PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

rojan
2011/05/18, 08:53
با سلام

من آمدمممممممممممممممممممممم ممممممم

ناکرده گنه در این جهان کیست؟
آن کس که گنه نکرد چون زیست بگو؟
من بد کنم و تو بد مکافات دهی
پس فرق میان من و تو چیست بگو ؟

اساتید بازار تا حدودی مثبت است ایا امیدی به ادامه روند ان هست ؟
لطفا با تحلیلها و گفتمانتان دلگرمی ما را در این بازار مکاره بیشتر کنید.

بابک پناهی
2011/05/18, 08:57
محسن و بابک آیا ح غدیر را بفروشم؟
لطفا زود

سلام

فعلا نه

محسن نظري
2011/05/18, 09:08
خريد مجدد پست بانك خريداران امروز يك سود شيرين در انتظارشونه

بابک پناهی
2011/05/18, 09:15
با سلام

سلام م م ...شب خوش ;)

امیدوارم مپنا با همین محدوده 365 باز بشه که برای تجهیزاتی ها و کل بازار خوب میشه

Captain Nemo
2011/05/18, 09:16
جناب نظری
جناب پناهی
لطفا بفرمائید این فنجون وصنعت چی شد ؟؟!! :(( :((

rojan
2011/05/18, 09:18
آقای پناهی ممنون
دوستان توصیه به خرید حق مپنا مینمایید شدیدا
نظر شما چیست ؟
آقای نظری
فکر نمی کنید وپست باید درصد جزیی دیگری اصلاح شود؟

بابک پناهی
2011/05/18, 09:35
آقای پناهی ممنون
نظر شما چیست ؟
آقای نظری

مگر حق تقدم مپنا الان معامله میشه؟

امیر2309
2011/05/18, 09:37
وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با سردبیر بورس نیوز عنوان کرد :
[COLOR="red"]قطعاً از بورس حمایت می کنیم[/COLOR
]قبل از بحث هدفمندی همه نگرانی ها معطوف کاهش شاخص بورس و فروپاشی آن با اجرای طرح فوق بود که این اتفاق رخ نداد حالا همان افراد دوباره اظهار نگرانی از افت قیمت سهام شرکتها و یا حبابی بودن قیمت سهام شرکتها یا شاخص بورس را مطرح می کنند
برخی نگاه و شناختشان به بازار سرمایه همانند بازار 5 سال پیش است که تعداد شرکتها و تنوع در آن اندک بوده اما امروز بازار سرمایه ما خیلی متنوع شده و هرگاه تنوع در بازار سرمایه افزایش پیدا کند سیاستها بر بخشهای مختلف اثر یکسان ندارد و ممکن است بخشی تحت فشار قرار بگیرند و بخشی دیگر به شکوفایی بالاتر برسند و این مسئله خود سبب کاهش آسیب پذیری بازار می شود .
دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی کشور در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت : امروز دیگر صحبت از بازار 40 هزار میلیارد تومانی نیست بلکه صحبت از بازاری 120 هزار میلیارد تومانی است پس وقتی بازار گسترده می شود در عین حال قوت و قدرتش برای مقابله با برخی نوسانات بیشتر می شود .

وی با اشاره به بحث هدفمند کردن یارانه ها و تأثیرات آن بر سودآوری شرکتهای بورسی تصریح کرد : قبل از بحث هدفمندی همه نگرانی ها معطوف کاهش شاخص بورس و فروپاشی آن با اجرای طرح فوق بود که این اتفاق رخ نداد حالا همان افراد دوباره اظهار نگرانی از افت قیمت سهام شرکتها و یا حبابی بودن قیمت سهام شرکتها یا شاخص بورس را مطرح می کنند که باید در پاسخ به این افراد ابتدا دلیل گفته هایشان را پرسید ، آیا سود کم شده و یا امید نامه های آنها تغییر پیدا کرد ؟ به هر حال باید اول دلیل این ادعا را مطرح کنند که به نظر من دلیل منطقی برای این گفته ها وجود ندارد .

حسینی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز در خصوص تغییر روند حرکتی بازار و شاخص بورس پس از صعود هفته های ابتدایی سال جاری گفت : بازار حال حاضر بازار منفی نیست و گواه این مدعا رشد بازار سرمایه طی 2 ماه اخیر است البته منکر نوسان نمی توان شد و این طبیعی است در واقع ماهیت بازار سرمایه این است ، اگر ما فکر کنیم که بازار باید همیشه رو به رشد باشد و افتی در کار نباشد پس فرق بین بازار سرمایه با بازار پول در چیست و اینها واقعیتهایی است که ما باید به آنها توجه کنیم .

رییس شورای بورس ادامه داد : نکته دیگری که من قبلاً به آن اشاره کرده ام افزایش حدود 25 دلاری قیمت انرژی برای بخش تولید است اما واقعاً این قیمت انرژی در بازار کشورهای همسایه و تولید کنندگان کشورهای دیگر چقدر افزایش پیدا کرده ؟ که در پاسخ باید گفت قطعاً رقم آن بیشتر از این میزان است و همین موضوع نکته ای است که باید قاطعانه بگوییم قدرت رقابت این شرکتها کاهش پیدا نخواهد کرد.

وزیر اقتصاد روند خصوصی سازی را خاطر نشان کرد و افزود : تا زمانیکه که سهام برای عرضه در سازمان خصوصی سازی وجود داشت سازمان خصوصی سازی اقدام به عرضه سهام نمود اما باید قبول کنیم که در روند خصوصی سازی هر چه بیشتر پیش رویم سهام قابل عرضه در بورس کاهش پیدا می کند و هم اکنون در خصوص شرکتهای نفت هم خصوصی سازی را آغاز کرده ایم که با عرضه سهام پالایشگاه تبریز آغاز شد و طبق توافقات سازمان خصوصی سازی با شرکت نفت قرار شد تا حدود 7 پالایشگاه دیگر را هم برای کشف قیمت در بورس آماده کنند ، اما باید زمان آماده سازی را نیز مدنظر قرار داد .

در پایان رییس شورای عالی بورس در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار بورس نیوز در خصوص تداوم حمایت های دولت از بازار سرمایه عنوان کرد : بازار سرمایه بازاری است که ما روی آن حساب باز کرده ایم و امروز نقش و سهم این بازار در اقتصاد کشور افزایش پیدا کرده و قطعاً از این بازار حمایت خواهیم کرد و هم اکنون بنده به عنوان رییس شورای بورس از همکارانم در بازار سرمایه توقع دارم تا از حالا به بعد آنها بیایند و از اقتصاد ایران حمایت کنند و ما به بازار سرمایه تنها به دید مکانی برای خرید سهم و سودآوری نگاه نکنیم البته درست است که سودآوری انگیزه حضور در این بازار است ولی کارکرد این بازار باید ، پشتیبانی از تجهیز منابع مالی در بخشهای مختلف اقتصادی باشد که امیدواریم این کار صورت بگیرد .

punisher
2011/05/18, 09:44
دوستان فروش مپنا یا خرید آن ؟
هدف قیمت آن چند است؟
بلایی که سر صدرا اود سر مپنا نیاد؟

مهدی64
2011/05/18, 09:47
سلام لظفا بفرمایید مپنا رابفروشیم؟

محسن نظري
2011/05/18, 09:50
محسن و بابک آیا ح غدیر را بفروشم؟
لطفا زود
فعلا نه دوست عزيزم

محسن نظري
2011/05/18, 09:52
با سلام

اين بازار رژان جان تحليل بردار نيست فعلا بايد با احتياط بسيار بالا خريد كرد

بابک پناهی
2011/05/18, 09:52
سلام لظفا بفرمایید مپنا رابفروشیم؟

مپنارو بفروشیییییییییییددددددددد

دوستان به این آقا مهدی بگین کسی مپناشو بفروشه چی میشه..مثل اینکه در جریان نیستن ;)

محسن نظري
2011/05/18, 09:54
جناب نظری
جناب پناهی
بنده كاپيتان جان نيمي از وصنعت خودم و سبدم را با وپست تعويض كردم وصنعت يكم در قيمتهاي 140 اذيت ميكنه شايد نيمي ديگرش را بي خيال سود شدم و با پست سر به سر تعويض كردم

محسن نظري
2011/05/18, 09:55
آقای پناهی ممنون
نظر شما چیست ؟
آقای نظری
من نهايت اصلاح پست را فردا ميبينيم ان هم معلوم نيست بتوان درصد خريد يا نه بنده در اين سهم ريسك نميكنم از همين امروز خريدهايم را شروع كردم تجربه نصير ماشين نبايد دوباره تكرار شود...

محسن نظري
2011/05/18, 09:56
دوستان فروش مپنا یا خرید آن ؟
هدف قیمت آن چند است؟
بلایی که سر صدرا اود سر مپنا نیاد؟
نگه داري با ديد ميان مدت مپنا تعديل خوبي در پشت خود دارد هم براي سال 89 و هم 90

مهدی64
2011/05/18, 10:04
جناب نظری میشه لطف کنید ودقیق بازه کوتاه میان وبلند مدت را بفرمایید مثلا چند روز مد نظرشماست مثلا میان مدت چند ماه طول میکشد ممنون

rojan
2011/05/18, 10:05
آقای پناهی

یعنی شما نمی دانید حق تقدم مپنا بعدا میاد وای عجیبهههههههههههههههه;)
من نه که آینده نگرم برای وقتی که باز شدپرسیدم /
توصبه به خرید در این قیمتها را مثبت می دانید ؟ نه

محسن نظري
2011/05/18, 10:22
جناب نظری میشه لطف کنید ودقیق بازه کوتاه میان وبلند مدت را بفرمایید مثلا چند روز مد نظرشماست مثلا میان مدت چند ماه طول میکشد ممنون
fhcه ميان مدت مورد نظر بنده 6 ماهه ميباشد

بابک پناهی
2011/05/18, 10:23
آقای پناهی

یعنی شما نمی دانید حق تقدم مپنا بعدا میاد وای عجیبهههههههههههههههه;)
من نه که آینده نگرم برای وقتی که باز شدپرسیدم /
توصبه به خرید در این قیمتها را مثبت می دانید ؟ نه

امروز آخر وقت دیتاشو تعدیل کنم بگم

راستی الان کانادا ساعت چنده؟:)

محسن نظري
2011/05/18, 10:24
خفناور و خنصير هم حسابي گل كاشتند>:d<

حامد24
2011/05/18, 10:26
کطبس دقایقی پیش گزارش مناسبی را ارایه کرد وتوانست در صد پوشش را بالا ببرد و به 55 تومان برساند
یکی از بهترین گزینه های دقایق اولیه امروز (زمانی که سهم منفی بود) همین بود.

rojan
2011/05/18, 10:27
در جایی که من هستم ساعت 11و 56 دقیقه شب است
وقت خواب
شب خوش

aliasadiham
2011/05/18, 10:28
بورس پرشیا: می گویند شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور طرح افزایش سرمایه به میزان 50% را در دستور کار هیئت مدیره خود قرار داده است که این افزایش از محل انباشته می باشد گفتنیست این شرکت با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود نیز همراه شده ضمن اینکه شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور طرح توسعه ای در دست اجرا دارد که بزودی راه اندازی و افتتاح خواهد شد
http://www.boursepersia.com/news/%D8...news-3267.html

مهدی64
2011/05/18, 10:33
خانم rojanشماهم در پرتفویتان صدرا وفاراک داری اگر دارید زیاد یا کم اخه من اهل اراکم دوست دارم بدانم اونور اب هم ماشین سازی اسم ورسمی داره ؟نظرتان راجع به اینده سهم؟ممنون

hiva
2011/05/18, 10:45
سلام بر اساتید عزیز. آیا الان زمان مناسبی واسه ورود به حفاری است ؟

بابک پناهی
2011/05/18, 10:45
جناب نظری
جناب پناهی

شماها که مایه دارید کاری کنید از 150 بگذره بقیش با من ;)

fiona
2011/05/18, 10:50
بلوک ایران خودرو معامله شد به گزارش خبرنگار بورس نیوز بلوک 4.9% ایران خودرو را با قیمت 8001ریال کارگزاری بانک صادرات خرید

MAMALI
2011/05/18, 10:57
سلام
نظر شما راجع به کالسیمین و فرآوری چیست ؟
با سپاس @};-

بابک پناهی
2011/05/18, 11:02
بلوک ایران خودرو معامله شد به گزارش خبرنگار بورس نیوز بلوک 4.9% ایران خودرو را با قیمت 8001ریال کارگزاری بانک صادرات خرید

مدیر بازار شرکت بورس در واکنش به نامه سازمان بازرسی مبنی بر غیر قانونی بودن عرضه بلوک 4.9 درصدی ایران خودرو اعلام کرد: هنوز خریدار این بلوک که معلوم نیست تا در مورد شرایط آن موضع گیری کرد، بنابراین این بلوک امروز عرضه میشود.

علی صحرایی در رابطه با نامه سازمان بازرسی به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص واجد منع قانونی بودن عرضه بلوک 4.9 درصدی ایران خودرو که از چهارشنبه گذشته از سوی سرمایه گذاری تامین اجتماعی به قیمت پایه هر سهم 5 هزار و 688 ریال عرضه و با رقابت چند گروه به 770 تومان هر سهم تا روز گذشته رسید، نکاتی بیان کرد.
وی گفت: ضمن احترام به سازمان بازرسی و قوانین موجود، در بازار سرمایه باید قانون بازار و حفظ حقوق منافع و امنیت سرمایه گذاران مدنظر قرار گیرد.بنابراین تا زمانی که خریدار این بلوک مشخص نیست نمی توان در مورد غیر قانونی بودن آن اظهار نظری کرد.
صحرایی ادامه داد: این درحالی است که با توجه به شرایط اعلامی در این عرضه ،9 روز کاری بعد از انجام این معامله و مشخص شدن برنده آن فرصت بررسی شرایط خریدار یا خریداران وجود دارد. در آن صورت می توان در خصوص شرایط خریدار تصمیم گیری کرد.
وی خاطر نشان کرد: با این همه شرکت بورس اوراق بهادار که از حداکثر شفافیت برخوردار است می تواند بعد از انجام معامله و با مدنظر نظر قرار دادن نکات سازمان بازرسی کل کشور یا هر دستگاه دیگری، بررسی های لازم را به مانند همیشه انجام دهد.
صحرایی گفت: با این اوصاف باید اجازه داد تا مسیر این معامله با آرامش طی شود.
در حالی پیغام این مقام مسئول مبنی بر ادامه عرضه این بلوک ایران خودرو در سایت بورس هم منتشر شد که در نامه دوشنبه بازرسی کل کشور آمده است: این اقدام با توجه به مصوبه 28 فروردین 1390 شورای رقابت(درخصوص وضعیت سهام شرکتهای خودروسازی) و مستند به مواد 46 و 47 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی واجد منع قانونی است.
سازمان بازرسی کل کشور همچنین از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خواست به استناد بند(د) ماده 11 قانون سازمان بازرسی کل کشور و ماده 46 آئیننامه اجرایی آن، ضمن بررسی موضوع، اقدام مقتضی را بهعمل آورد و نتیجه را به این سازمان اعلام کند.

jahan
2011/05/18, 11:09
با سلام اقای نظری امروز من خفناور خریدم.باز هم نظر شما در مورد این سهم مثبت است.با سپاس

kavian77
2011/05/18, 14:34
باسلام اگرممكن است نظرتان رادرمورئنگداري يافروش سهام بكام -وصندوق - فاراك - شكربن وشاراك بفرماييد .باتشكر

aliasadiham
2011/05/18, 15:09
اقای نظری و اقای پناهی عزیز نظرتون در مورد حتاید چیه؟
و با ورود کشتیرانی فجر به بورس حکشتی رشد میکنه و برای خرید خوبه؟

محسن نظري
2011/05/18, 15:54
سلام بر اساتید عزیز. آیا الان زمان مناسبی واسه ورود به حفاری است ؟
به نظر بنده خريد در قيمتهاي فعلي گزينه بسيار مناسبي ميباشد

محسن نظري
2011/05/18, 15:56
سلام
با سپاس @};-
نظر بنده بر روي كالسيمين بسيار مثبته اهداف سهم سطوح 1000 و 1200 تومان است

محسن نظري
2011/05/18, 15:58
مدیر بازار شرکت بورس در واکنش به نامه سازمان بازرسی مبنی بر غیر قانونی بودن عرضه بلوک 4.9 درصدی ایران خودرو اعلام کرد: هنوز خریدار این بلوک که معلوم نیست تا در مورد شرایط آن موضع گیری کرد، بنابراین این بلوک امروز عرضه میشود.

