PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

محسن نظري
2011/05/24, 14:44
مي گویند حقوقیها امروز بازدیدی از صنایغ آذراب دارند
یعنی امیدی به حمایت و مثبت شدن ان می رود ؟
بازديد هم فايده نداره البته جاي افت بيشتري هم نمانده نهايتا 5-6 درصد ديگر

محسن نظري
2011/05/24, 15:39
خروج از سایپا!
خرید مپنا رو 358
خرید وغدیر رو 435
محسن جان نظرت راجع به خریدام چطوره؟
از هر کدوم پله اول رو خریدم
با فروشت در اين قيمتها موافق نبودم خريد مپنا خوبه اما غدير نه

محسن نظري
2011/05/24, 15:53
1343 میتونیم به شما عنایت بفرماییم ..... <:-p
يه پارت 136 داديم بقيش موند رو دستمون>:d<

اقلیدس
2011/05/24, 15:58
خبرگزاري فارس: احمدي نژاد رئيس جمهور آمريكا را يك عروسك خواند و گفت كه اصل، بازيگردانان پشت صحنه هستند و ما آنها را ميشناسيم و به وقتش به ملتها معرفي خواهيم كرد.
=))=))

راجع به حرام و حلال بودن زن رئیس جمهور امریکا چیزی نگفت؟

محسن نظري
2011/05/24, 16:00
اقای نظری به نظر شما صدرا وفاراک تا بیش از این ضرر نکردم بفروشم
شما كه تا اينجا ضرر كرده ايد ديگر چه را ميخواهيد بفروشيد بنده فكر ميكنم نهايت ضرر 10 درصد باشد اما اگر بازار برگردد حداقل سود 20-30 درصدي در مرحله اول به همراه خواهد داشت

حامد24
2011/05/24, 17:01
بازارهای جهانی به شدت مثبت هستند روی 2154 دلار بیش از 2.5 درصد مثبت
سرب هم 2483 دلار حدود 1.36 درصد مثبت
امیدواریم تا به همین روند ادامه بدن تا حداقل فردا یه گروه رو مثبت ببینیم .

محمود شریعت
2011/05/24, 17:29
راجع به حرام و حلال بودن زن رئیس جمهور امریکا چیزی نگفت؟

:))

rojan
2011/05/24, 17:39
با سلام

زندگی رویا نیست
زندگی زیباییست
می توان بر درختی تهی از بار زدن پیوندی
میتوان در دل این مزرعه خشک و تهی بذری ریخت
میتوان از میان فاصله ها را برداشت

من آمدممممممممممممممممممممم
والله اینقدر ایمیل و افلاین مسیج برام امده که تمام سهامت را بفروش و از بازار خارج شو که ترسیدم
واقعا شرایط اینقدر وخیمه ؟
لطفا کمکککککککککککککککک

آریو
2011/05/24, 18:31
لیست 100 شخص و شرکت تحریم شده امروز ظهر در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:136:0065:0084:EN:PDF

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:136:0026:0044:EN:PDF

صدرا و بترانس و صنعت کشتیرانی به کل .... در کنار دانشگاه شهید بهشتی :(
بانک انصار و مهر و .....
بنیاد تعاون ...

محسن نظري
2011/05/24, 20:05
من رفتم تو ساتشون اما گزینه ای برای سهام داران نبود
تو سايت نبايد برويد با امور سهام شركت تماس بگيريد و ادرس خود را اعلام نماييد يا شماره فكسشان را بگيريد و ادرس و مشخصات را فكس نماييد تا حق تقدم بريتان ارسال شود

محسن نظري
2011/05/24, 20:07
محسن جان ککککککککممممممممممککککککک کککککک !!!!!!؟؟
چه خبر شده ؟؟؟؟؟
بازار اين روزها نزده ميرقصد دوست عزيزم انفجار پالايشگاه ابادان و تحريم شركتهاي ايراني توسط اروپا جو منفي را منفيتر كرد

محسن نظري
2011/05/24, 20:09
سلام آقای نظری>:d<
خرید صدار تو چه قیمتی خوبه برای پایین آوردن میانگین؟ میانگین 230 تومنه
من نظرم اينه حدود 180 تومان پله اي بخريد

محسن نظري
2011/05/24, 20:14
لیست 100 شخص و شرکت تحریم شده امروز ظهر در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:136:0065:0084:EN:PDF

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:136:0026:0044:EN:PDF

صدرا و بترانس و صنعت کشتیرانی به کل .... در کنار دانشگاه شهید بهشتی :(
بانک انصار و مهر و .....
بنیاد تعاون ...
كثافتتر از اين خارجيها خودشانند در يك مورد با اين نظام كاملا موافقم ان هم در دشمني با اينها كه يك عده خائن سنگ ملت را به سينه ميزنند اگر اينها واقعا خدفشان تضعيف دولت است چرا فقط و فقط 1 هفته صنعت نفت و گاز ايران را تحريم نميكنند تا كشور فلج شود اگر اينها واقعا هدفشان كمك به ملت ايران است چرا شركتهاي فرعي و دست دهم را تحريم ميكنند تا صدها كارگر و سهامدار را بيچاره كنند اينها انقدر پست هستند كه قضافي از يك طرف مردم را قتل عام ميكند از طرف ديگر اينها نفتش را ميخرند تا هزينه كشتار مردم بيگناه در بيايد هم به ميخ ميزنند هم به نعل لعنت بر هر چي اجنبي منفعت گراست

محسن نظري
2011/05/24, 20:17
با سلام

زندگی رویا نیست
زندگی زیباییست
می توان بر درختی تهی از بار زدن پیوندی
میتوان در دل این مزرعه خشک و تهی بذری ریخت
میتوان از میان فاصله ها را برداشت

والله اینقدر ایمیل و افلاین مسیج برام امده که تمام سهامت را بفروش و از بازار خارج شو که ترسیدم
واقعا شرایط اینقدر وخیمه ؟
لطفا کمکککککککککککککککک
رژان جان به قول معروف اب كه از سر گذشت چه يك وجب چه صد وجب قيمتها به پله هاي اخر سقوط رسيده است بر فرض مثال نقد شديم چه كنيم كدام بازارمان مستعد و درست و سرپاست كه انجا ببريم و جبران كنيم حداقل در اين بازار سينوسي اين اميد را داريكم كه خلاصه يك روزي بازار برگشته و با چهارتا نوسان مثبت زيانمان جبران ميشود من مانده ام به درستي عقل اينهايي كه اين روزها در حال فروش سهام خود هستند ميفروشند كه چه كار كنند؟؟؟؟؟

علامه
2011/05/24, 20:30
محسن عزیز
فکر نمیکنی باتوجه به تحریم فردا بازار مثبت بشه؟

طيب
2011/05/24, 20:56
كثافتتر از اين خارجيها خودشانند در يك مورد با اين نظام كاملا موافقم ان هم در دشمني با اينها كه يك عده خائن سنگ ملت را به سينه ميزنند اگر اينها واقعا خدفشان تضعيف دولت است چرا فقط و فقط 1 هفته صنعت نفت و گاز ايران را تحريم نميكنند تا كشور فلج شود اگر اينها واقعا هدفشان كمك به ملت ايران است چرا شركتهاي فرعي و دست دهم را تحريم ميكنند تا صدها كارگر و سهامدار را بيچاره كنند اينها انقدر پست هستند كه قضافي از يك طرف مردم را قتل عام ميكند از طرف ديگر اينها نفتش را ميخرند تا هزينه كشتار مردم بيگناه در بيايد هم به ميخ ميزنند هم به نعل لعنت بر هر چي اجنبي منفعت گراست
باسلام
ايول
آقا محسن دستت درد نكنه
خدا حفظت كند.

iq_son
2011/05/24, 21:16
دوستان شب بخیر
واقعا تو این بلبشو عجب اوضایی شده بورس ما ،یکی میاد عطسه کنه بورس ما اکشن میگیره وای به حال این بورس...
به گمانم باید...b-)

negar
2011/05/24, 21:18
اقای نظری اینها برای لوکس زندگی کردن مردمشان و بالطبع خودشان از کشورهای جهان سوم استفاده میکنند (حداقل برای مردم خودشان تاین حد شرافت دارند) دولتنمردان ما هستند که برای لوکس زندگی کردن خودشان مردمشان را قربانی میکنند هر بار با بهانه ای سیاستمدارانی که هنوز نفهمیدند در جهان امروزقدرت سیاسی از اقتصاد میاید

بابک پناهی
2011/05/24, 23:52
سلام و شب همگی بخیر

بدون هیچ تعارفی نمودار صدرا اینه ... :

http://031.img98.net/out.php/i346912_sad200.png

حالا تصمیم با خودتونه فردا از مرز 200 تومن بگذره نمیفروشم ... چیکار میکنم؟؟؟منتظر میمونم پول بک کنه و محدوده 213 اینا خارج میشم ولی اگر زیر 200 نره هیچ اضاف میکنم

بابک پناهی
2011/05/25, 00:06
نمودار فاراکم اینه ... :

http://031.img98.net/out.php/i346983_farakmarak.png

حالا تصمیم با خودتونه فردا اگر به کف کانال عکس العمل نشون داد و برگشت که هیچ و گرنه ....هر چی صلاحه

بابک پناهی
2011/05/25, 00:14
اینم فاذر

http://031.img98.net/out.php/i346990_fazarmazar.png

خدمتتون یه چیزی عرض کنم....

شده بخش اعظم سرمایم سر حالا هرچیزی بر باد رفته ولی باز جبران کردم که هیچ زیادترشم کردم...اونچیزی که تو وجود من هیچچچچچچچچچ وقت نمیمیره امیده...پس هرکس تو فاراکو صدراو فاذر و بقیه سهما ضرر کرده بی خیالش ... ضرر برای منه سهامداره خوب ... ;) ایشاا... یکی دو تا معامله توپ انجام بدیم بیشتر از اون ضرر .... سود خواهیم برد باور نمیکنید بشینید و تماشا کنید :x<:-p>:D<

بابک پناهی
2011/05/25, 00:17
خريد پست بانك در اخرين لحظه حسابي به كارگزارم بدهكار شدم>:d<

اگر بخواد صعود کنه تا 770 اینا میره بعد مدیرعاملش یه چیزی میگه بهدش دوباره بر میگرده...

بابک پناهی
2011/05/25, 00:26
وصنعت در کف کانال ... امیدوارم فردا صبح حمایت بشه

http://031.img98.net/out.php/i347023_vasanateshghast.png

بابک پناهی
2011/05/25, 00:31
وصنا در کف کانال صعودی بزرگ . . . دلیل صف خریدشم تو چند روز احیر همین بود و اینکه وصنا در حالی مالک 40/7 درصد از سهام بانک نوین است که با فرض ارزش کنونی بانک اقتصاد نوین، ارزش دارایی های سهام شرکت به ازای هر سهم 400 تومان است. این در حالی است که قیمت امروز تابلو وصنا 221 تومان بوده است. مطابق گفته کارشناسان شرکت های سرمایه گذاری می توانند بین 70 تا 80 درصد ارزش خالص دارایی های خود، قیمت بر تابلو بورس بگیرند که در این صورت قیمت این نماد می تواند بین 280 تا 320 تومان باشد. گروه صنایع بهشهر به ازای هر سهم 300 تومان سهام بانک اقتصاد نوین دارد و در حقیقت 75 درصد سبد خود را به این بانک اختصاص داده و تحولاتی کاملا همسو با ونوین دارد.

http://031.img98.net/out.php/i347026_vasnamasna.png

بابک پناهی
2011/05/25, 00:34
محسن جان و اقا بابک
به نظرتون خريد مپنا تو اين قيمتها خوبه يا بازم جاي اصلاح داره؟

تا 340 میتونه بیاد

بابک پناهی
2011/05/25, 00:35
جناب پناهی عزیز اگه امکان داره تکنیکال خفناور رو بزارید......... بنظرتون مقاومت 397 رو چقدر طول میکشه رد کنه؟؟

تا 400 رو رد نکنه بی خیال سهم بشین.

نمیدونم متاسفانه!

علامه
2011/05/25, 00:41
بابک جان فاراک اگه به کف کانال عکس العمل نشون نده و بشکنه پولبک میکنه شنبه دیکه؟ و تاکجا میریزه؟ امکان داره فردا منفی شه و از شنبه برگرده؟
ببیخشد سوالا زیاد شد

بابک پناهی
2011/05/25, 00:48
بابک جان فاراک اگه به کف کانال عکس العمل نشون نده و بشکنه پولبک میکنه شنبه دیکه؟ و تاکجا میریزه؟ امکان داره فردا منفی شه و از شنبه برگرده؟
ببیخشد سوالا زیاد شد

سلام

لزومی نداره حتما پولبک کنه ولی اگر زیر کانال رفت شما به خاطر صفر کردن ریسک از سهم باید!!! خارج بشین.چون اگه پول بک نکرد چیکار میخواین بکنبد؟!!! فعلا تا 183 پست داره

بابک پناهی
2011/05/25, 00:59
آقا ما چققققققققققققققدر فروم زیبایی داریممم

فرومی که به غیر از ادب و احترام و صداقت و معرفت و علم و دوستی و مهربونی و خیلی چیزای خوب چیز دیگه ای نمیشه پیدا کرد

احسنت به همگی شما کاربران فهیم و باشعور >:d<

بابک پناهی
2011/05/25, 01:04
توصیه گلدمن ساکس به سرمایهگذاران در مواد خام

امروز بر خلاف دیروز، وضعیت بازار فلزات اساسی و دیگر مواد خام بسیار خوب بوده است. قیمتها روز گذشته به پایینترین میزان در دو هفته پیش رسیدند اما امروز با کاهش ارزش دلار و انتشار توصیه گروه مالی گلدمن ساکس به سرمایهگذاران مبنی بر خرید نفت، مس و روی، قیمتها بالا رفتند. در گزارش جدید این بانک آمده است، در نیمه دوم سال جاری بازار مواد خام بسیار پررونق خواهد شد زیرا رشد اقتصاد جهان سبب میشود تقاضا برای مواد خام با سرعت بالا رود. بویژه در آندسته از مواد خام که عرضه با محدودیتهایی رو به رو است قیمتها به شدت بالا خواهند رفت.

توصیه میشود سرمایهگذاران با دید بلند مدت بر سهم مس، نفت و روی در سبد دارایی خود بیفزایند. جفری کوری، رییس بخش تحقیقات مواد خام در گروه مالی گلدمن ساکس میگوید: وضعیت نسبت ریسک و بازده به گونهای شده که سرمایهگذاری در مواد خام در بلند مدت یعنی در شش ماه آینده سودده است. به همین دلیل سرمایه گذاران نباید بر مبنای نوسانهای زودگذر قیمتها تصمیم بگیرند.

امروز قیمت مس، نفت و شکر به ترتیب 1.3، 1.2 و 2.1 درصد افزایش یافته است. به باور کارشناسان گلدمن ساکس، کاهشهای اخیر در قیمت مواد خام نوعی فرصت خرید را برای سرمایهگذاران پدید آورده است.

بابک پناهی
2011/05/25, 01:06
سهشنبه 3 خرداد 1390 :: 11:53 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
بازار منفی شد / چند خبر و شنیده

بازار امروز گرچه متعادل آغاز شد اما در ادامه با روند منفی مواجه شد:

1- در گروه خودرو در اكثر نمادها شاهد كاهش قيمت هستيم اما گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو افزايش قيمت دارد. در اين نماد شركت سرمايه گذاري دانايان پارس خريدار اين سهم است. خبر تعدیل منفی سنگین ایران خودرو دیزل بیش از هر چیز در بازار امروز خودنمایی می کند. این شرکت که پیش ازاین زیان ۱۵۰ ریالی را اعلام کرده بود، در آخرین اعلام خود زیان شرکت را به ۶۸۰ ریال افزایش داده که در تاریخ این شرکت بی سابقه است .

2- در گروه سرمايه گذاري ،سرمايه گذاري غدير با كاهش قيمت زيادي روبرو شده است. صندوق بيمه عشاير روستايي همچنان طي چند روز قبل خريدار وغدير است. سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كاهش قيمت دارد. سرمايه گذاري خوارزمي با صف خريد روبروست. شنيده شده شرکت سرمایه گذاری مسکن تصمیم دارد سهام برخی شرکت های زیر مجموعه خود را واگذار نماید که از این میان می توان به شرکت کارگزاری مسکن اشاره داشت ضمن اینکه این شرکت با اخباری مبنی بر تعدیل مثبت عایدی نیز روبرو است. همنین شنيده شده شرکت سرمایه گذاری امید از محل رشد سهام شرکت های زیر مجموعه خود مخصوصا" شرکت های گل گهر و چادرملو با سود مناسبی همراه شده و احتمال تعدیل مثبت عایدی از محل مذکور در این شرکت وجود دارد. در شنیده ای دیگر شرکت سرمایه گذاری ملی ایران با تعدیل مثبت عایدی همراه شده و تصمیم دارد به زودی طی گزارشی میزان این تعدیل را به بازار سرمایه اعلام نماید.

3- در گروه بيمه، شاهد افزايش قيمت در اكثر نمادها هستيم. در بيمه دي طي ديروز و امروز سرمايه گذاري دانايان پارس و سرمايه گذاري شاهد خريدار بودند. امروز نماد بيمه دي به علت ارائه مطالب با اهميت بسته شد و شنيده شده كه عقد قراردادی تازه میان این شرکت و بنیاد شهید اتفاق افتاده است.

4- در گروه روي توسعه معادن روي و ملي سرب روي با كاهش قيمت روبرو هستند. اما كالسيمين و فرآوري مواد معدني با صف فروش روبرو هستند. در گروه سنگ آهني چادرملو و سنگ آهن گل گهر با كاهش قيمت روبرو هستند.

5- در گروه فلزات فولاد مباركه اصفهان ، ملي مس ايران ، فولاد خراسان ، فولاد آلياژي ايران ، مس شهيد باهنر با كاهش قيمت روبرو شده اند. ولي فولاد خوزستان و فولاد آلياژي ايران با افزايش قيمت روبرو شدند.

6- در گروه نفتي شاهد كاهش قيمت بر روي اكثر سهام ها در اين گروه هستيم. در نماد پالايش نفت تبريز اكثر سهامداران عمده اين سهم فروشنده هستند. شنيده شده شرکت پالایش نفت تبریز طرح بنزین سازی خود را با شتاب خوبی همراه کرده که راه اندازی این طرح می تواند شرکت را با تعدیل بسیار مناسبی روبرو سازد. همچنین شنیده شده است شرکت پتروشیمی پردیس از محل افزایش میزان ظرفیت برخی محصولات خود و افزایش نرخ دلار با تعدیل مثبت عایدی به میزان 20% مواجه شده است

7- در گروه بانكي كاهش قيمت بر روي نمادهاي پست بانك ، بانك صادرات ، بانك تجارت ، بانك آرين را داريم ولي بانك اقتصاد نوين با افزايش قيمت روبروست. شنیده شده که بانک اقتصادنوین با احتمال تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 90 خود همراه شده است.

8- در گروه ارتباطات مخابرات ايران با كاهش قيمت روبروست ولي ارتباطات سيار ايران با افزايش قيمت روبرو شده است.

شنیده ها از منابع مختلف بورسی جمع آوری شده است.

مهربان
2011/05/25, 01:07

فرومی که به غیر از ادب و احترام و صداقت و معرفت و علم و دوستی و مهربونی و خیلی چیزای خوب چیز دیگه ای نمیشه پیدا کرد

...سلام پسر گلم بابک....:d
....خیلی مطمین نباش...فعلا سر من اونور گرمه....یه مدته زیاد با هم حالو احوال نمیکنیم...:db-)
....پسرم...مثل اینکه تحلیلی از فاراک زدی...:d:->

علامه
2011/05/25, 01:07

شما خودت گلی همه رو گل میبینی بابک عزیز
یه تشکر ویژه از شما و جناب نظری عزیز که واقعا با صبر و حوصله تجاربتون رو در اختیار بقیه میزارین
امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشین

مهربان
2011/05/25, 01:17
شما خودت گلی همه رو گل میبینی بابک عزیز
یه تشکر ویژه از شما و جناب نظری عزیز که واقعا با صبر و حوصله تجاربتون رو در اختیار بقیه میزارین
امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشین

...مثلا خوابیده...:D;)

علامه
2011/05/25, 01:21
...مثلا خوابیده...:D;)

همه مثل ما بیکار نیستن که تا 4 بیدار باشن(من خودمو میگما)

کاشف
2011/05/25, 01:23
بابک جان خدا قوت خسته نباشی
این چند روز که نبودی حسابی به دکتر فرزاد عزیز ودوست داشتن زحمت دادم فرزاد گلمون توپیام خصوصی فرمودن که باید چه بکنم ولی دیگه تحملم تمام شده بود امروز صبح دیدم خوب روبه بالا قیمت میخوره وبعد ریزش شروع شد فاراکهایم رو فرختم اذراب هایم هم فرختم صدراهایم رامقداریش رفت البته یک سومش وبعدش هم که صف فروش شد وماند فقط مانده ام این زیان سنگین را به چه صورت جبران کنم.
همین جا هم ازتمامی اساتید محترم هولی عزیز بابک عزیز محسن نظری عزیز راشین خانم گل جمالی ودیگرعزیزان تشکروقدردانی میکنم
اینو از صمیم قلبم میگم واقعا دوستان خوبی دراین سایت پیداکردم که من یکی که باعث افتخارم هستند وخیلی ازاین صمیمیت خرسندم این راجدا عرض میکنم توهیچ فرومی مثل اینجا محیطی سالم بدور از هیچ گونه بی احترامی وبدوبیراه ندیدم امیدوارم که خداوند شما دوستان این فرم راازمن یکه جدا نکنه
امیدوارم که هرچه زودتر بازار برگرده ودوباره شاداب باشیم همین جاهم پیش همه اعتراف میکنم من یکی که روزیان بسیارسنگین هستم واقعا دیگه بعد از8 سال بورس بازی کم اوردم
شرمند همه دوستان فقط میخواستم کمی درد دل کنم وخودم راتخلیه کنم یاحق.

