PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

محسن نظري
2011/04/06, 10:38
خريد فاراك و وصنعت اين جو موقتيه فرصت ها را از دست ندهيد پله اي امروز و شنبه خريد كنيد

hamyy26
2011/04/06, 12:26
با سلام خدمت استاد نظري .به نظر من سهم پكوير شنبه صف خريد است.(:x)

hamyy26
2011/04/06, 12:30
سلام .من فكر ميكنم براي فردا پكوير در مثبت و حدود 4% معامله بشه.البته اگر صف خريد نشه :xالبته اين ديد منه

به نظر من شنبه صف خريد است.:x اين جور كه ملوم تو 250 ميبينيمش.:x پس دوستان از دست نديد سهم رو

hamyy26
2011/04/06, 12:32
دوستان از خمحركه هم براي شنبه غافل نشيد

مهدي منصوري
2011/04/06, 12:50
دوستان سلام خرید پله ای شاهد و وصنعت به فرمایش جناب استاد نظری:->

محسن نظري
2011/04/06, 12:52
سلام جناب نظری
منم همین سئوال رو داشتم .فک می کنم فولاد هم همین جوری شد3 روز قبل توصیه به خرید ودیروزتوصیه به فروش(البته تو 2روز تقریبا 8%سود داشت )شما هم به سیستم نوسان گیری سریع رو اوردین
بله دوست عزيزم در قيمتهاي 272 موقعيت بسيار مناسبي براي خريد و شكار بود هدف ما 320 و 350 بود اما كوتاه مدت حوالي 300 خالي كرديم براي شكار موقعيتهاي بهتر

محسن نظري
2011/04/06, 12:57
در مورد فولاد و پكوير نظر من هم روي نگهداري سهم است.
فقط استاد امروز چه سهمي خوبه براي خريد؟
من امروز درصد هم فاراك گرفتم هم وصنعت هم خفناور

محسن نظري
2011/04/06, 12:58
اين سپه تو شاهد رفت پايين يك درصد ديگه ديده نمي شه از امروز هم نمي تونيم روش كنترلي داشته باشيم چون ديگه نشون نمي ده كه چه كسي عرضه كرده كار يكمي تو شاهد سخت شده .
دوست عزيزم كلا سپه 10 ميل داشت بالاي 1 ميل ديروز خالي كرد 2 ميل هم امروز 6-7 ميل مونده هفته ديگه عرضه هاش تمومه شايد هم تمامشو نفروشه....

محسن نظري
2011/04/06, 12:59
دوستان عزيز كه رو شاهد كار ميكردند بنده دقت نكردم اين پرشيا ايكوييتي از قبل سهامدار بالاي 1 درصد بوده يا تازه وارد شده؟

علامه
2011/04/06, 13:00
جناب نظری
بنظرتون سهام معدنی و رویی رو کدوم اضافه کنیم بهتره و روی چه قیمتی(فملی کالسیمین ومعادن )
نظرتون راجع به فولای که بسته شد چیه؟ اطلاع دارین کی بازش میکنن و رو چه قیمتی
بخاطر همه زحمتاتون ممنون

محسن نظري
2011/04/06, 13:00
استاد با سلام

نظرتان راجع به خنصير چيست؟;;)
خنصير هم يك اصلاح كنه عاليه هم تعديل از خفناور داره هم با شايعه ورود نصير كيانگ مواجه ميباشد

محسن نظري
2011/04/06, 13:06
من هم خفناور خریدم اول وقت
فکر کنم تا 800 برود
سود 70 تومانی دارد و پی بر ای 8 میشه
به نسبت بسیاری از سهم ها گران نیست و سهم به این کمسرمایه ای به نظرم به زودی به پی بر ای بالای 10 برسد.
وحيد جان سود امسالش به نظر من جاي تعديل دارد حالا چطوري شركت ميگه تعديل نداريم بايد منتظر باشيم و ببينيم
سود سال 90 با طرح توسعش كه افتتاح واهد شد بالاي 100-110 تومانه

eiman
2011/04/06, 14:47
سلام استاد نظري
من پاسا رو روي 9600 خريدم . نظرتون رو ميخواستم راجع به بنيادي شركت و نگهداري يا فروش اون بدونم.
به نظرتون با 50 تومن مضاربه 6 ماهه كه سودش در سررسيد 5 تومنه چه سبدي تهيه كنم؟
مرسي

گلادياتور
2011/04/06, 14:55
دوستان كسي از سشرق كه براي اعلام سود 90 بسته شده اطلاعاتي داره؟

یزدی
2011/04/06, 15:07
سلام استاد
فاراک.وساپا.مپنا نگهداری کنیم یا فروش؟؟ممممممممممنون

vahid_lok
2011/04/06, 15:39
اقا محسن نظرتون در مورد وتوشه می فرمائید؟

وحید 20
2011/04/06, 16:31
وحيد جان سود امسالش به نظر من جاي تعديل دارد حالا چطوري شركت ميگه تعديل نداريم بايد منتظر باشيم و ببينيم
سود سال 90 با طرح توسعش كه افتتاح واهد شد بالاي 100-110 تومانه
ممنون محسن جان
من هم فکر میکنم تعدیل داشته باشه حالا من فرض رو بر اینگرفتم که تعدیل نداشته باشه.
هرچند که تا کنون اثبات شده هر وقت شرکتی گفت تعدیل نداریم پس تعدیلش قطعی است!!
مخصوصا این شرکت با سرمایه کمش به راحتی میتواند سودش را تغییر دهد.

سعیدد.
2011/04/06, 16:53
محسن جان

این غشان رو با هدف 10-15 درصد گرفتم، می خواستم بفروشم دیدم همچنان صف خریده!
اتفاق خاصی تو سهم افتاده یا تحت تاثیر جو بازاره؟

iq_son
2011/04/06, 17:08
بنده وصنعت را مناسبتر ميدانم

استاد امروز وصنعت خریدیم با هدف 170:-)/\:-)

محسن نظري
2011/04/06, 17:09
استاد وصندوق چي بخريم؟
دوست عزيزم بنده از وصندقو انتظار اصلاح قيمتي داشتم اما با اين روند رشد قيمت نفت و محصولات پتروشيمي اين سهم باز روند صعودي گرفته است راستش ان اي وي سهم را بررسي نكرده ام فعلا نظر خاصي درباره اين سهم ندارم

محسن نظري
2011/04/06, 17:10
ایا رو زمین اهوازش نمیشه حساب باز کرد ؟
از زمين اهوازش خبري ندارم دوست عزيزم خبري هست ممنون ميشوم بازگو كنيد

iq_son
2011/04/06, 17:17
استاد من یه خبر شنیدم مبنی بر اینکه بانکها دیگه نباید شرکت داری کنند!
و تا شش ماه کم کم از شرکت داری کنار بکشن!
بنظر شما این چه تاثیری بر بازار میزاه؟

arian
2011/04/06, 17:40
دوستان عزيز كه رو شاهد كار ميكردند بنده دقت نكردم اين پرشيا ايكوييتي از قبل سهامدار بالاي 1 درصد بوده يا تازه وارد شده؟

سلام،
جناب نظري عزيز، پرشيا ايكوييتي خيلي وقته جزو سهامداراي بالاي يك درصده و از اسفند ماه هم هيچ تغييري تو تعداد سهامش نداده.

mohseni1353
2011/04/06, 18:47
محسن جان سلام خوبي خسته نباشيد امروز فولاي رو بستن شما خبر رانتي ازش نداريد متشكرم

حامد22
2011/04/06, 21:07
سلام . اگر براتون امکان داره ختراک را هم یک بررسی بکنید . خیلی وقته درجا میزنه و یا بهتر بگم افت میکنه . فکر کنم تنها سهمیه که بازار اصلا توجهی بهش نکرده . ایا دلیل خاصی داره؟ اگر مناسب بدونید شنبه میخوام وارد سهم بشم

آریو
2011/04/06, 21:19
دوست عزيزم بنده از وصندقو انتظار اصلاح قيمتي داشتم اما با اين روند رشد قيمت نفت و محصولات پتروشيمي اين سهم باز روند صعودي گرفته است راستش ان اي وي سهم را بررسي نكرده ام فعلا نظر خاصي درباره اين سهم ندارم

سلام و درود و خسته نباشی به محسن عزیز
محسن جان ان ای وی وصندوق حدود 275 تا 280 هست با مقداری انحراف که 40 درصد بورسی و 60 درصد غیر بورسیه ...یادش بخیر سال گذشته وقتی سهم 162 تومن معامله میشد ارزش ذاتی سهمو برای مدیر سرمایه گذاریش فرستادم بهم گفت این قیمت به درد ... میخوره :) خب اونا رو پورتفوی غیر بورسیشون مانور میدادن و ارزش گذاری غیر بورسی خیلی سخت بود و اونا چیزایی میدونستن که ما نمیدونستیم .....از همون موقع توجه من بهش جلب شد و یکی از سهمای مورد علاقه من شد ...

آریو
2011/04/06, 21:24
محسن جان

شاید سناریو غمارگ برای غشان هم تکرار بشه که همه چیز آماده هست;) با این تفاوت که غشان فاند قوی تری داره ....

سقراط
2011/04/06, 21:47
خريد خفناور براي نوسانگيري...

خنصير هم يك اصلاح كنه عاليه هم تعديل از خفناور داره هم با شايعه ورود نصير كيانگ مواجه ميباشد

من امروز درصد هم فاراك گرفتم هم وصنعت هم خفناور

آقای نظری چرا منتظر عکس العمل بازار نسبت به گزارش شفاف سازی نشدین؟
شاید بعد از اصلاح قیمتی ورود مناسب تر بود.
شنیدم فرابورس با ورود نصیر کیانگ مخالفت کرده. درسته؟

یه سوال دیگه هم داشتم:

این چند روزه خرید و فروشهای صبا تامین نظرم رو جلب کرده.
این شرکت تو بیشتر سعامش عرضه کننده بوده.
مشکل نقدینگی داره؟
اگه هست برای چه منظوری داره نقد میکنه؟

نادری
2011/04/06, 21:57
با سلام به محسن عزیز.محسن جان آمار از وساخت و برنامه هایی که برایش چیده اند نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عجب فاندی دارند این ثنوسا و وساخت اگه ممکن است یک تحلیلی از این دو تا شاه سهم بکنی بد نیست شاید رهگشای خیلی از دوستان باشه.با تشکر از شما دوست عزیز.در ضمن صبا تانین چند روزی است که داره وساخت جمع می کنه چه ارتباطی می تونه با این معامله بلوکی وپترو داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حامد24
2011/04/06, 23:03
شنیده میشود کالسمین برای 12 ماهه 160تومان سود شناسایی کرده وبزودی به بورس ارایه میکند
البته این هنوز در حد یک شایعه است و صحت چندانی ندارد ولی از انجایی که صورتهای مالی چنین سهمهایی گنگ ونامفهوم نیست (مثل صدرا) و همه چیز کاملا ببین وروشن است میتوان انتظار چنین سودی را داشت
ناگفته نماند تمام شرکتهای رویی موظفند تا اخر همین ماه گزارشات 12 ماهه شان را روانه ی بورس کند واحتمالا تمامی سهمهای این گروه تعدیل مثبت اعلام خواهند کرد.

وحید 20
2011/04/06, 23:26
شنیده میشود کالسمین برای 12 ماهه 160تومان سود شناسایی کرده وبزودی به بورس ارایه میکند
البته این هنوز در حد یک شایعه است و صحت چندانی ندارد ولی از انجایی که صورتهای مالی چنین سهمهایی گنگ ونامفهوم نیست (مثل صدرا) و همه چیز کاملا ببین وروشن است میتوان انتظار چنین سودی را داشت
ناگفته نماند تمام شرکتهای رویی موظفند تا اخر همین ماه گزارشات 12 ماهه شان را روانه ی بورس کند واحتمالا تمامی سهمهای این گروه تعدیل مثبت اعلام خواهند کرد.

احتمالا به زودی متوقف خواهد شد

محسن نظري
2011/04/06, 23:31
محسن جان قصد خرید فاراک یا فاذر نداری؟
دوست عزيزم امروز فاراك خريدم فاذر نه قصد خريد ندارم

محسن نظري
2011/04/06, 23:32
سلام صبح بخیر
خرید ولساپا و فاراک توی منفی مناسب ایتاد راهنمایی کنید لطفا
فاراك گزينه بسيار مناسبيه به خصوص با تاييد تعديل مثبت صدرا ميرود تا به هدف 300-320 تومانيش برسد
ولساپا راصبر كنيد تا دوستان تكنيكاليست بهترين سيگنال ورود را بدهند

محسن نظري
2011/04/06, 23:34
سلام محسن جان نظرت روی رتکو و لعابیران چیست؟
رتكو را دوست عزيزم با توجه به توسعه فعاليتهايش در سال 90 با رشد سوداوري و قيمتي خوبي ميدانم
شلعاب هم ميان مدت با افتتاح كوره جديدش جاي رشد خوبي خواهد داشت اما در كل رتكو را بيشتر ميپسندم

محسن نظري
2011/04/06, 23:37
جناب نظری
بنظرتون سهام معدنی و رویی رو کدوم اضافه کنیم بهتره و روی چه قیمتی(فملی کالسیمین ومعادن )
نظرتون راجع به فولای که بسته شد چیه؟ اطلاع دارین کی بازش میکنن و رو چه قیمتی
بخاطر همه زحمتاتون ممنون
معدنيها رو بهتر ميدونم سرمايه گذاري هاي وابسته با اولويت واميد را بخريد
فولاي را خير متاسفانه اطلاعي ندارم

محسن نظري
2011/04/06, 23:40
سلام استاد نظري
من پاسا رو روي 9600 خريدم . نظرتون رو ميخواستم راجع به بنيادي شركت و نگهداري يا فروش اون بدونم.
به نظرتون با 50 تومن مضاربه 6 ماهه كه سودش در سررسيد 5 تومنه چه سبدي تهيه كنم؟
مرسي
دوست عزيزم پاسا با پتانسيل افزايش سرمايه مواجه ميباشد اما بنده كلا با شركتهاي صنعت لاستيك و پلاستيك به دليل افزايش شديد قيمت نفت و مواد اوليه شركتها موافق نيستم يادمان باشد زماني كه شركتهاي پتروشيمي و شيميايي در حال صعود ميباشند بايد از شركتهاي مصرف كننده مواد پتروشيمي دوري نماييم اين جز اوليه اصول بنيادي ميباشد

محسن نظري
2011/04/06, 23:41
دوستان كسي از سشرق كه براي اعلام سود 90 بسته شده اطلاعاتي داره؟
احتمال دارد منفي باشد دوست عزيزم

aminaran
2011/04/06, 23:49
لطفا فنوال (نورد آلو مینیوم ) را بررسی کنید ....با تشکر

علامه
2011/04/06, 23:54
معدنيها رو بهتر ميدونم سرمايه گذاري هاي وابسته با اولويت واميد را بخريد
فولاي را خير متاسفانه اطلاعي ندارم

ممنون از پاسختون جناب نظری عزیز
وامید و ومعادن چطورن برای شنبه یکشنبه؟ و کدوم بهترن بنظرتون
ببخشید زیاد سوال پرسیدم

گلادياتور
2011/04/06, 23:58
ممنون
حالا اگه مثل اكثر سيمانيها منفي باشه به نظر شما روند قيمتي سشرق چگونه خواهد بود
خريد من 1130 ريال مي باشد
از راهنمايتون ممنون ميشم

گلادياتور
2011/04/07, 00:00
احتمال دارد منفي باشد دوست عزيزم

ممنون
از راهنمايتون ممنون ميشم

arak_bourse
2011/04/07, 00:03
جناب نظري عزيز
با توجه به اينكه ثاخت صف خربد شده به نظرت شاهد هم بزودي صف نميشه. شايد شنبه اخرين فرصت خريدش باشه؟

گلادياتور
2011/04/07, 00:35
شاهد به عنوان يك شركت سرمايه گذاري با فاند قوي پي بي اي بسيار پايين يعني پايين ترين پي بي اي توي شركتهاي سود ده و تقسيم سود بالا
به نظر دوستان انتظار پرواز از اين سهم نبايد داشت
لطفا دوستان از نظراتشون ما رو بي نصيب نذارن

farhad61
2011/04/07, 06:19
سلام استاد نظری عزیز
با توجه به افت قیمت خودرو در چند روز گذشته لطفا بگید این افت موقتی هست یا ...و هدف کوتاه مدت این سهم رو چقدر میبینید؟
با سپاس

vahid_lok
2011/04/07, 10:46
سلام استاد!
برای شنبه می خوام یه سبد ببندم واسه خودم!مقدار پولم کم هست!حدودای 10 تومان!
الانم حدودای 4 تومان 60 درصد پست و 40 درصد وسنا دارم
از بین این سهمها کهمدا،ومعادن،ولساپا،وامید ،دپارس،خمحرکه،ثاصفا کدوم بهتر هست!(یعنی اگر شما بودید به چه ترتیبی و چقدر خرید می کردید؟)
لطفا اگر سهام دیگری هم هست که به نظر شما بهتر پتانسیل دارد شاگرد خود را راهنمایی جناب نظری!
با تشکر

arashvet
2011/04/07, 11:48
شاهد به عنوان يك شركت سرمايه گذاري با فاند قوي پي بي اي بسيار پايين يعني پايين ترين پي بي اي توي شركتهاي سود ده و تقسيم سود بالا

