PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

بابک پناهی
2011/07/05, 11:26
استاد پناهی،استاد نظری، لطف میکنید جواب بدهید

سلام

احتمال زیاد محدوده 1300 تا 1400 عرضه میشه.از لحاظ بنیادی هم دوستان بنیادی کار فکر میکنم تاییدش کردن

وحید 20
2011/07/05, 11:49
امروز مقداری سفارس تونستم تو صف بخرم!

و فملی هم خریدم فکر کنم در قیمتهی فعلی کمریسک باشه و رشد کنه

وحید 20
2011/07/05, 11:52
عرضه زاگرس مشکوکه
امروز اطلاعیه ناظر بازار نیومد!
بعید نیست به تاخیر بافته

محسن نظري
2011/07/05, 11:53
سلام بر اساتید، نظرتون در باره پتروشیمی زاگروس از نظر بنیادی وعرضه اولیه آن در این وضعیت بازار چیست ؟ضمناً از همه فیوضاتی که از اطلاعات شما بزرگواران برده ام یکجا تشکر میکنم.
دوست عزيزم حتما شركت نماييد به نظر بنده 1000 تومان عرضه خواهد شد

حامد24
2011/07/05, 11:55
امروز مقداری سفارس تونستم تو صف بخرم!

و فملی هم خریدم فکر کنم در قیمتهی فعلی کمریسک باشه و رشد کنه

وحید جان من هم امروز به تعداد نسبتا زیاد فملی خریدم با توجه به تعدیل 28 درصدی (با سرمایه جدید)
بنظرم تو کوتاه مدت تا حوالی محدوده های 580-600 بره

محسن نظري
2011/07/05, 18:11
اقا محسن با اجازه 50% سبدمو طی عملیاتی چریکی کردم فملی بنظرت کار درستی بود؟
فملي با ديد بلند مدت گزينه مناسبي ميباشد اما با ديد كوتاه مدت گزينه هاي مناسبتري نيز وجود دارند

محسن نظري
2011/07/05, 18:24
باسلام خدمت دوستان من 12018سهم فملی داشتم الان توسیستم برامن 20941حق تقدم بازشده این یعنی چی مگه همشوازسودتقسیمی خودبخودبرنمیدارند بعدش 200درصدبوده افزایش سرمایه چرا این تعدادحق دادند؟یکی ماروراهنمایی کنه :-/
خير شما بايد فرم حق تقدم ها را پذيره نويسي نموده و براي شركت ارسال نماييد تا از مطالبات شما پذيره نويسي انجام پذيرد

rend72
2011/07/05, 19:02
خير شما بايد فرم حق تقدم ها را پذيره نويسي نموده و براي شركت ارسال نماييد تا از مطالبات شما پذيره نويسي انجام پذيرد

سلام جناب نظري
در اين مورد من هم دو تا سوال داشتم:
چون افزايش سرمايه 200 درصدي بوده، نبايد ميزان حق تقدمها دو برابر سهمها باشد؟
پس از پر كردن فرم پذيره نويسي، حق تقدمها به سهم تبديل مي شوند يا نماد حق تقدم فملي باز مي شود؟

vet
2011/07/05, 19:06
فملي با ديد بلند مدت گزينه مناسبي ميباشد اما با ديد كوتاه مدت گزينه هاي مناسبتري نيز وجود دارند
جناب نظری بادید کوتاه مدت چه سهمی مناسبه
ممنون

شاهین محلوجی
2011/07/05, 20:33
محسن جان این متنو تو تاپیک جنب پل حافظ خوندم بالاخره با این 13-14% شاهد افزایش دو برابری سیمانیها باشیم یا خیر ؟؟؟؟
افزایش امروز همچنین شاهد خبر قطعی در مورد مجوز افزایش نرخ سیمانی ها بودیم. این افزایش نرخ بین 13 تا 14 درصد بوده است. دقت داشته باشید این افزایش نرخ فقط جبران افزایش هزینه انرژی این شرکتها است و حتی کفاف افزایش سایر هزینه های شرکت مانند افزایش دستمزدها و... را نمی دهد.

محسن نظري
2011/07/05, 20:36
اقای نظری بین اینا الان کدوم رو بخرم؟
ساراب
سفارس
سبجنو
صف نیستند
بنده سفارس را مناسبتر ميدانم

hadi.a
2011/07/05, 20:38

آقای نظری ممنون میشیم چندتارو معرفی کنید. متشکر

محسن نظري
2011/07/05, 20:49
جناب نظری خواهشمندم چند سهم که بیشترین سود پیشبینی خود را پوشش داده اند معرفی کنید
به نظر بنده شخارك و شيران و وصنعت و وسپه و كالسيمين و فراوري و كبافق و باما و من جمله سهامي هستند كه پوشش سود خوبي داشته و با تعديل عايدي مواجه خواهند شد

محسن نظري
2011/07/05, 21:10
آقا محسن وصنعت چرا گیج میزنه پورتفوی خودروییشم بما میگی؟ ممنون
به خدا خودمم ماندم وصنعت اين همه پتانسيل و اينطوري معامله ميشه حتي بوعلي كه حامي نداره صف خريده و بعد وصنعت....

محسن نظري
2011/07/05, 21:18
سلام

احتمال زیاد محدوده 1300 تا 1400 عرضه میشه.از لحاظ بنیادی هم دوستان بنیادی کار فکر میکنم تاییدش کردن
بابك جان كمي بالا فتي به نظرم بايد 1000 عرضه شود و تا 1200-1300 هم بالا برود سود امسالش هم به 200-220 خواهد رسيد

arashvet
2011/07/05, 21:20
سؤال از رئيسجمهور منتفي است
فولادگر با بيان اينكه تعداد زيادي از نمايندگان بهطور مشروط طرح سؤال از رئيس جمهور را امضا كردهاند، گفت: اين طرح با توجه به اينكه اكثر نمايندگان آن را بهطور مشروط امضا كردهاند، در شرايط كنوني منتفي است.

حميدرضا فولادگر نماينده مردم اصفهان و يكي از امضاكنندگان طرح سؤال از رئيس جمهور در گفتوگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، اظهار داشت: قرار ما با طراحان طرح سؤال از رئيسجمهور اين بود كه زمان ارائه طرح مذكور به هيئت رئيسه با نمايندگان امضاكننده اين طرح هماهنگ شود اما متاسفانه چنين كاري صورت نگرفت.

وي با بيان اينكه هيئت رئيسه قطعاً امضاهاي مشروط براي طرح سؤال از رئيس جمهور را در نظر خواهد گرفت، افزود: ما با طرح سؤال ميخواستيم برخي ابهامات برطرف شود نه اينكه فضا براي دشمن و ضدانقلاب فراهم شود و آنها بخواهند از اين موضوع بهرهبرداري كنند.

فولادگر با بيان اينكه در شرايط كنوني حاضر به سؤال از رئيس جمهور نيست، خاطرنشان كرد: اين طرح اعلام وصول نشده است و اگر اعلام وصول شود امضاي خود را در شرايط كنوني پس خواهم گرفت.

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه تعداد زيادي از نمايندگان به طور مشروط طرح سؤال از رئيس جمهور را امضا كردهاند، گفت: طرح سؤال از رئيس جمهور با توجه به اينكه اكثر نمايندگان اين طرح را مشروط امضا كردهاند، در شرايط كنوني منتفي است.

محسن نظري
2011/07/05, 21:24
سلام جناب نظري
در اين مورد من هم دو تا سوال داشتم:
چون افزايش سرمايه 200 درصدي بوده، نبايد ميزان حق تقدمها دو برابر سهمها باشد؟
پس از پر كردن فرم پذيره نويسي، حق تقدمها به سهم تبديل مي شوند يا نماد حق تقدم فملي باز مي شود؟
خير از 200 درصد 175 درصد به صورت حق تقدم و 25 درصد از انباشته ميباشد به ازاي هر يك سهم 1.75 حق تقدم تعلق ميگيرد
پس از پذيره نويسي نماد حق تقدم بازگشايي ميشود اما ديگر شما نميتوانيد حق تقدم ها را بفروش برسانيد در صورت عدم پذيره نويسي و فروش حق تقدم ها سود مجمع را نيز ميتوانيد دريافت كنيد

محسن نظري
2011/07/05, 21:27
اما از اين بي منطقي و بي فكري ما ايرانيها احمدينژاد ميخواد بياد ميگن ضد اقتصاده و همه چي خراب ميشه حالا احتمال رفتنش و يكي سوال ساده هم پيش مياد باز همه چي خراب ميشه و منفي....
خدايا ما ايرانيها اگر رفاه و ازادي ببينيم كاري ميكنيم كه تبديل به فقر و فساد و ديكتاتوري بشه و ازادي تو كل دنيا منفور پس رنگ رفاه و ازادي رو نبينيم بهتره....

مجید سلطانی
2011/07/05, 21:36
سلام بر اساتید گرامی مخصوصا جناب نظری و پناهی عزیز
میخواستم در خصوص خبهمن سوال کنم به نظر میاد داره تو پایین محدوده بولینگر نوسان میکنه و این محدوده داره تنگتر میشه امکان ریزش سهم به پایین تر هست یا روند صعودیشو استارت میزنه و ایا با این تفاسیر و امکان نوسان فکر میکنید فردا سهم مثبت بشه؟
در خصوص زامیاد آیا امکان داره تا 180 تومن افت کنه؟

محسن نظري
2011/07/05, 21:54
خفناور فعلا 10 درصدي تعديل داد و 77 تومن اعلام كرد سود سال 90 قطعا بالاي 100 تومان خواهد بود با توجه به طرح توسعه و پتانسيل افزايش سرمايه 50 درصدي از انبشاته پي بر اي 5 هم بدهيم ميشود 500 تومان قيمت بازگشايي سهم اگر 300 تومان باشد بنده به قصد خريد بالاي يك درصد وارد خواهم شد
ضمنا نيم نگاهي هم به نرخ يوروي 1700 توماني شركت براي واردات سال 90 هم داشته باشيم;)
خفناور به موقعش چنان بازدهي دهد كه انطرفش ناپيدا....
از پست خارج شوم و پرونده پست را ببندم بر روي خفناور تك سهم خواهم شد فاز دوم محمود اباد هم در سال 91 افتتاح خواهد شد و ان موقع سود سهم به بالاي 130-140 تومان به ازاي هر سهم خواهد رسيد....

arashvet
2011/07/05, 21:54
تغییر جو حاکم بر بازارهای مالی و مواد خام

نمابورس، بینالملل_ امروز در آغاز معاملات هفته، شاخصهای مالی در تمام بازارهای بزرگ جهان رشد کردند. کاهش نگرانی سرمایهگذاران از بحران بدهیهای دولت یونان و اطمینان از ادامه رشد مناسب اقتصاد چین علل اصلی افزایش خوشبینیها نسبت به افق بازارهای مالی و مواد خام شده هستند. به رغم کند شدن سرعت رشد تولید صنعتی در آسیا و اروپا، میزان کاهش سرعت رشد تولید صنعتی در چین چندان زیاد نبوده است و این امر نشان میدهد نباید نگران سقوط رشد اقتصاد این کشور در اثر سیاستهای انقباضی بود.

از سوی دیگر وزرای دارایی کشورهای عضو بلوک یورو بر سر برنامه اعطاء کمک مالی به یونان به توافق رسیدهاند و در اواسط ماه سپتامبر جزییات این برنامه نهایی خواهد شد. البته برنامه کمک باید به تصویب صندوق بینالمللی پول هم برسد. در مجموع جو کنونی مثبت است. هفته گذشته قیمت نفت نیز تااندازهای پایین آمد و این امر بر ریسکپذیری سرمایهگذاران افزوده است.

شروع هفته جاری امید بخش بود. این روزها دو عامل بیشترین تاثیر را بر تصمیم سرمایهگذاران داشتهاند: وضعیت بحران مالی در یونان و احتمال کاهش شدید رشد اقتصاد چین. اکنون نگرانیها در هر دو زمینه کاهش پیدا کرده است در نتیجه قیمت سهام و مواد خام افزایش یافته است. پیشبینی میشود امسال رشد اقتصاد چین بالای 9 درصد باشد و در سه ماهه سوم سال جاری نرخ تورم در این کشور به تدریج کاهش خواهد یافت در نتیجه احتیاجی به اقدامات جدید بانک مرکزی این کشور برای مهار تورم نخواهد بود. اگر قیمت نفت طی روزهای آینده رشد بالایی نداشته باشد بر امیدواری سرمایهگذاران افزوده خواهد شد و تعادل به بازارهای مالی بازخواهد گشت.

در چند روز آینده، گزارش وضعیت بازار کار ایالات متحده بیشترین تاثیر را بر بازارهای مالی و مواد خام خواهد داشت. کارشناسان معتقدند در ماه ژوئن وضعیت بازار کار چندان نامطلوب نبوده است زیرا کارفرماها به بهبود شرایط اقتصادی در نیمه دوم سال جاری امیدوار بوده و فرصتهای شغلی بیشتری را بوجود آوردهاند. البته ماه گذشته آخرین ماه اجرای برنامه تحرک اقتصادی بانک مرکزی آمریکا بوده و این احتمال وجود دارد که نگرانی از این امر بر کارفرماها تاثیر منفی گذاشته باشد.

عامل دیگری که بر خوشبینیها افزوده است روند افول قیمت نفت است. کاهش قیمت نفت به مهار تورم و افزایش سرعت اقتصاد جهان کمک خواهد کرد. در سه ماهه دوم سال جاری به دلیل رشد بهای نفت و مواد غذایی، مصرف کنندگان آمریکایی با احتیاط هزینه کردند و احتمالا از رشد اقتصاد این کشور کاسته شده است.

البته امروز موسسه رتبهبند استاندارد اند پورز، رتبه اعتباری یونان را کاهش داد و این امر ارزش یورو را تااندازهای کاهش داده است. در حال حاضر یونان تنها دو مرحله تا وضعیت ورشکستگی فاصله دارد. در باره توانایی دولت یونان در بازپرداخت بدهیهای خود تردیدهای جدی وجود دارد اما به نظر میرسد در حال حاضر وضعیت مناسب است. از دید تحلیلگران همه چیز به میزان پایبندی دولت یونان به برنامه ریاضت اقتصادی بستگی دارد.

آریو
2011/07/05, 22:17
سلام به محسن و بابک عزیز اساتید خوبم
محسن جان نظرتون در مورد رانفور تو این قیمت ها چیه ؟؟اصلاح خوبی کرده ...به نظرتون این افزایش سرمایه اخیر با توجه به ماهیت صنعتش چقدر میتونه تو سودآوریش تاثیر بذاره ؟؟چشم انداز رانفور رو با پی به ای 8 چطورمی بینید؟؟؟

بابک جان می خواستم یه نگاه تکنیکی هم به سهم داشته باشم ...به نظر شما سهم باز هم از لحاظ تکنیکال جای اصلاح داره ؟؟؟ آیا الگوی خاصی رو تشکل داده ؟؟؟
پیشاپیش از پاسختون بی نهایت سپاس گزارم

arashvet
2011/07/05, 22:50
سلام جناب نظری اینکه فرمودید از پست خارج شوم یعنی کی؟آیا در مجمع پست بانک شرکت خواهید کرد و به رشد آن اعتقاد دارید؟ افزایش سرمایه هم که ظاهرا قطعی شده و در مجمع انجام خواهد شد ممنون می شوم که شفاف توضیح دهید
با تشکر

وحید 20
2011/07/05, 23:58
امروز (چهارشنبه)ساعت 9 مجمع خفناور است که اگر از دوستان در مجمع شرکت کردند اطلاع رسانی نمایند
----------
درمحل تهران –خيابان سپهبد قرني-بالاتر از تقاطع طالقاني –سالن اجتماعات هتل مهرگان

بابک پناهی
2011/07/06, 01:26
میخواستم در خصوص خبهمن سوال کنم به نظر میاد داره تو پایین محدوده بولینگر نوسان میکنه و این محدوده داره تنگتر میشه امکان ریزش سهم به پایین تر هست یا روند صعودیشو استارت میزنه و ایا با این تفاسیر و امکان نوسان فکر میکنید فردا سهم مثبت بشه؟

سلام

در دایره قرمزی که میبینید باید اونجا ردش میکردید الانم مثبت بخوره بفروشید بره پی کارش تا بیش از این ضرر نکنید من تو تاپیک شاخص ها اخطار فروش تمامی خودروئیهارو داده بودم

http://033.img98.net/out.php/i453456_khbhman1.png

بابک پناهی
2011/07/06, 01:35
محسن جان نظرتون در مورد رانفور تو این قیمت ها چیه ؟؟اصلاح خوبی کرده ...به نظرتون این افزایش سرمایه اخیر با توجه به ماهیت صنعتش چقدر میتونه تو سودآوریش تاثیر بذاره ؟؟چشم انداز رانفور رو با پی به ای 8 چطورمی بینید؟؟؟

بابک جان می خواستم یه نگاه تکنیکی هم به سهم داشته باشم ...به نظر شما سهم باز هم از لحاظ تکنیکال جای اصلاح داره ؟؟؟ آیا الگوی خاصی رو تشکل داده ؟؟؟

سلام

آریو جان سهم 5 موج صعودیشو به پایان رسونده ظاهرا و فعلا هم تا 1000 تومن جا برای ریزش داره

arashvet
2011/07/06, 07:08
سرپرست وزارت صنایع و معادن و تجارت گفت: با ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن با بازرگانی ضمن افزایش و پویایی تولید و هدایت آن به سمت بازرهای هدف می شود.
مهدی غضنفری در گفتگو با مهر در قزوین در خصوص مزایای ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی تصریح کرد: با این ادغام فعالیتها سه قسمت نشده بلکه موتور سیستم محرکه عوض شده تا تولید را به سمت بازارهای هدف راحت تر رهنمون کند.

وی گفت: در این ادغام بدنبال کم شدن سهم معدن و یا صنعت نیستیم بلکه بزرگترین گلوگاه که بازار و مشتری است حل خواهد شد زیرا امروز گلوگاههای آینده تولید بازاری است که برندهای قوی اجازه تحرک و پایداری و ماندگاری را به محصولات تولیدی نمی دهند و یک لوکوموتیو قوی نیاز دارد تا این تولید را به بازرهای هدف برساند.

سرپرست وزارت صنایع و معادن و تجارت یادآورشد: در ادغام بدنبال این هستیم تا سهم تولید و مدیریت انرژیِ بیشتر شود و حوزه بازرگانی نیز در این مسیر همسو شود.

غضنفری افزود: در این ادغام هر تولید یک مشتری دارد و حقوق مصرف کننده باید رعایت شود و دیگر شاهد جریمه شدن مثلا خودروسازان برای عدم رعایت حقوق مصرف کننده و استفاده از کالای نامرغوب و یا واردات کالاهای بنجل نخواهیم بود.

وی اظهارداشت: تلاش می کنیم تا تولید آسیب نبیند و با هماهنگی در واردات و صادرات از تولیدات داخلی حمایت خواهد شد تا صادرات نیز افزایش یابد.

این مسئول گفت: در فعالیت جدید شاهد پویایی تولید خواهیم بود تا کالای ایرانی وارد بازارهای جهانی شده و به صورت پایدار در آن عرضه شود.

غضنفری بیان کرد: واردات ما حدود 65 میلیارد دلار و صادرات حدود 32 میلیارد دلار است که اگر صادرات نفت اضافه شود این تراز مثبت می شود در حالی که ادغام دو وزارتخانه موجب خواهد شد تا تولیدات کشور راحت تر صادر شده تا درآمدهای ارزی چند برابر شود.

وی از مدیریت واردات هم خبرداد و اظهارداشت: کار مدیریت واردات در کشور آغاز شده و بسیاری از کالاهای وارداتی یا مجوز نگرفته اند و یا تعرفه آنها افزایش یافته که امیدواریم با واگذاری تجارت به بخش خصوصی و خروج دخالت دولت شاهد رشد و پیشرفت کشور در ابعاد اقتصادی باشیم.