کاشف
2011/05/25, 01:26

باببک دوست داشتنی واقعا با فرمایشات شما موافقم
احسنت بشما وهمه عزیزان.

علامه
2011/05/25, 01:29
کاشف جان فکر نمیکنم بشه کسی رو پیدا کرد که الان تو ضرر سنگین نباشه مهم تجربه ای که ادم پیدا میکنه
من خودم به شخصه دیگه محاله رو سهمای با پی به ای بالا برم مثل فاراک تا رییس جمهور سرما میخوره من نگران باشم سهمم بریزه
تصمیم گرفتم چندین سهمو که چندین ساله میشناسم که به هیچ کس ضرر نمیزنه رو روشون کار کنم و به موقع بهشون وارد و خارج شم اگه بشه الگوهای زمانی هم تشخیص داد که سودمون ترکیبی میره بالا
سهامی مثل چادرملو فملی رایان سایپا شاراک کالسیمین و وکار و ....
اگه تو سال بشه دو تا 30 درصد گرفت میشه 90 درصد که عالیه

HOLY
2011/05/25, 01:40
بابک جان خدا قوت خسته نباشی
این چند روز که نبودی حسابی به دکتر فرزاد عزیز ودوست داشتن زحمت دادم فرزاد گلمون توپیام خصوصی فرمودن که باید چه بکنم ولی دیگه تحملم تمام شده بود امروز صبح دیدم خوب روبه بالا قیمت میخوره وبعد ریزش شروع شد فاراکهایم رو فرختم اذراب هایم هم فرختم صدراهایم رامقداریش رفت البته یک سومش وبعدش هم که صف فروش شد وماند فقط مانده ام این زیان سنگین را به چه صورت جبران کنم.
همین جا هم ازتمامی اساتید محترم هولی عزیز بابک عزیز محسن نظری عزیز راشین خانم گل جمالی ودیگرعزیزان تشکروقدردانی میکنم
اینو از صمیم قلبم میگم واقعا دوستان خوبی دراین سایت پیداکردم که من یکی که باعث افتخارم هستند وخیلی ازاین صمیمیت خرسندم این راجدا عرض میکنم توهیچ فرومی مثل اینجا محیطی سالم بدور از هیچ گونه بی احترامی وبدوبیراه ندیدم امیدوارم که خداوند شما دوستان این فرم راازمن یکه جدا نکنه
امیدوارم که هرچه زودتر بازار برگرده ودوباره شاداب باشیم همین جاهم پیش همه اعتراف میکنم من یکی که روزیان بسیارسنگین هستم واقعا دیگه بعد از8 سال بورس بازی کم اوردم
شرمند همه دوستان فقط میخواستم کمی درد دل کنم وخودم راتخلیه کنم یاحق.

درود و سلام و عرض ارادت زیاد خدمت کاشف عزیز
کاشف جان ،هر کاری انجام دادی بهترین کار بوده ،امشب شب آرامش باشه برات برو راحت بخواب ........
ما این جا یه چیزی داریم که شاید بعضی جاها نداشته باشند ،اونم صمیمیته ،ما هممون سود و ضررامون یکیه ،سود با همش باعث لذته جمع هست و ضرر تک تکمون باعث ناراحتی جمع ،وضعیت موجود رو که هم خوب میدونی
خاص یکی دونفر نیست ...
اما همینجا خدمت شما و دوستان عرض میکنم چند روزیه برنامه ای تو ذهن دارم با در نظر گرفتن روند جهانی قیمتها و بدنبال بررسی بیشتر روی یکی دوتا گروهم که تو اون گروهها یکی دوتا سهم خوب رو بیرون بکشیم و بعد از تایید فاندامنتالش توسط استاد نظری عزیز و بزرگوار (پیشاپیش از زحمات آینده عذرخواهم جناب نظری عزیز)، بنده حقیر و استاد بابک عزیز و استاد راشین محترم و استاد جمالی عزیز و بقیه اساتید و دوستان تکنیکالیست(از تمام دوستان تکنیکالیست هم عذرخواهم که میخوام زحمتشون بدم) ،حسابی زوایاش رو دربیاریم و ایشالا وقتی همه اجماع کردیم بر درصد موفقیت بالاش ،بعد از خاتمه تلاطم بازار تقدیم دوستان کنیم تا این بین دوستانی که متضرر شدند بتونند به آرامش قبلیشون برسند ،ما باهمیم و به کمک خداوند موفق خواهیم بود ...........

کاشف
2011/05/25, 01:41
کاشف جان فکر نمیکنم بشه کسی رو پیدا کرد که الان تو ضرر سنگین نباشه مهم تجربه ای که ادم پیدا میکنه
من خودم به شخصه دیگه محاله رو سهمای با پی به ای بالا برم مثل فاراک تا رییس جمهور سرما میخوره من نگران باشم سهمم بریزه
تصمیم گرفتم چندین سهمو که چندین ساله میشناسم که به هیچ کس ضرر نمیزنه رو روشون کار کنم و به موقع بهشون وارد و خارج شم اگه بشه الگوهای زمانی هم تشخیص داد که سودمون ترکیبی میره بالا
علامه جان دوست خوبوگلم باشما کاملا موافقم
فعلا با این استرس وربع ووحشتی که به بنده وارد شدمه واعصابی خراب وبااین بازار ی که هیچ صاحبی نداره چه جوری میشود به اون روزهای طلایی برگشت.

کاشف
2011/05/25, 01:49
کاشف جان ،هر کاری انجام دادی بهترین کار بوده ،امشب شب آرامش باشه برات برو راحت بخواب ........
ما این جا یه چیزی داریم که شاید بعضی جاها نداشته باشند ،اونم صمیمیته ،ما هممون سود و ضررامون یکیه ،سود با همش باعث لذته جمع هست و ضرر تک تکمون باعث ناراحتی جمع ،وضعیت موجود رو که هم خوب میدونی
خاص یکی دونفر نیست ...
اما همینجا خدمت شما و دوستان عرض میکنم چند روزیه برنامه ای تو ذهن دارم با در نظر گرفتن روند جهانی قیمتها و بدنبال بررسی بیشتر روی یکی دوتا گروهم که تو اون گروهها یکی دوتا سهم خوب رو بیرون بکشیم و بعد از تایید فاندامنتالش توسط استاد نظری عزیز و بزرگوار ، بنده حقیر و استاد بابک عزیز و استاد راشین محترم و بقیه اساتید و دوستان تکنیکالیست ،حسابی زوایاش رو دربیاریم و ایشالا وقتی همه اجماع کردیم بر درصد موفقیت بالاش ،تقدیم دوستان کنیم تا این بین دوستانی که متضرر شدند بتونند به آراش قبلیشون برسند ،ما باهمیم و به کمک خداوند موفق خواهیم بود ...........
دکتر فرزاد عزیز سلام وخسته نباشید
همون طور که در پست بالا خدمتتون عرض کردم بهترین فرمی وبهترین وبااخلاق ترین دوستان یکجا دراین فرم جمع هستند
اول امیدم به خدا منان وبعد به امید خدادرخدمت شما بزرگ واران هستم/

Moradad
2011/05/25, 07:27
از تمامی اساتید و دوستان که در جهت بالا بردن سطح علمی و همینطور همیاری در به سود رساندن دیگران تلاش میکنند کمال تشکر را دارم.

امیدوارم بتوان از این عزیزان به نحوی شایسته قدر دانی کرد.

محسن نظري
2011/05/25, 07:37
محسن عزیز
فکر نمیکنی باتوجه به تحریم فردا بازار مثبت بشه؟
تو بازار چنين جو رواني مثبتي شكل خواهد گرفت كه احتمال حمايت دولت وجود دارد همين جو رواني امكان دارد بازار متعادلي را رقم بزند

محسن نظري
2011/05/25, 07:47
اقای نظری اینها برای لوکس زندگی کردن مردمشان و بالطبع خودشان از کشورهای جهان سوم استفاده میکنند (حداقل برای مردم خودشان تاین حد شرافت دارند) دولتنمردان ما هستند که برای لوکس زندگی کردن خودشان مردمشان را قربانی میکنند هر بار با بهانه ای سیاستمدارانی که هنوز نفهمیدند در جهان امروزقدرت سیاسی از اقتصاد میاید
با فرمايش شما كاملا موافقم اما اين پاسخي بود براي انهايي كه ازادي را در حركتهاي امريكايي و اروپاييها ميدانند يادم نميرود همين بي بي سي در بورس خودمان روزي چند نوبت خبر دروغ حبابي بودن بورس را در بوق و كرنا ميكرد جالب بود كارشناس به اصطلاح ايراني-فرانسوي درباره بورس ايران نظر ميداد!!!!!!!

مهدی64
2011/05/25, 07:55
سلام خدمت اساتید محترم. جناب نظری نظرتان را روی شیفت کردن از صدرا وفاراک روی سهامهای پر پتانسیل تر نیز بفرمایید ممنون میشم در صورت مثبت بودن نام سهم را هم بفرمایید؟ببخشید که با سوال هایم اذیتتان میکنم

محسن نظري
2011/05/25, 08:08
حقوقي ها حمايت نكردند و نميكنند و نخواهند كرد ان زماني كه تحريم ميشديم و مصنوعي حمايت ميشد گذشت.....

بابک پناهی
2011/05/25, 08:42
اینا تسهیلات مسکنو نداشتن چطور میخواستن چند تا سبز به لیست قیمتها اضاف کنن من نمیدونم !!! :d

Moradad
2011/05/25, 08:47
حقوقي ها حمايت نكردند و نميكنند و نخواهند كرد ان زماني كه تحريم ميشديم و مصنوعي حمايت ميشد گذشت.....

محسن جان یعنی .............. بدبخت شدیییییم (؟؟؟!!)

:(:-s

وحید 20
2011/05/25, 08:59
اتهام زنی جدید آژانس به فعالیت هسته ای ایران: شواهد جديدی داريم

ايران مي گويد كه فعاليت هاي هسته اي اش كاملا صلح آميز و در چارچوب حقوق تصريح شده اين كشور در پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته اي است.
بر اساس گزارش روز گذشته آژانس بين المللي انرژي اتمي از وضعيت برنامه هاي هسته اي ايران ، اين نهاد براي نخستين بار در گزارش هاي رسمي خود ايران را متهم كرد كه بر روي يك برنامه مخفيانه هسته اي – نظامي كار مي كند.

به گزارش عصر ايران و به نقل از روزنامه نيويورك تايمز آمريكا در گزارش 9 صفحه اي جديد آژانس كه روز سه شنبه در مقر اين نهاد وابسته به سازمان ملل در وين انتشار يافت آمده است كه بر اساس اطلاعات جديدي كه اين سازمان به آن دست يافته ايران بر روي تكنولوژي كلاهك هسته اي كه صرفا در برنامه هسته اي نظامي كاربرد دارد ، كار مي كند.

گزارش جديد آژانس براي بررسي در نشست ژوئن شوراي حكام اين سازمان تهيه و تنظيم شده است.

اين نخستين بار است كه آژانس بين المللي انرژي اتمي در گزارش رسمي خود ، ايران را متهم و به داشتن برنامه هسته اي – نظامي مي كند . پيش از اين در گزارش هاي اين نهاد صرفا اعلام مي شد كه براي اين نهاد بين المللي راستي آزمايي آنچه كه ايران مي گويد درباره فعاليت هاي صرفا صلح آميز مقدور نيست ، اما اين بار آژانس ايران را متهم به برنامه مخفيانه براي توليد سلاح هسته اي كرده است.

در گزارش جديد آژانس همچنين ميزان ذخاير اورانيوم غني شده ايران بيش از 4 هزار و صد كيلو عنوان شده و اين گزارش با اشاره به افزايش ميزان ذخاير اورانيوم ايران اعلام كرده كه اين امر مغاير با قطعنامه هاي شوراي امنيت است. در گزارش ماه فوريه ( بهمن ماه 1389) آژانس ميزان ذخاير اورانيوم ايران بيش از 3600 كيلو عنوان شده بود.

آژانس بار ديگر نگراني خود را از عدم راستي آزمايي از فعاليت هاي هسته اي فاش نشده ايران به ويژه در آنچه كه ادعا شده فعاليت هاي ايران براي توسعه يك كلاهك اتمي بوده ، بيان كرده است.

این گزارش بار ديگر تاكيد مي گويد كه در مجموع آژانس نمي تواند اين نتيجه گيري را از برنامه هسته اي ايران داشته باشد كه اين فعاليت ها صرفا به فعاليت هاي صلح اميز محدود مي شوند .

در اين گزارش يوكيا آمانو مدير كل آژانس بين المللي انرژي اتمي تاكيد كرده كه در تاريخ 6 مه ( حدود سه هفته پيش) سال جاري ميلادي با ارسال نامه اي به فريدون عباسي رييس سازمان انرژي اتمي ايران ضمن بيان نگراني ها از شواهد جديد اين سازمان درباره برنامه تسليحات اتمي ايران از اين مقام ايراني خواسته تا براي رفع ابهام ها اجازه بازرسي كامل از اماكن مختلف و گفتگوي بازرسان آژانس با افراد مرتبط با برنامه هسته اي ايران شده است.آمانو افزوده است كه هنوز پاسخي از طرف ايراني دريافت نكرده است.

در گزارش آژانس آمده كه شواهدي در دست است كه نشان مي دهد احتمالا برخي جنبه هاي فعاليت هاي مخفيانه اتمي ايران در زمينه توسعه تسليحات اتمي ، پس از سال 2004 نيز ادامه داشته است.

محسن نظري
2011/05/25, 09:04
باز هم خريد پست ديگه هر چي حقوق و اين چيزا داشتيمم داديم براي پست ديگه هيچي نداريم به پست تبديل كنيم:d

امیر2309
2011/05/25, 09:10
مديرعامل صدرا در گفتوگو با فارس اعلام كرد:
عدم اثر تحريمها براي صدرا و اعمال افزايش سرمايه قبل از تير

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت صدرا با اعلام اينكه تحريم هاي قلبي اثري بر عملكرد اين شركت نداشته و تحريم هاي جديد هم بايد ارزيابي شود، از روند مثبت فعاليت ها و پروژه ها و اعمال افزايش سرمايه تا قبل از برگزاري مجمع سالانه خبر داد.

مهدي اعتصام در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس، در رابطه با تحريم هاي جديد غرب براي شركت هاي ايراني مانند صدرا اظهار داشت: اين شركت در گذشته هم مورد تحريم واقع شده و اين اقدام دولتهاي غربي موضوع تازه اي نيست چرا كه صدرا به رغم تحريم هاي قبلي به فعاليت هاي خود ادامه داده و با لحاظ كردن شرايط در عملكردهاي خود مشكلي نداشته است.
وي افزود: اين درحالي است كه خريدهاي تجهيزات و لوازم مورد نياز صدرا براي اجراي پروژه هاي در دست اجرا انجام شده و تا سه چهار روز آينده اولين محموله كالا را تحويل خواهيم گرفت. علاوه براين نه تنها فعاليت هاي اين شركت در ديگر پروژه ها مانند فازهاي 17 و 18 ، 22 تا 24 پارس جنوبي در حال انجام بوده و تاكنون هم مشكلي در اجرا و دريافت ها نداشته ايم بلكه به تازگي فعاليت اجرايي پروژه جك آپ صدرا هم شروع شده است.
اعتصام در برابر اين سئوال كه دراين شرايط چه توصيه اي به سهامداران اين شركت دارد پاسخ داد: قيمت سهام صدرا متاسفانه تحت تاثير جو رواني قرار گرفته و به اعتقاد ما به رغم فعاليت هاي مثبت، بهاي سهام اين شركت بي رويه نزول كرده است.
وي افزود: اين در حالي است كه در صدد اعمال افزايش سرمايه اي تا قبل برگزاري مجمع سالانه هستيم كه با نهايي شدن گزارش حسابرس و خارج شدن از ماده 141 قانون تجارت اعمال خواهد شد. مجمع سالانه صدرا هم در مهلت قانوني و حداكثر تا پايان تيرماه برگزار خواهد شد.
انتهاي پيام/ص

محمود شریعت
2011/05/25, 09:12
باز هم خريد پست ديگه هر چي حقوق و اين چيزا داشتيمم داديم براي پست ديگه هيچي نداريم به پست تبديل كنيم:d

خدايي دل شير داري تو اين بازار ...

punisher
2011/05/25, 09:17
توصیه دوستان تو این بازار چیه ؟

بابک پناهی
2011/05/25, 09:17
مديرعامل صدرا در گفتوگو با فارس اعلام كرد:
عدم اثر تحريمها براي صدرا و اعمال افزايش سرمايه قبل از تير

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت صدرا با اعلام اينكه تحريم هاي قلبي اثري بر عملكرد اين شركت نداشته و تحريم هاي جديد هم بايد ارزيابي شود، از روند مثبت فعاليت ها و پروژه ها و اعمال افزايش سرمايه تا قبل از برگزاري مجمع سالانه خبر داد.

مهدي اعتصام در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس، در رابطه با تحريم هاي جديد غرب براي شركت هاي ايراني مانند صدرا اظهار داشت: اين شركت در گذشته هم مورد تحريم واقع شده و اين اقدام دولتهاي غربي موضوع تازه اي نيست چرا كه صدرا به رغم تحريم هاي قبلي به فعاليت هاي خود ادامه داده و با لحاظ كردن شرايط در عملكردهاي خود مشكلي نداشته است.
وي افزود: اين درحالي است كه خريدهاي تجهيزات و لوازم مورد نياز صدرا براي اجراي پروژه هاي در دست اجرا انجام شده و تا سه چهار روز آينده اولين محموله كالا را تحويل خواهيم گرفت. علاوه براين نه تنها فعاليت هاي اين شركت در ديگر پروژه ها مانند فازهاي 17 و 18 ، 22 تا 24 پارس جنوبي در حال انجام بوده و تاكنون هم مشكلي در اجرا و دريافت ها نداشته ايم بلكه به تازگي فعاليت اجرايي پروژه جك آپ صدرا هم شروع شده است.
اعتصام در برابر اين سئوال كه دراين شرايط چه توصيه اي به سهامداران اين شركت دارد پاسخ داد: قيمت سهام صدرا متاسفانه تحت تاثير جو رواني قرار گرفته و به اعتقاد ما به رغم فعاليت هاي مثبت، بهاي سهام اين شركت بي رويه نزول كرده است.
وي افزود: اين در حالي است كه در صدد اعمال افزايش سرمايه اي تا قبل برگزاري مجمع سالانه هستيم كه با نهايي شدن گزارش حسابرس و خارج شدن از ماده 141 قانون تجارت اعمال خواهد شد. مجمع سالانه صدرا هم در مهلت قانوني و حداكثر تا پايان تيرماه برگزار خواهد شد.
انتهاي پيام/ص

یکی زنگ بزنه بهش بگه فعلا این 9 میل صف فروشو جمع کن بقیه چیزا پیشکشت

punisher
2011/05/25, 09:19
خرید ح غدیر خوبه ؟

jahan
اقای نظری سلام حتی خفناور

امیر2309
یکی زنگ بزنه بهش بگه فعلا این 9 میل صف فروشو جمع کن بقیه چیزا پیشکشت

خجالت هم نمی کشه حداقل نکرده یه گزارش خوب بده تا تونسته سود و کم کرده

بابک پناهی

جلوگیری از ضرر بیشتر فکر میکنم بهترین تصمیم باشه.من موندم این مپنا که 339 میتونه حداقل افتش باشه تو این بازار وضعیتش چه جوری خواهد شد!!!

رهگذار
2011/05/25, 09:20
سلام اقای نظری.امکان داره از بوعلی تحلیلی بفرمایید.

punisher
2011/05/25, 09:26
یعنی فروش کامل سهام و خارج شدن !!!!!!!!!!

مهدی64
2011/05/25, 09:27
اقای پناهی سلام جلوگیری از ضرریعنی خروج موقت؟درسته

punisher
2011/05/25, 09:27
جلوگیری از ضرر بیشتر فکر میکنم بهترین تصمیم باشه.من موندم این مپنا که 339 میتونه حداقل افتش باشه تو این بازار وضعیتش چه جوری خواهد شد!!!

یعنی فروش کامل سهام و خارج شدن !!!!!!!!!!

بابک پناهی
2011/05/25, 09:38
محسن جان بنیادی بایکا رو چطور میبینی؟

بابک پناهی
2011/05/25, 09:39
اقای پناهی سلام جلوگیری از ضرریعنی خروج موقت؟درسته

بله منظور من خروج موقته تا اصلاح بطور کامل صورت گیرد

طيب
2011/05/25, 09:42

باسلام
بابك جان يادش بخير 70تومان خريده بودم 200تومان فروختم

طيب
2011/05/25, 09:49
باسلام
بابك جان فك نميكنيد آخراي اصلاح باشه و خروج در اين قيمتها كار درستي نباشه؟

بابک پناهی
2011/05/25, 09:49
باسلام
بابك جان يادش بخير 70تومان خريده بودم 200تومان فروختم

سلام و صبحتون بخیر

بله دقیقا یادمه >:d<

بابک پناهی
2011/05/25, 09:50
باسلام
بابك جان فك نميكنيد آخراي اصلاح باشه و خروج در اين قيمتها كار درستي نباشه؟

شاید حق با شما باشه ولی من لااقل تجهیزاتیارو فعلا جالب نمیبینم!

طيب
2011/05/25, 09:55
سلام و صبحتون بخیر

بله دقیقا یادمه >:d<

صبح شما هم بخير
بابك عزيز مس در اين قيمتها و كابل سازي ها فك نميكنيد بهاي تمام شده اش زياد باشه/
وضع ساخت وساز هم كه چندان خوب نيست.
هزينه ها هم افزايش يافته
تكنيكالش هم كه خودتان استاديد.
جناب نظري عذر بنده را پذيرا باشيد.