به نظر من هم شاهد یکی از بهترین سهمهای موجود در بازار است و رشد چندانی هم نکرده افزایش سرمایه را هم در پیش دارد و بازدهی خوبی در کوتاه مدت و میان مدت خواهد داشت

arashvet
2011/04/07, 11:50

به نظر من هم شاهد یکی از بهترین سهمهای موجود در بازار است و رشد چندانی هم نکرده افزایش سرمایه را هم در پیش دارد و بازدهی خوبی در کوتاه مدت و میان مدت خواهد داشت

محسن نظري
2011/04/07, 13:23
سلام استاد
فاراک.وساپا.مپنا نگهداری کنیم یا فروش؟؟ممممممممممنون
با نگه داري مپنا و فاراك موافقم اما وساپا خير تعويضش را بهتر ميدانم

محسن نظري
2011/04/07, 13:26
اقا محسن نظرتون در مورد وتوشه می فرمائید؟
دوست عزيزم وتوشه همانطور كه قبلا نيز گفتم بايد با افزايش پي بر اي مواجه شود هدف كوتاه مدت سهم سطوح قيمتي 240 تومان ميباشد

محسن نظري
2011/04/07, 13:38
محسن جان

بله دوست عزيزم اول يارانه شيرها را تا حدود زيادي برداشته اند افزايش شديد نرخ محصولات شركتهاي لبني را دربازار ميتوانيد مشاهده نمايد
دوم فروش زمين شركت كه در دست اقدام ميباشد
سوم فروش برخي از ماشين الات قديمي
چهارم تعديل سود سال 89 و 90

diesel29
2011/04/07, 15:53
سلام محسن جان خسته نباشی
فاراک انشااله شنبه اول وقت روی 262 سنگین قصد ورود دارم و ولساپا هم اگر نظر بدید در منفی شنبه ممنون میشم
بین ثشاهد و ولساپا کدوم برای تک سهم شدن به دید بلند مدت مناسب میدونید اگر تارگتهای مدنظر هر دو سهم بیان کنید ممنون میشم؟؟

آریو
2011/04/07, 16:35

با سلام و درود ... سرمایه گذاری شاهد ...دارای آیتم های بنیادی خوبیه .. مثل سود آوری ثابت سالانه.... سود انباشته...دارایی های ثابت بسیار بسیار بالا ...بحث افزایش سرمایه... پی بی ای پایین ...ولی این سهم نوسانات قیمتی بالایی رو تجربه نکرده چون سهامدار عمده اش علاقه ای به این کار نداره باید ببینیم این طلسم میشکنه یا نه ... خودم 305 وارد شدم 310 خارج شدم خیلی اذیت شدم یه چیزی شبیه بیمه پارسیان!!!!
یه ذره دید میان مدت باشه فکر کنم بازدهی عالیی رو بده

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/5.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/04/6.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)
http://forums.boursy.com/imported/2011/04/7.png (http://www.pic.iran-forum.ir/)

حامد22
2011/04/07, 18:38
سلام . اگر براتون امکان داره ختراک را هم یک بررسی بکنید . خیلی وقته درجا میزنه و یا بهتر بگم افت میکنه . فکر کنم تنها سهمیه که بازار اصلا توجهی بهش نکرده . ایا دلیل خاصی داره؟ اگر مناسب بدونید شنبه میخوام وارد سهم بشم

جناب نظری منتظر راهنمایی شما هستم

محسن نظري
2011/04/07, 18:41
استاد من یه خبر شنیدم مبنی بر اینکه بانکها دیگه نباید شرکت داری کنند!
و تا شش ماه کم کم از شرکت داری کنار بکشن!
بنظر شما این چه تاثیری بر بازار میزاه؟
دوست عزيزم مدتهاست اين قانون اجرايي شده است
اما بانكها با تاسيس شركتهاي مختلف وارد حوزه سرمايه گذاري مشوند كه البته به نظر بنده كار بسيار درستي است به جاي اينكه منابع بانكها خرد خرد صرف تسهيلات براي خريد كالاهاي مصرفي و سرمايه گذاري هاي صوري و ورود به بخش مسكن و در بهترين حالت ممكنه ورود به صنايع و كسب و كارهاي كوچكي كه حداقل استاندارد ها را ندارند و هزينه توليدشان سر به فلك ميزند شود منابع صرف تجهيز شركتهايي شود كه با اجراي يك طرح توسعه هم اشتغال فراواني ايجاد ميكنند هم ايجاد ثروت و بازدهي فراوان و هم ساير مزيت هاي ديگري دارد

محسن نظري
2011/04/07, 18:43
محسن جان سلام خوبي خسته نباشيد امروز فولاي رو بستن شما خبر رانتي ازش نداريد متشكرم
متاسفانه خير دوست عزيزم اما حدس ميزنم براي تعديل مثبت باشد

محسن نظري
2011/04/07, 18:45
ختراك پس از افزايش سرمايه با قيمت بسيار بالايي بازگشايي شد اين سهم دو پتانسيل عمده دارد اول قرار دادهاي جديد كه به خصوص با شهرداري منعقد كرده است دوم كاهش هزينه هاي مالي با افزايش سرمايه كه ميتواند سوداوري شركت را با جهش مواجه سازد البته فعلا بنده نظر مساعدي بر روي اين سهم ندارم

مصطفی مصری پور
2011/04/07, 21:00
محسن جان سلام
میخواستم نظرتو در مورد شبریز بدونم
سپاس بیکران

mehran
2011/04/07, 21:52
سلام و خسته نباشید خدمت دوست گلم محسن نظری:x:x
استاد اگه بخواین از گروه دارویی...قندی...ساختمانی...و خودرویی از هر کدام یک سهم را به دید 1 تا 2 ماهه انتخاب کنید کدام سهمها را انتخاب میکنید؟

mehran
2011/04/07, 22:01
راستی محسن جان بی زحمت نظرت درباره پتروشیمی اصفهانم بفرما< افزایش سرمایه ختراک چه زمانی بوده>/:)

محسن نظري
2011/04/07, 23:14
ختراك پس از افزايش سرمايه با قيمت بسيار بالايي بازگشايي شد اين سهم دو پتانسيل عمده دارد اول قرار دادهاي جديد كه به خصوص با شهرداري منعقد كرده است دوم كاهش هزينه هاي مالي با افزايش سرمايه كه ميتواند سوداوري شركت را با جهش مواجه سازد البته فعلا بنده نظر مساعدي بر روي اين سهم ندارم
ببخشيد بنده ختراك را با تراك اشتباه گرفتم مطالب بالا براي تراك صدق ميكند
درباره ختراك با توجه به تحولاتي كه در شركت مادر به خصوص در افزايش توليد و اجراي طرج نوسازي تراكتورهاي فرسوده در دست اجرا ميباشد با روند صعودي سوداوري و تعديل عايدي مواجه ميباشد

محسن نظري
2011/04/07, 23:16
سلام و درود و خسته نباشی به محسن عزیز
محسن جان ان ای وی وصندوق حدود 275 تا 280 هست با مقداری انحراف که 40 درصد بورسی و 60 درصد غیر بورسیه ...یادش بخیر سال گذشته وقتی سهم 162 تومن معامله میشد ارزش ذاتی سهمو برای مدیر سرمایه گذاریش فرستادم بهم گفت این قیمت به درد ... میخوره :) خب اونا رو پورتفوی غیر بورسیشون مانور میدادن و ارزش گذاری غیر بورسی خیلی سخت بود و اونا چیزایی میدونستن که ما نمیدونستیم .....از همون موقع توجه من بهش جلب شد و یکی از سهمای مورد علاقه من شد ...
دوست عزيزم بنده امروز تحليل صندوق را براي يكي از شركتها تمام كردم ان اي وي را 380 محاسبه كردم براي شركتهاي خارج بورسي از روش ارزش گذاري استفاده نماييد و پي بر اي بدهيد لوله سازي هم قرار است به زودي 500-600 ميليارد تومان فروخته شود پتروشيمي جم و دو شركت ايرانول و نفت پاسارگاد تاثير خوبي در ان اي وي خارج بورسي دارند

محسن نظري
2011/04/07, 23:20
آقای نظری چرا منتظر عکس العمل بازار نسبت به گزارش شفاف سازی نشدین؟
شاید بعد از اصلاح قیمتی ورود مناسب تر بود.
شنیدم فرابورس با ورود نصیر کیانگ مخالفت کرده. درسته؟

یه سوال دیگه هم داشتم:

این چند روزه خرید و فروشهای صبا تامین نظرم رو جلب کرده.
این شرکت تو بیشتر سعامش عرضه کننده بوده.
مشکل نقدینگی داره؟
اگه هست برای چه منظوری داره نقد میکنه؟

درباره خفناور سقراط عزيز فاند شركت خيلي قويه بنده با سود احتمالي 110 توماني سال 90 و پي بر اي 6 قيمتهاي 660 حداقل را براي اين سهم رقم ميزنم كه حال با شناور بسيار پايين و سرمايه اندك ميتواند تا سطوح 750 تومان رشد نمايد
درباره صبا صدافرين به شما صبا حسابي در حال فروش نقد كردن ميباشد حال اين سيل نقدينگي براي چيست بنده حدس ميزنم بازار اصلاحي در پيش و شكار و جمع كردن سهام 10-15 درصد پاينتر از قيمتهاي فعلي....

محسن نظري
2011/04/07, 23:24
با سلام به محسن عزیز.محسن جان آمار از وساخت و برنامه هایی که برایش چیده اند نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عجب فاندی دارند این ثنوسا و وساخت اگه ممکن است یک تحلیلی از این دو تا شاه سهم بکنی بد نیست شاید رهگشای خیلی از دوستان باشه.با تشکر از شما دوست عزیز.در ضمن صبا تانین چند روزی است که داره وساخت جمع می کنه چه ارتباطی می تونه با این معامله بلوکی وپترو داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نادري عزيز فعلا برنامه اي براي وساخت نيست اين سهم متاسفانه دربازاري كه در 6 ماه اخير ساير سهامداران 30-50 درصد سود كردند چيزي به جز درحا زدن به ارمغان نياورد
درباره ارزندگي وساخت و ثنوسا شكي نيست اما رشد سهم منوط به ازاد شدن پتانسيلي در يكي از اين دو شركت ميباشد شايد با فروش پروژه هاي ثنوسا شاهد رشد قيمتي اين دو سهم باشيم
متاسفانه از صبا و فعاليتهاي احتماليش بر روي اين سهم خبر ندارم

محسن نظري
2011/04/07, 23:25
[quote=حامد24;11424]شنیده میشود کالسمین برای 12 ماهه 160تومان سود شناسایی کرده وبزودی به بورس ارایه میکند
ناگفته نماند تمام شرکتهای رویی موظفند تا اخر همین ماه گزارشات 12 ماهه شان را روانه ی بورس کند واحتمالا تمامی سهمهای این گروه تعدیل مثبت اعلام خواهند کرد.[/quote
حامد جان اگر فروش را طبق بودجه انجام داده باشد و دپو نكرده باشد حداقل 140 را اعلام خواهد كرد

محسن نظري
2011/04/07, 23:28
لطفا فنوال (نورد آلو مینیوم ) را بررسی کنید ....با تشکر
فنوال با افزايش قيمت الومينيوم با افزايش حاشيه سود مواجه خواهد شد اما مشكل اصلي شركت وام هاي ارزي يورويي شركت ميباشد اگر هزينه هاي مالي شركت كاهش پيدا كند به سوداوري بالايي ميرسد در غير اينصورت روند زياندهي منتظر اين سهم خواهد بود اگر تنها اگر روند كاهش هزينه هاي مالي شركت در سال 90 به مانند سال 89 ادامه پيدا نمايد انوقت شاهد تحول در فنوال خواهيم بود
پينوشت: فنوال از ان دسته سهامي ميباشد كه ممكن است يك شبه سهامدار را به عرش و يا يك شبه به فرش برساند....

نادری
2011/04/08, 00:00
نادري عزيز فعلا برنامه اي براي وساخت نيست اين سهم متاسفانه دربازاري كه در 6 ماه اخير ساير سهامداران 30-50 درصد سود كردند چيزي به جز درحا زدن به ارمغان نياورد
درباره ارزندگي وساخت و ثنوسا شكي نيست اما رشد سهم منوط به ازاد شدن پتانسيلي در يكي از اين دو شركت ميباشد شايد با فروش پروژه هاي ثنوسا شاهد رشد قيمتي اين دو سهم باشيم
متاسفانه از صبا و فعاليتهاي احتماليش بر روي اين سهم خبر ندارممحسن جان سلام.خوبی مومن.صبا تامین داره سهم را از بازار جمع میکند.گویا پروژه فروش وپترو کم کم داره بی مزه میشه.ولی با این همه اوصاف گویا صبا تامین میخواهد بجای وپترو به طور یک جا سهام پرتفویش را مرحله به مرحله بفروشد.اولین سهم هم گویا وساخت است که اگر وساخت را به قیمت خوبی بفروشد مثلا همون 700 تومانی که از اول حرفش بود انگار که همه وپترو را فروخته 140 تومان و این همه سهام ارزشمند را تامین اجتماعی مثل انواع پتروشیمی ها و پسهند و رتکو و....خیلی ازسهام برایش می ماند که میتواند بفروشد و درآمدبسیار بیشتری کسب کند.صبا تامینی ها گرگ های بارون دیده هستنداتفاقات عجیبی در این گروه می افتد.به نظرت ارزش بلوک 28% وساخت چند میتونه باشه؟آیا همون 700 تومانی که از اول میگفتند میتونه قیمت خوبی برای بلوک باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟در ضمن سناریو داره عوض میشه تا الان سهم را پایین نگه می داشتند تا بلوک را ارزان بخرند و با افتادن دو ریالی تامین اجتماعی درصدد جمع کردن سهم از بازار و تپل کردن بلوکش است تاز ان به بعد انشاله برای عرضه بلوک تامین اجتماعی سهم را به عرش میرساند

آریو
2011/04/08, 00:10
دوست عزيزم بنده امروز تحليل صندوق را براي يكي از شركتها تمام كردم ان اي وي را 380 محاسبه كردم براي شركتهاي خارج بورسي از روش ارزش گذاري استفاده نماييد و پي بر اي بدهيد لوله سازي هم قرار است به زودي 500-600 ميليارد تومان فروخته شود پتروشيمي جم و دو شركت ايرانول و نفت پاسارگاد تاثير خوبي در ان اي وي خارج بورسي دارند

درسته محسن جان در محاسبه ان ای وی وصندوق بیشتر باید در قسمت غیر بورسی تمرکز کرد که بایدخودمم حساب کنم. عدد 280 رو هم برای اینکه با سرعت بیشتری اطلاع رسانی کنم از دوستان پرسیدم حال اینکه چقدر در قسمت غیر بورسی کار کرده جای سواله ..نتیجه رو حتما در این قسمت قرار میدم
پر سود باشید

محسن نظري
2011/04/08, 10:43
ممنون از پاسختون جناب نظری عزیز
وامید و ومعادن چطورن برای شنبه یکشنبه؟ و کدوم بهترن بنظرتون
ببخشید زیاد سوال پرسیدم
با ديد كواه مدت هر دو را موافقم فكر ميكنم بايد به زودي شاهد ومعادن 1200 توماني و واميد 800-850 توماني باشيم

محسن نظري
2011/04/08, 10:45
ممنون
از راهنمايتون ممنون ميشم
دوست عزيز سشرق به مانند سيمان شاهرود هگمتان خواهدشد در سال 91 با كاهش هزينه هاي مالي و جانبي طرح توسعه شركت در كنار افزايش ظرفيت طرح توسعه شركت شاهد رشد سوداوري و قيمتي خوبي در سهام شركت خواهيم بود به شرطي كه مرحله دوم طرح كذايي تحول اجرا نشود

محسن نظري
2011/04/08, 10:47
جناب نظري عزيز
با توجه به اينكه ثاخت صف خربد شده به نظرت شاهد هم بزودي صف نميشه. شايد شنبه اخرين فرصت خريدش باشه؟
در اخر وقت چهارشنبه رنج مثبت هم كشيدن و احتمال مثبت شدن از روز چهارشنبه وجود دارد ولي به شخصه خريدهايم تكميل نشده است اميدوارم شنبه هم فرصت خريد بدهد