علی صحرایی در رابطه با نامه سازمان بازرسی به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص واجد منع قانونی بودن عرضه بلوک 4.9 درصدی ایران خودرو که از چهارشنبه گذشته از سوی سرمایه گذاری تامین اجتماعی به قیمت پایه هر سهم 5 هزار و 688 ریال عرضه و با رقابت چند گروه به 770 تومان هر سهم تا روز گذشته رسید، نکاتی بیان کرد.
وی گفت: ضمن احترام به سازمان بازرسی و قوانین موجود، در بازار سرمایه باید قانون بازار و حفظ حقوق منافع و امنیت سرمایه گذاران مدنظر قرار گیرد.بنابراین تا زمانی که خریدار این بلوک مشخص نیست نمی توان در مورد غیر قانونی بودن آن اظهار نظری کرد.
صحرایی ادامه داد: این درحالی است که با توجه به شرایط اعلامی در این عرضه ،9 روز کاری بعد از انجام این معامله و مشخص شدن برنده آن فرصت بررسی شرایط خریدار یا خریداران وجود دارد. در آن صورت می توان در خصوص شرایط خریدار تصمیم گیری کرد.
وی خاطر نشان کرد: با این همه شرکت بورس اوراق بهادار که از حداکثر شفافیت برخوردار است می تواند بعد از انجام معامله و با مدنظر نظر قرار دادن نکات سازمان بازرسی کل کشور یا هر دستگاه دیگری، بررسی های لازم را به مانند همیشه انجام دهد.
صحرایی گفت: با این اوصاف باید اجازه داد تا مسیر این معامله با آرامش طی شود.
در حالی پیغام این مقام مسئول مبنی بر ادامه عرضه این بلوک ایران خودرو در سایت بورس هم منتشر شد که در نامه دوشنبه بازرسی کل کشور آمده است: این اقدام با توجه به مصوبه 28 فروردین 1390 شورای رقابت(درخصوص وضعیت سهام شرکتهای خودروسازی) و مستند به مواد 46 و 47 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی واجد منع قانونی است.
سازمان بازرسی کل کشور همچنین از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خواست به استناد بند(د) ماده 11 قانون سازمان بازرسی کل کشور و ماده 46 آئیننامه اجرایی آن، ضمن بررسی موضوع، اقدام مقتضی را بهعمل آورد و نتیجه را به این سازمان اعلام کند.
بابك جان تا وقتي رهبري نظر مثبتي بر خودروييها دارد تا وقتي كه گروه هاي خاصي سياسي در حال جولان دهي در خودروييها ميباشند هيچ احدي نميتواند اين معاملات را باطل كند اگر اينها توانستند معامله يك جانبه و تابلوي مخابرات را باطل كنند معاملات خودروييها را هم ميتوانند....

محسن نظري
2011/05/18, 15:59
با سلام اقای نظری امروز من خفناور خریدم.باز هم نظر شما در مورد این سهم مثبت است.با سپاس
صد در صد دوست عزيزم نظر بنده مثبت است هم خنصير هم خفناور يك بازدهي 70-80 درصدي پيش رو دارند

iq_son
2011/05/18, 16:22
سلام دوستان من با سیستم آنلاین تا حالا افزایش سرمایه نرفتم.
یه چند تا سوال از دوستان با سابقه دارم::-?
1-الان که مپنا باز شده 15% سهام که از اندوخته افزایش سرمایه داده کی به ما می رسه و آیا اتوماتیک سیستم آنلاین از وجودش مطلع می شه یا نه؟
2-حق تقدم که باز شد و معاملاتش انجام شد بنده با انلاین می تونم خودم بفروشم یا نه؟یعنی اینم اتو وارد سیستم می شه یا نه؟:d
کوچیک همه شما;)

vahid_lok
2011/05/18, 16:25
من نهايت اصلاح پست را فردا ميبينيم ان هم معلوم نيست بتوان درصد خريد يا نه بنده در اين سهم ريسك نميكنم از همين امروز خريدهايم را شروع كردم تجربه نصير ماشين نبايد دوباره تكرار شود...

استاد با این نظرتون بد جور موافقم!
یکشنبه روز بالا رفتن پست بانک بدون گره و اینجور چیزهاست:d

امیر2309
2011/05/18, 16:26
در جريان دومين بازديد سرمايهگذاران خارجي از بازار سرمايه ايران عنوان شد
«خارجيها» در بورس تهران «آنلاين» ميشوند

گروه بورس- عليرضا باغاني: «سرمايهگذاران خارجي در بورس تهران»، اين مهمترين رويدادي بود كه فعالان بازار سرمايه ايران روزگذشته در ساعات معاملات بازار تجربه كردند.

روز سهشنبه گروه 30 نفرهاي از سرمايهگذاران اروپايي به تالار بورس اوراق بهادار تهران آمدند تا نقطهاي را كه بازدهي 86 درصدي رويايي سال 89، 192 درصدي دوسال گذشته و 11درصدي ابتداي سالجاري تاكنون را رقم زده است، از نزديك مشاهده كنند.جايي كه پررونقترين بازار ايران براي سرمايهگذاري طي دوسال گذشته به شمار ميرود و حتي نوسانات درونزا و برونزا نتوانسته از جذابيت اين بازار بكاهد به طوري كه حتي بازدهيهاي ميانگين بيش از 20 درصدي ماهانه بورس براي سرمايهگذاران اروپايي نيز جذاب تلقي شده و آنها كه در كشور خود در خوشبينانهترين حالت سودهاي تكرقمي از سرمايهگذاري تحصيل ميكنند، از طريق يك فاند ايراني در بورس تهران سرمايهگذاري كردهاند تا از اين سودهاي خيرهكننده بينصيب نباشند.با اين وصف، 30 سرمايهگذار اغلب فنلاندي، سوئيسي، انگلستاني و ايتاليايي روزگذشته با حضور در تالار اصلي بورس اوراق بهادار تهران با نحوه فعاليت بازار سرمايه ايران آشنا شدند.اين گروه خارجي كه از طريق شركت سرمايهگذاري فيروزه بالغ بر 150 ميليون دلار در بازار سرمايه ايران سرمايهگذاري كردهاند، روز سهشنبه مورد استقبال بالاترين مقام اجرايي بازار سرمايه قرار گرفتند.
واكنش مثبت خارجيها به بورس ايران
حسن قاليباف اصل مديرعامل بورس اوراق بهادار تهران در جمع سرمايهگذاران خارجي، بازار سرمايه ايران را بازاري كارآ و داراي پتانسيلهاي بسيار زياد براي سرمايهگذاري ذكر كرد و افزود: جذب 150 ميليون دلار سرمايه خارجي از طريق شركت سرمايهگذاري فيروزه كه فعالترين شركت در حوزه جذب سرمايهگذاري خارجي به بورس محسوب ميشود، نشان از جذابيتهاي بالاي بازار سرمايه ايران براي سرمايهگذاري است.
اين مقام مسوول، كل حجم سرمايهگذاري خارجي در بورس تهران را 200 ميليون دلار ذكر كرد و افزود: سال گذشته كل حجم سرمايهگذاري خارجي صورت گرفته در بورس 150 ميليون دلار بود كه بهرغم برخي تبليغات منفي، بازار سرمايه ايران با رشد سرمايهگذاريهاي خارجي تا 200 ميليون دلار مواجه بوده است.قاليباف در حاشيه برنامه بازديد سرمايهگذاران خارجي از بورس نيز در گفتوگو با خبرنگاران با بيان اينكه در جريان اين بازديد ضمن ارائه تاريخچهاي از بورس، اطلاعات بازار سرمايه و واقعيتهاي آن و عملكرد بازار به سرمايهگذاران ارائه شد، اعلام كرد: عملكرد بازار سرمايه براي سرمايهگذاران خارجي مطلوب بود و همه آنها واكنش مثبتي به بورس ايران داشتند. وي با اشاره به اينكه در اين ديدار قوانين و مقررات بازار سرمايه به سرمايهگذاران ارائه شد، تصريح كرد: اطمينانبخشي قوانين و مقررات در محافظت از حقوق سهامداران، قوانين موجود در زمينه شفافيت و اطلاعاتي كه به بازار ارائه ميشود و نيز جذابيتهاي بازار سرمايه از ديد مقررات به سرمايهگذاران ارائه شد. مديرعامل بورس با بيان اين كه گزارشهاي ارائهشده توسط بورس براي سرمايهگذاران خارجي جالب بود، اظهار كرد: با توجه به گزارشي كه در اين نشست ارائه شد و بازديد از ساير بخشهاي بورس اميدوارم كه اين سرمايهگذاران بتوانند در بازار سرمايه جذب شوند.
30 خارجي در ايران چه ميكنند؟
رامين ربيعي مديرعامل شركت سرمايهگذاري فيروزه نيز طي نشست خبري در اين خصوص گفت: حدود 30 نفر از سرمايهگذاران خارجي 25 ارديبهشت به ايران آمدند تا در برنامه 6روزهاي، با واقعيتهاي ايران و پتانسيلهاي اقتصاد كشور از نزديك آشنا شوند. اين سرمايهگذاران عمدتا از كشورهاي اروپايي هستند و به صورت حقيقي يا حقوقي مديريت منابع مالي وسيعي را در بسياري از شركتهاي سرمايهگذاري، بانكها، بيمهها و صندوقهاي بازنشستگي بر عهده داشته و علاقهمند به سرمايهگذاري در ايران به عنوان يكي از قطبهاي اقتصادي منطقه هستند.
وي در پاسخ به اين سوال كه ظرفيتهاي اصلي سرمايهگذاري در ايران از نظر اين سرمايهگذاران چه چيزهايي است؟ افزود: ايران از لحاظ منابع طبيعي و انرژي يكي از غنيترين كشورهاي دنيا است، وجود ذخاير عظيم نفت، گاز، فلزات و مواد معدني با توجه به رشد اقتصاد در دنيا و به ويژه كشورهاي در حال توسعه، يكي از عوامل مهم در پيشرفت و جذب سرمايههاي خارجي خواهد بود. از طرفي ديگر، ايران جمعيت جواني دارد كه نرخ سواد در آن بالاي 90 درصد است. اين منبع ارزشمند انساني با كسب درآمد و صرف هزينه براي زندگي باعث رشد و شكوفايي اقتصاد هر كشوري خواهد شد. مساله مهم ديگر ترويج خصوصيسازي در كشورمان است؛ تصويب اصل 44 و حركت در جهت اقتصاد خصوصي باعث به وجود آمدن موقعيت جذابي براي سرمايهگذاران شده است كه ميتواند سرمايههاي كلاني را وارد كشور كند و در نهايت بورس تهران به عنوان يكي از بازارهاي مهم سرمايه، چه از نظر حجم و چه از نظر قيمت در سالهاي اخير رونق زيادي داشته است و افزايش ابزارهاي مالي در اين بازار ميتواند براي هر سرمايهگذاري جذاب و قابلتوجه باشد.وي در ادامه به فعاليت صندوق مشترك سرمايهگذاري فيروزه اشاره كرد و افزود: اين صندوق ظرف مدت 9 ماه بازده بيش از 36 درصد داشته است كه در واقع به هدف بازدهي سالانه 40 درصدي خود نزديك است.
سرمايهگذاران خارجي هم آنلاين ميشوند
ربيعي در برابر اين سوال كه آيا با توجه به استقبال سرمايهگذاران ايراني از آنلاين تريدينگ و اساسا جذابيت معاملات سهام به طور مستقيم در بازار سرمايه، امكان معاملات مستقيم سرمايهگذاران خارجي در بورس فراهم است؟ گفت: با خريد قريبالوقوع يك شركت كارگزاري توسط سرمايهگذاري فيروزه امكان آنلاين تريدينگ براي خارجيها فراهم ميشود، هرچند در حال حاضر نيز سازوكارهاي معاملات مستقيم سرمايهگذاران از طريق يك شركت خارجي در بورس تهران فراهم است.اين مقام مسوول در جذب سرمايه خارجي به بورس تهران با بيان اينكه بازاريابي جذب سرمايههاي خارجي به بازار سرمايه ايران از طريق دفتر لندن انجام ميشود، گفت: اخيرا با افتتاح دفتري در سنگاپور نسبت به جذب سرمايهگذاران آسياي شرقي اقدام كردهايم، هرچند بازدهيهاي بورس ايران بيشتر براي اروپاييان جذاب به شمار ميرود.
بورس ايران حبابي نيست
وي در پاسخ به اين سوال خبرنگار دنياي اقتصاد مبني بر اينكه نحوه مديريت سرمايه خارجيها در بورس چگونه است؟ گفت: ما با ديدگاه فاندامنتال و بنيادي نسبت به خريد سهام پر بازده بورس از جمله سهام معدني و فلزي اقدام كردهايم، ضمن اينكه تركيب سبد سهام انتخاب شده، متنوع بوده و براساس نگاه بلندمدت انتخاب شدهاند كه اين موضوع به بازدهي حدود 37 درصدي صندوق فيروزه و رضايت سرمايهگذاران خارجي منجر شده است كه البته تنها بخشي از سرمايهگذاريهاي خارجي از طريق صندوق مزبور انجام ميشود و بخش ديگر سرمايهگذاريها به طور مستقيم در خريد و فروش سهام فعال است.
مديرعامل سرمايهگذاري فيروزه ديدگاه خود در خصوص بازار سرمايه ايران را اينگونه توصيف كرد كه بازار سرمايه كشور ما داراي پتانسيلهاي بسيار زيادي براي جذب سرمايهگذاران است و از اساس حبابي بودن بورس را قبول ندارم، هرچند معتقدم برخي سهام شركتها حبابي شده است. ولي از بين 340 شركت پذيرفته شده در بورس سهام بسياري از شركتها براي سرمايهگذاري ارزنده به شمار ميرود و بازهم بورس ايران جا براي سرمايهگذاري دارد.
تغيير ديدگاه خارجيها بعد از بازديد از بورس
در ادامه، روزبه پيروز رييس هيات مديره شركت سرمايهگذاري فيروزه هم با اشاره به اين مطلب كه سال گذشته نيز برنامه مشابهي برگزار و قدم موثري در معرفي ظرفيتهاي اقتصادي كشور به سرمايهگذاران برداشته شد، گفت: شركت سرمايهگذاري فيروزه در سال 1384 تاسيس شد و در اين مدت با بهرهگيري از شيوههاي پيشرفته مديريت سرمايه، موفق به جذب بيش از 150 ميليارد تومان يعني حدود 90 درصد سرمايههاي خارجي در بورس تهران شده است. در همين راستا قصد داريم امسال نيز با معرفي جاذبههاي اقتصادي ايران و بورس تهران به سرمايهگذاران خارجي، قدم ديگري در رشد و بالندگي ايران عزيزمان برداريم.گفتني است، سرمايهگذاران خارجي پس از بازديد روز گذشته بورس تهران در روزهاي بعد از برخي شركتهاي پذيرفته شده در بورس از جمله گروه صنعتي ايران خودرو و فولاد مباركه اصفهان بازديد خواهند كرد.

baggio
2011/05/18, 19:27
سلام محسن خان..
یه نظر کلی راجع به هفته آینده وکلا خرداد ماه می نویسین...ممنونم

حامد24
2011/05/18, 20:14
سلام
با سپاس @};-

دوست عزیز روند معاملاتی این دوسهم بستگی به روند قیمتهای جهانی دارد
اگر قیمتهای جهانی روی مثل امروز و همین الان که روی 2.77 در صد مثبت و سرب حدود 4 درصد مثبت است که درصد مناسبی
هم محسوب میشود باشد
میتواند شرکتهای مرتبط بخصوص همین سهمهای مد نظر شما (فراور و فاسمین) را با بازدهی مناسبی همرا سازد
ودرست به همین خاطر بهتر است سرمایه گذاری روی این سهمها با دید
میان مدت همراه باشد چرا که در کوتاه مدت قیمتهای جهانی افت و خیزهایی خواهند داشت.