بابک پناهی
2011/05/25, 09:57
صبح شما هم بخير
بابك عزيز مس در اين قيمتها و كابل سازي ها فك نميكنيد بهاي تمام شده اش زياد باشه/
وضع ساخت وساز هم كه چندان خوب نيست.
هزينه ها هم افزايش يافته
تكنيكالش هم كه خودتان استاديد.
جناب نظري عذر بنده را پذيرا باشيد.

حق با شماست بنده تنها برای نوسانگیری میحواستم

سهامی که میخوام ازشون نوسان بگیرم یکیش شپارسه دومیش فباهنره تو 108 تومن خزید و یکیشم این بایکاست ...10% گرفتم میکشم کنار ولی واقعیتش اوریشو! ( urayesho ) ندارم ;)

طيب
2011/05/25, 10:06
حق با شماست بنده تنها برای نوسانگیری میحواستم

سهامی که میخوام ازشون نوسان بگیرم یکیش شپارسه دومیش فباهنره تو 108 تومن خزید و یکیشم این بایکاست ...10% گرفتم میکشم کنار ولی واقعیتش اوریشو! ( urayesho ) ندارم ;)
بافباهنر موافقم
چون قيمت مس دو سويه عمل ميكنه و تاثير چنداني براش نداره و طرح هاش انجام شده و ميتونه سود سال 90 را 50%افزايش بده
اوريشو خيلي هم بيشتر از ما داري
فدات شم

punisher
2011/05/25, 10:07
بابک و محسن جان آیا خروج از فاراک(240) ، صدرا(270) ، مپنا(380) ، فاذر(260) مناسبه ؟

محسن نظري
2011/05/25, 10:32
اگر بخواد صعود کنه تا 770 اینا میره بعد مدیرعاملش یه چیزی میگه بهدش دوباره بر میگرده...
بابك جان اينبار پست اهداف بالاتري دارد فقط اگر يكي از دو پتانسيل افزايش سرمايه يا معامله عمده فعال شود پست باز 1200 خواهد شد در ضمن اين را از من محسن داشته باشيد صبا تامين بي خودي در حال خريد اين سهم نيست;)

sanko
2011/05/25, 10:47
وپست تعدیل منفی داد.

شرکت پیشبینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/89 را در تاریخ 6/8/89 مبلغ 330 ریال و در تاریخ 05/11/89 مبلغ 392 ریال اعلام نموده بود که مطابق با صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ 366 ریال محقق گردیده است.

اصلا برای خرید قیمت مناسبی نیست ...صبر کنید . هنوز جا داره بیاد پایین
تازه صبا تامین کجا معقول بر خورد کرده که خرید هاشم معقول باشه ؟

sanko
2011/05/25, 10:53
از نظر من به خاطر عرضه های آتی شرکتهای زیر مجموعه غدیر ... یه مدت نظاره گر باشید و بعد از ایستادن غدیر اقدام به خرید بکنید . حال حاضر مطمئن ترین سهم بازاره . بقیه سهم ها رو ول کنید . نه خودرویی ها الان وضعشون خوبه نه ساختمانی ها ... تجهیزاتی ها هم که شدیدا سیاسی شدن.

محسن نظري
2011/05/25, 10:54
خاص یکی دونفر نیست ...
اما همینجا خدمت شما و دوستان عرض میکنم چند روزیه برنامه ای تو ذهن دارم با در نظر گرفتن روند جهانی قیمتها و بدنبال بررسی بیشتر روی یکی دوتا گروهم که تو اون گروهها یکی دوتا سهم خوب رو بیرون بکشیم و بعد از تایید فاندامنتالش توسط استاد نظری عزیز و بزرگوار (پیشاپیش از زحمات آینده عذرخواهم جناب نظری عزیز)، بنده حقیر و استاد بابک عزیز و استاد راشین محترم و استاد جمالی عزیز و بقیه اساتید و دوستان تکنیکالیست(از تمام دوستان تکنیکالیست هم عذرخواهم که میخوام زحمتشون بدم) ،حسابی زوایاش رو دربیاریم و ایشالا وقتی همه اجماع کردیم بر درصد موفقیت بالاش ،بعد از خاتمه تلاطم بازار تقدیم دوستان کنیم تا این بین دوستانی که متضرر شدند بتونند به آرامش قبلیشون برسند ،ما باهمیم و به کمک خداوند موفق خواهیم بود ...........
كاملا موافقم استاد عزيز و به اين امر ايمان دارم كه سهمي هم وضعيت بنياديش و هم تكنيكالش صعودي باشد حتي در بدترين حالت ممكنه در بازه بلند مدت سوداوري خوبي به همراه خواهد داشت بنده با راشين عزيز نيز در تاپيك تلفيق تكنيكال و فاندامنتال همين نيت و قصد را داريم و خوشحال ميشويم به صورت گروهي اين رسالت انجام بگيرد

محسن نظري
2011/05/25, 12:18
محسن جان یعنی .............. بدبخت شدیییییم (؟؟؟!!)

:(:-s
بلند مدت در بازار سرمايه بنده به شما قول ميدهم ضرر نخواهيد داشت تنها بايد ديدگاهمان را از كوتاه مدت و نوسانگيري به بلند مدت و سرمايه گذاري تغيير دهيم

محسن نظري
2011/05/25, 12:22
سلام خدمت اساتید محترم. جناب نظری نظرتان را روی شیفت کردن از صدرا وفاراک روی سهامهای پر پتانسیل تر نیز بفرمایید ممنون میشم در صورت مثبت بودن نام سهم را هم بفرمایید؟ببخشید که با سوال هایم اذیتتان میکنم
دوست عزيزم اگر بازار مثبت شود اكثر سهام مطرح با هم تغيير روند ميدهند بنده در مقطع فعلي توصيه به تعويض تجهيزاتيها ندارم اكثر سهام بازار يك رويه را دارند

علامه
2011/05/25, 12:28
جناب نظری نظرتون راجه به فروش وصنعت و ملت چیه؟ و خرید یه سهم دیگه
چون افتی به اون صورت نکردن تو این بازار
البته از یه طرفم بنیادی قوی دارن و حیفه!؟؟
ارادتمند

محسن نظري
2011/05/25, 12:37
فعلا صبر دوست عزيزم تنها راهي كه پيش رو داريم

soroush
2011/05/25, 13:29

دو ت 30 درصد میشه 60 درصد عزیزم ::d

علامه
2011/05/25, 13:39
دو ت 30 درصد میشه 60 درصد عزیزم ::d

عزیزم عرض کردم بازده ترکیبی
شما وقتی 30 درصد سود کردی پولت شده 1.3 برابر وقتی 30 درصد دیگه سود کنی 1.3 در .3 ضرب میشه که میشه 1.9 یعنی 90 درصد

محمود شریعت
2011/05/25, 13:42
عزیزم عرض کردم بازده ترکیبی
شما وقتی 30 درصد سود کردی پولت شده 1.3 برابر وقتی 30 درصد دیگه سود کنی 1.3 در .3 ضرب میشه که میشه 1.9 یعنی 90 درصد

بازم ميشه 1.69 يعني 69 درصد

محسن نظري
2011/05/25, 14:04
اقای نظری سلام حتی خفناور
خفناور چي دوست عزيز؟؟؟

علامه
2011/05/25, 14:33
بازم ميشه 1.69 يعني 69 درصد

حق باشماست

jahan
2011/05/25, 15:02
شما گفتید همه چیز را داده ام حتی حقوقم را وپست خریدم .حال شما حتی خفناور را هم با وپست عوض کردید با تشکر

soroush
2011/05/25, 15:05
میگم ما که برای نزول باران دعا میکنیم برای برگشت ارامش به بورسم هم دعا کنیم همه با هم.چون اگر بورس برای نارامی های اخیر منفی باشد با این خبر های که من دارم میشنوم اوضا بسیار بدتر خواهد شد به خصوص تا زمانی که مراسم ارتحال امام برگزار شود.

محسن نظري
2011/05/25, 15:17
برخي از دوستان از جمله راشين عزيز و دوستان ديگري كه ايميل داده اند ظاهرا مشكل ورود به سايت پيدا كرده اند و مشكل همه هم يكسان ميباشد در ورود به سايت يوزر ميخواهد و با دادن يوزر اخطار دريافت ميكنند به ادمين پيام داده ام ظاهرا مشكل حل نشده مديران سايت لطفا پيگيري نمايند
با تشكر

punisher
2011/05/25, 16:07
محسن و بابک جان به نظر شما با شرایط کنونی بازاز شنبه و ... به همین منوال ادامه پیدا می کنه؟

بابک پناهی
2011/05/25, 16:48
فکر میکنم بازار به زودی برگرده برای موج آخر صعودیش

البته در مورد فاراک و صدرا و فاذر مطمئن نیستم!

اگر مپنا از 338 پائینتر نیاد معتقدم بازارمون صعودی خواهد بود ( مپنا کافیه میتونیم از رو این تعمیم بدیم به بازار )

محسن نظري
2011/05/25, 19:53
سلام اقای نظری.امکان داره از بوعلی تحلیلی بفرمایید.
دوست عزيزم بوعلي از ديد بنيادي پتانسيل هاي خوب و ارزش ذاتي بالايي دارد اين سهم با فروش زمين ايت الله كاشاني و برگشت ذخاير خود با تعديل عايدي خوبي مواجه ميباشد همچنين سرمايه گذاريهاي خوبي در بخش مستغلات نموده و مهمتر انكه شركتهاي خارج بورسي خوبي دارد و امسال يك شركت غير بورسي شركت به توليد خواهد رسيد كلا هدف سهم را سطوح قيمتي 100 و 120 تومان ميدانم

محسن نظري
2011/05/25, 19:55
به هيچ وجه بنيادي مناسبي ندارد كلا شركتهاي توليد كننده كابل برق به جز جوشكاب هيچكدام وضعيت بنيادي خوبي ندارند وضعيت نقد شوندگيشان نيز بابك جان نامناسب است

behnam
2011/05/25, 20:16
بابک خان سلام
کل سبد سهام من تجهیزاتیه (90% صدرا) البته اگه بشه بهش سبد گفت
میخواستم هفته بعد اگه بازار مثبت شه روی مثبت کل سهام رو با ضرر زیاد بفروشم و اگه شد پایینتر جایگزین کنم مثلا صدرای 175-170 و فاراک 165-160
به نظر شما این کار درسته ؟
البته تحلیل شما رو خوندم ولی اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم چون در صورت فروش ضررم سنگین میشه

بابک پناهی
2011/05/25, 21:39
بابک خان سلام
کل سبد سهام من تجهیزاتیه (90% صدرا) البته اگه بشه بهش سبد گفت
میخواستم هفته بعد اگه بازار مثبت شه روی مثبت کل سهام رو با ضرر زیاد بفروشم و اگه شد پایینتر جایگزین کنم مثلا صدرای 175-170 و فاراک 165-160
به نظر شما این کار درسته ؟
البته تحلیل شما رو خوندم ولی اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم چون در صورت فروش ضررم سنگین میشه

سلام

زمانیکه سهماتون فروش رفت صبر کنید تا بازار برگرده وقتی برگشت سهام شرکتهای معدنی و بعضی سهمای دیگه رو بخرید فکر میکنم بهتر باشه

behnam
2011/05/25, 21:58
سلام

زمانیکه سهماتون فروش رفت صبر کنید تا بازار برگرده وقتی برگشت سهام شرکتهای معدنی و بعضی سهمای دیگه رو بخرید فکر میکنم بهتر باشه

با تشکر از پاسخ شما
پس با این حساب باید بیخیال سهام تجهیزاتی شد
راستی نظرتون راجع به نوسان گیری تو بازه 3-2 ماهه آینده چیه ؟
چون من قبلا نوسان گیری میکردم و خوب هم جواب می داد ولی از سهامداری خیری نبردم

بابک پناهی
2011/05/25, 22:48
با تشکر از پاسخ شما
پس با این حساب باید بیخیال سهام تجهیزاتی شد
راستی نظرتون راجع به نوسان گیری تو بازه 3-2 ماهه آینده چیه ؟
چون من قبلا نوسان گیری میکردم و خوب هم جواب می داد ولی از سهامداری خیری نبردم

نوسانگیری هم خوبه ولی باید بدونید تو کدوم سهما میشه نوسان گرفت! این مهمه

rojan
2011/05/25, 22:59
با سلام

خدا گوید : تو ای زیباتر از خورشید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
شروع کن یک قدم با تو
تمام گامهای مانداش با من

از دیشت نمی توانستم وارد سایت شوم اقاي نظری ممنون از پیگیری شما برای رفغ این مشکل>:d<
آقای پناهی فکر کنم اسبتان خیلی پیر شده یا نمی رساندتان یا خیلی |اهسته میاید که دیر میرسید :d
آقای پناهی شما که آب پاکی را روی دست مار یخیتد به حد وحشتناکی تجهیزاتی دارم
فکر مار ا هم بکنید که قلبمان با باطری می تپد ;)
ممنون از پستهای پر بارتان جبران غیبتتان را کردید

بابک پناهی
2011/05/25, 23:09
با سلام

خدا گوید : تو ای زیباتر از خورشید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
شروع کن یک قدم با تو
تمام گامهای مانداش با من

از دیشت نمی توانستم وارد سایت شوم اقاي نظری ممنون از پیگیری شما برای رفغ این مشکل>:d<
آقای پناهی فکر کنم اسبتان خیلی پیر شده یا نمی رساندتان یا خیلی |اهسته میاید که دیر میرسید :d
آقای پناهی شما که آب پاکی را روی دست مار یخیتد به حد وحشتناکی تجهیزاتی دارم
فکر مار ا هم بکنید که قلبمان با باطری می تپد ;)
ممنون از پستهای پر بارتان جبران غیبتتان را کردید

به به سلام بر بانوی خارجی هموطن ;)

اسبم پیر نشده و هیچوقتم پیر نمیشه چون دلش مثل دل صاحبش همیشه سرزندست حتی تو بازار کاملااااااااااااااا منفی ی ی ی ی <:-p

محسن نظري
2011/05/25, 23:10
بابک و محسن جان آیا خروج از فاراک(240) ، صدرا(270) ، مپنا(380) ، فاذر(260) مناسبه ؟
بنده در اين قيمتها ديگر خروج را جايز نميدانم بهتر است كمي صبر نماييد

محسن نظري
2011/05/25, 23:13
وپست تعدیل منفی داد.

شرکت پیشبینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/89 را در تاریخ 6/8/89 مبلغ 330 ریال و در تاریخ 05/11/89 مبلغ 392 ریال اعلام نموده بود که مطابق با صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ 366 ریال محقق گردیده است.

اصلا برای خرید قیمت مناسبی نیست ...صبر کنید . هنوز جا داره بیاد پایین
تازه صبا تامین کجا معقول بر خورد کرده که خرید هاشم معقول باشه ؟
دفعه قبل دوست عزيز همين صبا تامين سهم را تا 1200 برد خريدهاي قبلي صبا هم يادمان هست خگستر و وبهمن و ......
اگر صبا قصدش بالا بردن سهم باشد با منابعي كه در اختيار دارد كافيست اشاره نمايد...

علامه
2011/05/25, 23:14
واقعا نارحت کنندس همه دوستان تو این بازار متضرر شدن ایشالا به زودی ضرر همه چبران بشه و مهم اینه که تجربه فوق العاده ای برامون داشت

rojan
2011/05/25, 23:15
من هم با نظر اقای نظری موافقم
توی این قیمتها خروج اصلا توجیهی ندارد
یا شاید میخواهم خودم را گول برنم
اساتید تو را به خدا خبرهای خوب خوب از تجهیزاتیها بدهید :D
میگویند افزایش سرمایه 200 درصدی اذراب در را ه است :)
نگویید یک شایعه است .
thankssssssssssssssssss

محسن نظري
2011/05/25, 23:16
جناب نظری نظرتون راجه به فروش وصنعت و ملت چیه؟ و خرید یه سهم دیگه
چون افتی به اون صورت نکردن تو این بازار
البته از یه طرفم بنیادی قوی دارن و حیفه!؟؟
ارادتمند
وصنعت با ديد ميان مدت گزينه خوبيه ايران و فرانسه و گاهي هم صبا خوب ميخرن تعديل خوبي هم داره ولي كمي سهم سنگينيه و براي ميان مدت خوبه
اما وملت را سريعا توصيه به تعويض ميكنم وضعيت بنيادي شركت به هيچ وجه مناسب نميباشد

محسن نظري
2011/05/25, 23:21
شما گفتید همه چیز را داده ام حتی حقوقم را وپست خریدم .حال شما حتی خفناور را هم با وپست عوض کردید با تشکر
خفناور در پرتفوي بنده است و همچنان هم باقيست الان پرتفوي بنده شبريز و خفناور و پست و فاراك است سبد خودم فقط پست

علامه
2011/05/25, 23:27
جناب نظر عزیز ممنون از پاسختون منظورم بانک ملت بود

بابک پناهی
2011/05/25, 23:58
داداش یه سوال

مس با هنر تو بودجه 90 اش قیمت دلارو تو صادراتش 1150 دیده ولی قیمت دلار در بانک مرکری از 1060 بالا نرفته ... چی میشه حالا؟!
وقتی درآمد حاصل از فروشش رو که دلار هست میاد اینجا چنج میکنه با 1060 میکنه یا 1200؟ یا چند؟؟؟

soroush
2011/05/26, 00:32
خوب کسی شماره امور سهام مپنا رو داره؟

iq_son
2011/05/26, 07:38
سلام محسن جان و بابک عزیز
هفته نحس بورس هم باز به پایان رسید به امید بهبود در هفته بعدی
آقا ما وپست و وصنعت رو منفی کامل برداشتیم نظرتون چیه؟

آریو
2011/05/26, 12:25
با سلام و درود خدمت استاد عزیز جناب نظری

محسن جان می خواستم نظرتونو در مورد تحلیل تکنیکال زیر نوشته شده سعید درخشانی در سایت بورکس بدونم ...راستش من از تکنیکال چیزی نمیدونم ولی اگه تکنیکالی که پشتوانه بنیادی داشته باشه به راحتی از کنارش نمیگذرم .
محسن جان تحلیل زیر برای بازار ،از یک صعود صحبت میکنه.. صعودی که شاید اسمشو بذاریم حباب همون حبابی که من بی صبرانه منتظرش بودم !! اما با اتفاقات اخیر نقش بر آب شد .....

نمودار تکنیکال جناب درخشانی همچنان نشان دهنده رشد انفجاری و کاملا امیدوار کننده هست(به نام موج پنجم)...

خیلی دوس دارم تحلیل شما رو بدونم که آیا آیتم بنیادی وجود داره که این رشد انفجاری اتفاق بیوفته ؟؟؟
آیا این افت و ریزش ها قراره به یه فنر فشرده شده تبدیل بشه ؟؟؟

چه خبر یا حرکتی قراره این فنر رو رها کنه؟؟؟(سناریو ها چی میتونه باشه؟؟)

آیا این حمایت های سران اقتصادی کشور قراره با تاخیر در این روند صعودی خودشو نشون بده ؟؟؟

خیلی دوس دارم با نگاه به واقعیت های اطراف بازار و کشور به این نتیجه برسیم که آیا فاند مناسب برای این حرکت انفجاری وجود داره یا نه؟؟؟

از دوستان تکنیکالیست جناب هالی ، بابک ، پانی ، راشین و زهره عزیز و بقیه اساتید هم خواهش میکنم در نقد و بررسی این تحلیل تکنیکال ما رو همراهی کنن ...که آیا در تفکرات ذهنی و نمودار های شما هم این موج شماری و این روند دیده میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر شخصی من بحث این روزها فقط یک سهم و یک گروه نیست .... نتیجه گیری در کلیت بازاره!!!

از محسن و بابک عزیز هم سپاس گذارم که این برگ از دفتر بورسی رو در اختیار من قرار دادن که این مطالب رو قرار بدم

تحلیل جناب درخشانی
با سلام

فکر میکنم اینکه وضعیت بازار چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار سهامداران بورس تهران هست , مهمترین دغدغه هر سرمایه گذاری در بورس باشه .
در این تاپیک جداگانه سعی کردم تا نتایج بررسی های خودم رو به صورت مکتوب در اختیار دوستان قرار بدم . امید وارم مفید واقع بشه . هر چند ذکر این نکته ضروری هست که تمامی مطالب بیان شده نظرات شخصی بنده هستد و میتونه اشتباه بشه مثل هر تحلیلی و هر تحلیلگری.

خب بریم به سر اصل مطلب و ابتدا از وضعیت فعلی بازار میگم . ابتدا باید شرایط حاضر رو درک کنیم و بدانیم در کجای کار قرار داریم ... وضعیت موجود رو شناسایی بکنیم و سپس به پیش بینی از وضعیت اینده بپردازیم و بر اساس پیش بینی خود بدان عمل بکنیم .

بررسی های بنده نشان داد که اکثر شرکتهای بازار در موج چهارم خود به سر میبرد . ( نه لزوما همه شرکتهای بازار ) موج اول بازار از سال 82 شروع شده و کشان کشان تا سال 83 ادامه داشته هست . برخی از شرکتها و گروه هازودتر موج اولشان را تمام کرده اند مثل خودرویی ها و برخی دیرتر ومثل سرمایه گذاری ها . بعد از ان وارد موج اصلاحی طولانی مدتی شدیم که خاصیت اکثر موج های دوم نیز همین میباشد . طولانی و خسته کننده که تا اواسط سال 87 ادامه داشته است . این موج ساختار پیچیده ای نیز داشته . به طوری که در اغلب موارد اصلاح های مرکب بوده .

و از سال 87 به مرور موج سوم اغاز شده که البته برخی از شرکتها هنوز انرا تمام نکرده اند و برخی در موج چهارم به سر میبرند . چون موج دوم ما طولانی و پیچیده بوده در نتیجه موج چهارم اصولا نمیتواند انچنان پیچیده و طولانی باشد و میتوان انتظار پایان سریع انرا داشت . محسابات بنده نشان میدهد که این موج اصلاحی میتواند تا اوایل شهریور سال 90 ادامه پیدا بکند . بعد از ان وارد موج 5 خواهیم شد .

