PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43

محسن نظري
2011/10/05, 22:34
سلام و تبریک به نیت خیرتون.
اگه قضیه فقط کمک به همون شخص باشه که فکر کنم درست کردن حساب یارانه هاشون نصف راه باشه. ولی اگه قضیه خیلی بزرگتر ودامنه دارتره که یکبار تو تایپک برای انان که دوستشون دارید عنوان شد اگه اساتید هم همکاری کنند یه صندوق درست بشه و توسط اساتید سبد گردانی بشه و سود حاصل ماهیانه صرف خیر بشه دوستان هم اصل پولشون رو بتونند بگیرند بعد از یکسال تا صندوق سالیانه بتونه برنامه ریزی کنه. ...
دوست عزيز قصد كلي ما اينكه كه همه دوستان جمع شوند هر كسي در حد وسع خودش يكي 5 تومن يكي 10 تومن يكي 20 تومن هر كسي هر چي ميتونه به صورت ماهيانه بده تو يه جساب جمع بشه اينطور موقعيتها پيش مياد و يا كسي در اطرافش اينطور موقعيتها رو ميبينه سريعا وارد عمل بشيم اون موقع 5 تومن 10 تومانهاي ناقابل ما ميتونه مسير يه زندگي رو مهمتر از اون دل 4 تا بچه معصوم بي گناه رو شاد كنه و زندگيشون رو عوض كنه شادي تو اين عمله خيره كه خدا شاهده تو 100 بار حج رفتن نيست تو هزار بار سود كردن تو اين بازار نيست....

عبدالله محمدی
2011/10/05, 22:45
سلام و تبریک به نیت خیرتون.
اگه قضیه فقط کمک به همون شخص باشه که فکر کنم درست کردن حساب یارانه هاشون نصف راه باشه. ولی اگه قضیه خیلی بزرگتر ودامنه دارتره که یکبار تو تایپک برای انان که دوستشون دارید عنوان شد اگه اساتید هم همکاری کنند یه صندوق درست بشه و توسط اساتید سبد گردانی بشه و سود حاصل ماهیانه صرف خیر بشه دوستان هم اصل پولشون رو بتونند بگیرند بعد از یکسال تا صندوق سالیانه بتونه برنامه ریزی کنه. ...
سلام ما نیز در خدمتیم
هم کمک ماهانه هم کمک مالی برای ایجادصندوق
محسن جان ومهراز عزیز پیشنهادهای بسیار خوبی هست امیدوارم به یک فرهنگ عمومی درجامعه تبدیل بشه

مهراز
2011/10/05, 22:51
دوست عزيز قصد كلي ما اينكه كه همه دوستان جمع شوند هر كسي در حد وسع خودش يكي 5 تومن يكي 10 تومن يكي 20 تومن هر كسي هر چي ميتونه به صورت ماهيانه بده تو يه جساب جمع بشه اينطور موقعيتها پيش مياد و يا كسي در اطرافش اينطور موقعيتها رو ميبينه سريعا وارد عمل بشيم اون موقع 5 تومن 10 تومانهاي ناقابل ما ميتونه مسير يه زندگي رو مهمتر از اون دل 4 تا بچه معصوم بي گناه رو شاد كنه و زندگيشون رو عوض كنه شادي تو اين عمله خيره كه خدا شاهده تو 100 بار حج رفتن نيست تو هزار بار سود كردن تو اين بازار نيست....
این صندوقی که من در نظرمه یه چیزی مشه شبیه وقف که اصل سرمایه هزینه نمیشه بلکه در امدهاش هزینه میشه و هر روز میشه قویتر بشه. در کنارش اون 10 -20 تومن ماهانه هم میتونه کمک حال هزینه های ماهانه بشه. تجربه جمع اوری ماهانه که خود من داشتم اینه که نمیتونید برنامه ریزی بکنید چون در امد هر ماه متغیره و افرادی که احساسی تعهدی دادند بعد از مدتی سرد میشن.

محسن نظري
2011/10/05, 23:01
این صندوقی که من در نظرمه یه چیزی مشه شبیه وقف که اصل سرمایه هزینه نمیشه بلکه در امدهاش هزینه میشه و هر روز میشه قویتر بشه. در کنارش اون 10 -20 تومن ماهانه هم میتونه کمک حال هزینه های ماهانه بشه. تجربه جمع اوری ماهانه که خود من داشتم اینه که نمیتونید برنامه ریزی بکنید چون در امد هر ماه متغیره و افرادی که احساسی تعهدی دادند بعد از مدتی سرد میشن.
دوست عزيز در حالتي كه شما ميگوييد به حداقل سرمايه چند ميليوني احتياج است و اين مستلزم اين است كه دوستان رقم قابل توجهي بگذارند ما اول نميخواهيم به كسي فشار بيايد دوم ميخواهيم همه شركت داشته باشند
درباره هزينه ها با توجه به موجودي صندوق هزينه و كمك خواهد شد و بنده فكر نميكنم چند هزار تومان براي دوستاني كه در بورس فعال هستند تعهدي ايجاد نمايد
براي مثال در مواردي كه مطرح شده ميتوان حداقل با موجودي صندوق نيازهاي اوليه يك خانواده را برطرف ساخت حتي صندوق به جايي برسد كه با خريد يك اتومبيل براي يك فرد نيازمند شغلي دست و پا كرد و موارد بسياري كه خود دوستان در اطرافشان مشاهده ميكنند كه شايد زندگي يك نفر يا يك خانواده با همين مبلغهاي ناچيز ما كه جمع شده و مبلغ قابل توجهي ميشود 180 درجه تغيير كند

مهراز
2011/10/05, 23:16
دوست عزيز در حالتي كه شما ميگوييد به حداقل سرمايه چند ميليوني احتياج است و اين مستلزم اين است كه دوستان رقم قابل توجهي بگذارند ما اول نميخواهيم به كسي فشار بيايد دوم ميخواهيم همه شركت داشته باشند
درباره هزينه ها با توجه به موجودي صندوق هزينه و كمك خواهد شد و بنده فكر نميكنم چند هزار تومان براي دوستاني كه در بورس فعال هستند تعهدي ايجاد نمايد
براي مثال در مواردي كه مطرح شده ميتوان حداقل با موجودي صندوق نيازهاي اوليه يك خانواده را برطرف ساخت حتي صندوق به جايي برسد كه با خريد يك اتومبيل براي يك فرد نيازمند شغلي دست و پا كرد و موارد بسياري كه خود دوستان در اطرافشان مشاهده ميكنند كه شايد زندگي يك نفر يا يك خانواده با همين مبلغهاي ناچيز ما كه جمع شده و مبلغ قابل توجهي ميشود 180 درجه تغيير كند
محسن جان بنده پیشنهادی که دادم بر اساس اینه که یکبار موضوع رو تجربه کرم . یکی از اقوام نزدیک در اطراف مشهد به کسانی کمک میکرد فقط برای گرفتن هزینه خرید نان خالی ماهی 5000 تومان مشکل داشتند. بنده سعی کردم علاوه بر اینکه خودم کمک می کنم از طریق دوستان حرکت رو دائمی و منسجم کنم.ماهی 10000 تومان برای دوستانم و همکاران عددی نبود ولی فقط ماههای اول ذوق و شوق کمک بود نشون به اون نشون که نیمه شعبان 15 زوج رو کمک کردند به خانه بخت برند با کمترین هزینه ولی من یک 10000 تومن هم از کسانی که داغ داغ بودند در اوایل کار . ندیدم. باز هم هر جور که صلاح می دانید بنده هم کنار شما هستم.

(حجت)
2011/10/05, 23:20
دوستان، تاپیکی با موضوع همیاری ایجاد شده، نظرات رو اونجا درج بفرمایید تا تاپیک از موضوع خودش خارج نشه، از آقا محسن هم خواهش میکنم، پاسخها رو در صورت امکان اونجا جواب بدن. ممنون.

golden leopard
2011/10/05, 23:45
بنده هنوز هم ميگويم وساخت و ثنوسا و حتي ونوين تنها و تنها به دليل حركتهاي خاص با روند صعودي مواجه شدند و علت بنيادي نداشته است
خيز بنده فعالان بر روي اين سهمها را نميشناسمممنون از لطف شما استاد عزیز.دقیقا با شما موافقم.سهمی که بنیادی ضعیف دارد این گونه عمل میکند.حالا باید منتظر سقوط آزاد این دو سهم باشیم.در ونوین سوءاستفاده های میلیاردی شده که در آینده صدایش در می آید.برادرم معاون یکی از شعب این بانک است تعریف میکرد که وامهای میلیاردی به اطرافیان بدون وثیقه دارند پرداخت میکنند.و می گفت به زودی ثنوسا و وساخت منحل میشوند.مرحبا به پیشبینی شما محسن خان عزیز.وساخت بد است ثنوسا ازون بدتر و ونوین از هردوی آنها بدتر است.ممنون از راهنمایی شما استاد برجسته تکنیکال ایران

golden leopard
2011/10/06, 00:01
بله دوست عزيز بنده احتمال ميدهم در بازه كوتاه مدت با نوسانات و رشد معکوسی مواجه شود اما وضعيت بنيادي شركت هم به هيچ وجه مناسب نميباشد وتوس برج اي تي كه پروژه اي بزرگ و چشمگيري برايش بود را در قالب شركت سومي دراورد و سهام شركت سوم را تيكه تيكه واگذار كرد براي همين هم با افت قيمتي شديدي مواجه شد فعلا وضعيت بنيادي شركت چندان مناسب نميباشدبا سلام به آقا محسن عزیز.استاد ارجمند با این اوصاف باید منتظر افول وتوس هم باشیم .میگویند زمین های زکریا رو دولت دست روش گذاشته و در شرف بازپس گیری آن از وتوس است.به زودی گزارش شرکت میاد که در آن تعدیل منفی قابل تاملی را در نظر گرفته.مطابق پیشبینی محسن خان نظری استاد برجسته فاندامنتال ایران این سهم هم محکوم به افول است پس فعلا از این گروه ساختمان باید خروج کنیم و دنبال سهام با فاندای قوی باشیم منجمله بکام سهم گروه محسن خان نظری انشاله به زودی وارد این سهم با تمام قوا میشوم.

knight
2011/10/06, 00:16
درود بر شما.

مایلم که از نظر کارشناسی شما در ارتباط با شرکت فن آوا برای خرید سهم این شرکت مطلع شوم.
شرکت به لحاظ بینادی چگونه است؟ آیا با دید میان مدت پیشنهاد به خرید می کنید؟

golden leopard
2011/10/06, 00:20
دوستان در مورد نوسانات وساخت و ثنوسا جویا شده اند باید بگویم دوستان عزیز كدام نوسان؟؟؟
كدام پتانسيل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امروز که این پست را میزنم قیمت وساخت 1320ریال است سال آینده در شهریور ماه کمتر نباشد بیشتر نیست .بنده حداقل خودم را گول نميزنم خودشما هم ميدانید و تو مجمع هم ديديد مديران وساخت چه كلاش هايي هستند درست است مالك ونوين هستند ولي يك نيم نگاه كوچك به روند هزينه هاي مالي در ثنوسا داشته باشد يك نيم نگاه كوچك هم به روند سودسازي اين شركتها داشته باشد كه چطور همه ساله سودشان در حال كاهش ميباشد قانع میشویدمحسن خان شما خودتان را ناراحت نفرمایید.این سهم نوسان که نمی دهد اعصاب را هم بهم میریزد.سهم اصلا روند نداره یک روز صفه یک روز نیست.این سهم را باید از گردونه معاملات بیرون کنند تا مشتی سهامدار مظلوم و مستاصل طمعشان بریده شوند و بروند دنبال کارشان.به زودی گزارش 12 ماهه ثنوسا و وساخت می آید و همگان به تحلیل های بدون نقص شما احسن می گویند.

آریو
2011/10/06, 01:20
با سلام به آقا محسن عزیز.استاد ارجمند با این اوصاف باید منتظر افول وتوس هم باشیم .میگویند زمین های زکریا رو دولت دست روش گذاشته و در شرف بازپس گیری آن از وتوس است.به زودی گزارش شرکت میاد که در آن تعدیل منفی قابل تاملی را در نظر گرفته.مطابق پیشبینی محسن خان نظری استاد برجسته فاندامنتال ایران این سهم هم محکوم به افول است پس فعلا از این گروه ساختمان باید خروج کنیم و دنبال سهام با فاندای قوی باشیم منجمله بکام سهم گروه محسن خان نظری انشاله به زودی وارد این سهم با تمام قوا میشوم.

دوست عزیز گروه ساختمان و همینطور صنعت ساختمان رو دست کم نگیر تحرکات خوبی داره تو استان های مشهد...تبریز ...اصفهان و تهران در این صنعت نسبت به سالهای گذشته صورت میگیره

در مورد بکام هم مثلا فرض کن تو سوریه اتفاقی بیوفته ..مثلا قیمت مس روند آروم رو به رشد پیدا کنه و همینطور نرخ ارز کنترل بشه ...در نتیجه بکام هم با این پی به ای دو رقمی ....

بکام هم زمین های عالی تو یزد داره که یه پتانسیل براش که با رشد صنعت ساختمان عملی میشه

محسن نظري
2011/10/06, 09:42
محسن جان بنده پیشنهادی که دادم بر اساس اینه که یکبار موضوع رو تجربه کرم . یکی از اقوام نزدیک در اطراف مشهد به کسانی کمک میکرد فقط برای گرفتن هزینه خرید نان خالی ماهی 5000 تومان مشکل داشتند. بنده سعی کردم علاوه بر اینکه خودم کمک می کنم از طریق دوستان حرکت رو دائمی و منسجم کنم.ماهی 10000 تومان برای دوستانم و همکاران عددی نبود ولی فقط ماههای اول ذوق و شوق کمک بود نشون به اون نشون که نیمه شعبان 15 زوج رو کمک کردند به خانه بخت برند با کمترین هزینه ولی من یک 10000 تومن هم از کسانی که داغ داغ بودند در اوایل کار . ندیدم. باز هم هر جور که صلاح می دانید بنده هم کنار شما هستم.
دوست عزيز بنده فكر اينجاش را هم كرده ام وقتي حركتها و كمكها در تاپيك شفاف سازي شود وقتي كساني كه كمك ميكنند ببيند كه كمكشان به دست نيازمندان واقعي ميرسد وقتي ريال به ريال كمكها شفاف شود مطمئن باشيد اين كمكها ادامه دار خواهد بود كه هيچ بيشتر هم ميشود بنده براي مثال خودم كمك ميكنم وقتي اين تاپيك را به اطرافيانم هم نشان دهم انها ببيند واقعا كمكهايشان به دست نيازمندان واقعي ميرسد و حركتها كاملا شفاف است انها نيز مطمئنا پيوستن به جمع ما را به كمك به صندوق صدقات و اين چيزها را ترجيح خواهند داد

سپه
2011/10/06, 09:54
بدنبال سهام با فاندای قوی باشیم منجمله بکام سهم گروه محسن خان نظری انشاله به زودی وارد این سهم با تمام قوا میشوم.

اگه می خواین بکام بخرین سریعتر بخرین که بابک خان تا حالا دوبار برا سهامدار

عمدش خط ونشون کشیده .:)) بار دوم یکم حساب دست سهامداره اومد:))
دیگه بار سوم خدا میدونه چی میشه=))

البته مطمئنا شوخی بنده را جدی نمی گیرین

mmmm
2011/10/06, 12:32
من هم اماده کمک هستم
دوست عزيز خالي شد
اين سايت بيش از 1600كاربر داره انتظارها خيلي بيش از اينهاست بيبنيم بچه هاي اين سايت چكار ميكنن والله 5 تومن 10 تومن هيچ پولي نيست ولي اوني كه اون بالاست تو زندگي جبران ميكنه حسابي خودم ديدم تجربش كردم....

محسن نظري
2011/10/06, 13:18
درود بر شما.

مایلم که از نظر کارشناسی شما در ارتباط با شرکت فن آوا برای خرید سهم این شرکت مطلع شوم.
شرکت به لحاظ بینادی چگونه است؟ آیا با دید میان مدت پیشنهاد به خرید می کنید؟
دوست عزيز راستش فن اوا را كاملا بررسي نكردم ولي در نگاه اول فكر نميكنم در مقطع فعلي پتانسيل چنين رشدي را داشته باشد و بيشتر فكر ميكنم اين رشد قيمتي حمايتي باشد تا بر اساس پارامترهاي بنيادي

بابک پناهی
2011/10/06, 17:03
اگه می خواین بکام بخرین سریعتر بخرین که بابک خان تا حالا دوبار برا سهامدار

عمدش خط ونشون کشیده .:)) بار دوم یکم حساب دست سهامداره اومد:))
دیگه بار سوم خدا میدونه چی میشه=))

البته مطمئنا شوخی بنده را جدی نمی گیرین

خدائیش دیدین معادن فلزات به چه دستوپایی افتاده بود!!! :d سهمو کشید بالا امیدوارم به اینطور حرکاتش ادامه بده والا .... :->

برومند
2011/10/06, 22:47
با سلام خدمت استاد نظری.
میخواستم نظرتون را در مورد کالسیمین بپرسم.خرید و نگهداری این سهم را توصیه میکنید؟
چه هدف قیمتی براش متصورید؟
با سپاس فراوان برای حسن توجه و وقتی که برای دوستان میگذارید.

sirwan
2011/10/07, 09:48
سلام جناب نظری لطفا بفرمایید خبهمن برای کوتاه مدت رشد خواهد داشت یا متوقف گردید؟ سپاس از پاسختان

MTZ
2011/10/07, 13:49
چون دوستان توی این تاپیگ اکثرا بکام دارند

یک کم مواظب باشید سهم اگر 260 را به بالا نتونه بشکونه احتمالا تا 245 میریزه

664
2011/10/07, 17:37
باسلام
یه سوال از محضر آقا محسن عزیز و آقا بابک گل داشتم
اگه لطف کنین و نظرتون رو در مورد خرید وتوشه برای فردا بفرمایین ممنون میشم.

