PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حق بازی در کنار سهامداری

صفحه ها : [1] 2 3

باربد
2011/06/10, 18:51
در این تاپیک قصد دارم نحوه بررسی حق بازی یا به طور کل استفاده بیشتر از حق تقدم ها را با کمک دوستان بررسی نموده و وفرایند حاصل را به نقد بنشنیم

باربد
2011/06/10, 18:54
در روند افزایش سرمایه شرکتها چندین روش وجود دارد که هر گاه این افزایش سرمایه از اورده باشد ملزم به پرداخت مبلغ اسمی سهم از طرف سهامدار سهم است که در تاریخ مجمع سهامدار شرکت بوده است
اصولا حق تقدم به سهامداری تعلق میگیردکه در زمان برگزاری مجمع فوق العاده شرکت سهامدار ان شرکت بوده و سهم خود را نفروخته باشد
در این صورت بعد از مجمع به درصد افزایش سرمایه به شما حق تقدم تعلق میگیرد

باربد
2011/06/10, 18:55
اگر شما سهامدار شرکتی باشید که افزایش سرمایه را از سود انباشته یا به عبارتی سهام جایزه میدهد
شما بدون پرداخت هیچ مبلغ درصد افزایش سرمایه را در غالب سهم بعد از ثبت افزایش سرمایه دریافت میکنید
مثال
رانفور
اگر شما 100 سهم این شرکت را داشتید الان صاحب 400 سهم بودید

باربد
2011/06/10, 18:58
سوالی که شاید برخی دوستان داشته باشند اینه که این حقها را چگونه دریافت کنیم
در صورتیکه سهام جایزه باشد
مطلب فوق
شما بعد از ثبت افزایش سرمایه توسط شرکت که زیاد هم طول نمیکشد تعداد کمی از سهام ان شرکت را خریداری کرده و سهام شما با سهام جایزه در سند بعدی محسوب میگردد

باربد
2011/06/10, 19:06
حالا اگر افزایش سرمایه از اورده باشد شرایط فرق میکند
مثلا اگر شرکتی 100 درصد افزایش سرمایه از اورده دهد شما بعد از مجمع فوق العاده علاوه بر سهام اولیه به میزان افزایش سرمایه حق تقدم دارید
این حقها اصولا 2 ماه برای واریز وجه اسمی زمان دارند
یعنی شما در یک فرصت 2 ماه می توانید تصمیم بگیرید برای حق هایتان چکار کنید
حالا راههای پیش رو :
اگر حقهای شما در محدوده خوبی باز گشایی شده اند و شما قصد فروش حق ها را به بازار دارید باید برای حق های خود ناظر انتخاب کرده و در زمان مقتضی به بازار عرضه کنید
اگر قصد فروش ندارید شما می توانید در تاریخ مقرر یا قبل از ان به تعداد حقها مبلغ اسمی یا همان 100 تومن را واریز نمایید که در اینصورت بعد از اتمام مراحل کار حق های شما تبدیل به سهم شده و شما بعدا برای سهمتان تصمیم میگیرید
حالت سوم موقعی است که شما نه 100 تومن را میریزید و نه حق را میفروشید در اینصورت این عمل به منزله این است که شا به شرکت وکالت داده اید که این حقها را در غالب حق تقدم استفاده نشده بعد پایان مهلت استفاده از حق تقدم(همان 2 ماه اعلام شده) به بازر عرضه کرده و پول را به حساب شما واریز نماید

باربد
2011/06/10, 19:08
در مباحث بعدی به این موضوع که اصولا کدام سهما را باید در افزایش سرمایه شرکت کرد یا نه
و کدام حقها را باید خرید و کدام را باید فروخت و سوالات رایج بیشتر بحث خواهیم نمود

باربد
2011/06/11, 22:59
کلا روند شرکتها قبل و بعد از افزایش سرمایه بسیار مهم است
بطور مثال شرکتهایی که اصولا از فاند بالایی برخوردار هستند و از قیمت اسمی فاصله زیادی نگرفته اند برای حضور در مجم افزایش سرمایه غالبا سود میدهند
مثلا همین ارین را فرض کنید
اگر ما افقی که برای این سهم تصویر کرده بودیم در زمان قبل از ورود به فرابورس روشن بوده است
سهامدار این شرکت این سهم را به قیمت 100 تومن پذیره نویسی خریده
بعد به مجمع رفته
سهم بعد از مجمع 150 باز گشایی شده و به همان تعداد حق با میانگین 60 تومن معامله شده یعنی سهامدار در عرض مدتی کوتاه تا امروز 110 درصد سود کرده است

باربد
2011/06/11, 23:06
نکته بسیار مهم اصولا وقتی بحث افزایش سرمایه مطرح میشه سهم در نوار روانی صعود قرار میگیره
که شیب این صعود به عوامل زیر بستگی داره
1 تمایل سهامدار عمده برای رشد سهم تا قبل از مجمع
در این حالت بدلیل کاهش نیافتن شدید قیمت بعد از افزایش سرمایه سهامدار عمده بر حسب حمایت اصطلاحا قیمت سهم را چاق میکند
در این جور موارد اکثر مقاومتها به رحتی رد می شوند مثال این موضوع
رانفور 5770 تومنی
و کبافق 4700 تومنی
2 نحوه افزایش سرمایه
هرگاه افزایش سرمایه برای سهامدار جذابتر باشد تمایل به رشد در سهم مشهود تر است
مثلا درصد بالای افزایش سرمایه در وپست که این سهم را تا 1100 هم برد
و یا افزایش سرمایه های از سود انباشته که سهامدار نیاز به واریز وجه ندارد

3 روند سهم بعد از افزایش سرمایه
هرگاه شرکتی تعدیل سود و یا فرایندی مشابه را به بعد از افزایش سرمایه موکول میکند اصولا قیمت رشد قابل توجهی قبل از افزایش سرمایه دارد که این امر بعد از افزایش سرمایه هم با شیب کم محسوس است
مثالش غدیر 480 تومی قبل افزایش سرمایه و 350 تومنی بعد افزایش سرمایه

rise2rise
2011/06/12, 00:46
بسته و باز شدن حق سهم چگونه است ( مثلا فسربح تا 27/3 بسته مي شود ) پس اين دو ماهي كه فرصت هست از كي حساب مي شود ؟ لطفا روي اين سهم مثال بزنيد .

بابک خان
2011/06/12, 08:14
بسیار عالی بود
فقط یه سوال ازدوستانی که اطلاع دارند یا مدیران سایت بپرسم چون جالبه!!!
میخام بدونم که چرا من وقتی برای مطالب بالا تشکر میزنم همراه با اسم من اسم davood10هم اون زیر اضافه میشه؟

ناهید
2011/06/12, 08:20
بسیار عالی بود
فقط یه سوال ازدوستانی که اطلاع دارند یا مدیران سایت بپرسم چون جالبه!!!
میخام بدونم که چرا من وقتی برای مطالب بالا تشکر میزنم همراه با اسم من اسم davood10هم اون زیر اضافه میشه؟
جناب dada البته از ادمين محترم سوال مي كنيم ولي به احتمال زياد قبلا" ايشون تشكر رو زدند و يا همزمان داريد مطالعه اين تاپيك را انجام مي دهيد و همزمان هم تشكر زديد وقتي رفرش ميشه هردو با هم نشان داده ميشود
موفق باشيد

باربد
2011/06/12, 08:26
بسته و باز شدن حق سهم چگونه است ( مثلا فسربح تا 27/3 بسته مي شود ) پس اين دو ماهي كه فرصت هست از كي حساب مي شود ؟ لطفا روي اين سهم مثال بزنيد .

مثال جالبیه
فسرب از تاریخ 31 فروردین تا تاریخ 28 خرداد برای حق خوذ وقت گذاشته
در زمان بازگشایی سهم با مقاومت 310 ذر گیر شد
که این موضوع نوسانات زیبایی را برای سهم حق سهم رقم زد خوذ من 2 بار در محدوده 160 سوار و نوسان گرفتم
الان فاصله حق با سهم و روند سهم در تاثیر از افزایش قیمت دلار و یورو
میتونه خودش یک جذابیت جدید ایجاد کنه

محمود شریعت
2011/06/12, 08:59
حالا اگر يكي 28 خردا پول واريز نكرد و حقشو نفروخت چه مدت بعد اين تاريخ شركت حقشو ميفروشه؟

باربد
2011/06/12, 09:17
حالا اگر يكي 28 خردا پول واريز نكرد و حقشو نفروخت چه مدت بعد اين تاريخ شركت حقشو ميفروشه؟در اینجور موارد اصولا شرکت سعی میکنه در حداقل زمان این کار را انجام بده
اما نکته مهم اینه که اگر برای همین فسرب شما تعدیلات پیش رو را در نظر بگیرید و فرض را بر این بگذارید حق ها در غالب حق تقدم استفاده نشده بعد از عبور سهم از 310 به بازار عرضه گردند
شما از نفروختن حق خود سود بالایی خواهید برد

نکته جالب ابنه که تمام منفی فسرب با توجه به جو حاکم بر گروه روی برای خرید حقها در قیمت پایین است و این همون چیزیه که منو برای خرید دوباره این حق وسوسه میکنه
حجم دیروز و امروز این سهم در کنار حجم دیروز و امروز حقش خیلی حرف برای گفتن داره

محمود شریعت
2011/06/12, 10:29
در گذشته معمولا چقدر طول مي كشيده؟؟
يعني عرف بازار چيه؟
ممكنه بيشتر از يك ماه طول بكشه؟

باربد
2011/06/12, 10:43
اصولا قاعده خاصی نداره
ولی روال امر میگه بالای 2 ماه نیست چون خوذ شرکت برای ثبت عجله بیشتری داره
برای فسرب نمیدونم سیاستشون چی باشه

davood10
2011/06/12, 11:25
سلام جناب باربد,ایا میشه فقط پول تعدادی از حق ها رو پرداخت کرد؟مثلا 1000 تا حق دارم پول 500 تاشو واریز کنم؟

analiya
2011/06/12, 11:27
يكي از دوستانم حق فسرب 193 تومني داره و الان تو ضرره
به نظر اساتيد تبديل كنه و ميان مدت نگه داره ممكنه ير به ير بتونه خارج شه يا توصيه تون اينه كه با ضرر بفروشه ؟

باربد
2011/06/12, 11:37
يكي از دوستانم حق فسرب 193 تومني داره و الان تو ضرره
به نظر اساتيد تبديل كنه و ميان مدت نگه داره ممكنه ير به ير بتونه خارج شه يا توصيه تون اينه كه با ضرر بفروشه ؟
اولا احتمالا دوستتان حق را از بنده خریده چرا که فروش بنده ان محدوده بوده
دوما پیشنهاد من اینه اگر برایش مقدور است به جای واریز وجه از قیمت منفی فردا خرید کنه تا میانگینش پایین بیاد و بقیه را دست شرکت بسپره
اگر میانگینش تا 160 پایین بیاد بعید میدونم ضرر کنه

باربد
2011/06/12, 11:39
سلام جناب باربد,ایا میشه فقط پول تعدادی از حق ها رو پرداخت کرد؟مثلا 1000 تا حق دارم پول 500 تاشو واریز کنم؟

خیر این امر فکر میکنم ممکن نباشد
چون شما باید یا تمام پول را واریز کنید
یا وکالت تمام حق ها را به شرکت بدهید

باربد
2011/06/12, 11:40
شفاف سازی: امروز از صف فروش حق فسزب خرید شد

باربد
2011/06/12, 11:43
دوستان یک موضوع بسیار مهم را فراموش نکنند
حقهایی که تا قبل از مجمع به ثبت نمیرسند و به انها سود تعلق نمیگیرد را با کسر سود مجمع از قیمت حق تقدم تحلیل کنید

analiya
2011/06/12, 12:02
اولا احتمالا دوستتان حق را از بنده خریده چرا که فروش بنده ان محدوده بوده
دوما پیشنهاد من اینه اگر برایش مقدور است به جای واریز وجه از قیمت منفی فردا خرید کنه تا میانگینش پایین بیاد و بقیه را دست شرکت بسپره
اگر میانگینش تا 160 پایین بیاد بعید میدونم ضرر کنه

يعني ميانگين و بياره پايين و بعد از حق خارج بشه يا تبديل به سهم كنه ؟ خيلي ممنون كه پاسخ مي دهيد
آهان يعني ميانگينشو بياره پايين ولي وجه رو واريز نكنه تا شركت خودش برداره ؟؟ درسته

باربد
2011/06/12, 13:03
يعني ميانگين و بياره پايين و بعد از حق خارج بشه يا تبديل به سهم كنه ؟ خيلي ممنون كه پاسخ مي دهيد
آهان يعني ميانگينشو بياره پايين ولي وجه رو واريز نكنه تا شركت خودش برداره ؟؟ درسته
بگذارید اینطوری توضیح بدهم
در هفته اخری اکثر حقها حجم معاملات بالا میره
این به خاطر جابجایی سهم بین نوسانگیرها و میان مدتی هاست
حالا شما اگر فسرب را ارزنده میدانید (که بنده میدانم)
و با توجه به اینکه مجمع فسرب گذشته است
در نتیجه این اختلاف قیمتی 50 تومنی اصولا توجیه خاصی ندارد
حالا اگر دوست شما میانگین خود را پایین بیاورد
بعدا که فسرب از قیمت فعلی به حتم بالاتر در حال معامله بود شرکت این حق ها را در غالب حق تقدم استفاده نشده به بازار عرضه می کنه
که به احتمال قوی این رقم از 180 بالاتر است

محمود شریعت
2011/06/12, 14:31
مجمع وساپا آخر تيرماه برگزار ميشه
به حقشم سود تعلق ميگيره!
اين يعني بايد تا قبل مجمع وضعيت حقها مشخص بشه. يعني اگر 100 تومان هر حق را واريز نكنيم تا قبل مجمع، شركت اقدام به فروش حق ميكند؟
اگر اشتباه ميكنم لطفا مرا روشن نماييد!!

مصطفی مصری پور
2011/06/12, 17:40
مجمع وساپا آخر تيرماه برگزار ميشه
به حقشم سود تعلق ميگيره!
اين يعني بايد تا قبل مجمع وضعيت حقها مشخص بشه. يعني اگر 100 تومان هر حق را واريز نكنيم تا قبل مجمع، شركت اقدام به فروش حق ميكند؟
اگر اشتباه ميكنم لطفا مرا روشن نماييد!!
بله محمود خان...باید تا قبل مجمع پولشو بریزی به حساب و یا اینکه بفروشی.....وگرنه وارد یه پروسه زمان بر میشی

محمود شریعت
2011/06/12, 18:04
بله محمود خان...باید تا قبل مجمع پولشو بریزی به حساب و یا اینکه بفروشی.....وگرنه وارد یه پروسه زمان بر میشی

ممنون آقا مصطفي

100 تومان وساپا تنها تا آخر همين هفته فرصت براي واريز هست. يعني 27 ام خرداد
اين پروسه زمان بر كه ميگي يعني چقدر؟؟
خب زمان بر باشه كه خوبه حداقل احتمال افزايش قيمت خود سهم هست و اون موقع ممكنه بالاتر بفروشن. با توجه به نزديك بودن مجمع

Brother
2011/06/12, 18:25
بعدا که فسرب از قیمت فعلی به حتم بالاتر در حال معامله بود شرکت این حق ها را در غالب حق تقدم استفاده نشده به بازار عرضه می کنه
که به احتمال قوی این رقم از 180 بالاتر استآقا باربد
خسته نباشید
فکر می کنید چقدر طول می کشد که شرکت ، پول فروش حق تقدم ها را به حساب افرادی که 100 تومان ها را واریز نکردند بریزه؟

مصطفی مصری پور
2011/06/12, 18:26
ممنون آقا مصطفي

100 تومان وساپا تنها تا آخر همين هفته فرصت براي واريز هست. يعني 27 ام خرداد
اين پروسه زمان بر كه ميگي يعني چقدر؟؟
خب زمان بر باشه كه خوبه حداقل احتمال افزايش قيمت خود سهم هست و اون موقع ممكنه بالاتر بفروشن. با توجه به نزديك بودن مجمع

زمانش معلوم نیست
تازه قطعی نیست که چه مبلغی بریزن به حسابت....به نظر من 100 تومنو بریز به حساب برو مجمع سودتو بگیر....
این مطمئن ترین راهه

محمود شریعت
2011/06/12, 18:57
زمانش معلوم نیست
تازه قطعی نیست که چه مبلغی بریزن به حسابت....به نظر من 100 تومنو بریز به حساب برو مجمع سودتو بگیر....
این مطمئن ترین راهه

ما كه ديروز دار و ندارمونو فروختيم تا بتونيم 100 تومان را واريز كنيم

حالا تا يه ماه ديگه يا ميريم جزاير قناري يا سر گذر ...

