PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو ( خگستر )

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

DJANGO
2013/08/18, 09:51
اگه فقط اسم و نماد این سهم رو عوض کنن این سهم 400تومن قیمتش میشه.اسم ایران خودرو به کلی روند سهم رو دگرگون کرده.البته این چند روزه به خاطر همین جلو میره.ولی دقیقا وقتی خودرو صف داده میشه توی خگستر هم همین اتفاق میافته

under line
2013/08/18, 12:16
کدوم خودرویی الان مناسبه؟خاور خپارس خودرو خگستر و......

shahmir
2013/08/18, 13:30
کدوم خودرویی الان مناسبه؟خاور خپارس خودرو خگستر و......

خگستر درصورتيكه اصلاح كنه با حد ضرر 240 عاليه (اگر اصلاح كنه)

norther_68
2013/08/18, 17:18
خگستر درصورتيكه اصلاح كنه با حد ضرر 240 عاليه (اگر اصلاح كنه)

دوست گرام با چه تحلیلی و چرا باید خگستر اینجا اصلاح کنه خگستر اولین مقاومتش 240 تومان بود تازه 2 روز ردش کرد اونوقت شما میگید بیاد سره خونه اولش .

norther_68
2013/08/18, 17:19
اين سهم ابتداي رشد خودش هست و بايد باهاش همراه بود.

در ضمن حسن خگستر اينه كه دو بال داره براي پرواز. هم خودرويي محسوب ميشه و هم بانكي

هدف اول همان 365 كه دوستان هم گفتند.
امروز خگستر قدرتشو به رخ بازار کشید این در صورتی میباشد که خگستر هنوز حقوقی حمایت کننده گردن کلفت نداره فعلا فقط با توجه به بنیادی قوی و ناو بالای سهم و فاندامنتالی مورد اقبال بازار قرار گرفته اگر یک حقوقی با اصل نصب پیدا میشد الان خگستر در حال حاضر بالای 400 تومان در حال معامله بود بگذریم همنطور که در بازار سهامداره اماتور زیاده حقوقی اماتور هم زیاد داریم نمونه اش همین مسکن و جهانی که سهامداره عمده خگستر بود کل خگستر رو با نادانی و بدون کارشناسی ناشیانه سهم 300 تومانیشو به زیره 150 تومان به چوب حراج زد رفت بجاش فسرب بالای 300 تومان جمع کرد دوستان همه مطلع هستند چه به روز فسرب در اومده در کارخونه رو تخته کردند بخاطره الودگی.
امروز هم که مطلع هستید تو این بازاره منفی و تسویه حساب اعتباریها و فشار فروش خگستر جانانه بر فروشندگانش غلبه کرد.هم اکنون خگستر در بهترین شرایط بنیادی و از همه مهمتر فاندامنتالی خود قرار دارد از جمله ریزش دلار و ثبات ارزی فروش دارایی های زیان ده و رونق تولید و افزایش تولید زیر مجمو عه های خودرویی و از همه مهمتر تغیره دولت جدید و نگاه ویزه دولت به چرخ تولید و صنعت.تعدیل مثبت زیر مجمو عه ها از جمله سمند و وپارس.
دوستان رو سمند حتما زوم کنیید که حلقه گمشده و جعبه سیاه خگستر میباشد امسال با فروش دارایی سهام خود سود بسیار بالایی رو تحصیل کرده خگستر درامد هر سهم سمند رو 16 تومان در نظر گرفته ولی خودرو 40 تومان خگستر تو این 3 سال اخیر همیشه درامد سود زیر مجمو عه ها رو پایین در نظر میگیره و در گزارش 9 ماهه و 12 ماهه تعدیل خوبی خواهد داد.
بنده با تمام محاسباتی که انجام دادم و الگو تکنیکال با تشکیل فنجان و کف دو قلو تارگت سهم رو بالای 450 تومان نشانه گرفته البته در این بین شاید اصلاح هم صورت بگیره و توقع اینکه یک کله تا 500 تومان برود بعید میباشد ولی غیره ممنکن هم نمیباشد.
من شخصا هدف سهم رو بالای 500 تومان میبینم با توجه ناو بالای سهم و بهبود شرایط بنیادی و ریزش دلار ونگاه فعالان بازار به اینده نگری سهمهایی نظیره خگستر براحتی راه شبندر رو خواهند رفت.

محمد 66
2013/08/18, 17:37
کل گروه خودرو 20 درصد از رشدشون باقی مانده است ، هدف کوتاه مدت یک ماهه خگستر 330 می باشد .

وقت شناس
2013/08/18, 18:25
کل گروه خودرو 20 درصد از رشدشون باقی مانده است ، هدف کوتاه مدت یک ماهه خگستر 330 می باشد .
حد ضرر اول:261.....حدضرر دوم: 248..../:.negaran.:/هدف احتمالی 330.../.:blinksmiley.:/

http://forums.boursy.com/imported/2013/08/1691.jpg (http://upload7.ir/)

shahmir
2013/08/18, 19:11
دوست گرام با چه تحلیلی و چرا باید خگستر اینجا اصلاح کنه خگستر اولین مقاومتش 240 تومان بود تازه 2 روز ردش کرد اونوقت شما میگید بیاد سره خونه اولش .

دوست عزیز
من نگفتم حتماً اصلاح میکنه گفتم درصورت اصلاح و نگفتم به 240 (مقاومت قدری که پس از دوبار واکنش تونست بشکنه) میرسه (گفتم حد ضرر 240)
امروز هم در در برخورد به نزدیکی مقاومت 280 حجم عرضه ها بالا بود و درصورتیکه فردا هم خودشو بالای 270 تثبیت کنه میشه گفت میره برای ادامه مسیر (هدف نزدیک 310)

محمد یزدی
2013/08/19, 08:58
فرصت هایی که باید ازش استفاده کرد

خگستر فرصت خرید

بررسی بیشتر با شما

norther_68
2013/08/19, 09:17
فقط ارزش روز وپارس در پرتفوی خگستر در حال حاظر 500 تومان میباشد فروختن خگستر یعنی خود زنی از فردا همین هایی که فروختند تو صف خرید فردا زیارت میکنیم.

کيانوش
2013/08/19, 10:17
از فرصت اصلاح استفاده کنيم.
هر اصلاحي تو گروه خودرو براي کسب انرژي صعودي هست.
روند گروه صعودي هست.

sadeghmousavi
2013/08/19, 10:22
از فرصت اصلاح استفاده کنيم.
هر اصلاحي تو گروه خودرو براي کسب انرژي صعودي هست.
روند گروه صعودي هست.
دو جور میشه از فرصت اصلاح استفاده کرد.
یکی خرید پلکانی هست.
یکی هم اینکه بفروشیم. تو کف جدید بخریم.
تجربه شما کدومو پیشنهاد می کنه با توجه به اینکه احتمالا تا دویست و چهل هم پایین بیاد؟

کيانوش
2013/08/19, 10:39
دو جور میشه از فرصت اصلاح استفاده کرد.
یکی خرید پلکانی هست.
یکی هم اینکه بفروشیم. تو کف جدید بخریم.
تجربه شما کدومو پیشنهاد می کنه با توجه به اینکه احتمالا تا دویست و چهل هم پایین بیاد؟

انهايي که ميتونند بفروشند تو کفش بخرند.
من که نميتونم.
موفق باشيد.

sadeghmousavi
2013/08/19, 12:09
انهايي که ميتونند بفروشند تو کفش بخرند.
من که نميتونم.
موفق باشيد.
خنگ نیستما! ولی نگرفتم!/:.hmmsmiley.:/

کيانوش
2013/08/19, 12:22
خنگ نیستما! ولی نگرفتم!/:.hmmsmiley.:/

تو بازار ايران کف و سقف را نميشه پيدا کرد.نوسان گيري کار سختي هست.

norther_68
2013/08/19, 18:57
امروز خگستر بيخود و بي دليل منفي شد و چوب درک اشتباه بازار خورد هنوز بازار متوجه نشده خگستر يک هلدينگي ميباشد که بيشترين عامل سود اوري شرکت از گروه مالي و اعتباري سبد پرتفوي خگستر ميباشد فقط ارزش روز گروه بانکي و اعتباري خگستر بالاي 500 تومان ميباشد تو تاپيک خودرو هم تحليلي در مورد ساختار داخلي شرکت و مشکلات صنعت خودرو مبسوط توضيح دادم 90 درصد مشکل خودروهيها عدم مديريت صحيح و غيره متخصص ميباشد امروز با روي کار اومدن دولت جديد اولين جرقه هاي تحول در صنعت خودرو با برکناري مدير عامل پارس خودرو کليد خورد.
خگستر دو تا بال داره يکيش اعتباري و بانکي ميباشد که اهالي بازار زياد به اين گروه خگستر رو نميشناسن و بال ديگرش خودرويي ميباشد که در پيشبيني سود گزارش شده اصلا تاثيري ندارند ولي بازار متاسفانه به علت اين که اول اسم اين شرکت خ ميباشد همه با خودروهيها اشتباه ميگيرند
بال قوي خگستر که بانکي و اعتباري ميباشد داره خوب کار ميکنه بال ديگرش هم که خودرويي ميباشد تا چند ماه اينده با درايت و مديريت وزير صنعت جديد جناب نعمت زاده تحول عظيمي صورت خواهد گرفت.خبر توافق همکاري هسته اي و گفتگو رو ميز مذاکره ريزش دلار و لغو تحريمها همه اين مسائل و اخبار فاندهاي بال خودرويي خگستر ميباشند.من چون با تحليل بنيادي و فاندامنتالي خگستر رو رصد کردم و در سبدم قرار دادم به هيچ عنوان اين ريسک رو نميکنم که براي 4 الي 8 درصد نوسان اونم به خاطر هيجان بازار نه به علت بنيادي سهم. خگسترم را بفروشم چون اصولي و منطقي و تحليلي به خگستر ايمان دارم که 500 تومان را با قدرت رد خواهد کرد.
از خگستر نوسان نگيريد و بهش اعتماد کنييد که پاداش خوبي به سهامدارانش خواهد داد.
امروز تو بازار ازاد دلار ريزش خوبي داشته و تا 3135 تومان هم ريزش کرده با خروج سنگين ديروز نوسانگيرها و هيجان امروز فروشندها و اصلاح قيمت با تجديد قوا و جابجايي با سهامدار تازه نفس از فردا متعادل شروع به معامله و در اواسط امکان اينکه صف خريد بشود محتمل ميباشد.

مديران شرکت ايرانخودرو در روزهاي آغازين دولت يازدهم سهام 30 شرکت خودروساز، قطعهساز و بازرگاني زيرمجموعه اين گروه بزرگ صنعتي را جهت فروش به مزايده گذاشتهاند.

طبق اطلاعيه ايرانخودرو، سهام شرکتهايي چون ايرانخودرو ديزل، ايرانخودروي سمنان، مازندران، خراسان، فارس و تبريز و همينطور از مجموعههاي قطعهسازي سهام شرکتهايي چون صنعتي نيرومحرکه، پاپکو، مهرکام پارس، فنرسازي خاور و ... و از مجموعههاي تجاري سهام شرکتهاي تام ايرانخودرو، توسعه صنايع خودرو و ... به مزايده گذاشته شده است.

نکته مهم آن است که در بسياري از اين شرکتها بيش از 50 درصد سهام جهت فروش عرضه شده که به معناي واگذاري سهام مديريتي آنها است.

در حالي که در سالهاي گذشته دو شرکت خودروساز بزرگ کشور در برابر فشار مطالبات براي خصوصيسازي، مقاومت ميکردند ، حراج همزمان 30 شرکت زيرمجموعه ايرانخودرو در ابتداي کار دولت يازدهم، عجيب به نظر ميرسد.

براي فردا يک محرک عالي ميخواستيم که اينم جور شد اگهي فروش دارايي سهام+ريزش دلار+اصلاح سهم +خروج نواسانگيرها و سهامداره بي تحليل از فردا خگستر ديدني خواهد شد.

norther_68
2013/08/19, 19:31
دلار ازاد 3120 تومان.فردا خگستر دیدنی خواهد شد. هدف بعدی 320 تومان

امیران
2013/08/19, 21:14
تحلیل سامان خان(ساده ی ساده)

بريم سراغ گروه خودرو و آگهي فروش زيرمجموعه هاي خودرو

خب همه ميدونيم كه گروه خودرو از لحاظ نقدينگي بسيار مشكل داره و سرمايه در گردش اكثر اونا منفيه...براي همين بايد از يه جايي نقدينگي جور كنن

اين نقدينگي ميتونه از طريق وام باشه و يا فروش دارايي...وام كه دولت به همين راحتي بهشون نميده و اينام چاره اي ندارن جز اينكه دارايي بفروشن

خودرو براي همين موضوع هست كه تمام زيرمجموعه هاشو آگهي كرده..خب اين چه تاثيري داره؟

اولا اين واگذاريها ايران خودرو رو به مجموعه نظارتي تبديل ميكنه و هزينه هاي جانبي كاهش پيدا ميكنه...ثانيا چون تمام شده اين مجموعه ها بسيار پايين هست سود غير عملياتي خوبي شناسايي ميكنه و ميتونه مدتها از شمول ماده 141 دور باشه ...ثالثا سرمايه در گردشش مثبت ميشه و براي گشايشهاي ال سي و گرفتن وام بانكها اذيتشون نميكنه...نقدينگي حاصل يا صرف سرمايه گذاري جديد ميشه و يا در خود مجموعه خرج ميشه

نتيجه اينكه واگذاري اين بنگاهها از همه لحاظ به نفع خودرو هست

گروه خودرو پول پشتش اومده و خودتونو گول نزنيد كه اين گروه ميتركه له شده و ازين حرفا...سوار موج بشيد و از موج سواري لذت ببريد...سايپا مقاومت محكم 140 145 رو شكونده و خودرو مقاومت قدر 180 185...پس اين موجي كه رو اين گروه اومده شوخي بردار نيست...خساپا كمتر رشد كرده و بايد فاصله سايپا و خودرو پر بشه و من احساس ميكنم سايپا خودشو به 200 خواهد رسوند

einstein
2013/08/20, 00:27
با در نظر گرفتن ارزش روز پرتفوی خگستر ،قیمت این سهم باید همین امروز بین 370 تا 400 باشد.مضافاٌ پرتفوی این شرکت (بانکی و خودرویی)قابلیت رشد بالایی در سال جاری دارد و برخلاف سایر گروهها ریسک با اهمیتی آنها را تهدید نمی کند.کوچکترین خبر امیدوار کننده در مورد رفع تحریمها باعث جهش قیمتی این دو صنعت و رشد تصاعدی خگستر خواهد شد.من که امروز از فرصت اصلاح استفاده کردم و اضافه نمودم.

بابک پناهی
2013/08/20, 19:48
با هدف حداقل 365 خريد شده..از لحاظ تکنیکال هم تایید میشه

http://oibourse.com/default.aspx?tabid=1468&ArticleId=20900

http://forums.boursy.com/imported/2013/08/376.png (http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/)

@@8

بابک پناهی
2013/08/20, 21:03
http://uplod.ir/lvb5tcl8s8po/khegostar.pdf.htm

البته ارزش فعلي بانک پارسيانش 320 تومنه که تو اين تحليل 278 ديده شده

norther_68
2013/08/20, 23:19
از فردا خگستر با دوبال هایش دوباره اوج میگیرد.
دوستان از من به شما نصیحت فکر نوسانگیری رو از سرتو بیرون کنیید تا اطلاع ثانویه نوسانگیری به جد ممنوع.
امروز بخاطره گرفتن سابقه اشتغال بکارم به محل کار سابقم ایرانخودرو رفتم و به سالن های مونتاز سواری پزو 405 و مونتاز 2 و ال 90 هم یکسری زدم شرکت 3 شیفت و با اعلام کار در روزهای قردادی تعطیل یعنی 5 شنبه ها بخاطر عقب ماندگی تولید سالنهای مونتاز و تولید کار میباشد و بطور معنا داری افزایش تولید داده.
برای یاداوری دوباره اتیکت میزنم خگستر تا 500 تومان گارانتی میباشد.

شب همگی خوش

capitan
2013/08/20, 23:40
سلام ببخشيد هدف خگستر رو چه قيمتي ميبينيد

einstein
2013/08/21, 08:22
سلام ببخشيد هدف خگستر رو چه قيمتي ميبينيد
دوست عزیز،هدف قیمتی را باید در بازه زمانی مد نظرتان تعریف کنید،یعنی بازه مد نظر شما یک ماهه استفسه ماهه است یا یکساله.از طرف دیگر اینروزها بازار یه کم گیچ میزنه و معلوم نیست به کدوم جهت میخواد متمایل شه.خگستز سهم ارزند هایست .هم دارای پرتفوی مستعد رشدی است و هم اینکه الان داره زیر ارزش ذاتی اش معامله میشه(البته این نظر شخصی هست).در یک بازار متعادل انتظار رسیدن به 500 تا پایان سال ازش میره،ولی ممکنه آینده بازار همه پیش بینی ها رو تغییر بده

کيانوش
2013/08/21, 08:38
تو بازار ايران کف و سقف را نميشه پيدا کرد.نوسان گيري کار سختي هست.

ديديد گفتم.نکنيد اين کار را.
مگر با خگستر ادم شوخي ميکنه.
ديروز وزير اقتصاد اعلام کرد ارز را تک نرخي مي کنيم.
يعني دلار ازاد مياد بطرف 2500تومان
چه شود خاور -خپارس-زامياد-سايپا-خودرو
و خگستر
...............................................
يادتون باشه وزير اقتصاد جناب اقاي طيب نيا چه کسي هست با چه درجات علمي

کيانوش
2013/08/21, 08:46
من هدف خپارس را 800تومان
خاور را فعلا 600تومان
زامياد را 600تومان
ايران خودرو را 800تومان
و..........مي بينم.
حالا خودتان حساب کنيد خگستر بايد چند بشه.
در 1سال اينده خودروايها بيشترين بازدهي را خواهند داشت.

sadeghmousavi
2013/08/21, 09:37
اعتراف میکنم دو هفته پیش اشتباهی!!!! خگستر خریدم و خیلی خوشحالم از این اشتباه! :دی
تا حالا حدود بیست و چهار درصد داشته برام در عرض پانزده روز!

norther_68
2013/08/21, 18:40
دوستان تبریک.
بابت شفاف سازی حصول اطمینان سهامداران از ایرانخودرو درباره اگهی فروش دارایی و تایید خودرو برای فروش و واگذاری سهام شرکتها با هدف ساختار اصلاح اقتصالدی و بهره وری بیش تر گروه صنعتی ایرانخودرو بطور مزاید تحت چارچوب مقررات قانونی و جاری شرکت انجام میگیرد.
با این شفاف سازی و اصلاح اقتصادی کشور و ریزش دلار و و ,عده وزیره صنعت از بهبود شراط تولید از شنبه خگستر دیدن دیدن داره.

خگستر 500 تومان گارانتی

norther_68
2013/08/21, 18:41
http://forums.boursy.com/imported/2013/08/9.jpeg
شفاف سازی ایران خودرو در مورد واگذاری برخی زیرمجموعه ها

شفاف سازی ایران خودرو در مورد واگذاری برخی زیرمجموعه ها

ایران خودرو در اطلاعیه ای اعلام کرده :
بر خلاف اعلام یکی از سایت های خبری که واگذاری برخی شرکت های زیر مجموعه را به مانند مزایده دانسته است،واگذاری سهام شرکت ها در راستای اجرای سیاست های مجامع عمومی و با هدف اصلاح ساختار اقتصادی و بهره وری بیشتر گروه صنعتی انجام می شود.
طبق اعلام شرکت تلقی یکسان از آگهی اعلام آمادگی عرضه سهام شرکت های تابعه ایران خودرو با آگهی مزایده سهام شرکت ها مطمئنا در نبود اطلاع کافی از وجوه تمایز این دو است
آگهی مزبور برای بررسی وضعیت تقاضا برای هر کدام از شرکت های مذکور بوده است

امیران
2013/08/21, 23:46
شایعات و شنیده های بازار امروز-1
شنیده شده در پی حراج اموال ایران خودرو در 30 شرکت تابعه،بزودی این غول خودروسازی از زیان خارج شده و سر به آستان 300 تومانی در روزها و هفته های آینده دارد. حمایت وزیر محترم صنایع نیز در رونق سهام گروه خودروسازان بی تأثیر نبوده است.

شایعات و شنیده های بازار امروز-2
گفته شده بدنبال افزایش قیمت سهام گروه خودرویی از جمله ایران خودرو،خگستر که بیشترین وزن پرتفوی این شرکت را ایران خودرو تشکیل می دهد،دارای خالص داراییهایی به ارزش 593 تومان گردیده تا قیمت سهم تا سطح 350 تومانی نیز قابلیت افزایش داشته باشد.

کيانوش
2013/08/22, 08:48
پيش بيني مي گردد ايران خودرو از محل فروش 30زير مجموعه خود حدود 700تومان تعديل مثبت سود بدهد.
بزودي بازار به ارزش گروه خودرو پي خواهد برد.
قطعا خگستر هم منتفع خواهد شد.

amirhossein
2013/08/22, 11:00
پيش بيني مي گردد ايران خودرو از محل فروش 30زير مجموعه خود حدود 700تومان تعديل مثبت سود بدهد.

سلام دوست عزیز!

- آیا می دانید مفهوم سود 700 تومانی چی هست؟ یعنی با توجه به سرمایه 960 میلیاردی ایرانخودرو، از این فروش ها 7000 هزار میلیارد تومان سود حاصل می شود!!! /:.yead.:/
- در مورد فروش زیرمجموعه ها هم، سهام بانک پارسیان متعلق به آن ها هم به گروه منتقل می شود.( می توانید از مسئول واگذاری شرکت ها که تلفن آن در ذیل آگهی آمده سوال نمایید)
- املاک تاپ شرکت های فوق هم در سال گذشته و امسال به ایرانخودرو و سمند منتقل شده یا در حال انتقال است.(مراجعه به صورت مالی خودرو، سمند، خاور،محورسازان)
- با توجه به اینکه سرمایه خگستر تقریبا" 16% سرمایه ایرانخودروست ، با توجه به مالکیت خگستر بر تعدادی از این زیرمجموعه های در حال فروش(بیمه پارسیان، الومنیوم ایرانخودرو ، نیرومحرکه، مهرکام پارس و ...) ، این شرکت بسیار بیشتر از ایرانخودرو از فروش سهام سود می کند، اما اثر روانی این فروش بر خودرو بیشتر از خگستر است.
- در یک بررسی بیطرفانه ، منطقی به نظر می رسد که در کنار درامد حاصل از فروش، به بدهی شرکت ها هم نظری بندازیم و انتظار نداشته باشیم که سود حاصل از فروش دارای های به جای ورود در گردش مالی شرکت و تسویه بخش از بدهی ها، به عنوان eps اعلام و پرداخت شود!

