PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

شاهین محلوجی
2011/06/20, 08:55
200 نه كه
150
170
شرمنده یه لحظه منو جو گرفت:d

hadi.a
2011/06/20, 09:16
سلام.
بیزحمت یک راهنمایی هم بنده رو بکنید که چند روزی هست به بورس سری میزنیمو قیمتا رو فقط نگاه میکنیم.
حدود 10 درصدی به نظرم تو ضررم.
خبهمن رو روی 3085 حدود 11%
شاراک 5201 حدود 31%
فاراک 2051 حدود 22%
فسربح 1468 حدود 35%
نقد هم صفر
البته قبل خرید فسربح یکی دو تا نوسان روی حق وساپا گرفتم ضررم کمتر شد.
دوستان اگه یک نظر درباره ی سبد ما بدن ممنون میشم.
کار ما شده تماشای بازار
به نظرم اومد شاراک و با مپنا عوض کنم. البته اگه خریدار پیدا بشه

محسن نظري
2011/06/20, 09:23
باسلام خدمت اساتید جناب نظری وضعیت خودرویی هارو چطور میبینید یکی به نعله یکی به میخ چرا راهنمایی کنید الا 4درصد ضررم
بازار وقتي ثبات نداشته باشه و حمايت نشه خودرويي و غير خودرويي نداره خشك و تر با هم ميسوزه فعلا اكثر سهام بازار در يك سيكل نوساني قرار دارند ولي خودرويي ها را تا شب مجمع 10 درصد بالاتر از اين قيمتها ميبينم

محسن نظري
2011/06/20, 09:27
سلام.
بیزحمت یک راهنمایی هم بنده رو بکنید که چند روزی هست به بورس سری میزنیمو قیمتا رو فقط نگاه میکنیم.
حدود 10 درصدی به نظرم تو ضررم.
خبهمن رو روی 3085 حدود 11%
شاراک 5201 حدود 31%
فاراک 2051 حدود 22%
فسربح 1468 حدود 35%
نقد هم صفر
البته قبل خرید فسربح یکی دو تا نوسان روی حق وساپا گرفتم ضررم کمتر شد.
دوستان اگه یک نظر درباره ی سبد ما بدن ممنون میشم.
کار ما شده تماشای بازار
به نظرم اومد شاراک و با مپنا عوض کنم. البته اگه خریدار پیدا بشه
سبد خوبي داريد فقط اون حق فسرب را بنده باشم با حفاري يا مپنا يا كطبس كه ميخواد باز بشه تعويض ميكنم

rojan
2011/06/20, 09:39
با سلام مجدد

واقعا این مارکت روی اعصاب ادم راه میره
فعلا تا شنبه یکشنبه بای تا های

مهدی64
2011/06/20, 09:42
واقعا متاسف میشه ادم این همه بیداد تو این مملکت موج میزنه.صنف نچندان محترم طلافروشان موقع فروش هر چه طلا بخوای دارن بندازن بهت اونم با کلی دغل بازی ماشین حسابی ولی موقی فروش که ادم گیر میکنه بعضی مواقع قیمت تابلوشان یک چیز قیمت خرید چیز دیگر اکثراهم میفرماین خرید نداریم اتحادیه هم که خره خورده در نظارتش .ببخشید دلم پربود

وحید 20
2011/06/20, 10:00
با توجه به اینکه اگهی تمدید حق تقدم فسرب دیروز منتشر شد و مشخص بود امروز باز میشود من سفارش خرید فسرب ح رو دادم و امروز قبل از بازگشایی در سیستم بودم به حالت انتطار که با بازگشایی نفر اول شدم و موفق شدم تعداد خوبی خرید کنم البته به صورت اعتباری و کوتاه مدت.

punisher
2011/06/20, 10:00
يك حسي به من ميگه اين وصنعت ايندفعه از 140 رد ميشه ايران و فرانسه خوب حمايتي ميكنه.....

بابک جان شما هم که روزی وصنعت وصنعت می کردی (شوخی ) این سهم رو چه جوری می بینی؟

محسن نظري
2011/06/20, 10:03
واقعا متاسف میشه ادم این همه بیداد تو این مملکت موج میزنه.صنف نچندان محترم طلافروشان موقع فروش هر چه طلا بخوای دارن بندازن بهت اونم با کلی دغل بازی ماشین حسابی ولی موقی فروش که ادم گیر میکنه بعضی مواقع قیمت تابلوشان یک چیز قیمت خرید چیز دیگر اکثراهم میفرماین خرید نداریم اتحادیه هم که خره خورده در نظارتش .ببخشید دلم پربود
بنده با نظر شما مخالفم اشكال از طلا فروش نيست اشكال از اون مردم بي منطقيه كه سر سوزني نه عقل دارند نه فكر بي منطقي اينها همه جا موج ميزنه چه در بورس چه در بازار طلا چه ارز چه .......
تا وقتي مردم ما بخواهند يك شبه پولدار شوند تا وقتي مردم تعريف سرمايه گذاري درست را ياد نگيرند همين هم برامون بهشته

آريانا
2011/06/20, 10:14
بنده با نظر شما مخالفم اشكال از طلا فروش نيست اشكال از اون مردم بي منطقيه كه سر سوزني نه عقل دارند نه فكر بي منطقي اينها همه جا موج ميزنه چه در بورس چه در بازار طلا چه ارز چه .......
تا وقتي مردم ما بخواهند يك شبه پولدار شوند تا وقتي مردم تعريف سرمايه گذاري درست را ياد نگيرند همين هم برامون بهشته

جناب نظري جان تمام اين مسائل از جمله مورد اشاره , يکي از هزاران رفتاري است که از فرهنگ غني !!!!! ما ايرانيان سرچشمه مي گيرد البته نه آن فرهنگ کهن بلکه فرهنگي که طي سه دهه اخير به دلايل گوناگون از جمله فشارهاي اقتصادي بر مردم شکل گرفته است.

مهدی64
2011/06/20, 10:16

این فرمایش شما که کاملا اثبات شده هست

بابک پناهی
2011/06/20, 10:31
بابک جان شما هم که روزی وصنعت وصنعت می کردی (شوخی ) این سهم رو چه جوری می بینی؟

بارم میگم وصنعت سهمه خوبیه فقط رشدش زمانی شروع میشه که 150 رو به بالا رد کنه . خدائیش من این 150 رد کردنو تا حالا نزدیک 20 بار گفتم مگه نه؟ ;) شما تا 155 ببریدش بقیش با من :d

بابک پناهی
2011/06/20, 10:33
روی:

http://032.img98.net/out.php/i418478_zinc1.gif

علامه
2011/06/20, 10:37
بارم میگم وصنعت سهمه خوبیه فقط رشدش زمانی شروع میشه که 150 رو به بالا رد کنه . خدائیش من این 150 رد کردنو تا حالا نزدیک 20 بار گفتم مگه نه؟ ;) شما تا 155 ببریدش بقیش با من :d

بابک جان مهم تا 155 رفتنش (135 کجا 155 کجا)
شما تا 155ببرش بقیش بامن!
(الان 135 هدف من همون حدوده برسه میفروشم)

مهدی64
2011/06/20, 10:40
خرید یا فروش؟

بابک پناهی
2011/06/20, 10:41
بابک جان مهم تا 155 رفتنش (135 کجا 155 کجا)
شما تا 155ببرش بقیش بامن!
(الان 135 هدف من همون حدوده برسه میفروشم)

اصلا شما 140 ردش کنید بقیش با من !

علامه
2011/06/20, 10:43
اصلا شما 140 ردش کنید بقیش با من !

این شد یه حرفیه. چشم سعیمو میکنم!!
بابک جان نظرت با تعویض شپنا با شبریز 212 تومنی چیه الان؟
مرسی

باربد
2011/06/20, 11:01
اقا محسن قند لرستان صف شد

محمود شریعت
2011/06/20, 11:05
مباركه
صف شد يا صفش كردي؟؟؟؟
:d

باربد
2011/06/20, 11:08
مباركه
صف شد يا صفش كردي؟؟؟؟
صف شد

بابک پناهی
2011/06/20, 11:31
این شد یه حرفیه. چشم سعیمو میکنم!!
بابک جان نظرت با تعویض شپنا با شبریز 212 تومنی چیه الان؟
مرسی

شبریز نمودار شفافتر از شپناست و انتظار رشدشو دارم

محسن نظري
2011/06/20, 11:41
به نظر بنده تا 1500 مشكلي نداشته باشه

وحید 20
2011/06/20, 11:58
از سوی سازمان بورس؛
مجوز فعالیت هفتمین صندوق سرمایهگذاری در اندازه بزرگ صادر شد
سازمان بورس و اوراق بهادار روز دوشنبه مجوز فعالیت صندوق سرمایه گذاری بانک دی (در اندازه بزرگ) را صادر کرد

سپه
2011/06/20, 12:10
جناب نظري جان تمام اين مسائل از جمله مورد اشاره , يکي از هزاران رفتاري است که از فرهنگ غني !!!!! ما ايرانيان سرچشمه مي گيرد البته نه آن فرهنگ کهن بلکه فرهنگي که طي سه دهه اخير به دلايل گوناگون از جمله فشارهاي اقتصادي بر مردم شکل گرفته است.

حالا سه دهه که نه ولی تقریبا 2 صده . فک کنم درستتر باشه

frouzan
2011/06/20, 14:26
به نظر اساتيد قشكر تاكجا رشد ميكند؟ آيا باز هم امكان تعديل آن وجود دارد يا خير؟

hamed89
2011/06/20, 19:06
ببخشید میشه نظرتون رو در باره این بیان کنید:(از نمابورس)
شنیده ها از شرکت سرمایه گذاری البرز حاکی از آن است که شرکت تصمیم دارد سهام شرکت تولی پرس موجود در پورتفوی خود را به طور کامل و در قیمت 3500 ریال و به صورت بلوکی واگذار کند که در صورت نهایی شدن این امر با تعدیل مثبت عایدی بیش از 40% روبرو خواهد شد.

arashvet
2011/06/20, 21:20
جناب نظری من مقداری پول نقد دارم ممنون می شم برای خرید سهم در فردا من را راهنمایی کنید
با تشکر

آريانا
2011/06/20, 21:43

حالا سه دهه که نه ولی تقریبا 2 صده . فک کنم درستتر باشه

امضا جناب سپه: ""با وجود تمام اتفاقات عاقبت ضعیفان مقهور طبیعت خواهند شد.(البت شاید قویا هم مقهور شن)""
اگر در نوشتن پستهايت دقت لازم را چه در جمله بندي و چه در املا بکار نمي بندي, لااقل امضايت , که يار غار پستهايت مي باشد را به درستي درج نمائيد.
ضمنا" سن شما و بنده به 2 سده قد نميدهد که بخواهيم در اين خصوص ابراز عقيده کرده و حکم صادر نمائيم اما فکر ميکنم که سن شما بتواند تا حدودي سه دهه اخير را مورد ارزيابي قرار دهد.

محسن نظري
2011/06/20, 21:55
امضا جناب سپه: ""با وجود تمام اتفاقات عاقبت ضعیفان مقهور طبیعت خواهند شد.(البت شاید قویا هم مقهور شن)""
اگر در نوشتن پستهايت دقت لازم را چه در جمله بندي و چه در املا بکار نمي بندي, لااقل امضايت , که يار غار پستهايت مي باشد را به درستي درج نمائيد.
ضمنا" سن شما و بنده به 2 سده قد نميدهد که بخواهيم در اين خصوص ابراز عقيده کرده و حکم صادر نمائيم اما فکر ميکنم که سن شما بتواند تا حدودي سه دهه اخير را مورد ارزيابي قرار دهد.
دوست عزيزم اين ايدي هاي دولتي حتاك و متجاوزن تو دنياي واقعي به ناموس و مال و جان مردم تجاوز ميكنند و پوزخند ميزنند اينجا به تاپيك بنده ماشالله انقدر پر رو هستند خودشون رو همه جا صاحب همه چيز ميدانند امروز به مديريت سايت گفتم تا اين ايدي پر رو حذف نشود پستهاي سر تا سر متعفنش از تاپيك بنده پاك نشود بنده سكوت را به نوشتن ترجيح خواهم داد من محسن نظري لقاي بورس و كار و بازار را به عطايش ميبخشم اما اجازه توهين و حتاكي به چهار تا عرب زاده را نميدهم

punisher
2011/06/20, 22:01
محسن جان تو وصنا خبری شده؟
من یه مدت با این سهم بودم همیشه روی 200-220 نوسان داشت حالا ما فروختیم صف شده.
هیچی به من نیومده.

222
2011/06/20, 23:21
آقای نظری عزیز اینجا خانه شماست استوار ادامه بده.سبز و پایدار باشی.

BOURSY
2011/06/20, 23:28
با سلام خدمت دوستان محترم
دوستان عزیز ،در حال حاضر فرومهای گفتگو در موقعیت خطیری قرار دارند که به عنوان نمونه بورکس رو میتونم خدمتتون مثال بزنم انتظار ما از دوستان عزیز این هست که موقعیت سایت رو بیشتر درنظر بگیرند و از پستهای احساسی هرچند به اون معتقد باشند پرهیز کنند در حال حاضر دو راه بیشتر موجود نیست یا پذیرش وضع موجود و ادامه مسیر سایت یا عدم پذیرش وضع موجود و دچارشدن به سرنوشتی مشابه سایتهای فیلتر شده
استنباط ما این است دوستان ما راه اول را برخواهند گزید.

HOLY
2011/06/20, 23:33
عرض ارادت خدمت دوستان بزرگوار
دوستان عزیز ،شما مطمئن باشید ،با آیدیهایی که قصد حرمت شکنی اساتید محترم رو داشته باشند برخورد شده و خواهد شد ،جناب استاد نظری عزیز رو هم که از دوستان بنده هستند و بنده به دوستیشون افتخار میکنم و نمیزاریم تنهامون بزارند ،و نهایت سعی رو خواهیم کرد که محیطی مناسب و بدور از تنش داشته باشیم

محسن نظري
2011/06/21, 07:36
با تشكر از ميديرت محترم و عزيز
هالي عزيز بنده نيز به دوستي با شما استاد عزيز افتخار ميكنم توقع چنداني هم نداريم ايدي هاي دولتي هم باشند اصلا به ما چه ولي تو تاپيك ما نباشند اينجا نيان و پست نزنند همين
بازم ممنونم از لطف شما عزيزان من هم همانطور كه گفتم ميدان نميدهم و ميدان خالي نميكنم فقط براي مساعد شدن اوضاع مدتي سكوت خواهم كرد تا اينها با درايت مديران سايت دست از سر تاپيك ما بردارند

محسن نظري
2011/06/21, 07:37
ببخشید میشه نظرتون رو در باره این بیان کنید:(از نمابورس)
شنیده ها از شرکت سرمایه گذاری البرز حاکی از آن است که شرکت تصمیم دارد سهام شرکت تولی پرس موجود در پورتفوی خود را به طور کامل و در قیمت 3500 ریال و به صورت بلوکی واگذار کند که در صورت نهایی شدن این امر با تعدیل مثبت عایدی بیش از 40% روبرو خواهد شد.
درسته دوست عزيزم اين بلوك جذابيت خواهد داشت زيرا مديريتيه به همين دليل احتمال رقابت و سودسازي بيشتر براي سر البرز وجود دارد

محسن نظري
2011/06/21, 07:42
جناب نظری من مقداری پول نقد دارم ممنون می شم برای خرید سهم در فردا من را راهنمایی کنید
با تشکر
خريد وايران و حفاري و مپنا و وصندوق و شبريز و فولاد(در محدوده 300) گزينه هاي مناسبي ميباشد

محسن نظري
2011/06/21, 07:43
محسن جان تو وصنا خبری شده؟
من یه مدت با این سهم بودم همیشه روی 200-220 نوسان داشت حالا ما فروختیم صف شده.
هیچی به من نیومده.
به دو دليل وصنا با روند مثبت مواجه شده است
اول پي بر اي پايين و اگهي دعوت به مجمع
دوم روند مثبت اقتصاد نوين

عادل
2011/06/21, 07:44
سلام
محسن خان به نظرت وپست فردا به گره میره؟ از افزایش سرمایه خبر جدیدی هست؟

naruto
2011/06/21, 07:45
عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب نظری عزیز
نظرتون راجب شبریز و معامله بلوکی اون که چند هفته دیگه و نزدیک مجمع عمومیش هست چیه؟
بنظرتون امیدی به رشدش هست؟
ممنون

محسن نظري
2011/06/21, 08:25
در حال خريد وصنعت با ديد نوسانگيري

شاهین محلوجی
2011/06/21, 08:26
سلام محسن جان مقداری سایپا دارم رو اعصابه بنظرت با چه سهمی عوض کنم؟

محسن نظري
2011/06/21, 08:39
سلام
محسن خان به نظرت وپست فردا به گره میره؟ از افزایش سرمایه خبر جدیدی هست؟
احتمالا شنبه به گره ميره دوست عزيزم افزايش سرمايه به قول يكي از اعضاي هيئت مديره بانك تو مراحل نهاييه به زودي به سازمان فرستاده ميشه

وحید 20
2011/06/21, 08:43
بانک مرکزی امروز هم در ادامه کاهش نرخ رسمی دلاربا 168 ریال کاهش نسبت به دیروز 11065ریال اعلام کرد.
http://www.cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx

حامد24
2011/06/21, 08:51
در حال خريد وصنعت با ديد نوسانگيري

محسن جان دیروز بازهم سرمایه گذاری ایران و فرانسه خریدار این سهم بوده و این بار 8944369 سهم خریداری کرده من حساب کردم تو مجموع این سه روز این شرکت فعال بالای 15 میلیون سهم خریداری کرده از اونجایی که هر روز تعداد بیشتری از روز قبل خریداری میکنه قطعا امروز هم درصد بالایی نسبت به دیروز خریداری خواهد کرد.