باربد
2011/06/12, 22:43
آقا باربد
خسته نباشید
فکر می کنید چقدر طول می کشد که شرکت ، پول فروش حق تقدم ها را به حساب افرادی که 100 تومان ها را واریز نکردند بریزه؟
اصولا در اینجور مواقع سعی میکنند وقتی سهم در یک رالی صعود قرار داره حقها را عرضه کنند که بازار سریع انها را بخره
با توجه به تعدیل پیش روی فسرب این امر سریع انجام میشه
بعد از فروش رفتن اخرین حق تقدم استفاده نشده از میانگین قیمت به تعداد حقهای شما در کمتر از 1 ماه پول به حساب شما واریز میشه

باربد
2011/06/12, 22:51
برخی از دوستان در مورد وساپا میپرسد
ضمن احترام به دوستانی که پاسخ دادند
اما بلعکس موضوع .ساپا چیزی متفاوت است
از انجا که به حق وساپا سود تعلق میگیرد
در نتیجه هم مجمع به تاخیر میوفته هم حقها تا قبل از مجمع به ثبت باید برسند
پس در نتیجه بلافاصله بعد از اتمام مهلت استفاده از حق تقدم
حق های استفاده نشده به بازار عرضه می شوند
و بنده فکر میکنم شرکت برای سریعتر فروختن حق ها انها را با تفاوت قیمت نسبت به سهم به بازار عرضه کنه
ولی موضوع مهم اینه که تمام این فرایند باید در مدت زمان کوتاهی انجام بشه تا مجمع بعد از اون برگزار بشه
در کل به وساپا داران توصیه میکنم حق خود را با سهم تعویض کنند
در اینصورت به راحتی با یک اختلاف 10 تومنی(با قیمت حال حاضر) به مجمع رفته و گویا 70 تومن سود مجمع را میگیرند و هر وقت هم خواستند سهم خود را میفروشند

باربد
2011/06/12, 23:14
دوستان حق تقدم غگرجی را در محدوده 100 تا 110 در نظر داشته باشید خدمت میرسم و میگم چرا...

paria
2011/06/12, 23:28
سلام ممنون بابت این تاپیک
لطفا درباره آرین و حقش هم توضیح بدید.من آرینح 51 تومنی دارم و قصد ندارم 100 تومن رو بریزم.تلحلیلتون در مورد این سهم چیه؟الان با ضرر بفروشم یا بدون واریز 100 تومن نگه دارم؟
اگه نگه دارم به نظرتون به چه قیمت فروخته میشه و تقریبا کی به حسابم واریز میشه؟
ممنون

باربد
2011/06/12, 23:42
سلام ممنون بابت این تاپیک
لطفا درباره آرین و حقش هم توضیح بدید.من آرینح 51 تومنی دارم و قصد ندارم 100 تومن رو بریزم.تلحلیلتون در مورد این سهم چیه؟الان با ضرر بفروشم یا بدون واریز 100 تومن نگه دارم؟
اگه نگه دارم به نظرتون به چه قیمت فروخته میشه و تقریبا کی به حسابم واریز میشه؟
ممنون
شما یکی از شکار های جالب بازار را دارید
جالبه خود من هم حق ارین را دارم و هم سهم ارین را
می شود ارین را به ودی سال گذشته تشبیه کرد یادمه اونوقت هم من از حق ودی سود کافی را بردم
دوست عزیز ازین نشان داد توانایی رشد تا 200 را دارد
همانطور که قبلا هم در مورد ارین مفصل صحبت کردم (وقتی حق 130 تومن بود)با قاطعیت گفتم حق در محدوده 50 باید جمع اوری شود که شد
متاسفانه ارین جزو سهمهایی است که قیمت سهم تابع حق شده که دلیل ان مفصل است
اما بلافاصله با اتمام مهلت حق تقدم رشد سهم اغاز میشه
اگر ما فرض را بر این بگذاریم که ارین تنها تا 190 یا 200 رشد کند و شرکت حق تقدمها را 80 بفروشد شما ظرف کمتر از 3 ماه 60 درصد سود میکنید
شما سهمی سراغ دارید در این بازار 3 ماهه 60 درصد بدهد
پیشنهاد بنده اینه حق را بنداز یک کناری و 3 ماه بعد ببین چقدر سود میده
نه 100 تومن را بریز و نه دست به حقت بزن
البته بازم صاحب اختیار شمایید

abdi
2011/06/12, 23:49
که به احتمال قوی این رقم از 180 بالاتر است

آقای باربد عزیز ضمن تشکر لطفا با توجه به تجارب خود در اینمورد راهنمایی فرمایید:

در زمانیکه شرکت این حق ها را در غالب حق تقدم استفاده نشده به بازار عرضه می کند با توجه باینکه مهلت 60 روزه واریز وجه پایان پذیرفته آیا خریدار میتواند کماکان با واریز پول آنها به حساب شرکت صاحب سهم گردد؟

باربد
2011/06/13, 00:00
آقای باربد عزیز ضمن تشکر لطفا با توجه به تجارب خود در اینمورد راهنمایی فرمایید:

در زمانیکه شرکت این حق ها را در غالب حق تقدم استفاده نشده به بازار عرضه می کند با توجه باینکه مهلت 60 روزه واریز وجه پایان پذیرفته آیا خریدار میتواند کماکان با واریز پول آنها به حساب شرکت صاحب سهم گردد؟این هم یکی از زیرکی های حق بازی است
اگر شما دیدی حق استفاده نشده از قیمت خرید شما کمتر به بازار عرضه می شود شما به همان میزان حق یا بیشتر یا کمتر از حق های استفاده نشده میخرید
اما فرق این موضوع اینه که شما حق فروش حق تقدم استفاده نشده را به بازار ندارید
و دوم اینکه بعد از به اتمام رسیدن اخرین حق تقدم استفاده نشده شما حداکثر 48 ساعت وقت دارید پول را به حساب شرکت بریزید که چون این عمل اصولا طی چک پایاپای کار گزاری ها انجام میشود شما باید معادل حقی که میخرید پول در حساب کارگزاری داشته باشید (همان مبلغ 100 تومن)

باربد
2011/06/13, 00:05
حالا مزیت این کار چیه اولا اگر مثلا شما حقی را 50 خرید باشید الان شرکت داره انرا 30 میفروشد
شما به مبلغ 30 میخرید و 100 را میریزید و بعد از ثبت صاحب سهم می شوید از طرفی شرکت 30 تومن را به حساب شما میریزد
در این موقع شما صاحب سهم 150 تومنی شدید (50 تومن خرید حق تقدم+100 تومن واریزی)
چرا که 30 تومن خرید حق تقدم استفاده نشده توسط شرکت به حساب شما واریز می شود
خوب در این بین شما بین 1 تا 3 ماه وقت داشته اید که پول حق ها را جور کنید(از تاریخ پایان مهلت استفاده از حق تقدم)
ولی اگر حق بالاتر از مبلغ شما به بازار عرضه شد که چه بهتر شما سود را میگیری و یک خدا را شکر می گویی

paria
2011/06/13, 00:24
شما یکی از شکار های جالب بازار را دارید
جالبه خود من هم حق ارین را دارم و هم سهم ارین را
می شود ارین را به ودی سال گذشته تشبیه کرد یادمه اونوقت هم من از حق ودی سود کافی را بردم
دوست عزیز ازین نشان داد توانایی رشد تا 200 را دارد
همانطور که قبلا هم در مورد ارین مفصل صحبت کردم (وقتی حق 130 تومن بود)با قاطعیت گفتم حق در محدوده 50 باید جمع اوری شود که شد
متاسفانه ارین جزو سهمهایی است که قیمت سهم تابع حق شده که دلیل ان مفصل است
اما بلافاصله با اتمام مهلت حق تقدم رشد سهم اغاز میشه
اگر ما فرض را بر این بگذاریم که ارین تنها تا 190 یا 200 رشد کند و شرکت حق تقدمها را 80 بفروشد شما ظرف کمتر از 3 ماه 60 درصد سود میکنید
شما سهمی سراغ دارید در این بازار 3 ماهه 60 درصد بدهد
پیشنهاد بنده اینه حق را بنداز یک کناری و 3 ماه بعد ببین چقدر سود میده
نه 100 تومن را بریز و نه دست به حقت بزن
البته بازم صاحب اختیار شمایید

ممنون جناب باربد بابت راهنمایی ارزشمندتون
با این حساب کاش نقد بودم کمی دیگه در این قیمتها اضافه می کردم.راستی اگه حق رو با سهم عوض کنم بهتر نیست؟
و این که وقتی با انلاین کار می کنیم و برگه ای هم دستمون نیست چطور باید به شرکت شماره حساب اعلام کنیم (فکر می کنم پول حقها به حساب واریز میشه)
البته میدونم سوال بی ربطی پرسیدم خب لابد باید به شرکت زنگ بزنیم شماره حساب بدیم دیگه!
باز هم از لطفتون ممنون

باربد
2011/06/13, 00:31
بعد از ثبت شما شماره حساب را به شرکت فکس میکنید اصولا برای بانکها ظرف 48 ساعت و برای شرکتها ظرف یک هفته پول به حساب شما واریز میشه
جالبترین حق تقدمی که من پول گرفتن بانک تجارت بود وقتی فرم را توی سایت پر کردم وقت اداری نبود همین موقع شب بود
فردا که زنگ زدم مسیولش گفت اقا شما اول حسابت را چک میکردی بعد زنگ میزدی
من ساعت 9 صبح زنگ زدم
در حالی که 5/8 صبح پول به حسابم واریز شده بود

vet
2011/06/13, 00:42
جناب باربد من از حق تقدم و غیره سر در نمیارم
میشه توضیح بدید
اگه خسته هستید فردا

abdi
2011/06/13, 07:06
بعد از به اتمام رسیدن اخرین حق تقدم استفاده نشده شما حداکثر 48 ساعت وقت دارید پول را به حساب شرکت بریزید که چون این عمل اصولا طی چک پایاپای کار گزاری ها انجام میشود شما باید معادل حقی که میخرید پول در حساب کارگزاری داشته باشید (همان مبلغ 100 تومن)

آیا در این مرحله خریداران حق تقدم که قبلا در ظرف مهلت 60 روزه موفق به واریز پول به حساب شرکت نشده اند نیز میتوانند از طریق کارگزاری ها
از این فرصت برای واریز وجه استفاده کنند یا اینکه این فرصت فقط در اختیار کسانی است که اخرین حق تقدم استفاده نشده را خریداری میکنند ؟

باربد
2011/06/13, 07:47
آیا در این مرحله خریداران حق تقدم که قبلا در ظرف مهلت 60 روزه موفق به واریز پول به حساب شرکت نشده اند نیز میتوانند از طریق کارگزاری ها
از این فرصت برای واریز وجه استفاده کنند یا اینکه این فرصت فقط در اختیار کسانی است که اخرین حق تقدم استفاده نشده را خریداری میکنند ؟

خیر در این بابت شما دیگر این فرصت را ندارید
و در اصل وکالت فروش را به شرکت داده اید در این مرحله تنها شما میتوانید از روش بالا استفاده کنید
اصولا واریز وجه حق تقدمتنها در موعد مقرر 60 روزه امکان پذیر است

باربد
2011/06/13, 07:48
جناب باربد من از حق تقدم و غیره سر در نمیارم
میشه توضیح بدید
اگه خسته هستید فردا
شکا مطالب تاپیک را از ابتدا مطالعه کنید اگر سوالی بود دز خذمتم
مباحث تکمیلی به مرور ارایه حواهد شد

باربد
2011/06/13, 08:55
خرید حق بترانس در محدوده 440 را به دوستان پیشنهاد میکنم

abdi
2011/06/13, 09:38
خرید حق بترانس در محدوده 440 را به دوستان پیشنهاد میکنم

با تشکر مجدد آیا حق تقدم امروز عرضه میشود ؟

باربد
2011/06/13, 09:52
با تشکر مجدد آیا حق تقدم امروز عرضه میشود ؟

470 عرضه شد که بالا بود

مصطفی مصری پور
2011/06/13, 09:56
بترانسح خیلی بالا قیمت خورد...
قیمت سهمش هم حتی بالاست....
67 تومن سود،افزایش نرخ ارز و اعمال تحریمها

abdi
2011/06/13, 10:04
آقای باربد نظر شما در مورد خرید حق تقدم فولاد در این مرحله چیست ؟

باربد
2011/06/13, 10:10
امروز در نماد فسرب شاهد جابجایی بالا بودیم که این می تونه به دلیل جذابیت این سهم در این قیمت باشه
از طرفی حق فسرب در محدوده 140 با اختلاف 35 تومنی با سهم جذابیت بیشتری پیدا کرده
البته باید توجه کرد تمام اینها برای میان مدت است
چرا که حق سرب امروز تا فردا حداکثر 4 تا8 درصد سود میدهد
از طرفی کاهش شدید عرضه در نماد حق تقدم نشان از عدم جذابیت قیمت برای فروشنده در این مقطع را دارد

باربد
2011/06/13, 10:12
آقای باربد نظر شما در مورد خرید حق تقدم فولاد در این مرحله چیست ؟
این حق تقدم استفاده نشده هست و نشان بر مطالب صفحات قبل
حال باید دید شرکت به چه قیمتی انها را به بازار میدهد

باربد
2011/06/13, 10:26
دوستان یک موضو را دقت کنید
خرید و فروش حق تقدم از دید بنده
به منزله تلفیق
نوسانگیری
معاملات اتی
وسهامداری است

یعنی اگر مثلا شما حق استفاده نشده میخرید و 100 واریز میکنید باید حساب کنید قیمت سهم در 2 ماه دیگر چقدر خواهد بود و شما چند بخرید با خواب پولتان سود می برید
در خرید خود حق شما اگر در کف قیمت یا با بازی سهم حق را بخرید
در شرایطی روزی تا 8 درصد می توانید نوسان بگیرید
شما در برخی اوقات می توانید با خرید حق در قیمت پایین و واریز 100 تومن در میان مدت گاها تا 100 درصد سود کنید

باربد
2011/06/13, 11:03
حق تقدم استفاده نشده فولاد در محدوده 206 در حال معامله است
همین حق در کمتر از 45 روز پیش در محدوده 170 معامله میشد
20 درصد 45 روزه بدون استرس

باربد
2011/06/13, 14:01
به دوستانی که قصد خرید حق برای سرمایه گذاری دارند
حق ارین و حق فسرب را با بازدهی بین 50 تا 100 درصد پیشنهاد میکنم

meysam
2011/06/13, 22:41
به دوستانی که قصد خرید حق برای سرمایه گذاری دارند
حق ارین و حق فسرب را با بازدهی بین 50 تا 100 درصد پیشنهاد میکنم
سلام
تشکر از راهنمایی های زیبای شما
سوال: همین حقهای بالا را اگر بخریم ایا زمانی که باز میشود برای حق های استفاده نشده ما خودمان می توانیم بفروشیم یا که خود شرکت میفروشه

باربد
2011/06/13, 22:45
سلام
تشکر از راهنمایی های زیبای شما
سوال: همین حقهای بالا را اگر بخریم ایا زمانی که باز میشود برای حق های استفاده نشده ما خودمان می توانیم بفروشیم یا که خود شرکت میفروشه

شما با واریز نکردن 100 تومن در حقیقت به شرکت وکالت میدهید حق ها را برای شما بفروشد و از انجا که خود این دو سهم به دلیل حق هایشان مثل فنر فشرده شده اند و مستعد رشد هستند
در نتیجه شک نکنید شرکت به قیمت خوبی برایتان میفروشد

majid
2011/06/13, 22:59
جناب باربد- سلام
تعدادی ح وساپا دارم با توجه به رو به اتمام بودن مهلت پیشنهاد شما چیست؟(تبدیل به سهم - فروش - در اختیار شرکت؟)- با تشکر

باربد
2011/06/13, 23:04
خوب کمی بحث اموزشی کنیم
از دیگر طرق افزایش سرمایه که کمتر در بازار ایران باب است
افزایش سرمایه از طریق صرف سهام است
در این گونه موارد
وقتی شرکتی از سهامداران ثابتی با درصد ثابت بر خوردار است برای حفظ درصد مالکیت اعضا یا همان سهامداران از اینگونه افزایش سرمایه استفاده میکند
در این موارد شما اجازه خرید یا فروش حق تقدم خود را ندارید
و در یک فراین تنها به میزان افزایش سرمایه به شما سهم تعلق میگیرد
در این حالت درصد مالکیت ها تغییر نمیکند
چرا که گاها اگر یکی از سهامداران مثلا اقدام به خرید بالای حق ها نموده و درصد سهام خود را به یکباره بالا برد (چیزی که با خرید از بازار زمان بر است)تعادل کرسی های مدیریتی به هم می خورد
که این خلاف قوانین مالکیت یا شراکت شرکت مذکور می باشد

باربد
2011/06/13, 23:08
جناب باربد- سلام
تعدادی ح وساپا دارم با توجه به رو به اتمام بودن مهلت پیشنهاد شما چیست؟(تبدیل به سهم - فروش - در اختیار شرکت؟)- با تشکر بنده در مورد وساپا
تبدیل به سهم را بهترین گزینه میدانم
تقسیم سود نقدی بالادر مجمع
افزایش قیمت سهم با اتمام مهلت استفاده از حق تقدم
و فاصله بسیار کم 1100 ریالی حق و سهم
تبدیل را بهترین گزینه و پر سودترین می سازد

hadi.a
2011/06/14, 09:57
باربد جان درباره ی فسرب به نظرت بهترین حالت کدومه، تبدیل به سهم یا وکالت بر ای فروش به شرکت؟ نقدینگیم کمه برای این همه حق.اگه یه مقدار واریز کنم خودشون بقیه رو میفروشن؟

باربد
2011/06/14, 10:54
باربد جان درباره ی فسرب به نظرت بهترین حالت کدومه، تبدیل به سهم یا وکالت بر ای فروش به شرکت؟ نقدینگیم کمه برای این همه حق.اگه یه مقدار واریز کنم خودشون بقیه رو میفروشن؟

این حق را بگذارید برای استفاده نشده همین الانش 50 تومن با سهم فاصله داره
در ضمن سهم هم معلومه الکی داره منفی میخوره
استفاده نشده (یعنی هیچ پولی واریز نکینید) فکر کنم بهترین گزینه باشد

نکته مهم اینه مجمع شرکت گذشته و سهم هیچ دلیلی برای این اختلاف 50 تومنی ندارد
در قیمت 125
این 50 نومن یعنی 40 درصد سود ناقابل از همین الان

hadi.a
2011/06/14, 16:53
این حق را بگذارید برای استفاده نشده همین الانش 50 تومن با سهم فاصله داره
در ضمن سهم هم معلومه الکی داره منفی میخوره
استفاده نشده (یعنی هیچ پولی واریز نکینید) فکر کنم بهترین گزینه باشد

نکته مهم اینه مجمع شرکت گذشته و سهم هیچ دلیلی برای این اختلاف 50 تومنی ندارد
در قیمت 125
این 50 نومن یعنی 40 درصد سود ناقابل از همین الان

آخه قیمت خرید من 148 بازم خدا بده برکت 20درصدم خوبه.