---------------------------------

مطالب فوق دلیلی بر بی ارزش بودن خودرو و خگستر در این قیمت ها نیست، بلکه با توجه به برنامه فروش این دو شرکت در این قیمت ها بسیار ارزنده هستند. اما سود 700 تومانی که اشاره کردید، جوک نیست بلکه یک توهم هست!!!

کيانوش
2013/08/22, 11:46
سلام دوست عزیز!

- آیا می دانید مفهوم سود 700 تومانی چی هست؟ یعنی با توجه به سرمایه 960 میلیاردی ایرانخودرو، از این فروش ها 7000 هزار میلیارد تومان سود حاصل می شود!!! /:.yead.:/
- در مورد فروش زیرمجموعه ها هم، سهام بانک پارسیان متعلق به آن ها هم به گروه منتقل می شود.( می توانید از مسئول واگذاری شرکت ها که تلفن آن در ذیل آگهی آمده سوال نمایید)
- املاک تاپ شرکت های فوق هم در سال گذشته و امسال به ایرانخودرو و سمند منتقل شده یا در حال انتقال است.(مراجعه به صورت مالی خودرو، سمند، خاور،محورسازان)
- با توجه به اینکه سرمایه خگستر تقریبا" 16% سرمایه ایرانخودروست ، با توجه به مالکیت خگستر بر تعدادی از این زیرمجموعه های در حال فروش(بیمه پارسیان، الومنیوم ایرانخودرو ، نیرومحرکه، مهرکام پارس و ...) ، این شرکت بسیار بیشتر از ایرانخودرو از فروش سهام سود می کند، اما اثر روانی این فروش بر خودرو بیشتر از خگستر است.
- در یک بررسی بیطرفانه ، منطقی به نظر می رسد که در کنار درامد حاصل از فروش، به بدهی شرکت ها هم نظری بندازیم و انتظار نداشته باشیم که سود حاصل از فروش دارای های به جای ورود در گردش مالی شرکت و تسویه بخش از بدهی ها، به عنوان eps اعلام و پرداخت شود!

---------------------------------

مطالب فوق دلیلی بر بی ارزش بودن خودرو و خگستر در این قیمت ها نیست، بلکه با توجه به برنامه فروش این دو شرکت در این قیمت ها بسیار ارزنده هستند. اما سود 700 تومانی که اشاره کردید، جوک نیست بلکه یک توهم هست!!!

من هم اين موضوع را شنيدم باور نکردم.
در اصل اگر ايران خودرو بعداز کسر قيمت تمام شده بطور متوسط از هر شرکت 23تومان کسب سود کند ميشه 690تومان
در ضمن ايا انتقال بانک پارسيان از شرکتهاي زير مجموعه بدون حساب کتاب هست يا معامله اي هم صورت ميگيرد.
اگر معامله صورت بگيرد مثلا از محل فروش بانک پارسيان خاور -خاور با تعديل سود حداقل 70تومان روبرو خواهد شد که باز بطور غير مستقيم رو سود خودرو هم اثر خواهد داشت.يا خگستر بالاي300تومان تعديل سود و....
اگر ايران خودرو از محل فروش 30زير مجموعه 350تومان هم بدست بياره باز ايران خودرو تا 450تومان رشد خواهد کرد.
اگر خبر دقيقش را گرفتم عرض خواهم کرد.محاسبه اش بسيار مشکل هست.چون مشخص هم نيست که مثلا خاوري که بالاي 500تومان
ارزش دارايي داره را چند بفروشه و يا بقيه شرکتها هم همينطور
فعلا تو روند صعودي کل گروه خودرويي مي مانيم و لذت مي بريم.
هدف خودرو را بالاي600تومان مي بينم.بدون فروش زير مجموعه.

amirhossein
2013/08/22, 12:23
من هم اين موضوع را شنيدم باور نکردم.
در اصل اگر ايران خودرو بعداز کسر قيمت تمام شده بطور متوسط از هر شرکت 23تومان کسب سود کند ميشه 690تومان
در ضمن ايا انتقال بانک پارسيان از شرکتهاي زير مجموعه بدون حساب کتاب هست يا معامله اي هم صورت ميگيرد.
اگر معامله صورت بگيرد مثلا از محل فروش بانک پارسيان خاور -خاور با تعديل سود حداقل 70تومان روبرو خواهد شد که باز بطور غير مستقيم رو سود خودرو هم اثر خواهد داشت.يا خگستر بالاي300تومان تعديل سود و....
اگر ايران خودرو از محل فروش 30زير مجموعه 350تومان هم بدست بياره باز ايران خودرو تا 450تومان رشد خواهد کرد.
اگر خبر دقيقش را گرفتم عرض خواهم کرد.محاسبه اش بسيار مشکل هست.چون مشخص هم نيست که مثلا خاوري که بالاي 500تومان
ارزش دارايي داره را چند بفروشه و يا بقيه شرکتها هم همينطور
فعلا تو روند صعودي کل گروه خودرويي مي مانيم و لذت مي بريم.
هدف خودرو را بالاي600تومان مي بينم.بدون فروش زير مجموعه.

اول اینکه از برخورد خوبتون ، صمیمانه تشکر می کنم که البته گویای شخصیت و منش بالای شماست. در فروم های بورسی وقتی کسی از مشکلات سهم صحبت میکنه، آنچنان مورد توهین و فحاشی قرار می گیرد، که پاسخ شما منو ذوق زده کرد!/:.negaran.:/

من مطالب شما رو در زمینه گروه خودرو پیوسته مطالعه می کنم، من با کلیت مطالب شما مشکلی ندارم اما بعضی اعداد، به نظرم نیاز به بازنگری دارد.
- تعدادسهام بانک پارسیان متعلق به خاور 331 میلیون سهم می باشد (یعنی به ازای هر سهم 64 تومان). توجه داشته باشید که فروش سهام وپارس در زیرمجموعه های در معرض فروش براساس قیمت تابلو به دیگر اعضای گروه خواهد بود و در اینکه پولی هم جابه جا بشه من خیلی تردید دارم!
- در اینکه خاور املاک زیادی داشته و داره ، تردیدی نیست اما باید توجه داشت که آیا هزینه املاک تملیکی پرداخت شده یا نه؟ به عنوان مثال ملکی به ارزش 280 میلیارد تومان از دو شرکت لیزینگ خودروکار و ایرانخودرو خریده و تعهد کرده که به ازای ان 1200 دستگاه خودرو سنگین به جای هزینه آن بدهد که با گذشت چند سال از خرید و سند خوردن ملک از واگذاری خودرو خودداری کرده است.
- در کنار دارایی های با ارزش خاور که هیچ کس نمی تواند منکر ان شود، این شرکت بدهی های بالایی هم دارد! به ازای هر سهم 490 تومان!!

----------------------------------------

در مورد واگذاری ها هم یکسان فرض کردن و متوسط گرفتن برای سود حاصل از فروش به نظرم ، نادست است. چرا که شرکتی مثل نیروگستران خراسان شاید با کمتر از 1 میلیارد تومان سود فروخته شود و شرکتی مثل مهرکام با بیش از 50 میلیارد تومان! میاینگین گیری فقط خطا رو بالا می بره و صحیح نیست . البته محاسبه تک تک هم بسیار سخت و البته غیرممکن است و نیار به آگهی شرکت برای اگاهی از قیمت پایه دارد.اما 23 تومان به ازای هر شرکت هم بسیار رویایی می باشد...

کيانوش
2013/08/22, 13:26
اول اینکه از برخورد خوبتون ، صمیمانه تشکر می کنم که البته گویای شخصیت و منش بالای شماست. در فروم های بورسی وقتی کسی از مشکلات سهم صحبت میکنه، آنچنان مورد توهین و فحاشی قرار می گیرد، که پاسخ شما منو ذوق زده کرد!/:.negaran.:/

من مطالب شما رو در زمینه گروه خودرو پیوسته مطالعه می کنم، من با کلیت مطالب شما مشکلی ندارم اما بعضی اعداد، به نظرم نیاز به بازنگری دارد.
- تعدادسهام بانک پارسیان متعلق به خاور 331 میلیون سهم می باشد (یعنی به ازای هر سهم 64 تومان). توجه داشته باشید که فروش سهام وپارس در زیرمجموعه های در معرض فروش براساس قیمت تابلو به دیگر اعضای گروه خواهد بود و در اینکه پولی هم جابه جا بشه من خیلی تردید دارم!
- در اینکه خاور املاک زیادی داشته و داره ، تردیدی نیست اما باید توجه داشت که آیا هزینه املاک تملیکی پرداخت شده یا نه؟ به عنوان مثال ملکی به ارزش 280 میلیارد تومان از دو شرکت لیزینگ خودروکار و ایرانخودرو خریده و تعهد کرده که به ازای ان 1200 دستگاه خودرو سنگین به جای هزینه آن بدهد که با گذشت چند سال از خرید و سند خوردن ملک از واگذاری خودرو خودداری کرده است.
- در کنار دارایی های با ارزش خاور که هیچ کس نمی تواند منکر ان شود، این شرکت بدهی های بالایی هم دارد! به ازای هر سهم 490 تومان!!

----------------------------------------

در مورد واگذاری ها هم یکسان فرض کردن و متوسط گرفتن برای سود حاصل از فروش به نظرم ، نادست است. چرا که شرکتی مثل نیروگستران خراسان شاید با کمتر از 1 میلیارد تومان سود فروخته شود و شرکتی مثل مهرکام با بیش از 50 میلیارد تومان! میاینگین گیری فقط خطا رو بالا می بره و صحیح نیست . البته محاسبه تک تک هم بسیار سخت و البته غیرممکن است و نیار به آگهی شرکت برای اگاهی از قیمت پایه دارد.اما 23 تومان به ازای هر شرکت هم بسیار رویایی می باشد...

خواهش مي کنم.
واقعيتها را بايد پذيرفت.وگرنه متحمل زيان خواهم شد.اگر راهنماييهاي ديگران را بپذيرم بيشتر سود خواهم کرد و کمتر زيان.
البته خاور غير از اون331ميليون سهم بانک پارسيان 70ميليون سهم هم بطور غير مستقيم پيش محور خودرو دارد.چون محور خودرو 136385961سهم بانک پارسيان دارد که 42درصدش مال خاور هست.اينکه چرخشگر هم بانک پارسيان دارد يا نه را نمي دونم اگر داشته باشد باز تعداد بانک پارسيان خاور بيشتر هم خواهد شد.
به هر حال محاسبات بسيار پيچيده خواهد شد ولي بزودي پرده از مقدار تعديل فروش 30شرکت زير مجموعه ايران خودرو بر ملا خواهد شد.
البته از نحو خريداران ايران خودرو ميشه جريان را فهميد چه خبره.
در ضمن با دوستم تماس گرفتم ايشان مقدرا تعديل 700تومان را رد کردند و گفتند اشتباه متوجه شده. مقدار بالاست ولي چندش را نمي دونند.
انشالله که بانک پارسيان خاور طبق تابلو به ايران خودرو فروخته بشه و ما شاهد يک تعديل خوب 60الي 70توماني در خاور وبازگشايي خوب خاور باشيم.
همينطور بانک پارسيان زير مجموعه خگستر و تعديل خگستر.

amirhossein
2013/08/22, 13:48
خواهش مي کنم.
واقعيتها را بايد پذيرفت.وگرنه متحمل زيان خواهم شد.اگر راهنماييهاي ديگران را بپذيرم بيشتر سود خواهم کرد و کمتر زيان.
البته خاور غير از اون331ميليون سهم بانک پارسيان 70ميليون سهم هم بطور غير مستقيم پيش محور خودرو دارد.چون محور خودرو 136385961سهم بانک پارسيان دارد که 42درصدش مال خاور هست.اينکه چرخشگر هم بانک پارسيان دارد يا نه را نمي دونم اگر داشته باشد باز تعداد بانک پارسيان خاور بيشتر هم خواهد شد.
به هر حال محاسبات بسيار پيچيده خواهد شد ولي بزودي پرده از مقدار تعديل فروش 30شرکت زير مجموعه ايران خودرو بر ملا خواهد شد.
البته از نحو خريداران ايران خودرو ميشه جريان را فهميد چه خبره.
در ضمن با دوستم تماس گرفتم ايشان مقدرا تعديل 700تومان را رد کردند و گفتند اشتباه متوجه شده. مقدار بالاست ولي چندش را نمي دونند.
انشالله که بانک پارسيان خاور طبق تابلو به ايران خودرو فروخته بشه و ما شاهد يک تعديل خوب 60الي 70توماني در خاور وبازگشايي خوب خاور باشيم.
همينطور بانک پارسيان زير مجموعه خگستر و تعديل خگستر.

این 331 میلیون سهم بانک پارسیان، ناشی از مالکیت مستقیم و غیرمستقیم می باشد. برای بررسی صحت این موضوع می توانید به

- صورت مالی های خاور، بخش سرمایه گذاری های بلند مدت و یا
- گزارش هیات مدیره بانک پارسیان ( که ترکیب سهامداران بالای 1% در آن قرار داده می شود) ویا
- سایت tsetmc ، سهم بانک پارسیان، بخش سهامداران

مراجعه نمایید که خواهید دید که نام خاور در لیست سهامداران بالای 1% قرار نداشته و تعداد سهام آن بعلاوه سهام زیرمجموعه ها به 331 میلیون سهم می سد و بخش اعظم آن ناشی از مالکیت غیرمستقیم است.
--------------------------------------------------
اگه باز هم جای تردید هست به صورت مالی های گذشته شرکت خاور مراجعه نمایید و خواهید دید که سهام وپارس خود را به شرکت نگارنصر سهم فروخته است.
با آرزوی روزهای شیرین برای سهامداران خودرویی و بورس@};-

کيانوش
2013/08/22, 14:41
این 331 میلیون سهم بانک پارسیان، ناشی از مالکیت مستقیم و غیرمستقیم می باشد. برای بررسی صحت این موضوع می توانید به

- صورت مالی های خاور، بخش سرمایه گذاری های بلند مدت و یا
- گزارش هیات مدیره بانک پارسیان ( که ترکیب سهامداران بالای 1% در آن قرار داده می شود) ویا
- سایت tsetmc ، سهم بانک پارسیان، بخش سهامداران

مراجعه نمایید که خواهید دید که نام خاور در لیست سهامداران بالای 1% قرار نداشته و تعداد سهام آن بعلاوه سهام زیرمجموعه ها به 331 میلیون سهم می سد و بخش اعظم آن ناشی از مالکیت غیرمستقیم است.
--------------------------------------------------
اگه باز هم جای تردید هست به صورت مالی های گذشته شرکت خاور مراجعه نمایید و خواهید دید که سهام وپارس خود را به شرکت نگارنصر سهم فروخته است.
با آرزوی روزهای شیرین برای سهامداران خودرویی و بورس@};-

درود برشما
درست ميفرماييد.همينطور هست.
تعداد سهام بانک پارسيان خاور همان هست که فرموديد.
واقعا از مکاتباتتان درس گرفتم.
.................................................

ايا زير گروههاي ايران خودرو از محل انتقال بانک پارسيانشان به ايران خودرو تعديل خواهند داد.؟
مثل خمحور-خچرخش-خگستر-خاور و....

امیران
2013/08/22, 16:15
واقعا بحث و بررسی دو عزیز رو که دیدم لذت بردم و جو سایت بورسی رو تحسین میکنم.....

چیزی که تو تالار بورس به هیچ وجه نمیشه دید....

به هرحال فارق از بحث فروش زیر مجموعه ها این نکته مهمه که خگستر داره زیر ارزش ذاتی و nav خودش معامله میشه....

خگستر رو بیشتر از اونی که خودرویی بدونیم باید بانکی و بیمه ای به حساب بیاریم....

در حقیقت خگستر به قول دوست عزیزمون با دو بال پرواز میکنه خودرویی و بانکی...

سه شرکتی تو پرتفوی خگستر دارن خودنمایی میکنن و معاملات جالبی دارن خودرو و وپارس و پارسیان هستن...

که قطعا اثرات بسیار مثبتی روی nav خگستر دارن و بازار از این قضیه غافل نمیشه....

بنده تارگت سهم تا یک ماه آینده و پایان شهریور رو 380 میدونم.....

و بعد حرکت به سمت تارگتهای بعدی...

با آرزوی موفقیت برای دوستان و تبریک به شبندریا بابت گزارش خوب

amirhossein
2013/08/23, 06:04
درود برشما
درست ميفرماييد.همينطور هست.
تعداد سهام بانک پارسيان خاور همان هست که فرموديد.
واقعا از مکاتباتتان درس گرفتم.
.................................................

ايا زير گروههاي ايران خودرو از محل انتقال بانک پارسيانشان به ايران خودرو تعديل خواهند داد.؟
مثل خمحور-خچرخش-خگستر-خاور و....

درود بر شما که در برابر حقیقت، مقاومتی نداشته و با آغوشی گشوده، پذیرای آن هستید. عذر می خوام که به دلیل کسالت شدید امکان پاسخ گویی رو نداشتم.

در اینکه زیرمجموعه های گروه خودرو با فروش بانک پارسیان تعدیل های مثبت خواهند داشت تردیدی ندارم، اما از اینکه سهامدار حقیقی در قالب سود مجمع از این فروش بهره مند شود ، تردید بسیار دارم.

برای بررسی اثرات فروش وپارس (در صورت انجام) به نظر من طی کردن مسیر زیر کمک شایانی در ارزیابی دقیق اثر این معامله دارد:
1- ابتدا باید در شرکت های سهامدار وپارس ، تفکیک و جداسازی صورت گیرد و شرکت های قطعه ساز مثل خمحور و خچرخش و ... از شرکت های سرمایه گذار مثل خگستر و سمند تفکیک شود.(به دلیل سرنوشت متفاوت)
2- تعداد سهام مستقیم و غیرمستقیم هر شرکت و زیرمجموعه های شناسایی شود.(به دلیل بررسی تاثیر به ازای هر سهم)
3- وضعیت تسهیلات دریافتی شرکت مورد بررسی جدی قرار بگیرد، در کنار آن تسهیلات مالی درازمدت هم مورد توجه قرار گیرد.
4- به بدهی و طلب های شرکت به گروه هم توجه ویژه شود ( معمولا" در قالب ردیف طلب از شرکت های وابسته/ بدهی به شرکت های وابسته و یا اسناد دریافتنی/ اسناد پرداختنی در صورت مالی به ان اشاره شده است)
مورد 3 و 4 راه های گریز سود حاصل از فروش می باشد

در سال گذشته که برنامه فروش جدی بود ، جدولی درست کردم و این فاکتورهای را برای شرکت های زیر بررسی کردم:

عنوان شرکت : خچرخش، خمحور، سرمایه گذاری سمند، خاور، خدمات بیمه ایرانخودرو، نیرومحرکه، خگستر، خوردو

فاکتورهای مورد بررسی: سرمایه شرکت، بدهی به نظام بانکی به ازای هر سهم، سود سال جاری بدون فروش وپارس، سود انباشته سهم، تعداد سهام با مالکیت مستقیم / بهای تمام شده هر سهم، تعداد سهام با مالکیت غیرمستقیم / بهای تمام شده هر سهم، تعداد کل سهام تحت مالکیت/ تمام شده آن، سود حاصل از فروش مستقیم/ غیر مستقیم / مجموع در قیمت های متنوع، فرصت سرمایه گذاری مجدد ( بهای تمام شده سرمایه گذاری که قابل تقسیم نمی باشد).

در ابتدای مهر 91 من این بررسی رو انجام دادم البته در مقایسه با الان پارامتر سرمایه در خودرو و بدهی های بانکی در تمام زیرمجموعه تغییر کرده است.

shokohit_ar
2013/08/23, 09:12

با سلام
فکر کنم تا حالا این چندمين آگهی فروش این شرکتها است که ایران خودرو میزنه و کسی پيدا نمیشه بخره
من فکر میکنم کسی بدون رانت و رابطه این شرکتها را نمیخره
و کلاً این شرکتها بیشترشون ورشکسته اند نه به خاطر توليد شون بلکه به خاطر عدم مديریت صحيح و حمايت از فروششون

به نظر من ایران خودرو بايد ساپکو و ایساکو و وپارس را بذاره برای فروش تا یه تکونی بخوره

norther_68
2013/08/23, 15:56
كدخبر: ۱۰۴۰۹۷
تاريخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۴

در دیدار خودروسازان و وزیر صنعت چه گذشت؟
در دیدار خودروسازان و وزیر صنعت، معدن و تجارت، مشکلات داخلی و خارجی صنعت خودرو مطرح و راهکارهای حل این مشکلات نیز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، این جلسه صبح روز گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور وزیر و معاونان مربوطه، رییس ایدرو، مدیران عامل شرکتهای خودروسازی و دبیران انجمنهای قطعهسازان و خودروسازان برگزار شد.

در این جلسه مشکلات داخلی صنعت خودرو و قطعه بهویژه مشکل تامین نقدینگی و عدم ارائه تسهیلات بانکی و همچنین تحریم صنعت خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

چگونگی قیمتگذاری خودرو و نحوه عملکرد شورای رقابت در این حوزه نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

پس از بیان مشکلات و بررسی راهکارهای موجود تصمیم گرفته شد جلسات دیگری نیز در این زمینه برگزار شود.

امیران
2013/08/23, 16:44
با سلام
فکر کنم تا حالا این چندمين آگهی فروش این شرکتها است که ایران خودرو میزنه و کسی پيدا نمیشه بخره
من فکر میکنم کسی بدون رانت و رابطه این شرکتها را نمیخره
و کلاً این شرکتها بیشترشون ورشکسته اند نه به خاطر توليد شون بلکه به خاطر عدم مديریت صحيح و حمايت از فروششون

به نظر من ایران خودرو بايد ساپکو و ایساکو و وپارس را بذاره برای فروش تا یه تکونی بخوره

از اون حرفا بود.......