ولی موج 5 چگونه میتواند باشد ؟ معمولا موجهای 5 و 1 به یکدیگر شباهت دارند . موج سوم در اکثر موارداکستند شده . مدت زمان تشکیل موج اول کوتاه و نوعشان شارپ بوده پس میتوان انتظار داشت موج 5 در زما کوتاهی مسیر زیادی را طی بکند .

یعی شاهد رشد قیمتها در قالب موج 5 در اکثر موارد باشیم .. رشدی سریع و با حجم معاملات شگفت انگیز .
مدت زمان موج 5 میتونه حداکثر 2 سال باشه ولی من فکر میکنم راه اصلی طی 6-9 ماه ابتدایی طی خواهد شد . بنابراین احتمال میدم طی 6 ماهه دوم سال 90 به همراه چند ماه ابتدایی سال 91 بورس روزهای رویایی داشته باشه .

از خاصیت های موج صعودی پیش رو میتوان به رشد سریع قیمتها و افزایش بسیار شدید حجم معاملات اشاره داشت . در این موج حالت هیجانی و امید واری مفرطی بازار رو فرا خواهد گرفت و تقریبا هر کوچه بازاری هم در خیابان ها صحبت از بورس و سرمایه گذاری در ان خواهد کرد ... ( همین اتفاق هم داشت میوفتاد که حادثا اخیر نذاشت!!!!)

بنده میزان تاثیر شرکتها رو بر شاخص تا حدی محاسبه کردم و با توجه به ضریب طلایی 61. درصد به حدود 8 الی 10 هزار واحد رشد دیگر در شاخص رسیدم که البته میتونه بیشتر هم باشه .
در این بین به نظرم خصوصی سازی هم عرضه های خوبی خواهد داشت . همچنین برخی شرکتها مثل سیمانی ها و ساختمانی ها از خواب بلند خواهند شد و روز های خوشی را خواهند داشت . احتمالا سیمانی ها حرکت بسیار بزرگی را اغاز خواهند کرد و بازدهی های چند صد درصدی را نصیب سهامداران خود خواهند کرد .

همچنین گروه خودرو نیز پیشتاز خواهد ماند و اکثر شرکتهای این گروه رشدی 100 درصدی خواهند داشت نسبت به قیمتهای امروز ..

شرکتهای سرمایه گذاری و معدنی ها نیز از رشد خوبی برخوردار خواهند بود
ولی فعلا چاره چیست ؟ ایا قیمتها باز هم افت خواهند داشت . جواب بله هست . ولی تقریبا اکثر راهی را که باید میامدند امده اند ( اکثر شرکتها و نه لزوما همه انها ) و از این به بعد یواش یواش باید منتظر ورود انها به یک رالی صعودی تصحیحی باشیم که احتمالا 15 تا 20 درصد با قیمتهای فعلی فاصله داشته باشند . سپس با ورود به مجامع موج c خود را خواهند ساخت و به دنبال ان نیز کمی احتمالا منفی خواهند بود. احتمالا تا اوایل شهرویور بازار شل باشه ولی این ارامش قبل از طوفان خواهد بود . البته حتما میدانید که موج 5 موج خطرناکی هم هست و باید به موقع از بازار خارج شد ..

همیشه رسم بوده که نیم سال ابتدایی سال پر رونق باشه و نیم سال پایانی سال کم رونق ولی شاید امسال این سنت هم بشکنه !

این نظر بنده بود . اگر روزی احساس بکنم نظرم فیلد شد حتما اطلاع رسانی خواهم کرد . در ضمن منتظر نقد دوستان عزیزم نیز خواهم بود . همچنین چند بار هم گفتم این بررسی در مورد اکثر شرکتها صادق هست ولی نه همه ی انها .

در ادامه سعی خواهم کرد در مورد شرکتهایی که میتونند از بالاترین بازدهی برخوردار باشند بیشتر بگم ..

شماتیکی از وضعیت ترسیمی رو در تصویر پیوستی ارسال کردم ..

http://up.iranblog.com/images/skyczxyzd1vezxkhqvav.gif (http://up.iranblog.com/)

HOLY
2011/05/26, 13:24
كاملا موافقم استاد عزيز و به اين امر ايمان دارم كه سهمي هم وضعيت بنياديش و هم تكنيكالش صعودي باشد حتي در بدترين حالت ممكنه در بازه بلند مدت سوداوري خوبي به همراه خواهد داشت بنده با راشين عزيز نيز در تاپيك تلفيق تكنيكال و فاندامنتال همين نيت و قصد را داريم و خوشحال ميشويم به صورت گروهي اين رسالت انجام بگيرد

عرض سلام و درود بی پایان دارم خدمت جناب استاد نظری بزرگوار
از شما بسیار سپاسگزارم استاد عزیز و مهربان که با تشکیل گروه موافقت نمودین ،البته اخلاق نیک و لطف بی حد شما هم بر بنده و هم بر سایر دوستان بارها اثبات شده که موجب امتنان بی حد است.
در پایان فقط باید تشکر ویژه داشته باشم از تاپیک بسیار پرباری که جنابعالی و استاد راشین محترم داشتین که بنده و دوستان بسیار از اون تاپیک استفاده کردیم همچنین تاپیک ارزشمندتون با استاد بابک عزیز که این دو تاپیک از تاپیکهای فوق العاده کارا و علمی نه تنها در این فروم که در کل بورس ماست که هم از جنابعالی و هم از استاد راشین عزیز و هم از استاد پناهی بزرگوار نهایت تشکر و قدردانی را مینمایم .
البته در انتها این مطلب رو هم عرض کنم که شاید به دلیل مسائل بوجود اومده در بورس و حس ناراحتی از نگرانی دوستان بنده نتونستم با ذهنی جمع منظورم رو بیان کنم ،قصد بنده از عرض اون مطلب فقط این بود که دوستانی که متحمل ضرر و نگرانی شدند بدونند که ما سعی میکنیم واقعا از تمام امکانات موجود استفاده کنیم تا به امید خداوند اونها هر چه سریعتر به آرامش قبلیشون برسند ،اگر احیانا منظورم رو بد بیان کردم ،از شما استاد ارجمند و همچنین استاد راشین محترم که بارها تاکید کردم استاد بنده در تکنیکال هستند ،عذرخواهی میکنم ...........
با آرزوی رسیدن به روزهایی خوش

امیر2309
2011/05/26, 16:17
پنجشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۰

كارشناس ارشد بازار سرمايه در گفت وگو با فارس تشريح كرد:

دلايل اصلي روند نزولي شاخص بورس و لزوم توجه به اخبار مثبت

خبرگزارس فارس: يك كارشناس ارشد بازار سرمايه با اعلام دلايل اصلي روند نزولي روزهاي اخير شاخص از سهامداران خواست در اين شرايط منفي به اخبار مثبت و آينده شركت ها هم توجه كرده و سهام خود را به ارزاني نفروشند.
عليرضا عسكري ماراني در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، در برابر اين سئوال كه طي روزهاي اخير چه عوامل و دلايلي در روند منفي قيمت ها و شاخص بورس نقش داشته اند، پاسخ داد:واقعيت اين است كه طي يكماه اخير و خصوصا " از هفته هاي اول ارديبشهت ماه ريسك بازار به دليل ابهامات و مسائل سياسي افزايش يافته است،بطوري كه در هر هفته چند ريسك ناشي از صنايع و شركت هاي بزرگ بورسي از سوي مقامات مسئول به بازار و سهامداران تحميل مي شود.
وي به عوامل موثر در سير نزولي قيمت ها و شاخص بورس اشاره كرد و گفت: در اين ميان موضوع ادغام 8 وزارتخانه و ناهماهنگي ها و مشخص نشدن قيمت تمام شده محصولات شركت هاي توليدي ، بحث معامله سهام شركت هاي خودرويي و واكنش هاي گاه نسنجيده برخي ، موضع اخير بخش ايمني محيط زيست وزارت نفت در مورد پتروشيمي خارك، مسائل مربوط به شركت هاي مخابرات و همراه اول و حق پروانه 5 يا 28.1 درصدي سازمان تنظيم مقررات و بدهي مخابرات، انتشار اخبار ضد و نقيص در مورد قيمت خوارك دريافتي پالايشگاه ها براساس 65 يا 95 درصد فوب خليج فارس و آتش سوزي روز گذشته پالايشگاه آبادان همگي دست به دست هم داده اند تا اين روزها قيمت سهام اكثر شركت هاي بورسي و شاخص بازار با كاهش شديد روبرو شوند.
وي افزود: علاوه براين متاسفانه برخي از رسانه ها هم با تفسير نادرست و اشتباه از مواضع اخير بانك مركزي درخصوص سه خطر بورس در سال جاري به تشديد فضاي منفي بازار دامن زدند،چرا كه در گزارش بانك مركزي علاوه بر اعلام آثار افزايش هزينه ها، تورم ، نرخ حامل هاي انرژي در كاهش سودآوري شركت هاي بورسي ، به مزيت هاي بازار سهام هم اشاره شده بود اما تعدادي از رسانه ها فقط بعد منفي اين گزارش را تفسير كردند.
به گفته وي با اين عوامل معلوم است كه هر بازار قرص و محكمي هم با شرايط نامساعدي مواجه شده و سرمايه گذاران با ابهام و نگراني روبرو شوند.
اين كارشناس ارشد با بيان اينكه فارغ از مسائل فوق شرايط عمومي بازار تغييري با گذشته نكرده و بازار سهام هنوز براي رشد فرصت دارد به سهامداران توصيه كرد: در حالي اين دست اخبار و مسائل منفي وجود داشته و همگان از آن مطلع مي شوند كه اگر به واقعيت و همه ليوان نگاه شود بايد گفت سرمايه گذاران نبايد فقط به اخبار منفي و كوتاه مدت اتكاء كنند بلكه بايد اخبار مثبت و واقعيت هاي بازار و صنايع و شركت ها را هم مورد توجه قرار دهند.
عسكري ماراني ادامه داد: اين درحالي است سرمايه گذاران بايد با درنظر داشتن مزيت هاي هر صنعت و شركت آثار مثبت ومسائلي چون فروش مناسب محصولات شركت ها، پايين بودن نسبت خالص ارزش دارايي اكثر شركت هاي سرمايه گذاري، افزايش ارز در سودآوري شركت هاي صادركننده و ديگر مسائل هم توجه كنند تا سهام خود را به ارزني نفروشند.
وي در خاتمه به سهامداران تازه وارد هم توصيه كرد با دقت و حوصله و تحليل بيشتري تصميم گيري كنند.

بابک پناهی
2011/05/26, 16:18
آریو جان من به شخصه از چند روز پیش منتظر موج 5 ام بازار بودم جناب درخشانی هم بله در این مورد درست میفرمایند.برای مثال مپنا گل گهر چادر ملو وصنعت و ... باید یه موج صعودی دیگه داشته باشن:)

بابک پناهی
2011/05/26, 16:20
پنجشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۰

كارشناس ارشد بازار سرمايه در گفت وگو با فارس تشريح كرد:

دلايل اصلي روند نزولي شاخص بورس و لزوم توجه به اخبار مثبت

خبرگزارس فارس: يك كارشناس ارشد بازار سرمايه با اعلام دلايل اصلي روند نزولي روزهاي اخير شاخص از سهامداران خواست در اين شرايط منفي به اخبار مثبت و آينده شركت ها هم توجه كرده و سهام خود را به ارزاني نفروشند.
عليرضا عسكري ماراني در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، در برابر اين سئوال كه طي روزهاي اخير چه عوامل و دلايلي در روند منفي قيمت ها و شاخص بورس نقش داشته اند، پاسخ داد:واقعيت اين است كه طي يكماه اخير و خصوصا " از هفته هاي اول ارديبشهت ماه ريسك بازار به دليل ابهامات و مسائل سياسي افزايش يافته است،بطوري كه در هر هفته چند ريسك ناشي از صنايع و شركت هاي بزرگ بورسي از سوي مقامات مسئول به بازار و سهامداران تحميل مي شود.
وي به عوامل موثر در سير نزولي قيمت ها و شاخص بورس اشاره كرد و گفت: در اين ميان موضوع ادغام 8 وزارتخانه و ناهماهنگي ها و مشخص نشدن قيمت تمام شده محصولات شركت هاي توليدي ، بحث معامله سهام شركت هاي خودرويي و واكنش هاي گاه نسنجيده برخي ، موضع اخير بخش ايمني محيط زيست وزارت نفت در مورد پتروشيمي خارك، مسائل مربوط به شركت هاي مخابرات و همراه اول و حق پروانه 5 يا 28.1 درصدي سازمان تنظيم مقررات و بدهي مخابرات، انتشار اخبار ضد و نقيص در مورد قيمت خوارك دريافتي پالايشگاه ها براساس 65 يا 95 درصد فوب خليج فارس و آتش سوزي روز گذشته پالايشگاه آبادان همگي دست به دست هم داده اند تا اين روزها قيمت سهام اكثر شركت هاي بورسي و شاخص بازار با كاهش شديد روبرو شوند.
وي افزود: علاوه براين متاسفانه برخي از رسانه ها هم با تفسير نادرست و اشتباه از مواضع اخير بانك مركزي درخصوص سه خطر بورس در سال جاري به تشديد فضاي منفي بازار دامن زدند،چرا كه در گزارش بانك مركزي علاوه بر اعلام آثار افزايش هزينه ها، تورم ، نرخ حامل هاي انرژي در كاهش سودآوري شركت هاي بورسي ، به مزيت هاي بازار سهام هم اشاره شده بود اما تعدادي از رسانه ها فقط بعد منفي اين گزارش را تفسير كردند.
به گفته وي با اين عوامل معلوم است كه هر بازار قرص و محكمي هم با شرايط نامساعدي مواجه شده و سرمايه گذاران با ابهام و نگراني روبرو شوند.
اين كارشناس ارشد با بيان اينكه فارغ از مسائل فوق شرايط عمومي بازار تغييري با گذشته نكرده و بازار سهام هنوز براي رشد فرصت دارد به سهامداران توصيه كرد: در حالي اين دست اخبار و مسائل منفي وجود داشته و همگان از آن مطلع مي شوند كه اگر به واقعيت و همه ليوان نگاه شود بايد گفت سرمايه گذاران نبايد فقط به اخبار منفي و كوتاه مدت اتكاء كنند بلكه بايد اخبار مثبت و واقعيت هاي بازار و صنايع و شركت ها را هم مورد توجه قرار دهند.
عسكري ماراني ادامه داد: اين درحالي است سرمايه گذاران بايد با درنظر داشتن مزيت هاي هر صنعت و شركت آثار مثبت ومسائلي چون فروش مناسب محصولات شركت ها، پايين بودن نسبت خالص ارزش دارايي اكثر شركت هاي سرمايه گذاري، افزايش ارز در سودآوري شركت هاي صادركننده و ديگر مسائل هم توجه كنند تا سهام خود را به ارزني نفروشند.
وي در خاتمه به سهامداران تازه وارد هم توصيه كرد با دقت و حوصله و تحليل بيشتري تصميم گيري كنند.

موج 2 یا 4 یا اصلاحی بخواد شکل بگیره تمام این اخبار میاد ;)

امیر2309
2011/05/26, 16:32
تحلیلهای امیدوارکننده را باور کنیم؟

امروز در آغاز معاملات در بازارهای جهان، روند رشد قیمت فلزات اساسی که از دو روز پیش شروع شده بود ادامه پیدا کرد. اکنون قیمت هر تن مس در بورس فلزات لندن در مرز 9 هزار دلار قرار دارد. دلایل گوناگونی در این رشد موثر بودهاند. گروه مالی گلدمن ساکس و بانک جیپی مورگان در گزارش روز گذشته خود به سرمایهگذاران توصیه کردند با دیدگاه بلند مدت به خرید فلزات اساسی اقدام کنند زیرا افق بازار این مواد خام بسیار امیدوارکننده است. در دو روز اخیر کاهش ارزش دلار نیز در رشد قیمت مواد خام موثر بوده است.
کارشناسان معتقدند تقاضا برای مس بالاتر از آن است که با کاهش نرخ رشد اقتصاد چین میزان مصرف آن به شدت کاهش یابد. در سه ماه نخست سال جاری اقتصاد چین رشدی 9.7 درصدی در مقیاس سالانه داشت اما به سبب اتخاذ سیاستهای انقباضی بانک مرکزی این کشور که با هدف مهار تورم اجرا میشوند ممکن است از رشد اقتصاد آن کاسته شود. اما حتی اگر نرخ رشد به 7 تا 8 درصد هم برسد کاهش تقاضا برای مس به حدی نیست که از قیمتها کاسته شود.
گروه بینالمللی مطالعات مس نیز در گزارش امروز خود از رشد تقاضا برای مس از دو ماه دیگر خبر داده است. دلیل این پیشبینی، تداوم کسری عرضه نسبت به تقاضاست.
از سوی دیگر امروز رییس شرکت کودلکو، بزرگترین شرکت تولیدکننده مس در شیلی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ گفت: "تقاضای چین برای تمام مواد خام به حدی بالاست که رشد قیمتها تضمین شده محسوب میشود. افت و خیز های کنونی به دلیل نوسان ارزش دلار و توقف موقت خرید از سوی خریداران چینی رخ میدهد. ما قصد داریم بر ظرفیت تولید خود بیفزاییم زیرا مطمئن هستیم در ماههای آینده سودی مناسب کسب خواهیم کرد. در سال 2010 متوسط قیمت هر تن مس 7600 دلار بود. امسال این رقم به 9270 دلار خواهد رسید."
کارشناسان مستقل میگویند احتمال رشد قیمت مس به بالای 11 هزار دلار در سال جاری بسیار کم است اما نوسان اخیر در قیمت مس نیز نباید مبنای تصمیمگیری سرمایهگذاران برای فروش قرار گیرد.

بابک پناهی
2011/05/26, 17:43
روی : 2235$
نفت : 115$
مس : 9005 $

بابک پناهی
2011/05/26, 17:44
داداش یه سوال

مس با هنر تو بودجه 90 اش قیمت دلارو تو صادراتش 1150 دیده ولی قیمت دلار در بانک مرکری از 1060 بالا نرفته ... چی میشه حالا؟!
وقتی درآمد حاصل از فروشش رو که دلار هست میاد اینجا چنج میکنه با 1060 میکنه یا 1200؟ یا چند؟؟؟

8-|

http://codal.ir/Reports/Attachment.aspx?LetterSerial=h39e98Zj4kuYT6AXpqe0G g%3d%3d

آریو
2011/05/26, 19:25
دو موسسه معتبر مالي از كشور امريكا در اين هفته پيشبينيهاي اميدواركنندهاي را در زمينه چشمانداز قيمت مواد خام منتشر كردند. بانك آمريكايي گلدمن ساكس كه در بين موسسات تحليلي، پيشبينيهاي معتبري در خصوص چشم انداز بازارهاي كالايي را ارائه ميكند در روز سهشنبه هدف قيمتي نفت خام در بازه يك ساله را از 107 دلار در هر بشكه به 130 دلار افزايش داد.
اين موسسه همچنين به سرمايهگذاران خود پيشنهاد كرد كه به خريد مس و روي در بين فلزات اساسي بپردازند زيرا امكان كاهش معنادار قيمتها از سطوح فعلي محدود است. با توجه به نقش قابل توجه اين بانك در معاملات بورسهاي كالايي، توجه به اظهار نظر مزبور براي كارشناسان حائز اهميت است. از سوي ديگر، بانك آمريكايي مورگان استنلي پيشبيني رشد قيمت 20 درصدي نفت تا پايان سال ميلادي را مطرح كرده است. در بازار چين نيز بازگشت خريداران باعث غلبه تقاضا و كاهش سطح موجودي مس به تقريبا پايينترين سطح در يك سال گذشته شده است. همچنين قيمت نقدي مس در بازار شانگهاي كه در ماه گذشته به سطح بازار لندن رسيده بود بار ديگر افزايش يافته و با ايجاد شكاف 300 دلاري بين اين دو بازار، انگيزه خريد را تقويت كرده است. نشريه متال بولتن هم در شماره اخير خود قيمت8500 دلار را به عنوان سطح حمايتي قيمت مس در كوتاه مدت مطرح كرده است. در بورس تهران نيز شركت ملي مس گزارش 12 ماهه خود را به بازار مخابره كرد و با تحقق حدود 1000 ريال سود خالص در فصل زمستان، قابليت خود در استفاده از قيمتهاي مطلوب جهاني و مزيت صادراتي را به نمايش گذاشت..

دوستان اگه به نمودار جهانی قیمت نفت و شاخص بورس نگاهی بندازیم همیشه این دو رابطه مستقیمی داشتن ...شاید افزایش قیمت نفت تنها نقطه امیدواری بازار سهام ایران باشه برای تشکیل موج 5 چارتیست ها، اما نباید فراموش بکنیم که هر افزایشی یه کاهشی هم داره نباید سال 87 رو فراموش بکنیم ........

از همینجا به دکتر فرزاد عزیز تبریک میگم که قیمت نفت رو در تحلیل تکنیکال خودشون تقریبا سه هفته پیش در همین محدوده تخمین زده بودن:x ...ازشون خواهش میکنم که اگه صلاح میدونن نمودارشونو در تاپیک های مخصوص خودشون قرار بدن.
اما نباید مباحث و اخبار سیاسی تاثیر گذار بر بورس رو نادیده بگیریم

آریو
2011/05/26, 19:32
آریو جان من به شخصه از چند روز پیش منتظر موج 5 ام بازار بودم جناب درخشانی هم بله در این مورد درست میفرمایند.برای مثال مپنا گل گهر چادر ملو وصنعت و ... باید یه موج صعودی دیگه داشته باشن:)

مرسی بابک جان
بابک جان از موج پنجم دوس دارم بیشتر بدونم ....قبل از این موج چه اتفاقی باید برای قیمت سهم بیوفته ؟؟؟چقدر باید اصلاح صورت بگیره ؟؟؟
قدرت این موج چقدره مثلا اگه سهم تو موج های قبلی 50 درصد رشد کنه در موج 5 چقدر رشد میکنه ؟؟؟

شک ندارم که آرامش برگرده به سیاست ، در کنار افزایش قیمت نفت این موج رو داریم ...

