PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی سهام مسابقه

arak_bourse
2011/02/01, 13:11
چون كه احتمال داره اين يكي دو روز نباشم بنابراين چراغ اول هفته بعد رو خودم روشن ميكنم.
اولين سبد رو معرفي ميكنم به اميد اينكه اول بشمو

1- خعتبار
2- كاما
3-فخوز
(ميتونستم رو خعتبار تك سهم بشم و مطمئنم كه اول ميشدم ولي گفتم لااقل به نوشته خودم پايبند باشم). ضمن اينكه سبدم شامل گروههاي مختلفه و معني سبد رو داره.

مصطفي جان لطفا دليل انتخاب كاما و فخوز را برايمان بيان كنيد. آيا مثل خعتبار بهشوان اعتقاد كامل داري؟

analyst
2011/02/01, 13:56
سلام
چون دوستانی که در مسابقه شرکت میکنند علاقه به تحلیل سهام تاپیک مذبور دارند. این تاپیک رو ساختم تا در اینجا به بررسی سهام بپردازند.
با تشکر

esi_mohammadi
2011/02/03, 20:48
در مورد سهم رتکو خریدش در این قیمت ها به نظر بنده همراه با ریسک می باشد.
از نظره تکنیکال یه خورده باید اصلاح کنه

محمود شریعت
2011/02/03, 21:24
در مورد سهم رتکو خریدش در این قیمت ها به نظر بنده همراه با ریسک می باشد.
از نظره تکنیکال یه خورده باید اصلاح کنه

با توجه به سروشانه كف تشكيل شده و اتفاق نظري كه اكثر چارتيستها دارند و حجم مبناي پايين و حجم معاملات كم حتي اگر بچه هاي همين سايت قصد خريد اين سهام در هفته آتي را داشته باشند ميتونه تمام هفته را حداكثر مثبت بخورد و كساني هم كه اين سهم را در سبدشان دارند حداكثر استفاده را ببرند

محمود شریعت
2011/02/03, 21:41
http://015.img98.net/out.php/i63749_1585157816031608.jpg

arak_bourse
2011/02/04, 19:50
به نظر ميرسه سهم هاي پارسيان مپنا و رتكو داراي بيشترين تكرار در سبدهاي معرفي شده براي مسابقه هستند.
دوستان اگر بتوانند تحليل هاي بنيادي و تكنيكي خود از اين سهم در اينجا بگذارند بسيار عالي ميشد.

rahimi
2011/02/04, 21:20
رتکو به نظر میرسه که موج 1 از 3 بزرگ رو تکمیل کرده باشه و الان تو اصلاحی 2 از 3 بزرگ باشه (احتمالا تمام شده)
درضمن به سقف تارگت کلاسیک سرو شانه در نمودار تعدیل نشده هم رسده
در نمودار تعدیل شده قیمت مقاومت 490 تومن رو به نظر با حجم مناسب شکونده که تا حوالی 1200 تومن هیچ مقاومتی در نمودار تعدیل شده به چشم نمیاد مگر مقاومت در نمودار تعدیل شده روی قیمت 600 660 و 960 تومان

Amo Hoseian
2011/02/04, 23:54
با سلام حضور دوستان و شرکت کنندگان گرامی در مسابقه
بدینوسیله گزارش نهایی از سبدهای پیشنهادی هفته سوم بهمن ماه به شرح ذیل تقدیم می گردد:
در این هفته تعداد 35 سبد و 48 سهم به شرح ذیل پیشنهاد گردید:

http://up.iranblog.com/images/zj7niu1dhx0cyzempzz.jpg (http://up.iranblog.com/)

امید است اساتید گرامی در خصوص سهام های مسابقه در این تاپیک اظهار نظر فرمایند.
با تقدیم احترام
عمو حسین

Amo Hoseian
2011/02/05, 00:35
با سلام
تحلیل سفارود برای هفته سوم بهمن
نکاتی در مورد نمودار سفارود و حاشیه های آن بصورت فهرست وار:
1- عدم دریافت واگرایی منفی و توجه به وجود واگرایی مثبت قابل توجه در Macd قبل از الگوی سر و شانه کف
2- افزایش حجم معاملات
3- عبور از خطوط MA (بخصوص MA 200 که در آخرین روز معاملاتی شکسته شد)
4- وجود الگوی سر و شانه کف با هدف قیمتی 120 تا 122 تومان که هنوز محقق نشده است.
5- رفتار مشابه در دوره های قبل ( به خط پیکان دار مارپیچ قرمز توجه کنید: هرجا نمودار قیمت خط MA100 را شکسته است، بازار وارد محدوده هیجان شده است و به صورت هیجانی صعود با نزول کرده است)
6- در حال عبور از خطوط میانی کانال است و تمایل به خط میانی چنگال اندروز دارد.
7- افزایش سهام سهامدار حقیقی در هفته گذشته و توجه به سهامدار شدن بانک کارآفرین در هفته گذشته. (حاشیه بازار)
8- افزایش p/e در روزهای اخیر معاملات.(حاشیه بازار)
http://up.iranblog.com/images/wpvtn87hnweunrnhek0x.jpg (http://up.iranblog.com/)

مصطفي رستمي
2011/02/05, 07:11
مصطفي جان لطفا دليل انتخاب كاما و فخوز را برايمان بيان كنيد. آيا مثل خعتبار بهشوان اعتقاد كامل داري؟

دوست عزيز
با توجه به ايت قيمتهاي جهاني براي روي انتظار تعديلات خوبي براي شركتهاي رويي داريم. پس باما گزينه خوبي است.
ولي همچنان گزينه اول من خعتبار است.

(حجت)
2011/06/29, 18:14
سلام به همه
در این تاپیک قصد داریم، نمادهایی که هر هفته در مسابقه بیشتر مورد توجه هستند رو از دیدگاههای گوناگون بررسی کنیم. امیدواریم دوستان که نمادهای مورد نظر در سبد هفتگی دارند. بیشتر به این بخش توجه کنند.

در مجموع هدفمون ارتقاء دانش هست.

ممنون از جناب موسوی که این راهکار رو پیشنهاد دادند.
پستهای اضافه تاپیک مسابقه به این تاپیک منتقل خواهد شد.

(حجت)
2011/06/29, 18:23
از این هفته قصد دارم، دلایلی که قانع کننده نیست رو به چالش بکشم، این مطلب فعلا جزئی از مسابقه نیست. دوستان لطف کنن دلایل قانع کننده بیارن.

با سلام
سبد این هفته
1-صدرا (برگشت سهم از سطح حمایتی 170-165 و احتمال رشد قیمت در کوتاه مدت با توجه به نزدیکی مجمع)
2-وپست (واکنش چند باره به سطح 600 و احتمال رشد قیمت تا حدود 670 در صورت گذر از سد 640 )

ساز مخالف

سلام بهنام جان
در وپست ،الان روی 6290 یک روند کوتاه مدت نزولی قرار داره، با توجه به اینکه فشار فروشنده امروز رو این سطح بالابود فکر میکنی میتونه از این سد عبور کنه، چرا؟
در خصدرا حفره ها داره پشت سر هم شکسته میشه، اما قله ها نه! آر اس آی بلند مدتش روند نزولی داره، روند نزولی قیمت هم شکسته نشده، هیچ حجم سنگینی هم که حاصل معکوس شدن روند باشه دیده نمیشه، به نظرت نمیتونه دوباره از حمایت 1650 رد بشه؟

behnam
2011/06/29, 18:52
ساز مخالف

سلام بهنام جان
در وپست ،الان روی 6290 یک روند کوتاه مدت نزولی قرار داره، با توجه به اینکه فشار فروشنده امروز رو این سطح بالابود فکر میکنی میتونه از این سد عبور کنه، چرا؟
در خصدرا حفره ها داره پشت سر هم شکسته میشه، اما قله ها نه! آر اس آی بلند مدتش روند نزولی داره، روند نزولی قیمت هم شکسته نشده، هیچ حجم سنگینی هم که حاصل معکوس شدن روند باشه دیده نمیشه، به نظرت نمیتونه دوباره از حمایت 1650 رد بشه؟
سلام حجت جان
در زمینه تکنیکال اطلاعات من در حدی نیست که با شما بحث کنم
من خرید و فروشهای خودم رو با در نظر گرفتن سطوح حمایت و مقاومت ،حجم معاملات و بیشتر تجربه خودم انجام میدم
در مورد صدرا با توجه به حجم دیروز و امروز و بسته شدن سهم روی مثبت فکر میکنم تا حدود 190-185 میتونه بالا بره
اما در مورد وپست به نظر من کف سهم در حال بالا اومدنه و با توجه به جو خوب گروه بانکی میتونه 640 رو رو به بالا بشکنه
اینها نظرات من هستش که البته ممکنه اشتباه باشه

Mousavi
2011/06/29, 19:51
از این هفته قصد دارم، دلایلی که قانع کننده نیست رو به چالش بکشم، این مطلب فعلا جزئی از مسابقه نیست. دوستان لطف کنن دلایل قانع کننده بیارن.

بسیار عالیست

baradaran
2011/06/29, 22:34

حجت جان جسارتا بنده با این کار مخالفم چون اولا طبق قوانین مسابقه اظهار نظر در مورد سبد دیگران ممنوع اعلام شده مگر اینکه این محدودیت برداشته بشه و در اون صورت هر کس میتونه در مورد سبد دیگری اظهار نظر داشته باشه .
و ثانیا ممکنه دلایل فرد با انتقاد شما از یک جنس نباشه مثلا یه نفر از نظر بنیادی میگه سهم خوبه شما ممکنه از نظر تکنیکال رد کنید و یا فرد اصلا نه بر اساس تکنیکال و نه بنیادی بلکه بر اساس تجربه و سابقه سهم رو انتخاب میکنه و بعد شما با دلایل تکنیکال رد میکنید در حالی که من چند نفر رو میشناسم که تجربی معامله میکنن و موفق هم هستن . حتی در مورد تکنیکال شما بهتر میدونید دو نفر چارتیست ممکنه از یک نمودار برداشتهای متفاوت داشته باشن و بارها دیده شده . مثلا یادتون هست زامیاد زمانی که 250 بود تعدادی از چارتیستها توصیه به خروج و تعدادی دیگه توصیه به خرید داشتن .
اشکال دیگه اینه که وقتی از سبد کسی انتقاد میشه احتمالا میخواد جواب بده و بعد پاسخ شما رو به دنبال داشته باشه و مسابقه از روال خارج میشه .
اشکال دیگه میتونه این باشه که بعد از انتقاد شما شرکت کننده ممکنه بخواد سهامهای سبدش رو تغییر بده که هم جالب نیست و هم با قوانین جور نیست ضمن اینکه اگه سهامش رو عوض کنه و احیانا در پایان هفته بازده سبدی که اول اعلام کرده خوب باشه میاد و مدعی میشه .
اشکال دیگه اینه که ممکنه بعد از مدتی شرکت کننده جرات و جسارت معرفی سبد رو بخاطر ترس از انتقاد از دست بده در حالی که اینجا محل خوبیه تا همه ترس رو از خودشون دور کنن و با شهامت نظرشون رو اعلام کنن .
به هر حال اینجا قرار بر اینه هر کسی سهم از نظر خودش رو البته با ذکر دلیل بیان کنه و بقیه دوستان هم حتما دلایل رو میخونن و اگه دلیل قانع کننده نباشه مورد توجه قرار نمیگیره .
به هر حال به نظر من اینکار با روح مسابقه سازگار نیست .