باربد
2011/06/14, 21:50
فردا اخرین روز معامله حق تقدم سرمایه گذاری سایپای دوستان مطلع باشند

باربد
2011/06/14, 23:27
بارید گفتی حق بازی منم تازگی ها علاقه مند شدم همین استفاده نشده های وسپه 90 درصد سود داد به خریدارانش
راستی مثلا همین فولادح که تو یه رنج قیمتی خاص معامله نشد شرکت چطوری پول رو میده میانگین میگیره میده؟
نظرت راجع به فولادح برای خرید و واریز 100 تومن چیه؟ میگن تا قبل مجمع تبدیل به سهم میشه نظرت روش چطور بید؟ بدجور چشمک میزنه
با توجه به 3 درصد افزایش نرخ فولاد وحمایتهای عشایر و و مهر از این سهم انتظار شکست 340 را دارم
اما چیزی که واضحه این حق تقدم استفده نشده است و تا به سهم تبدیل شدن راه داره
یعنی با فرض فروش رفتن 500 میلیون سهم که حدودا یک هفته طول خواهد کشید و سپس ثبت ان به نظرم با توجه به نزدیکی قیمت حق ها و سهم از نظر درصدی ریسکش کمی بالای
یعنی اگر شما 190 بخری و 100 بریزی برات میوفته 290 در صورتیکه خود سهم را میتونی به راحتی 300 بخری بی درد سر
حقهای خوب تو بازار زیاد پیدا میشه

باربد
2011/06/14, 23:30
راستش یادمه همین حق تقدم فولاد را که از مجمع گیرم اومده بود روی 197 فروختم
دارم کم کم به خودم امیدوار میشم

امپراتور7
2011/06/14, 23:32
تا قبل مجمع باید تبدیل به سهم بشه و تو مجمع با سرمایه جدید سود تقسیم میشه!

باربد
2011/06/15, 00:00
تا قبل مجمع باید تبدیل به سهم بشه و تو مجمع با سرمایه جدید سود تقسیم میشه!ببینید با توجه به صف فروش بودن فولاد شما فردا میتوانید خود سهم را در 298 هم خرید کنید و این اختلاف 8 تومنی حق و سهم ارزش ریسک را ندارد
منظور من اینه که در حق بازی وقتی شما ریسک میکنید باید ارزش انرا هم داشته باشد
در اینکه تا قبل مجمع ثبت می شود حرفی نیست
در اینکه سود به ان تعلق میگیرد حرفی نیست
اما احتمال دارد تا مجمع سهم به قیمتهای جذابی برای خرید یا فروش برسد که شما با خرید حق این امتیاز را از خود سلب کرده اید انهم تنها برای 8 تا 15 تومن اختلاف قیمت که به 5 درصد هم نمیرسد
البته شاید من دارم اشتباه میکنم اما در مورد فولاد من خود سهم را در قیمتهای فردا ارزنده میدانم
اگر چه منفی سهم برای مفت خری حق است و بس

امپراتور7
2011/06/15, 07:41
ببینید با توجه به صف فروش بودن فولاد شما فردا میتوانید خود سهم را در 298 هم خرید کنید و این اختلاف 8 تومنی حق و سهم ارزش ریسک را ندارد
منظور من اینه که در حق بازی وقتی شما ریسک میکنید باید ارزش انرا هم داشته باشد
در اینکه تا قبل مجمع ثبت می شود حرفی نیست
در اینکه سود به ان تعلق میگیرد حرفی نیست
اما احتمال دارد تا مجمع سهم به قیمتهای جذابی برای خرید یا فروش برسد که شما با خرید حق این امتیاز را از خود سلب کرده اید انهم تنها برای 8 تا 15 تومن اختلاف قیمت که به 5 درصد هم نمیرسد
البته شاید من دارم اشتباه میکنم اما در مورد فولاد من خود سهم را در قیمتهای فردا ارزنده میدانم
اگر چه منفی سهم برای مفت خری حق است و بس

باربد جان با منفی شدن فولاد حق نیز منفی خواهد بود و اختلاف حدود 10 درصدی میشه ممکنه تا مجمع به همچین قیمتی نرسه حق با شماست ریسک خودش رو داره

باربد
2011/06/15, 14:28
باربد جان با منفی شدن فولاد حق نیز منفی خواهد بود و اختلاف حدود 10 درصدی میشه ممکنه تا مجمع به همچین قیمتی نرسه حق با شماست ریسک خودش رو داره

اقا رضا من خیلی دوست دارم
اما خودت ببین امروز حق از 181 تا 199 نوسان داد اما شما نمیتونی این نوسان را بگیری
اما سهم برای شنبه میره رو درصد همین امروز هم از صف فروش به مثبت رسید
در ضمن اینگونه حق ها برای حقوقی ها جذابه چرا که با این حجم نمیتونند سهم را بخرند
برای خرید مثلا 300 میلیون سهم فولاد دو راه دارند یا باید بلوکی بخرند که شرایط خودش را داره و یا باید رنج بکشند که هم زمان بره و حباب قیمتی میسازه
ولی با خرید این حق تقدمها به راحتی درصد افزایش میدهند
همانطوری که دیروز خدمتتان عرض کردم خرید فولاد در منفی امروز یکی از شکار های بازر بود

امپراتور7
2011/06/15, 15:27
اقا رضا من خیلی دوست دارم
اما خودت ببین امروز حق از 181 تا 199 نوسان داد اما شما نمیتونی این نوسان را بگیری
اما سهم برای شنبه میره رو درصد همین امروز هم از صف فروش به مثبت رسید
در ضمن اینگونه حق ها برای حقوقی ها جذابه چرا که با این حجم نمیتونند سهم را بخرند
برای خرید مثلا 300 میلیون سهم فولاد دو راه دارند یا باید بلوکی بخرند که شرایط خودش را داره و یا باید رنج بکشند که هم زمان بره و حباب قیمتی میسازه
ولی با خرید این حق تقدمها به راحتی درصد افزایش میدهند
همانطوری که دیروز خدمتتان عرض کردم خرید فولاد در منفی امروز یکی از شکار های بازر بود

باربد جان کسی که امروز در 181 خرید به قصد مجمع ایا برد نکرد؟ به نظرت فولاد به 281 خواهد رسید تا مجمع؟

باربد
2011/06/15, 15:56
باربد جان کسی که امروز در 181 خرید به قصد مجمع ایا برد نکرد؟ به نظرت فولاد به 281 خواهد رسید تا مجمع؟

رضا جان حس من میگه با اتمام حق ها که احتمالا شنبه باشه یک رالی فولاد داره
احتمال میدم اینبار 340 را رد کنه

Hossein4000
2011/06/15, 23:57
سلام باربد عزيز به نظر شما من ٢٠٠٠٠٠ تا حق فسربح با ميانگين ١٣٩ دارم اگر ١٠٠٠٠٠ تا ديگه بخرم بجاي واريز پول كاره درستيه
البته امروز تازه عضو شدم ولي تمام مطالب شما رو دنبال كردم

باربد
2011/06/16, 09:30
سلام باربد عزيز به نظر شما من ٢٠٠٠٠٠ تا حق فسربح با ميانگين ١٣٩ دارم اگر ١٠٠٠٠٠ تا ديگه بخرم بجاي واريز پول كاره درستيه
البته امروز تازه عضو شدم ولي تمام مطالب شما رو دنبال كردم
جناب حسین جان سلام و عرض خیر مقدم
ابتدا ورودتان را به سایت خوب بورسی که واقعا از اعضای فهیمی در کنار مدیران لایق برخوردار است را بخ شماتبریک میگم
ببین دوست عزیز برای حق فسرب 2 سناریو برقراره
اول اینکه شنبه سازمان مهلت حق تقدم را تمدید کنه با این فرض در نوار صعودی کوتاه مدت قرار میگیره
و دوم اینکه شنبه اخرین روز این سهم باشه
در اینصورت شاهد حجم عرضه و احتمالا کاهش شدید قیمت خواهیم بود و احتمال لمس رقم 113 را نیز دارد
البته از انجا که به زودی اماده یک صعود است تحقق خر کدام از سناریو های فوق می تواند هم سهم و هم حق را تحت تاثیر قراردهد
ولی اگر این رقم را ببیند با قبول ریسک عمل توسط خودتان در محدوده 113 خرید سهم بسیار جذاب است

ببینید من قصد ندارم در این تاپیک شرایط پیش رو برای اینده سهم را به تصویر بکشم
اما طی هر فرایندی ریسک ضرر به سود دوستان 2 به 8 است از 10
البته خود شرایط حق تقدم استفاده نشده و حتی واریز وجه در ان زمان و حتی تغییر روند در هر زمان که عزیزان دوست داشته باشند از ترفند های حق بازیه که اگر در زمان خودش نیاز شد برا ی دوستان علاقه من در زمان خودش در پیام خصوص عرض میکنم

باربد
2011/06/16, 09:37
شفاف سازی
کلیه مطالب بنده جهت مشاوره و دراختیار قرار دادن تجربه به دوستان است
تصمیم نهایی و قبول شرایط فقط به عهده خودتان است

باربد
2011/06/16, 09:39
رضا جان حس من میگه با اتمام حق ها که احتمالا شنبه باشه یک رالی فولاد داره
احتمال میدم اینبار 340 را رد کنه

البته اضافه کنم اگر به هر دلیلی اینبار خودش را نتونه بالا بکشه
من توی 270 منتظرش میشینم

farhad61
2011/06/17, 22:40
باربد جان در کل آیا نسبت خاصی باید بین حق با خود سهم باشه تا اون رو ارزنده دونست مثلا تفاوت قیمتی معادل چند درصد باید داشته باشه تا بگیم حق ارزنده شده؟

باربد
2011/06/17, 23:13
باربد جان در کل آیا نسبت خاصی باید بین حق با خود سهم باشه تا اون رو ارزنده دونست مثلا تفاوت قیمتی معادل چند درصد باید داشته باشه تا بگیم حق ارزنده شده؟
فرهاد جان سلام
در کل حق تقدم سهام همون خود سهامه با یک فر ایند کمی پیچیده تر
مثلا اگر میگویند حق فولاد برای حقوقی ها خوبه در نتیجه مطمینا خود سهم خوبه اما نکته اینه در خرید حق استفاده نشده برای یک حقوقی هیچ محدودیتی نیست و اگر شرکت x بخواهد 500 میلیون حق را یکجا بخرد بعد از واریز 100 تومن قیمت اسمی گویا 500 میلیون سهم را خرید بدون مراحل بلوک و یا رقابت و یا تغییر قیمت
سعی میکنم امشب و در چند مبحث جدا کمی این مسیله را شفاف بیان کنم

باربد
2011/06/17, 23:22
در حالتی میتوان حق بازی را در غالب معاملات اتی سهم دانست
وقتی شخصی اقدام به خرید یک حق تقدم میکند گویا دارد خود سهم را برای 3 تا 4 ماه بعد میخرد
پس باید تصویر روشنی از سهم تصویر کند که به واقعیت نزدیک باشد
در این بین خواب 3 تا 4 ماهه سرمایه مستلزم این است که بین حق و سهم یک حد نصاب درصدی فاصله ایجاد گردد
مثلا وقتی فاصله بین سهمی با حقش را وقتی به تاریخ مجمع کمتر از 3 ماه مانده است تصویر میکنیم
باید ببینیم شرکت به حق سود میدهد یا خیر در اکثر این موارد به حق سود تعلق نمیگیرد چرا که فرصت مقتضی برای مراحل بعدی افزایش سرمایه وجود ندارد
در این حالت سود تقسیمی بر اساس سرمایه قدیم محاسبه و در مجمع برابر تصمیم هیت مدیره قرار است تقسیم شود
در نتیجه این سود از قیمت حق کم می شود
پس اگر سهمی مثلا در مجمع قرار است 50 تومن سود تقسیم کند قیمت حق میشود قیمت سهم با کسر 150
اما نکته اینه در این بین ریسک خواب سرمایه باید از این مبلغ باز هم کاسته شود
پس گاها 5 تا20 درصد قیمت از سهم فاصله بیشتر میگیرد

باربد
2011/06/17, 23:26
در قسمت بعدی باید دید قصد شرکت از این افزایش سرمایه چه بوده و و تاثیر این عمل در سود اوری شرکت چیست
عموما در بانکها افزایش سرمایه با افزایش سود اوری برای بانک همراه است که به شخصه شرکت در افزایش سرمایه بانکها را در قیمتهای مناسب همیشه توام با سود دانسته و میدانم
تاکید میکنم با قیمت مناسب
مثلا سهامداری که با وپست 1100 تومنی وارد افزایش سرمایه می شود و سهامداری که وپست 500 تومنی خریده است حد سود و ضرر یکسان ندارند
پس نقطه ورود بسیار مهم است

امپراتور7
2011/06/17, 23:44
ایا فسربح فردا منفی کامل (تاکید میکنم منفی کامل یه ریالم بالاتر نمییییییییییخرم اگر داد داد نداد نوش جونشون) فرصت خرید میدهد؟
باید صبور بودددددددددددددد خدایا خرج زندگی کمرمون رو شکسته این فروشندگان نازنین رو از ما نگیییییر

باربد
2011/06/17, 23:56
ایا فسربح فردا منفی کامل (تاکید میکنم منفی کامل یه ریالم بالاتر نمییییییییییخرم اگر داد داد نداد نوش جونشون) فرصت خرید میدهد؟
باید صبور بودددددددددددددد خدایا خرج زندگی کمرمون رو شکسته این فروشندگان نازنین رو از ما نگیییییر
اقا رضا کارت درسته فسرب 213 تومنی از مفتم مفت تره
113 تا میخوای حقشو بخری
100 تومنم بریزی
سهمت میوفته 213
اما شاید برای لحظه ای هم اون قیمت را نبینه
البته این یه حسه شاید اشتباه باشه
به هر حال خودمم میشینم کنارت تنها نباشی;)

حبیب
2011/06/18, 08:49
از تمدید مهلت حق تقدم فسرب خبری نشد ؟

باربد
2011/06/18, 08:57
از تمدید مهلت حق تقدم فسرب خبری نشد ؟

تمدید نشده گویا
تا دقایقی دیگر هم پیغام ناظر مبنی بر بسته شدنش امروز میاد

naruto
2011/06/18, 09:28

ای رضای طمع کار حریص!!:d
حرفای اون روزم رو هم که باز باور نکردی
ولی اون قیمتی که گفتم شوخی نبود.
این سهم زیاد زیر 300 نمیمونه
رو این قیمتا مفته
البته برا رسیدن به اون قیمتی که گفتم حداقل 1 سال کار داره
حق فسرب هم حداقل 40 -50درصدی میشه ازش گرفت(با قیمتهای امروز)

باربد
2011/06/18, 09:40
در روال عمومیدر روز پایانی معملات حق تقدم شاهد افزایش میل فروش و افت شدید قیمتی در گذشته بوده ایم
اما امروز فسرب ح با توجه به پایان مهلت مقرر با افزایش تقاضا و با نزدیکی به پایام ساعت رئ به صف خرید می رود
حوب حال شما پیدا کنید دلیل را.........

محمد حقانی
2011/06/18, 11:06
با سلام خدمت باربد عزیز-حدود 26000 حق تقدم فسرب با تمام شده 1580 دارم به نظر شما 1000 ریال را واریز کنم یا بعنوان حق تقدم استفاده نشده برایم به فروش برسانند؟اگر باید 1000 ریال را واریز نمایم چگونه اطلاعات کسب کنم؟لطف کنید اگر شماره ای از شرکت دارید که پاسخگو باشد به بنده اطلاع دهید.

باربد
2011/06/18, 11:44
با سلام خدمت باربد عزیز-حدود 26000 حق تقدم فسرب با تمام شده 1580 دارم به نظر شما 1000 ریال را واریز کنم یا بعنوان حق تقدم استفاده نشده برایم به فروش برسانند؟اگر باید 1000 ریال را واریز نمایم چگونه اطلاعات کسب کنم؟لطف کنید اگر شماره ای از شرکت دارید که پاسخگو باشد به بنده اطلاع دهید.
سلام بر محمد عزیز
با توجه به پایان مهلت حق ها شما فرصت پایین اوردن میانگین را ندارید
ولی ظرف امروز و فردا می توانید وجه را واریز کنید
اما در صورت عدم فرصت کافی برای واریز وجه
راههای دیگیر وجود دارد که از اطلاع رسانی در مکان عمومی معذورم
اگر مایل بودید در پیام خصوصی عرض میکنم
02188543092
اینم امور سهامه میتونید تماس بگیرید

باربد
2011/06/18, 11:47
مبحث بعدی که قصد دارم در صورت تمایل دوستان به ان بپردازم
دسته بندی خرید حق تقدمها و زمان ورود به ان است

سعی میکنم اگر دوستان مایل بودند این مبحث را در چند پست ارایه کنم

bijan askari
2011/06/18, 13:08
پس از تماس با شرکت اعلام شد که:

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام فسرب 1 ماه تمدید شد.