محسن نظري
2011/04/08, 10:49
سلام استاد نظری عزیز
با توجه به افت قیمت خودرو در چند روز گذشته لطفا بگید این افت موقتی هست یا ...و هدف کوتاه مدت این سهم رو چقدر میبینید؟
با سپاس
بنده فكر ميكنم اصلاح موقتي است دوست عزيزم بنده هدف كوتاه مدت سهم را سطوح قيمتي 500 تومان ميدانم

آريامنش
2011/04/08, 11:07
درسته محسن جان در محاسبه ان ای وی وصندوق بیشتر باید در قسمت غیر بورسی تمرکز کرد که بایدخودمم حساب کنم. عدد 280 رو هم برای اینکه با سرعت بیشتری اطلاع رسانی کنم از دوستان پرسیدم حال اینکه چقدر در قسمت غیر بورسی کار کرده جای سواله ..نتیجه رو حتما در این قسمت قرار میدم
پر سود باشید
با سلام خدمت دوستان
من براي محاسبه ناو شركتهاي سرمايه گذاري پرتفوي غير بورسي رو در اكثر مواقع بهاي تمام شده محاسبه و ارزش افزوده اي براي اون محاسبه نميكنم.ناو وصندوق بدون در نظر گرفتن پرتفوي غير بورسي زير 200 تومان (دقيق تر بخواهيد 180 تومان)بدست مياد.اما عمده سهمهاي با ارزش وصندوق(درست مانند وغدير )در پرتفوي غير بورسيش هست و در ضمن بايد اون سهمها رو به قيمت بلوك محاسبه كرد.همون تر كه محسن جان گفتن بالاي 380 ناو سهم هست

محسن نظري
2011/04/08, 12:05
سلام استاد!
برای شنبه می خوام یه سبد ببندم واسه خودم!مقدار پولم کم هست!حدودای 10 تومان!
الانم حدودای 4 تومان 60 درصد پست و 40 درصد وسنا دارم
از بین این سهمها کهمدا،ومعادن،ولساپا،وامید ،دپارس،خمحرکه،ثاصفا کدوم بهتر هست!(یعنی اگر شما بودید به چه ترتیبی و چقدر خرید می کردید؟)
لطفا اگر سهام دیگری هم هست که به نظر شما بهتر پتانسیل دارد شاگرد خود را راهنمایی جناب نظری!
با تشکر
اگر بنده بودم خمحركه و اميد ميخريدم فاراك و وصنعت و ثشاهد اگر قيمتهاي روز چهارشنبه بود ميخريدم

محسن نظري
2011/04/08, 12:14
با سلام خدمت دوستان
من براي محاسبه ناو شركتهاي سرمايه گذاري پرتفوي غير بورسي رو در اكثر مواقع بهاي تمام شده محاسبه و ارزش افزوده اي براي اون محاسبه نميكنم.ناو وصندوق بدون در نظر گرفتن پرتفوي غير بورسي زير 200 تومان (دقيق تر بخواهيد 180 تومان)بدست مياد.اما عمده سهمهاي با ارزش وصندوق(درست مانند وغدير )در پرتفوي غير بورسيش هست و در ضمن بايد اون سهمها رو به قيمت بلوك محاسبه كرد.همون تر كه محسن جان گفتن بالاي 380 ناو سهم هست
جواب اين سوال در اولويت قرار بگيرد تا اشتباه در اين زمينه تا حدودي جلويش گرفته شود دوست عزيزم متن زير به هيچ وجه خطاب به شما نميباشد
متاسفانه ديده ميشود برخي از افراد كه تحصيلات مالي ندارند و دو روزه تحليلگر بنيادي شده اند و به واسطه هاي مختلف اسم و رسمي هم بر هم زده اند روش كاملا غلط و غير علمي در محاسبه ان اي وي لحاظ كرده اند ان هم بهاي تمام شده سوال من از اين تحليلگر نماها اين است در شركتي مثل غدير سرمايه گذاري زرين پرشيا با بهاي تمام شده 400 ميليون تومان در پرتفوي شركت قرار دارد اين شركت سالانه حدود40 ميليارد تومان عايدي براي غدير دارد ايا بر طبق ارزش گذاري غلط شما بر مبناي بهاي تمام شده ارزش روز چنين شركتي با چنين سوداوري 400 ميليون تومان است؟؟؟
يا اوره و امونياك غدير بهاي تمام شده 7.5 ميليارد تومان دارد همين شركت سالانه 104 ميليارد تومان براي غدير سوداوري دارد ايا ارزش روز اين شركت 7.5 ميليارد تومان است؟؟؟
خير روش صحيح ارزش گذاري شركتهاي غيربورسي است بر سود شركتها متوسط پي بر اي اعمال ميشود و سپس ارزش گذاري ميشود اين يعني روش درست محاسبه ان اي وي نه روش من دراوردي و غلط بهاي تمام شده!!!!

گلادياتور
2011/04/08, 12:19
جناب نظري با توجه به پي بي اي بالاي خودروييها و پي بي اي 5 خزامياد
به نظرتون ميتونه گزينه مناسبي براي شنبه باشه
در ضمن از اين كه حوصله به خرج ميدين تا به سوالاي ما جواب بدين سپاسگذارم

احمدي
2011/04/08, 12:22
سلام
نظرتون برای خرید بکام روز شنبه چیه؟

Alfredo Pacino
2011/04/08, 12:46
منم دوست دارم درباره بکام بدونم چون یک مقدار دارم میخوام ببینم نگه دارم یا بفروشم ممنون میشم راهنمایی کنید.

hamyy26
2011/04/08, 14:06
سلام .به نظر شما شنبه اول وقت ميشه خمحركه رو خريد؟

وحید 20
2011/04/08, 15:09
محسن جان به نظر شما خفناور از اواخر وقت شنبه میتونه مثبت بشه یا استراحتش طولانی تر میشه؟
چون مثل اینکه عده ای قصد خرید های پرحجم در روز شنبه دارند.

مصطفی مصری پور
2011/04/08, 15:44
محسن جان سلام
سپاس بیکران

;;)

shahrzaad_1387
2011/04/08, 16:17
محسن جان خسته نباشی عزیز

مثل اینکه شما خفناور خرید کردید چهارشنبه ... من اون روز نبودم وگرنه میخریدم ، البته نوش جون شما که بودید و خریدید

میخواستم ببینم شما از افزایش سرمایه ش خبری دارید ... در ضمن من سود سال 90 رو 100 تومن درآوردم ، نظر شما چیه؟

البته ان شا الله شنبه بتونم بخرم

malavan
2011/04/08, 16:46
محسن جان
خسته نباشی واقعا دست مریضاد بابت اینکه یک تنه و با حوصله به این همه سوال های جور واجور پاسخ میدی
و اما سوال من اگر وقت داشتی
با توجه به تغییر و تحولات احتمالی در رابطه با حذف 4 صفر و تغییرات قیمت ارز
امکانش است لیستی از شرکت هایی که هم بنیادیشون نسبتا خوب باشه و هم بیشتر بر امر صادرات و ارز آوری متکی باشند را ذکر نمایید و همچنین در مقابل لیست شرکت هایی هم که مصرف ارز شدید دارند و این افزایش احتمالی ارز بر آنها تاثیر مخرب داشته باشد
درود

diesel29
2011/04/08, 17:00
سلام و وقت بخیر محسن عزیز
محسن جان هرچی میخونم راجع به سهمهای معدنی سختر میشه نتیجه گیریم
حالام که قیمتهای جهانی یه تکون دیگه خرده خریدشون سخترم شده
ولی باز برای توی صف رفتن و خرید و تارگتهای احتمالی که فعلا بازار داره همشون میشکنه
بین گزینه اول کچاد و بعدا" کالسیمین+ فولاد + فملی + ومعادن کدوم پیشنهاد میدی خرید سنگین
گزینه های بعدی هم ولساپا هست ؟

محسن نظري
2011/04/08, 17:03
سلام محسن جان خسته نباشی
فاراک انشااله شنبه اول وقت روی 262 سنگین قصد ورود دارم و ولساپا هم اگر نظر بدید در منفی شنبه ممنون میشم
بین ثشاهد و ولساپا کدوم برای تک سهم شدن به دید بلند مدت مناسب میدونید اگر تارگتهای مدنظر هر دو سهم بیان کنید ممنون میشم؟؟
فاراك دوست عزيزم به نظرم بعيد ميباشد زير 270 بيايد اگر زير 270 بيايد بنده يك مرحله ديگر خريد خواهم كرد
ولساپا را منتظر نظر دوستان تكنيكاليست هستم نقطه مورد نظر براي ورود را بايد ببينيم چه نقطه اي ميباشد ولساپا يكي از كم ريسكترين و پربازده ترين سهام با ديد ميان مدت ميباشد
در بين ثشاهد و لساپا با ديد بلند مدت نظر بنده بر روي ولساپا مثبت است ثشاهد بيشتر با ديد كوتاه مدت خريد شده است
بنده منتظر ثشاهد 360 توماني با ديد كوتاه مدت و ولساپاي بالاي 1000 توماني با ديد ميان مدت ميباشم

محسن نظري
2011/04/08, 17:06
محسن جان سلام
سپاس بیکران
شبريز را با توجه به افزايش شديد قيمت نفت بنده انتظار تعديل خوبي براي سال 90 دارم همچنين شنيده ام حقوقي ها قصد دارند در مرحله اول تا 300 و سپس تا 350 سهم را بالا ببرند

محسن نظري
2011/04/08, 17:08
سلام و خسته نباشید خدمت دوست گلم محسن نظری:x:x
استاد اگه بخواین از گروه دارویی...قندی...ساختمانی...و خودرویی از هر کدام یک سهم را به دید 1 تا 2 ماهه انتخاب کنید کدام سهمها را انتخاب میکنید؟
دوست عزيزم بنده در گروه دارويي كمي صبر ميكنم پس از مجمع لقمان ميخرم
در قنديها نظرم بر روي پيرانشهر بسيار مثبت است
ساختمانيها هم ثشاهد و ثاخت بسيار عالي هستند

سقراط
2011/04/08, 17:46
دوست عزيزم بنده در گروه دارويي كمي صبر ميكنم پس از مجمع لقمان ميخرم
در قنديها نظرم بر روي پيرانشهر بسيار مثبت است
ساختمانيها هم ثشاهد و ثاخت بسيار عالي هستند

آقای نظری
خیلی خوشحالم که در چند سهم باهم همنظریم

قبلتر شاهد و الان پیرانشهر

محسن نظري
2011/04/08, 17:53
راستی محسن جان بی زحمت نظرت درباره پتروشیمی اصفهانم بفرما< افزایش سرمایه ختراک چه زمانی بوده>/:)
پتروشيمي اصفهان به نظرم دارد كم كم حباب ميشود اين جو ازاد شدن قيمت محصولات پتروشيمي در بورس كالا ميباشد به زودي بايد شاهد افزايش شديد بهاي تمام شده شركتهاي مصرف كننده اين محصولات باشيم اما پتروشيمي اصفهان در صورت ازاد سازي نرخ خوراك توسط پالايش نفت اصفهان با كاهش سوداوري بالايي مواجه ميباشد و تعديل منفي سنگيني خواهد داد به همين دليل نظر مثبتي بر اين سهم مخصوصا با اين قيمتها ندارم
ختراك را با تراك اشتباه گرفته بودم كه در پست هاي قبلي توضيح دادم

محسن نظري
2011/04/08, 18:07
محسن جان سلام.خوبی مومن.صبا تامین داره سهم را از بازار جمع میکند.گویا پروژه فروش وپترو کم کم داره بی مزه میشه.ولی با این همه اوصاف گویا صبا تامین میخواهد بجای وپترو به طور یک جا سهام پرتفویش را مرحله به مرحله بفروشد.اولین سهم هم گویا وساخت است که اگر وساخت را به قیمت خوبی بفروشد مثلا همون 700 تومانی که از اول حرفش بود انگار که همه وپترو را فروخته 140 تومان و این همه سهام ارزشمند را تامین اجتماعی مثل انواع پتروشیمی ها و پسهند و رتکو و....خیلی ازسهام برایش می ماند که میتواند بفروشد و درآمدبسیار بیشتری کسب کند.صبا تامینی ها گرگ های بارون دیده هستنداتفاقات عجیبی در این گروه می افتد.به نظرت ارزش بلوک 28% وساخت چند میتونه باشه؟آیا همون 700 تومانی که از اول میگفتند میتونه قیمت خوبی برای بلوک باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟در ضمن سناریو داره عوض میشه تا الان سهم را پایین نگه می داشتند تا بلوک را ارزان بخرند و با افتادن دو ریالی تامین اجتماعی درصدد جمع کردن سهم از بازار و تپل کردن بلوکش است تاز ان به بعد انشاله برای عرضه بلوک تامین اجتماعی سهم را به عرش میرساند
نادري جان بنده فكر نميكنم صبا نه به دنبال وساخت باشد نه وپترو....
درباره وساخت اينها اب نميبينند وگرنه دست صد تا دولتيهاي فعلي را كه ما از انها انتقاد ميكنيم را از پشت ميبندند الان چند ماهه مجمع برگزار شده حتي به خودشان زحمت انتشار اطلايعه نحوه دريافت سود را نداده اند اينها حقوق سهامدار جز برايشان ارزشي ندارد همينها براي مثال ساير شركتهاي ساختماني را ببينيد ثاخت و ثشاهد و ثمسكن براي نمونه حتي در اين بازار ركود سوداوري خودشان را حفظ كرده اند چرا چون مديريت صحيح ودرست دارند مجموعه وساخت مديرتشان خيلي جالب است به جاي اينكه منابع را سوق به سمت يك پروژه دهند و تكمليش كنند و بفروش برسانند منابع را در دهها پرژه تقسيم ميكنند هيچكدام نيز به سرانجام نميرسد الان همين ثنوسا چندين پروژه همشون هم نيمه كاره در دست دارد ان هم چند سال است كه دارد مثلا تكميل ميكند روند هزينه هاي مالي هم ماشالله هر سال سر به فلك دارد ميكشد نه نادري عزيز از نظر بنيادي شركتي كه مديريت نادرست داشته باشد هزينه هاي مالي اش همه ساله سر به فلك بكشد جز ضربه زدن به سهامداران خود هيچ عايدي ندارد اين را زمان ثابت كرده است الان طي 3 سال گذشته سهامداران گروه ساختمان چقدر سود كرده اند؟؟؟؟؟
در اخر خود بنده يكبار با هم حساب كرديم اينها بلوك ونوين را بفروشند چقدر سود شناسايي ميكنند؟؟؟
چه منابع مالي عظيمي وارد شركت ميشود؟؟؟
چه تحولي در شركت ميتواند رخ دهد؟؟؟
پس ببينيد خانه از پايه ويران است

arak_bourse
2011/04/08, 18:13
جناب نظري سلام
دوستي چند روز پيش وتوكا را توصيه به خريد كرد. صفش هم كه عرضه شد. نظر شما در مورد اين سهم و خريد به ديد كوتاه مدت چه است؟

mohseni1353
2011/04/08, 18:42
محسن جان خوبي خدا قوت شما فرموديد بعد مجمع لقمان طرف دارويي ها مي رويد اولا مجمع لقمان كي هست ثانيا كدام دارويي را بهتر مي بينيد با سپاس

حاج جواد
2011/04/08, 19:00
درودبرجناب محسن عزیز
محسن جان استراتژی شما بعدازشناسایی شرکت،برای خریدوفروش چیست؟
به عنوان سوال مثلا حدضررویاسودشمادریک سهم چیست؟
سهمی راکه منفی شدباچندمنفی می فرشید؟ویابعدازچندمثبت تقدیم بازارمیکنید؟
آیاباکوله باری ازتجربه استراتژی خاصی دارید؟
سبدبلندمدت وکوتاه مدت شماچنددرصداست؟
اصلادربازاربورس ایران بادرصدهای مشخص4یا5چه استراتزی جوابگواست؟
سودمعقول دربازاربورس چنداست؟
اززحمات بی منت شماکمال تشکردارم.