(حجت)
2011/06/29, 23:09
سلام حجت جان
در زمینه تکنیکال اطلاعات من در حدی نیست که با شما بحث کنم
من خرید و فروشهای خودم رو با در نظر گرفتن سطوح حمایت و مقاومت ،حجم معاملات و بیشتر تجربه خودم انجام میدم
در مورد صدرا با توجه به حجم دیروز و امروز و بسته شدن سهم روی مثبت فکر میکنم تا حدود 190-185 میتونه بالا بره
اما در مورد وپست به نظر من کف سهم در حال بالا اومدنه و با توجه به جو خوب گروه بانکی میتونه 640 رو رو به بالا بشکنه
اینها نظرات من هستش که البته ممکنه اشتباه باشه

حجت جان جسارتا بنده با این کار مخالفم چون اولا طبق قوانین مسابقه اظهار نظر در مورد سبد دیگران ممنوع اعلام شده مگر اینکه این محدودیت برداشته بشه و در اون صورت هر کس میتونه در مورد سبد دیگری اظهار نظر داشته باشه .
و ثانیا ممکنه دلایل فرد با انتقاد شما از یک جنس نباشه مثلا یه نفر از نظر بنیادی میگه سهم خوبه شما ممکنه از نظر تکنیکال رد کنید و یا فرد اصلا نه بر اساس تکنیکال و نه بنیادی بلکه بر اساس تجربه و سابقه سهم رو انتخاب میکنه و بعد شما با دلایل تکنیکال رد میکنید در حالی که من چند نفر رو میشناسم که تجربی معامله میکنن و موفق هم هستن . حتی در مورد تکنیکال شما بهتر میدونید دو نفر چارتیست ممکنه از یک نمودار برداشتهای متفاوت داشته باشن و بارها دیده شده . مثلا یادتون هست زامیاد زمانی که 250 بود تعدادی از چارتیستها توصیه به خروج و تعدادی دیگه توصیه به خرید داشتن .
اشکال دیگه اینه که وقتی از سبد کسی انتقاد میشه احتمالا میخواد جواب بده و بعد پاسخ شما رو به دنبال داشته باشه و مسابقه از روال خارج میشه .
اشکال دیگه میتونه این باشه که بعد از انتقاد شما شرکت کننده ممکنه بخواد سهامهای سبدش رو تغییر بده که هم جالب نیست و هم با قوانین جور نیست ضمن اینکه اگه سهامش رو عوض کنه و احیانا در پایان هفته بازده سبدی که اول اعلام کرده خوب باشه میاد و مدعی میشه .
اشکال دیگه اینه که ممکنه بعد از مدتی شرکت کننده جرات و جسارت معرفی سبد رو بخاطر ترس از انتقاد از دست بده در حالی که اینجا محل خوبیه تا همه ترس رو از خودشون دور کنن و با شهامت نظرشون رو اعلام کنن .
به هر حال اینجا قرار بر اینه هر کسی سهم از نظر خودش رو البته با ذکر دلیل بیان کنه و بقیه دوستان هم حتما دلایل رو میخونن و اگه دلیل قانع کننده نباشه مورد توجه قرار نمیگیره .

سلام ممنون بهنام جان، اگر دقت کنی قبل اینکه در مورد سبدت، پست ساز مخالف رو بفرستم، تایید شد. امیدوارم قصد من رو فهمیده باشی، هدف جسارت به شما و یا به دیگران نیست، بنده هم اطلاعات بسیاری از تکنیکال ندارم. این حرفها که آقای برادران مینویسه، فقط هندونس، شما باور نکن. قصد من این هست که با جراحی سهمهای معرفی شده، به اطلاعات بیشتری از دلایل انتخاب دست پیدا کنیم. گفتم این قسمت جزئی از مسابقه نیست. دیدی که بعد از ارائه اطلاعات بیشتر سوال بیشتری مطرح نشد. اگر جسارتی از طرف بنده بوده، شما ببخش. ممنون که با صبر پاسخ دادی. هدف آموزش تکنیکال هست.

اما جناب برادران، دوست عزیز، بارها گفتم خودت استادی و .... ضمنا قانون مسابقه سرجاشه، تمام مطالب شما رو قبول دارم، میخوام به این وسیله معرفی کننده سبد در مورد نمادهای معرفی شدش بیشتر توضیح بده. معمولا دوستان با اینکه اغلب استاد هستند به چند دلیل ساده اکتفا میکنن، با این کار تلاش میکنن، به مغزشون بیشتر فشار میارن، دلایل بیشتری جور میکنن. اما در خصوص قانون اظهار نظر حرف شما درسته، اما این مطلب رو من مغایر با اون نمیدونم. چون داریم کمک میکنیم. به توضیحات بیشتر. ضمنا پاسخ به پست ساز مخالف اختیاری هست. و هیچ ربطی به مسابقه و تایید سبد نداره.
اما بازم چشم، تلاش میکنم، طوری مطالب رو عنوان کنم، که برداشت شما و دیگران ازش بد نباشه.

(حجت)
2011/06/29, 23:14
ساز مخالف

سبد هفته

1) دجابر : به صورت اتفاقی نمودار این سهم رو دیدم و توجهم بهش جلب شد الگوی کامل فنجان با دسته ی فنجان به صورت بسیار زیبا درش دیده میشه ، نمیخوام زیاد در موردش بنویسم دلیل انتخاب این سهم برخورد قیمت به خط روندی که با خط آبی نشان دادم و برگشت آن و همگرایی در اندیکاتور ای دی اکس است

2)ثمسکن : سیگنال اندیکاتور های مکدی ، ای دی اکس و آر اس آی
3)فرآور : برخورد قیمت با خط روند صعودی و سیگنال اندیکاتور ها

با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز

سلام جناب موسوی
این ای دی ایکس که ازش استفاده کردی، میشه توضیح بیشتری در موردش بدی، ممنون.

Mousavi
2011/06/29, 23:15
سلام ممنون بهنام جان، اگر دقت کنی قبل اینکه در مورد سبدت، پست ساز مخالف رو بفرستم، تایید شد. امیدوارم قصد من رو فهمیده باشی، هدف جسارت به شما و یا به دیگران نیست، بنده هم اطلاعات بسیاری از تکنیکال ندارم. این حرفها که آقای برادران مینویسه، فقط هندونس، شما باور نکن. قصد من این هست که با جراحی سهمهای معرفی شده، به اطلاعات بیشتری از دلایل انتخاب دست پیدا کنیم. گفتم این قسمت جزئی از مسابقه نیست. دیدی که بعد از ارائه اطلاعات بیشتر سوال بیشتری مطرح نشد. اگر جسارتی از طرف بنده بوده، شما ببخش. ممنون که با صبر پاسخ دادی. هدف آموزش تکنیکال هست.

اما جناب برادران، دوست عزیز، بارها گفتم خودت استادی و .... ضمنا قانون مسابقه سرجاشه، تمام مطالب شما رو قبول دارم، میخوام به این وسیله معرفی کننده سبد در مورد نمادهای معرفی شدش بیشتر توضیح بده. معمولا دوستان با اینکه اغلب استاد هستند به چند دلیل ساده اکتفا میکنن، با این کار تلاش میکنن، به مغزشون بیشتر فشار میارن، دلایل بیشتری جور میکنن. اما در خصوص قانون اظهار نظر حرف شما درسته، اما این مطلب رو من مغایر با اون نمیدونم. چون داریم کمک میکنیم. به توضیحات بیشتر. ضمنا پاسخ به پست ساز مخالف اختیاری هست. و هیچ ربطی به مسابقه و تایید سبد نداره.

آقا حجت بنده این کار رو مفید میدونم
باعث میشه اطلاعات همه بره بالا
بنده داوطلبم که در مورد سبد من هر سوالی که دارید بفرمایید و اگر اشکالی در تحلیل داشتم و یا چیزی هست که متوجهش نشدم حتما گوشزد کنین

با تشکر

Mousavi
2011/06/29, 23:32
ساز مخالف

سلام جناب موسوی
این ای دی ایکس که ازش استفاده کردی، میشه توضیح بیشتری در موردش بدی، ممنون.

با تشکر از آقا حجت

در ابتدا باید عرض کنم که اندیکاتور ADX یکی از ابزارها در تحلیل هست که به نظر من باید در هنگام ورود به سهم اون رو مد نظر داشت ولی بسنده کرده به آن منطقی نیست
وقتی در اندیکاتور ADX ، ADX بالای 30 باشد و Dl+ بالای Dl- باشد یعنی از نظر این اندیکاتور سهم در منطقه ی خوبی برای خرید است
پس وقتی دی ال+ زیر دی ال- باشد و همگرایی بین آنها ایجاد شود از نظر ای دی اکس سیگنال خرید است

با این حساب بنده عکس اول نموداری رو که در مورد دجابر گذلشتم رو با بزرگنمایی اندیکاتور برای مشاهده روند کلیش در زیر میگذرام
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/54.png

حالا بزرگنمایی بیشتر در این اندیکاتور رو برای وضوح بیشتر و مشاهده وضعیت فعلی میگذارم
http://forums.boursy.com/imported/2011/06/55.png

آقا حجت اگر خواستین اندیکاتور ثمسکن رو هم میذارم

(حجت)
2011/06/29, 23:43
نه ممنون، اساسا این ای دی ایکس چی هست؟ بازه زمانی درست در این اندیکاتور چیه؟ یعنی روی چه اعدادی باید تنظیمش کرد؟ اطلاعاتی بیش از نرم افزار ره آورد ازش داری؟ ره آورد از اعداد درست و استاندارد استفاده کرده؟

Yusef_sbm12
2011/06/29, 23:51

باید بگم که بنده با احترام و ارادتی که نسبت به حجت خان دارم اما نظر و دلایل دوستمون جناب برادران را منطقی می دونم و قبول دارم .

Mousavi
2011/06/29, 23:54
این اندیکاتور اولا جهت صعودی و نزولی رو نشون میده علاوه بر اون قدرت گرایش رو هم نشون میده (بوسیله Dl+ & Dl-)
مقدار عددی ADX بین 0تا100 است و وقتی بالای 30 باشد یعنی قدرت گرایش قیمت ها بالاست (خط آبی که در نمودار پست قبلی نشان داده شده است)

محاسباتی داره که بنده ازش سر در نمیارم و فکر نمیکنم برای استفاده از اندیکاتور نیاز باشه محاسبات مربوط به رسم این نمودار لازم باشه

بنده تا به حال با نرم افزاری جز آمی بروکر کار نکردم

(حجت)
2011/06/29, 23:56
باید بگم که بنده با احترام و ارادتی که نسبت به حجت خان دارم اما نظر و دلایل دوستمون جناب برادران را منطقی می دونم و قبول دارم .

سلام ممنون، حتما لحنم رو تغییر میدم، که این برداشت ازش صورت نگیره.