محسن نظري
2011/05/26, 20:02
من هم با نظر اقای نظری موافقم
توی این قیمتها خروج اصلا توجیهی ندارد
یا شاید میخواهم خودم را گول برنم
اساتید تو را به خدا خبرهای خوب خوب از تجهیزاتیها بدهید :D
میگویند افزایش سرمایه 200 درصدی اذراب در را ه است :)
نگویید یک شایعه است .
thankssssssssssssssssss
اذراب در تجهيزاتيها بهترين وضعيت بنيادي را دارد افزايش سرمايه هم دهد كه نور علي نور ميباشد يادمان باشد با افزايش سرمايه و اصلاح ساختار مالي شركتهاي تجهيزاتي به دليل هزينه هاي مالي بالا شاهد رشد و جهش سوداوري بسيار خوبي در سود اين شركتها خواهيم بود

محسن نظري
2011/05/26, 20:04
جناب نظر عزیز ممنون از پاسختون منظورم بانک ملت بود
دوست عزيزم بانك ملت با تعديل عايدي خوبي مواجه ميباشد اين سهم اگر بتواند از سود قيمتهاي 220 تومان بگذرد تا سطوح قيمتي 240 تومان جاي رشد خواهد داشت اما در كل انتظار رشد بالايي از سهم ندارم به نظر بنده گزينه هاي بهتر با امكان بازدهي بالاتري نيز وجود دارد البته در كنار ريسك بالاتر در ضمن بانك ملت هيچگونه ريسكي ندارد

محسن نظري
2011/05/26, 20:07
داداش یه سوال

بابك جان ميزان فروش 3 ماهه صادراتي ضربدر قيمت صادرات به دلار و در نتيجه تسعير با قيمت واقعي دلار در سرفصل فروش لحاظ ميشود اگر قيمت فروش محصولات شركت بالاتر از پيشبيني باشد اين كاهش نرخ ارز به نسبت پيشبيني جبران خواهد شد در غير اينصورت با كاهش فروش صادراتي در نتيجه كاهش سود ناخالص مواجه خواهيم شد
مثالي بزنم كالسمين يا شركتهايي رويي درست است روي با افت مواجه شده است اما اين افت بخشي از ان به وسيله بالاتر بودن نرخ ارز نسبت به پيشبيني هاي شركت جبران ميشود و بلعكس

punisher
2011/05/27, 08:34
بابک جان
آذراب ، فاراک ، صدرا ، مپنا ار نظر تکنیکال تا چه قیمتی می توانند افت داشته باشند ؟
(لطفا همه پله ها را بیان کنید )

بابک پناهی
2011/05/27, 15:06
بابك جان ميزان فروش 3 ماهه صادراتي ضربدر قيمت صادرات به دلار و در نتيجه تسعير با قيمت واقعي دلار در سرفصل فروش لحاظ ميشود اگر قيمت فروش محصولات شركت بالاتر از پيشبيني باشد اين كاهش نرخ ارز به نسبت پيشبيني جبران خواهد شد در غير اينصورت با كاهش فروش صادراتي در نتيجه كاهش سود ناخالص مواجه خواهيم شد
مثالي بزنم كالسمين يا شركتهايي رويي درست است روي با افت مواجه شده است اما اين افت بخشي از ان به وسيله بالاتر بودن نرخ ارز نسبت به پيشبيني هاي شركت جبران ميشود و بلعكس

خوب درسته ولی من سوالم یه چیز دیگه بود.قیمت واقعی دلار الان تو کشور ما چنده؟بانک مرکزی 1060 زده و بیشترینشم همین بوده

بابک پناهی
2011/05/27, 15:10
در صورت عبور نفت از 120 دلار مرحله اول صعود برابر 135 دلار خواهد بود که در صورت عبور از 135 هم هدف دوم 145 دلار خواهد بود.

http://031.img98.net/out.php/i353032_oil25.gif

بابک پناهی
2011/05/27, 15:44
متاسفانه تاپیک نفت برای من باز نمیکنه :(

اینم نمودار دیگر نفت برخورد با مدل لاین و پولبک به روند داخلی قوی

http://031.img98.net/out.php/i353088_cl26.png

بابک پناهی
2011/05/27, 16:02
متاسفانه تاپیک نفت برای من باز نمیکنه :(

اینم نمودار دیگر نفت برخورد با مدل لاین و پولبک به روند داخلی قوی

http://forums.boursy.com/

136 دلار رو شاید در محدوده 2011/08/12 ببینه

بابک پناهی
2011/05/27, 16:23
مرسی بابک جان
بابک جان از موج پنجم دوس دارم بیشتر بدونم ....قبل از این موج چه اتفاقی باید برای قیمت سهم بیوفته ؟؟؟چقدر باید اصلاح صورت بگیره ؟؟؟
قدرت این موج چقدره مثلا اگه سهم تو موج های قبلی 50 درصد رشد کنه در موج 5 چقدر رشد میکنه ؟؟؟

شک ندارم که آرامش برگرده به سیاست ، در کنار افزایش قیمت نفت این موج رو داریم ...

سلام دوست من

آریو جان ببینید موج 5 خطرناکترن موج هست.ولی باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که شاخص کل ترکیبی از سهمای بزرگ و تاثیر گذاره بورسه و ابتدا به نظر من موج شماری خود سهم مورد نظر مهتر از موج شماری شاخصه جون برای مثال مخابرات و فولاد به تنهایی میتونن شاخصو این ورو اونور کنند!!! ولی وقتی موج 4 میاد و درصد بیشتری از موج 3 رو اصلاح میکنه به قول خودمون انرژیش تضعیف میشه و موقع برگشت خطرناک تشریف خواهد داشت.یعنی چی خطرناک؟؟؟یعنی اینکه میتونه truncated بشه یا اگر هم از موج 3 عبور کرد درصد نسبتا کمی از موج 3 بالاتر میره.برای صعود یا نزول یک موج باید تمامی پارامترهای مهمه بنیادی هم در تکنیکال دخیل بدیم مثل قیمت جهانی نرخ ارز و ...

و اما در مورد تحلیل شاخص کل هم شاخص توان رشد تا محدوده 30000 رو داره بعدش با ریزش نفت شاخص کل هم اصلاح خواهد شد . محدوده 28000 واحد 1.61 برابر موج 3 میشه ولی محدوده 30000 هم هدف احتمالی موج 5 میشه

If Wave 5 is extended (more than 161.8% longer than both Waves 1 and 3), it is common for its price length to be about 161.8% of the gross price length between the beginning of Wave 1 to end of Wave 3.

بابک پناهی
2011/05/27, 16:25
بابک جان
آذراب ، فاراک ، صدرا ، مپنا ار نظر تکنیکال تا چه قیمتی می توانند افت داشته باشند ؟
(لطفا همه پله ها را بیان کنید )

3 تای اولی رو نمیگم چون خودمم تقریبا شک دارم ولی مپنا 338

punisher
2011/05/27, 16:41
3 تای اولی رو نمیگم چون خودمم تقریبا شک دارم ولی مپنا 338

ممنون ولی آنها را هم بگید نظر شما خیلی برای من مهمه .

بابک پناهی
2011/05/27, 16:49
و اما در مورد تجهیزاتی ها.تحلیل بنده در مورد تجهیزاتی ها کاش کاملا اشتباه باشه تا دوستان بتونند سود کنند ولی خوب من تحلیلمو میزارم.
بعد از شکستن کانال صعودی معتبر و عبور از 200 تومن به پائینتر موج شماری که تا حالا تقدیمتون کرده بودم عوض میشه .از دیدگاه من 2 حالت برای سهم وجود داره که جفتشم تقدیم میکنم

صدرا
این موج شماری رو انجام دادم بخاطر اینکه قوانین زیر باعت شد من بقیه موج شماری هارو بزارم کنار

: Double and Triple Sideways Rulez

Wave C of W cannot be a failure.
The minimum X Wave retracement is 70% of Wave W
Wave X may be any corrective pattern except a Triangle, double or triple.
The maximum price distance of Wave X is 150% of both the previous Wave and ensuing Wave. All internal data points are considered

http://031.img98.net/out.php/i353235_sad1000.png

یکی هم اینه:

http://031.img98.net/out.php/i353236_sad1001.png

Impulse Rulez

Wave 3 cannot be more than 7 times Wave 1 by price.

تنها در یک حالت میتونم بگم روند نزولی تغییر خواهد کرد و آن این که موقع پولبک سهم بیاد و دوباره وارد کانال صعودیش بشه!

شاید دوستانی گله کنند که چرا موج شماری برای تجهیزاتی ها عوض شد ! باید خدمت این سری از دوستان عرض کنم که موج نزولی حالتهای خیلی زیادی داره برای همین میگن تا مطمئن نشدید سهم وارد موج صعودیش شده وارد معامله نشید!!! الانم دقیقا وضع بر همین منواله میبینید که سهم در حالت اصلاح هست و ممکنه باز حالتهای بیشتری برای سهم پدید بیاد

محسن نظري
2011/05/27, 21:07
سلام محسن جان و بابک عزیز
هفته نحس بورس هم باز به پایان رسید به امید بهبود در هفته بعدی
آقا ما وپست و وصنعت رو منفی کامل برداشتیم نظرتون چیه؟
هر دو گزينه هاي خوبيه دوست عزيزم

محسن نظري
2011/05/27, 21:09
با سلام و درود خدمت استاد عزیز جناب نظری

محسن جان می خواستم نظرتونو در مورد تحلیل تکنیکال زیر نوشته شده سعید درخشانی در سایت بورکس بدونم ...راستش من از تکنیکال چیزی نمیدونم ولی اگه تکنیکالی که پشتوانه بنیادی داشته باشه به راحتی از کنارش نمیگذرم .
محسن جان تحلیل زیر برای بازار ،از یک صعود صحبت میکنه.. صعودی که شاید اسمشو بذاریم حباب همون حبابی که من بی صبرانه منتظرش بودم !! اما با اتفاقات اخیر نقش بر آب شد .....

نمودار تکنیکال جناب درخشانی همچنان نشان دهنده رشد انفجاری و کاملا امیدوار کننده هست(به نام موج پنجم)...

خیلی دوس دارم تحلیل شما رو بدونم که آیا آیتم بنیادی وجود داره که این رشد انفجاری اتفاق بیوفته ؟؟؟
آیا این افت و ریزش ها قراره به یه فنر فشرده شده تبدیل بشه ؟؟؟

چه خبر یا حرکتی قراره این فنر رو رها کنه؟؟؟(سناریو ها چی میتونه باشه؟؟)

آیا این حمایت های سران اقتصادی کشور قراره با تاخیر در این روند صعودی خودشو نشون بده ؟؟؟

خیلی دوس دارم با نگاه به واقعیت های اطراف بازار و کشور به این نتیجه برسیم که آیا فاند مناسب برای این حرکت انفجاری وجود داره یا نه؟؟؟

از دوستان تکنیکالیست جناب هالی ، بابک ، پانی ، راشین و زهره عزیز و بقیه اساتید هم خواهش میکنم در نقد و بررسی این تحلیل تکنیکال ما رو همراهی کنن ...که آیا در تفکرات ذهنی و نمودار های شما هم این موج شماری و این روند دیده میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر شخصی من بحث این روزها فقط یک سهم و یک گروه نیست .... نتیجه گیری در کلیت بازاره!!!

از محسن و بابک عزیز هم سپاس گذارم که این برگ از دفتر بورسی رو در اختیار من قرار دادن که این مطالب رو قرار بدم

تحلیل جناب درخشانی
با سلام

فکر میکنم اینکه وضعیت بازار چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار سهامداران بورس تهران هست , مهمترین دغدغه هر سرمایه گذاری در بورس باشه .
در این تاپیک جداگانه سعی کردم تا نتایج بررسی های خودم رو به صورت مکتوب در اختیار دوستان قرار بدم . امید وارم مفید واقع بشه . هر چند ذکر این نکته ضروری هست که تمامی مطالب بیان شده نظرات شخصی بنده هستد و میتونه اشتباه بشه مثل هر تحلیلی و هر تحلیلگری.

خب بریم به سر اصل مطلب و ابتدا از وضعیت فعلی بازار میگم . ابتدا باید شرایط حاضر رو درک کنیم و بدانیم در کجای کار قرار داریم ... وضعیت موجود رو شناسایی بکنیم و سپس به پیش بینی از وضعیت اینده بپردازیم و بر اساس پیش بینی خود بدان عمل بکنیم .

بررسی های بنده نشان داد که اکثر شرکتهای بازار در موج چهارم خود به سر میبرد . ( نه لزوما همه شرکتهای بازار ) موج اول بازار از سال 82 شروع شده و کشان کشان تا سال 83 ادامه داشته هست . برخی از شرکتها و گروه هازودتر موج اولشان را تمام کرده اند مثل خودرویی ها و برخی دیرتر ومثل سرمایه گذاری ها . بعد از ان وارد موج اصلاحی طولانی مدتی شدیم که خاصیت اکثر موج های دوم نیز همین میباشد . طولانی و خسته کننده که تا اواسط سال 87 ادامه داشته است . این موج ساختار پیچیده ای نیز داشته . به طوری که در اغلب موارد اصلاح های مرکب بوده .

و از سال 87 به مرور موج سوم اغاز شده که البته برخی از شرکتها هنوز انرا تمام نکرده اند و برخی در موج چهارم به سر میبرند . چون موج دوم ما طولانی و پیچیده بوده در نتیجه موج چهارم اصولا نمیتواند انچنان پیچیده و طولانی باشد و میتوان انتظار پایان سریع انرا داشت . محسابات بنده نشان میدهد که این موج اصلاحی میتواند تا اوایل شهریور سال 90 ادامه پیدا بکند . بعد از ان وارد موج 5 خواهیم شد .

ولی موج 5 چگونه میتواند باشد ؟ معمولا موجهای 5 و 1 به یکدیگر شباهت دارند . موج سوم در اکثر موارداکستند شده . مدت زمان تشکیل موج اول کوتاه و نوعشان شارپ بوده پس میتوان انتظار داشت موج 5 در زما کوتاهی مسیر زیادی را طی بکند .

یعی شاهد رشد قیمتها در قالب موج 5 در اکثر موارد باشیم .. رشدی سریع و با حجم معاملات شگفت انگیز .
مدت زمان موج 5 میتونه حداکثر 2 سال باشه ولی من فکر میکنم راه اصلی طی 6-9 ماه ابتدایی طی خواهد شد . بنابراین احتمال میدم طی 6 ماهه دوم سال 90 به همراه چند ماه ابتدایی سال 91 بورس روزهای رویایی داشته باشه .

از خاصیت های موج صعودی پیش رو میتوان به رشد سریع قیمتها و افزایش بسیار شدید حجم معاملات اشاره داشت . در این موج حالت هیجانی و امید واری مفرطی بازار رو فرا خواهد گرفت و تقریبا هر کوچه بازاری هم در خیابان ها صحبت از بورس و سرمایه گذاری در ان خواهد کرد ... ( همین اتفاق هم داشت میوفتاد که حادثا اخیر نذاشت!!!!)

بنده میزان تاثیر شرکتها رو بر شاخص تا حدی محاسبه کردم و با توجه به ضریب طلایی 61. درصد به حدود 8 الی 10 هزار واحد رشد دیگر در شاخص رسیدم که البته میتونه بیشتر هم باشه .
در این بین به نظرم خصوصی سازی هم عرضه های خوبی خواهد داشت . همچنین برخی شرکتها مثل سیمانی ها و ساختمانی ها از خواب بلند خواهند شد و روز های خوشی را خواهند داشت . احتمالا سیمانی ها حرکت بسیار بزرگی را اغاز خواهند کرد و بازدهی های چند صد درصدی را نصیب سهامداران خود خواهند کرد .

همچنین گروه خودرو نیز پیشتاز خواهد ماند و اکثر شرکتهای این گروه رشدی 100 درصدی خواهند داشت نسبت به قیمتهای امروز ..

شرکتهای سرمایه گذاری و معدنی ها نیز از رشد خوبی برخوردار خواهند بود
ولی فعلا چاره چیست ؟ ایا قیمتها باز هم افت خواهند داشت . جواب بله هست . ولی تقریبا اکثر راهی را که باید میامدند امده اند ( اکثر شرکتها و نه لزوما همه انها ) و از این به بعد یواش یواش باید منتظر ورود انها به یک رالی صعودی تصحیحی باشیم که احتمالا 15 تا 20 درصد با قیمتهای فعلی فاصله داشته باشند . سپس با ورود به مجامع موج c خود را خواهند ساخت و به دنبال ان نیز کمی احتمالا منفی خواهند بود. احتمالا تا اوایل شهرویور بازار شل باشه ولی این ارامش قبل از طوفان خواهد بود . البته حتما میدانید که موج 5 موج خطرناکی هم هست و باید به موقع از بازار خارج شد ..

همیشه رسم بوده که نیم سال ابتدایی سال پر رونق باشه و نیم سال پایانی سال کم رونق ولی شاید امسال این سنت هم بشکنه !

این نظر بنده بود . اگر روزی احساس بکنم نظرم فیلد شد حتما اطلاع رسانی خواهم کرد . در ضمن منتظر نقد دوستان عزیزم نیز خواهم بود . همچنین چند بار هم گفتم این بررسی در مورد اکثر شرکتها صادق هست ولی نه همه ی انها .

در ادامه سعی خواهم کرد در مورد شرکتهایی که میتونند از بالاترین بازدهی برخوردار باشند بیشتر بگم ..

شماتیکی از وضعیت ترسیمی رو در تصویر پیوستی ارسال کردم ..

http://forums.boursy.com/ (http://up.iranblog.com/)
قطعا دوست عززيم به نظر بنده پتانسيل هاي بنيادي انقدر موجود است كه بايد از همان اول سال تا حداقل بعد از انتشار گزارشات 3 ماهه بازار مثبت ميشد فعلا پتانسيل مجامع از بين رفت اما پتانسيل گزارشات 3 ماهه پابرجاست كه ميتواند بازار را با رشد خوبي همراه سازد

محسن نظري
2011/05/27, 21:15
خوب درسته ولی من سوالم یه چیز دیگه بود.قیمت واقعی دلار الان تو کشور ما چنده؟بانک مرکزی 1060 زده و بیشترینشم همین بوده
خب بابك جان قيمت پيشبيني شركت براي كل سال ميباشد و ميانگين كل سال است ممكن است تا پايان سال دلار به سطوح 1200 تومان و ميانگين سال 90 1150 تومان برسد اگر رسدي كه هيچ اگر نرسد فروش بخش صادرات شركت البته با فرض ثبات قيمتهاي صادراتي با كاهش مواجه خواهد شد

محسن نظري
2011/05/27, 21:18
بين المللي محصولات پارس
شپارس سود سال 90 خود را 259 ريال اعلام كرده است شركت از يك طرف با افزايش نرخ 10-15 درصدي نرخ محصولات خود و از يك طرف با افزايش نرخ مواد اوليه خود و افزايش نرخ ارز مواجه شده است اما به نظر ميرسد افزايش نرخ اعمالي بر افزايش نرخ مواد اوليه غلبه كرده و در نهايت موجب افزايش سود ناخالص شركت شود كه با توجه به جاشيه سود پايين شركت ميتواند تعديل عايدي خوبي را به همراه اورد
شركت به تازگي و در زمستان سال گذشته طرح توسعه خود را با افزايش ظرفيت 5 برابري به نسبت ظرفيت و كارخانه قبلي به مرحله افتتاح نمود لازم به ذكر است كارخانه قبلي شركت متوقف و قرار است كارخانه قبلي بفروش برسد كه از اين طريق نيز سود خوبي حاصل خواهد شد
اما كارخانه فعلي با افزايش ظرفيت 5 برابري به توليد رسيده است كه براي رسيدن به ظرفيت نهايي احتياج به افزايش گردش نقدينگي دارد همچنين همچنين هزينه هاي مالي بالا كه سالانه حدود 50-60 تومان به ازاي هر سهم ميشود شركت را مجاب به افزايش سرمايه نموده به همين ترتيب شركت گزارش توجيهي افزايش سرمايه 150 درصدي را از محل سود انباشته و از رقم 4 ميليارد تومان به رقم 10 ميليارد تومان را اجرايي خواهد كرد اين افزايش سرمايه پتانسيل هاي بسيار فراواني را براي شپارس ايجاد خواهد كرد
اول: باعث تسويه وامها و تسهيلات دريافتي شركت و در نتيجه كاهش هزينه هاي مالي و افزايش سوداوري شركت ميگردد
دوم: باعث افزايش گردش نقدينگي و افزايش توان شركت در خريد مواد اوليه در نتيجه توليد و فروش و افزايش سوداوري ميگردد
از معايب شركت وابستگي نسبتا بالا به واردات مواد اوليه و در نتيجه اسيب پذيري از افزايش نرخ ارز ميتوان نام برد همچنين افزايش شديد قيمت نفت و محصولات پتروشيمي در صورت تدام از ديگر تهديدات شركت به شمار خواهد امد
از مزاياي شركت افزايش 150 درصدي سرمايه از محل سود انباشته و افتتاح طرح توسعه با ظرفيت 5 برابر ظرفيت گذشته همچنين كاهش هزينه هاي مالي كه تاثير قابل توجهي در سود شركت دارد در كنار افزايش نرخ 10-15 درصدي اعمال شده ميباشد

بابک پناهی
2011/05/27, 22:05
خب بابك جان قيمت پيشبيني شركت براي كل سال ميباشد و ميانگين كل سال است ممكن است تا پايان سال دلار به سطوح 1200 تومان و ميانگين سال 90 1150 تومان برسد اگر رسدي كه هيچ اگر نرسد فروش بخش صادرات شركت البته با فرض ثبات قيمتهاي صادراتي با كاهش مواجه خواهد شد

خوب داداش من شرکت تو بودجش نرخ ارزو 1150 دیده.خوب؟ الانم دلار 1060 تومنه.یعنی 8% کاهش نرخ ارز الان داره این هر 5% تغییر نرخ ارز هم 88% سود شرکتو کم میکنه با این حساب الان شرکت رفته تو زیان؟؟؟؟!!!!!!
تو 3 ماه حداکثر قیمت دلار بانک مرکزی 1060 بوده!!!

