهم تو ادامه مسیر صعودیش دوتا مقاومت یکی رو 200 که خط روند میان مدتی هست داره البته این مورد شاید اعتبار انچنانی نداشته باشه ولی رو 230-240 مقاومت نسبتا معتبری که سقف کانال بلند مدتی هست داره ...

(کلیک کنید!)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/138600892422_.~'13.PNG
(http://up.boursy.com/uploads/2013-10/138600892422_.~'13.PNG)

اخرین تحلیل برمیگشت به 11آذر، یه پولبک خیلی کوچولو اونجا داشتیم به خط روند، بعدش با اون ترند دومی همونجوری که پیش بینی میشد مشکلی نداشت و فقط یک روز طی برخورد باهاش منفی شد و بعد زد بالاش، این مقاومت اخریم که با قدرت شکوند! یه جورایی لیدریشو اثبات کرد چون اولین خودرویی شد که مقاومت مهم و اصلی سره راهشو شکوند! جالبه یکشنبه با یه تاچ کوچولو یه نیمچه پولبکی به مقاومت داشت ...
با شکست این مقاومت اخیر دیگه 3 سهم با قطعیت بالایی تایید میشه، هدف میان مدت این 3 رو در حال حاضر 380 میشه دونست ...

(کلیک کنید!)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/138782303325_Capture2.PNG
(http://up.boursy.com/uploads/2013-10/138782303325_Capture2.PNG)

خپارسم رفت جزه لیست "زیبایی ــه تکنیکال" ;))
واقعا قشنگ با نمودارش جلو میره! آخرین بررسی واسه اول دی بود، سهم همون موقه نتونست خودشو بالای مقاومت ذکر شده نگر داره و زد پایین و حدضرر کوتا مدتیشو رو حدود 230 فعال کرد، بعد دوباره یه برگشت زد بالا ولی اینبار تو برخورد با ترند مقاومتی که دقیقا نقطه تقاطع هردو (قرمز-آبی) بود ناکام موند و اصلاحش شروع شد و امروز به اولین حمایت مهم اش و خط حمایتی تو 175 همزمان با خط حمایتی Rsi برخورد کرده و علی الظاهر برگشته، موج شماری قبلی هنوز فیل نشده و همچنان تو 3 خودش به نظر میاد، البته اصلاح بیشتر ازین تو 3 درست نیست و اگه اتفاق بیفته باید با دقت بیشتری دنبال آلترنیت بگردیم، پس برای هر خریدی حدضرر رو همین ترند که فعلا 175 هست داشته باشید پس ریسک خرید تو این محدوده ها خیلی پایینه ...

(کلیک کنید!)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139101867241_1.PNG
(http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139101867241_1.PNG)

نجاT...
2014/01/30, 19:52
از سر گیری مبادلات تجاری رنو با ایران
شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد مبادلات تجاری با ایران را از سر گرفته است.

به گزارش فارس، شرکت خودورسازی رنو اعلام کرده مبادلات تجاری با ایران را از سر گرفته و انتظار دارد در خلال نیمه اول سال 2014 تولید خودرو را افزایش داد.

نورمند، رئیس منطقه‌ای این شرکت خودروسازی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفت که کاهش موقت تحریم‌ها علیه ایران، ارسال حجم اندکی از قطعات یدکی خودرو به این کشور را امکان‌پذیر کرده است.

آقای نورمند که رئیس عملیات آسیا ـ اقیانوسیه این شرکت خودروسازی است، گفت: «مهم این است که ما می‌توانیم به تدریج تأمین قطعات یدکی برای تولید خودرو را آغاز کنیم.»

وی افزود: «پنجره فرصت‌ها برای 6 ماه آینده باز است.»

شرکت خودروسازی رنو و رقیب این شرکت، یعنی پژو علاقه‌مند هستند با همکاری شرکت‌های همتایشان در ایران یعنی ایران خودرو و پارس خودرو مونتاژ خودروهای ایرانی را از سر گرفته و بار دیگر جایگاه همکاری‌ها را به موقعیت قبل از تحریم‌ها برگردانند.

کيانوش
2014/02/01, 09:31
رضا88در بورکس مي گويد.
.................................................. ...............................
سایپا 3500 تومان

البته یک تحلیل با توجه به تاریخ سهم است بدون افزایش سرمایه در زمان خود ...................

گروه خودرو سایپا را مثال می زنیم ، سال 82 قیمت 2800 تومان بود گذر زمان قیمت را در سال 91 به 90 تومان هم رساند .

سال 82 دلار 83.2 تومان بوده یعنی قیمت یک سهم حدود 33.7 دلار البته بدون افزایش سرمایه شركت مطرح میکنیم ، از سال

82 تا به حال خیلی به دارایی ها شركت اضافه شده شاید 10 برابر البته کم گفتم ولی بگیم 10 برابر ، قیمت سهم در حال حاضر

شده 200 تومان قیمت دلار در حال حاضر 2900 تومان با قیمت دلار ارزش سهم شده کمتر از 7 سنت خوب توجه کنید........

در امریکا ارزش سهام خودرو مثلا فورد یک سهم آن 47 دلار است و یا نیسان 48 دلار است البته ارزانترین قیمتها را گفتم مثلا

تویوتا 149 دلار است ... خوب توحه کنید گول تبلیغ منفی سایت های که پول خیلی زیاد میگیرند را نخورید این گروه ارزنده است

چرا ..... رییس جمهور پیشنهاد فروش سهام شركت های خودرو سازی را به شركتهای خارجی دادند و مطلع هستم که

تیم این شركتها برای بررسی و خرید سهام این گروه وارد عمل و ایران شده اند ....... خوبه توجه کنید آیا دولت سهام این شركتها

را مثلا سایپا را 7 سنت میفروشد ؟؟؟؟؟ خوب توجه کنید بند پی گیری کردم از دوستانم در شركت ..... گفتند سهام سایپا

حدود 3500 تومان البته او گفت این یک بررسی و پایه بسیار اولیه است ..... خوب توجه کنید ......... تصمیم داشتیم VIP

کنیم چون دیدیم سایتهای دشمن این گروه دست بكار شده اند نتیجه خلاصه تحلیل خود را در اختیار عموم قرار دادیم

پس خوب استفاده کنید و سهامداری در سایپا و خودرو و وساپا که در هر دو شریک است ................

.................................................. .................................
خپارس چند؟
خاور چند؟
خکاوه چند؟
خخخخخخخ؟

کيانوش
2014/02/03, 10:20
گزارش حسابرسي شده 6ماهه خپارس امد رو کدال.
472ميليارد تومان مازاد تجديد ارزيابي دارايي حسابرسي شده اش در ترازنامه امد.
تقريبا کار افزايش سرمايه 235درصدي خپارس از محل تجديد ارزيابي دارايي تمام شده است.فقط مونده سازمان اون را اوکي کنه بياد رو کدال.
و بعد ...................

مصطفی 64
2014/02/03, 11:00
تقريبا کار افزايش سرمايه 235درصدي خپارس از محل تجديد ارزيابي دارايي تمام شده است.فقط مونده سازمان اون را اوکي کنه بياد رو کدال.
کیانوش جان فکر می کنی این روند چند ماه طول خواهد کشید

کيانوش
2014/02/03, 11:48
کیانوش جان فکر می کنی این روند چند ماه طول خواهد کشید

انشالله قبل از عيد عملي خواهد شد.

کيانوش
2014/02/04, 09:22

مي گويند هفته ديگه افزايش سرمايه مياد رو کدال.
پيشاپيش مبارک باشه.
اگر بياد رو کدال تازه صف خريد خپارس از اونجا شروع ميشه.

نجاT...
2014/02/04, 11:12
مثل اينكه خپارس ميخواد خودشو ثابت كنه كه ميتونه ليدر بشه
امروز حجمش چشم نوازه!>:D

hosyn
2014/02/04, 11:19
به نظر بلوک وپارس بره خپارس هست با این صف خرید مبارک دوستان :D

جعفرزاده
2014/02/04, 11:46
به نقل از روابط عمومی شرکت پارس خودرو، فروزانمهر – مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا با اعلام این خبر افزود: فروش فوری خودروی کولیوس با موعد تحویل 15 روزه به مناسبت دهه مبارک فجر در نمایندگی های منتخب گروه خودروسازی سایپا آغاز شده است.

وی افزود: برای علاقمندان خرید این خودروی لوکس تسهیلات 800 میلیون ریالی نیز در نظر گرفته شده است که مشتریان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی های منتخب گروه خودروسازی سایپا در سراسر کشور مراجعه کنند.

فروزانمهر تاکید کرد: خودروی کولیوس شرکت پارس خودرو از گارانتی 5 ساله خدمات پس از فروش گسترده گروه خودروسازي سايپا بهره مند است.

نیکا
2014/02/04, 14:08
انشالله قبل از عيد عملي خواهد شد.
سلام کیانوش . باتوجه باینکه سرفصل مازاد دارایی ها درتراز از سرفصل های قابل انتقال بسال بعد نیست لذا بایستی حتما در سال جاری تعیین تکلیف شود و جون تایید و ثبت شده است برگشت ناپذیر است

کيانوش
2014/02/05, 09:05
سلام کیانوش . باتوجه باینکه سرفصل مازاد دارایی ها درتراز از سرفصل های قابل انتقال بسال بعد نیست لذا بایستی حتما در سال جاری تعیین تکلیف شود و جون تایید و ثبت شده است برگشت ناپذیر است

انشالله
اگر درخواست افزايش سرمايه 240درصدي خپارس بره سازمان بورس احتمال قوي سازمان خيلي سريع با اون موافقت کنه تا اعتماد و اعتقاد بازار را بياره رو گروه خودرويي.
کل گروه خودرويي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي داره.خاور-سايپا-خکاوه-خودرو
احتما قوي خودشون هم خپارس بخرند فراووون.

کيانوش
2014/02/06, 10:58
روحانی با اشاره به این که در شش ماه گذشته 4 میلیارد سرمایه گذاری خارجی را جذب کرده ایم افزود: سفر به داووس برای این بود که اعلام کنیم فضای جدیدی در اقتصاد به وجود آمده در واقع طلوع مجدد ایجاد شده و همگان شاهده بودید که کارآفرینان چه استقبالی در مورد ایران نشان می دادند. امروز تقریبا در بخش اقتصادی و سیاسی ترافیک شکل گرفته. حدود 117 گروه و هیات وارد ایران شده اند. خود من شاید بیش از 100 ملاقات خارجی داشته ام.

وی ادامه داد: در ماه های آینده نیز ترافیک شدیدی را می بینم. هم بازرگانان، هم مقامات سیاسی از شرق از اروپا به ایران می آیند لذا دائوس برای این بود تا حماسه اقتصادی را در بخش خارجی کلید بزنیم و شاهد تحول اقتصادی در ماه های آینده خواهیم بود.

