PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

محسن نظري
2011/08/30, 08:35
پست بانك هم رفت كه رفت يادتونه رو 530 گفتم قيافه اينايي كه تو اين قيمت خودشونو ميكشن ديدنيه حالا واقعا قيافشون ديدنيه فولاديها هم تا مدتي ديگه همين ميشن قيافه فروشنده هاشون ديدنيه...
اينم از فولاديها حالا هي يه عده با حماقتشون هول بيفتن اون پايين بفروشن واقعا موندم چيزي كه صد درصده كاملا مشخصه چرا يه عده ميخوان خلافشو برن و ضرر كنن اخه حماقت تا كجا....

محسن نظري
2011/08/30, 08:43
سلام جناب نظری میشه در مورد مقاومت ها و اهداف قیمتی پست بانک توضیح بدین
بنده اهداف قيمتي سهم رو 670 و 720 و 800 تومان ميدانم

jeneral
2011/08/30, 08:48
خبر فوری:1000میلیارد طلب پیمانکارهای برقی پرداخت شد...(شنیدها)
1200 میلیارد طلب پیمانکارهای تجهیزاتی هفته آینده پرداخت میشه....

منبع خبر رو میشه اعلام کنید

محمد ساده
2011/08/30, 08:49
خبرا رانتی دوست عزیز....از ذکر منبع معذورم....

مجيد رادمنش
2011/08/30, 08:53
نوشته اصلی توسط jeneral

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=267589

محمد ساده
2011/08/30, 08:56
http://www.donya-e-eqtesad.com/default_view.asp?@=267589
درسته...اینجاهم ذکر شده...ولی منبع من نیست...ممنون و موفق باشید...جالبه این سایتم خبراش به روزه...:d

hassanh
2011/08/30, 08:58
مباركت باشه دوست عزيزم قلرست هم انتظار قيمتهاي 1500 را داشتيم كه رسيد البته نميخواهم جو منفي بدهم اما ديروز يكي از خريداراي عمده شكر در بازار داخلي ميگفت شكر را 1170 عمده خريده كه من رو كمي نگران كرده....
ممنون آقای نظری من که سود خوبی داشتم و با قیمت 1515 فروختم باز هم تشکر

behnam
2011/08/30, 08:59
اينم از فولاديها حالا هي يه عده با حماقتشون هول بيفتن اون پايين بفروشن واقعا موندم چيزي كه صد درصده كاملا مشخصه چرا يه عده ميخوان خلافشو برن و ضرر كنن اخه حماقت تا كجا....
حالا بعد از یه مدت که سهم رفت بالا به جای اینکه اشتباه خودشون رو قبول کنن دنبال مقصر می گردند
و البته این روند ادامه خواهد داشت و باز هم این ضررها تکرار میشه

kavian77
2011/08/30, 09:04
باسلام جناب نظری لطفانظرتون رادرباره فروش یانگهداری وساپابفرمایید خرید 2753ریال

frouzan
2011/08/30, 09:32

من هم موافقم استاد لطفا" زودتر نظر بدهيد تا از بقيه سهمها جا نمانيم.:)

محسن نظري
2011/08/30, 09:36
جناب نظري براي خريد و نگهداري تا اواسط مهر صدرا خوبه ؟
چيرو پيشنهاد ميكنيد؟
صدرا اهدافش رو صعودي ميدانم فعلا فكر كنم تا 260 برود انجا به بعد بستگي به جو بازار دارد

محسن نظري
2011/08/30, 09:38
به نظر بنده نگه داريد ولي بالاي 300 بفروشيد

محسن نظري
2011/08/30, 09:39
اين فولاديها با اين حجم معامله فكر ميكنم مقاومتهايشان را شكسته و يك 10 درصدي بالا بروند دوستان تكنيكاليست تاييد ميكنند؟

محسن نظري
2011/08/30, 09:57
http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=53313

alibaghdadi2010
2011/08/30, 10:07
سريع لطفا
زامياد بخريم؟

محسن نظري
2011/08/30, 10:14
سريع لطفا
زامياد بخريم؟
خير دوست من

محسن نظري
2011/08/30, 10:15
اگر ديد ميان مدت داريد فولاژ با اهداف قيمتي 330 و 350 بخريد شايد هم كوتاه مدت دوشنبه ورق فولاد بره بالا و .....

hamed89
2011/08/30, 10:16
اقای نظری سهم خوارزم رو با کاما عوض کنم؟
ممکنه شنبه خوارزم مثبت شه و کاما منفی؟(فقط در این حالت نمیارزه برام )

محسن نظري
2011/08/30, 10:43
اقای نظری سهم خوارزم رو با کاما عوض کنم؟
ممکنه شنبه خوارزم مثبت شه و کاما منفی؟(فقط در این حالت نمیارزه برام )
دوست عزيز درباره باما مراقب باشيد ديروز با تفضلي مدير عامل باما صحبت ميكرديم بنده خدا خودش تعجب كرده بود ميگفت افزايش سرمايه 400 درصدي كجا بوده هنوز افزايش سرمايه به تاييد حسابرس نرسيده كه بخواد به بورس ارسال بشه به نظر بنده فعلا تا افزايش سرمايه قطعي نشده و خريد 3 معدن اكي نشده اين قيمتها براي باما خيلي بالاست مگر اينكه بخوان كبافق دوم درست كنند كه اون وقت قضيش ميشه سفته بازي و فراتر از تحليل....

SSAALLEEHH
2011/08/30, 11:04
محسن جان شرمنده بازداشت رایس هیإت مدیره سایپا رو وساپا اثر نداره؟؟

mmm
2011/08/30, 11:11
سلام خدمت استاد گرامی تشکر از این که به خاطر راهنمایی در قلرست و سوالی داشتم فاذر را با توجه به حرکت صدرا چگونه پیش بینی می کنید ایا با دید میان مدت به قیمت 350می رسد یا نه با تشکر از شما استاد گرامی ضمنا عید سعید فطر را هم پیشاپیش خدمتان تبریک عرض میکنم

farasat
2011/08/30, 11:25
با سلام خدمت استاد نظری عزیز
من هر چه گشتم ببینم این ثباغ برای چی متوقف شده دلیلشو پیدا نکردم تو کدال هم تو لیست شرکتهای متوقف شده نیست،اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم ضمناً پیشاپیش عید فطر برشما و همه دوستان مبارک

frouzan
2011/08/30, 11:30
من هر چه گشتم ببینم این ثباغ برای چی متوقف شده دلیلشو پیدا نکردم تو کدال هم تو لیست شرکتهای متوقف شده نیست،اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم ضمناً پیشاپیش عید فطر برشما و همه دوستان مبارک
ظاهرا" با كاهش سود 91 مواجه شده.

محسن نظري
2011/08/30, 11:34
محسن جان شرمنده بازداشت رایس هیإت مدیره سایپا رو وساپا اثر نداره؟؟
دوست عزيزم اول اينكه تكذيب شد در ثاني مثل اينكه پس از چند ساعت ازاد شده است

محسن نظري
2011/08/30, 11:53
سلام خدمت استاد گرامی تشکر از این که به خاطر راهنمایی در قلرست و سوالی داشتم فاذر را با توجه به حرکت صدرا چگونه پیش بینی می کنید ایا با دید میان مدت به قیمت 350می رسد یا نه با تشکر از شما استاد گرامی ضمنا عید سعید فطر را هم پیشاپیش خدمتان تبریک عرض میکنم
خواهش ميكنم دوست عزيزم
350 براي صدرا كه نه بنده فعلا صدراي 300 توماني را با ديد ميان مدت ميبينم

مجيد رادمنش
2011/08/30, 11:56

1390/6/1 - 8:42:20 - توقف نماد معاملاتي ثباغ1
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ نماد معاملاتي شركت شهرسازي و خانه سازي باغميشه (ثباغ1)، به دليل ارائه اطلاعات با اهميت، متوقف گرديد. مديريت بازار فرابورس ايران

analiya
2011/08/30, 14:38
گویا شنیده شده شرکتی با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومان با ترکیب مالکیتی ۴۰% شرکت مخابرات و ۶۰% کارکنان این شرکت تشکیل شده است که یکی از وظایف عمده آن حمایت و بازارسازی سهام مخابرات و همراه اول است . گفته می شود به زودی درخواست مخابرات برای پذیرش شرکت های استانی به فرابورس آغاز می شود که نقش این شرکت در هدایت قیمتی آنها بسیار مهم است .
این خبر هم برای مخابرات و هم همراه اول می تواند خبر قابل توجهی باشد .
گویا در نماد فولاد بلوک دیروز انتقال به کد مهر اقتصاد بوده است هر چند خبر قطعی شدن سود ۴۰۰ تا ۴۵۰ ریالی برای شرکت و همچنین خبر ورود تختال های هرمزگان به شرکت باعث توجه بیشتر به این نماد شده است . به نظر میرسد که ۳۳۰۰ ریال اولین نقطه برای عرضه های سنگین و استراحت موقت فولاد باشد . هر چند امروز هم از فشار عرضه ها در امان نخواهد بود .

امیر2309
2011/08/30, 15:34
بانک مرکزی مجوز افتتاح 40 شعبه دیگر پست بانک ایران را صادر کرد
(تاریخ: دو شنبه 7 شهریور 1390)
(شاخه: اخبار پست بانک)
در راستای برنامه های توسعه ای شبکه پست بانک ایران و بمنظور گسترش شعب آن در سطح تهران و سایر استانهای کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درخواست این بانک مبنی بر افتتاح 40 شعبه دیگر موافقت کرد.

محسن نظري
2011/08/30, 17:52
يك خبر توپ هم براي سهامداران فولاد دارم كه شنبه قطعي شد عرض ميكنم اين فولاد چه ميكنه با اين همه خبر مثبت....

محسن نظري
2011/08/30, 18:07
به خدا مانده ام از حماقت اين مردم و سواستفاده اين مسئولان كه پتروشيمي لردگان هنوز به توليد نرسيده است واحدي كه قرار بوده سال 87 قرار دادepc را منعقد كند و مثلا سال 91 افتتاح شود هنوز هيچي به هيچي بعدا امروز اين شركت نمادش با قيمت 148 تومان وارزش بازار116 ميليارد تومان يعني 50 درصد بالاتر از شركت پر پتانسيلي مثل پتروشيمي ابادان بازگشايي ميشود به خداوندي خدا بدتر از اين هم سرمان بياورند باز هم حقمان است واقعا به چه درجه ذلالتي رسيده ايم....

asemaneabi
2011/08/30, 19:47
سلام جناب نظری
استاد من 10 میلیون نقدم چه توصیه میفرمایید برای شنبه ممنون

محسن نظري
2011/08/30, 23:03
سلام جناب نظری
استاد من 10 میلیون نقدم چه توصیه میفرمایید برای شنبه ممنون
دوست عزيزم احتمالا بنده شنبه يك خريد انجام بدهم فعلا دنبال سهم مناسب هستم اما اگر پست بانك پول بك داشت خريدش را گزينه خوبي ميدانم

سلطان زمان
2011/08/30, 23:10
سلام جناب پناهي
كوتاه مدت ميشه رو وصندوق به 300 فكر كرد يا اينكه يه برگشتحوالي 240 وبعد به سمت 300 ؟

Nima
2011/08/31, 00:13
دوست عزيز درباره باما مراقب باشيد ديروز با تفضلي مدير عامل باما صحبت ميكرديم بنده خدا خودش تعجب كرده بود ميگفت افزايش سرمايه 400 درصدي كجا بوده هنوز افزايش سرمايه به تاييد حسابرس نرسيده كه بخواد به بورس ارسال بشه به نظر بنده فعلا تا افزايش سرمايه قطعي نشده و خريد 3 معدن اكي نشده اين قيمتها براي باما خيلي بالاست مگر اينكه بخوان كبافق دوم درست كنند كه اون وقت قضيش ميشه سفته بازي و فراتر از تحليل....

با سلام. پس قضیه افزایش سرمایه 400 شایعه هست؟ عرضه دانایان به خاطر بالا بردن شناوری هست. یا قضیه ی چیز دیگه ایه؟

محسن نظري
2011/08/31, 08:16
با سلام. پس قضیه افزایش سرمایه 400 شایعه هست؟ عرضه دانایان به خاطر بالا بردن شناوری هست. یا قضیه ی چیز دیگه ایه؟
دوست عزيز شايعه نيست شركت قصد افزايش سرمايه را دارد اما حالا نه تازه شركت دارد گزارش توجيهي را اماده ميكند بعد بايد به تاييد حسابرس برسد بعد به سازمان ارسال شود در چندين نوبت ايراداتش برطرف بشود بعد مجوز صادر شود كه حدقل كم كم چند ماهي زمان ميبرد در مقطع كنوني به قول مدير عامل شركت با توجه به قيمتهاي جهاني سهم قيمت بالايي گرفته است بنده بحث بالا بردن شناوري را قبول ندارم كمي فكر كنيد دانايان مگر چقدر سهام دارد كه بخواهد شناوري بالا ببرد!!!!

محسن نظري
2011/08/31, 08:19
يك خبر توپ هم براي سهامداران فولاد دارم كه شنبه قطعي شد عرض ميكنم اين فولاد چه ميكنه با اين همه خبر مثبت....
به احتمال بالاي 90 درصد فولاد 30 درصد فولاد اكسين را خواهد خريد البته تلويحا تاييد نيز شده است;)

arashvet
2011/08/31, 13:23
سلام جناب نظری تارگت کوتاه مدت فولاژ را حدودا چند می بینید؟
با تشکر

محسن نظري
2011/08/31, 18:12
سلام جناب نظری تارگت کوتاه مدت فولاژ را حدودا چند می بینید؟
با تشکر
سلام دوست عزيز هدف اول 330 تومان در صورتي كه محصولات فولادي در روز دوشنبه افزايش نرخ بگيرند يا قيمت بيلت فراتر از 700 تومان برود هدف بعدي 360 تومان

ali2000
2011/08/31, 18:55

دوست عزيز شايعه نيست شركت قصد افزايش سرمايه را دارد اما حالا نه تازه شركت دارد گزارش توجيهي را اماده ميكند بعد بايد به تاييد حسابرس برسد بعد به سازمان ارسال شود در چندين نوبت ايراداتش برطرف بشود بعد مجوز صادر شود كه حدقل كم كم چند ماهي زمان ميبرد در مقطع كنوني به قول مدير عامل شركت با توجه به قيمتهاي جهاني سهم قيمت بالايي گرفته است بنده بحث بالا بردن شناوري را قبول ندارم كمي فكر كنيد دانايان مگر چقدر سهام دارد كه بخواهد شناوري بالا ببرد!!!!
جناب نظري خيلي ممنون از روشنگري و شفاف سازي كه در خصوص باما داشتيد.

محسن نظري
2011/09/01, 00:10
با سلام
دوستان عزيزي كه در امور بانكي سررشته دارند ايا بانكي را ميشناسند كه با ين ژاپن حساب ارزي باز كند؟
ممنونم

sina0937100
2011/09/01, 10:29
با سلام
جناب اقای نظری خواهشمند است نظرتون را درمورد قند مرودشت هم بگید

محسن نظري
2011/09/01, 10:52
با سلام
جناب اقای نظری خواهشمند است نظرتون را درمورد قند مرودشت هم بگید
دوست عزيز درباره كل قنديها كمي مراقب باشيد ظاهرا قيمت عمده فروشي شكر در بازار داخلي پايين امده بنده انتظار اصلاح قيمتي را در تمامي شركتهاي قندي دارم

arashvet
2011/09/01, 12:14
دوستان از چه سایتی قیمت جهانی فولاد را دنبال می کنند لطفا لینک آن را در اینجا بگذارید
با تشکر

محسن نظري
2011/09/01, 12:25
دوستان از چه سایتی قیمت جهانی فولاد را دنبال می کنند لطفا لینک آن را در اینجا بگذارید
با تشکر
http://www.lme.com/steel/latest_price.asp
با اين قيمتهاي جهاني بيلت و قيمت ارز قيمت بيلت در بازارهاي داخلي هم رشد خوبي خواهد داشت حال ورق و ميلگرد و مقاطع كه جاي خود....
فخوز امسال فكر كنم كم كم 100-110 را اعلام خواهد كرد....

حمید 70
2011/09/01, 12:27
با تشکر

فکر کنم این سایت خوب باشه:
http://www.steelse.com/frmRates_fa-AE.aspx?Type=2

باربد
2011/09/01, 13:51
به خدا مانده ام از حماقت اين مردم و سواستفاده اين مسئولان كه پتروشيمي لردگان هنوز به توليد نرسيده است واحدي كه قرار بوده سال 87 قرار دادepc را منعقد كند و مثلا سال 91 افتتاح شود هنوز هيچي به هيچي بعدا امروز اين شركت نمادش با قيمت 148 تومان وارزش بازار116 ميليارد تومان يعني 50 درصد بالاتر از شركت پر پتانسيلي مثل پتروشيمي ابادان بازگشايي ميشود به خداوندي خدا بدتر از اين هم سرمان بياورند باز هم حقمان است واقعا به چه درجه ذلالتي رسيده ايم....
محسن جان سلام
اقا من به بلند مدت این شرکت کار ندارم که میدونم به دلایلی اینده داره
اما جدا کاش دوستان قبل دادن اردر خرید به قیمت بلوکهای معامله شده این سهم هم دقت میکردند
جالبه اکثر این دوستان اصلا حوصله بلند مدت هم ندارند
این شرکت خوب میشه اما نه در کوتاه مدت

fm2006
2011/09/01, 13:57
نسخه قابل چاپ

پنجشنبه 26 خرداد 1390
::
12:22 am
نمابورس
اخبار
خبر
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی و معدنی باما برگزار شد
کاما از صعود نرخ ارز اثر مثبت زیادی می پذیرد

نمابورس، بازار سرمایه _ سوال دیگری در رابطه با اثر افزایش نرخ ارز بر عملکرد مالی شرکت مطرح شد که هیئت مدیره این گونه پاسخ گفت : « افزایش هر 10 درصد نرخ ارز می تواند 30 تا 35 درصد معادل مبلغی در حدود 3میلیارد تومان، بر سود هر سهم شرکت بیافزاید.»