محسن نظري
2011/06/21, 08:53
عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب نظری عزیز
نظرتون راجب شبریز و معامله بلوکی اون که چند هفته دیگه و نزدیک مجمع عمومیش هست چیه؟
بنظرتون امیدی به رشدش هست؟
ممنون
به نظر بنده غدير باز هم بلوك رو ميخره ظاهرا برنامه هايي براي اين سهم داره من روند كليشو صعودي ميدونم

sanko
2011/06/21, 09:10
استاد نظری عزیـــــــــــــــز به نظرتون ثشاهد رو به چه قیمتی بفروشم بهتره؟

مهدی64
2011/06/21, 09:31
سلام جناب نطری عزیز سایپادر2660مقاومت خوبی کرده به نظر شما نشانه خوبی نیست؟

وحید 20
2011/06/21, 09:35
خفناور در 12 ماهه 89 789ریال محقق کرد که نسبت به اخرین پیشبینی خود تغییری نداشت!

محسن نظري
2011/06/21, 09:43
سلام محسن جان مقداری سایپا دارم رو اعصابه بنظرت با چه سهمی عوض کنم؟
دوست عزيزم بنده باشم با وساپا به مجمع ميروم ميان مدت ضرر نخواهيد كرد

محسن نظري
2011/06/21, 09:47
استاد نظری عزیـــــــــــــــز به نظرتون ثشاهد رو به چه قیمتی بفروشم بهتره؟
اگر 330 شد بفروشيد

محسن نظري
2011/06/21, 10:14
سلام جناب نطری عزیز سایپادر2660مقاومت خوبی کرده به نظر شما نشانه خوبی نیست؟
كل بازار دوست عزيزم ميل به صعود نداره به نظر بنده فقط بايد با ديد اخر سال به سهماي ارزشمند نگاه كرد كه سايپا هم از اين دسته ميباشد

باربد
2011/06/21, 10:18
مباركه
صف شد يا صفش كردي؟؟؟؟

داش محمود رفت برای تعدیل مثبت
حالا چند هیچ به نفع من

محسن نظري
2011/06/21, 10:20
قلرست هم بست براي تعديل مبارك سهامدارانش....

محسن نظري
2011/06/21, 10:22
فارس نيوز باز هم با انتشار يك خبر كذب و شايعه پراكني باعث شد سهامداران حقيقي مفت پست بانكهايشان را از دست بدهند سهامداران پست مراقب باشند اينطور كه ما امار گرفتيم اين خبرهاي فارس جهت دار و دستوري ميباشد

punisher
2011/06/21, 10:27
محسن جان ثشاهد رو تو این قیمت ها چگونه می بینی؟

punisher
2011/06/21, 10:37
محسن جان یه نگاهی به شاهد بنداز تو کدال قضیه چیه؟
سود 90 چقدره؟

hiva
2011/06/21, 13:28
سلام استاد نظری و سلام به همه دوستان
راستش من خیلی وقته که نبودم و درگیر بودم و بی خبر از سهامم. ولی امروز که رفتم سراغشون در کمال تعجب دیدم هنوز تو یه عالمه ضررم!!
امروز کلی صفحات قبلی رو خوندم و ...
1- آقای نظری تولد خیلی قبلتون مبارک
2- از معرفی کارگزاری خیلی ممنون . انشاالله تو پیام خصوصی مزاحم می شم
3- متاسفم از اینکه عده ای ..... باعث ناراحتی شما می شن و به جای استفاده از راهنمایی های ارزشمند این تایپیک ، سعی در برهم زدن جو دارند.
4- امیدوارم همیشه از نوشته های پند آموز شما استفاده کنیم
5- ارزو می کنم هرچه سریعتر افزایش سرمایه پست بانک خبرش بیاد!
6- کاش قیمت روی جهانی بره بالا
7- کاش فردا صبح از ضرر بیام بیرون !!!!!!!!

محسن نظري
2011/06/21, 14:51
محسن جان ثشاهد رو تو این قیمت ها چگونه می بینی؟
دوست عزيزم به نظر بنده كفه كفه و تا سطوح 330 تومان جاي رشد خواهد داشت

محسن نظري
2011/06/21, 14:53
محسن جان یه نگاهی به شاهد بنداز تو کدال قضیه چیه؟
سود 90 چقدره؟
قضيه اي نداره دوست عزيزم ود سال 91 رو به مانند رويه اي كه در شركتهاي بورسي امسال باب شده محطاطانه اعلام كرده است كه طبق اظهارات مدير مالي شركت قطعا جاي تعديل هم خواهد داشت در ضمن كم كم بايد منتظر افزايش سرمايه شاهد هم بايد باشيد كه اگر خبرش بيايد سهم رشد خوبي خواهد كرد

محسن نظري
2011/06/21, 14:56
سلام استاد نظری و سلام به همه دوستان
راستش من خیلی وقته که نبودم و درگیر بودم و بی خبر از سهامم. ولی امروز که رفتم سراغشون در کمال تعجب دیدم هنوز تو یه عالمه ضررم!!
امروز کلی صفحات قبلی رو خوندم و ...
1- آقای نظری تولد خیلی قبلتون مبارک
2- از معرفی کارگزاری خیلی ممنون . انشاالله تو پیام خصوصی مزاحم می شم
3- متاسفم از اینکه عده ای ..... باعث ناراحتی شما می شن و به جای استفاده از راهنمایی های ارزشمند این تایپیک ، سعی در برهم زدن جو دارند.
4- امیدوارم همیشه از نوشته های پند آموز شما استفاده کنیم
5- ارزو می کنم هرچه سریعتر افزایش سرمایه پست بانک خبرش بیاد!
6- کاش قیمت روی جهانی بره بالا
7- کاش فردا صبح از ضرر بیام بیرون !!!!!!!!
سلام هيوا جان
1- ممنونم دوست عزيزم
2- خواهش ميكنم خوشحالم مشكلات برخي دوستان حل شد
3- انها هم به جايي نخواهند رسيد يعني با كمك دوستان و مديريت ميدان نخواهند داشت
4-خواهش ميكنم وظيفست
5-انشالله خبرش بياد و همه پست بانكيها با هم خوشحالي كنيم
6-قيمتهاي جهاني روي هم بالا ميره و فكر ميكنم همين امسال روي 2500-2600 دلاري را شاهدش باشيم
7- انشالله در تيرماه بازاري متفاوت را شاهد خواهيم بود و چهره خندان همه دوستان را....

باربد
2011/06/21, 15:08
سلام هيوا جان
1- ممنونم دوست عزيزم
4-خواهش ميكنم وظيفست
6-قيمتهاي جهاني روي هم بالا ميره و فكر ميكنم همين امسال روي 2500-2600 دلاري را شاهدش باشيم
7- انشالله در تيرماه بازاري متفاوت را شاهد خواهيم بود و چهره خندان همه دوستان را....

اقا این دو مورد را شدیدا موافقم

مصطفی مصری پور
2011/06/21, 16:32
سلام هيوا جان
1- ممنونم دوست عزيزم
4-خواهش ميكنم وظيفست

محسن جان سلام
مورد 3 را خیلی موافقم،امیدوارم واسه همیشه شرشون کنده بشه
اما درباره مورد 6:بحران اقتصادی که در اروپا در حال وخیم تر شدن هست باعث کاهش ارزش یورو میشه و یا به صورت دیگر دلار تقویت میشه،با تقویت دلار هم ارزش فلزات پایه کم میشه.استدلال منو قابل قبول میدونی؟؟
درباره مورد 7:خبر خاصی در راهه و یا....دلیل اصلی تاکید شما بر مثبت بودن در تیرماه چیه...
پیشاپیش سپاس از لطف بیکران

محسن نظري
2011/06/21, 16:58
محسن جان سلام
مورد 3 را خیلی موافقم،امیدوارم واسه همیشه شرشون کنده بشه
اما درباره مورد 6:بحران اقتصادی که در اروپا در حال وخیم تر شدن هست باعث کاهش ارزش یورو میشه و یا به صورت دیگر دلار تقویت میشه،با تقویت دلار هم ارزش فلزات پایه کم میشه.استدلال منو قابل قبول میدونی؟؟
درباره مورد 7:خبر خاصی در راهه و یا....دلیل اصلی تاکید شما بر مثبت بودن در تیرماه چیه...
پیشاپیش سپاس از لطف بیکران
مصطفي جان نميتوان بحران چند كشور كوچك مانند يونان را به كل اروپا تعميم داد اتفاقا بنده روند تقاضا را صعودي و روند اقتصاد جهان رو رو به احيا شدن ميدانم
در باره روند بازار بنده به دو پارامتر را مد نظر دارم اول اينكه شرايط سياسي داخلي كمي ارامتر شده و دوم اينه به گزارشات 3 ماهه و تعديل سود شركتها نزديك ميشويم و با اين اصلاح چند وقت اخير با توجه به تعديل عايدي هاي پيش رو در گزارشات 3 ماهه رشد خوبي را ميتوان از كل بازار به خصوص ليدرهاي بزرگ معدني و پتروشيمي و تا حدودي تجهيزاتي انتظار داشت

بابک پناهی
2011/06/21, 18:38
سه شنبه 31 خرداد 1390 :: 10:52 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه

اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و دو صنعتی که هم اکنون پر اقبال هستند

به جز صنایع خودرو، بانک، فلزات، نفت و مخابرات که اکثر قریب به اتفاق نمادهای مطرح و بزرگ را در خود جای داده اند، صنایع با توجه کمتری نیز وجود دارند که این روزها مورد اقابل بیشتری قرار دارند. صنایع قند و شکر، برق و کاشی این روزها نمایندگانی در صدر جدول دارند. گرچه نسبت پی بر ای پایین تر این صنایع نسبت به متوسط بازار گاه سبب می شود در آستانه مجمع به واسطه سود تقسیمی مورد استقبال قرار گیرند اما اخبار دیگری نیز اقبال را به این صنایع آورده است. در این مطلب به دو صنعت برق و الکترونیک اشاره می کنیم که از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها تاثیر مطلوبی پذیرفته اند:

1- در صنعت برق هم اکنون بازار شاهد تشکیل صف خرید برای نمادهای کنتورسازی ایران و کابل های شهید قندی است و صف کابل سازی ایران نیز از ابتدای وقت استوار است. ایران ترانسفو می کوشد به صف خرید برسد. و نماد پارس سوییچ نیز پس از برگزاری مجمعی نسبتا موفق در آستانه بازگشایی است. از مهمترین تحولات این صنعت، اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و رشد فعالیت در صنعت برق است که به افزایش سفارش ها به شرکت های دست اندرکار این صنعت انجامیده است. ضمن این که قیمت خرید برق از نیروگاه ها افزایش یافته و کارخانجات بزرگ کشور به دنبال تاسیس نیروگاه یا خرید سهام نیروگاه ها هستند. در این بین مطالبات سنگین این صنعت از دولت نیز به انحاء مختلف در حال پرداخت است. ورود ایران ترانسفو ری به فرابورس تحول جالب دیگر این گروه در آینده نزدیک است.

2- در گروه الکترونیک به واسطه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، حجم فعالیت شبکه بانکداری الکترونیک رشد زیادی یافته و شرکت های فعال این صنعت افزایش سودآوری زیادی پیدا کرده اند. خدمات انفورماتیک که امروز صبح مجمع عمومی عادی سالیانه دارد و تجارت الکترونیک پارسیان که امروز رشد قیمت مناسبی داشته، از شرکت های متاثر از این اتفاق هستند. ضمن این که شرکت متحول شده داده پردازی ایران به زودی افزایش سرمایه 100 درصدی را برای مشارکت در پروژه ملی امضا الکترونیک، اعمال خواهد کرد و ایران ارقام نیز افزایش سرمایه در پیش دارد.

ملک الملک
2011/06/21, 18:49
آقای پناهی از نظر شما مپنا را میتوان 300 خرید کرد یا اینکه بالاتر بخریم؟

این بورس برق چقدر در سودآوری شرکت تاثیر میگذارد؟

ظاهرا داره طلبها وصول میشود شما خبر دارید؟

با تشکر

آریو
2011/06/21, 19:49
مصطفي جان نميتوان بحران چند كشور كوچك مانند يونان را به كل اروپا تعميم داد اتفاقا بنده روند تقاضا را صعودي و روند اقتصاد جهان رو رو به احيا شدن ميدانم
در باره روند بازار بنده به دو پارامتر را مد نظر دارم اول اينكه شرايط سياسي داخلي كمي ارامتر شده و دوم اينه به گزارشات 3 ماهه و تعديل سود شركتها نزديك ميشويم و با اين اصلاح چند وقت اخير با توجه به تعديل عايدي هاي پيش رو در گزارشات 3 ماهه رشد خوبي را ميتوان از كل بازار به خصوص ليدرهاي بزرگ معدني و پتروشيمي و تا حدودي تجهيزاتي انتظار داشت

محسن جان با تمام نظراتت موافقم
اما یه نکته ای که توجه منو جلب کرده اینه که اکثر نمودار های تکنیکی و گزارش آژانس ها حاکی از افت موقت قیمت های جهانی داره و بعد صعود تا پایان سال ...همون صعودی که انتظارش رو دارید ...
به نظر شما این افت که موقتی هم هست میتونه فرصت مناسبی برای خرید سهمای مورد اشاره باشه؟؟
اصلا به این افت اعتقاد دارین ؟؟؟ البته بعدش صعود خوبیه
ممنون میشم
از بابت تحلیل ها و زحماتی که میکشید واقعا سپاس گذارم
همینطور از بابک عزیز تشکر میکنم
و سایر دوستان

مجید سلطانی
2011/06/21, 21:10
با عرض سلام و ادب خدمت تمامی سروران گرامی
با توجه به کاهش قیمت دلار ایا سهمهایی مثل شیران هنوز نگهداشتنی هستند یا باید تعویضشون کرد؟
سوال بهدیم در خصوص خبهمنه , با هیچ گروهی حرکتش یکی نیست! چه اتفاقی تو این سهم میفته؟
این سهم که کلی پتانسیل داخلش داره( سایپاشو که پارسال به زیر مجموعه هاش داد و بعد فروخت و پولو تو زیر مجموعه هاش نگه داشت اگه اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید)و ...