باربد
2011/06/18, 15:20
پس از تماس با شرکت اعلام شد که:

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام فسرب 1 ماه تمدید شد.
ضمن تایید این خبر
احتمالا نماد از فردا یا پس فردا بازگشایی می شود
امیدوارم دوستانی که با تحلیل وارد این حق شده اند سود کافی را ببرند
به دوستان اکیدا توصیه میکنم سهمهای خود را فروشنده نباشند

Hossein4000
2011/06/18, 15:54
پس تکلیف اونایی که 100 تومن را واریز کردن چی میشه ؟؟؟

باربد
2011/06/18, 16:05
دیدم دوست عزیزی مطلب بنده را در سایت همسایه نقل قول کرده که دوست دارم در همین جا شفاف سازی کنم

سرکار خانم اریانفر ضمن احترامی که برای شما و دیگر دوستان قایلم
و ضمن تشکر از شما که قبول زحمت کرده دست نوشته های بنده را تامل و تحمل میکنید
باید خدمت شما عرض کنم
ارین چه سهم و چه حق برای سهامدار سود اور است
حالا چرا؟
اصلا چرا من حق ارین را دارم(البته سهمش را هم دارم)؟
ارین مبلغ قیمت سهمش 144 است (با قیمت امروز)
سرمایه بانک 200 میلیارد
خوب طبق قانون جدید تمام بانکها موظفند تا پایان تیر ماه سرمایه خود را به حداقل 400 میلیارد افزایش دهند که در غیر اینصورت.........
خوب 3 سناریو داریم
سهم تا قیمت 200 و بالاتر رشد کنه بره افزایش سرمایه با همین محدوده باز بشه
دوم سهم درجا بزنه بره افزابش سرمایه مثل دفعه قبل یکشبه رشد کنه
سوم که فرض مهال است
با تعلل شرکت افزایش سرمایه نده و نزول ارتقا بگیره که در این صورت هرچخ مدیریت رشته است پنبه میشود

نتیجه گیری
این سهم مجبوره افزایش سرمایه بده
مجبوره رشد کنه
من نوعی با هر سرمایه ای از سهامداری این شرکت سود میبرم نه نوسانگیری
امیدوارم جوابم قانع کننده باشد
در صورت هر ابهامی برای دوستان بنده حاضر به توضیح بیشتر هستم

باربد
2011/06/18, 16:09
پس تکلیف اونایی که 100 تومن را واریز کردن چی میشه ؟؟؟

چیز خاصی نمیشه
شرکت میگه شما اینقدر وقت دارید پول بریزید
حالا یکی روز اول میریزه
یکی مثل شما اخر دو ماه
یکی هم یک ماه دیگه
شما چیزی از دست ندادی سهم را به قیمت پایینتر خریدی
یعنی اگر شما حق را 150 خریده باشی و 100 تومن ریخته باشی الان صاحب سهم 250 تومنی هستی که هنوز ثبت نشده

farhad61
2011/06/18, 20:39
سلام دوباره به باربد عزیز
من سوالم رو در چند پست قبل پرسدم ولی به نظر خودم به جوابی نرسیدم !! :-/
اول بگم یه لطف بکن در حد کلاس اکابر توضیح بده که بالاتر متوجه نمیشم :D
بین قیمت حق و خود سهم چقدر که فاصله باشه میشه به ارزندگی حق دید مثبت داشت ( آیا درصد خاصی داره ، مثلا وقتی یه حق به 60 درصد قیمت سهم رسید میشه گفت ارزنده هست و باید خرید داشت)
و با این تفاصیر همین حق فسرب آیا در این قیمت ارزش خرید داره ( اگه امکان داره جواب این سوال رو به عنوان یک مثال عینی در توضیحاتتون بیارین ، که مثلا اگه حق به چه قیمتی رسید میشه خرید کرد)
ممنون که راهنمایی میکنید :x

بابک خان
2011/06/18, 22:29
در روال عمومیدر روز پایانی معملات حق تقدم شاهد افزایش میل فروش و افت شدید قیمتی در گذشته بوده ایم
اما امروز فسرب ح با توجه به پایان مهلت مقرر با افزایش تقاضا و با نزدیکی به پایام ساعت رئ به صف خرید می رود
حوب حال شما پیدا کنید دلیل را.........

اینم دلیل مثبت شدنش.تابلو بود!!!:)):))

باربد
2011/06/18, 22:41
سلام دوباره به باربد عزیز
من سوالم رو در چند پست قبل پرسدم ولی به نظر خودم به جوابی نرسیدم !! :-/
اول بگم یه لطف بکن در حد کلاس اکابر توضیح بده که بالاتر متوجه نمیشم :D
بین قیمت حق و خود سهم چقدر که فاصله باشه میشه به ارزندگی حق دید مثبت داشت ( آیا درصد خاصی داره ، مثلا وقتی یه حق به 60 درصد قیمت سهم رسید میشه گفت ارزنده هست و باید خرید داشت)
و با این تفاصیر همین حق فسرب آیا در این قیمت ارزش خرید داره ( اگه امکان داره جواب این سوال رو به عنوان یک مثال عینی در توضیحاتتون بیارین ، که مثلا اگه حق به چه قیمتی رسید میشه خرید کرد)
ممنون که راهنمایی میکنید :x
فرهاد جان سلام
ببین دوست من به طور کلی شما قیمت سهم را لحاظ کنی با کسر برخی رقمها قیمت حق در میاد
اول قیمت اسمی سهم
پس تا اینجا داریم که قیمت حق میشه قیمت سهم با کسر قیمت اسمی
حال وقتی به حق سود تعلق نمیگیره میشه قیمت سهم با کسر قیمت اسمی و سود تقسیمی در مجمع
حالا وقتی مدیریت شرکت را در سریعتر ثبت کردن افزایش سرمایه در نظر بگیریم برای ریسک خواب سرمایه شما باز یک مبلغی از قیمت حق را باید کسر کرد
حالا وقتی این فاصله زیاد میشه (مثل فسرب)
تناسب ریسک سود به ضرر شما پایین میاد این میشه که یکی مثل من تا خر خره حق میخره
قصد داشتم این موضوع را در مبحث جدایی مطرح کنم ولی گویا مورد علاقه دوستان نبود

باربد
2011/06/18, 22:42
اینم دلیل مثبت شدنش.تابلو بود!!!:)):))
معما چو حل گشت اسان شود
چرا هیجکس صبح نگفت تابلوی

باربد
2011/06/18, 22:49
در ادمه باید بگم دوستان قیمت حق و جذابیت ان با درصد قیاس نمیشه بلکه میزان رویه رو به رشد صنعت و اختلاف ریالی بی علت سهم و حق میتونه بین سهم و حق سهم ارزنده تر را مشخص کنه
مثلا خداییش بین ارین 160 تومنی و حق 170 تومنی ادم ناقص العقل میره حق رابخره
اونم حقی که باید بین 40 تا 50 باشه
اما بین سهم 290 تومنی و حق 125 تومنی فسرب شما بگید کدام بهتره؟
قصد داشتم در مورد فسرب و اینکه چرا بنده ریسک سیستماتیک این موضوع را 2 به 10 میدانم کمی توضیح دهم
اما با تمدید این مهلت و جوی که مطمینم با صحبتهایم در خرید یا فروش دوستان حادث میگردد سعی دارم فعلا سکوت کنم

ناظم
2011/06/18, 23:36
باربد عزیز سلام خرید کدام سهام را پیشنهاد میکنید وضمنا من با توجه به نظرتان 10000 حق فسرب خریدم کهنهایت تشکر را از شما دارم

باربد
2011/06/18, 23:40
باربد عزیز سلام خرید کدام سهام را پیشنهاد میکنید وضمنا من با توجه به نظرتان 10000 حق فسرب خریدم کهنهایت تشکر را از شما دارم
جناب ناظم سلام
بنده در مقامی نیستم که در حضور اساتید اصاعه ادب کرده به شما خرید سهم توصیه کنم
بنده تنها برادر کوچکی هستم که در حد توان کمک برادر دیگر کند با توکل بر خدا

farhad61
2011/06/19, 04:53
قصد داشتم این موضوع را در مبحث جدایی مطرح کنم ولی گویا مورد علاقه دوستان نبود

آقا ما علاقمونو چطور باید نشون بدیم به خدا یه بار بیشتر نمیتونیم تشکر رو بزنیم :d اگه لازم باشه میاییم و زنگ در خونتون رو هم میزنیم :)) البته بعد فرار میکنیم ها >:)

su6iant
2011/06/19, 07:03
آقا ما علاقمونو چطور باید نشون بدیم به خدا یه بار بیشتر نمیتونیم تشکر رو بزنیم :d اگه لازم باشه میاییم و زنگ در خونتون رو هم میزنیم :)) البته بعد فرار میکنیم ها >:)

من هم با فرهاد61 موافقم ، خيلي ها روزانه ميان توي اين تاپيك و ازش استفاده مي كنند ، خداييش من تا حالا اينقدر در مورد حق تقدم ها نمي دونستم ، به چندين نفر از دوستان و آشنايان هم اين تاپيك رو معرفي كردم ، چون واقعا حال داد بهم. پاينده باشي باربد جان

باربد
2011/06/19, 07:53
رسول اکرم پیشوای همه مسلمانان فرمودند

"ذکات علم نشر ان است"
امید است در سایه حق رستگار شویم
از بذل لطف دوستان نهایت تشکر را دارم

zanjansat
2011/06/19, 08:19
سلام و خسته نباشید من هم از شما متشکرم
خود سهم رو امروز دوباره منفیش کردن اصلا من موندم این ناظر بورس از دودوتا چهارتا چیزی بارش میشه

امیرعلی
2011/06/19, 08:19
خرید حق خارزم دوستان تا کی فرصت داره

zanjansat
2011/06/19, 08:22
دوست عزیز چرا نماد فسربح امروز تا این لحظه بازگشایی نشده

باربد
2011/06/19, 08:23
در مسیر حقوقی ها

در بحث افزایش سرمایه چیزی که باب اینه که بیشتری سود را ببریم
حالا کی بهتر از مدیران خود شرکتها و افراد مطلع
دراینگونه مواقع خرید یا فروش های افراد وابسته میتونه خیلی از جوابها را بده
مثلا وقتی حقوقی ها برای خرید سنگین یک حق تقدم سهم و خود حق را با وجود پتانسیل بالا رشد منفی نگاه میدارند
بدانید بعد از این طوفان باغ زیبایی نهفته است
و یا بلعکس
مثال در نماد فولاد بعد از افت قیمت سهم تا 290
که باعث خرید عده ای حقوقی ها در 181 حق ها شد
به محض تمام شدن حق ها شاهدرشد سریع خود سهم بودیم

باربد
2011/06/19, 08:24
دوست عزیز چرا نماد فسربح امروز تا این لحظه بازگشایی نشده
باید اطلاعیه بازگشایی مجدد از طرف سازمان بیاد
که این امر اگر امروز صورت بگیره فردا باز گشایی می شود

باربد
2011/06/19, 08:27
سلام و خسته نباشید من هم از شما متشکرم
خود سهم رو امروز دوباره منفیش کردن اصلا من موندم این ناظر بورس از دودوتا چهارتا چیزی بارش میشه

اگر به هر طریقی خود سهم امروز فردا بتونه خودشو بالای 290 تثبیت کنه
دوستانی که حق فسرب را خریده اند در کوتاه مدت هم سود خوبی میبرند

zanjansat
2011/06/19, 08:28
باید اطلاعیه بازگشایی مجدد از طرف سازمان بیاد
که این امر اگر امروز صورت بگیره فردا باز گشایی می شود

بسیار سپاسگذارم
من مقدار زیادی حق فسرب داشتم و دیروز دایما با شرکت در تماس بودم و یه ذره عجله کردم و 60 درصد سبدم رو دادم رفت ولی صعود تا قله 160 به نظرم امکان پذیره نظر شما چیه استاد
رو 128 دوباره وارد بشم

باربد
2011/06/19, 08:34
بسیار سپاسگذارم
من مقدار زیادی حق فسرب داشتم و دیروز دایما با شرکت در تماس بودم و یه ذره عجله کردم و 60 درصد سبدم رو دادم رفت ولی صعود تا قله 160 به نظرم امکان پذیره نظر شما چیه استاد
رو 128 دوباره وارد بشم
اولا استاد شمایید که برای کسب علم تلاش میکنید
در ثانی تمام تلاش شرکت برای تمدید مهلت از بین بردن این فاصله قیمت و ایجاد انگیزه خریدار حق برای واریز قیمت اسمی بوده که به مظر من با مدیریت صحیح محقق خواهد شد

پیشنهاد من اینه به روند سهم تا بسته بودن حق تامل کنید
الان روند خود سهم میتونه روند حق را رقم بزنه

باربد
2011/06/19, 13:30
خوب سوالی که برای همه پیش میاد و هیچکس نپرسید
اگر حق تقدم در هر دو مرحله فروخته نشود چی سر سرمایه ما می اید؟
درسته این سوال بسیار مهمه اما نکته جالب اینه چرا با اینهمه مخاطب این تاپیک چرا کسی این سوال را نپرسیده
عیبی نداره خودم میگم
گاها پیش میاد که شرکتی به درصد بالا افزایش سرمایه میده و به دلایلی این حق تقدمها برای بازار جذابیت نداره
در این حالت اگر اشتباه نکنم شرکت موظفه تمامی حق تقدمهااستفاده نشده ای که توسط بازار خریداری نشده را یا خود یا کارگزار ناظر که به وکالت از طرف شرکت قرار است انها را بفروشد خریداری کند

در اینجور مواقع است که گاهها صدای سهامدار در می اید
مثلا سهم را تا نهایت نزول سوق میدهند و حق ها را با اختلاف فاحش مفت خر می کنند
مثالش خفنر
حق تقدم 25 تومنی به 10 تومن فروخته شد
کی به کیه
وقتی میری یک همچین شرکتی افزایش سرمایه شرکت میکنی باید فکر اینجاشم بکنی

باربد
2011/06/19, 13:31
خوب داریم به نکات جالبی میرسیم
حالا مبحث بعدی اینه سهم بیشتر سود میده یا حق سهم

Hossein4000
2011/06/19, 13:38
سلام بر باربد
هنكام افزايش سرمايه اين شركت در بند اخر ان شركت توسعه معادن روي ايران (كروي) تعهد كرده 5 روز پس از پايان مهلت حق تقدم تمامي حقهاي باقي مانده را خريداري نمايد
با تشكر

باربد
2011/06/19, 14:14
سلام بر باربد
هنكام افزايش سرمايه اين شركت در بند اخر ان شركت توسعه معادن روي ايران (كروي) تعهد كرده 5 روز پس از پايان مهلت حق تقدم تمامي حقهاي باقي مانده را خريداري نمايد

با تشكر
سلام حسین جان
البته بنده در زمان افزایش سرمایه سهامدار شرکت نبوده ام و از باب روال متداول عرض کردم
واز شما که برگ حق تقدم را دارید و راهنمایی کردید کمال تشکر را دارم

paria
2011/06/19, 15:29
سلام جناب باربد.از مطالب مفیدتون ممنون و سپاسگذاریم
اگر خاطرتون باشه فرمودید آرینح 51 تومنی رو بدون واریز 100 تومن نگه دارم تا شرکت بفروشه.آیا باز هم روی همین نظر هستید؟
با توجه به افت مداوم آرینح که داره رو اعصاب من راه می ره و با این اوضاع احتمال افت تا 27 28 تومن هم بعید به نظر نمی رسه لطفا بگین چیکار کنیم؟
اگه 100 تومن رو واریز کنیم زودتو به سهم و پولمون می رسیم یا اگه به شرکت واگذار کنیم؟اصلا دیگه سود رو بی خیال شدم می خوام به اصل سرمایم برسم.
در ضمن اگر آرینح رو با حق فسرب عوض کنم خوبه؟ببخشید این قدر سوال کردم این آرینح بدجور فکر من رو مشغول کرده شرمنده
منتظرراهنماییتون هستم ممنون

باربد
2011/06/19, 15:33
سلام جناب باربد.از مطالب مفیدتون ممنون و سپاسگذاریم
اگر خاطرتون باشه فرمودید آرینح 51 تومنی رو بدون واریز 100 تومن نگه دارم تا شرکت بفروشه.آیا باز هم روی همین نظر هستید؟
با توجه به افت مداوم آرینح که داره رو اعصاب من راه می ره و با این اوضاع احتمال افت تا 27 28 تومن هم بعید به نظر نمی رسه لطفا بگین چیکار کنیم؟
اگه 100 تومن رو واریز کنیم زودتو به سهم و پولمون می رسیم یا اگه به شرکت واگذار کنیم؟اصلا دیگه سود رو بی خیال شدم می خوام به اصل سرمایم برسم.
دوست عزیز سلام
اولا بنده خودم در 420 سنگین ارین خریدم
در ثانی ارین 27 تومنی را بعید میدانم
ثالثا دید شما برای سرمایه گذاری در این مورد بسیاردخیل است(کوتاه مدت خریده اید بلند مدت و یا میان مدت)
در اخر با فرض تمام صحبتها
بنده همچنان بر رشد ارین پایبند بوده و هستم اما هر چه گشتم نظری بر صعود کوتاه مدت ندیدم که از طرف بنده درج شده باشد

در اخر اگر ارین در تاریخ 6 یا 7تیر ماه رقم 27 یا 30 را دید هم بنده و هم شما پله اخر را وارد می شویم
دوست عزیز اینقدر عجول نباش
روزی که به دوستان پیشنهاد خرید ارین را دادم در همان پست گفتم تا چند ماه سهامداری کنید
الان هم میگم میانگینتان را روز اخر پایین بیار و صبوری کن

باربد
2011/06/19, 15:36
شفاف سازی
دوستانی که با تحلیل بنده خرید میکنند باید تحلیل زمانی را نیز مد نظر قرار دهند

به دوستان بانک سینای 130 تومنی را یاد اوری میکنم و نتیجه سهامداری
دوستان گاهها یک سهم در یک فراز نشیب به شما در طی 6 ماه 40 درصد سود میدهد و دیگر سهم در یک بازه زمانی راکد مانده به یکباره همون 40 درصد را یک روزه میدهد
انتخاب با شما
هر کی دوست داشت اخر سال بیاد سبد میدیم ببینیم سهامداری بیشتر سود داده یا شاخه به شاخه پریدن

باربد
2011/06/19, 15:50
در ضمن اگر آرینح رو با حق فسرب عوض کنم خوبه؟ببخشید این قدر سوال کردم این آرینح بدجور فکر من رو مشغول کرده شرمنده

دوست عزیز اگر دقت کرده بتشید من حق را در سبد میان مدت قرار میدهم
پس بنا به درصدبندی سبد شما نباید نزول 51 تا 40 به این شدت بار سنگینی بر سبد شما گذاشته باشه
مخصوصا که بنده همیشه پیشنهاد به خرید پله ای میکنم
اما جابجایی دو حق را با هم توصیه نمیکنم