بابک پناهی
2011/05/18, 20:42
به نظر بنده خريد در قيمتهاي فعلي گزينه بسيار مناسبي ميباشد

دقیقا

aliasadiham
2011/05/18, 21:01
اقای نظری امروز نصیر ماشین 1% از سهام فناورشو عرضه کرد......... بنظرتون این عرضه تا کی ممکنه ادامه داشته باشه؟ و اگه ادامه داشته باشه چه تاثیری روی سهم میزاره؟؟

بابک پناهی
2011/05/18, 21:13
مپنا 338 تومن حداقل قیمتیشه که سهم میتونه پائین بیاد ولی 360 برسه مجالش نمیدم :) دعا کنید به این قیمت برسه :d

محسن نظري
2011/05/18, 21:31
باسلام اگرممكن است نظرتان رادرمورئنگداري يافروش سهام بكام -وصندوق - فاراك - شكربن وشاراك بفرماييد .باتشكر
با نگه داري تمامي سهامتان به جز كربن موافقم

محسن نظري
2011/05/18, 21:35
سلام دوستان من با سیستم آنلاین تا حالا افزایش سرمایه نرفتم.
یه چند تا سوال از دوستان با سابقه دارم::-?
1-الان که مپنا باز شده 15% سهام که از اندوخته افزایش سرمایه داده کی به ما می رسه و آیا اتوماتیک سیستم آنلاین از وجودش مطلع می شه یا نه؟
2-حق تقدم که باز شد و معاملاتش انجام شد بنده با انلاین می تونم خودم بفروشم یا نه؟یعنی اینم اتو وارد سیستم می شه یا نه؟:d
کوچیک همه شما;)
1-سهام حاصل از سود انباشته به حساب شما به صورت اتوماتيك اعمال ميشود در برخي مواقع اين اعمال كمي زمانبر ميباشد و در نهيات شما ميتوانيد با خريد چند سهم سهام افزايش سرمايه را بر روي سهام جديد خود اعمال نماييد
2- حق تقدم باز بشود در سيستم شما ميتوانيد به فروش برسانيد اما در معاملات انلاين را خبر ندارم بتوان يا خير معمولا برخي كارگزاريها كه با مشتريهاي جديد كار ميكنند تا حق تقدم به دستشان نرسد فروشي انجام نميدهند!!!!

محسن نظري
2011/05/18, 21:38
سلام محسن خان..
یه نظر کلی راجع به هفته آینده وکلا خرداد ماه می نویسین...ممنونم
دوست عزيزم اگر از ديد بنيادي و پارامترهاي بنيادي بخواهيد بازار ما در شرايط فعلي بايد كاملا صعودي و رو به جلو باشد اما ماشاالله همه چي رو بازار تاثير ميگذارد به جز پارامترهاي اقتصادي....

محسن نظري
2011/05/18, 21:40
اقای نظری امروز نصیر ماشین 1% از سهام فناورشو عرضه کرد......... بنظرتون این عرضه تا کی ممکنه ادامه داشته باشه؟ و اگه ادامه داشته باشه چه تاثیری روی سهم میزاره؟؟
فكر نميكنم بخواد از خير مالكيتش بگذره نهايت 4 درصد عرضه داشته باشد اتفاقا اين عرضه باعث جذب بيشتر سهامداران به اميد كسب كرسي هاي بيشتر هيئت مديره نيز ميشود

اقلیدس
2011/05/18, 22:10
با نگه داري تمامي سهامتان به جز كربن موافقم

اقای نظری میشه دلیل عدم نگه داری کربن را بگویید؟
اخه من بر عکس شما فکر میکنم و عقیده دارم کربن تو این قیمتها میتونه بازدهی فوق العاده ای نصیب سهامداراش کنه.

آریو
2011/05/18, 22:12
دوست عزيزم اگر از ديد بنيادي و پارامترهاي بنيادي بخواهيد بازار ما در شرايط فعلي بايد كاملا صعودي و رو به جلو باشد اما ماشاالله همه چي رو بازار تاثير ميگذارد به جز پارامترهاي اقتصادي....

محسن جان خسته نباشی استاد

استاد خیلی دوس دارم تحلیلتونو در مورد شرایط کلی بازار بدونم ... راستش نمیخوام فاز منفی بدم اما یه جورایی به شرایط کلی بازار خوش بین نیستم احساس میکنم بازار سکته کرده ... هر چی خبر خوب میاد تو گروه ها و سهم های مختلف عکس العملی مثبت از سهم نمیبینم ... نظر من اینه که بازار برای رشد بیشتر باید دو برابر قبلی انرژی مثبت داشته باشه یه انرژی برای رد کردن سطوح قیمتی قبلی که خیلی ها فروشنده هستن و خروج از بازار رو در دستو کار خود قرار دادن .... و انرژی دوم انرژی برای دیدن سطوح قیمتی جدید که با توجه به شرایط فعلی سیاسی این انرژی رو نمیبینم ....محسن جان نتیجه گیری من اینه که بازار منتظر یه ضربه نهاییه این ضربه یا سیستماتیک و سیاسیه یا اقتصادی اولیش که معلومه چی میتونه باشه اما دومی رو من افت قیمت نفت میدونم ..
به هر حال بی صبرانه منتظر تحلیل شما هستم فارغ از برسی سهام خاص شاید نتیجه گیری از شرایط کلی بازار و بررسی تهدید ها و فرصت هاش بشه مسیر رو تشخیص داد
پیشاپش از پاسخت ممنونم ...مرسی

Ehsan Am
2011/05/18, 22:24
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای نظری :
من هم امروز دقیقا قصد داشتم وصنعت را با پست عوض کنم ولی چون میانگین پستم بالاست ولی اعتقاد راسخ به این سهم دارم یک منفی هم یک منفیه .
به نظر شما شنبه تو یه ذره منفی تر خرید پست امکانپذیره با وجود مشاهده روند امروز یا حداقل با همین قیمت امروز؟
با تشکر

پوریا
2011/05/18, 22:34
1-سهام حاصل از سود انباشته به حساب شما به صورت اتوماتيك اعمال ميشود در برخي مواقع اين اعمال كمي زمانبر ميباشد و در نهيات شما ميتوانيد با خريد چند سهم سهام افزايش سرمايه را بر روي سهام جديد خود اعمال نماييد
2- حق تقدم باز بشود در سيستم شما ميتوانيد به فروش برسانيد اما در معاملات انلاين را خبر ندارم بتوان يا خير معمولا برخي كارگزاريها كه با مشتريهاي جديد كار ميكنند تا حق تقدم به دستشان نرسد فروشي انجام نميدهند!!!!

با اجازه آقای نظری مطلبی را هم من اضافه کنم

دوست عزیز جناب آیکیو سان... بهتر است یک روز بروید شرکت سپرده گذاری مرکزی و درخواست یوزر نیم و پسورد نمائید که همان موقع برایتان صادر میکنند .... بردن شناسنامه و کارت ملی فراموش نشود ..... اگر شهرستان هستید هم از طریق نماینده ها میشود که معمولا چند هفته ای ظول میکشد که به ایمیلتان بفرستند ..... مزایای بی شماری دارد
وقتی وارد سیستم میشوید .... تمام سهام و حق تقدم های تعلق گرفته و کارگزار ناظرتان را بر روی هر سهمی میتوانید ببینید .... تمام خرید و فروش ها با یک روز تاخیر در سیستم ثبت میگردد و ....

مثلا برای هر صد هزار سهم مپنا .... 15094 سهم از انباشته و 10691 حق تقدم سهم از آورده ثبت شده است ... یعنی 25.785 درصد
در همین مورد و موارد مشابه .... دانستن دقیق تعداد حقها ،کمک زیادی به سهامدار مینماید

حق تقدم ها هر وقت آزاد شد قابل معامله با آنلاین هست

behnam
2011/05/18, 22:39
با سلام خدمت جناب پناهی اگر امکان داره لطف کنید و یک موج شماری از صدرا ارایه بدهید
در ضمن به نظر شما تارگت صدرا تا پایان تیر ماه چقدره ؟

takbourse
2011/05/19, 10:57
سلام
ببخشید شما از مجمع وامید خبر دارین؟

محسن نظري
2011/05/19, 11:54
اقای نظری و اقای پناهی عزیز نظرتون در مورد حتاید چیه؟
و با ورود کشتیرانی فجر به بورس حکشتی رشد میکنه و برای خرید خوبه؟
بنده با توجه به تحريمها و شاخص فعلي بالتيك به هيچ وجه نظرم بر حكشتي مثبت نميباشد
حتايد را چندان بررسي نكردم اما ظاهرا وضعيت سوداوري سهم رو به رشد ميباشد

محسن نظري
2011/05/19, 12:20
اقای نظری میشه دلیل عدم نگه داری کربن را بگویید؟
اخه من بر عکس شما فکر میکنم و عقیده دارم کربن تو این قیمتها میتونه بازدهی فوق العاده ای نصیب سهامداراش کنه.
افزايش شديد قيمت مواد اوليه و احداث واحد هاي جديد توليد كربن در كشور و مشكلات صادراتي در اين صنعت و اشباع بازار داخلي از جمله دلايل بنده براي فروش اين سهم ميباشد

محسن نظري
2011/05/19, 13:15
محسن جان خسته نباشی استاد

استاد خیلی دوس دارم تحلیلتونو در مورد شرایط کلی بازار بدونم ... راستش نمیخوام فاز منفی بدم اما یه جورایی به شرایط کلی بازار خوش بین نیستم احساس میکنم بازار سکته کرده ... هر چی خبر خوب میاد تو گروه ها و سهم های مختلف عکس العملی مثبت از سهم نمیبینم ... نظر من اینه که بازار برای رشد بیشتر باید دو برابر قبلی انرژی مثبت داشته باشه یه انرژی برای رد کردن سطوح قیمتی قبلی که خیلی ها فروشنده هستن و خروج از بازار رو در دستو کار خود قرار دادن .... و انرژی دوم انرژی برای دیدن سطوح قیمتی جدید که با توجه به شرایط فعلی سیاسی این انرژی رو نمیبینم ....محسن جان نتیجه گیری من اینه که بازار منتظر یه ضربه نهاییه این ضربه یا سیستماتیک و سیاسیه یا اقتصادی اولیش که معلومه چی میتونه باشه اما دومی رو من افت قیمت نفت میدونم ..
به هر حال بی صبرانه منتظر تحلیل شما هستم فارغ از برسی سهام خاص شاید نتیجه گیری از شرایط کلی بازار و بررسی تهدید ها و فرصت هاش بشه مسیر رو تشخیص داد
پیشاپش از پاسخت ممنونم ...مرسی
دوست عزيزم وضعيت بنيادي بازار بسيار مناسب ميباشد فعلا از هر جهت به بازار بنگريم بازار پتانسيل رشد خوبي را دارد اما تنها مشكل بازار فارق از هر علتي تنها و تنها شرايط سياسي و عدم اعتماد و كاهش شديد حجم معاملات و خروج نقدينگي از بازار ميباشد فعلا نقدينگي سرگردان است و به دنبال بازاري جديد كه پيدا نكرده و نخواهد كرد به نظر بنده ان ضربه اي كه شما از ان ياد ميكنيد به زودي و نهايتا تا انتشار گزارشات 3 ماهه به بازار وارد ميشود و بنده انتظار يك موج صعودي ديگر را از بازار دارم

وحید 20
2011/05/19, 13:16
قیمتهای جهانی که امروز بعد از رشد خوب دیروز کمی منفی بودند در حال برگشت هستند.
سرب کمی مثبت شد و به 2450 دلار رسید
یه زمانی بود که قیمت سرب و روی تقریبا برابر بودن و حتی روی بالاتر هم بود ولی الان سرب فاصله حدود 300 دلاری با روی داره که قابل توجه هست.
به نظرم با توجه به اینکه امسال قیمت سرب حتی به حدود 2800 و بالاتر هم رسید میانگین قیمت سرب امسال تا اینجا خیلی خوب بوده و به نظرم امسال فسرب بتونه تعدیل های بیشتری رو نسبت به همگروهاش داشته باشه.
البته من بیشتر فاسمین دارم ولی از فسرب هم نباید به سادگی گذشت. پی بر ای بالای اون هم نشون دهنده انتطار بالای بازار از این سهمه.
هرچند زیان انباشته داره ولی بعد از افزایش سرمایه و خبرهایی که در مجمع اعلام شد شرکت در استانه تحوله.
ساویر جان متخصص فسربه و اگر سوالی داشتید ازش بپرسید!

در ضمن پیشبینی سود سال 90 بر اساس هر تن 2 هزار دلار با دلار هزار تومان در نظر گرفته شده که بر طبق گزارش حسابرس که بعد از افزایش سرمایه منتشر شده و در کدال هم هست متوسط نرخ فروش در فروردین امسال 2400دلار بوده است! با این حساب تعدیل خیلی خوبی در انتطارشه. البته تمام سهم های این گروه تعدیل مثبت دارند.
توصیه به خرید نیست.

محسن نظري
2011/05/19, 13:17
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای نظری :
من هم امروز دقیقا قصد داشتم وصنعت را با پست عوض کنم ولی چون میانگین پستم بالاست ولی اعتقاد راسخ به این سهم دارم یک منفی هم یک منفیه .
به نظر شما شنبه تو یه ذره منفی تر خرید پست امکانپذیره با وجود مشاهده روند امروز یا حداقل با همین قیمت امروز؟
با تشکر
احسان جان امكانش 50-50 ميباشد به نظرم هر كس روز يكشنبه پست منفي بخرد بهترين خريد بازار را انجام داده است به خصوص اينكه صبا تامين هم در حال خريد است و فكر ميكنم به زودي باز بالاي 1 درصد بيايد

محسن نظري
2011/05/19, 13:18
سلام
50 تومان تقسيم شد و افزايش سرمايه تا سطح 1000 ميليارد تومان از طريق صرف سهام اميد ميخواهد غدير دوم شود>:d<

آریو
2011/05/19, 13:32
سلام

نمابورس، بازار سرمایه _ تنوع بخشی به صنایع مختلف باعث کسب سودآوری در سالهای آتی برای شرکت خواهد شد... در مجمع عنوان شد که سرمایه گذاری امید در سال مالی گذشته خود با 83 درصد بازدهی ارزش بازار در زمره شرکت های موفق بازار بورس بوده است.

شرکت سرمایه گذاری امید در مجمع عادی سالیانه خود با سرمایه 5000 میلیارد ریال، سودی برابر با 500 ریال معادل 90 درصد سود خالص متعلق به هر سهم خود را بین سهامداران خود تقسیم کرد.

در این جلسه مدیر عامل شرکت طی صحبت های خود از متنوع شدن فعالیت های شرکت سرمایه گذاری امید خبر داد. میرعلی یاری ضمن توضیحات مبسوط خود گفت: " برنامه سبد سرمایه گذاری امید در سال پیش رو با تنوع بیشتری مواجه خواهد شد. این تنوع در بخش صنایع مختلفی چون سیمان با 32 درصد، سنگ آهن با 33 درصد، واسطه گری مالی با 20 درصد، صنعت ساختمان با 4 درصد، محصولات شیمیایی و نفت و انرژی با 1 درصد و سایر صنایع با 10 درصد بهای تمام شده متمرکز شده است. اما از نظر ارزش بازار سبد، گروه سنگ آهن با 68 درصد، صنعت سیمان با 13 درصد، صنایع ساختمان با 7 درصد و صنعت واسطه گری مالی با 8 درصد و سایر بخش ها نیز با 4 درصد، پرتفوی شرکت را در تاریخ 30/10/89 تشکیل داده اند."

در گروه صنعت و معدن، سرمایه گذاری امید با هدف به حداکثر رساندن ثروت سهامداران و تأمین مواد اولیه صنایع فولاد کشور، در شرکت های معدنی و صنعتی چادرملوبه میزان 40.86 درصد، گل گهر به میزان 38.76 درصد و گهر زمین به میزان 27.5 درصد به طور مستقیم و غیر مستقیم، سرمایه گذاری کرده است و وظیفه اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن و تولید کنسانتره و گندله را بر عهده این شرکت هاست. این معادن با ذخیره قابل استحصال معادل 1.5 میلیارد تن، علاوه بر تأمین مواد اولیه صنایع فولاد کشور باعث صرفه جویی ارزی به میزان 1.4 میلیارد دلار در سال برای کشور می شوند. این در حالیست که تولید سنگ آهن کشور در سال قبل 23.5 میلیون تن بوده که سهم چادرملو و گل گهر از این تولید معادل 15 میلیون تن برآورده شده است. بر اساس برآورد برنامه پنجم توسعه حجم تولید کنسانتره آهن در کشور باید به 52 میلیون تن در سال برسد که 34 میلیون تن آن توسط شرکت های وابسته به سرمایه گذاری امید تأمین خواهد شد.