اقلیدس
2011/05/27, 22:29
اقای نظری اگر وپست افزایش سرمایه دهد میتواند گینی را که بانک ارین بعد از افزایش نصیب سهامدارانش کرد را تکرار کند؟

بابک پناهی
2011/05/27, 22:39
برای فردا شاهد صف خرید و برگشت بازار به احتمال زیاد خواهیم بود و شرکتهای معدنی و رویی و همچنین نفتی ها با افزایش قیمت باید روبرو بشن مگر اینکه زلزله 10 ریشتری بیاد ...

محسن نظري
2011/05/27, 23:09
خوب داداش من شرکت تو بودجش نرخ ارزو 1150 دیده.خوب؟ الانم دلار 1060 تومنه.یعنی 8% کاهش نرخ ارز الان داره این هر 5% تغییر نرخ ارز هم 88% سود شرکتو کم میکنه با این حساب الان شرکت رفته تو زیان؟؟؟؟!!!!!!
تو 3 ماه حداکثر قیمت دلار بانک مرکزی 1060 بوده!!!
نه بابك جان زيان نميره اول بايد ديد قيمت فروش محصولاتش چقدر بوده براي مثال ممكنه تو 3 ماهه قيمت فروش محصولات صادراتي بيشتز از قيمت پيشبيني شركت بوده مثبا شركت پيشبيني فوش هر تن 100 دلار را داشته قيمت هاي واقعي 110 دلار بوده همين امر اختلاف ارزي را پوشش ميدهد

محسن نظري
2011/05/27, 23:13
اقای نظری اگر وپست افزایش سرمایه دهد میتواند گینی را که بانک ارین بعد از افزایش نصیب سهامدارانش کرد را تکرار کند؟
به شما قول ميدهد يكسال پس از افزايش سرمايه تا سطح 400 ميليارد تومان قيمت پست بانك در محدوده قيمتي وكار فعلي باشد ببينيد به ازاي هر سهم چقدر بازدهي ميشود به اينها پتانسيل معامله عمده را نيز اضافه نماييد.........
پست بانك را از هيچ نظري چه شعبه چه منابع ارزان قيمت چه پتانسيل افزايش سرمايه چه پتانسيل معامله عمده با هيچ بانكي نميتوان مقايسه كرد....
الان يك بانك بخواهد بدون هيچ شعبه اي و بدون هيچ برندي تاسيس شود حداقل 400 ميليارد تومان سرمايه ميخواهد تازه يكي دو سال اول زيانده يا سود اندك خواهد داشت حال پست بانك با اين همه پتانسيل بايد ارزش بازارشتنها 340 ميليارد تومان باشد؟؟؟؟
بازار مجنون ما زماني به ارزش و بازدهي اين بانك پي خواهد برد كه قيمت سهم حداقل 100 درصد قيمت فعلي شده باشد

محسن نظري
2011/05/27, 23:17
بنده فردا اخرين خريد وپست خود را انجام خواهم داد انشالله وام بنده در هفته پيش رو اماده شود و پست در همين محدوده باشد پرونده پست را خواهم بست و خيالم راحت خواهد شد....

mehran
2011/05/28, 00:37
محسن جان پیام خصوصی بهت نمیرسه در این حد بگم بحث سود بالای 20 تومانه .....eps .....

پیام رسید میگم چجوریه اما از فرصت بازار خراب میشه استفاده کرد

وحید 20
2011/05/28, 02:41
بنده فردا اخرين خريد وپست خود را انجام خواهم داد انشالله وام بنده در هفته پيش رو اماده شود و پست در همين محدوده باشد پرونده پست را خواهم بست و خيالم راحت خواهد شد....
به نظرم به زودی خبر افزایش سرمایه وپست بیاد که با توجه به شناوری کم سهم صف خرید با عرضه قطره چکانی میشه

محسن نظري
2011/05/28, 07:45
محسن جان پیام خصوصی بهت نمیرسه در این حد بگم بحث سود بالای 20 تومانه .....eps .....

پیام رسید میگم چجوریه اما از فرصت بازار خراب میشه استفاده کرد
ممنونم مهران حان باي حساب پس حداقل 100-120 را خواهد ديد;)

محسن نظري
2011/05/28, 07:47
به نظرم به زودی خبر افزایش سرمایه وپست بیاد که با توجه به شناوری کم سهم صف خرید با عرضه قطره چکانی میشه
كاملا موافقم وحيد جان تنها يكي از دو پتانسيل معامله عمده يا افزايش سرمايه فعال شود تمام است.....

مهدی64
2011/05/28, 07:59
سلام جناب نظری نصف فاراکمو بامپنا عوض کنم ؟

محسن نظري
2011/05/28, 08:06
در حال خريد پست

rojan
2011/05/28, 08:07
با سلام

دل خوش از آنيم که حج ميرويم
غافل از آنيم که کج ميرويم
کعبه به ديدار خدا ميرويم
او که همينجاست کجا ميرويم
حج بخدا جز به دل پاک نيست
شستن غم از دل غمناک نيست

به نظر میاد میخواهند بازار را مثبت کنند:d
راستی جلسه ای که پنج شنبه قرار بود اقای قالیباف با سازمان بورس داشته باشد انجام شد ؟
میگویند بازار 20 درصد رشد خواهد کرد و پس از ان ریزش
کلاغه خبر اورده من فقط گفتم;;)

محسن نظري
2011/05/28, 08:08
سلام جناب نظری نصف فاراکمو بامپنا عوض کنم ؟
بد نيست دوست عزيزم

محسن نظري
2011/05/28, 08:16
با سلام

دل خوش از آنيم که حج ميرويم
غافل از آنيم که کج ميرويم
کعبه به ديدار خدا ميرويم
او که همينجاست کجا ميرويم
حج بخدا جز به دل پاک نيست
شستن غم از دل غمناک نيست

به نظر میاد میخواهند بازار را مثبت کنند:d
راستی جلسه ای که پنج شنبه قرار بود اقای قالیباف با سازمان بورس داشته باشد انجام شد ؟
میگویند بازار 20 درصد رشد خواهد کرد و پس از ان ریزش
کلاغه خبر اورده من فقط گفتم;;)
جلسه ظاهرا برگزار شده و توافقاتي هم صورت گرفته......

punisher
2011/05/28, 08:19
بابک و محسن جان حالا تحلیلتون از تجهیزاتی ها چیه؟

rojan
2011/05/28, 08:20
دوستان به خاطر توافقات با سازمان بورس و انشالله مثبت شدن بازار و با اجازه اقای نظری

از غضنفر میپرسن : حضرت محمد کی به رسالت رسید ؟ میگه نمی دانم من سید خندان پیاده شدم:d;)

محسن نظري
2011/05/28, 08:33
دوست عزيزم و دوستان عزيز تحليل هر روز تغيير پيدا نميكند كماكان نظر قبلي بنده استوار است بنده انتظار برگشت قيمتي و يك موج صعودي را از تجهيزات دارم حال كجا ميخواهند برگردند نه دست تحليلگر است نه دست بازار برخي از ما بهترون بايد اون پايين با كد شخصي بخرند بعد سهم را برگردانند

rojan
2011/05/28, 08:35
به نظر من دیدن این مارکت نه تنها به سیستم عصبی که به سیستم ایمنی هم آزار میرساند
پس بای تا های

fanni
2011/05/28, 08:45
آخرین خبرهای بازار و شرکتها را در سایت زیر بخوانید( بزودی سایت جدید تحلیل بورس آماده ختمتگذاری میشود )

http://www.boursebazebartar.mihanblog.com

iq_son
2011/05/28, 08:49
خرید مپنا آقا این مپنا چرا دوباره صف فروش شد!

رهگذار
2011/05/28, 08:54
دوست عزيزم بوعلي از ديد بنيادي پتانسيل هاي خوب و ارزش ذاتي بالايي دارد اين سهم با فروش زمين ايت الله كاشاني و برگشت ذخاير خود با تعديل عايدي خوبي مواجه ميباشد همچنين سرمايه گذاريهاي خوبي در بخش مستغلات نموده و مهمتر انكه شركتهاي خارج بورسي خوبي دارد و امسال يك شركت غير بورسي شركت به توليد خواهد رسيد كلا هدف سهم را سطوح قيمتي 100 و 120 تومان ميدانم
تشکر از تحلیل زیباتون اقای نظری.لطفا نام شرکت مورد نظر را میشه بفرمایید؟

punisher
2011/05/28, 09:03
محسن جان خرید ح مپنا چگونه است؟
چه قیمتی مناسب خرید یا فروش هستش؟
ممنون

hiva
2011/05/28, 09:08
سلام به همه دوستان
منم امروز دیگه طاقت نیاوردم و پست بانک رو 610 خریدم . ..... خدا به خیر کنه
البته روی 1081 هم قبلا خرید دارم
تا ببینیم چی پیش آید

محسن نظري
2011/05/28, 09:08
دوستان عزيز همانطور كه گفتم تنها بايد به دنبال خريد با ديد ميان مدت و سهامداري باشيد ديگر ان روزها كه بازار نوسان بدهد و مثبت پي در پي باشد به نظر بنده حداقل تا دو سال ديگر وجود نخواهد داشت چند سال طول كشيد تا اعتماد به بازار برگردد در ظرف يك ماه اين اعتماد از بين رفت نتيجه اين از بين رفتن اعتماد شد كاهش شديد حجم معاملات پس خريد و فروش هايتان را با ديد ميان مدت انجام دهيد تا متضرر نشويد

علامه
2011/05/28, 09:10
سلام به همگی
پست بانک خرید شد

محسن نظري
2011/05/28, 09:17
تشکر از تحلیل زیباتون اقای نظری.لطفا نام شرکت مورد نظر را میشه بفرمایید؟
از پتانسيل هاي شركت در بخش شركتهاي غير بورسي ميتوان به شركت فسفات كارون اشاره داشت بوعلي مالك 24.5 درصد اين شركت ميباشد فسفات كارون با ظرفيت سالانه 50 هزار تن سديم تري پلي فسفات تنها توليد كننده اين محصول در ايران خواهد شد اين شركت به زودي راه اندازي شده وس ود خوبي را نصيب بوعلي خواهد كرد
از پتانسيل هاي ديگر شركتهاي غير بورسي بوعلي ميتوان به پتانسيل شركت در مالكيت بانك دي اشاره داشت بدين ترتيب كه شركت سرمايه گذاري پاك انديشانكه در مالكيت 63 درصدي بوعلي ميباشد داراي 3.6 درصد از سهام بانك دي است و بدين ترتيب بوعلي از اين طريق مالك 1.8 درصدي بانك دي خواهد شد با گسترش بانك دي و سوداور شدن فعاليتهايش انتظار سود خوبي براي بوعلي ميرود
از پتانسيل هاي ديگر شركت مالكيت 7 درصدي در پتروشميران ميباشد پتروشميران مالك 51 درصدي پتروشيمي جم بزرگترين الفين جهان است انتظار داريم طي سال جاري از اين شركت سود خوبي نصيب بوعلي شود

محسن نظري
2011/05/28, 09:18
محسن جان خرید ح مپنا چگونه است؟
چه قیمتی مناسب خرید یا فروش هستش؟
ممنون
بنده خريد در همين قيمتها به صورت پله اي را مناسب ميدانم

علامه
2011/05/28, 09:24
دوستان عزیز
نهایت افت وپست رو کجا میدونن برای اضافه کردن
فروشنده پایین نمیاد این نشون میده دیگه انچنان فروشنده ای نداره و با برگشت بازار برمیگرده سریع درسته؟
ممنون

punisher
2011/05/28, 09:24
بنده خريد در همين قيمتها به صورت پله اي را مناسب ميدانم
ممنون

punisher
2011/05/28, 09:27
بوعلی اظافه شد.

punisher
2011/05/28, 09:35
محسن جان آیا صلاح هست دوباره بوعلی اظافه کنم.

frouzan
2011/05/28, 10:28
دوستان معاملات شاراك را نگاه كنيد.

مهدی64
2011/05/28, 10:38
حق مپنارو امروز بفروشیم؟

بابک پناهی
2011/05/28, 10:44

سلام

punisher جان همون قبله هست متاسفانه

بابک پناهی
2011/05/28, 11:09
تحلیل جدید مپنا:

خوب با توجه به اینکه بازار شدیدا ریزشی هست و موج 4 مپنا نیز در داخا موج 1 تقریبا نفوذ کرده موج شماری اینجا هم تغییر کرد بطوری که موج 4 قرار بود تموم بشه و بریم موج 5 از 5 بزرگ...ولی نشد و موج 1 و 2 و 3 در قالب abc از موج b فلت تشکیل شد که الان 5 موج نزولی باید تشکیل بشه که تا موج c فلت کامل بشه که موج 1 و 2 و 3 تقریبا شکل گرفته و الان باید برگشت موقت داشته باشیم تا موج 4 هم تشکیل بشه بعدش آخریم موج نزولی تشکیل خواهد شد که فکر نمیکنم زیاد باشه چون احتمال بسیار زیاد از محدوده 320 موج اصلاحی تموم بشه بعدش مطمئن باشید بازار کاملا صعودی خواهد بود.( اگر Running Flat باشه اینجوری خواهد شد ولی اگر Irregular باشه تا محدوده 300 و حتی زیر 300 هم نفوذ خواهیم داشت ولی احتمال وقوع این حالت کمه!)

http://031.img98.net/out.php/i355817_rmpna11.png
http://031.img98.net/out.php/i355917_rmpna12.png

محمود شریعت
2011/05/28, 12:11
تحلیل جدید مپنا:

خوب با توجه به اینکه بازار شدیدا ریزشی هست و موج 4 مپنا نیز در داخا موج 1 تقریبا نفوذ کرده موج شماری اینجا هم تغییر کرد بطوری که موج 4 قرار بود تموم بشه و بریم موج 5 از 5 بزرگ...ولی نشد و موج 1 و 2 و 3 در قالب abc از موج b فلت تشکیل شد که الان 5 موج نزولی باید تشکیل بشه که تا موج c فلت کامل بشه که موج 1 و 2 و 3 تقریبا شکل گرفته و الان باید برگشت موقت داشته باشیم تا موج 4 هم تشکیل بشه بعدش آخریم موج نزولی تشکیل خواهد شد که فکر نمیکنم زیاد باشه چون احتمال بسیار زیاد از محدوده 320 موج اصلاحی تموم بشه بعدش مطمئن باشید بازار کاملا صعودی خواهد بود.( اگر Running Flat باشه اینجوری خواهد شد ولی اگر Irregular باشه تا محدوده 300 و حتی زیر 300 هم نفوذ خواهیم داشت ولی احتمال وقوع این حالت کمه!)

ممنون بابك جان. بسيار عالي بود.
تحليلت در اين بازار غم انگيز و سنگين كمي باعث دلگرميمان شد.

Mousavi
2011/05/28, 12:31
با سلام خدمت اساتید عزیز آقای نظری و جناب پناهی
آقای نظری بنده امروز سنگین بوعلی خریدم
شما هدف 1000 ریال رو در چه بازه زمانی میبینید
به نظر بنده فردا باید آخرین روز اصلاح باشه
میشه نظرتون رو بگین تا از اطلاعاتتون استفاده کنیم
آیا بیشتر هم میتونه اصلاح بشه ؟؟
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/86.png

حامد24
2011/05/28, 12:36
بعد از تمام شدن بازار خسته کننده و کم رمق امروز دیدن یک بازی فوتبال ناب خالی از لطف نیست
به امید پیروزی بارسا
محسن جان بارسایی هستی دیگه .

mehran
2011/05/28, 15:32
یه چیز جالب حامد جان من از بچگی طرفدار بارسا بودم اما نمیدونم چرا امشب حال میکنم منچستر ببره.......

بابک پناهی
2011/05/28, 16:16
یه چیز جالب حامد جان من از بچگی طرفدار بارسا بودم اما نمیدونم چرا امشب حال میکنم منچستر ببره.......

من از بچگی کشته مرده منچستر بودم .پیتر اشمایکل رایان سایپا ببخشید رایان گیگز پل اسکولز اریک کنتونا و ... ولی بارسارم خیلی دوس دارم امشبم دوس دارم بارسا ببره چون بازیش خیلی روونتر از بقیه تیمهای دنیاست

آریو
2011/05/28, 16:22
من از بچگی کشته مرده منچستر بودم .پیتر اشمایکل رایان سایپا ببخشید رایان گیگز پل اسکولز اریک کنتونا و ... ولی بارسارم خیلی دوس دارم امشبم دوس دارم بارسا ببره چون بازیش خیلی روونتر از بقیه تیمهای دنیاست

بابک جان یه تاپیک فوتبالی باز کن من یه عکس از ترکیب جدید بارسا بذارم ...امشب قراره با این ترکیب بازی کنه ...دیدیش؟؟؟؟؟؟؟؟//

soroush
2011/05/28, 16:26
حق مپنارو امروز بفروشیم؟
این حق تقدم رو چجوری دریافت کردید؟

وحید 20
2011/05/28, 16:29
شركت زيمنس: كمپرسوري به پالايشگاه آبادان نفروخته ايم كه منفجر شود!

شركت آلماني زيمنس اعلام كرد كه انفجار اخير در فاز سوم طرح توسعه پالايشگاه آبادان در اثر خرابي كمپرسور ساخت اين شركت نبوده است.

به گزارش عصر ايران "الكساندر بكر" سخنگوي كمپاني زيمنس آلمان ضمن اعلام اين مطلب با ارسال اي ميلي به خبرگزاري بلومبرگ ، گفت: "شركت ما هيچ كمپرسوري به طرح توسعه فاز سوم پالايشگاه آبادان نفروخته است".

پيش از اين برخي رسانه هاي ايران اعلام كرده بودند كه انفجار سه روز پيش در پالايشگاه آبادان ناشي از اختلال در كار كمپرسوري بوده است كه ساخت شركت آلماني زيمنس بوده است.

بابک پناهی
2011/05/28, 16:42
بابک جان یه تاپیک فوتبالی باز کن من یه عکس از ترکیب جدید بارسا بذارم ...امشب قراره با این ترکیب بازی کنه ...دیدیش؟؟؟؟؟؟؟؟//

اینجا بزارید ممنون میشم

http://forums.boursy.com/showthread.php?128-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B4/page3

محسن نظري
2011/05/28, 17:38
دوستان عزیز
نهایت افت وپست رو کجا میدونن برای اضافه کردن
فروشنده پایین نمیاد این نشون میده دیگه انچنان فروشنده ای نداره و با برگشت بازار برمیگرده سریع درسته؟
ممنون
بنده فكر ميكنم نهايتا 550 تومان البته فردا بنده با وام اخرين خريد پست را خواهم كرد امروز نيز نشان داد كه با كوچكترين مثبتي توانايي حتي صف خريد را دارد

محسن نظري
2011/05/28, 17:39
محسن جان آیا صلاح هست دوباره بوعلی اظافه کنم.
بنده در اين قيمتها سهم را كم ريسم و مناسب ميدان تنها مشكل بوعلي سهامدار عمده و مشكلات مالي سهامدار عمده اش ميباشد وگرنه اگر سهامدار درست و حسابي داشت الان قيمتش بايد 100 تومان ميشد

محسن نظري
2011/05/28, 17:40
دوستان معاملات شاراك را نگاه كنيد.
فروزان جان به نظر بنده شاراك نيز از ان دسته سهامي است كه با رشد و انجار قيمتي مواجه خواهد شد بنده انتظار تعديل عايدي و رشد بسيار خوبي را از سهم تا گزارش 3 ماهه دارم

محسن نظري
2011/05/28, 17:41
حق مپنارو امروز بفروشیم؟
به نظر بنده خير دوست عزيزم بهتر است نگه داريد

رهگذار
2011/05/28, 18:10
اقای نظری ورود پتروشیمی امیر کبیر تاثیری بر ان ای وی بوعلی دارد؟

frouzan
2011/05/28, 18:23
استاد شاراك امروز هم 2000000صف خريد داشت . توي اين بازار خيلي عجيب بود...دارند جمعش ميكنند. بتانسيل سهم بالاست.