رئیس جمهور با بیان این که هم حرکت اقتصادی و هم حرکت سیاسی از داخل باید شروع شود ادامه داد: از فرصت داخلی استفاده می کنیم ولی نیاز امروز این نیست که در کنجی قرار بگیریم. ما هم نیاز به صادرات و هم نیاز به واردات داریم. ما اولین کشور در دنیا از نظر ذخائر گازی و دومین کشور از نظر ذخائر نفت هستیم. نیروی انسانی بسیار قوی داریم و دائوس قدم بزرگی بود در این راه.
.................................................. .................................................. .................................................. ......
کد خبر: 2230317
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۲۱:۳۴

بین الملل > ایران در جهان
سفیر اسبق فرانسه در ایران:
فرانسه و ایران تا چند هفته دیگر به توافق تجاری می رسند/ ارسال قطعات خودرو و هواپیما به ایران
فرانسوا نیکولو سفیر اسبق فرانسه در تهران از حمل قطعات خودرو و هواپیما به ایران توسط شرکت های فرانسوی ظرف چند هفته آینده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه بلومبرگ آمریکا به نقل از سفیر اسبق فرانسه در تهران از احتمال حمل قطعات هواپیما و خودرو به ایران از سوی شرکت های فرانسوی ظرف چند هفته آینده خبر داد.فرانسوا نیکولو که بین سال های 2001 تا 2005 سفیر فرانسه در تهران بوده است روز گذشته در تماسی تلفنی با این شبکه با اشاره به حضور نمایندگان شرکت های فرانسوی در تهران و رایزنی های آنها برای از سرگیری تعاملات خود با ایران گفت: توافقات اولیه بین ایران و شرکت های فرانسوی ظرف چند روز آینده یا چند هفته آینده انجام خواهند شد.
ارزش این قراردادها از سوی این شبکه میلیون ها دلار اعلام شده است.
شایان ذکر است شرکت های فرانسوی در تلاش برای بازگشت به بازار ایران بعد از کاهش تحریم ها علیه ایران هستند و در همین راستا طی روزهای گذشته هیئتی متشکل از 100 شرکت و تاجر فرانسوی وارد تهران شدند.

.................................................. .........................................
احتمالا هفته ديگه گزارش افزايش سرمايه خپارس بره سازمان بورس.
بعدش خاور و خکاوه و سايپا و....
.................................................. ......................................

نجاT...
2014/02/07, 21:45
رایزنی برای تولید خودروی ساندرو در ایران

در جریان سفر هیات اقتصادی فرانسه به ایران در زمینه آغاز تولید خودروی ساندرو رایزنی شد.

ساندرو یکی از خودروهای تولیدی رنو بوده و کار نصب خطوط تولید آن در شرکت پارس خودرو به پایان رسیده است.با این حال در حدود یک سال اخیر به دلیل تحریم صنعت خودرو اقدامات مربوط به راه‌اندازی خطوط تولید این خودرو متوقف شده است.

در این شرایط نمایندگان شرکت‌های قطعه‌سازی و خودروسازی فرانسه در سفر اخیر خود به ایران در شرکت پارس خودرو حضور یافته و از خط تولید خودروی ساندرو بازدید کردند.

در این بازدید مسوولان شرکت پارس خودرو تاکید کردند که خط تولید ساندرو آماده راه‌اندازی بوده و با رسیدن قطعات تولید این خودرو نیز به سرعت آغاز خواهد شد.

علاوه بر آن در این بازدید تاکید شد که در صورت افزایش ارسال قطعات، تولید خودروهای تندر 90 و مگان در ایران افزایش خواهد یافت.

کيانوش
2014/02/09, 14:01
با كسب اجازه از اساتيد بويژه كيانوش عزيز....
( خپارس ) :
حمايت اول: محدوده ي 177-182 تومان
حمايت دوم: 160 تومان
مقاومت اول: محدوده ي 196-200 تومان
مقاومت ها ي بعدي: 220-230-250 تومان
اهداف سهم در صورت تثبيت بالاي 250 و اغاز روند صعودي: 280-320-348 تومان

تا اينجاي کار حمايت اول خوب عمل کرده است.ببينيم فردا مياد بالا يا نه.
.................................................. ...............................................
امروز زنگ زدم امور سهام خپارس يک خانم بد اخلاق گوشي را برداشت.اه اه اه چقدر بدخلق بود .خيلي طلبکار بود و........
بگذريم اون گفت داريم رو موضوع افزايش سرمايه کار ميکنيم ولي هنوز به بورس نداده ايم.
همينکه انقدر هم جواب من را داد کلي ازاش تشکر کردم.

نیکا
2014/02/09, 19:45
تا اينجاي کار حمايت اول خوب عمل کرده است.ببينيم فردا مياد بالا يا نه.
.................................................. ...............................................
امروز زنگ زدم امور سهام خپارس يک خانم بد اخلاق گوشي را برداشت.اه اه اه چقدر بدخلق بود .خيلي طلبکار بود و........
بگذريم اون گفت داريم رو موضوع افزايش سرمايه کار ميکنيم ولي هنوز به بورس نداده ايم.
همينکه انقدر هم جواب من را داد کلي ازاش تشکر کردم.
سلام کیانوش : اولا دروغ گفته است برای اینکه وقتی درتراز ثبت میشود یعنی سند خورده و مدارک قانونی طی شده و امضاهای مجاز انجام شده است اطلاع کامل را امورمالی میداند که عمل کرده است ثانیا خرید های امروز را توجه کنید بی خبرنیست شاید خود بورس نگهداشته ویا نگاه داشته اند !!!! یکی از دوستان که من حضور داشتم باهمین خانم بداخلاق صحبت کرد وجواب همین بود شاید ازتلفن ها خسته شده ؟؟؟

کيانوش
2014/02/10, 10:33
درود بر خپارس و سهامدارانش.
.................................................. ...
کافيه سهم براي افزايش سرمايه بسته بشه.
همچنان سهامداري مي کنيم.
حيف از اون خاور که کسي قدرش را نميدونه .
خداوند با صابرين هست.
به خپارس و خاور و..... سهامداري مي کنم.

نجاT...
2014/02/10, 10:39
درود بر خپارس و سهامدارانش.
.................................................. ...
کافيه سهم براي افزايش سرمايه بسته بشه.
همچنان سهامداري مي کنيم.
حيف از اون خاور که کسي قدرش را نميدونه .
خداوند با صابرين هست.
به خپارس و خاور و..... سهامداري مي کنم.
كيانوش جان ما كه همچنان با سهم هستيم
واقعا داره اوضاع پارس خودرو بهبود پيدا مي كنه
هرچي بيشتر باهاش بموني سود بيشتري ميده
شنيدم فيات هم ابراز علاقه كرده به سهام پارس خودرو

alipour
2014/02/10, 17:22
دوستان این کاهش بعد از توقف پتروشیمی ها فقط بخاطرجمع کردن سهام از دست سهامدار جز است این موضوع واگذاری سهام به خارجی هاست کمترین سهام این گروه 1دلار می باشد سعی کنید پله ای خرید کنید این فرصت را از دست ندهید حتی اگر این موضوع دوسال هم طول بکشد گین ان در هیچ بازاری پیدا نخواهد شد...بخاطردور زدن تحریم در اینده این موضوع برای این صنعت از نان شب واجبتر است..92/11/21.

MOHAMMADGOMNAM
2014/02/10, 22:46
به نظر من هم تو این فراز و نشیب های قیمت سهم پله ای خرید کنید تا ضمن اینکه ضرر ناشی از خریدهای قبلی از طریق میانگین قیمت خرید رفع میشه ، امیدوار باشین برای افزایش سرمایه که به همین زودیا انجام می گیره. ضمن اینکه خپارس مجصولات جدیدش رو هم قراره شهریور ماه به بازار عرضه کنه و احتمالا قیمت سهم توی اون موقع تا 350 یا 400 هم برسه

کيانوش
2014/02/12, 09:29
گزارش پيش بيني اوليه سال 93 دو خودرويي امد.
خرينگ و ورنا با تعديل مثبت سود 93را اعلام کردند.
.................................................. .................................
تمام خودروايها 93را تعديل مثبت خواهند داد.کم کم ديدگاه بازار به گروه خودرو تغيير خواهد کرد.

نجاT...
2014/02/22, 08:53
متوقف-ممنوع

meisam_em
2014/02/22, 09:02
به چه دلیل؟

کيانوش
2014/02/22, 09:09
تعديل مثبت سود.
تمام خودروايها و زيرمجموعه هايشان تعديل مثبت سود دارند.
همون اتفاقي که در مورد شبندر زيان ده پارسال افتاد حالا در مورد خودروايها داره ميفته.
شبندر با 35تومان زيان الان بالاي 200تومان سود داره ميسازه.
........................................
توليد تو گروه خودرواي راه افتاده قيمت دلار هم ريز 3000تومان هست نه 3700تومان تحريم هم لغو شده.
فراتر از همه گروه خودرويي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي داره.
گروه خودرواي داره پتانسيل ارزش دارايي را بتوسط افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي را بنفع سهامدارانش ازاد ميکنه.
چيزي که متاسفانه هنوزدر تحليلهاي بزرگترين تحليلگران حرفه اي بازار درک نشده است دقيقا مثل زماني که انها شبندر را درک نکرده بودند.
ارزش دارايي خپارس حداقل1800تومان و خاور 2000تومان و....هست.
......................................
خداوند با صابران هست.

نجاT...
2014/02/22, 09:16
تعديل مثبت سود.
همون اتفاقي که در مورد شبندر زيان ده پارسال افتاد حالا در مورد خودروايها داره ميفته.
توليد تو گروه خودرواي راه افتاده قيمت دلار هم ريز 3000تومان هست نه 3700تومان تحريم هم لغو شده.
گروه خودرواي داره پتانسيل ارزش دارايي را بتوسط افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي را بنفع سهامدارانش ازاد ميکنه.
چيزي که متاسفانه هنوزدر تحليلهاي بزرگترين تحليلگران حرفه اي بازار درک نشده است دقيقا مثل زماني که انها شبندر را درک نکرده بودند.
خداوند با صابران هست.
درود كيانوش عزيز
خپارس با توجه به اينكه توليدات جديدي داره و اينكه از جمله شركت هاي مورد نظر رنو هست، احتمال زياد پيش پيني سود خوبي واسه 93 ارايه ميده و اين نقطه آغاز رشدش خواهد بود...