Mousavi
2011/06/30, 00:00
آقا حجت اگر موافق باشین یه تاپیک بزنیم برای بررسی تحلیل ها چه تکنیکال و چه بنیادی
نظرتون چیه ؟

(حجت)
2011/06/30, 00:02
ممنون، جناب موسوی
باورت میشه، دیده بودم دوستان از این اندیکاتور گاها استفاده میکنن، اما اطلاعاتی زیادی راجع بهش نداشتم، هر بار هم که خواستم اینترنت سرچ کنم. به دلایلی نشده. از اطلاعاتت ممنون.

Mousavi
2011/06/30, 00:05
خواهش میکنم شما استاد مایین
حجت جان یه پیشنهاد خوب دارم
بیاین یه تاپیک بزنیم و هر هفته 3 تا سهم که بیشترین تعداد در بین سبد ها بودن رو تحلیل کنیم
برای بالا رفتن سطح اطلاعاتمون خیلی مفیده
نظر شما چیه ؟
از شنبه شروع کنیم ؟

(حجت)
2011/06/30, 00:13
آقا حجت اگر موافق باشین یه تاپیک بزنیم برای بررسی تحلیل ها چه تکنیکال و چه بنیادی
نظرتون چیه ؟

آره این روش هم خوبه، نظر آقا یوسف و آقای برادران هم محقق میشه، فقط یک مطلبی هست، دوستان معرفی کننده چون موظف به اقدام نیستند، بعد از مدتی از این کار طفره میرن. الان جناب رستمی و حامد24 در تاپیکهاشون مباحث فاندامنتال رو دارن، ما هم بررسی تکنیکالی رو داریم. جناب نظری و پناهی هم تکنوفاندامنتال رو دارن. که میشه از همون تاپیکها برای این منظور استفاده کرد. از طرفی خودم هم دوست ندارم بین پستها فاصله بیوفته. به هر صورت تلاش میکنم نکات مهمتر رو در پست ساز مخالف بیان کنم.

behnam
2011/06/30, 00:17
خواهش میکنم حجت جان شما استاد هستید
من به هیچ وجه از پست شما ناراحت نشدم فقط قصدم توضیح بیشتر بود
شاد و سلامت باشید

Mousavi
2011/06/30, 00:20
آره این روش هم خوبه، نظر آقا یوسف و آقای برادران هم محقق میشه، فقط یک مطلبی هست، دوستان معرفی کننده چون موظف به اقدام نیستند، بعد از مدتی از این کار طفره میرن. الان جناب رستمی و حامد24 در تاپیکهاشون مباحث فاندامنتال رو دارن، ما هم بررسی تکنیکالی رو داریم. جناب نظری و پناهی هم تکنوفاندامنتال رو دارن. که میشه از همون تاپیکها برای این منظور استفاده کرد. از طرفی خودم هم دوست ندارم بین پستها فاصله بیوفته. به هر صورت تلاش میکنم نکات مهمتر رو در پست ساز مخالف بیان کنم.

منظورم بررسی سهام هاییه که دوستان در سبدهاشون ارائه میکننه
3 سهم که دارای آمار بالایی در انتخاب بین سبد ها باشه رو بررسی کنیم
البته اگه صلاح بدونین

(حجت)
2011/06/30, 00:21
خواهش میکنم شما استاد مایین
حجت جان یه پیشنهاد خوب دارم
بیاین یه تاپیک بزنیم و هر هفته 3 تا سهم که بیشترین تعداد در بین سبد ها بودن رو تحلیل کنیم
برای بالا رفتن سطح اطلاعاتمون خیلی مفیده
نظر شما چیه ؟
از شنبه شروع کنیم ؟

عالیه.

Mousavi
2011/06/30, 00:24
پس تاپیکشو بی زحمت ایجاد کنین
عنوانش چی باشه ؟
بررسی سبد های مسابقه خوبه ؟

Mousavi
2011/06/30, 11:17
این تاپیک بنظرم بسیار مفید خواهد بود
آقا حجت تشکر میکنم که در راستای ارتقای دانش هیچوقت کم نذاشتین

Mousavi
2011/06/30, 12:04
با اجازه ی آقا حجت نظرم رو در مورد خصدرا که در بین سبد دوستان دیدم نظرم رو میگم

با نگاه کردن به نمودار خصدرا میشه فهمید که یه الگوی مثلث در بلند مدت تشکیل داده و این مثلث از زیر شکسته و این نشانه ی خوبی نیست

http://forums.boursy.com/imported/2011/06/56.png

الان قیمت در جاییست که باید دید با خط روند سبز رنگ که رسم کردم چگونه برخورد میکنه
به نظر من اگر این خط روند نتونه حمایت خوبی باشه و بشکنه باید هدف 144 یعنی اصلاح 100% فیبو رو واسش در نظر بگیریم
اندیکاتور ها هیچکدوم سیگنال مثبت ندارن به عنوان مثال ADX روی عدد 23 هست و واگرایی بین دی ال منفی و مثبت کاملا مشهوده و همینطور در مکدی خط قرمز به سمت شکست خط آبی به پایین حرکت کرده و اینها نشانه هایی برای روند نزولی هستند
البته در صورتی که خط روند مذکور شکسته شد و به حمایت 144 رسید بسیار بعید است باز هم روند نزولی داشته باشد چون محل رسیدن قیمت به 100% فیبو نزدیک به خط روند آبی رنگ که رسم کردم هست و حمایتی مضاعف محسوب میشود

دوست دارم همه ی عزیزان در تحلیل هایی که ارائه میشه نظر بدن

با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیزم

باربد
2011/06/30, 12:10
من به بحث تکنیکالیش کاری ندارم
اما همین معامله شنبه فاذر میتونه برای صدرا افت سود شدیدی داشته باشه
که در این حالت فشار فروش عجیبی بر سهم وارد میشه که......
ببینید صدرا سهم 380 خرید را قراره چند براش بفروشند که سود کنه
همه دلایل به ضرر صدرای مگر معامله به هر دلیلی کنسل بشه
در کل ریسک این هفته صدرا بسیار بالای

Mousavi
2011/06/30, 12:21
درسته ولی فک نکنم معامله بشه !
ولی من فکر میکنم اگه بشه خوب میشه
چون اگه بشه کمک میکنه که خط روند سبز شکسته بشه و بریم رو حمایت 144
ولی اگه نشه و خط شکسته بشه و روی حمایت 144 بحث معماله عمده فاذر رخ بده و این بحث باعث فشار فروش زیاد بشه اونوقت . . . . .

(حجت)
2011/06/30, 16:09
سلام جناب موسوی در مورد صدرا چه دلیلی وجود داره که اون مثلث بزرگ یک سر و شونه نباشه؟ که بیشترین حجم معاملات در سر تاییدش کرده؟

(حجت)
2011/06/30, 16:15
سلام
خب سبد این هفته من
1-وایران:حمایت کف کانال و برگشت از روی خط حمایتی 30 در rsi
http://forums.boursy.com/

در خصوص وایران، امیر جان به نظرت الان با مقاومت 200 روزه و مقاومت سطح 61.8 فیبوناچی در 2210 درگیر نمیشه، اونجا یک پیووت هم داریم، ضمن اینکه درسته آر اس آی به محدوده 30 رسیده اما هنوز روندش رو نشکسته، از طرفی خط میانی چنگال نیز توی همون محدوده وجود داره، ضمنا هیچ حجم سنگینی از معاملات مشاهده نمیشه. چه دلیلی این وسط هست که بگه روند نزولی شکسته میشه؟

http://up.iranblog.com/images/i3m52u5rc3qdbikks6l.png

(حجت)
2011/06/30, 16:26
امیر جان درمورد این اندیکاتور so توضیح میدی، چی هست؟ چطوری سیگنال میده؟ دیدم توی یکی دیگه از نمادهایی که معرفی کردی، از سیگنال این استفاده کردی؟

(حجت)
2011/06/30, 17:04
جناب موسوی، به نظرم نمودارت لگاریتمی نیست؟ درسته؟

Mousavi
2011/06/30, 19:43
جناب موسوی، به نظرم نمودارت لگاریتمی نیست؟ درسته؟

سلام جناب موسوی در مورد صدرا چه دلیلی وجود داره که اون مثلث بزرگ یک سر و شونه نباشه؟ که بیشترین حجم معاملات در سر تاییدش کرده؟

درسته آقا حجت نمودار حسابی هست

در مورد اینکه میفرمایید سر وشانه اگه میشه خودتون رسم کنید و سر و شانه راست و چپ را با خط گردن مشخص کنید چون من نتونستتم سر و شانه تشخیص بدم

Mousavi
2011/06/30, 19:49
سبد این هفته بنده:
آکنتور:
خوب کلا آکنتور رو خودم نداشتم، این یک تست بود برای ابزاری ابداعی به نام اسپایدر وبز، که تا الان در بلند مدت و کوتاه مدت خوب جواب داده. اگر دوستان این مبحث رو از تاپیک بررسی تکنیکالی بازار و سهام دنبال کرده باشن، در اونجا پیشبینی کردیم که آکنتور میبایست یک پول بک داشته باشه. که روی 38.2 اصلاح موج سه این اقدام با حمایت حجم سنگین انجام گرفت. البته در اونجا از اسپایدر وبز بلند مدت استفاده کردیم و اکنون با مشخص شدن موج 1 و2 اون رو روی کوتاه مدت تست میزنیم. از دیدگاه کلاسیک سهم روی 38.2 حمایت شده و روند ورود نقدینگی هنوز مثبت هست، با اینکه آر اس آی به محدوده 70 وارد شده اما هنوز واگرایی صادر نشده، با توجه به اینکه در موج سه هستیم، پس کمه کم باید هدف 10800 رو برای موج 5 داشته باشیم.

2- خمهر:
این نماد رو نیز خودم ندارم. اما در ابزار اسپایدر وبز این روزها داره از محدوده زمانی 161.8 فیبوناچی عبور میکنه، که دست برغذا تونسته توی این محدوده روند نزولیش رو هم بشکنه، همینطور روند نزولی آر اس آی هم شکسته شده، مکدی سیگنال ورود به سهم رو صادر کرده، استوکاستیک محدوده 20 رو به بالا شکسته و سیگنال مکدی رو تایید کرده، در ام اف آی (شاخص نقدینگی) روند صعودی به خودش گرفته، ضمنا قیمت و آر اس آی در 60 روزه گذشته یک واگرایی مثبت در کف رو تجربه کرده. شاید بتوان اولین مقاومت سهم رو محدوده 200 روزه در نظر گرفت و در صورت ریزش محدوده 700 در کف قبلی سهم یکی حمایتهای مهم میتونه باشه.