محسن نظري
2011/05/28, 19:23
با سلام خدمت اساتید عزیز آقای نظری و جناب پناهی
آقای نظری بنده امروز سنگین بوعلی خریدم
شما هدف 1000 ریال رو در چه بازه زمانی میبینید
به نظر بنده فردا باید آخرین روز اصلاح باشه
میشه نظرتون رو بگین تا از اطلاعاتتون استفاده کنیم
آیا بیشتر هم میتونه اصلاح بشه ؟؟
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/86.png
از نظر بنيادي و پتانسيل هاي بنيادي نيز بنده اخرين منفي بوعلي را در همين قيمتها ميدانم بوعلي منتظر يك خبر مثبت است شايد راه افتادن طرح فسفات كارون يا مثبت شدن جو سرمايه گذاريها بتواند بوعلي 100 توماني را رقم بزند

محسن نظري
2011/05/28, 19:25
بعد از تمام شدن بازار خسته کننده و کم رمق امروز دیدن یک بازی فوتبال ناب خالی از لطف نیست
به امید پیروزی بارسا
محسن جان بارسایی هستی دیگه .
حامد جان اون زمان جوونيهامون طرفدار ليورپول بودم اما الان خيلي وقته از دنياي فوتبال جدا افتادم ولي امشب دوست دارم بارسا ببره از بازيهاي زيباي بارسا لذت ميبرم

امپراتور7
2011/05/28, 19:26
محسن جان با توجه به پوشش زیان شسم و رسیدن به سود نظرتون روش چیه؟ البته سود غیر غملیاتی و خب ایا نمیتونه در کوتاه مدت رشدی داشته باشه؟ ممنون میشم نظر شمارم بدونم :x

محسن نظري
2011/05/28, 19:27
اقای نظری ورود پتروشیمی امیر کبیر تاثیری بر ان ای وی بوعلی دارد؟
خير دوست عزيزم سهام چنداني بوعلي از اميركبير نداره

محسن نظري
2011/05/28, 19:29
استاد شاراك امروز هم 2000000صف خريد داشت . توي اين بازار خيلي عجيب بود...دارند جمعش ميكنند. بتانسيل سهم بالاست.
بايدم جمعش كنند سهمي كه پتانسيل تعديل عايدي حداقل 30-40 درصدي را دارد در اين قيمتها بايدم جمع شود

محسن نظري
2011/05/28, 19:30
محسن جان با توجه به پوشش زیان شسم و رسیدن به سود نظرتون روش چیه؟ البته سود غیر غملیاتی و خب ایا نمیتونه در کوتاه مدت رشدی داشته باشه؟ ممنون میشم نظر شمارم بدونم :x
امپراطور عزيز زيان را پوشش عملياتي نداده درامد فروش زمين بود كه ميخواستن سال قبل بفروشن انداختن براي امسال رشد سال قبل هم به خاطر اين قضيه و سفته بازيه يه گروه بود بنده نظرم به هيچ وجه مساعد نميباشد

حامد22
2011/05/28, 19:59
بیچاره شدم . خدا باعث و بانی رو نیامرزه . هر روز شاهد اب شدن اصل سرمایه هستم و کاری از دستم بر نمیاد . اگر فردا هم بازار منفی باشه سکته میزنم . اگر دیگر مطلبی ارسال نکردم لطفا برای شادی روحم برام فاتحه بخونید . البته اگر امشب را به صبح برسونم .

iq_son
2011/05/28, 20:03
دوستان عزیزم امروز از اون روزایی بود که سرمایه گذار واقعی از بورس باز مبتدی تشخیص داده می شد!
به قول داداش محسن ما باید با دید بلند مدت بخریم
من که امروز تا آخرین ریال پولمو خرید کردم تمام!
حالا دیگه تا دو سه ماه باید دور دید زدن سهما رو خط بکشم تا خدایه نکرده سکته نکنم(شوخی)
سبد من 50% مپنا 30% وصنعت 10%غدیر 5% وپست 5% فاراک

LEON
2011/05/28, 21:20
سلام به همه دوستان
من یک هفته برای استراحت رفتم سفر و چون خرید هام و کرده بودم و میان مدت بود.بازار و رصد نکردم.
الان احساس اصحاب کهف رو دارم.:)

محسن نظري
2011/05/28, 21:26
سلام به همه دوستان
من یک هفته برای استراحت رفتم سفر و چون خرید هام و کرده بودم و میان مدت بود.بازار و رصد نکردم.
الان احساس اصحاب کهف رو دارم.:)
گل گفتي دوست عزيزم كار خيلي خوبي كردي انقدر دوست دارم الان كه موقيعت است تا اخر هفته برم شمال يك ويلا كنار دريا و تا جمعه بعد از ظهر خوش باشم و بي خيال دنيا.....
راستي چرا من شكلكهام فعال نيست؟؟؟؟

LEON
2011/05/28, 21:31
اساتید این سبدم واسه میان مدت خوبه؟
1.وصنعت 34% خرید 120
2.فاراک 28% خرید 250 ای وای من
3.وامید 19% خرید 700
4.وپست 19% میانگینی از 1050 و 615 =780

Mousavi
2011/05/28, 21:41
محسن جان یه سوال حیاتی !
نظرت در مورد سبد زیر برای ورود در بازار فردا و پس فردا چیه ؟
فرآور
کهرام
مپنا
تمحرکه
موتوژن
کروی
با هرکدوم که موافق نبودی ادیتش کن

LEON
2011/05/28, 21:42
سلام و ارادت مخصوص
واسه منم فعال نیس.کلک رشتی زدم.تایپش یادم بود.تایپ کردم,بعد از ارسال خودش درس شد.
اول ماه یادتونه.نظرتون این بود این داستان سر دراز داره و خروج موقت چاره کاره.
پیش بینی درست بود,الان چه باید کرد.؟

وحید 20
2011/05/28, 22:06
دومين كنفرانس خبري رييس جمهور در سال جاري روز سه شنبه دهم خرداد ماه با حضور اصحاب رسانه هاي داخلي و بين المللي برگزار ميشود.
دكتر محمود احمدينژاد در اين نشست خبري كه سه شنبه هفته جاري تشكيل خواهد شد به سوالات خبرنگاران داخلي و خارجي در حوزه هاي مختلف پاسخ ميدهد.

محسن نظري
2011/05/28, 22:45
اساتید این سبدم واسه میان مدت خوبه؟
1.وصنعت 34% خرید 120
2.فاراک 28% خرید 250 ای وای من
3.وامید 19% خرید 700
4.وپست 19% میانگینی از 1050 و 615 =780
سبدتون عاليه دوست عزيزم

محسن نظري
2011/05/28, 22:48
محسن جان یه سوال حیاتی !
نظرت در مورد سبد زیر برای ورود در بازار فردا و پس فردا چیه ؟
فرآور
کهرام
مپنا
تمحرکه
موتوژن
کروی
با هرکدوم که موافق نبودی ادیتش کن
من با موتوژن و كهرام و كروي فعلا موافق نيستم سهام بهتري نيز هستند البته اينها هم بد نيستند اما سهام پر بازده تري نيز ميتوان براي فردا شكار كرد

محسن نظري
2011/05/28, 22:53
پاييز سال گذشته بود عمده سرمايه ام را از بازار خارج كردم و يك اپارتمان خريداري كردم گذشت و شد فروردين سال جاري پشيمان شدم كه اي كاش سرمايه ام را خارج نميكردم و حسابي از بازار در اسفند و فروردين نوسان گرفتم شد كمي هم تسه خريدم به خودم ميگفتم چرا تسه خيدم اما امروز با خودم ميگويم خوب شد اپارتمان خريدم و با خودم ميگويم چرا باقي مانده پولم را تسه نخريم و با خودم ميگويم بي خيال نوسانگيري بلند مدت كار ميكنم در اخر با خودم ميگويم متاسفم براي خودم كه در كشوري زندگي ميكنم كه انقدر اقتصادش مريض و بي ثبات است من نوعي بايد در عرض 2 ماه تصميم گيريم 180 درجه تغيير كند.....

Mousavi
2011/05/28, 22:53
محسن جان اگه صلاح میدنی نمودار سهمایی که گفتمو بذارم

محسن نظري
2011/05/28, 23:01
سلام و ارادت مخصوص
واسه منم فعال نیس.کلک رشتی زدم.تایپش یادم بود.تایپ کردم,بعد از ارسال خودش درس شد.
اول ماه یادتونه.نظرتون این بود این داستان سر دراز داره و خروج موقت چاره کاره.
پیش بینی درست بود,الان چه باید کرد.؟
الان يك بررسي نماييد اكر بازار بهتري سراغ داريد كه بازدهي خوبي دهد برويد در ان بازار ها اكر نه كمي دديگاهتان را تغيير داده و از كوتاه مدت به ميان مدت برسانيد و فرض نماييد در حال ساخت ساختماني هستيد يا داريد كارگاهي بنا ميكنيد يا در كشاورزي سرمايه گذاري كرده ايد و چند ماهي با سرمايتان كاري نداشته باشيد بنده بررسي كردم و بورس را حتي با همين شرايط در بلند مدت جذاب ارزيابي نمودم اگر خاطرتان باشد بترانس 1800 تومان بود گزارش توجيهي افزايش سرمايه اش منتشر شد گفتم با ديد ميان مدت براحتي ميتوانيد سالانه حداقل 40 درصد از اين سهم بازدهي كسب كنيد بترانس كه به يك ماه نرسيده 40 درصد را داد بقيه بازار هم همينه مطمئن باشيد سهم مناسب با ديد بلند مدت بخريد ضرر نخواهيد كرد همين فاراك را ميبينيد كه اينطور مفلوك شده يا همين پست اين سهمها بنده را ياد غدير 206 توماني مياندازند كه همه ميگفتند بيچاره شديم غدير كارش تمومه رفت 160 حالا غدير را ببينيد همين فاراك ما ميگويند براي 90 حدود 30 ميخواد اعلام كنه بماند كه من 38 تومان براي كل سال تخمين زدم 30 هم اعلام نمايد فارق از ساير پتانسيلهايش پي بر اي متوسط 8 هم بگيرد كه بيشتر ميگيرد 240 تومان خواهد شد حال اين وسط اگر فقط و فقط يك افزايش سرمايه دهد و كمي از بار ماليش كاسته شود قول ميدهم در سال 90 به سود 40 توماني هم خواهد رسيد پس همين فاراك را بنگريد تا پايان سال چقدر بازده يخواهد داد......

محسن نظري
2011/05/28, 23:02
محسن جان اگه صلاح میدنی نمودار سهمایی که گفتمو بذارم
بفرما دوست عزيزم

Mousavi
2011/05/28, 23:08
فرآور
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/88.png

گرانیت بهسرام
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/89.png

موتوژن
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/90.png

کروی
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/91.png

تمحرکه
http://forums.boursy.com/imported/2011/05/92.png

راشین
2011/05/28, 23:27
بیچاره شدم . خدا باعث و بانی رو نیامرزه . هر روز شاهد اب شدن اصل سرمایه هستم و کاری از دستم بر نمیاد . اگر فردا هم بازار منفی باشه سکته میزنم . اگر دیگر مطلبی ارسال نکردم لطفا برای شادی روحم برام فاتحه بخونید . البته اگر امشب را به صبح برسونم .

مگه چی دارید دوست عزیز و مهمتر اینکه مگر سرمایه تان قرضی بوده که اینقدر ناراحتید؟
مطمئن باشید هرچقدر هم ضرر کرده باشید در بلند مدت با خرید سهمه خوب با بنیادی قوی نه تنها اصل سرمایه خود را بازمی گردانید بلکه سود هم خواهید کرد و این ضررها فقط به یک خاطره تبدیل خواهد شد که برای شما حکم یک تجربه گرانبها را پیدا خواهد کرد

soroush
2011/05/29, 00:44
از این ایرانی ها که خیری نرسید ای کاش حداقل برد بارسا برکتی برای این بورس بحران زده باشد!!!

در ضمن برد بارسا رو به همه دوستان تبریک عرض می کنم..

LEON
2011/05/29, 04:03
محسن جان کاملا نظرتون رو درباره سرمایه گذاری طولانی درک میکنم.جالبه که کاری که پاییز پارسال انجام دادید رو من پاییز88 انجام دادم,از سود صبر 2 ساله ام روی سهم های معدنی.
پاییز پارسال بعد از یک سال دوری از بازار با سرمایه کمی شروع کردم و دیدم هم کمافسابق طولانی مدته.اما شرایط سیاسی مملکت به شدت نگران کننده است و البته این وسط گوشت قوربونی مردمن.اگه وضعیت به همین شکل پیش بره,تکرار تاریخ و بنی صدری شدن اوضاع دور از انتظار نیس و این روی همه ی کسب و کار ها تاثیر میزاره.با این تفاصیر دید من صبر کردن و امید داشتن به درست شدن اوضاع بود,برام نظر شما هم خیلی مهم بود که ظاهرا شما هم به اوضاع خوشبینید.حرفای شما باعث دلگرمی و قوت قلبه.ممنونم.
الله مع الصابرین

محسن نظري
2011/05/29, 08:04
در حال خريد اخرين قسمت وپست

frouzan
2011/05/29, 08:14
استاد نظرتان در مورد خريد شيران از صف فروش چيست.؟؟

peendar
2011/05/29, 08:19
سلام آقای نظری عزیز
ممکنه نظرتون رو نسبت به خرید بالاس د قیمتهای امروز بفرمایید .
ممنون از زحماتی که می کشید

راشین
2011/05/29, 08:20
در حال خريد اخرين قسمت وپست

محسن آخرش یا پولدار میشی یا میام زندان ملاقاتت
این اسمایلیها کجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟/

محسن نظري
2011/05/29, 08:20
استاد نظرتان در مورد خريد شيران از صف فروش چيست.؟؟
با ديد ميان مدت عاليه دوست عزيزم هدف سهم را اول 1800 و سپس بالاي 2000 تومان ميبينم

محسن نظري
2011/05/29, 08:21
سلام آقای نظری عزیز
ممکنه نظرتون رو نسبت به خرید بالاس د قیمتهای امروز بفرمایید .
ممنون از زحماتی که می کشید
دوست عزيزم از ديد بنيادي در اين قيمتها بر بالاس نظر خاصي ندارم به خصوص اينكه بلوك سهم نيز بي خريدار ماند

محسن نظري
2011/05/29, 08:22
محسن آخرش یا پولدار میشی یا میام زندان ملاقاتت
این اسمایلیها کجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟/
راشين جان دارم قماري ميكنم كه به برد ان 100 درصد مطمئنم
باز شما شك به شكوفاي كرديا

محسن نظري
2011/05/29, 08:24
طبق قانون هدفمند كردن يارانه ها اسمايلها هم سهميه بندي شده اسمايل مجاني نداريم هر اسمايلي هم بايد حق اشتراك و كارت اسمايل بگيريد....

LEON
2011/05/29, 09:01
استاد تسه,ماه های مختلف با هم چه فرقی میکنه؟
تسه بعد خرید قابل فروش دوباره هس یا حتما باید مصرف شه؟
مرسی

aidinnamazi
2011/05/29, 10:32
بلي مجدد قابل فروش است. منتها مدت اعتبار آنها تا دو سال ميباشد. (دليل تسه هاي مختلف هم اعتبار آنها بوده كه از تاريخ صدور به مدت دو سال قابل دادوستد و يا قابل استفاده هستند)

حامد24
2011/05/29, 11:00
میگویند سنگی را که یک دیوانه به چاه بیاندازد صد نفر آدم عاقل هم نمیتوانند ان را بیرون بیاورند
منتهی قضیه ما کمی فرق میکند بلایی که امروز سرمان امده کار یک دیوانه نیست کار دو دیوانه است و فکر نکنم کسی بتواند درستش کند .

محمود شریعت
2011/05/29, 11:03
میگویند سنگی را که یک دیوانه به چاه بیاندازد صد نفر آدم عاقل هم نمیتوانند ان را بیرون بیاورند
منتهی قضیه ما کمی فرق میکند بلایی که امروز سرمان امده کار یک دیوانه نیست کار دو دیوانه است و فکر نکنم کسی بتواند درستش کند .

بلايي كه امروز سر ما آمد از عدم هوشياري خودمان بوده.
من به شخصه فقط و فقط خودمو عامل ضرر هاي يك ماه اخيرم ميدانم و بس ...

حامد24
2011/05/29, 11:51
محمود جان شما شاید ولی من مقصر رو خودمان نمیبنم دلایل زیادی هم دارم اقتصاد ما کاملا وصل شده است به سیاست ما بطوری که با کوچکترین خبری منفی میشود وبا کوچکترین دستوری مثبت ، در تمامی بازارها تحلیل جوابگوست و با این روش جلو میروند چرا به بازار بورس ما کاری کرده اند که هیچ تحلیلی چه تکنیکال چه بنیادی جوابگو نیست ؟ قیمتهای جهانی فلزات غیر اهنی (مس و روی) روز چهارشنبه حدود2 درصد مثبت بودند ولی تمامی شرکتهای مرتبط با این فلزات (فاسمین فراور کروی فسرب) روند معکوسی داشتند و صف فروش بودند ! دیروز و امروز هم همین طور با انکه جهانی روی وقیمت دلار(که فراتر از بودجه ی پیش بینی شده ی این شرکتها ، شده است) رو جمعه با روند مناسبی به کار خود پایان داده بودند ولی دیدید که بازهم شرکتهای مرتبط چه روندی داشتند !!
همه اینها به کنار چرا امثال را سال جهاد اقتصادی نامگذاری میکند وباعث سوق دادن سرمایه های مردم به بازاری میشوند که هر روز بدتر از دیروز است ، جهاد اقتصاد این است؟ این که جهاد با اقتصاد است ؟ نه دوست عزیز مقصر ما نیستیم مقصر همان افراد نالایقی هستند که با تدابیری غلط ونداشتن برنامه ای درست و حساب شده سود سپرده بانکها را کاهش دادند وباعث شدند مردم سپرده های خودشان را از بانکها بیرون بکشند ونیجه ی ان این شود که این سرمایه ها یک روز به سوی بازار طلا برود و بازار سکه را داغ کند ویک روز روانه ی بازار ارز شود و بازار ارز و دلار را داغ کند البته کسی مخالف کاهش دادن سود بانکها نیست حرف این است که بعد از ان چه برنامه ی برای این سرمایه های بیرون امده داشتند که کاملا مشخص بود که ندارند ونخواهند داشت وبه عبارتی (اصلا نمیدانند که چه کار دارند میکنند)
به هرحال دوست عزیزم من مقصر را خودمان نمیدانم مقصر اصلی کسانی هستند که در این شرایط که هر روز بر شمار شرکتهای تحریم شده افزوده میشود عوض اینکه دست دوستی حتی به شکل ظاهری هم که شده بسوی هم دراز کنند به سر و کله ی هم میپرند وباعث چنین رخدادهایی در وضع اقتصاد و بازار سرمایه میشوند.
موفق باشید .

iq_son
2011/05/29, 12:56
سلام
آقا میگم از این دوستان خارجی خبری ندارین؟اونا که اومدن این فولاد رو رو 325 جم کردن!
میگن همشون برگشتنی تو هواپیما سکته رو زدن! بعد خدمه دیدن کاریش نمی شه کرد هواپما فرود اضطراری کرده تو بیابون ولشون کرده و برگشتن تهران!!!!!

محسن نظري
2011/05/29, 12:57
استاد تسه,ماه های مختلف با هم چه فرقی میکنه؟
تسه بعد خرید قابل فروش دوباره هس یا حتما باید مصرف شه؟
مرسی
دوست عزيزم فرقشان فقط از بعد زماني ميباشد هر تسه پس از انتشار 2 سال مهلت استفاده دارد
بله شما ميتوانيد تسه را خريد و فروش نماييد

محسن نظري
2011/05/29, 13:01
اتفاقا حامد جان بنده كاملا اين وضعيت امروز را تقصير خودمان ميدانم يه مدت امدند و سينه سپر كردند و محمود مردمي نژاد راه انداختند بعد انهايي هم كه داعيه ازادي داشتند چه كردند هيچي جوانهايمان يا كشته شدند يا به قول خودشان كهريزكي اب هم از اب تكان نخورد حالا كه بحث منافع پيش امده از روستايي كشاورز تا مجلسي سياستمدار صدايش درامده به قول دوستي تا در مملكت ما منفعت گرايي شخصي وجود دارد همين حايي هم هستيم از سرمان نيز زياد است....

PASHA
2011/05/29, 13:28
بااجازه استاد نظری وغذرخواهی از ایشان
نمی خواستم چیزی بگم ولی دیگه واقعا این بازار و کارهای سران این ئمملکت اعصابم را خط خطی کرده نه همش بخاطر پول و ضرر در بورس بلکه بخاطر این همه دورویی و اینکه ملت را ... گیرآوردند
این بازار دیگه بازار بشو نیست به همین راحتی ها
اگرهم مثبتش کنند تا بخواهد به پول ضرر جبران بشه یه دو سه ماهی کار می بره آن هم اگر شرایط سیاسی خوب بشه
به نظر تو این کش و قوس ها یک چیزخوب نمایان ترشد برای خیلی ها
فکرکنم همه معنی دیکتاتوری رادیگه باید خیلی خوب فهمیده باشند معنی ریاکاری فریب
به نظرمن ماالان درحال زندگی از برهه تاریخ می باشیم که همانند قرون وسطی در اروپابود
ماانفلابی کردیم که در بعضی از ویزگی هایش همانند انقلاب فرانسه یا انقلاب روسیه ای شد که به دیکتاتوری ناپلئون واستالین منجرشدند
اگرازهمان ابتدای انقلاب اصول دمکراسی واقعی که امثال بازرگان ودیگران به دنبالش بودند اجرامی شد وگول سیاست آخوندی را نمی خوردند
فکرش را بکنید ما الان کجابودیم که کشوری مثل ترکیه بیایند ودمکراسی خودشان را به عنوان دمکراسی برتر تو خاورمیانه مطرح کنندو الان باید دوباره ملت انقلاب کنند آن معلوم نیست به چه قیمتی وتا چه زمانی که این ملت دوباره بیدار شوند هرچنددورنیست آن زمان
و .....
وخلاصه باید منتظرباشیم ببینیم کی ا.ن رامی کشند پایین تا به شکرخوری می اندازنش

آخه تا کی ...

mjrezvan
2011/05/29, 13:32
سلام محسن جان نظرتون رو مرجان همچنان مثبته؟

امیرجون
2011/05/29, 13:56
محمود جان شما شاید ولی من مقصر رو خودمان نمیبنم دلایل زیادی هم دارم اقتصاد ما کاملا وصل شده است به سیاست ما بطوری که با کوچکترین خبری منفی میشود وبا کوچکترین دستوری مثبت ، در تمامی بازارها تحلیل جوابگوست و با این روش جلو میروند چرا به بازار بورس ما کاری کرده اند که هیچ تحلیلی چه تکنیکال چه بنیادی جوابگو نیست ؟ قیمتهای جهانی فلزات غیر اهنی (مس و روی) روز چهارشنبه حدود2 درصد مثبت بودند ولی تمامی شرکتهای مرتبط با این فلزات (فاسمین فراور کروی فسرب) روند معکوسی داشتند و صف فروش بودند ! دیروز و امروز هم همین طور با انکه جهانی روی وقیمت دلار(که فراتر از بودجه ی پیش بینی شده ی این شرکتها ، شده است) رو جمعه با روند مناسبی به کار خود پایان داده بودند ولی دیدید که بازهم شرکتهای مرتبط چه روندی داشتند !!
همه اینها به کنار چرا امثال را سال جهاد اقتصادی نامگذاری میکند وباعث سوق دادن سرمایه های مردم به بازاری میشوند که هر روز بدتر از دیروز است ، جهاد اقتصاد این است؟ این که جهاد با اقتصاد است ؟ نه دوست عزیز مقصر ما نیستیم مقصر همان افراد نالایقی هستند که با تدابیری غلط ونداشتن برنامه ای درست و حساب شده سود سپرده بانکها را کاهش دادند وباعث شدند مردم سپرده های خودشان را از بانکها بیرون بکشند ونیجه ی ان این شود که این سرمایه ها یک روز به سوی بازار طلا برود و بازار سکه را داغ کند ویک روز روانه ی بازار ارز شود و بازار ارز و دلار را داغ کند البته کسی مخالف کاهش دادن سود بانکها نیست حرف این است که بعد از ان چه برنامه ی برای این سرمایه های بیرون امده داشتند که کاملا مشخص بود که ندارند ونخواهند داشت وبه عبارتی (اصلا نمیدانند که چه کار دارند میکنند)
به هرحال دوست عزیزم من مقصر را خودمان نمیدانم مقصر اصلی کسانی هستند که در این شرایط که هر روز بر شمار شرکتهای تحریم شده افزوده میشود عوض اینکه دست دوستی حتی به شکل ظاهری هم که شده بسوی هم دراز کنند به سر و کله ی هم میپرند وباعث چنین رخدادهایی در وضع اقتصاد و بازار سرمایه میشوند.
موفق باشید .