در گروه سیمان نیز بر اساس آمار موجود، ایران جزو ده کشور برتر تولید کننده سیمان جهان و دارنده جایگاه نخست در خاور میانه است. در حال حاضر 64 کارخانه تولید سیمان با 90 خط تولید با ظرفیت تولید 72 میلیون تن در سال مشغول به کار هستند که با عملی شدن طرح های در دست اجرای شرکت ها، تولید سیمان به بیش از 100 میلیون تن در سال خواهد رسید. بر اساس سرمایه گذاری شرکت امید در گروه سیمانی (سیمان هرمزگان، بجنورد، ایالم، ساوه، خاش، کردستان و داراب) 11 درصد کل تولید سیمان کشور توسط شرکت های تابعه امید صورت می پذیرد. البته در این بخش اعلام شده که تولید سیمان کشور با احتساب هزینه 10 هزار تومان برای هر تن برای حامل های انرژی توفیقی در جهت رشد سودآوری نداشته که بر اساس تعاملات با دولت برای افزایش قیمت سیمان، هر گونه افزایشی به شکل سود در شرکت ها منظور خواهد شد. رشد 18 درصدی مصرف و تولید سیمان باعث به وجود آمدن کسری عرضه در بازار شده که با بهره برداری از طرح های توسعه این تقاضا پوشش داده خواهد شد.

در بخش توسعه ساخت و ساز نیز شرکت امید از طریق شرکت سرمایه گذاری ساختمانی سپه، سرمایه گذاری کرده و مهمترین طرح های در دست اجرای خود را به شرح زیر اعلام کرده است؛

1) مجتمع بزرگ اداری تجاری امید 2 در خیابان مطهری، 2) باشگاه سپه، 3) پیگیری اجرای پروژه بزرگ سپه شهر با حدود 4000 واخد مسکونی، 4) مشارکت در ساخت پل خلیج فارس و احداث 75 کیلومرت اتوبان و 2 بندرگاه با هزینه ای بین 700 تا 1000 میلیارد دلار

در بخش واسطه گری های مالی و بازار سرمایه نیز در شرکت های سرمایه گذاری سپه، کارگزاری کاسپین مهر ایرانیان، صرافی امید و لیزینگ سپه، اقدام به سرمایه گذاری کرده است.

سرمایه گذاری امید ضمنا با ورود به صنعت نفت و انرژی، در شرکت مخازن گاز طبیعی آسیا مانا که ظرفیت اسمی تولید آن 400 هزار مخزن فولادی 100 لیتری در سال است، سرمایه گذاری کرده است. همچنین به منظور استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در حوزه نفت و انرژی و گاز و پتروشیمی اقدام به ورود به این حوزه از طریق شرکت پترو امید آسیا کرده است. بر اساس برنامه ریزی انجام شده این شرکت طی سه مرحله اقدام به ساخت 23 میلیون بشکه در مدت زمان 33 ماه خواهد کرد. برنامه های شرکت پترو امید در بخش های یاد شده، به شرح زیر است؛

1) طرح توسعه میادین نفت و گاز، 2) احداث مخازن ذخیره سازی در بندر جاسک و خارج از کشور، 3) سرمایه گذاری و بهره برداری از دکل های دریایی، 4) سرمایه گذاری در پروژه های کاهش تلفات انرژی در شبکه برق کشور، 5) مدیریت یکپارچه برق عسلویه، 6) احداث نیروگاه برق به صورت BOO، 7)احداث نیروگاه 30 مگاواتی جهت میادین نفتی غرب کارون.

شرکت توسط سرمایه گذاری در شرکت توسعه تجارت بین الملل زرین پرشیا و عقد قرارداد با وزارت بازرگانی، اقدام به عملیات بازرگانی و واردات کرده است. این واردات به میزان 100 هزار تن کالای اساسی طرح هدفمندی یارانه ها (شامل 50 هزار تن برنج و 50 هزار تن روغن) با تامین منابع لازم از بانک ملت و نیز واردات و ذخیره سازی 900 هزار تن کالاهای استراتژیک (شامل 300 هزار تن برنج، 300 هزار تن روغن تصفیه نشده و 300 هزار تن شکر تصفیه نشده) با تامین مالی از بانک سپه و ضمانت شرکت امید کرده است.

در ضمن شرکت زرین پرشیا در نظر دارد در بازارهای کشور عراف در زمینه های نفت و گاز و همچنین مشارکت در صادرات و واردات از طریق مشارکت با شرکت MIC فعالیت خود را ادامه دهد.

پس از اظهارات مدیر عامل شرکت و مدیران شرکت های تابعه بازرس قانونی به قرائت موارد مورد اشکال در صورت های مالی پرداخت که در گزارش تکمیلی به شرح آنها خواهیم پرداخت.
http://namabourse.com/news/9462/

مصطفی مصری پور
2011/05/19, 14:38
50 تومان تقسيم شد و افزايش سرمايه تا سطح 1000 ميليارد تومان از طريق صرف سهام اميد ميخواهد غدير دوم شود>:d<

تبریک به همه امید دارا
بچه ها از نحوه پرداختش خبر دارید؟

بابک پناهی
2011/05/19, 15:32
با سلام خدمت جناب پناهی اگر امکان داره لطف کنید و یک موج شماری از صدرا ارایه بدهید
در ضمن به نظر شما تارگت صدرا تا پایان تیر ماه چقدره ؟

سلام

بهنام جان شما فعلا این نمودارو داشته باشید تا یه کم حرکت سهم تکمیل بشه بعد موج شماری جدیدو ارائه میدم

http://031.img98.net/out.php/i333340_khsadra1.png

ولی کلا از دید بالا بخوایم به سهم نگاه کنیم شاید برای یکی دو سال آتی حداقل هدف سهم 760 تومن باشه.این حرف منو باور کنید چون هیچوقت از خودم نمیگم.اگر ندونم میگم نمیدونم باکی هم ندارم.ولی خوب همه چی زمان میبره

behnam
2011/05/19, 18:14
بابک خان شما استاد هستید و من اطمینان کامل دارم که پشت حرف شما یک تحلیل قوی وجود داره
نظر بنده هم به عنوان یک شاگرد اینه که صدرا به خاطر رشد سود آوری که چشم گیر خواهد بود در بلند مدت حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت
با تشکر فراوان از شما

اقلیدس
2011/05/19, 21:17
افزايش شديد قيمت مواد اوليه و احداث واحد هاي جديد توليد كربن در كشور و مشكلات صادراتي در اين صنعت و اشباع بازار داخلي از جمله دلايل بنده براي فروش اين سهم ميباشد

با توجه به جمیع دلایل شما. و احترام خاصی که به شخص شما دارم. منم دلایل خودمو عنوان کنم.
تنها شرکت تو گروه وپترو که سود انباشته دارد شکربن است. 75 میلیارد ریال سود انباشته که به هر سهم 303 ریال میرسد.
زمین 13 هکتاری در مرکز شهر اهواز.
برند شرکت که یروزایی تولیداتش تو کشورهای اروپایی خریدار خاص خودش را داشت.
تاسیس کارخانه جدید با ماشین الات و تجهیزات روز دنیا. ( خدا کنه که چینی نباشد این تجهیزات)
قیمت حدودای 100 تومان که پتانسیل رشد را دارد.( کما اینکه پارسال با شایعه زمین به 170 تومان هم رسید)

محسن نظري
2011/05/19, 22:00
با توجه به جمیع دلایل شما. و احترام خاصی که به شخص شما دارم. منم دلایل خودمو عنوان کنم.
تنها شرکت تو گروه وپترو که سود انباشته دارد شکربن است. 75 میلیارد ریال سود انباشته که به هر سهم 303 ریال میرسد.
زمین 13 هکتاری در مرکز شهر اهواز.
برند شرکت که یروزایی تولیداتش تو کشورهای اروپایی خریدار خاص خودش را داشت.
تاسیس کارخانه جدید با ماشین الات و تجهیزات روز دنیا. ( خدا کنه که چینی نباشد این تجهیزات)
قیمت حدودای 100 تومان که پتانسیل رشد را دارد.( کما اینکه پارسال با شایعه زمین به 170 تومان هم رسید)
بسيار ممنونم از نظرات سازنده شما دوست عزيزم انشالله كربن با يك تعديل بسيار خوب به مانند سال گذشته تا قيمتهاي خوبي بالا برود>:d<

majid
2011/05/20, 07:42
آقایان پناهی و نظری
با سلام- لطفا در خصوص نوع افزایش سرمایه وساپا در ماه گذشته و روش استفاده از آن توضیج بفرمائید. با تشکر

rojan
2011/05/20, 08:12
با سلام

وناگهان چقدر زود دیر میشود
و دل به بند دامها اسیر میشود
ودر مسیر پر غبار و سخت زندگی
چه زود آدمی ز غضه پیر میشود

وای بلند شید ظهر شده :d
آقای پناهی و نظری میلیون میلیون تو حسابم پول امده ;)
لطفا راهنمایی نمایید چه سهامی را بخرم میخواهم با این پول فقط نوسان گیری کنم ;;)
با سپاس بیکرانننننننننننننننننننن نن

محسن نظري
2011/05/20, 09:30
آقایان پناهی و نظری
با سلام- لطفا در خصوص نوع افزایش سرمایه وساپا در ماه گذشته و روش استفاده از آن توضیج بفرمائید. با تشکر
افزايش سرمايه از محل اورده نقدي بوده است و شما ميتوانيد پس از دريافت حق تقدم ها يا انها را پذيره نويسي كنيد يا بفروش برسانيد

محسن نظري
2011/05/20, 09:31
با سلام

بنده قصد دارم فردا پست بخرم البته بايد از خير وصنعتهام بگذرم:->

rojan
2011/05/20, 09:58
آقای نظری

گویا الگوی قبلی فاذر فیل شده است
ولی دوستانی تاکید بر خرید مجدد ان دارند که در یک بازه یکماه 15 درصد گین میدهد
نظر شما برایم گرامی است

حامد22
2011/05/20, 11:12
سلام بر جناب نظری و بابک خان . فقط خواستم از زحمات شما تشکر کنم . هر روز خواننده مطالب ارزشمند شما هستم و چون پاسخ خود را در جواب به سوالات دوستان میبینم دیگر مزاحم وقت گرانبهای شما نمیشوم . ارادتمند

حامد24
2011/05/20, 13:47
محسن جان خسته نباشید @};-
با خبری که خبرگزاری فارس منتشر کرده ( شوراي نگهبان قانون اساسي،سرپرستي محمود احمدي نژاد بر وزارت نفت را خلاف قانون اساسي دانست.)
جو بازار هفته ی پیش رو و روز شنبه رو چطور ارزیابی میکنید
محسن جان نکنه بازهم سناریویه دیگه ای در پیش باشه (منفی شدن بخاطر دلایل سیاسی)

بابک پناهی
2011/05/20, 14:57
با سلام

سلام خانم شاعر <:-p

حفاری و مپنا نصف نصف بخر حاشو ببر :x

سود تپلم کردین یه مهمونی باقلوا استانبولی بدین :D

حسین
2011/05/20, 16:05
بابک جان من اولین پست تو این فروم رو تو تاپیک شما و محسن عزیز می زنم تا از زحمات شما برای دوستان به قول محسن سهامدار جز تشکر کنم
شاد و پیروز باشید.

به گردانندگان این فروم هم خسته نباشید می گم

takbourse
2011/05/20, 16:21
سلام
آقا محسن
آقا بابک
میشه نظرتون را راجع به وساپا بگین

بابک پناهی
2011/05/20, 16:35
بابک جان من اولین پست تو این فروم رو تو تاپیک شما و محسن عزیز می زنم تا از زحمات شما برای دوستان به قول محسن سهامدار جز تشکر کنم
شاد و پیروز باشید.

سلام

خیلی خوش آمدین حسین جان

وحید 20
2011/05/20, 16:54
مديرعامل بيمه کارآفرين با توجه به افزايش نرخ ديات خبر داد:
زيان در انتظار شرکت هاي بيمه اي
خبرگزاري موج - مدير عامل بيمه کارآفرين ضمن اعتراض شرکت هاي بيمه اي به مصوبه اخير قوه قضائيه گفت: مصوبه قوه قضائيه هزينه هاي بيمه گري را به شدت افزايش مي دهد.
ضرابي در خصوص افزايش نرخ حق بيمه ها نيز ضمن بيان اين نکته که، حق بيمه را قوه مجريه تعيين مي کند و ديه را قوه قضائيه، گفت: اينها دو مسئله جداگانه است، الزاما با افزايش ديه، حق بيمه افزايش پيدا نمي کند اما قطعا ميزان خسارت ها بالا مي رود.
http://www.mojnews.com/fa/Miscellaneous/ViewContents.aspx?Contract=cms_Contents_I_News&r=772542

iq_son
2011/05/20, 19:49
سلام دوستان می دونین معامله بلوکی سایپا جقدر قطعیت داره؟
من شایعاتی شنیدم ولی قطعیت...:d

محسن نظري
2011/05/20, 21:21
آقای نظری

گویا الگوی قبلی فاذر فیل شده است
ولی دوستانی تاکید بر خرید مجدد ان دارند که در یک بازه یکماه 15 درصد گین میدهد
نظر شما برایم گرامی است
الگويش را كه بايد دوستان تكنيكاليست نظر بدهند اما بنده انتظار يك موج صعودي از تجهيزات دارم اما نه 15 درصد بلكه 40-50 درصد

محسن نظري
2011/05/20, 21:23
سلام بر جناب نظری و بابک خان . فقط خواستم از زحمات شما تشکر کنم . هر روز خواننده مطالب ارزشمند شما هستم و چون پاسخ خود را در جواب به سوالات دوستان میبینم دیگر مزاحم وقت گرانبهای شما نمیشوم . ارادتمند
خواهش ميكنم حامد عزيز انشالله بتوانيم باعث خير و شادي شما شويم

محسن نظري
2011/05/20, 21:25
محسن جان خسته نباشید @};-
با خبری که خبرگزاری فارس منتشر کرده ( شوراي نگهبان قانون اساسي،سرپرستي محمود احمدي نژاد بر وزارت نفت را خلاف قانون اساسي دانست.)
جو بازار هفته ی پیش رو و روز شنبه رو چطور ارزیابی میکنید
محسن جان نکنه بازهم سناریویه دیگه ای در پیش باشه (منفی شدن بخاطر دلایل سیاسی)
بنده فكر نميكنم چندان تاثيري داشته باشد بازار اين هفته را بيشتر مثبت ميبينيم تا منفي

محسن نظري
2011/05/20, 21:27
پالايش نفت تبريز
شبريز با ظرفيت روزانه 110 هزار بشكه نفت فعاليت ميكند كه در مقايسه با رقيب بورسي خود يعني پالايش نفت اصفهان با ظرفيت بسيار كمتري و حدود يك سوم ظرفيت شپنا به توليد ميپردازد
از محصولات اصلي شركت بنزين و گازوييل و نفت كوره ميتوان نام برد
شبريز و عمدتا شركتهاي پالايشگاهي نفت خام دريافتي را با 5 درصد تخفيف دريافت و پس از پالايش به قيمت روز به شركت پخش و پالايش نفت بفروش ميرسانند به عبارتي سود شركتها در تخفيفي ميباشد كه از مواد اوليه خود يعني نفت خام بدست مياورند به همين ترتيب سود اوري شبريز با قيمت نفت رابطه مستقيمي پيدا ميكند بدين ترتيب كه هر چه قيمت نفت دريافتي بالاتر باشد ميزان تخفيف يا همان سود ناخالص شركت افزايش نيابد براي مثال تخفيف يك بشكه نفت 75 دلاري چيزي حدود 3.7 دلار ميشود اما همين تخفيف براي يك بشكه نفت 100 دلاري به 5 دلار ميرسد
شركت داراي چند مزيت و يك نكته منفي ميباشد:
مزيت شركت افزايش قيمت نفت و افزايش حاشيه سود ناخالص شركت و تعديل عايدي بسيار خوب براي سال 90 است
مزيت دوم شركت داشتن طرح هاي توسعه اي بسيار مطلوب شركت به خصوص طرح بنزين سازي مييباشد كه در سال هاي 91-92 سود شركت را با رشد و جهش خوبي مواجه خواهد ساخت
براي مثال طرح بنزين سازي شركت با ظرفيت روزانه 20 هزار بشكه ميتواند تحولي در سوداوري شركت پديد اورد
سومين مزيت شركت حمايت سهامداران حقوقي از سهم و تمايل انها براي كسب كرسي هاي بيشتر هيئت مديره ميباشد كه اين امر برميگردد به ارزش بازار پايين اين شركت به طوري كه ارزش بازار شركت پالايش نفت اصفهان حدود 2350 ميليارد تومان اما ارزش بازار شبريز تنها 430 ميليارد تومان ميباشد و اين امر در كنار طرح هاي توسعه اي شبريز يكي از مهمترين عوامل تمايل سهامداران حقوقي براي كسب كرسي هيئت مديره شبريز ميباشد يا به عبارت ساده ميتوان گفت چشم اندازي كه از رشد و گسترش شبريز پيش رو ميباشد باعث جذابي شركت خواهد شد
تنها عيب عمده سهم نيز قرار گرفتن شبريز در منطقه سرد سير و مصرف نسبتا بالاي انرژي ميباشد
از ديد بنيادي روند سهم صعودي ارزيابي شده و اهداف قيمتي 250 و 270 و 300 تومان را ميتوان براي سهم انتظار داشت

محسن نظري
2011/05/20, 21:28
شاد و پیروز باشید.