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت باما ساعت 14 روز چهارشنبه 25 خرداد ماه برگزار شد. تعداد سهامداران حاضر در این مجمع حدود 96 درصد اعلام شد و به ازای هر سهم مبلغ 1200 ریال تقسیم سود تصویب شد.

گزارش عملکرد شرکت

هیئت رئیسه شرکت باما در ابتدا گفت شرکت اولین تولید کننده کنسانتره سولفور روی و سرب است. آقای ظروفچی در ادامه به موقعیت ویژه شرکت در صادرات کنسانتره سولفور روی و سرب اشاره کرد و محصولات باما را به لحاظ کیفیت، قابل رقابت با نمونه های خارجی برشمرد. سپس به فرآیند افزایش سرمایه و اثرات آن به این ترتیب اشاره شد:

1- افزایش سرمایه 400 درصدی شرکت از محل آورده نقدی سهامداران و از سود انباشته خواهد بود.

2- توسعه فرایند اکتشاف، استخراج و فرآوری و افزایش ظرفیت در صورت افزایش سرمایه صورت خواهد پذیرفت.

3- اصلاح ساختار مالی شرکت از لحاظ نقدینگی و سود و زیان و کاهش هزینه ها مدنظر است.

شرکت طرح توجیهی این افزایش سرمایه را تهیه کرده و به بورس ارسال کرده و به محض دریافت مجوز – که به نظر می رسد در تابستان جاری باشد – افزایش سرمایه اعمال می شود. 400 درصد افزایش سرمایه در چند مرحله اعمال خواهد شد.

خلاصه مهمترین عملیات انجام شده در بخش تولید به شرح زیر اعلام شد :

1- سنگ شکن (خرد کردن مواد معدنی را برعهده دارد)

2- هوی مدیا ( جداسازی و استخراج کانی های پر عیار )

3- فلوتاسیون ( کانی های خرد شده وارد واحد سنگ شکن می شوند)

آقای ظروفچی همچنین به 3 معدن فعال در شرکت باما « معدن گوشفیل»، « معدن تپه سرخ» و « معدن کلاه دروازه» اشاره کرد.

بابک پناهی
2011/09/01, 14:15
فکر میکنم بزودی شاهد کاهش ارزش ین در بازارهای جهانی باشیم!

باربد
2011/09/01, 14:34
محسن جان سلام
ضمن احترام به نظر شما
اما این سهم به نسبت قیمت فعلی کبافق ارزش بنیادی قویتری داره
چرا که بافق در بهترین حالت میتونه 100 تا 110 سود بسازه
اما باما ....
این سهم میتونه امسال سود خوبی بسازه
این سهم حتما 400 درصد افزایش را میده
این سهم همین الان هم معادل 300 تومن چه بسا بیشتر به ازای هر سهم انباشته داره
همین اقای تفضلی خودشون برج 3 اعلام کردند ما داریم کار های افزایش سرمایه را انجام میدیم
یعنی تو این 3 ماه هیچ کاری نکردند که حالا کل 400 درصد افزایش را هم شایعه می دانند
این سهم جدا از افزایش سرمایه خیلی پتانسیل رشد را داره
اما اگر معقول به قضیه نگاه کنیم
نه باما کبافقه
نه دانایان ساتا
پس این سهم نباید با این شیب بالا بره
تا خبر افزایش سرمایه رسما اعلام نشه این سهم بالای 2500 تا 2600 توجیه خرید نداره
ضمنا دانایان از بعد از مجمع تا الان 6 درصد سهام فروخته
بیشتر از ان توجیه بالا بردن شناوری را دیگر ندارد

alibaghdadi2010
2011/09/01, 14:34
جناب نظري با سلام و خسته نباشيد
بانك ملت مقاومتش رو در223باقدرت رد كرد و من فكر كنم تا افزايش سرمايه 270باشه و براي كوتاه مدت مناسبه نظر شما چيست؟آيا مقاومت ديگري هم داره؟؟

محسن نظري
2011/09/01, 15:14
محسن جان سلام
اقا من به بلند مدت این شرکت کار ندارم که میدونم به دلایلی اینده داره
اما جدا کاش دوستان قبل دادن اردر خرید به قیمت بلوکهای معامله شده این سهم هم دقت میکردند
جالبه اکثر این دوستان اصلا حوصله بلند مدت هم ندارند
این شرکت خوب میشه اما نه در کوتاه مدت
باربد جان لردگان دو مشكل عمده داره:
1- عدم موفقيت در تامين مالي
2-تحريم و مشكلات انعقاد قرارداد
لردگان قرار بودد سال 87 قراردادش بسته شود و سال 91 هم افتتاح شود اما هنوز اين مهم اتفاق نيفتاده است به نظر بنده با توجه به مشكلات تامين مالي و مشكلات تحريم ايجاد واحدهاي جديد پتروشيمي و پالايشگاهي يا اصلا اجرايي نميشود يا به كندي انجام ميگيرد يادم است نفت بهران قرار بود پالايشگاهي را در تبريز ايجاد كند چند ميلياردي هم هزينه كرد انقدر مشكلات پيش رو بود طرح از دستور كار خارج شد يا همين پتروشيمي هاي خودمان همگي طرح توسعه دارند در بهترين حالت شانس بياورند طرح هايشان با چند سال تاخير و كلي هزينه اضافي افتتاح ميشود
لردگان هم همينطور با اين وضعيت لردگان بنده چشمم اب نميخورد تا 4-5 سال ديگر هم شركت به توليد برسد به همين دليل گفتم با اين قيمت و ارزش بازار شركتي مثل پتروشيمي ابادان در مقابلش طلاست

محسن نظري
2011/09/01, 15:22
محسن جان سلام
ضمن احترام به نظر شما
اما این سهم به نسبت قیمت فعلی کبافق ارزش بنیادی قویتری داره
چرا که بافق در بهترین حالت میتونه 100 تا 110 سود بسازه
اما باما ....
این سهم میتونه امسال سود خوبی بسازه
این سهم حتما 400 درصد افزایش را میده
این سهم همین الان هم معادل 300 تومن چه بسا بیشتر به ازای هر سهم انباشته داره
همین اقای تفضلی خودشون برج 3 اعلام کردند ما داریم کار های افزایش سرمایه را انجام میدیم
یعنی تو این 3 ماه هیچ کاری نکردند که حالا کل 400 درصد افزایش را هم شایعه می دانند
این سهم جدا از افزایش سرمایه خیلی پتانسیل رشد را داره
اما اگر معقول به قضیه نگاه کنیم
نه باما کبافقه
نه دانایان ساتا
پس این سهم نباید با این شیب بالا بره
تا خبر افزایش سرمایه رسما اعلام نشه این سهم بالای 2500 تا 2600 توجیه خرید نداره
ضمنا دانایان از بعد از مجمع تا الان 6 درصد سهام فروخته
بیشتر از ان توجیه بالا بردن شناوری را دیگر ندارد
باربد جان درباره باما يك سوال اساسي دارم
شما چه سودي را براي سال 90 تخمين ميزنيد و مهمتر اينكه چه پي بر اي به باما ميدهيد؟
درباره افزايش سرمايه همانطور كه گفتم افزايش سرمايه وجود دارد و كسي منكرش نشد ولي هنوز اين افزايش سرمايه در خود شركت مراجل را طي ميكند و به سازمان ارسال نشده است و اين امر پروسه اي طولاني را دارد
درباره دانايان به نظر شما دانايان ميايد و نيمي از سهام خود را خالي ميكند و تنها 5 درصد از سهام خود را نگه ميدارد كه شناور را ببرد بالا كه چه بشود؟
چرا گروه امير كه مالك عمده هستند چنين نميكنند؟
مثل اين ميماند كه بگوييم براي مثال در وساپا با حضور هامدار عمده يعني سايپا دانايان بيايد و سهم عرضه كند تا شناور وساپا بالا برود نه باربد جان بنده فكر نميكنم دانايان با تنها 10 درصد كل سهام بخواهد شناور بالا ببرد ان هم با اين حجم عرضه به عبارتي خود را فداي سايرين كند!!!!
در اخر بنده هم گفتم مجوز افزايش سرمايه بيايد و خريد 3 معدن قطعي شود بله اين سهم 3 تومن هم ميارزد اما قبل از ان به نظر بنده از ديد بنيادي خير ارزش ندارد

محسن نظري
2011/09/01, 15:26
فکر میکنم بزودی شاهد کاهش ارزش ین در بازارهای جهانی باشیم!
به چه دليل بابك جان؟
من شخصا يك نظر دارم اينكه حدود 1-2 سال اينده با بازسازي ژاپن و احيا ژاپن در بازار هاي داخلي شاهد رشد ارزش ين خواهيم بود بنده انتظار ين 20 توماني را در بازار داخلي دارم
حال از اين كه بگذريم يه نيم نگاهي به جادوي خودروييها يعني خبهمن بياندازيد با اين نرخ فعلي ين و كاهش شديد بهاي تمام شده و از طرف ديگر افزايش نرخ محصولات شركت به خصوص محصولات سواري خبهمن تعديل مثبتي خواهد داد و به قيمتهايي خواهد رسيد كه تعجب همگان را برخواهد انگيخت به شرطي كه ين داخلي در همين سطوح بماند....

باربد
2011/09/01, 15:35
باربد جان درباره باما يك سوال اساسي دارم
شما چه سودي را براي سال 90 تخمين ميزنيد و مهمتر اينكه چه پي بر اي به باما ميدهيد؟
درباره افزايش سرمايه همانطور كه گفتم افزايش سرمايه وجود دارد و كسي منكرش نشد ولي هنوز اين افزايش سرمايه در خود شركت مراجل را طي ميكند و به سازمان ارسال نشده است و اين امر پروسه اي طولاني را دارد
درباره دانايان به نظر شما دانايان ميايد و نيمي از سهام خود را خالي ميكند و تنها 5 درصد از سهام خود را نگه ميدارد كه شناور را ببرد بالا كه چه بشود؟
چرا گروه امير كه مالك عمده هستند چنين نميكنند؟
مثل اين ميماند كه بگوييم براي مثال در وساپا با حضور هامدار عمده يعني سايپا دانايان بيايد و سهم عرضه كند تا شناور وساپا بالا برود نه باربد جان بنده فكر نميكنم دانايان با تنها 10 درصد كل سهام بخواهد شناور بالا ببرد ان هم با اين حجم عرضه!!!!
در اخر بنده هم گفتم مجوز افزايش سرمايه بيايد و خريد 3 معدن قطعي شود بله اين سهم 3 تومن هم ميارزد اما قبل از ان به نظر بنده از ديد بنيادي خير ارزش ندارد

محسن جان این سهم از دید من سود 90 را حتی تا 180 هم میتونه بسازه
اما اینکه پی به ای سهم بالای منم موافقم
ولی این مشکل باما نیست
این مشکل بازار ماست که کلا سود یک سهم را پیش خور میکنه
اما نکته بعدی که گفتم منکر شدن افزایش سرمایه نبود که بنده اصلا قصد جسارت نداشتم
بلکه منظورم به خود اقای تفضلی بود که ایشان در نامه ای در 7 خرداد اعلام کردند افزایش سرمایه در دست اقدامه
و الان 3 ماه از این تاریخ گذشته و الان ایشون از شنیدن خبر افزایش 400 درصدی کویا تعجب کرده اند
در مورد دانایان هم باید بگم فروش مقداری از سهم میتونه از طرف یک سهامدار برای بالا بردن شناور توجیه داشته باشه اما بیشتر اون نه
کما اینکه ساتا هم همین کار را با کبافق کرد
در حالی که سهامدار عمده کبافق باز هم همین امیر
سرمایه گزاری امیر اصولا زیاد تو سهامبازی شرکت نمیکنه و اینو همه میدونند
اما نکته مشترک مبحث هر دوی ما
دانایام عاشق من و سهامداران نیست و کار این شرکت کسب سود از این نواساناته
منم نگفتم این سهم در 2800 ارزش خرید داره
بلکه قبول کن زیر 2000 هم کمی بعیده بگذارند این سهم الان بیاد
کما اینکه من غدیر راشایسته 340 میدانم اما....
در اخر ضمن عرض ارادت و تشکر از شما
عرض میکنم
باما بنیادی قوی داره اینو قبول کنید
من به قیمت فعلی این سهم و حاشیه بازارش کار ندارم
یا حق

محسن نظري
2011/09/01, 15:40
يه بحثي را باربد عزيز مطرح كرد بحث خيلي قشنگي بود بنده سر پست بانك خيلي تجربش كردم از روزي كه وپست خريدم گفتم اين سهم با ديد بلند مدت جواب و بازدهي خواهد داد از اون روز به بعد انهايي كه خريدند هر روز پي ام پشت پي ام كه اقا پست بانك چي شد فلان شد چنان شد اين واقعيت هست كه اين مردم ما طاقت دو روز صبر را ندارند همين پرتفوي خودم عمده اش پست بانكه اون روزي مه روند نزولي بود همش غر غر الان كبكش خروس ميخونه يادش نمياد اون روزهايي كه شب تا صبح غر ميزد اين رفتار واقعا درست نيست يكي از دلايل عمده اي كه وارد خريد و فروش هاي دسته جمعي نشدم همين بود اكثرا ميان با ديد كوتاه مدت و سودهاي بالا واي به اون روزي هم كه 10 سهم سود خوب بدهد و يك سهم ندهد روزگار سياه هم انطرفتر ميشود به نظر بنده سهامدارا بايد دو نكته مهم را مد نظر داشته باشند
اول اگر قرار باشد در بورس همه سود كنند و همه بي خطا باشيم الان همه مولتي ميلياردر بوديم و سنگ رو سنگ هم بند نميشد
دوم اينكه بارها تاريخ به ما ثابت كرده( همين پست بانك 530 توماني را يادتان بياوريد) شايد حتي صبر چند روزه سرنوشت يك تريد را به كلي عوض كند پس خواهش ميكنم تمنا ميكنم به خاطر خودمان هم كه شده كمي در تريدهايمان صبر پيشه كنيم شما با تاييد تكنيكال و فاندامنتال سهم بخريد بازده نگرفتيد نفرين و فحش و هر چيز ديگرش را نثار من محسن نظري كنيد
با تشكر شاد و پرسود باشيد

mehran
2011/09/01, 15:47
باربد جان لردگان دو مشكل عمده داره:
1- عدم موفقيت در تامين مالي
2-تحريم و مشكلات انعقاد قرارداد
لردگان قرار بودد سال 87 قراردادش بسته شود و سال 91 هم افتتاح شود اما هنوز اين مهم اتفاق نيفتاده است به نظر بنده با توجه به مشكلات تامين مالي و مشكلات تحريم ايجاد واحدهاي جديد پتروشيمي و پالايشگاهي يا اصلا اجرايي نميشود يا به كندي انجام ميگيرد يادم است نفت بهران قرار بود پالايشگاهي را در تبريز ايجاد كند چند ميلياردي هم هزينه كرد انقدر مشكلات پيش رو بود طرح از دستور كار خارج شد يا همين پتروشيمي هاي خودمان همگي طرح توسعه دارند در بهترين حالت شانس بياورند طرح هايشان با چند سال تاخير و كلي هزينه اضافي افتتاح ميشود
لردگان هم همينطور با اين وضعيت لردگان بنده چشمم اب نميخورد تا 4-5 سال ديگر هم شركت به توليد برسد به همين دليل گفتم با اين قيمت و ارزش بازار شركتي مثل پتروشيمي ابادان در مقابلش طلاست

محسن جان اگه اجازه هست بنده هم درباره این شرکت مطالبی که میدانم را بیان کنم........

در مورد اصل پایه گذاری این شرکت و تصمیم بر افتتاح جالب بود که اون زمان ما دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان بودیم و 2-3 تا از دوستان که مالی میخوندن به این واسطه<بنده> با اساتید ما روابط خوبی برقرار کرده بودند باری مثال یکی از اساتید ما که خودش دستی در اقتصاد داشت و به قول خودش دوست داشت اقتصاد دان بشه و ضمنا الآن سهامداری هم میکنه میگفت به نظر من این طرح و احداث پتروشیمی در آن منطقه جوکی بیش نیست...و گذشت و طرح هم یه جورایی کنسل شد بعد بررسی کردند و دیدن که خب استان چهار محال و بختیاری نیاز به یک مجتمع پتروشیمی دارد که هم اوره و آمونیاک تولید کند و هم پلی اتیلن و با توجه به امکان رساندن اتیلن از خط لوله اتیلن غرب به این منطقه امکان ایجاد این مجتمع هست و در سفر استانی دکتر به لردگان<سفر اول> زمانی که مردم این قضیه را متوجه شدند که خب قراره همه مراحل در بروجن انجام شود شاکی شدند و با خود کلی پارچه نوشته بردند و لباس های سفیدی پوشیدند که رویش نوشته شده بود پتروشیمی ما چه شد<این مطالب را یکی از همکلاس های آن زمان ما که خود ساکن لردگان بود مطرح میکرد> خب دولت هم که دید ای بابا این مردم ناراضی اند و 1-منطقه محروم هست 2-در انتخابات بیش از 95% مردم این منطقه به ما رای داده اند گفت خب یه پتروشیمی هم به شما میدهیم<دقیقا جمله همین بود>

گذشت و تولید پلی اتیلن به پتروشیمی بروجن رسید و تولید اوره و آمونیاک به لردگان<البته نقش نمایندگان مجلس هم جالب بود که بیخیال>

الآن هم طرح پیشرفت مناسبی نداره و بسیار کند و با وقفه های بی مورد پیش میره......