5-سبد پنجم

آقا حجت میشه بفرمایید این نوع سطوح فیبوناچی که شما استفاده کردین رو چطوری رسم میکنند ؟
در ضمن من هیچی در مورد اسپایدر وبز نمیدونم میشه توضیح بدین یا لینکی ر موردش بذارین ؟

Mousavi
2011/06/30, 19:58
اینم از نمودار لگاریتمی

http://forums.boursy.com/imported/2011/06/58.png

Mousavi
2011/06/30, 22:50
حجت جان ببخشید من اشتباها عرض کردم سطوح فیبوناچی که رسم کردی چط.ری رسم میشه

سوالمو اصلاح میکنم : این ابزاری که ازش استفاده کردی ( Gann Square ) چه کاربردی داره ؟ چجوری رسم میشه ؟ و کلا چه چیزایی میشه ازش فهمید ؟

amir2003
2011/07/01, 06:53
امیر جان درمورد این اندیکاتور so توضیح میدی، چی هست؟ چطوری سیگنال میده؟ دیدم توی یکی دیگه از نمادهایی که معرفی کردی، از سیگنال این استفاده کردی؟
سلام حجت عزیز ببخشید دیر جواب دادم پای سیستم نبودم :
Stochastic Oscillator:
زمانی که خط آبی یا Value بالای 80 یا پایین 20 قرار می گیرد باید آماده انجام معامله بود. دقیقا زمانی که خط قرمز یا Signal خط آبی را قطع کرد می توان انتظار سیگنال خرید در ناحیه اشباع فروش یا Over Sold و سیگنال فروش در ناحیه اشباع خرید یا Over Bought را داشت.
من بصورت تجربی وقتی که حتی حجم معاملات یک سهم پایین میاد ولی معاملات بیشتر در رنج مثبت معامله میشه وبه اصطلاح فروشنده در قیمت منفی سهم وجود نداره حتی اگر نمودار بین دو رنج 80و 20 هم باشد به عنوان نمودار کمکی برای دیدن قدرت خریدار یا فروشنده استفاده میکنم زیرا با توجه به عکسالعمل نسبتا شدید نمودار اگر منتظر ورود به منطقه خرید یا فروش شود ممکن است فرصت را از دست داده باشم مثل اتفاقی که در قشکر برام افتاد و فرصت از دستم رفت .همین کاری که در مورد وایران یا خارزم انجام دادم.در این هنگام من بصورت پلکانی وارد سهم میشم کاری که از 2 هفته پیش روی خارزم 175 تومانی و وایران 210 وفسرب ح در 135.7 ریال و وتوشه208 تومانی و کمرجان 389 تومانی انجام دادم و الان برعکس اکثر دوستان فعال در بازارتمام موجودیم سهم است و پول نقد ندارم

(حجت)
2011/07/01, 12:38
حجت جان ببخشید من اشتباها عرض کردم سطوح فیبوناچی که رسم کردی چط.ری رسم میشه

سوالمو اصلاح میکنم : این ابزاری که ازش استفاده کردی ( Gann Square ) چه کاربردی داره ؟ چجوری رسم میشه ؟ و کلا چه چیزایی میشه ازش فهمید ؟

سلام من نمیدونم گن چکار کرده، و چطوری از این نمودارش استفاده میکرده. این ابزار اسپایدر وبز (تار عنکبوت) همون ابزار گن هست، با کمی تغییرات. توی جلسه امروز به دوستان نشون دادم مثلا چطور میشد فهمید بعد از بازگشایی خزامیا روی چه قیمتی کندل میزنه. یا خیلی چیزهای دیگه. دارم تکمیلش میکنم. این ابزار ترکیبی از فیبوناچی در زمان و قیمت و مربع گن و بادبزن گن هست. از مسابقه هفتگی برای تحقیقات راجع به این ابزار دارم استفاده میکنم. تکمیل بشه و قوانینش دربیاد یک تاپیک براش باز میکنم. توضیحات مفصل رو اونجا میزارم.

http://up.iranblog.com/images/h98773obenlj811pe59.png

دوستانی که سبد اعلام کردن. احتمالا مطابق معمولا این چند جمعه اخیر بنده دیر وقت به تایید سبدها میرسم. اگر دید کاربری سبدی خارج قوانین ارائه کرده، راهنماییش کنید ممنون میشم.

(حجت)
2011/07/01, 23:01
سلام دوستان دیدم، تقریبا در اکثر سبدها فرآوری دیده میشه،
لازم دونستم چند نکته رو عرض کنم.
بنده از دیدگاه تکنیکی یک پرچم رو در نمودار دیدم که پول بک بهش انجام شده، دوستان در صورتی که از پیشنهاد های عزیزان مسابقه اقدام به نوسان گیری میکنند. مراقب این قضیه باشن.

http://up.iranblog.com/images/oxniwejevatdh5vm5yh.png

امپراتور7
2011/07/01, 23:12
بنده از دیدگاه تکنیکی یک پرچم رو در نمودار دیدم که پول بک بهش انجام شده، دوستان در صورتی که از پیشنهاد های عزیزان مسابقه اقدام به نوسان گیری میکنند. مراقب این قضیه باشن.

چون همه سهم های گروه روی صف خرید بود همه روی اوردن به فراور به نظرم این قانون صف خرید بودن سهم کاملا مزحکه خب همه میدونیم فردا همه این گروه صف میشن کسی نمیتونه رو صفر قیمتی بخره پس فرقی نداره که سهم 4 شنبه چه وضعی داشته فاسمین هم صف بوده فراور هم پس به نظرم اگر این قانون برداشته باشه ابتکار عمل میاد دست دوستان ما همه از روی اجبار و به نمایندگی از گروه روی فراور رو انتخاب کردیم وگرنه بنده در این گروه برای میان مدت فاسمین رو بهتر میدونم گرچه با مشکل حجم دهی هم روبه رو میشه . به هر حال امیدوارم تجدید نظری بر این قانون بشه تا همه افراد از روی ناچاری سهمی رو انتخاب نکنن

Mousavi
2011/07/01, 23:42

با سلام من الان اومدم
آقا حجت فک کنم شما یه خط روند رو ندیدین

http://forums.boursy.com/imported/2011/07/6.png

من که بعید میدونم این خط روند شکسته بشه
البته اگه شکسته بشه باید تا اصلاح 100% فیبو بره یعنی 415 !
به نظرتون میشکنه ؟؟

(حجت)
2011/07/02, 08:19
سلام ممنون، ظاهرا که شکسته نشد.

Mousavi
2011/07/02, 22:13
سلام دوباره به همه دوستان

میخوام در مورد تایرا یه نکته ای رو عرض کنم

ابتدا بهتره به نمودار خوب نگاه کنیم

http://033.img98.net/out.php/i445516_taira.png

اینجوری که تو نمودار میبینیم سهم حمایت 202 رو شکست و اگر نظری هم به اندیکاتورها بندازیم نشونی از روند صعودی درش نیست
دوستان عزیز به نظرم فعلا وارد این سهم نشن و منتظر باشن ببینیم واکنشش به خط روندی که رسم کردیم چجوریه یعنی 188 (نظر شخصی)

موفق باشید

(حجت)
2011/07/07, 09:24
با سلام به شما
سبد این هفته من:
1-شخارک به دلیل وضعیت خوب بنیادی
2-وپارس به دلیل دعواهای مدیریتی

سلام جناب اراک بورس
در وپارس منظورتون از دعواهای مدیریتی چی هست؟ در نماد شخارک وضعیت خوب بنیادی رو هم در صورت امکان توضیح بیشتر بدین؟ ممنون.

(حجت)
2011/07/08, 13:15
با سلام و احترام

جناب حجّت یه راهنمایی ازتون میخواستم
تا جایی که من boursy.com رو دنبال کردم- اولین باری هست که در مورد "تسه" صحبت شده و اون هم توی سبد هفتهٔ آیندهٔ شمست
من الان یک ماهی هست که با این سهم هستم -اما با توجه به این که آماتورم-فقط داشتم روش نوسانگیری میکردم(که توی این یک ماه نوسان بین ۶۵ تا ۸۰ داشت)
حالا با توجه به اینکه شما از نظر تکنیکال بررسیش کردین-زمان و قیمت ورود و تارگت برای فروش(و پیشبینیتون از زمان فروش) رو اگه بفرمایید ممنون میشم

سلام دوست گرامی
در تکنیکال (رفتار شناسی بازار بر اساس تکرار اتفاقات) شما باید سابقه از سهم داشته باشی، تا بتونی رفتار بازار رو بر اساس الگوهای ایجاد شده در نمودار قیمت پیشبینی کنی. همانطور که میدونی این سهام سابقه چندانی در بورس نداره. پس تکنیکی کار کردن روش خیلی سخته. اما به نظر من یک مثلث توی نمودار تشکیل داده و میتونه صعود بیشتری رو تجربه کنه. البته امروز توی جلسه هفتگی دوستان نظرشون زیاد با من موافق نبود.

باربد
2011/07/29, 08:26
حجت خان همونطوری که شما روز اول ایجاد تاپیک عنوان کردین هدف اصلی از این مسابقه اعلام سهامهایی است که بیشترین بازده رو داشته باشه ولی بعضی سهامهایی که اعلام میشه در واقعیت امکان خرید نداره یکی از این موارد سهامهایی با حجم مبنای خیلی کمه که در عمل امکان خرید خیلی محدوده داره رشد اینگونه سهامها بیشتر از اینکه بخاطر پتانسیل و ارزش ذاتی باشه بخاطر اینه که چند نفر تصمیم میگیرن رو سهم فعال بشن و سهام رو صعودی کنن و بعد در نقطه مورد نظر بعد از اینکه صف خرید خوبی داشت یه مرتبه خالی میکنن . مشکل دیگه اینگونه سهامها معمولا نقد شوندگی ضعیفه . به نظر من بهتره یه حداقل حجم مبنا اعلام بشه مثلا حداقل حجم 20000 باشه البته در مورد فرابورس که و حق تقدم که حجم نداره فعلا نمیشه اجرا کرد ولی حداقل در مورد سهامهای بورسی میشه این قانون رو عمل کرد . لطفا دوستان دیگه هم نظرشون رو اعلام کنن و در نهایت بهترین تصمیم گرفته بشه .