محسن نظري
2011/04/08, 20:04
جناب نظري با توجه به پي بي اي بالاي خودروييها و پي بي اي 5 خزامياد
به نظرتون ميتونه گزينه مناسبي براي شنبه باشه
در ضمن از اين كه حوصله به خرج ميدين تا به سوالاي ما جواب بدين سپاسگذارم
دوست عزيزم اگر زامياد به سطوح قيمتي 300 تومان برسد براي خريد عالي ميباشد اما خريد سهم نيز در سطوح قيمتي 320 تومان با هدف قيمتي 360-370 تومان توجيه دارد به خصوص اينكه اين سهم با تعديل خوبي هم در سود سال 89 و هم 90 مواجه ميباشد

حامد22
2011/04/08, 20:45
جناب نظری از شما تشکر میکنم بابت وقتی که میگذارید . من در سبدم دارویی اصلا ندارم . به نطر شما کدام دارویی برای خرید مناسب است . با توجه به اینکه روال بازار اکثرا اینطور بوده که زمانی که اکثر سهمها منفی هستند دارویی ها مثبت میشوند برای بیمه کردن سبد کدام دارویی را پیشنهاد دارید . ممنون

موج 5
2011/04/08, 20:52
استاد گرامی نظرتون در مورذ خرید همراه با دید شرکت در مجمع چیه؟

punisher
2011/04/08, 21:12
فقط تشکر از محسن جان که به این همه سوال توجه دارند و پاسخ می دهند.
فقط تشکر تشکر و خسته نباشید

محسن نظري
2011/04/08, 21:29
سلام
نظرتون برای خرید بکام روز شنبه چیه؟
بكام ظاهرا زمين خود را بفروش رسانده است اگر صحت داشته باشد باز نيز اين سهم جاي رشد خواهد داشت نقطه ورود مناسب را از دوستان تكنيكاليست بپرسيد

محسن نظري
2011/04/08, 21:37
سلام .به نظر شما شنبه اول وقت ميشه خمحركه رو خريد؟
اگر در صف جاي خوبي بنشينيد بله دوست عزيزم

نادری
2011/04/08, 21:45
نادري جان بنده فكر نميكنم صبا نه به دنبال وساخت باشد نه وپترو....
درباره وساخت اينها اب نميبينند وگرنه دست صد تا دولتيهاي فعلي را كه ما از انها انتقاد ميكنيم را از پشت ميبندند الان چند ماهه مجمع برگزار شده حتي به خودشان زحمت انتشار اطلايعه نحوه دريافت سود را نداده اند اينها حقوق سهامدار جز برايشان ارزشي ندارد همينها براي مثال ساير شركتهاي ساختماني را ببينيد ثاخت و ثشاهد و ثمسكن براي نمونه حتي در اين بازار ركود سوداوري خودشان را حفظ كرده اند چرا چون مديريت صحيح ودرست دارند مجموعه وساخت مديرتشان خيلي جالب است به جاي اينكه منابع را سوق به سمت يك پروژه دهند و تكمليش كنند و بفروش برسانند منابع را در دهها پرژه تقسيم ميكنند هيچكدام نيز به سرانجام نميرسد الان همين ثنوسا چندين پروژه همشون هم نيمه كاره در دست دارد ان هم چند سال است كه دارد مثلا تكميل ميكند روند هزينه هاي مالي هم ماشالله هر سال سر به فلك دارد ميكشد نه نادري عزيز از نظر بنيادي شركتي كه مديريت نادرست داشته باشد هزينه هاي مالي اش همه ساله سر به فلك بكشد جز ضربه زدن به سهامداران خود هيچ عايدي ندارد اين را زمان ثابت كرده است الان طي 3 سال گذشته سهامداران گروه ساختمان چقدر سود كرده اند؟؟؟؟؟
در اخر خود بنده يكبار با هم حساب كرديم اينها بلوك ونوين را بفروشند چقدر سود شناسايي ميكنند؟؟؟
چه منابع مالي عظيمي وارد شركت ميشود؟؟؟
چه تحولي در شركت ميتواند رخ دهد؟؟؟
پس ببينيد خانه از پايه ويران است محسن جان چطوری.آب گیر نمی ارن ولی شناگرن بی انصاف ها.هدفشان فقط بز خریدن سهام است به خاطر همین هم است که سهم را نمی گذارند مثبت شود.ولی امسال تو مجمع پدرشان را درآوردم.در ضمن در ارتباط با ارزش دارایی هایشان بگم که الان قیمت تمام شده برج ظفر 14 میلیارد است ولی قیمت فروش را بیش از 150 میلیارد قیمت گذاری کرده اند پس حدود 600% تو این پروژه تو سود هستندمدیر عامل گفت این پروژه را شما فروخته شده درنظربگیرید.زمین پروژه غدیر را دارند میفروشند در ضمن کدام سهم است تتمه پاسارگاد را هم واگذارکردهاند میدونید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟برای این که بتوانند در افزایش سرمایه ونوین شرکت نمایند سرمایه گذاری سایپا چگونه بالا رفت و سایرسرمایه گذاری ها؟؟ سفته بازی نشده تا قیمت بگیرند اگرچه ارزشمند نیز بوده اند؟؟؟؟در همه این سهام سفته بازی شده به غیر از این خانواده در ضمن یکبار که وصنعت درآن فعال شدتا کجا بالارفت میخوام بدونم با این حجمی که وصنعت و ایران و فرانسه و نواندیشان دنیا اقتصاد وارد شده اند یعنی اشتباه کرده اند؟ .یک تحلیلی را برای دوستان می گذارم تا خودشان قضاوت کنید اگرچه برای چند سال پیش است ولی الان هم صدق میکند .

همان طور كه در چند روز گذشته قول داده بودم، امروز خلاصه اي از مجمع نوسا كه فرصت حضور در آن را داشتم، مي نويسم. توضيح اين كه سعي كردم به مجمع اين شركت نگاهي تحليلي داشته باشم. برخي از صحبت ها را كه از منابع غير موثق شنيده ام با عبارت «شنيده مي شود» آغاز مي كنم و تمامي محاسبات نظر شخصي خود من است و در مجمع كسي چيزي محاسبه نكرده است.مجمع نوسا با 20 دقيقه تاخير در ساعت 10 و 20 دقيقه صبح روز چهارشنبه در يكي از سالن هاي وزارت كار، پايين تر از چهار راه پارك وي شروع به كار كرد. دستور جلسه تصويب صورت هاي مالي و تقسيم سود سال مالي منتهي به 31شهريور 85 بود.

رييس جلسه آقاي جمالي به نمايندگي از شركت سرمايه گذاري ساختمان بود. گزارش آقاي نيكخواه، مديرعامل شركت، به بررسي پروژه هاي شركت مي پرداخت ولي، ما قبل از آن كه به آن قسمت بحث برسيم جا دارد نكته اي را بازگو كنيم. ارزش بازار نوسا با قيمت 270 تومان، چيزي در حدود 81 ميليارد تومان مي شود. نوسا مالكيت چيزي در حدود هفت درصد از بانك اقتصاد نوين را دارد. سهام بانك اقتصاد نوين هم اكنون در قيمت 153 تومان با صف خريد سنگين مواجه است و پيش بيني مي شود روند صعودي آن فعلاً قصد توقف نداشته باشد. اگر همان قيمت 150 تومان ونوين را لحاظ كنيم، متوجه مي شويم نوسا رقمي در حدود 21 ميليارد تومان ونوين دارد. به همين ترتيب نوسا مالك 20درصد از سهام ساختمان نوين است. سرمايه ساختمان نوين 30 ميليارد تومان است. اين سهم هم اكنون با قيمت 100 تومان خارج از بورس معامله مي شود. پرتفوي ساختمان نوين شامل 10 درصد از سهام آبادگران، چهار درصد از سهام ساختمان ايران و 15 درصد از خود نوسا مي شود. اگر ارزش هر سهم ساختمان نوين را 100 تومان فرض كنيم (كه واضح است بيش تر از اين رقم مي ارزد) نوسا رقمي در حدود شش ميليارد تومان نيز از اين محل دارايي داردکه در حال حاظر با قیمت هر ونوین 330 تومان بیش از 120میلیارد است. پس ارزش ساختمان نوين و سهام بانك اقتصاد نوين نوسا، رقمي در حدود 27 ميليارد تومان مي شود. اگر اين رقم را از 81 ميليارد تومان، ارزش بازار فعلي نوسا، كسر كنيم، مانده چيزي در حدود 54 ميليارد تومان مي شود. حال به فهرست پروژه هاي شركت مي پردازيم تا ببينيم آيا اين رقم مي ارزد يا خير. من تلاش كردم فهرست پروژه ها را به ترتيب اولويت و اهميت لحاظ كنم.

يك - نوسا كيش:

مساحت زمين اين پروژه 47 هكتار است. اين زمين در جنب پارك تفريحي دلفين ها واقع شده است. شخصاً اين پروژه را يكي از پروژه هاي خيلي خوش آتيه نوسا مي دانم. نوسا برنامه دارد تا در اين زمين چند هتل، برج و خانه ويلايي بسازد. آنچه در گزارش قيد شد اين گونه بود:

«93 هزار متر مربع زمين جهت ساخت 40 هزار متر مربع واحد ويلايي، 185 هزار متر مربع زمين جهت ساخت 264 هزار متر مربع بناي آپارتماني بلند مرتبه و ميان مرتبه، 69 هزار متر مربع زمين جهت ساخت هتل و هتل آپارتمان به مساحت 75 هزار متر و 116 هزار متر مربع زمين جهت ساخت حدود 45هزار متر فضاهاي ورزشي، رفاهي و خدماتي در نظر گرفته شده است.»

شنيده هاي من حاكي از اين است كه بهاي تمام شده اين زمين رقمي در حدود 20 ميليارد تومان بوده است و ارزش جايگزيني آن هم اكنون رقمي حول و حوش 48 ميليارد تومان ارزيابي مي شود که البته آخرین قیمت بالغ بر 150 میلیارد تومان است. (صرفاً زمين بدون آن كه چيزي در آن ساخته شود.)اين پروژه كه قرار است به تدريج ساخته شود، به اعتقاد من بهترين پروژه نوسا محسوب مي شود كه سود جالبي در چند سال آينده نصيب سهام داران شركت خواهد كرد.

دو :پاسارگاد كيش

اين پروژه مسكوني-سياحتي در زميني به وسعت 11 هزار متر مربع در يكي از بهترين مناطق جزيره كيش واقع شده است. آنچه آقاي نيكخواه در مورد اين پروژه گفتند بدين شرح بود:

«طراحي ساختمان به صورت هفت طبقهو 225 واحد، از 60 تا 120متر مربع در 11 تيپ مختلف به زير بناي كل 441ر21 متر مربع طراحي و در حال اجراست.»عكسي كه در گزارش مجمع از اين پروژه زده شده است، اين شنيده من كه اين پروژه تقريباً تمام شده است را تاييد مي كند.البته تمام واحد ها را در این سال مالی به میانگین متری 2300000تومان واگذار کرده است

سه :زمين لواسان

پروژه سروستان لواسان، طرحي متعلق به پنج، شش سال گذشته است. زميني به وسعت 68 هكتار خريد مي شود ولي، كمي بعد مورد تعرض قرار مي گيرد و در نهايت آنچه امروز تملكش براي نوسا قطعي شده است، 25 هكتار از آن است.

اين زمين چون در سال هاي خيلي پيش تر خريده شده است و حتي شنيده مي شود، قسمتي ازآن نيز فروش رفته است، بهاي تمام شده كمي دارد. در مجمع هم اين سوال را حضار پرسيدند كه اگر ارزش آن را 25 ميليارد تومان فرض كنيم و فرض كنيم كه اين زمين هم اكنون فروش رود، نوسا قادر به اعلام سودي در حدود 90 تومان است. آقاي جمالي اين نظر را رد نكردند صرفاً گفتند فروش زمين از استراتژي شركت خارج است و نوسا قصد ساخت و ساز در اين فضا را دارد.دوستان قیمت زمین در لواسان بیشتر از 100000تومانی است که در این گزارش فرض کرده اند حداقل فکر کنم 10 برابر هم بیشتر باشد

چهار:پروژه شهرك پرديس

اين پروزه كه با مشاركت شركت عمران شهر جديد پرديس در زميني 45 هكتاري در حال اجراست، يكي از پروژه هاي سود سال نوسا محسوب مي شود. در گام نخست برنامه ساخت و ساز 500 واحد مسكوني آغاز شده است و اكنون عمليات اجراي اسكلت و سفت كاري آن در حال انجام است.

پنج : پروژه ظفر

پروژه ظفر برجي26 طبقه است كه 119 واحد مسكوني به متراژ كل 816ر36 متر مربع زير بناي غيرمفيد دارد. مساحت زمين 160ر5 متر مربع و آدرس آن تهران- بين خيابان وليعصر و بزرگراه آفريقاست.

شش:پروژه پرديسان الهيه

اين پروژه در ارتفاعات الهيه تهران و در زميني به مساحت 275ر2 متر مربع احداث مي شود. اين پروژه قرار است به برجي 17 طبقه كه 54 واحد مسكوني دارد، تبديل شود. زيربناي كل اين برج، 330ر18 متر مربع است.نوسا پروژه هاي ديگري نيز دارد كه چون نسبت به پروژه هاي ياد شده از اهميت كم تري برخوردار است به طور خلاصه فقط از آن ها نام مي بريم.آفتاب تبريز - كوچه مولوي - مجتمع نگين - چند منظوره سمرقند - چندمنظوره فردوس - نيل - بم - كودك - انديشه تبريز نام اين پروژه ها هستند.هرچند ما نام اين پروژه ها را در رديف ساير قيد كرديم و به آن ها نپرداختيم ولي، اين به معناي كوچك بودن و كم ارزش بودن آنها نيست. فضاي كار ما و حوصله خوانندگان اندك است. قصد ما هم صرفا ً اشاره بود. قضاوت در مورد اين كه پروژههاي بالا 50 ميليارد تومان مي ارزند يا خير، از حوزه كار ما خارج است اما نكاتي را بايد اشاره كنيم:

نخست - دوستاني كه كمي بيش تر با اين گروه آشنا هستند، نيك مي دانند مجموعه ساختمان ايران، تمايل زيادي به فروش پروژه ها و شناسايي سود ندارد. سود شركت هاي اين مجموعه هميشه كم و نسبت پي به آن ها بالا بوده است. اين كه شركت دارايي هاي خود را به صورت ملك نگهداري كند با توجه به ويژگي هاي ملك در كشور ما كه روند بلند مدت آن همواره صعودي است، ابتكار جالبي محسوب مي شود.

دوم- سود اعلامي شركت 31 تومان استكه آقاي نيكخواه آن را سودي محافظه كارانه خواند. نكته قابل توجه اين است كه درصد قابل توجهي از اين سود از دو شركت ساختمان نوين و بانك اقتصاد نوين تامين مي شود و عملاً شركت سود زيادي را از پروژه ها لحاظ نكرده است كه اين با توجه به نكته نخست امري جالب محسوب مي شود.سوم-با توجه به جميع جهات نوسا گزينه اي مطلوب براي سرمايه گذاري سه، چهار ساله به حساب مي آيد و سرمايه گذار نبايد فراموش كند، هرچند روند فعلي سهام اين گروه صعودي است ولي، روند هاي كوتاه مدت را هيجانات بازار تعيين مي كنند.