يگانه
2011/06/19, 15:52
موضوع: تمدید مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1389/12/24 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 92,000 میلیون ریال بهمبلغ 322,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 230000 میلیون ریال ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1390/03/29 لغایت تاریخ 1390/04/27 و شماره حسابهای زیر جهت واریز وجوه تعیین شده ست.
شماره حساب بانک شعبه

0208471999004 صادرات ايران فرودگاه زنجان

http://www.codal.ir/Reports/Priority...HXOPX7pw%3d%3d

paria
2011/06/19, 15:56
دوست عزیز سلام
اولا بنده خودم در 420 نگیم ارین خریدم
در ثانی ارین 27 تومنی را بعید میدانم
ثالثا دید شما برای سرمایه گذاری در این مود بسیاردخیل است(کوتاه مدت خریده اید بلند مدت و یا میان مدت)
در اخر برض تمام صحبتها
بنده همچنان بر رشد ارین پایبند بوده و هستم اما هر چه گشتم نظری بر صعود کوتاه مدت ندیدم که از طرف بنده درج شده باشد

در اخر اگر ارین در تاریخ 6 یا 7تیر ماه رقم 27 یا 30 را دید هم بنده و هم شما پله اخر را وارد می شویم
دوست عزیز اینقدر عجول نباش
روزی که به دوستان پیشنهاد خرید ارین را دادم در همان پست گفتم تا چند ماه سهامداری کنید
الان هم میگم میانگینتان را روز اخر پایین بیار و صبوری کن

سپاسگذارم جناب باربد.اعصابم آروم شد.من سهم رو برای نوسان خریده بودم ولی الان میان مدتی حاضرم با سهم بمونم ولی نمیتونم 100 تومن رو واریز کنم به جاش تصمیم گرفتم پله آخر رو روز آخر وارد بشم
مخصوصا وقتی می بینم با چه حجمی دارن حق آرین رو جمع می کنن حرصم میاد با ضرر از سهم خارج بشم.پس 3 ماهی صبر می کنم
ممنون و سپاسگذارم.فردا اگر شد حق فسرب هم برمی دارم
موفق و پرسود باشید

باربد
2011/06/19, 15:59
سپاسگذارم جناب باربد.اعصابم آروم شد.من سهم رو برای نوسان خریده بودم ولی الان میان مدتی حاضرم با سهم بمونم ولی نمیتونم 100 تومن رو واریز کنم در عوض تصمیم گرفتم پله آخر رو روز آخر وارد بشم
مخصوصا وقتی می بینم با چه حجمی دارن حق آرین رو جمع می کنن حرصم میاد با این همه ضرر از سهم خارج بشم.پس 3 ماهی صبر می کنم
ممنون و سپاسگذارم.فردا اگر شد حق فسرب هم برمی دارم
موفق و پرسود باشید
افرین بر شما خواهر گلم
سعی میکنم فاکتور های خرید حق را کم کم در این تاپیک عرض میکنم تا طعم شیرین نوسان را هم بچشید

paria
2011/06/19, 16:25
ضمنا جناب باربد با عرض پوزش من مقداری هم حق غدیر با میانگین 315 دارم.اگر توصیتون در این مورد واریز 100 تومن باشه این یکی رو چون تعدادش کمه میتونم واریز کنم.البته تا نظر شما چی باشه.
سپاسگذارم

باربد
2011/06/19, 16:38
تعریف کلی حق تقذم عبارت است از امتیاز استفاده از سهام افزوده شده یک شرکت که شما این امتیاز رامیتوانید به مراحل زیر استفاده کنید
یا قیمت اسمی سهم را ریخته و صاحب سهم می شوید
و یا این امتیاز را به فرد ثالث به قیمت مورد توافق واگذار میکنید(همان چیزی که الان در خرید و فروش حق تقدم صورت میگرد)
و یا حالت اخر اینکه شما بدون انجام دادن دو راه بالا عملا به شرکت اجازه میدهید امتیاز افزایش سرمایه شما را برایتان بفروشد (همان حق تقدم استفاد نشده)

حال در این بین اگر شما حق را از بازار بخرید شما همان شخص ثالث هستید که امتیاز را از دیگری خریده و بقیه مراحل که در پست های بعدی توضیح میدهم
ولی اگر شما در مجمع فوق العاد سهادار رکت باشید در مقام اول قرار میگیرید
این یک تعریف کلی بود
ادامه دارد .......

باربد
2011/06/19, 16:52
در روند کلی خرید حق تقدم(در نقش شخص ثالث) شما باید فاکتور های زیر را لحاظ کنید
سهم در چه محدوده ای از صعود قرار دارد
یا به قول تکنیکالیستها در چه موجی است
دوم اینکه برنامه سهامدار عمده برای سهم چیست
سوم اینکه ارزش ریسک سیستماتیک چقدر بالای

اگر شما سهمی را که در مرحله صعود است پیدا میکنی خرید حق این سهم در قیمت مطلوب یا کف قیمتی سهم یا همون محدوده میت سهم میتواند نوسانات جالبی بدهد

تذکر مهم

شرایط کاهش قیمت سود مجمع (احتمالی) وریسک خواب پول را لحاظ کنید

ادامه دارد......

باربد
2011/06/19, 17:33
برای فرض همین غدیر را مثال می زنیم غدیر در قیمت 355 بعد از مجمع بازگشایی شد و به دلایل خاص تا 330 افت کرد و بعد مورد حمایت سهامدار عمده قرار گرفت(بند 2 فاکتور های بالا)
بعد که قیمت به 400 رسید شرایط برای بازگشایی حق اماده شد
حق در محدوده 300 باز شد
خوب از انجا تا به امروز غدیر در یک نوار نوسانی بین 380 تا 440 در نوسان بوده است
در همین راستا حق تقدم این سهم نیز بین268 تا 348 در نوسان بوده
پس تا اینجا گفتیم حرکت حق رابطه مستقیم با خود سهم داره در روال عادی

ادامه دارد ........

farhad61
2011/06/19, 20:55
باربد جان باز هم از توضیحات کاملت سپاسگذارم
در مورد حق فسرب در صورت خرید باید چه مدت با این حق سهم بود ؟ اگه بخاییم از دید نوسان گیری و یا کوتاه مدت حساب کنیم ؟ به نظرتون بعد از بازگشایی بهترین قیمت برای وارد شدن چه مبلغی هست؟

باربد
2011/06/19, 23:27
باربد جان باز هم از توضیحات کاملت سپاسگذارم
در مورد حق فسرب در صورت خرید باید چه مدت با این حق سهم بود ؟ اگه بخاییم از دید نوسان گیری و یا کوتاه مدت حساب کنیم ؟ به نظرتون بعد از بازگشایی بهترین قیمت برای وارد شدن چه مبلغی هست؟
قیمت فردا برای ورود به سهم مناسب است
به نظر من به دلیل افزایش سرمایه با درصد بالا شرکت اصلی تمایل بالایی به خرید این حقها از طریق بازار دارد و در نهایت واریز پول
از این رو برای این امر تمام رایزنی ها را کرد تا این مهلت را تمدید کند
از طرفی از انجا که شرکت معادن روی متعهد گردیده در صورت عدم خرید حقها توسط بازار انها را خریداری نماید
برای همین علت باکمک به افت قیمت خود سهم تا قیمت 265و عرضه های با مدیریت تا مبلغ 118 تومن بر روی خود حق قیمت حق را برای خرید جذاب کرد
که اگر بازار انها را نخرید خود شرکت در نازلترین قیمت بخرد
حالا بازی از دید من از فردا تغییر میکند
از انجا که در فاصله قیمتی 120 تا 150 با حجم بالای خرید توسط حقوقی ها مواجه بودیم
تا محدوده 140 باید با حجم خرید برای 2روز اول روبرو شویم
از این پس سهامداران تقسیم می شوند
عدهای نوسانگیر هستند و کوتاه مدتی به این دوستان توصیه میکنم در صورت افزایش عرضه سود خود را سیو و از سهم خارج شوند

دسته دوم بلند مدتی هستند
که به این دوستان توصیه میکنم از قسمتی از سهام خود در سود خارج و از پول حاصل وجه 100 تومن را ریخته و صاحب سهم 230 تومنی شوند و بعدا سهم خود را در محدوده 320 تا 400 بفروشند (حداقل 6 ماهه)
دسته سوم که خودم را نیز شامل می شود
کسانی هستند که میانگین خود را تا حداقل پایین اورده و منتظر بازی سهادار عمده مینشیند
اگر همسو با نظر من باشد گین سنگین میگیرم
و اگر بر خلاف جریان پیش رفت در هر قیمتی خارج شوم سود است

باربد
2011/06/19, 23:32
چند نکته مهم
اگر فردا سهم خود را به بالای 300 بکشد
فاصله حق با سهم به 170 تومن میرسه
احتمالا فردا در نماد فسرب شاهد حمایت سهامدار عمده خواهیم بود که در اینصورت در نماد حق در درصد های مثبت حجم بالای جابجا می شود
نکته سوم اگر فسرب خود را بالای 315 تحکیم کند افق جدیدی روبری سهم باز میشود که رقم های جالبی برایش میسازد
فسرب قصد فروش زمینهایش را دارد
که بعد از مراحل افزایش سرمایه احتمالا از این بابت تعدیل خوبی میدهد
در عرضه و کاهش قیمت
اگر دقت کرده باشید در محدوده حمایتی جابجایی های سنگینی صورت میگرفت که نشان از مدیریت عرضه و تقاضا برای کنترل قیمت داشت
به حجم معاملات در محدوده 270 دقت کنید

باربد
2011/06/19, 23:35
برای فرض همین غدیر را مثال می زنیم غدیر در قیمت 355 بعد از مجمع بازگشایی شد و به دلایل خاص تا 330 افت کرد و بعد مورد حمایت سهامدار عمده قرار گرفت(بند 2 فاکتور های بالا)
بعد که قیمت به 400 رسید شرایط برای بازگشایی حق اماده شد
حق در محدوده 300 باز شد
خوب از انجا تا به امروز غدیر در یک نوار نوسانی بین 380 تا 440 در نوسان بوده است
در همین راستا حق تقدم این سهم نیز بین268 تا 348 در نوسان بوده
پس تا اینجا گفتیم حرکت حق رابطه مستقیم با خود سهم داره در روال عادی

ادامه دارد ........
خب و اما ادامه
حالا با یک سرمایه مساوی به نظرتان سهامدار غدیر بیشتر سود میکند یا سهامدار حق تقدم ؟

باربد
2011/06/19, 23:50
خب و اما ادامه
حالا با یک سرمایه مساوی به نظرتان سهامدار غدیر بیشتر سود میکند یا سهامدار حق تقدم ؟
جوابش را خودم میگم در این مورد چون قیمت حق برابری با قیمت خود سهم دارد(منهای 100 تومن) کسی که بتواند کف سقف را درست تشخیص دهد به دفعات می توانسته نوسانات جالب بگیرد

اما نکته مهم اینه هر چه قدر در حق تقدمهای بازار بورس (نه فرابورس)قیمت به رقم صفر نزدیکتر باشد سودی که از حق میتوان گرفت به مراتب از خود سهم بیشتر است حالا دلیل....

باربد
2011/06/19, 23:57
در بازار اصلی از انجا که دامنه نوسان حق تقدم 8 و سهم 4 است
هر چقدر قیمت حق تقدم از 100 پایینتر و به صفر نزدیکتر باشد سود و زیان بیشتری می رساند

مثلا اگر ما فرض کنیم سهم ایکس 150 تومان قیمت داشته باشد و حق ان 40 تومان
و سهم در محدوده حمایتی باشد و
با اولین 4 درصد مثبتبه رقم 156 میرسد
در حالیکه حق با 8 درصد مثبت به رقم 432 ریال میرسد
و این فاصله ایجاد شده تعداد 8 درصد های حق را برای رسیدن به قیمت سهم بیشتر میکند
در نتیجه با 20 درصد رشد سهم صاحب حق تقدم 40 درصد سود کرده
در حالی که بعد از این قضیه
سهم به قیمتی معادل 180 تا 184 رسیده
در حالی که حق به قیمتی معادل 560 تا 580 ریال رسیده که فاصله بین حق و سهم نیز بالا رفته
حالا مزیت این امر اینه که در برگشت برای چند روز حق فرصت خروج را میدهد ولی سهم خیر
این اجازه خروج نیز از تبدیل فاصله 110 تومنی به 122 تومنی حاصل می شود
البته در برگشت نیز این امر مصداق دارد
مثالش ارین که هنوز یک گپ 10 تومنی خلا داریم

باربد
2011/06/20, 09:12
خدا را شکر بازار منفیه این صف را چیدند
اگر مثبت بود چی میشد
مبارک همه اونایی که به این بنده کوچک خدا اعتماد کردند
خداوند هیچ بنده ای رو دست خالی از درگاهش رد نمیکنه

hadi.a
2011/06/20, 09:39
یه مثبت دیگه بخوره از ضرر میام بیرون

باربد
2011/06/20, 11:15
فردا حق فسرب به محدوده 150 میرسه که به دوستان قولش را داده بودیم
از 125 تا اینجا 20 درصد مبارک وستان باشه اونم تو کمتر 4 روز کاری

شفاف سازی بنده همچنان تصمیمی بر فروش ندارم

su6iant
2011/06/20, 11:33
جوابش را خودم میگم در این مورد چون قیمت حق برابری با قیمت خود سهم دارد(منهای 100 تومن) کسی که بتواند کف سقف را درست تشخیص دهد به دفعات می توانسته نوسانات جالب بگیرد

اما نکته مهم اینه هر چه قدر در حق تقدمهای بازار بورس (نه فرابورس)قیمت به رقم صفر نزدیکتر باشد سودی که از حق میتوان گرفت به مراتب از خود سهم بیشتر است حالا دلیل....

چرا فرابورسي ها فرق دارند ؟ فرقشون چيه؟

باربد
2011/06/20, 11:42
چرا فرابورسي ها فرق دارند ؟ فرقشون چيه؟
در فرابورس دامنه نوسان حق و سهم 5 است

vet
2011/06/20, 11:47
دوست عزیز نظرتون در مورد حق بانک آرین چیه؟
اگه ممکنه توضیح بدید که بریم برا خریدش یا نه ونیز تو چه قیمتی مناسبه برا خرید اگه الان مناسب نیست
ممنون

باربد
2011/06/20, 12:00
دوست عزیز نظرتون در مورد حق بانک آرین چیه؟
اگه ممکنه توضیح بدید که بریم برا خریدش یا نه ونیز تو چه قیمتی مناسبه برا خرید اگه الان مناسب نیست
ممنون
کمی بازی این حق پیچیده شده
اختلاف قیمت حق با سهم باید به 110 تومن برسه
حالا با جذاب شدن مسایل بانکی یا سهم بالا میره که این فاصله ایجاد بشه
و یا متاسفانه حق به قیمت جذاب 30 تومن میرسه

اما نکته مهم اینه ترس از جا ماندن از دیگران همیشه در معاملات این سهم دیده میشه
به محض ترغیب فروشنده برای چیدن صف فروش به لحظه ای صف جمع میشه

در کل باز هم خرید به صورت پله ای را صلاح میدانم
کنترل خود سهم نیز برای پایین کشیدن قیمت حق تقدم است

پی نوشت
بازی حقوقی ها برای تصاب حق تقدم ها عموما تکراری است

su6iant
2011/06/20, 12:43
باربد جان تفاوت دامنه نوسان در اصل مطلب كه فرقي ايجاد نمي كنه، بازهم همون قضيه نزديك بودن قيمت حق به صفر و افزايش ميزان سود پابرجاست ديگه!!!!

باربد
2011/06/20, 13:40
باربد جان تفاوت دامنه نوسان در اصل مطلب كه فرقي ايجاد نمي كنه، بازهم همون قضيه نزديك بودن قيمت حق به صفر و افزايش ميزان سود پابرجاست ديگه!!!!

ببین دوست من فرضیه یک سهامدار برای سرمایه گزاری رسیدن به حداکثر سود در حداقل زمان است
که این امر گاها در حق تقدم فرابورسی کمتر از بورسی ایجاد می گردد
مگر سهمی که برای میان مدت خرید میکنید که طبق تحلیل های خودش سودهای بالایی میدهند
مثالش حق تقدم بیمه دی
یا همین ارین خودمان
که ان سیاست جدایی در پشت ان است که بماند

su6iant
2011/06/20, 18:35
آها ، الان متوجه شدم ، توی فرابورس دامنه نوسان حق تقدم مثل بورس دو برابر خود سهم نیست ، شرمنده نمی دونستم :d

paria
2011/06/20, 23:35
سلام و افسوس جناب باربد.
من چند روزی که نبودم شما پیشنهاد خرید حق فسرب رو داده بودین و من متوجه نشده بودم و جا موندم
امروز هم رفتم تو صف ولی به من نرسید
انگار من از حق شانس ندارم

يگانه
2011/06/21, 07:59
بنظرتون تا چند بالا میره؟؟

باربد
2011/06/21, 08:28
بنظرتون تا چند بالا میره؟؟

جواب من جو ایجاد میکنه بگذارید جواب ندم
اما برای اینکه بی جواب نمونده باشه سوالتون
عرض میکنم من زیر 30 درصد سود فروشنده نیستم

باربد
2011/06/21, 20:37
اگر فردا فسرب خودشو بالای 317 رسوندو حجم زد
حق هاتون را دو دستی بچسبید
فردا عرضه روی حق تقدم بالای اما با تحلیل عمل کنید

باربد
2011/06/21, 21:36
خوب به نظر میاد مخاطب تاپیک پایین اومده
حالا یک سوال به نظر شما افزایش سرمایه جدید برای ارین خوبه یا بد ؟
و یا اینکه در کل سهم ارین در چه شرایطی رشد و در چه شرایطی در جا میزند ؟

حالا تا وقتی 4 تا تحلیل نقل قول نشه جوابشو نمیدم
این شما و این.....

باربد
2011/06/22, 08:17
حسم میگه فروشنده های فسرب ح
پشیمون میشن
فسرب داره دست به کار بزرگی میزنه
شکست مقاومت تاریخی
اگر بتونه...............