جناب برادران سلام
من نمیدونم نظر شما برای این پست چی بوده اما بنده به شخصه مخالفم
اولا در روزهای پایانی در شرایط خوب حدود 50 سهم صف خرید دارند که قابل انتخاب نیستند
حدود 30 تا 50 سهم که بسته اند و قابل معامله نیستند
اگر این محدودیت را هم قرار دهیم حدود 40 سهم دیگر هم از رده خارج میشه

پس این ازادی عمل که ازش دم میزنیم چی میشه
یک عده سهم خاص باقی میمونه که باید ازبین اونها انتخاب کرد کع این خوب نیست
البته ادامه بحث را میبرم تو تاپیک دیگه ای که بیم پستهای مسابقه فاصله نیوفته

دوست عزیز در سهمهای با حجم مبنای کم
به نظر من حجم مبنا مهم نیست
بلکه شناور سهم مهمه
مثلا همین غاذر که الان میدونم به خاطر اون این موضوع را مطرح نموده ایید
اولا بنده و گروه در قیمت 300 تا 350 این سهم را خریدیم و از همان روز هم تارگت را 420 تا 450 قرار داده بودیم
که دوستان میتونند بیان و اینو گواهی کنند
به نظرتون چرا من ان هفته این سهم را معرفی نکردم
بله چون با خرید دوستانسهم بالا میرفت و این از نظر من صحیح نبود
اما این هفتخ اکثرا میدونن بنده شنبه را در مسافرت بوده ام
در خرید ها اصلا دخل و تصرفی نداشتم
و این فرضیه که بنده 100 میلیون تومن سرمایه را برای خرید سهمی قرار دهم تا یک ستاره بگیرم فکری بس بیهوده است

اما موضوع بعدی اینکه مگر چند تن از دوستان تو ایم فرومها بالا 20 میلیون میتوانند به یک سهم اختصاص دهند که امکان خرید مهیا نباشد
همین دوستان به نظرتان چند نفر توانسته از این سهم کوچک نوسان خوب با درصد سرمایه خود بگیرد
هستند کسانی که گواهی کنند

باربد
2011/07/29, 08:29
سهمها زیر 20000 حجم مبنا که قاعدتا از دید دوستان برخی سهام زیر خاکی محسوب می شوند به گونه ای حاصل روزها و شبها بررسی این عزیزان است
چرا برای لحظه ای فکر نکردید با این نظر زحمات این عزیزان پایمال می شود
چرا فکر نکردید این عزیزان که اکثرا جزو 5 نفر اول هر هفته قرار میگیرند
نون اعتبار و تحلیل خود را میخورند نه چیز دیگر

به کسی جسارت نشود
و من خودم شاهدم برخی از این دوستان
برای اینکه یک سهم به دوستان گروه معرفی کنند که بازده بالا بدهد روزها وقت میگذارند
ولی شما به راحتی این را سفته بازی می خوانید
من یادندارم کسی از این دوستان در صف خرید سهمی را به همگروهی خود فروخته باشد

باربد
2011/07/29, 08:54
دوستان فضای نفی ازادی بیان و عمل را در این سایت بر قرار نکنید
چرا که اگر به جایگاه باشد اساتیدی چون جناب محسن نظری
راشین عزیزو زهره خانم در بورکس جایگاهی به مراتب بالاتر داشتند
و به دلیل عدم ازادی بیان و عمل از انجا کوچ کردند

این مسابقه فقط برای من جنبه تفریح دارد
اعتبار کسی را ستاره تعیین نمی کند
و اعتبار تحلیل و بازدهی او در بازار است که این عزیزرا شاخص میکند

من به شخصه از زحمات تمام عزیزان این سایت اعمم از مدیران
اعضا و اساتید تحلیلگر که بی منت کار میکنند تجلیل و تقدیر میکنم

مثل همیشه

یا حق

M66
2011/07/29, 11:02
ba salam be hameye karbaran in forum bande nokhostin postamo dar in tapik mizanam omidvaram dar kenar doostan be soodhaye khoobi dar bours beresim va doostihaye khobi ra aghaz konim

sabad man : kECHAD50%___RETKO50%

retco : barkhord be kaf gheymati va tashkikile kaf 2gholoo__jav gorooh ham mosbat khahad bood_ta sadrda khosh eghbali mikonad

Kechad: mosbat boodan akhbar mortabet jahani(sang ahan ,felezat) va albate jav mosbat gorooh baadaz 2 rooz eslah az 2shanbe va mosbat boodan kegol va Maaden) dalil teknikali ham darad

omidvaram mored taiid nazer mohataram basham in sabad nakhost man hast agar kami kasti darad

Mousavi
2011/07/29, 11:26
ba salam be hameye karbaran in forum bande nokhostin postamo dar in tapik mizanam omidvaram dar kenar doostan be soodhaye khoobi dar bours beresim va doostihaye khobi ra aghaz konim

sabad man : kECHAD50%___RETKO50%

retco : barkhord be kaf gheymati va tashkikile kaf 2gholoo__jav gorooh ham mosbat khahad bood_ta sadrda khosh eghbali mikonad

Kechad: mosbat boodan akhbar mortabet jahani(sang ahan ,felezat) va albate jav mosbat gorooh baadaz 2 rooz eslah az 2shanbe va mosbat boodan kegol va Maaden) dalil teknikali ham darad

omidvaram mored taiid nazer mohataram basham in sabad nakhost man hast agar kami kasti darad

با سلام
به بورسی خوش اومدین
دوست عزیز اگر واستون ممکنه فارسی بنویسید در ضمن سبد خودتون رو در تاپیک مسابقه بگذارید
این تاپیک مختص تحلیل سهم هاس معرفی شده در مسابقست

موفق باشید

baradaran
2011/07/29, 11:36
دوست عزیز در سهمهای با حجم مبنای کم
به نظر من حجم مبنا مهم نیست
بلکه شناور سهم مهمه
مثلا همین غاذر که الان میدونم به خاطر اون این موضوع را مطرح نموده ایید
اولا بنده و گروه در قیمت 300 تا 350 این سهم را خریدیم و از همان روز هم تارگت را 420 تا 450 قرار داده بودیم
که دوستان میتونند بیان و اینو گواهی کنند
به نظرتون چرا من ان هفته این سهم را معرفی نکردم
بله چون با خرید دوستانسهم بالا میرفت و این از نظر من صحیح نبود
اما این هفتخ اکثرا میدونن بنده شنبه را در مسافرت بوده ام
در خرید ها اصلا دخل و تصرفی نداشتم
و این فرضیه که بنده 100 میلیون تومن سرمایه را برای خرید سهمی قرار دهم تا یک ستاره بگیرم فکری بس بیهوده است

اما موضوع بعدی اینکه مگر چند تن از دوستان تو ایم فرومها بالا 20 میلیون میتوانند به یک سهم اختصاص دهند که امکان خرید مهیا نباشد
همین دوستان به نظرتان چند نفر توانسته از این سهم کوچک نوسان خوب با درصد سرمایه خود بگیرد
هستند کسانی که گواهی کنند

جناب باربد عزیز سلام
بنده جسارتی خدمت شما و دوستانتون نکردم و قبل از بیان نظرم به شما بابت کسب دومین ستاره تبریک عرض کردم و نمیدونم کجای مطلب من شما رو نارحت کرده ؟
من نظرم رو در مورد سهامهای با حجم کم بدون نام بردن از هیچ سهمی بیان کردم ولی یکی از سهامهای مد نظرم همین غاذر بود . به نظر شما اگه دوستان میخواستن این سهم رو خریداری کنن با این حجم کم امکانش بود ؟
در مورد اینکه تو سهامهای با حجم کم یه عده تصمیم میگیرن رو سهم فعال بشن و در نقطه مشخص پس از کسب سود لازم یه مرتبه خالی میکنن بنده شخصا با این روش مخالفم و زیاد اخلاقی نمیدونم ( البته این نظر شخصیه و ممکنه اشتباه باشه ) . شما فرمودین خیلی ساده لوحیه فرض کنیم فردی بخواد بخاطر مسابقه رو سهامی فعال بشه بنده هم اصلا نگفتم بخاطر مسابقه این عمل صورت میگیره عرض من این بود در مورد سهامهای کوچک چون سرمایه کم لازم داره تو بورس این اتفاق صورت میگیره و هیچ ربطی هم به مسابقه نداره و اگه فردی تازه وارد باشه ممکنه گمراه بشه و در قیمت بالا خرید کنه و بعد بمونه ونتونه ازش حتی با ضرر خارج بشه .
جناب باربد فرمودین برای انتخاب سهم زیر خاکی دوستان خیلی وقت میذارن و تلاش میکنن منظورتون از سهام زیر خاکی رو متوجه نشده ؟ آیا منظور پیدا کردن سهامهایی است که ارزش بنیادی و ذاتی مناسبی دارن و برای سرمایه گذاری مناسب هستن ؟ و یا منظور سهامهایی است که امکان مانور و فعال شدن رو سهم رو داره ؟
به هر حال هرکس یه نظری داره ولی بنده این روش رو سرمایه گذاری مناسب نمیدونم هر چند برای عده ای بازدهی خوب داشته باشه ولی باز هم میگم این نظر شخصی منه و هیچ اصراری هم ندارم دیگران قبول کنن .
در مورد اینکه بیان کردین فضای آزاد و بیان عقیده رو محدوده نکنیم بنده هم کاملا با شما هم عقیده هستم ولی نمیدونم چرا اون رو در اینجا مطرح کردین ؟
به نظر من هم اگه بیان نظرات مخالف در محیطی سالم و بدور از جو سازی و مودبانه باشه نه تنها مخرب نیست بلکه خیلی هم مفیده .
در پایان با اینکه بنده اصلا منظورم فرد و یا گروه خاصی نبوده وعرض بنده کلی بود و قطعا برای شما سوءتفاهم بوده ولی با این حال اگه کدورتی از جانب من پیش آمده عذرخواهی میکنم و همین جا این بحث از نظر من پایان یافته است .

Mousavi
2011/07/29, 11:43
با اجازه ی آقا حجت نظرم رو در مورد خصدرا که در بین سبد دوستان دیدم نظرم رو میگم

با نگاه کردن به نمودار خصدرا میشه فهمید که یه الگوی مثلث در بلند مدت تشکیل داده و این مثلث از زیر شکسته و این نشانه ی خوبی نیست

http://forums.boursy.com/imported/2011/06/56.png

الان قیمت در جاییست که باید دید با خط روند سبز رنگ که رسم کردم چگونه برخورد میکنه
به نظر من اگر این خط روند نتونه حمایت خوبی باشه و بشکنه باید هدف 144 یعنی اصلاح 100% فیبو رو واسش در نظر بگیریم
اندیکاتور ها هیچکدوم سیگنال مثبت ندارن به عنوان مثال ADX روی عدد 23 هست و واگرایی بین دی ال منفی و مثبت کاملا مشهوده و همینطور در مکدی خط قرمز به سمت شکست خط آبی به پایین حرکت کرده و اینها نشانه هایی برای روند نزولی هستند
البته در صورتی که خط روند مذکور شکسته شد و به حمایت 144 رسید بسیار بعید است باز هم روند نزولی داشته باشد چون محل رسیدن قیمت به 100% فیبو نزدیک به خط روند آبی رنگ که رسم کردم هست و حمایتی مضاعف محسوب میشود

دوست دارم همه ی عزیزان در تحلیل هایی که ارائه میشه نظر بدن

با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیزم

حجت جان سلام

خصدرا رو یادته که روش بحث کردیم ؟
نمودار جدیدش رو گذاشتم مشاهده کنین
میبینین که الگوی مثلث درست بوده و همونجوری که گفتم رفتار کرد واز 1455 برگشت

http://036.01.img98.net/out.php/i507602_sadra1.png

راستی حجت جان شما روی یه ابزاری کار میکردی جواب داد ؟
اگه به نتیجه رسیدی به ما هم معرفی کن ;)

Mousavi
2011/07/29, 12:12
در مورد مپنا که در سبد خودم معرفی کردم چند تا نکترو عرض میکنم

http://036.01.img98.net/out.php/i507667_mapnatec.png

همونطور که در نمودار مشخصه قیمت کنونی مپنا در روی خط روند قرمز که رسم کردم قرار داره و خیلی بعیده که این خط روند شکسته بشه
به نظر بنده الان روی قیمت بسیار مناسبی معامله میشه
در صورت برگشت مشهود قیمت از این خط روند در کوتاه مدت هدف قیمت 324 یعنی 61.8% فیبو میباشد
هدف بعدی 361 میباشد در صورت عبور از این مقاومت هدف های بعدی قیمت های 370 ، 400 و 415 که مقاومت بسیار نشکن !!! هست ;)
اضافه میکنم که اندیکاتور ها هم سیگنال مثبت دارند بجز مکدی که کمی همگرایی منفی درش دیده میشه که به نظرم شنبه واگرایی پیدا میکنه و اون هم سیگنالش مثبت خواهد شد