امیران
2013/08/23, 17:24
خیلی از دوستان هنوز تو فکر شبندر و قیمت بازگشاییش هستن و فکر میکنن که با اومدن لیدر بازار تماما شیفت میکنه رو گروه پالایش

و گروه های دیگه از جمله خودرو رو نادیده بگیره......تو جواب این گروه باید گفت که همیشه سهمی رو باید خرید که تو ابتدای دوره ی رشدش قرار داره

کسی سود اصلی رو از شبندر برد که تو قیمت های 200 و کمتر وارد شد و سهامداری کرد.....در حالی که پارسال همه از زیانده بودن شبندر صحبت میکردن

همون اتفاق پارسال داره برای گروه خودرو میفته و سود اصلی رو کسی خواهد برد که با این گروه سهامداری کنه....

بنیاد این گروه شدیدا دستخوش تغییرات مثبت قرار گرفته و به زودی خبرهای فوق العاده از باز شدن ال سی-فروش فوری-افزایش تیتراژ تولید

و افزایش ساعات کاری خواهیم شنید که این صنعت استراتژِیک رو به روزهای اوج خودش بر میگردونه....

دوستان تاثیر فوق العاده ی فروش زیر مجموعه و نقدینگی خوبی که وارد این گروه میشه رو نادیده نگیرن و به سادگی از کنارش رد نشن....

از این گروه خگستر بنیادی ترین سهمه و بیشترین تاثیر رو از فروش زیر مجموعه ها میبره....

پ.ن:بنده خودم سهامدار شبندر وشپنا هستم به طور سنگین و قصدم از نوشتار کوبیدن گروه پالایش نیست

بلکه شرایط خودرو با گروه پالایش مقایسه کردم.....

شهرام مومنی
2013/08/23, 20:51
گفته شده بدنبال افزایش قیمت سهام گروه خودرویی از جمله ایران خودرو،خگستر که بیشترین وزن پرتفوی این شرکت را ایران خودرو تشکیل می دهد،دارای خالص داراییهایی به ارزش 593 تومان گردیده تا قیمت سهم تا سطح 350 تومانی نیز قابلیت افزایش داشته باشد.

hm1352
2013/08/23, 22:04
با سلام
آقا شما همون امیران سایت بورکس هستید؟خوش اومدید

امیران
2013/08/23, 23:03
با سلام
آقا شما همون امیران سایت بورکس هستید؟خوش اومدید

نه دوست عزیز بنده فقط تو بورسی و بورسبازان و گروه مانی بورس مطلب میزنم....

ممنون از لطفتون

norther_68
2013/08/24, 10:14
واقعا ديگه نميدونم به اين سهامدان چجوري بگم خگستر ارزشش خيلي بالاتر ازين حرفها ميباشد و سهمتان را مفت فروشي نکنييد از صبح دارم ميگم اقا جون خگستر طلا ميباشد چوب حراج به مالتان نزنيد من ديگه کم اوردم نميدونم ديگه با چه زبوني بگم خگستر رو نفروشيد.

با قیمت خوردخ خساپا منتظه صف خرید خگستر باشد.

امیران
2013/08/24, 12:26
واقعا ديگه نميدونم به اين سهامدان چجوري بگم خگستر ارزشش خيلي بالاتر ازين حرفها ميباشد و سهمتان را مفت فروشي نکنييد از صبح دارم ميگم اقا جون خگستر طلا ميباشد چوب حراج به مالتان نزنيد من ديگه کم اوردم نميدونم ديگه با چه زبوني بگم خگستر رو نفروشيد.

با قیمت خوردخ خساپا منتظه صف خرید خگستر باشد.

عیب نداره دوست من هرچی سهامباز عجول بیشتر پیاده شن برای حرکت سهم بهتره......

bahmaei.m
2013/08/24, 20:02
با سلام
دوستان از فروش در لین قیمتها برای سهم با ارزشی مانند خگستر نگران نباشید این سهم بسیار با ارزش می باشد بعضی از دوستان به دلیل اینکه بطور کاذب بانک پارسیان در منفی می باشد سهام خود را مفت می فروشند

norther_68
2013/08/25, 08:55
[ 9:40 ] --- جلسه خودروسازان با وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم در روزهای اخیر برگزار شده است که در آن، خودروسازان ضمن گزارش آخرین وضعیت تولید خودرو، حل مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش و نیز مشکلات پیش آمده بر سر قیمتگذاری محصولات خود را خواستار شدند
خگستر داره مفت معامله میشه دیگه تا خر خره خگستر دارم کم مونده فرش زیره پامو هم بفروشم خگستر بخرم.با شرایط بهبود قطعه سازها و و تعدیل سمند و وپارس خگستر امسال راحت 100 تومان سود خواهد ساخت و این قیمتها به خاطره ها خواهد پیوست.

جعفرزاده
2013/08/25, 09:20
خودرویی ها را برای شاهبندر عرضه کردند

norther_68
2013/08/25, 10:29
وزیر اقتصاد.نرخ سود بانکی رو واقعی و افزایش خواهیم داد.در حال ذحاظر دارد به سپرده گزارن اجحاف میشود.با این خبر فردا محرک خوبی برای بانکیها خواهد یود.

norther_68
2013/08/25, 10:30
واقعا باید تاسف خورد که ملت جو گیر با این قیمت درحال خریدن شبندر هستند اونم با eps که با شرط و شروط اعلام کرده و هر ان امکان داره تعدیل منفی بده.
فردا شبندر صف فروش خواهد شد حقوقی هم خوب داره میندازه به ملت.
قدر سهم بنیادی خودتان را بدونیید.

mahshid1
2013/08/25, 10:33
پس چش شد این خودرو

جعفرزاده
2013/08/25, 11:14
واقعا باید تاسف خورد که ملت جو گیر با این قیمت درحال خریدن شبندر هستند اونم با eps که با شرط و شروط اعلام کرده و هر ان امکان داره تعدیل منفی بده.

عجببببببببببببببببببببببب ببببببببببببببببببببببببب بببب

norther_68
2013/08/25, 11:23
سایه سنگین یک مصوبه بر سر بانکهای بورسی

در حالی انتشار آیین نامه پرداخت حق عضویت در صندوق ضمانت سپردهها، سهام شرکتهای بانکی حاضر در بورس و فرابورس را در التهاب فرو برده است که مدیرمالی بانک دی با ارسال نامهای به بورس از اجرایی نشدن این آییننامه خبرداد.
به گزارش ایسنا، در حالی اکثر بانکهای حاضر در بازار سرمایه با افت قیمتی مواجه هستند که با توجه به آثار جدی این مصوبه بر صورتهای مالی بانکها ونیز نامهنگاری کانون بانکهای خصوصی با معاون اول رییسجمهور، فعالانبازار سرمایه امیدوارند تا با توجه به لغو مصوبات دولت قبلی،هرچه سریعتردولت جدید نسبت به تعیین تکلیف این آییننامه به نحو منطقی اقدام کند تاسهام بانکها از التهاب فعلی خارج شود.

Qhaased
2013/08/25, 11:29
خگستر وخودرو وخساپا ودیگر خودرویی ها محکوم به صعود هستند. هرچند افت محدود وناچیزی رو تجربه کنند. اما خیز آنها قابل ملاحظه خواهد بود.

mp_emperor
2013/08/25, 13:05
سهامی که پارسال رکورد داره گره معاملاتیه رو باید با دله شیر خرید...من که فردا منفی باشه روش تک سهم میشم اینم نیمچه تحلیله بنیادیش:

(خگستر در پرتفویه بورسیش سهمه ریز زیاد داره که از کنارشون میگذریم )
ولی خگستر با 1.5 میلیارد سهم صاحبه:
1.313 میلیارد سهمه بانک پارسیان با تمام شده 160.7 و قیمته روز 300
253 میل خمحرکه داره با تمام شده 118 تومن به قیمته روزه 145
153 میل بیمه پارسیان با تمام شده 101.8 و قیمته روزه 272.1
289 میل خمهر داره با تمام شده 37.2 و قیمته روزه 97.2
1.3 میل بانکه تجارت با تمام شده 212.3 و قیمت روز 225.9
54 میل خوساز داره با تمام شده 126.2 و قیمته روزه 113
22 میل خرینگ داره با تمام شده 102.7 و قیمته روزه 143.6
1.1 میل وغدیر داره با تمام شده 351 و قیمت کنونی 450
حالا از اینا که بگذریم یه پرتفو غیره بورسی چشمگیر هم داره:
450 مبل(معادل یک سومه )سرمایه گذاری سمند که خودش یه پا خگستره که جلوتر پرتفوشو میزارم
300 میل صنایع ریخته گری آلومینیوم ایران خودرو
395 میل صنایع ریخته گری ایران خودرو
50 میل بیمه ایران خودرو
در ضمن خوده سرمایه گذاری سمند با 1.5 میلیارد سهم صاحبه:
912 میل بانکه پارسیان(اگه به 3 تقسیم کنیم میشه 300 میل برایه خگستر که البته روشه درستی نیست)
805 میل معادله 50 درصده خاور
490 میل ایران خودرو
365 میل ورنا
184 میل ختوقا
149 میل خمهر
53 میل خوساز
2 میل خرینگ
نکته و جعبه سیاهه خگستر همین سمنده که بزودی میخواد در بورس عرضه بشه و تاثیره زیادی رو خگستر داره
با این تفاصیل و با آمدن نعمت زاده که اقبال به گروهه خودرو رو افزایش داده و اگه خبر لغو این مصوبه صنوقه سپرده بیاد اون موقع قیافه صفویانه امروز دیدن داره:-d

norther_68
2013/08/25, 13:22
نگاهي به پرتفوي خگستر با يک ميليارد و پانصد ميليون سهم :

1,313,457,629 سهم بانک پارسيان (9.95 درصد)

253,410,960 سهم نيروي محرکه موتور سيکلت ايران (49.66 درصد)

152,951,000 سهم بيمه پارسيان (13.9 درصد)

67,629,314 سهم فنرسازي خاور (67.63 درصد)

289,271,707 سهم مهرکام پارس (52.4 درصد)

54,337,480 سهم محور سازان ايران خودرو (36.22 درصد)

33,620,000 سهم الکتريک خودرو شرق (16.01 درصد)

21,851,918 سهم رينگ سازي مشهد (15.00 درصد)

1,000,000 سهم ملي مس ايران

1,190,000 هلدينگ غدير سهم

450,000,000 سهم سرمايه گذاري سمند (30 درصد) که خود 953 ميليون سهم بانک پارسيان را در اختيار دارد 7.21 درصد.

300,000,000 سهم ريخته گري آلومينيوم ايران خودرو ( 100 درصد)

395,000,000 سهم صنايع ريخته گري ايران خودرو (100 درصد)

66,666,000 سهم ليزينگ خودرو کار (66.67 درصد)

66,665,000 سهم ليزينگ ايران خودرو (66.67 درصد)

44,400,000 سهم مجموعه هاي پرسي توسعه صنايع خودرو (13.14)

50,000,000 سهم خدمات بيمه ايران خودرو (100 درصد)

16,800,000 سهم قطعه سازان درخشان ساز (70.00 درصد)

4,899,800 سهم صنايع توليدوتجهيزات خودروهاي گازسوز (49.00 درصد)

norther_68
2013/08/25, 13:23
تعدادي اندک ازشرکتهاي زير مجمو عه هاي بورسي در پرتفوي سمند.

نام
تعداد سهام
درصد سهام

بانكپارسيان (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=33293588228706998)
935734317
7.080

ايران خودروديزل (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=67059303301834130)
802525209
50.150

ايران خودرو (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=65883838195688438)
531641610
6.020

سرمايهگذاري رنا(هلدينگ (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=7385624172574740)
420608240
14.020

قطعات اتومبيل ايران (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=70289374539527245)
183859193
68.950

مهركامپارس (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=17330546482145553)
149252150
27.030

محورسازانايرانخودرو (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=31879190587976736)
53193244
35.460

الكتريك خودرو شرق (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=63915926161403347)
31151139
14.830

رينگسازيمشهد (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=45895339414786358)
5675095
3.890

كارخانجات توليدي شهيد قندي (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=22382156782768756)
4120306
1.370

چرخشگر (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=33783140337377394)
3676254
2.450

صنايعمخابراتيراهدورايران (http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=36774567041364173)
1051941
1.250

اينم يکي ديگر از پستهاي قديمي گفتم خالي از لطف نيست سهامداره تازه وارد مطالعه کنه البته اين پرتفوي سمند تغييراتي داشته.

mobina
2013/08/25, 16:25
دوست عزیز ممنون تو تالار بورس هم تحلیل های زیبای شما را میخونم خگستر و ولصنم که هم سهم هم هستیم .....خگستر سهم خوب و بنیادی هست و پرتفوی عالی داره و پتانسیل رشد خوبی داره .. خگستررا زیر 300 فروشنده نیستم ...
اما شبندر چیزی را با اما و اگر اعلام نکرده پتانسیل رشد هم زیاد داره .. ....... امروز هم جو هیجانی را رو شبندر ایجاد کردند و به ناحق سهمی که 270 درصد تعدیل مثبت داشت را با 82 درصد مثبت بازش کردند....پس تعدیل منفی نخواهد داشت اما در مورد حقوقی های این سهم که پراشتباهند در خرید و فروش من از 200 با این سهم بودم... صندوق نفت یه نمونه اش تو 300 فروخت و 850 جایگزین کرد.... و یا گروه مالی ملت....
موفق و پرسود باشید...

norther_68
2013/08/25, 22:23
رشد 33 درصدي توليد ايران خودرو (3/6/92)
درنتيجه اجراي برنامه هاي داخلي سازي و تامين قطعات ، توليدروزانه ايران خودرو در پايان مردادماه به مرز دوهزار دستگاه رسيده و افزايش تيراژ همچنان ادامه دارد. حسين نجاري قائم مقام توليد ايران خودروبا بيان اين مطلب اظهار داشت: تيراژ توليد در هفته پاياني مردادماه و ابتداي شهريور به مرز دوهزار دستگاه درروزرسيده و تثبيت شده است. وي اذعان كرد: افزايش توليد ايران خودرو در ماه هاي آينده ادامه خواهد داشت. قائم مقام توليد ايران خودرو درخصوص مشكلات موجود در تامين قطعات گفت: مشكلات نقدينگي هنوز پابرجاست امابا مديريت صحيح منابع در ايران خودرو و اجراي پروژه هاي خودكفايي موجب دستيابي به اين تيراژ شده است. نجاري افزود: اجراي برنامه هاي داخلي سازي و تامين قطعات، تيراژ توليد ايران خودرو را به روزانه دو هزار دستگاه افزايش داد. وي گفت: در پنج روز كاري هفته گذشته تعداد 10 هزار دستگاه خودرو توليد شد كه به طور ميانگين روزانه دوهزار دستگاه توليد شده است. نجاري با اشاره به روند اخير افزايش تيراژ توليد گفت: تيراژ توليدروزانه ايران خودرو از 1500 دستگاه درنيمه مرداد ماه به دوهزار دستگاه درابتداي شهريوماه سال جاري افزايش داشته كه بيانگر 33 درصدرشد است.
امروز چند تا اتفاق خوب افتاده انتخاب رئيس بانک مرکزي
2. اخبار نيمه موسخ لغو مصوبه بانکيها و افزايش سود سپرده گزاري
3. رشد 33 درصدي توليد خودرو
مشاور انجمن خودرو سازان گفت:حضور نعمت زاده در وزارت صنعت، معدن و تجارت نويد بخش اقدامات مؤثري براي ساماندهي صنعت خودرو است به نحوي که از همان روزهاي نخست مسئوليت ايشان در اين وزارتخانه شاخص سهام شرکتهاي خودروسازي با تحولات مثبتي مواجه شده است.

4. فروش دارايي سهام زير مجمو عه ها
يادتون باشه گفته بودم خودرو در حال افزايش توليد ميباشد اينم لينک رسمي و موسخ.افزايش توليد خودرو مساويست با افزايش توليد قطعات و افزايش توليد هم برابر هست با افزايش سود اوري شرکتها ي قطعاتي و خودرويي.

norther_68
2013/08/26, 16:49
شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شد؛

تیر خلاص نعمت زاده بر پیشانی جمشید پژویان
وزیر صنعت و معدن و تجارت امروز در یک اظهار نظر عجیب شورای رقابت را به کلی از گردونه قیمت گذاری خودرو خارج دانسته است و آنگونه که از شواهد و قراین پیدا است، قرار است نهادی دیرینه که در دولت احمدی نژاد به تعطیلی رفته بود جایگزین شورای رقابت شود.
کد خبر: ۳۴۰۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
تیر خلاص نعمت زاده بر پیشانی جمشید پژویان
وزیر صنعت و معدن و تجارت امروز در یک اظهار نظر عجیب شورای رقابت را به کلی از گردونه قیمت گذاری خودرو خارج دانسته است و آنگونه که از شواهد و قراین پیدا است، قرار است نهادی دیرینه که در دولت احمدی نژاد به تعطیلی رفته بود جایگزین شورای رقابت شود.

به گزارش تابناک، درحالی که داستان قیمت گذاری خودرو طی ماههای اخیر به یک داستان طول و تفصیل دار بدل شده بود، کش و قوس میان خودرو سازان و وزارت صنعت و معدن و تجارت از یک سو و شورای رقابت از سوی دیگر برای تعیین تکلیف مرجع قیمت گذاری خودرو بالا گرفته بود.

داستان نامه نگاریهای متفاوت وزیر صنعت سابق و رئیس شورای رقابت، و کش دار شدن موضوع تا مناظره اخیر خودرویی در صدا و سیما همگی حاکی از آن بود که داستان قیمت گذاری خودرو داستانی نیست که به این سادگی ها خاتمه پیدا کند و هیچ کدام از طرفین حاضر به قبول دعاوی دیگری نیست.

با حضور نعمت زاده در راس وزارت صنعت و معدن و تجارت اما داستان ابعاد دیگری پیدا کرد. از همان ابتدا نظر بر آن بود که در نهایت نعمت زاده میتواند داستان قیمت گذاری خودرو را حل و فصل کند و خودروسازان البته بیش از همه به نعمت زاده امید بسته بودند.

امروز در نهایت نعمت زاده تکلیف تعیین قیمت خودرو را به صراحت روشن کرده است و شورای رقابت را در یک حرکت اساسی به خارج از گود فرستاده است.

نعمت زاده امروز در مراسم معارفه رئیس جدیدی ایمیدرو اعلام کرده است: شورای رقابت مرجعی برای تعیین قیمت خودرو نیست. شورای رقابت به عنوان یک نهاد فراقوهای مسئول تعیین قیمت کالاهای انحصاری است در حالی که وزارت صنعت خودرو را کالای انحصاری ندانسته و خواستار عدم ورود شورای رقابت به این حوزه است .

وی با اشاره به اینکه با سلسله جلسات خود با خودروسازان در صدد اتخاذ تصمیمی موثر برای رفع مشکلات این صنعت هستیم گفته: طی روزهای آینده خبرهای خوشی را از صنعت خودرو اعلام خواهیم نمود.

norther_68
2013/08/27, 16:30
پرتفوی این سهم با دولت تدبیر و امید طلایی ترین پرتفوی بازار است. دوستان در پایان شهربور به مدد برنامه های کاربردی تیم اقتصادی سهم در قیمت 380 تومان صف خرید سنگین بالای 50 میلیون خواهد داشت. این سهم تحلیلگر میخواد نه سفته باز و نوسانگیر. در قیمت ذکر شده حجم مبنا توسط اینجانب داده خواهد شد.
امید در دلمان است.
خگستر نهایت فردا به خاطره جو روانی و هیجانی سهامداران اماتور بخاطره جنگ سوریه منفی خواهد بود از شنبه خگستر صف خرید خواهد داشت پس هیجانی دست به فروش سهم بنیادی خود نزنیید.

norther_68
2013/08/30, 13:16
نقل قول نوشته شده توسط norther_68 مشاهده گفتگو
اين شرايط رواني خارج از بورس بنده زياد تجربه داشتم اگر نقد هستيد که خوشا بحالتان اگر نقد نيستيد سعي نکنيد با جو رواني و هيجاني بازار سهم بنياديتان را بفروشيد چو اين جو نيز ميگذرد و قيمتها به کف خود ميرسد و قيمتها جذاب براي خريد و حقوقيها و حرفه اي ها زودتر از همه شروع به جمع کردن سهم بنيادي شما ميکنند اونقت شما بايد چندين درصد همان سهم بنيادي خود را بالاتر بخريد بهترين کار اينه پس از اطمينان از بنيادي سهم خود سهامداري کنييد چون نوسانگيري در اکثره موقع موجب ضرر بيشتره سهامداران خواهد شد.

قضيه جنگ به کلي منتفي شد که قابل پيشبيني بود در چنيين شرايط اوضاع اقتصادي و بي ثبات خاورميانه.
از شنبه هجوم سهامداراني که از 3 شنبه شروع به نقد کردن شدند با توجه به جو اخباره جنگ و عرضه اوليه پترو جم.با لغو عرضه اوليه جم فردا خگستر قبل از ساعت 9 صف فروش جمع خواهد شد اول وقت متعادل و بتدريج مثبت و يا صف خريد هم محتمل ميباشد.

norther_68
2013/08/30, 13:17
بازار بورس ایران شدیذا هیجانی میباشد با یک خبر همه هجوم به صف فروش و با یک خبر دیگر بازار مثبت و همه هجوم به صف خرید خواهند اورد خیلیها نقد هستند برای فردا و هیجانی هجوم خواهد اورد برای خرید سهم.

علامت مثبت بورس به خودروسازان/ صف خريدسهام تشكيل ميشود

به گزارش خبرگزاری مهر، با گام برداشتن دولت برای رفع موانع و مشکلات اقتصادی و رشد شاخصهای بورس ، صف خرید برای سهام خودروسازان شکل گرفته و براساس اين تحول، کارشناسان بازار سرمایه انتظار دارند سود سهام خودروسازان رو به افزایش گذارد.

امیران
2013/08/30, 14:23
علامت مثبت بورس به خودروسازان/ صف خريدسهام تشكيل ميشود

با گام برداشتن دولت برای رفع مشکلات خودروسازان و بهبود فضای کسب و کارآنها، کارشناسان بازار سرمایه انتظار دارند سود سهام خودروسازان رو به افزایش بگذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با گام برداشتن دولت برای رفع موانع و مشکلات اقتصادی و رشد شاخصهای بورس ، صف خرید برای سهام خودروسازان شکل گرفته و براساس اين تحول، کارشناسان بازار سرمایه انتظار دارند سود سهام خودروسازان رو به افزایش گذارد.