محمود شریعت
2011/06/22, 08:30
خوب به نظر میاد مخاطب تاپیک پایین اومده
حالا یک سوال به نظر شما افزایش سرمایه جدید برای ارین خوبه یا بد ؟
و یا اینکه در کل سهم ارین در چه شرایطی رشد و در چه شرایطی در جا میزند ؟

حالا تا وقتی 4 تا تحلیل نقل قول نشه جوابشو نمیدم
این شما و این.....

من بنيادي نميفهمم اما تكنيكال چند روزه كه آلارم فروش داده

باربد
2011/06/22, 08:54
من بنيادي نميفهمم اما تكنيكال چند روزه كه آلارم فروش داده
اقا محمود سلام
داره بیشتر از قبل ازت خوشم میاد
محمود جان اون 10 میلیون روی 361 را میبینی
خیلی حرف تو دلشه
حیف 3 تا چراغ هنوز کمه تا دهن باز کنم

باربد
2011/06/22, 09:03
در نماد فسرب ح
از قیمت 170 تا 118 رو به پایین
37 میلیون سهم معامله شده
فروشنده که دلیلش معلوم بوده
اما خریدار چرا خریده؟
خوب معلومه سود کنه
حالا از 138 تا 160 تنها حدود 7 میلیون معامله شده
حالا به نظرتون اون 30 میلیون برای چی نمی فروشن همون 130 دوباره بخرند؟

باربد
2011/06/22, 11:37
این پست دیروز منه
چه زود دیر شد

su6iant
2011/06/22, 13:33
باربدجان فسربح كه از دست رفت ، در مورد آرينح و اون 10 ميليون توي صف خريد 361 بگو، سراپا گوشيم

باربد
2011/06/22, 13:44
باربدجان فسربح كه از دست رفت ، در مورد آرينح و اون 10 ميليون توي صف خريد 361 بگو، سراپا گوشيم

فکر نمیکنید اینکه فقط من بگم و بقیه بخونند کمی کم لطفیه
از بین همه دوستان تنها کسی که در بحث تا حالا مشارکت کرده جناب محمود شریعت بوده که واقعا بنده دوستشون دارم
دوستان به عنوان یک برادر کوچکتر عرض میکنم از این فروم هاتحلیل کردن را یاد بگیرید
نه تحلیل خوندن را
به جرات میگم اگر هنوز تو این فروم مطلب میزنم فقط و فقط به خاطر مدیران و اساتیدیه که بی منت کار میکننند

reihane
2011/06/22, 13:56
سلام جناب باربد
از فروم هاي زيباتون ممنون .( مخصوصا اون پندانه ها )
اين حق تقدم هارو از كجا تشخيص ميدين كه خوبه يا نه ؟ ميشه كمي توضيح بدين ؟
تا حالا علاقه اي به حق تقدم ها نداشتم . اما دوس دارم بدونم
ممنون

باربد
2011/06/22, 14:02
سلام جناب باربد
از فروم هاي زيباتون ممنون .( مخصوصا اون پندانه ها )
اين حق تقدم هارو از كجا تشخيص ميدين كه خوبه يا نه ؟ ميشه كمي توضيح بدين ؟
تا حالا علاقه اي به حق تقدم ها نداشتم . اما دوس دارم بدونم
ممنون
دوست عزیز سلام
این تاپیک تازه زده شده
اما سرعت صفحاتش بالای
اگر لطف کنید صفحات قبل را یک مروری بکنید ممنون میشم
بعد بنده در خدمتم
به زودی چند حق تقدم زیبا برای دوستان معرفی خواهم کرد
اینم عیدی اخر هفته من به شما

باربد
2011/06/22, 14:09
خوب اینبارم بحث ارین را خودم سر و سامان میدم
دوستان دقت کنید
ارین از زمانی که اومد به عرصه با اوراق 100 تومنی شروع کرد در این اوراق خریدارن حقیقی بزرگ و شرکتهای حقوقی که عمومتا با اشخاص حقیقی در یک دسته هستند با درصد ها مساوی خریداری کردند
بعد از گذشت مدتی این سهم در فرابورس به کمک همان اشخاص و شرکتها 150 تومن باز گشایی شد و فردای همان روز بست برای افزایش سرمایه و بازم با کمک همان دار و دسته 150 باز شد
یعنی ظرف یک روز بازگشایی تمام سرمایه گذاران سهم اولیه رفتند بالای 100 درصد سود
150 سهم +50 امتیاز حق تقدم

باربد
2011/06/22, 14:12
حالا بازی تازه شروع شد
سهم را حمایت کردند و یک سهم نو پا را تا 180 رشد دادند و عد حق تقدم را باز گشایی کردند
همان روز به همه دوستان اخطار خرید حق را دادم
اما در عین نا باوری قیمت حق از سهم هم بالا تر رفت
(اصولا مدیران شرکت و حقوقیها به دلایل خاص زودتر از حقیقی های جز به حق تقدم برای فروش دست پیدا میکنند)و بقیه ماجرای کسل کننده صف فروش و خرید روزانه و افت خود سهم و خلاصه
چنان افت کرد که قیمت سهم به 140 و تقدم به 50 رسید

باربد
2011/06/22, 14:14
اینجا بود که همگان فکر کردند دیگه بایدسهم برگرده
اما بازی خیلی پیچیده تر بود به طوری که تا 41 هم افت کرد
همان جایی که منم اشتباه کردم وارد شدم

اما این اشتباه از سهم یا نوع معاملات نبود بلکه از بازی بد بازی گردان بود

تا اینجا را داشته باشید تا برگردم.....

hamed89
2011/06/22, 14:44
اقای بابد اولا خسته نباشید
یه سوال هم داشتم حق ارین چقدر طول میکشه تا به سهم تبدیل بشه؟ من 25 درصد تو ضررم! دیگه باید بمونم باهاش

باربد
2011/06/22, 15:21
اقای بابد اولا خسته نباشید
یه سوال هم داشتم حق ارین چقدر طول میکشه تا به سهم تبدیل بشه؟ من 25 درصد تو ضررم! دیگه باید بمونم باهاش

حامد جان عدم ثبات رفتاری بانک مرکزی در مورد افزایش سرمایه بانکها میتونه کمی بازی را عوض کنه
نظر من به دوستانی که توی ضررند مثل خودم تو این حق اینه
تا حد ممکن ممکن میانگین را پایین بیاورید
اما پول را نریزید
اما به میزان حق های خود کمی بیشتر پول برای واریز نگه دارید تا به وفتش بگم چکار کنید
البته تا اون زمان میتونید با این پول کار کنید
به وفتش اعلام میکنم چه طور میشه به حقوقی رو دست زد

همیشه عقل ادمیزاد از هر تیغی تیزتره

Hossein4000
2011/06/22, 15:50
سلام
من خودم هنگام باز شدن حقهای استفاده نشده ورورد خواهم کرد ولی یه مشکل هست واون ممکنه وقت باز شدن تا بجنبیم صف سنگین بزارن و برای ما که انلاین هستیم دیر شه؟؟
شایدم من اشتباه میکنم

باربد
2011/06/22, 15:57
اینجا بود که همگان فکر کردند دیگه بایدسهم برگرده
اما بازی خیلی پیچیده تر بود به طوری که تا 41 هم افت کرد
همان جایی که منم اشتباه کردم وارد شدم

اما این اشتباه از سهم یا نوع معاملات نبود بلکه از بازی بد بازی گردان بود

تا اینجا را داشته باشید تا برگردم.....

خوب حالا دو تا بحث داریم
دعوای فروشنده و خریدار
گروهی که از روز اول این بانک را پذیره نویسی کرده اند که در هر قیمتی کهسهم باشد انها در سودند
اما گروه دوم کسانی هستند که از قیمتهای بالا خریدار بودخ اند تا 140
طبیعیه که این گروه در هر قیمتی خرید کرده باشند الان در حال دیدن اب شدن سرمایه خود هستند
در غالب سهامداران بالای 1 درصدی که نگاه میکنیم عموما هیچ خریدی از بازار نداشته اند (در خود سهم)
اما در نماد حق تقدم این امر قابل رویت نیست
این یعنی همه سهامداران که در غالب یک یا چند مجموعه هستند سهم را برای بلند مدت و یا کرسی خرید نموده اند
که گاها شاهد جابجایی سهم بین سهامدار حقیقی و شرکت وابسته بو ده ایم

باربد
2011/06/22, 16:00
سلام
من خودم هنگام باز شدن حقهای استفاده نشده ورورد خواهم کرد ولی یه مشکل هست واون ممکنه وقت باز شدن تا بجنبیم صف سنگین بزارن و برای ما که انلاین هستیم دیر شه؟؟
شایدم من اشتباه میکنم

اولا بعید میدونم انلاین بتونید انجام بدید
در ثانی حق استفاده نشده بعیده در یک روز تمام بشه
و در اخرشما چه سناریویی برای سهم تا چه زمانی چیده اید
خوشحال می شوم بیان کنید

abdi
2011/06/22, 18:16
باربد جان فکر کنم از آنجا که حق استفاده نشده قابل فروش نیست وپرداخت آن بعده کارگزاری است هنگام خرید آنلاین معدل 100تومان از حساب کاربر بابت هرسهم بلوکه شود.

باربد
2011/06/23, 11:03
باربد جان فکر کنم از آنجا که حق استفاده نشده قابل فروش نیست وپرداخت آن بعده کارگزاری است هنگام خرید آنلاین معدل 100تومان از حساب کاربر بابت هرسهم بلوکه شود.
دقیقا احسنت به شما دوست عزیز

Hossein4000
2011/06/23, 16:57
سلام
تو این چند روز به این نتیجه رسیدم که اگر تو مدت باقی مونده حق ارین به قیمت دلخواه برسد (خدا شاهده حاضر به ضرر دوستان نیستم) و به نظر من زیر30 تومن خواهد رفت و به سهم ورود کنم و بانک ملت و کچادمو با ارینح تعویض کنم و به نظر من با پایان رسیدن زمان حقها و بسته شدن ان خود سهم رشد خواهد کرد و با اینکه بسیاری از دوستان خرید سهم را به حق در حال حاضر ترجیح میدهند اما به نظر شما علت خریدهای سنگین در این قیمتها چیست؟
ولی سهامداران عمده نیز بسیار مهم هستند که در این بانک سهامداران حقیقی خودنمایی میکنند(مثبت) و بر عکس انچه بیشتر افراد فکر میکنند سهامداران عمده حقیقی بانکها معمولن و همیشه و همیشه از سهامداران وفادار بانکها هستندو هیچ وقت به فکر فروش سهم چه بصورت خرد یا بلوکی نیستند (بانک کار افرین نمونه یک بانک موفق و تعدادی از سهامداران قدیمی ان را از نزدیک میشناسم)
به نظر من اگر بانکی سهامداران عمده ان از افراد حقیقی باشد تا حقوقی نوسان ان کمتر ولی پیشرفت و رشد ان مستمر و در بیشتر مواقع تمامی انها با هم هماهنگ هستند
به نظر من چرا در حال حاضر با اینکه حق همچنان منفی میشود باز هم تعداد معاملات ان بالا میباشد ؟ چون همگی با هم هماهنگ هستند و در ضمن مثل ما هم احتیاج به نقدینگی ندارند تا روی سهم مانور بدهند
از انجایی که خبر بسیار بسیار موثق دارم که گروه بهمن به درو دیوار میزند تا سهم رو به هر نحوی جمع کند و جمع هم میکند و بسیار خبر های دیگری
که در اولین فرصت ادامه خواهم داد.....

باربد
2011/06/23, 17:17
سلام
تو این چند روز به این نتیجه رسیدم که اگر تو مدت باقی مونده حق ارین به قیمت دلخواه برسد (خدا شاهده حاضر به ضرر دوستان نیستم) و به نظر من زیر30 تومن خواهد رفت و به سهم ورود کنم و بانک ملت و کچادمو با ارینح تعویض کنم و به نظر من با پایان رسیدن زمان حقها و بسته شدن ان خود سهم رشد خواهد کرد و با اینکه بسیاری از دوستان خرید سهم را به حق در حال حاضر ترجیح میدهند اما به نظر شما علت خریدهای سنگین در این قیمتها چیست؟
ولی سهامداران عمده نیز بسیار مهم هستند که در این بانک سهامداران حقیقی خودنمایی میکنند(مثبت) و بر عکس انچه بیشتر افراد فکر میکنند سهامداران عمده حقیقی بانکها معمولن و همیشه و همیشه از سهامداران وفادار بانکها هستندو هیچ وقت به فکر فروش سهم چه بصورت خرد یا بلوکی نیستند (بانک کار افرین نمونه یک بانک موفق و تعدادی از سهامداران قدیمی ان را از نزدیک میشناسم)
به نظر من اگر بانکی سهامداران عمده ان از افراد حقیقی باشد تا حقوقی نوسان ان کمتر ولی پیشرفت و رشد ان مستمر و در بیشتر مواقع تمامی انها با هم هماهنگ هستند
به نظر من چرا در حال حاضر با اینکه حق همچنان منفی میشود باز هم تعداد معاملات ان بالا میباشد ؟ چون همگی با هم هماهنگ هستند و در ضمن مثل ما هم احتیاج به نقدینگی ندارند تا روی سهم مانور بدهند
از انجایی که خبر بسیار بسیار موثق دارم که گروه بهمن به درو دیوار میزند تا سهم رو به هر نحوی جمع کند و جمع هم میکند و بسیار خبر های دیگری
که در اولین فرصت ادامه خواهم داد.....
از اینگونه مشارکتها کاملا استقبال میکنم

بروکر001
2011/06/23, 18:46
سلام بر همگی عزیزان:
برای قیمت حقهای استفاده نشده 3 سناریو وجود دارد که هر سناریو بدیهی است که با توجه به قیمت سهم در روز حراج حق تقدم ها اتفاق می افتد:
سناریو اول: این حالت بهترین حالت می باشد که در آن قیمت سهم حدودا بیشتر از 150 تومان باشد که مسلما قیمت حقهای استفاده نشده بالاتر از 40 تومان خواهد بود و در این حالت ریسک آنچنانی متحمل نشده ایم.
سناریو دوم:این سناریو بیشترین احتمال تحقق را دارد که قیمت سهم در روز حراج همین حوالی باشد و بالطبع قیمت حق تقدم استفاده نشده بین 30-40 خواهد بود و شما در این مدت پولتان خوابیده است
سناریو سوم:قیمتهای سهم در روز حراج به قیمتهای 110-120 برسد که بدترین حالت ممکن است و شما زیان کرده اید =خواب پول + کاهش قیمت
اما اگر حالت سوم اتفاق افتاد چه کار کنیم؟
همان روز ما به تعداد حق تقدمهایی که داریم خرید می کنیم ولی باید بدانید که در آن روز همزمان با قیمت حق تقدم باید 100 تومان را هم به حساب کارگزاری واریز کنید!
در کل به نظر بنده سرمایه گذاری در حق آرین با این قیمتها منطقی است و ارزش ریسک کردن را دارد البته نهایتا 20 تا 30 درصد سبد و موجودی!
پس ما حقهایی را که خریده ایم به استفاده نشده تبدیل خواهیم کرد چون در این حالت 100 تومان را نمی ریزم و چند ماه صبر کنیم تا تبدیل به سهم شود

باربد
2011/06/23, 19:50
سلام بر همگی عزیزان:
برای قیمت حقهای استفاده نشده 3 سناریو وجود دارد که هر سناریو بدیهی است که با توجه به قیمت سهم در روز حراج حق تقدم ها اتفاق می افتد:
سناریو اول: این حالت بهترین حالت می باشد که در آن قیمت سهم حدودا بیشتر از 150 تومان باشد که مسلما قیمت حقهای استفاده نشده بالاتر از 40 تومان خواهد بود و در این حالت ریسک آنچنانی متحمل نشده ایم.
سناریو دوم:این سناریو بیشترین احتمال تحقق را دارد که قیمت سهم در روز حراج همین حوالی باشد و بالطبع قیمت حق تقدم استفاده نشده بین 30-40 خواهد بود و شما در این مدت پولتان خوابیده است
سناریو سوم:قیمتهای سهم در روز حراج به قیمتهای 110-120 برسد که بدترین حالت ممکن است و شما زیان کرده اید =خواب پول + کاهش قیمت
اما اگر حالت سوم اتفاق افتاد چه کار کنیم؟
همان روز ما به تعداد حق تقدمهایی که داریم خرید می کنیم ولی باید بدانید که در آن روز همزمان با قیمت حق تقدم باید 100 تومان را هم به حساب کارگزاری واریز کنید!
در کل به نظر بنده سرمایه گذاری در حق آرین با این قیمتها منطقی است و ارزش ریسک کردن را دارد البته نهایتا 20 تا 30 درصد سبد و موجودی!
پس ما حقهایی را که خریده ایم به استفاده نشده تبدیل خواهیم کرد چون در این حالت 100 تومان را نمی ریزم و چند ماه صبر کنیم تا تبدیل به سهم شود
بروکر جان سلام
در ابتدا از اینکه نقل ارین در تاپیک بنده مشارکت شما بزرگان را در این تاپیک فراهم کرده بسیار خوشحالم

از انجا که شما مخلص کلام را گفتید به همان نتیجه رسیدید که بنده فصد داشتم بعد از 7 تیر ان را عنوان کنم
ولی بحثم را تا فردا شب جمع میکنم
فقط خریدار حق ارین با دید 4 تا 5 ماهه محاله ضرر کنه

باربد
2011/06/23, 20:05
خوب حالا دو تا بحث داریم
دعوای فروشنده و خریدار
گروهی که از روز اول این بانک را پذیره نویسی کرده اند که در هر قیمتی کهسهم باشد انها در سودند
اما گروه دوم کسانی هستند که از قیمتهای بالا خریدار بودخ اند تا 140
طبیعیه که این گروه در هر قیمتی خرید کرده باشند الان در حال دیدن اب شدن سرمایه خود هستند
در غالب سهامداران بالای 1 درصدی که نگاه میکنیم عموما هیچ خریدی از بازار نداشته اند (در خود سهم)
اما در نماد حق تقدم این امر قابل رویت نیست
این یعنی همه سهامداران که در غالب یک یا چند مجموعه هستند سهم را برای بلند مدت و یا کرسی خرید نموده اند
که گاها شاهد جابجایی سهم بین سهامدار حقیقی و شرکت وابسته بو ده ایم

کف حق تو همین محدوده است یعنی 30 حالا چرا ؟
ما دو تا بحث داریم اول افزایش سرمایه بعدی سهم که طبیعتا تا قبل از ثبت اولی مقدور نمیشه
پس سهامدار که حق را بخره برای سهم کردنش در هر زمان انگیزه داره این اون اشتیاقه خریدیه که نمیذاره حق صف فروش بمونه

بحث دوم بحث مدیریت یا جمع کردن سهامه
در این بابت خرید حق برای شرکت حقوقی بسیار راحتره
چرا که حجم میتونه خرید کنه
تاثیر روی بازار سهم نداره
و....و.....
خو ب شما اگر حق را در هر قیمتی بخرید
اگر استفاده نشده بالا قیمت بخوره شما سود میکنید
اگر پایین قیمت بخوره از استفاده نشده روز اول میخرید و پول را میریزید
اگر تو این مدت سهم موسان بده (خود سهم)
با پولی که تو دستتونه نوسان میگیرید
در اخر شما سهامدار شرکتی شده اید که در بلند مدت مجبوره رشد کنه به چنددلیل..........