محسن نظري
2011/07/06, 08:05
محسن جان این متنو تو تاپیک جنب پل حافظ خوندم بالاخره با این 13-14% شاهد افزایش دو برابری سیمانیها باشیم یا خیر ؟؟؟؟
افزایش امروز همچنین شاهد خبر قطعی در مورد مجوز افزایش نرخ سیمانی ها بودیم. این افزایش نرخ بین 13 تا 14 درصد بوده است. دقت داشته باشید این افزایش نرخ فقط جبران افزایش هزینه انرژی این شرکتها است و حتی کفاف افزایش سایر هزینه های شرکت مانند افزایش دستمزدها و... را نمی دهد.
دوست عزيم شركتهاي سيماني مرض نداشتند سود سال 90 خود رو با كاهش و تعديلات منفي سنگين اعلام كردند اين تعديل ها به خاطر هزينه هاي انرژي بود حالا با اين افزايش نرخ به نظر بنده سود شركتهاي اين گروه مجددا به محدوده سود سال 90 و يا شايد كمتر از ان برگردد اما خلاصه اكثرا با تعديل عايدي بالاي 50 درصد مواجه خواهند شد

مهدی64
2011/07/06, 08:31
كارگزار عرضه كننده به فارس خبر داد: عرضه اوليه سهام پتروشيمي زاگرس شنب یا یکشنبه عرضه میشود که کارگزار عرضه کننده بانک صادرات بوده که به اشتباه بانک تجارت در فارس نیوز درج شده

شاهین محلوجی
2011/07/06, 08:53
محسن جان سلام یه همتی بکن زیر بال و پر این وصنعت و بگیر گناه داره به امام مجید:d
50000داشتم دیروز نتونستم سیمانی بگیرم امروزم50000 دیگه گرفتم

محسن نظري
2011/07/06, 09:02
به نظر بنده با ديد ميان مدت صعود بسيار خوبي در انتظار خودروييها خواهد بود به خصوص خبهمن و زامياد خبهمن كه قطعا با تعديل سود سال 90 و افزايش سرمايه و در صورت كسب بلوكهاي 5 درصدي بانك صادرات و بانك تجارت رشد خوبي خواهد كرد زامياد هم در كف قيمتي قرار دارد اين سهم نيز بايد رشد خوبي را در بازه ميان مدت بكند فكر نميكنم زامياد 180 توماني را ببينيم....

riskman
2011/07/06, 09:24
سلام
اساتيد محترم نظرتون راجع به پلوله چيه ؟

nazanin
2011/07/06, 09:28
باسلام خدمت عزیزان نظرتون برای خرید بوعلی چیه فکرکنم مقاومت 83ت.ومن رو دیگه خدابخوادردکنه اگرنظرتون مثبته میخوام بخرم

محسن نظري
2011/07/06, 09:30

اريوي عزيز با توجه به اصلاح اخير قيمتهاي فعلي را براي رانفور بسيار مناسب ميدانم البته فعلا در كوتاه مدت انتظار رشد درامد را براي رانفور انتظار ندارم اما تا پااين سال ميتوان انتظار تعديل مثبت را از اين سهم داشت

حاج جواد
2011/07/06, 09:35
آقای نظری از ولغدر خبری ندارین؟
الان بیش از چهار ماهه بستن!

sepidel
2011/07/06, 10:23

بدترین سهامی که تا کنون به پیشنهاد یکی از هم وبلاگیها داشتم:( تا آنجا که از امور سهامداری پرسیدم با تعدیل منفی بدون تقسیم سود تا حدود 10 روزدیگه خبرش میاد البته فکر کنم بهتره بگم خبره مرگش:((:(

frouzan
2011/07/06, 10:39
استاد من خيلي تعجب ميكنم وصنعت چرا اينقدر عرضه كننده دارد؟؟؟؟؟؟8-|

حاج جواد
2011/07/06, 10:40
بدترین سهامی که تا کنون به پیشنهاد یکی از هم وبلاگیها داشتم:( تا آنجا که از امور سهامداری پرسیدم با تعدیل منفی بدون تقسیم سود تا حدود 10 روزدیگه خبرش میاد البته فکر کنم بهتره بگم خبره مرگش:((:(
از وقت بسته شدن این سهم از این ز... خیلی زدند ولی سهم رو باز نمی کنند!
حالا نمی دونم چه مشکلی داره والله اعلم؟

الوند
2011/07/06, 10:41
با عرض سلام خدمت دوستان
اگر ممکنه بنده رو راهنمایی کنید:
سبد من:مپنا 4271مجمع رفتم-بوعلی 106-رانفور مجمع رفتم-شپنا 4620 که الان بسته است-غدیر 477مجمع رفتم
با سپاس از اقایان پناهی و نظری

sepidel
2011/07/06, 10:49
از وقت بسته شدن این سهم از این ز... خیلی زدند ولی سهم رو باز نمی کنند!
حالا نمی دونم چه مشکلی داره والله اعلم؟

طبق گفته امور سهامداری دو دفعه بخاطر به حدنصاب نرسیدن دو دفعه بخاطر تکمیل گزارش ها و..... خبر خوش آخر هم اینه که با قیمت حدود 60 باز میشه نه 75x-(

الوند
2011/07/06, 10:52
سلام دوستان
ممنون میشم اگر راهنمای کنید
سبد من:مپنا 427 مجمع رفتم_شپنا 462 الان بسته است_رانفور مجمع افزایش سرمایه و سود رفتم-بوعلی 106-غدیر 477 مجمع رفتم
با سپاس هز اقایان پناهی و نظری

علامه
2011/07/06, 11:43
طبق گفته امور سهامداری دو دفعه بخاطر به حدنصاب نرسیدن دو دفعه بخاطر تکمیل گزارش ها و..... خبر خوش آخر هم اینه که با قیمت حدود 60 باز میشه نه 75x-(

سلام
این 60 رو شما از کجا اوردین؟
اقای نظری تو همین تاپیک چندروز پیش خبر از فروش زمین شرکت رو دادن
این میتونه برگ برنده شرکت باشه و خیلی پایین بازنشه

محسن نظري
2011/07/06, 11:56
سلام جناب نظری اینکه فرمودید از پست خارج شوم یعنی کی؟آیا در مجمع پست بانک شرکت خواهید کرد و به رشد آن اعتقاد دارید؟ افزایش سرمایه هم که ظاهرا قطعی شده و در مجمع انجام خواهد شد ممنون می شوم که شفاف توضیح دهید
با تشکر
دوست عززيم تا زماني كه پست به بازدهي مورد نظر بنده نرسد بنده همچنان با پست خواهم بود و در مجمع و افزايش سرمايه هم شركت خواهم كرد

محسن نظري
2011/07/06, 12:02
امروز (چهارشنبه)ساعت 9 مجمع خفناور است که اگر از دوستان در مجمع شرکت کردند اطلاع رسانی نمایند
----------
درمحل تهران –خيابان سپهبد قرني-بالاتر از تقاطع طالقاني –سالن اجتماعات هتل مهرگان
وحيد جان گزارش تعديل سال 90 بهترين مرجع شركت ميباشد چند نكته وجود دارد:
1- سود سال 90 77 تومان اعلام شده واردات با يوروي 1700 توماني در نظر گرفته شده همين امر باعث كاهش حاشيه سود شده
2- فاز اول طرح توسعه محمود اباد افتتاح شده و موجب افزايش تيراژ توليد و در نتيجه افزايش ميزان فروش شده اما شركت هيچ افزايش نرخي لحاظ نكرده كه با افزايش نرخ حتي 5 درصدي شركت تعديل عايدي بسيار بالايي را خواهد داد
3- افزايش سرمايه از محل سود انباشته به ميزان 50 درصد
4- در دست اجرا بودن فاز دوم طرح محمود اباد كه موجب افزايش 30 توماني سود هر سهم خفناور خواهد شد
5- پي بر اي و قيمت پايين
در نتيجه سود سال 90 در بدترين حالت ممكنه حداقل 100 تومان خواهد بود در تمامي موارد بالا شركت جاي تعديل خواهد داشت بنده سود را 100 تومان ميدانم اما اگر افزايش نرخ اجرايي شود حتي ميتوان به سود 120-130 تومان نيز براي همين امسال خوشبين بود كه شركت طي مصاحبه اي با بورس نيوز افزايش نرخ برخي محصولاتش را تاييد كرد
براي سال 91 نيز با افتتاح فاز دوم سود شركت بسيار بالاتر خواهد رفت حال پتانسيل افزايش سرمايه و تقسيم سود مجمع هم بماند.....

arashvet
2011/07/06, 12:46
دوست عززيم تا زماني كه پست به بازدهي مورد نظر بنده نرسد بنده همچنان با پست خواهم بود و در مجمع و افزايش سرمايه هم شركت خواهم كرد
ممنون جناب نظری من هم حدود 30 در صد سبد خود را به پست اختصاص داده ام اما نمی دانم چرا این طور معامله می شود به هر حال من به این سهم اعتقاد دارم و به امید خدا بعد ازمجمع و افزایش سرمایه رشد چشمگیری از این سهم را شاهد خواهیم بود:)

بابک پناهی
2011/07/06, 15:26
کابلهای مخابراتی قندی ( بکام )

با سلام

طبق موج شماری زیر در موج 4 از 3 بزرگ ( شایدم 4 از 1 از 3 بزرگ ) قرار داریم که حداقل افت سهم 195 میتونه باشه و هدف سهم هم حداقل 310 تومن در مرحله اوله.( اگر پایان موج 4 رو 222 بگیریم).کسانی که ندارند و قصد خرید سهم رو دارند فعلا منتظر بمانند با ببینیم این موج اصلاحی تا چه قیمتی ادامه خواهد داشت.

227 الی 229 مهمترین سطح حمایتی سهم میباشد.ولی خوب دید میان مدت سهم قیمتهای بالاییه.ولی اجازه بدین وقتی مطمئن شدیم موج اصلاجی تموم شده بر اساس اون قیمتهای آتی سهمو پیشبینی کنیم.

کلا الان نمیتونیم بدرستی الگوی موج 4 رو بدرستی حدث بزنیم فقط باید یه کم زمان بگذره!

http://033.img98.net/out.php/i455156_bkam1.png

مجید سلطانی
2011/07/06, 16:31
سلام خدمت سروران گرامی
جناب نظری و پناهی عزیز لطفا اگر امکان داره یه تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از صنایع شیمیایی بفرمایند
اگر تخصصی در خصوص خریدهای چند روزه شاراک تحلیل بفرمایید ممنون میشم
حجم معامله دیروز رد کردن سهم بود یا جمع کردن سهم به نظر سهامدار عمده داره سهمو جمع میکنه و به نظر مقاومت خوبی رو 430 داره
ممنون از نظرات مفید اساتید و وقتی که میذارید جهت پاسخگویی
روز همگی خوش

fm2006
2011/07/06, 18:23
جناب نظری از سهم های گروه خودرو خزامیا رو چطور می بینید با توجه به افت اخیر

وحید 20
2011/07/06, 19:17
مجمع عمومی عادی سالیانه مهندسی صنعتی روان فن آور برگزار شد
پروژه محمود آباد بر تولید خفناور می افزاید

نمابورس، بازار سرمایه_ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت « مهندسی صنعتی روان فن آور » ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 تیرماه با حضور بیش از 78 درصد سهامداران برگزار شد و تقسیم 420 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسید.

نمابورس، بازار سرمایه_ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت « مهندسی صنعتی روان فن آور » ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 تیرماه با حضور بیش از 78 درصد سهامداران برگزار شد و تقسیم 420 ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسید.

گزارش عملکرد شرکت

در آعاز مجمع، آقای حائری مدیرعامل شرکت به اهم دستاوردهای سال 89 اشاره کرد. رشد ظرفیت تولید به50 تن در روز ، 160 هزار تن تولید در ماه و 500 هزار میل لنگ در سال، از مهمترین این دستاوردها بوده است. سود ناخالص و سود عملیاتی شرکت با روند افزایشی در سال گذشته روبرو بوده است. مدیرعامل در ادامه به افزایش دریافت تسهیلات بانکی ارزان قیمت اشاره کرد که همین امر باعث شده است تا هزینه های مالی کاهش یابد.

از عمده محصولات شرکت می توان به « شاتون پراید»، « شاتون پژو» و « شاتون نیسان» اشاره کرد که از بین این محصولات فقط تولید شاتون نیسان را به صورت انحصاری در اختیار این شرکت است.

از اهداف و اقدامات شرکت می توان به چندین پروژه اشاره کرد :

1- عنوان برتر قطعه ساز

2- قرارداد شاتون خودرو تیبا

3- تولید شاتون از 30 هزار به 60 هزار با کمک یک شرکت کره ای

4- ساخت دستگاه های ارتعاشات بزرگ

سوال سهامداران

یکی از سهامداران سوالی در این خصوص که « چند درصد از مواد اولیه وارد می شود»؟ پرسید که آقای حائری در پاسخ گفت « شرکت مگا موتورز به نسبت تیراژ، درصدی از مواد اولیه شرکت را تامین می کند. »

« سه محصول پراید، پژو و نیسان که سرمایه گذاری شرکت بیشتر روی آن ها است، با کاهش تولید و در نهایت توقف روبرو خواهند شد، چه برنامه ای برای آینده دارد؟» مدیرعامل شرکت در پاسخ به این سوال عنوان کرد تولید کاهش پیدا کرده است. شاتون های 206 بازار خوبی دارند و در نظر دارند شاتون تیبا را هم در پراید اصلاح شده قرار دهند.

سوال دیگری در رابطه با طرح توسعه محمود آباد قم پرسیده شد که چنین جواب دادند: « با طرح توسعه محمود آباد که یکی از سوله ها راه اندازی شده و تولید شاتون در آن صورت می گیرد، در نظر دارند 960 هزار دستگاه در سال تولید کنند »

سوال دیگر در مورد «eps سه ماه اول سال» پرسیده شد که آقای حائری چنین جواب دادند 99 درصد eps سه ماه محقق شده است.

بابک پناهی
2011/07/06, 20:17
حضرت آیت الله مكارم شیرازی دکترای اقتصاد از دانشگاه جهانی قم در پاسخ به استفتائی، نظر خود را پیرامون معاملات فاركس و خرید اینترنتی طلا و نفت از بورس های جهانی بیان كردند.

به گزارش بورس نیوز ، متن كامل استفتاء و پاسخ معظمله بدین شرح است:

1- عدم مشروعیت معاملات فاركس

سئوال: فرموده بودید فاركس احكام معاملات شرعی را ندارد، می خواستم بدانم كدامیك از موارد آن را ندارد؟

پاسخ: این معاملات در واقع نوعی اَكل مال به باطل و كلاهبرداری است، زیرا هیچ آدم عاقلی در مقابل یك دلار نود و نه دلار وام بدون سود نمی دهد و آنها می دانند كه در پایان سرمایه های گروه زیادی را با این شگرد می ربایند؛ بنابراین یك معامله عقلائی جدی محسوب نمی شود.

2- خرید اینترنتی طلا و نفت از بورسهای جهانی

سئوال: خرید و فروش طلا، ارز و نفت در بورس های جهانی توسط اینترنت دارای چه حكمی از نظر شرعی می باشد؟

پاسخ: با توجّه به اینكه فاركس شرایط شرعیّه معاملات را ندارد، جایز نیست.

ممنون حتما عمل میکنیم!

oldlover
2011/07/06, 20:29
حضرت آیت الله مكارم شیرازی دکترای اقتصاد از دانشگاه جهانی قم در پاسخ به استفتائی، نظر خود را پیرامون معاملات فاركس و خرید اینترنتی طلا و نفت از بورس های جهانی بیان كردند.

به گزارش بورس نیوز ، متن كامل استفتاء و پاسخ معظمله بدین شرح است:

1- عدم مشروعیت معاملات فاركس

سئوال: فرموده بودید فاركس احكام معاملات شرعی را ندارد، می خواستم بدانم كدامیك از موارد آن را ندارد؟

پاسخ: این معاملات در واقع نوعی اَكل مال به باطل و كلاهبرداری است، زیرا هیچ آدم عاقلی در مقابل یك دلار نود و نه دلار وام بدون سود نمی دهد و آنها می دانند كه در پایان سرمایه های گروه زیادی را با این شگرد می ربایند؛ بنابراین یك معامله عقلائی جدی محسوب نمی شود.

2- خرید اینترنتی طلا و نفت از بورسهای جهانی

سئوال: خرید و فروش طلا، ارز و نفت در بورس های جهانی توسط اینترنت دارای چه حكمی از نظر شرعی می باشد؟

پاسخ: با توجّه به اینكه فاركس شرایط شرعیّه معاملات را ندارد، جایز نیست.

ممنون حتما عمل میکنیم!

استاد در رابطه معامله شکر پرسش نشده که معامله شیرین آن عقلی هست یا جنسی یا وزنی یا مالی است بعد این فارکس لعنت اله اجمعین وجوهات ماجده براساس 99 دلار ه یا با یک دلار بعد با شتر باید داد یا گوسفند ...بعد چی شد که این همه علم یک جا جمع شده ولی منفجر نشده

امپراتور7
2011/07/06, 21:50

من یه هفته پیش زنگ زدم گفتن 10 روز دیگه خودشون رو مسخره کردن x-(

وحید 20
2011/07/06, 22:55
شرکت آ. اس.پ در فرابورس درج شد
http://www.irfarabourse.com/CoDoc/0446p.pdf
-----------
سهامدار عمده این شرکت بينالملليتوسعهساختمان ( ثاخت ) است که 99درصد شرکت را مالک است.
شرکت ثاخت هم متعلق به غدیر و زیرمجموعه های آن است.
سهاداران ثاخت زرین پرشیا و بازارگانی غدیر و خود غدیر است که شرکت زرین پرشیا 95درصد متعلق به وغدیر است.

Mousavi
2011/07/06, 23:07
با سلام
جناب نظری اگه میشه صورتهای مالی مپنا رو نگاه کنین بگین خوبه یا بد

بابک پناهی
2011/07/07, 14:37
استاد در رابطه معامله شکر پرسش نشده که معامله شیرین آن عقلی هست یا جنسی یا وزنی یا مالی است بعد این فارکس لعنت اله اجمعین وجوهات ماجده براساس 99 دلار ه یا با یک دلار بعد با شتر باید داد یا گوسفند ...بعد چی شد که این همه علم یک جا جمع شده ولی منفجر نشده

آخه یکی نیس به اینا بگه پروفوسورها رشته تخصصیه شما چیه آخه؟؟؟فقه اقتصاده دامداریه کشاورزیه پزشکیه مهندسیه چیه آخه؟چرا باید تو هر سوراخی سر کنید این همه اندیشمنو صاحب نظر تو مملکته اونموقع اینا باید تو هر زمینه ای تصمیم بگیرن البته شایدم حق داشته باشن جون خودشونو نایب میدونند!!!!!!

حاج جواد
2011/07/07, 15:26
اینم از مجمع ولغدر
بسمه تعالي
اطلاعيه
سازمان بورس و اوراق بهادار پيوست : دارد

شركت لیزینگ خودرو غدیر (سهاميعام)
نماد: ولغدر كد : 03-91-65
موضوع: خلاصة تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه به¬طور فوق¬العاده
بدینوسیله به اطلاع میرساند مجمع عمومی عادی سالیانه به¬طور فوق¬العاده دوره مالی منتهی به 30/09/89 شرکت لیزینگ خودرو غدیر (سهاميعام) در تاریخ 01/03/90 و 05/04/90 تشکیل گردید. خلاصة اطلاعات شرکت و تصمیمات حاصل از برگزاری این مجمع در دو تاریخ مذکور بهشرح ذیل میباشد:
شرح اولین پیشبینی در تاریخ 06/12/88 آخرین پیشبینی در تاریخ 03/08/89 واقعی
درآمد (زیان) متعلق به هر سهم پس از کسر مالیات - ریال 190 190 8
سود نقدی هر سهم پس از کسر مالیات – ریال * 130 0
سرمایه (میلیارد ریال) 300 300 300
* شرکت در تاریخ 06/12/89 اعلام نمود هیأت¬مدیره 80 درصد سود خالص را جهت تقسیم به مجمع پیشنهاد می¬نماید.

1) صورت¬های مالی سالیانه منتهی به 30/09/89 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
2) معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت به تصویب رسید.
3) سازمان حسابرسی بهعنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل شرکت انتخاب گردید.
4) روزنامه¬های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه¬های کثیرالانتشار جهت درج آگهی¬های شرکت انتخاب گردید.

این اطلاعیه براساس مذاکرات و مصوبات مجمع تهیهشده است. بدیهی است اطلاعیة نهایی و مشروح تصمیمات مجمع، توسط شرکت و از طریق سامانه اینترنتی دریافت و نشر الکترونیکی اطلاعات ناشران به¬نشانی www.codal.ir صادر خواهد گردید.

مسلم
2011/07/07, 15:59
آخه یکی نیس به اینا بگه پروفوسورها رشته تخصصیه شما چیه آخه؟؟؟فقه اقتصاده دامداریه کشاورزیه پزشکیه مهندسیه چیه آخه؟چرا باید تو هر سوراخی سر کنید این همه اندیشمنو صاحب نظر تو مملکته اونموقع اینا باید تو هر زمینه ای تصمیم بگیرن البته شایدم حق داشته باشن جون خودشونو نایب میدونند!!!!!!

من سال گذشته با یک مرجع تقلیدی در این مورد مکاتبه کردم .
موردی که برای حرام بودن فارکس بیان کرده بود این بود که در این بازار معاملاتی انجام نمیشه نه ارزی در کار هست نه طلایی و... و در واقع طرف معامله ما خود بروکر هست
که اگر واقعا اینجور باشه از دید اسلام حرامه و هیچ بحثی هم نداره. چون در حکم اسلام معامله پول با پول جایز نیست!

بابک پناهی
2011/07/07, 16:31
موردی که برای حرام بودن فارکس بیان کرده بود این بود که در این بازار معاملاتی انجام نمیشه نه ارزی در کار هست نه طلایی و... و در واقع طرف معامله ما خود بروکر هست
که اگر واقعا اینجور باشه از دید اسلام حرامه و هیچ بحثی هم نداره. چون در حکم اسلام معامله پول با پول جایز نیست!

کسی مسلمان نباشه چی؟!برای اون حلال و حرومی وجود نداره که

اصلا بحث اینها نیست مسلم جان.چون تو ایران آماتور زیاده یارو فکر میکنه فارکس همون کازینوست و میره اونجا بخت آزمائی کنه و کل پولشو اونجا به باد میده.اینا اومدن دیدن هر سال کلی ارز از کشور خارج میشه گفتم چیکار کنیم چیکار نکنیم باز هم مثل همیشه پای بهشت جهنمو وسط کشیدن!

مسلم
2011/07/07, 16:48

اصلا بحث اینها نیست مسلم جان.چون تو ایران آماتور زیاده یارو فکر میکنه فارکس همون کازینوست و میره اونجا بخت آزمائی کنه و کل پولشو اونجا به باد میده.اینا اومدن دیدن هر سال کلی ارز از کشور خارج میشه گفتم چیکار کنیم چیکار نکنیم باز هم مثل همیشه پای بهشت جهنمو وسط کشیدن!

بابک جان اگه طرف مسلمان نباشه که مشکلی نداره؟ یک حساب باز میکنه تو امارات و میشینه خونش پای پلت فرم. پس اگه من نوعی بخوام ترید کنم مشکلی ندارم. اما از بحث شرعیش که بگذریم به نظر من اینجوری بهتر شد حداقل اینکه ارز کمتر از کشور خارج میشه!!! (کلا ایرانی ثابت کرد تو این بازار حرفی برای گفتن نداره پس همون بهتر که...)

ناظم
2011/07/07, 16:50
دوستان فکر کنم مسائل سیاسی کمرنگ شده است در اخبار هم رئیس قوه قضائیه گفت باید به صحبت رهبر توجه کرد واختلافها را کنار گذاشت

مصطفی مصری پور
2011/07/07, 16:55
محسن جان نظرت در مورد سود تلفیقی مپنا چیه؟

بابک پناهی
2011/07/07, 17:27
حیفم اومد تحلیلهای هارمونیک مصطفی عزیزرو تنها خودم ببینم.واقعا متخصص تشخیص الگوهای هارمونیکه.ببینید چطور نرول یورودلار و ارزهای دیگه رو خوب پیشبینی کرده .دمش گرم :x

http://www.persepoliscapital.asia/forum/showthread.php/89-Technical-analysis-based-on-harmonic-and-divergence-patterns?p=674&posted=1#post674

مسلم
2011/07/07, 17:58
بابک جان حالا که بحث فارکس شد:
از دلار بای بگیرید با حجم 10 لات
تضمین سود هم با من!

charisma
2011/07/07, 18:12

مسلم جون اینها بحث شون چیز دیگست اگر اینی که شما می فرمایید باشه چرا حساب طلای بانک صادرات ایراد نداره !!؟ مگه بانک صادرات به شما طلا میده !!؟
به جای بروکر فارکس تو داری طرف حساب تو بانک ایرانیه ...
حکایت این مثل اون زمانه که بلد نبودن بیلیارد بازی کنن حرومش کردن فارکس هم یاد بگیرن دو روزه آزادش میکنند حالا بزار یکم سهام هایی که دارن چاق شه بعد میرن سراغ فارکس یکی یکی ....