محسن نظري
2011/10/07, 19:37
دوستان عزيز تاپيك همياري با درخواست خود بنده بسته شد
اول از همه دوستان عزيز معذرت ميخوام
دوم كساني كه عقده و كينه خود را حتي در اين حركت نيز نشان دادند و سعي در تخريب از پيش تعيين شده اين حركت كردند و حتي به اين حركت نيز رحم نكردند واگذارشان ميكنم به اشك و ناله هاي همون بچه هاي نيازمند و دست عدالت هموني كه اون بالاست كه همانا خداوند مكر مكاران را به خودشان باز خواهد گرداند....
شاد و سلامت باشيد

مجيد رادمنش
2011/10/07, 19:54
دوم كساني كه عقده و كينه خود را حتي در اين حركت نيز نشان دادند و سعي در تخريب از پيش تعيين شده اين حركت كردند و حتي به اين حركت نيز رحم نكردند واگذارشان ميكنم به اشك و ناله هاي همون بچه هاي نيازمند و دست عدالت هموني كه اون بالاست كه همانا خداوند مكر مكاران را به خودشان باز خواهد گرداند....
شاد و سلامت باشيد

محسن جان،

شما حساب را باز کنید و در همینجا اعلام فرمایید، هر کس دوست داشت قدمی بردارد، بسم الله

برادر من یه یا علی بگو و به امید خدا برو جلو، خدا جای حق نشسته و خودش شاهد و ناظر اعمال ماست

حالا بنده خدا هر چی می خواد بگه بذار بگه، مهم اینه که هدف و نیت شما خیره ...... والسلام

داش مهدی
2011/10/07, 20:04
باسلام خدمت اساتید گرامی
نظرتون در مورد ختوقا چیه؟
از قبل افزایش سرمایه 88 دارمش، از همه چیشم راضیم
ولی این قیمت ها منو میترسونه
ممنون

s_hashem54
2011/10/07, 20:35
محسن جان،

شما حساب را باز کنید و در همینجا اعلام فرمایید، هر کس دوست داشت قدمی بردارد، بسم الله

برادر من یه یا علی بگو و به امید خدا برو جلو، خدا جای حق نشسته و خودش شاهد و ناظر اعمال ماست

حالا بنده خدا هر چی می خواد بگه بذار بگه، مهم اینه که هدف و نیت شما خیره ...... والسلام

محسن خان
بنده تا کنون سعادت زیارت شما رو نداشته ام و صدایتان را نیز نشنیده ام . شما را از نوشته هایتان شناخته ام . این شناخت به من این جسارت و اطمینان رو میده که به حساب شخصی شما در حد توانم واریز وجه داشته باشم . این را در پیام خصوصی هم عرضه داشتم .

با جناب مجید موافقم شما یه حساب به نام خودت باز کن (فقط امکان واریز از سراسر کشور رو داشته باشه) ، هر کس خواست واریز میکنه . فقط محل هزینه رو هر از چند گاهی اعلام کن . جهت امور اجرایی هم مطمئن باش یاورانی پیدا خواهی کرد .
مراکز خیریه فراوانند و همه ما به انحاء مختلف به اونا کمک میدیم ولی ساعی و بانی بودن اجر و لذت دیگه ای داره .

مصطفی مصری پور
2011/10/07, 20:44
شاد و سلامت باشيد

واقعا متاسفم بخاطر این اتفاق
محسن جان شما حساب مدنظرتون رو باز کنید
و یا اگر امکان اون نیست شماره کارت خودت رو بذار
بنده و سایر دوستان کارت به کارت میکنیم
برای ادامه فعالیت هم میتونی یه وبلاگ راه اندازی کنی و فعالیتهای همیاری رو روی اون منتشر کنی

PASHA
2011/10/07, 20:45
محسن جان،

آقامجید درست می گویندمهم هدف ونیت است .@};-@};-@};-@};-@};-@};-

sirwan
2011/10/07, 20:50
واقعا متاسفم بخاطر این اتفاق
محسن جان شما حساب مدنظرتون رو باز کنید
و یا اگر امکان اون نیست شماره کارت خودت رو بذار
بنده و سایر دوستان کارت به کارت میکنیم
برای ادامه فعالیت هم میتونی یه وبلاگ راه اندازی کنی و فعالیتهای همیاری رو روی اون منتشر کنی
پیشنهاد خوبی است وعملی است وبه سایت بورسی هم ارتباط ندارد شماره حساب اعلام کنید کمک میکنم

(حجت)
2011/10/07, 20:59
سلام به همه
دوستان تاپیک داره از موضوع اصلیش خارج میشه، احتمالا مجبوریم، با تمام احترامی که برای سروران قائلیم، برخی پستهای غیر مرتبط رو حذف کنیم. لطفا اگر میخواهید پستتون حذف نشه، پست خارج از موضوع نزنید. ممنون.

بابک پناهی
2011/10/07, 21:03
من که از خبری از حادثه پیش آمده ندارم!

s_hashem54
2011/10/07, 21:06
سلام به همه
دوستان تاپیک داره از موضوع اصلیش خارج میشه، احتمالا مجبوریم، با تمام احترامی که برای سروران قائلیم، برخی پستهای غیر مرتبط رو حذف کنیم. لطفا اگر میخواهید پستتون حذف نشه، پست خارج از موضوع نزنید. ممنون.

حجت جان مدیر عزیز و دوست داشتنی .،

اول سلام و ارادت
و سپس یه 24 ساعت مهلت بده به یه نقطه برسیم بعد اقدام کن .
اگر هم صلاح میدونی همین 24 ساعت مجدد همیاری رو باز کنید .

بابک پناهی
2011/10/07, 21:36
حجت جان ممنون برا زحمتی که میکشید ولی بنده جند وقت پیش با مدیریت سایت هماهنگ کردم که مدیریت تاپیکمون دست من و محسن باشه

بازم ممنون

بابک پناهی
2011/10/07, 21:40
من که از خبری از حادثه پیش آمده ندارم!

آهان فهمیدم جریان چیه؟

آقا/خانوم ماهور استارتو زده بودن...عجب!!!

ولی شانسی یه چیزی پیدا کردم که شمام ببینید بد نیست.به آی پی ها توجه فرمایید!!!

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/18.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/19.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)

Hamid-safapour
2011/10/07, 21:41
محسن جان خیلی مردی
خدا به شماهایی میده که فقط به فکر سود نیستید
نه به ماهایی که فقط فکر سودیم

Hamid-safapour
2011/10/07, 21:43
آهان فهمیدم جریان چیه؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/18.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/19.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/)
بابک جون دمت گرم

(حجت)
2011/10/07, 21:49
حجت جان ممنون برا زحمتی که میکشید ولی بنده جند وقت پیش با مدیریت سایت هماهنگ کردم که مدیریت تاپیکمون دست من و محسن باشه

بازم ممنون

سلام بابک خان، بنده جسارتی نکردم، اما مسئولیتی گردن ما گذاشته شده، شما و آقا محسن استادین، هر طور خودتون صلاح بدانید.

fm2006
2011/10/07, 21:56
با سلام به آقا محسن عزیز.استاد ارجمند با این اوصاف باید منتظر افول وتوس هم باشیم .میگویند زمین های زکریا رو دولت دست روش گذاشته و در شرف بازپس گیری آن از وتوس است.به زودی گزارش شرکت میاد که در آن تعدیل منفی قابل تاملی را در نظر گرفته.مطابق پیشبینی محسن خان نظری استاد برجسته فاندامنتال ایران این سهم هم محکوم به افول است پس فعلا از این گروه ساختمان باید خروج کنیم و دنبال سهام با فاندای قوی باشیم منجمله بکام سهم گروه محسن خان نظری انشاله به زودی وارد این سهم با تمام قوا میشوم.

جدا میفرمایین ؟ عجب

بابک پناهی
2011/10/07, 21:58
سلام بابک خان، بنده جسارتی نکردم، اما مسئولیتی گردن ما گذاشته شده، شما و آقا محسن استادین، هر طور خودتون صلاح بدانید.

خیلی ممنون

راستی حجت خان مجازات کسی که با 2 تا آی دی بدین شکل بنویسه چیه؟!

یعنی میخوام هممون بدونیم

مطمئنا دنبال تمامی آی دی ها هم با اون آی پی خواهم بود حتی آی دیه داش محسن ;)

بابک پناهی
2011/10/07, 22:04
آهان فهمیدم جریان چیه؟

محسن خان داداش من شاهانه زمانه میان سربازان پیاده میرن

تو بمان وای به حال دگران

>:d

(حجت)
2011/10/07, 22:04
آیدی دوم رو حذف میکنیم.

اما در مورد مواردی که بین مدیران و کاربران اختلاف به وجود میاد، تصمیم نهایی با مدیر کل سایت هست.

محسن نظري
2011/10/07, 22:05
آهان فهمیدم جریان چیه؟

پستي اينها رو ببينيد تا كجا پيش رفتند يه عده هم جالبه افتادن دنبال اينها و شدن سنج زن اينها....
بماند بابك جان گفتم ديگه اينها از هر راهي سعي در تخريب ما دارند برايشان مهم نيست چهارتا بچه بي گناه بدبختر بشوند يا چهارتا كاربر بدبخت شوند و هستيشان بر باد برود اينها دارند ميتركند....
اين پست رو بنده هر روز ميارم بالا تا دوستان به ماهيت كثيف اينها پي ببرند
كابران بورسي بدانند تمامي اين حركتهاي هماهنگ شده است به اقاي جمالي گفتم بورسي شده سفته باز پرور سهم چاق كن اينها جاهاي ديگه موفق نبودند هجوم اوردن به بورسي اين هم مدرك ذلالت و پستيشان هر كس هم جلويشان بايستد با هر روشي كه شده تخريبش ميكنند تازه چي خودشان را با مظلوم بازي پسر پيغمبر هم جا ميزنند...

بابک پناهی
2011/10/07, 22:09
آیدی دوم رو حذف میکنیم.

خوب

مجازات اون شخص چیه اونموقع؟

بابي چارلتون
2011/10/07, 22:15
http://www.pic.iran-forum.ir/images/alsnciwbe1brig0zpsnu.bmp

با توجه به عکس فوق فکر کنم اين آي پي متعلق به آي اس پي موبين نت هست

s14
2011/10/07, 22:19
پستي اينها رو ببينيد تا كجا پيش رفتند يه عده هم جالبه افتادن دنبال اينها و شدن سنج زن اينها....
بماند بابك جان گفتم ديگه اينها از هر راهي سعي در تخريب ما دارند برايشان مهم نيست چهارتا بچه بي گناه بدبختر بشوند يا چهارتا كاربر بدبخت شوند و هستيشان بر باد برود اينها دارند ميتركند....
كابران بورسي بدانند تمامي اين حركتهاي هماهنگ شده است به اقاي جمالي گفتم بورسي شده سفته باز پرور سهم چاق كن اينها جاهاي ديگه موفق نبودند هجوم اوردن به بورسي اين هم مدرك ذلالت و پستيشان هر كس هم جلويشان بايستد با هر روشي كه شده تخريبش ميكنند تازه چي خودشان را با مظلوم بازي پسر پيغمبر هم جا ميزنند...

واقعا که شرم آوره برای رسیدن به هدفشون دست به هر کاری میزنن

مهراز
2011/10/07, 22:25

امان از دست این ادم دوپا :-w#-o
بابک جان با این شاهکاری که شما کردی بذار ایدیشون حذف نشه ... دیگه میتونند بازم مطلب بزنند ... اصلا روشون میشه....
هر چند زمانی که به این حرکت خیر هم رحم نکردند صحبت از رو و روداری مسخره اس.....

farhad61
2011/10/07, 22:27
نمیخاستم پستی خارج از بحث بزنم اما
وقتی داشتم اون صحبتهای آی دی ماهور رو میخوندم شک کردم که خانم باشن . از کجا؟ از اونجایی که هیچ خانمی نمیاد اخر جملش بنویسه یا حق . این نوع جملات کاملا مختص آقایون هست اون هم از نوع سیبیل دارش :d
خدایش یه نگاه به آواتارش بندارین بعد ببینید یا حق گفتن به این قیافه میاد =))
مثلا فکر کنید پانی خانم ،بوف کور یا .. بیان بگن .....

ببخشید خارج از موضوع اصلی تاپیک صحبتی کردم

(حجت)
2011/10/07, 22:30
سلام بابک جان

کاربرانی که از و . ی . پ . ی . ا . ن استفاده میکنن، احتمال داره آی پی پست ارسالی مشترک با دیگر کاربران هم داشته باشن، که قبلا هم بنده به این مورد برخوردم. اما از روشهایی دیگه ای هم میشه فهمید که یک کاربر از چند آی دی استفاده میکنه، من نظرم این هست که این مورد خاص به مدیر کل محول بشه. ایشون تصمیم خواهد گرفت. بهتره تلاش کنیم، تاپیک آرامش خودش رو حفظ کنه و به جایگاه واقعیش برگرده، ما هم دوست داریم از تحلیلهای شما و اساتید دیگه استفاده کنیم. اما متاسفانه با منحرف شدن بحث، محروم شدیم.

اصیل
2011/10/07, 22:36
با سلام خدمت مدیریت تاپیک در صورت امکان صفحات قدیمی سایت را حذف کنید تا کمی تاپیک سبکتر شود . با تشکر

arashvet
2011/10/07, 22:37
بابک خان پناهی واقعا دمت گرم که این طور رسوایشان کردی همیشه این طور بوده که بعضی افراد مغرض در برابر هر حرکتی موضع می گیرند و همه تلاش خود را می کنند تا اتحادی بین دیگران به وجود نیاید چون منافعشان حالا چه در بورس و چه در اجتماع به خطر می افتد و تمام تلاش خود را صرف ایجاد اختلاف بین دیگران می کنند مثل همان مثال معروف که تفرقه بیانداز و حکومت کن.
حالا هم خواهش می کنم هر چه زودتر این گروه همیاری را با کمک دوستان تشکیل دهیم و به امید خدا با عملکرد درست روز به روز اعضای آن بیشتر خواهد شد و قویتر می توانیم کارهای بزرگی در جهت کمک به هموطنانمان انجام دهیم.من بازهم برای شروع کار و مدیریت آن 3 عزیز بزرگوار آقایان نظری،پناهی و باربد را پیشنهاد می دهم و امیدوارم این دوستان قبول زحمت کنند تا هر چه زودتر این کار خیر را شروع کنیم.

محسن نظري
2011/10/07, 22:44
سلام بابک جان

کاربرانی که از و . ی . پ . ی . ا . ن استفاده میکنن، احتمال داره آی پی پست ارسالی مشترک با دیگر کاربران هم داشته باشن، که قبلا هم بنده به این مورد برخوردم. اما از روشهایی دیگه ای هم میشه فهمید که یک کاربر از چند آی دی استفاده میکنه، من نظرم این هست که این مورد خاص به مدیر کل محول بشه. ایشون تصمیم خواهد گرفت. بهتره تلاش کنیم، تاپیک آرامش خودش رو حفظ کنه و به جایگاه واقعیش برگرده، ما هم دوست داریم از تحلیلهای شما و اساتید دیگه استفاده کنیم. اما متاسفانه با منحرف شدن بحث، محروم شدیم.
نه ديگه حجت خان به هيچ وجه از بابك هم دوستانه و برادرانه ميخوام يه پست اين تاپيك حذف نشه تا كاربران به ماهيت پليد اين گروه پي ببرند كم كم يكي يكشان را رسوا خواهم كرد....
زماني كه يك پست حتي يك پست اين تاپيك حذف شود محسن نظري ديگه به بورسي برنخواهد گشت...

مجيد رادمنش
2011/10/07, 23:02
سلام بابک جان

سلام جناب حجت عزیز

بنظرم شفاف سازی و دقت نظر جناب آقای پناهی نسبت به موضوع جای تقدیر و تشکر دارد همچنین انتظار کاربران سایت از شما و مدیریت محترم برخورد قاطع با اینگونه افراد است تا منبعد شاهد چنین عوام فریبی هایی در این سایت وزین نباشبم

امیدوارم که نسبت به شناسایی دیگر کاربران چند آیدی بر اساس روشهایی که می شناسید اقدام فرمایید تا بساط سفته بازان هر چه سریعتر برچیده شود.

یـــــــــــــــاحـــــــ ــــــــق

عبدالله محمدی
2011/10/07, 23:09
سلام
محسن جان شما شماره حساب رو اعلام کن همین تعداداز دوستان که اعلام کردند
کمک کنند خوبه واستارت که بخوره تعداد دوستان کمک کننده هم زیاد خواهد شد
درضمن اگر پایه باشید نفری ۵۰۰تومن هم برا صندوق جمع بشه ۱۵نفر هم باشه 5/7میشه
که در ماه به راحتی بالای ۵۰۰هزار تومن میشه در بورس دراورد
واین پول هم صرف کارهای خیری که میخواهید انجام دهیدبشود
با تشکر

(حجت)
2011/10/07, 23:11
سلام
آقا محسن، پستی حذف نخواهد شد، اما به نظرم در این مورد اشتباهی صورت گرفته، بگذارید بررسی بشه.

محسن نظري
2011/10/07, 23:15
سلام
آقا محسن، پستی حذف نخواهد شد، اما به نظرم در این مورد اشتباهی صورت گرفته، بگذارید بررسی بشه.
حجت خان يه نگاهي به ساعت پستها بياندازيد فكر نميكنم با هيچ روشي سر و ته اين قضيه هم اورده شود....

مات
2011/10/07, 23:30
من در تعجبم از اون ايدي هايي كه زير پسته ايديه ماهور تشكر رو زده بودن و اين جاي قضيه واقعا درد اوره و بايد به حال اين جماعت تاسف خورد

بابک پناهی
2011/10/07, 23:34
دوستان همه چی روشن شده
منه بابک پناهی ازتون خواهش میکنم دیگه این موضوع رو کش ندیم چون تو صفحات قبل همه چی هست
قربون مرام همتون

hamed89
2011/10/08, 00:02
اقا من کف کردم!!!
جدی کف کردم از حرکت اقای پناهی..خیلی زیرکانه بود..احسنت..عاشق این حرکت هام..ما نمیتونیم ip رو ببینیم؟
ای پی رو منم چک کردم مال مبین نت بود. وی پ .....ن نبود..و من تو کتم نمیره این 2 تا کاربری 1 نفر نباشند..مگر خواهر و برادر باشند که از یه اینترنت استفاده کنند!
باید عکس بالا رو در یک حرکت انقلابی بزاریم اواتارمون تا ادم جدید میاد هم بفهمه این چیزا رو
همه چی باید واس من کاربر معلوم بشه..ما خواهان اشد برخورد هستیم با دو ای دی ها

hamed89
2011/10/08, 00:17
من یک مطلب دیگه رو عرض کنم..خواستم کمکی به مدیران فقط برای حذف یک ای دی و شفاف سازی بیشتر درباره این دو کاربری بکنم

ماهور:
تاریخ عضویت یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۸۹

mehrdad :
تاریخ عضویت شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹

کدوم اصلیه؟(دیگه فکر کنم معلوم باشه)

hasan42
2011/10/08, 00:41
سلام . حجت خان به پیام خصوصی یه نگاهی بنداز . ممنون

nik
2011/10/08, 08:45
آقا محسن برای نوسان کوتاه مدت چه سهمی راپیشنهادمیدید
ممنون

SSAALLEEHH
2011/10/08, 10:10
دوستان همه چی روشن شده
منه بابک پناهی ازتون خواهش میکنم دیگه این موضوع رو کش ندیم چون تو صفحات قبل همه چی هست
قربون مرام همتون

آقا بابک مشکل هنوز کامل شناسایی نشده!
من به جناب نظری هم گفتم قضیه یک یا دو کاربر نیست.