ضمنا یکی از بهترین و مفیدترین طرح های توسع پتروشیمی که محسن جان بهشون اشاره کردند طرح فنل و استن پتروشیمی اصفهان بود که به 2 دلیل 1-تحریم 2-ابهام در تامین خوراک توسط پالایشگاه اصفهان بین زمین و هوا ماند....این یک طرح تخصصی و بسیار مفید و کاربردی بود که متاسفانه پس از انجام مراحل اقتصادی و ارزیابی پروژه و حتی گودبرداری و سفارش خرید تجهیزات و گشایش اعتبار .....هی روزگار....>

محسن نظري
2011/09/01, 15:48
ولی این مشکل باما نیست
بلکه منظورم به خود اقای تفضلی بود که ایشان در نامه ای در 7 خرداد اعلام کردند افزایش سرمایه در دست اقدامه
و الان 3 ماه از این تاریخ گذشته و الان ایشون از شنیدن خبر افزایش 400 درصدی کویا تعجب کرده اند
در مورد دانایان هم باید بگم فروش مقداری از سهم میتونه از طرف یک سهامدار برای بالا بردن شناور توجیه داشته باشه اما بیشتر اون نه
عرض میکنم
یا حق
باربد جان با تشكر از شما
بنده همين باما را در قيمتهاي 2200 تومان براي خريد عالي ميدانم اما سود 190 توماني را كمي بالا گفتيد بنده چندي پيش تحليلش را به يكي از كارگزاريها دادم با روي 2400-2500 دلاري به اين سود رسيدم و به شما اطمينان ميدهم باما با اين قيمتهاي جهاني به سود 190 توماني نخواهد رسيد بر فرض مثال هم اصلا به سود 200 توماني برسد كمي اين پي بر اي 15 كه هدف 3000 توماني سهم را رقم ميزند به نسبت شركتي مثل كالسيمين كه برترين شركت از حيث بنيادي در اين گروه ميباشد بالاتر است
باما بنيادي قوي دارد بنده هم نگفتم ندارد اما بنده نظرم اين است كه تا افزايش سرمايه مجوز نگرفته و يا خبري از 3 معدن جديد نيامده خريدش در اين قيمتها توجيه ندارد و اگر بخواهد الان و در كوتاه مدت بدون پتانسيلي برود 3000 تومان بنده از ديد بنيادي تاييد نميكنم و ميگويم سفته بازي است
در اخر حس ميكنم نظر شما و بنده يكي است شما هم به رشد سريع و كوتاه مدت اين سهم تا سطوح قيمتي 3000 تومان تا وقتي كه پتانسيل هايش بلفعل نشده موافق نيستيد زماني كه پتانسيل هايش اجرايي شد بله هم بنده موافقم هم شما....
درباره افزايش سرمايه هم متاسفانه عده اي شايعه كردند به زودي مجوز افزايش سرمايه روي كدال مينشيند تفضلي هم از اين تعجب كرد و گفت هنوز طرح به سازمان ارسال نشده چطوري گزارش به كدال مينشيند

محسن نظري
2011/09/01, 16:01
محسن جان اگه اجازه هست بنده هم درباره این شرکت مطالبی که میدانم را بیان کنم........

در مورد اصل پایه گذاری این شرکت و تصمیم بر افتتاح جالب بود که اون زمان ما دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان بودیم و 2-3 تا از دوستان که مالی میخوندن به این واسطه<بنده> با اساتید ما روابط خوبی برقرار کرده بودند باری مثال یکی از اساتید ما که خودش دستی در اقتصاد داشت و به قول خودش دوست داشت اقتصاد دان بشه و ضمنا الآن سهامداری هم میکنه میگفت به نظر من این طرح و احداث پتروشیمی در آن منطقه جوکی بیش نیست...و گذشت و طرح هم یه جورایی کنسل شد بعد بررسی کردند و دیدن که خب استان چهار محال و بختیاری نیاز به یک مجتمع پتروشیمی دارد که هم اوره و آمونیاک تولید کند و هم پلی اتیلن و با توجه به امکان رساندن اتیلن از خط لوله اتیلن غرب به این منطقه امکان ایجاد این مجتمع هست و در سفر استانی دکتر به لردگان<سفر اول> زمانی که مردم این قضیه را متوجه شدند که خب قراره همه مراحل در بروجن انجام شود شاکی شدند و با خود کلی پارچه نوشته بردند و لباس های سفیدی پوشیدند که رویش نوشته شده بود پتروشیمی ما چه شد<این مطالب را یکی از همکلاس های آن زمان ما که خود ساکن لردگان بود مطرح میکرد> خب دولت هم که دید ای بابا این مردم ناراضی اند و 1-منطقه محروم هست 2-در انتخابات بیش از 95% مردم این منطقه به ما رای داده اند گفت خب یه پتروشیمی هم به شما میدهیم<دقیقا جمله همین بود>

گذشت و تولید پلی اتیلن به پتروشیمی بروجن رسید و تولید اوره و آمونیاک به لردگان<البته نقش نمایندگان مجلس هم جالب بود که بیخیال>

الآن هم طرح پیشرفت مناسبی نداره و بسیار کند و با وقفه های بی مورد پیش میره......

ضمنا یکی از بهترین و مفیدترین طرح های توسع پتروشیمی که محسن جان بهشون اشاره کردند طرح فنل و استن پتروشیمی اصفهان بود که به 2 دلیل 1-تحریم 2-ابهام در تامین خوراک توسط پالایشگاه اصفهان بین زمین و هوا ماند....این یک طرح تخصصی و بسیار مفید و کاربردی بود که متاسفانه پس از انجام مراحل اقتصادی و ارزیابی پروژه و حتی گودبرداری و سفارش خرید تجهیزات و گشایش اعتبار .....هی روزگار....>
خواهش ميكنم مهران جان شما صاحب اختياريد
خيلي زيبا گفتيد مهران جان واقعا عالي بود و لذت بردم از خوندنش اين واقعيات متاسفانه وجود دارد به همين دليل هم گفتم نميدانم انهاييكه لردگان بازگشايي شد بنا بر چه تحليلي تو اون قيمتها اقدام به خريد كردند خريدي كه هنوز كه هنوز در ان مانده ام....

باربد
2011/09/01, 16:56
يه بحثي را باربد عزيز مطرح كرد بحث خيلي قشنگي بود بنده سر پست بانك خيلي تجربش كردم از روزي كه وپست خريدم گفتم اين سهم با ديد بلند مدت جواب و بازدهي خواهد داد از اون روز به بعد انهايي كه خريدند هر روز پي ام پشت پي ام كه اقا پست بانك چي شد فلان شد چنان شد اين واقعيت هست كه اين مردم ما طاقت دو روز صبر را ندارند همين پرتفوي خودم عمده اش پست بانكه اون روزي مه روند نزولي بود همش غر غر الان كبكش خروس ميخونه يادش نمياد اون روزهايي كه شب تا صبح غر ميزد اين رفتار واقعا درست نيست يكي از دلايل عمده اي كه وارد خريد و فروش هاي دسته جمعي نشدم همين بود اكثرا ميان با ديد كوتاه مدت و سودهاي بالا واي به اون روزي هم كه 10 سهم سود خوب بدهد و يك سهم ندهد روزگار سياه هم انطرفتر ميشود به نظر بنده سهامدارا بايد دو نكته مهم را مد نظر داشته باشند
اول اگر قرار باشد در بورس همه سود كنند و همه بي خطا باشيم الان همه مولتي ميلياردر بوديم و سنگ رو سنگ هم بند نميشد
دوم اينكه بارها تاريخ به ما ثابت كرده( همين پست بانك 530 توماني را يادتان بياوريد) شايد حتي صبر چند روزه سرنوشت يك تريد را به كلي عوض كند پس خواهش ميكنم تمنا ميكنم به خاطر خودمان هم كه شده كمي در تريدهايمان صبر پيشه كنيم شما با تاييد تكنيكال و فاندامنتال سهم بخريد بازده نگرفتيد نفرين و فحش و هر چيز ديگرش را نثار من محسن نظري كنيد

محسن جان واقعا اینو خوب اومدی

جالبه گاها در قیمتهای مختلف یک سهم پیشنهاد میشه بعدا در بالاتریین قیمت سهم توسط فردی خریده میشه
و یادش میره خرید پله ای چیه
تارگت چیه
درصد سبد
حد ضرر چیه
میاد میگرده کسی که این سهم را تحلیل کرده پیدا میکنه
تا شاید مقصر جلوش بده
دوستان همه اشتباه میکنند
اما اونی که وقت بیشتری میزاره سهمش را به هر طریقی تحلیل میکنه
ضرر کمتری میکنه

امیدوارم تو ترید هامون دقت بیشتری کنیم
جناب نظری ببخشید تاپیکتون را کمی شلوغ کردم
یا حق

behnam
2011/09/01, 18:20
محسن جان حرف شما کاملا درسته
مشکل اینجاست که اگه یه سهمی 10 برابر هم بشه خودش بالا رفته
ولی اگر 10% هم افت کنه تمام تقصیر متوجه پیشنهاد دهنده است
بنده یه موقعی برای بعضی از دوستان خودم تضمینی سهم می خریدم
ولی الآن دیگه این کار رو انجام نمیدم
نه به خاطر بحث مالیش،اتفاقا سود خوبی هم داشت
به جز این اواخر که یه مقدار ضرر کردم
به خاطر این که متوجه شدم متاسفانه، وقتی پای پول میاد وسط دوستیها رنگ می بازه و میره کنار
همین قدر بگم که بعضی از دوستی ها فقط در حد حرفه

بابک پناهی
2011/09/01, 18:45
به چه دليل بابك جان؟
من شخصا يك نظر دارم اينكه حدود 1-2 سال اينده با بازسازي ژاپن و احيا ژاپن در بازار هاي داخلي شاهد رشد ارزش ين خواهيم بود بنده انتظار ين 20 توماني را در بازار داخلي دارم
حال از اين كه بگذريم يه نيم نگاهي به جادوي خودروييها يعني خبهمن بياندازيد با اين نرخ فعلي ين و كاهش شديد بهاي تمام شده و از طرف ديگر افزايش نرخ محصولات شركت به خصوص محصولات سواري خبهمن تعديل مثبتي خواهد داد و به قيمتهايي خواهد رسيد كه تعجب همگان را برخواهد انگيخت به شرطي كه ين داخلي در همين سطوح بماند....

محسن جان من بازه ای که مد نظرم بود 1-2 سال آتی نیست بنده کاهش نرخ ین رو تنها برای چند ماه آتی پیشبینی کردم نه 2 سال آینده! از طرفی خوب مگر غیر از این هست که ارزش ین کاهش پیدا کنه تاثیر مثبتی رو خبهمن میزاره؟;)

البته لازم به ذکره که از دید تکنیکال در اکثر جفت ارزهای وابسته به ین احتمالا شاهد افزایش جفت مورد نظر خواهیم بود که اگر این اتفاق رخ بده تا یکی دو روز آینده حتما در همینحا نمودارشو خواهم گذاشت که این اتحاد در افزایش جفت ارزهای وابسته به ین چیزی رو نشون نمیده به غیر از کاهش ارزش ین!

mahshid
2011/09/01, 19:09
ولی این مشکل باما نیست
عرض میکنم
یا حق

با سلام
شايد عرضه هاي دانايان به خاطر حمع كردن صف فروش بانك انصار بوده باشه. ..

محسن نظري
2011/09/01, 19:37
جناب نظري با سلام و خسته نباشيد
بانك ملت مقاومتش رو در223باقدرت رد كرد و من فكر كنم تا افزايش سرمايه 270باشه و براي كوتاه مدت مناسبه نظر شما چيست؟آيا مقاومت ديگري هم داره؟؟
دوست عزيز اهداف قيمتي بانك ملت به نظر بنده سطوح قيمتي 240 و 280 تومان ميباشد و اطمينان دارم به سطوح قيمتي 280 تومان نيز خواهد رسيد بانك ملت با تعديل عايدي بسيار خوبي مواجه ميباشد و وضعيت بنيادي ايده الي نيز دارد

محسن نظري
2011/09/01, 19:39
محسن جان من بازه ای که مد نظرم بود 1-2 سال آتی نیست بنده کاهش نرخ ین رو تنها برای چند ماه آتی پیشبینی کردم نه 2 سال آینده! از طرفی خوب مگر غیر از این هست که ارزش ین کاهش پیدا کنه تاثیر مثبتی رو خبهمن میزاره؟;)

البته لازم به ذکره که از دید تکنیکال در اکثر جفت ارزهای وابسته به ین احتمالا شاهد افزایش جفت مورد نظر خواهیم بود که اگر این اتفاق رخ بده تا یکی دو روز آینده حتما در همینحا نمودارشو خواهم گذاشت که این اتحاد در افزایش جفت ارزهای وابسته به ین چیزی رو نشون نمیده به غیر از کاهش ارزش ین!
بابك جان اين خبهمن را هر طوري بررسي ميكنم ميبينم تعديل مثبت خيلي خوبي داره حداقل ميتونه 70-80 تومان اعلام كند اهداف قيمتيش به نظر بنده 240 و 280 و در نهايت با سود 80 توماني و پي بر اي 4 320 تومان ميدانم خبهمن از دسته سهاميست كه با خيال راحت در يك بازه 9 ماهه 50 درصد بازده دارد

arashvet
2011/09/01, 19:46
سلام، مرسی از دوستان عزیز آقایان نظری،باربد و مهران و...واقعا انسان لذت می برد که همه این طور با احترام و ادب و مستدل و بدون عصبانیت و ناراحتی بحث و تبادل نظر می کنند و این باعث روشنگری و استفاده برای همه خوانندگان این سایت و تصمیم و ترید درست می شود.ای کاش در بقیه سایتهای بورسی و کل جامعه هم بدین شکل بود.من به نوبه خود از مطالب شما بزرگواران همیشه استفاده می کنم و به داشتن دوستان و استادانی چون شما افتخار می کنم و قدردان زحمات شما عزیزان هستم
سلامت موفق و پر سود باشید@};-

بابک پناهی
2011/09/01, 20:05
بابك جان اين خبهمن را هر طوري بررسي ميكنم ميبينم تعديل مثبت خيلي خوبي داره حداقل ميتونه 70-80 تومان اعلام كند اهداف قيمتيش به نظر بنده 240 و 280 و در نهايت با سود 80 توماني و پي بر اي 4 320 تومان ميدانم خبهمن از دسته سهاميست كه با خيال راحت در يك بازه 9 ماهه 50 درصد بازده دارد

داش محسن بازار وارد موج 5 اش شده خبهمن هم 240 رو رد کنه مجبوره ه ه ه حداقل تا 400 بره ;) یعنی به قولی 90% گین ;)

محسن نظري
2011/09/01, 23:38
داش محسن بازار وارد موج 5 اش شده خبهمن هم 240 رو رد کنه مجبوره ه ه ه حداقل تا 400 بره ;) یعنی به قولی 90% گین ;)
بابك جان سهمي كه بنيادي و تكنيكالش صعوديه ديگه جاي شكي نميمونه تاريخ از اين دست سهمها و بازدهي ها بسيار برامون داشته....

SSAALLEEHH
2011/09/02, 10:03
آقا محسن و بابک عزیز یه سوال
در کوتاه مدت خبهمن توصیه میکنید یا فولاژ؟

MTZ
2011/09/02, 10:08

جناب پناهی عزیز .ابتدا جسارت بنده در نقد نظر شما را چشم چوشی فرمایید
اما

خیلی از سهم ها دقیقا مثل خبهمن شده اند و با اصلاح شدیدی که در موج 4 داشتند کمی بیشتر از حد معمول افت کردند.و به قول اگر اشتباه نکنم شاخص pti انونها به شدت افت میکنه ..به معنی اینکه سهم قدرت کافی جهت ساخت موج 5 را نخواهد داشت.من خودم خبهمن دارم اما فکر کنیم که خبهمن بشه 400 اونقت شاخص باید جند باشه ؟؟ یا مثلا وساپا که الان در موج 5 است باید طبق نظر شما تا 500 رشد کنه ؟؟ البته درسته شاخص هم هدفی در محدوده 30000 به دلیل الگوی کنج داره اما فکر کنم با خبهمن 400 و وساپا 500 شاخص باید بالای 35000 واحد بشه !!!....به نظر این هدف ها کمی باورش حداقل در شرایط فعلی سخت باشه ..

یک نکته دیگه ای هم که دوستان باید کم کم حواسشون بهشون باشه شروع نیمه دوم سال است که طبق سنوات گذشته با ریزش و افت شاخص همراه است.البته قبول دارم امسال کلا شرایط عوض شد و شاید ریزش و اصلاحی که باید در مهر انجام میشد از نیمه اردیبشهت شروع شد

این نظر بنده بود تا نظر شما و سایر اساتید چه باشه

در پایان به قول دات ماستن (نقاش مو فرری برنامه خنده بازار) : من عااااااااااااااشق خبهمن 400 و وساپا 500 و شاخص 35000 واحد هستم !!!

بابک پناهی
2011/09/02, 10:11

فعلا که در فرانک-ین شاهد این قضیه هستیم و احتمالا در دلار-ین نیز بعد یک هفته شاهد صعود باشیم

http://img4up.com/up2/60580697832875183402.gif (http://img4up.com/)
http://img4up.com/up2/35134895683505033088.gif (http://img4up.com/)

بابک پناهی
2011/09/02, 10:24

من که رو هر دو سهم نظرم مثبته ولی حبهمن زمانی کوتاه مدت میتونه خوب گین بده که سهم بالای 225 حدودا بسته شه

محسن نظري
2011/09/02, 10:24
دوست عزيز فولاژ به نظر بنده ممكنه زودتر به دليل جو مثبت فولاديها و روند رو به رشد قيمت محصولات فولادي در بازار داخلي به ثمر بنشيند خبهمن كمي زمان خواهد برد بنده خبهمن را قبل از گزارش 6 ماه اش خواهم خريد

fm2006
2011/09/02, 10:38
احتمال کمبود موجودی سنگآهن تا سال 2013

تحلیلگران موسسه بارکلی پیشبینی ميکنند کمبود موجودی سنگآهن تا سال 2012 به 61 میلیون تن برسد که نسبت به رقم 38 میلیون تن افزایش یافته است اما سپس در سال 2013 بازار به تعادل برسد. چین در حدود 60 درصد سهم بازار سنگ آهن صادراتی دنیا را به خود اختصاص داده است.