وحید 20
2011/07/07, 18:18
قیمتهای جهانی امروز هم دوباره اوج گرفتند و واقعا در رقم های بسیار خوبی قرار دارند.
مس با بیشترین افزایش با نزدیک 2درصد رشد به 9640دلار رسیده است!!!
روی با حدود 1درصد رشد و سرب هم با حدود 1.3درصد رشد همراه بوده است.
نفت برنت هم با نزدیک 3دلار رشد به به 116.60رسیده است.
قیمت جهانی شکر هم که چند وقتیست رشد میکند امروز هم افزایش چشمگیری داشته و با نزدیک 6درصد رشد مواجه بوده است!!!
---------------
با توجه به اینکه در این چند وقته قیمتهای جهانی رشد خوبی داشتند این افزایش دوباره واقعا عالیست.
با این قیمتهای جهانی حتی اگر چند وقتی هم افت کنند بازهم جای نگرانی نیست.

بابک پناهی
2011/07/07, 18:27
بابک جان حالا که بحث فارکس شد:
از دلار بای بگیرید با حجم 10 لات
تضمین سود هم با من!

10 لات ت ت ت !!!!!!1

در چه قیمتی؟

مسلم
2011/07/07, 18:33
10 لات ت ت ت !!!!!!1

در چه قیمتی؟

10 لاتش شوخی بود
همین قیمت الان خوبه 75.125

محسن نظري
2011/07/07, 19:17
سلام
اساتيد محترم نظرتون راجع به پلوله چيه ؟
شركت در يك كلام ورشكسته و بازيچه سفته بازارن ميباشد خريد سهم ريسك بالايي دارد و به هيچ وجه توصيه نميشود

محسن نظري
2011/07/07, 19:19
باسلام خدمت عزیزان نظرتون برای خرید بوعلی چیه فکرکنم مقاومت 83ت.ومن رو دیگه خدابخوادردکنه اگرنظرتون مثبته میخوام بخرم
بوعلي تعديل داره ولي فكر نميكنم بالاتر از 90 تومان برود به نظر من 90 تومان اگر ديديد رد كرد كه تا 95-100 نگه داريد در غير اينصورت تعويضش به نظر بنده مناسبتره سهم شناور بالايي داره سهامدار عمدشم كه قطد حمايت نداره...

محسن نظري
2011/07/07, 19:24
گزارش 3 ماهه رو داد جالب نبود سهم مشكلات مالي فراواني دارد كه احتمالا بادريافت وام بانك كشاورزي عمده ان حل خواهد شد در ضمن بنده شينده ام ساختمان دفتر مركزيشم فروخته بايد منتظر ماند و ديد

بابک پناهی
2011/07/07, 19:28
10 لاتش شوخی بود
همین قیمت الان خوبه 75.125

فکر میکنی این دفعه میتونه خط روند نزولیشو بشکنه؟؟؟حواست به اینم باشه که در صورت وقوع همچین حالتی فلزات اساسی و نفت اساسی خواهند ریخت!

محسن نظري
2011/07/07, 19:30
استاد من خيلي تعجب ميكنم وصنعت چرا اينقدر عرضه كننده دارد؟؟؟؟؟؟8-|
اتفاقا برعكس شما بنده فكر ميكنم حامي درست و حسابي ندارد البته تو كار بازار موندم وصنعت با اين همه پتانسيل بنيادي و تكنيكالي اينطوري....

محسن نظري
2011/07/07, 19:32
دوستاني كه مپنا دارند تبريك ميگويم صورتهاي مالي 12 ماهه منتشر شده است اما بدون شناسايي درامدهاي سرمايه گذاريها فكر ميكنم سود امسال مپنا باز هم قابليت تعديل 10-20 درصدي را داشته باشد

مسلم
2011/07/07, 20:01
فکر میکنی این دفعه میتونه خط روند نزولیشو بشکنه؟؟؟حواست به اینم باشه که در صورت وقوع همچین حالتی فلزات اساسی و نفت اساسی خواهند ریخت!

حرکت امروز نفت خیلی عجیب بود , اما فکر نمیکنم زیاد در این وضعیت دوام بیاره.بهتره بیشتر بهش وقت بدیم

arashvet
2011/07/07, 20:42
دوستان فکر کنم مسائل سیاسی کمرنگ شده است در اخبار هم رئیس قوه قضائیه گفت باید به صحبت رهبر توجه کرد واختلافها را کنار گذاشت
دقیقا فکر کنم سر عقل آمده اند که ادامه این اختلافات به ضرر خود و حکومتشان است و فیتیله در گیریها را پایین کشیده اند

محسن نظري
2011/07/07, 20:45
با عرض سلام خدمت دوستان
اگر ممکنه بنده رو راهنمایی کنید:
سبد من:مپنا 4271مجمع رفتم-بوعلی 106-رانفور مجمع رفتم-شپنا 4620 که الان بسته است-غدیر 477مجمع رفتم
با سپاس از اقایان پناهی و نظری
سبد خوبي داريد كم ريسك و مناسب البته با نوسانات كمتر تنها در مورد بوعلي به توصيه پستهاي قبل عمل كنيد

محسن نظري
2011/07/07, 21:03
دوستاني كه توسط بنده به كارگزاري معرفي شدند اگر مشكلي در عرضه اوليه زاگرس داشتند حتما به بنده اطلاع دهند در ضمن با افزايش تعداد استيشن هاي كارگزاري انشالله در عرضه هاي بعدي همه كاملا راضي خواهند بود....

14359
2011/07/07, 21:23
دوستاني كه مپنا دارند تبريك ميگويم صورتهاي مالي 12 ماهه منتشر شده است اما بدون شناسايي درامدهاي سرمايه گذاريها فكر ميكنم سود امسال مپنا باز هم قابليت تعديل 10-20 درصدي را داشته باشد
یعنی صورتهای مالی 89 سایر شرکت ها که هنوز اعلام نشده مثل عسلویه و غیره هیچ تاثیری روی شرکت اصلی نداره که بدون اومده اونها گزارش حسابرسی شده شرکت اصلی رو داده ؟
یعنی این سود 52 تومنی شامل هیچ کدوم از سودهای شرکتهای تابعه مثل عسلویه و مپنا بین الملل و غیره که تا الان سود 89 اونها روی کدال اومده نمیشه ؟
اصلا شرکتها این اجازه رو دارند که حتی ده درصد هم از سود زیر مجموعه های خودشون رو توی شرکت اصلی نیارند ؟
سود انباشته شرکت به قول دوستی حدود یک میلیارد دلار شده خوب هدف شرکت از این همه چمع کردن سود داخل خودش چیه این سود رو اگه توی بانک هم بزاره فکر کنم به اندازه سود عملیاتی سود بسازه پس این سود ها کجا میره
الان مپنا بین الملل حدود 70 درصد رشد سود اوری نسبت به سال قبل داشته سایرین هم به طور متوسط همین حدود پس این همه رشد سود اوری در کجا باید خودش رو نشون بده
در تلفیق هم که خودش رو نشون میده بازار بش پی به ای نمیده :-/:-/:-/
ببخشید که زیاد سوال کردم واقعا این گزارش شرکت اصلی اعصاب برای من نزاشت

محسن نظري
2011/07/07, 22:19
یعنی صورتهای مالی 89 سایر شرکت ها که هنوز اعلام نشده مثل عسلویه و غیره هیچ تاثیری روی شرکت اصلی نداره که بدون اومده اونها گزارش حسابرسی شده شرکت اصلی رو داده ؟
یعنی این سود 52 تومنی شامل هیچ کدوم از سودهای شرکتهای تابعه مثل عسلویه و مپنا بین الملل و غیره که تا الان سود 89 اونها روی کدال اومده نمیشه ؟
اصلا شرکتها این اجازه رو دارند که حتی ده درصد هم از سود زیر مجموعه های خودشون رو توی شرکت اصلی نیارند ؟
سود انباشته شرکت به قول دوستی حدود یک میلیارد دلار شده خوب هدف شرکت از این همه چمع کردن سود داخل خودش چیه این سود رو اگه توی بانک هم بزاره فکر کنم به اندازه سود عملیاتی سود بسازه پس این سود ها کجا میره
الان مپنا بین الملل حدود 70 درصد رشد سود اوری نسبت به سال قبل داشته سایرین هم به طور متوسط همین حدود پس این همه رشد سود اوری در کجا باید خودش رو نشون بده
در تلفیق هم که خودش رو نشون میده بازار بش پی به ای نمیده :-/:-/:-/
ببخشید که زیاد سوال کردم واقعا این گزارش شرکت اصلی اعصاب برای من نزاشت
دوست عزيزم ببينيد درباره مپنا دو نكته منفي وجود داره اول اينكه شركت طي سالهاي اخير هميشه تنها 10 درصد سود شركتهاي زير مجموعه خود را تقسيم كرده اگر قرار باشد عمده سود شركتهاي زير مجموعه تقسيم شود سود مپنا ميزند بالاي 100 تومان الان هم در اين گزارش 12 ماهه مثل گزارش 12 ماهه سايپا به دليل عدم برگزاري مجامع شركتهاي زير مجموعه درامدهاي سرمايه گذاريها شناسايي نشده است كه با شناسايي اين درامدها تعديل عايدي 10-20 درصدي را در سود سال 89 شركت شاهد خواهيم بود
دومين نكته منفي رشد تسهيلات دريافتي مپناست مطالبات سنگين و مديريت غلط درامد و هزينه باعث رشد بالاي 120 درصدي تسهيلات مالي در مپنا شده است كه متاسفانه اين هزينه هاي مالي سنگين دامان بسياري از شركتها را گرفته براي مثال عرض ميكنم شركتهاي خودرويي با ان همه دارايي كه اكثرا هم غير مولد و مازاد هستند هزينه هاي مالي سنگين را ميذيرند به دو دليل 1- مديريت اين شركتها دولتي و شبه دولتي است و مديريت دولتي هم دلسوز نيست دو سال هست دو سال نيست2- مديرتي اكثر اين شركتها رابطه اي و انتصابي هستند چه خود مديران چه افرادي كه در بخش مديرت مالي شركتها فعال هستند اين دو مورد تا اصلاح ساختار نشود به نظر بنده اگر شركتهاي ايراني در قلب اروپا هم باشند وضعشان تغييري نخواهد كرد اين مشكل را بنده از تحريم و ثابت بودن نرخ ارز و هزار چيز ديگر براي شركتهاي ايراني بدتر ميدانم(رجوع شود به ميزان بازدهي شركتهاي سرمايه گذاري به نسبت داراييها و ميزان سرمايه با ان هم دفتر و دستك و كارمند و مدير و كلي هزينه هاي پرسنلي)
در اخر بگويم مپنا امسال و سال اينده قطعا با رشد سوداوري مواجه خواهد شد شك نكنيد اما اين سود اصلي شركت نيست سود اصلي مپنا بالاي 100 تومان است كه با توجه به ضعفهايي كه در بالا گفتم متاسفانه سود شركت بايد حول و حوش 50-60 تومان بگردد.....

وحید 20
2011/07/07, 22:37
بانک صادرات
تعدیل مثبت 70 درصدی داد.
پیشبینی سود 196ریال بود که در 12 ماهه 333ریال محقق کرد.

14359
2011/07/08, 00:05
دوست عزيزم ببينيد درباره مپنا دو نكته منفي وجود داره اول اينكه شركت طي سالهاي اخير هميشه تنها 10 درصد سود شركتهاي زير مجموعه خود را تقسيم كرده اگر قرار باشد عمده سود شركتهاي زير مجموعه تقسيم شود سود مپنا ميزند بالاي 100 تومان الان هم در اين گزارش 12 ماهه مثل گزارش 12 ماهه سايپا به دليل عدم برگزاري مجامع شركتهاي زير مجموعه درامدهاي سرمايه گذاريها شناسايي نشده است كه با شناسايي اين درامدها تعديل عايدي 10-20 درصدي را در سود سال 89 شركت شاهد خواهيم بود
دومين نكته منفي رشد تسهيلات دريافتي مپناست مطالبات سنگين و مديريت غلط درامد و هزينه باعث رشد بالاي 120 درصدي تسهيلات مالي در مپنا شده است كه متاسفانه اين هزينه هاي مالي سنگين دامان بسياري از شركتها را گرفته براي مثال عرض ميكنم شركتهاي خودرويي با ان همه دارايي كه اكثرا هم غير مولد و مازاد هستند هزينه هاي مالي سنگين را ميذيرند به دو دليل 1- مديريت اين شركتها دولتي و شبه دولتي است و مديريت دولتي هم دلسوز نيست دو سال هست دو سال نيست2- مديرتي اكثر اين شركتها رابطه اي و انتصابي هستند چه خود مديران چه افرادي كه در بخش مديرت مالي شركتها فعال هستند اين دو مورد تا اصلاح ساختار نشود به نظر بنده اگر شركتهاي ايراني در قلب اروپا هم باشند وضعشان تغييري نخواهد كرد اين مشكل را بنده از تحريم و ثابت بودن نرخ ارز و هزار چيز ديگر براي شركتهاي ايراني بدتر ميدانم(رجوع شود به ميزان بازدهي شركتهاي سرمايه گذاري به نسبت داراييها و ميزان سرمايه با ان هم دفتر و دستك و كارمند و مدير و كلي هزينه هاي پرسنلي)
در اخر بگويم مپنا امسال و سال اينده قطعا با رشد سوداوري مواجه خواهد شد شك نكنيد اما اين سود اصلي شركت نيست سود اصلي مپنا بالاي 100 تومان است كه با توجه به ضعفهايي كه در بالا گفتم متاسفانه سود شركت بايد حول و حوش 50-60 تومان بگردد.....
واقعا ممنون از توضیحتون
من چون اسم حسابرسی شده روی گزارش بود فکر کردم دیگه قابل تغییر نیست پس میشه اینجور
استنباط کرد چنانچه برای 89 بخواد سود تقسیمی زیر مجموعه ها رو بالاتر ببره انتظار تعدیل خوبی از سهم داشت
اگه با جواب به این 4 سوال مبتدی های مثل من رو باز هم راهنمایی کنید ممنونم میشم
1 -برای بالا بردن دانش بنیادی خودمون مثلا در این حد که بتونیم گزارش ها رو بخونیم و یا مفاهیم حسابداری اونها رو متوجه بشیم چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید ایا کتاب خاصی مد نظرتون هست و یا کلاس و دوره خاصی ؟
2- با توجه به برگزاری هفته اینده مجمع مپنا اگه زیر مجموعه ها بعد از خود مپنا تشکلیل مجمع بدند پس سود تقسیمی مجمع بر اساس همین گزارش حسابرسی فعلی هست و عملا سهامدارا چیزی از اون سود زیر مجموعه ها نصیبشون نمی شه ؟
3- میشه امیدوار بود با اومدن زیر مجموعه های مپنا به بورس و فرابورس که قولش رو برای امسال دادند این مشکل عدم تقسیم سود زیر مجموعه ها حل بشه ؟
4- چرا شرکتی مثل مخابرات که شرکت های زیر مجموعه بی شماری داره سود تلفیق اعلام میکنه و بر اساس اون پی به ای میگیره و از همه مهمتر بخش اعظم سود تلفیق رو تقسیم میکنه و نه سود
شرکت اصلی رو ولی بقیه شرکتها نمی تونند و فقط میتونن سود شرکت اصلی رو تقسیم کنند و اصلا هیچ کدون نمی تونند بر اساس سود تلفیقی پی به ای بگیرند همین مپنا با سود تلفیقی 89 احتمالیش داره با پی به ای حدود2.3معامله میشه
ایا مخابرات ویژگی خاصی داره ؟
این پر چونگی رو به بزرگی خودتون بر من میبخشید

mobin
2011/07/08, 00:27

جناب آقای نظری

فکر میکنم چون صورتهای مالی حسابرسی شده است دیگه تعدیل نخواهد داشت
در خصوص سایپا ، گزارش حسابرسی نشده بود

majid
2011/07/08, 08:34
اساتید عزیر آقایان پناهی و نظری - با سلام
لطف کنید در خصوص ومعادن نیز اعلام نظر فرمائید با وجود تعدیل خوب چرا منفی باز شد - نگهداری یا فروش - از مجمع آن خبری دارید؟ با تشکر فراوان

محسن نظري
2011/07/08, 09:31
مديريت محترم پست را حذف كرديد حداقل ميگذاشتيد لينك خبر باشد....
http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=50767
خانهتان کجاست؟
خیلی دور است ما در خانهمان یخچال و تلویزیون و تلفن نداریم.

حامد22
2011/07/08, 10:22
سلام بر جناب نظری و بابک خان . در مورد خرید شرکت پایساز توسط فاراک چه نظری دارید؟ ایا میتواند به رشد سهم کمک کند . من فاراک با میانگین 240 تومانی دارم و 35 درصد سبدم همین سهم است . منتظر اعلام نظر کارشناسی شما می مانم . متشکرم

محسن نظري
2011/07/08, 11:19
سلام خدمت سروران گرامی
جناب نظری و پناهی عزیز لطفا اگر امکان داره یه تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از صنایع شیمیایی بفرمایند
اگر تخصصی در خصوص خریدهای چند روزه شاراک تحلیل بفرمایید ممنون میشم
حجم معامله دیروز رد کردن سهم بود یا جمع کردن سهم به نظر سهامدار عمده داره سهمو جمع میکنه و به نظر مقاومت خوبی رو 430 داره
ممنون از نظرات مفید اساتید و وقتی که میذارید جهت پاسخگویی
روز همگی خوش
به نظر بنده شاراك تا پايان سال با تعديل عايدي خوبي مواجه خواهد شد شاراك فكر ميكنم هم اكنون در كف قيمتي قرار گرفته است و از سوي سهامداران عمده نيز در حال حمايت ميباشد شاراك را به طور كلي سهمي بدون ريسك و با بازدهي مناسب با ديد ميان مدت و تا پايان سال ميدانم

محسن نظري
2011/07/08, 11:21
جناب نظری از سهم های گروه خودرو خزامیا رو چطور می بینید با توجه به افت اخیر
به نظر بنده كف قيمتي است و بايد منتظر رشد سهم تا سطوح قيمتي 240 تومان باشيم خودروييها به خصوص زامياد و خبهمن در اين قيمتها واقعا ارزنده هستند

محسن نظري
2011/07/08, 11:32

بابك جان كاري به اين مسائل شرعيش ندارم اما بنده نيز شخصا فاركس را نه اقتصاد نه فعاليت اقتصادي نميدانم فاركس در نظر بنده تنها يك سيستم است و اين سيستم به هيچ وجه اقتصادي نميباشد يادش بخير دوست عزيزي در بازار فلزات دبي فعاليت ميكرد انجا فاركس بود ولي نه اين فاركس انها تجارت ميگردند بازارشان دو طرفه بود پول و كالا رد و بدل ميشد و مهمتر از ان مصنوعي نبود براي مثال عرض ميكنم در تجارت جهاني براي مثال ميدانيد اگر اين سيل تقاضا و يا باي در كالايي مثل نفت پديدار شود چه اتفاقي ميفتد؟؟؟
يا يك سوال ديگر همه دوستان ميدانند نفت اصولا بر دو نوع است نفت سبك و نفت سنگين و معمولا نفت هر كشوري بنا بر خصوصيات خود قيمتي متفاومت دارد براي مثال نفت ايران در انواع مختلف و قيمتهاي مختلف ميباشد يا نفت امريكا و يا كشور هاي ديگر نيز همينطور حالا چطور ميشود در سيستم فاركس قيمت نفت يك قيمت واحد ميباشد؟ اين نفت نفت كدام كشور است؟ اين نفت نفت سبك است يا نفت سنگين و دهها سوال ديگر
بنده يك زماني چند سال پيش چشم بسته رفتم تو اين بازار با بروكر mw و نمايندگي ايماني كار ميكردم به مدت 2 ماه ميدونيد كارمنداي ايماني ميگفتند اصلا خود ما و مديران ايماني اين بازار را قبول نداريم و اصلا در فاركس سرمايه اي وارد نكرديم در ضمن ايا ميدانيد شركتهاي واسطه اي ايراني چه درصدي از جذب سرمايه را ميگيرند؟ (بنده شنيدم 20 درصد).......
يكم فكر كنيم با عقل و منطق همان مثال نفتي كه در بالا زدم يا ساير كالاهاي ديگر چه جوابي برايش داريم اگر بخواهم پرسش مطرح كنم صدهها پرسش مطرح ميكنم كه دليل قاطع بر كذايي بودن فاركس است البته اين تنها يك ديدگاه و صرفا نظر ميباشد و نظرات ديگر دوستان نيز قابل احترام است

punisher
2011/07/08, 13:45
محسن جان نظرت درباره این اطلاعیه آخر مپنا چیه؟
گفته امسال 158 ریال سود می دیم اونم تا وقتی مطالباتمون را ندن نمی دیم؟
سود تلفیقی هم بالای 100 تومان اعلام کرده ولی ..
می شه خودت هم یه نگاهی بندازی؟

شاهین محلوجی
2011/07/08, 17:56
جناب پناهی سلام نظرتون با سایپا در چارت روزانه و سروشونه با هدف 290 چیه البته حجم واسه صعود قابل قبول نیست نظر شما؟
http://www.uploadtak.com/images/uyy64vuyrdjk690edrkf.png
http://www.uploadtak.com/images/udynxm2ej2fcti756sd.png

محمد صالحی
2011/07/08, 18:23
http://up.iranblog.com/images/d13hufp6ddamk3nlkf8s.png (http://up.iranblog.com/)

شاراک فعلا در حمایت خوبی قرار دارد هم 50 فیبو و هم خط روند اما نمیدانم تجربه در دیاگرامهای دیگر نشان از ریزش بیشتر تا محدوده 370 دارد

aminaran
2011/07/08, 18:46
به نظر شما ولساپا تا چه قیمتی می تونه اصلاح بشه ؟

وحید 20
2011/07/08, 19:08
بیمه دانا برای سال 89 تنها 662ریال محقق کرد.
که بر طبق این گزارش این سود هم در صورت لحاظ برخی ذخایر کاهش و حتی به زیان هم تبدیل میشود!