موفق باشین

shahsavan
2011/07/30, 21:32

همونطور که در نمودار مشخصه قیمت کنونی مپنا در روی خط روند قرمز که رسم کردم قرار داره و خیلی بعیده که این خط روند شکسته بشه
در صورت برگشت مشهود قیمت از این خط روند در کوتاه مدت هدف قیمت 324 یعنی 61.8% فیبو میباشد
هدف بعدی 361 میباشد در صورت عبور از این مقاومت هدف های بعدی قیمت های 370 ، 400 و 415 که مقاومت بسیار نشکن !!! هست ;)
اضافه میکنم که اندیکاتور ها هم سیگنال مثبت دارند بجز مکدی که کمی همگرایی منفی درش دیده میشه که به نظرم شنبه واگرایی پیدا میکنه و اون هم سیگنالش مثبت خواهد شد

موفق باشین
سلام
یک سوال
الان adxزیر30یعنی فعلا روندی نداریم ولی di+نمودارdi-روبه بالاقطع کرده
نتیجه؟

shahsavan
2011/07/30, 22:18
مپنااگه نتونه 2873حمایت بشه اوضاع بدی خواهدداشت حمایت 3190که حمایت بسیارمهمی هم بوده شکسته شده (من شنیدم کارکنان مپناعرضه می کنند)

البته اندیکاتورهاوضعیت خوبی دارن واگرایی درrsi,macd کاملاواضح دیده میشود
چنانچه حمایت در287صورت بگیره اولین مقاومت320که حمایت قبلی بوده که شکسته شده وحالاتبدیل به مقاومت شده که بسیارمهم می باشد
درصورت شکست 320هدف370قله قبلی قیمت وخط میانی چنگال و38.2تصحیح می باشد
http://irupload.ir/images/y9k4m3axi7m2t0jgi98.jpg

Mousavi
2011/07/30, 22:42

موفق باشین

بهترین حالت وقتیه که آ دی ایکس بالای 30 باشه و دی ال مثبت دی ال منفی رو رو با بالا قطع کنه و واگرایی درش باشه
ولی اگر آ دی ایکس زیر 30 هم بود و واگرایی مذکور بود نشانگر روند صعودیه
در این بین عدد آ دی ایکس نشانگر قدرت خریدار هست یا بهتر بگم نشانگر نسبت قدرت خریدار به فروشنده

Mousavi
2011/07/31, 00:42
سلام
یک سوال
الان adxزیر30یعنی فعلا روندی نداریم ولی di+نمودارdi-روبه بالاقطع کرده
نتیجه؟

بهترین حالت وقتیه که آ دی ایکس بالای 30 باشه و دی ال مثبت دی ال منفی رو رو با بالا قطع کنه و واگرایی درش باشه
ولی اگر آ دی ایکس زیر 30 هم بود و واگرایی مذکور بود نشانگر روند صعودیه
در این بین عدد آ دی ایکس نشانگر قدرت خریدار هست یا بهتر بگم نشانگر نسبت قدرت خریدار به فروشنده

Mousavi
2011/07/31, 00:49
مپنااگه نتونه 2873حمایت بشه اوضاع بدی خواهدداشت حمایت 3190که حمایت بسیارمهمی هم بوده شکسته شده (من شنیدم کارکنان مپناعرضه می کنند)

البته اندیکاتورهاوضعیت خوبی دارن واگرایی درrsi,macd کاملاواضح دیده میشود
چنانچه حمایت در287صورت بگیره اولین مقاومت320که حمایت قبلی بوده که شکسته شده وحالاتبدیل به مقاومت شده که بسیارمهم می باشد
درصورت شکست 320هدف370قله قبلی قیمت وخط میانی چنگال و38.2تصحیح می باشد

بنده به شخصه با اعمال تعدیل مخالفم و بخاط همین هم سطوح حمایت و مقاومتی که رسم کردین رو بی اعتبار میدونم
البته قصد جسارت ندارم دوست عزیز نظر شما رو محترم میدونم
فقط یه سوال : سطوح فیبوناچی رو بر چه مبنایی رسم کردین ؟

shahsavan
2011/07/31, 08:39
باسلام
این نمودارتعدیل نشده
این فقط یک فرض بود که اگردر2873حمایت شود این فیبو رومیشه رسم کرد که فکرنکنم زیراین بیاد

(حجت)
2011/07/31, 10:10
سلام جناب حجت . می بخشید اگر مزاحم میشم
می خواستم بپرسم با توجه به انتخاب فاسمین در سبد این هفته تون آیا در این هفته به 1300 برخورد می کنه ؟
پیشاپیش از پاسختون سپاسگذارم:x

سلام فعلا که کل بازار منفی هست، اگر قیمت پایانی 11800 پایین تر بیاد. اوضاعش بد میشه و باید دوباره بررسیش کرد. از طرفی برای صعود باید از مقاومت 12700 عبور کنه. امیدواریم حرف شما بشه.

shahsavan
2011/08/06, 23:07
فرداروزمهمی برای شاخص کل هستش
http://irupload.ir/images/882wvr5e5bba2bhcs3.jpg

shahsavan
2011/08/06, 23:12
مپنا مثل اینکه اوضاع جالبی نداره
مدین لاین چنگال شکسته شد-حمایت287شکسته شد-خط رونددرrsiشکسته شد-
فقط یک نکته مثبت داره واون همmfi صعودیه
http://irupload.ir/images/z25es86zq5yteh0qpdvw.jpg

shahsavan
2011/08/17, 21:25
باسلام
امروز شاخص خودرو نگاه میکردم جالب به نظرمیرسیدن فکرمیکنم الان بانکی هاوخودرویی ها مناسب باشن
نظردوستان درموردسایپا220وخبهمن چیه؟من خودم خبهمن روترجیح میدم
http://irupload.ir/images/yefs7oaud8c1lwck01o6.jpg

shahsavan
2011/08/17, 21:32
چقدرجذاب شده این فملی(البته اوضاع قیمتهای جهانی مس زیادجالب نیست)
به نظریک کنج نزولی ساخته
http://irupload.ir/images/ov3conrpx3sv4bhynvn.jpg

باربد
2011/09/08, 10:46
اقا یک سوال دوست دارم دوستان صادقانه جواب بدهند
من بدلیل اینکه همیشه دنبال جذابیت هستم دوست دارم تو طرح مسابقه فعال باشم
اما گاها همین سهمها را در خیرد گروهی هم قراره مطرح کنم
خوب حالا یک موضوع اگر من سهم سبدم را در خرید گروهی مطرح کنم این شاعبه پیش میاد که با اون خرید سهم من مثبت شده
اگرم مطرح نکنم

این امر باعث شده مثلا گاها سهمهایی با پتانسیل بالا را یا من در سبد نگذارم
یا عنوان خرید نکنم
مثالش قشهد که من دوست داشتم همه دوستان از ان سود ببرند اونم بالای 25 درصد اما به خاطر برخی مسایل اعلام گروهی نکردم

و یا ...
دوستان یک همفکری کنند تا به نتیجه برسم

بنان
2011/09/08, 11:11
خوب حالا یک موضوع اگر من سهم سبدم را در خرید گروهی مطرح کنم این شاعبه پیش میاد که با اون خرید سهم من مثبت شده
اگرم مطرح نکنم

یا عنوان خرید نکنم
مثالش قشهد که من دوست داشتم همه دوستان از ان سود ببرند اونم بالای 25 درصد اما به خاطر برخی مسایل اعلام گروهی نکردم

و یا ...
جناب باربد عزيز بنظر من اگر سهامي كه در سبد خود داريد در ابتداي رشد خود هست اعلام عمومي آن فكر ميكنم به نفع همه منجمله خود شما است اما اگر رشد قابل توجه اي داشته كه من فكر ميكنم خود شما هم از اعلام معرفي آن اكراه داريد و طبيعتا قصد شناسايي سود داريد پس من فكر ميكنم معرفي سبد سهامتون كار بسيار ارزنده و خوبي است البته با كمي توضيح در مورد بنيادي هر سهم سبد و در صورت امكان قيمت ورودي شما ودرصد سود انتظاري شما از هر سهم.

mohseni1353
2011/09/08, 11:20
من فكر ميكنم از حالا شما هر سبدي را معرفي كنيد واسه مسابقه اون سبد صف خريد خواهد شد مگر اينكه شما با يك يوزر عادي هر بار سبد معرفي كنيد تا كسي نشناسه شما را و دست آخر در روز پاياني مسابقه بعد الان نتايج شما رو با كاربر جديد تون معرفي كنند البته يك نكته را هم بگم كه سبد شما لزوما تمامش صف خريد نخواهد شد چون بعضي دوستان هم گروهي تكنيكال اگر واگرايي يا مسئله تكنيكال در سهم ببينند شايد از خريد صرفه نظر كنند

باربد
2011/09/08, 11:25
من فكر ميكنم از حالا شما هر سبدي را معرفي كنيد واسه مسابقه اون سبد صف خريد خواهد شد مگر اينكه شما با يك يوزر عادي هر بار سبد معرفي كنيد تا كسي نشناسه شما را و دست آخر در روز پاياني مسابقه بعد الان نتايج شما رو با كاربر جديد تون معرفي كنند البته يك نكته را هم بگم كه سبد شما لزوما تمامش صف خريد نخواهد شد چون بعضي دوستان هم گروهي تكنيكال اگر واگرايي يا مسئله تكنيكال در سهم ببينند شايد از خريد صرفه نظر كنند

همین الان من 6 تا سهم دارم که هم تایید تکنیکال دارند هم بنیادی
اما دو مشکل اول اینکه به قول شما تا من سبد اعلام کنم صف میشه
حتی اگر من قبلا خریده باشم
نه به خاطر اینکه من اعلام کردم
بلکه به خاطر اینکه به هر حال این سهم سیگنالش صادر شده

baran
2011/09/08, 11:49
باربد جان با سلام هر 6 تا را اعلام كن تا دوستان خودشان تصميم بگيرند به ميزان سرمايه خود هر كدام از سهام را كه دوست داشتند خريد نمايند بدين طريق همه دوستان ميتوانند هرچند ناچيز سهام معرفي شده را خريد كرد ضمن تشكيل سبد برآيند سبدشان مثبت باشد يا اين كه شايد شخصي دوست داشته باشدبا سرمايه اش فقط يك سهم از 6 سهام معرفي شده را بخرد و با اين كارش صف خريد بر روي همان سهم ايجاد ميشود لا اقل اين امكان را به ديگر اعضا ميدهد كه بتوانند 5 سهم ديگر را خريد نمايند.....ببخشيد پر حرفي شد دوست دارم در اين سفره ايي كه توسط شما عزيزان پهن شد همه بتوانند لقمه ايي بر دارند .....با تشكر