در این میان، با آمدن رئیس کل جدید بانک مرکزی و عزم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکلات خودروسازان، به نظر می رسد سود عملیاتی شرکتهای خودروساز در کشور نيز رو به بهبود گذارد؛ همانطور که رفتار سهامداران در دو مجمع ایران خودرو و سایپا نیز چنین چشم انداز امیدی را نمایان کرد.

بررسی اطلاعات منتشره از مجمع سهامداران دو شرکت خودروساز بزرگ ایران یعنی ایران خودرو و سایپا، نشانگر این است که سهامداران اين شركتها با تحليل چشم انداز آينده، نه تنها از وضعیت فعلی صنایع خودروسازی و عدم ارایه سود از سوی شرکتهای خودروسازدرسال مالي 92-91 اعتراضی نکردند، بلکه امیدوارند که سود سهام این شرکت با تدابیر دولت رو به بهبود نهد.

بنابراین علیرغم انتظار و با وجود تقسيم نشدن سودسهام در مجامع خودروسازان و ضرر دهي آنان در سال مالي گذشته، نه تنها صف فروش برای سهام این دو خودروساز تشکیل نشد، بلکه بررسی روزهای گذشته دربورس، حکایت از تشکیل صف خرید براي سهام ایران خودرو و سایپا دارد.

اين گزارش مي افزايد: در واقع، علامتی که بازار بورس از صنعت خودرو کشور دریافت کرده، مثبت بوده است، چراکه اگر جو عمومي بازار سهام از صنعت خودرو برداشت زیان دهی داشت، به طور قطع صف فروش به سرعت و حتی در کمتر از یک روز شکل می گرفت، اما چون عكس اين اتفاق رخ داده، بنابراین می توان روزهای امیدوار کننده ای را برای صنعت خودروسازی و سهام این صنعت انتظار داشت.

گذری بر فرآیند سوددهی و زیان دهی شرکتهای خودروسازی در سالهای اخیر نشانگر این است که از سال 76 تا سال 85، که به تدریج تیراژ تولید خودرو در کشور افزایش یافت، قیمت تمام شده خودرو نیز کاهش یافته و هزینه ناشی از افزایش قیمت پوشش داده می شد، اما از سال 85 به بعد، سیر نزولی تولید و تيراژ به همراه قیمت تمام شده ثابتی که از سوی دولت اعمال می شد، سبب شد که حاشیه سود خودروسازان کاهش یافته و بنابراین عمده سود سهام شرکتهای خودروسازی از محل سود غیرعملیاتی تامین شود. در آن سالها بازار خرید وفروش سهام بانکها و مجتمع های سودده و ساير فعاليتهاي جانبي اقتصادي از سوی خودروسازان به شدت گرم بود و همین امر سبب می شد که سود غیرعملیاتی(سود غير توليدي) آنان روز به روز افزایش و سود عملیاتی(سود ناشي از توليد خودرو) کاهش یابد. بااين حال رشد سود غيرعملياتي، ضرر فعاليتهاي توليدي را مي پوشاند و زيان خودروسازان آشكار نمي شد.

اما با توجه به مسائلی که در زمینه فضای کسب و کار در سال 90 و 91 در کشور بروز کرد، سود غیرعملیاتی خودروسازان نیز به شدت کاهش یافت و آنان نتوانستند زيان توليد را از محلهاي متفرقه بپوشانند و همین امر مشکلات بسیاری را برای خودروسازان بوجود آورد. بااين حال، بهبود فضاي كسب و كار دركنار علامتهاي روشن دولت براي صنعت خودرو، باعث شده تا کارشناسان روزهای پرامیدی را برای بازار خودرو و وضعیت سهام دو خودروساز بزرگ پیش بینی کنند.

norther_68
2013/09/02, 12:03
خگستر گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو صورت وضعیت پورتفوی دوره 1 ماهه منتهي
خگستر با سود انباشتهای که در اختیار دارد در حال افزودن شرکتهای بورسی در پرتفوی خود میباشد.
صورت وضعیت 1 ماه منتهی 92/05/31
شرکتهای اظافه شده در پرتفوی خگستر در یکماه گذشته.
1.
ذوب اهن اصفهان 3/300/000 میلیون سهم
2. پارس مسکن شمال شرق 2/850/0000 میلیون سهم
3. سرمایه گذاری سپه 2/500/000 میلیون سهم
4.بانک صادرات 2/000/000 میلیون سهم
5.بانک پاسارگاد 1/500/000 میلیون سهم
6. بانک تجارت 700/000 هزار سهم
7.پتروشیمی خلیج فارس 200/000 هزار سهم
8. پتروشیمی شیراز 300/000 هزار سهم
و تعدادی از شرکتهای دیگر که تعدادشان سهامشان کم میباشد و از واگذاری سهام ها 2 میلیاردو 500 ملیون تومان سود کسب کرده.
خگستر با ادامه اظافه کردن سهام های بورسی به پرتفوی خود از گروههای مختلف بورسی و بالا بردن تعداد سهام های جدید به دارایی پرتفوی خگستر تبدیل به یک هلدینگ خواهد شد.
دوستان اگر با دقت به عملکرد شرکت در 1 سال گذشته رو بررسی و رصد کنند متوجه خواهند شد خگستر با برنامه ریزی هدفمند در حال پیشرفت از نظر بنیادی و سود دهی میباشد و با تسویه بدهی خود گامی بلند در شکوفایی و پویایی و با تصمیم به فروش دارایی های زیاد ده خود یکی از شرکتهای اینده دار و فاندامنتالی بازار میباشد با توجه به بهبود زیر مجمو عه های خودرویی و قطعاتی و رفع موانع تولید و کسب کار توسط دولت تدبیر و امید خگستر در اتیه حرفهای بسیار برای گفتن خواهد داشت.

شک ندارم در گزارش 6 ماهه خگستر تعدیل خواهد داشت.

norther_68
2013/09/02, 13:55
تغییر و تحولات خگستر و بهبود شرایط زیر مجمو عه های و فروش سنگین دارایی سهام سمند یکی از زیر مجمو عه های خگستر و با احتیاط در نظر گرفتن سود سمند زمینه ای خواهد شد برای تعدیل مثبت در گزارش 6 ماهه.
نکته مهم اینکه خودرو سود سمند رو 40 تومان در نظر گرفته ولی خگستر 16 تومان.سمند جعبه سیاه و حلقه ناشناخته خگستر میباشد همانطور که پارسال خگستر در گزارش 3 ماهه اول سال با اعلام 37 تومان سود ود ر اخر در گزارش 12 ماهه 75 تومان سود همه رو شگفت زده کرد البته این سود با تعیدل سنگین سمند اتفاق افتاد که در گزارش 9 ماهه 225 تومان سود اعلام کرده امسال هم سمند با فروش دارایی سهام خود شگفتی دیگری در اعلام سود بالای 80 تومان خواهد افرید.
خگستر رو باید بلند مدت باهاش سهامداری کرد نه سهامبازی تا پاداش خوبی نصیبتان بشود بودند دوستانی که خگستر را زیزه 150 تومان فروختند و الان با حسرت نظره گر میباشند امروز هم دوستان بنا بر جو خارج از بورس هیجانی شروع بفروش کرده و یا در صف فروش قرار گرفته اند که در اینده همین فروشندگان در اینده حسرت گذشتگان را خو اهند خورد یقین دارم تا خره امسال خگستر بالای 500 تومان خواهد رفت و در هر اصلاح و کف قیمت زیره 300 تومان در حال اظافه کردن میباشم. کاری که با وصندوق 160 تومانی انجام دادم خگستر هم یکی از زیر خاکی های بازار میباشد مثل وصندوق 160 تومانی البته با سهامداری بدور از هیجان و نوسانگیری.

sadeghmousavi
2013/09/02, 14:00
از وقتی من خگستر خریدم همیشه یا صف سنگین خرید بوده یا صف سنگین فروش!
خیلی باحاله! بعضی روزا هم هردو رو داشته!
کلا وسطی نداره!

Qhaased
2013/09/02, 22:25
جنگ در سوریه تموم شد و در این بین خیلی ها در بازار بورس تهران غنایم رو جمع کردن.

sadeghmousavi
2013/09/03, 06:48
لطفا کمربندها را ببندید!

norther_68
2013/09/07, 18:27
امروز به احتمال قوي دلار هم ريزشي خواهد بود که اينچنيين بشود براي جمع شدن صف فروش فردا سهل تر خواهد شد.دوستان که در صف فروش هستند وهيجاني در صدد فروش دارايي هاي خود هستند بدانند اين جو هيجاني و رواني جنگ در حال کمرنگ شدن و بي اثر خواهد شد و مارکت به راه خود ادامه خواهد داد.شايد در مدت کوتاه دارايي شما کم بشود ولي با برگشت بازار بزودي و بسرعت دارايي شما اضافه خواهد شد ولي در صورت فروش و بازگشت بازار و براي جبران ضررتان و خريد مجددتان براي جبراي ضرر خريد در صف هاي خريد شما رو عقب ميندازد و ضررتان بيشتر و خواب پولتان براي بازگشت سرمايه اوليه تان ديرتر به مقصود خواهيد رسيد.
بهترين راهکار براي حفظ سرمايه تو چنيين شرايط حفظ دارايي ميباشد.و از فروختن هيجاني حذر کنييد.
چون خودم تجربه چنيين روزهايي رو داشتم وظيفه دونستم تجربياتم رو انتقال بدم.ديگر تصميم گيري با خودتان
موفق و پر سود باشيد

norther_68
2013/09/07, 18:28
با اصلاح سنگین بازار و افت اکثر سهمهای بنیادی و رسیدن اکثره سهمها به کف قیمت خود و به سطوح ارزندگی از فردا بتدریج سایه جنگ از مارکت محو و بی اثر خواهد شد اگر به معاملات اخره وقت امروز هم دقت میکردید و رصد میکردید به این ننیجه خواهد رسید که از فردا روند بازار متعادل و از پس فردا مارکت روند عادی خود رادنبال خواهد کرد.در ضمن این سایه بزرگ جنگ رو ما خودمان برای خودمان درست کردیم و تابو کردیم در صورتی که این جنگ هیچ ربطی با مارکت و بنیادی سهم ها و سود اوری شرکته ندارد و به اندازه کافی و خیلی بیشتر از حد و هیجانی اثر خود را گذاشته و دیگر این سایه در حال بی اثر شدن میباشد توقع ندارید که گمانه زنی جنگ تا 2 ماه هم طول کشید بازار بورس ایران منفی باشد این شوک بود برای اصلاح شاخص و رفتار بی منطق سهامداران در صف فروش .با توجه به تغییر لحن دولت جدید و موضع بسیار منطقی دولت مردان و سپردن پرونده هسته ای به وزارت خارجه و تبریک روحانی بابت سال نو یهودیان افق روشن در دیپلماسی ایران مشاهده میشود که بعدا مفصل صحبت خواهیم کرد.منتظره اتفاق های خوب و رشد شاخص باشید.
ریزش 60 تومانی دلار هم امروز هم جالب بود.

بابک پناهی
2013/09/10, 08:10
226 منتظريم برگرده . . .

http://forums.boursy.com/imported/2013/09/247.png (http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/)

بابک پناهی
2013/09/10, 08:14
جم شد :.thumbsupsmileyanim

محمد یزدی
2013/09/10, 08:29
بچه ها ما هم هنوز هستیم البته بلند مدت...................شاید یه سال ونیم هم بمونیم تا خدا چی بخواد

بابک پناهی
2013/09/10, 08:30
برگشت سهم از خط گردن را به فال نیک میگیریم.انتظار داشتم شاهد نویزی تو این محدوده باشیم بعد برگشت رخ بده که این اتفاق تا الان نیفتاد و سهم از سطح حمایت اصلیش برگشت

http://forums.boursy.com/imported/2013/09/249.png (http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/)

sadeghmousavi
2013/09/10, 08:41
برگشت سهم از خط گردن را به فال نیک میگیریم.انتظار داشتم شاهد نویزی تو این محدوده باشیم بعد برگشت رخ بده که این اتفاق تا الان نیفتاد و سهم از سطح حمایت اصلیش برگشت

سلام. از کجا برگشت. فکر میکنید به کجا برسه؟ فعلا که منفی چهاره دوباره صف فروش شد یکی بیاد جمع کنه دوستان رو

جعفرزاده
2013/09/10, 08:42
دوباره صف فروش شد. خودرویی ها هنوز منفی هستند

بابک پناهی
2013/09/10, 09:14
بخش عمده ای از سود و ارزش خالص دارایی های شرکت به سهام بانک پارسیان وابسته است.

جعفرزاده
2013/09/10, 09:44
خرید شد

sadeghmousavi
2013/09/10, 09:46
علی رغم نگرانی از گیر کردن مجدد در صف فروش، به علت جو مثبت بازار فروش نشد!!

بابک پناهی
2013/09/10, 09:59
سهم الان در 40% NAV ش معامله میشه!!!

جواد مهرابی
2013/09/10, 10:26
سهامداران با دید میان مدت سهامداری کنید تا دولت تدبیر و امید بانکها و خودرویی ها را حمایت کند بعد چه پروازی کند این خگستری که الان با 40% ناو خود معامله میشه..... 1

محمد 66
2013/09/10, 10:36
بانک پارسیان در صف خرید قفل شد ، آخرین فرصت خرید خگستر در منفی امروزه ، از فردا خریدار باید بره در صف خرید سهم بخره .

sadeghmousavi
2013/09/10, 10:47
یعنی به امید خگستر 500 600 تومنی باشیم؟

جعفرزاده
2013/09/10, 10:56
فردا صف خریده

sadeghmousavi
2013/09/10, 11:01
آره خوب امروز کفش بود....

aravil
2013/09/10, 17:33
بعد از ثشرق بیشترین اعتقادم الان روی خگستر هستش.

خگستر ارگان مالی ایران خودرو هستش و نبض تپنده ان.

خگستر سهامی چند موتوره هستش . بانکی بیمه ای خودرو سازی قطعه سازی و سرمایه گذاری.

پتانسیلهای زیادی داره. در کل خگستر با سود حداقل 80 تومانی امسال و سود نزدیک به 100 میلیارد تومانی پارسال که کلا انباشته شد و خگستر رو سرشار از پتانسیل کرد هیچ ترسی ندتره.

ایران خودرو با ان همه زیان 200 تومان معامله بشه خگستر باید حداقل 600 معامله بشه.

در کل رشد خودروییها ادامه خواهد داشت اما بهتر است ادم در سهامی سود ده مانند خگستر سرمایه گذاری کنه تا در سهام زیان ده.

در ضمن زمزمه هایی مبنی بر افزایش سرمایه از سود انباشته شنیده میشه

آرش و نوید
2013/09/10, 18:36
معاملات پر حجم امروز کف سهم را در 240محکم کرد

جعفرزاده
2013/09/11, 09:24
تا صف فروش شده سریع جمعش کردند.

norther_68
2013/09/13, 12:48
منتفی شدن سناریو جنگ و اخبار های خوبی که از روابط ایران و امریکا داره به گوش میرسه و لغو تحریمها و کاهش دلار و سقوط انس و شیفت نقدینگی از بازار موازی ارز و طلا به بورس برای جبران ضررشان همگی این اخبار ها و بهبود شرایط تولید و رفع موانع تولید و تسهیل تسیلات برای خرید مواد اولیه همگی این اخبار ها و مهترین ان بهبود روابط سیاسی با غرب و احتمال لغو تحریم صنعت خودرو خگستر در بهترین چشم انداز خود و بنیادی قرار داده.قدر سهم خودتان را بدانیید اینده خوبی در انتظاره سهامداران خگستر خواهد بود.

جواد مهرابی
2013/09/13, 20:46
با صحبت های روحانی در سازمان ملل و جلب اعتماد جامعه جهانی ، بازار به سهام خودرویی و بانکی رو خواهد کرد، وبا دید میان مدت ، یکی از بالاترین بازدهی ها را همین خگستر عزیز که بی مورد این چنین خار شده است را خواخد داشت ....
ارزش دفتری هرسهم=298 تومن
سود انباشته هرسهم = 187 تومن
ناو هر سهم =650 تومن
قیمت هرسهم =240 تومن
مورخه =92/06/20

عقل حکم میکنه که بخرید، بنده بر خلاف اصل بالای 50% سبدم خگستر است.

جعفرزاده
2013/09/14, 09:42
سر سایپا صف خرید شده و رنا هم جمع شد . خگستر را هم خوب از صف فروش میخرند .

حسنعلی
2013/09/14, 22:03
سلام دوستان به نظرشما خگستر رو به خساپا تبدیل کنم یا نه
هرچند روی تکنیکال هردوشون کار کردم وهر دوشون خوبن
ولی فاند کدوم بهتره؟

جعفرزاده
2013/09/15, 10:35
خگستر فروشنده انچنانی نداره . یکسری سهامدار بدون تحلیل تا اردر فروش میگذارند سریع خریداری میشود . یکی رنج بکشه سریع درصد مثبت میشه

جعفرزاده
2013/09/15, 10:50
بانک پارسیان همچنان مثبت میباشد

جعفرزاده
2013/09/16, 10:52
بانک پارسیان در محدوده 285 تومان مقاومت دارد . به محض شکست ان رالی صعودیش اغاز میشود . ضمنا خگستر صف فروشش در کف قیمتی جمع شد.

norther_68
2013/09/16, 12:47
و بین کارگزارا پیچیده که قراره بین 1700 تا 1800 عرضه بشه که شروع کردن به خرید سهام های دیگه از بازار .......
امیدوارم رو اون قیمت معامله بشه و بازار رو با خودش بالا بکشه.....
عرضه هاي تامين اکثرا ناموفق بوده بعيد اين دفعه هم بتونه کاري از پيش ببره چون هدف اونا عرضه در سقف قيمت
عرضه جم بالای 1400 تومان به شکست خواهد خورد مثل فارس و دیگر عرضه ها پس مراقب سهم ارزنده خود باشید و مفت بخاطره عرضه اولیه از دست ندید.

ا ابلاغ معاون اول رئیس جمهور ام امکانپذیر شد
2برابر شدن زمان بازپرداخت تسهیلات ارزی/تشکیل کارگروه تسهیل در ترخیص کالا

در كنار خبرهاي جهاني و منتفی شدن سناریو جنگ و كاهش قيمت طلا با توجه به جلسه كاهش احتمالي تحرك اقتصادي و رفتن روحاني به آمريكا و ديدار با ويليام
دوستان این خبر جديد . و کاهش قیمت دلار و توافقات احتمالی هسته ای و بهبود روابط با غرب و لغو تحریمها همه این عوامل چشم انداز صنعت خودرو رو بسیار اینده دار میبنم.
فروشندگام امروز بدجوری پشیمان خواهند شد امروز یک ناخنکی دوباره زدیم.
دلار ازاد 3115 تومان

جواد مهرابی
2013/09/16, 19:35
با درود
کم کم داره تحریم ها برداشته میشه...
با سخنرانی دکتر روحانی در 31 شهریور و جلب اعتماد جامعه جهانی سهامی که قبلا افت شدیدی کردن رشد قابل توجهی خواهند کرد. ( خگستر بهترین پورتفو داره)

امروز عصر اتحادیه اروپا خبر از لغو تحریم خطوط کشتیرانی داد.

http://www.parsine.com/fa/news/151779/%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7

حسنعلی
2013/09/16, 21:04
من که حسابی ازین سهم و خساپا خسته شدم
چیکار کنم ؟؟ باز هم صبر؟؟
تاکی بابا خسته شدیم

peyman_zdfy
2013/09/16, 21:41
خگستر تو کوتاه مدت تا 320 میره
خگستر فروشنده انچنانی نداره . یکسری سهامدار بدون تحلیل تا اردر فروش میگذارند سریع خریداری میشود . یکی رنج بکشه سریع درصد مثبت میشه

جعفرزاده
2013/09/17, 08:26
بانک پارسیان در محدوده 285 تومان مقاومت دارد . به محض شکست ان رالی صعودیش اغاز میشود . ضمنا خگستر صف فروشش در کف قیمتی جمع شد.

خودروییها مثبت و صف خرید هستند . از طرفی هم بانک پارسیان صف خرید شده در نتیجه خگستر هم صف خرید باید بشود که شده

3yh
2013/09/17, 08:56
تاکی بابا خسته شدیم

خساپا رو نظری ندارم ... اما خگستر رو گر صبر کنی ز قوره.....
به نظر من همیشه بهترین وقت برای خرید سهام بنیادی وقتیه که سهامدار و خسته میکنن.
فعلا که صفه امیدوارم نفروخته باشی...مخصوصا به من...

جواد مهرابی
2013/09/17, 11:10
390
چه کف دو قلوی باکلاسی و از جایی که باید برمی گشت برگشت.

Sam1362
2013/09/18, 11:00
آقا یکی حجم مبنا رو بده /.:biggrinsmiley.:/

Sam1362
2013/09/18, 11:02
آقا یکی حجم مبنا رو بده /.:biggrinsmiley.:/

دمشون گرم. تا اومدم ارسال کنم دادن :.thumbsupsmileyanim

حسنعلی
2013/09/19, 07:50
خوب شد نفروختم .../:.wacsmiley.:/

جعفرزاده
2013/09/21, 08:47
لطفا حجم را بدهید

Qhaased
2013/09/21, 10:42
تجدید ارزیابی خودرویی ها و بانکی ها خود به تنهایی کلی صعود در این سهم هاست
حالا برداشتن تحریمها ودیگر خبر های این گروه بماند...

سيد ياسر شريعت
2013/09/21, 10:51
درود؛
در بين گروه خودرو كمترين ريسك رو به نظرم خگستر داره. فكر مي كنم تا 300 مشكل خاصي نداشته باشه براي صعود

mohamad123
2013/09/21, 11:19
متاسفانه امروز حجم مبنا پر نشد

جعفرزاده
2013/09/21, 11:21
تاکی بابا خسته شدیم

حالا دیگه حجم را هم نمیدهند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

hamh
2013/09/21, 19:48
این بار از قیمت 300 تومان هم عبور خواهد کرد ، چه زیبا در قیمتهای 225-245 سهم را جمع کردند.