MTZ
2011/07/08, 19:20

تحلیل تکنیکال ولساپا
http://www.boursbazan.com/tabid/56/View/392/id/2425/Default.aspx

محسن نظري
2011/07/08, 20:11
محسن جان نظرت در مورد سود تلفیقی مپنا چیه؟
دوست عزيزم متاسفانه از صبح نتوانستم گزارش مپنا را دانلود كنم نميدانم چرا سر اين گزارش تا اواسط دانلود انجام ميشود

rojan
2011/07/08, 20:31
با سلام

مهم نیست که گودال کوچک آبی باشی یا دریای بیکران
زلال که باشی آسمان در توست .

من آمدمممممممممممممممممممممم
محسن جان از بخت و اقبال و شانس بد من است که شما نمی توانید گزارش مپنا را دانلود کنید:(
من روی 345 فروشنده هستم :d
آقای پناهی حضورتان قوت قلبی است برای مپنا داران:)

ehsan453
2011/07/08, 20:48
دوست عزيزم متاسفانه از صبح نتوانستم گزارش مپنا را دانلود كنم نميدانم چرا سر اين گزارش تا اواسط دانلود انجام ميشود

جناب آقاي نظري. لطفا از اين لينك هم امتحان كنيد. ممنون ميشم.
http://ehsan453.persiangig.com/MAPNA1389.pdf

محسن نظري
2011/07/08, 21:37
واقعا ممنون از توضیحتون
من چون اسم حسابرسی شده روی گزارش بود فکر کردم دیگه قابل تغییر نیست پس میشه اینجور
استنباط کرد چنانچه برای 89 بخواد سود تقسیمی زیر مجموعه ها رو بالاتر ببره انتظار تعدیل خوبی از سهم داشت
اگه با جواب به این 4 سوال مبتدی های مثل من رو باز هم راهنمایی کنید ممنونم میشم
1 -برای بالا بردن دانش بنیادی خودمون مثلا در این حد که بتونیم گزارش ها رو بخونیم و یا مفاهیم حسابداری اونها رو متوجه بشیم چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید ایا کتاب خاصی مد نظرتون هست و یا کلاس و دوره خاصی ؟
2- با توجه به برگزاری هفته اینده مجمع مپنا اگه زیر مجموعه ها بعد از خود مپنا تشکلیل مجمع بدند پس سود تقسیمی مجمع بر اساس همین گزارش حسابرسی فعلی هست و عملا سهامدارا چیزی از اون سود زیر مجموعه ها نصیبشون نمی شه ؟
3- میشه امیدوار بود با اومدن زیر مجموعه های مپنا به بورس و فرابورس که قولش رو برای امسال دادند این مشکل عدم تقسیم سود زیر مجموعه ها حل بشه ؟
4- چرا شرکتی مثل مخابرات که شرکت های زیر مجموعه بی شماری داره سود تلفیق اعلام میکنه و بر اساس اون پی به ای میگیره و از همه مهمتر بخش اعظم سود تلفیق رو تقسیم میکنه و نه سود
شرکت اصلی رو ولی بقیه شرکتها نمی تونند و فقط میتونن سود شرکت اصلی رو تقسیم کنند و اصلا هیچ کدون نمی تونند بر اساس سود تلفیقی پی به ای بگیرند همین مپنا با سود تلفیقی 89 احتمالیش داره با پی به ای حدود2.3معامله میشه
ایا مخابرات ویژگی خاصی داره ؟
این پر چونگی رو به بزرگی خودتون بر من میبخشید
دوست عزيزم اگر تا زمان برگزاري مجمع مپنا مجمع شركتهاي زير مجموعه برگزار شود سود شناسايي خواهد شد در غير اينصورت به سال بعد انتقال داده خواهد شد پس قابل تغيير ميباشد
1-درباره اشنايي با مسائل بنيادي راتس خود بنده نه كلاسي رفتم نه كتابي خواندم:d ولي كتابهايي مانند كتابهاي تحليل بنيادي بهروز شهدايي يا كتاب استراتژي انتخاب سهام نوشته همايون دارابي گزينه مناسبي ميباشد
2- دراين باره در خط اول توضيح دادم
3- بله تا حدودي بله ولي ظاهرا مپنا شركتهاي برتر و مهم خود را مانند مپنا بين الملل يا توربين مپنا را وارد نخواهد كرد اما ميتوان اميدوار بود با ورود سهامداران جديد و احيانا كسب كرسي هيئت مديره اين معضل تا حدود زيادي مرتفع شود
4-طيق قانون جديد شركتها بايد سودي را تقسيم كنند كه كمتر است حال يا تلفيقي يا شركت اصلي ملاك سود كمتر است البته مخابرات سر همين جريان مشكل شديدي با سازمان در سال گذشته پيدا كرد كه البته با توجه به ماهيت سهامداران مخابرات كسي نميتواند بگويد بالاي چشمتان ابروست قانون بريا اينها نيست براي من و شماست!!!

محسن نظري
2011/07/08, 21:39
جناب آقاي نظري. لطفا از اين لينك هم امتحان كنيد. ممنون ميشم.
http://ehsan453.persiangig.com/MAPNA1389.pdf
دوست عزيزم لينك شما هم متاسفانه جواب نداد تا اواسط دانلود ميكند يكهو ميايستد تنها فقط در همين گزارش مشكل دارد:-/

محسن نظري
2011/07/08, 21:46
جناب آقای نظری

فکر میکنم چون صورتهای مالی حسابرسی شده است دیگه تعدیل نخواهد داشت
در خصوص سایپا ، گزارش حسابرسی نشده بود
دوست عززيم اگر تا برگزاري مجمع شركت اصلي هم مجمع هر شركت زير مجموعه برگزار شود شناسايي خواهد شد در غير اينصورت به سال اينده انتقال داده ميشود

محسن نظري
2011/07/08, 21:50
اساتید عزیر آقایان پناهی و نظری - با سلام
لطف کنید در خصوص ومعادن نیز اعلام نظر فرمائید با وجود تعدیل خوب چرا منفی باز شد - نگهداری یا فروش - از مجمع آن خبری دارید؟ با تشکر فراوان
دوست عزيزم ومعادن هم اكنون هم از لحاظ ارزش ان اي وي و هم از لحاظ پي بر اي و مقدار سود در قيمتهاي مناسب و واقعي قرار دارد بنده فكر ميكنم قيمتهاي رواني 1000 تومان سود محكمي بر جلوي راه ومعادن باشد در صورت شكست اين سد ومعادن حتي تا سطوح قيمتي 1100-1200 تومان هم خواهد رفت

حامد22
2011/07/08, 22:16
سلام بر جناب نظری و بابک خان . در مورد خرید شرکت پایساز توسط فاراک چه نظری دارید؟ ایا میتواند به رشد سهم کمک کند . من فاراک با میانگین 240 تومانی دارم و 35 درصد سبدم همین سهم است . منتظر اعلام نظر کارشناسی شما می مانم . متشکرم

با سلام . جناب نظری همچنان منتظر نظر کارشناسی شما هستم . با تشکر

hamed89
2011/07/09, 00:35
اقای نظری یه روز نمیبینیمت دلمون تنگ میشه برات
خیلی دوست داریم
(توجه این پست پاچه خواری نبود و کاملا جدی بود)

14359
2011/07/09, 01:09
دوست عزيزم اگر تا زمان برگزاري مجمع مپنا مجمع شركتهاي زير مجموعه برگزار شود سود شناسايي خواهد شد در غير اينصورت به سال بعد انتقال داده خواهد شد پس قابل تغيير ميباشد
1-درباره اشنايي با مسائل بنيادي راتس خود بنده نه كلاسي رفتم نه كتابي خواندم:d ولي كتابهايي مانند كتابهاي تحليل بنيادي بهروز شهدايي يا كتاب استراتژي انتخاب سهام نوشته همايون دارابي گزينه مناسبي ميباشد
2- دراين باره در خط اول توضيح دادم
3- بله تا حدودي بله ولي ظاهرا مپنا شركتهاي برتر و مهم خود را مانند مپنا بين الملل يا توربين مپنا را وارد نخواهد كرد اما ميتوان اميدوار بود با ورود سهامداران جديد و احيانا كسب كرسي هيئت مديره اين معضل تا حدود زيادي مرتفع شود
4-طيق قانون جديد شركتها بايد سودي را تقسيم كنند كه كمتر است حال يا تلفيقي يا شركت اصلي ملاك سود كمتر است البته مخابرات سر همين جريان مشكل شديدي با سازمان در سال گذشته پيدا كرد كه البته با توجه به ماهيت سهامداران مخابرات كسي نميتواند بگويد بالاي چشمتان ابروست قانون بريا اينها نيست براي من و شماست!!!
واقعا ممنون از وقتی که میزارید امیدوارم دید سهامداران مپنا با این سوال و جواب ها باز تر شده باشه
در مورد دانلود اون گزارش که به مشکل برخوردید من هم همین مشکل رو داشتم ولی حل شد البته مرورگرم رو عوض کردم و با اپرا باز کردم سرعت من در حد چی پی ار اس هست
از سایت دوستمون هم که لینک گذاشتم اگه یه نرم افزار دانلود منیچر داشته باشید به راحتی میتونید دانلود کنید کافی اون ادرس سایت رو به نرم افزار بدید ولی متاسفانه در خود سایت کدال نمیشه این کار رو بانرم افزار انجام داد

rojan
2011/07/09, 07:40
با سلام

زندگی را دور بزن و آنگاه که به تارک بلندترین قله ها رسیدی لبخند خود را نثار تمام سنگریزه هایی کن که پایت را خراشیدند
من آمدمممممممممممممممم

میگویند امروز هم زاگرس عرضه نخواهد شد در حد شایعه
وای همه خوابیدن ظهر شد معاملات شروغ شد بیدار شین
اميد است در این سالگرد 18 تیر مارکتی سبز سز به مانند رویاهای سبزمان داشته باشیم

محسن نظري
2011/07/09, 07:45
پايساز شركتي با زيان انباشته است گه جديدا سودده شده است براي كوتاه مدت خير انتظاري از اين سهم نميرود مگر با ديد بلند مدت ميتواند تاثير مثبتي بر فاراك بگذارد ان هم احتمالا از سال 91-92 به بعد

punisher
2011/07/09, 07:48
محسن جان نظرت درباره وتوشه و این سود جدیدش چیه؟

محسن نظري
2011/07/09, 07:51
محسن جان نظرت درباره این اطلاعیه آخر مپنا چیه؟
گفته امسال 158 ریال سود می دیم اونم تا وقتی مطالباتمون را ندن نمی دیم؟
سود تلفیقی هم بالای 100 تومان اعلام کرده ولی ..
می شه خودت هم یه نگاهی بندازی؟
با توجه به مطالبات سنگين مپنا قائدتا هم سود پايين تقسيم ميشود و هم دير پرداخت ميشود متاسفانه مطالبات مپنا بسيار سنگين است و اين مطالبات سنگين همه سوي بر مپنا اسيب ميزند هم از سوي تقسيم سود و پرداخت سود و هم از سوي هزينه هاي مالي و استقراض بيشتر شركت و در نتيجه كاهش سود و مشكلات ديگر....

rojan
2011/07/09, 07:55
محسن جان

فکر میکنید تا مجمع مپنا 345 را میبیند
من هم در مجمع شرکت نخواهم کرد مجمع صدرا هم مصیبت اجباری است .

rojan
2011/07/09, 08:17
دوستان عزیر

چه به سر بازار امده ؟
کاشکی مپنا گزارش نمیداد صف فروش:-?
تامین نقدینکی برا زاگرس هم توجیهی ندارد میگویند تا 1 تا 2 میلیون تومان به هر کد
کسی ترور شده کسی دستگیر شده #:-s

شاهین محلوجی
2011/07/09, 08:18
سلام محسن جان سایپا واسه تعدیل بست + یا -؟

14359
2011/07/09, 08:28
جناب نظری اگه هنوز نتونستید فایل مپنا رو دانلود کنید این لینک رو امتحان کنید
http://www.persianupload.com/814573

ali.n
2011/07/09, 08:30
:-/

محسن نظري
2011/07/09, 08:59
ولساپا تو اين قيمتها مفته به شخصه انتظار رشد و جهش قيمتي خوبي از ولساپا دارم

محسن نظري
2011/07/09, 09:10
محسن جان نظرت درباره وتوشه و این سود جدیدش چیه؟
سود خوبي اعلام كرد اما بنده اعتقاد دارم سودش قابليت تعديل مثبت هم دارد خريدش تو قيمتهاي 200 تومان كم ريسك است

frouzan
2011/07/09, 09:21
استاد سرمايه گذاري سايبا چرا اينقدر صف فروش ميشود؟ به نظر شما علت چيست؟؟؟:-s

orion
2011/07/09, 09:33
با اجازه اساتید، احتمالاً خساپا برای تعدیل منفی بسته. برای همین ملت ترسیدن دارن وساپا میفروشن!!

مهدی64
2011/07/09, 09:48
با این احتمالی که شما دادید پس خریدارها هم احتمالا خبر ندارن که تعدیل منفیه هی الکی میخرن.دوست عزیز کلیت بازار منفیست

rend72
2011/07/09, 10:17
سلام جناب نظري
پيش تر گفته بوديد منتظر بازگشايي روان فناور هستيد، خريد اين سهم رو تو چه قيمتهايي مناسب مي دانيد؟

حامد24
2011/07/09, 10:26
خیلی دوست داریم

و ایضا

frouzan
2011/07/09, 10:32
با اجازه اساتید، احتمالاً خساپا برای تعدیل منفی بسته. برای همین ملت ترسیدن دارن وساپا میفروشن!!

جايي كه ايران خودرو تعديل مثبت داد ه بعيد است سايبا تعديل منفي داده باشد.!!علت بايد چيز ديگري باشد.:-/

محسن نظري
2011/07/09, 10:44
محسن جان

فکر میکنید تا مجمع مپنا 345 را میبیند
من هم در مجمع شرکت نخواهم کرد مجمع صدرا هم مصیبت اجباری است .
روژان جان مپنا با اين گزارشش كمي كار را خراب كرد در ضمن متاسفانه تمامي بازار اسير جو منفي و روند عمدي شده است
اگر نگاه كنيد همه چيز تو اين مملكت به طور روزانه با رشد قيمتي مواجه ميشود جز سهام اين بازار تا اين احمدي نژاد و دار و دستش هستند حال و روزش همين خواهد بود بنده به شخص كه ديگر 1 ريال هموارد اين بازار نخواهم كرد و مابقي داراييم را در حال متمركز كردن در يك فعاليت توليدي هستم...

محسن نظري
2011/07/09, 10:48
خیلی دوست داریم
خواهش ميكنم دوست عزيزم شرمنده ميكنيد:">

ARYO
2011/07/09, 10:55
[quote=محسن نظري;35169]روژان جان مپنا با اين گزارشش كمي كار را خراب كرد در ضمن متاسفانه تمامي بازار اسير جو منفي و روند عمدي شده است
اگر نگاه كنيد همه چيز تو اين مملكت به طور روزانه با رشد قيمتي مواجه ميشود جز سهام اين بازار تا اين احمدي نژاد و دار و دستش هستند حال و روزش همين خواهد بود بنده به شخص كه ديگر 1 ريال هموارد اين بازار نخواهم كرد و مابقي داراييم را در حال متمركز كردن در يك فعاليت توليدي هستم...[/quote

كاملا موافقم محسن جان ... خب طبيعه با افزايش نرخ تورم راهي جز كم شدن و افت پي به اي بازار نميمونه !!!!!
محسن جان دقت كردي بازار داره به سرمايه گذارا فرصت فكر كردن و سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف رو ميده ....
به شخصه بخشي از سرمايه خودمو تو طلا بردم فكر كنم با افزايش نرخ تورم در نيمه دوم سال بهتر از كاغذ پاره اي به اسم سهام باشه ولي هيچ وقت بازار رو كنار نميذارم

نكته دوم براي نيمه دوم سال با توجه به افزايش انتظاري قيمت نفت ميشه رو گروه معدني بجز مس ... و پتروشيمي حساب كرد ...

محسن نظري
2011/07/09, 11:47
بنده شنيدم تعديل منفي سودسال 89 ولي تعجبم تعديل منفي فكر ميكردم در حد 10 درصد باشد نه بالاي 20 درصد!!!!

محسن نظري
2011/07/09, 11:54
جناب نظری اگه هنوز نتونستید فایل مپنا رو دانلود کنید این لینک رو امتحان کنید
http://www.persianupload.com/814573
دوست عزيزم يه دنيا ممنون بالاخره گزارش مپنا را گرفتم دوستاني كه سوالي در اين مورد دارند در خدمتم

محسن نظري
2011/07/09, 12:13
دوست عزيزم خشك و تر با هم دارند ميسوزند بنده تخمين زدم همين وساپا براي سال 90 ميتواند بالاي 65 تومان هم سود بسازد امسال هم كه سود خوبي تقسيم ميكند اين همه پتانسيل بنيادي هم دارد دو سهم برتر يعني وپارس و فملي هم گل سر سبد پرتفويش هستند ولي بازهم اين شده روندش بحث تحليل و ارزندگي نيست الان لج و لجبازيه جنگ قدرته اين وسط هم من و شما و امثال ما چوبهاي اتش اين جنگ قدرت.....

Sonic
2011/07/09, 12:19
بنده شنيدم تعديل منفي سودسال 89 ولي تعجبم تعديل منفي فكر ميكردم در حد 10 درصد باشد نه بالاي 20 درصد!!!!

جايي كه ايران خودرو تعديل مثبت داد ه بعيد است سايبا تعديل منفي داده باشد.!!علت بايد چيز ديگري باشد.:-/

سود سایپا بدون لحاظ کردن سود سرمایه گذاری ها 18 تومان است و تقسیم سود پایین ولساپا و زامیاد دست به دست هم داد تا این تعدیل منفی برای سایپا رقم بخوره....با توجه به مطالب گفته شده و عقب ماندن از برنامه تولید بنظر 12 ماهه حوالی 52-55 سود بشناسه

شاهین محلوجی
2011/07/09, 13:49
محسن جان زنگیدم شرکت سایپا گفتن تعدیل - شایعست برای ارایه اطلاعات به بورس بسته شده فقط؟؟؟؟؟؟؟؟:)]'@^@|||

محسن نظري
2011/07/09, 16:33
شايعه تعديل منفي سايپا تكذيب شد تمام اين حركتها به نظر بنده جهتداره بورس هيچ شفاف سازي هم نميدهد چون صالح ابادي هم از بدنه دولت است....

مسلم
2011/07/09, 16:49
شايعه تعديل منفي سايپا تكذيب شد تمام اين حركتها به نظر بنده جهتداره بورس هيچ شفاف سازي هم نميدهد چون صالح ابادي هم از بدنه دولت است....

لعنت بر فاسدانی که نامهای صالح دارند!

مصطفی مصری پور
2011/07/09, 18:48

محسن جان لینکشو میذاری؟
درضمن بورس نیوز بازهم جهت دار بودن اخبارشو بر همگان ثابت کرد!!!!