محسن نظري
2011/06/21, 21:56
محسن جان با تمام نظراتت موافقم
اما یه نکته ای که توجه منو جلب کرده اینه که اکثر نمودار های تکنیکی و گزارش آژانس ها حاکی از افت موقت قیمت های جهانی داره و بعد صعود تا پایان سال ...همون صعودی که انتظارش رو دارید ...
به نظر شما این افت که موقتی هم هست میتونه فرصت مناسبی برای خرید سهمای مورد اشاره باشه؟؟
اصلا به این افت اعتقاد دارین ؟؟؟ البته بعدش صعود خوبیه
ممنون میشم
از بابت تحلیل ها و زحماتی که میکشید واقعا سپاس گذارم
همینطور از بابک عزیز تشکر میکنم
و سایر دوستان
بستگي دوست عزيزم به اخبار اقتصادي و اوضاع پيش روي روند اروپا دارد اما به نظر بنده شايد روند كمي خنثي باشد با روند كلي صعودي است فكر نميكنم از سطوح 2200 دلار روي پاينتر تثبيت شود

محسن نظري
2011/06/21, 21:59
با عرض سلام و ادب خدمت تمامی سروران گرامی
با توجه به کاهش قیمت دلار ایا سهمهایی مثل شیران هنوز نگهداشتنی هستند یا باید تعویضشون کرد؟
سوال بهدیم در خصوص خبهمنه , با هیچ گروهی حرکتش یکی نیست! چه اتفاقی تو این سهم میفته؟
این سهم که کلی پتانسیل داخلش داره( سایپاشو که پارسال به زیر مجموعه هاش داد و بعد فروخت و پولو تو زیر مجموعه هاش نگه داشت اگه اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید)و ...
شيران براي سال 89 علي رغم عدم افزايش جدي نرخ دلار و محصولات شركت در نيمه اول سال باز هم به سود 288 توماني رسيد امسال اگر حداقل 300 تومان بسازد و پي بر اي 6 هم بگيرد ميشود 1800 تومان كه به نظر بنده ميتواند حتي با دلار 1100 توماني تا 350 تومان هم بسازد
خبهمن را به نظرم شب مجمع بفروشيد و سپس پس از مجمع مجددا خريداري كنيد بهتر است
درست است خبهمن سود خوبي در دل شاسي ساز دارد

مجید سلطانی
2011/06/21, 22:20
نظر دوستان در خصوص بوعلی چیه؟
ایا رو 78 تومن خریدش مناسبه یا زیر 80 نمیاد؟

محسن نظري
2011/06/21, 23:03
نظر دوستان در خصوص بوعلی چیه؟
ایا رو 78 تومن خریدش مناسبه یا زیر 80 نمیاد؟
بنياديش كه عاليه اما تكنيكالشو بايد دوستان اهل فن نظر بدهند

بابک پناهی
2011/06/22, 00:11
آقای پناهی از نظر شما مپنا را میتوان 300 خرید کرد یا اینکه بالاتر بخریم؟

این بورس برق چقدر در سودآوری شرکت تاثیر میگذارد؟

ظاهرا داره طلبها وصول میشود شما خبر دارید؟

با تشکر

سلام ملک الملک بورکسی

عارضم محضرتون که آره خود دولت وعده داده که مطالبات وصول بشه
در مورد بورس برق فعلا اطلاعات کاملی ندارم
در مورد خریدم 300 ! بهتون کسی نمیفروشه تا شما بخرید مطمئن باشید ;)

majid
2011/06/22, 07:20
اساتید پناهی و نظری-با سلام
نظرتون در خصوص خرید حفاری چیست؟ با تشکر

محسن نظري
2011/06/22, 07:30
زدي تو هدف دوست عزيزم يكي از گزينه هاي امروز بنده براي نوسانگيري خريد در محدوده 270 اگر بدن و فروش 290-300

بابک پناهی
2011/06/22, 08:01

270-269 حمایت قوی داره ولی کلا سهامی مثل حفاری باید با دید بلند مدت بهش نگاه کرد چون واقعا گین مناسبی تو بلند مدت نصیب سهامدارش خواهد کرد

ملک الملک
2011/06/22, 09:07
واحدهای پنجم و ششم نیروگاهboo علیآباد تحویل موقت شدند

1 تير 1390
واحدهای پنجم و ششم نیروگاهboo علیآباد در تاریخ سیام خرداد ماه 90 تحویل موقت (pac)شدند. شایان ذکر است، این واحدها به ترتیب در تاریخ 18 شهریور و 13 آبان ماه سال 89 سنکرون شده بودند. با تحویل موقت این واحدها، مجموع واحدهای pac شده شركت احداث و توسعه نیروگاههای مپنا، 99 واحد گرديد. اين موفقيت را به تمامی همكاران گروه مپنا از جمله كاركنان بخشهای مهندسی و تولید، مهندسی و احداث، بخش پروژههای سرمایهگذاری و ساير شركتهای تابعه به ویژه شرکت احداث و توسعه نیروگاههای مپنا تبريك گفته، استمرار موفقیتهای گروه مپنا را در کلیه عرصههای کار و فعالیت آرزو داریم.

فقط به خاطر تو

majid
2011/06/22, 09:08
استاد پناهی و نظری- با سلام
نظرتون در خصوص کروی چیست خروج یا نگهداری - با تشکر فراوان

orion
2011/06/22, 10:40
دوستان، حفاری میتونه الگوی سر و شانه سقف تشکیل بده. حجم معاملات در قله های چپ به راست کمتر شده. ضمن اینکه rsi هم روند نزولی پیش گرفته. در کل به نظرم ورود به این سهم ریسکی حساب میشه. خوشحال میشم نظر اساتید تکنیکال رو در موردش بدونم.

محسن نظري
2011/06/22, 10:53
امروز از موقعيت استفاده كرديم و هر چه داشتيم و نداشتيم پست و وصنعت خريديم

بابک پناهی
2011/06/22, 10:53

سلام

بزارید قیمت جهانی روی تثبیت بشه بعد.در ضمن همزمان با این قضیه باید دید جناب بهمنی عزیز! آخر سر با نرخ ارز چکار حواهند کرد.کاش مظاهری باز میومد سرکار

ولی در مورد خروج یا نگهداریش عصر عرض میکنم

hamid26967
2011/06/22, 12:22
سلام جناب نظری یه مقدار وصندوق 2731 ریال خریدم به نظرتون چیکار کنم ؟ نگهداری کنم؟ همش داره میاد پایین

محسن نظري
2011/06/22, 12:49
به نظر بنده 290-300 بسيار جذابه و احتمال بازدهي خوبي خواهد داشت

محسن نظري
2011/06/22, 12:50
سلام جناب نظری یه مقدار وصندوق 2731 ریال خریدم به نظرتون چیکار کنم ؟ نگهداری کنم؟ همش داره میاد پایین
دوست عززيم خودم امروز ميخواستم منفي وصندوق بخرم حس كردم احتمال دارد كمي پاينتر بيايد به نظر بنده نگه داريد اهداف قيمتي سهم سطوح 270 و 300 تومان است

علامه
2011/06/22, 12:56
محسن جان سلام
اقا ما از اخر هفته، یه هفته ای نیستیم هر چی شما کردی با بورس
سبدمم
فاراک شبریز وپست وصنعت ولغدر
ایشالا یه ماهه 20 درصدی بده دیگه!

بابک پناهی
2011/06/22, 16:07
دوستان، حفاری میتونه الگوی سر و شانه سقف تشکیل بده. حجم معاملات در قله های چپ به راست کمتر شده. ضمن اینکه rsi هم روند نزولی پیش گرفته. در کل به نظرم ورود به این سهم ریسکی حساب میشه. خوشحال میشم نظر اساتید تکنیکال رو در موردش بدونم.

نه تشکیل نمیده.میدونید چرا؟؟؟چون اگه تشکیل بشه هدف سرشونه 198 به پائین میشه پس امکان نداره تشکیل بشه مگر اینکه صنعتش دچار مشکل حادی بشه!

sea2003son
2011/06/22, 16:18
سلام نظرتون درباره ف.لاد ونگهداری ان تا بعد مجمع چیه

hamed89
2011/06/22, 17:33
اقای نظری نظرتون درباره شرکت در مجمع زامیاد چیه؟
شنیدم سود نقدیشو اسفند میده
خیلی ستمه

وحید 20
2011/06/22, 17:45
بازارهای جهانی در انتظار اعلام تصمیم بانک مرکزی امریکا در مورد نرخ بهره که فکر میکنم ساعاتی بعد اعلام شود.

arashvet
2011/06/22, 23:14
جناب نظری با سلام نظرتان راجع به گزارش سایپا چیست؟
با توجه به این که این گزارش بدون لحاظ کردن سود حاصل از سرمایه گذاریها آمده و در ترازنامه بدهيهاي جاري بيش از 900 ميليارد تومان افزايش داشته به نظر شما این سهم چه بلایی به سرش می آید ؟:-s
با تشکر لطفا راهنمایی کنید

تمام
2011/06/23, 00:01
استاد سلام
در مورد کاذر و وضعیت افزایش سرمایه از اندوخته 15 میلیارد تومانی این سهم نظری ندارین هفته دیگه مجمع داره

محسن نظري
2011/06/23, 11:29
سلام نظرتون درباره ف.لاد ونگهداری ان تا بعد مجمع چیه
فولاد 320 را رد كند ميرود 340-350 فعلا روند سهم نوساني بين 300-320 است هم ميتوان نوسانات خوبي گرفت و هم گزينه بسيار مناسبي براي مجمع ميباشد

محسن نظري
2011/06/23, 11:49
اقای نظری نظرتون درباره شرکت در مجمع زامیاد چیه؟
شنیدم سود نقدیشو اسفند میده
خیلی ستمه
خير دوست عزيزم موافق نيستم پرداخت سودي در كار نيست سود مجمع و به علاوه بخشي از انباشته ميرود براي افزايش سرمايه 100 درصدي

محسن نظري
2011/06/23, 11:52
جناب نظری با سلام نظرتان راجع به گزارش سایپا چیست؟
با توجه به این که این گزارش بدون لحاظ کردن سود حاصل از سرمایه گذاریها آمده و در ترازنامه بدهيهاي جاري بيش از 900 ميليارد تومان افزايش داشته به نظر شما این سهم چه بلایی به سرش می آید ؟:-s
با تشکر لطفا راهنمایی کنید
هزينه هاي مالي سايپا رشد بالايي داشته است البته اين سود بدون در نظر گرفتن درامد سرمايه گذاريها طبق قانون جديد بورس مبني بر شناسايي سود سرمايه گذاري ها پس از برگزاري مجمع ميباشد به نظر بنده قيمتهاي 250 تومان قيمتهاي مناسبي براي خريد سايپا ميباشد

majid
2011/06/23, 12:19
سلام

بزارید قیمت جهانی روی تثبیت بشه بعد.در ضمن همزمان با این قضیه باید دید جناب بهمنی عزیز! آخر سر با نرخ ارز چکار حواهند کرد.کاش مظاهری باز میومد سرکار

ولی در مورد خروج یا نگهداریش عصر عرض میکنم

جناب پناهي -با تشکر از راهنمائي شما ممنون ميشوم در اين خصوص هر وقت فرصت داشتيد اعلام وضعيت فرمائيد

محسن نظري
2011/06/23, 12:53
استاد سلام
در مورد کاذر و وضعیت افزایش سرمایه از اندوخته 15 میلیارد تومانی این سهم نظری ندارین هفته دیگه مجمع داره
اگر افزايش سرمايه از محل سود انباشته داشته باشد قطعا با رشد خوبي همراه خواهد شد اما وضعيت بنيادي فعلي سهم چندان قابل توجه نميباشد

تمام
2011/06/23, 13:04
اگر افزايش سرمايه از محل سود انباشته داشته باشد قطعا با رشد خوبي همراه خواهد شد اما وضعيت بنيادي فعلي سهم چندان قابل توجه نميباشد

در واقع یه عده سهامدار حقیقی که درصد سهامشان به نظر از تکادو بیشتر هم هست میخوان توی مجمع تصمیمات رو به این سمت ببرن که 15.6 میلیارد تومان رو یا تقسیم کنن یا افزایش سرمایه بدن از محل اندوخته

در واقع ظاهرا تنها مشکل این سهم تکادو و زد و بندهای این سهامدار با مدیران شرکت است
اما فقط 18% سهامداره
و 15% مال صندوق فولاده که با نظر حقیقی ها نظر نزدیک تری داره

اما مهم تر اون 40 نفر حقیقی هست که گفته میشه به طور میانگین 500 هزار سهم دارن یعنی میشه 20% سهام شرکت و در صورت به نتیجه رسیدن به راحتی این پولو یا تقسیم یا افزایش سرمایه میدن
اگه شما اطلاعات دیگه ای دارید لطفا اعلام کنید

امیرعلی
2011/06/23, 13:47
جناب نظری یه تحلیلی هم از کساوه وقشهد که هردو سهم را چارشنبه خریدم بفرمایید

rend72
2011/06/23, 14:01
سلام جناب نظري
نظر شما در مورد شركت در مجمع كساوه چيست؟ چقدر سود نقدي مي تواند تقسيم كند؟

محسن نظري
2011/06/24, 09:13
جناب نظری یه تحلیلی هم از کساوه وقشهد که هردو سهم را چارشنبه خریدم بفرمایید
درباره كساوه سهم عالي است طرح توسه كاشي هاي سايز بزرگ كه عمدتا صادراتي ميباشد در 3 ماه اخر سال 89 افتتاح شده و ميتواند سود سال 90 شركت را با تعديل خوبي مواجه سازد اين سهم هميهش به دليل وضعيت بنيادي مناسبش مورد توجه بنده بوده و تا به حال دو بار هم وارد سهم شدم و هر دو بار سود خوبي بهم داد
در باره قشهد به نظرم نياز به اصلاح داره فعلا در سقفه

محسن نظري
2011/06/24, 09:15
سلام جناب نظري
نظر شما در مورد شركت در مجمع كساوه چيست؟ چقدر سود نقدي مي تواند تقسيم كند؟
شركتهايي كه بنياد سهامدار عمده ميباشد بالاي 80 درصد سود تقسيم ميشود در شركتهاي كاشي ساز اين مقدار به 90-100 درصد هم ميرسد