ماهور
2011/10/08, 11:18
سلام
اين موضوع كه بنده دو تا اي دي دارم،مي تونه كاملا بررسي بشه و اگر اين قضيه درست باشه من تسليم مديريت محترم سايت هستم و هر مجازاتي برام در نظر گرفته بشه...حتما مي پذيرم
اما برام جالبه در تاپيكي كه عنوان"همياري" داره و هدف خيرخواهانه داره،يك نفر يا دو نفر مخالفت مي كنند،ايا نياز به اين هست كه كاربران عزيز بيان و بهش توهين كنند؟آيا نيازه بهش بگن،عقده گشا و كينه توز ...؟
من حتي در خودم نمي بينم به كساني كه اين توهين رو بهم كردند،چيزي بگم؛يعني در شان من نيست.
دوستان كلمه سفته باز و ... به كار برده اند،براي عزيزان بگم كه من مستقل كار مي كنم و در هيچ باند و گروهي نبوده و نيستم و نخواهم بود؛در واقع مثل بيدي نيستم كه هر طرف باد بياد،بلرزم ؛چون نيازي ندارم(دوستاني كه منو مي شناسند،مي دونند من هيچ هيچ نياز مالي نداشته و ندارم )
خوشبختانه تقريبا از شروع راه اندازي اين سايت كوتاه و اما هميشه در اين سايت مي نويسيم و تاكنون به هيچ يك از كاربران توهين نكرده ام،اگر كسي حتي يك مورد هم سراغ دارد،بفرمايد؟اما نظر مخالفم را در تاپيك نوشتم و هنوز هم مخالفم.
بسياري از اطرافيان من سرپرستي يك بچه را تا زمان دانشگاه قبول كردند و حتي وقتي هم از اين كشور مهاجرت كردند،از اين كار دست نكشيدند.مدل كمك كردن ها مي تونه متفاوت باشه؟
باز هم تاكيد مي كنم اگر كسي بخواد كمك كنه،نياز به جار و جنجال نيست.مطمئن باشيد همه ماها انسان هاي نيازمند دور و برمون رو مي شناسيم..
شاد باشيد

تصمیم کبری
2011/10/08, 11:32
من تاپیک همیاری را نخوانده ام ببینم موضوع چیه؟
ولی با این قضیه که ایشان مخالف همیاریه و دیگران بهش توهین کردند. یمقدار حالم گرفته شد.
بهر حال نظر مخالف را هم باید شنید. و دلیل و منطقش را جویا شد.
جا دارد عذر خواهی کنم که فضولی کردم.

Hamid-safapour
2011/10/08, 12:01
چند نفر بودن که رو حرفشون میشد معامله کرد اقا مهران بود که دیگه 1 سال 1 بار مطلب میزنه . حجت خان هم که اصلا مطلب نمیزنه
اقا محسن و بابک خان مونده بودن که فعال بودن که با این ماجرا مثل این که دیگه اونا هم مطلب نمیزنن

MASOUD
2011/10/08, 12:12
سلام به همه دوستان
ضمن تشکر از شکیبایی مدیران سایت ، با حذف به هر شکل و تحت هر عنوان مخالفم ، باید قائل به شعور و قدرت تشخیص درست از غلط برای اعضا بود ، تمام مصیبت ما از حذف ایده و نظر مخالف در جامعه است ، این مسئله همواره سکو و مقدمه استبداد و تکصدایی است.

MASOUD
2011/10/08, 12:20
سلام
کاش میشد از این پست تشکر بیشتری کرد به تعداد بینهایت ...

hamed89
2011/10/08, 13:09
سلام
اين موضوع كه بنده دو تا اي دي دارم،مي تونه كاملا بررسي بشه و اگر اين قضيه درست باشه من تسليم مديريت محترم سايت هستم و هر مجازاتي برام در نظر گرفته بشه...حتما مي پذيرم
اما برام جالبه در تاپيكي كه عنوان"همياري" داره و هدف خيرخواهانه داره،يك نفر يا دو نفر مخالفت مي كنند،ايا نياز به اين هست كه كاربران عزيز بيان و بهش توهين كنند؟آيا نيازه بهش بگن،عقده گشا و كينه توز ...؟
من حتي در خودم نمي بينم به كساني كه اين توهين رو بهم كردند،چيزي بگم؛يعني در شان من نيست.
دوستان كلمه سفته باز و ... به كار برده اند،براي عزيزان بگم كه من مستقل كار مي كنم و در هيچ باند و گروهي نبوده و نيستم و نخواهم بود؛در واقع مثل بيدي نيستم كه هر طرف باد بياد،بلرزم ؛چون نيازي ندارم(دوستاني كه منو مي شناسند،مي دونند من هيچ هيچ نياز مالي نداشته و ندارم )
خوشبختانه تقريبا از شروع راه اندازي اين سايت كوتاه و اما هميشه در اين سايت مي نويسيم و تاكنون به هيچ يك از كاربران توهين نكرده ام،اگر كسي حتي يك مورد هم سراغ دارد،بفرمايد؟اما نظر مخالفم را در تاپيك نوشتم و هنوز هم مخالفم.
بسياري از اطرافيان من سرپرستي يك بچه را تا زمان دانشگاه قبول كردند و حتي وقتي هم از اين كشور مهاجرت كردند،از اين كار دست نكشيدند.مدل كمك كردن ها مي تونه متفاوت باشه؟
باز هم تاكيد مي كنم اگر كسي بخواد كمك كنه،نياز به جار و جنجال نيست.مطمئن باشيد همه ماها انسان هاي نيازمند دور و برمون رو مي شناسيم..
شاد باشيد

سلام خانم ماهور
من رای مخالف شما رو قبول دارم هر کس ازادانه میتونه مخالف و موافق باشه
ولی شما در اخر تاپیک در برابر حرکتی که خیلی از دوستان موافق بودند نوشته بودید.: اصلا چرا باید همچین چیزی تو سایت بورسی باشه؟ اصلا کی اجازه داده این تاپیک زده بشه؟

این عبارات شما توهین به اعتقادات اقای نظری سازنده تاپیک (با هماهنگی اقای حجت ) و درخواست و علاقه ما کاربران سایت بورسی برای این حرکت بود
زود فراموش کار نشیم.

ماهور
2011/10/08, 14:07
سلام خانم ماهور
من رای مخالف شما رو قبول دارم هر کس ازادانه میتونه مخالف و موافق باشه
ولی شما در اخر تاپیک در برابر حرکتی که خیلی از دوستان موافق بودند نوشته بودید.: اصلا چرا باید همچین چیزی تو سایت بورسی باشه؟ اصلا کی اجازه داده این تاپیک زده بشه؟

این عبارات شما توهین به اعتقادات اقای نظری سازنده تاپیک (با هماهنگی اقای حجت ) و درخواست و علاقه ما کاربران سایت بورسی برای این حرکت بود
زود فراموش کار نشیم.

سلام

من به كسي توهين نكردم و اصلا ننوشتم كه كي اجازه داده اين تاپيك در سايت بورسي باشه؛چون اين سايت صاحب داره و تيم مديريتي داره.حالا اگر چنين محيطي براي من نوعي فراهم شده كه بيام نقطه نظرات شخصي و يا احيانا سهم هايي كه مي خوام ديگران بخرن رو معرفي كنم كه نبايد قدرنشناس باشم و از حد خودم فراتر برم و از سعه صدر تيم مديريت سوء استفاده كنم.
اگر هم دوستان از نوشته من در تاپيك همياري برداشت بد كرده اند،عذرخواهي مي كنم .ولي هميشه آنچه از بزرگترهامون ياد گرفتم اين بوده كه كار خير رو هيچ كس نبايد بفهمه.اين ميمونه بين خودت و كسي كه بهش اعتقاد داري.

شاد باشيد

آریو
2011/10/08, 14:29
سلام

من به كسي توهين نكردم و اصلا ننوشتم كه كي اجازه داده اين تاپيك در سايت بورسي باشه؛چون اين سايت صاحب داره و تيم مديريتي داره.حالا اگر چنين محيطي براي من نوعي فراهم شده كه بيام نقطه نظرات شخصي و يا احيانا سهم هايي كه مي خوام ديگران بخرن رو معرفي كنم كه نبايد قدرنشناس باشم و از حد خودم فراتر برم و از سعه صدر تيم مديريت سوء استفاده كنم.
اگر هم دوستان از نوشته من در تاپيك همياري برداشت بد كرده اند،عذرخواهي مي كنم .ولي هميشه آنچه از بزرگترهامون ياد گرفتم اين بوده كه كار خير رو هيچ كس نبايد بفهمه.اين ميمونه بين خودت و كسي كه بهش اعتقاد داري.

شاد باشيد

ما همیشه از مدیریت سایت تشکر کردیم و میکنیم!!

محمود شریعت
2011/10/08, 16:07

;)
زهد با نيّت پاك است نه با جامه پاك ***اي بس آلوده، كه پاكيزه ردائي دارد - پروين اعتصامي

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تُبْطِلُواْ صَدَقَاتِكُم بِالْمَنِّ وَ الأذَى كَالَّذِي يُنفِقُ مَالَهُ رِئَاء النَّاسِ وَ لاَ يُؤْمِنُ بِاللّهِ وَ الْيَوْمِ الآخِرِ »(بقره/264)

«اي كساني كه ايمان آوردهايد! بخششهاي خود را با منّت و آزار باطل نسازيد همانند كسي كه مال خود را براي نشان دادن به مردم، انفاق ميكند و به خدا و روز رستاخيز ايمان نميآورد.»

بابک پناهی
2011/10/08, 17:01
سلام به همه دوستان
ضمن تشکر از شکیبایی مدیران سایت ، با حذف به هر شکل و تحت هر عنوان مخالفم ، باید قائل به شعور و قدرت تشخیص درست از غلط برای اعضا بود ، تمام مصیبت ما از حذف ایده و نظر مخالف در جامعه است ، این مسئله همواره سکو و مقدمه استبداد و تکصدایی است.

داداش من اصلا شما میدونید جریان چیه؟؟؟!!!
بفرمائید خوب تحقیق و تفحص کنید اگر متوجه شدین جریان از چه قراره که هیچ وگرنه میتونم کمکتون کنم

(حجت)
2011/10/08, 17:08
سلام به دوستان
بحث تمام شده، بهتره تاپیک به روال عادیش ادامه بده، پیشنهاد میکنم. تصمیم نهایی به عهده مدیر کل سایت گذاشته بشه، و دوستان خوددار باشن و در این مورد مطلبی درج نکنن.

مجيد رادمنش
2011/10/08, 17:57
;)
زهد با نيّت پاك است نه با جامه پاك اي بس آلوده كه پاكيزه ردائي دارد - پروين اعتصامي

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تُبْطِلُواْ صَدَقَاتِكُم بِالْمَنِّ وَ الأذَى كَالَّذِي يُنفِقُ مَالَهُ رِئَاء النَّاسِ وَ لاَ يُؤْمِنُ بِاللّهِ وَ الْيَوْمِ الآخِرِ »(بقره/264)
«اي كساني كه ايمان آوردهايد! بخششهاي خود را با منّت و آزار باطل نسازيد همانند كسي كه مال خود را براي نشان دادن به مردم، انفاق ميكند و به خدا و روز رستاخيز ايمان نميآورد.»

سلام جناب آقای شریعت، ممنون از شما که این تاپیک را با آیه ای از سوره بقره مزین فرمودید،

با توجه به درخواست جناب پناهی مبنی بر پایان دادن به موضوع نمیخواستم مطلبی بزنم اما بی جواب ماندن مطالب ممکن است محق دانستن نویسنده را در ذهن خواننده متباتر سازد، لذا سئوالم از شما اینست که آیا شما از پاک بودن یا ناپاکی نیت بانی باخبر بوده اید که چنین قضاوت میکنید؟! آنچه مسلم است نیت هر شخص در نهاد فرد است که تنها خود و خدا می داند پس وای بر شما که ندانسته بر دیگران تهمت وارد می کنید و از هر فرصتی، ولو اعمال خیر دیگران بدنبال تسویه حسابهای شخصی هستید.

سرکار خانم ماهور، تا به حال بنده مطلب خلاف عرفی از شما نخوانده ام، بنابراین قضاوتی از شما در ذهنم نیست اما جمع آوری کمک امری است خداپسندانه که در همه جا بسیار رایج است و اگر این فرهنگ پسندیده بواسطه ی اینکه اینکار باعث ریا و خودنمایی میشود در جامعه ما از بین برود، چه بسا که گل انسانیت در وجودمان خشکیده شود، تا جایی که بنده میدانم این عمل زمانی ریاست که شما شخص گیرنده کمک را معرفی کنید چه بسا جمع آوری کمکهای مردمی اگر ریا بود، تمام انجمن های خیریه باید برچیده می شدند.

نکته آخر در ارتباط با آیدی دوم شماست که اگر واقعیت دارد خب بهتر است خودتان بفرمایید. ...... با سپاس

hamed89
2011/10/08, 18:04
سلام جناب آقای شریعت، ممنون از شما که این تاپیک را با آیه ای از سوره بقره مزین فرمودید،

با توجه به درخواست جناب پناهی مبنی بر پایان دادن به موضوع نمیخواستم مطلبی بزنم اما بی جواب ماندن مطالب ممکن است محق دانستن نویسنده را در ذهن خواننده متباتر سازد، لذا سئوالم از شما اینست که آیا شما از پاک بودن یا ناپاکی نیت بانی باخبر بوده اید که چنین قضاوت میکنید؟! آنچه مسلم است نیت هر شخص در نهاد فرد است که تنها خود و خدا می داند پس وای بر شما که ندانسته بر دیگران تهمت وارد می کنید و از هر فرصتی، ولو اعمال خیر دیگران بدنبال تسویه حسابهای شخصی هستید.

سرکار خانم آمن، تا به حال بنده مطلب خلاف عرفی از شما نخوانده ام، بنابراین قضاوتی از شما در ذهنم نیست اما جمع آوری کمک امری است خداپسندانه که در همه جا بسیار رایج است و اگر این فرهنگ پسندیده بواسطه ی اینکه اینکار باعث ریا و خودنمایی میشود در جامعه ما از بین برود، چه بسا که گل انسانیت در وجودمان خشکیده شود، تا جایی که بنده میدانم این عمل زمانی ریاست که شما شخص گیرنده کمک را معرفی کنید چه بسا جمع آوری کمکهای مردمی اگر ریا بود، تمام انجمن های خیریه باید برچیده می شدند.

نکته آخر در ارتباط با آیدی دوم شماست که اگر واقعیت دارد خب بهتر است خودتان بفرمایید. ...... با سپاس.

مجید جان دلبندم ! خانم ماهور بودند نه امن! :دی
با شما هم موافقم.
اتفاقا با اقای شریعت نیز موافقم و به خاطر همین اومدم کمک هام رو تو یه گروه جدا از دوستان واقعی و فامیل انجام بدم که هیچ کدومشون رو ندیدم و هیچ کدومشون من و ندیدن که کارم بخواد ریا حساب بشه.. الاعمال باالنیات ..شاید کسی که از روی ریا گاها کمک میکنه واسه جنبه اموزشیش باشه..شاید بعضی مواقع به جای اینکه به بچتون بگید به فقرا کمک کن بهتر باشه جلوی چشماش به فیقیری کمک کنید تا ببینه باباش حرف عمل نه حرف..

مجيد رادمنش
2011/10/08, 18:35
سلام به دوستان
بحث تمام شده، بهتره تاپیک به روال عادیش ادامه بده، پیشنهاد میکنم. تصمیم نهایی به عهده مدیر کل سایت گذاشته بشه، و دوستان خوددار باشن و در این مورد مطلبی درج نکنن.

حجت عزیز، متاسفانه بعد از ارسال مطلب شما را دیدم. @};-

محمود شریعت
2011/10/08, 19:00
سئوالم از شما اینست که آیا شما از پاک بودن یا ناپاکی نیت بانی باخبر بوده اید که چنین قضاوت میکنید؟! آنچه مسلم است نیت هر شخص در نهاد فرد است که تنها خود و خدا می داند پس وای بر شما که ندانسته بر دیگران تهمت وارد می کنید و از هر فرصتی، ولو اعمال خیر دیگران بدنبال تسویه حسابهای شخصی هستید.

(حجت عزیز! با عرض شرمندگی از شما که بازگشتم به تالار با بحث و ... همراه بود- چه کنیم دیگه! به قول باب راس: من عااااشق بحث و جدلم :d
مجید جان! دلبندم! این قضاوت نبود. این آیه برای این بود که معیار و شاخصی باشه برای شناخت حق از باطل تا دوستان خودشون با توجه به مفهوم و رسالت این آیه بین درست از نادرست تمیز قایل بشوند.

کاملا درست می فرمایید.

بازم که اشتباه برداشت کردی مجید جان!!!!! هدف فقط ارایه ی یک معیار برای سنجش بود! حالا شما بگو که من تهمت زدم یا شما به بنده؟
راستی تهمت هایی که هرروز و به هر بهانه ای و با عناوین مختلف به باربد عزیز میزنید هنوز به فراموشی سپرده نشده است! (باز شد داستان خرما خورده و نهی خرما کردن)

واااااا! این دیگه آخرشه! تسویه حساب شخصی؟ بنده و جناب نظری دو انسان کاملا متفاوت و بدون شناخت واقعی از هم و با دو طرز فکر مختلف هستیم! و تا به حال نه یکدیگر را دیدیم و نه صحبتی میانمان رد و بدل شده است!!!!! اونوقت این تسویه حساب شخصی این وسط چه معنی و مفهومی میتونه داشته باشه!!!!

و جالب تر اینکه انسان از هر حرفی اونی رو برداشت میکنه که در درونش وجود داره و اونو قبول داره.