محسن نظري
2011/07/09, 20:15
سلام جناب نظري
پيش تر گفته بوديد منتظر بازگشايي روان فناور هستيد، خريد اين سهم رو تو چه قيمتهايي مناسب مي دانيد؟
اگر 300 باز بشه عاليه دوست عزيزم تو بازدهي اين سهم ذره اي شك ندارم بازدهي اين سهم دو مرحله اي خواهد بود يك مرحله قيمت سهم به 500 تومان با سود 100 توماني در سال 90 خواهد رسيد در مرحله دوم در سال 91 با سود 130-140 توماني به قيمتهاي 700 تومان خواهد رسيد تقسيم سود مجمع و افزايش سرمايه از انباشته هم حساب كنيد ببينيد چقدر ميشود

بابک پناهی
2011/07/09, 21:05
بابك جان كاري به اين مسائل شرعيش ندارم اما بنده نيز شخصا فاركس را نه اقتصاد نه فعاليت اقتصادي نميدانم فاركس در نظر بنده تنها يك سيستم است و اين سيستم به هيچ وجه اقتصادي نميباشد يادش بخير دوست عزيزي در بازار فلزات دبي فعاليت ميكرد انجا فاركس بود ولي نه اين فاركس انها تجارت ميگردند بازارشان دو طرفه بود پول و كالا رد و بدل ميشد و مهمتر از ان مصنوعي نبود براي مثال عرض ميكنم در تجارت جهاني براي مثال ميدانيد اگر اين سيل تقاضا و يا باي در كالايي مثل نفت پديدار شود چه اتفاقي ميفتد؟؟؟
يا يك سوال ديگر همه دوستان ميدانند نفت اصولا بر دو نوع است نفت سبك و نفت سنگين و معمولا نفت هر كشوري بنا بر خصوصيات خود قيمتي متفاومت دارد براي مثال نفت ايران در انواع مختلف و قيمتهاي مختلف ميباشد يا نفت امريكا و يا كشور هاي ديگر نيز همينطور حالا چطور ميشود در سيستم فاركس قيمت نفت يك قيمت واحد ميباشد؟ اين نفت نفت كدام كشور است؟ اين نفت نفت سبك است يا نفت سنگين و دهها سوال ديگر
بنده يك زماني چند سال پيش چشم بسته رفتم تو اين بازار با بروكر mw و نمايندگي ايماني كار ميكردم به مدت 2 ماه ميدونيد كارمنداي ايماني ميگفتند اصلا خود ما و مديران ايماني اين بازار را قبول نداريم و اصلا در فاركس سرمايه اي وارد نكرديم در ضمن ايا ميدانيد شركتهاي واسطه اي ايراني چه درصدي از جذب سرمايه را ميگيرند؟ (بنده شنيدم 20 درصد).......
يكم فكر كنيم با عقل و منطق همان مثال نفتي كه در بالا زدم يا ساير كالاهاي ديگر چه جوابي برايش داريم اگر بخواهم پرسش مطرح كنم صدهها پرسش مطرح ميكنم كه دليل قاطع بر كذايي بودن فاركس است البته اين تنها يك ديدگاه و صرفا نظر ميباشد و نظرات ديگر دوستان نيز قابل احترام است

سلام محسن عزیز

محسن جان حرفهای شما کاملا متین شاید شما تعریفتون از سیستم اقتصادی کاملا متفاومت از تعریف بنده باشه

تعریف سیستم اقتصادی از دید بنده تنها پوله ... یعنی سیستمی که بر پایه پول باشه و توش پول بدست بیارم یا پول از دست بدم یک سیستم اقتصادیه چون گردش پول توش خودنمایی میکنه.فارکسم دقیقا همینه فارکس یک سیستم کاملا جهانیه و مختص ایران نیست و کشورهایی اروپائی اگر سیستم اقتصادی نمیدیدنش مطمئن باشید زودی جمعش میکردن یا بانکهای سوئیس یا فدرال امریکا که یه سر فارکس هستند اگر میدیدن که جنبه اقتصادی نداره اصلا یه سر سیستم نمیشدن.
در سیستم فارکس نفت یک واحد ندارد مثلا در فیبو نفت فکر کنم سبک باشه در برخی دیگه مقل xtb سنگین باشه که پایه اینا هم قیمت بین المللیه.مثلا میگن طلا فلان قدر بالا رفت به نظر شما منظور کدوم طلاست 18 عیاره 24 عیاره یا عیارهای دیگست؟؟؟مطمئنا اینا یک واحده بین المللی دارن وبرای بقیه کالاهاشون

کسی هم به این سیستم اقتصادی آشنا نباشه مثل خیلیا میبازه و کسی هم به این سیستم آشنایی داشته باشه و تکنیکال و استراتژیش خوب باشه مثل خیلی افراد اندک میبره یعنی مبادله و گردش پول ;)

اصلا مزیتهای فارکس با بورس ایران قابل قیاس نیست یعنی اصلاااااااا نیست.من هیچ وقت یادم نمیره 6 میلیون تومن تو زمان سربازیم برای بورس کنار گذاشته بودم من اون موقع ومعادن گرفتم محدوده 550 و تا 850 این رفت بعده چند روز دیدم داره پایین میاد به هیچ چیرم اونجا دسرسی نداشتم تنها عصرا 1 ساعت میرفتم بیرون اونجا قیمتارو از کافی نت چک میکردم.خلاصه شاید باورتون نشه پولم که شده بود حوالی 10 تومن من بعد 3-2 روز گذاشتم بفروشم این حقوقیه بی پدرو مادر همچین صفی برا سهم درس کرده بودم آخر سر سهم رفت گره و قیمت سهم یه ریر اومد پائین شد 500 اینا که اونجا دیگه از شرش خلاص شدم بعدشم سهم تا زیر 200 تومنم فکر کنم اومد.یعنی اگر همچین چیزی تو فارکس اتفاق میقتاد و من میخواستم سهممو بفروشم در عرض 1 ثانیه میتونستم بفروشم این تنها 1 مزیت از دهها مزیت فارکسه!

بابک پناهی
2011/07/09, 21:14
اگر 300 باز بشه عاليه دوست عزيزم تو بازدهي اين سهم ذره اي شك ندارم بازدهي اين سهم دو مرحله اي خواهد بود يك مرحله قيمت سهم به 500 تومان با سود 100 توماني در سال 90 خواهد رسيد در مرحله دوم در سال 91 با سود 130-140 توماني به قيمتهاي 700 تومان خواهد رسيد تقسيم سود مجمع و افزايش سرمايه از انباشته هم حساب كنيد ببينيد چقدر ميشود

فکر نمیکنم بیشتر از 260 تومن تو این یازار قیمت بخوره

محسن نظري
2011/07/09, 22:08
سلام محسن عزیز

محسن جان حرفهای شما کاملا متین شاید شما تعریفتون از سیستم اقتصادی کاملا متفاومت از تعریف بنده باشه

تعریف سیستم اقتصادی از دید بنده تنها پوله ... یعنی سیستمی که بر پایه پول باشه و توش پول بدست بیارم یا پول از دست بدم یک سیستم اقتصادیه چون گردش پول توش خودنمایی میکنه.فارکسم دقیقا همینه فارکس یک سیستم کاملا جهانیه و مختص ایران نیست و کشورهایی اروپائی اگر سیستم اقتصادی نمیدیدنش مطمئن باشید زودی جمعش میکردن یا بانکهای سوئیس یا فدرال امریکا که یه سر فارکس هستند اگر میدیدن که جنبه اقتصادی نداره اصلا یه سر سیستم نمیشدن.
در سیستم فارکس نفت یک واحد ندارد مثلا در فیبو نفت فکر کنم سبک باشه در برخی دیگه مقل xtb سنگین باشه که پایه اینا هم قیمت بین المللیه.مثلا میگن طلا فلان قدر بالا رفت به نظر شما منظور کدوم طلاست 18 عیاره 24 عیاره یا عیارهای دیگست؟؟؟مطمئنا اینا یک واحده بین المللی دارن وبرای بقیه کالاهاشون

کسی هم به این سیستم اقتصادی آشنا نباشه مثل خیلیا میبازه و کسی هم به این سیستم آشنایی داشته باشه و تکنیکال و استراتژیش خوب باشه مثل خیلی افراد اندک میبره یعنی مبادله و گردش پول ;)

اصلا مزیتهای فارکس با بورس ایران قابل قیاس نیست یعنی اصلاااااااا نیست.من هیچ وقت یادم نمیره 6 میلیون تومن تو زمان سربازیم برای بورس کنار گذاشته بودم من اون موقع ومعادن گرفتم محدوده 550 و تا 850 این رفت بعده چند روز دیدم داره پایین میاد به هیچ چیرم اونجا دسرسی نداشتم تنها عصرا 1 ساعت میرفتم بیرون اونجا قیمتارو از کافی نت چک میکردم.خلاصه شاید باورتون نشه پولم که شده بود حوالی 10 تومن من بعد 3-2 روز گذاشتم بفروشم این حقوقیه بی پدرو مادر همچین صفی برا سهم درس کرده بودم آخر سر سهم رفت گره و قیمت سهم یه ریر اومد پائین شد 500 اینا که اونجا دیگه از شرش خلاص شدم بعدشم سهم تا زیر 200 تومنم فکر کنم اومد.یعنی اگر همچین چیزی تو فارکس اتفاق میقتاد و من میخواستم سهممو بفروشم در عرض 1 ثانیه میتونستم بفروشم این تنها 1 مزیت از دهها مزیت فارکسه!
به بابك عزيز چند روزي نبوديا كلك;)
ببين بابك جان تجارت مواد مخدر هم توش پول هست خوب پولي هم هست قاچاق انسان هم توش پول هست خوب پولي هم هست تو قمار هم پول هست همگي هم پايه هاي پولي سنگيني دارند قطعا اينها سيستم اقتصادي نيستند!!!
سيستم اقتصادي پويا و متعارف منظور بنده اين است كه فاركس سيستم اقتصادي نيست كه بخواهد متعارف باشد!!!!
شما ميگوييد كشورهاي اروپايي چرا اين سيستم را كنار نگذاشتند اصلا انها اين سيستم را رسمي نميشناسند اين تجارت جهاني ميليارد دلاري چرا يك مركز ندارد؟ چرا نهادهاي نظارتي درست و حسابي ندارد؟ امار جالبي ميخواندم اكثر فعالان فاركس در كشورهاي جهان سومي هستند چرا؟ چرا در اين بازار ميلياردي يك سرشناس يا يكي از ثروتمندان جهان سرمايه گذاري نميكند؟ چرا تا به حال كسي از اين بازار ميليونر نشده است؟ اين چطور بازاري است كه عمده سرمايه گذارهايش هميشه متضرر ميشوند؟ اين بازار اگر اين همه سود دارد چرا شركتهايي كه در زمينه واسطه يا اموزش اين بازار فعال هستند در اين بازار سرمايه گذاري نميكنند يا سرمايه سنگين وارد نميكنند؟
درباره طلا گفتيد طلا اونس جهاني با عيار مشخص دارد در ضمن مهمتر اينكه طلا به مانند دلار مرجع ميباشد اما كالاهايي مانند نفت يا ساير كالاها اينطور نيست هر كالايي در هر كشوري بنا بر نوع خود قيمتي دارد همين بيلت را نگاه كنيد ببينيد چند نوع قيمت دارد
در ضمن مگر بروكرها كالا رد و بدل ميكنند كه هر كدام يك نوع براي مثال نفت را تريد كنند؟؟؟
تو سايت بروكس ايدي فراز16 تو بازار فلزات دبي فعال هست ميتوانيد از ايشان نيز نظر خواهي نماييد
به هر حال بابك جان به دو دو تا چهارتاي بنده جداي هر مسئله ديگري اين بازار را كاملا مصنوعي و غير واقعي ميدانم البته نظر شما هم قابل احترام است عزيز

Mousavi
2011/07/09, 22:17
با سلام
محسن جان آیا امکان داره مپنا تا مجمع بره واسه تعدیل ؟

و یه سوال از بابک دوست عزیزم ، بابک جان هدف قیمتی مپنا رو تو این شرایط چجوری میبینی من میانگینم 3315 هست
چه پیشنهادی بهم میدی

محسن نظري
2011/07/09, 22:20
و ایضا
ممنونم حامد عزيز هميشه دوست بي ريا و عزيز بنده بودي انشالله روزي بتوانم جبران كنم

محسن نظري
2011/07/09, 22:23
[quote=محسن نظري;35169]روژان جان مپنا با اين گزارشش كمي كار را خراب كرد در ضمن متاسفانه تمامي بازار اسير جو منفي و روند عمدي شده است
اگر نگاه كنيد همه چيز تو اين مملكت به طور روزانه با رشد قيمتي مواجه ميشود جز سهام اين بازار تا اين احمدي نژاد و دار و دستش هستند حال و روزش همين خواهد بود بنده به شخص كه ديگر 1 ريال هموارد اين بازار نخواهم كرد و مابقي داراييم را در حال متمركز كردن در يك فعاليت توليدي هستم...[/quote

كاملا موافقم محسن جان ... خب طبيعه با افزايش نرخ تورم راهي جز كم شدن و افت پي به اي بازار نميمونه !!!!!
محسن جان دقت كردي بازار داره به سرمايه گذارا فرصت فكر كردن و سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف رو ميده ....
به شخصه بخشي از سرمايه خودمو تو طلا بردم فكر كنم با افزايش نرخ تورم در نيمه دوم سال بهتر از كاغذ پاره اي به اسم سهام باشه ولي هيچ وقت بازار رو كنار نميذارم

نكته دوم براي نيمه دوم سال با توجه به افزايش انتظاري قيمت نفت ميشه رو گروه معدني بجز مس ... و پتروشيمي حساب كرد ...
اريوي عزيز بنده به شخصه بازار طلا و ارز را هم بازارهاي قابل اطميناني از لحاظ نرخ بازده نميدانم يكسال ميبينيد 50-60 درصد بازده دادند يكسال 10 درصد را هم بزور بازده دادند
بنده از امروز سرمايه گذاريم رو تو يه كار توليدي اغاز كردم اين قضيه تخم مرغها رو تو يك سبد نچينيد را بايد حسابي جدي گرفت به خصوص تو اين دو سالي كه اين احمدينژاده هست....

محسن نظري
2011/07/09, 22:25
سود سایپا بدون لحاظ کردن سود سرمایه گذاری ها 18 تومان است و تقسیم سود پایین ولساپا و زامیاد دست به دست هم داد تا این تعدیل منفی برای سایپا رقم بخوره....با توجه به مطالب گفته شده و عقب ماندن از برنامه تولید بنظر 12 ماهه حوالی 52-55 سود بشناسه
دوست عزيزم ما هم اول همين فكر را ميكرديم فعلا امار گرفتيم تكذيب شده بايد ببينيم قضيه چيه...

محسن نظري
2011/07/09, 22:28
محسن جان لینکشو میذاری؟
درضمن بورس نیوز بازهم جهت دار بودن اخبارشو بر همگان ثابت کرد!!!!
مصطفي جان ما از حسين پناه مدير عامل سر سايپا امار گرفتيم

آریو
2011/07/09, 22:47
مصطفي جان ما از حسين پناه مدير عامل سر سايپا امار گرفتيم

محسن جان نظر خودتون چیه استاد ؟؟؟ تحلیل خودتون چیه استاد؟؟؟
نظر من به منفی بودن تعدیله
دوستمون تو اداره سهام سایپا اشاره به عدم تعدیل داشت !!
ولی من قبول نکردم

وحید 20
2011/07/09, 23:39
فولاد مبارکه تعدیل مثبت 35درصدی داد

فولاد مبارکه در گزارش فعالیتهای هیئت مدیره سود محقق شده سال 89 را مبلغ 539ریال آورده است که با توجه به آخرین پیشبینی آن که 399ریال بود تعدیل مثبت حدود 35درصدی محسوب میشود.

حامد24
2011/07/09, 23:40
ممنونم حامد عزيز هميشه دوست بي ريا و عزيز بنده بودي انشالله روزي بتوانم جبران كنم

ممنون محسن جان از شما به ما خیلی رسیده همین که هر روز این همه اطلاعات و تحلیلهای مفید رایگان بهمون ارایه میدی از سرمونم زیاده @};-

وحید 20
2011/07/10, 01:49
اطلاعیه عرضه اولیه سهام شركت آ.س.پ ( آ س پ ) در روز سشنبه 21 تیر
http://www.irfarabourse.com/CoDoc/0213a.pdf
-----------------------------
اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت توسعه صنعت ساختمان غدیر خوزستان در روز سشنبه 21تیر
http://www.irfarabourse.com/CoDoc/0214a.pdf
---------------------------
اطلاعیه گشایش نماد بانک دی در روز سشنبه 21تیر
http://www.irfarabourse.com/CoDoc/0212a.pdf

rojan
2011/07/10, 07:17
با سلام

تورا من چشم در راهم شباهنگام
گرم یادآوری یانه من از یاد ت نمی کاهم
تو را من چشم در راهم درآن نوبت که بندد دست نیلوفر به پای سرو کوهی دام
گرم یادآوری یا نه
من از یادت نمی کاهم

من آمدمممممممممممممممممممممم م
میگویند به کد حقیقیها 4000 تا زاگرس تعلق میگیر د ولی کارگزار من میگوید فقط 1000 تا
میگویند مپنا تا 250 ریزش دارد اساتید لطفا نظر دهند

محسن نظري
2011/07/10, 07:47
با سلام

و یه سوال از بابک دوست عزیزم ، بابک جان هدف قیمتی مپنا رو تو این شرایط چجوری میبینی من میانگینم 3315 هست
چه پیشنهادی بهم میدی
اگر مجمع شركتهاي زير مجموعه تشكيل شود بله امكانش هست به خصوص مجمع مپنا بين الملل و يا توربين مپنا
منو توصيم به نگه داري مپناست

محسن نظري
2011/07/10, 07:49
محسن جان نظر خودتون چیه استاد ؟؟؟ تحلیل خودتون چیه استاد؟؟؟
نظر من به منفی بودن تعدیله
دوستمون تو اداره سهام سایپا اشاره به عدم تعدیل داشت !!
ولی من قبول نکردم
دوست عزيزم بنده احتمال تعديل منفي ميدادم اما در حد 10 درصد نه بالاي 20 درصد به هر حال بازم فكر ميكنم سود سايپا كاهشي باشه

محسن نظري
2011/07/10, 08:06
با سلام

تورا من چشم در راهم شباهنگام
گرم یادآوری یانه من از یاد ت نمی کاهم
تو را من چشم در راهم درآن نوبت که بندد دست نیلوفر به پای سرو کوهی دام
گرم یادآوری یا نه
من از یادت نمی کاهم

من آمدمممممممممممممممممممممم م
میگویند به کد حقیقیها 4000 تا زاگرس تعلق میگیر د ولی کارگزار من میگوید فقط 1000 تا
میگویند مپنا تا 250 ریزش دارد اساتید لطفا نظر دهند
به نظرم مپنا اگر زير 300 تثبيت بشود امكانش خواهد بود
زاگرس هم محدوديت كد داره همون 4 هزارتاي شما

محسن نظري
2011/07/10, 08:40
فکر نمیکنم بیشتر از 260 تومن تو این یازار قیمت بخوره
تا اينجاي كار 337 تومان قيمت خورد بيبينيم تا اخر وقت رو چند تثبيت ميشه...

rojan
2011/07/10, 08:53
محسن جان

حجم معاملات مپنا خیلی زیادست
ای یعنی چههههههههههههههههه

شاهین محلوجی
2011/07/10, 09:02
محسن جان چرا این بازار اینجوری من از 87 تو بورسم ولی تاحالا اینجوریشو ندیده بودم شما ک قدیمی بورس هستید بنظرت این وضعیت فعلی بی رمق آبگوشتی تا کی ادامه داره؟

الوند
2011/07/10, 09:08
دوست عزيزم يه دنيا ممنون بالاخره گزارش مپنا را گرفتم دوستاني كه سوالي در اين مورد دارند در خدمتم
وقت بخیر اقای نظری
38درصد از سبدم مپناست میانگین 4271حدود یکسال راهنمایی بفرمایید
ممنون

بابک پناهی
2011/07/10, 09:25
تا اينجاي كار 337 تومان قيمت خورد بيبينيم تا اخر وقت رو چند تثبيت ميشه...

سلام

من یه جا اشتباه فاحشی کردم اونم جایی بود که قیمت بسته شدن سهمو از آمی بروکر ندیدم و از همین سایت tsetmc دیروز مشاهده کردم نگو اینم خودش همون سود 42 تومنو کم کرده بوددد!!!!و زده بود 2998 در حالیکه قیمت اصلیش 340 تومن بود

بابک پناهی
2011/07/10, 09:30
به بابك عزيز چند روزي نبوديا كلك;)
ببين بابك جان تجارت مواد مخدر هم توش پول هست خوب پولي هم هست قاچاق انسان هم توش پول هست خوب پولي هم هست تو قمار هم پول هست همگي هم پايه هاي پولي سنگيني دارند قطعا اينها سيستم اقتصادي نيستند!!!
سيستم اقتصادي پويا و متعارف منظور بنده اين است كه فاركس سيستم اقتصادي نيست كه بخواهد متعارف باشد!!!!
شما ميگوييد كشورهاي اروپايي چرا اين سيستم را كنار نگذاشتند اصلا انها اين سيستم را رسمي نميشناسند اين تجارت جهاني ميليارد دلاري چرا يك مركز ندارد؟ چرا نهادهاي نظارتي درست و حسابي ندارد؟ امار جالبي ميخواندم اكثر فعالان فاركس در كشورهاي جهان سومي هستند چرا؟ چرا در اين بازار ميلياردي يك سرشناس يا يكي از ثروتمندان جهان سرمايه گذاري نميكند؟ چرا تا به حال كسي از اين بازار ميليونر نشده است؟ اين چطور بازاري است كه عمده سرمايه گذارهايش هميشه متضرر ميشوند؟ اين بازار اگر اين همه سود دارد چرا شركتهايي كه در زمينه واسطه يا اموزش اين بازار فعال هستند در اين بازار سرمايه گذاري نميكنند يا سرمايه سنگين وارد نميكنند؟
درباره طلا گفتيد طلا اونس جهاني با عيار مشخص دارد در ضمن مهمتر اينكه طلا به مانند دلار مرجع ميباشد اما كالاهايي مانند نفت يا ساير كالاها اينطور نيست هر كالايي در هر كشوري بنا بر نوع خود قيمتي دارد همين بيلت را نگاه كنيد ببينيد چند نوع قيمت دارد
در ضمن مگر بروكرها كالا رد و بدل ميكنند كه هر كدام يك نوع براي مثال نفت را تريد كنند؟؟؟
تو سايت بروكس ايدي فراز16 تو بازار فلزات دبي فعال هست ميتوانيد از ايشان نيز نظر خواهي نماييد
به هر حال بابك جان به دو دو تا چهارتاي بنده جداي هر مسئله ديگري اين بازار را كاملا مصنوعي و غير واقعي ميدانم البته نظر شما هم قابل احترام است عزيز

محسن جان ممنون از پاسخت تنها 1 سوال دارم تا بطور عملی ببینیم اقتصادی هست یا نه؟

شما 1 لات دلار یورو فرانک رو با قیمت 1.2215 بای کنید و رو قیمت 1.2298 سلو بزنید و حدود 1350$ سود کسب کنید .درست؟؟؟ حالا شما به این میگین سیستم اقتصادی نیست؟!!! شما پول به جیب زدید و هیچ خلافی هم مثل قمار و دزدی و ... توش نیست.پس به نظر من شما اینجا یک کار اقتصادی کردین.نکردین؟؟؟

شاهین محلوجی
2011/07/10, 09:31
راسی آقا محسن نظرت در مورد خرید سفارس چیه ممنون
شرمنده اصلا در زمینه سیمانیها اطلاعی ندارم

ARYO
2011/07/10, 09:55
دوست عزيزم بنده احتمال تعديل منفي ميدادم اما در حد 10 درصد نه بالاي 20 درصد به هر حال بازم فكر ميكنم سود سايپا كاهشي باشه

محسن جان سايپا مثل اينكه 15 تومن تعديل منفي داده ...