چهارم - اظهار نظر هاي بالا برداشت هاي شخصي نگارنده بود. نكته اي كه در يكي از تالار هاي پيشين نگاشتيم را فراموش نكنيم، دو نفر مي توانند به پديده اي واحد نگاه كنند و دو چيز متفاوت برداشت كنند.
در ضمن به گفته دکتر ضیایی که در بهمن ماه به خود بنده گفت توجه شود بد نیست.دکتر گفت که تا 6ماه آینده یعنی تا تیر ماه یا مرداد ماه حتما ثنوسا یا باید ساختن todحقانی را شروع کند یا سازمان مشارکت های مردمی یک پروژه با ارزش افزوده همانند پروژه حقانی به شرکت بدهد.شرکت باید نقدینگی خوبی را تهیه کند.که آن هم با فروش دارایی های باارزش شرکت میسر است.در ضمن بنده تا جایی که دکتر ضیایی را میشناسم مدیر صالح و درست کرداری است.ببینیم چه میکند این دکتر ما

محسن نظري
2011/04/08, 21:48
محسن جان به نظر شما خفناور از اواخر وقت شنبه میتونه مثبت بشه یا استراحتش طولانی تر میشه؟
چون مثل اینکه عده ای قصد خرید های پرحجم در روز شنبه دارند.
وحيد جان خفناور اصلا شناوري ندارد به نظرم سهام همان چهارشنبه خشك شد به نظر بنده اصلاحي در كار نخواهد بود و چهارشنبه فرصت خريد اين سهم بود بنيادي قوي سرمايه و شناور بسيار پايين و طرح توسعه همه گواه بر رشد و صعود سهم ميدهد

rojan
2011/04/08, 21:51
با سلام و شب بخیر

جناب نظری خیلی دلم میخواهد مرتب سوال نکنم ولی موفق نمی شوم
به نظر شما شیفت فاذر به مپنا را مناسب میدانید ؟
راستی اقای پناهی چند وقتی است که در سایت نیستند انشالله که سلامت باشند
با سپاس از زمانی که برای پاسخ به پرسشهای ما میگذارید

سبز و پر سود باشید

وحید 20
2011/04/08, 22:05
وحيد جان خفناور اصلا شناوري ندارد به نظرم سهام همان چهارشنبه خشك شد به نظر بنده اصلاحي در كار نخواهد بود و چهارشنبه فرصت خريد اين سهم بود بنيادي قوي سرمايه و شناور بسيار پايين و طرح توسعه همه گواه بر رشد و صعود سهم ميدهد
ممنون محسن جان
من هم با شما کاملا موافقم
چهارشنبه در دو مرحله خریدم و اگر فردا هم در درصدهای منفی یا صفر فرصت دهد بازهم قصد اضافه کردن دارم.
به بقیه دوستان هم توصیه میکنم نیم نگاهی به این سهم داشته باشند

محسن نظري
2011/04/08, 22:08
محسن جان خسته نباشی عزیز

مثل اینکه شما خفناور خرید کردید چهارشنبه ... من اون روز نبودم وگرنه میخریدم ، البته نوش جون شما که بودید و خریدید

میخواستم ببینم شما از افزایش سرمایه ش خبری دارید ... در ضمن من سود سال 90 رو 100 تومن درآوردم ، نظر شما چیه؟

البته ان شا الله شنبه بتونم بخرم
بله شهرزاد عزيز البته بنده سود سال 90 را 110-120 تومان تخمين ميزنم با توجه به شناور اندك و سرمايه پايين و ساير پتانسيل هاي ديگر انتظار رشد مناسبي از اين سهم دارم از افزايش سرمايه شركت متاسفانه اطلاعي ندارم

محسن نظري
2011/04/08, 22:14
محسن جان
خسته نباشی واقعا دست مریضاد بابت اینکه یک تنه و با حوصله به این همه سوال های جور واجور پاسخ میدی
و اما سوال من اگر وقت داشتی
با توجه به تغییر و تحولات احتمالی در رابطه با حذف 4 صفر و تغییرات قیمت ارز
امکانش است لیستی از شرکت هایی که هم بنیادیشون نسبتا خوب باشه و هم بیشتر بر امر صادرات و ارز آوری متکی باشند را ذکر نمایید و همچنین در مقابل لیست شرکت هایی هم که مصرف ارز شدید دارند و این افزایش احتمالی ارز بر آنها تاثیر مخرب داشته باشد
درود
دوست عزيزم بايد ديد با حذف 4 صفر واحد پولي كمتري از ريال تعريف ميشود اگر نشود سهام شركتهاي زير 100 تومان بارشد قيمتي بسيار بالايي مواجه ميباشند بار تورمي اين طرح نيز كل بازار را تحت تاثير قرار داده و باعث رشد قيمتي تمام كالاها از سهام گرفته تا كالاهاي مصرفي ميشود
شركتهاي صادر كننده مانند شيران و گرجي و شركتهاي پتروشيمي و فملي جز صادر كننده هاي نمونه ميباشند
شركتهاي دارويي نيز جز وارد كنندگان بزرگ مواد اوليه ميباشند

محسن نظري
2011/04/08, 22:43
سلام و وقت بخیر محسن عزیز
محسن جان هرچی میخونم راجع به سهمهای معدنی سختر میشه نتیجه گیریم
حالام که قیمتهای جهانی یه تکون دیگه خرده خریدشون سخترم شده
ولی باز برای توی صف رفتن و خرید و تارگتهای احتمالی که فعلا بازار داره همشون میشکنه
بین گزینه اول کچاد و بعدا" کالسیمین+ فولاد + فملی + ومعادن کدوم پیشنهاد میدی خرید سنگین
گزینه های بعدی هم ولساپا هست ؟

دوست عزيزم نظر بنده بر ومعادن و فملي مثبتتر ميباشد

محسن نظري
2011/04/08, 22:51
جناب نظري سلام
دوستي چند روز پيش وتوكا را توصيه به خريد كرد. صفش هم كه عرضه شد. نظر شما در مورد اين سهم و خريد به ديد كوتاه مدت چه است؟
دوست عزيزم وتوكا به دليل احتمال برنده شدن در مناقصه فولاد با رشد قيمتي بالايي مواجه شد كه ظاهرا در مناقصه برنده نشده است پس شاهد اصلاح شديدي در قيمت اين سهم خواهيم بود

حامد24
2011/04/08, 22:57
فقط تشکر از محسن جان که به این همه سوال توجه دارند و پاسخ می دهند.
فقط تشکر تشکر و خسته نباشید

محسن جان واقعا بی نظیری و همتا نداری

iq_son
2011/04/08, 23:04
محسن جان واقعا بی نظیری و همتا نداری

A Big flower for dear Mohsen Nazari-@};-@};-@};-@};-

محسن نظري
2011/04/08, 23:10
محسن جان خوبي خدا قوت شما فرموديد بعد مجمع لقمان طرف دارويي ها مي رويد اولا مجمع لقمان كي هست ثانيا كدام دارويي را بهتر مي بينيد با سپاس
مجمع دلقما در خرداد ماه ميباشد در داروييها پارس دارو و لقمان را مناسب ميدانم البته فعلا زود است بر روي دارويي فعال شد

نادر
2011/04/08, 23:10
آقا یه سوالی برام پیش اومده: قیمت محصولات پتروشیمی افزایش نرخ گرفت و به 95 درصد فوب فروردین رسید، درباره فولاد و سیمان وضعیت چطور است؟ فولاد در خارج از کشور چه قیمتی دارد و چه کیفیتی و همین سوال درباره سیمان؟ چون اگر همانند محصولات پتروشیمی باشد افزایش نرخ درباره آنان غیرمنطقی و دور از ذهن نخواهد بود

محسن نظري
2011/04/08, 23:14
درودبرجناب محسن عزیز
محسن جان استراتژی شما بعدازشناسایی شرکت،برای خریدوفروش چیست؟
به عنوان سوال مثلا حدضررویاسودشمادریک سهم چیست؟
سهمی راکه منفی شدباچندمنفی می فرشید؟ویابعدازچندمثبت تقدیم بازارمیکنید؟
آیاباکوله باری ازتجربه استراتژی خاصی دارید؟
سبدبلندمدت وکوتاه مدت شماچنددرصداست؟
اصلادربازاربورس ایران بادرصدهای مشخص4یا5چه استراتزی جوابگواست؟
سودمعقول دربازاربورس چنداست؟
اززحمات بی منت شماکمال تشکردارم.
بنده اول سهم را از ديد بنيادي بررسي ميكنم مثبت بود با دوستان تكنيكاليست نيز مشورت كرده در صورت تاييد انها در قيمتهاي مناسب وارد ميشوم
بنده خدا را شكر تا به امروز با روش تلفيقي بنيادي و تكنيكال به جز پست كه ان هم با ديد بلند مدت خريداري كرده ام بر روي سهمي در ضرر نكرده ام
سهمي كه ميخرم با تارگت بنيادي و تكنيكالي خريداري ميكنم و منتظر ميمانم تا سهم به تارگت خود برسد معمولا در سهمها 2-3 تارگت مشخص ميكنم
بلند مدت فقط پست بانك كوتاه مدت هم در پرتفوهاي مختلف متفاوت ميباشد
به نظرم سود حداقلي در بازار سرمايه سالانه 30-35 درصد و در بازار هاي پويا ميشود سالي 100 درصد هم سود كرد بستگي به عوامل مختلف بسياري دارد

محسن نظري
2011/04/08, 23:15
جناب نظری از شما تشکر میکنم بابت وقتی که میگذارید . من در سبدم دارویی اصلا ندارم . به نطر شما کدام دارویی برای خرید مناسب است . با توجه به اینکه روال بازار اکثرا اینطور بوده که زمانی که اکثر سهمها منفی هستند دارویی ها مثبت میشوند برای بیمه کردن سبد کدام دارویی را پیشنهاد دارید . ممنون
فعلا زمان را براي ورود به داروييها مناسب نميدانم دوست عزيزم اما خود بنده لقمان را با توجه به طرح هاي توسعه اي ترجيح ميدهم

محسن نظري
2011/04/08, 23:29
درباره بترانس نكته اي را بگويم تا 3 سال اينده سود شركت دو برابر ميشود يعني بازدهي 100 درصدي در طي 3 سال سالانه متوسط 33 درصد همچنين دو سود مجمع هم داريم كه تقريبا 20 درصد ميشود كلا ميشود بازدهي 120 درصدي در طي 3 سال سالانه تقريبا 40 درصد......
بورس به همين راحتي سودهاي كلان ميدهد كدام بازار يا كسب و كاري را ميتوان يافت كه سودي چنين شفاف و بي دغدغه و سالم را بدهد؟؟؟

سقراط
2011/04/08, 23:31
آقای نظری
اگر اشتباه نکرده باشم جنابعالی در مطلبی عنوان کرده بودید که شغلتان مرتبط با بورس هست. پس این همه اشراف بر شرکتهای متعدد بورسی حاصل حضور مداوم و حرفه ای در بازار است.
اما باز سوالی برای بنده پیش آمده. جنابعالی با همکاری سایر همکارانتان به تحلیل شرکتها می پردازید یا به تنهایی این کار را انجام می دهید؟

LEON
2011/04/08, 23:32
بنده اول سهم را از ديد بنيادي بررسي ميكنم مثبت بود با دوستان تكنيكاليست نيز مشورت كرده در صورت تاييد انها در قيمتهاي مناسب وارد ميشوم
بنده خدا را شكر تا به امروز با روش تلفيقي بنيادي و تكنيكال به جز پست كه ان هم با ديد بلند مدت خريداري كرده ام بر روي سهمي در ضرر نكرده ام
سهمي كه ميخرم با تارگت بنيادي و تكنيكالي خريداري ميكنم و منتظر ميمانم تا سهم به تارگت خود برسد معمولا در سهمها 2-3 تارگت مشخص ميكنم
بلند مدت فقط پست بانك كوتاه مدت هم در پرتفوهاي مختلف متفاوت ميباشد
به نظرم سود حداقلي در بازار سرمايه سالانه 30-35 درصد و در بازار هاي پويا ميشود سالي 100 درصد هم سود كرد بستگي به عوامل مختلف بسياري دارد

سلام استاد عزیز
منظور از پرتفوهای مختلف چیست؟
حدود تارگت کوتاه مدت رو نفرمودید

نادر
2011/04/08, 23:34
محسن جان یه موضوعی برام سوال شده: وسینا سود 89 رو 35 تومن پیش بینی کرده بود که 9 ماهه 103 درصد پوشش داد فرض کنیم که با توجه به اینکه در 3 ماهه پایانی سال درامد بانکیها بیشتر میشود حدود 45 تومان سود بسازد، از طرف دیگر 5 درصد اخابر را دارد یعنی هر وسینا حدودا 0.7 سهم اخابر دارد و باز فرض کنیم اخابر برای 89، 50 تومان سود بسازد و 60 درصد آن را در مجمع تقسیم کند(راستی دقیقا چند درصد تقسیم خواهد کرد؟) در این صورت 0.7*0.6*50=21 که یعنی سینا 21 تومان هم از اخابر میگیرد و یعنی 21+45=66 تومان سود 89 سینا، محسن جان آیا این محاسبات من درست است؟ ممنون میشوم خطای مرا تصحیح کنی و پاسخم را بدهی هرچند جو گروه بانکی مثبت نیست اما احتمالا دور نیست روزی که ارزش بازار این روزهای وبملت یا وسینا یا وبصادر(واقعا ارزش پارسیان یا پاسارگاد از ملتو صادرات بالاتر است؟:-/) و البته در گروه بیمه ای آسیا تنها خاطره ای برای سهامداران صبور آنها باشد;)

LEON
2011/04/08, 23:36
[quote=محسن نظري;11894]درباره بترانس نكته اي را بگويم تا 3 سال اينده سود شركت دو برابر ميشود يعني بازدهي 100 درصدي در طي 3 سال سالانه متوسط 33 درصد همچنين دو سود مجمع هم داريم كه تقريبا 20 درصد ميشود كلا ميشود بازدهي 120 درصدي در طي 3 سال سالانه تقريبا 40 درصد......
بورس به همين راحتي سودهاي كلان ميدهد كدام بازار يا كسب و كاري را ميتوان يافت كه سودي چنين شفاف و بي دغدغه و سالم را بدهد؟؟؟[/quote

در مورد شفافیت و دغدغه بازار احساس میکنم شوخی میفرمایید:o

محسن نظري
2011/04/08, 23:40
استاد گرامی نظرتون در مورذ خرید همراه با دید شرکت در مجمع چیه؟
دوست عزيزم به نظرم همراه تا شب مجمع به هدف قيمتي 5500 تومان برسد چندان ديد مثبتي به خريد اين سهم در قيمتهاي فعلي ندارم

محسن نظري
2011/04/08, 23:45
با سلام و شب بخیر

جناب نظری خیلی دلم میخواهد مرتب سوال نکنم ولی موفق نمی شوم
به نظر شما شیفت فاذر به مپنا را مناسب میدانید ؟
راستی اقای پناهی چند وقتی است که در سایت نیستند انشالله که سلامت باشند
با سپاس از زمانی که برای پاسخ به پرسشهای ما میگذارید

سبز و پر سود باشید
احتمال تعديل مثبت فاذر وجود دارد بنده هدف سهم را سطوح قيمتي 380-400 ميدانم با تعويض اين سهم با مپنا موافقم بازدهي مپنا را بيشتر ميدانم همچنين وضعيت بنياديش را بهتر
درباره اقاي پناهي ايشان شغل خارج از بورس دارند به همين دليل اكثر وقتشان را شغل مذكور ميگيرد

محسن نظري
2011/04/08, 23:51
آقا یه سوالی برام پیش اومده: قیمت محصولات پتروشیمی افزایش نرخ گرفت و به 95 درصد فوب فروردین رسید، درباره فولاد و سیمان وضعیت چطور است؟ فولاد در خارج از کشور چه قیمتی دارد و چه کیفیتی و همین سوال درباره سیمان؟ چون اگر همانند محصولات پتروشیمی باشد افزایش نرخ درباره آنان غیرمنطقی و دور از ذهن نخواهد بود
دوست عزيزم فولاد كه افزايش نرخي نخواهد داشت نرخ فولاد دستوري نميباشد
درباره سيمان نيز شايعه افزايش نرخ 20-25 درصدي وجود دارد اكر نرخ سيمان بخواهد ازاد شود فكر ميكنم بايدبه تني 100 هزار تومان يعني دوبرابر برسد اما خب دولت قلدر است خودش افزايش نرخ ميدهد هزينه ها را بالا ميبرد اما ساير بخش ها به خصوص بخش خصوصي حق افزايش نرخ ندارند هر كس هم اعتراض كند با سرنيزه نظاميان حاميش طرف است....