محسن نظري
2011/06/24, 09:17
يك خاطره اي تعريف كنم پارسال در يك كارگزاري نشته بوديم يك خانمي با عصابانيت وارد شد اين خانم چند سال پيش سهام سموم علفكش را با تمام پس اندازهايش خريداري كرده بود و ان روز كلي شاكي بود كه چرا طي اين چند سال نه تنها سود نكرده بلكه ضرر كرده و داشت به مرز انفجار ميرسيد ميدونيد مشكل اون خانم و مشكل بسياري از سهامداران تازه وارد چيست مشكل انجاست متاسفانه در جامعه ما همه خود را استاد و ماربلد ميدانند بنده كشاورزي بلد نييستم ساختمان سازي بلد نيستم وقتي ميخواهد در اين حوزه هاي سرمايه گذاري كنم كمي هزينه ميكنم از چند مشاور در اين حوزه ها بهره ميگيرم اما جامعه ايراني به خصوص سهامداران تازه وارد اين نگرش را ندارند هزينه كردن براي سود و موفقيت بيشتر را قبول ندارند براي همين وضعيت ميشود وضعيت دو ماه اخير تصميم گيري هاي احساسي و غيره چند روز پيش فردي با بنده تماس گرفت عمده سبدش صدرا بود گفتم نگه دار طرف برعكس سهمش را در صف خريد فروخت چهارشنبه تماس گرفته بود ميگفت من خواب شب ندارم و ناراحتم از اينكه صدرامو فروختم همين فرد روز چهارشنبه مجدا تو صف خريد صدرا خريد 2 بار 1.5 درصد حق كارگزاري داد و يك 4 درصد هم بابت افزايش قيمت سهم در جمع 7 درصد در عرض يك روز اين مشتي از خروار تصميمات احساسي است كه تنها و تنها به دليل ان نگرشي است كه در بالا گفتم

sea2003son
2011/06/24, 12:18
جناب نظری چرا این مپنا حرکت نمیکنه انگار جون نداره واسه صعود فولاد هم همینجور نظر شما چیه

محسن نظري
2011/06/24, 14:25
جناب نظری چرا این مپنا حرکت نمیکنه انگار جون نداره واسه صعود فولاد هم همینجور نظر شما چیه
مپنا بازار منتظر گزارش 12 ماهشه اگه خوب باشه كه ميره 350-380 و گرنه كه هيچي
فولاد هم حمايتش ميكنن حسابي به نظرم شايد كمي دير و زود داشته باشه اما سوخت و سوز نداره فولاد يك كلام 350

sirwan
2011/06/24, 14:58
سلام بر همگی من عضو تازه وارد سایت هستم امیدوارم از نظرات اساتید بهره مند شوم جناب نظری شما همان محسن نظری سایت بورس24هستید یاخیر؟

ali.n
2011/06/24, 17:07
سلام
میانگین خرید خپارسم 150 تومان . نمیدونم باهاش چکار کنم . 16 تیر هم میره مجمع
لصفا مرا راهنمایی کنید
در مورد خزامیاد چرا توصیه به شرکت در مجمع ندارید؟ آخه افزایش سرمایه 100% از اندوخته داره

aminaran
2011/06/24, 18:33
در صورت افزایش قیمتهای جهانی شکر کدامیک از قندی ها را ارزنده تر می بینید ؟

محسن نظري
2011/06/24, 19:26
سلام بر همگی من عضو تازه وارد سایت هستم امیدوارم از نظرات اساتید بهره مند شوم جناب نظری شما همان محسن نظری سایت بورس24هستید یاخیر؟
سلام خوشامديد انشالله در كنار دوستان بتوانيد به سود خوبي برسيد
بله بنده همان محسن نظري بورس 24 هستم

محسن نظري
2011/06/24, 19:28
سلام
میانگین خرید خپارسم 150 تومان . نمیدونم باهاش چکار کنم . 16 تیر هم میره مجمع
لصفا مرا راهنمایی کنید
در مورد خزامیاد چرا توصیه به شرکت در مجمع ندارید؟ آخه افزایش سرمایه 100% از اندوخته داره
سلام به نظر بنده تعويض كنيد بهتر است
درباره زمياد افزايش سرمايه عمدتا از سود سال 89 ميباشد و بخشي از اندوخته است و با توجه به پروسه افزايش سرمايه به خصوص در خودروييها بنده چندان نظر مساعدي ندارم

محسن نظري
2011/06/24, 19:29
در صورت افزایش قیمتهای جهانی شکر کدامیک از قندی ها را ارزنده تر می بینید ؟
بنده قند لرستان و پيرانشهر و اصفهان را بيشتر ميپسندم

نادری
2011/06/24, 22:03
با سلام به دوستان گرامی.محسن جان می خواستم یک نگاهی به صورت های مالی سخاش بکنید.به نظرت امسال چقدر سود می تونه بسازه؟؟پارسال حدود 1004ریال ساخته امسال 148ریال اعلان کرده.به نظرت این واقعی است به نظرت چند میتونه بسازه سوخت مخورد استفاده اش هم مازت است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamid26967
2011/06/24, 22:39
بنده قند لرستان و پيرانشهر و اصفهان را بيشتر ميپسندم

سلام جناب نظری تعداد معاملات قند پیرانشهر خیلی کم بوده ، به نظرتون سهم پر ریسکی هستش؟
با تشکر

ali.n
2011/06/25, 06:57
سلام به نظر بنده تعويض كنيد بهتر است
درباره زمياد افزايش سرمايه عمدتا از سود سال 89 ميباشد و بخشي از اندوخته است و با توجه به پروسه افزايش سرمايه به خصوص در خودروييها بنده چندان نظر مساعدي ندارم

استاد با چی عوضش کنم؟ پیشنهاد شما چیه ؟

punisher
2011/06/25, 08:05
محسن و بابک جان
بازم سلام عرض خسته نباشید
محسن فملی سهم خوبیه؟
تو این قیمت ها می ارزه؟
نگاهی به اطلاعیه اون بکن ببین چه جوریه؟

باربد
2011/06/25, 08:31
اقا محسن سلام
من هر چی به این قشهد نگاه میکنم میبینم با پوشش 9 ماهه باید یک تعدیل بده
شما یک نگاهی بهش میندازی

مهدی64
2011/06/25, 08:49
باعرض سلام خدمت اساتید جناب نظری زامیاد اخرش به قیمت خرید3150 ریال خریدمون نرسید امروز هم بسته میشه ردش کنم بره یا؟

بابک پناهی
2011/06/25, 09:58
محسن و بابک جان
محسن فملی سهم خوبیه؟
تو این قیمت ها می ارزه؟

اگر فملی برای بازه خیلی کوتاه مدت میخواین که فقط نوسان بگیرید خوبه والا نه
قیمتهای جهانیش یه کم افت کرده و خواهد کرد

mhmdrza.z
2011/06/25, 10:04
درود بر اساتید گرامی

کسی از دوستان از تعدیل غمارگ اطلاعی داره ؟ مثبت است یا منفی ؟

punisher
2011/06/25, 10:31
دوستان ح غدیر کی بسته می شه؟

fiona
2011/06/25, 10:36
دوستان ح غدیر کی بسته می شه؟

با اجازه اساتيد 12 تير

بابک پناهی
2011/06/25, 10:56
گزارش تازه گروه بهمن و رایان سایپا: نکته ای بسیار مهم

یکی از مسائلی که در شناسایی ارزش ذاتی سهم اهمیت دارد، ماهیت و جنس سودآوری شرکت هاست. معمولا در ایامی که قیمت ها بی محابا رشد می کنند و خریداران تازه وارد اقدام به افزایش کفه تقاضا می نمایند، این امر بیشتر از نظرها پنهان می شود.به بهانه انتشار گزارش های دو شرکت گروه بهمن و رایان سایپا اشاره مختصری داریم به این امر بسیار مهم.

ابتدا گروه بهمن که در ظاهر توانسته سود هر سهم خود را از 404 ريال در سال 88 به 749 ريال در سال 89 افزایش دهد. با این تفاسیر عده ای می گویند پس می توان همین رویه را برای شرکت در سال های بعد نیز ادامه داد و با کمی چاشنی افزایش سرمایه و فروش زمین و غیره، سودهای نجومی برای آینده این سهم و امثال آن محاسبه نمود. اما نکته ای که برای یک تحلیل گر مهم تلقی می شود، بخش عملیاتی سود شرکت است چرا که سایر سودها مقطعی است و نمی تواند مبنای محاسبه قرار گیرد. ضریب P/E را در سود عملیاتی یک شرکت ضرب می کنند نه سودهای غیر عملیاتی آن. سود عملیاتی خبهمن از تولید و فروش محصولاتش(انواع خودرو) در سال 89 دقیقا نصف سال 88 است.76 میلیارد تومان در برابر 151 میلیارد تومان. مابقی سود حاصل از فروش بلوک سایپاست که آن هم با اما و اگرهایی همراه است.البته در مورد خبهمن احتمال سرمایه گذاری وجوه نقد فعلی در سایر صنایع و تغییر ماهیت اساسی نسبت به سال های قبل همچنان وجود دارد که ارزش بررسی بیشتر را دارد.

گزینه دیگر امسال رایان سایپا است. سهمی که به گواه بسیاری از محکم ترین سهم های این سال ها به لحاظ بنیادی بوده و همیشه روند بسیار مناسبی را تجربه کرده است. در نکات مثبت این سهم تردیدی نیست اما توجه به این نکته ضروری است که توان سود عملیاتی این شرکت در سال های اخیر و با سرمایه فعلی در حدود سهمی 85 تومان بوده است.سال قبل فروش زمینی به سایپا دیزل سودی غیر عملیاتی و صرفا یک ساله به مبلغ 20 میلیارد تومان را برای این شرکت به ارمغان آورد و سود هر سهم را تا 1178 ريال افزایش داد.این تفاوت هم اکنون محل اختلاف با حسابرس است و شاید برگشت داده شود.(علت تعویق مجمع سالانه همین امر است) از سوی دیگر سود عملیاتی ناشی از عملیات لیزینک سال 89 در مقایسه با سال 88 افتی 14 درصدی را نشان می دهد که این امر تردید ها در مورد پیش بینی بسیار خوش بینانه سال 90 را نیز افزایش می دهد.

بنابراین توجه داشته باشیم سود عملیاتی را مبنای کار قرار دهیم نه هر عددی که در پایان گزارش سودآوری شرکت ها درج شد. فراموش نکردیم سودهای غیرعملیاتی مجموعه هایی همچون گازلوله ، کربن و لاستیکی سهند را که قیمت های این سهم ها را تا محدوده های 2000 تومان نیز افزایش داده بود و حالا روزگاری این چنین دارند.

namabourse

orion
2011/06/25, 12:44
اساتید، تحلیلتون در مورد حتاید چیه؟ امروز صبح به خاطر تحریم جدید آمریکا، صف فروش شد. ولی نه تنها صف جمع شد بله قیمت آخرین معامله 3.5 درصد مثبت خورد! من به عنوان یه تازه وارد تو بورس واقعاً نمیتونم این موضوع رو تحلیل کنم! واقعاً چه خبره اینجا؟!

محمود شریعت
2011/06/25, 12:50
اساتید، تحلیلتون در مورد حتاید چیه؟ امروز صبح به خاطر تحریم جدید آمریکا، صف فروش شد. ولی نه تنها صف جمع شد بله قیمت آخرین معامله 3.5 درصد مثبت خورد! من به عنوان یه تازه وارد تو بورس واقعاً نمیتونم این موضوع رو تحلیل کنم! واقعاً چه خبره اینجا؟!

دوست من
بورس ايران شده حكايت افعال معكوس

وحید 20
2011/06/25, 15:19
قند لرستان پیشبینی سود سال مالی منتهی به 1391/04/31را 1336ریال اعلام کرد.
اخرین پیشبینی سود سال مالی منتهی به 31/04/90 مبلغ 2233ریال بود.
اولین پیشبینی سود سال 31/04/90 ابتدا 870ریال اعلام کرده بود که با تعدیلهای مثبت به 2233ریال رساند.
بنابراین پیشبینی فعلی گرچه نسبت به آخرین پیشبینی سال قبلش کاهش یافته ولی نسبت به اولین پیشبینی افزایش قابل ملاحضه داشته. با توجه به سابقه اعلام سود شرکت که همواره با احتیاط اعلام میکند انتطار میرود این سود در طول سال افزایش یابد.

بابک پناهی
2011/06/25, 17:22

معلومه خوب ب ب ب

یعنی اینکه تحریم اثر نداره و هیچوقت هم اثر نخواهد داشت!!! ;)

اسم فیلمشونو باید میزاشتن مستند تاید واتر و مهر!

orion
2011/06/25, 17:40
معلومه خوب ب ب ب

یعنی اینکه تحریم اثر نداره و هیچوقت هم اثر نخواهد داشت!!! ;)

اسم فیلمشونو باید میزاشتن مستند تاید واتر و مهر!

الان که نگاه کردم ظاهراً سرمایه گذاری تجلی سامانه حمایتش کرده. از یک میلیون و نهصد هزار حجم معامله امروز، یک میلیون و هفتصدهزارتاشو تجلی سامانه خریده!

محسن نظري
2011/06/25, 18:54
با سلام به دوستان گرامی.محسن جان می خواستم یک نگاهی به صورت های مالی سخاش بکنید.به نظرت امسال چقدر سود می تونه بسازه؟؟پارسال حدود 1004ریال ساخته امسال 148ریال اعلان کرده.به نظرت این واقعی است به نظرت چند میتونه بسازه سوخت مخورد استفاده اش هم مازت است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نادري جان درباره سخاش به دليل استفاده از مازوت و عدم دسترسي به گاز به دليل واقع شدن در منطقه محروم به نسبت ساير شركتهاي سيماني با افت شديدتر سوداوري مواجه شده است باز هم تاكيد ميكنم تا افزايش نرخ قطعي نشده است فعلا سيمانيها ندان جذابيتي ندارند

محسن نظري
2011/06/25, 18:57
سلام جناب نظری تعداد معاملات قند پیرانشهر خیلی کم بوده ، به نظرتون سهم پر ریسکی هستش؟
با تشکر
با توجه به طرح توسعه و افزايش ظرفيت توليد شكر و پي بر اي پايين به نظر بنده گزينه مناسبتري ميباشد همچنين كل گروه قند و شكر حجم معاملات پاييني به دليل سرمايه اندك و سهام شناور اندك دارند

محسن نظري
2011/06/25, 18:59
استاد با چی عوضش کنم؟ پیشنهاد شما چیه ؟
ماشالله الان حسابي گزينه در بازار هست از پست و وپارس و وصنعت و وصندوق و مپنا گرفته تا وساپا و وايران....

sepehr 1
2011/06/25, 19:11
سلام آقا محسن ميشه لطف كتيد يه تحليلي از رنا داشته باشيد. مي خواستم بدونم اميدي به رشد اين سهم هست؟

محسن نظري
2011/06/25, 19:42
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1794113
نميدانم چه بگويم شايد هم نميدانم بايد با چه كلمه اي بگويم.....

arashvet
2011/06/25, 20:29
90/04/04 - 17:02
افزايش 32 درصدي سود پيشبيني شده هر سهم بانك ملت

خبرگزاري فارس: بانك ملت، پيشبيني سود هر سهم خود را براي سال مالي منتهي به پايان اسفندماه سال گذشته بيش از 32 درصد افزايش داد.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، روابط عمومي بانك ملت اعلام كرد: بر اساس اطلاعيه سازمان بورس و اوراق بهادار با استناد به صورت هاي مالي حسابرسي نشده سال 1389 اين بانك، ميزان تحقق سود پيش بيني شده بانك ملت از 294 ريال به ازاي هر سهم به 389 ريال افزايش يافت.
بر اساس اين گزارش، اعلام افزايش سود هر سهم بانك ملت از 294 ريال به 389 ريال با سرمايه 16 هزار ميليارد ريالي، نشاندهنده 32 درصد رشد سود سهم اين بانك براي سال مالي پايان سال 89 است. ;;)

ناظم
2011/06/25, 20:38
دوستان آیا بهتر نیست افت شدید بورس را به اطلاع رهبر رئیس جمهور ووزیر اقتصاد رساند 45 روز است بورس منفی است وسرمایه ها نابود شد وهر روز بدتر از دیروز

*سامان*
2011/06/25, 22:30
دوستان آیا بهتر نیست افت شدید بورس را به اطلاع رهبر رئیس جمهور ووزیر اقتصاد رساند 45 روز است بورس منفی است وسرمایه ها نابود شد وهر روز بدتر از دیروز

چه جوري؟

بابک پناهی
2011/06/25, 23:08
الان که نگاه کردم ظاهراً سرمایه گذاری تجلی سامانه حمایتش کرده. از یک میلیون و نهصد هزار حجم معامله امروز، یک میلیون و هفتصدهزارتاشو تجلی سامانه خریده!