اصلا برگردیم به مفهوم آیه ی مذکور که ذکر آن در اینجا باعث این جنجال شد! خداوند در قرآن می فرماید؛ اگر قصد انفاق دارید اولا باید نیتتان پاک باشد. دوما باعث آزار و منت بر دیگران نباشد سوما اگر قصد فقط خودنمایی باشد در نزد پروردگار قابل قبول نیست.
حالا اگر بانی این امر در این تاپیک نیت خیر دارد! -که انشاالله دارد- پس این همه بحث و جدل و جار و جنجال برای چیست؟
بانی امر پیشنهادشان را دادند. یه عده موافقت کردند و اندکی هم با دلیل و از روی خیر خواهی و نه از روی خصومت، مخالفت کردند! حالا من موندم این همه بحث و جبهه گیری و جار و جنجال و آزار و اذیت برای چه بوجود امده است؟
اگر نیت خیر است! پس چرا باعث آزار و اذیت و حتی تهمت به دیگران شده است و نظرات مخالف به شدت سرکوب شده اند؟
حال بر فرض اینکه نیت خیر است و قصد سوئی در آن نیست پیشنهاداتی دارم.
اولا اگر این امر خیر پا گرفت و به اجماع رسید برای اینکه در قصد و نیت جناب نظری شک و شبهه ای پیش نیاید (البته معلومه که اکثرا ایشان را قبول دارند. منظورم برای کج اندیشان بود) حساب بانکی به نام فردی به غیر از ایشان باشد (میتوان با رای گیری ان فرد را انتخاب نمود) تا خدای نکرده شائبه ای پیش نیاید.
دوما رئیس هیئت مدیره شخص دیگری باشد.
جناب نظری، این گوی و این میدان. بسم الله ....

سپه
2011/10/08, 19:19
سلام به دوستان

تصمیم نهایی راجع به چی حجت خان؟
راجع به اینکه ایا کمکی ( انطور که مدنظر بانی این حرکت( جناب نظری) بود) انجام بشه یا نه.)

راجع به این که این بحث بشه یا نه؟ هیچ مخالفی حق اظهار نظر نداره
راجع به اینکه فرضا یه نفر با دو ایدی وارد سایت میشه( فک کنم در این مورد مدیر سایت قبلا قوانین خودشون رو گفتن)
البته اینجا ایرانه سرزمینی که همه قوانین رو میشه اززوایای مختلفی دید و اجا کرد

باربد
2011/10/08, 19:51

سرکار خانم ماهور، تا به حال بنده مطلب خلاف عرفی از شما نخوانده ام، بنابراین قضاوتی از شما در ذهنم نیست اما جمع آوری کمک امری است خداپسندانه که در همه جا بسیار رایج است و اگر این فرهنگ پسندیده بواسطه ی اینکه اینکار باعث ریا و خودنمایی میشود در جامعه ما از بین برود، چه بسا که گل انسانیت در وجودمان خشکیده شود، تا جایی که بنده میدانم این عمل زمانی ریاست که شما شخص گیرنده کمک را معرفی کنید چه بسا جمع آوری کمکهای مردمی اگر ریا بود، تمام انجمن های خیریه باید برچیده می شدند.

نکته آخر در ارتباط با آیدی دوم شماست که اگر واقعیت دارد خب بهتر است خودتان بفرمایید. ...... با سپاس
مجید جان کاش میگذاشتی این پست را کس دیگری میزد
کسی که خودش دیروز انواع تهمت و افترا را به بنده نسبت داد
نمی تواند الان دیگری را به خاطر چنین موضوعی متهم کند
البته من به دوستان حق میدهم که از بنده انتقاد کنند
ولی تهمت شمابه بنده را در کنار نیت خیر خواهانه شما (در مشارکت در امر خیر)
به قاضی مطلق خدای احد و واحد واگذار کردم
وگرنه من کوچک تر از ان هستم که در مورد مسلمان نادیده دیگری خدای نکرده قضاوتی ناحق کنم

مجيد رادمنش
2011/10/08, 20:10
مجید جان کاش میگذاشتی این پست را کس دیگری میزد
کسی که خودش دیروز انواع تهمت و افترا را به بنده نسبت داد
نمی تواند الان دیگری را به خاطر چنین موضوعی متهم کند
البته من به دوستان حق میدهم که از بنده انتقاد کنند
ولی تهمت شمابه بنده را در کنار نیت خیر خواهانه شما (در مشارکت در امر خیر)
به قاضی مطلق خدای احد و واحد واگذار کردم
وگرنه من کوچک تر از ان هستم که در مورد مسلمان نادیده دیگری خدای نکرده قضاوتی ناحق کنم

باربد جان،

خوشبختانه مطالب بسیار مفید شما در ارتباط با آموزشهای نوین سف....... زی در تاپیک حرکت دسته جمعی موجود است.

با مظلوم نمایی نمیتوانید مطالبش را پاک کنید.;)

باربد
2011/10/08, 20:19
باربد جان،

خوشبختانه مطالب بسیار مفید شما در ارتباط با آموزشهای نوین سف....... زی در تاپیک حرکت دسته جمعی موجود است.

با مظلوم نمایی نمیتوانید مطالبش را پاک کنید.;)
تشریف می اورید انجا با مدرک و مستند صحبت کنیم
هر کسی باید برای حرفش دلیل داشته باشه
بیننده خودش قضاوت میکنه
قول میدهم اگر صحبتهای شما درست بود دبیگر در این فروم ننویسم
اما شما هم قول بده....

جناب نظری و جناب پناهی گستاخی بنده را ببخشید که در تاپیک شما این موضوع مطرح شد

مصطفی مصری پور
2011/10/08, 20:29
یکم دقت کنید نیتمون چی بود .

از کجا به کجا رسیدیم؟

میخواستیم یه خونواده رو از بی سر پناهی نجات بدیم. آخرش ختم شد به توهین تهمت!

نمیدونم چرا هر بحثی شروع میکنیم آخرش باید به سفته بازی حرکت دسته جمعی ختم بشه؟

الان چند نفر توی این سایت وتوس خریدن؟ اینم سفته بازیه؟ اگر سفته بازی اینه که ظرف 4 روز 16 درصد بکنه توی جیب کاربرای سایت پس عجب کار مقدسیه.

مجید جان اون اسناد و مدارکی که شما میگی میدونی تاریخش مال چه زمانیه؟

مال اونوقت که منگنز واسه خرید معرفی شده بود . بعدش چند درصد رشد کرد؟ چند روزه؟ اوج بازده سرمایه گذاری یکساله توی ایران ( قبل از هدفمندی ) 30% بود . حالا بده که یه حرکتی انجام بشه که 50% دو هفته ای سود نصیب سرمایه گذار کنه؟

اصلا نمیخواستم وارد این بحث بشم و ادامش هم نمیدم

فقط یه چیز میگم : در داخل ایران ، شعور جمعی هنوز به جایی نرسیده که در هنگام مباحثه شخصیت مخاطبمون رو نقد و تخریب نکنیم . بلکه موضوع بحث را بررسی کنیم.

شاد باشید

پليس سايت
2011/10/08, 20:34
کاربران محترم
لطفا بحث ها را به حاشیه نبرید
از همگی خواهشمندم همین جا به بحث ها خاتمه بدهند .

Hamid-safapour
2011/10/08, 20:35
اقا مجید و اقا باربد ازتون خواهش میکنم این حرف هارو به عنوان بزرگترهای سایت حداقل تو جمع نزنید

پليس سايت
2011/10/08, 20:39
دوستانی که تمایل به بحث در خارج از چارچوب تاپیک دارند لطفا از پیام خصوصی استفاده کنند .

باربد
2011/10/08, 20:44
دوستانی که تمایل به بحث در خارج از چارچوب تاپیک دارند لطفا از پیام خصوصی استفاده کنند .
دوست عزیز دیروز که در یک تاپیک عمومی این اقا به بنده در سه پست مختلف نهایت توهین را کردند کجا بودید
چرا انجا کسی دخالت نکرد
بحث علمی و تحلیلی و انتقاد یک چیزه
توهین و تخریب شخصیت نکته دیگر

مجيد رادمنش
2011/10/08, 20:45
تشریف می اورید انجا با مدرک و مستند صحبت کنیم

افتخارم اینست که در این تاپیک یک پست هم ندارم.

با وجود مطالب شما، نیازی به سند و مدرک نیست

مطالعه چند صفحه از تاپیک، قضاوت را برای وجدانهای بیدار آسان میکند.

( شما را به قاضی مطلق خدای احد و واحد واگذار کردم. )

مجيد رادمنش
2011/10/08, 20:47
کاربران محترم
لطفا بحث ها را به حاشیه نبرید
از همگی خواهشمندم همین جا به بحث ها خاتمه بدهند .

@};-

پليس سايت
2011/10/08, 20:54
جناب باربد
دیروز بنده نبودم
این تاپیک هم مدیریتش با آقایان نظری و پناهی هست
جناب حجت فرمودند کمی صبر کنید تا مدیریت تشریف بیاورند به تمام
موارد رسیدگی کنند .
ظاهر کسی توجه نکرد .

سپه
2011/10/08, 21:04

جناب پلیس

من به عنوان یکی از 365 نفری( اخرین اعلام باربد) که عضو حرکت گروهیم باید بدونم باربد عزیز چه مشکلی دارن. شاید کاربر مجید متوجه بعضی مطالب شده حالا اگه تو پیام خصوصی مطرح کنه من از ککجا بفهمم این مشکل چی بوده و...

وقتی باربد خودش میگه هر مشکلی از من دیدن بیاین مطرح کنین اگه مشکلی هست باید گفته بشه تا بقیه هم واقعا بفهمن چی به چیه ؟

ولی یه سری جملات کلی گفتن واینکه بعدن میگم و... از ارزش سخن خواهد کاست

hamed89
2011/10/08, 21:06
چطوری خیکی؟(شوخی بودا نیایی باتوم برنی و غیر فعال کنی ما رو از پلیس بدم میاد چون بیچارم کرد..)

آمن خادمی
2011/10/08, 21:21
سلام
قرار بود در این سایت کاربران حرمت همدیگر رو حداقل در محافل عمومی حفظ کنند؛اما اینگار این خیال باطلی بود . تاسف به حال ما که برای جواب دادن به مخالفان خودمان از ساده ترین و دم دست ترین روش ها استفاده کنیم ...تاسف!
از کاربران عزیز خواهش می کنم از نوشتن مطلب انحرافی در این تاپیک خودداری کنند.
به قولی می گویند:خاككي بيخته/نم آبي بر آن ريخته/نه كف پاي را از آن دردي/نه پشت پاي را از آن گردي...

بابک پناهی
2011/10/08, 23:04
خوب مرسی از همه ی دوستان بابت نظراتشون

الوعده وفا ...

هیچ پستی پاک نشد و پاک نخواهد شد

فقط خوشحالم از اینکه فحشی رد و بدل نشد که نشان از شعور و شخصیت کاربران عزیز و دوستان بسیار عزیزم داره

خوشخالم که تو این 2 روزه خیلی از دوستان همدیگرو شناختن خانوم/آقایی که میاد در کار خداپسندانه پست اونشکلی میزنه باید بدونه که ما رای گیری نداشتیم که آره این کار خوبه یا نه که ایشون اومده بودن تاپیکو منور کرده بودن.!!!
منم میدونم محک هست سالمندان خوب هست و بسیاری از جاهای دیگه...
ما اون تاپیکو زدیک که مستقیم وارد عمل شیم و ابتدا 1 خانواده رو از تنگنا در بیاریم و حتی برای سرپرست خانوار شغل مهیا کنیم و بعد گسترشش بدیم و خیلی کارهای دیگه

من نمیگم شما چه کردین ولی عمل شما باعث شد گروه و تاپیک از هم بپاشه ولی ما دس رو دس نخواهیم گذاشت و اون تاپیکم فعال خواهیم کرد و تنها موافقان طرح نظر خواهند داد و مخالفان برن به هرجائی که عشقشون میکشه کمک کنند و تاپیک رو مزین نفرمایند!!!

از این لحظه به بعد دوستانی که مشکلی یا سوء تفاهمی با همدیگه دارن که میخوان رفع بشه تنها در پیام خصوصی اقدام به اینکار کنند چون تقریبا همه چی زمان داره و زمان این کار در تاپیک مذکور تمام شد ;) و با اجازتون برمیگردیم سراغ بحث بورسیمون . من شدیدا با پاک کردن پست مخالفم پس خواهشا کسی مطلبی نزنه که من خودم شرمنده ی خودم بشم چه برسه به دوستان >:d<

موفق و بی نیاز باشید

hamed89
2011/10/08, 23:20
نظرتون رو درباره شصفها میخواستم اقای پناهی

بابک پناهی
2011/10/08, 23:42
نظرتون رو درباره شصفها میخواستم اقای پناهی

حامد جان فعلا که هیچ سیگنال مثبتی نمیبینم تا ببینیم آینده نزدیک چکار میکنه

(Hassan)
2011/10/08, 23:56
خسته نباشی آقای پناهی
ممنون میشم اگر نظرتون رو درباره فولاد بیان کنید؟ با تشکر

آریو
2011/10/09, 00:04
سلام بابک جان
خسته نباشی

میخواستم نظر تکنیکی شما رو در مورد وتوشه بدونم
ان ای وی سهم در حدوده 345 تومنه که با فرض p/nav معادل 70 درصد به ارزش 240 تومن میرسیم ...
نمودارها چی میگن بابک عزیز؟؟
این سهم منو یاد وصنا 200 تومنی با nav=330 میندازه که با تقسیم سود 40 تومنی الان قیمتش 260 تومنه در کمتر از دو ماه

ممنون و سپاس گذار

بابک پناهی
2011/10/09, 00:11
سلام بابک جان
خسته نباشی

میخواستم نظر تکنیکی شما رو در مورد وتوشه بدونم
ان ای وی سهم در حدوده 345 تومنه که با فرض p/nav معادل 70 درصد به ارزش 240 تومن میرسیم ...
نمودارها چی میگن بابک عزیز؟؟
این سهم منو یاد وصنا 200 تومنی با nav=330 میندازه که با تقسیم سود 40 تومنی الان قیمتش 260 تومنه در کمتر از دو ماه

ممنون و سپاس گذار

سلام
جواد عزیز شمام خسته نباشید

نمودارشو دیدم احتمال رسیدن به محدوده 250 تومنی خیلی زیاده یعنی دقیقا اون هدفی که مد نظر شماست

بابک پناهی
2011/10/09, 00:15
خسته نباشی آقای پناهی
ممنون میشم اگر نظرتون رو درباره فولاد بیان کنید؟ با تشکر

ممنونم شما هم خسته نباشید

من فولادو تابعی از نفت میبینم و تا زمانیکه اوضاع نفت بهبود پیدا نکنه انتظار رشدی از فولاد ندارم

alvand
2011/10/09, 09:11
با سلام
جناب پناهی نظرتون راجع به بکام چیه؟

بابک پناهی
2011/10/09, 10:49
با سلام
جناب پناهی نظرتون راجع به بکام چیه؟

این معادن و فلزات بزاره عالیه میبینید که با سهم چه میکنه!!!

آریو
2011/10/09, 10:59
سلام
جواد عزیز شمام خسته نباشید

نمودارشو دیدم احتمال رسیدن به محدوده 250 تومنی خیلی زیاده یعنی دقیقا اون هدفی که مد نظر شماست

مرسی بابک عزیز

بابک جان این وتوشه چقدر عرضه داره ولی راه خودشو ادامه میده

بابک عزیز وتوصا رو نباید دست کم گرفت یه نگاه خیلی خیلی جزئی رو نمودار خالی از لطف نیست
یه حقوقی خیلی خوب که رو خبهمن و اخابر کار میکرد الان داره رو ولغدر کار میکنه

frouzan
2011/10/09, 12:01
استاد لطفا" نظر خود را در مورد ممسني بفرماييد؟؟؟قيمت مناسب بازگشايي آن چند است؟؟:-b

iq_son
2011/10/09, 12:03
سلام بابک عزیز
آقا این غدیر تو 440 کف درست کرده یا نه!
هدف تکنیکالش چنده؟
با تشکر از دوست عزیزم

nik
2011/10/09, 12:13
آقا بابک تکنیکال وپست و خکار چطوره
متشکرم

bluetooth
2011/10/09, 12:21
آقاي پناهي
سلام
تايرا سيگنال خريد داده؟

takbourse
2011/10/09, 13:08
آقا محسن
آقا بابک
پیشنهادی برای خرید دارید؟
چه سهمهایی؟

پاپیلو
2011/10/09, 14:22
آریو بنده هم 15روزی هست ولغدر خریدم برای 80تومن امسال فشار خاور روش نیست

m.nouri
2011/10/09, 15:31
لطفا نظرتان را در مورد هدف كوتاه مدت سايپا بفرمايد .