آمریکا و اروپا نیز 15 درصد از بازار سنگ آهن را در اختیار دارند که نسبت به 32 درصد در سال 2002 کاهش یافته است.تولید فولاد خام چین از اوایل سال 2011 تا کنون صعودی بوده و به 694 میلیون تن رسیده که در مقایسه با رقم 672 میلیون تن افزایش یافته است. پیشبینی ميشود واردات سنگ آهن چین در سال 2011 در حدود 661 میلیون تن باشد که رشدی 7 درصدی را نسبت به سال 2010 نشان ميدهد.

افزایش تقاضای سنگ آهن چین و رشد قیمتها در آسیا
همچنین بر اساس گزارش پلتس قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد در روز 24 آگوست 50 سنت بالا رفته و به 180 دلار و 25 سنت هر تن خشک سی اف آر شمال چین رسید. پیشبینی ميشود بازار سنگ آهن صادراتی تا سال 2013 با کمبود موجودی روبهرو شود. همچنین انتظار ميرود تقاضای سنگ آهن چین بالا رفته اما در اروپا سطح تقاضا کاهش یابد.

بالا بودن تقاضای سنگ آهن کارخانهها در چین منجر به بهبود بازار آسیا شده است اما هندیها هنوز موفق به فروش در قیمت مورد نظر خود نشدهاند. بالا بودن قیمت فولاد منجر به رشد قیمت سنگ آهن شده است.. قیمت سنگ آهن صادراتی هند به دلیل بالا بودن، هنوز مورد قبول خریداران قرار نگرفته است.از آنجایی که احتمال افزایش ممنوعیت صادرات از هند وجود دارد پیشبینی ميشود عرضه سنگ آهن این کشور کاهش یابد. قیمت سنگ آهن صادراتی استرالیا نسبت به هفته گذشته افزایش یافته اما هنوز هم کمتر از قیمت سنگآهن صادراتی هند است.

تازهترین تحولات بازار سنگ آهن
قیمت نقدی سنگ آهن به اوج سه ماه اخیر رسیده است. فعالان بازار امیدوارند با توجه به تقاضای بالای ساختوساز در چین، فولادسازان تولید را همچنان بالا ببرند و تقاضای سنگ آهن بالا باشد. پنجشنبه اخیر دو شاخص قیمت سنگ آهن به اوج خود از اواسط ماه مه تاکنون رسیدند.سنگ آهن خلوص 5/63 درصد هند 189 دلار سی اف آر چین فروخته شد که بالاترین قیمت معامله ماههای اخیر بوده است. هنوز انتظار ميرود کمبود عرضه هند قیمت سنگ آهن را بالا نگه دارد. ولی در صورت ادامه روند صعودی شاید کارخانههای چینی محتاطانه تر وارد بازار شوند. ..... دنیای اقتصاد

بابک پناهی
2011/09/02, 10:40
جناب پناهی عزیز .ابتدا جسارت بنده در نقد نظر شما را چشم چوشی فرمایید
اما

خیلی از سهم ها دقیقا مثل خبهمن شده اند و با اصلاح شدیدی که در موج 4 داشتند کمی بیشتر از حد معمول افت کردند.و به قول اگر اشتباه نکنم شاخص pti انونها به شدت افت میکنه ..به معنی اینکه سهم قدرت کافی جهت ساخت موج 5 را نخواهد داشت.من خودم خبهمن دارم اما فکر کنیم که خبهمن بشه 400 اونقت شاخص باید جند باشه ؟؟ یا مثلا وساپا که الان در موج 5 است باید طبق نظر شما تا 500 رشد کنه ؟؟ البته درسته شاخص هم هدفی در محدوده 30000 به دلیل الگوی کنج داره اما فکر کنم با خبهمن 400 و وساپا 500 شاخص باید بالای 35000 واحد بشه !!!....به نظر این هدف ها کمی باورش حداقل در شرایط فعلی سخت باشه ..

یک نکته دیگه ای هم که دوستان باید کم کم حواسشون بهشون باشه شروع نیمه دوم سال است که طبق سنوات گذشته با ریزش و افت شاخص همراه است.البته قبول دارم امسال کلا شرایط عوض شد و شاید ریزش و اصلاحی که باید در مهر انجام میشد از نیمه اردیبشهت شروع شد

این نظر بنده بود تا نظر شما و سایر اساتید چه باشه

در پایان به قول دات ماستن (نقاش مو فرری برنامه خنده بازار) : من عااااااااااااااشق خبهمن 400 و وساپا 500 و شاخص 35000 واحد هستم !!!

سلام

دوست عزیز ممنون از اظهار نظرتون

و اما در مورد خبهمن عارضم محضرتون که من این عدد 400 تومن رو به هیچ وجه از خودم نگفتم من دارم با سند تارگت میدم

یه هفته پیش عرض کردم اگر الگوی سرشونه شکسته بشه به اندازه ارتفاع سر تا گردن سهم افت میکنه و باید!!! تا 30 تومن بیاد ولی این اصلا و ابدا در شرایط فعلی امکان نداره چرا ؟؟؟چون اولا شاخص وارد موج صعودی شده ثانیا بنیادی سهم همچین اجازه ای به اینقدر افت نمیده پس مجبوره سرشونه فیلد بشه ( دقیقا مثل چند هفته پیش طلا و الگوی فعلیه طلا).سرشونه هم فیلد بشه میدونید هدف کلاسیکش حداقل چنده؟؟؟

به اندازه ارتفاع سر و گردن از شانه ی راسته.این شانه ی راست حدودا میشه حوالی 245 و ارتفاع سر تا گردن هم حدودا 160 هست.حال شما این عدد رو با 245 جمع کنید ببینید هدف کلاسیک سهم چقدر میشه؟...

حدودا 400 تا 407 میشه پس هدف کلاسیک و حداقل هدف سهم این مقداره پس من از خودم نگفتم و با مدرک حرف زدم :)

http://img4up.com/up2/28441742058577176357.png (http://img4up.com/)

تام آی
2011/09/02, 11:01
میشه گفت خبهمن میتونه موج 3 صعودی بزرگ رو شکل بده!

بابک پناهی
2011/09/02, 11:11
میشه گفت خبهمن میتونه موج 3 صعودی بزرگ رو شکل بده!

دیتاشو تعدیل نکردم تا موج شماریشو انجام بدم ولی منم فکر میکنم آره موج 3 صعودیشو میخواهد شکل بده

شاهین محلوجی
2011/09/02, 11:23
با سلام وعرض ادب خدمت محسن نظری و بابک پناهی بنظر تجهیزاتیها با رشد صدرا در محدوده 250 فاراک و فاذر رشد میکنن ولی حسیمنتال میگه ار 250 برگشت داریم نظر شما اساتید چیه؟

محسن نظري
2011/09/02, 11:27
با سلام وعرض ادب خدمت محسن نظری و بابک پناهی بنظر تجهیزاتیها با رشد صدرا در محدوده 250 فاراک و فاذر رشد میکنن ولی حسیمنتال میگه ار 250 برگشت داریم نظر شما اساتید چیه؟
دوست عزيزم اگر اين حمايتها روي صدرا ادامه دار باشد 260 هم ميشكند در غير اينصورت به نظرم كمي اصلاح و روند خنثي را در پيش بگيرد روند اتي صدرا بستگي به ادامه دار بودن يا نبودن حمايتها دارد

بابک پناهی
2011/09/02, 11:41

دیروز به یکی از دوستا میگفتم تو بازار مثبت فرق نمیکنه چی بخری اکثر سهمای وابسته به شاخص رشد خواهند کرد صدرا هم رشد خواهد کرد و کل تجهیزاتی ها

باربد
2011/09/02, 12:51

بابک جان سلام
من این موج 5 را هم دوست دارم هم دوست ندارم
دوست دارم چون میدونم با مسایل سیاسی همخونی داره (البته از بعد زمانی)
از طرفی به قول خودت همه سود میکنند
از طرفی گینی که توش میده شاید کمترین استرس را داره
اما یک چیزش بده
اونم اینه که اول برخی دوستان جو مثبت میگیرشون و اون بالا ها هم سهم میخرند
و بعدیش اینه من در این مواقع بعدش باید وارد بازار موازی بشم
شاید مسکن برای 92;)
البته این 30000 یا 36000 برای شاخص با دید تحولات سیاسی دو سال اینده و مسایل پیرامون ان چیز عجیبی نیست که اگر دوست داشتید میشکافمش
اما چیزی که مهمه باید از این بازده زمانی دوستان بیشتری سود را ببرند
من همیشه به دوستان در غالب موج 3 و 5 همیشه سهامداری را پیشنهاد دادم و نوسانگیری همیشه باعث جا موندن میشه

امیر2309
2011/09/02, 15:50
مدير فني و پذيرش بورس كالا در گفت وگو با فارس خبر داد:
افزايش 4 درصدي قيمت محصولات پتروشيمي بر اساس مصوبه ستاد هدفمندي
خبرگزاری فارس: مدير فني و پذيرش بورس كالا از افزايش 4 درصدي قيمت محصولات پليمري براي ماه جاري بر اساس جلسه اخير كارگروه تعيين قيمت خبر داد و گفت: بر اساس نامه ستاد هدفمندي يارانهها قرار است قيمت گذاري فرآوردههاي نفتي در اين كارگروه انجام شود.

امیر2309
2011/09/02, 15:51
نمابورس، اطلاعیه_ رشد قیمت فولاد در ماه های اخیر سبب شده شرکت بتواند درآمد فروش خود را افزایش دهد و با کنترل هزینه ها سود فصل خود را به نسبت خوبی محقق کند.

محسن نظري
2011/09/02, 17:27
دوستان تو فولاد دعواي مديريتي اغاز شده ظاهرا مهر اقتصاد 480 ميليون سهم ديگر بايد بخرد تا كرسي هيئت مديره خود را از دست ندهد پس فكر ميكنم دليل اون اردر بدون محدوديت نيز همين موضوع بوده اخبار مثبت فولاد هم كه ماشالله از زمين و زمان ميرسد از تعديل عايدي و خريد 30 درصد سهام فولاد اكسين و احتمال افزاي شنرخ ورق به سطح 900 تومان و .... فولاد ميرود 360 شايد هم 400 موج صعودي بر سهمي شكل بگيرد خبر خوب هم از زمين و زمان برايش ميرسد....

rojan
2011/09/02, 18:03
با سلام

آسمانت بی غبا ر سهم چشمانت بهار قلبت از هر غضه دور بزم عشقت پر سرور بخت و تقدیرت قشنگ عمر شیرینت بلند
تقدیم به تما م دوستان صادق این سایت وزین

من آمدمممممممممممممممممممممم مممممممم
اساتید گرامی لطفا یک مانوری در صور ت امکان روی خاور هم بدهید
با تشگر فراوان

mehran
2011/09/02, 18:40
دوستان تو فولاد دعواي مديريتي اغاز شده ظاهرا مهر اقتصاد 480 ميليون سهم ديگر بايد بخرد تا كرسي هيئت مديره خود را از دست ندهد پس فكر ميكنم دليل اون اردر بدون محدوديت نيز همين موضوع بوده اخبار مثبت فولاد هم كه ماشالله از زمين و زمان ميرسد از تعديل عايدي و خريد 30 درصد سهام فولاد اكسين و احتمال افزاي شنرخ ورق به سطح 900 تومان و .... فولاد ميرود 360 شايد هم 400 موج صعودي بر سهمي شكل بگيرد خبر خوب هم از زمين و زمان برايش ميرسد....

محسن جان با اجازه:
جالبه که خرید فولاد اکسین قطعی شده و هنوز ازش هیچی نگفتن فک میکنم یکشنبه اولین اخبار رسمیش منتشر بشه............

frouzan
2011/09/02, 18:44
استاد آيا تعديل خاور روي ونيكي تاثير ميگذارد يا خير؟؟:)

farhad61
2011/09/02, 18:54
مدير فني و پذيرش بورس كالا در گفت وگو با فارس خبر داد:
افزايش 4 درصدي قيمت محصولات پتروشيمي بر اساس مصوبه ستاد هدفمندي
خبرگزاری فارس: مدير فني و پذيرش بورس كالا از افزايش 4 درصدي قيمت محصولات پليمري براي ماه جاري بر اساس جلسه اخير كارگروه تعيين قيمت خبر داد و گفت: بر اساس نامه ستاد هدفمندي يارانهها قرار است قيمت گذاري فرآوردههاي نفتي در اين كارگروه انجام شود.

محسن جان فکر کنم این خبر بتونه جلوی ریزش بیشتر شپترو رو بگیره ؟ درسته ؟
شایدم افرادی که زودتر به این خبر ها دسترسی داشتن قیمت رو پایین آوردن تا سهم رو مفت خری کنن
تو سایت همسایه دیدم که صحبت از فروش زمین های این شرکت بوده که حداقل 15 الی 25 میلیارد تومن قیمت خورده ( توی کرج) یه زمین هم آبادان فروختن که چند میلیارد فروش رفته
با این تفاسیر میشه به صعود قیمت شپترو امیدوار بود؟

بابک جان یه نظری در مورد این نمودارش هم بدی ممنون میشم

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/1.png

سهم بعد از یه نزول طولانی در 490 برمیگرده و تا 590 یه کله بالا میره ، توی این قیمت دوباره یه سقوط تا 38.2 فیبو که 528 باشه داشتیم در حال حاضر هم سهم در حالت اشباء فروش قرار داره و البته یه سیگنال پایان روند نزولی هم توی فیبوی 50 دیده شده
با دو خبر اعلام فروش زمین و افزایش قیمت محصولات به افزایش قیمت میشه امیدوار بود

محسن نظري
2011/09/02, 19:09
با سلام

آسمانت بی غبا ر سهم چشمانت بهار قلبت از هر غضه دور بزم عشقت پر سرور بخت و تقدیرت قشنگ عمر شیرینت بلند
تقدیم به تما م دوستان صادق این سایت وزین

من آمدمممممممممممممممممممممم مممممممم
اساتید گرامی لطفا یک مانوری در صور ت امکان روی خاور هم بدهید
با تشگر فراوان
خاور به هيچ وجه بنيادي مناسبي ندارد هزينه هاي مالي سنگين و مشكلات فروش و زيان انباشته.....
تو خودروييها وقتي خبهمن هست بنده هيچ وقت دنبال جرجيس گروه نميرم....

محسن نظري
2011/09/02, 19:13
استاد آيا تعديل خاور روي ونيكي تاثير ميگذارد يا خير؟؟:)
دوست عزيز شايد جو رواني ايرانخودرو مثبت شود و بر روي ونيكي تاثير بگذارد اما مستقيم خير ونيكي سهم چنداني از خاور ندارد

محسن نظري
2011/09/02, 19:14
محسن جان فکر کنم این خبر بتونه جلوی ریزش بیشتر شپترو رو بگیره ؟ درسته ؟
شایدم افرادی که زودتر به این خبر ها دسترسی داشتن قیمت رو پایین آوردن تا سهم رو مفت خری کنن
تو سایت همسایه دیدم که صحبت از فروش زمین های این شرکت بوده که حداقل 15 الی 25 میلیارد تومن قیمت خورده ( توی کرج) یه زمین هم آبادان فروختن که چند میلیارد فروش رفته
با این تفاسیر میشه به صعود قیمت شپترو امیدوار بود؟

بابک جان یه نظری در مورد این نمودارش هم بدی ممنون میشم

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/1.png

سهم بعد از یه نزول طولانی در 490 برمیگرده و تا 590 یه کله بالا میره ، توی این قیمت دوباره یه سقوط تا 38.2 فیبو که 528 باشه داشتیم در حال حاضر هم سهم در حالت اشباء فروش قرار داره و البته یه سیگنال پایان روند نزولی هم توی فیبوی 50 دیده شده
با دو خبر اعلام فروش زمین و افزایش قیمت محصولات به افزایش قیمت میشه امیدوار بود
فرهاد جان اين را در پيام خصوصي خدمتات عرض ميكنم

takbourse
2011/09/02, 19:21
سلام
آقا محسن
شما خرید فولاد را در چه قیمتی مناسب می دانید؟ توصیه به خرید فردا دارید؟

محسن نظري
2011/09/02, 19:26
سلام
آقا محسن
دوست عزيز فولاد را زماني كه 292-293 تومان بود پيشنهاد به خريد داشتيم الان نه راستش تو اين قيمتها اگر چه احتمال زياد ميدهم 10-20 درصد ديگر جاي رشد دارشته باشد اما تنها با ديد ميان مدت توصيه ميكنم

باربد
2011/09/02, 19:40
سلام
آقا محسن
فردا برای فولاد روز مهمیه

امیر2309
2011/09/02, 20:56

محسن جان اگه امکانش بود برای من هم بفرستید با تشکر

آریو
2011/09/02, 21:15

بابک جان یه شرکت سرمایه گذاری خیلی بزرگ غیر بورسی رو خبهمن فعال شده ...البته فعلا در حد نوک زدن ...خیلی برام جالبه ...علتشو باید در بیارم بعد از مخابرات این انتخاب دیگرشه ;)

farhad61
2011/09/02, 21:16
سلام
آقا محسن

دوست عزيز فولاد را زماني كه 292-293 تومان بود پيشنهاد به خريد داشتيم الان نه راستش تو اين قيمتها اگر چه احتمال زياد ميدهم 10-20 درصد ديگر جاي رشد دارشته باشد اما تنها با ديد ميان مدت توصيه ميكنم

در تائید صحبت های آقا محسن

قمیت فولاد از سال 2008 تا الان با مقاومت محدوده 320 الی 328 درگیر بوده و موفق به شکستن اون نبوده

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/2.png

اندیکاتورهای دیمارک ریزش قریب الوقوع سهم رو نشون میدن

محسن نظري
2011/09/02, 21:38
محسن جان اگه امکانش بود برای من هم بفرستید با تشکر
چيز خاصي نيست دوستان فقط يك بررسي كه داره روي اين سهم انجام ميشود به نتايجي رسيديم حتما اطلاع خواهم داد

محسن نظري
2011/09/02, 21:39
در تائید صحبت های آقا محسن

قمیت فولاد از سال 2008 تا الان با مقاومت محدوده 320 الی 328 درگیر بوده و موفق به شکستن اون نبوده

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/2.png

اندیکاتورهای دیمارک ریزش قریب الوقوع سهم رو نشون میدن
دوست عزيز ريزش كه بعيد ميدانم احتمال رشد قيمتي تا 360 را تقريبا قطعي ميدانم به هر حال جداي از تمامي پتانسيل ها و تحليلها مهر بايد 480 ميليون سهم را بخرد و اين براش حياتيه و ظاهرا دستور خريد بدون محدوديت گذاشته يعني هر روز هر كي فروشنده باشد مهر ميخواد فعلا كه دو روز اين امر ثابت شده فردا هم ثابت شود ديگه فولاد رفته كه رفته....