مهدی64
2011/07/10, 09:57
دوستان سلامبالاخره این زاگرس امروز با میشود یا نه؟

بابک پناهی
2011/07/10, 09:57
با سلام

چه پیشنهادی بهم میدی

تنها پیشنهادم نگهداریه والسلام

محسن نظري
2011/07/10, 10:00
محسن جان ممنون از پاسخت تنها 1 سوال دارم تا بطور عملی ببینیم اقتصادی هست یا نه؟

شما 1 لات دلار یورو فرانک رو با قیمت 1.2215 بای کنید و رو قیمت 1.2298 سلو بزنید و حدود 1350$ سود کسب کنید .درست؟؟؟ حالا شما به این میگین سیستم اقتصادی نیست؟!!! شما پول به جیب زدید و هیچ خلافی هم مثل قمار و دزدی و ... توش نیست.پس به نظر من شما اینجا یک کار اقتصادی کردین.نکردین؟؟؟
نه بابك جان اين مثل قمار ميمونه من و شما ميايم مثلا رو نتيجه فوتبال شرط بندي ميكنيم فاركس هم همينه عملا نه كالايي رد و بدل ميشود نه عرضه و تقاضايي در بازار واقعي به وجود ميايد يه مثال بزنم همين بورس مجازي كه افتتاح شده اين بورس مجازي همه چيزش شبيه بورس است اما تنها شبيه است عملا نه خريد و فروشي در دنياي واقعي ايجاد ميشود نه عرضه و تقاضايي به وجود ميايد در فاركس نيز به مانند قمار چون اكثرا ضرر ميكنند پس پول هميشه براي صاحبان سيستم ميماند يك همچنين سيستمي را به انواع مختلفش طراحي كردند اگر يادتان باشد يك سيستم پيشبيني نتايج فوتبال نيز امد سيستم اقتصادي نبود ماهيتش شرط بندي و قمار بود و مهمتر از همه مصنوعي فاركس هم تمام اجزايش مصنوعي است مثل قمار فقط پول است كه جابه جا و جيب به جيب ميشود ان هم باز نيز مثل قمار عمده پول در جيب يك عده خاص و واسطه ها ميرود و اكثرا متضرر ميشوند

rojan
2011/07/10, 10:04
محسن جان
فکر کنم عرضه مپنا باشد تا حمایت از ان
باید خروج کنم یا نه ؟

محسن نظري
2011/07/10, 10:07
نه بابك جان اين مثل قمار ميمونه من و شما ميايم مثلا رو نتيجه فوتبال شرط بندي ميكنيم فاركس هم همينه عملا نه كالايي رد و بدل ميشود نه عرضه و تقاضايي در بازار واقعي به وجود ميايد يه مثال بزنم همين بورس مجازي كه افتتاح شده اين بورس مجازي همه چيزش شبيه بورس است اما تنها شبيه است عملا نه خريد و فروشي در دنياي واقعي ايجاد ميشود نه عرضه و تقاضايي به وجود ميايد در فاركس نيز به مانند قمار چون اكثرا ضرر ميكنند پس پول هميشه براي صاحبان سيستم ميماند يك همچنين سيستمي را به انواع مختلفش طراحي كردند اگر يادتان باشد يك سيستم پيشبيني نتايج فوتبال نيز امد سيستم اقتصادي نبود ماهيتش شرط بندي و قمار بود و مهمتر از همه مصنوعي فاركس هم تمام اجزايش مصنوعي است مثل قمار فقط پول است كه جابه جا و جيب به جيب ميشود ان هم باز نيز مثل قمار عمده پول در جيب يك عده خاص و واسطه ها ميرود و اكثرا متضرر ميشوند
بابك جان اين هم اضافه كنم فاركس وجود دارد اما اين سيستم مصنوعي كه فاركس نام گرفته فاركس نيست براي مثال شما ميتوانيد در بورس فلزات لندن يا دبي به معامله كالا بپردازيد انجا هم براي مثال يك لات مس ميخريد پول پرداخت ميكنيد كالا تحويل ميگيريد اهرم داريد مثل بورس سكه خودمان يا همين قرار دادهاي اتي سهام بازار دبي بازار جهانيه سيستم اقتصادي داره كالا مشخصه عرضه و تقاضا مشخصه دنيا مجاي نيست واقعيه معاملات واقعيه مثل فاركس اهرم نيز دارند از نوسانت كوچك نيز استفاده ميكنند اما در نهايت براي مثال اگر مس ميخرند قيمتش مشخص است و در نهايت ميتوانند كالا را تحويل بگيرند...

بابک پناهی
2011/07/10, 10:09

من با علم و دانش خودم میام یک جفت ارزو انتخاب میکنم این قمار میشه مگه؟؟؟اصلا گیرم کالایی هم ردوبدل نمیشه من حرام و حلال بودنشم میزارم کنار من وقتی یک جفت ارزی رو با دانش خودم میخرم و سود میکنم این با قمار فرق میکنه.شما رو بازی فوتبال شرط ببندی خودت بیکاره ای چون باز رو اون 11 نفر بازی میکنند ولی اینجا نه تو میشی تحلیلگر!!!

حالا چرا اکثرا ضرر میکنند؟؟؟/چون فکر میکنند همینجوری پولو ریختن و تا میخوان برن پولو رودارند ورشکسته میشن؟چون به چشم قمار بهش نگاه میکنند؟؟؟تو بازار خودمونم اینجوریه کسی بدون تجلیل سهم بخره با اونی که با تحلیل خریده خیلی فرق میکنه.

فارکس 80% اش تکنیکاله و کسی تکنیکالش در حد تیم ملی نباشه مطمئنا متضرر خواهد شد ولی اگر شما تکنیالش علم ندونید که خوب اون دیگه بحثش جدا میشه;)

شما با دانش خودتون برید یک جفت ارز بخرید و سود کنید یک کار اقتصادی کردین و درآمد کسب کردین.بماند اینکه در ایران چند ماهیه فقط حرامش کردند اونم عرض کردم تنها به این دلیله که به قول شما تو ایران خیلی ضرر کردند و شاهد میلیونها دلار خروج ارز از کشور بودیم!

آقا 3-2 ساعت دیگه در خدمتتونم :)

محسن نظري
2011/07/10, 10:10
محسن جان

حجم معاملات مپنا خیلی زیادست
ای یعنی چههههههههههههههههه
احتمالا به زودي نيروگاه عسلويه مياد فرابورس كاركنانش هم شديدا دارن ميخرن فكر ميكنم خبراي مثبتي در راه باشه...

محسن نظري
2011/07/10, 10:22
من با علم و دانش خودم میام یک جفت ارزو انتخاب میکنم این قمار میشه مگه؟؟؟اصلا گیرم کالایی هم ردوبدل نمیشه من حرام و حلال بودنشم میزارم کنار من وقتی یک جفت ارزی رو با دانش خودم میخرم و سود میکنم این با قمار فرق میکنه.شما رو بازی فوتبال شرط ببندی خودت بیکاره ای چون باز رو اون 11 نفر بازی میکنند ولی اینجا نه تو میشی تحلیلگر!!!

حالا چرا اکثرا ضرر میکنند؟؟؟/چون فکر میکنند همینجوری پولو ریختن و تا میخوان برن پولو رودارند ورشکسته میشن؟چون به چشم قمار بهش نگاه میکنند؟؟؟تو بازار خودمونم اینجوریه کسی بدون تجلیل سهم بخره با اونی که با تحلیل خریده خیلی فرق میکنه.

فارکس 80% اش تکنیکاله و کسی تکنیکالش در حد تیم ملی نباشه مطمئنا متضرر خواهد شد ولی اگر شما تکنیالش علم ندونید که خوب اون دیگه بحثش جدا میشه;)

شما با دانش خودتون برید یک جفت ارز بخرید و سود کنید یک کار اقتصادی کردین و درآمد کسب کردین.بماند اینکه در ایران چند ماهیه فقط حرامش کردند اونم عرض کردم تنها به این دلیله که به قول شما تو ایران خیلی ضرر کردند و شاهد میلیونها دلار خروج ارز از کشور بودیم!

آقا 3-2 ساعت دیگه در خدمتتونم :)
بابك عزيزم با علم و دانش خودت يك جفت ارز ميخري كه اصلا ماهيت نداره واقعي نيست وجود خارجي نداره اصلا تو دنيا نيست مجازيه فقط يك اسمه من ميام مثلا با دانش فوتبالي خودم رو برد يك تيم شرط ميبندم اين كه نشد بازار و فعاليت اقتصادي اصلا تو بورس خودمون من و شما هم ميتونيم فاركس ايجاد كنيم من ميگم اقا فلان سهم رو سل ميزنم چون به افتش اعتقاد دارم شما ميگي نه باي ميزني چون به رشدش اعتقاد داري اين وسط عملا فقط شرط بستيم چون نه سهمي خريديم نه فروختيم نه چيزي...
به هر حال بابك جان نظرات متفاوته و همه نظرات هم قابل احترام ديدگاه من با شما در اين باره فرق ميكنه و هيچكدام هم از دلايل همديگر قانع نميشويم پس اين بحث در اينباره به جايي نخواهد رسيد:d

حامد24
2011/07/10, 10:40
بحث خیلی خوب ومفیدی بود محسن عزیز و بابک جان ممنون خودتونم ندونستین که دارین چی کار میکنین مشاوره ی رایگان دادین باعث شدین اطلاعاتمون مفت و مجانی بالا بره به شخصه از این فرصت بخوبی استفاده کردم :p

محسن نظري
2011/07/10, 12:08
محسن جان چرا این بازار اینجوری من از 87 تو بورسم ولی تاحالا اینجوریشو ندیده بودم شما ک قدیمی بورس هستید بنظرت این وضعیت فعلی بی رمق آبگوشتی تا کی ادامه داره؟
دوست عزيزم بنده هم نديده بودم مگر در زمان ركود اقتصادي كه ان هم دليل داشت ان زماني كه افراطيون اومدن سر كار وعده چنين روزهايي را تو سايت بوركس داده بوديم ولي اون موقع خيليها چون منافعشون اقتضا ميكرد چشماشون رو بسته بودن الان هم ان چيزي كه به ان يقين داشتيم اتفاق افتاده وضعيت فعلي بايد اتفاق ميفتاد كه افتاد و اين وضعيت تا دو سال ديگر كم و بيش ادامه خواهد داشت....

arashvet
2011/07/10, 12:47
سلام جناب نظری شرمنده که باز هم مزاحم می شوم لطفا نظرتان را در باره پست بانک بفرمایید که چرا این طور معامله می شود آیا در باره افزایش سرمایه که قرار بود اتفاق بیفتد خبر خاصی شده است؟این سهم به نظر شما بالاخره سود تپلی به ما می دهد یا مجبور می شویم با ضرر از این سهم خارج شویم
لطفا اگر می شود کامل توضیح دهید تا ببینم با این سهم چکار کنم
با تشکر@};-

محسن نظري
2011/07/10, 12:49
وقت بخیر اقای نظری
38درصد از سبدم مپناست میانگین 4271حدود یکسال راهنمایی بفرمایید
ممنون
دوست عزيزم در قيمتهاي كنوني به نظر بنده ارزش فروش ندارد بهتر است نگه داري نماييد

بابک پناهی
2011/07/10, 13:27
بابك عزيزم با علم و دانش خودت يك جفت ارز ميخري كه اصلا ماهيت نداره واقعي نيست وجود خارجي نداره اصلا تو دنيا نيست مجازيه فقط يك اسمه من ميام مثلا با دانش فوتبالي خودم رو برد يك تيم شرط ميبندم اين كه نشد بازار و فعاليت اقتصادي اصلا تو بورس خودمون من و شما هم ميتونيم فاركس ايجاد كنيم من ميگم اقا فلان سهم رو سل ميزنم چون به افتش اعتقاد دارم شما ميگي نه باي ميزني چون به رشدش اعتقاد داري اين وسط عملا فقط شرط بستيم چون نه سهمي خريديم نه فروختيم نه چيزي...
به هر حال بابك جان نظرات متفاوته و همه نظرات هم قابل احترام ديدگاه من با شما در اين باره فرق ميكنه و هيچكدام هم از دلايل همديگر قانع نميشويم پس اين بحث در اينباره به جايي نخواهد رسيد:d

آخه محسن جان پس قیمت یورو دلار و دیگر جفت ارزها فکر میکنی از کجا قیمت میخورند و بالا پائین میشن؟؟؟میگی مجازیه پس این پولی که از سود کردنش بدست میاد مجازیه؟؟؟معامله مجازی باشه پس سودم مجازی میشه ولی شما این پولو لمس میکنی چطور میتونی بگی مجازیه!!!

بازم ممنون از شرکت در بحث >:d<

محمود شریعت
2011/07/10, 13:53
آخه محسن جان پس قیمت یورو دلار و دیگر جفت ارزها فکر میکنی از کجا قیمت میخورند و بالا پائین میشن؟؟؟میگی مجازیه پس این پولی که از سود کردنش بدست میاد مجازیه؟؟؟معامله مجازی باشه پس سودم مجازی میشه ولی شما این پولو لمس میکنی چطور میتونی بگی مجازیه!!!

بابك جان
قصد جسارت به كسي ندارم اما؛
اين اظهار نظرها بخاطر عدم شناخت كافي برخي افراد نسبت به بازار ف ا ر ك س است.

محسن نظري
2011/07/10, 14:46
راسی آقا محسن نظرت در مورد خرید سفارس چیه ممنون
شرمنده اصلا در زمینه سیمانیها اطلاعی ندارم
به نظر بنده با تعديل عايدي خوبي مواجه خواهد شد هدفش را 140 تومان ميدانم

محسن نظري
2011/07/10, 14:59
محسن جان
فکر کنم عرضه مپنا باشد تا حمایت از ان
باید خروج کنم یا نه ؟
رژان جان اگه گذاشتي راز دار بمونيم....
مپنا قراره به زودي به صورت بلوكي سهام خود را در كاركنان مپنا در بازار پايه فرابورس عرضه كند اين خبر را داشته باشيد تا بعد....

محمود شریعت
2011/07/10, 15:11
بابك جان
قصد جسارت به كسي ندارم اما؛
اين اظهار نظرها بخاطر عدم شناخت كافي برخي افراد نسبت به بازار ف ا ر ك س است.

حتي از نظر شرعي هم مشكلي ندارد.
هموني كه الان داره ميگه حرامه اگه بري كامل براش توضيح بدي تا بفهمه اصلا ف ا ر ك س چيه مسلما بعدش ميگه از شير مادر هم حلال تره :d

محسن نظري
2011/07/10, 16:39

بابك جان اگر جفت ارزها يا ساير كالاها بخواهند در سيستم مصنوعي فاركس قيمت بخورند و معامله شوند يا قيمتشان بالا و پايين شود بايد فاتحه بازار هاي جهاني و بورس هاي جهاني را خواهند و درشان را گل گرفت جفت ارزها و ساير كالا ها مثل نفت و طلا در بورس هاي جهاني قيمت ميخورند و معامله ميشوند ان هم بر اساس واقعيات عرضه و تقاضا و پارامترهاي اقتصادي مثل فلزات كه در بورس لندن معامله ميشوند يا نفت كه در بورس هاي معتبر دنيا معامله ميشود قيمتها در فاركس تنها يك برايند از قيمتهاي واقعي ميباشد مثال زدم تو بورس مجازي همه چيز شبيه بورس واقعي است حتي قيمتها حتي افت و خيزها حتي معاملات و تمام چيزهاي ديگر اما اين سيستم مجازي است و برايندي از واقعيات موجود است...

بابک پناهی
2011/07/10, 18:00
بابك جان اگر جفت ارزها يا ساير كالاها بخواهند در سيستم مصنوعي فاركس قيمت بخورند و معامله شوند يا قيمتشان بالا و پايين شود بايد فاتحه بازار هاي جهاني و بورس هاي جهاني را خواهند و درشان را گل گرفت جفت ارزها و ساير كالا ها مثل نفت و طلا در بورس هاي جهاني قيمت ميخورند و معامله ميشوند ان هم بر اساس واقعيات عرضه و تقاضا و پارامترهاي اقتصادي مثل فلزات كه در بورس لندن معامله ميشوند يا نفت كه در بورس هاي معتبر دنيا معامله ميشود قيمتها در فاركس تنها يك برايند از قيمتهاي واقعي ميباشد مثال زدم تو بورس مجازي همه چيز شبيه بورس واقعي است حتي قيمتها حتي افت و خيزها حتي معاملات و تمام چيزهاي ديگر اما اين سيستم مجازي است و برايندي از واقعيات موجود است...

محسن جان اجازه بده تعریف نسبتا کاملی از بازار فارکس برات تعریف کنم تا شاید کمکی در مفهوم ف ا ر ک س کرده باشم.
بازار فارکس حجیمترین بازار جهانی از جهت جابجایی پول روزانه است. بازار ارز (یا فارکس )هنگامی بوجود می آید که دو ارز به صورت پایاپای با یکدیگر مورد معامله قرار گیرند.فارکس ازنظر میزان مبادله «ارزش نقدی»بزرگترین بازار جهان محسوب می شود وشامل تجارت میان بانکهای بزرگ، بانکهای مرکزی، بورس بازهای ارز، شرکتهای چند ملیتی، دولت ها وسایر موسسات مالی می شود.مبادلات معامله گران خرد(سرمایه گذاران یا بورس بازهای کوچک)بخش کوچکی از مبادلات بازار را شامل می شود،این دسته از معامله گران توسط کارگزاران می توانند در معاملات شرکت جویند. بازار فارکس با رشدی شگفت انگیز در حجم مبادلات، طی سه سال گذشته(57%)تبدیل به پرحجم ترین بازار مالی جهان شده است به طوری که حجم معاملات روزانه بازار فارکس در برخی روزها به 1900 میلیارد دلارمی رسد.این رقم بالاتر از جابجایی پول جمع کل بازارهای بورس جهانیه.بازیگران بازار فارکس بانکها موسسات و شرکتهای سرمایه گذاری بین المللی کارگزارها صادرکنندگان و وارد کنندگان و همچنین سرمایهگذاران شخصی هستند. این بازار برخلاف اکثر بازارهای مالی دیگر مکان فیزیکی خاصی نداشته و بصورت شبکه بین بانکی (InterBank Network) خرید و فروشها انجام میشه.

در مورد مکان معاملات جفت ارزها هم باید بگم که تبادلات این بازار برخلاف بازارهای مالی سنتی که در مکان فیزیکی خاص و قوانین سازمان یافته بخصوص انجام میشوند در محل مشخصی متمرکز نیست و در حقیقت معاملات بین طرفهای معامله از طریق اینترنت، تلفن و یا شبکه ارتباط بین بانکی صورت میپذیرد. بازار تبادلات ارزی نوعی بازار اصطلاحاً (OTC (Over The Counter میباشد. این نوع از بازارها مکانی مرکزی و مدیریت سازمان یافتهای ندارند از اینرو، بازار فرا بورسی نیز خوانده میشوند (خارج از بورس فروخته شده، بازاری که مکان فیزیکی ندارد)..ماهیت معاملات فارکس خارج بورس است اما مراکز اصلی تجارت ارز بترتیب در لندن، نیو یورک و توکیو می باشندو بانک ها از سراسر جهان در این معاملات شرکت می جویند

البته برای مطالعه بیشتر میتونی به ویکیپدیا که مرجع 100% معتبریه مراجعه کنی ;)

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3
http://en.wikipedia.org/wiki/Forex

اصلا کلا بی خیال همه این توضیحاتم بشیم شما وارد بازار به اصطلاح خودت غیر تجاری و غیر اقتصادی ارز بشی و خوب معامله کنی میتونی پول خوبی به جیب بزنی پس گیر دادن به جزئیات فکر میکنم انسان رو از مسیر هدفش دور کنه

محسن نظري
2011/07/10, 18:18
رژان جان اگه گذاشتي راز دار بمونيم....
مپنا قراره به زودي به صورت بلوكي سهام خود را در كاركنان مپنا در بازار پايه فرابورس عرضه كند اين خبر را داشته باشيد تا بعد....
خبرش تو كدال هم اومد مبارك مپنا داران>:d<

محسن نظري
2011/07/10, 18:24
محسن جان اجازه بده تعریف نسبتا کاملی از بازار فارکس برات تعریف کنم تا شاید کمکی در مفهوم ف ا ر ک س کرده باشم.
بازار فارکس حجیمترین بازار جهانی از جهت جابجایی پول روزانه است. بازار ارز (یا فارکس )هنگامی بوجود می آید که دو ارز به صورت پایاپای با یکدیگر مورد معامله قرار گیرند.فارکس ازنظر میزان مبادله «ارزش نقدی»بزرگترین بازار جهان محسوب می شود وشامل تجارت میان بانکهای بزرگ، بانکهای مرکزی، بورس بازهای ارز، شرکتهای چند ملیتی، دولت ها وسایر موسسات مالی می شود.مبادلات معامله گران خرد(سرمایه گذاران یا بورس بازهای کوچک)بخش کوچکی از مبادلات بازار را شامل می شود،این دسته از معامله گران توسط کارگزاران می توانند در معاملات شرکت جویند. بازار فارکس با رشدی شگفت انگیز در حجم مبادلات، طی سه سال گذشته(57%)تبدیل به پرحجم ترین بازار مالی جهان شده است به طوری که حجم معاملات روزانه بازار فارکس در برخی روزها به 1900 میلیارد دلارمی رسد.این رقم بالاتر از جابجایی پول جمع کل بازارهای بورس جهانیه.بازیگران بازار فارکس بانکها موسسات و شرکتهای سرمایه گذاری بین المللی کارگزارها صادرکنندگان و وارد کنندگان و همچنین سرمایهگذاران شخصی هستند. این بازار برخلاف اکثر بازارهای مالی دیگر مکان فیزیکی خاصی نداشته و بصورت شبکه بین بانکی (InterBank Network) خرید و فروشها انجام میشه.