LEON
2011/10/09, 17:22
سلام

نه خوب 1600 رو ندید که و برای همین کشید بالا در مورد آینده طلا باز هم نظرم بر نزولش بیشتر از صعوده ولی نظرم قطعی نیست

بابک جان در حال حاضر نظرتون چیه؟

بابک پناهی
2011/10/09, 23:19
مرسی بابک عزیز

بابک جان این وتوشه چقدر عرضه داره ولی راه خودشو ادامه میده

بابک عزیز وتوصا رو نباید دست کم گرفت یه نگاه خیلی خیلی جزئی رو نمودار خالی از لطف نیست
یه حقوقی خیلی خوب که رو خبهمن و اخابر کار میکرد الان داره رو ولغدر کار میکنه

سلام

جواد عزیز وتوصا خدمت شما
فردا هم مثبت بشه سیگنال صعوده تقریبا

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/21.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

oplus
2011/10/09, 23:20
سلام،عجیب در گیر macdهفتگی خبهمنم

بابک پناهی
2011/10/09, 23:21
سلام بابک عزیز
آقا این غدیر تو 440 کف درست کرده یا نه!
هدف تکنیکالش چنده؟
با تشکر از دوست عزیزم

سلام
نه آی کیو سان 425 تقریبا کف رونده

بابک پناهی
2011/10/09, 23:32
آقا بابک تکنیکال وپست و خکار چطوره
متشکرم

سلام

خکار سیگنال خریدو 270 فک کنم داده بودم ولی اگر زیر 295 نره هدفش 376 هست
وپستم حمایتش محدوده ی 655 هست و اگر بالای 722 بره روندش کاملا صعودی خواهد بود.البته سیگنال صعود اینم 560 داده بودم یعنی 2 روز بعد از زمانی که روند نزولیشو شکست

بابک پناهی
2011/10/09, 23:33
آقاي پناهي
سلام
تايرا سيگنال خريد داده؟

سلام

فعلا خیر

بابک پناهی
2011/10/09, 23:38
بابک جان در حال حاضر نظرتون چیه؟

یک واگرائی مثبت دیلی زده که احتمال میدم تا نزدیکی خط روند نزولیش بکشتش بالا اگر بتونه اونو رد کنه عالی میشه

بابک پناهی
2011/10/09, 23:45
آقا محسن
آقا بابک
پیشنهادی برای خرید دارید؟
چه سهمهایی؟

بکام و خبهمن نظرم مثبته هر جفت تعدیل مثبت دارند و تکنیکالشم تایید شدس ولی خبهمن بزارید بالای 244 تثبیت بشه بعد بکامم تو این قیمت 260 تومن مناسبه

majid
2011/10/09, 23:45
استاد پناهی عزیز با سلام لطفا نگاهی هم به شپترو بیاندازید - آیا در کف قرار داره؟ با تشکر

آریو
2011/10/09, 23:46
سلام

جواد عزیز وتوصا خدمت شما

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/21.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

مرسی بابک جان نمودار خیلی زیبایی برامون زدی

اینم کندل هامر در انتهای روند نزولی ;)

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/22.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

ستاره بورس
2011/10/09, 23:49
آقای پناهی اگه ممکنه نظرتون را در مورد سایپا میخواستم بدونم.با تشکر

بابک پناهی
2011/10/09, 23:55
استاد پناهی عزیز با سلام لطفا نگاهی هم به شپترو بیاندازید - آیا در کف قرار داره؟ با تشکر

متاسفانه نمیتونم روندشو تشخیص بدم ولی مطمئنا کفش نیست

بابک پناهی
2011/10/09, 23:56
آقای پناهی اگه ممکنه نظرتون را در مورد سایپا میخواستم بدونم.با تشکر

نظرم رو خساپا کاملا مثبته

hamed89
2011/10/10, 01:52
دوستان عزیز ظاهرا حرکت گروهی خیرخواهانه فعلا خبری نیست..
از همه خواهش میکنم که خبر زیر رو بخونید..جیرگم کباب شد..تونستید یه کمکی هم بکنید. تو این موارد سعی میکنم خودم رو جای طرف بزارم ولی الان موندم خودم رو جای مادره بزارم یا پسره!خیلی سختنه ..1000 تومنم واس اینا 1000 تومنه..
یا علی

http://www.fardanews.com/fa/news/164753/%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%B6%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

حامد
2011/10/10, 03:34
سلام

جواد عزیز وتوصا خدمت شما

يه اشاره همبه مقاومتهاش ميكرديد بابك جان

664
2011/10/10, 09:59
باسلام خدمت جناب پناهی
اگر لطف کنید و یک نگاهی به نمودار ومعادن بیندازید ونظرتون را بگویید ممنون میشوم :)

بابک پناهی
2011/10/10, 10:36
توصیه خرید امروز

فلوله - بکام

بابک پناهی
2011/10/10, 10:39
يه اشاره همبه مقاومتهاش ميكرديد بابك جان

سلام به همه

خوب حامد جان فعلا باید دید بالای الگو تثبیت میشه بعد مقاومتهارم عرض میکنم ولی ظاهرا با مثبت امروز تثبیت شد

آریو
2011/10/10, 11:11
سلام

بابک جان اینم استارت برای وتوشه 250 تومنی هر چند بیشتر از اینا می ارزه >:d<

nik
2011/10/10, 13:59
آقا بابک بنظرشما حرکت امروزبکام میتونه ادامه دار تا 300باشه
متشکرم

باربد
2011/10/10, 15:29
جناب پناهی سلام
لطف میکنید یک نگاه به نمودار کاذر بیاندازید
پیشاپیش ممنون

hamed89
2011/10/10, 16:17
هیچ سایتی ف ... ی... ل... ت ... ر نیست!!!الله اکبر..الله اکبر

PASHA
2011/10/10, 16:36
هیچ سایتی فیلتر نیست!!!الله اکبر..الله اکبر
الان زنگ می زنم 110
فکربکنم دارند مسیرسدراعوض می کنند .
جل الخالق ....
حالا که آزادیه یک سری به آمریکا بزنیم

بابک پناهی
2011/10/10, 22:51
جناب پناهی سلام
لطف میکنید یک نگاه به نمودار کاذر بیاندازید
پیشاپیش ممنون

سلام
با عبور قیمت از چنگال بالایی اندروز احتمال رشد تا خط ماشه یعنی محدوده 170 تومن وجود داره.
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/25.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
ولی اگر تعدیل دیتارو انجام بدیم شکل زیر بدس میاد که باز هم هدف 170 روی این شکل نیز وجود داره.در حالت کلی فکر میکنم سهم از همون اول دست افراد خاصی بوده .هر طوریم پیچوندمش نتونستم موج شماریش کنم!

URL=http://www.pic.iran-forum.ir/]http://forums.boursy.com/imported/2011/10/26.png[/URL]
http://forums.boursy.com/imported/2011/10/27.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

عبدالله محمدی
2011/10/10, 23:29
سلام

به کسی اعتماد کن که بتواندسه چیزدرتو تشخیص دهد:

اندوه پنهان شده درلبخندت را

عشق پنهان شده درعصبانیتت را

ومعنای حقیقی در سکوتت را

امروز18مهر (روز بخشایش ودوستی)از جشن((مهرگان))در ایران باستان است.

بهترین دوستانمان را به یاد اوردیم.

روز دوست بر دوستان عزیز مبارک

frouzan
2011/10/11, 12:39
اساتيد لطفا" نظر خود را در مورد معاملات امروز غدير بفرماييد؟؟آيا باز هم جاي رشد دارد يا خير؟؟/:)

OTANA
2011/10/11, 16:32
آقا شپدیس چرا این طوری شد 25 در صی تعدیل سود 2درصد تعدیل قیمت p/e =5.5؟؟؟؟؟؟؟؟؟به چه استدلالی با چه هدفی ..........آیا اساتید میدانند چرا غدیر با این سهم چنین میکند؟

Yusef_sbm12
2011/10/11, 18:02
نمایی از ثنوسا :

با اجازه آقای نظری :

جناب نظری لطف می کنید ؛
نظرتان را بفرمایید ...

نمونه ای از الگو و DNA خاص حرکتی یک سهم :

http://www.upsara.com/images/54b8coinnuuorbozdi1t.jpg

golden leopard
2011/10/11, 21:26
نمایی از ثنوسا :

با اجازه آقای نظری :

جناب نظری لطف می کنید ؛
نظرتان را بفرمایید ...

نمونه ای از الگو و DNA خاص حرکتی یک سهم :

http://forums.boursy.com/با سلام به دوست عزیز.فکر کنم که آقای نظری اعتقادی به این سهم از نظر بنیادی نداشته باشد.بنده نیز به توصیه ایشان که تشخیص داده بودند سهم دچار سفته بازی مفرط شده از سهم خارج شدم.دنبال سهامی باشید که محسن خان از نظر بنیادی تائیدشان می نماید.البته با اجازه آقای نظری:">:">:">

Yusef_sbm12
2011/10/11, 23:03
با سلام به دوست عزیز.فکر کنم که آقای نظری اعتقادی به این سهم از نظر بنیادی نداشته باشد.بنده نیز به توصیه ایشان که تشخیص داده بودند سهم دچار سفته بازی مفرط شده از سهم خارج شدم.دنبال سهامی باشید که محسن خان از نظر بنیادی تائیدشان می نماید.البته با اجازه آقای نظری:">:">:">

دوست عزیز :

سفته بازی یعنی چه ؟

سفته بازی یعنی عده ای با سرمایه ای هنگفت سهمی را که از نظر بنیادی هیچ چیز نداشته باشد را توسط
این حجم نقدینگی بازی دهند و پس از افزایش کاذب آن را به عده ای دیگر ( که سهامدار جزء هستند ) بفروشند .

شما می دانید دارایی های این سهم اعم از املاک و تعداد سهام بانک اقتصاد نوین و هم چنین زیر مجموعه های این سهم
چه اندازه است .

می دانید اگر این سهم همین فردا تصمیم به فروش این دارایی ها نماید قیمت سهم تا 1.000 تومان افزایش می یابد .

در این سهم فقط یک نوع سفته بازی شده است و آن هم اینکه سهامداران عمده با گزارشات خلاف واقع
و کارشکنی مانع صعود سهم می شدند .

اگر بخواهیم سهمی سفته بازی و تو خالی را معرفی کنیم این عنوان در حال حاضر شایسته خصدرا است .

سهمی که با سفته بازی سهامداران عمده ( که این برادران نیازی به معرفی ندارند ) عده بسیاری
از سهامداران جزء را راهی بیمارستان و خدایی نکرده بهشت زهرا نمود .

آیا ارزش این سهم در حال حاضر بیشتر از ثنوسا است .
آیا اگر سفته بازی سهامداران عمده و بازی آنها با سهم وجود نداشت این سهم را کسی محل می کرد .

پس اگر قبول کنیم که سفته باز تر از صدرا در بازار وجود ندارد .
می بایست گفت :

که این سفته بازی در کل مملکت و جامعه امروزی ما و همچنین در اغلب مشاغل وجود دارد .

سفته بازی از نوع :

اختلاس ؛ ( همان دزدی است ؛ اما لفضش محترمانه تر است و با کلاس )

رشوه

کم کاری

قاچاق کالا

کارچاق کنی

استفاده از ( ببخشید سوء استفاده از مقام و منصب دولتی ) جهت دریافت مناقصه ها و مشاغل اقتصادی

تمامی اینها شاخه ای از سفته بازی می تواند باشد .

پس در این بازار هم چون جزئی از کل است مسلما سفته بازی وجود دارد .

آن هم از انواع مختلفش ...

به نظر بنده فردی که در این بازار داخل می شود می بایست به موقع مناسب بر امواج سهم سوار شود .

من و شما با سرمایه های اندک تاثیری ناچیز در تغییر مسیر این امواج داریم ( و گاها کاملا بی تاثیر هستیم )

پس باید با موج سواری بر امواج سهم و همراه شدن در روند های صعودی سهم ها و
عدم همراهی با امواج نزولی در جهت موفقیت قدم برداریم .

ما تریدر ها زمانی موفق میشویم که بازی بعدی سهامداران عمده را به موقع رمز گشایی نماییم .

حالا فکر نمی کنید خیلی زود از امواج صعودی این سهم پیاده شده اید ؟
و نتوانسته اید این حرکت را به درستی تشخیص دهید ؟

سود تقریبا 80 تا 100 درصدی این سهم از 140 تا اهداف تعیین شده در 270 تا 290 کم سودی بود ؟

آیا از روی نمودار سهم از یک مرحله به بعد به راحتی نمی شد این حرکت را تشخیص داد ؟

قضاوت با دوستان ...

بابک پناهی
2011/10/11, 23:28
احتمال توقف ثنوسا بین 238-222 بسیار زیاده

نادری
2011/10/11, 23:53
دوست عزیز :

سفته بازی یعنی چه ؟

سفته بازی یعنی عده ای با سرمایه ای هنگفت سهمی را که از نظر بنیادی هیچ چیز نداشته باشد را توسط
این حجم نقدینگی بازی دهند و پس از افزایش کاذب آن را به عده ای دیگر ( که سهامدار جزء هستند ) بفروشند .

شما می دانید دارایی های این سهم اعم از املاک و تعداد سهام بانک اقتصاد نوین و هم چنین زیر مجموعه های این سهم
چه اندازه است .

می دانید اگر این سهم همین فردا تصمیم به فروش این دارایی ها نماید قیمت سهم تا 1.000 تومان افزایش می یابد .

در این سهم فقط یک نوع سفته بازی شده است و آن هم اینکه سهامداران عمده با گزارشات خلاف واقع

اگر بخواهیم سهمی سفته بازی و تو خالی را معرفی کنیم این عنوان در حال حاضر شایسته خصدرا است .

سهمی که با سفته بازی سهامداران عمده ( که این برادران نیازی به معرفی ندارند ) عده بسیاری

آیا اگر سفته بازی سهامداران عمده و بازی آنها با سهم وجود نداشت این سهم را کسی محل می کرد .

می بایست گفت :

که این سفته بازی در کل مملکت و جامعه امروزی ما و همچنین در اغلب مشاغل وجود دارد .

سفته بازی از نوع :

رشوه

کم کاری

قاچاق کالا

کارچاق کنی

استفاده از ( ببخشید سوء استفاده از مقام و منصب دولتی ) جهت دریافت مناقصه ها و مشاغل اقتصادی

به نظر بنده فردی که در این بازار داخل می شود می بایست به موقع مناسب بر امواج سهم سوار شود .

من و شما با سرمایه های اندک تاثیری ناچیز در تغییر مسیر این امواج داریم ( و گاها کاملا بی تاثیر هستیم )

ما تریدر ها زمانی موفق میشویم که بازی بعدی سهامداران عمده را به موقع رمز گشایی نماییم .

سود تقریبا 80 تا 100 درصدی این سهم از 140 تا اهداف تعیین شده در 270 تا 290 کم سودی بود ؟

آیا از روی نمودار سهم از یک مرحله به بعد به راحتی نمی شد این حرکت را تشخیص داد ؟

قضاوت با دوستان ...دوست عزیز شما خودتان را ناراحت نفرمایید هر کسی استراتژی خاص خودش را دارد و این استراتژی باعث برنده یا بازنده شدن هر کسی میشود شاید گلد یوزر راست بگه یا هرکس دیگر

Yusef_sbm12
2011/10/12, 00:29

سلام بابک جان :

بنده برای نظر شما احترام خاصی قائل هستم .

اما در این مورد نظری برخلاف نظر شما دارم .

به نظر بنده ثنوسا فردا صف خرید می شود و
امروز روز مهمی برای سهم بود آخرین قیمت سهم در قله قبلی 212.2
بوده است و امروز با حجم بسیار خوبی از آن عبور کرد و روی 213.8
بسته شد .

سهم به نظر بنده در محدوده ای که فرموده اید مقاومتی نخواهد داشت .
و احتمال برگشتی در این نقطه بسیار کم است ؛

توقف و حرکت دوباره شاید ولی توقف و برگشت را بعید می دانم .

در نمودار هم در مستطیل های رنگی سمت چپ مقاومت های سهم را نشان داده ام .
که محدوده مقاومتی اول موجب توقف سهم در دور قبلی صعودی گردید .

و این بار هدف سهم رسیدن به محدوده مقاومت بعدی در 280 خواهد بود .

باید منتظر فردا بود ...

K e n z o
2011/10/12, 02:14
سلام بابک جان :

بسته شد .

باید منتظر فردا بود ...

احتراماً بنده هم فکر می کنم در این محدوده مقاومت سقف چنگال و فیبوی 261.8 حرکت سهم را متوقف خواهند کرد. اینکه ادامه حرکت چگونه است شاید بیشتر به موج شماری ما مربوط شود...

میشکا
2011/10/12, 08:08
با سلام و تقدیر و تشکر از تحلیل های کاربردی کلیه دوستان....

iq_son
2011/10/12, 08:57
سلام دوستان سهام های جایزه افزایش سرمایه مپنا وارد چرخه شده یا نه؟ می شه معامله کرد یا نه؟به کد سهامداریمون زدن؟

iq_son
2011/10/12, 09:43
بچه های غدیری مفت از دست ندید یه سری خبرای خوب تو پتروشیمیای زیر دست غدیر به گوش می رسه!!!!!!

sirwan
2011/10/12, 11:08
جناب پناهی :من می خواستم وتوصابخرم اشتباهی وصنا خریدم به نظر شما تگهداری کنم یا بفروشم؟

MASOUD
2011/10/12, 12:36
جناب پناهی :من می خواستم وتوصابخرم اشتباهی وصنا خریدم به نظر شما تگهداری کنم یا بفروشم؟
با اجازه بزرگترا
آقای مهندس فرهاد
آقا من میگم وصنا رو بفروش یه عینک بخر ، بعد که عینک رفت بالا بفروش وتوصا ..... بخر :p

بابک پناهی
2011/10/12, 16:41
سلام بابک جان :

بسته شد .

باید منتظر فردا بود ...

سلام

امیوارم همینطور باشه و شما و سایر سهامداران جزء سود کنید

بابک پناهی
2011/10/12, 16:45

به نظرم با وتوصا عوض کنید بهتره

farhad61
2011/10/12, 20:44
یه معامله جالب
ماشین سازی نیرو محرکه

این عکس رو ببینید

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/32.png

فکر کنم قضیه رانتامنتال باشه
نظرتون در مورد این مثلث چیه
با تجربه کمی که من دارم وقتی سهامداران عمده میخان یه سهم رو بدون دردسر جمع کنن قیمت پایانی رو به عمد پایین میارن . دوباره روز بعد از قیمت بالا شروع به خرید میکنن و پایین میان

یه سوال مهم
مجموع خرید این کدها بیشتر از 3 میلیون سهم بوده چرا توی حجم معامله توی سایت tse حجم رو زده 33653؟

حسینی
2011/10/12, 23:48
یه معامله جالب
ماشین سازی نیرو محرکه

این عکس رو ببینید

با تجربه کمی که من دارم وقتی سهامداران عمده میخان یه سهم رو بدون دردسر جمع کنن قیمت پایانی رو به عمد پایین میارن . دوباره روز بعد از قیمت بالا شروع به خرید میکنن و پایین میان

یه سوال مهم
مجموع خرید این کدها بیشتر از 3 میلیون سهم بوده چرا توی حجم معامله توی سایت tse حجم رو زده 33653؟
فرهاد جان؛این افزایش سهام به خاطر ثبت افزایش سرمایه است.