نجاT...
2014/02/22, 14:36
درود كيانوش عزيز
خپارس با توجه به اينكه توليدات جديدي داره و اينكه از جمله شركت هاي مورد نظر رنو هست، احتمال زياد پيش پيني سود خوبي واسه 93 ارايه ميده و اين نقطه آغاز رشدش خواهد بود...
شنيده شده ميخواد سود اعلام كنه!

MOHAMMADGOMNAM
2014/02/22, 16:52
امروز با یکی از آشناهام توی پارس خودرو صحبت کردم. گفت که اردیبهشت ماه محصولات جدیدشو داره به بازار عرضه می کنه. نمی دونم درست شنیدم یا نه ولی فکر کنم گفت اسم یکی از محصولاتش بریلیان هستش.
دوستان حالا با توجه به این اتفاقات فکر می کنید نماد خپارس کی و با چه قیمتی باز بشه؟

عادل عطایی
2014/02/27, 11:22
اعلام سود 52 ریالی خپارس برای سال آینده. افزایش 137 درصدی تولید.
من که خپارس ندارم ولی این گزارش فوق العاده است. مبارک سهامدارانش

Alidadash
2014/02/27, 12:01
این پیش بینی عالیه. زیان عملیاتی هر سهم که در سال گذشته 613 ریال بوده به سود عملیاتی معادل 951 ریال تبدیل شده که نشون دهنده پیش بینی افزایش قابل توجه تولیده. زیان 1377 ریالی هم به سود 52 ریالی تبدیل شده. 4 مدل جدید هم به محصولات تولیدی اضافه شدن که از تیراژشون معلومه که قیمتشون بالاست.

هیرکان
2014/02/27, 12:02
تولیدات سال اینده پارس خودرو = داچیا داستر شاسی بلند رومانیای.......برلیانس شاسی بلند چینی (خدای خیلی نازه کوپی بی ام و x1)........یه پیک اپ جدید چینی........افزایش تیراژ تولید تندر 90 و مگان با ورود قطعات از سایت ترکیه رنو (بهتره بدونید چند انبار پر از قطعات مگان و تندر تو ترکیه منتظر دریافت پول از پارس خودرو و رفع مشکل تحریم هستند تا بصورت یکجا تمام قطعات دپو شده رو صادر کنند به تهران)...........نگرش اقتصاد مقاومتی و تولید محور در کشور...........ورود هیت های سرمایه گذار فرانسوی یا چینی برای مشارکت در ساخت خودرو

نجاT...
2014/02/27, 12:38
بالاخره صبرو تحليل و ريسك و پايبندي به استراتژيمون داره جواب ميده
اين دقيقا پله اول هست/:.smilingsmiley.:/

نجاT...
2014/02/27, 13:28
بالاخره صبرو تحليل و ريسك و پايبندي به استراتژيمون داره جواب ميده
اين دقيقا پله اول هست/:.smilingsmiley.:/
اين گزارش مثل اين مي مونه كه بازي يك هيچ باخته رو سه يك كني و ببري!

MOHAMMADGOMNAM
2014/02/27, 19:21
خب به سلامتی و میمنت . حالا با این گزارش بسیار خوبی که ارائه کرده به نظرتون سهم بخواد باز بشه با حدود 2800 ریال باز میشه ؟ البته 2800 رو من بر اساس یه سری معیارها گفتم. حالا نظرتون چیه؟

مصطفی 64
2014/02/27, 20:00
خب به سلامتی و میمنت . حالا با این گزارش بسیار خوبی که ارائه کرده به نظرتون سهم بخواد باز بشه با حدود 2800 ریال باز میشه ؟ البته 2800 رو من بر اساس یه سری معیارها گفتم. حالا نظرتون چیه؟

فکر نکنم شما خیلی خوشبینی
این گزارش خوبه ولی زمان لازمه

جعفرزاده
2014/02/28, 00:08

اتفاقا بهترین گزارش است. زیان بالای 100 تومان شده 5 تومان مثبت یعنی ..... شبندر هم اول اینگونه از زیان خارج شد / /:.rolleyessmileyani

MOHAMMADGOMNAM
2014/02/28, 00:11

خب پیش بینی شما چجوریه؟ یه مرتبه مثل خکاوه نشه!

MOHAMMADGOMNAM
2014/02/28, 00:14
اتفاقا بهترین گزارش است. زیان بالای 100 تومان شده 5 تومان مثبت یعنی ..... شبندر هم اول اینگونه از زیان خارج شد / /:.rolleyessmileyani

من زمان زیادی نیست که وارد بورس شدم. ماجرای این شبندر رو هم خیلی شنیدم. دقیقا چجوری بوده مگه؟!

javad.ghaderi
2014/02/28, 11:21
شنيده شده ميخواد سود اعلام كنه!
سلام و درود بر نجات پیشگو:.thumbsupsmileyanim

Alidadash
2014/02/28, 11:48
من زمان زیادی نیست که وارد بورس شدم. ماجرای این شبندر رو هم خیلی شنیدم. دقیقا چجوری بوده مگه؟!

دوست گرامی به سابقه معملات و صورت های مالی نماد شبندر یه نگاهی بنداز. شبندر در تیرماه ۹۱ یک شرکت زیانده بود و روی ۱۱۴ تومان عرضه اولیه شد. تابستون سال جاری تا ۱۸۰۰ تومان هم معامله شد. الان هم سود ۲۰۰ تومانی داره میده. جالب اینجاست که همون روزهای اول عرضه اولیه خیلی ها خارج شدن و بعد از اون هم روزهای زیادی صف فروش بود. البته دلیل نمیشه که در مورد خودرویی ها هم همین ماجرا تکرار بشه اما خودش تجربه ای هست دیگه. امیدواریم یکی دوسال دیگه خاور ۲۰۰۰ تومانی و خپارس ۱۵۰۰ تومانی و خکاوه ۱۰۰۰ تومانی رو ببینیم. اصلا دور از دسترس نیست.

مات
2014/02/28, 15:02
گزارش شرکت میگه برای سال دیگه 5 تومن سود ساخته
50 تومن نیست پنج تومن هست
پی به ای بیست بدیم میشه 100 تومن
زیان انباشته هم که داره که تا پنج سال حداقل نمیتونه سودی تقسیم کنه
توهم نزنید و قیمتهای خیالی ندید
تحت هیچ شرایطی بالاتر از صد تومن ارزش خرید نداره
صد تومنش هم تازه به نظر من گرونه

MOHAMMADGOMNAM
2014/02/28, 15:13
خب زیان انباشتشو قراره با افزایش سرمایه جبران کنه . بازم من فکر می کنم که بالای 250 باز میشه.

Alidadash
2014/02/28, 15:19

والا طرفداری از یه سهم دیده بودیم اما اینکه یه نفر انقدر با یه گروه مخالف باشه رو نه. البته پست های خالی از علم و تحلیل شما به هیچ وجه قابل اعتنا نیست اما این دشمنی خیلی جالبه. امیدوارم زخم خورده این‌گروه نباشی.

هیرکان
2014/02/28, 15:21
با پی برای 10 و سود 50 تومن در پیش بینی 9 ماهه 93 میتونه یعنی تا مهر ماه اینده 100% سود..............تا اون موفع دیگه شدنی هست

Alidadash
2014/02/28, 15:24
فکر میکنم خیلی از دوستان میدونن که سبد بنده پر از سهام خودرویی هست. هیچوقتم تبلیغ الکی برای این گروه نکردم. همچنان به اهداف بالای ۸۰۰ تومان امیدوارم. دولت محکوم به حمایت از این گروه هست. به سیاست های جدید خودروسازها برای طراحی پلتفورم و همکاری با خارج و صادرات هم بسیار خوشبینم. شاد باشید.

مات
2014/02/28, 15:25
خب زیان انباشتشو قراره با افزایش سرمایه جبران کنه . بازم من فکر می کنم که بالای 250 باز میشه.

زیان انباشته با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی از بین نمیره

Alidadash
2014/02/28, 15:45
متاسفانه برخی دوستان اعتقادات خودشون رو به عنوان حقیقت فریاد میزنن و نکته جالب هم همین فریاد زدنه. هر سرمایه گذار نسبت به سیاست و نیاز خودش میتونه دید کوتاه مدت و یا بلند مدت داشته باشه. اینکه شخصی صرفا به مبلغ سود هر سهم دلبسته هیچ اشکالی نداره اما اینکه اینو به عنوان تنها سیاست صحیح سرمایه گذاری تو گوش دیگران فریاد بزنه سراسر اشتباهه. فراموش نکنیم که خودروسازها بزرگترین واحدهای صنعتی کشور و دارای تشنه ترین بازار و بیشترین حمایت حکومت هستن و این دید بلند مدت سرمایه گذار رو طلب میکنه. نمیدونم این دوست عزیزمون تابستون سال گذشته هم سرمایه گذار بورس بودن یا نه اما اطمینان دارم همچین تفکری به راحتی شبندر ۱۱۴ تومانی رو از دست داده و در نهایت مات تحلیل اشتباه خودش شده.

ali141
2014/02/28, 15:46
تحولی که در خودرو اتفاق افتاده شاید کسی دقت نکرده خودرو 10000میلیارد بدهی دارد که در زمان دلار 1000تومنی میشود 10میلیارد دلاریعنی ورشکستگی محض باوجودای پی اس مثبت حتی انموقع با فروش پارسیان فقط 20%بدهی نهایت مستهلک میشد وسیکل ورشکستگی ادامه پیدامیکرد800میلیارد بدهی سالی 20%بهره میشد1800میلیارد
ولی الان بدهی دلاری شده 3میلیارد دلاروبافروش پارسیان وداراییها میتواند صفر شودیعنی سهمی 180 یا همان 1800 میلیارد ازبین میرود
اگرپارسیان فروش نرودبا فروش حداقل 10000میلیاردی وحاشیه سود 20%براحتی هزینه بهره قابل پرداخت است اما دراین حالت -
قضیه تورم واستهلاک ناشی از تورم بدهی ورشد دارایی ها خودرو را به ریل سوداوری برمیگردد
زیان انباشته با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی از بین نمیره

مصطفی 64
2014/02/28, 16:56
وضعیت این یک ماه پیش بازار نشان داد که بورس ایران از هیچ تحلیلی تبعیت نمی کند و بیشتر جو روانی بر آن حاکم است تا یه صفی تشکیل میشه همه هجوم می برند به سمت آن اگه خرید بود می خرند اگه فروش بود می فروشند حتی سهم هایی با بهترین پی بر ای نیز برای چند روز صف فروش می شوند ولی نوبتی هم که باشه نوبت خودرویی هاست با توجه به این که با رفع تحریم ها و رونق تولید خودرو با کیفیت خوب اکثر خودرو ساز ها سود های خوبی را خواهند کرد (خبرهای مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها و فروش بلوک پارسیان برای برخی سهم های خودرویی نیز به گوش می رسد که ما با آن فعلا کار نداریم )
در مورد خپارس هم قیمت واقعی فعلی سهم حدود 200 تومانه ولی برای خرداد سال بعد حداقل قیمت بالای 600 تومانه بنابران این سهم به هیچ عنوان کاربرد کوتاه مدت ندارد دوستانی که صبر و تحمل کمی دارند بهتره به محض باز شدن خارج بشن اما ما همچنان با این سهم هستیم مطمئن به سود خوب از این سهم هستیم