در مورد مکان معاملات جفت ارزها هم باید بگم که تبادلات این بازار برخلاف بازارهای مالی سنتی که در مکان فیزیکی خاص و قوانین سازمان یافته بخصوص انجام میشوند در محل مشخصی متمرکز نیست و در حقیقت معاملات بین طرفهای معامله از طریق اینترنت، تلفن و یا شبکه ارتباط بین بانکی صورت میپذیرد. بازار تبادلات ارزی نوعی بازار اصطلاحاً (OTC (Over The Counter میباشد. این نوع از بازارها مکانی مرکزی و مدیریت سازمان یافتهای ندارند از اینرو، بازار فرا بورسی نیز خوانده میشوند (خارج از بورس فروخته شده، بازاری که مکان فیزیکی ندارد)..ماهیت معاملات فارکس خارج بورس است اما مراکز اصلی تجارت ارز بترتیب در لندن، نیو یورک و توکیو می باشندو بانک ها از سراسر جهان در این معاملات شرکت می جویند

البته برای مطالعه بیشتر میتونی به ویکیپدیا که مرجع 100% معتبریه مراجعه کنی ;)

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B3
http://en.wikipedia.org/wiki/Forex

اصلا کلا بی خیال همه این توضیحاتم بشیم شما وارد بازار به اصطلاح خودت غیر تجاری و غیر اقتصادی ارز بشی و خوب معامله کنی میتونی پول خوبی به جیب بزنی پس گیر دادن به جزئیات فکر میکنم انسان رو از مسیر هدفش دور کنه

بابك جان فقط يك چيزي بگويم اين بحث فايده نداره در ضمن اگر اين بازار 1900 ميليارد دلاري شما وجود خارجي داشت و اين تعاريف درست بود و سرمايه گذاران و بانكها و موسسات و سفته بازان و همه تو اين بازار بودن شركتهاي ايراني مشكلي در تبادل وجه نداشتند و پدرشان زير بار تحريم در نميامد و خيلي راحت در اين بازار عريض و طويل كه مكان خاصي و نهاد نظارتي خاصي هم ندارد به مبادلات وجوه مالي خود ميپرداختند
در اخر بنده اعتقاد دارم كشورهاي خارجي بر روي چيزهاي مجازي تبادل نميكنند ان هم با حجم سالانه 1900 ميليارد دلار اگر تبادل ميكردند و معامله الان حداقل سرشناسان اقتصاد دنيا و ميليونرها و ميلياردرها هم در اين بازار سرمايه گذاري ميكردند يا حداقل در ركود اقتصادي اسمي از بازار فاركس به ميان ميامد

rojan
2011/07/10, 18:25
محسن جان ممنون

همیشه خوش خبر باشی
یعنی بلیط برگشتم مجانی میشه :d

مسلم
2011/07/10, 18:50
من فکر میکنم هم جناب پناهی و هم جناب نظری دارند درست میگند اما از دو دید متفاوت
حرف بابک جان این هست که از این بازار میشه پول درآورد یعنی سودی که میشه از این بازار گرفت واقعی هست و مجازی نیست.
اما محسن جان میگند این پول چون از هیچ بدست میاد و در واقع بازاری وجود نداره پس ارزشی نداره.

و بازاری هم وجود نداره و طرف مقابل ما خود بروکر هست که بازارو برای ما شبیه سازی میکنه. در واقع سود ما ضرر بروکر هست و ضرر ما سود بروکر که یکجور حالت قمار گونه داره.
ولی خوب کسی که مهارت داشته باشه و فن کار رو بدونه میتونه طرف برنده باشه همونطور که در قمار هم کسی که مهارت بیشتری داشته باشه شانس برد بیشتری داره

اما همان طور که بابک جان گفتند میشه از این بازار سود فوق العاده ای بدست آورد
برای مثال خودم روی شکر در قیمت 21 دو لات پوزیشن بای باز کردم و الان قیمت هست 29! فکر میکنید در عرض یک ماه چند هزار دلار سود کردم؟!
(البته در حساب دمو سود کردم ;) )

orion
2011/07/10, 18:53
محسن جان صورتهای مالی ثباغ هم اومده. اگر زحمتی نیست یه نگاهی بنداز ببین مثبته یا منفی.

arash
2011/07/10, 18:56
نقل از تحلیل بورس

پست بانك ايران ( وپست )

شنيده شد كه شركت پست بانك ايران با تعديل 20 درصدي مثبت عايدي در سال مالي 90 همراه شده است . همچنين قرار است عايدي اين شركت پس از اعمال افزايش سرمايه 400 درصدي اين شركت كه در مورخه 28 تير اعمال خواهد شد ، اعلام گردد . شنيده ها حاكي از جمع آوري سهام اين شركت توسط شركت دانايان پارس ميباشد .

محسن نظري
2011/07/10, 19:46
سلام جناب نظری شرمنده که باز هم مزاحم می شوم لطفا نظرتان را در باره پست بانک بفرمایید که چرا این طور معامله می شود آیا در باره افزایش سرمایه که قرار بود اتفاق بیفتد خبر خاصی شده است؟این سهم به نظر شما بالاخره سود تپلی به ما می دهد یا مجبور می شویم با ضرر از این سهم خارج شویم
لطفا اگر می شود کامل توضیح دهید تا ببینم با این سهم چکار کنم
با تشکر@};-
نظر بنده تغيير نكرده دوست عزيزم نگه داري پست بانك با ديد بلند مدت در ضمن در اين بازار منفي كه 30-40 درصد اكثر سهمها افت كردند از پست چه توقعي داريد بنده خودم اين سهم را با تحليل خودم و به بازدهي ان ايمان دارم حال بخواهد هر چقدر هم زمان ببرد من صبر ميكنم

وحید 20
2011/07/10, 19:47
وساپا در 12ماهه 796ریال محقق کرده که با سرمایه قبلی 1365ریال میشود.

بابک پناهی
2011/07/10, 19:55
بابك جان فقط يك چيزي بگويم اين بحث فايده نداره در ضمن اگر اين بازار 1900 ميليارد دلاري شما وجود خارجي داشت و اين تعاريف درست بود و سرمايه گذاران و بانكها و موسسات و سفته بازان و همه تو اين بازار بودن شركتهاي ايراني مشكلي در تبادل وجه نداشتند و پدرشان زير بار تحريم در نميامد و خيلي راحت در اين بازار عريض و طويل كه مكان خاصي و نهاد نظارتي خاصي هم ندارد به مبادلات وجوه مالي خود ميپرداختند
در اخر بنده اعتقاد دارم كشورهاي خارجي بر روي چيزهاي مجازي تبادل نميكنند ان هم با حجم سالانه 1900 ميليارد دلار اگر تبادل ميكردند و معامله الان حداقل سرشناسان اقتصاد دنيا و ميليونرها و ميلياردرها هم در اين بازار سرمايه گذاري ميكردند يا حداقل در ركود اقتصادي اسمي از بازار فاركس به ميان ميامد

1900 میلیاردو من نمیگم محسن جان آمارو بانکهای جهانی میگه ولی در مقابل تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی بله کاملا درسته چون ما توی تحریم هستیم بالطبع وضعمون بدین شکله.در ضمن شما از کجا میدونید که میلیونرهای جهان در این بازار معامله نمیکنند؟؟؟
نمیدونم کجای حرفم مشکل داره؟من میگم شما در این بازار سود کنی پول بدست میاری و وقتی بری بانک پولتو میتونی کامل لمس کنی!!!!!! کسی دیدی که سود کنه ولی پولشو بهش ندن؟؟؟( ایرانو نمیگم چون تحریمه )

غیر ممکنه کسی سود کنه و پول دستش نرسه این یه چیز واضحه

بحث خیلی کشدار شد امیدوارم دوستان از این همه بحثی که کردیم خسته نشن

خوب پول شیرینه و حرف زدن راجع بهش از خودشم شیرینتره

این یک واقعیته باید قبول کرد

شاد باشید و دیگرانم شاد کنید <:-p

محسن نظري
2011/07/10, 19:57
محسن جان صورتهای مالی ثباغ هم اومده. اگر زحمتی نیست یه نگاهی بنداز ببین مثبته یا منفی.
گزارش خوبي بود سود خالصش را پوشش خوبي داده اگر بتواند كل بودجه را پوشش دهد حتي ميتواند تا قيمتهاي 900 تومان هم برود

بابک پناهی
2011/07/10, 19:58
من فکر میکنم هم جناب پناهی و هم جناب نظری دارند درست میگند اما از دو دید متفاوت
حرف بابک جان این هست که از این بازار میشه پول درآورد یعنی سودی که میشه از این بازار گرفت واقعی هست و مجازی نیست.
اما محسن جان میگند این پول چون از هیچ بدست میاد و در واقع بازاری وجود نداره پس ارزشی نداره.

و بازاری هم وجود نداره و طرف مقابل ما خود بروکر هست که بازارو برای ما شبیه سازی میکنه. در واقع سود ما ضرر بروکر هست و ضرر ما سود بروکر که یکجور حالت قمار گونه داره.
ولی خوب کسی که مهارت داشته باشه و فن کار رو بدونه میتونه طرف برنده باشه همونطور که در قمار هم کسی که مهارت بیشتری داشته باشه شانس برد بیشتری داره

اما همان طور که بابک جان گفتند میشه از این بازار سود فوق العاده ای بدست آورد
برای مثال خودم روی شکر در قیمت 21 دو لات پوزیشن بای باز کردم و الان قیمت هست 29! فکر میکنید در عرض یک ماه چند هزار دلار سود کردم؟!
(البته در حساب دمو سود کردم ;) )

آفرین دقیقا همینه...کاش تو real سود میکردی و یه مهمونی میدادیو منم دعوت میکردی که با کله میومدم <:-p

محسن نظري
2011/07/10, 20:00
1900 میلیاردو من نمیگم محسن جان آمارو بانکهای جهانی میگه ولی در مقابل تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی بله کاملا درسته چون ما توی تحریم هستیم بالطبع وضعمون بدین شکله.در ضمن شما از کجا میدونید که میلیونرهای جهان در این بازار معامله نمیکنند؟؟؟
نمیدونم کجای حرفم مشکل داره؟من میگم شما در این بازار سود کنی پول بدست میاری و وقتی بری بانک پولتو میتونی کامل لمس کنی!!!!!! کسی دیدی که سود کنه ولی پولشو بهش ندن؟؟؟( ایرانو نمیگم چون تحریمه )

غیر ممکنه کسی سود کنه و پول دستش نرسه این یه چیز واضحه

بحث خیلی کشدار شد امیدوارم دوستان از این همه بحثی که کردیم خسته نشن

خوب پول شیرینه و حرف زدن راجع بهش از خودشم شیرینتره

این یک واقعیته باید قبول کرد

شاد باشید و دیگرانم شاد کنید <:-p
بابك جان پس بدون بي دليل بحثي رو مطرح نميكنم برو ببين وزارت اطلاعات ريخت تو كارامد چه بلايي سرشون اومد علي كارامد موند و كلي بدهي چرا به نظرت بزرگترين شركت واسطه فاركس در ايران نتوانست پول مشتريان را از حسابهايشان خارج سازد؟
در ضمن بابك جان اگر فاركس انقدر جذابه دليل سرمايه گذاري شما در بورس چيه؟

بابک پناهی
2011/07/10, 20:11
بابك جان پس بدون بي دليل بحثي رو مطرح نميكنم برو ببين وزارت اطلاعات ريخت تو كارامد چه بلايي سرشون اومد علي كارامد موند و كلي بدهي چرا به نظرت بزرگترين شركت واسطه فاركس در ايران نتوانست پول مشتريان را از حسابهايشان خارج سازد؟
در ضمن بابك جان اگر فاركس انقدر جذابه دليل سرمايه گذاري شما در بورس چيه؟

اولا در مورد کارآمد و ایران بارها عرض کردم چون تو ایران 99% از معامله گران تو فارکس ضرر میکنند خروج نرخ ارز از مملکت خیلی افزایش پیدا کرد بهد دیدن نمیشه اومد حکم شرعی آوردن براش و حرامش کردن.حالا چرا ضرر میکردند؟؟؟جون ایرانی جماعت طماع تشریف دارن و میخوان یکشبه پولدار بشن میومدند از leverage بالای 100 و بعضا 500 استفاده میکردند و در عرض شاید 1 هفته کل پولشون میرفت

و اما چرا من فعلا وارد فارکس نشدم 2 دلیل داره که با صداقت بیان میکنم

دلیل اولشم اینه که خودمو فعلا در حد یک معامله گر حرفه ای فارکس نمیبینم فارکس کاملا دنیای متفاوتی از بورس ایرانه.استراتژی که در معاملات فارکس باید هر شخص برای خودش تعیین کنه هم خیلی پیچیده و هم متفاوت از بورس ایرانه.من نزدیک 3 ساله دارم از آزمون و خطا برای تعیین استراتژی ام کار میکنم و تقریبا دارم تمومش میکنم
دومین دلیلم بحثه تحریمه.یهوئی دیدی پولت تو کشوری که بروکرت مال اونجاست بلوکه شد!!!چیکار میخوای بکنی؟؟؟هیچی برا این مشکلم راهی پیدا کردم
یه جوری دور زدن تحریم

manu
2011/07/10, 20:14
گزارش فعاليت هيئت مديره دوره 12 ماهه منتهي به

شبریز1389/12/29

http://www.codal.ir/Reports/DownloadFile.aspx?id=aKNdS2%2bYcqxwZNU8fXFOqg%3d%3 d

بابک پناهی
2011/07/10, 20:15
مبارکه <:-p

http://033.img98.net/out.php/i465407_mapna1.png

محسن نظري
2011/07/10, 20:45
اولا در مورد کارآمد و ایران بارها عرض کردم چون تو ایران 99% از معامله گران تو فارکس ضرر میکنند خروج نرخ ارز از مملکت خیلی افزایش پیدا کرد بهد دیدن نمیشه اومد حکم شرعی آوردن براش و حرامش کردن.حالا چرا ضرر میکردند؟؟؟جون ایرانی جماعت طماع تشریف دارن و میخوان یکشبه پولدار بشن میومدند از leverage بالای 100 و بعضا 500 استفاده میکردند و در عرض شاید 1 هفته کل پولشون میرفت

و اما چرا من فعلا وارد فارکس نشدم 2 دلیل داره که با صداقت بیان میکنم

دلیل اولشم اینه که خودمو فعلا در حد یک معامله گر حرفه ای فارکس نمیبینم فارکس کاملا دنیای متفاوتی از بورس ایرانه.استراتژی که در معاملات فارکس باید هر شخص برای خودش تعیین کنه هم خیلی پیچیده و هم متفاوت از بورس ایرانه.من نزدیک 3 ساله دارم از آزمون و خطا برای تعیین استراتژی ام کار میکنم و تقریبا دارم تمومش میکنم
دومین دلیلم بحثه تحریمه.یهوئی دیدی پولت تو کشوری که بروکرت مال اونجاست بلوکه شد!!!چیکار میخوای بکنی؟؟؟هیچی برا این مشکلم راهی پیدا کردم
یه جوری دور زدن تحریم
بابك جان كارامد نتوانست يك ريال از بروكر خود بيرون بكشد الان زير بار بدهي ميليوني و شايد هم ميليارديه كارامد موند و صدها حساب كه الان بايد خودش خسارت بده چطور براي پرداخت وجه ايران تحريم نيست ولي براي دريافت تحريمه؟
بهونه خوبيه چطور براي شركتهايي مثل ملي مس يا شركتهاي رويي يا ساير شركتها كه صادرات ميلياردي يا واردات ميلياردي دارند ايران تحريم نيست بعد براي نقل و انتقال چند صد دلار ايران تحريم ميشه نخير شركتها در اكثر مواقع پولي پرداخت نميكنند واسطه ها هم بهانه تحريم را ميشكند وسط.....

rojan
2011/07/10, 20:56
با سلام

سعی کن عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه به آن مینگری

اساتید محترم تارگت مپنا را چند می بینید/
کلاغه چه خبرهای اشتباهی برای من میفرسته تاکید کرده بود امروز بفروشم
بابک جان همچنان مخالف حضور در مجمع مپنا هستید/

بابک پناهی
2011/07/10, 21:56
بابك جان كارامد نتوانست يك ريال از بروكر خود بيرون بكشد الان زير بار بدهي ميليوني و شايد هم ميليارديه كارامد موند و صدها حساب كه الان بايد خودش خسارت بده چطور براي پرداخت وجه ايران تحريم نيست ولي براي دريافت تحريمه؟
بهونه خوبيه چطور براي شركتهايي مثل ملي مس يا شركتهاي رويي يا ساير شركتها كه صادرات ميلياردي يا واردات ميلياردي دارند ايران تحريم نيست بعد براي نقل و انتقال چند صد دلار ايران تحريم ميشه نخير شركتها در اكثر مواقع پولي پرداخت نميكنند واسطه ها هم بهانه تحريم را ميشكند وسط.....

بله منم هم همینو عرض کردم که چون ایران تحریمه بروکرم از این موقعیت میتونه استفاده کنه ولی شما مثلا از یه کشور اروپائی باشید همچین کاری انجام نمیشه ولی برای ایران میشه

شما اقامت همین کشور همسایه آذربایجانو بگیرید میتونید براحتی تحریمو دور بزنید

punisher
2011/07/10, 22:00
محسن جان بیمه دی چی شده؟
شرکت پیشبینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/89 را در تاریخ 23/12/88 (حسابرسی¬نشده) مبلغ 286 ریال اعلام نمود که مطابق صورتهای مالی حسابرسینشده مبلغ 57 ریال محقق شده است.
نه به قبل بسته شدن با صف میلیونی و گزارش قرارداد های جدید و نه به این گزارش سود؟
البته گفته حسابرسی نشده

به نظرت می خوان سهم رو جمع کنن یا کلا بنیادی سهم همینه؟
نظرت چیه؟
تو بیمه البرز که شانس نداشتیم تو اینم فکر نکنم شانس داشته باشیم.

بابک پناهی
2011/07/10, 22:01
با سلام

سعی کن عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه به آن مینگری

اساتید محترم تارگت مپنا را چند می بینید/
کلاغه چه خبرهای اشتباهی برای من میفرسته تاکید کرده بود امروز بفروشم
بابک جان همچنان مخالف حضور در مجمع مپنا هستید/

فعلا نه ... به مجمعش میرم.البته مجبورم چون دیدم در مپنا میان مدته

محسن نظري
2011/07/10, 22:38
محسن جان بیمه دی چی شده؟
شرکت پیشبینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/89 را در تاریخ 23/12/88 (حسابرسی¬نشده) مبلغ 286 ریال اعلام نمود که مطابق صورتهای مالی حسابرسینشده مبلغ 57 ریال محقق شده است.
نه به قبل بسته شدن با صف میلیونی و گزارش قرارداد های جدید و نه به این گزارش سود؟
البته گفته حسابرسی نشده

نظرت چیه؟
فعلا همه چي سر مدير قبلي و عدم وجود چند ماه مدير عامل در شركت شكسته شده اما با اين قرار دادهايي كه براي امسال اخذ كردند بريا سال 90 سود خوبي در انتظار ودي ميباشد البته تاثير اين تعديل منفي و افت اين مدت بازار بازگشايي خوبي را براي ودي رقم نخواهد زد

آریو
2011/07/10, 23:29
محسن جان بیمه دی چی شده؟
البته گفته حسابرسی نشده

نظرت چیه؟

با اجازه استاد نظری عزیز
دوست عزیزم قرار بود قبل از اینکه خبر علنی بشه یه معامله درون گروهی انجام بشه که موفق به انجامش نشدن به خاطر صف خرید ... و حالا با این بازی و بازگشایی کوتاه مدت این معامله انجام میشه و در نهایت ....
در کل گروه بیمه زیاد جالب نیست
فقط میتونیم این بازی رو نگاه کنیم و اگه دوس داشتیم و ریسک پذیر بودیم وارد بازیشون بشیم

عباس مطهری
2011/07/11, 03:42
با سلام خدمت جناب نظری عزیز و همچنین جناب پناهی
چه در سایت بورکس و متعاقبا در این سایت خواننده مطالب مفید شما بودم امیدوارم ورود این سوال کننده (و البته مزاحم )رو به جمع سوال کننده ها این تاپیک فعال بپذیرید اینکه بی مضایقه به سوالات همه دوستان پاسخ میدید جای تقدیر داره
من روز شنبه صبح با کارگزارم تماس گرفتم و درخواست خرید زاگرس به صورت تلفنی گذاشتم در عین ناباوری فرمودند از اونجایی که قرار بوده عرضه روز جهارشنبه انجام بشه ما لیست مشتری هایی رو که متقاضی بودند همون روز به بورس اعلام کردیم و دیگه نمیتونیم به لیست چهارشنبه چیزی رو اضافه کنیم و اینکه باید اون لیست تکمیل بشه و تخصیص بشه و ما دوباره شاید اضافه کنیم که البته خودمم و خودش نفهمید چی گفت
اساسا یه همچین چیزی ممکنه که قبل از عرضه و اختصاص به ایستگاه ها لیستی به سمت بورس بره این اولین بار که من برخورد کردم
و اینکه از اونجایی که درخواست خرید تلفنی هم با توجه به ضبط تلفن کارگزاری ها کاملا قانونی شده حتی از طریق بورس ایا درخواست تلفنی من در این عرضه اولیه جنبه قانونی داره و من میتونم اینجور عنوان کنم این کارگزاری در خواست خرید من برخلاف مقررات قبول نکرد

ARYO
2011/07/11, 07:00
نگاهی به روند قیمت نفت

روز چهارشنبه با توجه به انتظار بازار از کاهش ذخایر نفت خام در آمریکا در هفته گذشته که بعلت سیاست کاهش واردات از طرف این کشور ایجاد شده بود، قیمت نفت در بازار نیویورک افزایش یافت. آمار رسمی از میزان ذخایر نفت خام آمریکا در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. همچنین دولت چین برای مهار کردن تورم، نرخ بهره را برای سومین مرتبه در سال جاری افزایش داد. این اقدام باعث می شود تا مصرف نفت در چین کاهش یابد.

روز پنجشتبه به دلیل حجم پایین معاملات، قیمت نفت در نزدیکی قیمت روز پیش از آن باقی ماند. نگرانی بازار از کاهش جهانی تقاضا برای نفت خام با توجه به اخبار منتشر شده از افزایش نرخ بهره در چین از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر حجم معاملات بود.

همچنین در این روز اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که در هفته گذشته ذخایر نفت و بنزین این کشور 477 هزار بشکه افزایش داشته است. میزان ذخایر نفت خام آمریکا حدود 727 میلیون بشکه است. در روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره بانکی را 0.25 درصد افزایش داد و به 1.5 درصد رساند. اما این خبر تاثیر زیادی روی بازار نداشت و فقط باعث متعادل شدن یورو در برابر آمریکا شد.

روز جمعه پس از انتشار آمار ناامیدکننده از بازار کار آمریکا قیمت نفت در بازار نیویورک با 2.5 درصد کاهش به 2.96 دلار به ازای هر بشکه رسید. به گزارش پرس تی وی در ماه ژوئن 18 هزار شغل در آمریکا ایجاد شده در حالیکه انتظار اقتصاددانان 80 هزار شغل بود. در این ماه نرخ بیکاری به 9.2 درصد رسید که بیشترین مقدار در سال جاری می باشد و این نشان امر نشان می دهد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال وضعیت نداشته است. شایان ذکر است در ماه می این نرخ برابر 9.1 درصد بوده است.