تجلی سامانه زیر مجموعه ی مهر اقتصاده.مهر یعنی سپاه و مهر خودش حمایت کرد تا بگه تحریم بی تاثیره ولی تو میان مدت و دراز مدت مشخص میشه تحریم اثر داره یا نه!

بابک پناهی
2011/06/25, 23:25
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1794113
نميدانم چه بگويم شايد هم نميدانم بايد با چه كلمه اي بگويم.....

متاسفم برای خودم که در یک جای نرم نشستمو چایی و میوه جلومه و از این ور آهنگ گوش میدم و از زندگی لذت میبرم ...

و اونطرف ها در اهواز خانواده ای هست که بدین شکل زندگی میکنن.مرد پیش زنش کاملا شرمساره و ...

واقعا شرمم میاد بگم انسانم!

کاش میتونستیم نفری کمه کم 50 تومن بزاریم برسونیم بهشون 20 نفر باشیم میشه 1 میلیون باز غنیمته.من قول شرف میدم این 50000 تومنی که میدیم 10 برابرش دستمون خواهد رسید !

zanjansat
2011/06/26, 00:03
خدا لعنتشون کنه باعث وبانی ویرانی این مملکت رو
ادم وقتی نگاه میکنه از خودش متنفر میشه=======================================
یادتون باشه که هر چه قدر هم فساد و فحشا تو زمون اون خدا بیامرز بود
حداقل حداقل یه ذره مردونگی تو وجود مردم بود به خاطر اینکه اون خدابیامرز مرد بود
اما الان ....................................
روحت شاد باشه
================================================
قصد سیاسی کردن مطالب رو نداشتم ولی دیدن عکسها دل آدمو داغون میکنه

hamed89
2011/06/26, 01:07
متاسفم برای خودم که در یک جای نرم نشستمو چایی و میوه جلومه و از این ور آهنگ گوش میدم و از زندگی لذت میبرم ...

و اونطرف ها در اهواز خانواده ای هست که بدین شکل زندگی میکنن.مرد پیش زنش کاملا شرمساره و ...

واقعا شرمم میاد بگم انسانم!

کاش میتونستیم نفری کمه کم 50 تومن بزاریم برسونیم بهشون 20 نفر باشیم میشه 1 میلیون باز غنیمته.من قول شرف میدم این 50000 تومنی که میدیم 10 برابرش دستمون خواهد رسید !

اقای نظری حرف شما درسته ولی چیزی که هست اینه که این موارد بسیار زیاده و این ها معلول های جامعه هستند باید علت رو پیدا کرد و اصلاح کرد

rojan
2011/06/26, 06:02
با سلام

غربت دیرینه ام را با تو تقسیم میکنم
تا ابد با درد و رنج خویش خلوت میکنم
رفتی و با رفتنت کاخ دلم ویرانه شد
من در این ویرانه ها احساس غربت میکنم

من آمدمممممممممممممممممممم
البته شعر را برای من خواندنددددددددددددددددددد دددد;;);):d
دوستانی بسیاری تاکید بر خروج از بازار تا پاییز مینمایند
ولي کدام مارکت ما از تصمیم های یک شبه قهر و آتشی های سیاسی و نابخردی مسولانمان در امان است
الله و اعلم

rojan
2011/06/26, 06:19
آقای پناهی

احساسات شما و دوستان قابل ستایش است ولی انسان برای لذت بردن از نعمتهایی که خداوند افریده زاده شده است
ولی برای کشور ما که گنجهای فراوانی دارد اینچنین تصاویر که نه تنها در اهواز که در مرکز پایتخت هم به وفور دیده میشود باید مسولان شرمشان باشد که 85 درصد ثروت این مملکت زر خیز در دست 15 درصد از سران و آقازاده ها جابه جا میشود
عدم توزیغ عادلانه ثروت امکانات و تسهیلات عده ای را در حسرت همیشگی خواهد برد
به قول اقای نظر ی کسانی در این سایت که دم از حمایت دولت عدالت پرور میزنند همه را گول میزنند به ما ها تهمت و حتاکی میکنند ولی من همیشه می اندیشم شب که سر بر بالین میگذارند و با خودشان و وجدان خاموششان خلوت میکنند چه کسی را فریب میدهند/.و این نانی که در سفره خانواده خود می آورند ..................
و تا زمانی که سیاست دولت ما بر پایه گدا پروری صدقه سری و چاکریسم استوار است هیچ امیدی به بهبود نیست

چشمه
2011/06/26, 07:16
از دوستان كسي اطلاع داره كه چه نكته ي مثبتي در گزارش خبهمن بود كه چهارشنبه تا نزديك صف خريد هم پيش رفت ؟ولي از شنبه دوباره به روند نزولي قبلي خودش برگشت. با تشكر

بابک پناهی
2011/06/26, 08:01
آقای پناهی

احساسات شما و دوستان قابل ستایش است ولی انسان برای لذت بردن از نعمتهایی که خداوند افریده زاده شده است
ولی برای کشور ما که گنجهای فراوانی دارد اینچنین تصاویر که نه تنها در اهواز که در مرکز پایتخت هم به وفور دیده میشود باید مسولان شرمشان باشد که 85 درصد ثروت این مملکت زر خیز در دست 15 درصد از سران و آقازاده ها جابه جا میشود
عدم توزیغ عادلانه ثروت امکانات و تسهیلات عده ای را در حسرت همیشگی خواهد برد
به قول اقای نظر ی کسانی در این سایت که دم از حمایت دولت عدالت پرور میزنند همه را گول میزنند به ما ها تهمت و حتاکی میکنند ولی من همیشه می اندیشم شب که سر بر بالین میگذارند و با خودشان و وجدان خاموششان خلوت میکنند چه کسی را فریب میدهند/.و این نانی که در سفره خانواده خود می آورند ..................
و تا زمانی که سیاست دولت ما بر پایه گدا پروری صدقه سری و چاکریسم استوار است هیچ امیدی به بهبود نیست

سلام و صبحتون بخیر

دقیقا همینه متاسفانه

چه گویم که ناگفتنم بهتر است زبان در دهان پاسبان سر است!

ناظم
2011/06/26, 08:03
به صورت حضوری یا مکاتبه میتوان وضعیت بورس را به اطلاع مسئولین رساند ویکی دیگر از راهها تجمع سهام داران در مکانی که حضور خبر نگاران واطلاع این موضوع
به مردم ومسئولین بی تاثیر نیست وگرنه نشستن پشت کامپیوتر ورسم نمودار واینکه فلان سهم تا فلان جا پایین می آید دردی را دوا نمیکند رسم نمدار بای بازار منطقی جواب میدهد نه این بازار

بابک پناهی
2011/06/26, 08:15
قنیشا تا 170 میتونه بره

punisher
2011/06/26, 08:20
محسن جان و بابک غزیز به نظرتان تعویض ثشاهد با فاراک و ح غدیر خوبه یا نه ؟

بابک پناهی
2011/06/26, 08:27
به صورت حضوری یا مکاتبه میتوان وضعیت بورس را به اطلاع مسئولین رساند ویکی دیگر از راهها تجمع سهام داران در مکانی که حضور خبر نگاران واطلاع این موضوع
به مردم ومسئولین بی تاثیر نیست وگرنه نشستن پشت کامپیوتر ورسم نمودار واینکه فلان سهم تا فلان جا پایین می آید دردی را دوا نمیکند رسم نمدار بای بازار منطقی جواب میدهد نه این بازار

مگر می شود همچین کاری کرد؟؟؟این روند منفی ذات بازار هست.روند منفی نباشه مثبت معنا پیدا نمیکنه که.سهام DELL و YAHOO نمودارشو میزارم نگاه کنید.dell حدود 66% و yahoo هم حدود 97% !!! کاهش قیمت داشتند اونموقع باید بگیم مردم امریکا باید جلوی سازمان صف میکشیدند و اعتراض میکردند.خدا رو شکر ما هم از لحاظ پیشرفت و تکنولوژی کشوری سرتر از امریکا نداریم ولی میبینید که حتی سهام اینچنین کشوری نیز به این حالت دچار میشه!

YAHOO!
http://033.img98.net/out.php/i429732_yahoo.gif

DELL!
http://033.img98.net/out.php/i429731_dell.gif

بابک پناهی
2011/06/26, 08:31

سلام

ثشاهد سهم خوبیه چون صاحب داره و باید سهامداری کنید باهاش و واسه کوتاه مدتم جواب نمیده.فاراک فعلا نظری ندارم! حق غدیرم نمیدونم

punisher
2011/06/26, 08:34
سلام

ثشاهد سهم خوبیه چون صاحب داره و باید سهامداری کنید باهاش و واسه کوتاه مدتم جواب نمیده.فاراک فعلا نظری ندارم! حق غدیرم نمیدونم

ممنون بابک جان
صاحبش کیه؟!!
محسن جان نظر شما چیه؟

بابک پناهی
2011/06/26, 08:45
ممنون بابک جان
صاحبش کیه؟!!
محسن جان نظر شما چیه؟

ثشاهد فرزندان خانواده های شهدا را اصلی ترین سهامداران خود می داند و بر این باورند که کسب سود ثابت و حداقلی هدف این مجموعه برای آن بخش از سهامدارانشان است

در ضمن موسسه اندوخته شاهد هم سهامدار اصلیه شرکته

وحید 20
2011/06/26, 09:03
خفناور
شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/89 را را در تاريخ 4/5/89 مبلغ 420 ريال و در تاريخ 4/12/89 مبلغ 703 ريال اعلام نموده بود که مطابق صورتهاي مالي حسابرسي شده مبلغ 789 ريال تحقق يافته است.
http://codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=2R06G7OXNR6PMfM kLL%2bQhA%3d%3d
---------------
در واقع پیشبینی اولیه سال 89 رو نزدیک 2برابر محقق کرده با این حساب و با توجه به برخی طرح هاش امسال میتونه بالای 100تومان هم سود بسازه

شاهین محلوجی
2011/06/26, 09:05
سلام محسن جان بنظرت این بازار قابل برگشت هست ؟شاخصو بالا نگه داشتن ولی بیشتر سهما قیمتهای پارسال یعنی مفت مفت درضمن آقای نظری و پناهی سایپا زیر 245 معامله میشه امکان سقوط آزاد تا حوالی 200 هست

محسن نظري
2011/06/26, 09:05
محسن و بابک جان
محسن فملی سهم خوبیه؟
تو این قیمت ها می ارزه؟
دوست عزيزم فملي را در اين قيمتها تنها با ديد بلند مدت توصيه ميكنم فعلا با ديد كوتاه مدت انتظار چنداني از سهم ندارم

محسن نظري
2011/06/26, 09:06
در اين بازار ميدونيد چي ميچسبه؟
يك مسافرت 2-3 روزه بنده كه چهارشنبه ميرم مسافرت تا شنبه به دوستان هم توصيه ميكنم اين بازار تنها جزيي از زندگي ميباشد از مابقي زندگيتان كمال لذت و استفاده را ببريد اين نيز بگذرد...

monarchy
2011/06/26, 09:14
يك مسافرت 2-3 روزه بنده كه چهارشنبه ميرم مسافرت تا شنبه به دوستان هم توصيه ميكنم اين بازار تنها جزيي از زندگي ميباشد از مابقي زندگيتان كمال لذت و استفاده را ببريد اين نيز بگذرد...

محسن جان سلام دل و دماق مسافرت نیست ،
بابک جان شاخص رو چطور میبینی زیر 4700 خواهیم رفت؟؟؟

مصطفی مصری پور
2011/06/26, 09:15

کاملا موافقم
اما قبل از اون فک کنم خرید بعضی سهما توی منفی کامل هم لذت بخش باشه

orion
2011/06/26, 09:20
آقا امروز چه خبره؟

شاهین محلوجی
2011/06/26, 09:25
آقا امروز چه خبره؟
باید بپرسیم هر روز چه خبره! دیگه رمقی نذاشتن........

بابک پناهی
2011/06/26, 09:44

4700 رو شما از کجا آوردین؟ :d

مجيد رادمنش
2011/06/26, 09:47
عضو هیأت مدیره شرکت پست بانک ایران خبر داد :
نهایی شدن گزارش توجیهی حسابرسی شده افزایش سرمایه و برگزاری قریب الوقوع مجمع

طی سه شنبه گذشته در حالی جلسه هفتگی اعضای هیأت مدیره شرکت پست بانک برگزار شد که گفته می شود موافقت اولیه در رابطه با موضوع افزایش سرمایه 500 درصدی این بانک طی دو مرحله اخذ شده است .

در این رابطه مرتضی دستجانی فراهانی عضو هیأت مدیره شرکت پست بانک ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت : در حال حاضر تمامی مسئولان پست بانک همه تلاش خود را در رابطه با دو موضوع برگزاری هر چه زودتر مجمع عادی سالیانه و فوق العاده و از طرفی بحث افزایش سرمایه حداقلی متناسب با سیاست های بانک مرکزی متمرکز نموده که امیدواریم با همکاری مسئولان وزارت خانه های ارتباطات و اقتصاد و نیز با کمک دولت به آن دست یابیم .

http://boursenews.ir/fa/pages/?cid=50067

monarchy
2011/06/26, 09:58
4700 رو شما از کجا آوردین؟ :d

24700 خودمون فعلن بابک جون اون 2 نه 1 میشه نه 3 پس صرف نظر کنیم

مصطفی مصری پور
2011/06/26, 10:04
بنظرم با این حجم معاملات فردا بازار برمیگرده
اکثر سهمای لیدر به سطوح حمایتی رسیدن....
بالا رفتن حجم هم نشون دهنده واکنش به این سطوحه

arashmidos
2011/06/26, 10:07
امروز جنگی استیضاحی استعفایی چیزی شده خبر نداریم؟

حامد24
2011/06/26, 10:12
محسن جان مثل اینکه یواش یواش خبرهای مثبت پست بانکم داره میاد .<:-p

محسن نظري
2011/06/26, 10:24
تبريك به دوستان پست بانكي خوشحالم خودم تك سهم پستم و پرتفوهامم عمده پست دارند يك روزي ميشود بنشينم به حماقت اينهايي كه تو اين قيمتها پست فروختند بخندم

hiva
2011/06/26, 10:26
سلام محسن جان . افزایش سرمایه است؟؟؟

محسن نظري
2011/06/26, 10:28
اقا محسن سلام
من هر چی به این قشهد نگاه میکنم میبینم با پوشش 9 ماهه باید یک تعدیل بده
شما یک نگاهی بهش میندازی
تعديل كه احتمال بسيار زياد داره اما صرف صلاح پي بر اي خواهد شد

بابک پناهی
2011/06/26, 10:29
برای تفریح اینم ببینید بد نیست جالبه

http://www.ayandenews.com/news/31372/

محسن نظري
2011/06/26, 10:35
باعرض سلام خدمت اساتید جناب نظری زامیاد اخرش به قیمت خرید3150 ریال خریدمون نرسید امروز هم بسته میشه ردش کنم بره یا؟
بنده بارها گفتم اكر بنده باشم به مجمع افزايش سرمايه زامياد نميروم

بابک پناهی
2011/06/26, 10:36
یکشنبه 5 تیر 1390 :: 10:52 am نمابورس :: اخبار :: بازار در دقیقه
سیاست انتظار در دستور کار / پیام های بازار به فعالان

در حالی که ابهام شرایط سیاسی و مجموعه ای از اخبار و تحولات اقتصادی، سبب شدت گرفتن عرضه در بازار امروز شده که ترتیب تشکیل صف های عرضه امروز همانند هفته های اخیر است به این ترتیب که صنعت خودرو و پیمانکاری بیشترین حجم انباشت فروش را دارند و صنایع فلزی و پتروشیمی نیز با حجم کم عرضه ها اما غیبت کامل تقاضا روبرو هستند.