خوش امدي دوست عزيزم
انشالله در اين فروم و در كنار جمع دوستان عزيز بتوانيد به سود خوبي برسيد و شاد شويد

محسن نظري
2011/05/20, 21:33
سلام
آقا محسن
آقا بابک
میشه نظرتون را راجع به وساپا بگین
بنده نظرم در قيمتهاي 360 تومان فروش است

آریو
2011/05/20, 21:38
بنده فكر نميكنم چندان تاثيري داشته باشد بازار اين هفته را بيشتر مثبت ميبينيم تا منفي

با سلام خدمت استاد نظری
محسن جان من فکر میکنم دنبال کردن معاملات روز شنبه خیلی مهم باشه ....نوع معاملات باید زیر ذره بین باشه ...انگیزه معاملاتی حقوقی ها ...انرژی بازار ....و همینطور توجه به رنج های مثبت و منفی .....
اخر این هفته چه خبر بود....
تنش سیاسی خیلی خیلی کمتر بود
قیمت های جهانی رشد کردن
فصل مجامع دیگه باید بگیم توشیم
سهما هم که هر کدومو نگاه میکنیم اصلاح شدن
خب حالا باید انرژی بازار رو ببینیم
امیدوارم بازار سبز سبز باشه

محسن نظري
2011/05/20, 22:17
يك روندي سات كه بنده در 3 سهم ديده ام البته تنها در حد حدس ميباشد اما حدسي كه بنده به ان 100 درصد اطمينان دارم 3 سهم وپست و خفناور وخنصير هر 3 يك روند معاملاتي را داشته اند در اولين گام صعودي يك صعود بساير بالا را تجربه كرده اند و سپس يك افت شديد به نظر بنده حالا موقع جبران افت و اصلاح و يك صعود بسيار بزرگتر است شايد همان موج 3 بزرگ دوستان تكنيكاليست....

rojan
2011/05/21, 07:17
با سلام
من آمدمممممممممممممممممممممم ممممم

تا شقایق هست زندگی باید کرد
تا عشق هست عاشقی باید کرد
تا دوستی هست دوست باید داشت
تا دل هست باید باخت
تا اشک هست باید ریخت
تا معشوق هست عاشق باید بود
تا شب هست بیدار باید بود

اساتید همگی نظر بر مثبت بودن مارکت دارند
پیش بسوی تریدهای هوشمندانه و سرشار از سود

iq_son
2011/05/21, 07:39
عزیزان مپنا رو زیر نظر داشته باشین:d

محسن نظري
2011/05/21, 08:05
در حال خريد پست اگر موفق شويم>:d<

rojan
2011/05/21, 08:16
آقای نظری

همانطوری که پیداست وپست فروشنده چندانی ندارد
ولی بهتر است برای خرید بالا نشینیم شاید بتوان در صفر خرید
شایددددددددددددددددددددد

نادر
2011/05/21, 08:28
50 درصد حفاري رو كه بنياد خريد، الان تو سايت بورس هم كه ميبينيم 40 درصدش در اختيار ساير سهامداران خصوصيست، يعني فقط حداكثر 10 درصدش دست دولت مونده، بالاخره ما نفميديم قراره دولت 20 درصد هر شركت رو برا خودش حفظ كنه يا 20 درصد صنعت مربوطه رو؟ اگر دوستان توضيح دهند خوشحال ميشويم

frouzan
2011/05/21, 08:43
استاد به نظر شما وصنعت چرا اينقدر عرضه كننده دارد.؟؟؟؟؟؟؟

محسن نظري
2011/05/21, 08:54
آقای نظری

همانطوری که پیداست وپست فروشنده چندانی ندارد
ولی بهتر است برای خرید بالا نشینیم شاید بتوان در صفر خرید
شایددددددددددددددددددددد
ما كه داريم ميخيم اين طرز معاملات ريسك 1درصد 2 درصد پاينتر بر نميداره

محسن نظري
2011/05/21, 08:57
50 درصد حفاري رو كه بنياد خريد، الان تو سايت بورس هم كه ميبينيم 40 درصدش در اختيار ساير سهامداران خصوصيست، يعني فقط حداكثر 10 درصدش دست دولت مونده، بالاخره ما نفميديم قراره دولت 20 درصد هر شركت رو برا خودش حفظ كنه يا 20 درصد صنعت مربوطه رو؟ اگر دوستان توضيح دهند خوشحال ميشويم
دوست عزيزم تي اس براي تركيب سهامداران مرجع قابل اعتمادي نيست اغلب تعداد كامل سهام را درج نميكند

محسن نظري
2011/05/21, 08:58
استاد به نظر شما وصنعت چرا اينقدر عرضه كننده دارد.؟؟؟؟؟؟؟
وصنعت كلا معاملاتش اينطوريه حامي درست و حسابي نداره يك بار سر 120 گير داشت رد كرد رفت كه رفت اينبار هم رو 140 گير داره رد كنه رفته كه رفته

محسن نظري
2011/05/21, 09:15
نصير ماشين گل كاشت ولي حيف تعداد نتوانيستيم خريد كنيدم

SSAALLEEHH
2011/05/21, 09:17
سلم آقای نظری
نظرتون درباره ی وساپا و حقش چیه؟
ممنوون

محمود شریعت
2011/05/21, 10:08
سلم آقای نظری
ممنوون

http://forums.boursy.com/showthread.php?354-سرمايه-گذاري-سايپا-(وساپا)/page13

مهدی64
2011/05/21, 10:11
سلام خدمت اساتید جناب نظری وپناهی عزیز میشه ادامه روند صدرا وفاراک را ارزیابی کنیدتقریبا عمده سرمایه ام روی این 2سهم است لطفا؟

punisher
2011/05/21, 10:18
آقای نظری ح غدیر را بفروشم ؟ خرید 318 با فاراک تاخت بزنم؟

محسن نظري
2011/05/21, 11:44
سلم آقای نظری
ممنوون
بنده در همان قيمتهاي بالا حوالي 360 توصيه فروشم را دادم الان با اين قيمتها فروش را صلاح نميدانم صبر كنيد در برگشت بعدي خارج شويد

محسن نظري
2011/05/21, 11:45
سلام خدمت اساتید جناب نظری وپناهی عزیز میشه ادامه روند صدرا وفاراک را ارزیابی کنیدتقریبا عمده سرمایه ام روی این 2سهم است لطفا؟
بنده خودمم در سبدم فاراك دارم دوست عزيزم فعلا چاره اي جز صبر نداريم

محسن نظري
2011/05/21, 12:25
آقای نظری ح غدیر را بفروشم ؟ خرید 318 با فاراک تاخت بزنم؟
به نظر بنده كمي صبر كنيد بهتر است اما نظر بنده بيشتر فروش در قيمتهاي بالاست

punisher
2011/05/21, 12:49
محسن و بابک جان
شایعه تعدیل منفی فاراک صحت دارد یه نه ؟

محسن نظري
2011/05/21, 14:19
ثشاهد هم براي تعديل عايدي متوقف شد>:d<

rojan
2011/05/21, 19:34
با سلام

ای عشق
دستی به کرم به شانه ما نزدی
بالی به هوای خانه ما نزدی
دیر است دلم چشم به راهت دارد
ای عشق سری به خانه ما نزدی

من آمدمممممممممممممم
اصلا خرید و فروشی انجام ندادم تا آخر بازار نبودم
ولی فکر کنم فردا یا دوشنبه فرصت خرید بدهد
اساتید لطفا روند بازار را ارزیابی نمایید

بابک پناهی
2011/05/21, 20:56
با سلام

ای عشق
دستی به کرم به شانه ما نزدی
بالی به هوای خانه ما نزدی
دیر است دلم چشم به راهت دارد
ای عشق سری به خانه ما نزدی

من آمدمممممممممممممم
اصلا خرید و فروشی انجام ندادم تا آخر بازار نبودم
ولی فکر کنم فردا یا دوشنبه فرصت خرید بدهد
اساتید لطفا روند بازار را ارزیابی نمایید

سلام بر بانو شاعر رژان

میرکاظمی کجا رفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رفت قرارگاه خاتم!!!( تجهیزاتیا حال کنن :D )

مسعود میرکاظمی وزیر پیشین نفت دولت دهم که به دلیل ادغام هشت وزارتخانه از مقام خود برکنار شد کار خود را اینبار در قرارگاه خاتم الانبیاء وابسته به سپاه پاسداران ایران و بزرگترین پیمانکار خاورمیانه آغاز کرد. گفته شده است که در قرارگاه خاتم الانبیاء وزیر پیشین نفت اجرای یکی از طرح ها را برعهده گرفته است. در دورۀ تصدی مسعود میرکاظمی بر وزارت نفت سپاه پاسداران ایران موفق شد از طریق شرکت قرارگاه خاتم الانبیاء میلیاردها دلار قرارداد با وزارت نفت امضا کند که به یاری شان بازوی نظامی جمهوری اسلامی بر تمام مراحل کشف و بهره برداری و توزیع منابع نفت و گاز ایران تسلط یافت.

این یعنی یک خبر عالی برای تجهیزاتی ها :x

محسن نظري
2011/05/21, 21:12
محسن و بابک جان
شایعه تعدیل منفی فاراک صحت دارد یه نه ؟
دوست عزيزم بنده احتمال تعديل مثبت را ميدهم اما تعديل منفي را خبري ندارم!!!

punisher
2011/05/21, 21:29
محسن جان امروز خواستم فاراک اظافه کنم کارگزارم گفت تو تالار شایعه تعدیل منفی پیجیده و همه دارن آروم خارج می شن؟
آیا فردا فاراک اظافه کنم؟

aminaran
2011/05/21, 21:59
اساتید محترم بکام را از نظر تکنیکی وبنیادی چطور ارزیابی می کنید ؟.....با تشکر

محسن نظري
2011/05/21, 22:22
محسن جان امروز خواستم فاراک اظافه کنم کارگزارم گفت تو تالار شایعه تعدیل منفی پیجیده و همه دارن آروم خارج می شن؟
آیا فردا فاراک اظافه کنم؟
بنده بعيد ميدانم در اين قيمتها خروج بر چه اساس و تحليلي!!!!
خريد را امروز بسيار مناسبي ميدانستم

محسن نظري
2011/05/21, 22:24
اساتید محترم بکام را از نظر تکنیکی وبنیادی چطور ارزیابی می کنید ؟.....با تشکر
از نظر بنيادي با توجه به قراردادهاي شركت چه در زمينه فيبر نوري و چه در زمينه كابل مسي و بحث فروش زمينهاي شركت و طرح هاي توسعه اي شركت گزينه بسيار مناسبي ميباشد

farhad.fathi
2011/05/21, 22:25
محسن جان نظری رو صدرا نداری ؟؟؟؟

ترانه
2011/05/21, 22:26
http://www.tabnak.ir/fa/news/165928/%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%A1-%D8%B1%D9%81%D8%AA+%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8

تکذیبیه رفتن میر کاظمی به قرارگاه خاتم

محمد حقانی
2011/05/21, 22:29
آقای نظری عزیز سلام.
نظر شما راجع به خرید وتوشه در حدود 2300 چیست؟

حامد22
2011/05/21, 22:40
با سلام . در قیمت 260 وارد فاراک شدم و به امید برگشت سهم باهاش موندم تا الان . طی این مدت برای پایین اومدن میانگین خرید کردم و حالا میانگینم شده 240 . اگر تعدیل منفی بده کارم دیگه تمومه . خدا رحم کنه . کاش روز اولی که منفی خورد میرفتم تو صف فروش و خالی میکردم .این هم عاقبت سهامداری کردنه

rojan
2011/05/21, 22:44
با سلام

و خداوند زنان را آفرید تا هیچ مردی به مرگ طبیعی نمیرد
سوره سکته آیه دق :d

اساتید گرامی لطفا در مورد مرقام و افزایش سرمایه ان در صورت امکان راهنمایی نمایید.

majid
2011/05/21, 23:09
آقایان پناهی و نظری- با سلام
لطفا در خصوص مرقام و وصنا اعلام نظر فرمائید هر دو در ضرر هستم - صبر پیشه کنم یا تعویض. با تشکر فراوان

fiona
2011/05/21, 23:28
اقاي نظري سلام
ميتونم يه سوال راجبه سايت بورس 24 بکنم
اگه اجازه ميديد بفرماييد تا مطرح کنم؟

soroush
2011/05/22, 01:43
سلام دوستان خمحرکه بدم خفناور بگیرم؟

rojan
2011/05/22, 06:53
با سلام

آسمانت بی غبار
سهم چشمانت بهار
قلبت از هر عضه دور
بزم عشقت پر سرور
بخت و تقدیرت قشنگ
عمر شیرینت بلند

من آمدمممممممممممممممم
اعتمادم به بازار کم شده و این امر باعث شده ریسک پذیریم به صفر برسد
ولی امروز حتما با راهنمایی اساتید خرید خواهم داشت .