"heydar"
2014/02/28, 22:45
وضعیت این یک ماه پیش بازار نشان داد که بورس ایران از هیچ تحلیلی تبعیت نمی کند و بیشتر جو روانی بر آن حاکم است تا یه صفی تشکیل میشه همه هجوم می برند به سمت آن اگه خرید بود می خرند اگه فروش بود می فروشند حتی سهم هایی با بهترین پی بر ای نیز برای چند روز صف فروش می شوند ولی نوبتی هم که باشه نوبت خودرویی هاست با توجه به این که با رفع تحریم ها و رونق تولید خودرو با کیفیت خوب اکثر خودرو ساز ها سود های خوبی را خواهند کرد (خبرهای مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها و فروش بلوک پارسیان برای برخی سهم های خودرویی نیز به گوش می رسد که ما با آن فعلا کار نداریم )
در مورد خپارس هم قیمت واقعی فعلی سهم حدود 200 تومانه ولی برای خرداد سال بعد حداقل قیمت بالای 600 تومانه بنابران این سهم به هیچ عنوان کاربرد کوتاه مدت ندارد دوستانی که صبر و تحمل کمی دارند بهتره به محض باز شدن خارج بشن اما ما همچنان با این سهم هستیم مطمئن به سود خوب از این سهم هستیم

با سلام برای رسیدن به قیمت 600 تومان ،حداقل 60 تومان باید سود بسازه
به نظرتان میسازد؟

فرشته کوچک
2014/03/01, 07:45
هدف این سهم به دید یک سال 800 تومن هست...
روند گزارش گویا همه چیز هست
کوتاه مدت هدف 360 تومنی دارد به نظرم رو 205 تا 215 بازگشایی میشود...

Mesbah68
2014/03/01, 08:16
شاید بگیم 18 ماهه درست تر باشه

جعفرزاده
2014/03/01, 10:36
نمادش اماده باز گشایی

مصطفی 64
2014/03/01, 10:42
با سلام برای رسیدن به قیمت 600 تومان ،حداقل 60 تومان باید سود بسازه
به نظرتان میسازد؟

سلام
من که عرض کردم تحلیل و تفسیر ویا ساختن سود تو بازار بورس ایران متاسفانه جواب نمیده و بیشتر جو روانی حاکم بر ان هست
از لحاظ ساخت سود من فکر میکنم گزارش خیلی محتاطانه تنظیم شده اگه واقعا تحریم ها لغو بشه و با تولید محصولات جدید این گروه سود خیلی بیشتر از گزارش را خواهد ساخت (البته این نظر شخصی بنده می باشد )

zereshkkk
2014/03/01, 10:52
برای سال دیگه فروش خارجی (صادرات )هم در نظر گرفته !
احتمالا رو 200 و شاید بالای 200 و 210-220 بازگشایی بشه

محمد یزدی
2014/03/01, 10:58
کل گروه نیاز به صبر داره تا برنامه ها محقق بشه

جعفرزاده
2014/03/01, 10:58
باید بالای 210 باز بشود/ اکر تا 230 بره کاملا حرکت شارپی خواهد داشت

غفران
2014/03/01, 11:14
آقا این چند میخواد باز بشه؟؟
نداریم . غبطه میخوریم
یا حسودیمون میشه مصطفی امیدوارم نفروخته باشی/:.rolleyessmileyani

مصطفی 64
2014/03/01, 11:16
آقا این چند میخواد باز بشه؟؟
نداریم . غبطه میخوریم
یا حسودیمون میشه مصطفی امیدوارم نفروخته باشی/:.rolleyessmileyani

سلام غفران جان نه نفروختم من به این سهم اعتقاد خاص دارم

کيانوش
2014/03/10, 11:15
نامه درخواست افزايش سرمايه خپارس رفت سازمان بورس .
ولي متاسفانه تو بازار بورس طلا را به نرخ حلبي هم نمي خرند.
ولي باز هم سهامداري مي کنيم .

نیکا
2014/03/10, 11:39
نامه درخواست افزايش سرمايه خپارس رفت سازمان بورس .
ولي متاسفانه تو بازار بورس طلا را به نرخ حلبي هم نمي خرند.
ولي باز هم سهامداري مي کنيم .

سلام باتوجه بزمان باقی مانده تاپایان سال فرصت در92 نمیباشد ضمنا ایا مصوب سال 92 میباشد .تشکر

کيانوش
2014/03/10, 14:48
سلام باتوجه بزمان باقی مانده تاپایان سال فرصت در92 نمیباشد ضمنا ایا مصوب سال 92 میباشد .تشکر

نه افزايش سرمايه را ميتونند تو سال 93 يعني فروردين 93 هم اجرا کنند.
احتمالا سازمان بورس هم فس و فس کنه و تاييديه 230درصدي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي را پايان سال شايد هم تو فروردين بندازه رو کدال.اينجوري رو اين قيمتها بيشتر هم ميتونند بخرند.
...........................................
شايد هم اين فرصتي باشه براي ما بقيه سهامها را اب کنيم بريزيم تو خپارس و خاور.
جالبه خاور مجمع اجراي افزايش سرمايه اش 28اسفند هست ولي هنوز تاييديه سازمان بورس نيومده رو کدال.
فس و فس کردن سازمان بورس يعني همين ديگه.

MOHAMMADGOMNAM
2014/03/11, 10:33
ماشالله شاخص کل تا 76 هزار هم اومده پایین. به کجا داریم می ریم. همش هم دارن توجیهات الکی میارن.

مصطفی 64
2014/03/11, 10:39
ماشالله شاخص کل تا 76 هزار هم اومده پایین. به کجا داریم می ریم. همش هم دارن توجیهات الکی میارن.

توجیه لازم نیست اصلاح واقعی شاخص 75 هزار واحدی است بعد از رسیدن به آن روند صعودی آغاز خواهد شد که البته می مونه سال بعد ولی سال بعد صعود خوبی خواهیم داشت انشااله

جعفرزاده
2014/03/11, 11:10
ماشاا... به این فروشنده ها

کيانوش
2014/03/17, 16:52
خپارس همچنان سهامدارتم.
فردا صف خريدت طوفاني تر ميشه.

mohsen ho
2014/03/17, 17:24
خپارس همچنان سهامدارتم.
تقاضا ازخزامیا بزودی میاد روی این سهم
خپارس با این افزایش سرمایه دراین قیمت ها مفته

vet
2014/03/17, 18:54
خپارس همچنان سهامدارتم.
جدی؟؟؟
یعنی نمیخواد نفس بگیره؟؟؟بعید میدونم
من منتظرم همین روزها دو یکی دوتا از خودرویی ها بریزه
یعنی میخواد یک کله بالا بره؟؟؟؟

Alidadash
2014/03/17, 19:49
جدی؟؟؟
یعنی نمیخواد نفس بگیره؟؟؟بعید میدونم
من منتظرم همین روزها دو یکی دوتا از خودرویی ها بریزه
یعنی میخواد یک کله بالا بره؟؟؟؟

خدایا همه ما رو به راه راست هدایت کن.

vet
2014/03/17, 22:09
خدایا همه ما رو به راه راست هدایت کن.

بابا جان بریزه که من اضافه کنم
منظورم برای خکاوه بود البته
خکاوه رو حدود82 تومان آخرین پله رو برداشتم منتظرم بفروشم و بعد بریزه و باز بردارم
والااااااااااااا

جعفرزاده
2014/03/18, 09:31
سرمایه سایپا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش خواهد یافت .

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در نشستی با حضور خبرنگاران با اشاره به مطلب فوق گفت: طی 2 ماه ابتدای سال 93 افزایش سرمایه 70 درصدی از محل تجدید ارزيابی دارایی‌های شرکت صورت خواهد گرفت .

امیری افزود: تاکنون شرکت پارس خودرو و مگاموتور به ترتیب افزایش سرمایه 240 و 80 درصدی را از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها انجام داده‌اند و پس از این شرکت‌هاي سازه گستر سایپا، مگاموتور و هلدینگ سایپا نیز افزایش سرمایه از همین محل خواهند داشت .

وی همچنین به افزایش سرمایه سایپا در مرحله‌ای دیگر به میزان 30 درصد از محل آورده نقدی سهامداران اشاره كرد

vet
2014/03/18, 09:51
سرمایه سایپا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش خواهد یافت .

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در نشستی با حضور خبرنگاران با اشاره به مطلب فوق گفت: طی 2 ماه ابتدای سال 93 افزایش سرمایه 70 درصدی از محل تجدید ارزيابی دارایی‌های شرکت صورت خواهد گرفت .

امیری افزود: تاکنون شرکت پارس خودرو و مگاموتور به ترتیب افزایش سرمایه 240 و 80 درصدی را از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها انجام داده‌اند و پس از این شرکت‌هاي سازه گستر سایپا، مگاموتور و هلدینگ سایپا نیز افزایش سرمایه از همین محل خواهند داشت .

وی همچنین به افزایش سرمایه سایپا در مرحله‌ای دیگر به میزان 30 درصد از محل آورده نقدی سهامداران اشاره كرد

برنامه های آتی خساپا

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا طی نشست روز جاری خود با خبرنگاران حوزه بازار سرمایه به تشریح مهمترین برنامه های آتی این مجموعه خودروساز پرداخت.

طی این جلسه که با حضور تعدادی از مدیران گروه سایپا برگزار شد، امیری در بیان برنامه های سال 93 شرکت اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا در سال آتی برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را در نظر گرفته و این برنامه بگونه ای طراحی شده که در ابتدا برخی شرکت های مهم گروه سرمایه خود را از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش می دهند.

وی ادامه داد: بر این اساس سرمایه پارس خودرو حدود 240 درصد، مگاموتور 80 درصد و سازه گستر سایپا 350 درصد افزایش می یابد که همگی این برنامه ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خواهد بود. در مرحله آخر نیز شرکت سایپا اقدام به افزایش سرمایه 70 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خواهد کرد. اما در مرحله بعدی افزایش سرمایه 30 درصدی "خساپا" از محل آورده نقدی سهامداران اجرایی خواهد شد که این برنامه در هیأت مدیره به تصویب رسیده است.