جواد مهرابی
2013/09/21, 20:08
کجایند افراذی که 8میل صف فروش رو 230 چیده بودن لطف کنن حجم مبنا رو 260 بدید.....

بابک پناهی
2013/09/21, 20:30
درود؛
در بين گروه خودرو كمترين ريسك رو به نظرم خگستر داره. فكر مي كنم تا 300 مشكل خاصي نداشته باشه براي صعود

سلام دکتر از وقتی دکتر شدی کم پیداتر! شدیو تحویل نمیگیری /:.sadsmiley.:/

آقا کاملا با حرفات موافقم خگستر کم ریسکترین سهم خودروئی و بانکیه هدفشم 360 تومنه ولی از دید لگاریتمی 500 تومنه

جواد مهرابی
2013/09/21, 21:11
یک مقام آگاه در بانک مرکزی در گفتوگو با فارس:
لغو تحریم سوئیفت قوت گرفت/ تلاش نمایندگیهای سوئیفت برای اتصال به بانکهای ایران
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920630000632

جواد مهرابی
2013/09/21, 21:13
یک مقام آگاه در بانک مرکزی در گفتوگو با فارس:
لغو تحریم سوئیفت قوت گرفت/ تلاش نمایندگیهای سوئیفت برای اتصال به بانکهای ایران
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920630000632

سيد ياسر شريعت
2013/09/21, 21:21
سلام دکتر از وقتی دکتر شدی کم پیداتر! شدیو تحویل نمیگیری /:.sadsmiley.:/

آقا کاملا با حرفات موافقم خگستر کم ریسکترین سهم خودروئی و بانکیه هدفشم 360 تومنه ولی از دید لگاریتمی 500 تومنه

:"> درود بر بابک عزیز؛ ارادت ویژه داریم قربان...
حمل بر بی معرفتی نکن این بدقولی مارو... الکی خودمون رو مشغول کردیم خوشیم به حال خودمون! :p
هرکار کردم راضی نشدم جز خگستر خودرویی دیگه بگیرم! ان شالله سود خوبی خواهیم کرد در معیت شما>:D<

3yh
2013/09/22, 11:06
به گزارش ایکوپرس، مهندس شافعی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درحکم خود که با استناد به صورتجلسه هیات مدیره شرکت ایران خودرو خطاب به مهندس یکه زارع صادر کرده است، ضمن تاکید بر اهمیت مدیریت منابع انسانی بعنوان اصلی ترین سرمایه آن بنگاه، از وی خواسته با قطعه سازان بعنوان اعضای لاینفک پیکره صنعت خودروسازی کشور، تعامل سازنده و عادلانه داشته باشد

شافعی در این حکم با اشاره به ضرورت چابک سازی شرکت و تبدیل به احسن نمودن دارایی های غیر مولد، از رئیس جدید شرکت ایران خودرو در خصوص اقدام به هدف گذاری جهت دستیابی به خودکفایی و توسعه بازارها و همچنین استفاده از ظرفیت قانونی دستگاه های دولتی، تلاش نماید.

در این حکم بر اهمیت مشتری مداری و همچنین تلاش شبانه روزی و بی وقفه برای اعتلای نام ایران خودرو در داخل و خارج از کشور تاکید شده است

norther_68
2013/09/22, 17:09
گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو

1,000,000 میلیون سهم ملي مس ايران

3/500/000 میلیون ذوب اهن اصفهان
2/000/000 میلیون بانک صادرات
3/500/000 میلیون پارس مسکن شرق
2/000/000 میلیون بانک تجارت
1/000/000 بانک سینا
2/500/000 میلیون سرمایگذاری سپه
1/500/000 میلیون بانک پاسارگاد
300000 هزار پتروشیمی شیراز
230000 پتروشیمی زاگرس
700/000 صندوق بازنشستگی کشوری
سهم های شرکتهای فوق تازه وارد پرتفوی خگستر شدند.
450,000,000 سهم سرمايه گذاري سمند (30 درصد) که خود 953 ميليون سهم بانک پارسيان را در اختيار دارد 7.21 درصد.

و....

nav خگستر بالای 600 تومان میباشد که هم اکنون با 35 درصد ارزش ذاتی خود در حال معامله میباشد.

با انتشار اخباری پیرامون احتمال لغو تحریم سوئیفت بانکی و کاهش قیمت دلار به زیره 3 هزار تومان و تعامل با غرب خگستر گارانتی تا 400 تومان.
با خگستر سهامداری کنیید تا پاداش خوبی نصیبتان بشود

Qhaased
2013/09/23, 00:05
ندادن حجم مبنا از علائم ارزندگی هر سهمیه.

Qhaased
2013/09/23, 00:07
خگستر کم ریسک و در عین حال پربازده مثل سایر خودرویی ها خواهد بود. ان شاء الله

جعفرزاده
2013/09/23, 10:19
ندادن حجم مبنا از علائم ارزندگی هر سهمیه.

با توجه به تفسیر فوق چه شود خاور و خودرو . ایا گره در گره میشوند

hamh
2013/09/23, 21:01
پتانسیل بالایی دارد این سهم هم با داشتن پرتفوی بانکی و هم پرتفوی خودرویی که هر دو گروه از اقبال ویژه بازار برخوردارند و یک پیشنهاد به دوستان خگستر خود را از قیمت پارسیان کمتر نفروشید.

norther_68
2013/09/23, 23:55
بازار زمانی پی به پتانسل و ارزش واقعی خگستر پی خواهد برد که قیمتش رفت بالای 350 تومان.خگستر یکی از ارزانترین و بنیادی ترین و با ارزش ترین سهم خورویی و بانکی میباشد
فعلا در مورد خگستر تحلیل و از پتانسیل های ازاد نشده و جعبه سیاه و حلقه طلایی خگستر که سمند میباشد تحلیل نمیکنم و تا به موقعش که بازار تازه بفهمد خگستر چه گنجینه ای بوده و ازش غافل بودند.انشالا بعد از رد شدن از 350 تومان و صف خرید بالای 50 میلیون یک بررسی و تحلیل اساسی در مورد سود اوری و فاند سهم مبسوط توضییح خواهم داد.

oplus
2013/09/24, 01:56
این سهم در موج 3 بلند قرار داره
فک کنم1_3 در قیمت های 300 تمان تکمیل بشه و بعد از یک استراحت،تارگت میان مدت سهم حداقل 430 تومان می باشد
ارادت

جعفرزاده
2013/09/24, 10:33
خگستر چون مشمول گره معاملاتی فردا نمیشود . حجم مبنا را امروز دادند

norther_68
2013/09/24, 12:33
nav «خگستر»

تقدیم به سهامداران صبورخگستر
همگام با رشد قیمت خودرویی ها و قطعه سازان و البته بانک پارسیان که بیش از 44 درصد ارزش افزوده پرتفوی آن را تشکیل می دهد، مورد توجه قرار گرفته است.ناو سهم بر اساس اطلاعات جدید 630 تومان می باشد که قیمت سهم در محدوده ی 42 درصدی آن معامله می شود.

بورسی

غیر بورسی

جمع
(میلیون ریال)

(میلیون ریال)

(میلیون ریال)
ارزش جاری

5,531,204

3,526,697

9,057,902
بهای تمام شده

2,987,477

1,077,126

4,064,602
ارزش افزوده

2,543,728

2,449,572

4,993,300
حقوق صاحبان سهام

4,456,832
ذخیره کاهش ارزش

0
سود پرتفوی

453
سرمایه

1,500,000
ارزش خالص دارایی ها

9,450,585
( ریال )NAV

6300
قیمت جاری سهم (P)

2690
P/NAV

Shivana44
2013/09/25, 13:03
این سهم تازه بعد از ۳۵۰ دیدنی میشه و همه روش تحلیل میکنن

جواد مهرابی
2013/09/27, 07:16
درخواست سوئیفت برای لغو تحریم‎های ایران
http://www.tabnak.ir/fa/news/347447/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8E%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

Ali zahedi
2013/09/27, 09:55
باتوجه به صحبتهای بسیار متفاوت و دلگرم کننده روحانی و ظریف در نشست دیشب سازمان ملل از فردا گروه خودرو سبز خواهند شد و صفهای خرید سنگین و چند برابر خواهند داشت تارگت کوتاه مدت گروه خودرو تا آخر هفته به شرح زیر است :
ایران خودرو 270
سایپا 230
خاور 140
زامیاد 160
خپارس 170
ختراک 180
خبهمن 250

جواد مهرابی
2013/09/27, 10:21
بنظرمن خگستر با دید میان مدت و بلند مدت سهم خوبیه ، ناو هرسهم 630 تومن و با دوبال خودرویی و بانکی با توجه به شرایط سیاسی جامعه به پرواز در خواهند آمد ، با بهبود شرایط رسیدن ناو هرسهم خگستر به 1000تومن دور از ذهن نیست ، قیمت فعلی هم 260 تومن.
امروز 92/07/05 است ، این پست یادگاری اینجا باشه.

جواد مهرابی
2013/09/27, 10:22
بنظرمن خگستر با دید میان مدت و بلند مدت سهم خوبیه ، ناو هرسهم 630 تومن و با دوبال خودرویی و بانکی با توجه به شرایط سیاسی جامعه به پرواز در خواهند آمد ، با بهبود شرایط رسیدن ناو هرسهم خگستر به 1000تومن دور از ذهن نیست ، قیمت فعلی هم 260 تومن.
امروز 92/07/05 است ، این پست یادگاری اینجا باشه.

norther_68
2013/09/28, 20:34
بی صبرانه منتظره گزارش 6 ماهه خگستر هستم.باید گزارش خوبی باشد
با رشد زیر مجموعه های خگستر در پرتفوی بورسی ارزش ذاتی خگستر به بالای 650 تومان رسیده و هم اکنون با زیره 40 درصد ناو خود درحال معامله میباشد.
خگستر با رد شدن از مقاومت 280 تومان و 320 تومان که مقاومتهای مهمی به حساب نمی اید با توجه به اینکه با 40 درصد ناو خود در حال معامله میباشد و با فاند قوی و بنیادی مطلوب ایستگاه اول سهم 320 تومان و هدف تکنیکی سهم 490 تومان میباشد.

hamh
2013/09/29, 18:23
پتانسیل بالایی دارد این سهم هم با داشتن پرتفوی بانکی و هم پرتفوی خودرویی که هر دو گروه از اقبال ویژه بازار برخوردارند و یک پیشنهاد به دوستان خگستر خود را از قیمت پارسیان کمتر نفروشید.

این سهم مقاومتی روی 280 دارد که در روزهای آینده در صورت عبور از آن به راحتی تا مقاومت 320 بالا خواهد آمد

norther_68
2013/10/03, 13:39
آمار تولید خودرو تا پایان شهریور به تازگی منتشر شده است.
کل تولید خودرو در سه ماهه تابستان نسبت به بهار امسال با افزایش 39 درصدی معادل 169 هزار دستگاه بوده است. همچنین برای اولین بار در سال جاری تولید ماهانه خودرو بیشتر از ماه مشابه سال گذشته بوده است. تولید در شهریور امسال 20 درصد بیشتر از شهریور پارسال بوده است.
حالا برسیم به اماره تولید ایرانخودرو.
در سه ماهه دوم نسبت تقریبا دو برابر سه ماهه اول امسال تولید داشته است و کل تولیداتش از ابتدای سال تقریبا به 127 هزار دستگاه رسیده است. تولید ایران خودرو در شهریور امسال 85 درصد نسبت به شهریور پارسال و 49 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.
با اصلاح قیمت و افزایش تولید خودرو و کاهش قیمت دلار و ثابت ماندن نرخ ارز بین 2900 تا 3000 تومان و با نزدیک شدن گزارش 6 ماهه و تعدیل احتمالی مثبت خگستر از زیر مجمو عه ها از شنبه استارت صعود برای شکستن مقاومت 280 تومان که تبدیل به تابو سهم شده که با اومدن گزارش 6 ماهه بازار پی به ارزش های واقعی خگستر خواهد برد.
دوستان توجه داشته باشید افزایش تولید تاثیره بسزایی در فزایش سود شرکتهای قطعاتی خواهد داشت.

norther_68
2013/10/03, 13:47
دوستان و سهامداران به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که افزایش تولید خودرو تاثیره بسزایی در افزایش سود زیر مجمو عه های قطعاتی خگستر دازد و افزایش تولید یکی از راههای حاشیه سود شرکتهای قطعاتی میباشد که در اینده نزدیک به بهبود تولید نقش مهمی در سود اوری خگستر خواهند داشت.
کاهش ضمانت ال سی برای دریافت تسهیلات به 1/4 هم برای خرید مواد اولیه برای سازندگان هم باعثت رونق تولید و شکوفای صنعت خواهد شد.

mahdavi1
2013/10/03, 15:19
هر 100ریال که هر سهم وپارس افزایش داشته باشه 87 ریال ارزش ذاتی خگستر بالا میره. ارزش ذاتی سهم نسبت به ارزش دفتریش خیلی بالاست. درسته سهم خودروییه اما تاثیر زیادی از وپارس میگیره. قطعا بزودی بالای 350رو میبینه

جواد مهرابی
2013/10/04, 20:06
فقط کافیه یک حقوقیه پاش به عنوان خریدار باز بشه تا درسی به این نوسانگیرا بده

عین واتی...

norther_68
2013/10/04, 22:16
فردا به احتمال قوی مثبت شروع به معامله و در ادامه بتدریج صف خرید خواهد شد.

dpi
2013/10/04, 23:48
اگه یه منفی دیگه بخره و برگرده واقعا تکنیکی عمل کرده و برا خرید خوب میشه

norther_68
2013/10/05, 10:59
دوستان با تغییر هئیت مدیره در شرکت خگستر خبر رسید از سهم قراره حمایت بشه و دارای یک متولی با پدر مادر دار بشه.اونوقت خگستر به جایگاه اصلی خود خواهد رسید.امروز هم از سهم خوب داره حمایت میشه اگر دقت کرده باشید در روزهای قبل خگستر تا خودرو منفی میشد مثل یک شلوار که کمربند نداره میامد پایین.ولی امروز خوب دارن از سهم حمایت میکنند.امیدوارم این اتفاق به بهترین شکل انجام بگیره و خگستر واقعی رو ان وقت خواهید دید.

norther_68
2013/10/05, 11:47
دوستان با تغییر هئیت مدیره در شرکت خگستر خبر رسید از سهم قراره حمایت بشه و دارای یک متولی با پدر مادر دار بشه.اونوقت خگستر به جایگاه اصلی خود خواهد رسید.امروز هم از سهم خوب داره حمایت میشه اگر دقت کرده باشید در روزهای قبل خگستر تا خودرو منفی میشد مثل یک شلوار که کمربند نداره میامد پایین.ولی امروز خوب دارن از سهم حمایت میکنند.امیدوارم این اتفاق به بهترین شکل انجام بگیره و خگستر واقعی رو ان وقت خواهید دید.

اگر امروز دیدید خگستر تا مثبت 4 رنج کشیده شد تعجب نکنیید چون با 40 درصد ارزش ذاتیش در حال معامله میباشد.

norther_68
2013/10/05, 17:48
منتظره جهش قیمت خگستر بخاطره پوشش بسیار مناسب در گزارش 6 ماهه باشید.

hamh
2013/10/05, 19:33
این سهم مجددا استارت از فردا می زنه و میره تا این بار از 300 هم عبور کنه دفعه قبل که نتونست ببینیم این بار چه کار میکنه ولی مطمئن باشید با گزارش شش ماهه 320 تومان را هم رد خواهد کرد این سهم نباید از قیمت پارسیان کمتر باشه./:.nono.:/

norther_68
2013/10/06, 13:39

امروز حقوقی با خرید 200 هزار سهم و خرید گروهی با خرید 1 میلیون و 200 هزار سهم الارم حمایت از سهم را روشن کردند.

norther_68
2013/10/06, 13:44
خبری خوب و مثبت برای خودرو سازان و سهام خودرویی

قيمت دلار بايد به 2450 تومان برسد

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: نبايد اجازه دهيم ارز گران شود. بلكه قيمت دلار بايد از آنچه در بازار آزاد وجود دارد ارزان‌تر شود و به 2450 تومان يعني قيمت مبادله‌اي برسد تا ان‌شاء‌الله در آينده قيمت آن بيش از اين کاهش يابد.

يک عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي، بر لزوم نظارت جدي دولت، وزارت صنعت و دستگاه‌هاي نظارتي بر نحوه‌ي قيمت گذاري کالاها در بازار به ويژه در زمان کاهش قيمت ارز تاكيد کرد.

ايسنا:سيد سعيد زمانيان دهكردي با تاكيد بر اين که بازار ارز همچنان بايد سير نزولي خود را ادامه دهد، افزود: اين که در جامعه جو رواني ايجاد شود که قيمت ارز بايد همين قدر بماند و نبايد بيش از اين کاهش يابد، درست نيست. دولت و بانک مركزي موظفند بازار عرضه و تقاضاي ارز را کنترل کنند و وزارت صنعت و معدن و تجارت هم بايد در ارتباط با کالا کنترل لازم را داشته باشد.

وي ياد آور شد: متاسفانه در بسياري از موارد اين نظارت بر بازار وجود نداشته و گاهي بدون نظارت و برنامه ريزي قيمت گذاري انجام مي‌شود در حالي که وزارت صنعت موظف است براي رفاه عموم مردم بازار را از طرق مختلف کنترل کند. به ويژه اينكه بسياري از اجناس با ارز مرجع و قيمتي کمتر وارد کشور شده‌اند اما عدم نظارت بر آنها باعث شده هر طور که فروشندگان مي‌خواهند، خريد و فروش صورت گيرد و اين ضعف دستگاههاي نظارتي را نشان مي‌دهد.

نماينده‌ي مردم شهركرد در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد:‌ به نظر مي‌رسد هم وزارت صنعت، هم تعزيرات حكومتي و ساير دستگاههاي نظارتي بايد به شكل جدي وارد شوند و کنترل لازم را داشته باشند که به مردم اجحاف نشود در واقع آنها بايد با کنترل بازار کلان کشور مبادي ورودي و خروجي کالاها را درجه بندي و بر اين اساس قيمت گذاري کنند که از هرج و مرز در بازار جلوگيري شود.

زمانيان با بيان اينكه قيمت ارز در بازار بايد به قيمت ارز مبادله‌اي نزديک شود اظهار کرد: بسياري از قيمتها در بازار ارز کاذب است و عدم نظارت بر اين بازار اين وضعيت را به وجود آورده است.بانک مركزي موظف به کنترل و نظارت و ايجاد رابطه منطقي و معقول در بازار ارز است و مي‌تواند براي مديريت بازار مردم را به سپرده گذاري ارزي و دريافت سود مناسب از اين طريق تشويق کند که با اين کار هم مديريت بازار آسانتر مي‌شود و هم مي‌توانيم به نتيجه مطلوب دست پيدا کنيم.

اين عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس در پايان گفت: نبايد اجازه دهيم ارز گران شود. بلكه قيمت دلار بايد از آنچه در بازار آزاد وجود دارد ارزان‌تر شود و به 2450 تومان يعني قيمت مبادله‌اي برسد تا ان‌شاء‌الله در آينده قيمت آن بيش از اين کاهش يابد.

mahdavi1
2013/10/06, 13:54
حالا وپارس هم حرکتشو شروع کنه خگستر دیدن داره

norther_68
2013/10/06, 14:04
این پست دیشب بنده در تالار همسایه بود. روانشناسی بازار
فردا روز مهمی برای دو گروه دلاری و غیره دلاری میباشد.با معاملات اخره وقت گروه بانکی و جمع شدن صف فروش بانکیها و متعادل شدن قیمتها و اصلاح گروه در چند روز گذشته احتمال اینکه فردا گروه بانکی و خودرویی با توجه به افزایش سرمایه گروه و و مصاحبه جناب ظریف در خبره ویژه شبکه 2 و بیان نکات مثبت از سفر به امریکا و احتمال بالا از توافق هسته ای با 5+1 و لغو تحریمها در اینده بنظرم فردا گروه بانکی و خودرویی جای گروه پالایشگاهی و دلاری رو خواهد گرفت.
فردا گروه بانکیها هم با اتمام اصلاح مثبت خواهند شد و خگستر فردا با دو بال خودرویی و بانکی پرواز خواهد کرد.خگستر هم اکنون با 40 درصد ارزش ذاتی خود در حال معامله میباشد که با اومدن یک حقوقی حمایت کننده خوب زیره 300 تومان خگستر به رویا تبدیل خواهد شد...

کيانوش
2013/10/06, 15:07
بحث افزايش سرمايه 400درصدي ايران خودرو از محل تجديد ارزيابي دارايي و فروش دارايي ايران خودرو خصوصا بانک پارسيان دوباره مطرح شده است.
.................................................. ..
خگستر فروشي نيست.

hamh
2013/10/06, 21:36
از فردا گروه خودرو و بانکی استارت مجددی خواهند زد و خگستر این بار چشم به فتح قله 300 و عبور از آن را دارد ،خودش و زیر مجموعه هاش به ازاء هرسهم1.35 سهم بانک پارسیان را دارند اونوقت با قیمت 250 تومان داره معامله میشه

dpi
2013/10/06, 21:59
اگه یه منفی دیگه بخره و برگرده واقعا تکنیکی عمل کرده و برا خرید خوب میشه
هدف اول 270 تومن
سپس 288 تومن است.

einstein
2013/10/07, 05:10
از فردا گروه خودرو و بانکی استارت مجددی خواهند زد و خگستر این بار چشم به فتح قله 300 و عبور از آن را دارد ،خودش و زیر مجموعه هاش به ازاء هرسهم1.35 سهم بانک پارسیان را دارند اونوقت با قیمت 250 تومان داره معامله میشه
من می بینم دوستان زیادی روی این موضوع که به ازای هر سهم 1.35 سهم پارسیان وجود دارد مانور می دهند ،چون فکر کنم برای اولین بار بنده این موضوع را پستی عنوان کردم لازم دونستم توضیحی بویژه برای دوستانی که احتمالاٌ تخصص مالی ندارند ،ارائه نمایم:
در تحلیل صورتهای مالی یک شرکت لازم است علاوه بر سمت دارایی ها سمت دیگر ترازنامه که بدهی ها و حقوق صاحبان سهام است ،نیز دیده شود.دارایی یعنی چیزی دارای ارزش اقتصادی که در مالکیت شرکت است.در اینجا سهام پارسیان دارایی شرکت محسوب می شودوولی نکته مهمتر این است که تامین مالی خرید این دارایی از چه محلی صورت گرفته است:بدهی یا حقوق صاحبان سهام،بعبارتی ایا خگستر از منابع خودش این دارایی (سهام پارسیان )را تحصیل کرده است یا دست به استقراض زده است.سمت چپ ترازنامه خگستر بدهی هایی را نشان می دهد که منبع تامین مالی خرید دارایی ها (از جمله سهام پارسیان)، استقراض از نهادهای بانکی و غیر بانکی است.بنابراین بهترین مدل برای ارزشگذاری یک شرکت سرمایه گذاری ،محاسبه NAV آن سهم است که هر دو طرف ترازنامه در آن لحاظ می شود.
البته این توضیح صرفاٌ برای روشن سازی یک ابهام احتمالی عرض شد ،و الا در ارزنده بودن این سهم در قیمتهای فعلی شکی نیست و در تعجبم که چرا بازار به این سهم ارزنده بی توجه است!

norther_68
2013/10/07, 11:19
به این فروشنده های امروز باید جایزه نوبل اقتصاد داد.وپارس داره میره به سمت مثبت 4 و خودرو هم صف خرید اونوقت خگستریها واسه فروش مسابقه گذاشتند.ولی بدجوری رکب خواهند خورد این فروشنده های امروز.
تمام زیر مجمو عه های خگستر مثبت و صف خرید هستند اونوقت سهامداران............
پالایشگاهیها منفی و صف فروش شدند تا دقایقی دیگر بازار هجوم خواهد اورد به سمت خودروهیها و بانکیها.