MASOUD
2011/09/02, 21:40
سلام و عرض تحیات جناب مستطاب حاج شیخ محسن خان محتسب الملک و ایضا وکیل الرعایا (شوخی)

اما بعد ... اگر چه در داخل بلاد که همانا بورس 24 باشد صابون جرح و تعدیل آن جناب به تن همه اهل بلد به نوعی خورده و قلیل مکتوباتی است که قیچی مبارک آنرا ننوازیده باشد لیک اکنون که در ممالک خارجه ( خارج از بورس 24 ) روزگار میگذرانیم امید که مشمول تحلیلهای آن مقام منورالفکر که همانا از اصحاب قلم و قدم اندر این ساحت هستید باشیم.

بابک پناهی
2011/09/02, 23:11
بابک جان سلام
من این موج 5 را هم دوست دارم هم دوست ندارم
دوست دارم چون میدونم با مسایل سیاسی همخونی داره (البته از بعد زمانی)
از طرفی به قول خودت همه سود میکنند
از طرفی گینی که توش میده شاید کمترین استرس را داره
اما یک چیزش بده
اونم اینه که اول برخی دوستان جو مثبت میگیرشون و اون بالا ها هم سهم میخرند
و بعدیش اینه من در این مواقع بعدش باید وارد بازار موازی بشم
شاید مسکن برای 92;)
البته این 30000 یا 36000 برای شاخص با دید تحولات سیاسی دو سال اینده و مسایل پیرامون ان چیز عجیبی نیست که اگر دوست داشتید میشکافمش
اما چیزی که مهمه باید از این بازده زمانی دوستان بیشتری سود را ببرند
من همیشه به دوستان در غالب موج 3 و 5 همیشه سهامداری را پیشنهاد دادم و نوسانگیری همیشه باعث جا موندن میشه

سلام باربد عزیز

دقیقا درست میفرمائید موج 5 به نظر من خطرناکترین موجه!ولی خوب الان فعلا در اوایلش قرار داریم ولی باید تو اون بالا بالاها ترسید!;)

بابک پناهی
2011/09/02, 23:14
بابک جان یه شرکت سرمایه گذاری خیلی بزرگ غیر بورسی رو خبهمن فعال شده ...البته فعلا در حد نوک زدن ...خیلی برام جالبه ...علتشو باید در بیارم بعد از مخابرات این انتخاب دیگرشه ;)

داش جواد شما هم کارت درسته و هم خبرات موثقه:x

سهراب
2011/09/03, 00:23

محسن جان سلام
امیدوارم بنده را هم در تاپیک خود پدیرا باشید

سؤال فرهاد در مورد شپترو سؤال بنده هم هست، اگه صلاح میدونید نظر خود رو به بنده هم اعلام فرمایید؟

oplus
2011/09/03, 01:43
سلام

دوست عزیز ممنون از اظهار نظرتون

و اما در مورد خبهمن عارضم محضرتون که من این عدد 400 تومن رو به هیچ وجه از خودم نگفتم من دارم با سند تارگت میدم

یه هفته پیش عرض کردم اگر الگوی سرشونه شکسته بشه به اندازه ارتفاع سر تا گردن سهم افت میکنه و باید!!! تا 30 تومن بیاد ولی این اصلا و ابدا در شرایط فعلی امکان نداره چرا ؟؟؟چون اولا شاخص وارد موج صعودی شده ثانیا بنیادی سهم همچین اجازه ای به اینقدر افت نمیده پس مجبوره سرشونه فیلد بشه ( دقیقا مثل چند هفته پیش طلا و الگوی فعلیه طلا).سرشونه هم فیلد بشه میدونید هدف کلاسیکش حداقل چنده؟؟؟

به اندازه ارتفاع سر و گردن از شانه ی راسته.این شانه ی راست حدودا میشه حوالی 245 و ارتفاع سر تا گردن هم حدودا 160 هست.حال شما این عدد رو با 245 جمع کنید ببینید هدف کلاسیک سهم چقدر میشه؟...

حدودا 400 تا 407 میشه پس هدف کلاسیک و حداقل هدف سهم این مقداره پس من از خودم نگفتم و با مدرک حرف زدم :)

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/1.png (http://img4up.com/)
سلام،به نظرتون روی 210 دوباره فرست خرید میده؟(ین رو21بسته؟)

محسن نظري
2011/09/03, 07:32
محسن جان سلام
امیدوارم بنده را هم در تاپیک خود پدیرا باشید

سؤال فرهاد در مورد شپترو سؤال بنده هم هست، اگه صلاح میدونید نظر خود رو به بنده هم اعلام فرمایید؟
ضمت خوشامدگويي به شما دوست عزيز اين شپترو از ديد بنيادي در كف قيمتي ميان مدتش فكر ميكنم تا 700 جاي رشد داشته باشد فعلا داريم بررسي كلي روي اين سهم انجام ميدهيم ببينيم چه ميشود

محسن نظري
2011/09/03, 07:41
من ميگم اين مردم ............ دارند طرف تو فولاد هوله سهمشو صفر تابلو بده بره يكي نيست بگه تو كه ميخواستي بفروشي چرا ديروز نفروختي؟ تو كه روند سهمو ديدي ديدي حقوقي سهم لازمه و سهم رو جمع ميكنه اين دستپاچگيت براي چيه؟
به خدا هر چي سرمون مياد برايند كاراي خودمونه

peendar
2011/09/03, 08:11
سلام آقای نظری
ممکنه در خصوص نگهداری یا فروش فاراک راهنمایی کنید.فرموده بودین 200 تا 210

محسن نظري
2011/09/03, 08:25
در حال جمع كردن فولاژ...

محسن نظري
2011/09/03, 08:26
سلام آقای نظری
ممکنه در خصوص نگهداری یا فروش فاراک راهنمایی کنید.فرموده بودین 200 تا 210
فارلك رفت براي 220 اين 220 را رد كند رفته 240

بابک
2011/09/03, 09:35
با سلام
جناب نظری عزیز...آذراب را چه شده که در منفی در حال معامله است؟
با تشکر

محسن نظري
2011/09/03, 09:41
در حال جمع كردن فولاژ...
اين م از فولاد و فولاژ يك خريد عالي>:d<

محسن نظري
2011/09/03, 09:42
با سلام
جناب نظری عزیز...آذراب را چه شده که در منفی در حال معامله است؟
با تشکر
اذراب دوست عزيز فروشنده خيلي داره شناورشم زياده براي همين در راستاي ساير تجهيزاتي ها حركت نميكنه

664
2011/09/03, 10:29
سلام جناب نظری
میشه نظرتون را در مورد مپنا بگید ، آیا برای خرید در این قیمتها برای کوتاه مدت و یا میان مدت مناسب است ؟
با تشکر

محسن نظري
2011/09/03, 10:33
خريد فولاد 317 امروز فرصت خريد فولاديهاست

محسن نظري
2011/09/03, 10:37
سلام جناب نظری
میشه نظرتون را در مورد مپنا بگید ، آیا برای خرید در این قیمتها برای کوتاه مدت و یا میان مدت مناسب است ؟
با تشکر
دوست عزيز مپنا عليرغم پتانسيل هاي بنياديش متاسفانه حقوقي خوبي نداره و فعلا روندش خنثي است در مقطع فعلي توصيه به خريد اين سهم ندارم

alibaghdadi2010
2011/09/03, 10:39
تا312هم رفت من اونجا برداشتم
جناب نظري نظر شما درباره ي وصنعت چيه؟
خريد؟نگهداري؟فروش؟

hassanh
2011/09/03, 10:43
دوست عزيزم احتمالا بنده شنبه يك خريد انجام بدهم فعلا دنبال سهم مناسب هستم اما اگر پست بانك پول بك داشت خريدش را گزينه خوبي ميدانم

سلام آقای نظری باز هم گل کاشتی دستت درد نکنه فکر می کنید تا چند میره؟

محسن نظري
2011/09/03, 11:12
تا312هم رفت من اونجا برداشتم
جناب نظري نظر شما درباره ي وصنعت چيه؟
خريد؟نگهداري؟فروش؟
tفولاژ رو زود عمل كرديم منفي خريديم فولاد رو يكم دست دست كردم دير خريدم
وصنعت را نگه دار دوست عزيزم اهدافش 125 و 135 تومانه ولي خب حقوقي فعال نداره يكم اذيت ميكنه

محسن نظري
2011/09/03, 11:15
سلام آقای نظری باز هم گل کاشتی دستت درد نکنه فکر می کنید تا چند میره؟
مباركت باشه دوست عزيزم پست رفت 670 و بعدش 720 و اخرش 800 انشالله 800 بنده نيمي از خريدهامو خالي ميكنم

analiya
2011/09/03, 11:21
گویا شنیده شده شرکتی با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومان با ترکیب مالکیتی ۴۰% شرکت مخابرات و ۶۰% کارکنان این شرکت تشکیل شده است که یکی از وظایف عمده آن حمایت و بازارسازی سهام مخابرات و همراه اول است . گفته می شود به زودی درخواست مخابرات برای پذیرش شرکت های استانی به فرابورس آغاز می شود که نقش این شرکت در هدایت قیمتی آنها بسیار مهم است . این خبر هم برای مخابرات و هم همراه اول می تواند خبر قابل توجهی باشد . .
اميدوارم ازاين خبر استفاده كرده باشيد ، متاسفانه سايت كنده نميشه زياد مطلب زد

s14
2011/09/03, 11:22

اینم برای سهامدارای فولاد
تکمیل مجموعه ای از برترین تولید کنندگان محصولات فولادی در اصفهان
خريد سهام فولاد اکسین هدف بعدی فولاد مبارکه
به نظر می رسد با توجه به تغييرات ايجاد شده در اجراي طرح تحول در بخش انرژی فولاد سازان از سوی دولت و از طرفی اختلاف 200 تومانی محصولات فولادی بورس کالا نسبت به بازار آزاد و همچنین رشد نرخ جهانی فولاد، افزایش مجدد نرخ محصولات فولاد مبارکه دور از دسترس نباشد.
شرکت فولاد مبارکه اصفهان بنا دارد به منظور ارتقاء و تکمیل چرخه تولید ورق فولادی در فولاد اکسین خوزستان، به زودی سهام مدیریتی این شرکت را از سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خریداری نماید.

به گزارش بورس نیوز برخی منابع نزدیک به شرکت فولاد مبارکه با تأیید این خبر و عزم جدی آن برای مالکیت سهام قابل واگذاری شرکت فولاد اکسین خوزستان یادآور شده اند: به دنبال سرمایه گذاری موفقیت آمیز فولاد مبارکه در فولاد هرمزگان و فولاد مبارکه صبا و تلاش برای افزایش ظرفیت تولیدی محصولات فولادی در کشور، فولاد مبارکه عزم خود را برای پشتیبانی و تقویت نیروی انسانی و مالی در فولاد اکسین خوزستان جزم نموده و در حال حاضر نیز با اعزام بخشی از متخصصین خود به این شرکت در حال بررسی و پیگیری مسایل و رفع مشکلات و نیز کمک برای ایجاد ظرفیت های تولیدی جدید می باشند.

یک کارشناس در شرکت فولاد مبارکه نیز تغییر فرآیند تولید ورق های عریض در فولاد اکسین از ابعاد تجاری به تولیدی را هدف اصلی فولاد مبارکه در این شرکت اعلام کرد و گفت: با توجه به تولید 5 میلیون تنی اسلب (تختال) با عرض 2 متر به عنوان محصول نهایی در فولاد هرمزگان، امکان تولید ورق های فولادی نیز با عرض های مناسب تری در فولاد اکسین خوزستان در ابعاد تولیدی فراهم خواهد شد.

وی همچنین از عرضه محصولات فولاد مبارکه طی دوشنبه هفته آینده در بورس کالا خبر داد و گفت: به نظر می رسد با توجه به تغييرات ايجاد شده در اجراي طرح تحول در بخش انرژی فولاد سازان از سوی دولت و از طرفی اختلاف 200 تومانی محصولات فولادی بورس کالا نسبت به بازار آزاد و همچنین رشد نرخ جهانی فولاد، افزایش مجدد نرخ محصولات فولاد مبارکه دور از دسترس نباشد.

بنا بر گزارش بورس نیوز شرکت 250 میلیارد تومانی فولاد اکسین خوزستان به عنوان بزرگترین و نخستین کارخانه تولید ورق عریض فولاد در منطقه خاورمیانه، 34 درصد سهم تولید داخل ورق عریض فولاد کشور را به خود اختصاص داده و یکی از 10 شرکت تولید کننده ورق عریض فولادی در جهان است.

ظرفیت تولید سالانه این شرکت یک میلیون و 50 هزار تن پیش بینی شده و ترکیب سهامداران آن شامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با 40 درصد سهام، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با 30 درصد سهام، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با 20 درصد سهام و شرکت لوله سازی اهواز با 10 درصد سهام می باشند.
http:/boursenews.ir/fa/pages/?cid=53437

analiya
2011/09/03, 11:34
این روز ها خبرهای زیادی را از غدیر می شنویم . خبرتعدیل مثبت این شرکت که گویا به زودی به بازار اعلام می شود . خرید سهام شبریز، افزایش سود نفت و گاز پارسیان ، خبر عرضه احتمالی نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خراسان دربورس و فرابورس از جمله اخباری است که این روز ها در بازار به گوش میرسد . اما این روز ها سه خبر دیگر برای غدیر به بازار رسیده که می تواند جالب توجه باشد . اولی افزایش سرمایه دوباره و ۱۰۰% این شرکت است که آذر ماه اعمال می شود که برای بلند مدت ها این یک فرصت طلایی به شمار می رود . دومین خبر ، بحث افزایش قیمت محصولات پتروشیمی است که غدیر پرتفوی پتروشیمی قوی داشته و این موضوع برای شرکت بسیار مهم است و سومین عامل رشد سود شرکت های ساختمانی و سیمانی است به طوری که سود ثاخت تغییر جدی داشته و همچنین زیر مجموعه های سیمانی که این موضوع در سود سال بعد غدیر تاثیر بسزایی خواهد داشت . به نظر میرسد که قیمت های ۳۹۰۰ تا ۳۹۵۰ ریال محدوده خوبی برای نوسان ۵ الی ۶% و بهتر از ان بازه زمانی میان مدت است .

بابک پناهی
2011/09/03, 12:23
سلام،به نظرتون روی 210 دوباره فرست خرید میده؟(ین رو21بسته؟)

سلام بله خبهمن ین رو حدود 20 تومن بسته ولی میانگین ین تو ایران تو 3 ماه اول سال حدود 13 بود ولی نمیدونم چرا تعدیلی نداد!

محسن نظري
2011/09/03, 12:29
سلام بله خبهمن ین رو حدود 20 تومن بسته ولی میانگین ین تو ایران تو 3 ماه اول سال حدود 13 بود ولی نمیدونم چرا تعدیلی نداد!
نه بابك جان متوسط 3 ماهه 21 تومن بوده اما حالا 3 ماهه دوم كاهش نرخ ين و افزايش نرخ فروش و افزايش درامدهاي متفرقه و برگشت زيان تسعير ارز= تعديل مثبت در اولين قدم 70 تومان

بابک پناهی
2011/09/03, 13:09
نه بابك جان متوسط 3 ماهه 21 تومن بوده اما حالا 3 ماهه دوم كاهش نرخ ين و افزايش نرخ فروش و افزايش درامدهاي متفرقه و برگشت زيان تسعير ارز= تعديل مثبت در اولين قدم 70 تومان

محسن جان متوسط 3ماهه نرخ ین بانک مرکزی حدوده 13 تومن بوده نرخ ارزم تو 3 ماهه خبهمن 21 تومن بوده من تو این موندم که تو 3 ماهه از بابت تسعیر ارز چطور تعدیل نداده!

http://up6.iranblog.com/files/22jjj.png (http://up6.iranblog.com/)

محسن نظري
2011/09/03, 13:43
محسن جان متوسط 3ماهه نرخ ین بانک مرکزی حدوده 13 تومن بوده نرخ ارزم تو 3 ماهه خبهمن 21 تومن بوده من تو این موندم که تو 3 ماهه از بابت تسعیر ارز چطور تعدیل نداده!

http://forums.boursy.com/ (http://up6.iranblog.com/)
بابك جان مشكل همينجاست 3 ماهه واقعي 21 تومان براي خبهمن تمام شده به طوري كه بايد 13-14 تومان ين تمام ميشد اين تفاوت براي چي هست كه حتي منجربه شناسايي تسعير نرخ ارز در عملكرد 3 ماهه خبهمن شده است الله و اعلم

SSAALLEEHH
2011/09/03, 14:32
آقا محسن به نظرت فردا تو چه قیمتی میشه فولاژ برداشت؟
منفی میدن؟

محسن نظري
2011/09/03, 14:46
آقا محسن به نظرت فردا تو چه قیمتی میشه فولاژ برداشت؟
منفی میدن؟
اگر منفي بدن كه بنده بعيد ميدانم بدن خريدش عاليه خيلي جالبه چند روزه طرف 300 ميتونه بفروشه نميفروشه مياد 290 ميفروشه يا فولاد ميتونه بالاي 320 بفروشه نميفرشوه مياد 311 ميفروشه امان از اين مردم دو تا عامل بلاي جديد بازار شدند يكي اين سيستم انلاين يكي هم اين صندوق ها....