باربد
2011/09/08, 11:56
باربد جان با سلام هر 6 تا را اعلام كن تا دوستان خودشان تصميم بگيرند به ميزان سرمايه خود هر كدام از سهام را كه دوست داشتند خريد نمايند بدين طريق همه دوستان ميتوانند هرچند ناچيز سهام معرفي شده را خريد كرد ضمن تشكيل سبد برآيند سبدشان مثبت باشد يا اين كه شايد شخصي دوست داشته باشدبا سرمايه اش فقط يك سهم از 6 سهام معرفي شده را بخرد و با اين كارش صف خريد بر روي همان سهم ايجاد ميشود لا اقل اين امكان را به ديگر اعضا ميدهد كه بتوانند 5 سهم ديگر را خريد نمايند.....ببخشيد پر حرفي شد دوست دارم در اين سفره ايي كه توسط شما عزيزان پهن شد همه بتوانند لقمه ايي بر دارند .....با تشكر
تجمیع سرمایه ها روند را سریعتر میکنند
و من گاها وقتی میبینم دوتان در صف خرید گیر کرده اند سهم بعدی را معرفی میکنم
اگر همه با هم باشد
کلا برنامه بههم میریزه

arashvet
2011/09/08, 12:30
اگرم مطرح نکنم

یا عنوان خرید نکنم

و یا ...
سلام باربد جان به نظر من شائبه برای افراد مریض احوال همیشه پیش می آید کسانی هستند که هنوز علارغم این همه تجربه موفق این حرکت گروهی را سفته بازی می نامند در این مورد هم مثلا می گویند افراد گروه با نگاه کردن به سبد شما و خرید آن سهم ها باعث اول شدن سبد شما در مسابقه می شوند اما به نظر من بدون توجه به حاشیه ها هر سهمی را که برای خرید و گرفتن یک گین خوب مناسب می دانید در هر زمان برای خرید گروهی اعلام کنید و باعث خیر وسود برای همه اعضای گروه شوید

arashvet
2011/09/08, 12:36
در ضمن من برای 3 روز به مسافرت می روم و شنبه هم به کامپیوتر و این سایت دسترسی ندارم اگر امکان داشته باشد فقط خرید های شنبه را برای من اس ام اس کنید خیلی ممنون می شوم و اگر هم نشد امیدوارم همه اعضای گروه در خرید سهم های معرفی شده موفق باشند و سود خوبی هم ببرند
پس تا یکشنبه خدانگهدار همگی

سپه
2011/09/08, 13:15
اگرم مطرح نکنم

یا عنوان خرید نکنم

و یا ...

سلام این منطقیه که بچه های سایت تو سبد مسابقه شما ووحید 20 و مهران و... دقت کنن وبه طرف اون سهام توجه ویژه ای داشته باشن

اما درواقعیت انقد تو حر کت گروهی سهام معرفی میشه که فک نکنم کسی زیاد به سبدا توجه کنه ( چون تو حرکت گروهی گفته میش ه خرید کنین اما تو مسابقهقط پیشنهاده)

باربد
2011/09/08, 16:12
اقا من یک پیشنهاد دارم
من اگر دوستان صلاح بدونند
سبدم را برای 2 یا سه تا از مدیران ارسال میکنم
و انها بصورت امانت تا ساعت 12 شنبه نگه میدارند
و این سهمها را اس ام اس نمیکنم تا شاعبه پیش نیاد
واز روز شنبه این سبد به سبد ها اضافه بشه
اینجوری هم من میتونم مثل بقیه اعضا به کارم ادامه بدهم
عم در معاملات شخصیم و معاملات گروه خللی پیش نمیاد
دوستانی که با این نظر موافقند پایین پست بنده را تایید کنند
و دوستان مخالف هم انتقادشان را بنویسند
البته این یک پیشنهاده فقط

بنان
2011/09/08, 16:37
اقا من یک پیشنهاد دارم
جناب باربد بعضي از جملات شما شايد براي خيليها نامفهوم باشه يكي اينكه چرا تا ساعت 12 شنبه احتمالا منظور شما اينه كه پايان ساعت كاري روز شنبه كاربران ببينند كه سبد شما چه شرايطي را + يا - در ساعات معامله داشته و جمله بعدي شما كه فرموديد از روز شنبه اين سبد به سبدها اضافه بشه يعني منظور شما اينه كه هركي خواست از سهام سبد شما اقدام به خريد بكنه و در جمله بعدي كه فرموديد من هم بتوانم مثل بقيه اعضا به كارم ادامه بدم يعني از اين پس فقط به معرفي سبد سهام خود و تغيير و تحولاتي كه ميدهيد اقدام ميكنيد .در هر صورت آنچه مسلمه اينه كه شما قطعا سهمي را ميخريد كه اطلاعات كامل از آن بدست آورده باشيد اگر اينطور كه بنده تصور كردم باشه شما فكر نميكنيد در آن شرايط ممكنه قدرت گروه براي حمايت از سهام پيشنهادي كمتر بشه چرا كه وقتي همه قدرت گروه روي يك سهم منعكس بشه بسيار بيشتر از چند سهم تاثيرگذارتره

باربد
2011/09/08, 17:32
جناب باربد بعضي از جملات شما شايد براي خيليها نامفهوم باشه يكي اينكه چرا تا ساعت 12 شنبه احتمالا منظور شما اينه كه پايان ساعت كاري روز شنبه كاربران ببينند كه سبد شما چه شرايطي را + يا - در ساعات معامله داشته و جمله بعدي شما كه فرموديد از روز شنبه اين سبد به سبدها اضافه بشه يعني منظور شما اينه كه هركي خواست از سهام سبد شما اقدام به خريد بكنه و در جمله بعدي كه فرموديد من هم بتوانم مثل بقيه اعضا به كارم ادامه بدم يعني از اين پس فقط به معرفي سبد سهام خود و تغيير و تحولاتي كه ميدهيد اقدام ميكنيد .در هر صورت آنچه مسلمه اينه كه شما قطعا سهمي را ميخريد كه اطلاعات كامل از آن بدست آورده باشيد اگر اينطور كه بنده تصور كردم باشه شما فكر نميكنيد در آن شرايط ممكنه قدرت گروه براي حمايت از سهام پيشنهادي كمتر بشه چرا كه وقتي همه قدرت گروه روي يك سهم منعكس بشه بسيار بيشتر از چند سهم تاثيرگذارتره
سبد از قبل انتخاب میشه
و چه منفی چه مثبت شنبه بعد از ساعت معاملات تو لیست قرار میگیره
یادمه یک بار من سبدی را معرفی کردم و بدون اینکه خودم تو بازار باشم اون سهم صف خرید شد و حتی گیر حودم هم نیومد
سبد من سبد خاصی نیست که کسی بخواد از روی اون خرید کنه
بلکه میخوام کسی این اشتباه را نکنه چرا که مثلا دوستی با اطمینان تمام این سهم را میخره و ضرر هنگفت هم میکنه
کما اینکه این سبد منه شاید اصلا من از ان سهم خرید هم نکنم
این سبد من به سهمهای گروه مربوط نمیشه
این خرید شخصی و یا گاها پیشنهاده منه و انها خرید گروهی

مرتضی
2011/09/08, 18:44
سلام

به نظر من باربد جان به این حرفا گوش نده و کار خودتو انجام بده

ما که داریم لذت میبریم

mohseni1353
2011/09/08, 19:38
همین الان من 6 تا سهم دارم که هم تایید تکنیکال دارند هم بنیادی
اما دو مشکل اول اینکه به قول شما تا من سبد اعلام کنم صف میشه
حتی اگر من قبلا خریده باشم
نه به خاطر اینکه من اعلام کردم
بلکه به خاطر اینکه به هر حال این سهم سیگنالش صادر شده
ولی باربد جان شما لیدر گروهید و تو این چند وقته به همه ثابت شده که چقدر در سود رسوندن به دوستان مهارت دارید و همه حرکات شما را زیر نظر دارند شایدم بعضی وقتا برای دوستان من جمله خودم این توقع پیش بیاید که حتی خرید های روزانه خودتونم فیل از صف خرید شدن باید حتما اعلام کنید تا دوستان خرید کنند لیدر شدن خداییش کار سختی هست از طرفی شما سبد مسابقه بدی همه میخرن دوستم دارن روزی 4 درصد و بزنه سطح توقعات دوستان بالا میره و خوب شما مسئولیتت سخت تر و درآینده شاید بعضی از دوستان خاطرشون هم مکدر بشه

باربد
2011/09/08, 19:43
ولی باربد جان شما لیدر گروهید و تو این چند وقته به همه ثابت شده که چقدر در سود رسوندن به دوستان مهارت دارید و همه حرکات شما را زیر نظر دارند شایدم بعضی وقتا برای دوستان من جمله خودم این توقع پیش بیاید که حتی خرید های روزانه خودتونم فیل از صف خرید شدن باید حتما اعلام کنید تا دوستان خرید کنند لیدر شدن خداییش کار سختی هست از طرفی شما سبد مسابقه بدی همه میخرن دوستم دارن روزی 4 درصد و بزنه سطح توقعات دوستان بالا میره و خوب شما مسئولیتت سخت تر و درآینده شاید بعضی از دوستان خاطرشون هم مکدر بشه
خوب منم همینو میگم
وقتی من سبد میگم دوستان صفش میکنند
من حتی گیر خودمم نمیاد
خوب این بده
حالا اگر شنبه سبد من اعلام بشه
من خرید خودم تکمیل شده
اگر مثبت باشه دوستان میتونند در موردش فکر کنند
اگر منفی باشه دیگه اسیر اشتباه من نمیشن و اینجوری مسیولیت منم کمتره
من اگر یک سهمی را بخرم
اوضاع خراب شه
در بهترین حالت خروج میکنم
اما شاید یک دوستی نتونه این بهترین حالت را بررسی کنه و متاسفانه تو سهم گیر کنه

majid
2011/09/08, 20:01
اقا من یک پیشنهاد دارم

باربد عزيز - سلام
پيشنهاد شما با يك اصلاحيه : اگر از سبدتان كه معرفي ميكنيد اس ام اس زديد حركت گروهي هم شد اشكالي نداشته باشه- چرا؟
1- اس ام اس شما يك پيشنهاد است (نه اجبار) همانند وقتي كه تو سايت سبد خودتان را درج و معرفي ميكنيد.(تازه در اس ام اس تعداد محدودتري نسبت به سايت از معرفي آن خبر دار ميشوند) و اگر دوستان خريد ميكنند قاعدتا بايد اعتقادي به آن سهم داشته باشند.
2- اگر سهم معرفي شده صف خريد شد و مثبت خورد به همه سود رسيده چرا به ليدر آن سود ندهد؟ بنابر اين در سبد شما هم بايد سود آن شناسائي گردد.
3-آقا اصلا هفته اي يك ستاره تقديم شما<:-p

mohseni1353
2011/09/08, 20:10
پیشنهادتون بسیار خوبه باربد جان من که موافقم اینطوری دوستان در خرید فقط به اسم شما نگاه نمی کنند و بدون بررسی سهم و اینکه سهم در چه جوی هست پایانیش چی هست رو مقاومته خریدش مناسبه اقدام به خرید نمی کنند و از رو دست شما به اصطلاح کپی برداری نمیشود و کمی هم مسئولیت پذیر می شویم همگی

hamed89
2011/09/08, 20:16
اقا من یک پیشنهاد دارم

سلام باربد گل
اقا شما هر سهمی رو بگی در هر صورت ممکنه صف بشه مخصوصا اگه شرایط خوبی رو داشته باشه!
پیشنهاد بنده اینه:
شما 5 تا سبد معرفی کنید که 4 تا سبد رو الکی پر کنید و سبد پنجم همونی باشه که مد نظرتونه و اون سبد رو به ناظر مسابقه اعلام کنید
کسی هم از ما ها نمیفهمه کدوم سبد شماست
روز سه شنبه یا چهارشنبه هم ناظر پست شما رو ویرایش میکنه و مینویسه نظر شما کدوم سبد بوده
با توجه به اینکه هدف از مسابقه اینه که خودمون رو بسنجیم شما هم به این هدفتون میرسید و بعدا هیچ کسی نمیتونه حرف و حدیثی در بیاره

hamed89
2011/09/08, 22:01
یه نظر دیگه هم دارم:
شما چون خفن تر از ما هستی باید دو تا سبد برای شرکت در مسابقه پیشنهاد بدید.