برخی تحولات در حوزه های سیاسی و خبر بازداشت برخی مسئولان اقتصادی در حالی بر پیکر کم جان بازار سرمایه گران آمده که دو صنعت هیجانی خودرو و پیمانکاری بیشترین اثر را می پذیرند. در این بین البته تقاضا در کمترین قیمت ها نیز برای نمادهای این دو صنعت، بیشتر از صنایع دیگر است تا بازار نشان داده باشد حضور جدی تر سرمایه گذاران کوتاه مدت بر این دو صنعت، وضعیت هیجانی عرضه و تقاضا را در شرایط رکود رقم می زند.

اما بازار پیام هایی را می تواند برای فعالان داشته باشد:

1- رقم فعلی شاخص کل، کمترین رقم افت از اواخر فروردین ماه است و نقش حمایتی این سطح شاخص پیش از این اثبات شده است. می توان به توقف روند نزولی بر همین اساس امید بست.

2- حجم صف فروش نمادهای فلزی و پتروشیمی به گونه ای است که بعید است صفی در آغاز بازار فردا برای اکثر قریب به اتفاق این نمادها دیده شود. در حال حاضر نیز برخی صف ها به طور کامل خرید شده است.

3- برخی صف های خودرویی نیز جمع شده و دست کم تداوم این میزان تقاضا را می توان برای این صنعت متصور بود. این موضوع آغاز هیجانی این صنعت را در بازار فردا محتمل می کند.

4- با توجه به سطوح حمایتی موجود، بعید است صف نمادهای پیمانکاری نیز خرید نشود.

5- با توجه به اخبار نه چندان مثبت و امیدوارکننده از دو حوزه سیاست و اقتصاد، بازیگران بزرگ بازار نیز رویه انتظار را در پیش گرفته اند و بازار در اوج فصل مجامع و فصل سنتی رونق معاملات، با رکود روبرو است. وضعیت کسالت بار فعلی را تا بهبود شرایط کلان باید ادامه دار دانست.

محسن نظري
2011/06/26, 10:37
دوستان عزيز يك خواهش دارم لطفا رعايت بفرماييد كمي صفحات قبلي تاپيك را مشاهده كنيد بعضا ديده ميشود در 2-3 صفحه چند سوال با يك محتوا و مثل هم پرسيده شده اينطوري هم كار ما سخت ميشه هم نميتوانيم سريع و ان طور كه ميخواهيم پاسخگوي دوستان باشيم براي مثال براي زامياد بيش از 10 بار نظرمان را گفتيم اما باز هم از اين سهم سوال ميشود يكم رعايت كنيد
با تشكر

محسن نظري
2011/06/26, 10:46
درود بر اساتید گرامی

کسی از دوستان از تعدیل غمارگ اطلاعی داره ؟ مثبت است یا منفی ؟
احتمالا منفيه دوست عزيزم البته اگر زمينهايش را فروخته باشد مثبت است كه فعلا بعيد ميدانم

بابک پناهی
2011/06/26, 10:47
هیأت مدیره شرکت پست بانک ایران خبر داد :

نهایی شدن گزارش توجیهی حسابرسی شده افزایش سرمایه و برگزاری قریب الوقوع مجمع

طی سه شنبه گذشته در حالی جلسه هفتگی اعضای هیأت مدیره شرکت پست بانک برگزار شد که گفته می شود موافقت اولیه در رابطه با موضوع افزایش سرمایه 500 درصدی این بانک طی دو مرحله اخذ شده است .

در این رابطه مرتضی دستجانی فراهانی عضو هیأت مدیره شرکت پست بانک ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت : در حال حاضر تمامی مسئولان پست بانک همه تلاش خود را در رابطه با دو موضوع برگزاری هر چه زودتر مجمع عادی سالیانه و فوق العاده و از طرفی بحث افزایش سرمایه حداقلی متناسب با سیاست های بانک مرکزی متمرکز نموده که امیدواریم با همکاری مسئولان وزارت خانه های ارتباطات و اقتصاد و نیز با کمک دولت به آن دست یابیم.

وی با بیان اینکه کارشناسی گزارش توجیهی افزایش سرمایه حسابرسی شده پست بانک به اتمام رسیده یادآور شد : بخشی از کار انجام گرفته و باید درخواست آن به سازمان بورس ارایه شود . یک بخش دیگر نیز بستگی به تصمیمات سهامداران درمجمع فوق العاده آتی دارد که هدف ما برگزاری هر چه زودتر آن در تیرماه است.

این مقام مسئول از حضور وزارت امور اقتصادی و دارایی در ترکیب هیأت مدیره پست بانک به عنوان نماینده دولت و استفاده از نظرات آنها در سیاست گذاری ها سخن گفت و افزود : نظر دولت مبنی بر عدم عرضه مابقی سهام پست بانک تا سال 1393 بوده که به هر حال باید آنرا در نظر داشت.

بنابر گزارش بورس نیوز صحبت ها و اظهارات مختلفی راجع به مسئله اهلیت قانونی مدیریت عامل فعلی پست بانک و از طرفی موضوع افزایش سرمایه همچنان خبرساز بوده و این در حالی است که سهامداران این شرکت هنوز نسبت به محل افزایش سرمایه و زمان برگزاری مجمع آن ابهام دارند

بابک پناهی
2011/06/26, 10:54
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%B1_% D8%B1%D8%AD%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%85%D8%B4%D8%A7 %DB%8C%DB%8C

مهرداد
برای تفریح اینم ببینید بد نیست جالبه

http://www.ayandenews.com/news/31372/

بابک عزیز درود بر شما
به قول شما برای تفریحه !
وبه قول حافظ که درود خدا ومسلمان ونامسلمان وکافر ویهود و گبر وترساو......بر او باد می فرمایند :

می خور که شیخ وحافظ ومفتی ومحتسب
چون نیک بنگری همه تزویر می کنند .

محسن نظري
حتايد بيشتر الان حمايتي معامله ميشود و مجموعه مهر اقتصاد پشت سهم را گرفته اند فعلا در اين قيمتها بنده نظر خاصي بر روي اين سهم ندارم

محسن نظري
2011/06/26, 11:51
سلام آقا محسن ميشه لطف كتيد يه تحليلي از رنا داشته باشيد. مي خواستم بدونم اميدي به رشد اين سهم هست؟
دوست عزيزم رنا هم با افزايش سرمايه از محل سود انباشته و مطالبات و هم تعديل احتمالي عايدي مواجه ميباشد اما نقطه ورود مناسب را بايد دوستان تكنيكاليست اعلام نمايند

محسن نظري
2011/06/26, 11:56
خيال خوشي داري دوست عزيزم نهادهاي دولتي عمدا مسبب بازار منفي ميباشند يعني اون صالح ابادي كه محمود منسوبش كرده يا اون وزير اقتصادش نميدانند 3 ماه ممتد بازار با روند منفي مواجه است....

مصطفی مصری پور
2011/06/26, 12:18
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%B1_% D8%B1%D8%AD%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%85%D8%B4%D8%A7 %DB%8C%DB%8C

:))

مجید سلطانی
2011/06/26, 15:56
سلام خدمت تمامی سروران گرامی
دوستان کسی از تاریخ دقیق مجمع خبهمن خبر داره؟

arak_bourse
2011/06/26, 15:57
بازار ما فقط دنباله رو شایعه و حرف شده و هیچ تحلیل باثبات و پخته شده ای ندارد. یه روز می گن سود بانکی میره بالا بانکی ها خوبند دوباره می کن نه منتفی شد همه چیز برعکس میشه.عجب آشفته بازاری داریم ما

سپه
2011/06/26, 16:02
جناب ناظم

یعنی خود مقامات بالا از چیزی خبر ندارن ( اگه خبرنداشته باشن که واویلا)
بعدشم فض کن اصلا10000 نفر جمع ش بری یه جایی اعتراض کنی محمود( رییس جمهو ر ج.ا.ا) می اد می گه امار من میگه وضع حوبه وشما م ایادی استکبارین. ومن دستتون را از مال بیتالمال کوتاه کردم و....

یزدی
2011/06/26, 16:45
سالم .خسته نباشید خدمت استاد.
استاد میشه درباره افزایش سرمایه امید یه توضیح بدین .من که سهامدار بودم این سلب حق تقدم چه جوری اعمال میشه؟

عادل
2011/06/26, 18:13
سالم .خسته نباشید خدمت استاد.
استاد میشه درباره افزایش سرمایه امید یه توضیح بدین .من که سهامدار بودم این سلب حق تقدم چه جوری اعمال میشه؟

با تشکر از دوست عزیزمون که این سوال رو مطرح کردند.
سلام محسن خان با توجه به اینکه فکر میکنم این سوال اکثر سهامداران وامید هست خواهشا" اگر براتون مقدور هست یه کم بیشتر در مورد وقایع وامید از جمله نوع افزایش سرمایه و شرایط وامید از نظر بنیادی در میان مدت توضیح بدین ممنون و سپاسگذار خواهیم بود.

rojan
2011/06/26, 18:42
سلامممممممممممممم

دوستان لطفا نظرتان را راجع به این اطلاغیه بفرمایید

اطلاعيه
عرضه عمده
نام شركت شركت آذرآب
تعداد سهام منتشره 000 ر 000 ر 300
بازار معاملات دوم
سهام قابل عرضه 222 ر 945 ر 82
27/ درصد از كل سهام 65
فروشنده شعبه 19 دادگاه انقلاب عمومي حقوقي تهران به نيابت از شركت صدرا
شرايط واگذاري يكجا و نقد
قيمت پايه (ريال) قيمت پاياني روز قبل از عرضه + 4درصد
1390/04/ تاريخ عرضه 11
1390 صادره از شركت كارگزاري حافظ (سهامي خاص) تهيه شده است. /04/ 554 مورخ 05 / *اين اطلاعيه پيرو نامة شمارة 1

محسن نظري
2011/06/26, 19:50
از دوستان كسي اطلاع داره كه چه نكته ي مثبتي در گزارش خبهمن بود كه چهارشنبه تا نزديك صف خريد هم پيش رفت ؟ولي از شنبه دوباره به روند نزولي قبلي خودش برگشت. با تشكر
گزارش شركت را بررسي نكردم اما ظاهرا تعديل خوبي در سود سال 90 به همراه افزايش سرمايه خواهد داشت اينطور كه بنده شنيدم در مجمع نير اخبار خوبي خواهد امد

محسن نظري
2011/06/26, 19:52
تعويض خوبيه احتمال نوسان حق غدير و فارا بالاتر از شاهد ميباشد اما ريسك شاهد كمتر است

manu
2011/06/26, 20:10
جناب نظری با سلام

به نظرتون با ولساپا به مجمع بریم یا نه قیمت خرید360تومان

شپنا هم که بست برای تعدیل در مورد شبریز نظرتون چیه قیمت خرید246تومان

محسن نظري
2011/06/26, 20:46
مگر می شود همچین کاری کرد؟؟؟این روند منفی ذات بازار هست.روند منفی نباشه مثبت معنا پیدا نمیکنه که.سهام DELL و YAHOO نمودارشو میزارم نگاه کنید.dell حدود 66% و yahoo هم حدود 97% !!! کاهش قیمت داشتند اونموقع باید بگیم مردم امریکا باید جلوی سازمان صف میکشیدند و اعتراض میکردند.خدا رو شکر ما هم از لحاظ پیشرفت و تکنولوژی کشوری سرتر از امریکا نداریم ولی میبینید که حتی سهام اینچنین کشوری نیز به این حالت دچار میشه!

YAHOO!
http://forums.boursy.com/

DELL!
http://forums.boursy.com/
بابك جان شركتهاي خارجي اصلا به هيچ وجه كوچكترين وجه تشابهي با وضعيت ايران ندارد افت و سقوط قيمتي شركتهاي فوق به دليل مسائل اقتصادي و كاهش سوداوري بود نه در ايران شركتي كه با رشد و جهش سوداوري مواجه ميباشد برعكس قيمتش كاهش يابد در بلاد كفر به قول اقازاده ها انقدر براي مردمشان ارزش قائل هستند كه در همين دوره ركود اقتصادي بارها بسته هاي حمايتي ميلياردي را وارد بازار كردند و بسياري از شركتها را از ورطه ورشكستگي نجات دادند اما اينجا چه اينجا ملت را فداي جنگ قدرتشان ميكنند

محسن نظري
2011/06/26, 21:16
ممنون بابک جان
صاحبش کیه؟!!
محسن جان نظر شما چیه؟
شاهد سهم خوبيه اما بر خلاف بابك عزيز نظر بنده اينه كه سهامدار عمدش يعني بنياد شهيد علاقه اي به فعاليت در بازار ندارد اما با اين پي بر اي و قيمت واقعا مفت است به خصوص اينكه پتانسيل افزايش سرمايه از محل سود انباشته و تعديل عايدي نيز دارد

محسن نظري
2011/06/26, 21:20
سلام محسن جان بنظرت این بازار قابل برگشت هست ؟شاخصو بالا نگه داشتن ولی بیشتر سهما قیمتهای پارسال یعنی مفت مفت درضمن آقای نظری و پناهی سایپا زیر 245 معامله میشه امکان سقوط آزاد تا حوالی 200 هست
تا وقتي كه اين مباحث سياسي پابرجاست بنده اميد چنداني ندارم به همين دليل بلند مدت سرمايه گذاري كرده و در برخي موارد نوسانگيري ميكنم به قولي تا احمدينژاده هر روز همين بساطه....

محسن نظري
2011/06/26, 21:25
دوست عزيزم خود بنده منبع دارامدم از بازار و كارهاي حواشي بازار است اما اين روند بازار فداي سر تك تك شما دوستان عزيز ما فداي كثافتكاري و جنگ قدرت اينها كه نخواهيم شد پس زندگيمان همچنان جاريست.....

punisher
2011/06/26, 23:21
محسن جان این خبر واگزاری فاذر صدرا به عنوان بدهی چه تاثیری روی بازار و بخوصوص تجهیزاتی ها و خود صدرا و حتی فاذر دارد؟
پیشنهاد به خرید و فروش این سهام می فرمایید؟

محسن نظري
2011/06/27, 07:38
سلام محسن جان . افزایش سرمایه است؟؟؟
بله دوست من افزايش سرمايه هست كه ظاهرا قرار است در دو مرحله انجام شود تا به ثمر نشستن پست زماني باقي نمانده

sanko
2011/06/27, 07:38
دادگاه انقلاب عمومی به نیابت از صدرا 27/65 درصد از شرکت آذراب را در 11 تیرماه یکجا نقد با قیمت پایانی روز قبل از عرضه + 4 درصد عرضه میکند
به نظر شما این مسئله چه تاثیری می تونه روی فاراک و صدرا داشته باشه ؟؟؟

محسن نظري
2011/06/27, 07:45
درباره افزايش سرمايه اميد به رش سلب حق تقدم از سهامداران قبلي يا به عبارتي ديگر صرف سهام حق تقدمي وجود ندارد شركت سهام جديد را پذيره نويسي عمومي ميكند مازاد وجه افزايش سرمايه بين سهامداران قبلي تقسيم ميشود

محسن نظري
2011/06/27, 07:47
جناب نظری با سلام

به نظرتون با ولساپا به مجمع بریم یا نه قیمت خرید360تومان

شپنا هم که بست برای تعدیل در مورد شبریز نظرتون چیه قیمت خرید246تومان
به نظر بنده با ولساپا به مجمع برويد ميان مدت بازدهي بسيار خوبي خواهد داشت
شبريز به نظرم بايد از قيمتهاي 200 تومان برگردد و جاي افت زيادي نخواهد داشت چندين بار هم به اين حمايت 200 توماني برخورد كرده و بازگشته اينبار نيز بر خواهد گشت

محسن نظري
2011/06/27, 07:52
محسن جان این خبر واگزاری فاذر صدرا به عنوان بدهی چه تاثیری روی بازار و بخوصوص تجهیزاتی ها و خود صدرا و حتی فاذر دارد؟
پیشنهاد به خرید و فروش این سهام می فرمایید؟
ظاهرا بهاي تمام شده فاذر براي صدرا بالاست بايد ببينيم به چه قيمتي بلوك معامله ميشود يا به عبارتي ايا رقابتي در خواهد گرفت و به از طرف ديگر ميزان بدهي صدرا به خصوصي سازي چهقدر است
البته اينطور كه اعتصام به ما ميگفت هر طور شده جلوي عرضه بلوك را خواهد گرفت.....

punisher
2011/06/27, 07:58
ظاهرا بهاي تمام شده فاذر براي صدرا بالاست بايد ببينيم به چه قيمتي بلوك معامله ميشود يا به عبارتي ايا رقابتي در خواهد گرفت و به از طرف ديگر ميزان بدهي صدرا به خصوصي سازي چهقدر است
البته اينطور كه اعتصام به ما ميگفت هر طور شده جلوي عرضه بلوك را خواهد گرفت.....