عبدالله محمدی
2011/10/12, 23:50
یه معامله جالب
ماشین سازی نیرو محرکه

این عکس رو ببینید

یه سوال مهم
دوست عزیز به نظرم افزایش سرمایه شرکت ثبت شده واین تعداد به سهمشان اضافه شده
دوست عزیزمون 2دقیقه زودتر از ما جواب داده بودند که همزمان شده بود با تایپ پاسخ ما وپاسخ دوستمون روندیده بودیم

hamed89
2011/10/13, 01:32
میشه یکم توضیح بدید (اقای پناهی و ..) این ماجرای وال استریت که هی تلویزیون پخش میکنه میگه امریکا بدبخت شدن و داره فرو میپاشه چیه؟
توضیح کوتاه مختصر

kashef
2011/10/13, 15:01
بابک عزیز لطفا pm تون را هم ملاحظه بفرمایید>:D<

nik
2011/10/14, 18:40
آقابابک خسته نباشی
لطفا تحلیل تپمپی وحفاری رامیزنید
متشکر

بابک پناهی
2011/10/14, 20:07
میشه یکم توضیح بدید (اقای پناهی و ..) این ماجرای وال استریت که هی تلویزیون پخش میکنه میگه امریکا بدبخت شدن و داره فرو میپاشه چیه؟
توضیح کوتاه مختصر'

سلام

اعتراض به افزایش بحران مالی - بیکاری و همچنین نابرابریهای اجتماعی در آمریکا موجب اعتراضات مردمی شده

mhmdrza.z
2011/10/14, 20:26
بابک جان لطف میکنید از شپدیس یه تحلیل داشته باشین

با سپاس

punisher
2011/10/14, 20:38
سلام
بابک جان نظرت درباره باغمیشه و کبافق چیه؟
آیا وصنعت و ثمرا از مقاومت خود عبور می کند؟
با تشکر

iq_son
2011/10/17, 19:12
سلام آقا این تاپیک چرا دیگه نیست؟
جناب نظری بابک خان؟

takbourse
2011/10/17, 21:18
سلام
آقا بابک چرا خداحافظ همگی
اگه ما بخواهیم تو یک صفحه با شما . آقا محسن صحبت کنیم چرا باید یه عده مزاحم بشن؟
میشه خودتون یه سایت یا فروم نظراتتون رابذارید؟

MASOUD
2011/10/18, 00:48
سلام
آقا بابک چرا خداحافظ همگی
اگه ما بخواهیم تو یک صفحه با شما . آقا محسن صحبت کنیم چرا باید یه عده مزاحم بشن؟
میشه خودتون یه سایت یا فروم نظراتتون رابذارید؟

یعنی کرکره رو داده پایین .... کافه تعطیل ....مگه نمیبینی آواتارشو تاریک کرده ... :d

آقا زکات علم نشره علمه ، رفتن مشکلی رو حل نمی کنه ، هر که ماند ماندنی می شود .
موفق باشید .

مهربان
2011/10/18, 19:54
...نشون بده که همونطور که تحلیلگر قابل و باانصافی هستی و ذات پاک و سرشت خیر رسونی داری از روحی بزرگ برخورداری و کاری رو نیمه تموم نمیزاری....اینکه با هر حرفی و گلایه ای از جا در نمیری و روی در نقاب شکایتو ناز نمیکشی....پاشو بیا با همین بابک که همه نموداراش غلط قلوطه:d;) دم زندگی و فعالیت بزن به این تاپیک مرده....

مجيد رادمنش
2011/10/18, 20:18
با عرض سلام خدمت مردان بی ادعا ( محسن عزیز و بابک دوست داشتنی )

بر اساس وظیفه ای که نسبت به استفاده از مطالب مفید شما خوبان در این تاپیک داشتم، بر خود لازم دانستم که برسم ادب با قلم الکنم تشکر بسیار ساده اما خالصانه از شما بزرگواران داشته باشم که همیشه بی ریا و در کوتاهترین زمان قبول زحمت فرموده و پاسخگوی بنده و خیلی از دوستان دیگر بودید.

با آرزوی سلامت و سعادت، امیدوارم که در آستانه جشن یک سالگی سایت هر چه زودتر با حضور گرم و صمیمانه خود مجددا چراغ این تاپیک را روشن نموده و روشنی بخش محفل ما باشید. @};-

nik
2011/10/18, 22:39
آقا محسن وآقا بابک هرجا هستیدموفق وپیروزباشید
همچنان منتظریم

shadi
2011/10/19, 07:53
آقا محسن وآقا بابک هرجا هستیدموفق وپیروزباشید با آرزوی سلامت و سعادت، امیدواریم که در آستانه جشن یک سالگی سایت هر چه زودتر با حضور گرم و صمیمانه خود مجددا چراغ این تاپیک را روشن نموده و روشنی بخش محفل ما باشید.

kaku
2011/10/19, 14:26
Salam.aghaye nazari va aghaye panahai lotf konid dobare matlab bezanid .delemon vase tahlilhaye shoma tang shode:-(

بابک پناهی
2011/10/19, 23:01
ممنون از تمامی دوستان

از فردا در خدمتتون خواهم بود

nik
2011/10/19, 23:04
آقا بابک سلام
خوشحالمون کردی
منتظر آقا محسن هم هستیم
موفق باشید

بابک پناهی
2011/10/19, 23:47

سلام بابک جان :

بسته شد .

باید منتظر فردا بود ...

خدمت شما

222 برگشت امروزم تا 192 پائین کشیده بود

مهربان
2011/10/20, 00:18
....من با محسن صحبت کردم ....خسته است و نیاز به کمی استراحت و تجدید قوا داره...پسر خوبیه که حضورش برای همه کاربران مفید و حتی میتونم بگم که ضروریه....و البته دوستیش برای من مغتنم...بزودی برمیگرده و همه دوستان رو از حضورش خوشحال...
...امری که برای من خیلی جالبه رابطه بین پرورش اندام... اذربایجان و تکنیکاله....هر کدوم از دوستان که بتونه یه رابطه خطی و منطقی با ذکر مثال و البته عکس برای من پیدا کنه دوهفته رایگان ایروبیک و باله مهمون منه...جلو بازوت نیووفته زمین اوووستاا...:d:d:d;);;)

مهراز
2011/10/20, 00:30
....من با محسن صحبت کردم ....خسته است و نیاز به کمی استراحت و تجدید قوا داره...پسر خوبیه که حضورش برای همه کاربران مفید و حتی میتونم بگم که ضروریه....و البته دوستیش برای من مغتنم...بزودی برمیگرده و همه دوستان رو از حضورش خوشحال...
...امری که برای من خیلی جالبه رابطه بین پرورش اندام... اذربایجان و تکنیکاله....هر کدوم از دوستان که بتونه یه رابطه خطی و منطقی با ذکر مثال و البته عکس برای من پیدا کنه دوهفته رایگان ایروبیک و باله مهمون منه...جلو بازوت نیووفته زمین اوووستاا...:d:d:d;);;)
مهربان جان چند پست بالاتر عکس اقا بابک رو ببینی همه رو با هم داره. مردان اهنین امسال احتمالا ایشون هم شرکت می کنند. )اگه چشم من اثر نکنه)

نادری
2011/10/20, 00:55
دوست عزیز :

سفته بازی یعنی چه ؟

چه اندازه است .

می بایست گفت :

سفته بازی از نوع :

رشوه

کم کاری

قاچاق کالا

کارچاق کنی

قضاوت با دوستان ...با گزارشات خلاف واقعیت موافقم.تو مجمع وساخت مدیر مالی وپترو گفت به بنده و امیر خان 57 بدترین چیز این است که حسابرس هم با آنها هم دست شده .فکر کنم خیلی چیز ها را بازبان بی زبانی گفت.در مورد این سهم باید صبر کرد.مثل وبانک 14تومان رو کرد 94ریال این را هم بعدش کرد 15 تومان و درنهایت 34تومان فکر کنم دوسال پیش پوشش داد.از بابک خان پناهی درخواست می کنم که یک تحلیل تکنیکال از این دو سهم ارایه دهند چون الان این دو سهم رند بازار شده اند.وساخت به دلیل صف خرید و ثنوسا به دلیل صف فروش.بابک خان این فراز و فرود را تا چه قیمتی پیشبینی میکند؟؟؟؟؟؟؟:x:x:xدر ضمن بابک خان هیکلت و قربون.محسن خان رو یک برنامه بده تنا به هیکل استاندارد برسه

kashef
2011/10/20, 09:04
بابک جان لطفا pm تون رو چک کنید منتظر راهنمایی شما هستم عزیز دل.

khademi1350
2011/10/20, 10:16
با درود و به امید برگشت دوستان نظری و پناهی به جمع دوستان
دوستان ی تحلیل از حتاید می خواستم ۱۱ ابانماه معامله بلوکی داره به قیمت ۵۵۷ تومان فکر کنم

nik
2011/10/20, 22:02
آقا بابک سلام
لطفا تحلیل وپست وبکام را میزنید
متشکر

takbourse
2011/10/21, 04:04
هورا.......هورا.......هورا.......هو ا.......هورا.......هورا.......هورا.. .....

takbourse
2011/10/21, 04:05
ممنون از تمامی دوستان

هورا.......هورا.......هورا.......هو �ا.......هورا.......هورا.......هورا .. .....

rouholla
2011/10/21, 12:05
ممنون اقا بابک واقا محسن

sanko
2011/10/23, 10:15
سلام آقا بابک ...آقای نظری میشه لطفا بفرمایید دارویی رازک تعدیلش چه قدر بوده؟

jamall
2011/10/23, 10:25
باسلام;)
همچنان منتظر حضور آقا بابک گل و محسن عزیز هستیم>:d<>:d<>:d<

مهربان
2011/10/23, 10:36
مهربان جان چند پست بالاتر عکس اقا بابک رو ببینی همه رو با هم داره. مردان اهنین امسال احتمالا ایشون هم شرکت می کنند. )اگه چشم من اثر نکنه)

....هر کس که ابتدای اسمش مهر باشه تو گروهه مهربانه....والا ما که مدام دوستانو دعوت میکنیم تهران که چند راندی:dدر خدمت باشیم لیدرشون از خطه ارومیه تا کار به دعوت کشید ایدی منو تو فرابورسیان بست....فقط اونچه که برا من جای تعجب داره اینه که چرا همه تکنیکال کارا بدنسازند...

يگانه
2011/10/23, 10:47
مهربان جان

مه آفريد هم جزو گروهه

مهربان
2011/10/23, 10:52
مهربان جان

مه آفريد هم جزو گروهه
.....نه اون نمیتونه باشه...باید اول اسمش مهر باشه...یگانه...میدونی چطور میشه رفت تو بورکس...این ادرسای من هر دوتاش فیلتره....میخوام مطالبشو بخونم...

architect_maf
2011/10/23, 11:04
.....نه اون نمیتونه باشه...باید اول اسمش مهر باشه...یگانه...میدونی چطور میشه رفت تو بورکس...این ادرسای من هر دوتاش فیلتره....میخوام مطالبشو بخونم...

http://old.bourexpro.com/viewtopic.php?p=499966#499966

مهربان
2011/10/23, 11:27
http://old.bourexpro.com/viewtopic.php?p=499966#499966
......خدایا...به این برادر دینی از بهشت برینت دوگلابی یه هلو یه انار دونه یاقوتی بده...نمیدونم مجرده یا نه اگر بود یه دونه حوری 20- 24 ساله هم بدی بد نیست...مرسی دوست عزیز...

architect_maf
2011/10/23, 11:37
دستت درد نکنه خدایا کافیه دیگه.....:) قابلی نداشت! در ضمن متاهلا شاید عقل نداشته باشن اما اونا هم دل دارن

مهربان
2011/10/23, 12:11
...بسیار بسیار با این جواب حال کردم....چه نکته سنج چه دقیق...چه جمله کاربردیییی....:db-)

رامین
2011/10/23, 12:12
اینجا شده تایپک چت؟:-/

پاپیلو
2011/10/23, 12:28
اسم من هم مهریه <:-p

MASOUD
2011/10/23, 13:59
تکنیکالیستها با تحلیلایی که میکنن میدونن که آخرش کار به دعوا و کتک کاری میکشه ... همون اول میرن بادی بیلدینگ که علاج واقعه رو قبل از وقوع بکنن ...!

سپه
2011/10/23, 15:51
آقا بابک سلام
لطفا تحلیل وپست وبکام را میزنید
متشکر

بیا بابک خان خوبت شد حالا

چندروز نیستی می بینی ومعادن چه دوری بر می داره بکام و میببینی چیکارش کردن>:)

iq_son
2011/10/24, 10:34
ممنون از تمامی دوستان

یاشاسین بابک خان
بابک جان بو بلبشو دا گویوب گدمیسن تمام ضرر گویوروخ گل بالا گل!

سقراط
2011/10/24, 20:40

دکتر منظورت معشوقت کاظم خان بود دیگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:d:d

خوشحالم اینجا می نویسی . نگرانت شدم . گفتم شاید از بورکس قهر کردی رفتی ینگه دنیا و دق دلی بورس خودمون رو سر وال استریت درآوردی=))

takbourse
2011/10/27, 03:26
پس چی شد اقا بابک سرکاری بود یا شوخی

مجيد رادمنش
2011/10/30, 14:30
سلام http://forums.boursy.com/imported/2011/10/39.gif

آقا بابک، آقا محسن، کجایید شما؟ :-w

استراحت بسه دیگه، این همه مهمون الآن دو هفتس که پشت در این تاپیک صف کشیدن :(

آخه این رسم مهمون نوازیه؟ :-t

خلاصه اینکه 24 ساعت بهتون مهلت میدم، اگه درو باز کردید که فبه المراد >:D<

وگرنه با مامور میایم تو :)]

هردو نفرتونم به جرم ترک محل خدمت بازداشت میکنم [-X

http://forums.boursy.com/imported/2011/10/40.gif

mohseni1353
2011/10/30, 20:36
يولداش هارد سن ايورين گسفته سنين چن نوقت گل سن .ياشياسن

takbourse
2011/10/30, 21:13
من از مدیریت سایت میخواهم که کنترل این صفحه را بذست آقایان نظری و پناهی بسپارد
و توصیه می کنم که به در خواست بینندگان پر بیننده ترین صفحه فروم احترام بگذارد

مجيد رادمنش
2011/11/01, 13:22
سلام

خب دوستان، مهلت به پایون رسید، رفتم کلانتری دنبال مامور، رییسه گفت از بس چکهای برگشتی اینروزا زیاد شده که همه ی مامورامون رو طلبکارا بردن، از اونطرف اومدم دنبال پلیس سایت خودمون، دیدم بنده ی خدا خوابه، خلاصه با هزار زحمت بیدارش کردم ولی هر چقدر اصرار کردم حاضر نشد بیاد، ( بچه بامعرفتیه، از مرامش خوشم اومد )

بهرحال با رفقا که صحبت کردیم قرار بر این شد تا هرروز این تاپیکو بیاریم بالا <:-p

خلاصه اینقدر در میزنیم تا درو باز کنید. >:d<

( تا احمدی نژاده هر روز همین بساطه ) :D

http://persiandrive.com/695242 ------- بعد از چند ثانیه گزینه دریافت فایل را بزنید ;)

takbourse
2011/11/02, 01:21
آقا محسن اگه تو این سایت نمی یاین یه سایت دیگه معرفی کنید نظراتتون رابذارید

موج 5
2011/11/02, 13:34
محسن نظری و بابک پناهی از دست بچه های این فروم ناراحتند و دیگر اینجا نخواهند آمد و از این پس در بورکس خواهند نوشت.

مجيد رادمنش
2011/11/02, 14:03
محسن نظری و بابک پناهی از دست بچه های این فروم ناراحتند و دیگر اینجا نخواهند آمد و از این پس در بورکس خواهند نوشت.

انشالا که اینطور نیست، با توجه به سابقه ی چند ساله ای که این اساتید در فروم نویسی دارند، اینگونه مسائل برایشان طبیعیست ولی گاها انسان برای تجدید قوا نیاز به کمی استراحت دارد و امیدوارم که هر چه زودتر شاهد حضور گرمشان باشیم.

farhad_p
2011/11/03, 10:02
انشالا که اینطور نیست، با توجه به سابقه ی چند ساله ای که این اساتید در فروم نویسی دارند، اینگونه مسائل برایشان طبیعیست ولی گاها انسان برای تجدید قوا نیاز به کمی استراحت دارد و امیدوارم که هر چه زودتر شاهد حضور گرمشان باشیم.

امیدوارم اینطور که شما می فرمایید بشه.
من یکی از طرفداران خودشان وخوانندۀ همیشگی مطالب با ارزششان هستم.
از همینجا بخاطر همۀ زحماتشان کمال تشکر را دارم و در خواست دارم باز گردند تا مثل دیگر اساتید باعث پربارتر شدن سایت و دلگرمی اعضای آن گردند.
آرزو دارم هر کجا که هستند مؤفق و پیروز باشند.

مجيد رادمنش
2011/11/07, 16:06
http://forums.boursy.com/imported/2011/11/2.gif http://forums.boursy.com/imported/2011/11/2.gif http://forums.boursy.com/imported/2011/11/2.gif http://forums.boursy.com/imported/2011/11/2.gif http://forums.boursy.com/imported/2011/11/2.gif http://forums.boursy.com/imported/2011/11/2.gif

بابک جون داداش گلم تولدت مبارک

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/8.gif

دنیا دو روزه ( عارف ) ------------- http://www.mediafire.com/?p5gwo9nv37j432o

http://forums.boursy.com/imported/2011/11/9.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2011/11/9.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2011/11/9.gifhttp://forums.boursy.com/imported/2011/11/9.gif

امیدوارم که چارت زندگیت همیشه در کانال مثبت و صعودی باشه @};-

nik
2011/11/07, 19:26
آقا بابک تولدت مبارک انشاء ا00 همیشه سلامت باشی . منتظربازگشتت هستیم
آقا محسن مارا چشم براه نگذارو خوشحالمون کن . شادباشی

farhad_p
2011/11/14, 11:10
آقا بابک عزیز تولدتان را به تعداد و به زیبایی تمام گلهای دنیا برایتان تبریک و شادباش میگویم.
امیدوارم شیرینی تولدتان به دوستان بازگشتتان به جمع ما باشد.
و آقای نظری نیز شما را همراهی نمایند.

ناشناس
2011/11/14, 22:01
مصاحبه آقاي محسن نظري با دنياي اقتصاد درباره شايعات در بورس

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277686

سپه
2011/11/16, 13:58
سلام
دوستان اونقدری که من یادمه اقای نظری خوب رو پست بانک فعال بودن
الان ما که بهشون دسترسی نداریم
اون دوستانی که تو اون یکی سایت به ایشون دسترسی دارن لطفا کمک کنن

الان با توجه به این خبرای جدید از پست بانک تحلیل ایشون راجع به سهم چیه؟؟؟

mehran
2011/11/19, 14:25
نظر محسن عزیز هم در مورد گروه قند و شکر اینجا باشه:

با سلام
دوستان قضيه قنديها چندان پيچيده نيست قيمت فعلي فروش شكر درب كارخانه (استناد ميشود به گزارش 3ماهه قشهد) حدود1080-1100 تومان ميباشد خب تا ايجاي كار خبري نيست و در برخي موارد حتي قيمت فروش شركتها پاينتر از بودجه ميباشد اما بازار و برخي سهامداران حقيقي و حقوقي به پيشواز رفته اند اينها اين نظر را دارند كه با توجه به روند افزايشي قيمت ارز و روند افزايشي قيمت هاي جهاني شكر قيمت فروش داخلي تا شب عيد به سطوح 1400-1500 ميرسد خب اگر قيمت فروش داخلي به اين سطوح برسد فبها قيمتهاي فعلي و رشد فعلي توجيه خواهد داشت و بايد منتظر تعديلهاي خوبي در سود اين شركتها به خصوص شركتهايي كه سال ماليشان پايان اسفند 91 خواهد بود باشيم در غير اينصورت سهام قنديها يك افت جانانه خواهند كرد كه ان طرفش ناپيدا فقط هم زمان ان هم تا 5-6 ماه اينده همه چيز را ثابت خواهد كرد اين وسط هم هر كه زرنگتر باشد سود ميبرد واي به اون روزي كه قيمت شكر به سطوح 1400-1500 نرسد و واي بيشتر به حال كسي كه ان زمان سهامدار قندي باشد به همين سادگي...