SSAALLEEHH
2011/09/03, 17:27
ممنون پس به این امید که بدن
البته بالاتر از کفم برای ورود بد نیست درسته؟

امیر2309
2011/09/03, 17:28
1390/06/12 18:05
برنامه هاي گسترده سازمان بورس در رسانه ملي اعلام شدمدير روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه ريزي گسترده براي حضور در رسانه ملي اعم از ديداري و شنيداري خبر داد.

محسن نظري
2011/09/03, 18:50
ممنون پس به این امید که بدن
البته بالاتر از کفم برای ورود بد نیست درسته؟
رو 300 هم بد نيست براي خريد ولي خود من يه اخلاقي دارم براي مثال امروز دوستي پيشنهاد وپارس را داد گفت مقاومت شكسته و رشد ميكنه ولي يه نگاه كردم ديدم من اين وپارس را 320 نظر داشتم الان 340 يكم سختمه براي خريد يه جورايي به دلم نميشينه براي مثال همين فولاژ بين 290-300 فاصله چنداني نيست اما امروز محدوده 290 خريدم خيلي به دلم نشست تا فرض اينكه 300 بخرم به هر حال فولاژ و فولاد روندشون هم بنيادي هم تكنيكال صعوديه حتي همين فولاژ با ديد ميان مدت باز هم قيمتهاي بالاي 380-400 هم خواهد ديد پس خريد سهم صعودي در بدترين حالت ممكنه كوتاه مدت سود نده اما مطئن باشدي ميان مدت به سوددهي خوبي خواهد نشست

oplus
2011/09/03, 21:58
سلام،جناب نظری فاراک خوب داره سیگنال میده،به نظرتون وارد شیم؟

بابک پناهی
2011/09/03, 22:07
وتوسم : بدون شرح

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/3.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

باربد
2011/09/03, 22:12
پتروشیمی لردگان حتی یک روز هم مثبت نخورد
اینم عاقبت خرید بدون تحلیل

محسن نظري
2011/09/03, 23:06
سلام،جناب نظری فاراک خوب داره سیگنال میده،به نظرتون وارد شیم؟
فاراك را در اين قيمتها دوست عزيز براي ورود كمي با ريسك همراه ميدانم فاراك در صورت عبور از قيمتهاي 220 تومان كه مصادف ميشود با صدراي 260 توماني ميتواند تا سطوح قيمتي 240 تومان برود البته باز هم تاكيد ميكنم بستگي به شكست يا عدم شكست قيمتهاي 260 تومان توسط صدرا دارد

مجيد رادمنش
2011/09/03, 23:13
پتروشیمی لردگان حتی یک روز هم مثبت نخورد
اینم عاقبت خرید بدون تحلیل

دوست عزیز، مگه اینهمه سهم که بالا میره پشتش تحلیله؟!

مطمئن باش اگر سفته بازها اراده کنند، همین فردا صبح صد میلیون صف خرید براش میچینن

و هزاران تحلیل دروغ براش میسازند. ....... یــــــــا حــــــــق

hamed89
2011/09/04, 00:08
اقای نظری منگنز رو دیروز فروختم ولی فهمیدم این فرد حقیقی بیشتر سهم رو امروز خریده! علتش چی میتونه باشه؟نمیتونه صبر کنه بعدا با قیمت بهتر بخره؟
کلا نظرتون رو درباره منگنز تو این قیمت ها میخواستم..

محسن نظري
2011/09/04, 07:45
اقای نظری منگنز رو دیروز فروختم ولی فهمیدم این فرد حقیقی بیشتر سهم رو امروز خریده! علتش چی میتونه باشه؟نمیتونه صبر کنه بعدا با قیمت بهتر بخره؟
کلا نظرتون رو درباره منگنز تو این قیمت ها میخواستم..
دوست عزيز خريد سهامدار حقيقي تو اين قيمتهاي ميتونه دلايل زيادي داشته باشه يا با ديد بلند مدت يا خبري داره يا دلايل مختلف....
به نظر بنده قيمت كمنگنز كمي تنشد شده و تقريبا داره به پايان راه خودش ميرسه

analiya
2011/09/04, 09:28
این روز ها شنیده می شود که فولاد مبارکه و فولاد خوزستان با افزایش قابل توجه تولید مواجه شده اند . به نظر میرسد که هر دو نماد در قیمت های فعلی و کمی کمتر هم برای بازه زمانی کوتاه مدت و هم میان مدت مناسب باشند . در بازار شایعه احتمال اعلام سود ۴۵۰ ریالی برای فولاد و همچنین شایعه سود ۸۵۰ ریالی برای فولاد خوزستان به گوش می رسد که می تواندبرای سهارداران بازار جالب توجه باشد
دیروز در مورد توسعه صنایع بهشهر اطلاع رسانی شد در حالی که هنوز اطلاعیه های شفاف سازی که با سرعت برای سایر نمادها روی سایت قرارمی گرفت برای این سهم اعلام نشده است . شایعه فروش دو مجموعه اقتصاد نوین و بهپاک دراین سهم شنیده می شود و امروز مشمول گره خواهد شد . به نظر میرسد که امروز سهم در محدوده قیمتی ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ ریال متعادل شود . خرید در چنین قیمت هایی تنها با دید میان مدت منطقی است و سهم باید فرصت اصلاح پیدا کند .

محسن نظري
2011/09/04, 10:14
امروز كمي خبهمن با ديد بلند مدت خريدم اين خبهمن با ديد بلند مدت بازدهي خوبي داره از پول نگه داشتن تو بانك و اين چيزا خيلي بهتره

arashvet
2011/09/04, 10:19
به به آقای نظری خوش اومدی از صبح معاملات بدون حضور شما اصلا لطفی نداشت

PASHA
2011/09/04, 10:25
آقای استادنظری تبریک می گویم شیران هم صف خرید شد=D> ومن شاگرد خوبی نبودم و یادم رفت وتنبلی کردم و جاماندم :-w:(

MASOUD
2011/09/04, 10:26
عرض سلام و خسته نباشيد

ميخوستم مپنا رو خالي كنم و ايضأ بخشي از غدير ، لطفأ در خصوص سهام جايگزين براي كوتاه و يا ميان مدت راهنمايي فرماييد. سپاسگذارم.

ناهید
2011/09/04, 10:26
امروز كمي خبهمن با ديد بلند مدت خريدم اين خبهمن با ديد بلند مدت بازدهي خوبي داره از پول نگه داشتن تو بانك و اين چيزا خيلي بهتره
محسن جان منم امروز يك مقدار خريدم گويا صندوق نفت و بچه هاي گروه بهمن در حال خريد هستند

محسن نظري
2011/09/04, 10:27
به به آقای نظری خوش اومدی از صبح معاملات بدون حضور شما اصلا لطفی نداشت
خواهش ميكنم دوست عزيز شرمنده ميكنيد:">

arashvet
2011/09/04, 10:29
چه جوریاست سنگ آهنی ها یا صف خرید دارند یا مثبت معامله می شوند ولی فولادیها دارن منفی می شوند و ملت هم سهمشون رو که در مثبت نفروختند در منفی تقدیم حقوقی ها می کنند:-?

محسن نظري
2011/09/04, 10:30
آقای استادنظری تبریک می گویم شیران هم صف خرید شد=D> ومن شاگرد خوبی نبودم و یادم رفت وتنبلی کردم و جاماندم :-w:(
دوست عزيز تبريك ميگم ما خودمان هم جامانديم البته اهداف شيران خيلي بالاست فكر ميكنم يك بازه 6-9 ماهه 50-100 درصد بازدهي بدهد مبارك دوستاني كه خريدند

محسن نظري
2011/09/04, 10:33
عرض سلام و خسته نباشيد

ميخوستم مپنا رو خالي كنم و ايضأ بخشي از غدير ، لطفأ در خصوص سهام جايگزين براي كوتاه و يا ميان مدت راهنمايي فرماييد. سپاسگذارم.
با تعويض مپنا در مقطع فعلي موافقم غدير را سعي كنيد سطوح قيمتي 420 خالي كنيد

frouzan
2011/09/04, 10:34
استاد در فن آوا چه خبر است ؟؟ ممكن است راهنمايي بفرماييد؟:(

محسن نظري
2011/09/04, 10:35
محسن جان منم امروز يك مقدار خريدم گويا صندوق نفت و بچه هاي گروه بهمن در حال خريد هستند
ناهيد جان بنده با ديد بلند مدت نقدينگيم را تماما خبهمن خواهم خريد به نظرم بازدهي بسيار خوبي با ديد بلند مدت (شخصا فكر ميكنم 9 ماهه) نصيبم شوم
درباره حقوقي ها با شما موافقم نظرشان بر ارزندگي خبهمن بسيار مثبت است بچه هاي خود شركت هم همچنين

محسن نظري
2011/09/04, 10:37
اما درباره فولاد بورس كالا امروز رمقي نداشت خب حق هم داره بيلت 700 دلاري شده 635 دلار اما بنده وقوع اين اتفاق احتمالش خيلي بالاست كه فردا قيمت بيلت با رشد همراه بشه عرضه هاي فولاد مباركه نيز افزايش نرخ بگيره و فولاد يك 4 درصد مثبت شيرين بدهد پس تو اين قيمتها اگر نقدينگي داشتم فولاد ميخريدم فكر ميكنم هم كوتاه مدت يك نوسان 5-10 درصدي بدهد هم ميان مدت يك بازدهي 20-30 درصدي

mir48
2011/09/04, 10:48
سلام جناب پناهی
اگه ممکنه تحلیلی از وپارس ارائه بدین.
آخه دو روزه خوب مثبت میخوره.
با تشکر

سید
2011/09/04, 10:48
اقای نظری مفی فولاد بخرم؟
باتشکر

ناهید
2011/09/04, 10:56
طبق توافقي كه نقريبا" يكماه پيش صنايع داشته فولاد 20 درصد تا پايان سال اجازه افزايش قيمت داشته كه تا الان حدود 9 درصد افزايش داده
تفاوت ورق گرم در بازار 200 تومان هست بنابراين خريد فولاد مباركه با ارزش بايد باشد

Moradad
2011/09/04, 11:21
استاد نظری امروز در 295 فولاژ اضافه شد ، هستیم در خدمت شما ..

محسن نظري
2011/09/04, 11:42
استاد در فن آوا چه خبر است ؟؟ ممكن است راهنمايي بفرماييد؟:(
فن اوا دوستعزيز يك قرار گرفته براي تامين اگر اشتباه نكنم تلفن و خدمات اينترنتي در روستاها شايعه كردن از اين قرارداد تعديل خوبي داره از طرف ديگه يك حقوقي سرشناس هم در حال جمع كردن سهمه( من شنيدم تدبير) البته امروز شركت شفاف سازي هم كرد ولي فياده ندشات به نظر بنده تا 200 خواهد رفت

SSAALLEEHH
2011/09/04, 12:05
محسن جان امروز فولاز برداشتم
نظرتون هنوز روی خبهمن مثبته؟برای ورود؟

فرزاد
2011/09/04, 12:07
جناب نظری باین فاذر چکار باید کرد .خرید :-/2876 )

peendar
2011/09/04, 12:09
سلام و وقت بخیر آقای نظری
در خصوص سهام شرکت فرا بورس که 4شنبه نمادش باز میشه نظرتون چیه تو چه قیمتهایی باز میشه و اینکه زمان گشایش بفروشم یا توصیه به نگهداری می کنید
ممنون

محسن نظري
2011/09/04, 12:11
http://boursiha.blogfa.com/ وبلاگ فوق هم براي دوستان خوبي است كه ميتونه مفيد باشه سر زدن به اين وبلاگ خالي از لطف نيست

SSAALLEEHH
2011/09/04, 12:33

؟؟

arashvet
2011/09/04, 13:17
سلام جناب نظری،خبر جدیدی از پست بانک ندارید و اینکه حدودا مجمع وپست کی خواهد بود
و به نظر شما شرکت فرا بورس با چه قیمتی در زمان بازگشایی ارزش خرید را دارد؟
با تشکر

nazanin
2011/09/04, 13:35
باسلام خدمت جناب پناهی ونظری عزیز ،باتوجه به تجربه بالای شما دوستان آیا صدرا توان عبوراز این مقاومت تاریخی خودشوداره ؟ودوم اینکه چرافولاژ تکون نمیخوره بااین قیمتهای جهانی مثل فولاد وفولای باتشکر

golden leopard
2011/09/04, 14:34
نادري جان كدام نوسان؟؟؟
كدام پتانسيل نادري جان بنده حداقل خودم را گول نميزنم خودت هم ميدوني تو مجمع هم ديدي مديران وساخت چه كلاش هايي هستند درست است مالك ونوين هستند ولي يك نيم نگاه كوچك به روند هزينه هاي مالي در ثنوسا داشته باش يك نيم نگاه كوچك هم به روند سودسازي اين شركتها داشته باش كه چطور همه ساله سودشان در حال كاهش ميباشد بعد اگر قانع نشدي مخلصتم هستمبا سلام به استاد نظری عزیز.بنده بسیار خوشحالم که توانستم در این سایت وزین عضو شوم.در ضمن کلاس اولی هم هستم الان چند روزی است که دارم کل صفحات تاپیک شما را مطالعه میکنم.تا به اینجا رسیدم .می خواستم بدونم وساخت یا همان ساختمان ایران ارزش بنیادی آنچنانی گویا ندارد و جمعی سفته باز دارند نوسازی ساختمان و ساختمان ایران را بالا می برند..من مقداری از این سهم نمیدونم یکی از دوستان توصیه کرد خریدم با توجه به نظر شما که این سهم ارزش بنیادی آنچنانی ندارد به نظر شما فردا رد کنم بره؟؟؟تا از شرش خلاص شوم navسهم حدود 230 تومان است تو هییت مدیره عنوان شده.هر سال هم سودش کمتر و کمتر میشود به نظر شما احتمال ندارد این سهم ورشکست بشود.ممنون میشم تا نظرات وزین شما را جویا شوم.امیدوارم اولین پست بنده در این تاپیک کمکی کند به اعتلای سودآوری بنده

analiya
2011/09/04, 14:41
برخی سیاست های جدید ارزی آلارم های مشخصی را به بازار اعلام می کنند . شنیده شده بانک مرکزی در پی اختلاف مجدد نرخ ارز بازار و آزاد اقدام به افزایش پایه نرخ ارز در بازار رسمی خواهد کرد . این شایعه در صورت صحت می تواند باردیگر شرکت های صادر کننده را تحت تاثیر قرار دهد و یک نوسان مقطعی را در بازار فعلی برای انها رقم بزند . باید دید این خبر تا چه اندازه صحت داشته و چه عملکری را رقم می زند .

golden leopard
2011/09/04, 14:54
با سلام به آقای نظری کبیر.اگر ممکن است برایتان یک سهم معرفی کنید بنیادی قوی باشد تا پس از خلاص شدن از شر این سرمایه گذاری ساختمان ایران که جزءضرر برای ما هیچی نداشته مطابق با بیانات شما خریداری کنم تا برای گارانتی سهامم مطابق استانداردهای شما عمل کرده باشم.ممنون از لطف شما استاد بزرگ تحلیل فاندامنتال ایران.درود بر شما

نادری
2011/09/04, 15:15
golden leopard عزیز خودت می دونی خرید و فروش با هر کسی است.البته ببخشید از آقای نظری که بنده مداخله کردم.

محسن نظري
2011/09/04, 15:32
مبارك باشه دوست عزيز
خبهمن بله نظر بنده مثبته البته خود بنده با ديد بلند مدت سهم را خريداري ميكنم

محسن نظري
2011/09/04, 15:34
سلام و وقت بخیر آقای نظری
در خصوص سهام شرکت فرا بورس که 4شنبه نمادش باز میشه نظرتون چیه تو چه قیمتهایی باز میشه و اینکه زمان گشایش بفروشم یا توصیه به نگهداری می کنید
ممنون
دوست عزيز سهام فرابورس يكي از سهام پر بازده و اينده دار با ديد بلند مدت است بازار رو به گسترش فرابورس غير قابل مثال ميباشد خريد سهم در روز بازگشايي با ديد بلند مدت گزينه بسيار مناسبي ميباشد

golden leopard
2011/09/04, 15:36
golden leopard عزیز خودت می دونی خرید و فروش با هر کسی است.البته ببخشید از آقای نظری که بنده مداخله کردم.در ضمن آای نادری شما نظرتان در مورد وساخت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محسن نظري
2011/09/04, 15:38
سلام جناب نظری،خبر جدیدی از پست بانک ندارید و اینکه حدودا مجمع وپست کی خواهد بود
و به نظر شما شرکت فرا بورس با چه قیمتی در زمان بازگشایی ارزش خرید را دارد؟
با تشکر
پست بانك نه دوست عزيز خبر جديدي نيست فقط از يكي از دوستان شنيدم شايد قصد فروش سهامش را در بانك دي داشته باشد
فرابورس را بنده يكي از بهترين گزينه ها با ديد بلند مدت ميدانم قيمت بازگشايش را راستش كار نكردم اما با توجه به ارزندگي و روند رو به رشد و تعديل عايدي و سرمايه كمي كه دارد به نظرم قيمتهاي بالايي بخورد

نادری
2011/09/04, 15:42
در ضمن آای نادری شما نظرتان در مورد وساخت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نظر بنده هم مطابق با نظر محسن خان نظری است.