مهدی64
2011/05/22, 08:23
سلام وخسته نباشید جناب نظری میشه نظرتون رو روی اطلاعیه صدرا بگین ممنون میشم

punisher
2011/05/22, 08:29
محسن جان به خاطر صف شدن وصنا بهت تبریک می گم.
دلیل صف شدن چیه؟
نظرت درباره صدرا و اطلاعیه جدیدش چیه؟

sanko
2011/05/22, 08:29
سوال می دونید تعدیل ثشاهد مثبته یا منفی ؟

aidinnamazi
2011/05/22, 09:01
جناب نظري
سلام
نظر شما در مورد مرقام و وبيمه چيست ؟

بابک پناهی
2011/05/22, 09:24
معاملات تجهیزاتی ها اصلا خوش آیند نیست.سیگنالهای مثبتی ازشون صادر نمیشه متاسفانه!!!

rojan
2011/05/22, 09:24
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها شد
طلب عشق ز هر بی سرو پایی نکنیم

حجم معاملات وساپا خیلی زیاد است
هر تعداد برا ی فروش میگذارند سریع بلعیده میشود
نظرم رویش مثبت است
تا نظر اساتید چه باشد

frouzan
2011/05/22, 09:25
استاد بناهي نظر شما در مورد وصنعت چيست ؟معلوم نيست چرا اينهمه عرضه كننده دارد . به نظر شما اضافه كنيم يا نه؟:-/=((

rojan
2011/05/22, 09:27
اقای پناهی

سلام
لطفا نظرتان را راجع به اطلاعیه صدرا بفرمایید
والله اگه سکته نکنم خدا خیلی دوستم داره:d

frouzan
2011/05/22, 09:54
اساتيد لطفا در مورد وسابا نظر دهند.ممنون.:-?

aidinnamazi
2011/05/22, 10:10
جناب پناهي
سلام
ممنون ميشم نظرتون رو در مورد وبيمه و مرقام بدونم.
با تشكر

محسن نظري
2011/05/22, 10:27
محسن جان نظری رو صدرا نداری ؟؟؟؟
صدرا و كل تجهيزاتيها را انتظار يك موج صعودي دارم اما ظاهرا بايد با ديد بلند مدت اين انتظار تحقق يابد

sanko
2011/05/22, 10:39
آقای نظری ثشاهد تعدیلش مثبته انشال..؟

بابک پناهی
2011/05/22, 10:42
اقای پناهی

سلام
لطفا نظرتان را راجع به اطلاعیه صدرا بفرمایید
والله اگه سکته نکنم خدا خیلی دوستم داره:d

یکشنبه 1 خرداد 1390 :: 10:44 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
موشکافی در اطلاعیه تازه صدرا / یک نکته جالب

صدرا صورت های مالی 12 ماهه سال 1389 را در حالی که حسابرسی نشده، ارائه کرده است. در این اطلاعات تازه سود هر سهم سال مالی گذشته 15 ریال به ازای هر سهم عنوان شده در حالی که این رقم پیش از این 16 ریال پیش بینی شده بود. گرچه اطلاعات ارائه شده در حد دو صورت سود و زیان و ترازنامه است اما مقایسه با اطلاعیه قبل، چند نکته جالب را نمایان می کند:

1- شرکت درآمد حاصل از ارائه خدمات خود را از 3421 به 3268 میلیارد ریال کاهش داده اما بهای تمام شده ارائه خدمات را نیز از 2942 تا 2728 میلیارد ریال افت داده است. این تغییرات منجر به رشد سود ناخالص به میزان 62 میلیارد ریال شده است. جالب ترین نکته این است که حاشیه سود ناخالص در این بین از 14 به 17 درصد افزایش یافته است. همین افزایش اگر با مانع هزینه های دیگر روبرو نمی شد، سود هر سهم را تا حدود 4 برابر میزان فعلی رشد می داد و به 55 ریال به ازای هر سهم می رساند اما دیگر هزینه ها مانع رشد سود شدند.

2- مجموع هزینه های دیگر اعم از عمومی، اداری و سایر هزینه های عملیاتی نیز 35 میلیارد ریال نسبت به پیش بینی قبلی کاهش یافته تا 23 ریال دیگر نیز در این بین بتواند به سود خالص افزوده شود اما رشد هزینه های مالی و تبدیل درآمدهای متفرقه به هزینه های متفرقه آن هم به شکلی قابل توجه، در نهایت نه تنها سود خالص را رشد نداده که این رقم را با یک ریال کاهش به 15 ریال رسانده است.

3- صورت های مالی سال 90 شرکت گرچه حاکی از رشد خیره کننده درامدها است اما به علت رشد شدید هزینه ها، سود خالص رشد زیادی نداشته و در سطح 98 ریال اعلام شده که به معنای حاشیه سود تنها 2 درصدی است. جال این جا است که حاشیه سود ناخالص 89 درصد در نظر گرفته شده در حالی که این رقم در آخرین صورت های مالی ارائه شده سال 89 برابر با 83 درصد است. اگر همین حاشیه سود ناخالص را برای سال 90 نیز در نظر بگیریم، ارقم سود خالص به 40 تومان خواهد رسید که 4 برابر پیش بینی فعلی است اما همچنان مهمترین مشکل و ابهام صدرا، ارقام هزینه های متفرقه اعم از عملیاتی، مالی و متفرقه است.

به این ترتیب می توان به حاشیه سود ناخالص ارائه سال 89 به چشمی مثبت نگریست. مهمترین تحولات کنونی صدرا، پیگیری افزایش سرمایه و استمهال بدهی های شرکت است که هر دو مورد به کاهش هزینه های مالی می انجامد که قریب به 33 تومان از سود خالص هر سهم می کاهد.

نمابورس

حامد24
2011/05/22, 10:43
صدرا در کدال ...
این شرکت کم حاشیه ی این روزهای بورس در اطلاعات و صورتهای مالی 12 ماهه اش توانسته 15ریال از سود 16 ریالیش را پوشش دهد
در گزارش قبلی و در 9 ماهه 12 ریال پوشش داده بود که با این گزارش توانسته 3 ریال درصد پوشش را بالا ببرد.

بابک پناهی
2011/05/22, 10:43
استاد بناهي نظر شما در مورد وصنعت چيست ؟معلوم نيست چرا اينهمه عرضه كننده دارد . به نظر شما اضافه كنيم يا نه؟:-/=((

وصنعت خیالی نیست.صبا تامین و سر فرانسه و ایران که طی روزهای گذشته از خریداران سهم بودند.سهم سهم محکمیه و ریسکشم کمه

rojan
2011/05/22, 10:45
آقای نظری

این بازی کثیفی که روی تجهیزاتیها خصوصا صدرا انحام میشود تمامی ندارد؟
اعتصام تا کجا میخواهد اینگونه رفتار کند ؟

محسن نظري
2011/05/22, 10:49
آقای نظری عزیز سلام.
نظر شما راجع به خرید وتوشه در حدود 2300 چیست؟
دوست عزيزم در اين بازار بهتر است سهمي بخريد با وضعيت بنيادي و تكنيكالي مناسب ان هم با ديد چند ماهه

rojan
2011/05/22, 10:59
هورا هورا هورا من بردم

وسایا را از صف فروش خریده بودم
انشاالله که فردا صف خرید شود

محسن نظري
2011/05/22, 11:29
با سلام . در قیمت 260 وارد فاراک شدم و به امید برگشت سهم باهاش موندم تا الان . طی این مدت برای پایین اومدن میانگین خرید کردم و حالا میانگینم شده 240 . اگر تعدیل منفی بده کارم دیگه تمومه . خدا رحم کنه . کاش روز اولی که منفی خورد میرفتم تو صف فروش و خالی میکردم .این هم عاقبت سهامداری کردنه
دوست عزيز تمام بازار منفيه و بحث فاراك تنها نميباشد مطمئن باشيد اگر ديدتان بلند مدت باشد نه تنها ضرر نميكنيد بلكه سود بسيار مناسبي نيز خواهيد نمود خود بنده در حا گرفتن وام بانكي براي خريد پست و فاراك در اين قيمتها ميباشم

محسن نظري
2011/05/22, 11:33
بنده در ارسال پست مشكل پيدا كرده ام از 10 پست 1-2 تاش ارسال ميشود نميدانم مشكل از اينترنت منه يا از سايت؟؟؟

soroush
2011/05/22, 11:54
دوستان کسی از افزایش سرمایه مپنا خبر نداره؟
که باس چه کار کنیم؟باس به حسابشون پول واریز کنیم

محسن نظري
2011/05/22, 12:17
با سلام

و خداوند زنان را آفرید تا هیچ مردی به مرگ طبیعی نمیرد
سوره سکته آیه دق :d

اساتید گرامی لطفا در مورد مرقام و افزایش سرمایه ان در صورت امکان راهنمایی نمایید.
بنده شنيدم 66 درصد است و براي تكميل طرح توسعه شركت صرف خواهد شد با ديد ميان مدت شركت در افزايش سرمايه را كم ريسك و مناسب ميدانم

علامه
2011/05/22, 12:18
معاملات تجهیزاتی ها اصلا خوش آیند نیست.سیگنالهای مثبتی ازشون صادر نمیشه متاسفانه!!!

بابک جان این یعنی چی؟
یعنی تا کجا میاد پایین و بعدش چی میشه؟
بنظرتون 1 ماهه میریم تو سود(خرید 225)
ارادتمند

محسن نظري
2011/05/22, 12:28
آقایان پناهی و نظری- با سلام
لطفا در خصوص مرقام و وصنا اعلام نظر فرمائید هر دو در ضرر هستم - صبر پیشه کنم یا تعویض. با تشکر فراوان
وصنا كه فعلا صفه و از ضرر در ميايد مرقام هم گزينه پر پتانسيل و محكميه و جاي نگراني نداره الان بالاي 90 درصد در بازار رو ضرر هستند

iq_son
2011/05/22, 12:36
بابک جان سلام فاراک رو ببین!
احتمال افت تا کجاست من امروز 30% خارج شدم
فک کنم اگه بریزه تا 180 بریزه
بابک جون نظرت چیه؟

محسن نظري
2011/05/22, 12:43
اقاي نظري سلام
ميتونم يه سوال راجبه سايت بورس 24 بکنم
اگه اجازه ميديد بفرماييد تا مطرح کنم؟
دوست عزيزم سوال درباره بورس 24 يا در همان بورس 24 باشد يا در پيام خصوصي ممنون ميشوم

محسن نظري
2011/05/22, 12:44
اين خنصير چه هلويي بود از دستمون پريد:(

sanko
2011/05/22, 13:26
اساتید از ثشاهد خبری ندارید ؟

بابک پناهی
2011/05/22, 14:56
بابک جان این یعنی چی؟
یعنی تا کجا میاد پایین و بعدش چی میشه؟
بنظرتون 1 ماهه میریم تو سود(خرید 225)
ارادتمند

سهم از 200 تومن پائینتر بیاد فاتحه سهم خونده هست.ولی اگر فردا مثبت بشه و پس فردام مثبت بمونه شاهد یه واگرائی مثبت خواهیم بود که 10 درصدی رو قیمت سهم خواهد گذاشت و بعدش وضعیتش خوب میشه.

ولی امروز فقط صدرا نبود که منفی خورد بلکه کل بازار منفی بود.نظر منم همینه فعلا منتظر میمونیم تا 200.من خودم 226 خریدمه.

محسن نظري
2011/05/22, 15:43
سلام دوستان خمحرکه بدم خفناور بگیرم؟
با ديد ميان مدت گزينه مناسبيه

محسن نظري
2011/05/22, 15:46
سلام وخسته نباشید جناب نظری میشه نظرتون رو روی اطلاعیه صدرا بگین ممنون میشم
ينده كاملا مصنوعي و دستكاري شده ميدانم در شركتهاي پيمانكاري جالب است پوشش 3 ماهه 25 درصد 6 ماهه 50 درصد و 9 ماهه 75 درصد و در نهايت 12 ماهه 100 درصد بدون كوچكترين ضريب خطايي ان هم در شركتي مانند صدرا اينها يك عده دزد هستند خدا شكر الان بين خودشان درگيري افتاده و يكي يكي دست كلاهبرداريهاي ميلياريد دارد رو ميشود صدرا و مديرانش نيز از اين قاعده مستثني نيستند

محسن نظري
2011/05/22, 15:47
http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=47979
با اين خبر بايد مدتي فاتحه خودروييها را خواند

محسن نظري
2011/05/22, 15:49
محسن جان به خاطر صف شدن وصنا بهت تبریک می گم.
دلیل صف شدن چیه؟
نظرت درباره صدرا و اطلاعیه جدیدش چیه؟
راستش دوست عزيزم به نظرم بيشتر دليل تكنيكالي داشته باشد تا بنيادي بنده هر چه گشتم دليل بنيادي خاصي مشاهده نكردم
نظرن درباره گزارش صدرا را نيز در پست بالا گفتم از نظر بنده گزارش صدرا كاملا مصنوعي و از پيش تعيين شده ميباشد

راشین
2011/05/22, 15:50
سهم از 200 تومن پائینتر بیاد فاتحه سهم خونده هست.ولی اگر فردا مثبت بشه و پس فردام مثبت بمونه شاهد یه واگرائی مثبت خواهیم بود که 10 درصدی رو قیمت سهم خواهد گذاشت و بعدش وضعیتش خوب میشه.

ولی امروز فقط صدرا نبود که منفی خورد بلکه کل بازار منفی بود.نظر منم همینه فعلا منتظر میمونیم تا 200.من خودم 226 خریدمه.

بابک عزیز چرا فاتحه سهم خونده است؟مگر از 186 هم پایینتر میاد؟

محسن نظري
2011/05/22, 15:52
سوال می دونید تعدیل ثشاهد مثبته یا منفی ؟
بنده فكر ميكردم براي تعديل مثبت سال 90 متوقف شده است اما ظاهرا تعديل منفي و كاهش پيشبيني سود سال 91 ميباشد اين هم دنباله همان جرياني كه در بازار امسال ما افتاده شركتها در ابتداي سال سود خود را با تعديل منفي و كاهش پيشبيني ميكنند تا همه را راضي نگه دارند متاسفانه فساد حسابي گسترده شده هر جاي اين بازار را نگاه ميكنيم فساد موج ميزند در بازاري هم كه فساد باشد پول نه بركت دارد نه زياد خواهد شد......

محسن نظري
2011/05/22, 15:53
بنده فكر ميكردم براي تعديل مثبت سال 90 متوقف شده است اما ظاهرا تعديل منفي و كاهش پيشبيني سود سال 91 ميباشد اين هم دنباله همان جرياني كه در بازار امسال ما افتاده شركتها در ابتداي سال سود خود را با تعديل منفي و كاهش پيشبيني ميكنند تا همه را راضي نگه دارند متاسفانه فساد حسابي گسترده شده هر جاي اين بازار را نگاه ميكنيم فساد موج ميزند در بازاري هم كه فساد باشد پول نه بركت دارد نه زياد خواهد شد......
اين را هم اضافه كنم خود مدير مالي شاهد با زبان بي زباني ميگفت اقا ما قطعا براي 91 تعديل مثبت ميدهيم اما به دلايلي بايد سود را پايين اعلام ميكرديم!!!

محسن نظري
2011/05/22, 15:54
جناب نظري
سلام
نظر شما در مورد مرقام و وبيمه چيست ؟
مرقام را با ديد ميان مدت كاملا موافقم دوست عزيزم اما وبيمه خير پتانسيل بنيادي براي رشد ندارد

محسن نظري
2011/05/22, 15:58
یادمان باشد اگر خاطرمان تنها شد
طلب عشق ز هر بی سرو پایی نکنیم

حجم معاملات وساپا خیلی زیاد است
هر تعداد برا ی فروش میگذارند سریع بلعیده میشود
نظرم رویش مثبت است
تا نظر اساتید چه باشد
فعلا خودروييها را با اطرافيان احمدي نژاد در حال زدن ميباشند اخبار زياد خوب نيست كمي مراقب باشيد

محسن نظري
2011/05/22, 16:00
اساتيد لطفا در مورد وسابا نظر دهند.ممنون.:-?
وساپا و كلا خودروييها را كمي بنده از اخبار سياسي پيرامونش نگرانم وگرنه اگر فردا برگردد 360 تومان را مجدد خواهد ديد

راشین
2011/05/22, 16:02
محسن جان این بار چندمه توی مجلس فرمایشی تحقیق و تفحص نمایش می دهند ؟باید دید نظر آقا چیه

مهدی64
2011/05/22, 16:20
سلام اقای نظری عزیز همین الان متوجه شدم که بدبخت شدم شما که در جریانی عمده سهم من صدرا وفاراک است .من ساکن اراکم ولی خبری از تک شیفت شدن فاراک ندارم اینا این خبرارو از کجاشون در میارن من موندم .برای سلامتی تمامی سهامداران تجهیزات صلواتتتتتت/

آریو
2011/05/22, 16:59
با اجازه محسن و بابک عزیز

پيشبيني قيمت نفت
قيمتهاي نفت خام در هفته گذشته در دامنه محدودي نوسان كردند و روند افزايشي يا كاهشي خاصي را نداشتند. دامنه نوساني نفت WTI در محدوده 96 تا 105 دلار قرار داشت؛ به طوري كه حمايت چهارم ماهانه مانع كاهش بيشتر و حمايت سوم كه فعلا به صورت مقاومت عمل ميكند مانع افزايش بيشتر آن شد. اين در حالي است كه در هفته جاري با فشاري كه بر قيمت وارد ميشود ميبايست اين دامنه از يك طرف شكسته شده و مسير جديدي آغاز شود كه بدين منظور نياز به اخباري است كه توانايي لازم را ايجاد كند. در هفته گذشته آمار نامناسب اقتصادي آمريكا موجب شد فشار كاهشي بر قيمت وارد آيد و افزايش ارزش دلار در روز جمعه نيز بر اين فشار افزود. آمار بخش مسكن آمريكا كمتر از حد مورد انتظار بود و همچنين اعتماد اقتصادي كاهش نشان داد. وضعيت اقتصادي اروپا نيز مناسب نبود و هنوز ريسك بدهيها در اين منطقه وجود دارد و اقتصاد آنها را تهديد ميكند. ذخيرهسازيهاي نفت خام و بنزين آمريكا نيز تغيير خاصي نداشتند و اين عوامل نيز فشار خاصي را روي قيمت وارد نكردند. بحران منطقه خاورميانه تنها عواملي است كه فشار افزايشي بر قيمت نفت وارد ميكند و موجب شده است قيمتهاي نفت در سطوح افزايش يافته فعلي به تثبيت وضعيت خود بپردازند. در هفته جاري فشار روي قيمت نفت براي خروج از دامنه تثبيتي فعلي بيشتر ميشود و ميتوان انتظار داشت قيمت نفت WTI از دامنه 96 تا 102 دلار خارج شود كه در اين زمينه اخبار منتشره ميتواند فشار لازم را به وجود آورند؛ با توجه به روند افزايشي قبلي انتظار بر ادامه روند مذكور ميرود.