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در خصوص برنامه فروش برخی دارایی ها و اموال شرکت جهت تأمین سرمایه در گردش و با هدف توسعه محصول اظهار داشت: برای سال 93 فروش بخشی از املاک مازاد به مبلغی حدود 150 میلیارد تومان پیش بینی شده و در کنار آن فروش بخشی از سهام زیرمجموعه ها نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در راستای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری های موجود، واگذاری 20 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سایپا، 20 درصد از سهام پارس خودرو و 24 درصد از سهام شرکت تراکتورسازی ایران و نیز زامیاد جزو سیاست های واگذاری دارایی های "خساپا" برای سال 93 است که این برنامه در ادامه فروش حدود 370 میلیارد تومان از سهام زیرمجموعه ها در بازار طی سال جاری می باشد.

این مقام مسئول در خصوص سود حاصل از فروش این میزان سهام طی سال جاری گفت: از مبلغ 370 میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش سهام در بازار، حدود 160 میلیارد تومان سود برای "خساپا" شناسایی شده و این امر موجب شده با پوشش زیان های قبلی مجموعه بیش از این متحمل زیان نگردد.

وی یکی از معضلات موجود بر سر راه افزایش سرمایه "خساپا" را عدم موافقت سهامداران عمده در مرحله قبل دانست و عنوان کرد: در حال حاضر طبق رایزنی های به عمل آمده موفق شدیم موافقت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را برای افزایش سرمایه 30 درصدی از محل آورده نقدی دریافت کنیم.

امیری افزود: شرکت سرمایه گذاری رنا نیز تصمیم دارد در صورت عدم امکان تأمین نقدینگی مورد نیاز جهت اجرای این برنامه اقدام به واگذاری سهام و یا حق تقدم ناشی از افزایش سرمایه خود و زیر مجموعه هایش نماید.

وی در خصوص همکاری های سایپا با خودروسازان خارجی و شرکای تجاری داخلی نیز عنوان کرد: برنامه جدیدی تهیه شده تا با همکاری خودروسازان داخلی و نیز خارجی طرح توسعه محصول مشترک در این مجموعه اجرایی شود که این طرح می تواند از طریق انتشار اوراق بدهی و مشارکت نیز تأمین مالی شود.

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا همچنین گفت: شرکت برای ترسیم چشم انداز روشن برای سایپا نیاز به سرمایه گذاری حدود 900 میلیارد تومانی در حوزه توسعه محصول دارد تا چهره "خساپا" برای یک سال و نیم آتی مشخص شود. اما مهمترین نکته در این خصوص نحوه تأمین منابع مالی است. زیرا نمی توان با دریافت وام کوتاه مدت سرمایه گذاری بلندمدت انجام داد. از این رو سایپا دو راهکار در نظر گرفته است.

امیری افزود: طبق برنامه زمان بندی تدوین شده، انتشار انواع اوراق بدهی، مشارکت و نیز صکوک برای شرکت اصلی و زیر مجموعه ها یکی از این راهکارهاست. برنامه دیگر نیز اقدام جهت افزایش سرمایه است.

وی پیرامون سیاست گذاری سهامدار عمده جهت واگذاری سهام سایپا و انجام مذاکرات اولیه در این رابطه خبر داد.

وی با تأکید بر اینکه طبق برآوردها آخرین بودجه اعلامی برای سال مالی 92 بدون تغییر خواهد بود، اظهار داشت: امسال مجموع تیراژ تولید خودروی تجاری و سواری به حدود 312 هزار دستگاه رسیده که این رقم در سال 93 با رشد حدود دو برابری همراه خواهد شد. طی عملکرد سه ماهه آخر نیز وضعیت تولید و فروش نسبت به سه ماهه اول امسال رو به بهبود گذاشته و دولت و مجلس نیز در موضع گیری های مختلف بر حمایت خود از صنعت خودرو تأکید کردند.

امیری از تهیه و ارایه طرحی به دولت و مجلس برای بیان نیازها و مشکلات صنعت خبر داد و گفت: براساس این طرح، رایزنی هایی انجام شده که در گام اول هدف مجموعه رسیدن به ظرفیت های تولید موجود است و لازمه رسیدن به آن بحث مقررات زدایی و تمرکز دولت بر طرح جایگزینی خودروهای فرسوده برای ایجاد بازاری مناسب برای خودروسازان است.

وی ادامه داد: در مرحله بعد، بایستی نظام تعرفه ای برای یک دوره حداقل پنج ساله تدوین شود که در این زمینه همکاری ایدرو امری ضروری است. در چنین شرایطی صنعت خودرو بدون نیاز به حمایت خارجی با تکیه بر توان داخل روند رو به رشد خود را طی خواهد کرد. هم اکنون نیز مجموعه از سیر نزولی به مدار با ثبات و حالت تعادلی خود رسیده و حرکت در روند رو به رشد و جهشی طی یک برنامه حداقل دو ساله امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه روند تأمین قطعات از طریق قطعه سازان و شرکای خارجی حتی اروپایی ها در حال انجام است، گفت: این رابطه مشکل فعلی بحث انتقال پول است که امیدواریم این موضوع نیز مرتفع گردد.
امیری در خاتمه سخنان خود پیرامون فروش سهام شرکت سایپا دیزل به صورت خرد در بورس، گفت: با توجه به افزایش سرمایه "خکاوه" درصد مالکیت 75 درصدی سایپا در این شرکت زیرمجموعه همچنان حفظ شده و وضعیت این مجموعه نیز به دلیل بخشنامه اخیر بانک مرکزی برای شناسایی زیان ناشی از تسعیر ارز رو به بهبود نهاده است. زیرا طبق این بخشنامه کالاهایی که تا تاریخ اعلامی بانک مرکزی وارد کشور گردیده و منابع مالی لازم برای آن نیز تأمین شده، بایستی با نرخ ارز مرجع در حساب ها ثبت شود و این امر به کاهش زیان ناشی از تسعیر ارز "خکاوه" در سال مالی جاری منجر شده است.

کاملش رو از فروم سایپا آوردم اینجا

کيانوش
2014/03/18, 10:35
نه افزايش سرمايه را ميتونند تو سال 93 يعني فروردين 93 هم اجرا کنند.
احتمالا سازمان بورس هم فس و فس کنه و تاييديه 230درصدي افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي را پايان سال شايد هم تو فروردين بندازه رو کدال.اينجوري رو اين قيمتها بيشتر هم ميتونند بخرند.
...........................................
شايد هم اين فرصتي باشه براي ما بقيه سهامها را اب کنيم بريزيم تو خپارس و خاور.
جالبه خاور مجمع اجراي افزايش سرمايه اش 28اسفند هست ولي هنوز تاييديه سازمان بورس نيومده رو کدال.
فس و فس کردن سازمان بورس يعني همين ديگه.

خدايا شکرت.

کيانوش
2014/03/18, 10:38
تعديل مثبت سود.
خداوند با صابران هست.

قبلا عرض کرده بودم احتمالا کم کم تحليلگران متوجه اين موضوع خواهند شد.

vet
2014/03/25, 09:34
دوستانی که میخوان خپارس رو بفروشن به قیمت پایانی فردا دقت کنن
در حال حاضر قیمت پایانی فردا 201.5هست و زیر این قیمن سفارش فروش ندن
اگه ریخت قیمت رو پایین تر بدن
موفق باشید

کيانوش
2014/03/25, 10:42
فرصت خريد ناب در خپارس

نجاT...
2014/04/08, 08:51
همچنان با سهمیم

کيانوش
2014/04/08, 10:17
همچنان با سهمیم

حتي اضافه کرديم.
بهترين سهم گروه خودرواي هست خپارس و بيشترين بازدهي را امسال خواهد داد.
اين موضوع بعدا به همه ثابت خواهد شد.

جعفرزاده
2014/04/12, 10:48
تنها خودرویی که به صف فروش کشیده نشد /

MahmoodReza
2014/04/15, 09:37
باید به کدال نگاه کرد و منتظر افزایش سرمایه بود.

جعفرزاده
2014/04/15, 10:27
به گزارش ایسنا، پس از لغو رسمی تحریم صنعت خودرو در سال گذشته مذاکرات جدی خودروسازان بزرگ داخلی با خودروسازان خارجی برای همکاری‌های مشترک آغاز شد.

خودروسازان هم‌اکنون در حال مذاکره با خودروسازان متعددی از کشورهای مختلف هستند. طبق این اخبار برخی از این مذاکرات به نتایج مثبتی رسیده و در مرحله نهایی شدن است.

یکی از افراد فعال در این مذاکرات در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: مذاکرات با خودروسازان خارجی در شرایط خوبی قرار داشته و در زمانی که صلاح باشد جزییات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با بیان این‌که فعلا نمی‌توان به نام شرکتهای خارجی دخیل در مذاکرات به دلیل برخی مخالفت‌های داخلی و خارجی اشاره کرد، خاطرنشان می‌کند: مطمئنا پس از نهایی شدن مذاکرات جزییات آن منتشر خواهد شد.

او در پاسخ به این‌که چرا با وجود لغو رسمی تحریم صنعت خودرو، ارسال قطعات خودروسازان خارجی به ایران به ویژه از سوی شرکت رنو افزایش نیافته است، خاطرنشان کرد: معمولا پروسه سفارش‌گذاری تا ورود قطعات به کشور حدود چهار ماه طول می‌کشد بنابراین از این به بعد به تدریج شاهد افزایش صادرات قطعات از سوی خودروسازان خارجی به ویژه رنو به ایران خواهیم بود.

mohsenakbari
2014/04/15, 15:46
خبر فوري

http://forums.boursy.com/imported/2014/04/tdzppkrrna5fbixe6m9-1.png (http://up.iranblog.com/images/tdzppkrrna5fbixe6m9.png)

فروشندگان امروز ايران خودرو با اين خبر الان چه حالي دارن؟؟

meisam_em
2014/04/15, 16:05
خبر فوري

http://forums.boursy.com/imported/2014/04/tdzppkrrna5fbixe6m9-1.png (http://up.iranblog.com/images/tdzppkrrna5fbixe6m9.png)

فروشندگان امروز ايران خودرو با اين خبر الان چه حالي دارن؟؟

داش این عکس لود نمیشه ما چیزی نمیبینیم!

meisam_em
2014/04/15, 16:42
تا سه هفته آینده عرضه بلوک 107 میلیون سهمی ایران خودرو

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد : بلوک 107 میلیون سهمی ایران خودرو در روز 16 اردیبهشت در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.به گزارش همفکران بلوک 1.115 درصدی سهام شرکت ایران خودرو شامل 107 میلیون و 91 هزار و 693 ریال به قیمت پایه 2646 ریال در روز 16 اردیبهشت در بورس اوراق بهادار واگذار می‌شود.این میزان سهام توسط سازمان خصوصی سازی و به ارزش کل پایه 283 میلیارد و 364 میلیون و 619 هزار و 678 ریال به صورت نقد عرضه می‌شود و خریدار 9 روز کاری پس از قطعیت معامله باید کل مبلغ پیشنهادی را به حساب دولت واریز کند.

vet
2014/04/22, 10:27
حقوقی بی شرف خپارس هم هر چی رو فروخته بود دوباره برداشت

جعفرزاده
2014/04/22, 11:12
امروز عالی معامله شده / چشمها بر کدال است

کيانوش
2014/04/22, 15:56
امروز همه خپارس خريدند .
به قيمت خوبي هم خريدند.مبارکشون باشه.
خپارس در کمتر از 3ماه 70درصد بازدهي خواهد داد.
اگر نامه افزايش سرمايه بياد رو کدال بازي خپارس خيلي ديدني خواهد شد.
.................................................. .............................................