پیش بینی می شود تقاضای نفت خام در سه ماهه سوم سال نسبت به فصل دوم سال افزایش یابد. این انتظار بر مبنای پیش بینی ها از افزایش واردات نفت خام توسط ژاپن با توجه به کاهش مصرف انرژی اتمی در این کشور می باشد. قابل ذکر است که ژاپن یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت خام است. همچنین کاهش نسبت قیمت نفت خام به گاز طبیعی ممکن است تقاضا برای نفت خام را افزایش دهد.

تولید نفت توسط 12 عضو اوپک در ماه ژوئن 530 هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل آن افزایش داشته و به 29.57 میلیون بشکه در روز رسید. این افزایش بعلت افزایش 450 هزار بشکه ای تولید نفت عربستان سعودی می باشد. این اقدام عربستان برخلاف تصمیم اوپک مبنی بر عدم افزایش تولیدات این سازمان صورت گرفته است.

محسن نظري
2011/07/11, 07:43
با سلام خدمت جناب نظری عزیز و همچنین جناب پناهی
چه در سایت بورکس و متعاقبا در این سایت خواننده مطالب مفید شما بودم امیدوارم ورود این سوال کننده (و البته مزاحم )رو به جمع سوال کننده ها این تاپیک فعال بپذیرید اینکه بی مضایقه به سوالات همه دوستان پاسخ میدید جای تقدیر داره
من روز شنبه صبح با کارگزارم تماس گرفتم و درخواست خرید زاگرس به صورت تلفنی گذاشتم در عین ناباوری فرمودند از اونجایی که قرار بوده عرضه روز جهارشنبه انجام بشه ما لیست مشتری هایی رو که متقاضی بودند همون روز به بورس اعلام کردیم و دیگه نمیتونیم به لیست چهارشنبه چیزی رو اضافه کنیم و اینکه باید اون لیست تکمیل بشه و تخصیص بشه و ما دوباره شاید اضافه کنیم که البته خودمم و خودش نفهمید چی گفت
اساسا یه همچین چیزی ممکنه که قبل از عرضه و اختصاص به ایستگاه ها لیستی به سمت بورس بره این اولین بار که من برخورد کردم
و اینکه از اونجایی که درخواست خرید تلفنی هم با توجه به ضبط تلفن کارگزاری ها کاملا قانونی شده حتی از طریق بورس ایا درخواست تلفنی من در این عرضه اولیه جنبه قانونی داره و من میتونم اینجور عنوان کنم این کارگزاری در خواست خرید من برخلاف مقررات قبول نکرد
دوست عزيزم اصلا اين چيزها نيست كارگزاري تو تخصيص و يا كنسلي هر موقع كه بخواهد ميتواند عمل كند توصيه ميكنم كارگزار خود را عوض كنيد

rojan
2011/07/11, 08:14
با سلام

زندگی وقت کمی بود و نمی دانستیم
همه عمر دمی بود و نمی دانستیم
حسرت رد شدن ثانیه های کوچک
فرصت مغتنمی بود و نمی دانستیم
تشنه لب عمر به سر رفت و به قول سهراب
آب در یک قدمی بود و نمی دانستیم

من آمدممممممممممممممممممممم
من این حرفها سرم نمی شه امروز باید بازار سبز باشد سبز سبز بایدددددددددددددددددددددد دددددددد

بابک پناهی
2011/07/11, 08:52
دوست عزيزم اصلا اين چيزها نيست كارگزاري تو تخصيص و يا كنسلي هر موقع كه بخواهد ميتواند عمل كند توصيه ميكنم كارگزار خود را عوض كنيد

بله کارگزار در حد تیم ملی پیچوندتش

rojan
2011/07/11, 09:20
با سلام مجدد

فکر کنم اقای نظری امروز هم ناهار دعوت دارند و دارن اماده رفتن میشه ;)
خدا کنه ماه رمضان زودتر برسه دیگه محسن جان بهانه ناهار نداشته باشه :d

بابک پناهی
2011/07/11, 09:20
کنتور:

http://033.img98.net/out.php/i466375_akntor1.png

کسی میدونه چرا نمادش بستست؟

بابک پناهی
2011/07/11, 09:32
با سلام مجدد

محسن قراره ماه رمضون ناهار همه رو دعوت کنه خونشون :d

محسن نظري
2011/07/11, 09:42
با سلام مجدد

من بدبخت تا ساعت 2 بعد از ظهر بايد پاي اين سيستم عزيز باشم بعدش يك ساعت برم يه ناهاركي بخورم و بيام ادامه ماجرا دعوت كجا بوده حالا اگه كسي خواست دعوت كنه دستش درد نكنه قورمه سبزي غذاي خيلي خيلي خوبيه<:-p

محسن نظري
2011/07/11, 09:44
بابك اون كبابه كنار ائل گلي رو يادته اون شب من داشتم تو سرما منجمد ميشدم بابك دو لپي كباب ميخورد:d

rojan
2011/07/11, 09:46
محسن جان

با سبزی خشک اگه دوست داری هزینه اش یک بلیط رفت و برگشته دست پختم هم بد نیست:d
قدمتا ن روی چشم

حامد24
2011/07/11, 09:47

اره بابک جان به منم گفته
قراره غورمه سبزی بده :d

بابک پناهی
2011/07/11, 09:48
بابك اون كبابه كنار ائل گلي رو يادته اون شب من داشتم تو سرما منجمد ميشدم بابك دو لپي كباب ميخورد:d

ائل گولی نه دولتی ی ی !!! بگو شاه گلی تا زبونت عادت کنه :d

محسن نظري
2011/07/11, 09:50
محسن جان

با سبزی خشک اگه دوست داری هزینه اش یک بلیط رفت و برگشته دست پختم هم بد نیست:d
قدمتا ن روی چشم
روژان جان قورمه سبزي باشه با هر چي باشه=p~

محسن نظري
2011/07/11, 09:52
ائل گولی نه دولتی ی ی !!! بگو شاه گلی تا زبونت عادت کنه :d
حالا شاه گلي راستي اين بابك خيلي مهمون نوازه يه بار برين پيشش همش دوست دارين برين پيشش انشالله يه تور سياحتي زيارتي راه ميندازيم با بچه هاي سايت ميام تبريز >:d<

بابک پناهی
2011/07/11, 09:55
حالا شاه گلي راستي اين بابك خيلي مهمون نوازه يه بار برين پيشش همش دوست دارين برين پيشش انشالله يه تور سياحتي زيارتي راه ميندازيم با بچه هاي سايت ميام تبريز >:d<

قدمتون روی چشم اینم شاه گلی

http://033.img98.net/out.php/i466441_azerbaycanmo2.jpg

یادته که داش؟:D

rojan
2011/07/11, 09:58
فکر کنم مسیر تاپیک داره منحرف میشه
میترسم بهم تهمت جریان انحرافی بزنن
بازار یک کمی مثبت بود گفتم یک کم شادیمان را قسمت کنیم
شرمنده زیاد گویی کردم
بای تا های
شب خوش

حیدر بابا
2011/07/11, 10:03
یرالما چورک:D

مصطفی مصری پور
2011/07/11, 10:06
بابا بیاید اصفهان بریون بزنیم;)

محسن نظري
2011/07/11, 10:08
امروز كارگزار عزيز بنده لطف زياد كردن و زاگرس خوبي به بنده تخصيص دادن انشالله كه دو تا مثبت بخوره >:d<

بابک پناهی
2011/07/11, 10:08
نفت طبق انتظار سرشونشو تکمیل کردو تا 120 رفت.اگر خط زردو به بالا رد کنه اونموقع صعود نفت و همپنین شاخص ما دیدنی خواهد شد

http://033.img98.net/out.php/i466469_oil1.gif

محسن نظري
2011/07/11, 10:14
بابا بیاید اصفهان بریون بزنیم;)
مصطفي جان ما يه دفعه اومديم اصفهون دوستاي اصفهونيم غيب شدن:d
شوخي كردم اصفهان واقعا بهشته اخرين باري كه اومدم دو سال پيش بود بهترين مسافرتي بود كه اومدم

مصطفی مصری پور
2011/07/11, 10:31
مصطفي جان ما يه دفعه اومديم اصفهون دوستاي اصفهونيم غيب شدن:d
شوخي كردم اصفهان واقعا بهشته اخرين باري كه اومدم دو سال پيش بود بهترين مسافرتي بود كه اومدم

پس الان دوباره موقع اصفهان اومدن شماس...
تشریف بیارید خوشحال میشیم ولی غیب نه;)

rojan
2011/07/11, 11:01
سلام

من برگشتم این زاگر:س که همان 1250 قیمت خورده خدا ختم به خیر کنه احتمالا کارگزارم هر چی مانده برای من گذاشته :o

مصطفی جان پیرو فرمایشات شما پدرم یک دوست اصفهانی داشت خانه خریده بود پدرم همش میگفت : آدرس بده میخواهیم برات کادو خانه بیاریم ;)
او می گفت : کرج پلاک 11:d

محسن نظري
2011/07/11, 11:55
امروز كارگزار عزيز بنده لطف زياد كردن و زاگرس خوبي به بنده تخصيص دادن انشالله كه دو تا مثبت بخوره >:d<
اين خريد زاگرس امروز دوستان يادشان باشد مبناي تحليلي ندارد و مثل قمار بود فردا بايد ديد ايا در اين قمار برنده ميشويم يا بازنده البته اخباري حاكي از رشد سهم تا 1400 تومان شنيده ميشود....

arashvet
2011/07/11, 12:32
در گفتگو با یک مقام آگاه مشخص شد :
پست بانک ایران خود را برای مجمع سالیانه آماده می کند

یک مقام آگاه در پست بانک ایران با بیان این که شرکت قصد دارد تا پایان تیر ماه جاری مجمع عادی سالیانه سهامداران خود را برگزار کند ، از بر طرف شدن تمامی مشکلات و اختلافات بوجود آمده در ماههای اخیر در این مجمع خبر داد .

یک مقام نزدیک به شرکت پست بانک در گفتگو با بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق خاطر نشان کرد : مجمع عادی سالیانه پست بانک ایران تا پایان تیر ماه برگزار و طی آن صورت های مالی و تقسیم سود نقدی به تصویب خواهد رسید . این در حالی است که در صورت عدم برگزاری در موعد مقرر شرکت مرتکب تخلف از قوانین سازمان بورس اوراق بهادار خواهد شد .

بنابر این گزارش با توجه به اینکه آگهی برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت های بورسی باید تا 10 روز قبل از برگزاری منتشر و اعلام شود ، لذا به نظر می رسد شرکت پست بانک تنها طی روز جاری فرصت خواهد داشت تا آگهی دعوت به مجمع سالیانه خود را در شبکه کدال منتشر کند .

از طرفی به نظر می رسد با برگزاری اولین مجمع سالیانه سهامداران پست بانک ایران در روزهای آتی ، بسیاری از مشکلات از جمله اهلیت مدیریت عامل ، ترکیب اعضای هیأت مدیره ، اختلافات دو وزارتخانه ارتباطات و اقتصاد و در نهایت موضوع افزایش سرمایه و محل های تأمین آن برطرف و راهکاری برای آنها اندیشیده خواهد شد.

ببینیم بالاخره چه خواهد شد;)

soroush
2011/07/11, 13:40

من اعلام امادگی میکنم
برای دریافت سود خفناور به اطلاعاتمونو به کجا بفرستیم؟

aminaran
2011/07/11, 16:36
ولصنم با وجود افزایش سرمایه در تاریخ 2/05 داره مرتب منفی می خوره ...از دوستان کسی دلیلش را می دونه ؟

arash
2011/07/11, 17:02
خبار امروز حاوی مطالبی امیدبخش برای صنعت بانکداری است که به آن ها می پردازیم:

دو تحلیل و مصاحبه وجود دارد که می تواند برای گروه بانک مورد توجه باشد. مدیرامل بانک سینا در گفتگویی تغییر در نرخ سود تسهیلات را از سوی شورای پول و اعتبار، با احتمالی بالا می داند:

http://www.donya-e-eqtesad.com/Defau...w.asp?@=260943

البته در این گفتگو، افزایش تعداد بانک های خصوصی و تعداد شعب بانکی با مزایا و تهدیدهایی عنوان شده و از رکود اقتصاد کشور نیز سخن گفته شده است. گفتنی است که بانک ها در انتظار تغییر و اصلاح در بسته بانک مرکزی هستند که امسال محدودیت هایی قابل توجه در بخش دریافت سپرده ها و پرداخت تسهیلات قائل شده است.

اما در تحلیلی که از سوی یک استاد دانشگاه ارائه شده، رشد نقدینگی در سال جاری برابر با 40 درصد پیش بینی شده که این مسئله برای سیستم بانکی جالب توجه است:

http://www.donya-e-eqtesad.com/Defau...w.asp?@=260955

رشد نقدینگی از این جهت برای بانک ها حائز اهمیت است که نرخ رشد سپرده هایشان با سرعتی جالب افزایش می یابد و بر میزان فعالیت ها و سودآوری شان افزوده می شود.

در سال های 85 و 86 و در حالی که فشار دولت برای کاهش نرخ سود بانکی قابل توجه بود، رشد نقدینگی سبب رشد سوداوری بانک ها شد که بانک های بورسی در این میان با رشد جالب ارزش سهم روبرو شدند. هر چند افزایش تعداد بانک ها و رشد رقابت در این عرصه، فرصت های قبلی را کاهش داده اما رشد نقدینگی در هر حال به سود نظام بانکی است البته با این شرط که بازارهای رقیب جذابیت های خارق العاده ای نداشته باشند!

شاهین محلوجی
2011/07/11, 18:32
سلام محسن جان بنظرت امروز فملیح خوب قیمت خورد؟

arashvet
2011/07/11, 20:19
دوستان کسی از زمان مجمع پست بانک اطلاعی دارد و اینکه آگهی دعوت به مجمع کی روی کدال می آید؟

punisher
2011/07/11, 21:05
محسن جان نظرت درباره گزارش حسابرسی شده فاراک چیه؟

مجید سلطانی
2011/07/11, 21:52
سلام بر دوستان عزیز
چند روز پیش عرض کردم زامیاد میتونه تا 180 پایین بیاد؟ دوستان فرمودند خیر اما امروز 193 تومنه
به نظر بازار داره اصلاح p/e میکنه آیا دوستان با این نظر موافقند
یعنی امکان داره این نسبت تو خودرو سازها میانگین 3 بشه؟

arashvet
2011/07/12, 06:20
پيشبيني درآمد 97 ميليارد دلاري نفتي براي ايران
صندوق بينالمللي پول با پيشبيني عبور درآمد نفتي اوپك از مرز يك تريليون دلار در سالجاري ميلادي اعلام كرد، درآمد ايران از محل فروش نفت طي اين سال به 97 ميليارد دلار خواهد رسيد.

به گزارش فارس، صندوق بينالمللي پول پيشبيني كرد درآمدهاي نفتي اوپك در سالجاري ميلادي براي نخستين بار از مرز يك تريليون دلار عبور كند. بر اساس آمارهاي گزارش صندوق بينالمللي پول موسوم به «چشمانداز اقتصادي جهان» درآمدهاي نفتي اوپك كه در سال 2010 به 766 ميليارد دلار رسيده بود، در سال 2011 به 1093 ميليارد دلار افزايش خواهد يافت...

محسن نظري
2011/07/12, 07:58
من اعلام امادگی میکنم
برای دریافت سود خفناور به اطلاعاتمونو به کجا بفرستیم؟
امور سهام شركت دوست عزيزم

مهدی64
2011/07/12, 08:08
دوستان سلام زاگرس چرا معامله نمیشه؟

ناظم
2011/07/12, 08:19
جناب نظری شماره تلفن خفناور را دارید

مصطفی مصری پور
2011/07/12, 08:26
محسن و بابک عزیز...
تبریک میگم تاپیکتون شد 400 صفحه>:d<

arash
2011/07/12, 09:01
رشد 503 درصدی سپرده های مرد نزد پست بانک ایران
(تاریخ: سه شنبه 21 تیر 1390)
(شاخه: اخبار پست بانک)
بر اساس آمار و اطلاعات رسمی، سپرده های دیداری، پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت و کوتاه مدت و سایر سپرده های پست بانک ایران در پایان سال 89 نسبت به پایان سال 84 به میزان 503 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: بنابر اعلام اداره کل امورمالی بانک، از مجموع سپرده های بانک، سپرده های دیداری 282 درصد، سپرده های پس انداز 758 درصد، سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت 1227درصد، سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت 801 درصد و سایر سپرده ها نیز 10550 درصد رشد داشته است.
بنابراین گزارش: در طول این زمان مجموع دارائی های پست بانک 387 درصد، مانده تسهیلات اعطائی در بخش های اقتصادی، کشاورزی، صنعت و معدن، ساختمان و مسکن و بازرگانی و خدمات به ترتیب 112900 درصد، 300 درصد، 268 درصد، 609 درصد رشد داشته است.
این گزارش می افزاید: فعالیت های ارزی و بین المللی پست بانک تا پایان سال 89 در قالب اعتبارات اسنادی، ضمانت نامه های ارزی، خرید و فروش ارز، حوالجات و بروات وصولی نسبت به پایان سال 86 به ترتیب 184درصد، 1600 درصد، 15 درصد، 123 درصد و 1200 درصد رشد داشته است.
همچنین درآمدهای مشاع و غیرمشاع پست بانک تا پایان سال 89 نسبت به پایان سال 84 به ترتیب 410 و 350 درصد، هزینه ها 397 درصد و سود خالص نیز 925 درصد رشد داشته است.

محسن نظري
2011/07/12, 10:32
اين زاگرس سود بده نيست سر به سر داديم رفت

مصطفی مصری پور
2011/07/12, 10:52
اين زاگرس سود بده نيست سر به سر داديم رفت

محسن جان بانک دی نمیخری؟

شاهین محلوجی
2011/07/12, 12:04
سلام محسن جان اینم یه نگاه میندازی ممنون
گزارش سایپا(اطلاحیه)
http://www.codal.ir/Reports/Exports/...jHeQ%3d%3d.pdf

amirbabr
2011/07/12, 12:16
سلام همگی
دوستان این اولین پست من تو این سایت
امیدوارم همگی پرسود باشیم[/

الوند
2011/07/12, 15:14
دوست عزيزم در قيمتهاي كنوني به نظر بنده ارزش فروش ندارد بهتر است نگه داري نماييد

خیلی ممنون از راهنماییتون:)

بابک پناهی
2011/07/12, 15:15
585 تومن و 568 تومن به ترتیب حمایتهای مهمه کچاد هستند که 568 احتمال زیاد پایان توقف روند نزولی خواهد بود یک موج دیگه ای برای صعود خواهیم داشت.

الوند
2011/07/12, 15:21
اقای نظری واقای پناهی :ششششششششششششششششپپپپپپپپ پپپپپپنننننننننننا
شپنا در قیمت 4620 دارم لطفا راهنمایی کنید
فردا ردش کنم یا نگهداری کنم
ممنون

بابک پناهی
2011/07/12, 15:22
با توجه به اینکه وقتی میخوایم از تحلیل کسی انتقاد کنم موحب ناراحتیه آن دوست فراهم میشه از این به بعد هرکس آزاد هست هرطوری که دلش میخواد تحلیل کنه و رقم بده دوستانشونم ناراحت نخواهند شد.صدرا 10 تومن یا صدرا 20000 تومن حرف زدن مالیات نداره که بفرمائید...

بابک پناهی
2011/07/12, 15:23
ممنون

متاسفانه رو شپنا تحلیلی نداشتم

الوند
2011/07/12, 15:24
ممنون:-/

محسن نظري
2011/07/12, 15:28
با توجه به اینکه وقتی میخوایم از تحلیل کسی انتقاد کنم موحب ناراحتیه آن دوست فراهم میشه از این به بعد هرکس آزاد هست هرطوری که دلش میخواد تحلیل کنه و رقم بده دوستانشونم ناراحت نخواهند شد.صدرا 10 تومن یا صدرا 20000 تومن حرف زدن مالیات نداره که بفرمائید...
بابك جان بنده نيز مدتي سكوت خواهم كرد ديروز فردي با ايدي sara90 به بنده پي ام داده كه بنده داد ميزدم مردم بيايد پست بانك بخريد اخه من كي كسي رو مجبور به خريد پست كردم يا كجا و كي به كسي گفتم بيا پست بخر بنده پست خريدم و سپس در سايت بوركس در مقابل سوالاتي كه براي دلايلش ميشد برهان و دلايل خودم را اوردم ان هم دلايل بنيادي ولي متاسفانه مردم ما هميشه در كسوت طلبكار هستند سود كنند براي خودشانه و خودشان كردند ضرر كنند مقصرش ما هستيم فعلا به نظرم كمي سكوت كنيم تا اين دسته از افراد با تحليل خودشان خريد و فروش كنند بهتر است چند ساله از ايران هير و بورسيان و بوركس و تالار بورس قلم زدم ولي ميبينم كسي كه داره به مردم با مردم به صورت پولي كار ميكنه و از اين مردم پولهاي كلان ميگيره هم احترام بيشتري داره هم اينكه كسي ازش طلبكار نميشه ولي ما هر چقدر هم بي منت باشيم اخرش منت عالم و ادم سرمان است....

nazanin
2011/07/12, 15:47
باسلام هرگونه خریدوفروشی حتی با راهنمایی سایتهای پولی غیرپولی وتوسط هرکس که باشه مقصر اول وآخر آن خودفرد خریدار میباشد ضمن تشکراز تمامی زحمات شمادوعزیز هیچگاه فکرخودرامشغول گفته های افراد جاهل نفرمائید وباقدرت تمام به تحلیل بپردازید که صواب دنیاوآخرت باشماست=d>

hamed89
2011/07/12, 15:50
من جای شما بودم به سارا میگفتم میخواستی نخری@!
کسایی که باید شما ها رو بشناسند میشناسند
دشمن همیشه در کمینه تا فتنه راه بندازه