محسن نظري
2011/04/08, 23:53
آقای نظری
اگر اشتباه نکرده باشم جنابعالی در مطلبی عنوان کرده بودید که شغلتان مرتبط با بورس هست. پس این همه اشراف بر شرکتهای متعدد بورسی حاصل حضور مداوم و حرفه ای در بازار است.
اما باز سوالی برای بنده پیش آمده. جنابعالی با همکاری سایر همکارانتان به تحلیل شرکتها می پردازید یا به تنهایی این کار را انجام می دهید؟
درباره مباحث بنيادي خير بنده به تنهايي فعاليت ميكنم
اما هميشه سعي ميكنم از روش تلفيقي بنيادي و تكنيكالي در معاملاتم استفاده كنم بالاي 90 درصد معاملات به اين روش سوداوريش تضمين شده است

محسن نظري
2011/04/08, 23:54
سلام استاد عزیز
منظور از پرتفوهای مختلف چیست؟
حدود تارگت کوتاه مدت رو نفرمودید
بنده يك سبد شخصي دارم و سبد دوستان سبد شخصي بنده پست و ثشاهد ميباشد اما سبد دوستان سهام ديگري نيز دارد
تارگت را اغلب دوستان تكنيكاليست يا در مواردي خود بنده بر اساس مقاومتهاي پيش روي سهام مشخص ميكنم
ممكن است سهمي تارگت 5-10 درصدي داشته باشد ممكن است سهمي تارگت حتي 20 درصدي

محسن نظري
2011/04/08, 23:59
محسن جان یه موضوعی برام سوال شده: وسینا سود 89 رو 35 تومن پیش بینی کرده بود که 9 ماهه 103 درصد پوشش داد فرض کنیم که با توجه به اینکه در 3 ماهه پایانی سال درامد بانکیها بیشتر میشود حدود 45 تومان سود بسازد، از طرف دیگر 5 درصد اخابر را دارد یعنی هر وسینا حدودا 0.7 سهم اخابر دارد و باز فرض کنیم اخابر برای 89، 50 تومان سود بسازد و 60 درصد آن را در مجمع تقسیم کند(راستی دقیقا چند درصد تقسیم خواهد کرد؟) در این صورت 0.7*0.6*50=21 که یعنی سینا 21 تومان هم از اخابر میگیرد و یعنی 21+45=66 تومان سود 89 سینا، محسن جان آیا این محاسبات من درست است؟ ممنون میشوم خطای مرا تصحیح کنی و پاسخم را بدهی هرچند جو گروه بانکی مثبت نیست اما احتمالا دور نیست روزی که ارزش بازار این روزهای وبملت یا وسینا یا وبصادر(واقعا ارزش پارسیان یا پاسارگاد از ملتو صادرات بالاتر است؟:-/) و البته در گروه بیمه ای آسیا تنها خاطره ای برای سهامداران صبور آنها باشد;)
دوست عزيزم اگر درست خاطم باشد سود تقسيمي سال 88 اخابر در بودجه 89 وسينا پيشبيني شده و سود تقسيمي امسال ميرود در بودجه سال90 سينا بانك سينا در سال 90 پيش بيني درامد 64 ميليارد توماني را از اخابر دارد كه اين فرض با فرض تقسيم سود 60-65 درصدي اخابر به دست امده است پس اگر تقسيم سود اخابر از سطح 65 درصد افزايش پيدا كند شاهد رشد بيشتر سود بانك سينا خواهيم بود وسينا را بنده براي امسال انتظار سود 45 توماني و براي سال اينده سود 55 توماني را دارم حال اگر افزايش سرمايه اجرايي شود كه بيشتر

محسن نظري
2011/04/09, 00:02
[quote=محسن نظري;11894]درباره بترانس نكته اي را بگويم تا 3 سال اينده سود شركت دو برابر ميشود يعني بازدهي 100 درصدي در طي 3 سال سالانه متوسط 33 درصد همچنين دو سود مجمع هم داريم كه تقريبا 20 درصد ميشود كلا ميشود بازدهي 120 درصدي در طي 3 سال سالانه تقريبا 40 درصد......
بورس به همين راحتي سودهاي كلان ميدهد كدام بازار يا كسب و كاري را ميتوان يافت كه سودي چنين شفاف و بي دغدغه و سالم را بدهد؟؟؟[/quote

در مورد شفافیت و دغدغه بازار احساس میکنم شوخی میفرمایید:o
دوست عزيزم فكر نميكنم سهامداري باشد با ديد بلند مدت سهامي را بخرد و به سوداوري مطلوبي نرسيده باشد ساير بازار ها با هزاران مشكل مواجه ميباشند كه هر كدام از انها در صورت حاد شدن ميتواند سرمايه گذار را به ورطه ورشكستگي و نابودي بكشاند اما اطمينان و شفافيت(گزارشات حسابرسان) دربازار وجود دارد در كمتر بازاري يافت ميشود

LEON
2011/04/09, 00:08
دوست عزيزم بايد ديد با حذف 4 صفر واحد پولي كمتري از ريال تعريف ميشود اگر نشود سهام شركتهاي زير 100 تومان بارشد قيمتي بسيار بالايي مواجه ميباشند بار تورمي اين طرح نيز كل بازار را تحت تاثير قرار داده و باعث رشد قيمتي تمام كالاها از سهام گرفته تا كالاهاي مصرفي ميشود
شركتهاي صادر كننده مانند شيران و گرجي و شركتهاي پتروشيمي و فملي جز صادر كننده هاي نمونه ميباشند
شركتهاي دارويي نيز جز وارد كنندگان بزرگ مواد اوليه ميباشند

استاد عزیز میون سهم های زیر 100 تومان 2 یا 3 سهم که پتانسیل بنیادی بالا داشته باشن ولی واثه طولانی مدت مناسب باشن.معرفی میفرمایید.از این لحاظ میگم که اگر این طرح هم مثل اکثر طرح هایی از این دست سال ها طول کشید و ملت و علاف کردن حداقل از رشد طولانی مدت سودی ببریم.
مرسی

rojan
2011/04/09, 00:11
با سلام مجدد و سپاس از پاسختان

اقای نظری
شما تما م سوالهای ما را با این قلم و مرکب پاسخ میدهید؟
جسارتا مرکبتان خشک نمی شود؟
از بس که ما سوال میکنیم :d;)

مهدی64
2011/04/09, 07:51
سلام من چند روز است میخواهم وبملت را بفروشم سودی هم نکردم جایگزین باسهم دیگر کنم یا نگهداری
؟

محسن نظري
2011/04/09, 08:00
در حال خريد خفناور

محسن نظري
2011/04/09, 08:03
در حال خريد خفناور
اخه كي رنج كشيد!!!!

محسن نظري
2011/04/09, 08:06
استاد عزیز میون سهم های زیر 100 تومان 2 یا 3 سهم که پتانسیل بنیادی بالا داشته باشن ولی واثه طولانی مدت مناسب باشن.معرفی میفرمایید.از این لحاظ میگم که اگر این طرح هم مثل اکثر طرح هایی از این دست سال ها طول کشید و ملت و علاف کردن حداقل از رشد طولانی مدت سودی ببریم.
مرسی
راستش دوست عزيزم سهم با وضعيت بنيادي مناسب زير 100 تومان فعلا سراغ ندارم

محسن نظري
2011/04/09, 08:15
با سلام مجدد و سپاس از پاسختان

اقای نظری
شما تما م سوالهای ما را با این قلم و مرکب پاسخ میدهید؟
جسارتا مرکبتان خشک نمی شود؟
از بس که ما سوال میکنیم :d;)
نه دوست عزيز مركب ما تا جايي كه دستانمان ياري كند ياري ميكند:d

محسن نظري
2011/04/09, 08:31
خريد خفناور

مهدي منصوري
2011/04/09, 08:36
خرید خفناور:)

مهدی64
2011/04/09, 08:44
جناب نظری با خودرویی ها چه کنیم همه منفی شدند؟

محسن نظري
2011/04/09, 09:01
جناب نظری با خودرویی ها چه کنیم همه منفی شدند؟
فكر ميكنم خودرويي يكي دو روز ديگه اصلاح كنند و برگردن و مثبت بشن

rojan
2011/04/09, 09:11
اقای نظری

دستانتان توانا افکارتان روشن قلمتان پویا و گویا و روان و تریدهایتان هوشمندانه باد

zagros
2011/04/09, 09:19
محسن جان این بیمه پارسیان واقعا آدمو کلافه میکنه. نمیدونم این سهم کی میخواد راه بیفته

شبریز خریدش در منفی امروز خوبه؟

محسن نظري
2011/04/09, 09:42
محسن جان این بیمه پارسیان واقعا آدمو کلافه میکنه. نمیدونم این سهم کی میخواد راه بیفته

شبریز خریدش در منفی امروز خوبه؟
بله دوستعزيز اين بيمه ايها متاسفانه اصلا جو مناسبي ندارند خود بنده پارسيان حتي سر به سر برسد خارج ميشوم
شبيرز تا 300 تومان رشد خواهد كرد خريد منفيش عالي ميباشد

برديا
2011/04/09, 10:00
بله دوستعزيز اين بيمه ايها متاسفانه اصلا جو مناسبي ندارند خود بنده پارسيان حتي سر به سر برسد خارج ميشوم

استاد اين بيمه اي ها اكثرا تو كف قيمتي هستند به نظر رشدشون از كي شروع مي شه ، اين بيمه دي رو چه جور ميبينيد .

محسن نظري
2011/04/09, 10:04
بالاخره وصنا خريديم

بابک پناهی
2011/04/09, 10:08
سلام
خرید فاراک از صف فروش ;)

rojan
2011/04/09, 10:09
اساتید گرامی

چرا با اطلاعیه شفاف سازی فاذر که حاوی نکات مثبت است وضعیت ان تغییر کرد؟

rojan
2011/04/09, 10:12
با سلام اقای پناهی

رسیدنتان به خیر
قربان غیبتهایتان دارد طولانی میشود::d
باید با ولیتان برای موجه کردن غیبتتان مراجعه نمایید :">
اقای پناهی جویای حالتان از اقای نظری بودیم .

با تشکر

محسن نظري
2011/04/09, 10:17
استاد اين بيمه اي ها اكثرا تو كف قيمتي هستند به نظر رشدشون از كي شروع مي شه ، اين بيمه دي رو چه جور ميبينيد .
درسته دوست عزيزم همگي با روند رو به رشد سوداوري مواجه ميباشند اما امان از گروهي كه بر ان جو بازار نباشد
به نظرم بايد شب مجمع انتظار بازدهي سهام اين گروه را داشته باشيم

rojan
2011/04/09, 10:20
با سلام

وصنا فرصت خروج یا ورود مجدد؟

بابک پناهی
2011/04/09, 10:21
با سلام

دومی ;)

بابک پناهی
2011/04/09, 10:22
با سلام اقای پناهی

رسیدنتان به خیر
قربان غیبتهایتان دارد طولانی میشود::d
باید با ولیتان برای موجه کردن غیبتتان مراجعه نمایید :">
اقای پناهی جویای حالتان از اقای نظری بودیم .

با تشکر

خانوم معلم ممنون :d

zagros
2011/04/09, 10:32
محسن جان شرمنده مزاحمت میشم
میخواستم نظرتو درباره خرید خعتبار بدونم

ممنون

PASHA
2011/04/09, 10:35
نظراساتیددرمورد غشان وغمارگ چیست؟؟؟؟؟؟
باتشکر

حامد22
2011/04/09, 10:37
دوستان بیچاره شدیم رفت . وسپه . وصنا . فاراک . وبانک رایان . بمونیم با سهم هامون

حامد22
2011/04/09, 10:53
جون ما یک کم روحیه بدین دارم سکته میزنم . همه سبدم قرمز شده وحشتناک .

بابک پناهی
2011/04/09, 10:56
جون ما یک کم روحیه بدین دارم سکته میزنم . همه سبدم قرمز شده وحشتناک .

سهامتون به هدفی که مدنظرتون بود رسیدن؟!

حامد22
2011/04/09, 10:59
نه متاسفانه

بابک پناهی
2011/04/09, 11:10
نه متاسفانه

پس چرا ناراحتید؟!!! بزارید به هدفشون برسن و اگر اونموقع نفروختین میتونید ناراحت بشید ;)

حامد22
2011/04/09, 11:18
البته با یک روز منفی شدن نباید نگران شد اما چه کنم . با توجه به اینکه فاند سهم هایی که گرفتم خوبه امید به صعود همشون دارم . اما این وسط فاراک یک کم نگرانم کرده . امروز فاراک گرفتم . واقعیتش اینه هنوز نرفتم تو ضرر اما وقتی میبینم سودها داره از بین میره .... چه میشه کرد پول رو دوست دارم دیگه . کم پیدا بودین بابک جان . امیدوارم مشکلی براتون پیش نیومده باشه. برای شما و محسن خان و سایر دوستان سلامتی ارزو میکنم .

محمد ساده
2011/04/09, 11:24
بالاخره وصنا خريديم

سلام محسن جان ما که از صف خریدیم امیدوارم شما پاینتر خریده باشی...سهمی که تا550 باید بره و فکر کنم فردا می رفت گره 12% امروز تو جو احساسی دادنش...

محمد ساده
2011/04/09, 11:28
البته با یک روز منفی شدن نباید نگران شد اما چه کنم . با توجه به اینکه فاند سهم هایی که گرفتم خوبه امید به صعود همشون دارم . اما این وسط فاراک یک کم نگرانم کرده . امروز فاراک گرفتم . واقعیتش اینه هنوز نرفتم تو ضرر اما وقتی میبینم سودها داره از بین میره .... چه میشه کرد پول رو دوست دارم دیگه . کم پیدا بودین بابک جان . امیدوارم مشکلی براتون پیش نیومده باشه. برای شما و محسن خان و سایر دوستان سلامتی ارزو میکنم .

با اجازه محسن و بابک عزیز
دوست گرامی از نوع معاملاتتون معلومه که کاملا احساسی معامله میکنین که نوعی سم برای شماس...تارگت فروش و حد ضرر برای خود تایین کنید و با رسیدت به قیمتهای مورد نظر چه در سود و چه در ضرر به قراری که گذاشته بودین عمل کنید...موفق باشید.

بابک پناهی
2011/04/09, 11:29

منم امروز فاراک تو منفی کامل گرفتم.من تا ساعت 11 به نت دسترسی ندارم و نمیتونم تو جو بازار باشم برا همین دیگه از خیر 6-5 درصد گذشتمو امروز اول صبح زنگ ردم به کارگزارو گفتم بخره.البته من سهمو میان مدت و بلند مدت نگاه میکنم ;;)

LEON
2011/04/09, 11:42
وصنعت امروز منفی معامله شد و فردا هم احتمالا بشه ولیییییی...
خیالی نیس :d

LEON
2011/04/09, 11:55
دوستان بیچاره شدیم رفت . وسپه . وصنا . فاراک . وبانک رایان . بمونیم با سهم هامون

آقا جدا اینجوری بخای کار کنی 2 ساله انفکتوسه رو زدی.البته نظر قطعی رو باید دکی مهربان بدن.

برای سلامتی خودت من خواهش میکنم
دنبال یه کار کم ریسک تر مثل معاملات آتی یا فارکس باش :d
مخلصم @};-

محسن نظري
2011/04/09, 12:19
تبريك به سهامداران پارس مينو به زودي منتظر خبرهاي مثبت از سهامتان باشيد

محسن نظري
2011/04/09, 12:21
اساتید گرامی

چرا با اطلاعیه شفاف سازی فاذر که حاوی نکات مثبت است وضعیت ان تغییر کرد؟
والله ما هم تو همين مونديم اما اخباري داريم كه بازار دستوري منفي شده است تا از شائبه هاي بازار حبابي جلوگيري شود

محسن نظري
2011/04/09, 12:23
عرضه هاي سنگين و حتي تشكيل صف فروش و انداختن شايعات منفي همه و همه برنامه ريزي شده توسط بورس و دولت براي جلوگيري از احتمالات بازار حبابي ميباشد نگران نباشيد اصلاح موقتي است

سقراط
2011/04/09, 12:32

محسن جان خوشحالم كردي

غصه ام گرفته بود تو بازار مثبت چرا سهمو بسته نگه داشتن.
البته اگه براي اين بازار منفي حكم قرباني رو نداشته باشه

ارنست
2011/04/09, 12:50
با درود
جناب نظری با توجه به حجم عرضه و تقاضا در فملی و همچنین قیمتهای جهانی روند فملی را چگونه ارزیابی می کنید؟ اضفه کردن در روزهای آتی را به صلاح می دانید؟
پاینده باشید

محسن نظري
2011/04/09, 13:07
با سلام

ورود با اهداف قيمتي 250 و 280 تومان

محسن نظري
2011/04/09, 13:10
محسن جان شرمنده مزاحمت میشم
میخواستم نظرتو درباره خرید خعتبار بدونم

ممنون
فعلا خير دوست عزيزم نظرم بر خريد اين سهم منفي ميباشد

محسن نظري
2011/04/09, 13:17
نظراساتیددرمورد غشان وغمارگ چیست؟؟؟؟؟؟
باتشکر
غشان را نظر بنده به فروش است عمارگ رشد خوبي در لواي فروش زمينهاي خود دارد خريدش با ديد ميان مدت مناسب است

shahrzaad_1387
2011/04/09, 13:32
خريد خفناور

منم از منفی کامل برداشتم ... خوب خریدم اما سعی کردم نیام بالای درصد

فردا هم میخرم ... دست تمام فروشندگانش هم درد نکنه

محسن جان ، مثل اینکه افزایش سرمایه هم داره ، در جلسه معارفه گفته بودن ظاهرا

sanko
2011/04/09, 14:08
سلام با تشکر از زحمات و اطلاعات مفیدتون ... چند تا سوال دارم
هدف قیمتی خفناور......؟
و هدف قیمتی خبهمن ....؟ و این پیش بینی به نظرتون تو چه فاصله زمانی محقق می شه
و هدف قیمتی کچاد ....؟ کچاد 900 میشه ؟
ممنونم . راستی جناب استاد نظری منم ثشاهد خریدم ...