شبندر
2014/04/22, 16:54
خريدارهاي خپارس كار خوبي كردند ولي ميتونستند دو روز صبر كنند و پايين تر بخرند در هر حال فردا در منفي كامل ميشه خريد كرد.

جعفرزاده
2014/04/23, 08:23
امروز اگر صف خرید را نگه دارد هدف اول 250 تومان و بعد 300

نجاT...
2014/04/23, 09:01
خريدارهاي خپارس كار خوبي كردند ولي ميتونستند دو روز صبر كنند و پايين تر بخرند در هر حال فردا در منفي كامل ميشه خريد كرد.
/:.yead.:/ کوچولوی متوهم

جعفرزاده
2014/04/23, 09:42
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شاتا، محمدرضا نعمت‌زاده در بازدید از خطوط مختلف گروه خودروسازی سایپا با بیان این مطلب افزود: می‌بایست بر روی تولید صادرات‌محور تمرکز کرد و بازارهای جدیدی برای فروش محصولات خود در اقصی نقاط دنیا بیابیم.

وی با بیان اینکه مخالف سوددهی شرکت‌های خودروسازی نمی‌باشم، افزود: سوددهی در هیچ کجای دنیا با افزایش قیمت میسر نمی‌شود. بلکه با اتخاذ راه‌حل‌های مختلف‌ این امر صورت می‌گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شرکت‌های خودروسازی می‌بایست بدهی‌های خود را چه در حال و گذشته تسویه نمایند افزود: با بکارگیری خلاقیت‌ها می‌توان از کمک‌های دولت، خزانه بانک مرکزی بی‌نیاز شد.

نعمت‌زاده با تأکید بر روند افزایشی رضایت مشتری گفت: با افزایش تیراژ تولید و کیفیت آن و تعیین نمودن قیمت‌های رقابتی به طور حتم سود مناسبی عاید شرکت‌های خودروسازی می‌شود.

وی همچنین گفت : خرید سهام شرکت‌های خودروسازی خارجی، استفاده از تجارب شرکت‌های خودروسازی دنیا، بهره‌گیری از نیروی انسانی ماهر و هوشمند، استفاده از حداکثری از توان فنی و مهندسی روز دنیا می‌تواند برای خودروسازان حاشیه سود ایجاد کند که دیگر نیازی به افزایش قیمت ناگهانی نداشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با بهره‌گیری از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی و بانک صنعت و معدن می‌توان تعهدات خود را انجام داده طرح‌های نیمه تمام را به پایان رسانید.

وی با بیان اینکه هیأت مدیره شرکت‌های خودروسازی می‌بایست توان و انرژی خود را بالا ببرند افزود: با نامه‌نگاری صرف نمی‌توان به بازارهای صادراتی رسید.

وی با بیان اینکه برای صادرکنندگان کالاهای مختلف تولیدی از جمله خودرو می‌بایست موانع صادراتی را برداشت افزود: اگر در این خصوص مقررات صادراتی نیاز به اصلاح داشته می‌بایست آن را به جد و به موقع لغو خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همیشه دشمنان ما در صدد عقب‌ نگه‌ داشتن کشور ما هستند گفت: اگر به فکر پیشرفت صنعت کشورمان باشیم می‌بایست حتی با رقبایمان نیز در بحث تبادل دانش فنی، قیمت‌گذاری، انجام سرمایه‌گذاری‌های خارجی در تولیدات مشترک شرایط برد ـ برد در نظر بگیریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمتی در خودرو باید با هماهنگی و تایید دولت باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مباحث مختلفی که در کشور درخصوص میزان آلایندگی، مقرون به صرفه نبودن اقتصادی تولید خودرو، رقابت با خودروهای خارجی و سایر مباحث مطرح است، گفت: ما به طور جدی از این صنعت استراتژیک حمایت همه‌جانبه خواهیم کرد.

جعفرزاده
2014/04/23, 09:54
ژئوپلیتیک صنعت خودرو‌سازی ایران
احمد فرهادی . کارشناس اقتصادی

رفت‌وآمدها، مذاکرات و توافقنامه‌هایی که این روزها در صنعت خودروسازی ایران صورت می‌گیرد از چند جهت قابل تامل است: یکی از جهت آنکه فرصت‌های مناسبی در اختیار صنعت خودرو ایران قرار خواهد داد و دیگر از جهت تغییراتی که در جغرافیای همکاران استراتژیک این صنعت ایجاد خواهد کرد. از این منظر ژئوپلیتیک صنعت خودروسازی ایران و تصمیماتی که در آن در حال شکل‌گیری است قابل بررسی است. صنعت خودرو ایران هرچند طی سال‌های اخیر با وجود سرمایه‌گذاری‌های کلان و خرید دستگاه‌ها و روبات‌های صنعتی به لحاظ تکنولوژیکی رشد یافته است اما از ضعف دانشی رنج می‌برد؛ انتخاب و ورود همکاران تجاری برای صنعت خودروسازی ایران از آن جهت اهمیت زیادی دارد که این همکاری‌ها می‌تواند نقطه آغازین ورود دانش مدیریت نوین به صنعت خودرو کشور باشد.
سنگ بنای صنعت خودروسازی در ایران با تاسیس شرکت «جیپ» در سال 1335 شکل گرفت. ماموریت این شرکت که همکار تجاری شرکت «جیپ» آمریکا بود، واردات و فروش اتومبیل‌های جیپ ویلیز و قطعات یدکی آن بود. در سال ۱۳۳۸ پس از احداث کارخانه در جاده مخصوص کرج (محل کنونی شرکت)، مونتاژ انواع اتومبیل‌های جیپ در ایران آغاز شد و در سال ۱۳۴۵ به دنبال احداث سالن‌های پرس و ساخت قطعات و توسعه عملیات، تولید اتومبیل‌های آریا و شاهین (رامبلر) به محصولات قبلی آن اضافه شد. در سال ۱۳۵۲ شرکت «موتور جک (سهامی خاص)» تاسیس و تمامی دارایی‌ها و تعهدات شرکت جیپ به این شرکت منتقل شد. با گسترش همکاری‌های این شرکت با جنرال موتورز آمریکا نام آن به «شرکت جنرال موتورز ایران (سهامی خاص)» تغییر یافت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قطع مناسبات ایران و آمریکا در سال ۱۳۵۹ نام این شرکت به «خودروسازی ایران» و سپس به «پارس‌خودرو» تغییر یافت. سیستم تولید در شرکت پارس‌خودرو که قبل از انقلاب بر اساس سیستم تولید جنرال موتورز بنیان نهاده شده بود، پس از انقلاب سیستم تولید این شرکت در همکاری با نیسان تغییر کرد و سیستم راه نیسان را برگزید اما مهم‌ترین اقدام این شرکت، برداشت سیستم تولیدی رنو بود. این سیستم از قبل همکاری با رنو در قالب تولید تندر 90 شکل گرفت و آورده‌های بسیاری برای این شرکت داشت.
خودروسازی ایران که نقطه آغازش با شرکت‌های آمریکایی بود در مسیر رشد خود به سمت شرکت‌های اروپایی متمایل شد و چند شرکت اروپایی را به‌عنوان همکار تجاری خود برگزید. یکی از مهم‌ترین اقدامات، تاسیس شرکت ایران‌ناسیونال در ۱۲ مهرماه سال ۱۳۴۱ توسط برادران خیامی- احمد، محمود و حسن- بود. این شرکت در اسفند ۱۳۴۲ با تولید اتوبوس کار خود را آغاز کرد. بعد از این مدیران شرکت بر آن شدند تا با کارخانه‌های دنیا ارتباط برقرار کرده و خودرویی برای قشر متوسط تولید کنند. شرکت‌های فورد، پژو، فولکس و تالبوت، از جمله گزینه‌هایی بودند که با آنها تماس برقرار شد. در نهایت در سال ۱۳۴۵ قراردادی با شرکت تالبوت در مورد مونتاژ و ساخت خودرو پیکان که نام انگلیسی آن هیلمن بود به امضا رسید. با واردشدن قطعات از تالبوت انگلستان که در آن موقع زیرمجموعه شرکت کرایسلر آمریکا بود، در اردیبهشت ۱۳۴۶ تولید پیکان با ظرفیت ۶۰هزار دستگاه آغاز شد.
صنعت خودروی ایران پس از همکاری با شرکت تالبوت انگلیسی، به‌سمت شرکت فرانسوی سیتروئن روی نهاد و شرکت سهامی تولید اتومبیل سیتروئن ایران با نام اختصاری «سیپاک» توسط خانواده آیسه‌ها در سال 1346 تاسیس شد. نخستین تولیدات این شرکت شامل وانت آکا و سواری ژیان بود که با روش کاملا دستی تولید می‌شد. پس از سال ۱۳۵۳ بر تنوع محصولات شرکت افزوده شد و خودروهای ژیان مهاری و ژیان پیکاب در مدل‌های معمولی و دولوکس نیز تولید شد. در سال 1353 تنوع تولیدات این شرکت با همکاری فرانسوی دیگری به نام رنو گسترش یافت و در اوایل سال ۱۳۵۴ با حذف کلمه سیتروئن از انتهای نام فرانسوی آن به «شرکت سهامی ایرانی تولید اتومبیل» به نام اختصاری «سایپا» تغییر یافت.
همکاری استراتژیک صنعت خودروسازی ایران که قبل از انقلاب محدود به آمریکا و اروپا بود پس از پیروزی انقلاب اسلامی با قطع همکاری با شرکت جنرال موتورز آمریکا، با شیب کندی همکاری خود را با شرکای اروپایی ادامه داد. پس از پایان جنگ تحمیلی و بازشدن فضای کسب و کار؛ متولیان صنعت خودرو به‌دنبال گسترش فعالیت‌های خود برآمدند و مرزهای ژئوپلیتیک صنعت خودرو از اروپا به سمت آسیای دور گسترش یافت و با ایجاد دو قطب صنعتی خودروساز تقسیم کار نانوشته‌ای را برنامه‌ریزی کردند. مرکز ثقل یک قطب خودروساز یعنی ایران‌خودرو در اروپا و با همکاری پژو شکل گرفت و مرکز ثقل دیگر آن توسط سایپا در کره‌جنوبی با همکاری کیاموتورز. گویی سیاستگذاران صنعتی اینگونه اندیشیده بودند که با این تقسیم‌بندی حاشیه امنیت بیشتری برای این صنعت ایجاد کنند. چرخ‌های این صنعت تا مدت‌ها بر اساس همین ژئوپلیتیک می‌چرخید تا آنکه تحریم‌های بین‌المللی، دامن این صنعت را درنوردید و مشکلاتی در ژئوپلیتیک آن ایجاد کرد.
صنعت خودروسازی ایران، پس از صنعت نفت فعال‌ترین صنعت ایران است. هم‌اکنون وزن اصلی این صنعت با تولید انحصاری 95درصد خودروهای ایران بر دوش دو گروه صنعتی ایران‌خودرو و سایپاست. این صنعت در سال 1389 در بهترین شرایط با 80هزارنفر نیرو و با تولید تقریبی یک‌میلیون‌و‌500هزار دستگاه خودرو عنوان دوازدهمین خودروساز بزرگ دنیا و بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه و از لحاظ سرعت رشد صنعت خودرو، مقام پنجم دنیا را پس از چین، تایوان، رومانی و هند کسب کرد. این روزها به نظر می‌رسد که بار دیگر مرزهای ژئوپلیتیک صنعت خودرو در حال بازتعریف است؛ مرزهایی که نیمی از آن در چین خواهد بود و نیمی دیگر در اروپا و سوال بسیار سودمند آنکه آیا صنعت خودرو ایران می‌تواند به اژدهای چین اعتماد کند؟ پاسخ این سوال را می‌توان بر اساس تجربیات گذشته دریافت. صنعت خودرو در معاشرت با کشورهای آسیای دور (کیاموتورز) چیزی جز مونتاژ و سپس داخلی‌سازی به روش مهندسی معکوس نصیب نداشت، اما در معاشرت با خودروسازان اروپایی حداقل سیستم تولیدی جدیدی کسب کرد. آنچه در همکاری با خودروسازان چینی باید مدنظر قرار گیرد گذشته از تولید و مونتاژ خودرو، عطف توجه به سیستم‌ها و روش‌هایی است که به‌دست‌آوردن آنها برای سازمان‌های تولیدی بسیار گران‌بهاست. آیا چینی‌ها سیستم‌ها و روش‌های بدیعی برای تولید دارند؟ آیا صنعت خودرو ایران بر ریل چین می‌تواند به مقصد مورد نظرش برسد؟