جعفرزاده
2013/10/07, 12:10
قیمت خودرو و خگستر با هم برابر شده است . کدامیک ارزشمند است و گین بیشتری میدهد

norther_68
2013/10/07, 13:02
یکی از مهمترین فاند سهم با نزديكي به نشست ژنو براي پرونده هسته اي ايران و احتمال توافق باعث نزولي شدن دلار و لغو تحریمها و لغو سوئیفیت محتمل میباشد که در صورت توافق هسته ای که بسیار محتمل میباشدخگستر دیگر دست نیافتنی خواهد شد.نکته دوم اینکه خگستر با توجه به بنیادی قوی و گاو شیرده بنام پارسیان در صورن عدم توافق هم هیچ مشکل بنیادی برای سهم بوجود نخواهد اومد و قیمت سهم در حال حاظر هم اکنون 40 درصد ارزش ذاتی خود میباشد و یکی از بی ریسک ترین و بنیادی ترین سهم بازار میباشد.در صورت توافق هسته ای خگستر چنان جهشی رشد کند که بازار فکش پایین خواهد افتاد.

norther_68
2013/10/08, 10:08
شفاف سازی با اهمیت برای پالایشگاهی ها

پیرو نامه شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران به معاون برنامه ریزی ونظارت برمنابع هیدروکربوری درخصوص مابه التفاوت اعمال نرخ ارز مرجع با اتاق مبادلاتی،ناشی از فروش فرآورده های حاصل از نفت خام دریافتی درسال 91 شرکتهای پالایش نفت،به جهت توافق حاصل شده به استناد تبادل نظرات کارشناسی که درجلسه صورت گرفت،جهت جلوگیری از انعکاس سودکاذب ناشی ازمابه التفاوت موصوف در صورتهای مالی شرکتهای پالایش نفت ضرورت دارد موضوع از طریق معاونت به اطلاع شرکتهای پالایش مذکور رسیده تا آن شرکت ها اقدامات مقتضی جهت واریز منابع کسب شده (ما به التفاوت ارزی) به حساب خزانه داری کل کشور معمول نمایند.
با شفاف سازی گروه پالایشگاهی در کدال این ریزشی خواهد شد.و جایگزینشان گروه خودرویی و بانکی در اینده نزدیک خواهد شد.

norther_68
2013/10/08, 10:11
2 تا از زیر مجموع های اصلی و مهم خگستر صف خرید و مثت داره معامله میشه بیمه پارسیان و بانک پارسیان اونوقت سهامداران خگستر واسه فروش مسابقه گذاشتند.فروشندها پشیمون خواهند شد

einstein
2013/10/08, 23:44
2 تا از زیر مجموع های اصلی و مهم خگستر صف خرید و مثت داره معامله میشه بیمه پارسیان و بانک پارسیان اونوقت سهامداران خگستر واسه فروش مسابقه گذاشتند.فروشندها پشیمون خواهند شد
محور سازان ایران خودرو هم هست که سهامدار عمده آن خگستر و سرمایه گذاری سمند است و چندین روز است که صف خرید پایداری دارد.

سيد ياسر شريعت
2013/10/09, 08:14
درود؛
خگستر در ميان كورهاي گروه خودرو كچل است! البته كامل هم كچل نيست!
به نظرم بي جهت به آتيش خودرو داره مي سوزه. مثل اون زماني كه رايان سايپا به خاطر سايپا تا زير 100 تومان هم رسيد! اين قيمت ها از نظر من اصلا فروشي نيست

dpi
2013/10/09, 09:51
درود؛
خگستر در ميان كورهاي گروه خودرو كچل است! البته كامل هم كچل نيست!
به نظرم بي جهت به آتيش خودرو داره مي سوزه. مثل اون زماني كه رايان سايپا به خاطر سايپا تا زير 100 تومان هم رسيد! اين قيمت ها از نظر من اصلا فروشي نيست
سيد جان اين سهم صبر ميخواد.
دكتر جان راستي غبهنوش رو 900 تومن برداشتي آقا

norther_68
2013/10/09, 10:46
همه بانک ها افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها شون اومده فقط مونده وپارس منتظره افزایش سرمایه وپارس در کدال باشید.
وپارس داره میره برای مثبت 4.افزایش سرمایه وپارس رو جدی بگیرید خبرش بیاد تو کدال میره برای 400 تومان اونوقت خگستر هم قفل خواهد کرد.از ما گفتن بود

einstein
2013/10/09, 15:17
همه بانک ها افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها شون اومده فقط مونده وپارس منتظره افزایش سرمایه وپارس در کدال باشید.
وپارس داره میره برای مثبت 4.افزایش سرمایه وپارس رو جدی بگیرید خبرش بیاد تو کدال میره برای 400 تومان اونوقت خگستر هم قفل خواهد کرد.از ما گفتن بود
دوست عزیز،خگستر برای قفل شدن نیازی به افزایش سرمایه وپارس هم ندارد،همینجوری هم کلی پتانسیل رشد دارد،فقط مشکل این است که سر بازارگردانها ظاهراً جایی دیگر گرم است

norther_68
2013/10/09, 23:40
از شنبه تا مذاکرات ژنو خگستر صعودی خواهد بود دیگر باید منتظره شکستن مقاومت 280 تومان و هدف های بالا تر باشیم خگستر بدجوری به سهامدارانش بدهکاره و بدجوری هم داره زیره ارزش ذاتیش معامله میشه.

hamid888
2013/10/12, 21:36
از فرودین تا امروز به نظر شما کجای این خوبه؟ همه فروختند تا بخرند
http://forums.boursy.com/imported/2013/10/1899.jpg

norther_68
2013/10/12, 21:51
عروسی به کوچه خگستر هم خواهد رسید

سيد ياسر شريعت
2013/10/12, 22:04
صرفا جهت اطلاع!

خگستر بین تمام شرکت های سرمایه گذاری بورسی کمترین درصد ارزش روز نسبت به NAV رو داراست.

dpi
2013/10/13, 09:43
دوستان كه قصد خريد سهام گروه خودرو رو دارند اين سهم معركه است به چند دليل:
الان قيمتش آندر وليو است.
حدود 10 درصد بانك پارسيان رو داره.
زيان انباشته نداره كه سود انباشته نيز دارد.
يه سهم باكلاس است.
منتهي ايراد اين سهم اينه كه فعلا پول پشت سهم نيومده كه ان شااله بزودي خواهد اومد /:.winksmiley02.:/

norther_68
2013/10/13, 10:57
خبر فوری
افزایش سرمایه خگستر واگذاری شرکت خدمات بیمه ایران خودرو به بازار فرابورس دربرنامه کاری "خگستر"
و حیدریدر ارتباط با وضعیت پرتفوی غیر بورسی شرکت تصریح کرد: برنامه هایی همچون افزایشسرمایه برخی شرکت های زیرمجموعه غیر بورسی جهت اصلاح ساختار مالی آنها در نظرداریم. علاوه بر این، واگذاری شرکت خدمات بیمه ایران خودرو به بازار فرابورس دربرنامه کاری "خگستر" قرار دارد که پیش بینی می کنیم این برنامه طی سالجاری اجرایی شود
معاونتمالی و اقتصادی شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با بیان این مطلب در گفتگو باخبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار بورس و نیز وضعیتاقتصادی کشور در صدد تغییر ترکیب سبد سرمایه گذاری های "خگستر" برآمدیم.به گونه ای که در حال حاضر 85 درصد از ترکیب پرتفوی بورسی این شرکت را سرمایهگذاری در سهام شرکت های فعال در حوزه های عنوان شده تشکیل می دهد.حیدریبه ترکیب پرتفوی بورسی "خگستر" همچون سهام شرکت های پتروشیمی زاگرس،پردیس، شیراز، ذوب آهن اصفهان و نیز پالایش نفت بندرعباس اشاره کرد و ابراز داشت:فعالان این گروه ها از لحاظ عملیاتی در وضعیت مطلوبی به سر می برند. چراکه درآمدهایمناسبی از محل صادرات محصولات خود به دست آورده و به مدد آن روند صعودی سودآوری رادر پیش گرفته اند.
وی بهخروج "خگستر" از صنعت خودرو و ساخت و قطعات آن و فعالیت بیشتر در حوزهسرمایه گذاری و در پی آن تغییر نماد شرکت اشاره کرد و افزود: ارزش بازار اینپرتفوی در حال حاضر مبلغ 12 میلیارد تومان محاسبه شده است.
اینمقام مسئول بر استراتژی شرکت مبنی بر عدم تمرکز "خگستر" بر صنعت خاص وبررسی وضعیت پرتفوی بورسی تأکید کرد و در ارتباط با وضعیت خودروسازان گفت: به نظرمی رسد میان ارزش ذاتی و ارزش روز سهام این شرکت ها فاصله بسیار زیادی ایجاد شده،به گونه ای که می توان گفت قیمت روز سهام شرکت های بزرگ خودروساز در حال حاضر دچارحباب قیمتی شده است. علاوه بر این، با توجه به روند نامناسب تولید و سودآوری اینشرکت ها دستیابی به برنامه ها و برآوردهای آنها طی سال جاری، چندان محتمل نیست. چراکهکمبود نقدینگی مشکل اصلی فعالان این گروه است که به موجب آن با 50 درصد از ظرفیتاسمی خود به تولید می پردازند. از این رو به نظر می رسد وضعیت سودآوری این شرکت هاتنها طی بازه زمانی بلندمدت و با حمایت دولت بهبود خواهد یافت.
حیدریدر ارتباط با وضعیت پرتفوی غیر بورسی شرکت تصریح کرد: برنامه هایی همچون افزایش سرمایه برخی شرکت های زیرمجموعه غیر بورسی جهت اصلاح ساختار مالی آنها در نظرداریم. علاوه بر این، واگذاری شرکت خدمات بیمه ایران خودرو به بازار فرابورس دربرنامه کاری "خگستر" قرار دارد که پیش بینی می کنیم این برنامه طی سالجاری اجرایی شود.
وی درخاتمه به آخرین رقم خالص ارزش روز دارایی های "خگستر" به مبلغ حدود 300تا 350 تومان به ازای هر سهم اشاره کرد و در خصوص برنامه افزایش سرمایه آن اظهارداشت: اقدامات لازم جهت اجرایی شدن برنامه افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده نقدی در حال پیگیری است، به طوریکه امیدواریم این برنامه امسال بهاجرا درآید.

norther_68
2013/10/13, 11:32
با خبر افزایش سرمایه 100 درصدی خگستر و ورود شرکت خدمات ایرانخودرو به فرابورس متصور بشید افزایش سرمایه وپارس هم بیاد کدال.فکر نکنم تو بازار سرمایه هیچ سهمی مثل خگستر کمتر از ارزش ذاتی خودش در حال معامله باشه و این همه فاند عالی داشته باشه و تو گزارش 3 ماهه هم بالای 80 درصد پوشش سود داشته.
با خبر افزایش سرمایه خگستر و ورود شرکت خدمات ایرانخودرو به بازاره فرابورس از زیر مجموعه های خگستر واقعا به این سهامداران بی تحلیل باید جایزه نوبل اقتصاد داد.
بفروشید ما پایین میخریم با این خبر های خوب.منتظره کشیدن رنج بالا باشید
فروشندگان امروز بدجوری پشیمان خواهند شد.

جواد مهرابی
2013/10/13, 12:23
با خبر افزایش سرمایه 100 درصدی خگستر و ورود شرکت خدمات ایرانخودرو به فرابورس متصور بشید افزایش سرمایه وپارس هم بیاد کدال.فکر نکنم تو بازار سرمایه هیچ سهمی مثل خگستر کمتر از ارزش ذاتی خودش در حال معامله باشه و این همه فاند عالی داشته باشه و تو گزارش 3 ماهه هم بالای 80 درصد پوشش سود داشته.
با خبر افزایش سرمایه خگستر و ورود شرکت خدمات ایرانخودرو به بازاره فرابورس از زیر مجموعه های خگستر واقعا به این سهامداران بی تحلیل باید جایزه نوبل اقتصاد داد.

این زیر خاکی کم کم برقش داره نمایان میشه ، به هرحال چون سهم شناخته نشده بود و پول پشتش نیومده بود قیمتش نسبت به ناوش پایین بود ، با این مصاحبه و شناخته شدن سهم حتما به ارزش واقعی خود خواهد رسید. هنوز یادمون نرفته واتی 4 ماه پیش رو 300 تومن بود این ذات بازاره افرادی که سهام زیرخاکی را کشف می کنند با کمی صبر سود خوبی نصیبشان خواهد شد.

mahdavi1
2013/10/13, 12:27
80%سبدم شد خگستر. خریدای قبلم قیمت بالا بود و رو منفی میخرم که بهای تمام شدم بیاد پایین. با خرید امروز بهای تمام شدم شد 252تومن. راستی این آقای مدیر مالی خالص ارزش دارایی چطور حساب کرده که 350 درآورده؟! بالای 450 تازه فقط با احتساب دارایی های بورسیش میشه

norther_68
2013/10/13, 17:21
با اخبار های خوب از گزارش معاون مالی و اقتصادی خگستر از اتیه خگستر و اعلام تغییره ترکیب پرتفوی خگستر از شرکتهای خودرویی به شرکتهای پر پتانسیل و پول ساز از جمله پتروشیمی ها و فلزی ها و پالایشگاهیها و .....و اعلام افزایش سرمایه شرکت ها غیره بورسی برای تامین اصلاح ساختار و خارج شدن از زیان و تامین نقدینگی و افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت اصلی در سال جاری و برنامه ورود شرکت خدمات بیمه ایرانخودرو از شرکتهای غیره بورسی پرتفوی خگستر به بازار فرابورس و کاهش قیمت امروز دلار و سکه پازل اخبار های خوب شرکت با ریزش دلار چشم انداز شرکت را بسیار در موقعت خوبی قرار داده.

رها519
2013/10/13, 20:10
به نظر میرسه هنوز رالی سهم شروع نشده ولی دیر یا زود که شروع شد تا نقطه تقاطع ارتفاع مثلث و 161% فیبو به راحتی بالا میره

http://up.boursy.com/uploads/2013-10/138168239517_KhGostarDaily.png

norther_68
2013/10/14, 00:42
اعلام و عزم وزير صنعت و معدن در دولت براي توليد 900 هزار دستگاه خودرو 300 هزار تا بيشتر از تعهد قبلي خودرو سازان و تاکيد وزير در افزايش توليد براي رونق توليد و ايجاد اشتغال مساويست با مهاره تورم

bahmaei.m
2013/10/14, 16:46
با سلام
گزارش خگستر بر روی کدال آمد

norther_68
2013/10/14, 23:22
​پوشش 101 درصدي خشرق در گزارش 6 ماهه.

خگستر درامد هر سهم خشرق را 4 ریال در نظر گرفته و خشرق در گزارش 6 ماهه 56 ریال پوشش داده به احمال قوی در گزارش های بعدی تعدیل مثبت خواهد داشت.

حميد اسدي
2013/10/14, 23:28
با این خبر افتتاح اتاق بازرگانی ایران و آمریکا، سهام خودرویی پرواز خواهند کرد.

ایران خودرو را دو دستی بچسبید که خبرهای خوبی از سهم شنیده میشود. ( به نقل از سایت بورس نیوز: همکاری مشترک شرکت جنرال موتورز آمریکا با ایران خودرو )

اتاق بازرگانی ایران و آمریکا ثبت شد

درحالی که زمزمه ایجاد اتاق بازرگانی ایران و آمریکا در داخل کشور با واكنش مثبت و منفی فراوانی همراه بود، یک فعال تجاری در آمریکا از ثبت این اتاق خبر داد که مورد تایید رئیس کل بانک مركزی ایران نیز قرار گرفت.

http://forums.boursy.com/imported/2013/10/2137.jpg

سرویس: اقتصادی ، تاریخ: ۲۲/مهر/۱۳۹۲ - ۰۷:۰۶ ، شناسه خبر: ۱۶۵۴۴۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان سفر هیات ایرانی از بانک مركزی و وزارت اقتصاد به آمریکا به منظور شركت در اجلاس پاییزه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول جلسه ای با حضور مسئولان ایرانی و ایرانیان مقیم آمریکا در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران (سفارت پاكستان) برگزار شد.

در بخشی از گفت‌وگوی رئیس کل بانک مركزی با ایرانیان مقیم آمریکا (ساكن واشنگتن) یکی از تجار ایرانی از جلسه مشترک فعالان اقتصادی ایران با رئیس دفتر رئیس جمهور سخن گفت؛ وی از دستور ویژه نهاوندیان برای تشکیل اتاق بازرگانی ایران و آمریکا در جلسه چند هفته قبل که رئیس جمهور و هیات همراه برای شركت در اجلاس به آمریکا رفته بودند خبر داد و این را هم گفت که این موسسه هم اكنون به ثبت رسیده است.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مركزی در همین ارتباط افزود: شاید این NGO جدید بتواند منشاء اثر باشد و مشكلات را حل کند؛ شاید اتاق مشترک بتواند اهداف ایران را عملیاتی بكند.

به گزارش تسنیم، پیش از سفر روحانی به نیویورک و ایجاد امیدواری در بین فعالان اقتصادی مبنی بر بهبود روابط اقتصادی بین ایران و آمریکا زمزمه‌هایی مبنی بر تشکیل اتاق بازرگانی مشترک بین ایران و آمریکا یا شورای مشترک بازرگانی بین این دو کشور شكل گرفت اما با واكنش مثبت و منفی فعالان اقتصادی داخل ایران همراه شد.

تا جایی که اسدالله عسگر اولادی عضو کنفدراسیون صادرات نیز مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده و گفته تا زمانی که دولت‌ها به توافق نرسند تشکیل اتاق بازرگانی ایران و آمریکا معنا ندارد.

البته آنطور که در خبرها آمده بود اكثریت اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران شكل گیری اتاق مشترک ایران و آمریکا را نیازمند پیش‌زمینه‌های سیاسی دانسته و گفته اند تا زمانی‌که تراز تجاری دو کشور تا این حد پایین است نیازی به تاسیس چنین اتاقی نیست. در عین حال عده‌ای نیز موافق اجرایی شدن این طرح هستند.

norther_68
2013/10/15, 10:13
از دیروز تا حالا تعدادی محدود فروشنده دارند رنج منفی میزنند برای جمع کردن سهم.به تعداد فروشنده هال دقت کنیید تابلو که دارن رنج منفی میزنند و قیمت پایین در حال جمع اوری هستند.واقعا تعداد فروشنده ها و خریدارها داره با ادم حرف میزنه و اون مصاحبه کذایی معاون مالی.این مدیران تازه وارد شرکت شدن و برای اخرت در حال جمع اوری سهم هستند

خریدار 154 فروشنده 31
حقیقی 151 31
حقوقی 0

دوستان اگر همگی با اموره سهام تماس بگیرند و این اخلال در روند سهم رو اطلاع بدند تا جلو این کثافت کاریها گرفته بشه و حساب کار دستشون میاد اینم شماره تماس

02122059548
دوستان بنده تماس گرفتم و دستکاری قیمتها رو گزارش دادم و تهدید به شکایت کردم خودشون هم انگاری در جریان بودند بدجوری هم ترسیده بودند و گفتند در حال پیگیری هستند شما هم تماس بگیرید بسیار تاثیر گذار و قابل پیگیری خواهد بود.... با تشکر

norther_68
2013/10/15, 10:44
دوستان همین الان با امور شکایات سازمانبورس تماس داشتم 75 درصد فروش امروز رو 1 نفر حقیقی به تنهایی انجام داده و رنج پایین کشیده که در حال پیگیری میباشند.
اینم شماره تماس امرور رسیدگی به تخلفات 021664086272
شک نکنیید تو این قیمتها کسی فروشنده نیست جز این 1 نفر که در حال پیگیری میباشد معلوم نیست با چه هدفی در حال انجام این کار میباشد.
لطفا دوستان با این شماره هم تماس بگیرند
در ضمن این هم 66740212

شماره گویا سازمان بورس و کد داخلی 6 تماس بگیرید و طرح شکایت کنیید.

راز نما
2013/10/15, 10:49
دوست عزیز خوب بفروشه اختیار با خودشه در هر حال تکیکال میگه امروز آخرین منفی سهم هست سه روز دیگر هم صف میلیونی خرید خواهیم داشت.

سيد ياسر شريعت
2013/10/15, 10:50
دوستان همین الان با امور شکایات سازمانبورس تماس داشتم 75 درصد فروش امروز رو 1 نفر حقیقی به تنهایی انجام داده و رنج پایین کشیده که در حال پیگیری میباشند.
اینم شماره تماس امرور رسیدگی به تخلفات 021664086272
شک نکنیید تو این قیمتها کسی فروشنده نیست جز این 1 نفر که در حال پیگیری میباشد معلوم نیست با چه هدفی در حال انجام این کار میباشد.
لطفا دوستان با این شماره هم تماس بگیرند
در ضمن این هم 66740212

شماره گویا سازمان بورس و کد داخلی 6 تماس بگیرید و طرح شکایت کنیید.