باربد
2011/06/23, 20:11
شرکت راه اندازی میشه پس یک پتانسیل رشد اینجا

افزایش سرمایه میده یک پتانسیل دیگه هم اینجا

افزایش نرخ سود بانکی برای همه گروه رشد ساخته این درجا زده پس با روبه راه شدن اوضاع اینم خودشو میرسونه

باربد
2011/06/23, 20:16
یک فرضیه
داشتم امار معاملات را نگاه میکردم دیدم اگر شرکت همون جوری که باب شده تمدید مهلت کنه چی میشه؟
نکنه یک سری خبر دارند که نمیزارند حق بیاد پایین اگر قراره افت کنه بهتر نیست یک صف 10 میلیونی فروش براش بچینند 2 روز برش نداره تا بیاد روی 30 تومن؟

جدا چرا نمیذارند درست حسابی پایین بیاد؟

این سوال هاست که جوابش میتونه کمکتون کنه

خوب بحث ارین و حقش را هم جمع کردیم
الان 4 روز کاری دیگه داره ببینیم چی پیش میاد

hdehghann
2011/06/23, 20:28
سلام
آقای باربد.هفتم تیر تاریخ خاصی هست برا ی حق ارین؟

باربد
2011/06/23, 20:35
سلام
آقای باربد.هفتم تیر تاریخ خاصی هست برا ی حق ارین؟
پایان مهلت استفاده از حق تقدمه به شخصه منتظر حجم بسیار بالای معاملات در ان روز هستم

شانس
2011/06/23, 22:16
یک فرضیه
داشتم امار معاملات را نگاه میکردم دیدم اگر شرکت همون جوری که باب شده تمدید مهلت کنه چی میشه؟
نکنه یک سری خبر دارند که نمیزارند حق بیاد پایین اگر قراره افت کنه بهتر نیست یک صف 10 میلیونی فروش براش بچینند 2 روز برش نداره تا بیاد روی 30 تومن؟

جدا چرا نمیذارند درست حسابی پایین بیاد؟

این سوال هاست که جوابش میتونه کمکتون کنه

خوب بحث ارین و حقش را هم جمع کردیم
الان 4 روز کاری دیگه داره ببینیم چی پیش میاد
سلام جناب باربد خیلی استفاده کردم
من هم خیلی رو این حق تقدم زوم هستم
اما چون دیروز اردر خرید 10 میلی گذاشتن زیرش ادر خریدم رو کنسل کردم
تفکرم این بود کسی که میخواهد چیزی رو جمع کنه هیچ وقت اردر اینجوری نمیذاره زیر حق تقدم
این اردر دکوری بود و احتمالا پول نداشتن که خودشون جمع کنن خواستن بازار جمع کنه و گرنه میومدن اردر مخفی میزاشتن و همون روز کل بازار رو جارو میکردن
یک دلیل دیگه هم هست که هم میتونه مثبت باشه هم منفی
شنیدم خود کارمند های شرکت عدد های نجومی خرید کردن
بعید میدونم یه کارمند بتونه مبلغ رو واریز کنه و همه نقشه کشیدن بزارند استفاده نشده
مثلا کارمندی که ورداشت 800000 هزارتا برداشته چه جوری میتونه 80 ملیون پول واریز کنه !!!!!

باربد
2011/06/23, 23:38
سلام جناب باربد خیلی استفاده کردم
من هم خیلی رو این حق تقدم زوم هستم
اما چون دیروز اردر خرید 10 میلی گذاشتن زیرش ادر خریدم رو کنسل کردم
تفکرم این بود کسی که میخواهد چیزی رو جمع کنه هیچ وقت اردر اینجوری نمیذاره زیر حق تقدم
این اردر دکوری بود و احتمالا پول نداشتن که خودشون جمع کنن خواستن بازار جمع کنه و گرنه میومدن اردر مخفی میزاشتن و همون روز کل بازار رو جارو میکردن
یک دلیل دیگه هم هست که هم میتونه مثبت باشه هم منفی
شنیدم خود کارمند های شرکت عدد های نجومی خرید کردن
بعید میدونم یه کارمند بتونه مبلغ رو واریز کنه و همه نقشه کشیدن بزارند استفاده نشده
مثلا کارمندی که ورداشت 800000 هزارتا برداشته چه جوری میتونه 80 ملیون پول واریز کنه !!!!!
سلام دوست عزیز
من از خرید کارمندان و صحت ان خبری ندارم
اما یک چیزی برام خیلی جالبه
میدونید رییس هیت مدیره این بانک کیه؟
اقای علیرضای رحمانی
خوب حالا میدونید این اقا کیه؟
قبلا عضوهیت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی و گروه اقتصاد سابین بوده
حالا به اسامی این دو شرکت نگاه کنید و لیست سهامدارای بالای 1 درصد را نیز مروری نمایید
این زیر مجموعه عموما با هم هستند و خودشان میدانند جه سهمی دارند و سال بعد چند می شود که اگر غیر این بود سرمایه چند میلیاردی را برای خرید بانکی که هنوز تاسیس نشده راکد نمی گذاشتند

حامد
2011/06/24, 12:36
سلام باربدجان خوبي شما؟
امروزفرصتي شد وموفق شدم تاپيك تونو كامل بخونم بابا ايول داري مرحبا وصد احسنت عالي بود بينهايت استفاده كرديم
خسته نباشييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييد
عبادت بجز خدمت خلق نيست به تسبيح وسجاده.............
من فكرميكنم اگه موضوع خريدكارمندان صحت داشته باشه كارمند جماعت باتوجه به توان ماليشون بيشتردنبال امتيازگيريند تاسرمايه گزاري توچهارروزباقيمونده فرصت خروج باسودامكانپذيرنيست .احتمالامعامله استفاده نشدهها رو (اوپن)باقيمت بالا نظاره گرخواهيم بود

باربد
2011/06/25, 09:32
ارین خودش داره روی 133 معامله میشه
اما حقش روی 37 تومن بسته شده اونم با حجم بالا
واقعا مشکوک میزنه

بابک خان
2011/06/25, 14:02
ارین خودش داره روی 133 معامله میشه
اما حقش روی 37 تومن بسته شده اونم با حجم بالا
واقعا مشکوک میزنه
باربد جان از حق فسرب چه خبر ؟
کی بفروشیم؟
یه تحلیلی بزار ببینیم شاید از فرشش پشیمون شدم شاید فردا بفروشم برا حق مپنایا ارین.
نظرت چیه؟

باربد
2011/06/25, 14:09
در نماد فسرب ح
از قیمت 170 تا 118 رو به پایین
37 میلیون سهم معامله شده
فروشنده که دلیلش معلوم بوده
اما خریدار چرا خریده؟
خوب معلومه سود کنه
حالا از 138 تا 160 تنها حدود 7 میلیون معامله شده
حالا به نظرتون اون 30 میلیون برای چی نمی فروشن همون 130 دوباره بخرند؟

باربد جان از حق فسرب چه خبر ؟
کی بفروشیم؟
یه تحلیلی بزار ببینیم شاید از فرشش پشیمون شدم شاید فردا بفروشم برا حق مپنایا ارین.
نظرت چیه؟
البته دوست من این پست های قبلیه منه
اما فکر کنم شما بهترین حق تقدم بازا ر فعلی را می خواهید بفروشید و ریسک بخرید
البته اختیار دار شمایید
هر حق تقدم دیگه ای بود بعد اون عرضه چهارشنبه و بازار امروز الان صف فروش بود اما این.....

بابک خان
2011/06/25, 22:36
البته دوست من این پست های قبلیه منه
اما فکر کنم شما بهترین حق تقدم بازا ر فعلی را می خواهید بفروشید و ریسک بخرید
البته اختیار دار شمایید
هر حق تقدم دیگه ای بود بعد اون عرضه چهارشنبه و بازار امروز الان صف فروش بود اما این.....
تارگتش رو چند میبینی؟ دلیلم برا فروش اینه که فکر میکنم رشدش رو کرده البته نظر شما هم برام مهمه ولی فقط به عنوان کمک .
قبول دارم که تصمیم گیرنده خودمم.
ممنونم

باربد
2011/06/25, 22:48
تارگتش رو چند میبینی؟ دلیلم برا فروش اینه که فکر میکنم رشدش رو کرده البته نظر شما هم برام مهمه ولی فقط به عنوان کمک .
قبول دارم که تصمیم گیرنده خودمم.
ممنونم
وقتی فسرب 310 بود این حق 190 را دید حالا شما با فسرب 330 تومنی خودت تارگت بده

باربد
2011/06/25, 23:17
خوب این تحلیل را هم از فسرب ح بزنم و کم کم پرونده این رو هم ببندیم به اندازه کافی از سهم گفتیم
خوب سهمایی که افزایش سرمایه بالا دارند بابد برای خرید حقهاشون انگیزه ایجاد کنند
سهم را تا 270 افت دادند تا حق تا 118 افت کنه تا اگر سازمان با تمدید موافقت نکرد و برای استفاده نشده ها خریدار نیومد خود سهامدار عمده به قیمت 110 تومن همه را یکجا بخره تا نه خانی اومده باشه و نه خانی رفته باشه
اما حالا بحث فرق داره
سهامداره عمده داره سهم را رشد میده و از اونطرف داره نامحسوس حق اش را میفروشه
خوب این هم خوبه هم بده
اولا اونایی که وارد سهم شده اند در هر قیمتی سود میکنند
اما بدیش اینه سهم داره تعدیلش را پیش خور میکنه اما اینجور مواقع نیت سهامدار عمده خیلی مهمه
(اخی یاد کبافق 2700 تومنی بخیر)
در کل اون 40 درصد سودی که 3 ماه قول داده بودم دارم 15 روزه به بچه های این سایت میدم
چه اونایی که حق فسرب 125 تومنی دارند و چه اونایی که خود سهم را 270 با خودم سوار شدند
این سهم هنوز بالا داره شک نکنید در برگشت هم حجم بالایی جابجا میشه پس بازم نگران گیر کردن نباشید
الکی هم هی نفروشید 2 تومن پایینتر یا بالاتر جایگزین کنید
این سهم نوسان خاصی فعلا قرار نیست بده یعنی نباید بده

باربد
2011/06/25, 23:18
احتمال داره چنین سناریویی برای ارین هم اتفاق بیوفته حواستون راجمع کنید حق زیادی هنوز معامله نشده
برای این امر باید حق را جذاب کنند تا خریدار بیاد

hdehghann
2011/06/25, 23:26
و این حق ارین چی میشه؟!؟

hamed89
2011/06/26, 01:34
خوب این تحلیل را هم از فسرب ح بزنم و کم کم پرونده این رو هم ببندیم به اندازه کافی از سهم گفتیم
خوب سهمایی که افزایش سرمایه بالا دارند بابد برای خرید حقهاشون انگیزه ایجاد کنند
سهم را تا 270 افت دادند تا حق تا 118 افت کنه تا اگر سازمان با تمدید موافقت نکرد و برای استفاده نشده ها خریدار نیومد خود سهامدار عمده به قیمت 110 تومن همه را یکجا بخره تا نه خانی اومده باشه و نه خانی رفته باشه
اما حالا بحث فرق داره
سهامداره عمده داره سهم را رشد میده و از اونطرف داره نامحسوس حق اش را میفروشه
خوب این هم خوبه هم بده
اولا اونایی که وارد سهم شده اند در هر قیمتی سود میکنند
اما بدیش اینه سهم داره تعدیلش را پیش خور میکنه اما اینجور مواقع نیت سهامدار عمده خیلی مهمه
(اخی یاد کبافق 2700 تومنی بخیر)
در کل اون 40 درصد سودی که 3 ماه قول داده بودم دارم 15 روزه به بچه های این سایت میدم
چه اونایی که حق فسرب 125 تومنی دارند و چه اونایی که خود سهم را 270 با خودم سوار شدند
این سهم هنوز بالا داره شک نکنید در برگشت هم حجم بالایی جابجا میشه پس بازم نگران گیر کردن نباشید
الکی هم هی نفروشید 2 تومن پایینتر یا بالاتر جایگزین کنید
این سهم نوسان خاصی فعلا قرار نیست بده یعنی نباید بده

جاش بود تشکری کنم ازت
کارت خیلی درسته

باربد
2011/06/26, 15:49
امروز هر چی گشتم علتی برای صف فروش فسرب ح پیدا نکردم
و از انجا که فروشهای امروز احساسی و از روی ذخیره کردن سود بود جای هیچ گله ای برای فروشنده نمیذاره

اما نکته جالب اینه دو حالت داره
یا اینکه شاخص می خواد بریزه تا...... که نه فسرب بلکه اکثر سهمها را با خودش میکشه پایین
یا اینکه بر میگرده و با یک حمایت سهامدار عمده از سهمش
این حق یک نوسان 8 درصدی یا ... درصدی یک روزه میده
حالا باید ببینیم خرید امروزم را باید تو تاپیک اشتباهات من ثبت کنم
یا اینکه..........

سپه
2011/06/26, 15:56
بترانسح هم تو این قیمت ها گزینه خوبی به نظر می رسه( با 7% منفی فردا برا خرید)

باربد
2011/06/26, 16:53
دوستان من به اینکه کی سهمو میخره و کی میفروشه کاری ندارم
اما نکته مهم اینه که سهم را چنان جذاب میکنند که شما جشم بساه حق را بخرید شک نکنید تمام دلیل تمدید مهلت این بوده
الانم که 3 هفته برای تصمیم گیری وقت دارید

باربد
2011/06/26, 22:10
خوب از دوستان کسی میتونه بگه تو وامید چه اتفاقی امروز افتاد ؟
البته اگر کسی این تاپیک را از اول خونده باشه میتونه بگه ؟

hdehghann
2011/06/27, 00:41
امروز که وامید خرید فروش نشد...

hamed89
2011/06/27, 00:56
اقای باربد یه سوال داشتم
اگه سهمی مقل غدیر یا سرب یا ... که حقش موجوده تعدیل بزنه چه اتفاقی برای حق تقدمش میفته؟

باربد
2011/06/27, 07:38
امروز که وامید خرید فروش نشد...
کل بازار را حق تقدم امید خراب کرد شمامیگی معامله نشد

باربد
2011/06/27, 07:40
اقای باربد یه سوال داشتم
اگه سهمی مقل غدیر یا سرب یا ... که حقش موجوده تعدیل بزنه چه اتفاقی برای حق تقدمش میفته؟
با سلام
از انجا که هر گاه سهم بسته شود همزمان حق نیز بسته می شود در نتیجه در زمان بازگشایی تغییرات ناگهانی قیمت در هر دو متاثر خواهد بود

آذرپاد
2011/06/27, 08:10
سلام جناب باربد عزیز
وامید رفت مجمع - 50 تومن سود اعلام کرد و 70 در صد افزایش سرمایه برای سهامدارها و هم چنین پذیره نویسی به صورت آزاد

آذرپاد
2011/06/27, 08:11
جناب باربد از مجمع کبافق چه خبر شنیدم 22 تومن سود همراه 400 درصد افزایش سرمایه اعلام کرده .

باربد
2011/06/27, 08:19
جناب باربد از مجمع کبافق چه خبر شنیدم 22 تومن سود همراه 400 درصد افزایش سرمایه اعلام کرده .

دقیقا درسته
چون قرار بود سود را برای افزایش سرمایه بر دارند که همینم شد
کاش همه سهمها مثل کبافق بسته بود تا اینجوری حراج نمیشدند

hiva
2011/06/27, 08:40
سلام جناب باربد. به نظرتون فسربح های دیروز رو امروز با ضرر بدیم . بره ؟ یا تا آخر وقت ممکنه اتفاقی بیفته ؟

hamed89
2011/06/27, 14:42
اقای باربد من حق ارین 30 درصد تو ضررم..به نظرتون اگه فردا خریدار بود و حق سرب هم منفی بود این دو تا رو با هم عوض کنم؟
به نظرم دیسک معقولی باشه

باربد
2011/06/27, 16:02
با سلام به دوستان
اول در مورد حق فسرب بگم
اگز کمترین حمایتی از بازار بشه با توجه به خیلی از مسایل اولین سهمی که مثبت میشه می تونه این سهم باشه

نکته دوم اینکه حق ارین قبلا هم گفتم به میزان 20 درصد از سبد را می توانید اختصاص دهید
و پول واریز را هم تا زمان حق استفاده نشده داشته باشید
تا سناریو های پیش رو نیز قابل بررسی باشد
البته در زمان خودش

hamid26967
2011/06/28, 08:19
سلام باربد جان خوبی؟ کم پیدایی، کجایی ؟

محمود شریعت
2011/06/28, 09:00
سلام باربد جان خوبی؟ کم پیدایی، کجایی ؟

متاسفانه نميتونن وارد سايت بشن

باربد
2011/06/28, 12:54
خوب بازار امروز برگشت که کاش بر نمیگشت
چرای اونم بمونه برای بعدا
نکته جالب حق ارین تنها یک روز تمدید شد صف خرید شد
حالا اگر.......