جعفرزاده
2014/04/23, 10:29
http://forums.boursy.com/imported/2014/04/d1rahbarsarmayeasia2-4.png

بدون شرح...

abed
2014/04/23, 22:22
/:.yead.:/ کوچولوی متوهم
به غير از افزايش سرمايه كه قيمت سهم را به زير 100 تومان ميرسه، نكته مثبت ديگه سهم بنظر شما چيه؟ فرصت خريد باز هم ميده؟

novin
2014/04/23, 23:12
روند رو به رشد سود سازی ، احتمال افزایش قیمت ، کاهش هزینه های تولید ، رفع تحریم خودرو ، رشد تولید ، افزایش وام خودرو به 20 میلیون تومان و از همه مهمتر جوینت شدن با خودرو سازان اروپایی ....اینها پتانسیل های خودرویی هستند لیکن حدود 250 درصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی خپارس ان را بسیار متمایز و جذابتر خواهد کرد

کيانوش
2014/04/24, 07:17
از طرفي کف ايران خودرو را 230تومان بسته اند لذا با يک خبر مثبت اگر خودرو صف خريد بشه ديگه خپارس گير فلک هم نمياد و از طرف ديگه ممکنه همين روزها افزايش سرمايه 240درصدي بياد رو کدال که ديگه نگو و نپرس تازه سهم استارت قوي تري خواهد زد.
.................................................. ......................
سهامداري و صبور بودن چقدر زيباست.
خپارس تا 3 ماه ديگه حداقل 60درصد بازدهي خواهد داشت که اگر مذاکرات هسته اي نتيجه بده و تحريمها کاملا لغو بشه بازدهي ميره رو چند صد درصد.

mohsenakbari
2014/04/24, 14:08
این خبری که نیم ساعت پیش اعلام شد از شنبه خودرویی ها قفل میشوند

تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کل نیاز ارزی بخش صنعت خودرو اعم از خودروهای سبک و سنگین از روز جاری(پنجشنبه) به صورت مبادله ای توسط بانک مرکزی تامین خواهد شد.

http://irna.ir/fa/News/81136295/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA/%D9%86%D8%B9%D9%85%D8%AA_%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87_ _%D8%A7%D8%B1%D8%B2_%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF_%D9%8 6%DB%8C%D8%A7%D8%B2_%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA_%D8%A E%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88_%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D9%8 5%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D8%A8%D9%87_%D8%B5%D9%88%D8%B 1%D8%AA_%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84%D9%87_%D8%A 7%DB%8C_%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86_%D9%85%DB%8 C_%D8%B4%D9%88%D8%AF

کيانوش
2014/04/24, 14:32
این خبری که نیم ساعت پیش اعلام شد از شنبه خودرویی ها قفل میشوند

تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کل نیاز ارزی بخش صنعت خودرو اعم از خودروهای سبک و سنگین از روز جاری(پنجشنبه) به صورت مبادله ای توسط بانک مرکزی تامین خواهد شد.

http://irna.ir/fa/News/81136295/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA/%D9%86%D8%B9%D9%85%D8%AA_%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87_ _%D8%A7%D8%B1%D8%B2_%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF_%D9%8 6%DB%8C%D8%A7%D8%B2_%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA_%D8%A E%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88_%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D9%8 5%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D8%A8%D9%87_%D8%B5%D9%88%D8%B 1%D8%AA_%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84%D9%87_%D8%A 7%DB%8C_%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86_%D9%85%DB%8 C_%D8%B4%D9%88%D8%AF

صف خريد سنگين گروه خودرو پيشاپيش مبارک باد.
بزرگترين چالش خودرو ايها بر طرف شد.
خودروايها بودجه را با دلار 2800و 3000تومان بسته بودند.ديگه افزايش نرخ دلار در خودروايها بي تاثير هست.

کيانوش
2014/04/24, 14:43
خپارس بودجه را با 3000تومان بسته و خاور با 2800تومان
...............................
تعديل مثبت از همين محل هم خواهد داشت.

نجاT...
2014/04/24, 17:31
همچنان با $ خپارس $ می مونیم....

نجاT...
2014/04/24, 20:49
همچنان با $ خپارس $ می مونیم....

یه یادگاری قبلا تو همین تاپیک نوشتم، به وقتش میارمش بالا
هنوز خیلی راه داره این خپارس دوست داشتنی : )

کيانوش
2014/04/26, 07:38
خپارس:

مطابق با گزارش پیش بینی درامد سال 93 این شركت :
پیش بینی فروش صادراتی 36 ملیون دلار -نرخ پیش بینی دلار 3000 تومن
پیش بینی مصرف ارزی 350 ملیون دلار
با توجه به پیش بینی 3000 تومنی و نرخ روز مبادلاتی 2550 تومنی 157 میلیارد تومن کاهش هزینه
با توجه به سرمایه شركت که 2 میلیارد سهم است افزایش سود ناخالص 780 ریال
................................
حالا تعديل مثبت سود 60توماني خپارس را به افزايش سرمايه 240درصدي ان از محل تجديد ارزيابي دارايي اش اضافه کنيد.
مي بينيد که سهم حداقل تا 300تومان يک کله بايد بره.
حالا تصور کنيد مذاکرات هم بنتيجه برسه.

vet
2014/04/26, 08:11
اینجوری بخواد بمونه میره تو گره معاملاتی

کيانوش
2014/04/26, 09:13
خپارس:

مطابق با گزارش پیش بینی درامد سال 93 این شركت :
پیش بینی فروش صادراتی 36 ملیون دلار -نرخ پیش بینی دلار 3000 تومن
پیش بینی مصرف ارزی 350 ملیون دلار
با توجه به پیش بینی 3000 تومنی و نرخ روز مبادلاتی 2550 تومنی 157 میلیارد تومن کاهش هزینه
با توجه به سرمایه شركت که 2 میلیارد سهم است افزایش سود ناخالص 780 ریال
................................
حالا تعديل مثبت سود 60توماني خپارس را به افزايش سرمايه 240درصدي ان از محل تجديد ارزيابي دارايي اش اضافه کنيد.
مي بينيد که سهم حداقل تا 300تومان يک کله بايد بره.
حالا تصور کنيد مذاکرات هم بنتيجه برسه.

کد خبر: 2277898
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۲/۵ - ۱۲:۵۰ اقتصادی > صنعت و تجارت و کشاورزی

براساس جدیدترین تصمیم دولت؛
ارز 2550 تومانی از شنبه به صنعت خودرو اختصاص می‌یابد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کل نیاز ارزی بخش صنعت خودرو اعم از خودروهای سبک و سنگین به صورت مبادله ای از روز شنبه توسط بانک مرکزی تامین خواهد شد.
.................................................. .........................
اين ارز 2550توماني گروه خودرو را زنده ميکنه.
حالا بالا رفتن دلار هم در گروه خودرو بي اثر خواهد بود.چون ارزشون را از اتاق مبادلات ميگيرند.
حمايت دولت در مورد خودروايها باعث اشتغال زايي و کمک به صنعت داخلي هست.

خسته
2014/04/26, 13:34
بازدید:
نظرات :

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کل نیاز ارزی بخش صنعت خودرو اعم از خودروهای سبک و سنگین به صورت مبادله ای از روز شنبه توسط بانک مرکزی تامین خواهد شد.
حالا بالا رفتن دلار هم در گروه خودرو بي اثر خواهد بود.چون ارزشون را از اتاق مبادلات ميگيرند.