PASHA
2011/11/19, 15:17
نظر محسن عزیز هم در مورد گروه قند و شکر اینجا باشه:

با سلام
دوستان قضيه قنديها چندان پيچيده نيست قيمت فعلي فروش شكر درب كارخانه (استناد ميشود به گزارش 3ماهه قشهد) حدود1080-1100 تومان ميباشد خب تا ايجاي كار خبري نيست و در برخي موارد حتي قيمت فروش شركتها پاينتر از بودجه ميباشد اما بازار و برخي سهامداران حقيقي و حقوقي به پيشواز رفته اند اينها اين نظر را دارند كه با توجه به روند افزايشي قيمت ارز و روند افزايشي قيمت هاي جهاني شكر قيمت فروش داخلي تا شب عيد به سطوح 1400-1500 ميرسد خب اگر قيمت فروش داخلي به اين سطوح برسد فبها قيمتهاي فعلي و رشد فعلي توجيه خواهد داشت و بايد منتظر تعديلهاي خوبي در سود اين شركتها به خصوص شركتهايي كه سال ماليشان پايان اسفند 91 خواهد بود باشيم در غير اينصورت سهام قنديها يك افت جانانه خواهند كرد كه ان طرفش ناپيدا فقط هم زمان ان هم تا 5-6 ماه اينده همه چيز را ثابت خواهد كرد اين وسط هم هر كه زرنگتر باشد سود ميبرد واي به اون روزي كه قيمت شكر به سطوح 1400-1500 نرسد و واي بيشتر به حال كسي كه ان زمان سهامدار قندي باشد به همين سادگي...

فقط امیدوارم دربرگشت به گره کورنخورند.
خلاصه بددرددی است .خدانصیب ..
مثل چیزی شبیه به فنورد

بورس تبریز
2011/11/20, 21:58
بابک عزیز منتظر تحلیل و گفتار شما تو این تایپبک هستم نوشته های شما را همیشه دنبال میکنم و صمیمانه سپاسگذارم از زحمات شما در مورد شمواد توضیحات میخواستم روند سهم را چطور ارزیابی میکنید ؟

sanko
2011/11/21, 09:54
سلام می خواستم اطلاعاتی در مورد شکبیر بگیرم
کسی خبری در مورد این شرکت نداره ؟؟؟؟؟
چه طوره به نظرتون بفروشیم یا هنوز بمونیم

بهروز
2012/01/24, 18:35
آقای پناهی سلام
همچنان قصد ندارید در این قسمت مطلب بزنید
لطفا موافقان نظر بدهند

*سامان*
2012/01/24, 19:07
چقد جاي اين دو بزرگوار تو اين تاپيك خاليه

*سامان*
2012/02/22, 21:57
خيلي دوست دارم اين تاپيكو ادامه بدم اما نميدونم اجازه دارم يا نه

شاهین محلوجی
2012/03/15, 01:58
یکی از دلایلی که من به طرف این سایت کشیده شدم حضور محسن نظری و بابک پناهی عزیز بود حیف این تاپیکه اون پاییناا خاک بخوره محسن جان ارادت داریم خدمت شما منتظریم ...........:x

Jamshidyar
2012/03/15, 02:20
چقد جاي اين دو بزرگوار تو اين تاپيك خاليه
این دوستان دیگه نمی نویسن ؟

آریو
2012/03/15, 02:46

بابک عزیز که مقداری از بازار سرمایه ایران فاصله گرفتن و با بازارهای مالی جهانی سر گرم هستن (کار بسیار پسندیده و درستی انجام دادن)
محسن عزیز هم که کمتر مینویسن و اگر هم قلم بزنن تو بورکس اونم باید کلی لابه لای مطالب بگردیم تا نظراتشونو بخونیم

امیدوارم هر جا که هستن موفق و سلامت باشن

آمن خادمی
2012/03/15, 13:04

جناب پناهی در سایت تاپیکی با عنوان Mr.GoldMan دارن
در این آدرس... http://forums.boursy.com/showthread.php?1325-Mr.GoldMan&p=105273#post105273
همچنین ایشون در مسابقه Interbank (اینتر بانک) که ار بروکرهای خیلی معروفه جهانیه جزو 10 نفر اول شدن
که جا داره همه در تاپیکشون بهشون تبریک ویژه بگیم <:-p<:-p<:-p

*سامان*
2012/03/15, 13:54
منم به ايشون تبريك ميگم ...اي كاش يكي بود به مام آموزش معامله تو فاركسو ميداد

roohe-khashen
2012/03/15, 14:16
منم به ايشون تبريك ميگم ...اي كاش يكي بود به مام آموزش معامله تو فاركسو ميداد
بابک عزیز که استاد مسلم فارکس هستند همچنین زهره عزیز, ید طولایی تو فارکس دارند.

مصطفی مصری پور
2012/03/15, 15:31
منم تبریک میگم به بابک عزیز

بابک قبلا یه سری به تاپیک ما میزدی.

حالا فقط باید به لایکت پای پستای فیس بوکم دلخوش باشم.:(

بازم بیا بهمون سر بزن

14359
2012/03/15, 16:04
جناب پناهی در سایت تاپیکی با عنوان Mr.GoldMan دارن
در این آدرس... http://forums.boursy.com/showthread.php?1325-Mr.GoldMan&p=105273#post105273
همچنین ایشون در مسابقه Interbank (اینتر بانک) که ار بروکرهای خیلی معروفه جهانیه جزو 10 نفر اول شدن
که جا داره همه در تاپیکشون بهشون تبریک ویژه بگیم <:-p<:-p<:-p

=D>=D>

مجيد رادمنش
2012/04/04, 01:13
چشم انداز بنيادي از اوضاع بورس 91
رضا قهرماني

به نظر ميرسد بورس ما در سال 91 بيشتر از هر سال ديگري تحت تاثير مسائل غيراقتصادي است. بنابراين جهت بررسي چشم انداز بورس در سال جاري توجه به اين دو موضوع حائز اهميت است و حتي شايد همين دو امر سبب شود شركتهايي كه در اوايل سال 90 به عنوان رهبر بازار بودند، در سال 91 حتي با كاهش قيمت سهام مورد بي مهري سهامداران قرار بگيرند.

تحريمها اثر ندارد!

موضوعي كه بايد در بورس تهران به آن توجه كرد، اثر افزايش تحريمها بر روي فعاليت شركتهاي بورسي است. هر كسي ميداند كه تحريم امري نامطلوب براي هر دو طرف به شمار ميرود. به طور حتم تحريم بر روي اقتصاد اثر گذار بوده و در آينده هم اثر گذار خواهد بود. بنابراين شركتي كه به شدت به واردات متكي است، به طور حتم تحت تاثير اين تحريمها قرار خواهد گرفت و حتي در صورت دسترسي به پيشبيني هاي توليدي در پايان سال مالياش، مجبور به پرداخت هزينه هاي بيشتر خواهد بود. به عنوان مثال شركتي كه عمده ساختار بهاي تمام شده آن مواد وارداتي باشد، تنها يك درصد افزايش هزينه در بهاي تمام شده سبب ميشود كه بهاي تمام شده آن اضافه شود. اين موضوع در خوشبينانهترين حالت و در صورت واردات به موقع و كامل مواد اوليه است.

اما آنچه آمارها نشان ميدهد گوياي اين موضوع است كه مشكل تامين مواد اوليه براي شركتهاي وارداتي موضوعي مهم است. به عنوان مثال با بررسي توليدات خودرو در شركتهاي خودروساز كشور در بهمن ماه سال جاري ميتوان متوجه شد كه توليد در اين صنعت در ماه ياد شده كاهش يافته است. بنابراين ميتوان درك كرد كه تحريم در صنايع واردكننده موثر بوده است. شايد در آينده با دور زدن تحريمها خطوط توليدي اين شركتها به حالت عادي خود بازگردند، اما اين امر همان طور كه گفته شد با افزايش هزينهها همراه خواهد بود. بنابراين در سال 91 توجه به وابستگي شركتها به واردات مهم است و شركتهايي كه به شدت به واردات وابسته هستند، از دو منظر با ريسك كاهش سود مواجه خواهند بود:

1)كاهش درآمدها به دليل عدم توانايي در تامين مواد اوليه

2)افزايش هزينه هاي توليد براي دور زدن تحريم

البته بايد توجه كرد كه صادركنندگان ما نيز تحت تاثير تحريمها خواهند بود. به عنوان مثال، اين شركتها در امر وصول مطالبات خود با مشكل مواجه خواهند شد. البته از آنجا كه اكثر شركتهاي صادركننده ما، بيشتر در امر صادرات مواد اوليه همچون فلزات اساسي، مواد پتروشيمي و ... فعال هستند و از سوي ديگر در بازارهاي بينالمللي سهم بسزايي در عرضه دارند، ميتوان گفت اثر تحريم آنها بسيار كم خواهد بود و يا حداقل بازارهاي خاص خود را خواهند داشت. به عنوان مثال در زمينه پتروشيمي مجموع توليدات ايران در حال حاضر 2/4 درصد كل توليدات پتروشيمي جهان را شامل ميشود كه تحريم اين محصولات ميتواند سبب افزايش قيمت جهاني اين محصولات شود كه به نفع هيچ يك از طرفين تحريم نيست.

اما به عنوان مثال در فلزاتي همچون سرب و روي كه در حال حاضر داراي مازاد عرضه در سطح بين الملل هستيم، امكان تحريم بين المللي براي شركتهاي توليدكننده سرب و روي وجود دارد. آثار اين تحريمها را ميتوان با بررسي صورتهاي مالي در پايان سال 90 و همچنين گزارشهاي ميان دوره اي سال 91 مشاهده كرد تا راجع به تاثيرات تحريم تصميمات بهتري گرفته شود. بنابراين ميتوان انتظار داشت در اوايل سال 91 شركتهاي واردكننده كماكان مورد بيمهري فعالان بورس قرار بگيرند، اما با ارائه گزارشهاي مالي ميان دورهاي سال 91 و مشخص شدن تاثير واقعي تحريمها بر روي گروههايي كه داراي مراودات بينالمللي هستند، دو حالت را ميتوان متصور بود؛ يا اين شركتها دچار ركود خواهند شد و يا اينكه به دليل عدم تاثيرگذاري تحريمها و به دنبال افت شديد قيمتها طي اين مدت مورد اقبال بسيار زياد بازار قرار خواهند گرفت.

تاثيرات دلاري نمايان ميشود!

با افزايش نرخ دلار انتظار ميرفت كه شركتهاي صادركننده محصولات كه تقريبا 42 درصد از بازار ما را تشكيل ميدهند به سبب تاثيرپذيري مثبت از تسعير نرخ ارز مورد اقبال بازار باشند. اما اين موضوع به دليل عدم اطمينان بازار از ميزان تاثيرپذيري شركتهاي صادركننده كمتر از حد انتظار بود كه به طور حتم با ارائه صورتهاي مالي پايان دوره و مياندوره اي ميتوان بر اساس تاثيرپذيري شركتها تصميماتي منطقيتر را از سوي سهامداران در سال 91 انتظار داشت. از سوي ديگر، به دليل افزايش ريسك شركتهاي وارد كننده، بازار به اين افزايش نرخ در حد نرمال و چه بسا بيشتر واكنش نشان داد كه تاثير آن را ميتوان در كاهش شديد قيمت شركتهاي واردكننده مشاهده كرد. در سال 91 و با مشخص شدن تاثيرات نرخ ارز ميتوان سناريوهاي متفاوتي را براي شركتهاي واردكننده و صادركننده متصور بود:

1. دولت زمينه خريد و فروش ارز آزاد را براي صادركنندگان مهيا سازد: كه در اين صورت شركت صادركننده محصولات پتروشيمي، كانيهاي فلزي و تمامي صادركنندگان منتفع خواهند شد. در اين صورت با ارائه گزارشهاي ميان دورهاي و اطمينان از سودآوري شركتها از اين محل، بازار به سمت اين سهام واكنش نشان خواهد داد.

2. دولت به واردكنندگان دلار با نرخ مرجع واگذار نمايد: در اين صورت بازار به شركتهايي همچون خودروسازي و دارويي كه به دليل انتظار از افزايش ريسك نوسانات ارز واكنش نشان داده بود و اين شركتها با كاهش شديد قيمت و نسبت p/e مواجه شده بودند، اقبالي دوباره نشان خواهد داد كه اين موضوع سبب ميشود حدود 20 درصد از بازار كه در صنايعي همچون دارو، لاستيك و تاير، خودرو و قطعات حضور دارند با افزايش قيمت قابل توجهي مواجه شوند.

3. دولت خريد و فروش ارز آزاد صادركنندگان را محدود كند!: اين در حالتي هست كه دولت ارزهاي صادركنندگان را به نرخ مرجع تحويل بگيرد كه در صورت مشاهده اين موضوع در صورتهاي مالي شركتهاي صادركننده و تحت تاثير آثار رواني آن ممكن است اين شركتها در كوتاه مدت مورد اقبال بازار نباشند. اما از آنجا كه به دليل افزايش شديد نرخ ارز در سال 90 بازار كمتر از حد به آنها واكنش نشان داده بود، به حالت متعادل بازخواهند گشت و تحليلها روي اين شركتها تنها بر اساس عمليات آنها انجام خواهد گرفت.

4. دولت به واردكنندگان ارز مرجع ندهد: در اين حالت كاهش شديد قيمت براي شركتهاي واردكننده به دليل واكنشي كه فعالان بازار سرمايه به اين گروه در سال 90 داشتند، شايد كاهش شديد ديگري براي اين گروه انتظار نرود.

طلا، ارز و حالا مسكن!!

شايد اگر در سال 90 نوسانات نرخ ارز در يك بازار ساختاريافته و مشخص صورت ميگرفت و صحبت از نرخهاي مختلف مثل نرخ مرجع، نرخ بانك مركزي، نرخ بازار آزاد، نرخ ارز شركتهاي وارداتي و ... نبود، بورس تهران نيز همراستا با بازار ارز مثبت و صعودي بود. همانطور كه قبلا بيان شد بخش قابل توجهي از بورس تهران را شركتهاي صادركننده مواد اوليه تشكيل ميدهند كه به شدت تحت تاثير ارز هستند.

با توجه به عرضه حدود 5/9 ميليون سكه پيشفروش شده در سال 91 و همچنين ايجاد محدوديت در خريد و فروش ارز شايد بتوان گفت افزايش نرخ ارز و به تبع آن طلا در سال 91 انتظار نميرود. ولي بازار مسكن بازاري است كه شايد بتوان گفت در سال 91 مورد اقبال مردم باشد و شاهد رونق قيمت مسكن در اين سال پس از چند سال ركود باشيم! اما با توجه به مشخص بودن قيمتها در بازار مسكن و ثبت قانوني معاملات مسكن شايد بتوان گفت اگر شركتي در بورس تهران تحت تاثير نوسانات بازار مسكن باشد، شناسايي اين نوسانات و بررسي آن در شركت بسيار سادهتر از شناسايي نوسانات نرخ ارز باشد. حال با توجه به اينكه در بورس تهران 12 شركت انبوه سازي املاك و مستغلات با سهم 5/1درصدي از ارزش بازار وجود دارد؛ به طور حتم اين گروه مورد استقبال سهامداران در سال جاري قرار خواهند گرفت.

از طرفي با بهبود وضعيت بازار مسكن و ساختوساز شاهد افزايش تقاضا براي مصالح ساختماني خواهيم بود كه در اين صورت صنايع سيماني، آهك، كاشي سراميك و ... نيز مورد اقبال بازار قرار خواهد گرفت. در حال حاضر در بورس تهران 30 شركت سيمان، آهك و گچ با سهم بازار 53/2 درصد، 10 شركت كاشي و سراميك با ارزش بازار 2099 ميليارد ريال وجود دارد كه در صورت رونق ساخت و ساز در سال آتي شاهد اقبال بازار به سوي سهام اين شركتها خواهيم بود.

فرصت تجديد ارزيابي!

تجديد ارزيابي داراييهاي شركتهاي بورسي نيز يكي ديگر از مواردي است كه در سال 91 و با اجرايي شدن قانون بودجه بايد به آن توجه كرد. اينكه تجديد ارزيابي داراييها براي شركتهاي بورسي يك فرصت يا تهديد است، امري مهم است. اينكه آيا تجديد ارزيابيها بر عملكرد عملياتي و همچنين قيمت سهام موثر است يا خير تجربهاي نو براي اهالي بازار است كه استفاده از تجربه ساير بورسها در تجديد ارزيابي داراييها براي تعيين استراتژي جهت استفاده از اين فرصت افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي مفيد خواهد بود. به عنوان مثال در مقالهاي كه به بررسي آثار تجديد ارزيابي در بورس برزيل پرداخته است، تجديد ارزيابي داراييها با عملكرد آتي شركت كه با سود عملياتي اندازهگيري ميشود، به صورت مستقيم ارتباط دارد. تجديد ارزيابي همچنين به صورتي معنادار و مستقيم با قيمت آتي سهام نيز ارتباط دارد.

طبق نتايج اين تحقيق رابطه بين تجديد ارزيابي و عملكرد آتي براي شركتهاي با نسبت بدهي به حقوق صاحبان سهام بالاتر، ضعيفتر است. نتايج اين تحقيق، نتايج به دست آمده از تحقيقات قبلي در استراليا و انگلستان را تاييد ميكند. ميتوان گفت كه تجديد ارزيابي داراييها اطلاعاتي مفيد براي سهامدار به خصوص در بازارهاي كمتر توسعه يافته به ارمغان ميآورد.