:x

سيد ياسر شريعت
2013/10/15, 10:51
دوست عزیز خوب بفروشه اختیار با خودشه در هر حال تکیکال میگه امروز آخرین منفی سهم هست.

درود؛
خير اختيار كامل نداره. طبق قوانين بورس رنج كشيدن هاي پياپي عمدي قابل پيگرده... البته بيشتر براي حقوقي ها اما حقيقي ها هم مستثنا نيستند

amirleo
2013/10/15, 11:09
سلام.جناب شریعت با توجه به 5+1 و اخر هفته و ... خرید رو مناسب میدونین؟ فرآور به 760 واکنش نشون داده.اومدن بخرم گزاشتم واسه شنبه.البته اگه صف نشه.

sadeghmousavi
2013/10/15, 11:53
وپارس صف خرید. خودرو صف خرید. خگستر............؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! !!!!!!!!!

bahmaei.m
2013/10/15, 12:03
دوستان گرامی من سهم خگستر زیاد ندارم ولی ارزش این سهم خیلی بشتر از اینها می باشد متاسفا قسمت اعطم سرمایه من درگیر وساپا وخساپا بوده که آتها هم پایین می باشند وگر نه حگستر می خریدم

norther_68
2013/10/15, 13:38
دوست عزیز خوب بفروشه اختیار با خودشه در هر حال تکیکال میگه امروز آخرین منفی سهم هست سه روز دیگر هم صف میلیونی خرید خواهیم داشت.
دوست عزیز شما استاد بنده هیچ ادم عاقلی تو این بازاره مثبت به فرضی هم اگر پول لازم بوده کافی بود 1 ساعت عرضه نمیکرد خگستر صف خرید میشد اونوقت خیلی راحت و خوشگل میفروخت 1 ساعت پیش با سازمان بورس تماس گرفتم گفت 1 نفر 75 درصد حجم معاملات رو بتنهایی فروخته در ضمن دیروز هم همین داستان بوده و نکته جالب با خرید گروهی هم هماهنگ شده گروهی دیروز امروز داره فقط زیر میخره.بقول شما شایدم پول لازم باشه و اختیاره مالش با خودشه ولی اینجوری فروختن هم شائبه زیاد داره.دیگر تو این بازاره بورس ایران بعد 6 سال فرق کسی که فروشنده هست و یا هدفش پایین اورد سهم میباشد رو بخوبی یاد گرفتیم.

norther_68
2013/10/15, 15:51
در خودرویی ها ایران خودرو به عنوان لیدر و عامل حرکتی گروه شاهد صف خرید بودیم و این اقبال به سه مسایر سهام را نیز با نوسانات مثبت همراه کرد.شنیده هایی به گوش می رسد که باافزایش سرمایه ایران خودرو از تجدید ارزیابی دارایی ها موافقت شده است که فعلا خبرقطعی در این مورد نداریم

norther_68
2013/10/17, 23:21
تحلیل تکنیکال خگستر

[B]در موج صعودی اخیر شاخص بعضی از صنایع و سهم‌های بورسی نه تنها رشدی نداشته‌اند، بلکه نزول قیمتی نیز تجربه کرده‌اند، در واقع مجموع صنایع بانکی و خودرویی و سرمایه‌گذاری‌های مربوط به خودرویی‌ها از حرکت اخیر شاخص بی‌نصیب بوده‌اند، اما بررسی این سهم‌ها حاکی از ایجاد فاز اصلاحی در این سهم‌ها می‌باشد و می‌بایست در آینده نزدیک منتظر صعود این سهم‌ها باشیم، از جمله سهم‌هایی که می‌توان به رشد آن در روزهای آتی امیدوار بود، سهم خگستر است، بررسی نمودار این سهم حاکی از شکل‌گیری الگوی مثلث در مسیر رشدی سهم دارد و می‌توانیم امیدوار باشیم که در صورت تکمیل این الگو و خروج سهم از فاز اصلاحی، سهم در میان‌مدت تا اعداد تقریبی 330 تومان رشد داشته باشد و با توجه به اینکه سهم در زمان کنونی نزدیک به کف حمایتی خود معامله می‌شود، نقطه ورود مناسبی می‌باشد.

dr_khademi
2013/10/18, 14:26
محاسبه NAV شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو(خگستر)

برای دریافت فایل پی دی اف این تحلیل روی لینک زیر کلیک نمایید.

محاسبه NAV شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو(خگستر) | بورس تحلیل (http://www.home.bourstahlil.ir/8483/%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-nav-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.html#more-8483)|Bours Tahlil

a.s
2013/10/19, 01:24
این سهم با نسبت قیمت به ناو 40% واقعا معرکه است. به خصوص که پورتفوش شامل بانکی و خودرویی هست و هر دوی این گروه ها بسیار آینده خوبی دارند. در میان مدت انتظار رشد 100% رو دارم ازش

داروساز
2013/10/19, 22:12
خرید شد 15% سبد... هدف اول 310-320... حد ضرر 230..../:.ph34r-smiley.:/

bahmaei.m
2013/10/19, 22:21
قیمت ناو کنونی خگستر بالای 600 تومان است با افزایش قیمت بانک پارسیان و ایران خودرو ناو آن بالای1000تومان خواهد شد

axy
2013/10/20, 09:13
خگستر حق نداره منفی بخوره چون اصلا رشدی نکرده .

منفی شدن گروه های دیگه که حسابی باد کرده بودن منطقیه ولی خگستر با این پتانسیل چه توجیهی برای فروش داره .

رو قیمت 240 تومن بعید میدونم کسی تو سود باشه اما سهامدار بی تحلیل کم نداریم که با یه رنج کوچیک از سهم خارج میشن .

حميد اسدي
2013/10/20, 09:54
شنیده ها از موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه 400درصدی ایران خودرو از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

پاسارگاد تحلیل

================================================== ===

در خودرویی ها ایران خودرو به عنوان لیدر و عامل حرکتی گروه شاهد صف خرید بودیم و این اقبال به سهم سایر سهام را نیز با نوسانات مثبت همراه کرد.شنیده هایی به گوش می رسد که با افزایش سرمایه ایران خودرو از تجدید ارزیابی دارایی ها موافقت شده است.

پرشین تحلیل (کارگزاری آراد ایرانیان)

گروه خودرویی از معدود گروه هایی بودند که تا اواخر وقت صف خرید خود را حفظ کردند.ایران خودرو که شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه اش از محل تجدیدارزیابی دارایی ها شنیده می شود.

به گزارش بورس نیوز،

گروه دوم نیز خودرویی ها بودند که گرچه همه فعالان بازار از عدم مناسب بودن گزارش عملکرد سه ماهه دوم این شرکت ها اطمینان دارند، اما بازهم به سهام این گروه پراقبال هستند، بطوریکه بازتاب مثبت مذاکرات اخیر در ژنو نیز تداوم تقاضای پرحجم خریداران سهام خودرویی ها را طی معاملات امروز نیز در پی داشت.
اما پیرامون این گروه مطرح است که دلیل این استقبال خریداران از سهام خودرویی چیست که به نظر می رسد با تخصیص منابع به نرخ ارز مبادلاتی و نیز به تعویق افتادن زمان بازپرداخت بدهی های شرکت های خودروساز افزایش تیراژ تولید آنها را در پی داشته باشد و در نهایت کاهش هزینه سربار و بالا رفتن مارجین سود خودروسازان چنین اقبال پرشوری را از این سهام رقم بزند.
از این رو اهالی تالار معتقدند چنانچه انتشار گزارش های نه چندان مناسب را از این گروه شاهد باشیم، اثر منفی ناشی از آن کوتاه و مقطعی بوده و پس از چند روز دوباره می تواند حرکت جدیدی را در مدار مثبت برای آنها رقم بزند.
بدین ترتیب امروز در این گروه همچنان خریداران پرقدرت و در تمامی نمادها حاضر بودند، اما فروشنده چندانی برای سهام آنها وجود نداشت.

hector
2013/10/20, 09:56
درود
دوستان کسی سود این سهمو گرفته؟
تو سایتش اطلاعات رو پر کردم اما سودشو نریختند!آنقدر هم زیاد!

mahdavi1
2013/10/20, 17:49
تا چند روز پیش قیمت خودرو با خگستر یکی شده بود. تعجب میکردم خگستر با توجه به سرمایه کم و پرتفوی به نسبت قویش قیمتش با خودرو یکیه!!! حالا الان که خودرو نزدیک 300 و خگستر 240 باید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . خالص ارزش دارایی بالای 600تومن. هیچ ایرادی به سهم نمیشه گرفت. امروزم که حقوقی عرضه نکرد فقط حقیقی ها بودن که فروختن سهمو. این حقیقی که امروز فروخت اصلا چرا خریده بود سهمو؟! اگر از گذشته داشت چرا چند هفته پیش که بالای 260بود نفروخت؟! از نظر دوستان تکنیکال هم که دلیل تکنیکی برای عرضه نیست. خگستر باید از افزایش خودرو و وپارس تاثیر زیادی بگیره اما انگار فقط منفیا و خبرای بدشون رو خگستر تاثیر میذاره!!!!! . اون آقای مدیر مالی هم که به شکل عجیبی ارزش ذاتی هر سهمو 350 اعلام میکنه!!! انگار سه ماهه که خواب بوده چون 3ماه پیش ارزش ذاتی 350بود. کلا همه چی غیر عادیه. اما تجربه نشون داده که سهم بلاخره نزدیک ارزش ذاتی میشه. مثل و توشه واتی وبانک و... که پارسال مثل الان خگستر 40%ارزش ذاتیشون معامله میشد اما امسال...

امیددار
2013/10/20, 20:55
سلام
دوست عزیز برای من واریز شده

norther_68
2013/10/21, 10:43
خگستر هر وقت از صفر شروع به معامله کرد و بتدریج به سمت مثبت 4 رفت در روزهای اینده بهتر معامله میشد امروز هم داره خوب معامله میشه و سهامداره خسته رو پیاده میکنه و بتدریج باید منتظره مثبت 4 شدن و صف خرید باشیم.خگستر دیگر تو این قیمتها بدجوری خشک شده و کف محکمی رو قیمت 240 تومان بسته شده کافیست مقداری پول پشت سهم بیاد اونوقت خگستر قفل خواهد شد و مشکل پر کردن حجم پیدا خواهم کرد.

کيانوش
2013/10/21, 11:18
فردا با شکست 250تومان حرکت صعودي خوبي را اغاز خواهد کرد.

محمد حقانی
2013/10/21, 12:26
این سهم بزودی گین حداقل بیست درصدی خواهد داد.

کيانوش
2013/10/21, 12:49
رفقاي تکنيکال بريد شاخص گروه خودرويي راببينيد خيلي زيباست. اگر فردا گروه خودرو مثبت باشه خيلي زيباتر ميشه.
.................................................. ..............

norther_68
2013/10/21, 14:32
با ریزش قیمت دلار و اخبار های خوب سیاسی از پذیرش غنی سازی در ایران و افزایش نرخ سود بانکی. و عدم رشد سهم در موج اخیر صعود شاخص همگی این عوامل محرک های خوبی استارت صعود خگستر میباشد.

کيانوش
2013/10/21, 14:40
ظاهرا گويا تعداد کمي از رفقا تو گروه خودرو هستند.من همچنان به اين گروه ورشکسته اعتقاد دارم گرچه بيش از 100درصد تو 2ماه گذشته از ايران خودرو سود کرده ام.من عاشق صنايع ورشکسته مي گردم مثل صنعت ورشکسته پالايشگاهي شبندر114 توماني و شراز 380توماني و....
دلار داره شل ميکنه.دولت تغيير موضع داده است گويا اون 48ميليارد دلار بلوکه شده داره ازاد ميشه و تحريمها هم ازاد.
به اين صحبت امروز معاون اول دقت فرماييد.
.................................................. .................................................. .................................................. ..........................................
کد خبر: 2159423
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۷/۲۹ - ۱۲:۰۱ اقتصادی > اقتصاد کلان
معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد:
شناسایی 3 دهک ثروتمند با روش جدید/ ثبات کاهشی نرخ ارز را می‌خواهیم
معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه سه دهک ثروتمند جامعه برای حذف یارانه نقدی‌شان با روش جدید شناسایی خواهند شد، گفت: اعلام سه دهک در گذشته تنها براساس یک کار مطالعاتی بود.به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری در حاشیه مراسم روز ملی صادرات در جمع خبرنگاران گفت: دولت مصمم است که یارانه های نقدی را به فردی پرداخت کند که نیاز دارد. بر همین اساس باید گروه های نیازمند را شناسایی و به آنها یارانه اختصاص دهیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: اینکه سه دهک جامعه شناسایی شدند تنها براساس یک کار مطالعاتی بوده و تا به حال به طور قطعی دهک‌های جامعه شناسایی نشده‌اند که سه دهک آن حذف شوند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: این کار مطالعاتی بر این پایه است که جمعیت کشور به ده قسمت تقسیم شده و سه دهک آن که بالاترین درآمد را دارند جزء دهک‌های ثروتمند تلقی شده اند. البته دولت به دنبال آن است که براساس کار علمی سه دهک ثروتمند را شناسایی کند.

به گفته جهانگیری: در دولت کمیته ای برای حمایت از خانوار در جریان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تشکیل شده است که در قالب آن شناسایی خواهد کرد.

ثبات کاهش نرخ ارز در دستور کار

به گفته معاون اول رئیس جمهور، دولت مصمم است تا نرخ ارز را از ثبات فعلی به سمت ثبات کاهشی سوق دهد.

وی اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم روند نرخ ارز با ثبات بوده است که یکی از سیاست‌های ما در بخش اقتصاد این است که به صورت جدی این سیاست را دنبال کنیم که نرخ ارز ثابت و روند کاهش به خود بگیرد.

جهانگیری اظهار داشت: البته مهم است که نوسان ناگهانی نرخ ارز که قدرت برنامه ریزی فعالان اقتصادی را کاهش می دهد، به سمت حرکت با ثباتی پیش رود.
.................................................. .................................................. .................................................. ...............................
نرخ ارز ثابت و روند کاهش به خود بگيرد.
يعني چي.؟
به هر حال از فردا دوباره گروه خودرو و بانک و تجهيزاتي مثل مپنا و بترانس سر بلند مي کنند و گروه پالايشگاه و دلاري استراحتي مي کنند.
جا نمونيم.
خگستر هم خودرويي هست هم بانکي.

norther_68
2013/10/22, 09:17
«خگستر» و پتانسيل‌هاي قيمتي آن

«خگستر» و پتانسيل‌هاي قيمتي آن

در نوشتار پیش رو پتانسیل‌های حرکتی شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو را بررسی می‌کنیم
«خگستر»هفته گذشته در آخرین اطلاعیه خود پیش‌بینی سود سال 92 را 51 تومان اعلامکرد. بنابر این پیش‌بینی و با اتکا به آخرین قیمت معامله شده در 250 تومان،شاخص P/E اين سهم پنج واحد خواهد بود. بر اساس بررسی‌هاي تکنیکال ازابتدای سال جاری «خگستر» یک روند مستحکم صعودی را در پیش گرفته است. باتوجه به تئوری امواج الیوت، قيمت اين سهم در انتها (در دو ماه گذشته) باعبور از مرز 235 تومان موج پنجم از صعود خود را نیز تکمیل کرد و با ثبت قلهقیمتی 285 تومان مرحله اصلاح و روند کاهشی و البته کم نوسان را در پیشگرفته است. این مرحله اصلاح در حداقل 225 تومان متوقف شده است و به اینترتیب افزایش تمایلات خرید را در سهم مشاهده می‌کنیم. از طرفی بین دو کف225 تومانی و سپس 235 تومانی ایجاد شده یک واگرایی مثبت (در نمودار یکساعته و با اندیکاتور MACD) قابل تشخیص است که پتانسیل شروع حرکت دوبارهافزایشی در سهم را تایید می‌کند.
علاوهبر این محدوده اصلاح حرکتی «خگستر» یک مثلث متقارن را تشکیل داده است.تشکیل این الگو و برگشت قیمت در برخورد با کف مثلث احتمال افزایش حجم خرید وحرکت‌های صعودی را در روزهای آینده بیشتر کرده است. در این حالت اولین هدفقیمتی برای سهم را سقف لمس شده پیشین در 285 تومان اعلام می‌کنیم. پس ازعبور از محدوده 285 تومانی با ترسیم فیبوی اکسپنشن قیمت 335 تومان را بهعنوان هدف 62 در صدی برای خریداران «خگستر» پیشنهاد می‌کنیم. همچنین به‌رغمتوصیه به نگهداشت سهام و تغییر نگرش معامله‌گری به سرمایه‌گذاری، در صورتعدم صحت تحلیل فوق و کاهش احتمالی طی روزهای آینده قیمت 220 تومان می‌تواندبه عنوان محدوده خروج برای سهامداران با دید کوتاه‌مدت و کم ریسک معرفیشود.

hector
2013/10/22, 11:22
گزارش اومد 39 تومان 6 ماهه ساخت
باید گزارش رو خوب خوند و دید عکس العمل بازار چیه

سيد ياسر شريعت
2013/10/22, 11:25
گزارش اومد 39 تومان 6 ماهه ساخت
باید گزارش رو خوب خوند و دید عکس العمل بازار چیه

درود؛

بله گزارش مناسب بود البته بايد سر فرصت تجزيه تحليلش كرد اما مشخصه اوضاع شركت خيلي مناسبه. همچنان روي خگستر مثبتم

نگاه اوليه بنده ميگه اين شركت سود امسالش زير 60 نخواهد بود. پي بر اي فعلي 4

hector
2013/10/22, 11:29
درود؛

بله گزارش مناسب بود البته بايد سر فرصت تجزيه تحليلش كرد اما مشخصه اوضاع شركت خيلي مناسبه. همچنان روي خگستر مثبتم

سید جان دیگه 2 برابرش کردم،ببینیم چی پیش میاد
بنیادی سهم خوب اما از گزارش ایران خودرو سایپا میترسم،احتمال میدم گروه رو ببره تو کما

سيد ياسر شريعت
2013/10/22, 11:40
بنیادی سهم خوب اما از گزارش ایران خودرو سایپا میترسم،احتمال میدم گروه رو ببره تو کما

هكتور جان هميشه گفتم، خگستر بين كورهاي گروه خودرو كچله! بعيده ريزشي داشته باشه تو اين قيمت ها... فقط بايد منتظر اون پول قشنگه بود كه وقتي رو خگستر مياد هميشه يه 50 درصدي حداقل بالا مي بردش.
راتي كسي از دوستان بررسي داشته كه كدوم زيرمجموعه هاش مجمعشون 6ماهه دومه؟ پارسال آخه 6ماهه دوم خيلي سود سرمايه گذاري داشته اما امسال خيلي كمتر ديده... مشكوك ميزنه گزارشش...

سيد ياسر شريعت
2013/10/22, 11:47
جالبه واسم كه بازار حدود نيم ساعت تاخير فاز داره!

ما گزارش رو ديديم و تحليلش هم كرديم اونوقت ملت الان تازه ديدند :D

hector
2013/10/22, 11:48
هكتور جان هميشه گفتم، خگستر بين كورهاي گروه خودرو كچله! بعيده ريزشي داشته باشه تو اين قيمت ها... فقط بايد منتظر اون پول قشنگه بود كه وقتي رو خگستر مياد هميشه يه 50 درصدي حداقل بالا مي بردش.
راتي كسي از دوستان بررسي داشته كه كدوم زيرمجموعه هاش مجمعشون 6ماهه دومه؟ پارسال آخه 6ماهه دوم خيلي سود سرمايه گذاري داشته اما امسال خيلي كمتر ديده... مشكوك ميزنه گزارشش...
صف شد>:D<
فعلا که عکس العمل بازار مثبت بوده

hector
2013/10/22, 11:49
جالبه واسم كه بازار حدود نيم ساعت تاخير فاز داره!

ما گزارش رو ديديم و تحليلش هم كرديم اونوقت ملت الان تازه ديدند :D

واقعا!
من دیدم اضافه هم کردم تازه دیدم داره میاد پایین!تعجبم کردم
3،4 تا پستم زدم تازه صف شد:D

راز نما
2013/10/22, 11:52
این استارتی که زده تازه در اینجا 50 درصدی به ما سواری خواهد داد.

sadeghmousavi
2013/10/22, 11:55
اااااااااااااا...........
هنوز میخواستم اضافه کنم............

کيانوش
2013/10/22, 11:58
تبريک به همه رفقاي صبور
.........................................

norther_68
2013/10/22, 13:05
با ریزش قیمت دلار و اخبار های خوب سیاسی از پذیرش غنی سازی در ایران و افزایش نرخ سود بانکی. و عدم رشد سهم در موج اخیر صعود شاخص همگی این عوامل محرک های خوبی استارت صعود خگستر میباشد.