:-)/\:-)

محمود شریعت
2011/05/29, 16:10
موفق باشید .

اتفاقا حامد جان بنده كاملا اين وضعيت امروز را تقصير خودمان ميدانم يه مدت امدند و سينه سپر كردند و محمود مردمي نژاد راه انداختند بعد انهايي هم كه داعيه ازادي داشتند چه كردند هيچي جوانهايمان يا كشته شدند يا به قول خودشان كهريزكي اب هم از اب تكان نخورد حالا كه بحث منافع پيش امده از روستايي كشاورز تا مجلسي سياستمدار صدايش درامده به قول دوستي تا در مملكت ما منفعت گرايي شخصي وجود دارد همين حايي هم هستيم از سرمان نيز زياد است....

من با سياست كاري ندارم. درسته كه تنش هاي سياسي موجود باعث افت و ركود بورس شده اما اينكه نتوانستيم به موقع جلوي ضررهايمان را بگيريم تقصير خودمان ميدانم. ما در ايران زندگي ميكنيم نه در اروپا يا آمريكا و تحليل در ايران شرايط خاص خودشو مي طلبه. حتي مقصر بوجود آمدن آشوب سياسي اخير را خودمان يعني ملت ميدانم. ما بوديم كه چنين افرادي را سركار آورديم كه يه روز دنبال قدرتند و روز ديگر دنبال كينه و انتقام جويي و هر روز بدتر از ديروز ...
از بحث سياست كه بگذريم آيا واقعا ما نمي توانستيم جلوي ضررهاي بيشترمان را بگيريم؟ حال چه از سود هاي گذشته ضرر كرده باشيم چه از اصل سرمايه!
من به محمود شريعت تكنيكاليست مي گويم! آيا واقعا نمودارها، از پيش گوياي اين افت نبودند؟؟ هر روز با اين خيال كه شاخص دستكاري شده است و نمي تواند گوياي وضعيت موجود باشد خود را گول ميزدم و هيچ نگاهي به آن نمي انداختم. اما نمودار شاخص در يكي دو ماه گذشته واقعا گوياي واقعيت امروز بود. نبود؟ از آن گذشته علاوه بر بي توجهي بر اخطارهاي شاخص به اوضاع سياسي نيز بي توجه بودم و هر روز با اين اميدكه به زودي مشكل حل مي شود روزگار ميگذراندم و غافل از اينكه اصل اول در هر كاري ضرر نكردن است نه سود كردن!!! و اين جمله معروف كه فروشنده پشيمان بهتر از خريدار پشيمانست را به فراموشي سپرده بودم.
----------------------
سرتون و درد آوردم با خزعبلاتي كه نوشتم. آخرش اين فشار عصبي كار دستم ميده ...

نميدونم چرا اما فكر ميكنم روند بازار از فردا عوض ميشه ...

محسن نظري
2011/05/29, 16:30
با سلام
نكته بسيار مهمي را به عرض دوستان برسانم و اينكه بنده پست را با ديد بلند مدت و با اهداف مشخص و دلايلي كه گفته ام خريداري كرده ام پست حالا بخواهد بشود 100 تومان هم براي بنده مهم نيست ديد بنده در پست سرمايه گذاري بلند مدت با هدف كسب سود حداقل 50-100 درصدي ميباشد
پس از دوستاني كه پست را با ديد كوتاه مدت و نوسانگيري خريداري كرده اند جدا توصيه ميكنم از سهم سريعا خارج شوند هر احتمالي در بازه كوتاه مدت در پست وجود دارد ممكن است سهم از همين سطوح برگردد ممكن است حتي تا قيمتهاي 300 تومان نيز افت كند تصميم با خودتان است خريد بنده صرفا با ديد بلند مدت بوده است

عادل
2011/05/29, 16:43
با سلام
نكته بسيار مهمي را به عرض دوستان برسانم و اينكه بنده پست را با ديد بلند مدت و با اهداف مشخص و دلايلي كه گفته ام خريداري كرده ام پست حالا بخواهد بشود 100 تومان هم براي بنده مهم نيست ديد بنده در پست سرمايه گذاري بلند مدت با هدف كسب سود حداقل 50-100 درصدي ميباشد
پس از دوستاني كه پست را با ديد كوتاه مدت و نوسانگيري خريداري كرده اند جدا توصيه ميكنم از سهم سريعا خارج شوند هر احتمالي در بازه كوتاه مدت در پست وجود دارد ممكن است سهم از همين سطوح برگردد ممكن است حتي تا قيمتهاي 300 تومان نيز افت كند تصميم با خودتان است خريد بنده صرفا با ديد بلند مدت بوده است

مرسی محسن جان

وحید 20
2011/05/29, 16:45
در خفناور جالبه حقیقی های بالای 1درصد هرروز چندتاشون تعداد کمی میخرن تا فقط فلش سبز بخوره
امروزهم 4 تاشون اینکارو کردن
http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=7727396367939916

iq_son
2011/05/29, 17:33
با سلام
جناب نظری ممنون از راهنمایت.
من با دید 6 تا 9 ماه خرید کردم وپست رو نظر شما از بلند مدت رو این تاریخ هم صدق میکنه یا شما بالای یک سال رو در نظر دارید

حامد24
2011/05/29, 17:56
جمعی از کارخانهداران کشور با ارسال نامهای به نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از بلاتکلیفی پرداخت یارانهی تولید به واحدهای صنعتی، اعلام کردند که از ابتدای سال تاکنون چندین میلیارد تومان هزینهی برق و گاز دادهاند، اما هیچگونه یارانهای بابت آن دریافت نکردهاند که این روند منجر به تعطیلی کارخانه ها میشود

محسن نظري
2011/05/29, 19:25
سلام محسن جان نظرتون رو مرجان همچنان مثبته؟
دوست عزيز بنده كماكان نظرم بر سهم البته در بازه ميان مدت مثبت است و قطعا در بازه ميان مدت كمرجان رشد خوبي خواهد كرد
جسارتا اگر امكانش ميباشد از اواتاري كه در بوركس داشتيد در اينجا هم استفاده نماييد ممنونم

محسن نظري
2011/05/29, 19:27
جناب نظری ممنون از راهنمایت.
من با دید 6 تا 9 ماه خرید کردم وپست رو نظر شما از بلند مدت رو این تاریخ هم صدق میکنه یا شما بالای یک سال رو در نظر دارید
در اين بازه اگر خبري از افزايش سرمايه يا معامله عمده شود به نظرم بايد منتظر پست 900-1000 توماني باشيم

rend72
2011/05/29, 20:39
با سلام و احترام خدمت جناب نظري
مشكل بازار اينه كه ليدرهاي ضعيفي رو براي خودش انتخاب كرده.
گروه تجهيزات داراي وضعيت بنيادي مناسبي هستند يا خودرويي ها؟
آيا در اين دو گروه نوآوري، بهره وري، توسعه و رشد پايدار، رشد سود دهي متمادي، رقابت پذيري، كيفيت در ارائه خدمات، جايگاه پايدار در صادرات كشور، عدم وابستگي جدي به تصميمات شتابزده قدرتهاي سياسي و ... ديده مي شود؟
اين افت بازار براي خود بازار فرصت است. اگر بازار در فرصت پيش آمده توان اين را داشت كه ليدرهاي خود را عوض كند از نظر بنيادي جاي اميدواري خواهد بود.
ولي اگر اين اتفاق نيفتاد (بازار ليدرش را عوض نكرد) آنوقت اگر شاخص به عرش آسمان هم برود يك ساعته مي تواند به قعر چاهي سقوط كند. و ديگر به اين بازار بايد گفت بازار حبابي. در اين شرايط بازار ارز و طلا و مسكن براحتي با بورس رقابت خواهند كرد، زيرا از نظر بنيادي قويتر از بورس خواهند بود
با عرض پوزش از جناب نظري
مطمئنا نظرات شما براي اينجانب راهگشا خواهد بود.

محسن نظري
2011/05/29, 21:48
با سلام و احترام خدمت جناب نظري
مشكل بازار اينه كه ليدرهاي ضعيفي رو براي خودش انتخاب كرده.
گروه تجهيزات داراي وضعيت بنيادي مناسبي هستند يا خودرويي ها؟
آيا در اين دو گروه نوآوري، بهره وري، توسعه و رشد پايدار، رشد سود دهي متمادي، رقابت پذيري، كيفيت در ارائه خدمات، جايگاه پايدار در صادرات كشور، عدم وابستگي جدي به تصميمات شتابزده قدرتهاي سياسي و ... ديده مي شود؟
اين افت بازار براي خود بازار فرصت است. اگر بازار در فرصت پيش آمده توان اين را داشت كه ليدرهاي خود را عوض كند از نظر بنيادي جاي اميدواري خواهد بود.
ولي اگر اين اتفاق نيفتاد (بازار ليدرش را عوض نكرد) آنوقت اگر شاخص به عرش آسمان هم برود يك ساعته مي تواند به قعر چاهي سقوط كند. و ديگر به اين بازار بايد گفت بازار حبابي. در اين شرايط بازار ارز و طلا و مسكن براحتي با بورس رقابت خواهند كرد، زيرا از نظر بنيادي قويتر از بورس خواهند بود
با عرض پوزش از جناب نظري
مطمئنا نظرات شما براي اينجانب راهگشا خواهد بود.
دوست عزيزم در اين باره مخالف هستم چرا به دلايل زير:
در گروه خودرويي ليدر شدند به دليل پي بر اي پايين وقتي سود بانكي كاهش ميابد وقتي ساير بازار ها پتانسيلي ندارند و در ركود هستند وقتي صنايع كوچك در حال ورشكستگي ميباشند صنعت خودرويي به دليل نگاه مثبت حكومت و مزيتهاي رانتي كه دارد ميتواند ليدر شود توسعه هم پيدا ميكنند براي مثال همين خبهمن كم كم در حال تبديل شدن به هلدينگ ميباشد يا زامياد با گسترش محصولات ديزلي خود ميتواند تحولي در سوداوري خود به وجود اورد ايرانخودرو با فروش شركتهاي زير مجموعه خود و كاهش بار مالي و منديريت بهينه مدير عامل جديد در حال تحول ميباشد
و اما تجهيزات شركتهاي زياندهي كه با تحول مواجه شده اند از زيان خارج شده اند همگي با تعديل هاي قابل توجهي مواجه ميباشند و اين تازه ابتداي راه است يك افزايش سرمايه ميتواند زيان انباشته اين شركتها را مستهلك و از بار مالي اين شركتها بكاهد و سود شركت را با رشد خيره كننده مواجه سازد همين فاراك و فاذر تا همين دو سال پيش يا زيانده بودن يا سود چند ريالي داشتند الان بحث اعلام سود 30 توماني براي فاراك مطرح ميباشد فاذر نيز همين سودش را قابليت تعديل عايدي خوبي دارد اين پتانسيل را در كنار پتانسيل افزايش سرمايه قرار دهيد كه ميتواند سود شركتها را حداقل 30-40 درصدي به دليل كاهش هزينه هاي مالي و افزايش نقدينگي بالا ببرد پروگه ها هم در دست اجراست فكر ميكنم تا الان چندين هزار ميليارد تومان هم اوراق مشاركت براي تامين مالي اين طرح ها منتشر شد و حجم بالاي ورود اين نقدينگي به شركتهاي پيمانكاري همه اينها جهش سوداوري را براي اين شركتها رقم خواهد زد پس بازار اشتباه نكرد رشد خودروييها و تجهيزاتيها كاملا منطقي بود البته بازار نبايد از ساير صنايع پر پتانسيل مانند معدنيها و پتروشيمي ها نيز بگذرد در اخر اينكه بازار هميه عايدات اتي شركتها را قيمت ميدهد و خريداري ميكند براي مثال پي بر اي فولاد يا فملي يا شبريز يا شصفها را بنگريد پس خودروييها و تجهيزات نيز پتانيل لازم براي ليدر شدن را داشتند و دارند

بابک پناهی
2011/05/29, 21:51
یکشنبه 8 خرداد 1390 :: 11:59 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
نگاهی به مصاحبه دیروز مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر/ بررسی چهار نکته مهم

مصاحبه دیروز مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر را باید در راستای تلاش برای کاهش تب عرضه در بازار دانست. محسن معماری در مصاحبه ای که حاوی نکات و تحلیل های مثبت بسیاری در مورد وضعیت بازار سرمایه و صنایع مختلف آن بود، تلاش کرد نگرانی ها از شرایط کنونی را کاهش دهد. مروری بر نکات مهم این مصاحبه و بررسی آن ها داریم:

1- آقای معماری بر حمایت آشکار دولت از بورس تاکید کرد و پیش بینی کرد شاخص کل رقم 30 هزار واحد را به خود ببیند. « بالا بودن بازدهی و پایین بودن ریسک»، « نقدشوندگی بالا»، « برتری بورس نسبت به سایر بازارها» و « عرضه 20 میلیارد دلار سهام در سال جاری» از نظر وی مهمترین دلایلی است که نگرانی ها از وضعیت بازار سرمایه را کاهش می دهد.

گرچه تاکید بر پایین بودن ریسک و نقدشوندگی بالا سهام کمی با واقعیات بازار سرمایه فاصله دارد اما همچنان می توان اذعان داشت بازار سرمایه مورد حمایت دولت است و برتری واضحی نسبت به سایر بازارها دارد. می توان تنها با تکیه بر حمایت دولت و اطمینان از آن، افت کنونی را مقطعی دانست. اما باید بر این نکته تاکید کرد که نگرانی ها از مسائل سیاسی داخلی و خارجی که در هر دو بعد اثرات واضحی بر مسائل کلان اقتصادی دارد، صرفا با تکیه بر تداوم حمایت دولتی مرتفع نمی شود. بازار هم اکنون از مسائل سیاسی نگران است.

2- رشد قیمت های جهانی چند سالی است با سنگین شدن وزن صنایع تولیدکننده مواد خام، اهمیت خاصی برای بازار پیدا کرده و اثبات شده با رشد نرخ ها در جهان، بازار تحت هر شرایطی دیر یا زود از این تحولات اثر می پذیرد. به این ترتیب پیش بینی آینده بازارها در جهان، جزء مهمی از امید فعالان به آینده بهتر بازار سرمایه است. مدیرعامل وغدیر بخش مهمی از مصاحبه خود را به پیش بینی قیمت های جهانی مواد خام اختصاص داد و تصویری امیدوارکننده از این بخش ارائه داد. به گفته وی پیش بینی ها از صعود قیمت نفت تا 130 دلار در هر بشکه، قیمت مس بین 10 هزار تا 10 هزار و 500 دلار در هر تن، روی تا 2600، سرب تا 3000 دلار در هر تن رشد خواهد داشت. قیمت سنگ آهن نیز 20 درصد رشد می کند. ضمن این که وی از رشد قیمت روی تا 3500 دلار در سال 2012 خبر داد.

به طور حتم در صورت رشد قیمت های جهانی تا سطوح مذکور، آینده بازار سرمایه در این راستا روشن خواهد بود اما به نظر می رسد نکات منفی تحلیل در مورد اقتصاد جهان مانند: کاهش رشد اقتصادی چین و مشکلات اقتصادی اتحادیه اروپا، در مصاحبه آقای معماری گنجانده نشده بود.

3- سرمایه گذاری غدیر فعال ترین مجموعه کشور در ورود شرکت ها به بازار سرمایه بوده به گونه ای که تنها چهار شرکت فولاد آلیاژی ایران، پتروشیمی پردیس، باغمیشه و سرمایه گذاری خوارزمی از این مجموعه وارد بورس و فرابورس شده اند. شرکت در نظر دارد تمامی زیرمجموعه های خود را وارد بازار سرمایه کند که این خود خبری خوش برای بازار است. گویا عرضه سهام شرکت های پتروشیمی زاگرس، ساختمانی آ. اس. پ، کالای سپهر و توسعه الوند در آینده نزدیک در نظر است. ضمن این که اعلام شد حمایت از سهام دو نماد فولاژ و ثباغ در دستور کار وغدیر است.

بازار همچنان با مشکل کندی عرضه های اولیه و ورود شرکت های تازه روبرو است که این مسئله هم به لحاظ جذب نقدینگی های جدید و گسترش عمق بازار و هم به لحاظ افزایش متوسط p/e بازار به شکلی غیر منطقی، بر بازار اثری منفی دارد. یکی از اشکالات عمده وارده به مدیریت بازار در زمان رکود، کاهش یا توقف کامل عرضه های اولیه سهام است حال آن که این اتفاق خود می تواند به بازگشت جذابیت و رونق نسبی کمک کند.

4- مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر خالص ارزش دارایی های هر سهم شرکت را 700 تومان اعلام کرد که این رقم با سرمایه گذاری های جدید در حال افزایش است. حجم سودآوری شرکت نیز با شتاب مطلوبی در حال رشد است. گرچه آقای معماری در مصاحبه های قبلی خود ارقام دیگری را به عنوان nav وغدیر اعلام کرده بود اما حتی ارقامی پایین تر از این عدد نیز رقم فعلی قیمت سهم را جذاب می کند.

در پایان باید تاکید که مصاحبه هایی شبیه به آن چه در مجموعه سرمایه گذاری غدیر رخ داد، به رشد آگاهی در بازار کمک می کند اما بعید است تاثیر جدی در وضعیت فعلی داشته باشد. عملی تر شدن حمایت ها می تواند کمک بیشتری به بازار داشته باشد.

-----------------

با جملات قرمز رنگ کاملا موافقم.ولی کلا خوب تحلیل کرده

عادل
2011/05/29, 22:06
محسن جان با توجه به شرایط و احوال پیرامون سایپا وضعیت ولساپا رو چطور می بینی؟
با تشکر

آریو
2011/05/29, 22:21
با سلام خدمت استاد نظری عزیز
محسن جان نظرت در مورد شرکت 5 میلیارد تومانی خکار چیه ؟؟؟
60 تومن سود سال89
90 تومن سود سال 90
5 میلیار تومان سود انباشته
نکته خاصی در صورت های مالی یا گذشته سهم هست؟؟؟
خیلی ممنون از پاسخت
پیشاپیش از پاسخت سپاس گذارم

iq_son
2011/05/30, 07:22
با سلام امروز به نظرم بازار باید برگرده و متعادل بشه!
رهبر انقلاب با تاکید به اینکه باید در سال جهاد اقتصادی، اقتصاد کشورو رو شکوفا کنیم!
رهبر فرزانه به مجلس و دولت تاکید کردند که دست از کار های بیهوده که به اقتصاد ضربه بزنه بپرهیزن!
خوب همه چیز آماده برگشت بازاره باید منتظر موند و دید!

punisher
2011/05/30, 07:46
محسن جان سهام مثل شپنا ، شتولی ، کگل ، سفارود را بفروشم و به جاش زامیاد و ح غدیر بگیرم ؟

mehran
2011/05/30, 07:51
کارگران مشغول کارند.......

محسن نظري
2011/05/30, 07:57
محسن جان با توجه به شرایط و احوال پیرامون سایپا وضعیت ولساپا رو چطور می بینی؟
با تشکر
دوست عززيم ولساپا اصلا با سايپا مقايسه نكنيد شركت پتانسيل هاي بالايي در بازه ميان مدت دارد به خصوص اينكه اگر افزايش سرمايه 100 درصدي خود را از سود مجمع نيز اجرايي نمايد....

عادل
2011/05/30, 08:19
خدا رو شکر داره کم کم همه جا سبز میشه

fiona
2011/05/30, 08:19
محسن جان سفارود واسه تعديل مثبت بسته يا منفي؟

mehran
2011/05/30, 08:20
محسن پست بانکو داری چقد خشک شده به مثبت کامل هم به زور سهام میدن......مبارکت باشه داداش دیگه وقتشه....من بازارو دارم برو زیر کولر گازی لم بده.....جواب سوال همه دوستان هم با من:d

مهدی64
2011/05/30, 08:22
سلام خدمت اساتید امروز خرید شبریز خوبه یا مپنا یا هیچی؟

محمود شریعت
2011/05/30, 08:24
اين تحليل حسي منتال هم واسه خودش عجب تحليليه ها!!!