منبع: سايت موسسه مطالعات بينالمللي انرژي (www.iies.org )

آریو
2011/05/22, 17:30
راستش دوست عزيزم به نظرم بيشتر دليل تكنيكالي داشته باشد تا بنيادي بنده هر چه گشتم دليل بنيادي خاصي مشاهده نكردم
نظرن درباره گزارش صدرا را نيز در پست بالا گفتم از نظر بنده گزارش صدرا كاملا مصنوعي و از پيش تعيين شده ميباشد

محسن جان درمورد وصنا بیشتر چارتیست ها اعتقاد به افت بیشتر سهم داشتن که من دلیل بنیادی برای افت بیشتر سهم نمیدیدم ....به هر حال وصنا سهمیه که 40 تومن سود برای سال 89 ساخته یعنی پی به ای 5 که یکی از کمترین پی به ای های بازار و هم گروهی های خودش به شمار میرفت. نکته دوم ان ای وی خوب سهم بود که 335 هست!!! و اینکه این روزها شاهد مثبت بودن ونوین بودیم که شایعه شده ونوین از محل صرافی و فعالیت های مربوط به اون سود خوبی شناسایی کرده ....به هر حال باید مواظب وصنا هم بود!!!! من مدتیه که معاملات وصنا رو زیر ذره بین دارم سهم با یه رنج صف خرید شد به نظر من دو حالت داره یا خریدار یه خبر خیلی خیلی خوب از سهم داره و میخواد باهاش بره مجمع یا اینکه می خواد یه نوسان خیلی خوب از سهم بگیره چون شناور پایینی داره و پتانسیل های نهفته ای داشت این سهمو انتخاب کرده ..... اما نکته این روزهای بازار، بازی رنج زدن و رنج کشیدن هست که مسیر یه سهمو تغییر میده بازی که خارج از کنترل ماست
موفق و پر سود باشید

آریو
2011/05/22, 17:53
وصنا

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/72.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
تقسیم سود حداکثری در مجامع

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/73.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

دوستان جداول بالا دال بر پیشنهاد خریددر بازار فعلی نیست

بنان
2011/05/22, 19:33
به نظر من گزارش صدرا مثل گزارش حفاري عجولانه و هدفمند بود فقط براي اينكه جو منفي به سهم بدن تا به اهداف خودشون برسند آخه گزارش سال 89 چه ربطي به الان داره كه همه منتظر گزارش جديد صدرا با توجه به انبوه قراردادها و احتمال استمهال جرائم بدهيها در سال جاري هستند اما از آنجا كه مديران صدرا ميدونند كه بازار ما چقدر شكننده و ترسو هست با يك گزارش تاريخ گذشته ميخوان به هدفشون برسند كه تا حدودي امروز رسيدند اما سهامدار عاقل وبا تجربه بدون اينكه دستپاچه بشه و فوري تو صف فروش جا خوش كنه اگر نقدينگي داره با خريد ميانگينشو مياره پائين يا فقط نظاره گر ميشه و اگر بازارو خوب بشناسه با نوسانگيري بدون هزينه سهامشو افزايش ميده و در نهايت به تجربه هاي خودش از اين بازار اضافه ميكنه

وحید 20
2011/05/22, 19:47
محسن جان از افزایش سرمایه خنصیر خبری دارید؟
شنیدم افزایش سرمایه داره شما خبری ندارید.
در ضمن فردا هم در گرست.

بابک پناهی
2011/05/22, 20:17
بابک عزیز چرا فاتحه سهم خونده است؟مگر از 186 هم پایینتر میاد؟

راشین جان اونموقع زیر موج 1 میره که نتیجه فیل شدن شمارش میشه که حمایت اولش 179 بعد 143 میشه !

محسن نظري
2011/05/22, 20:36
آقای نظری

این بازی کثیفی که روی تجهیزاتیها خصوصا صدرا انحام میشود تمامی ندارد؟
اعتصام تا کجا میخواهد اینگونه رفتار کند ؟
متاسفانه بحث بحث صدرا نيست به ياد ندارم هيچ زماني و هيچ سالي بورس انقدر غرق در فساد بوده باشد اعتصام هم عامل خود اينهاست و يك مهره حقوقي ها و عوامل تاثير گذار در بازار ميخواهند بورس پايين بيايد فكر ميكنيد در اين قيمتهاي نازل چه كساني به اين حجم هاي سنگين حاضر به فروش و خالي كردن سهامش ميباشد جز حقوقي كثيف؟؟؟
اگر امروز كمي در معاملات فاراك دقت ميكرديد در عرض چند دقيقه رنج هاي منفي 100 هزارتايي زده ميشد اينها الان نه نظارتي دارند نه چيزي فعلا خدايي ميكنند و بس....

محسن نظري
2011/05/22, 20:37
دوستان کسی از افزایش سرمایه مپنا خبر نداره؟
که باس چه کار کنیم؟باس به حسابشون پول واریز کنیم
بخشي كه از اندوخست را فعلا بايد صبر كنيد اما بخشي كه از اوردست اگر ميخواهيد پذيره نويسي نماييد به امور سهام شركت ادرستان را اعلام نماييد تا حق تقدم ها برايتان ارسال شود

بابک پناهی
2011/05/22, 20:48
چند روز پیش این شکلو از فاراک گذاشته بودم.تا اون سطح نشون داده شده تو شکل پائین اومد.دعا کنید تا فردا و پس فردا مثبت بشه تا الگوی سروشونه ساخته بشه ...اگر ساخته بشه اونموقع دیگه تکمیل نخواهد شد و فیل خواهد شد

http://031.img98.net/out.php/i342032_farak13.png

hamed1
2011/05/22, 20:58
سلام بر اساتيد محترم
آقا بابك يعني اگر پس فردا صدرا زير 200 رفت بايد فروخت ؟
ما كه سهام داريم و از پارسال 219 داريم و ريزش بيشتر وجود داره تا چه حدي صبر كنيم؟

abtin
2011/05/22, 21:38
وصنا

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/72.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
تقسیم سود حداکثری در مجامع

http://forums.boursy.com/imported/2011/05/73.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

دوستان جداول بالا دال بر پیشنهاد خریددر بازار فعلی نیست

سلام ادرس این صفحه در سایت بورس رو لطف میکنی
ممنون

arian
2011/05/22, 21:41
محسن جان این بار چندمه توی مجلس فرمایشی تحقیق و تفحص نمایش می دهند ؟باید دید نظر آقا چیه

راشین خانم، اراده بر این قرار گرفته است که بال و پر مشایی و دارو دسته اش چیده شود. اگر اخبار رسانه ها و سایتها را هم این روزها دنبال کنید یکی در میان زد وبندهای این گروه را روی داریه می ریزند. .... میروند تا جایی که رئیس جمهور را از این گروه جدا کنند. البته اگر منطقه این روزها بحرانی نبود به گونه دیگری - بخوانید چکشی تر-با مسائل پیش آمده برخورد میشد.

پس این بار یحتمل این اتفاق خواهد افتاد. حالا این اتفاق یا اتفاق مشابهی که گروه سایپا را بویژه تحت تاثیر قرار میدهد.
ممنون از تحلیلهای زیبایتان.

farhad61
2011/05/22, 21:48
سلام بر اساتید بزرگ
آقا با فرض اینکه فردا یه مقدار نقدینگی داشته باشم از بین سهم های موجود یا دید 2 ماهه کدوم مناسب تر هست
من خودم مرقام و مرجان کار رو دیدم حدودا در کف هستند نظر شما چیه
آیا سهم بهتری هم مد نظرتون هست؟

Ehsan Am
2011/05/22, 22:07
چند روز پیش این شکلو از فاراک گذاشته بودم.تا اون سطح نشون داده شده تو شکل پائین اومد.دعا کنید تا فردا و پس فردا مثبت بشه تا الگوی سروشونه ساخته بشه ...اگر ساخته بشه اونموقع دیگه تکمیل نخواهد شد و فیل خواهد شد

http://forums.boursy.com/

بابک جان ظاهرا هر جی میکشیم از دست این فیله :))
حیوون حیوونه اگه فکر میکنی بهتر از فیل هست دعا کنیم فردا پس فردا اون بشه :))))
(البته من خودم 30 % تو ضرر همین فاراکم ولی قصه خوردن نه بازار مثبت میشه نه منفی)

Ehsan Am
2011/05/22, 22:12
محسن جان نظرت در مورد تعویض شبریز با فاراک تو قیمت پایین مثبته یا نگهداری ؟
البته خاطر نشان بشم تعویضش باعث پایین اومدن حجم زیادی ضرر میشه.
ممنون

باربد
2011/05/22, 22:42
اقا محسن سلام
اقا در عین نا باوری فردا خنصیر به گره میره
اونم 12 درصدی که از نظر من این برای سهم خیلی بده
حالا به نظر شما فردا میشه با این وجود به ادامه رشد سهم امید داشت یانه

iq_son
2011/05/23, 06:49
محسن جان سلام آقا امروز رو منفی سایپا چطوره اگه بدن؟
فکر کنم تا آخر هفته 350رو برسونه
نظر شما استاد عزیز چیه؟

rojan
2011/05/23, 07:36
با سلام

من آمدمممممممممممممممممممممم مم

مادر ای آرام جانم مادر ای روح و روانم
مادر ای جانم فدای چشمهای مهربانت
من هنوز هم آرزو دارم بیارامم میان بازوانت
بیاسایم به روی زانوانت
بخوابم در کنارت سر بپوشانم میان گیسوانت
من نیازم دامن تو دوست میدارم هنوز عطر تن تو
مادر ای چشمان تو خورشید ابی آسمانم
نام تو زیبا سرودی شناور بر لبانم
قبله گاهم قلب بی آلایش تو
سجده گاهم پای بی آسایش تو
تا تو هستی دوست دارم سر بر آغوشت بگذارم
باز کن آن بازوانت را که در آن بار دیگر جای گيرم

روز مادر را به تمامی مادران ایران زمین آریایی و تمام دخترانی که در آینده مادرانی متعهد و دلسور خواهند شد تبریک می گویم

در آن هنگام بود که دريافتم چقدر اهميت دارد که به موقع به عزيزانمان بگوئيم که دوستشان داريم و زماني که شايسته آنهاست به آنها اختصاص دهيم.
هيچ چيز در زندگي مهمتر از خدا و خانواده و دوستان نيست.

محسن نظري
2011/05/23, 07:55
سلام اقای نظری عزیز همین الان متوجه شدم که بدبخت شدم شما که در جریانی عمده سهم من صدرا وفاراک است .من ساکن اراکم ولی خبری از تک شیفت شدن فاراک ندارم اینا این خبرارو از کجاشون در میارن من موندم .برای سلامتی تمامی سهامداران تجهیزات صلواتتتتتت/
از قديم گفته اند درخت كه افتاد تبر زن زياد ميشه شده حكايت اين تجهيزاتيها خدا نكند روند نزولي بگيرند از زمين و زمان برايشان شايعه ميايد.....

محسن نظري
2011/05/23, 08:02
سلام بر اساتید بزرگ
آقا با فرض اینکه فردا یه مقدار نقدینگی داشته باشم از بین سهم های موجود یا دید 2 ماهه کدوم مناسب تر هست
من خودم مرقام و مرجان کار رو دیدم حدودا در کف هستند نظر شما چیه
آیا سهم بهتری هم مد نظرتون هست؟
سهمهاي خوبيه نظر بنده هم كه همه دوستان ميدانند وپست

مهدی64
2011/05/23, 08:28
سلام امروز دوستان منتظر نیستند که تجهیزات رشد کنه فقط میخوان به اون کف قیمتی که جناب پناهی فرمودند نرسه درستهههههههههه؟

مهدی64
2011/05/23, 08:29
حقير نيز به سهم خود ضمن تبريك ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، شادباشي محضر تمامي خانم
هاي حاضر در تالار داشته و آرزومند سلامتي تمامي مادران اين فرشته هاي زميني هستم ، ضمنا"
بزرگداشت مقام زن را هم خدمت تمامي همسران محترمه ارج مي نهم .

محمود شریعت
2011/05/23, 09:05
كسي ميدونه دليل قرمز شدن بيش از حد بازار چيه؟
نكنه بورس هم ميخواد طرفداري خودش از پرسپوليس رو به رخ همه بكشه؟؟؟؟؟؟؟

frouzan
2011/05/23, 09:21
بازار كاملا" من را گيج كرده. استاد بيشنهاد خريد شما براي امروز چست؟:-/

rojan
2011/05/23, 09:28
به نظر می آید وساپاو صدرا حمایت میشوند
اساتید لطفا بگویید که درست حدس زده ام .:d:d:d

rojan
2011/05/23, 10:00
دوستان عزیز

در مورد خوارزم نظری ندارید ؟
من اردر دادم به هر قیمتی
نمی دانم کار درستی است یا نه ؟
والله با این بازار فرمايشی که میخواهند به هر صورتی شاخص زیر 26 هزار نیاید و از فولاد مایه میگذارند چه میتوان گفت .
اساتید در بازار منفی نظرات شما باعث دلگرمی و انبساط خاطرمان است

محسن نظري
2011/05/23, 10:16
محسن جان از افزایش سرمایه خنصیر خبری دارید؟
شنیدم افزایش سرمایه داره شما خبری ندارید.
در ضمن فردا هم در گرست.
افزايش سرمايه را خبري ندارم وحيد جان

rojan
2011/05/23, 10:20
آقای نظری

خوارزم 1781 ریال برایم خرید شد
یعنی فردا هم مثبت خواهد بود ؟
یا اخر وقت بفروشم ؟

محسن نظري
2011/05/23, 10:20
محسن جان نظرت در مورد تعویض شبریز با فاراک تو قیمت پایین مثبته یا نگهداری ؟
البته خاطر نشان بشم تعویضش باعث پایین اومدن حجم زیادی ضرر میشه.
ممنون
احسان جان هر دو در كف قيمتي هستند بنده تعويض را به صلاح نميدانم

محسن نظري
2011/05/23, 10:22
به نظر بنده خوارزمي حبابه محضه و به هيچ وجه توصيه به خريد اين گران فروشي نميكنم

محسن نظري
2011/05/23, 10:25
اقا محسن سلام
اقا در عین نا باوری فردا خنصیر به گره میره
اونم 12 درصدی که از نظر من این برای سهم خیلی بده
حالا به نظر شما فردا میشه با این وجود به ادامه رشد سهم امید داشت یانه
اين سهم ارام و پيوسته به سمت هدف قيمتي 300 توماني خودش خواهد رفت

محسن نظري
2011/05/23, 10:27
محسن جان سلام آقا امروز رو منفی سایپا چطوره اگه بدن؟
فکر کنم تا آخر هفته 350رو برسونه
نظر شما استاد عزیز چیه؟
بنده كمي از جو سياسي بر روي اين سهم ميترسم به همين دليل فعلا سمت خودروييها نميروم

کاشف
2011/05/23, 10:27
به نظر بنده خوارزمي حبابه محضه و به هيچ وجه توصيه به خريد اين گران فروشي نميكنم
بیمه دانای دوم مسئولین ایا این حباب نیست .

punisher
2011/05/23, 10:38
محسن جان خارزم در چه قیمتی خوبه؟

frouzan
2011/05/23, 10:46
استاد با آگهي شدن دوتا از زير مجموعه هاي ايران خودرو نظر شما در مورد خمهر و خگستر چيست.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SSAALLEEHH
2011/05/23, 11:04
ناصر خان با غیرت درگذشت

روحش شاد

محسن نظري
2011/05/23, 11:05
خريد پست بانك در اخرين لحظه حسابي به كارگزارم بدهكار شدم>:d<

محسن نظري
2011/05/23, 11:25
بازار كاملا" من را گيج كرده. استاد بيشنهاد خريد شما براي امروز چست؟:-/
بنده امروز پست خريدم استراتژي بنده نيز تبديل كم كم كل سبد به پست و خفناور ميباشد

راشین
2011/05/23, 11:41
راشین جان اونموقع زیر موج 1 میره که نتیجه فیل شدن شمارش میشه که حمایت اولش 179 بعد 143 میشه !