نکته اخر قیمت جهانی سرب همچنان صعودیه شما بخوان هر چه خواهی را

امروز من مشکل اینترنت داشتم و ورود به سایت برایم مقدور نبود از دوستان عذر میخواهم

باربد
2011/06/28, 14:29
کمی در مورد حق تقدم غدیر تو 240 تومن بیشتر تمرکز کنید بعدا خدمت میرسم

Hossein4000
2011/06/28, 15:55
سلام دوستان
یه سوالی پیش امده کسانی که 100 تومن حق را واریز کرده اند هنگامی که حق بسته شد اگر فروخته باشند تکلیف چیست ؟ میتوان پول را پس گرفت یا خیر
با تشکر

باربد
2011/06/28, 15:59
سلام دوستان
یه سوالی پیش امده کسانی که 100 تومن حق را واریز کرده اند هنگامی که حق بسته شد اگر فروخته باشند تکلیف چیست ؟ میتوان پول را پس گرفت یا خیر

با تشکر

بله می توان پس گرفت اما در مورد نحوه ان با امور سهام شرکت مربوطه تماس بگیرید

باربد
2011/06/28, 23:30
فردا روز اخر حق ارینه
البته امروز بود که 32 میلیون هم معامله شد
اما فردا حجم بالایی را شاهد خواهیم بود اگر این حجم در درصد مثبت باشد که به نظر من هست
خریدار احتمالا برنده بازیه
اما اگر...
خوب یک نکته هم یادتون نره
دوستانی که حق را میخرند حداقل 3 ماه پول انها بلوکه میشه با علم به این قضیه من هنوز بر سر تحلیلهای خود هستم
تا اینجا همه چیز برابر پیش بینی بوده

باربد
2011/06/28, 23:33
خوب قرار بود بهتون عیدی بدم
اما تا عید مبعث نشد
حالا عیب نداره
حق تقدم کگل را روز بازگشایی مد نظر داشته باشید
البته در روز موعود قیمت میدهم
برنامه بر این شده سهم را بالا ببرند
حق را عرضه کنند بعدا تعدیل دهند

حامد24
2011/06/29, 00:30
خوب قرار بود بهتون عیدی بدم
اما تا عید مبعث نشد
حالا عیب نداره
حق تقدم کگل را روز بازگشایی مد نظر داشته باشید
البته در روز موعود قیمت میدهم
برنامه بر این شده سهم را بالا ببرند
حق را عرضه کنند بعدا تعدیل دهند

باربد جان ممنون بابت اطلاع رسانی
منتظریم;)

وحید 20
2011/06/29, 07:55
خرید حق تقدم آرین به ویژه دیروز در درصدهای منفی با قصد حق تقدم های استفاده نشده مناسب بود و ممکن است بازدهی خیلی بالایی داشته باشد البته با قبول ریسک احتمالی

باربد
2011/06/29, 11:29
صرفا جهت اطلاع

hamed1
2011/06/29, 12:50
سلام بر همه دوستان
جناب باربد رشد حق فسرب كوتاه مدت رو تا چند مي بينيد و تا كي قابل معامله مي باشد

باربد
2011/06/29, 13:56

صرفا جهت اطلاع
حق تقدم غدیر یک ماه تمدید شد
خوب مبارک اونایی که به پیشنهاد من خریدند
زمان فروش با خودتان

باربد
2011/06/29, 13:57
سلام بر همه دوستان
جناب باربد رشد حق فسرب كوتاه مدت رو تا چند مي بينيد و تا كي قابل معامله مي باشد

بنده موانع سر راه حق را به ترتیب 160
190
200
و212
مبینم زمان خروج را خودتان تصمیم بگیرید
من قصد 190 دارم

hiva
2011/07/02, 09:40
سلام باربد جان . می خواستم بدونم نظرتون روی خارزمح چیه ؟;)

hiva
2011/07/02, 09:54
دوستان کسی می دونه خارزمح تا کی وقت داره ؟

باربد
2011/07/03, 08:14
سلام باربد جان . می خواستم بدونم نظرتون روی خارزمح چیه ؟;)

دوست عزیز سلام ببخشید دیر جواب دادم
این سهم با یک روش درون گروهی داره نعانله میشخ که من ورود به اون را با ریسک بالا میدانم
البته ابن ریسک بالا میتونه وگستر دیگری بسازد
یا فولای و فولاز دیگر

من بشخصه با این حق کاری ندارم

مخصوصا که دامنه نوسان 5 داره که اصلا به ریسک بالاش جذابیت نداره

hamed1
2011/07/03, 13:28
جناب باربد ممنون از پيشنهاد حق فسرب ، 149 خريدم و 177 امروز نصفش رو فروختم ، عرض تشكر و منتظر پيشنهادهاي خوبت هستم
بازم ممنون

hiva
2011/07/03, 14:00
جناب باربد من هم از پیشنهادها و راهنمایی های شما دوست عزیز که واقعا حساب شده است تشکر می کنم . امیدوارم در آینده هم بتوانیم از راهکارهای شما استفاده کنیم.=d>

ناظم
2011/07/03, 15:33
باربد عزیز ممنون از معرفی حق فسرب

علی ایرانی
2011/07/03, 21:22
اقا باربد فردا گویا حق وساپا باز میشه
نظرتون رو میخواستم

باربد
2011/07/03, 22:09
اقا باربد فردا گویا حق وساپا باز میشه
نظرتون رو میخواستم

این حق را یک ماه پیش تحلیل کردم
به همون هدف هم داریم میرسیم
به قیمت عرضه بستگی داره
اما نکته مهمش اینه اگر خریدی باید سریع 100 تومن را بریزی
تا 20 روز بعدم سهم میشه
اما من خرید پس فردای خود سهم را بهتر میدونم مگر حق با تفاوت قیمت جهت مفت خری اقایون باز بشه

حامد
2011/07/04, 08:50
باربدجان درمورد وليزح نظرخاصي نداريد؟

hiva
2011/07/04, 09:04
حامد جان میشه لینکشو بزاری؟ رو چند داره معامله میشه؟

حامد
2011/07/04, 09:06
حامد جان میشه لینکشو بزاری؟ رو چند داره معامله میشه؟

http://backup.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=34731841379388186

باربد
2011/07/04, 09:17
باربدجان درمورد وليزح نظرخاصي نداريد؟اینو نمیدونم چرا از قلم انداختم
باید بررسی کنم خدمت میرسم

hiva
2011/07/04, 09:42
باربد جان ولیزح شرایط خاصی داره ؟

باربد
2011/07/04, 10:04
نه به بازی سهمادار عمده روی سهم اصلی داره
اما روی 100 تا 110 برای خرید خوبه

farhad61
2011/07/04, 20:47
باربد جا قیمت حق فسرب داره به مقاومت اولیه ایی که گفتی نزدیک میشه (190) در حال حاضر هم 181 هست به نظرت با همین شیب رشد میکنه؟

محمود شریعت
2011/07/04, 20:56
باربد جا قیمت حق فسرب داره به مقاومت اولیه ایی که گفتی نزدیک میشه (190) در حال حاضر هم 181 هست به نظرت با همین شیب رشد میکنه؟

با اجازه باربد عزيز

هدفش 200 تا 212 تومانه، شروع به فروش از محدوده 190 كار عاقلانه اي به نظر ميرسه
گرچه هنوز ممكنه از همين جاها يه افت ديگه هم داشته باشيم و بعد دوباره صعود

باربد
2011/07/04, 22:32

ضمن تشکر از اقا محمود عزیز
دوستان من تارگتها رو قبلا گفتم
همه چیز دست به دست داده تا این حق ما رو مثل بقیه پیشنهادا رو سفید کنه
من حجم بالایی از حق را دارم
وطبیعتا باید به هنگام خارج بشم
من بین 190 تا 200 خارج میشم
اما این دلیل نمیشه حق به 212 نرسه
اما در کل از 135(میانگین جدیدم)
تا 190 سود قابل قبولی داده

باربد
2011/07/04, 22:34
خوب قول دوتا عیدی داده بودم اولیش کگل و حقش بود که خود کگل تا الان 10 درصد بعد مجمع داده بازم میده حقشم به وقتش خدمت میرسیم

اما دومیش فملی و حق
خود سهم تو محدوده 500 فردا برای خرید و یک رشد خوب از دید ناقص من جذابه
حقشم بازی قشنگی داره به وقتش عرض میکنم

hamed1
2011/07/04, 22:43
خوب قول دوتا عیدی داده بودم اولیش کگل و حقش بود که خود کگل تا الان 10 درصد بعد مجمع داده بازم میده حقشم به وقتش خدمت میرسیم

اما دومیش فملی و حق

ممنون جناب باربد منم كگل رو گرفتم و تا حالا كه خوب بود حق فسربم خوب بود اميدوارم فملي هم فردا خوب باز بشه و خوب رشد كنه و همه پر سود باشند
بازم ممنون از معرفي سهام هاي خوب

سپه
2011/07/05, 14:58
اساتید
این بترانسح چه جوریه؟ برا ورود کی خوبه

باربد
2011/07/05, 16:01
اساتید
این بترانسح چه جوریه؟ برا ورود کی خوبه

از انجایی که صبا در قیمتهای بالا حق ها را خالی کرد فعلا بازی جالبی نداره مگر......

aminaran
2011/07/05, 18:09
نظرتون در مورد حق وساپا وآينده خود سهم چيه ؟

باربد
2011/07/05, 18:39
نظرتون در مورد حق وساپا وآينده خود سهم چيه ؟
اگر چه حدود یک ماه پیش چنین روزی را پیش بینی کرده بودم
اما خرید خود سهم را به مراتب بهتر میدونم با دید میان مدت
بخرید
مجمع برید
نگهداری کنید
البته اگر قصد ورود دارید

امپراتور7
2011/07/05, 18:42

اما دومیش فملی و حق

باربد جان تا جایی که خبر دارم فملی حق نداره!! از انباشته مگه نبود؟ اگر اشتباه میکنم بفرمایید

باربد
2011/07/05, 18:48
باربد جان تا جایی که خبر دارم فملی حق نداره!! از انباشته مگه نبود؟ اگر اشتباه میکنم بفرمایید
منم همین فکر را میکنم
اما نوشته مطالبات و اورده
اینه که منو قلقلک میده
از طرف قیمت تیوریکش به سهمهای حق دار می خورد

اینجا هم نوشته اورده و......

http://www.irbourse.com/newsFiles/FILE/1007113900414_n.pdf

امپراتور7
2011/07/05, 18:53
منم همین فکر را میکنم
اما نوشته مطالبات و اورده
اینه که منو قلقلک میده
از طرف قیمت تیوریکش به سهمهای حق دار می خورد

اینجا هم نوشته اورده و......

http://www.irbourse.com/newsFiles/FILE/1007113900414_n.pdf

باربد عزیز سود تقسیمی شرکت 225 بود که 50 تومن نقدی داد میشه 175 که قرار بود بدن به هر سهم به جاش سهم دادن این میشه از محل مطالبات و اون 25 تومن باقی مونده میشه انباشته . فملی حق تقدم نداره به نظرم کگل هم همین وضعیت رو داره :x

باربد
2011/07/05, 18:57
باربد عزیز سود تقسیمی شرکت 225 بود که 50 تومن نقدی داد میشه 175 که قرار بود بدن به هر سهم به جاش سهم دادن این میشه از محل مطالبات و اون 25 تومن باقی مونده میشه انباشته . فملی حق تقدم نداره به نظرم کگل هم همین وضعیت رو داره :x
نه رضا جان
شرکت میگه اگر دوست داری میتونی سود را بگیری و حق را در بازار واگذار کنی
اما اگر شما بخوای حق هات سهم بشه 175 را کم می کنند و به شما 50 سود مجمع میدهند
البته شایدم من اشتباه میکنم

شانس
2011/07/05, 19:59
اگر چه حدود یک ماه پیش چنین روزی را پیش بینی کرده بودم
اما خرید خود سهم را به مراتب بهتر میدونم با دید میان مدت
بخرید
مجمع برید
نگهداری کنید
البته اگر قصد ورود دارید
من یه چند مطلب به ذهنم رسید که گفتم شاید بد نباشه من باب رفع اشکال خدمت استاد تقدیم کنم
باربد جان ظاهرا شرکت های حقوقی دارند حق تقدمش رو جمع میکنن از تو بازار و چون سهامدارانش بلند مدتی هستن
تمایل بیشتری به خرید حق تقدم و تبدیل سهامشون به حق تقدم دارند
نکته دیگه هم هست که نماد ایران ترانس فو ری در سامانه معاملاتی درج شدهالبته ساتا هنوز 3.5 ملیون دیگه سهم داره که ظاهرا فروشنده هست

باربد
2011/07/05, 20:31
من یه چند مطلب به ذهنم رسید که گفتم شاید بد نباشه من باب رفع اشکال خدمت استاد تقدیم کنم
باربد جان ظاهرا شرکت های حقوقی دارند حق تقدمش رو جمع میکنن از تو بازار و چون سهامدارانش بلند مدتی هستن
تمایل بیشتری به خرید حق تقدم و تبدیل سهامشون به حق تقدم دارند
نکته دیگه هم هست که نماد ایران ترانس فو ری در سامانه معاملاتی درج شدهالبته ساتا هنوز 3.5 ملیون دیگه سهم داره که ظاهرا فروشنده هست
ممنون دوست من از مشارکتتان در بحث
اما در نمادهایی که شرکتهایی حقوقی تمابل ورود به حق استفاده نشده را نشان میدهند
شاهد صف فروش برای سهم و حجم بالای خرید بر روی خق هستیم
مثالش فولاد
اما به نظر من الان شما میری حق را میخری
100 هم میریزی
بعد سهم یک رشد تا مجمع میکنه شما نداری این رشد را
ثبت میشه
میره مجمع
باز میشه
سهامدار سهم میوته خارح بشه
اما شما هنوز منتظری تا حقت سهم بشه
اما نکته دوم
من نگفتم ترانسفور رشد نداره

گفتم رشد اصلیش را کرده
صبا سهم را بالا برد تا حق را بالا بفروشه که فروخت
حالا باید کمی پایین بیاد تا دوباره نفس تازه کنه
حالا تحریم و این حرفها رو هم بگذاریم کنار

در ضمن استاد شمایید که همیشه طالب کسب علم بیشتر هستید
بنده تنها باربد هستم برادر کوچک شما

شانس
2011/07/05, 23:15
باربد جان ممنون بنده نوازی میکنید
والله برنامه من برای حق تقدم جور دیگه بود
شما درست میفرمایید قطعا این حق تقدم از اون حق تقدم هایی نخواهد بود که استفاده نشدش بتونه سود خوبی بده
من نظرم بر شکل گیری حق تقدم استفاد نشده نبود نظرم بر این هست
که حق تقدم الان یه چیزی در حدود 140 تومن فاصله داره
گمان زنی هایی در مورد ورود ترانسفو ری هست
با ورود این سهم به بازار و با توجه به ارزندگی که داره میتونه باعث بشه که سهم و حق تقدم حتی برای یک هفته رشد خوبی بکنن
از اونجایی که حق نتقدم فاصله نامعقولی با سهم داره میتونه رشدش چند برابری باشه از طرفی چون شرکت های حقوقی دارند سهمشون رو میکنند حق تقدم چون دیدشون بلند مدت هست و فاصلش زیاد نباید حق تقدم زیادی تو بازار باشه
و از یکی دو روز قبل از عرضه تا چند روز بعد از عرض میتونه رشد خیره کننده ای بکنه
الان نماد ری که مربوط به عرضه اولیه ایران تراسفو ری هست ثبت شده و فاصله زیادی تا عرضه اولیش نباید داشته باشیم

آذرپاد
2011/07/06, 08:43
جناب باربد عزیز سلام
آیا افزایش سرمایه کبافق به سهم تبدیل شده اگه خبری دارید از این سهم طلایی بفرمایید با تشکر

باربد
2011/07/06, 09:10
جناب باربد عزیز سلام
آیا افزایش سرمایه کبافق به سهم تبدیل شده اگه خبری دارید از این سهم طلایی بفرمایید با تشکر
اذر پاد جان خیر
احتمالا تا اخر این ماه ثبت و بعدا تبدیل به سهم میشه
فعلا به همه دوستان توصیه به نگهداری میکنم

آذرپاد
2011/07/06, 09:13
اذر پاد جان خیر
احتمالا تا اخر این ماه ثبت و بعدا تبدیل به سهم میشه
فعلا به همه دوستان توصیه به نگهداری میکنم
متشکرم

باربد
2011/07/09, 13:33
خوب اینم از حق فملی که قولش را داده بودم
سهمش که از 515 تا اینجا ما رو روسفید کرده اونم تو این بازار منفی
حالا ببینیم حقشو خوب میدن سوار شیم یا......

http://codal.ir/Reports/Exports/EHbJ0lRHF3IMZzNanniEUQ%3d%3d.pdf

mir48
2011/07/09, 13:57
سلام جناب باربد
لینک مورد نظر مربوط به زاگرسه.
به نظرم منظورتون لینکهای زیر باشه:
http://codal.ir/Reports/Exports/EHbJ0lRHF3IMZzNanniEUQ%3d%3d.pdf
http://codal.ir/Reports/Exports/nvw2RqqnG0JFq8BeObdWig%3d%3d.pdf

http://www.codal.ir/Reports/AssemblyInvitation.aspx?LetterSerial=Bp6pmKgXItPX2 %2bnFQVZQ0A%3d%3d

خوب اینم از حق فملی که قولش را داده بودم
سهمش که از 515 تا اینجا ما رو روسفید کرده اونم تو این بازار منفی
حالا ببینیم حقشو خوب میدن سوار شیم یا......