آريانا
2011/04/09, 14:27
عرضه هاي سنگين و حتي تشكيل صف فروش و انداختن شايعات منفي همه و همه برنامه ريزي شده توسط بورس و دولت براي جلوگيري از احتمالات بازار حبابي ميباشد نگران نباشيد اصلاح موقتي است

پريروز( پنجشنبه ) بعد از ظهر در اخبار راديو پيام که با مديريت بازار بورس مصاحبه شد ايشان عنوان نمود که با توجه به رشد شاخص انتظار ايجاد تعادل در قيمت سهام را در هفته پيش رو خواهيم داشت و انتظار داريم که از اواخر هفته بازار مجددا" مورد توجه قرار گرفته و شاهد افزايش قيمت سهام باشيم که اين خود نشانگر دستوري بودن وضعيت امروز و احتمالا" يکي دو روز آينده خواهد بود.

LEON
2011/04/09, 15:18

بنده حقیر منظورم از شفافیت و دغدغه.
منظورم همین معجزات آقایان بود
استاد جان ~x(
باید همشونو :9:

شاه جهان
2011/04/09, 16:03
خرید وصنا در صف امروز:)

matrix2010
2011/04/09, 17:40
سلام
محسن جان، حفاري را چطور مي بيني؟ مگه قبلا ساتا سهم را كنترل نمي كرد؟ الان كه درصدش را برده بالا امكان داره باز هم بخواهد سهم را كنترل كنه؟

بابک پناهی
2011/04/09, 18:44

مینوم رفته بود گل بچینه فقط مث اینکه باغو از جاش در آورده!!! >:d<

خوب خبرت چیه؟تعدیل فقط از بابات فروش شوکو پارسه؟ یا ...؟!

iq_son
2011/04/09, 19:24

استاد ما این بیمه پارسیان رو بعد کلی خون دل امروز با 5% ضرر دادیم رفت با فاراک تعویض کردیم دیگه طاقت سر به سر خارج شدن هم برا ما نگذارد نامرد:(;)

محسن نظري
2011/04/09, 19:26
دوست عزيزم خواهش ميكنم اينطوري نگيد و اگر اين طور فكر ميكنيد اين تفركرتان را كنار بگذاريد در هر كاري بايد كمي صبر داشت كشاورز براي برداشت محصولش چند ماهي صبر ميكند صنعتگر براي ساخت كارگاه و كارخانه اش حتي چند سالي صبر ميكند شما هم كمي صبر داشته باشيد با سود خوبي از سهامتان خارج ميشويد

iq_son
2011/04/09, 19:27
مینوم رفته بود گل بچینه فقط مث اینکه باغو از جاش در آورده!!! >:d<

خوب خبرت چیه؟تعدیل فقط از بابات فروش شوکو پارسه؟ یا ...؟!

سلام بابک جان خوش اومدی نبودی دلتنگت بودیم:x

محسن نظري
2011/04/09, 19:32
دوست عزيزم نميدانم شما چند سال است دربازار سرمايه هستيد اگر با اين منفي هاي يك روزه اينطور استرس به شما وارد ميشود پس موقع ركودهاي چند ماهه ميخواهيد چه كنيد به شما توصيه ميكنم اگر در اين روزها كه جز روزهاي رويايي و طلايي بازار ميباشد با يك منفي خوردن ناراحتي به شما دست ميدهد بازار سرمايه نميتواند مكان مناسبي براي شما باشد
البته پيشاپيش جسارت بنده را ببخشيد
يك خاطره اي بگم شايد بابك يادش باشد در دوران تعادل بورس فكر ميكنم يك سال و نيم پيش بود دو ماه بود كه سودي نكرده بوديم حتي و در برخي روزها حتي زيان شناسايي ميكرديم اما پس از ورود به ماه سوم با يك خريد عالي و علمي و درست (غدير 206 توماني) هم ضرر هايمان جبران شد هم سود بسيار خوبي برايمان به ارمغان اورد اين تجربه را از بنده داشته باشيد صبوران در بازار پيروز ميدانند

محسن نظري
2011/04/09, 19:36
سلام محسن جان ما که از صف خریدیم امیدوارم شما پاینتر خریده باشی...سهمی که تا550 باید بره و فکر کنم فردا می رفت گره 12% امروز تو جو احساسی دادنش...
منم محمد جان براي يكي از دوستان تو صف خريدم و براي ديگري محدوده 229-330 مطمئنم اين سهم به هدف خود خواهد رسيد در سهمي كه تكنيكال و بنياديش صعودي ميباشد جاي ذره اي شك نيست

محسن نظري
2011/04/09, 19:40
محسن جان خوشحالم كردي

غصه ام گرفته بود تو بازار مثبت چرا سهمو بسته نگه داشتن.
البته اگه براي اين بازار منفي حكم قرباني رو نداشته باشه
نه دوست عزيزم فكر نميكنم تو بازار منفي باز بشه اگر هم باز بشه با قيمتهاي خوبي باز ميشه و مهمتر اينكه تا قيمتهاي خوبي خواهد رفت و مهمتر از ان اينكه بعدش هم اتفاقهاي خوبتري خواهد افتاد در كل كه همه چيز عاليه.....
البته اگر رانتامنتالي ما درست عمل كرده باشد كه انشالله درست خواهد بود....

LEON
2011/04/09, 20:06

یادمه توی تاپیکتون سر ارزندگی پارس مینو خیلی تاکید داشتین.
یادتونه مال چند وقت پیش بود؟

روشن
2011/04/09, 20:24
دوست عزيزم نميدانم شما چند سال است دربازار سرمايه هستيد اگر با اين منفي هاي يك روزه اينطور استرس به شما وارد ميشود پس موقع ركودهاي چند ماهه ميخواهيد چه كنيد به شما توصيه ميكنم اگر در اين روزها كه جز روزهاي رويايي و طلايي بازار ميباشد با يك منفي خوردن ناراحتي به شما دست ميدهد بازار سرمايه نميتواند مكان مناسبي براي شما باشد
البته پيشاپيش جسارت بنده را ببخشيد
يك خاطره اي بگم شايد بابك يادش باشد در دوران تعادل بورس فكر ميكنم يك سال و نيم پيش بود دو ماه بود كه سودي نكرده بوديم حتي و در برخي روزها حتي زيان شناسايي ميكرديم اما پس از ورود به ماه سوم با يك خريد عالي و علمي و درست (غدير 206 توماني) هم ضرر هايمان جبران شد هم سود بسيار خوبي برايمان به ارمغان اورد اين تجربه را از بنده داشته باشيد صبوران در بازار پيروز ميدانند
حامد خان
سلام:
ازبورس درذهنتان غول کسب درآمد کوتاه مدت نسازوبه فکرسلامتی وکسب سود منطقی باش وسعی نما ازتجربه بزرگان مانند بابک خان ویا محسن عزیرو...استفاده نموده ونقاط ضعف خود راکاهش وپوشش دهید.

hamyy26
2011/04/09, 20:35
سلام استاد نظري و پناهي.ميتونم نظرتون رو راجع به خفناور بدونم؟آيا براي خريد مناسبه؟هدفش چنده؟

حامد22
2011/04/09, 20:47
قربون مرام همتون که اینقدر براتون مهمه هم تالاریتون ناراحت باشه . یک کم غلو کردم . فکر نمیکردم دوستان اینقدر به من محبت داشته باشن . خوشبختانه با راهنمایی های شما عزیزان در قیمتهای خوبی وارد شدم و به این زودی نمیروم تو ضرر فقط از سودم کم میشه . امروز فاراک برداشتم تو منفی کامل . اگر بازار فردا هم منفی باشه خرید ولساپا را مناسب میدانید . ؟ خیلی مخلصیم .

محسن نظري
2011/04/09, 21:14
با درود
جناب نظری با توجه به حجم عرضه و تقاضا در فملی و همچنین قیمتهای جهانی روند فملی را چگونه ارزیابی می کنید؟ اضفه کردن در روزهای آتی را به صلاح می دانید؟
پاینده باشید
دوست عزيزم بنده هدف اول فملي را سطوح قيمتي 1500 و هدف نهايي و ميان مدت سهم را سطوح قيمتي 1800 تومان ميدانم بنده خودم اين سهم را داشتم كه خارج شدم

hassan
2011/04/09, 22:07
سلام آقا محسن
با این وایران چکار کنیم. فکر کنم خیلی زود واردش شدم(294). از نظر بنیادی اوضاعش خوبه؟

soroush
2011/04/09, 22:12
رمپنا-پارسیان - حفاری - رتکو - شلعاب را بدیم بره؟
اگر جواب بدید ممنون میشم

وحید 20
2011/04/09, 22:21
دوستان به نظرم امروز خفناور برمیگشت ولی به خاطر جو منفی خودرویی ها و صف های فروش انها خفناور هم صف فروش شد که به احتمال زیاد فردا متعادل میشود.
به نظرم اگر فردا در درصدهای منفی بتوان خرید مناسب است.
بقیه دوستان هم لطفا اگر نظری در این خصوص دارید بفرمایید.

آریو
2011/04/09, 22:34
رمپنا-پارسیان - حفاری - رتکو - شلعاب را بدیم بره؟
اگر جواب بدید ممنون میشم

با اجازه اساتید جناب نظری و پناهی عزیز
دوست عزیز در مورد مپنا با توجه به خریدارهای جدید و وضعیت بنیادی مناسب و خبر های مثبت میتونی به هدفهای بالاتر از 500 تومن امیدوار باشی
در مورد بیمه پارسیان پیشنهاد به فروش در نقطه 345 دارم که بارها بهش عکس العمل نشون داده و تعویض سهم با گروه های مورد توجه بازار از جمله سرمایه گذاری ها
حفاری شمال انتظار 370 رو براش داشتیم میتونی تا 285 صبر داشته باشی
رتکو به 560 عکس العمل نشون داد که هدف تکنیکالش بود حداکثر افت میتونه 475باشه
شلعاب به 430 عکس العمل نشون داد ونتونست رد بکنه پس افت حداکثر 385 رو براش میتونیم داشته باشیم
در کل همه سهما از بنیادی مناسبی برخوردارن
موفق باشی

shahrzaad_1387
2011/04/09, 22:35
دوستان به نظرم امروز خفناور برمیگشت ولی به خاطر جو منفی خودرویی ها و صف های فروش انها خفناور هم صف فروش شد که به احتمال زیاد فردا متعادل میشود.
به نظرم اگر فردا در درصدهای منفی بتوان خرید مناسب است.
بقیه دوستان هم لطفا اگر نظری در این خصوص دارید بفرمایید.

وحید جان تجربه من میگه که این سهامهای کوچیک بازی های خیلی باحالی دارن ... الانه خوبه تازه ، یه دو روز منفی و بعد صعود ، بورس هم دیگه گیر نمیتونه بده

به نظرم تا 800 تومن که محسن عزیز فرمودند به راحتی در مرحله اول بالا میره

این سهم شناوری نداره ، از بالا تا پایینش امروز 300 هزار سهم توی ماشین بود

من با خرید در منفی فردا به شدت موافقم و از دوستان هم خواهش میکنم که رو به بالا نخرن ، بذارن که با حرکت مثبت خودرویی ها این سهم پروازش رو شروع کنه

نگرانم نباشید ، نه حجم مبنا داره و اینکه روزی 5 درصد هم میزنه و میره بالا

فردا پی ای سهم میشه 6.5

soroush
2011/04/09, 22:38
با اجازه اساتید جناب نظری و پناهی عزیز
دوست عزیز در مورد مپنا با توجه به خریدارهای جدید و وضعیت بنیادی مناسب و خبر های مثبت میتونی به هدفهای بالاتر از 500 تومن امیدوار باشی
در مورد بیمه پارسیان پیشنهاد به فروش در نقطه 345 دارم که بارها بهش عکس العمل نشون داده و تعویض سهم با گروه های مورد توجه بازار از جمله سرمایه گذاری ها
حفاری شمال انتظار 370 رو براش داشتیم میتونی تا 285 صبر داشته باشی
رتکو به 560 عکس العمل نشون داد که هدف تکنیکالش بود حداکثر افت میتونه 475باشه
شلعاب به 430 عکس العمل نشون داد ونتونست رد بکنه پس افت حداکثر 385 رو براش میتونیم داشته باشیم
در کل همه سهما از بنیادی مناسبی برخوردارن
موفق باشی

ممنون اریو عزیز

soroush
2011/04/09, 22:51
جناب اریو کدام سرمایه گذاری میشه خرید و مناسب است؟

soroush
2011/04/09, 23:21
کسی از صدرا خبر داره؟
مردیم از انتظار یک ماه شد:(

بابک پناهی
2011/04/09, 23:24
کسی از صدرا خبر داره؟
مردیم از انتظار یک ماه شد:(

8 ماه دیگه صبر کنید میاد;)

بابک پناهی
2011/04/09, 23:27
پسهند:

http://026.img98.net/out.php/i233652_psahand1.png

حامد24
2011/04/09, 23:52
برای فردا خرید خفناور به صورت پله ی مناسب است...

سعیدد.
2011/04/09, 23:53
خعتبار

فعلا خير دوست عزيزم نظرم بر خريد اين سهم منفي ميباشد
محسن جان
پرتفوی این سهم پر از خودروییه که تو این مدت رشد خوبی هم داشتند مثل همین خپارس...
فکر نمی کنی تو منفی خریدش بد نباشه؟ تو چه قیمتی ارزنده می دونی؟

حامد24
2011/04/10, 00:00
بابک جان ممنون میشم اگه حضورتو بیشتر کنی

punisher
2011/04/10, 00:01
سلام خدمت دوستان عزیر محسن و بابک جان
لطفا اساتید دیگر هم اظهار نظر بفرمایند.

برای فردا فروش کدام سهام پیشنهاد می شود(از سهام زیر)

بيمه دي
شكر شاهرود
شركت عمران و توسعه شاهد
مواد الياف مصنوعي
تولي پرس
لاستيكي سهند
شيشه همدان
تكنوتار
گروه بهمن
كشتيراني جمهوري اسلامي ايران
سرمايه گذاري صنعت و معدن
سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كشوري
سرمايه گذاري توسعه ملي
بيمه البرز
بيمه پارسيان

و کدام سهام مناسب برای اظافه کردن است؟

حفاري شمال
بيمه دي
چادر ملو
گل گهر
توسعه معادن روي ايران
پالايش نفت اصفهان
تولي پرس
لاستيكي سهند
ماشين سازي اراك
آذرآب
گروه بهمن
بانك سينا
سرمايه گذاري سپه
سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات
مپنا
با تشکر از همه دوستان

بابک پناهی
2011/04/10, 00:04
بابک جان ممنون میشم اگه حضورتو بیشتر کنی

حامد جان منم دوس دارم بیشتر پیش دوستان باشم ولی واقعیتش کار غیر بورسیم اونقدر وقتمو میگیره که دیگه فرصتی برای نوشتن و حتی خوندن نمیمونه.الانم که میبینید هستم بخاطر اینه که امروز شبو نرفتم

بابک پناهی
2011/04/10, 00:15
سلام خدمت دوستان عزیر محسن و بابک جان
لطفا اساتید دیگر هم اظهار نظر بفرمایند.

برای فردا فروش کدام سهام پیشنهاد می شود(از سهام زیر)

بيمه دي
شكر شاهرود
شركت عمران و توسعه شاهد
مواد الياف مصنوعي
تولي پرس
لاستيكي سهند
شيشه همدان
تكنوتار
گروه بهمن
كشتيراني جمهوري اسلامي ايران
سرمايه گذاري صنعت و معدن
سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كشوري
سرمايه گذاري توسعه ملي
بيمه البرز
بيمه پارسيان

و کدام سهام مناسب برای اظافه کردن است؟

حفاري شمال
بيمه دي
چادر ملو
گل گهر
توسعه معادن روي ايران
پالايش نفت اصفهان
تولي پرس
لاستيكي سهند
ماشين سازي اراك
آذرآب
گروه بهمن
بانك سينا
سرمايه گذاري سپه
سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات
مپنا
با تشکر از همه دوستان

سلام

البرزو پارسیانو فعلا نفروشید چون پارسیان تا الان طبق انتظارم جلو رفته دیگه آخراشه!
پسهند تازه روند نزولیشو شکسته شما میخواین بفروشید؟!!!!
قشکر بفروشید با سهام پرپتانسیلتر تعویض کنید.این سهم تا 200 رو نبینه درجا خواهد زد
خبهمن 400 هدفشه
وصنا 163 هدف اولشه

ولی برا اضاف کردن یکی پکویر ( نظر شخصیمه) - پسهند - فاراک و مپنا هم برا میان و بلند مدت

Zambrotta
2011/04/10, 00:27
جناب پناهی یورولمیسیز وایشاالله ایشلریزده موفق اولاسیز
آقا بیزحمت نمودار فولاد مبارکه باخز ونظریزنمنده بو سهمه
چوخ ممنون

hadi4415
2011/04/10, 01:10
سلام دوستان

جناب پناهی اگر امکان داره می خواستم نظرتون رو در مورد اصلاح ولساپا بدونم . راشین خانم فرمودند احتمال اصلاح تا 525 تومن وجود داره .