ممنون بابک جان در اینصورت (یعنی قرار گرفتن قیمت زیر 200) میشه گفت پنج موج صعودی موج 1 بزرگ تمام شده و الان در موج 2 اصلاحی هستیم و قیمت می تواند تا 186 هم کاهش یابد دزسته؟

jahan
2011/05/23, 12:18
اقای نظری خفناور در چه قیمتی عرضه شد .لطفا درمورد خفناور بیشتر تو ضیح دهید.بنده به توصییه جنابعالی خفناور خریدم .جز یه سری اطلا عات پراکنده با تشکر

محسن نظري
2011/05/23, 12:36
به نظر می آید وساپاو صدرا حمایت میشوند
اساتید لطفا بگویید که درست حدس زده ام .:d:d:d
بنده هيچ حمايتي در اين بازار مشاهده نميكنم فعلا بايد صبر كرد اما تا كي خدا داند و بس

باربد
2011/05/23, 13:57
اقای نظری خفناور در چه قیمتی عرضه شد .لطفا درمورد خفناور بیشتر تو ضیح دهید.بنده به توصییه جنابعالی خفناور خریدم .جز یه سری اطلا عات پراکنده با تشکر
در 583 صف خریدش عرضه شد

محسن نظري
2011/05/23, 14:03
آقای نظری

خوارزم 1781 ریال برایم خرید شد
یعنی فردا هم مثبت خواهد بود ؟
یا اخر وقت بفروشم ؟
در قيمتهاي خوبي خريد كرده ايد به نظرمفردا مثبت بود بديد برود

محسن نظري
2011/05/23, 14:07
محسن جان خارزم در چه قیمتی خوبه؟
بنده ارزش ذاتيش را در تحليلي160 دراوردم

محسن نظري
2011/05/23, 14:09
استاد با آگهي شدن دوتا از زير مجموعه هاي ايران خودرو نظر شما در مورد خمهر و خگستر چيست.؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هيچكدام را از نظر بنيادي پر پتانسيل نميبينم خگستر كه سفته بازيست حسابي و خمهر نيز وضعيت بنيادي خوبي ندارد به خصوص با اين گزارش سايپا اذين و بالا رفتن بهاي تمام شده شركتهايي كه به نوعي پلاستيك ساز محسوب ميشوند

hamed1
2011/05/23, 14:41
با سلام خدمت جناب آقاي نظري
نظرتون راجع به فاراك و صدرا و ميزان افت اونها رو تا كجا مي بينيد و آيا بعد اتمام افت حركت صعودي خواهند داشت؟
بيمه دي با توجه به خبر قراداد 120 ميلياردي با بنياد شهيد ، بنظر شما حركتش صعوديش شروع شده؟ توصيه به خريد داريد؟
با سپاس

hiva
2011/05/23, 15:15
سلام به همه دوستان
من یه سوالی دارم که هرکی راهنمایی کنه ممنون می شم. اگر کسی سهام بانک تات رو داشته باشه آیا در فرابورس قابل معامله هست ؟ و آیا نگههداری اون ( از بانک تهیه کرده ) به صرفه می باشد؟

محسن نظري
2011/05/23, 16:22
ناصر خان با غیرت درگذشت

روحش شاد
بزرگ مرد با غيرت ايراني بود ناصر عزيز انقدر شهامت داشت به سهم خودش حرفشو زد.....

امپراتور7
2011/05/23, 16:47
بزرگ مرد با غيرت ايراني بود ناصر عزيز انقدر شهامت داشت به سهم خودش حرفشو زد.....

روحش شاد:(

محسن نظري
2011/05/23, 16:56
دوست عزيزم خفناور در قيمتهاي 210 تومان عرضه شد در چند صفحه قبلتر توضيحات مفصلي درباره خفناور و دلايل خريد عنوان شده است

پاپیلو
2011/05/23, 17:03
130تا 150خوب بود خوارزمی

محسن نظري
2011/05/23, 21:33
بابك پناهي عزيز با بنده تماس گرفتند و به دليل عدم دسترسي به اينترنت امشب نميتوانند در تاپيك اموزش مباحث تكنيكال در خدمت دوستان باشند بدين وسيله از بنده خواستند از همه دوستان عذرخواهي كرده و انشالله فردا در خدمت عزيزان خواهند بود

mehran
2011/05/23, 21:50
محسن جان قپیرا تعدیل مثبت 38% داد.....به نظرت قیمتش تا چند بالا بره....اینم لینکش...

http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=Pq6ZnQ9CzASuq3 d2MJeQ%2bg%3d%3d

حامد24
2011/05/23, 21:57

روحش شاد و یادش گرامی

محسن نظري
2011/05/23, 22:26
با سلام خدمت جناب آقاي نظري
نظرتون راجع به فاراك و صدرا و ميزان افت اونها رو تا كجا مي بينيد و آيا بعد اتمام افت حركت صعودي خواهند داشت؟
بيمه دي با توجه به خبر قراداد 120 ميلياردي با بنياد شهيد ، بنظر شما حركتش صعوديش شروع شده؟ توصيه به خريد داريد؟
با سپاس
الان بيشتر تحليل تجهيزاتي ها بر اساس علم تكنيكال ميباشد اما از ديد بنيادي بنده انتظار مجامع با اخبار خوب و گزارشات بسيار مناسبي را دارم كه ميتواند موج صعودي بزرگي را در سهام تجهيزاتي ايجاد نمايد
درباره ودي نيز به نظرم تا 240-250 تومان برود

محسن نظري
2011/05/23, 22:28
سلام به همه دوستان
من یه سوالی دارم که هرکی راهنمایی کنه ممنون می شم. اگر کسی سهام بانک تات رو داشته باشه آیا در فرابورس قابل معامله هست ؟ و آیا نگههداری اون ( از بانک تهیه کرده ) به صرفه می باشد؟
فعلا بانك تات وارد فرابورس نشده است تا انجايي كه بنده اطلاع داشتم سود شركت فعلا بسيار اندك ميباشد اگر سهم را خريداري كرده ايد بايد ديدتان بلند مدت و چند ساله باشد

محسن نظري
2011/05/23, 22:30
استراتژي فرداي ما تبديل تمامي وصنعت به پست احتمالا شبريز نيز اگر قيمتهاي مناسب باشد ان هم تبديل خواهد شد
از خنصير نيز خارج شديم و به پست تبديلش كرديم هر چند اندك بود....

محسن نظري
2011/05/23, 22:44
محسن جان قپیرا تعدیل مثبت 38% داد.....به نظرت قیمتش تا چند بالا بره....اینم لینکش...

http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=Pq6ZnQ9CzASuq3 d2MJeQ%2bg%3d%3d
به نظر بنده حداقل 700 تومان دوست عزيزم

rojan
2011/05/23, 22:51
با سلام

وای تامن انلاین میشم همه رفتن بخوابن:(
آقای نظری به نظر شما فردا خوارزم را بفروشم و وپست اضافه کنم ؟
راجع به وساپا هم که نظر مثبتی ندارید .

oldlover
2011/05/24, 06:19

درود بر ناصر خان که برای سرزمین پهلوانان و برای پهلوانی ابرو خرید
همیشه جرقه ایی در سرزمین آریا به نور و روشنایی تبدیل شده ابومسلم ها یعقوب لیث ها بابک ها و تختی ها و هزاران پهلوانان دیگر از همین جرقه ها بودند که بما هویت و شرف دادند و هیچ وقت این دیار آریا از پهلوان و بزرگی تهی نبود حتی در 200 سال بعد از واقعه شوم قادسیه و تا به امروز
ایران به فرزندان خود ببال تا صلح و دوستی را به جهان هدیه دهند

سيد1
2011/05/24, 07:32
جناب oldlover سلام
اگر يك سري به تاريخ بزني يا مجددا يك برسي بكني متوجه خواهي شد در كنار امثال مرحوم تختي نبايد اسم ابومسلم را بياوري وي در حذف بني اميه حرف اول را ميزند ولي در يك گردش خيانت بار خلافت را تقديم عباسيان ميكند كه روي بني اميه را سفيد كرد تارخ را بايد خواند نه اينكه از جدول و امثالهم به قضاوت نشست

محسن نظري
2011/05/24, 07:41
با سلام

وای تامن انلاین میشم همه رفتن بخوابن:(
آقای نظری به نظر شما فردا خوارزم را بفروشم و وپست اضافه کنم ؟
راجع به وساپا هم که نظر مثبتی ندارید .
اگر بنده باشم ميفروشم و تعويضش ميكنم درباره وساپا فعلا خير اين جو سياسي و سياسي بازي كمي نگرانم ميكنه ولي اگه برگرده تا 360 شيرين ميره

iq_son
2011/05/24, 07:53
سلام دوستان
جناب نظری عزیز به نظرت بازار کی برگرده!
این اوضا اگه تموم بشه فنر فشرده بد بر می گرده هیچکدوم هم نمی تونیم به گرد پاش برسیم!
نظر شما استاد گرامی چیه؟

frouzan
2011/05/24, 07:58
استاد من تعجبم از اين است كه تمام سهامدارهاي عمده شبريز دارند سهم را خالي ميكنند . به نظر شما علت چيست؟؟؟؟؟

punisher
2011/05/24, 08:01
وحسن جان وقت خروج از وصنا کیه؟

مهدی64
2011/05/24, 08:06
سلام خدمت دوستان ارجمند جناب نظری این که خریدارای حقوقی دیروز شبریز توtse تیکاشون برگشته وهرچی خریدن دارن میفروشن نشانه چیه؟باتشکر

محسن نظري
2011/05/24, 08:14
درباره شبريز دوستان عزيزم جابجايي بين ملي نفت و شركتهاي سرمايه گذاري استاني ميباشد البته روز اول از كد نفت به اينها منتقل شد روز دوم از كد اينها به نفت !!!!

محسن نظري
2011/05/24, 08:19
سلام دوستان
جناب نظری عزیز به نظرت بازار کی برگرده!
این اوضا اگه تموم بشه فنر فشرده بد بر می گرده هیچکدوم هم نمی تونیم به گرد پاش برسیم!
نظر شما استاد گرامی چیه؟
وقتي كه دل حقوقي ها بخواهد دوست عزيزم!!!!
نه اينطورام نيست كه بازار برگرده كسي به گردش نرسه بازار فعالان بازار حسابي تو اين 1 ماهه به بازار بي اعتماد شدن بازشت اعتماد هم كار يكي دوماه نيست....

rojan
2011/05/24, 08:32
با سلام

من آمدمممممممممممممممممممممم مممممم
ای دل غم جهان مخور این نیز بگذرد
دنیا چو هست بر گذر این نیز بگذرد
گر بد کند زمانه تو نیکو خصال باش
نگذشت ازاین بسی بسر این نیز بگذرد

با چه فلاکتی سعی در مثبت نگاه داشتن شاخص دارند:d
به نظر می آید حجم معاملات روند صعودی گرفته است
تا نظر اساتید چه باشد .

محسن نظري
2011/05/24, 08:39
در حال خريد پست>:d<
اون 137 تومنه وصنعت ماله ماست يكي يه عنايتي بكنه

fiona
2011/05/24, 08:43
محسن جان و اقا بابک
به نظرتون خريد مپنا تو اين قيمتها خوبه يا بازم جاي اصلاح داره؟

rojan
2011/05/24, 08:49
مي گویند حقوقیها امروز بازدیدی از صنایغ آذراب دارند
یعنی امیدی به حمایت و مثبت شدن ان می رود ؟

iq_son
2011/05/24, 09:07
خروج از سایپا!
خرید مپنا رو 358
خرید وغدیر رو 435
محسن جان نظرت راجع به خریدام چطوره؟
از هر کدوم پله اول رو خریدم

mehran
2011/05/24, 09:18
قند پیرانشهر با حدود 40% تعدیل مثبت و پوشش حدود 115% در 9 ماهه نمادش در حال بازگشایی سود این سهم امسال توانایی رشد تا حدود 130 تومان را دارد ......

Captain Nemo
2011/05/24, 09:47
در حال خريد پست>:d<
اون 137 تومنه وصنعت ماله ماست يكي يه عنايتي بكنه
1343 میتونیم به شما عنایت بفرماییم ..... <:-p

rojan
2011/05/24, 09:55
به نظر می اید علایمی از صعود بازار نیست
پس بای تا های
شب خوش

محسن نظري
2011/05/24, 10:07
بنده دارم هر روز استراتژي خودم را بيان ميكنم لطفا دوستان در اين برهه زماني تصميم درست را بگيرند برويد دنبال سهامي با ديد بلند مدن و در اين شرايط بازار فرض كنيد پولتان را سپرده بلند مدت بانكي گذاشته ايد

مهدی64
2011/05/24, 10:14
اقای نظری به نظر شما صدرا وفاراک تا بیش از این ضرر نکردم بفروشم

حامد24
2011/05/24, 10:47
جو بازار برگشته به زمانی که تازه داشتیم تحریم میشدیم بقول یکی از دوستان از اون زمانها هم بدتر شده اون روزها هر روز بازار به دلایلی که میدونستیم ومشخص بود منفی بود الانم دقیقا همون جور شده منتهی با این متفاوت که الن نمیدونیم وهمه چیز پشت پرده است ! اصلا معلوم نیست تو این مملکت چخبره ودارن چیکار میکنند.
اختلافات سیاسی داخلی رفته رفته داره کمر اقتصاد رو میشکنه ویه عده اصلا عین خیالشون نیست امیدواریم تا اقتصاد به نابودی کاملا نرفته این عده که دم از مردم ، مردم میزدند به خودشون بیاند و وفکری به حال این مردم که تنها متضرر شدگان این اختلافات سیاسی هستند بکنند....

Moradad
2011/05/24, 10:51
حامد جان این جماعتی که میگی به مردم به چشم رعیت نگاه میکنند ، از کی تا حالا حال و روزگار رعیت جماعت مهم شده (؟؟؟)
مهم اینست که آقایان جلوی هم کم نیاورند و .......

حامد24
2011/05/24, 11:26
خبرگزاري فارس: احمدي نژاد رئيس جمهور آمريكا را يك عروسك خواند و گفت كه اصل، بازيگردانان پشت صحنه هستند و ما آنها را ميشناسيم و به وقتش به ملتها معرفي خواهيم كرد.
=))=))

soroush
2011/05/24, 11:45
بخشي كه از اندوخست را فعلا بايد صبر كنيد اما بخشي كه از اوردست اگر ميخواهيد پذيره نويسي نماييد به امور سهام شركت ادرستان را اعلام نماييد تا حق تقدم ها برايتان ارسال شود

من رفتم تو ساتشون اما گزینه ای برای سهام داران نبود

punisher
2011/05/24, 11:58
محسن جان ککککککککممممممممممککککککک کککککک !!!!!!؟؟
چه خبر شده ؟؟؟؟؟

aliasadiham
2011/05/24, 12:00
جناب پناهی عزیز اگه امکان داره تکنیکال خفناور رو بزارید......... بنظرتون مقاومت 397 رو چقدر طول میکشه رد کنه؟؟

محسن نظري
2011/05/24, 12:57
محسن جان و اقا بابک
به نظرتون خريد مپنا تو اين قيمتها خوبه يا بازم جاي اصلاح داره؟
به نظر بنده صبر كنيد بازار جاي 5-10 درصد اصلاح را دارد

امیر2309
2011/05/24, 13:06
سلام آقای نظری>:d<
خرید صدار تو چه قیمتی خوبه برای پایین آوردن میانگین؟ میانگین 230 تومنه