به من نرسید خپارس
نمیدونم چه شانسیه گیر من افتاده...
امیدوارم فردا یا پسفردا برسه....

amirabbas2011
2014/04/26, 21:51
گویا بیشترین اثر این مصوبه با بیش از ۴۰۰ ریال بر سود این شرکت است . ظاهرا یک عده از قبل خبر داشته و در بازار منفی هم به شدت در حال خرید سهام پارس خودرو بودند سهمی که دلار مبادله ای بیشترین تاثیر مثبت را در گروه خودرو بر این سهم گذاشته و در صورت تحقق تولیدات جدیدش میتوان به سود بالایی در پارس خودرو امیدوار بود

Alidadash
2014/04/26, 22:26
بازدید:
نظرات :

کیانوش جان این همون مورد مهمیه که من همیشه در مورد خودرویی ها گفتم و بعضا دوستان ایراد گرفتن. اینکه دولت محکوم به حمایت از خودروسازهاست. چرا که چرخ صنعت مملکت محتاج این گروهه.

poya_p
2014/04/26, 23:19
گویا بیشترین اثر این مصوبه با بیش از ۴۰۰ ریال بر سود این شرکت است . ظاهرا یک عده از قبل خبر داشته و در بازار منفی هم به شدت در حال خرید سهام پارس خودرو بودند سهمی که دلار مبادله ای بیشترین تاثیر مثبت را در گروه خودرو بر این سهم گذاشته و در صورت تحقق تولیدات جدیدش میتوان به سود بالایی در پارس خودرو امیدوار بود

احسنت به نکته خیلی مهمی اشاره کردی.

ashkan zandi
2014/04/26, 23:27

امیرعباس جان همشهری چیزی حدود78تومان بهش اضافه میشه

نجاT...
2014/04/27, 07:37
1448

afshar
2014/04/27, 07:53
امیرعباس جان همشهری چیزی حدود78تومان بهش اضافه میشه

سلام بر تمامی خپارس داران عزیز
خدا رو شکر تالار مملو از همشهریان عزیز زنجانی شده
ایول

جعفرزاده
2014/04/27, 10:15
بدون شرح

http://forums.boursy.com/imported/2014/04/d1rahbarsarmayeasia8-2.png

کيانوش
2014/04/27, 16:46
شفاف سازي امد رو کدال.
بريد بخونيد ولي در موردش فکر کنيد و صورتهاي مالي را نگاه کنيد.
.................................................. ..............................
موجودي اول دوره خريد قطعات خودرو 645231ميليون ريال مصرف براي طي دوره 93 هست 27037638ميليون ريال.
هي کي خپارس بفروشه به خودش ضرر رسونده و ظلم کرده.
.................................................. ..........................
فردا وقت شکاره.

ارزو
2014/04/27, 16:55
بازی خپارس فردا شروع میشه
این شفاف سازی نیست
این ساده پنداری این اقایون دغل بازه

mnm
2014/04/27, 17:34
براساس گزارش بورس نیوز، با توجه به این نامه شفاف سازی ذکر چند نکته حائز اهمیت است:
1-با توجه به اینکه شرکت پارس خودرو در حال حاضر به عنوان یک مونتاژ کار محصولات خارجی همچون تینا، مگان و رنو کلئوس محسوب می شود این گفته مدیر عامل چندان قانع کننده نیست چراکه با توجه به صورت های مالی ارایه شده برای سال 93، پارس خودرو تولید 25 هزار و 500 دستگاه خودرو خارجی اعم از مگان، نیسان تینا، ریچ 27p، کلئوس، برلنیس اتومات و 90b را لحاظ نموده که این ارز تخصیص یافته به نرخ مبادله ای می تواند تأثیری هرچند اندک بر صورت های مالی شرکت داشته باشد.
2-چنانچه تخصیص ارز مبادله ای اثری بر روی وضعیت شرکت های خودروسازی با مصارف ارزی بالا همچون پارس خودرو نداشته باشد، بنابراین این سوال مطرح است که این اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای چه هدفی صورت گرفته است؟ مگر غیر از این است که این تصمیم در راستای حمایت از تولید داخل و در پی اعتراض مدیران همین شرکت های خودروساز به جهت وجود مشکلات ناشی از تأمین ارز صورت گرفته است؟!
3- براساس اطلاعات مالی مربوط به پیش بینی درآمد سال مالی 93 شرکت پارس خودرو، با استناد به بخش مصارف ارزی این شرکت در سال 93 که توسط کارشناسان مالی این مجموعه تهیه شده و به رؤیت مدیر عامل هم رسیده است "خپارس" مبلغ 349 میلیون و 267 هزار و 800 دلار برای سال مذکور برآورد مصارف ارزی داشته است که کلیه این رقم را با نرخ ارز 3000 تومانی به ازای هر دلار در نظر گرفته است.
از همین رو با یک محاسبه ساده می توان دریافت که تفاوت 500 تومانی نرخ دلار مبادلاتی با آنچه که در بودجه شرکت پیش بینی شده است رقمی معادل 157 میلیارد و 170 میلیون و 510 هزار تومان مابه التفاوت ایجاد می نماید که این رقم مستقیماً بر صورت های مالی شرکت از جمله سود هر سهم اثرگذاری مثبت کاملاً محسوسی خواهد داشت.
براین اساس به نظر می رسد کارشناسان واحد نظارت بر ناشران سازمان بورس اوراق بهادار که مسئول نظارت و پیگیری ادعاهای مدیران شرکت ها بورسی می باشند باید هرچه سریعتر نسبت به تحلیل گزارش شفاف سازی فوق و صحت و سقم ادعای مدیر عامل شرکت پارس خودرو اقدام نموده و نتیجه آن را از طریق سایت کدال به اطلاع عموم برسانند.

وحید 20
2014/04/27, 17:53
در حال حاضر سهم خودرویی ندارم و مقدار کمی قطعه ای در سبد بود که اونم اول صبح به صف خرید فروختم که علت اصلیشم نیاز مالی بود که منتظر بودم موقع افزایش عرضه بفروشم

ولی دوستانی که دارند صرفا با شفاف سازی معاملات خودشون رو تغییر ندند

تجربه نشون داده در بسیاری مواقع بعد از مدتی گزارشات خلاف شفاف سازی رو نشون داده
منظورم خپارس فقط نیست و کلیه بنابراین سهم هارو با بررسی کامل و نه صرفا بخاطر یک شفاف سازی معامله کنید

وحید 20
2014/04/27, 18:21
بازدید سرزده ربیعی از پارس‌خودرو

عصرخودرو: علی ربیعی وزیر تعاون کار، تعاون و رفاه اجتماعی به طور سرزده از کارخانه پارس خودرو دیدن کرد.

خسته
2014/04/27, 18:36
شفاف سازي امد رو کدال.
بريد بخونيد ولي در موردش فکر کنيد و صورتهاي مالي را نگاه کنيد.
.................................................. ..............................
موجودي اول دوره خريد قطعات خودرو 645231ميليون ريال مصرف براي طي دوره 93 هست 27037638ميليون ريال.
هي کي خپارس بفروشه به خودش ضرر رسونده و ظلم کرده.
.................................................. ..........................
فردا وقت شکاره.

من نتونستم این چند روز بخرم به نظرتون میرسه بخرم؟؟؟

شبندر
2014/04/27, 19:17
شما بدقت شفاف سازي را مطالعه كنيد خواهيد ديد كه درست گفتند تخصيص ارز مرجع تاثيري در سود خودرو سازها نداره من اين موضوع را به دوستان گفته بودم زيرا اصلا گروه خودروي بانك نيست كه ارز جابجا كنه و سود ببره، اما در روند واردات و توليد تاثير زيادي داره كه اين توليده كه باعث سودآوري نجومي خودرو خصوصا خپارس ميشه دوستان خوبم فردا ممكنه با اين جنجالي كه بپا كردند سهم را مدتي منفي كنند اما مطمئن باشيد كه بسرعت صف خريد خواهد شد و گروه خودرو و قطعات(خاذين-ختور-ختراك- خريخت-حكمك و ... پديده هاي سال 93 هستند

هامد
2014/04/27, 19:17
خپارسم رفت جزه لیست "زیبایی ــه تکنیکال" ;))
واقعا قشنگ با نمودارش جلو میره! آخرین بررسی واسه اول دی بود، سهم همون موقه نتونست خودشو بالای مقاومت ذکر شده نگر داره و زد پایین و حدضرر کوتا مدتیشو رو حدود 230 فعال کرد، بعد دوباره یه برگشت زد بالا ولی اینبار تو برخورد با ترند مقاومتی که دقیقا نقطه تقاطع هردو (قرمز-آبی) بود ناکام موند و اصلاحش شروع شد و امروز به اولین حمایت مهم اش و خط حمایتی تو 175 همزمان با خط حمایتی Rsi برخورد کرده و علی الظاهر برگشته، موج شماری قبلی هنوز فیل نشده و همچنان تو 3 خودش به نظر میاد، البته اصلاح بیشتر ازین تو 3 درست نیست و اگه اتفاق بیفته باید با دقت بیشتری دنبال آلترنیت بگردیم، پس برای هر خریدی حدضرر رو همین ترند که فعلا 175 هست داشته باشید پس ریسک خرید تو این محدوده ها خیلی پایینه ...

(کلیک کنید!)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139101867241_1.PNG
(http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139101867241_1.PNG)

خپارس:
قبلا مفصل در مورد سهم بحث شده بود، سهم اون موقه ترند مدنظر رو شکست و موج شماری تغییر کرده و اینطور که به نظر میاد باید 3 رو تموم شده بدونیم هرچن 3ش خیلی 3 دلچسبی نبود ولی فعلا تنها موردی که دیده میشه همین هست که در 5 هستیم، هدف این 5 باید پایینتر از 400 باشه چون نباید موج از 3 بلندتر باشه، هدف اول 310 و اگه رد کنه همون محدوده 400 خواهد بود.
با این شفاف سازی امروز احتمال اینکه فرصت ورود بده زیاده و همونطور که میبینید دقیقا شفافسازی رو مقاومت 240 که سقف ترند قرمز رنگ هست اومده!! همون خط روندی که مانع ادامه موج3 سهم شد! قاعدتا اگه فرصت بده نباید افت بیش از یکی دوروزه داشته باشه که اونم الان با وجود صف خرید حال حاضر خیلی بعید به نظر میاد! اگه افتی هم بود ترند ابی رنگ که برخورد محدوده 210-215 به نظر میاد رو به عنوان حدضرر مد نظر داشته باشید!

(کلیک کنید!)

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139861120610_Capture.PNG
(http://up.boursy.com/uploads/2013-10/139861120610_Capture.PNG)

نجاT...
2014/04/28, 07:36
تا الان خوب بوده و خوب مقاومت کردن حقیقی ها و کمتر فریب خوردن، اگر امروز رو به سلامت عبور کنه دیگه هیچ بخشنامه ای نمیتونه خپارس رو به زیر بکشه

کيانوش
2014/04/28, 07:50
من نتونستم این چند روز بخرم به نظرتون میرسه بخرم؟؟؟

امروز ميتوني بگيري.
نترس بخر.
شايد رو صفر قيمت هم بهت برسه.مقداري بالا مقداري پايين بخر.
اين سهم مرگ نداره.