محسن نظري
با سلام به استاد نظری عزیز.بنده بسیار خوشحالم که توانستم در این سایت وزین عضو شوم.در ضمن کلاس اولی هم هستم الان چند روزی است که دارم کل صفحات تاپیک شما را مطالعه میکنم.تا به اینجا رسیدم .می خواستم بدونم وساخت یا همان ساختمان ایران ارزش بنیادی آنچنانی گویا ندارد و جمعی سفته باز دارند نوسازی ساختمان و ساختمان ایران را بالا می برند..من مقداری از این سهم نمیدونم یکی از دوستان توصیه کرد خریدم با توجه به نظر شما که این سهم ارزش بنیادی آنچنانی ندارد به نظر شما فردا رد کنم بره؟؟؟تا از شرش خلاص شوم navسهم حدود 230 تومان است تو هییت مدیره عنوان شده.هر سال هم سودش کمتر و کمتر میشود به نظر شما احتمال ندارد این سهم ورشکست بشود.ممنون میشم تا نظرات وزین شما را جویا شوم.امیدوارم اولین پست بنده در این تاپیک کمکی کند به اعتلای سودآوری بنده
با سلام خدمت شما دوست عزيز و ضمن خوشامدگويي
همانطور كه ميدانيد نظر بنده بر روي وساخت به هيچ وجه مساعد نيست و اين رشد قيمتي را غير منطقي ميدانم وساخت در مقابل سهامي همچون ثاخت و ثشاهد اصلا وضعيت بنيادي خوبي ندارد همه جا صحبت ونوين ساخت است يكي پيدا نميشود بگويد اين همه سال هر ساله سود ونوين دارد بالا ميرود صرف چه ميشود؟ يه كلام صرف هزينه هاي مالي سر سام اور اين گروه اين همه پروژه و وعده وعيد چه شد هيچي سر هوا تمامي پروژه ها نيمه كاره چرا چون مديريت ضعيف است همانطور كه خودتان هم گفتيد همه ساله شاهد كاهش سوداوري وساخت و ثنوسا هستيم اگر بازار مسكن مشكل دارد چرا اين مشكل براي ثاخت و و شركتهاي تابعش نيست؟
در كل نظر بنده مبني بر خروج از سهم در قيمتهاي حوالي 170-180 است خود بنده اگر سهامدار بودم به محض ريختن صف خريد سهم را ميفروختم و خارج ميشدم

Moradad
ببخشید آقای نظری
دوستان هم زیاد پرسیدند ، در مورد بیمه دی به نظر سفته بازی است یا واقعا هنوز جای رشد دارد و منتظر اعلام قراردادهای جدیدش باشیم.
همانطور که میدانید هنوز آمار قرارداد 140 میلیاردی با بنیاد را اعلام نکرده است
با تشکر

محسن نظري
2011/09/04, 15:44
با سلام به آقای نظری کبیر.اگر ممکن است برایتان یک سهم معرفی کنید بنیادی قوی باشد تا پس از خلاص شدن از شر این سرمایه گذاری ساختمان ایران که جزءضرر برای ما هیچی نداشته مطابق با بیانات شما خریداری کنم تا برای گارانتی سهامم مطابق استانداردهای شما عمل کرده باشم.ممنون از لطف شما استاد بزرگ تحلیل فاندامنتال ایران.درود بر شما
دوست عزيز ما نه كبير هستيم نه چيز ديگري شرمنده نكنيد وظيفه ما خدمت رساني به شما عزيزان است كه اميدواريم بتوانيم صادقانه در اين راه گام برداريم

محسن نظري
2011/09/04, 15:45
golden leopard عزیز خودت می دونی خرید و فروش با هر کسی است.البته ببخشید از آقای نظری که بنده مداخله کردم.
به به دكتر عزيز
نادري جان تا كجا با وساخت ميموني؟

محسن نظري
2011/09/04, 15:46
اقای نظری مفی فولاد بخرم؟
باتشکر
بله دوست عزيز گفتم كه منفي فولاد گزينه مناسبي هم با ديد كوتاه مدت است هم ميان مدت

golden leopard
2011/09/04, 15:47
با سلام خدمت شما دوست عزيز و ضمن خوشامدگويي
همانطور كه ميدانيد نظر بنده بر روي وساخت به هيچ وجه مساعد نيست و اين رشد قيمتي را غير منطقي ميدانم وساخت در مقابل سهامي همچون ثاخت و ثشاهد اصلا وضعيت بنيادي خوبي ندارد همه جا صحبت ونوين ساخت است يكي پيدا نميشود بگويد اين همه سال هر ساله سود ونوين دارد بالا ميرود صرف چه ميشود؟ يه كلام صرف هزينه هاي مالي سر سام اور اين گروه اين همه پروژه و وعده وعيد چه شد هيچي سر هوا تمامي پروژه ها نيمه كاره چرا چون مديريت ضعيف است همانطور كه خودتان هم گفتيد همه ساله شاهد كاهش سوداوري وساخت و ثنوسا هستيم اگر بازار مسكن مشكل دارد چرا اين مشكل براي ثاخت و و شركتهاي تابعش نيست؟
در كل نظر بنده مبني بر خروج از سهم در قيمتهاي حوالي 170-180 است خود بنده اگر سهامدار بودم به محض ريختن صف خريد سهم را ميفروختم و خارج ميشدم
ممنون از لطف شما استاد نیک سرشت.پس بنده در اولین فرصت عطای این سهم را به لقایش می بخشم.در ضمن استاد نظر شما در مورد سرمایه گذاری صنعت و معدن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نادری
2011/09/04, 15:58
بله دوست عزيز گفتم كه منفي فولاد گزينه مناسبي هم با ديد كوتاه مدت است هم ميان مدت
با سلام خدمت محسن خان نظری عزیز دل برادر.محسن جان متاسفانه ثنوسا رو دوهفته پیش خالی کردم رو 143 تومان حدود 300هزارتا بود ووساخت خریدم وساخت را هم هفته پیش خالی کردم که کلا شد سهمی 150 تومان قیمت فروشم.الان هم وصنعت خریدم نمی دونم چی شد که یک دفعه سهم از 143تومان پرواز کردتا 181 تومان الان.الان 400هزارتا وصنعت 115 تومانی دارم .نمی دونم کی این وصنعت می خواهد رشد کند؟آیا خبری ازش داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟یادم است یک زمانی وارد شده بودی و برای پرتفو هایت خریده بودی.به نظرت کی سهم راه می افته؟چرا داره در جا میزنه؟؟؟کی داره رنج منفی می کشه؟؟؟؟؟؟

fm2006
2011/09/04, 16:06
دوست عزيز تبريك ميگم ما خودمان هم جامانديم البته اهداف شيران خيلي بالاست فكر ميكنم يك بازه 6-9 ماهه 50-100 درصد بازدهي بدهد مبارك دوستاني كه خريدند

جناب نظری خسته نباشید . با توجه به روند شیران روند واتی را چطور میبینید . فکر میکنم در پرتفوی واتی بخش زیادی شیران هست البته الان نگاه نکردم از روی حافظه میگم . یک بررسی بفرمایید خالی از لطف نیست .

bluetooth
2011/09/04, 16:51
نظر بنده هم مطابق با نظر محسن خان نظری است.

آقای نادری سلام
اتفاقی افتاده که نظرتون با نظرات 2هفته پیش توی تالار بورس عوض شده؟؟؟

محسن نظري
2011/09/04, 16:55
دوستان عزيز خبر خوش افزايش 5 درصدي نرخ ورق تاييد شد عرضه ورق هم افتاده تو فولاد خبرهاي مثبت زياده سهام فولاديتونو از دست ندين ما امروز با معاون اقتصادي و مالي فولاد مصاحبه كرديم منفي ها فرصت خريده ببينيد كي گفتم نشه پست بانك 530 توماني...

mohseni1353
2011/09/04, 17:14
استاد نظری خدا قوت عنایت بفرمایید خرید گل گهر را با توجه به افزایش نرخ ورق مناسب میدانید یا نه با سپاس

نادری
2011/09/04, 17:16
آقای نادری سلام
اتفاقی افتاده که نظرتون با نظرات 2هفته پیش توی تالار بورس عوض شده؟؟؟
نه بابا عوض نشده ولی کلا زده شده ام از این سهام ای کاش که یکم دیرتر فقط می فروختم و این گین رو که داره میده رو میگرفتم چون خیلی براش زحمت کشیدم.تازه داره خبرهای خوب از راه میرسه.در این سهم دچار یاس فلسفی شدم واگر نه که واله چی بگم...

بابک پناهی
2011/09/04, 17:27
باسلام خدمت جناب پناهی ونظری عزیز ،باتوجه به تجربه بالای شما دوستان آیا صدرا توان عبوراز این مقاومت تاریخی خودشوداره ؟ودوم اینکه چرافولاژ تکون نمیخوره بااین قیمتهای جهانی مثل فولاد وفولای باتشکر

سلام

مهمترین مقاومت صدرا محدوده 258 هست باید دید با این سطح چکار خواهد کرد ولی از دید خطی روند نزولیشو شکسته! ;)

خطی:
http://forums.boursy.com/imported/2011/09/4.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

لگاریتمی:
http://forums.boursy.com/imported/2011/09/5.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

و اما در مورد فولاژ...فولاژ روند منفی خودشو شکونده و شما مطمئن باشید گین بسیار مناسبی از این سهم خواهید گرفت فقط عجله نکنید!ما هم امروز گرفتیم

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/6.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

حبیب
2011/09/04, 17:31
جناب نظری نظرتان رو ثباغ را هم بفرمایید به نظرم با احتساب سود مجمع سهم با پی ای 2.5 گزینه خوبی برای حقوقی باشه

behnam
2011/09/04, 18:05
بابک جان سلام
با صدرای 400 تومانی در یک بازه 3-2 ماهه موافقی ؟;)
البته به شرط تثبیت بالای 260-255

بابک پناهی
2011/09/04, 18:19
بابک جان سلام
با صدرای 400 تومانی در یک بازه 3-2 ماهه موافقی ؟;)
البته به شرط تثبیت بالای 260-255

سلام بهنام جان

آره موافقم به شرطیکه از شر 258 خلاص بشه اونموقع هرکی صدرا بخره قول میدم ببره

بابک پناهی
2011/09/04, 18:23
سلام

مهمترین مقاومت صدرا محدوده 258 هست باید دید با این سطح چکار خواهد کرد ولی از دید خطی روند نزولیشو شکسته! ;)

خطی:

لگاریتمی:

و اما در مورد فولاژ...فولاژ روند منفی خودشو شکونده و شما مطمئن باشید گین بسیار مناسبی از این سهم خواهید گرفت فقط عجله نکنید!ما هم امروز گرفتیم

اینم نمودار فولاد مبارکه :

فولادیام اصلا نگران سهامشون نباشن چون هدف اولش محدوده 430 تومنه البته با زمان فرق میکنه یعنی هرچی زمان بیشتری بالا پائین بشه از اونور تارگتش میره بالا و احتمال هم میدم که بتونه از سقف کانالم بزنه بیرون

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/7.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

احد
2011/09/04, 18:35
با سلام خدمت تمامي دوستان سايت بورسي علي الخصوص دوست عزيزم جناب آقاي محسن نظري
آقاي نظري با تشكر ويژه از جنابعالي بابت برطرف كردن مشكل اينجانب در خصوص فعال سازي آي دي .

arashvet
2011/09/04, 19:38
دوستان عزيز خبر خوش افزايش 5 درصدي نرخ ورق تاييد شد عرضه ورق هم افتاده تو فولاد خبرهاي مثبت زياده سهام فولاديتونو از دست ندين ما امروز با معاون اقتصادي و مالي فولاد مصاحبه كرديم منفي ها فرصت خريده ببينيد كي گفتم نشه پست بانك 530 توماني...
مرسی محسن جان مثل همیشه قاصد خوش خبری، من یکی که این چند وقته از پست بانک معرفی شده توسط جنابعالی سود خیلی خوبی کردم و بازهم با سهم خواهم بود و در فولاژ هم خدا را شکر در سودم و با این خبر خوشت دیگه>:d<

hamed89
2011/09/04, 19:39
اقای نظری نظرتون درباره کابل البرز واسه کوتاه مدت چیه؟

شركت كابل البرز از پيشبينيهاي خود فراتر رفت. به گزارش بورس و اوراق بهادار اين شركت سود هر سهم سال مالي منتهي به پايان شهريورماه 90 را مبلغ 62 ريال پيشبيني كرده كه در 9 ماه ابتداي سال 75 ريال معادل 121 درصد از پيشبيني خود را به تحقق رساند

oplus
2011/09/04, 19:45
مبارك باشه دوست عزيز
خبهمن بله نظر بنده مثبته البته خود بنده با ديد بلند مدت سهم را خريداري ميكنم
این گروه بهمن بدجوری رو اعصابه،حیف که تصمیم گرفتم تا 382 دست بهش نزنم:d

محسن نظري
2011/09/04, 20:01
ببخشید آقای نظری
دوستان هم زیاد پرسیدند ، در مورد بیمه دی به نظر سفته بازی است یا واقعا هنوز جای رشد دارد و منتظر اعلام قراردادهای جدیدش باشیم.
با تشکر
دوست عزيز قيمتها دارد سفته بازي ميشود اگر حمايت سهامدار عمده نبود اين سهم بيشتر از 240-250 قيمت نميخورد اما هم اكنون به صورت حمايتي به سمت قيمتهيا 300 در حال حركت ميباشد قرار داد با بنياد شهيد احتمال 90 درصد نهايي خواهد شد با يكي از اعضاي هيئت مديره صحبت ميكرديم تلويحا تعديل مثبت 10-20 درصدي هم تاييد كرد اما باز هم با وجود تعديل اين سهم به نسبت ساير بيمه ايها و خطرات و ريسكهاي شركتهاي بيمه اي در سال جاري قيمت بالايي گرفته است

Moradad
2011/09/04, 20:01
ببخشید آقای نظری
با تشکر

استاد با عرض پوزش این یکی از صفحه قبل جا ماند ;;)

محسن نظري
2011/09/04, 20:02
ممنون از لطف شما استاد نیک سرشت.پس بنده در اولین فرصت عطای این سهم را به لقایش می بخشم.در ضمن استاد نظر شما در مورد سرمایه گذاری صنعت و معدن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظربنده در همان قيمتهايي كه گفتم خارج شويد بهتر است
وصنعت بنياديش عاليه اما متاسفانه حامي ندارد و سهمي كه حامي نداشته باشد به قول معروف يك پايش ميلنگد اما به نظر بنده فعلا حسابي نواسني شده است خريد در سطوح قيمتي 110-112 و فروش در سطوح قيمتي 120 تومان با كمترين ريسك ممكنه

محسن نظري
2011/09/04, 20:05
با سلام خدمت محسن خان نظری عزیز دل برادر.محسن جان متاسفانه ثنوسا رو دوهفته پیش خالی کردم رو 143 تومان حدود 300هزارتا بود ووساخت خریدم وساخت را هم هفته پیش خالی کردم که کلا شد سهمی 150 تومان قیمت فروشم.الان هم وصنعت خریدم نمی دونم چی شد که یک دفعه سهم از 143تومان پرواز کردتا 181 تومان الان.الان 400هزارتا وصنعت 115 تومانی دارم .نمی دونم کی این وصنعت می خواهد رشد کند؟آیا خبری ازش داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟یادم است یک زمانی وارد شده بودی و برای پرتفو هایت خریده بودی.به نظرت کی سهم راه می افته؟چرا داره در جا میزنه؟؟؟کی داره رنج منفی می کشه؟؟؟؟؟؟
بنده هنوز نادري جان يه 200 تايي وصنعت گوشه پرتفوم دارم به نظرم تا شب مجمع هم رشد خوبي ميكنه اما متاسفانه اين سهم همه چي داره به جز يه بازيگر درست و حسابي....
قيمت سهم پايينه با 10-15 ميليون ميشه 100 هزارتاشو خريد حقيقي هم زياد داره اين ايران و فرانسه نياد پشتسش فعلا رشدي نخواهد كرد

محسن نظري
2011/09/04, 20:10
جناب نظری خسته نباشید . با توجه به روند شیران روند واتی را چطور میبینید . فکر میکنم در پرتفوی واتی بخش زیادی شیران هست البته الان نگاه نکردم از روی حافظه میگم . یک بررسی بفرمایید خالی از لطف نیست .
قطعا دوست عزيز اگر شيران رشد قيمتي خوبي را تجربه كند واتي نيز تا سطوح قيمتي 110 و در نهايت 120 تومان جاي رشد قيمتي را خواهد داشت
واتي نزديك به 34 درصد سهام شيران را در اختيار دارد

oplus
2011/09/04, 20:13
کگل و پرچم؟http://www.4shared.com/photo/59nlcgFv/kgol.html
البته با لحاظ افزایش سرمایه در نمودار
حجم معاملات داره یه تکانی می خوره

سهراب
2011/09/04, 21:08
سلام جناب نظری
خسته نباشید
بین ثاخت، ثباغ، آ.س.پ ، ثمسکن، ثنوسا کدوم تو قیمتای فعلی بهتره
انتظارتون ازش تا چنده؟

oplus
2011/09/04, 21:26
سلام و ارادت خدمت جناب پناهی،یه نگاه به ومعادن هم بکنید خالی از لطف نیست

محسن نظري
2011/09/04, 21:40
سلام

خطی:

لگاریتمی:

به به بابك پناهي هم فولاژي شد فروشندگان اين فولاد و فولاژ ميشوند مثل اون فروشندگان پست بانك 530 توماني يادتان هست ميگفتم قيافه انهايي كه حماقت كردند و پست بانك را مفت فروختند ديدن داره حالا تو فولاد و فولاژ هم قيافه كساني كه تو قيمتهاي منفي اين دو سهم را ميفروشند ان هم اكثرا با ضرر ديدن خواهد داشت تاريخ تكرار ميشود و درس ميدهد ولي غرور و حماقت باعث ميشود باز هم كارهاي اشتباه خود را تكرار كنيم و اين است سرنوشت اكثر ايرانيها تا مهر عدم پيشرفت و رفاه بر پيشنايشان بنشيند

محسن نظري
2011/09/04, 21:42
جناب نظری نظرتان رو ثباغ را هم بفرمایید به نظرم با احتساب سود مجمع سهم با پی ای 2.5 گزینه خوبی برای حقوقی باشه
به نظر بنده ثباغ اهدافش 1000-1200 تومان است و ميان مدت حداقل به 1000 خواهد رسيد