خیلی ممنون .

شاه جهان
2011/04/10, 07:21
سلام جناب پناهی
امروز پسهند بردارم

sanko
2011/04/10, 07:46
آقای نظری به نظرتون امروز کچاد رو روی 900تومن بفروشم ؟ یا نگه دارم آخر هفته ؟ شما چی صلاح می دونین

frouzan
2011/04/10, 07:50
استاد بناهي در مورد وبانك چه تحليلي داريد.:->

sanko
2011/04/10, 07:55
سفارشهای کچاد روی 870 مانور می ده !!!!/:)

sanko
2011/04/10, 07:58
چه طوره که امروز ولساپا بخرم ؟ استــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــاد نظــــــــــــــــــری میشه راجع به ولساپا و خرید امروزش رو 644نظر بدین ؟

مهدی64
2011/04/10, 08:42
سلام جناب نظری واسه امروز چه خریدی خوب است

sanko
2011/04/10, 08:47
آقا مهدی ببخشید ها فضولی نباشه ... ولی من فکر می کنم امروز و دیروز روزهای خوبی برای خرید نیستن ... کاملا واضحه که بازار داره هدایت می شه ، بگذارین دخالت ها تموم بشه و دست نامرئی(به قول آدام اسمیت ) بره کنار بعد خرید کنید ...

punisher
2011/04/10, 08:47
کجایی محسن و بابک جان
یه امیدی به ما بده توی این بازار منفی

sanko
2011/04/10, 08:48
منم خودم یه دلم می گفت ولساپا بردارم ولی اینکارو نمی کنم .. احتمال ریزش داره تا 600 تو کمینش میشینم

بابک پناهی
2011/04/10, 09:30
سهم اگر طلا هم باشه باید اصلاح بشه ! بازار مثبته و اکثر سهامم پتانسیل رشدو دارن کامل , پس اصلاح جزئی خواهد بود

بابک پناهی
2011/04/10, 09:34
استاد بناهي در مورد وبانك چه تحليلي داريد.:->

روندش همچنان صعودیه

بابک پناهی
2011/04/10, 09:36
سلام جناب پناهی
امروز پسهند بردارم

اگر سهم از 224 برگرده یعنی پولبک به روند قبلیشه که همونموقع انتظار صعود افزایش پیدا میکنه و سود خیلی خوبی نصیبتون میشه

بابک پناهی
2011/04/10, 09:40
سلام دوستان

جناب پناهی اگر امکان داره می خواستم نظرتون رو در مورد اصلاح ولساپا بدونم . راشین خانم فرمودند احتمال اصلاح تا 525 تومن وجود داره .

خیلی ممنون .

سطوح حمایتی سهم به ترتیب از قرار زیر هست

651
594
547
و 500
که به 500 نمیرسه دیگه

برديا
2011/04/10, 09:41
استاد پناهي نظرتون راجبه پكوير چيه ؟

بابک پناهی
2011/04/10, 09:51
استاد پناهي نظرتون راجبه پكوير چيه ؟

به صعودش بیشتر از نزولش امیدوارم

sanko
2011/04/10, 09:53
استاد پناهی تارگت مورد نظرتون برای کچاد چه قدره و این تارگت رو تو چه بازه زمانی پیش بینی می کنید ؟
نظرتون راجع به وضعیت فاراک چیه نگهش داریم ؟ تاکی

LEON
2011/04/10, 09:59
سلام اساتید
شکبیر چه قیمتی برای خرید مناسبه؟

برديا
2011/04/10, 10:03
به صعودش بیشتر از نزولش امیدوارم

استاد مي شه نمودارشو اين جور تصور كرد ؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/13.png (http://iranvij.ir/upload/)

بابک پناهی
2011/04/10, 10:10
استاد پناهی تارگت مورد نظرتون برای کچاد چه قدره و این تارگت رو تو چه بازه زمانی پیش بینی می کنید ؟
نظرتون راجع به وضعیت فاراک چیه نگهش داریم ؟ تاکی

کچاد هدفش فکز میکنم محدوده 1000 تومن باشه.فاراکم اگر از 249 برنگرده شاید تا محدوده 240 و 234 تومن بیاد ولی بعدش کاملا صعودیه

مهدی64
2011/04/10, 10:12
نظر اساتید راجع به شکبیر چیست

بابک پناهی
2011/04/10, 10:16
استاد مي شه نمودارشو اين جور تصور كرد ؟

http://forums.boursy.com/imported/2011/04/13.png (http://iranvij.ir/upload/)

بله کاملا میشه.اینم نمودار تعدیل شدشه که سرشونه فیل شدرو نشون میده که بایدم فیل میشد

http://026.img98.net/out.php/i234395_PKVIR4.png

برديا
2011/04/10, 10:19
بله کاملا میشه.اینم نمودار تعدیل شدشه که سرشونه فیل شدرو نشون میده که بایدم فیل میشد

http://026.img98.net/out.php/i234395_pkvir4.png

استاد اون وقت الان بايد منتظر موج اصلاحي c باشيم ؟

مهدي منصوري
2011/04/10, 10:19
سلام استاد هدف اولیه کگل را چه محدوده ای میدانید؟
فکر میکنید صدرا تو چه قیمت هایی بازگشایی بشه؟

Ali487
2011/04/10, 10:28
با سلام .
آقای پناهی لطفا نظرتون را راجب به خودرویی ها از جمله خبهمن بفرمایید . راجب به پست بانک و قنیشا هم لطفا .

sanko
2011/04/10, 10:32
یه اتفاق جالب تعریف کنم کیف کنید :
کارگزارم سایپا خریده دستش باد کرده، اونم از صف خرید .... انداخته به من ... وای خدای من ...
چی کار کنم مجبورم برش دارم، 379 تومن ... حالا فقط خدا خدا می کنم حد اقل تا مجمع 500 بشه ... یعنی میشه ...؟

بابک پناهی
2011/04/10, 10:34
استاد اون وقت الان بايد منتظر موج اصلاحي c باشيم ؟

فکر نمیکنم ولی خوب برای همین موج جدیدو نام گذاری نکردم اما اون خط حمایتی شیبدار مشکی مهمترین سطح مقاومت بود که ردش کرده به اون پولبک کنه برگرده میگم چی به چیه؟! ;)

بابک پناهی
2011/04/10, 10:38
با سلام .
آقای پناهی لطفا نظرتون را راجب به خودرویی ها از جمله خبهمن بفرمایید . راجب به پست بانک و قنیشا هم لطفا .

خبهمن هدفش سقف کانالش اگه فرض کنیم 400 میشه.
وپست فعلا نزول
قنیشا نزول

بابک پناهی
2011/04/10, 10:41
سلام استاد هدف اولیه کگل را چه محدوده ای میدانید؟
فکر میکنید صدرا تو چه قیمت هایی بازگشایی بشه؟

کگل متاسفتنه دیتاشو تعدیل نکردم ولی از روی کچاد میتونید دقیقا به روندش پی ببرید هرموقع کچاد محدوده 1000 شد و شاید کمی بالاتر اونموقع بدونید کگل هم برمیگرده
صدرا من نمیدونم واقعیتش.چون نه گزارشی اومده و نه چیزی تمام این حرفائی هم که میکن بر اساس شایعست.اجازه بدین گزارشش بیاد بعد

sanko
2011/04/10, 10:41
جناب پناهی با این دست گل یا بهتره بگم توفیق اجباری چی کار کنم ... سایپا رو می گم ... گفتم که حکایت سایپایی شدن من چه طوریه.
بلند مدت غصه نداره

مهدي منصوري
2011/04/10, 10:43
ممنون از پاسختون

بابک پناهی
2011/04/10, 10:43
جناب پناهی با این دست گل یا بهتره بگم توفیق اجباری چی کار کنم ... سایپا رو می گم ... گفتم که حکایت سایپایی شدن من چه طوریه.
بلند مدت غصه نداره

من بودم ردش میکردم

بابک پناهی
2011/04/10, 10:49
راستی اینم از بیمه پارسیان داریم به کنج نزدیک میشیم ;;)

http://forums.boursy.com/

نوسان سهمو میبینید چجوریه؟؟؟ یعنی حداقل و حداکثر نوسان به می نی موم مقدار خودش رسیده.بین 328 و 331 داره نوسان میکنه!

برديا
2011/04/10, 10:53
در پنجمين روز از دهه فجر : كوير تاير؛بزرگترين واحد صنعتي خراسان جنوبي به شبكه سراسري گاز طبيعي پيوست

پروژه گازرساني به كوير تاير بزرگترين واحد صنعتي استان خراسان جنوبي امروز طي مراسمي با حضور افشاري معاون سياسي استاندار خراسان جنوبي ، قاسم زاده نداف فرماندار بيرجند ،ضيايي معاون مهندسي و اجراي طرحها شركت گاز خراسان جنوبي وجمعي از مسئولان استان وشهرستان بيرجند به بهره برداري رسيد.

مدير كارخانه كوير تايردراين مراسم گفت : قرارداد انشعاب گاز اين كارخانه با شركت گاز استان در بهارسال گذشته و275 ميليون تومان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي شركت كوير تاير ؛ مهندس محمد حسين كميلي اظهاركرد: گازكشي خطوط داخلي كارخانه به طول تقريبي 2 كيلومترو با احتساب خريد 5 ايستگاه تقليل فشار گاز با هزينه اي حدود 165 ميليون تومان اجراشده است

وي گفت :خريد دو دستگاه مشعل بويلرهاي اصلي شركت از بونو ايتاليا با520 ميليون تومان سرمايه گذاري خريداري كه در خرداد 90 تحويل كارخانه خواهد شد. وي مصرف روزانه فعلي اين كارخانه را 32 هزار ليتر مازوت ذكركرد وافزود: هزينه خريد با احتساب هزينه حمل آن روزانه 8 ميليون تومان است كه رقم بسيار بالايي است.

مدير كارخانه كوير تايرابراز اميدواري كرد: با اتصال كارخانه به شبكه گاز، ضمن استفاده از اين سوخت پاك، ساليانه حدود يك ميليارد تومان هزينه هاي انرژي شركت نيز كاهش يابد.

مهندس كميلي بابيان اينكه كويرتاير بزرگترين واحد صنعتي استان 1200 نفر اشتغال مستقيم دارد افزود: افتخار مي كنيم كه در اين استان فرزندان اين مرزو و بوم 15% از كل تاير توليدي كشوررا با بالاترين راندمان توليد مي كنند
وي افزود: در چند سال اخير علي رغم همه مشكلاتي كه در عرصه صنعت بوده است با راندمان بالاتر از 95% نصب شده ماشين آلات فعال بوده ايم و كويرتاير بالاترين سود را به نسبت ظرفيت نصب شده ماشين آلات در بين 10 شركت لاستيك داشته است.

وي يادآورشد:روزانه بيش از هفت هزار حلقه انواع تاير خودروهاي سواري، وانتي و كاميوني در اين شركت توليد و به بازار و خودروسازان بزرگ كشور عرضه مي گردد.

معاون مهندسي و اجراي طرحها شركت گازخراسان جنوبي نيزگفت :براي گازرساني به اين كارخانه 11 كيلومتر خط تغذيه اجراشده است.مهندس ضيايي بيان داشت: يك ايستگاه تقليل فشار درون شهري به ظرفيت 5 هزار متر مكعب درساعت احداث شده است. وي افزود:2 ميليارد ريال÷ از محل اعتبارات شركت ملي گاز ايران براي اجراي اين طرح سرمايه گذاري شده است.

معاون سياسي وامنيتي استاندار خراسان جنوبي بااشاره به تامين 15 درصد تاير كشور توسط كوير تاير خاطرنشان كرد : علاوه بر اين مهم اشتغال زايي ايجاد شده نيز حائز اهميت است.

افشاري افزود: علي رغم همه مشكلات كه واحد هاي صنعتي با آن روبرو هستند با مديريت كارآمد دراين واحد اين مشكلات مرتفع شده است.

وي با قدرداني از بنيانگذاران اين صنعت در استان اظهاركرد: به رغم محروميت ومشكلات سرمايه گذاري دراستان وبا جذب سرمايه هاي دولتي وخصوصي اين واحد رابنا كردند.

وي با قدرداني از مديران وكارگران اين واحد درجهت توليد وخودكفايي صنعتي ابرار اميدواري كرد : با همت وكار مضاعف شاهد توسعه وپيشرفت اين صنعت باشيم .معاون سياسي وامنيتي استاندار خراسان جنوبي اجراي طرح توسعه در اين كارخانه رامهم خواند وگفت : افزايش 2 برابري توليد وايجاد اشتغال از بركات آن است. وي گفت : هرجا سخن از صنعت واشتغال دراستان به ميان مي آيد نام كوير تاير درراس صنعت قراردارد كه اين مهم با مديريت توانمند آن استمرار خواهديافت .

http://skh.mim.gov.ir/index.php?name=news&file=article&sid=40865

LEON
2011/04/10, 11:00
عجب.حالا یکی 2 سهم به فلان دلیل منفی شه.چند تا سهم متعادل شه.
این چه مسخره بازیه.اکثر سهم ها ی مطرح منفی کامل بشن یا صف فروش.
مگه جنگ شده؟؟؟؟؟؟!!!؟؟!؟!؟!؟
x-(
اکثر کسایی که خرید و فروش میکنن خود ماهاییم.
همه هم منطقی صحبت میکنن که 2 روزه و برمیگرده و فلان و بهمان.
خب دوست عزیز پس چرا سهام با ارزشتو میزاری تو صف فروش؟؟؟!؟؟

punisher
2011/04/10, 11:08
کارگزارم سایپا خریده دستش باد کرده، اونم از صف خرید .... انداخته به من ... وای خدای من ...
چی کار کنم مجبورم برش دارم، 379 تومن ... حالا فقط خدا خدا می کنم حد اقل تا مجمع 500 بشه ... یعنی میشه ...؟

پیش می یاد.;)

arashvet
2011/04/10, 11:14
این روند بازار شاید یه کم تقصیر دولت,حقوقیها و دیگر مراکز باشد اما ببخشید خودم را جدا نمی کنم بیشترش تقصیر خود ما ملت نه امت خر است حتما کسانی که در تالارهای بورس بودند امروز دیدند که این سهامداران خرد با چه عجله و تلاطمی سهام خود را در صف فروش تقدیم می کردند و چند روز دیگر در صف خرید برای گرفتن سهم التماس کارگزار را خواهند کرد از ماست که بر ماست:-l

LEON
2011/04/10, 12:03

یعنی چی!!!؟
شما خودت درخواست ندادی.به زور داد بهت!!؟

بابک پناهی
2011/04/10, 14:49
zambrotta جان اینم فولاد... تفسیرشم با خودتون ;) البته نمودار تعدیل شدست و برای دیروزه

http://026.img98.net/out.php/i235095_fulad1.png

محمد ساده
2011/04/10, 15:32
بابک جان سلام
یه نمودار از بکام و نظرتو بهم میگی؟با چنتا از دوستان حرف زدمو نظر خواستم و بدتر کمی گیج شدم تو تکنیکالش....

بابک پناهی
2011/04/10, 16:07
بابک جان سلام
یه نمودار از بکام و نظرتو بهم میگی؟با چنتا از دوستان حرف زدمو نظر خواستم و بدتر کمی گیج شدم تو تکنیکالش....

http://026.img98.net/out.php/i235257_bkam10.png

تاريخ: پنجشنبه، 7 بهمن 1389-22:32
http://www.bourex.com/viewtopic.php?t=10239&postdays=0&postorder=asc&start=105

عرض کرده بودم هدف 360 هست که تا 364 اومد.من تا اینجاشو میدونستم و همین 360 هم خالی کردم.انرژیشو صرف بازدهی 100 درصدیش کرده و فعلا انتظار آنچنانی ازش ندارم

iq_son
2011/04/10, 16:08
دوام نیاوردم پارسیانمو با فاراک تاخ زدمش داداش بابک:d

takbourse
2011/04/10, 16:12
سلام

استاد نظری
استاد پناهی

فردا چی بخریم؟

takbourse
2011/04/10, 16:14
سلام

وساپا را نگه داریم یا عوض کنیم؟

بابک پناهی
2011/04/10, 16:16
سلام

استاد نظری
استاد پناهی

فردا چی بخریم؟

باما خوبه

iq_son
2011/04/10, 16:19
بابک جان فاراک رو کی عرضه می کرد امروز؟
خبر داری؟

بابک پناهی
2011/04/10, 16:21
بابک جان فاراک رو کی عرضه می کرد امروز؟
خبر داری؟

شاید 7.30 - 8 مشخص بشه.دوستانم اگه اطلاعی دارن ما رو بی نصیب نزارن.کاش کار دانایان باشه فقط