خوب محسن جان با این حال خرید فاراک امروز مناسب هستش؟
من دیروز ثشاهد را فروختم و حالا گزینه تعویض چی می تونه باشه؟
فقط محسن جان زود لطفا ممنون می شم.

sanko
2011/06/27, 07:58
جناب نظری غدیر رو امروز چه طور می بینید ؟

قابل توجه : مدیر عامل غدیر (معماری) استعفا داد دیگه شاخص رفت زیر 23هزار

sanko
2011/06/27, 08:10
آقای نظری به نظر شما فاراک تا کجا سقوط داره ؟؟؟ این افت یه جا قرار نیست وایسته؟

شاهین محلوجی
2011/06/27, 08:49
محسن جان اینا با این بازارشون چه غلطی میکنن خبری داری

راجی
2011/06/27, 08:57
محسن جان داداش یه نگاهی به غدیر کن
بازم میگی 500 تومان

سپه
2011/06/27, 09:03
بازم میگی 500 تومان

فعلا تا یه مدتی

دیگه تو این بازار زیاد بحث سود بیشتر نیس . بحث اینه که چه جوری ضرر و کمتر

کنیم

aidinnamazi
2011/06/27, 09:10
جناب نظري
توي مرقام خبريه ؟
توي اين بازار منفي چه معامله اي داره ميشه.

امیر2309
2011/06/27, 09:23
سلام محسن جان
جناب نظری من مترصد خرید آرین هستم(خرید 60% ) و تعجعب از اینکه در دو سری ریزش بازار هیچگاه صف فروش نشد و امروز هم خوب خریداری داره به نظر شما قیمت مناسب برای خرید چند می تونه باشه با توجه به وجود حق تقدم هاس استفاده نشده؟ 40% دیگه هم صدار ست ؟

punisher
2011/06/27, 10:39
بابک جان سلام
قبلا گفته بودی افت بورس جز بازار است و نمی شه هیچ وقت بازار پشت سر هم رشد کنه
این افت را چگونه می بینی؟
تحلیلت از شاخص چیه؟
آینده رو چگونه می بینی؟

rojan
2011/06/27, 10:42
با سلام

من آمدممممممممممممممممممم

فکر میکنم تا استیضاح ا.ن نباید بازار را مانیتور کنیم
قرص زیر زبانی هم اثری ندارد من که مانند مارکت دارم به کما میروم
والله راضی به زحمت نیستم ولی کمپوت آناناس فیوریت من است .
پس بای تا های

حامد24
2011/06/27, 10:55
نماد معاملاتي گل گهر با سرمايه و سود جديد باز شد

خبرگزاري فارس: نماد معاملاتي شركت 600 ميليارد توماني گل گهر با پيش بيني سود 526 ريالي هر سهم باز شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، نماد معاملاتي شركت گل گهر در حالي از 29 خردادماه براي برگزاري مجمع سالانه و فوق العاده تا به امروز بسته بود كه در ميانه معاملات امروز مورد بازگشايي نماد قرار گرفت.
براساس اين گزارش، اين شركت پيش از اين سود هر سهم سال مالي جاري را با سرمايه 300 ميليارد توماني هزار و 52 ريال تعيين كرده بود، اما طبق تصميمات مجمع عمومي فوق العاده 31 خرداد،سرمايه اسمي اين شركت از محل مطالبات و آورده نقدي با 100 درصد افزايش به 600 ميليارد تومان رسيد، به اين ترتيب پيش بيني سود هر سهم اين شركت براي سال مالي جاري 526 ريال اعلام شد.
همچنين در مجمع فوق نام اين شركت از سنگ آهن گل به شركت معدني و صنعتي گل گهر با موضوع فعاليت شركت از اكتشاف، استخراج و بهرهبرداري از معادن سنگ آهن و توليد كنسانتره به اكنتشاف، استخراج و بهرهبرداري از معادن فلزي و غير فلزي از جمله سنگ آهن و توليد سنگ آهن دانه بندي شده،كنسانتره، گندله، فولاد و انواع محصولات فولادي تغيير يافت.
بر اساس تصميمات مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده ، مجمع به هيأت مديره اختيار داد تا پس از اخذ مجوز لازم از سازمان بورس اوراق بهادار، نسبت به انتشار اوراق مشاركت با نام به مبلغ 300 ميليارد تومان اقدام كند.
با توجه به توافق نامه ميان شركت هاي توليدكننده سنگ آهن داخلي و شركتهاي توليدكننده فولاد درخصوص تعيين نرخ فروش و خريد سنگ آهن كه درخصوص گل گهر، قيمت فروش هر تن سنگ آهن به شركتهاي فولاد خوزستان و فولاد مباركة اصفهان به ترتيب به ميزان 9 درصد و 9.6 درصد ميانگين نرخ فروش محصولات فولاد خوزستان تعيين شود.

محسن نظري
2011/06/27, 11:59
خوب محسن جان با این حال خرید فاراک امروز مناسب هستش؟
من دیروز ثشاهد را فروختم و حالا گزینه تعویض چی می تونه باشه؟
فقط محسن جان زود لطفا ممنون می شم.
دوست عزيزم تا فردا پس فردا به نظرن بايد بازار متعادل شود خريد فاراك براي روي چهارشنبه مناسب ميباشد

شاهین محلوجی
2011/06/27, 12:05
آقا محسن میدونی شبریز واسه چی بست؟

محسن نظري
2011/06/27, 12:08
جناب نظری غدیر رو امروز چه طور می بینید ؟

قابل توجه : مدیر عامل غدیر (معماری) استعفا داد دیگه شاخص رفت زیر 23هزار
اين معماري هم كم دروغ نگفت تو يه مصاحبه گفته بود مكان ندارد غدير را بگذاريم زير 400 بيايد اصلا غدير زير 400 محال است و سهامدار عمده به هيچ وجه اجازه نخواهد داد حالا تحويل بگيرد به هر حال فعلا خبرهاي منفي و مثبت بلا يا دواي بازار نيست تا احمدينژاده هر روز همين بساطه......

hamed89
2011/06/27, 18:49
من یه سوال داشتم
قلرست تعدیل منفی 40 درصد خورد وقتی باز شد فروشنده و خریدار اختلاف عجیبی داشتند با هم..فردا هم همینجوری خواهد بود؟
اینده قلرست رو چه جوری پیش بینی میکنید؟(با تعدیل منفی که خورد)

rend72
2011/06/27, 18:55
سلام جناب نظري
خدا قوت
سخزر و بترانس رو از نظر بنيادي چطور ارزيابي مي كنيد؟
خريد اين دو سهم را براي فردا مناسب ميدانيد؟
متشكرم

محسن نظري
2011/06/27, 21:22
آقای نظری به نظر شما فاراک تا کجا سقوط داره ؟؟؟ این افت یه جا قرار نیست وایسته؟
دوست عزيزم بازار احساسي شده سات و بحث تنها فاراك نيست اين جو احساسي دامان كل بازار را گرفته است به نظرم فردا يا نهايتا چهارشنبه بازار متعادلي خواهيم داشت

وحید 20
2011/06/27, 21:38
طرح سئوال از رئیس جمهور منتفی شد؟
محمود احمدی بیغش در پاسخ سئوال خبرنگار سیاست ما پیرامون اعلام وصول سئوال از رئیس جمهوری با100امضا اعلام کرد با توجه به دیدار هیات رئیسه با مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر لزوم تعامل و حمایت مجلس شورای اسلامی از دولت موضوع را عملا منتفی دانست و خاطر نشان کرد در شرایط فعلی کشور بیش از هر چیز نیازمند وحدت و یکپارچگی است.
http://www.yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=2033606
---------------------
هیئت رئیسه سوال از را به مصلحت نمیداند
عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی هر اقدامی که موجب تضعیف و سستی رابطه دولت و مجلس شود به نفع کشور نیست اظهار داشت: در جلسه هیئت رئیسه مقرر شد تعدادی از اعضا با آقای مطهری گفتگو کرده و فضای فعلی کشور را برای وی تشریح کنند تا فعلا سئوال از رئیس جمهور در دستور کار مجلس قرار نگیرد.
http://www.yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=2033622

بابک پناهی
2011/06/27, 21:46
بابک جان سلام
قبلا گفته بودی افت بورس جز بازار است و نمی شه هیچ وقت بازار پشت سر هم رشد کنه
این افت را چگونه می بینی؟
تحلیلت از شاخص چیه؟
آینده رو چگونه می بینی؟

سلام

شاخص الان بهترین حمایتش محدوده 23759 تا 23880 هست.امیدوارم از این سطوح برگردد

حامد22
2011/06/27, 21:50
از ماست که بر ماست . روزی که اقای .... مردم را ترغیب به ورود به بازار بورس حتی با سرمایه اندک و پول حاصل از دریافت یارانه میکرد باید متوجه میشدیم چه خوابی برای ما دیده اند . . دیدیم که چگونه یکشبه 10 درصد از نوسان قیمت دلار پول به جیب زدند .سالی که با نام جهاد اقتصادی نامگذاری میشود و اینهمه در صدا و سیما تبلیغات در مورد بورس به عمل می اید بهتر از این نخواهد شد . کجایند کسانی که با دو روز مثبت شدن بازار صدها برنامه روی انتن میفرستادند . چرا الان هیچ برنامه ای در مورد افت شدید بازار پخش نمیشود؟ شرم بر کسانی که با سرمایه اندک مردم برای خود سفره ای پهن میکنند .

وحید 20
2011/06/27, 21:51
به چند نمونه از خریدهای حقوقی ها در بازار امروز اشاره میکنم.

در بانک ملت صندوق تامين آتيه كاركنان بانك ملت که این روزها هرروز در حال خرید است امروز حدود 15 میلیون دیگر خرید.
در فولاد مبارکه روستاییان و عشایر 7.2میلیون سهم و صندوق بازنشستگی بیش از 1.1میلیون سهم خرید.
در وساپا دهکده پاسارگاد 5.9میلیون خرید و نیز دانایان پارس هم 300هزار سهم دیگر اضافه کرد.
در مپنا کارکنان مپنا 2 میلیون خرید.
در وغدیر روستاییان و عشایر 4.1 میلیون خریدار بود.
در فخوز صندوق بازنشستگی نفت بیش از 2.5 میلیون اضافه کرد همچنین این حقوقی در شخارک هم بیش از 1میلیون سهم خریدار بود.
در ولساپا وصنعت 1250000سهم دیگر خریدار بود.
در فاراک سرمایه گذاری فرهنگیان خریدار 1میلیون سهم بود.
در ونیکی بانک تجارت بیش از 1میلیون خریدار بود.
همچنین امروز صباتامین در 16 سهم خریدار بود و فروشی نداشت که مهمترین آن خرید 2میلیون سهم وکار 800هزار تایی وصندوق 600هزار سهمی وتجارت 300هزار سهمی حفاری و ولصنم و.... بود.
در بکام امروز ومعادن نزدیک 1.2میلیون خرید همچنین ومعادن در کگل و فخاس هم خریدار بود.
------------
امروز از بین حقوقیهای بالای 1درصد فروشنده خیلی کم بوده و عمدتا خریدار بودند.

راشین
2011/06/27, 22:12
طرح سئوال از رئیس جمهور منتفی شد؟
محمود احمدی بیغش در پاسخ سئوال خبرنگار سیاست ما پیرامون اعلام وصول سئوال از رئیس جمهوری با100امضا اعلام کرد با توجه به دیدار هیات رئیسه با مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر لزوم تعامل و حمایت مجلس شورای اسلامی از دولت موضوع را عملا منتفی دانست و خاطر نشان کرد در شرایط فعلی کشور بیش از هر چیز نیازمند وحدت و یکپارچگی است.
http://www.yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=2033606
---------------------
هیئت رئیسه سوال از را به مصلحت نمیداند
عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی هر اقدامی که موجب تضعیف و سستی رابطه دولت و مجلس شود به نفع کشور نیست اظهار داشت: در جلسه هیئت رئیسه مقرر شد تعدادی از اعضا با آقای مطهری گفتگو کرده و فضای فعلی کشور را برای وی تشریح کنند تا فعلا سئوال از رئیس جمهور در دستور کار مجلس قرار نگیرد.
http://www.yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=2033622

والله دیگه از بازی های احمقانه اینها خسته شدیم یه کم جربزه هم خوب چیزیهX-( اینطور که معلومه تا انتخابات بعدی ریاست جمهوری حداقل ماهی یکبار برنامه داریم:-w
یادش به خیر سال 84 توی بورکس گفتم طرف زمانی میفهمه چه غلطی کرده که دیگه خیلی دیر شده

محسن نظري
2011/06/27, 22:43
محسن جان اینا با این بازارشون چه غلطی میکنن خبری داری
دوست عزيزم نه كارخانه اي تعطيل شده نه شركتي ورشكسته اين وضعيت را وجدانا نبايد همه اش را تقصير اين و ان انداخت مقصر اصلي خودمانيم.....
شما تمامي پارامترهاي اقتصادي را بررسي نماييد تمامي پارامترها گواه بر صعود ميدهند در عرصه سياسي جالب است احدينژاد اومد بازار منفي شد الان هم كه احتمال رفتنشه بازم منفي ميشه يك ينيست به اين فروشندگان سه نقطه.... بگويد بر فرض مثال كه اين احمدي هم برود اين كه به نفع صنعت و توليد و اقتصاد است پس فروش براي چه؟؟؟؟
نه عزيز من مشكل از هيچ جايي نيست چوب حماقت افرادي است حقيقي كه بر سرمان نازل شده است....

محسن نظري
2011/06/27, 22:44
بازم میگی 500 تومان
دوست عزيزم از نظر بنيادي مطمئن باش غدير روند صعودي در بازه ميان مدت خواهد داشت در 3 ماهه هم تعديل مثبتي همراه دارد

محسن نظري
2011/06/27, 22:48
جناب نظري
توي مرقام خبريه ؟
توي اين بازار منفي چه معامله اي داره ميشه.
افزايش سرمايه ظاهرا نزديكه قيمت سهم هم به نظر بنده مفت شده طرح توسعه و تعديل سود سال 90 هم داره بايد هم تو اين قيمتها حسابي بخرند

وحید 20
2011/06/27, 23:34
فاز دوم هدفمندي يارانه ها در سال 90 منتفي شد

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي مجلس در تشريح نشست عصر روز گذشته اين كميسيون با وزير اقتصاد و دبير ستاد هدفمندي يارانهها از منتفي شدن اجراي فاز دوم قانون هدفمندسازي يارانهها در سال 90 خبر داد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004065472

hamed89
2011/06/28, 02:57
اقای نظری
کنتور گویا این ماه مجمع داره
ایا مناسب خرید نیست؟
پی بر ای 3 داره!!!