محسن نظري
2011/09/04, 21:45
استاد نظری خدا قوت عنایت بفرمایید خرید گل گهر را با توجه به افزایش نرخ ورق مناسب میدانید یا نه با سپاس
دوست عزيز كگل از ديد بنيادي عاليه تعديل داره خط 2 ميليون تني كنسانتره افتتاح شده و چندين طرح توسعه ديگر افزايش توليد به خصوص گندله و افزايش نرخ فروش هم اضافه شود كگل را كاملا صعودي نشان ميدهد

fiona
2011/09/04, 22:07
محسن جان سلام
نظرت راجبه خچرخش چيه با توجه به تعديل خوبي که داده؟

بابک پناهی
2011/09/04, 23:14
دوست عزيز قيمتها دارد سفته بازي ميشود اگر حمايت سهامدار عمده نبود اين سهم بيشتر از 240-250 قيمت نميخورد اما هم اكنون به صورت حمايتي به سمت قيمتهيا 300 در حال حركت ميباشد قرار داد با بنياد شهيد احتمال 90 درصد نهايي خواهد شد با يكي از اعضاي هيئت مديره صحبت ميكرديم تلويحا تعديل مثبت 10-20 درصدي هم تاييد كرد اما باز هم با وجود تعديل اين سهم به نسبت ساير بيمه ايها و خطرات و ريسكهاي شركتهاي بيمه اي در سال جاري قيمت بالايي گرفته است

محسن جان الگوی سرشونه هر سهمی رو پرت میکنه;)

بابک پناهی
2011/09/04, 23:16
دوست عزيز كگل از ديد بنيادي عاليه تعديل داره خط 2 ميليون تني كنسانتره افتتاح شده و چندين طرح توسعه ديگر افزايش توليد به خصوص گندله و افزايش نرخ فروش هم اضافه شود كگل را كاملا صعودي نشان ميدهد

تکنیکالشم همینطوره ;)

بابک پناهی
2011/09/04, 23:26
سلام و ارادت خدمت جناب پناهی،یه نگاه به ومعادن هم بکنید خالی از لطف نیست

سلام بر شما دوست عزیز

ومعادن هم مثل کچاد و کگل صعودیه

سلطان بورس
2011/09/05, 00:23
سلام و ارادت خدمت جناب اقای بابک پناهی
لطفا از سرمایه گذاری بوعلی از نظر eps سال مالی جدید 91 و سطح مقاومت و پیشبینی به دید کوتاه مدت لطفا تحلیل بفرمایید
با تشکر

مات
2011/09/05, 00:55
به نظر بنده ثباغ اهدافش 1000-1200 تومان است و ميان مدت حداقل به 1000 خواهد رسيد

ثباغ افزايش سرمايه داره وسهامدار عمده داره شناور سهمو مي بره بالا جهت افزايش سرمايه بازار در مورد اين سخت اشتباه ميكنه من با تارگت 1200 شما موافقم به نظرم تا 2 ماه ديگه ميبينه يعني چيزي حدود 50 درصد

soroush
2011/09/05, 01:35
سلام استادان عزیز ما همچنان با خفناور هستیم چه کنیم!؟

تحلیل تکنیکال
2011/09/05, 01:49
جناب نظری سلام
آقا امکانش هست سهم غپاک رو هم یک نگاهی کنید، در صورت امکان نظرتان را در رابطه با جابجایی این سهم با فولاژ را چگونه است؟

متشکرم

shadi
2011/09/05, 06:51

بخصوص اساتیدی که بصورت خرید گروهی معرفی کردند اگر اطلاع خاصی دارند راهنمایی فرمایند

محسن نظري
2011/09/05, 07:38
اقای نظری نظرتون درباره کابل البرز واسه کوتاه مدت چیه؟

شركت كابل البرز از پيشبينيهاي خود فراتر رفت. به گزارش بورس و اوراق بهادار اين شركت سود هر سهم سال مالي منتهي به پايان شهريورماه 90 را مبلغ 62 ريال پيشبيني كرده كه در 9 ماه ابتداي سال 75 ريال معادل 121 درصد از پيشبيني خود را به تحقق رساند
درباره كابل البرز وضعيت بنيادي چندان مناسبي ندارد گردش سهم و نقد شوندگي پاييني نيز دارد فعلا نظر مساعدي بر روي اين سهم ندارم دوست عزيزم

امیر حسینی
2011/09/05, 07:40
سلام بر شما دوست عزیز

ومعادن هم مثل کچاد و کگل صعودیه

جناب پناهی با سلام و صبح بخیر

اگر امکان داره نمودارهای کگل و کچاد رو اینجا قرار بدید همراه با تعدیل ممنون میشم.

محسن نظري
2011/09/05, 07:40
سلام جناب نظری
خسته نباشید
بین ثاخت، ثباغ، آ.س.پ ، ثمسکن، ثنوسا کدوم تو قیمتای فعلی بهتره
انتظارتون ازش تا چنده؟
دوست عزيزم بنده با ثباغ موافقترم ثاخت همم اگر 320 بشود عاليست

محسن نظري
2011/09/05, 07:42
محسن جان سلام
نظرت راجبه خچرخش چيه با توجه به تعديل خوبي که داده؟
دوست عزيزم تعديل چرخشگر غير عملياتي و بابت فروش سهام بانك پارسيان بوده اين سود غير قابل تكرار ميباشد و حتي سال اينده به دليل وجود درامد پارسيان سود شركت كاهش نيز خواهد داشت

محسن نظري
2011/09/05, 07:47
دوست عزيز بنده خودم هنوز با خفتاورم يك توصيه دارم بنده دوباري اين كار را كردم حوالي 300 سهم را بخريد حوالي 330-340 خالي كنيد و نوسانگيري نماييد خفناور با ديد ميان مدت و با فعال شدن پتانسيلهايش به بازدهي خوبي خواهد رسيد

محسن نظري
2011/09/05, 07:49
جناب نظری سلام
آقا امکانش هست سهم غپاک رو هم یک نگاهی کنید، در صورت امکان نظرتان را در رابطه با جابجایی این سهم با فولاژ را چگونه است؟

متشکرم
لبنيات پاك متاسفانه دوست عزيز گزارش 3 ماهه خوبي ارائه نكرد به نظر بنده تعويض سهم با فولاژ گزينه مناسبتري ميباشد

محسن نظري
2011/09/05, 07:57
انهايي كه باما را از ابتداي صبح رصد ميكردند صف خريد كذاي رو ديديد به نظر شما به جز جو دادن به سهم علت ديگري داشت؟

arashvet
2011/09/05, 08:08
کی اول صبح تو پست بانک سهمشو تو منفی فروخت حالا حتما می گه ای داد بی داد

peendar
2011/09/05, 08:28
سلام و صبحتون بخیر
جناب آقای نظری سرمایه گذاری غدیر مدتیه که در حال استراحته و در جا میزنه امکان رشدش در کوتاه مدت هست ؟
با تشکر

SSAALLEEHH
2011/09/05, 08:36
سلام محسن جان از بیلت خبری نگرفتی؟
:-/

محسن نظري
2011/09/05, 09:01
انهايي كه باما را از ابتداي صبح رصد ميكردند صف خريد كذاي رو ديديد به نظر شما به جز جو دادن به سهم علت ديگري داشت؟
اين از صف فروشش....

محسن نظري
2011/09/05, 09:03
سلام و صبحتون بخیر
جناب آقای نظری سرمایه گذاری غدیر مدتیه که در حال استراحته و در جا میزنه امکان رشدش در کوتاه مدت هست ؟
با تشکر
دوست عزيزم غدير فعلا سيكل نوساني را بين دوسطح 380-420 تومان در پيش گرفته به شخصه فكر نميكنم در كوتاه مدت از 420 تومان فراتر برود

SSAALLEEHH
2011/09/05, 09:05
آقا محسن مقاومت فولاژ اونم تو بازار ما عجیبه!!!!!

محسن نظري
2011/09/05, 09:06
سلام محسن جان از بیلت خبری نگرفتی؟
:-/
بيلت 615 دوست عزيز همينم باعث معاملات منفي فولاد شده البته فردا عرضه ورق فولاده مثل اينكه ميخوان افزايش نرخ 5 درصدي بدن يعني تاييد هم شده ...

محسن نظري
2011/09/05, 09:07
آقا محسن مقاومت فولاژ اونم تو بازار ما عجیبه!!!!!
دوست عزيزم فولاژ را مطمئن باشيد ميان مدت 400 هم ميبيند سهم پس از اون اصلاح قيمتي شديد به كف رسيده واقعا فروشنده بايد كمي غير متعادل باشد تو اين قيمتها اين سهم ارزشمند رابفروش

محسن نظري
2011/09/05, 09:11
اينم از نوسان فولاد باز هم هول بيفتن سهمشونو مفت بدن بره...

iq_son
2011/09/05, 09:13
سلام دوستان انگار تو غدیر خبراییه محصولات گران قیمت پتروشیمی بالاخره باید لطفشو به این سهم بکنه!
غدیر 415 تومانی
غدیر 440 تومانی
...شاید هم در بلند مدت غدیر 600 تومانی

alibaghdadi2010
2011/09/05, 09:15
آقا محسن به نظر ميرسه صدرا مقاومتاشو شكسته برا فردا بشينيم تو صف؟

بابک پناهی
2011/09/05, 09:15
جناب پناهی با سلام و صبح بخیر

اگر امکان داره نمودارهای کگل و کچاد رو اینجا قرار بدید همراه با تعدیل ممنون میشم.

سلام

متاسفانه زمان کافی برای تعدیلشون ندارم چون گرفتن دیتا و تبدیل و اعمال تعدیل برای هر سهم یه 1 ساعتی زمان میبره

SSAALLEEHH
2011/09/05, 09:31
آقا بابک و آقا محسن برای خرید چیزی مد نظرتون هست راهنمایی کنید؟

محسن نظري
2011/09/05, 09:54
آقا محسن به نظر ميرسه صدرا مقاومتاشو شكسته برا فردا بشينيم تو صف؟
خريدش يكم ريسك داره البته فكر ميكنم صدرا بره 300....

محسن نظري
2011/09/05, 09:56
آقا بابک و آقا محسن برای خرید چیزی مد نظرتون هست راهنمایی کنید؟
فعلا نه دوست عزيز ولي فولاد اگر زير 320 دادن عاليه فولاژم تو اين قيمتها با ديد ميان مدت عاليه

mmm
2011/09/05, 10:44
سلام استاد گرامی قیمت فولاد برای خرید مناسب است به نظر شما گروه تجهیزاتی ها چه طور هستند با تشکر

محسن نظري
2011/09/05, 10:46
فردا با عرضه ورق در بورس كالا تكليف فولاد وروندش مشخص ميشه...

peyman_n1357
2011/09/05, 10:48
دوست عزيزم غدير فعلا سيكل نوساني را بين دوسطح 380-420 تومان در پيش گرفته به شخصه فكر نميكنم در كوتاه مدت از 420 تومان فراتر برود

اقا محسن عزيز غدير +4 شد و 4.5 ميليون هم صف خريد داره يعني مي گين بازم از 420 بر مي گرده؟

hamid_jey
2011/09/05, 10:56
با سلام
جناب آقاي نظري
اگه امكان داره نظرتون رو در مورد مپنا و شتولي بفرماييد.
ممنون

analiya
2011/09/05, 11:04
در نماد وبشهر در حالی که خبر فروش سهام بهپاک و اقتصاد نوین هم مطرح بوده است در اطلاعیه ای پرده از فروش ۱۷% از سهام پتروشیمی ایلام خبر داده است که با توجه به رقم این فروش حدود ۱۶ ریال به سود وبشهر اضافه می شود . گفته می شود که این مجموعه بزرگ در حال ایجاد تغییراتی در پرتفوی خود است که این فروش ها در همین راستا صورت می گیرد . در مورد قیمت سهم نیز به نظر میرسد طی روز های آتی و در قیمت های نزدیک به ۲۸۰۰ ریال نیاز جدی به یک استراحت موقت خواهد داشت . دراین گروه وصنا وغبشهر گزینه های بعدی رشد قیمت جدی در بازار خواهند بود
پتروشيمي امير كبير شنیده شده است که اکثر قیمت محصولات این شرکت با رشد در بازار مواجه شده است و احتمال رشد سود این شرکت وجود دارد . خرید این سهم در قیمت های ۱۶۵۰ و ۱۷۰۰ ریال و همچنین حق تقدم آن در قیمت های ۶۵۰ ریال می تواند گزینه های جالبی برای بازه زمانی کوتاه مدت باشد .

arash
2011/09/05, 13:35
پيشنهاد افزایش نرخ سود بانکی را بهزودی به شورای پول و اعتبار ميبرم
خبرگزاری فارس: رئیس کل بانک مرکزی گفت: پیشنهاد تغییر نرخ سود بانکی بر مبنای میانگین نرخ تورم پایان شهریور سال گذشته و امسال را به زودی به شورای پول و اعتبار ارسال خواهم کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» محمود بهمنی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد تغییر نرخ سود بانکی گفت: بانک مرکزی در خواست افزایش نرخ سود را در آینده نزدیک به شورای پول و اعتبار خواهد برد که اگر مورد موافقت شورا قرار گیرد نرخها تغییر خواهد کرد.
وی افزود: طبق قانون مجلس، نرخ سود بانکی باید براساس میانگین تورم سال قبل و تورم پیش بینی شده در سال جاری تعیین شود اما نرخ سود تعیین شده برای سپردههای بانکی در سال جاری این روند را طی نکرده است.
رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: شورای پول واعتبار فکر نمیکرد نرخ تورم در سال جاری به این میزان برسد.
به گفته وی؛ زمانی که بسته سیاستی پارسال به شورا رفت نرخ تورم 12 درصد بود اما هم اکنون این نرخ به 17 درصد رسیده به همین دلیل در خردادماه پیشنهاد تغییر نرخ سود را به شورای پول واعتبار بردم اما بازهم رای نیاورد زیرا خرد جمعی فکر میکرد تورم پایین میاید اما این گونه نشد.
بهمنی یادآور شد: اکنون که نرخ تورم افزایش یافته پیشنهاد من این است که میانگین نرخ تورم پایان شهریور سال گذشته و امسال برای تعیین نرخ سود سپردههای بانکی ملاک عمل قرار گیرد که این پیشنهاد را به شورا خواهم برد.

محسن نظري
2011/09/05, 14:01
سلام استاد گرامی قیمت فولاد برای خرید مناسب است به نظر شما گروه تجهیزاتی ها چه طور هستند با تشکر
دوستان اگر قصد خريد دارند اين چند روزه فرصت مناسبي بود به خصوص در قيمتهاي منفي فردا هم گفتم فولاد يا رومي رومي خواهد شد يا زنگي زنگ يا ميرود به سمت 360 يا همين 320-330 فعلا ميماند
درباره تجهيزات راستش صدرا را مطمئنم بالا ميرود اما فاراك و فاذر را كمي دو دل هستم

محسن نظري
2011/09/05, 14:03
اقا محسن عزيز غدير +4 شد و 4.5 ميليون هم صف خريد داره يعني مي گين بازم از 420 بر مي گرده؟
غدير دوست عزيز 420 را بشكند تا 440-450 ميرود اما بنده همانطور كه گفتم انتظار رشد قيمتي چنداني ندارم غدير گير بزرگي در قيمتهاي 440 دارد

محسن نظري
2011/09/05, 14:20
با سلام
جناب آقاي نظري
اگه امكان داره نظرتون رو در مورد مپنا و شتولي بفرماييد.
ممنون
درباره مپنا دوست عزيزم فعلا نظر مساعدي ندارم سهم وضعيت بنيادي عالي دارد اما حامي و حقوقي خوبي فعلا ندارد
اما شتولي نيز گزارش 3 ماهه خوبي نداد مراقب باشيد شركتهاي مصرف كننده محصولات شيميايي در خطر كاهش سوداوري قرار دارند

vaita
2011/09/05, 15:11
جناب نظری
نظرتون در مورد زامیاد با افزایش سرمایه ای که داد چیست؟
ممنون

soroush
2011/09/05, 15:24
من یه مقدار ار فاراک رو 214 دادم رفت
کاذر رو هم جناب نطری 50 درصدشو رد کردم خوبه؟
این خمحرکه و رتکو رو چه کنم؟

سپه
2011/09/05, 16:14
دوست عزيز بنده خودم هنوز با خفتاورم يك توصيه دارم بنده دوباري اين كار را كردم حوالي 300 سهم را بخريد حوالي 330-340 خالي كنيد و نوسانگيري نماييد خفناور با ديد ميان مدت و با فعال شدن پتانسيلهايش به بازدهي خوبي خواهد رسيد

سلام
سود خفنا ور رو کی میدن ؟. شماره حساب باید براشون بفرستیم؟

محسن نظري
2011/09/05, 17:40
جناب نظری
نظرتون در مورد زامیاد با افزایش سرمایه ای که داد چیست؟
ممنون
بايد ديد زامياد در چه قيمتي بازگشايي خواهد شد امانظر بنده بر خريد سهم در روز بازگشايي با ديد ميان مدت مثبت است زامياد نيز با رشد سوداوري و تعديل عايدي و بازار خوبي مواجه ميباشد

frouzan
2011/09/05, 17:41
استاد به نظر شما آيا در لكما خبري است؟ حجم معاملاتش تقريبا" بالاست و يك حقيقي دارد جمعش ميكند. دولت قرار بود يك وام خوب به كارخانجات مخابراتي ايران بدهد. آيا اطلاعي داريد.؟؟؟:-/

محسن نظري
2011/09/05, 17:43
من یه مقدار ار فاراک رو 214 دادم رفت
کاذر رو هم جناب نطری 50 درصدشو رد کردم خوبه؟
این خمحرکه و رتکو رو چه کنم؟
رتكو را بنده باشم تعويض ميكنم خمحركه هم كم كم در سطوح قيمتي 180 تومان تعويض نماييد
اما توصيه ميكنم در روند صعودي بازار جا نمانيد سريعا سهم جايگزين فروش خود كنيد

محسن نظري
2011/09/05, 17:57
سلام
سود خفنا ور رو کی میدن ؟. شماره حساب باید براشون بفرستیم؟
سود خفناور را از اواخر دي ماه پرداخت ميكنند بله براي دريافت بايد شماره حساب اعلام نماييد