باربد
2011/09/08, 22:23
رای گیری روی همون پست 81 برقراره تا فردا ظهر
اونوقت میتونم نظر بدم چه کنیم

hamed89
2011/09/09, 02:00

سلام اقای بنان
من نفهمیدم شما الان جزو مخالف ها بودی یا موافق ها

باربد
2011/09/09, 09:33
اقا من یک پیشنهاد دارم
البته این یک پیشنهاده فقط>:D<

MTZ
2011/09/09, 10:47
اقا من یک پیشنهاد دارم

باربد جان جسارتا بنده با این حرف شما کاملا مخالف هستم

ببینید..شما میگید چون ممکن گفتن من باعث بشه سهم مثبت بشه و بسقیه خرید کنند من جمعه شب اعلام نمی کنم و شنبه میگم..خوب بازهم در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمیشه ..اونهایی که دنبال نظر شخص شما باشند یک شنبه اقدام بخرید میکنند و سهم بازهم مثبت میشه... پس در نتیجه در اصل قضیه هیچ تفاوتی ایجاد نمیشه

نکته بعدی اینکه .... یک چیزی در بازا است به اسم غول سرمایه ... یعنی ما هرچقدر هم تریدر خوبی باشیم و تیمی روی سهم کار کنیم اگر تحلیل و حرکتمان اشتباه باشه اون اقا/خانم غول وارد سهم میشه و روند را اصلاح میکنه..مثلا اگه سهم الکی رفته باشه بالا با 2 3 تا عرضه سهم را منفی میکنه... پس اصل قضیه درست تحلیل کردن و خوب سیگنال گرفتن است .. شما وقتی خوب تحلیل میکنی و مثلا بقیه هم پشت شما خرید میکنند و سهم به خوبی رشد میکنه نشون میده که حرکت و تحلیل درست بوده ..حالا اسم ان را هرچی میخواهند بزارند..مسلما قدرت اون اقا/خانم غول خیلی خیلی بیشتر از حرکت های گروهی سایت ها است .پس مثبت شدن و رشد سهم به معنی اینکه ما هم با روند درست همراه شده ایم

باتشکر

باربد
2011/09/09, 11:18
باربد جان جسارتا بنده با این حرف شما کاملا مخالف هستم

ببینید..شما میگید چون ممکن گفتن من باعث بشه سهم مثبت بشه و بسقیه خرید کنند من جمعه شب اعلام نمی کنم و شنبه میگم..خوب بازهم در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمیشه ..اونهایی که دنبال نظر شخص شما باشند یک شنبه اقدام بخرید میکنند و سهم بازهم مثبت میشه... پس در نتیجه در اصل قضیه هیچ تفاوتی ایجاد نمیشه

نکته بعدی اینکه .... یک چیزی در بازا است به اسم غول سرمایه ... یعنی ما هرچقدر هم تریدر خوبی باشیم و تیمی روی سهم کار کنیم اگر تحلیل و حرکتمان اشتباه باشه اون اقا/خانم غول وارد سهم میشه و روند را اصلاح میکنه..مثلا اگه سهم الکی رفته باشه بالا با 2 3 تا عرضه سهم را منفی میکنه... پس اصل قضیه درست تحلیل کردن و خوب سیگنال گرفتن است .. شما وقتی خوب تحلیل میکنی و مثلا بقیه هم پشت شما خرید میکنند و سهم به خوبی رشد میکنه نشون میده که حرکت و تحلیل درست بوده ..حالا اسم ان را هرچی میخواهند بزارند..مسلما قدرت اون اقا/خانم غول خیلی خیلی بیشتر از حرکت های گروهی سایت ها است .پس مثبت شدن و رشد سهم به معنی اینکه ما هم با روند درست همراه شده ایم

باتشکر
mtzجان بحث من این نیست بحث من اینه من خودمم باید بتونم ترید کنم
ولی وقتی سهمی را در سبد قرار میدم و این سهم فاکتورهای رشد را گرفته
قبل از خرید خود من صف خرید میشه و من خودم جا میمونم
در اینکه اگر روند سهمی را اشتباه حدس بزنیم ضرر میکنم و میکنیم شکی نیست
و اینکه میگم شنبه ظهر
چونخودم میتونم خریدم را انجام بدهم و سهم هم میتونه جهتش را انتخاب کنه و گاها اگر زیر حد ضرر اومده دیگه دوستان وارد سهم نشوند و این موضوع را تغییر میده
مثلا شما چکاوه 400 تا 418 را نگاه کن من طوری خرید کردم که سهم را بتونم بخرم اما اگر عنوان میشد مثل الان که علنی شده حتی حجم هم پر نمیشد

mohseni1353
2011/09/09, 13:40
باربد جان نمیشه شب ساعت 11 اعلان بشه چون مطمئنم روز یکشنیه اول وقت صف میشه حتی خیلی از بچه های گروه نمی تونند بخرند اگر شنیه یک ساعت قبل اتمام بازار باشه دوستان میتونند روند را از صبح ببینند و اگر خواستند بچه های گروه خرید را انجام بدهند و شما هم وقت داری خریداتون را تکمیل کنید از طرفی یک ساعت یرای بچه های خودمون وقت هست چون مطمئنم یچه های سایت های دیگه هم سایت رو ورق میزنند و چه بسا با این کار اطلا وفتی نمونه واسه خرید یک شنیه دوستانمون مثلا بکام که یادتونه یک ساعت وقت دادید به بچه ها که خریداشون تکمیل کنند بعد صف شد با تشکر

وحید 20
2011/09/09, 14:49
من هم با کاربرmtz موافقم.
ضمن اینکه نظر من اینه که سبد مسابقه رو نباید با حرکت گروهی یا... قاطی کرد و اگر عنوان میشه که خود فرد بتونه در روز شنبه بخره در اینصورت اگر فکر میکنه با اعلام سبد مسابقه اون سهم صف خرید میشه اول اینکه در مورد سهم های کوچیک این موضوع ممکنه رخ میده در ثانی میتونه روز چهارشنبه اون سهم رو بخره اگر فکر میکنه صف میشه.
کلا من با هر نوع تفاوت قائل شدن بین کاربران در مورد نوع اعلام سبد مسابقه مخالفم.
یک نکته هم اینکه اگر اینگونه بشه و سهم ها بعد از معاملات روز شنبه در سایت بیاد حساسیت روی اون سهم ها میره بالا و اونهایی که قصد خرید اون سهم هارو هم ندارن به شک میافتن و میخرن!!(افراد تازه کار)هرچند قطعا اون سهم ها بررسی های لازم روشون انجام شده و خوبند.

تام آی
2011/09/09, 15:24
به نظر خیلی سخت بشه سهم های خیلی بزرگ رو تو خرید گروهی جا داد. چون هدف از خرید گروهی، حرکت دادن اون سهم و کف سازی معتبر برای سهم هستش که بشه به صورت پله ای تو گام های بعدی حمایتش کرد. کاری که من تا حالا دیدم (البته تا امروز فعلا اس ام اس خرید گروهی به من نیومدهb-)/:)) به درستی و به بهترین نحو این کار انجام شده و تمامی دوستان سودهای خیلی خوبی بردند که حاصل کار بررسی تیمی و حرکت هماهنگ لیدر ها با گروه هستش.
به نظر میاد میشه سهم خرید گروهی رو از سهم های مسابقه تا حدی( که بعضی وقت ها مقدور نیست!) جدا کرد.
تغییر اعلام از 4شنبه به شنبه تنها میتونه باعث شیفت حجم خرید گروه از شنبه به 1 شنبه بشه.
البته به حق جناب باربد هم حق دارند که قبل از اعلام خرید گروهی و با توجه به اشتیاق بالا گروه 0:-) ممکنه خودشون و لیدرها نتونند از سهمی که حاصل معرفی خودشون هستش بخرند!
شاید خرید پله ای (یه پله اضافه تر) لیدرها روز قبل و اعلام گروهی اون و بعد خرید گروه چاره ساز باشه.
یعنی تلفیق اعلام یک روز بعد و خرید پله ای ( پله کم) لیدرها در روز قبل! جهت خرید گروهی آن سهم در روز بعد.
(یه کم پیچیده شد!:d)

بابک خان
2011/09/09, 16:05
سلام اقای بنان
من نفهمیدم شما الان جزو مخالف ها بودی یا موافق ها
[سلام بر همه دوستان
من فکر میکنم هر کسی حقشه که اول به فکر خودش باشه بعد دیگران.وقتی باربد عزیز با این روش کار در فروم نمی تونن به کار خودشون برسن پس بهتره که ما هم بپذیریم .چون دیدم کسی تایید نکرد اینو نوشتم.

hamed89
2011/09/10, 00:02
[سلام بر همه دوستان
من فکر میکنم هر کسی حقشه که اول به فکر خودش باشه بعد دیگران.وقتی باربد عزیز با این روش کار در فروم نمی تونن به کار خودشون برسن پس بهتره که ما هم بپذیریم .چون دیدم کسی تایید نکرد اینو نوشتم.

سلام من نفهمیدم شما چرا من و نقل قول کردید؟

meysam_sh_2020
2011/11/25, 10:58
سلام دوستان
دنبال تاپیک کبافق میگشتم که بیارم بالا دیدم همچی تاپیکی هم هست که سهام مسابقه رو بررسی میکنه و من قبلا ندیده بودم این گفتگو رو به نظرم این گفتگو از گفتگوی نوسان گیری که من ایچاد کردم خیلی سر تره و میتونیم با این گفتگو تو سود خوبی باشیم چون سهامی که برای مسابقه پیشنهاد میشه همگی انتطار رشد سهم معرفی شدشون رو دارن ولی باید بررسی بشه (-: حیف بود این تاپیک خاک بخوره (-:

سهام خوبی تو مسابقه معرفی میشه حیفه که تو مسابقه شرکت کنیم و ازش سودی نبریم (-:
شاید این گفتگو نتیجش این بشه که خریدهای گروهی (یعنی خرید های مشابه و اینکه همه تو سبدمون یه سهمی رو ) داشته باشیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!

meysam_sh_2020
2011/11/25, 11:30
البته من الان مطالب قبلی و یه نگاهی کردم قبل اینکه من نظر بدم مثل اینکه اینکار عملی شده بود قبلا :pیعنی خرید های گروهی
به نظرم سهام ها بررسی بشن و هر کی خودش تصمیم بگیره بهتره و بحثی دیگه پیش نمیاد