محسن نظري
2011/06/28, 07:32
سلام محسن جان
جناب نظری من مترصد خرید آرین هستم(خرید 60% ) و تعجعب از اینکه در دو سری ریزش بازار هیچگاه صف فروش نشد و امروز هم خوب خریداری داره به نظر شما قیمت مناسب برای خرید چند می تونه باشه با توجه به وجود حق تقدم هاس استفاده نشده؟ 40% دیگه هم صدار ست ؟
دوست عزيزم از نظر بنيادي و ريشه اي مخالف ارين هستم بانكي بدون حتي يك شعبه در سيستم مالي ايران مطمئن باشيد در جذب منابع و سپرده مشكل پيدا خواهد كرد بنده به هيچ وجه نظر مساعدي بر ارين ندارم
صدرا را در قيمتهاي 160 تومان بيشتر ميپسندم

محسن نظري
2011/06/28, 07:39
آقا محسن میدونی شبریز واسه چی بست؟
شايعه شده تعديل منفي سال 89....

محسن نظري
2011/06/28, 07:44
من یه سوال داشتم
قلرست تعدیل منفی 40 درصد خورد وقتی باز شد فروشنده و خریدار اختلاف عجیبی داشتند با هم..فردا هم همینجوری خواهد بود؟
اینده قلرست رو چه جوری پیش بینی میکنید؟(با تعدیل منفی که خورد)
دوست عزيز امسال باب شده شركتها اولين پيشبيني سال خود را بسيار پايين اعلام ميكنند تا در مجمع حسابي مانور دهند و روند سوداوري را به رخ سهامدارانشان بكشند(خودشان .... هستند فكر ميكنند بقيه هم مثل خودشان هستند)
اين قلرست هم همينطور بودجه را دست پايين و محطاطانه بسته است سهم شناوري ندارد و در مقابل فروشنده اي هم ندارد فروشنده پايين نخواهد امد يا خريدار بايد بالا برود يا فعلا معامله نخواهد شد

مصطفی مصری پور
2011/06/28, 07:45
شايعه شده تعديل منفي سال 89....

محسن جان اموز سهامش منفی بودن تعدیل را تکذیب کرد

محسن نظري
2011/06/28, 07:46
سلام جناب نظري
خدا قوت
سخزر و بترانس رو از نظر بنيادي چطور ارزيابي مي كنيد؟
خريد اين دو سهم را براي فردا مناسب ميدانيد؟
متشكرم
سخزر را سهم مناسبي نميدانم زياد به قول معروف رو دور نيست
بترانس هم رشد خوبي كرد فعلا هم عرضه ايرانترانسفوي ري به تعويق افتاده به نظرم بيشتر بر روي سهامي مانور دهيد كه اين مدته افت و اصلاح خوبي انجام داده اند تا رشد....

محسن نظري
2011/06/28, 07:48
اقای نظری
کنتور گویا این ماه مجمع داره
ایا مناسب خرید نیست؟
پی بر ای 3 داره!!!
كنتور سازي بر سر دوراهي است اگر طرح فهام اجرايي شده باشد و سود پيشبيني شده قابل تحقق كه شركت ميتواند حتي به سطوح بالاي 1000 تومان برود در غير اينصورت سقوط ازاد در انتظار كنتور خواهد بود بنده بر روي سهمي كه ابهام داشته باشد نميروم

كارآمد
2011/06/28, 08:06
با سلام
دوستان كسي مي دونه تو بانك پارسيان چه خبره؟

مصطفی مصری پور
2011/06/28, 08:16
با سلام
دوستان كسي مي دونه تو بانك پارسيان چه خبره؟

احتمالا بازهم دعوای سایپا،ایران خودرو!!
گفتنیست که آقا در سخنرانی خودشون گفتن نذارید این اختلافا به صنایع خوبمون از جمله سایپا لطمه بزنه;)

mehran
2011/06/28, 08:17
همراه اول سه ماهه 29% پوشش داد.....

rojan
2011/06/28, 09:16
با سلام

زندگی قانون باورها و لیافت هاست
همیشه باور داشته باش لایق بهترین هایی

من آمدمممممممممممممممممممممم مممم
در جایی خواندم
اگر دیدی جوانی بر درختی تکیه کرده
بدان صدرا خریده سکته کرده:dx-(

وحید 20
2011/06/28, 10:06
دفتر سخنگوی قوه قضاییه خبر احتمال دستگیری افراد دیگری در دولت را تکذیب کرد.

دفتر سخنگوی قوه قضاییه با ارسال نمابری به خبرگزاری مهر اعلام کرد: خبر «احتمال دستگیری افراد دیگری در دولت وجود دارد» که در تاریخ پنجم تیرماه 90 به نقل از سخنگوی قوه قضاییه در این خبرگزاری منتشر شد، صحت ندارد.

راجی
2011/06/28, 10:10
سلامآقای نظری خسته نباشی
سهام وغدیر ، وسپه ، و حفاری و خبهمن
در حال حاضر 5درصد زیانم
نگه دارم یا بفروشم
تا زیانم بیشتر نشده

حامد24
2011/06/28, 10:13
با سلام

زندگی قانون باورها و لیافت هاست
همیشه باور داشته باش لایق بهترین هایی

من آمدمممممممممممممممممممممم مممم
در جایی خواندم
اگر دیدی جوانی بر درختی تکیه کرده
بدان صدرا خریده سکته کرده:dx-(

rojan جان این خبهمنم بهش اضافه کن در حال حاظر خبهمن بدتر از صدرا شده معلوم نیست این دیگه چشه با این همه اخبار و حواشی مثبت هر روز داره درجا میزنه...

راجی
2011/06/28, 10:18
اتفاق دیروز مجددا تکرار شد بازار تا ساعت 10.5 معقول معامله شد و هر چه از این ساعت گذشتیم معاملا کمتر شد انگار یه شوک کوچولو شک و تردید بین سهامداران برای خرید یا فروش زیاد شده
دوستان راهنمایی بفرمایند در بازار چه خبره

hiva
2011/06/28, 10:28
سلام به همه دوستان
من کلا گیج شدم !!!:-/
با این خبرای مثبت چرا وپست اینجوریه ؟؟x-(

محسن نظري
2011/06/28, 10:34
باز هم به دوستان ميگويم دلتان را به مثبتهاي مقطعي خوش نكنيد سهمها به زير مفت رسيده اند ديدتان را فقط و فقط بلند مدت كنيد و گه گداري نوسانگيري نماييد اين بازار به نظر من بازار بشو نيست و تا وقتي اين مرتيكه سر كاره هر روز يه بساطي داريم و حقوقي هاي دولتي از يك طرف و حقيقي ها و صندوق ها از طرف ديگراجازه مثبت شدن بازار را نخواهند داد

محسن نظري
2011/06/28, 10:37
,hggi lوندم تمامي بازار منفيه مخابرات و سهام بزرگ هم منفيه اين شاخص چطوري اين وسط مثبته؟؟!!

شاهین محلوجی
2011/06/28, 11:15
محسن جان سلام نظرت در مورد خرید کگل یا کچاد و حق بترانس یا حق مپنا چیه کدوماشون بنیادی قویترن؟ ممنون

بابک پناهی
2011/06/28, 11:33
,hggi lوندم تمامي بازار منفيه مخابرات و سهام بزرگ هم منفيه اين شاخص چطوري اين وسط مثبته؟؟!!

محسن جان تنها 4 سهم فملی فولاد وپارس و کگل شاخصو کشیدن بالا

http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1317

مجيد رادمنش
2011/06/28, 11:33

به این میگن مهندسی شاخص :d;)

بابک پناهی
2011/06/28, 11:34
به این میگن مهندسی شاخص :d;)

بله...این دقیقا مهندسیه چون توش حساب کتاب بکار برده شده ;)

وحید 20
2011/06/28, 12:18
طرح سوال از رئیس جمهور به یک ماه آینده موکول شد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به طرح سوال از رئیس جمهور به بعد از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه و تعطیلات آتی مجلس موکول میشود.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است که برخی از نمایندگان تا آن زمان امضای خود را پس بگیرند. اگر حد نصاب امضا از عدد ۷۵ پایینتر بیاید سوال قابل تنفیض نیست.

وی درباره پس گرفتن امضا از سوی برخی از نمایندگان خاطرنشان کرد: من نیز چنین چیزی را شنیدهام که برخی نمایندگان امضای خود را پس گرفتهاند اما اطلاعی ندارم که چند نفر این کار را انجام دادهاند.
http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=170352

meysam
2011/06/28, 13:52
سلام
اقا بابک مزاحم همیشگی شما دوباره آمد با دو سوال
1.نظرتون در مورد کمرجان (در جایی خودتان فرمودید که اگر 385را دید یاد اوری کنیم چون الگویی دیده بودید)
2.در مورد اون نرم افزار تغییر یافته رسا نظرتون چیه؟

بابک پناهی
2011/06/28, 14:10
سلام
اقا بابک مزاحم همیشگی شما دوباره آمد با دو سوال
1.نظرتون در مورد کمرجان (در جایی خودتان فرمودید که اگر 385را دید یاد اوری کنیم چون الگویی دیده بودید)
2.در مورد اون نرم افزار تغییر یافته رسا نظرتون چیه؟

شاید از محدوده 382 برگرده و مثبت بشه.یادم بندازید یه هفته دیگه بررسیش کنم.یه الگویی توش دیدم که فکر میکنم جالب باشه ولی فعلا نخرید تا سیگنال قطعی بده و الگو کاملا تشکیل بشه.

سلام

مهران جان دیروز سهم تا 385 پائین اومد یعنی 3 تومن بالاتر از 382.احتمال صعود سهم بطور موقت تا 445 وجود داره.ولی فعلا نمیتونیم بگیم واقعا روند اصلاحی سهم تموم شده.الگوی مورد نظر هم سرشونه بود

نرم افزار رسا هم تنها دیتای خام رو رو نمودار میبره ولی خوب کلا نرم افزار خوب و جالبیه

بابک پناهی
2011/06/28, 14:32
روابط عمومی سنديکای صنعت برق ايران : پیمانکاران برقی برندگان اصلی بودجه 90

قانون بودجه سال 90 كل كشور تصويب شد.
در قانون بودجه امسال دو بند مستقل برای پرداخت مطالبات شرکت های سازنده، مشاور و پیمانکار صنعت برق در نظر گرفته شده است.
به نظر می رسد با تصویب این قانون که به نظر می رسد بیش از هر چیز نتیجه تالش ها و پیگیری های سندیکای صنعت برق ایران در طول سال گذشته
و نیز مشارکت و تعامل فعال با وزارت نیرو و مجلس شورای اسالمی است، می توان به حل بحران نقدینگی در صنعت برق امیدهای زیادی بست.
به هر حال به زعم بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه »پیمانکاران برقی برندگان اصلی بودجه 90 هستند«

بندهای 33 ،28 و 35 قانون بودجه سال 1390 در ذیل آمده است:

مصوبات قانون بودجه سال 90 مرتبط با صنعت برق
قانون بودجه سال جاری که در جلسه علنی روز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه 1390 مجلس شورای اسالمی تصویب و در تاریخ 2 اردیبهشت ماه به تأیید
شورای نگهبان رسید، در روز شنبه 24 اردیبهشت ماه در اجرای اصل 123 قانون اساسی طی نامهای از سوی »علی الریجانی« رییس قوه مقننه به »محمود
احمدی نژاد« رییس جمهور، برای اجرا ابلاغ شد.

28- به منظور حمایت از تولید و اشتغال، به بانکها و مؤسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی اجازه داده میشود با تأیید هیأت مدیره بانکها و
مؤسسات اعتباری مذکور، اصل و سود تسهیلات سررسید شده و معوقه واحدهای تولیدی صنعتی، معدنی و کشاورزی را که دربازپرداخت بدهیهای
خود دچار مشکل شده اند، برای یکبار تا پنج سال تقسیط و از سرفصل مطالبات سررسید گذشته و معوق خارج نمایند. همچنین اجازه داده میشود کلیه
جریمه های ناشی از دیرکرد بازپرداخت اصل و سود تسهیلات موضوع این بند پس از تعیین تکلیف تا آن زمان و انجام تسویه حساب کامل با تأیید هیأت
مدیره بخشیده شود.

چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی برای تسویه بدهیهای معوق خود به بانکهای عامل مراجعه ننمایند به هیأت مدیره بانک ها اجازه داده میشود با رعایت
قوانین و مقررات برای مطالبات بیش از پنج میلیارد )5.000.000.000( ریال خود، از سایر اموالمنقول و غیر منقول آنان مازاد بر وثائق تحویلی به بانکها
از طریق اجرای ثبت اسناد و امالک یا مراجع قضائی اقدام نمایند.
33- به دولت اجازه داده میشودتا مبلغ هشتادهزارمیلیارد)80.000.000.000.00 0(ریال از سهام قابل واگذاری متعلق به دولت و شرکتهای دولتی یامنابع حاصل از آن و یا سایر اموال و داراییهارا به طور مستقیم بابت تأدیه مطالبات و تعهدات به صندوقهای بازنشستگی نظیر صندوق بازنشستگی فولاد، شرکتهای سازنده، مشاور و پیمانکار مجری طرحهای دولتی و شرکتهای دولتی ازجمله طرحهای افزایش راندمان تولید و کاهش تلفات برق با توافق طرفهای قرارداد واگذار نماید.
اموال و سهام فوق الذکر بر اساس صورت وضعیت مورد تأیید بالاترین مقام و ذیحساب دستگاه اجرائی و دستورالعملی که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ظرف سه ماه ابلاغ میگردد، منتقل میشود.

35- به دولت اجازه داده میشود:

الف- بدهی شرکتهای تابعه و وابسته به وزارت نیرو به پیمانکاران، مشاوران و سازندگان تجهیزات طرحهای ملی و استانی و همچنین فروشندگان برق بخش خصوصی که طلب آنها مورد تأیید وزیر نیرو و معاون برنامهریزی و نظارت راهبردی است را مستقیماً از محل سهام دولت و شرکتهای دولتی قابل واگذاری ) درصورت توافق طرفهای قرارداد( یا منابع حاصل از آن و یا فروش و واگذاری اموال و داراییهای طرحهای نیمهتمام و خاتمهیافته، حداکثر تاسقف پنجاه هزار میلیارد )50.000.000.000.000(ریالموارد فروش با قیمت مصوب هیأت عالی واگذاری پس از واریز به خزانه حسب مورد پرداخت یا تهاتر نماید.

http://www.ieis.ir/FilesArchive/1136_756.pdf

محسن نظري
2011/06/28, 23:24
سلامآقای نظری خسته نباشی
سهام وغدیر ، وسپه ، و حفاری و خبهمن
در حال حاضر 5درصد زیانم
نگه دارم یا بفروشم
تا زیانم بیشتر نشده
به نظر بنده نگه داري بهتره دوست عزيزم تو اين قيمتها فروش اصلا توجيهي ندارد

محسن نظري
2011/06/28, 23:26
سلام به همه دوستان
من کلا گیج شدم !!!:-/
با این خبرای مثبت چرا وپست اینجوریه ؟؟x-(
دوست عزيز همين پارسياني كه ديديد امروز 104 ميليون صف خريد داشت اول وقت طرف حاضر بود يه چيزي دستي بده سهمشو بفروشه ببخشيد حماقت شاخ و دم نداره كه جالبش اينجاست چند سواي ديگه از زمين و زمان طلبكارن كه اومديم تو بورس و ضرر كرديم....