اين البته نتايجي است كه در ساير كشورها صورت گرفته و به طور حتم به شكل 100 درصد قابل تعميم به بازار ايران نيست. علاوه بر اين، مورد تجديد ارزيابي داراي فوايد ديگري براي شركتها از جمله شفافيت صورتهاي مالي بدون تحمل ماليات تجديد ارزيابي، كاهش محدوديت جهت دريافت تسهيلات بانكي، فرصت براي شركتهايي با زيان انباشته جهت خروج از ماده 141 لايحه اصلاحي قانون تجارت است. با تمام اين تفاسير تجديد ارزيابي براي شركتها ميتواند يك فرصت مناسب براي سرمايهگذاران جهت كسب بازدهي مناسب در سال 1391 است، هر چند توجه به نوع شركت، عمليات آن و همچنين مشكلات استفاده از آيين نامه تجديد ارزيابي ها نيز بسيار مهم است.

ريسكهاي سيستماتيك كمرنگ ميشود

به طور حتم نميتوان تاثير وقايع سياسي را بر بورس ناديده گرفت. با توجه به اينكه بورس تهران بازاري كمتر توسعه يافته است نقش سياست بر اقتصاد كاملا مشهود است. ترس از رخدادهاي غيراقتصادي به شدت بازار ما را تحت تاثير قرار ميدهد و همين ترس سبب ميشود كه تاثير واقعي اتفاقات از سوي فعالان بازار سرمايه مورد تحليل و بررسي قرار نگيرد.

بازار ما نيز با توجه به ماهيت دولتي آن، در تمام دوران فعاليت خود به خصوص طي سال گذشته تحت تاثير مسائل غيراقتصادي بوده است؛ مسائل سياسي داخلي و خارجي كه ارمغان آن براي بورس تهران افزايش ريسك سيستماتيك بود! مسائلي كه حل آن يا حداقل جلوگيري از گسترش آن ميتواند كمكي بس بزرگ به جلب توجه فعالان بازار نمايد. با توجه به مسائل غيراقتصادي موجود همچون پايان انتخابات، احتمال توافق بر سر مسائل هستهاي ميتوان در كوتاهمدت اين اميد را داشت كه فعالان بازار ما به دور از دغدغه هاي سياسي، توان تحليل جنبه اقتصادي شركتهاي بورس را نيز داشته باشند.

مجيد رادمنش
2012/04/07, 12:25
پيشنهادهايي براي رونق صندوقها

محسن نظری

بازار سرمايه بر خلاف اكثر پيشبيني ها تنها در روزهاي ابتدايي شروع سال 91 با روند مثبت و حمايتي مواجه شد و پس از آن روند بازار بيشتر منفي يا متعادل و خنثي دنبال شده است و آن رشدي كه از بازار انتظار ميرفت اتفاق نيفتاده است. همين امر نيز باعث عدم حصول نتيجه موفق در صندوقها شد، از طرف ديگر تعطيلات فروردين ماه و عدم تمركز جدي بر فعاليت صندوقها در نيمه اول اين ماه را نيز میتوان به عنوان دليل ديگري از عدم نتيجه گيري صندوقها نام برد.

به طور معمول وضعيت صندوقها بستگي بسيار بالايي به وضعيت كلي بازار و شاخص كل دارد، به طوري كه در بازارهاي مثبت، صندوقها با رشد و بازدهي بسيار مطلوبي مواجه شده و بعضا بازدهي هاي بسيار بالايي را نيز نصيب سهامداران خود كرده اند، اما در بازارهاي اصلاحي و نزولي نيز صندوقها از روند كلي تبعيت كرده و وضعيت مطلوبي نداشته اند كه اين امر جز لاينفك اركان بازار ميباشد.

اما آيا منفي بودن صندوقها را ميتوان به عدم رعايت تنوع لازم در پرتفوليوي اين نهادهاي مالي نسبت داد؟ سياست صندوقها علاوه بر شرايط كلي بازار بستگي به مديران صندوقها و ميزان آشنايي آنها با بازار از يك طرف و استراتژي و ريسك پذيري آنها نيز دارد. اين عامل ميتواند يك عامل تعيين كننده بسيار مهم در روند صندوقها باشد، براي مثال در بازار صعودي يك مدير موفق حتي ميتواند بيش از بازدهي بازار در يك ماه بازدهي كسب كند، اما در همان شرايط، يك مدير ناموفق يا به عبارت بهتر مديري كه از مباحث تحليلي و بازار شناخت كافي نداشته باشد، شايد حتي به زير بازدهي مورد انتظار هم برسد! بهترين روش شناسايي مديران موفق در صندوقها بررسي سابقه مديران و روند صندوقها در طي ساليان گذشته و مقايسه با ساير صندوقها و روند كلي بازار است.

براي مثال در فروردين ماه صنايع پتروشيمي با توجه به پتانسيل هاي بنيادي و تكنيكالي كه از مدتها قبل سیگنالهای خريد را صادر كرده بودند و شرايط بسيار مساعدي براي خريد داشتند، توانستند در مدت كوتاهي بازدهي 10-20 درصدي را به ارمغان بياورند، در چنين شرايطي مديري كه از علم فاندامنتال و تكنيكال بهره ببرد ميتواند حداكثر استفاده را از بازار و بازدهي به وجود آمده برده و موفق شود.

در اين شرايط، عمدتا برای سهامداراني كه از مباحث علمي و تحليل بهره اي نميبرند يا تمايلي به استفاده از منابع مشاوره اي و سايتهاي تحليلي ندارند يا فرصت يا توان كافي براي رصد كردن بازار ندارند، سرمايه گذاري در صندوقها ميتواند گزينه مناسبي باشد. اما براي آن دسته از سهامداراني كه به سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار به عنوان يك شغل يا فعاليت جدي اقتصادي مينگرند، توصيه ميشود يا به طور مستقيم و با فراگيري علوم و مباحث تحليلي يا با استفاده از كمك مشاوران يا سايتهاي تحليلي اقدام به سرمايه گذاري نموده تا به مرور با مكانيزم سرمايه گذاري و اصول آن آشنايي پيدا كنند.

نكته قابل توجه ديگر اينكه با توجه به مجوز شوراي پول و اعتبار درباره نرخ اوراق مشاركت و سود بانكي افزايش 2 درصدي سود اوراق مشاركت براي صندوقها به رغم اختيارات پيشبيني شده براي سازمان بورس امكانپذير نيست، اما استفاده از ساير ابزارهاي تشويقي در اين خصوص مانند پرداخت سود ماهانه توسط صندوقها به سرمايه گذاران به جاي پرداختهاي 3 و 6 ماهه يا دسته بندي صندوقها بر اساس ميزان ريسك سرمايهگذاري ميتواند جذابيت بيشتري را براي جذب سرمايه در صندوقها ايجاد نمايد و به نظر اين ابزار تشويقي ميتواند بازار صندوقها را داغتر كند.

در اين حال، مسوولان سازمان بورس بايد درصدد جذابيت بيشتر در بازار سرمايه براي جذب مشاركت سرمايه گذاران باشند؛ امري كه ميتواند موجب رونق بازار و بازدهي بالاتر در صندوقها و جذب افراد مبتدي در بازار سرمايه شود. كاهش ريسكهاي بازار با حمايت بيشتر سهامداران حقوقي در كنار اصلاح برخي از قوانين مانند دامنه نوسان و حجم مبنا و افزايش حجم گردش نقدينگي در بازار و اصلاح برخي از قوانين ديگر مانند جلوگيري از توقف بيش از حد نمادها به منظور جلوگيري از بلوكه شدن سرمايه ها قطعا ميتواند در فضاي رقابتي فعلي بازارهاي موازي به جذابيت بازار و در نتيجه جذابيت صندوقها كمك شاياني نمايد.

بنابراين چشم انداز صندوقها در سال 91 به دو عامل اساسي و مهم بستگي دارد: ابتدا وضعيت و چشم انداز بازار كه تا اين جاي كار از نظر اكثر كارشناسان مثبت ارزيابي ميشود. دوم انتصاب مديران كارآمد در صندوقها كه بتوانند از شرايط بازار نهايت استفاده را برده و با بازدهيهاي مناسب هم باعث رونق صندوقهای سرمايه گذاري شوند و هم باعث جذب بيشتر سرمايه گذاران به بازار سرمايه. اين دو عامل در تلفيق با يكديگر ميتوانند سال 91 را به سالي موفق براي صندوقهاي سرمايه گذاري تبديل نمايد.در پايان پيشنهادي كه به صندوقها داده ميشود: حركت به سوي شعار عدم شناسايي بازدهي منفي يا زيان در صندوقها است.

به این ترتيب با هدايت بخش عمده سرمايه ها در صندوقها به سمت سرمايه گذاريهاي ميان مدت با بازدهي هاي معقول به وسيله استفاده از دانش علم فاندامنتال و تكنيكال میتوانند هم از بازدهي هاي منفي رهايي يابند و هم سالانه شاهد ثبت بازدهي هاي معقولانه و بسيار مناسب باشند. بازدهي هايی كه قطعا بسيار بالاتر از سود بانكي بوده و ميتواند جذابیتی دو چندان را براي صندوقها ايجاد نمايد. يادمان نرود اگر در بازار سرمايه با استراتژي و استفاده از تحليل اقدام به سرمايه گذاري نماييم در بيشتر مواقع پيروزي از آن ما خواهد بود.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295953

نادری
2012/04/07, 16:45
با سلام به دوشتان عزیز.امیدوارم که هرکجا که هستند سلامت باشند.انصافا برخوردهای نابخردانه بعضی از دوستنان باعث شد تا این دو عزیز آرده خاطر شوند وسایرین را هم از راهنمایی های بدون چشمداشت محروم نمایند

بابک پناهی
2012/04/16, 17:00
قیمتهای امروز بازار ارز...

دلار باز هم رشد کرد....!

http://131.0.img98.net/out.php/i296769_jadval.png

هادی129
2012/04/16, 17:17
جناب پناهی تکنیکال شاراک هدف 805 و سپس 1070 رو نشون میده درسته ؟

بابک پناهی
2012/04/16, 17:33
جناب پناهی تکنیکال شاراک هدف 805 و سپس 1070 رو نشون میده درسته ؟

با شکل نشون بدین بی زحمت که 805 و 1070 چطور بدست اومدن؟

behnam
2012/04/16, 17:39
خیلی خوشحالم که دوباره این تاپیک فعال شده
بابک جان خوش اومدی
تقدیم به بابک عزیز @};-@};-@};-@};-@};-

بابک پناهی
2012/04/16, 17:59
به نظر من بازار امروز فرصت خرید داد

*سامان*
2012/04/16, 18:10

قربونه اون نظرت برم:*

sirwan
2012/04/16, 18:28
قربونه اون نظرت برم:*
قضیه سعید مرتضوی بازار ومنفی کرده واحتمالا فردا هم منفی است

بابک پناهی
2012/04/16, 18:43
قضیه سعید مرتضوی بازار ومنفی کرده واحتمالا فردا هم منفی استف

فکر نمیکنم مرتضوی عددی باشه که بخواد رو بازار اثری بزاره.تنها عاملو شاید بشه کاهش ارز قلمداد کرد که اونم امروز جبران شد!

behnam
2012/04/16, 18:47
بابک جان با شاخص 33000 واحدی تا اواسط مهرماه موافقی ؟
فکر کنم شرط اولش شکست سقف قبلی بود که دیروز شکست

222
2012/04/16, 21:13
قطعا این مردک عددی نبوده و نخواهد بود باید دید بخاری از مجلس بلند میشه یا نه.

طيب
2012/04/16, 21:38

باسلام وعرض ادب وبا احترام وافر

خب این نوشته بیاد اول صفحه

سیروس
2012/04/17, 01:18
سلام خدمت آقای نظری و پناهی

جناب آقای نظری من مدت هاست که از مطالب مفیدتون در bourex استفاده می کنم و ممنونم.

یک سئوال:
شما رشد فایرا را تا چند برای میان مدت پیش بینی می کنید؟

بابک پناهی
2012/04/17, 07:19
سلام خدمت آقای نظری و پناهی

جناب آقای نظری من مدت هاست که از مطالب مفیدتون در bourex استفاده می کنم و ممنونم.

یک سئوال:
شما رشد فایرا را تا چند برای میان مدت پیش بینی می کنید؟

سلام ممنون

از دید تکنیکال با توجه به دیتاش سخته گفت شاید فاندامنتالیستا بتونن پاسخ بدن

تحلیل تکنیکال
2012/04/17, 08:35
سلام خدمت استاد پناهی

آقا نظرتون در مورد خودرو یی ها چیه؟ دیروز اونقدر صف و الان صف فروش؟
بطور خاص در مورد خبهمن میشه نظرتون رو بگید؟ دیروز کمی رو 224 خرید کردم. (نگهداری یا خروج )

ممنون میشم از لطفتون

بابک پناهی
2012/04/17, 09:15
سلام خدمت استاد پناهی

آقا نظرتون در مورد خودرو یی ها چیه؟ دیروز اونقدر صف و الان صف فروش؟
بطور خاص در مورد خبهمن میشه نظرتون رو بگید؟ دیروز کمی رو 224 خرید کردم. (نگهداری یا خروج )

ممنون میشم از لطفتون

سلام

پریروز که دلار سقوط کرد خودروئیها صف شدن دیروزم دلار باز رشد کرد امروز میبینید که خودروئیها به این حال و روز افتادن ولی بازارو کاملا رصد کنید به وضوح معلومه که تنها سهامداران جزء دارن هیجانی رفتار میکنند و بس همین ... البته منم خودم دیروز خبهمن خریدم و بهش اعتقاد دارم

بابک پناهی
2012/04/17, 16:26
امروز سه شنبه 29 فروردین مطابق با 17 آوریل، قیمت جهانی آمونیاک در بازارهای جهانی 70 دلار افزایش یافت.

به گزارش واحد مطالعات بین الملل نمابورس، در معاملات امروز بازار لندن و امریکا قیمت هر تن آمونیاک با 70 دلار افزایش نسبت به هفته قبل، به قیمت 470 دلار در هر تن معامله می شود.

این در حالی است که قیمت اوره نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و به همان قیمت 670 دلار در هر تن مورد معامله قرار می گیرد.

امروز در بورس کالا چندین مجتمع پتروشیمی به عرضه اوره و آمونیاک اقدام کرده اند که معامله گران با افزایش قابل توجه قیمت ها روبرو بوده اند.

انتظار می رود در پی افزایش اخیر 70 دلاری بهای آمونیاک در بازارهای بین الملل، قیمت آمونیاک مجتمع های ایرانی نیز با افزایش شدیدی مواجه باشد.

گفتنی است امروز بازار شاهد روند پرتقاضا دو نماد تولیدکننده اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز و کرمانشاه است در حالی که همچنان دو نماد گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی پردیس متوقف است.

نادری
2012/04/17, 20:08
با سلام به بابک عزیز.بابک جان می خواستم نظر شمارا در مورد وساخت و ولصنم و وآتیی جویا شوم.به نظر شما جریان چیه؟نمودارها چی میگویند و پیشبینی شما چیه؟؟شرمنده که سئوالاتم زیاد شد

جواد1979
2012/04/17, 20:14
اقای پناهی با کمال تشکر از وقتی که میگذارید برای این تالار اگر ممکنه نظرتون رو در مورد ثشرق و کسعدی بفرمایید ؟

بابک پناهی
2012/04/18, 12:15
با سلام به بابک عزیز.بابک جان می خواستم نظر شمارا در مورد وساخت و ولصنم و وآتیی جویا شوم.به نظر شما جریان چیه؟نمودارها چی میگویند و پیشبینی شما چیه؟؟شرمنده که سئوالاتم زیاد شد

سلام

ولصنم 118 تومن مهمترین سطح حمایت سهمه که 120 تا 125 خرید سهم با ریسک خیلی کمی همراهه.البته بنیادیش نمیدونم چه خبره؟
واتی هم که کلا در این قیمتها مفته شک نکنید شاید آروم حرکت کنه ولی گین خوبی خواهد داد
وساخت تحقیقی ندارم متاسفانه

mokhlas
2012/04/18, 12:31
سلام
نظرتون را در مورد زامیاد می خواستم بدونم
با تشکر

بابک پناهی
2012/04/18, 13:10
اقای پناهی با کمال تشکر از وقتی که میگذارید برای این تالار اگر ممکنه نظرتون رو در مورد ثشرق و کسعدی بفرمایید ؟

ثشرق ظاهرا 5 موج الیوت تموم شده اگر از 225 پائینتر بیاد خوب وارد موج 2 اصلاحی بزرگ خواهیم شد ولی اگر از 270 بره بالاتر اونوقع جریان فرق خواهد کرد!
کسعدی نظرم مثبت نیست

بابک پناهی
2012/04/18, 13:11
سلام
نظرتون را در مورد زامیاد می خواستم بدونم
با تشکر

سلام
متاسفانه دیتای تعدیلیشو ندارم و تعدیلشم خیلی زمان میبره چون تقسیم سود و افزایش سرمایه خیلی داره!

شاهین محلوجی
2012/04/18, 13:23
سلام
اطلاعی از زمان بازگشایی شپدیس دارید ؟

بابک پناهی
2012/04/18, 15:21
سلام
اطلاعی از زمان بازگشایی شپدیس دارید ؟

سلام

تا وقتی گزارش نیاد باز نمیشه.گزارشم منوط به تایید سازمانه

ابراهیم
2012/04/18, 16:20
سلام آقای پناهی،یه لطف میکنید یه تحلیل از خبهمن بزنید؟چرا یهو اینجوری شد؟!پریروز که دیدم شما هم خبهمنی شدید خوشحال شدم،گفتم پس تو خریدم اشتباه نکردم.چرا بازار ما این شکلیه؟!
از پریروز چه اتفاق خاصی افتاد که اینهمه ولع برای خرید از بین رفت؟!
ممنون میشم از اظهار نظر همه دوستان

شاهین محلوجی
2012/04/18, 17:44
سلام آقای پناهی،یه لطف میکنید یه تحلیل از خبهمن بزنید؟چرا یهو اینجوری شد؟!پریروز که دیدم شما هم خبهمنی شدید خوشحال شدم،گفتم پس تو خریدم اشتباه نکردم.چرا بازار ما این شکلیه؟!
از پریروز چه اتفاق خاصی افتاد که اینهمه ولع برای خرید از بین رفت؟!
ممنون میشم از اظهار نظر همه دوستان
افت دلار باعث صعود خودروییها شد که البته مقطعی بود.......