[B]اينم از صف خريد اتيش زيره خاکستر.بلااخره اين غول خفته از خواب بيدار شد در گزارش 6 ماهه 76 درصد پوشش سود داشته که اين گزارش براي دستگرمي ميباشد گزارش اصلي و تعديل تپل در گزارش 9 ماهه با گزارش س سمند خواهد اومد.واقعا انصاف نبود خگستر با پوشش 78 درصدي در 6 ماهه و nav بالاي 650 توماني با 38 درصد nav خود در حال معامله بود.صف خريد مبارک سهامداران صبور خگستر هدف بعدي سهم 330 تومان و بعد از گزارش 9 ماهه قيمت سهم بالاي500 تومان
در ضمن امروز اکثره سايتها رو که رصد ميکردم امروز سيگنال خريد خگستر اعلام کرده بودند.خگستر به سهامدارانش خيلي بدهکاره

norther_68
2013/10/22, 13:06
جعبه سیاه و حلقه گمشده خگستر س سمند میباشد که از اول شروع امسال فقط بالای 100 میلیون دارای سهام ایران خودرو فروخته و بالای 50 میلیون هم بانک پارسیان.منتظره گزارش تعدیل سنگین از سمند هستم.نکته مهم اینکه خگستر درامد هر سهم س سمند رو 16 تومان در نظر گرفته ولی خودرو درامد هر سهم از سمند را 40 تومان لحاظ کرده.

sadeghmousavi
2013/10/22, 14:12
این استارتی که زده تازه در اینجا 50 درصدی به ما سواری خواهد داد.
280 تومن یادمون نره! امیدوارم این دفعه رد کنه!

norther_68
2013/10/22, 17:03
​پوشش 101 درصدي خشرق در گزارش 6 ماهه.
خرينگ که سال گذشته در 6 ماه اول 12 تومان زيان داشت امسال شش ماه اول 14 ريال سود ساخته
با خارج شدن زير مجموعه هاي خودرويي خگستر از زيان و اعلام سود هم سود تلفيقي خگستر تقويت خواهد شد و هم با اين گزارش هاي مثبت زير مجموعه هاي قطعاتي پرتفوي خگستر با کاهش قيمت دلار و ثبات دلار تو گزارش هاي 9 ماهه خبرهايي خوبي از زير مجموعه هاي خودرويي خواهيد شنييد.دوستان توجه داشته باشيد که خودروهيها نرخ بودجه دلار براي خريد مواد اوليه با قيمت دلار ازاد 3300 تومان لحاظ شده که که با تخصيص دلار مبادلاتي به شرکتهاي خودرويي حاشيه سود اين شرکتها بهبود خواهد يافت.

norther_68
2013/10/22, 17:05
تاریخچه تعداد سهام س سمند

تاریخ
سهم

1392/7/30
415.677 m

1392/7/29
420.677 m

1392/7/28
422.677 m

1392/7/24
428.677 m

1392/7/23
433.677 m

1392/7/22
433.677 m

1392/7/21
433.677 m

1392/7/18
435.677 m

1392/7/17
435.677 m

1392/7/16
435.677 m

1392/7/15
440.677 m

1392/7/14
440.677 m

1392/7/11
440.677 m

1392/7/10
440.677 m

1392/7/9
440.677 m

1392/7/8
440.677 m

1392/7/7
455.307 m

1392/7/4
457.807 m

1392/7/3
464.807 m

1392/7/2
482.807 m

1392/7/1
485.307 m

1392/6/31
487.607 m

1392/6/28
489.607 m

1392/6/27
489.607 m

1392/6/26
489.607 m

1392/6/25
489.607 m

1392/6/24
489.607 m

1392/6/21
489.607 m

1392/6/20
489.607 m

1392/6/19
489.607 m

1392/6/18
489.607 m

1392/6/17
489.607 m

1392/6/14
489.607 m

1392/6/13
489.607 m

1392/6/11
489.607 m

1392/6/10
489.607 m

1392/6/7
489.607 m

1392/6/6
489.607 m

1392/6/5
489.607 m

1392/6/4
489.607 m

1392/6/3
489.607 m

1392/5/31
489.607 m

1392/5/30
492.207 m

1392/5/29
492.207 m

1392/5/28
492.207 m

1392/5/27
498.207 m

1392/5/24
498.207 m

1392/5/23
502.207 m

1392/5/22
507.815 m

1392/5/21
507.815 m

1392/5/17
507.815 m

1392/5/16
507.815 m

1392/5/15
507.815 m

1392/5/14
507.815 m

1392/5/13
507.815 m

1392/5/10
507.815 m

1392/5/8
507.815 m

1392/5/7
507.815 m

1392/5/6
507.815 m

1392/5/3
507.815 m

1392/5/2
486.375 m

1392/5/1
491.703 m

1392/4/31
491.703 m

1392/4/30
491.703 m

1392/4/27
491.703 m

1392/4/26
491.703 m

1392/4/25
491.703 m

1392/4/24
491.703 m

1392/4/23
491.703 m

1392/4/20
491.703 m

1392/4/19
491.703 m

1392/4/18
499.503 m

1392/4/17
507.503 m

1392/4/16
509.503 m

1392/4/13
512.503 m

1392/4/12
514.503 m

1392/4/11
514.503 m

1392/4/10
517.942 m

1392/4/9
521.942 m

1392/4/6
531.642 m

1392/4/5
531.642 m

1392/4/3
531.642 m

1392/4/2
531.642 m

1392/3/30
531.642 m

1392/3/29
531.642 m

1392/3/28
531.642 m

1392/3/27
531.642 m

1392/3/26
531.642 m

1392/3/23
531.642 m

1392/3/22
531.642 m

دوستان یک نگاهی به تاریخچه تعداد سهام س سمند در نماد خودرو بندازید امسال بالای 100 میلیون سهام خودرو و بالای 50 میلیون سهام بانک پارسیان فروخته.بی صبرانه منتظره گزارش س سمند هستم.خگستر واقعی رو بعد از گزارش س سمند خواهید دید امسال هم خگستر راحت بالای 80 تومان در کمترین حالت سود خواهد ساخت.

Salar
2013/10/23, 09:57
بازم یک میلیون صف شد، دوستان دوباره تصمیم دارند برند عرضه کنندد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟X-(

حمید89
2013/10/23, 10:06
بازم یک میلیون صف شد، دوستان دوباره تصمیم دارند برند عرضه کنندد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟X-(

مسافران نیمه راه به زیبایی پیاده شدن.

Salar
2013/10/23, 10:11
مسافران نیمه راه به زیبایی پیاده شدن.

یکی نیست به این 300 تا مسافر حقیقی نیمه راه بگه: حد اقل یه دو تا کورس مینشستی برادر من
امیدوارم که بقیه سهام دارا آتیش به مالشون نزنند

فشارکی
2013/10/23, 10:19
خگستر زیر خاکی گروه هستش

Salar
2013/10/23, 10:21
فروش های امروز بر اساس جو گروه بوده احتمالا، اما:
1) این سهم از گروه و ارزش ذاتی خودش خیلی عقب هست و این منفی های گروه اصلا نباید روی این سهم تاثیر بگذاره (ضمنا جو گروه هم منفی سنگینی نیست)
2) بخش مهمی از سبد خگستر بانکی هست که امروز جو بانکی ها، به خصوص بانک پارسیان که سهام دار اصلیش خگستره بسیار خوبه

norther_68
2013/10/23, 10:25
با شروع قطار غيره منتظره تعديل مثبت از گروه خودرويي و قطعاتي بازار از فردا بهتر خگستر رو درک خواهد کرد و پي به پتانسيل هاي نهفته خگستر خواهد اورد.خوشبختانه زير مجموعه هاي پرتفوي خگستر خيلي زودتر از زمان پيشبيني شده وارد حاشيه سود شدند که در گزارش هاي بعدي تعديل هاي بهتري اعلام خواهد شد که همزمان خواهد شد با اعلام سود س سمند جعبه سياه و حلقه گمشده خگستر.با خگستر بايد سهامداري کرد نه سهامبازي.صف خرید مبارک سهامداران صبوره

خگستری.وپارس هم به سلامتی صف خرید شد.امروز با منفی شدن خودرو خیلیها جو گیر شدن و از سهم خارج شدند و جایشان سهامداره تازه نفس وارد شدند که این جابجایی در ادامه برای یک صعود سرکش لازم بود.

[ 9:23 ] --- رییس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: اصلاح نرخ سود بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفته است. (http://www.persiantahlil.com/?lng=fa&cid=CMSContent&content=35140)

3yh
2013/10/23, 10:54
اونهایی که هر وقت خودرو منفیه میرن خگستر عرضه میکنن واقعا به این فکر نمیکنند که خودرو تو یه ماهه گذشته از 215 رسیده به 305 یعنی 41%+ ولی خگستر از 270 شده 266 ...
خگستر با توجه به پتانسل بسیار بالاش حداقل باید یه رشد 30 تا 50 درصدی داشته باشه... حداقللللللل.

hector
2013/10/26, 09:10

خوب از آن چیز که میترسیدم همان چیز حادث شد
گزارش بد خودرویی ها خگستر با گزارش خوب را به کما برد

orumbourse
2013/10/26, 09:36
خوب از آن چیز که میترسیدم همان چیز حادث شد
گزارش بد خودرویی ها خگستر با گزارش خوب را به کما برد

درود

من باز هم به روند صعودی خگستر خوشبینم،با همه اون حواشی باز هم فشار فروش بالایی از سهم نمیبینم و دقت هم کرده باشید پایانی زیاد منفی نمیخوره .در صورت شکست 266تومن در معاملات امروز میتونه فشار تقاضا برای سهم مضاعف بشه.من دلیل این منفی رو کاهش فشار خرید می بینم تا قدرت زیاد فروشنده ها .

orumbourse
2013/10/26, 11:10
درود

من باز هم به روند صعودی خگستر خوشبینم،با همه اون حواشی باز هم فشار فروش بالایی از سهم نمیبینم و دقت هم کرده باشید پایانی زیاد منفی نمیخوره .در صورت شکست 266تومن در معاملات امروز میتونه فشار تقاضا برای سهم مضاعف بشه.من دلیل این منفی رو کاهش فشار خرید می بینم تا قدرت زیاد فروشنده ها .

خوبه ،با شکست 266تومن فشار خرید مضاعف باعث از بین بردن منفی قیمت پایانی شد و میتونه قیمت پایانی رو مثبتش هم بکنه ،بنظرم امروز صف خرید هم میتونیم ببینیم

norther_68
2013/10/26, 22:29
خگستر تنها سرمايگذاري بازار ميباشد که با 35 درصد nav خود در حال معامله ميباشد nav سهم هم اکنون بالاي 650 تومان ميباشد.
منتظره ازاد شدن پتانسيل انفجاري خگستر باشيد.

گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو

1,000,000 ميليون سهم ملي مس ايران

3/500/000 ميليون ذوب اهن اصفهان
2/000/000 ميليون بانک صادرات
3/500/000 ميليون پارس مسکن شرق
2/000/000 ميليون بانک تجارت
1/000/000 بانک سينا
2/500/000 ميليون سرمايگذاري سپه
1/500/000ميليون بانک پاسارگاد
300000 هزار پتروشيمي شيراز
230000 پتروشيمي زاگرس
700/000 صندوق بازنشستگي کشوري
سهم هاي شرکتهاي فوق تازه وارد پرتفوي خگستر شدند.
نگاهي به پرتفوي غيره بورسي خگستر

و....

nav خگستر بالاي 650 تومان ميباشد که هم اکنون با 35 درصد ارزش ذاتي خود در حال معامله ميباشد.

فاند هاي مهم و تاثير گذار خگستر

افزايش سرمايه 100 درصدي وپارس از تجديد ارزيابي
"خگستر" خبر داد: واگذاري سهام خودرويي و بانکي

شرکت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو در حالي بخش عمده اي از سرمايه گذاري هاي خود را طي سال گذشته در صنعت خودرو و بانک متمرکز کرده بود که طي سال مالي جاري به منظور اصلاح پرتفوي بورسي از صنايع مذکور خارج شده و منابع مالي خود را به سرمايه گذاري در صنايع پرپتانسيل بورس همچون پتروشيمي، پالايشي، فلزات اساسي و معدني اختصاص داده است.
ابراز تمايل رنو به بازگشت به بازار خودروي ايران
نماينده انحصاري مرسدس بنز در ايران از تمايل همكاري با خودروسازان ايراني از جمله ايران خودرو خبر داد.
نکات مهم بنيادي و سود اوري سهم س سمند ميباشد که جعبه سياه خگستر ميباشد س سمند از اغاز سال امسال بالاي 100 ميليون سهم خودرو و 50 ميليون سهم وپارس از دارايي سهام خود را فروخته نکته مهم اينکه خگستر درامد هر سهم را 16 تومان در نظر گرفته ولي خودرو درامد هر سهم س سمند را 40 تومان در نظر گرفته است.
خگستر امسال راحت در بدبينانه ترين حالت 80 تومان سود خواهد ساخت.
با انتشار اخباري پيرامون احتمال لغو تحريم صنعت خودرو و سوئيفت بانکي و کاهش قيمت دلار به زيره 3 هزار تومان و تعامل با غرب و افزايش سرمايه 100 درصدي خگستر گارانتي ميان مدت تا 400 تومان.
با خگستر سهامداري کنييد تا پاداش خوبي نصيبتان بشود

norther_68
2013/10/28, 16:44
خگستر
هم امروز خوب عمل کرد و با صف خرید بکاره خود ادامه پایان داد کاملا قابل پیشبینی بود چون سهم در موج صعودی خودش قرار دارد فردا روزه مهمی برای سهم میباشد و مقاومت سهم محسوب میشود که بنظر میاد با روشن شدن هر دو موتور محرک سهم گروه خودرویی و بانکی مشکلی برای شکستن مقاومت فردا وجود ندارد با شکستن مقاومت فردا هدف بعدی سهم 330 تومان میباشد.خگستر با رشد زیر مجموعه های خود با 35 درصد ناو خود در حال معامله میباشد nav سهم هم اگنون نزدیک به 700 تومان میباشد.
منتظره اعلام افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت هم باشید.

norther_68
2013/11/03, 11:32
خريدخگستر با توجه اصلاح سهم و رسيد سهم به نقطه حمايت خود و رشد زير ممجوعه هاي پرتفوي خگستر و رسيدن ناو سهم به بالاي 650 تومان يکي از بي ريسک ترين و ارزنده ترين سهمهاي بازار ميباشد که هنوز پتانسيل نهفته سهم ازاد نشده.
خگستر در گزارش 6 ماه 76 درصد پوشش سود داشته و شرکت اعلام کرده تا سال جاري افزايش سرمايه 100 درصدي در دستور کار ميباشد.

نکته جالب امروز تمام زير مجمو عه هاي پرتفوي خگستر مثبت ميباشند.امروز بايد اخرين منفي خگستر باشد خگستر رو قيمت 253 تومان نقطه حمايت قوي دارد.خريد امروز اکازيون ميباشد.

این خریدار گروهی یک چند وقتیست فقط کارش شده تو منفی سهم رو جمع کردن متاسفانه حقیقی هم قدره سهمشو نمیدونه و دودستی تقدیم میکنه.

hosyn
2013/11/03, 11:39
یادمه یه روزی وبانک روی 30 درصد ارزشش معامله میشد حالا ببین سهم با افزایش سرمایش چی شده باید چنین روزی را هم برای خگستر پیش بینی کرد منتها بازار تنها زمانی بهش پی میبره که سهم صف سنگین داشته باشه .:D

hosyn
2013/11/04, 11:17
امروز کف کانال را لمس کرد اصلاح تمام شد با کوچکترین خبر در مورد خودرویی ها صف خریدش دیدن داره/:.winksmiley02.:/

norther_68
2013/11/04, 16:50
امروز یکی از سهم های بی ریسک خگستر میباشد که در منطقه نقطه حمایت خود قرار دارد و کف سهم 245 تومان میباشد امروز دیگر خگستر باید با توجه به ناو بالای سهم راهشو از خودرو جدا کنه خرید امروز خگستر بسیار جذاب و بی ریسک و ارزنده میباشد.nav سهم هم اکنن بالای 650 تومان میباشد که سهم با 35 در صد nav خود در حال معامله میباشد.

einstein
2013/11/04, 21:12
این خگستر هم سهم عجیبی شده برای خودش.انگار از هیچ قانون و منطقی تبعیت نمی کنه ،از زمانی که پارسیان 250 و خودرو 150 تومن و حالا که پارسیان شده 350 و خودرو 300 تقریباٌ توی همین قیمت داره معامله میشه.تعدیل بده ،نده ،پوشش دوره ای خوب باشه ،بد باشه ظاهراٌ تاثیری نداره روی قیمتش.بورسه داریم خداوکیلی؟

hamid-reza
2013/11/04, 22:04
این خگستر هم سهم عجیبی شده برای خودش.انگار از هیچ قانون و منطقی تبعیت نمی کنه ،از زمانی که پارسیان 250 و خودرو 150 تومن و حالا که پارسیان شده 350 و خودرو 300 تقریباٌ توی همین قیمت داره معامله میشه.تعدیل بده ،نده ،پوشش دوره ای خوب باشه ،بد باشه ظاهراٌ تاثیری نداره روی قیمتش.بورسه داریم خداوکیلی؟

zorba
2013/11/04, 22:43
از قضا من هم امروز وسوسه شده بودم که بخرم....دقیقا به همون علتی که فرمودین.
گفتم چطور یه 25 تا 30 درصدی با وپارس تو سودیم و این بنده خدا همون 250 تومنه :)
قاعدتا باید حالا بالای 300 و اگه کمی جرات داشتم میگفتم نزدیک 400 معامله میشد.... ولی خب...این سهم به گمانم مناعت طبع بالایی داره و میخواد من یه سری سهما رو سر بفروشم و بعد سوارش بشم:)

norther_68
2013/11/04, 23:09
خگستر اصلاح خوبی کرده و امروز با برخورد به کف قیمت حمایت خوبی از سهم شده.ریسک سهم در حال حاظر صفر میباشد تکنیکی و بنیادی سهم توجیه خوبی برای رشد سهم میباشد.

hosyn
2013/11/05, 09:12
فقط فرصت خریده بازار هنوز پی به پتانسیل سهم نبرده /:.grlim:./

hosyn
2013/11/05, 12:08
امروز80000 تا دیگه اضافه کردم /:.winksmiley02.:/

norther_68
2013/11/05, 14:18
با اعلام گزارش سود س سمند منتظره تعدیل بالای 50 درصدی از خگستر باشید س سمند جعبه سیاه خگستر میباشد که در سال جاری تعداد سنگینی از دارایی سهام خود را فروخته از جمله 100 میلیون خودرو .100 میلیون ورنا.50 میلیون وپارس و..............

سيد ياسر شريعت
2013/11/05, 15:12
درود؛
خگستر همچنان مورد بي مهري سفته بازان قرار گرفته و همچنان نياز به صبر داره. همچنان با سهم هستم و به نظرم جز 5 تا سهم كم ريسك بازاره در اين قيمت ها. همون طور كه دوستمون فرمودند برگه برنده خگستر 30 درصد مالكيت سمنده كه سود نقديش رو پايين ديده و قطعا بالاتر خواهد بود. ضمنا جالبه بدونيد همه زيرمجموعه هاي درپيت بورسي خگستر بجز خمحركه همه در قيمت هاي بالاتر از تمام شده خگستر قرار دارند. پس هر فروشي احيانا از سوي خگستر ديديد بدونيد تحت عنوان سود شناسايي خواهد شد.

سود امسال اين شركت بين 80 تا 100 مي تونه برسه و قيمتش هم زير 400 فرصت خريده و بس

Sam1362
2013/11/05, 15:23
با اعلام گزارش سود س سمند منتظره تعدیل بالای 50 درصدی از خگستر باشید س سمند جعبه سیاه خگستر میباشد که در سال جاری تعداد سنگینی از دارایی سهام خود را فروخته از جمله 100 میلیون خودرو .100 میلیون ورنا.50 میلیون وپارس و..............

متاسفانه سر.سمند از نظر اطلاع رسانی بسیار ضعیفه! تو کدال جستجو کردم، آخرین گزارشی که پیدا کردم "حسابرسی شده 12 ماهه 91" بود. تو این گزارش سود محقق شده به ازای هر سهم 476 ریاله. اما در پیشبینی سود خگستر، سود مربوط به سال 91 سر.سمند 2250 ریال و سود تقسیمی 1000 ریال درج شده!
همینطور پرتفوی این شرکت رو پیدا نکردم. یعنی تو گزارش حسابرسی شده، صورت وضعیت پرتفو نیست! واقعاً لقب جعبه سیاه برازنده سر.سمنده.
این ایراد و ابهامات اگه برطرف بشه سهم میتونه پرواز کنه. من هم فعلاً با سهم هستم.

norther_68
2013/11/05, 18:01
متاسفانه سر.سمند از نظر اطلاع رسانی بسیار ضعیفه! تو کدال جستجو کردم، آخرین گزارشی که پیدا کردم "حسابرسی شده 12 ماهه 91" بود. تو این گزارش سود محقق شده به ازای هر سهم 476 ریاله. اما در پیشبینی سود خگستر، سود مربوط به سال 91 سر.سمند 2250 ریال و سود تقسیمی 1000 ریال درج شده!
همینطور پرتفوی این شرکت رو پیدا نکردم. یعنی تو گزارش حسابرسی شده، صورت وضعیت پرتفو نیست! واقعاً لقب جعبه سیاه برازنده سر.سمنده.
این ایراد و ابهامات اگه برطرف بشه سهم میتونه پرواز کنه. من هم فعلاً با سهم هستم.

با درود.
اخرین صورت وضعیت پرتفوی بورسی س سمند.نام تعداد سهم درصد سهم

بانك‌پارسيان‌ 909.787 میلیون 6.890درصد
ايران‌ خودروديزل‌ 805.337 میلیون 50.330درصد
ايران‌ خودرو 405.677 میلیون 4.220
سرمايه‌گذاري‌ رنا(هلدينگ‌ 328.869میلیون 10.960درصد
قطعات‌ اتومبيل‌ ايران‌ 183.059 میلیون 68.650درصد
مهركام‌پارس‌ 149.252 میلیون 27.030درصد
محورسازان‌ايران‌خودرو 53.193 میلیون 35.460درصد
الكتريك‌ خودرو شرق‌ 31.151 میلیون 14.830درصد
چرخشگر 3.676 میلیون 2.450درصد
رينگ‌سازي‌مشهد 1.574 میلیون 1.080درصد

شفاف سازی
2013/11/05, 18:53
با درود.

با سلام

از تحلیل ها و اطلاع رسانی های خوبتون استفاده می کنیم

اطلاعات این سرمایه گذاری سمند رو از کجا پیدا کردید

البته اگر در tsetmc در قمست سهامدارهای این شرکت سرمایه گذاری سمند رو می بینیم
ایا در خصوص سایر شرکت های غیر بورسی هم راهی برای جستجو است یا نه ؟؟؟
ممنون می شم اگر اطلاع رسانی بفرمایید

Sam1362
2013/11/06, 07:41
با درود.

norther_68 (http://forums.boursy.com/member.php?u=5230) سلام و تشکر از بابت زحماتی که میکشید.
اما ای کاش این شرکت لااقل هر 3 ماه 1 بار صورت وضعیت پرتفوشو منتشر میکرد تا علاوه بر وضعیت سهام غیر بورسی، بهای تمام شده سهام بورسیش هم روشن میشد تا بدونیم مثلاً از فروش هر سهم ایران خودرو چقدر سود عایدش میشه!
باز هم از تلاش شما برای اطلاع رسانی ممنون