PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پتروشيمي زاگرس ( زاگرس )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

Captain Nemo
2011/07/04, 22:41
پتروشیمی زاگرس در جهت اجرای پروژه های عظیم پتروشیمی در سال 1379 و در چهارچوب برنامه سوم توسعه اقتصادی کشور و با هدف توليد ساليانه 1650000تن متانول تاسیس شد و در فروردین ماه سال 1380 به منظور انجام مهندسی و خرید تجهیزات پروژه متانول چهارم اقدام به عقد قرارداد با کنسرسیومی متشکل از شرکت آلمانی lurgi و شرکت ایرانی پیدک نمود.

شرکت آلمانی لورگی دارنده لیسانس این طرح بوده و طراحی تفصیلی آن به وسيله شرکت طراحی مهندسی صنایع پتروشیمی (پیدک ولورگي) صورت گرفته است. کلیه مراحل اجرایی سیویل و نصب مکانیکی طرح به عهده پیمانکاران داخلی بوده است. زمین اختصاص داده شده به طرح های پتروشیمی زاگرس 25 هکتار می باشد که 15 هکتار آن به طرح اول متانول چهارم و 10 هكتار آن به طرح متانول ششم اختصاص داده شده است.

میزان تولید طرح متانول چهارم 5000 تن متانول خالص در روز (1650000 تن در سال) با مشخصات گرید aa می باشد خوراک این واحد توسط فازهای 1،2،3 گاز پارس جنوبی بعد از جداسازی هیدروکربن های سنگین تر از اتان در پتروشیمی پارس تامین می گردد. طراحی واحد به گونه ای است که از حداکثر انرزی تولیدی در راکتورهای سنتز و بازیافت انرژی موجود در واحد ریفرمینگ در تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده نموده ضمن آنکه حدود 205 تن در ساعت بخار با فشار 40 بار را صادر مي نماید.
طبق آمار موجود میزان کل تولید متانول در جهان بالغ بر 50 میلیون تن در سال است که در شرایط فعلی کشور ما، تنها با تولید 1750 هزار تن متانول در سال 5/3 درصد از کل متانول جهان را تولید می کند که با اجرای طرح های موجود در متانول چهارم و ششم مجموع کل تولید متانول کشور به6 میلیون و 50 هزار تن در سال خواهد رسید و کشور ایران در حدود 1/12 درصد از کل تولید جهان را در اختیار خواهد گرفت.

Captain Nemo
2011/07/04, 22:43
پتروشيمي زاگرس دربازاردوم فرابورس درج شد.

http://www.irfarabourse.com/NewsDeta...?NewsIdn=11116

Captain Nemo
2011/07/04, 22:45
معاون عمليات و نظارت فرابورس اعلام کرد:

زمان عرضه اوليه سهام پتروشيمي زاگرس پس از سپردهگذاري مشخص خواهد شد به طوريکه حدود 5 درصد سهام اين شرکت در فرابورس عرضه ميشود.
به گزارش سنا، باقر محمدتبار با اعلام اين خبر افزود: حدود 38 درصد از سهام پتروشيمي زاگرس در اختيار شرکت توسعه الوند غدير، 18 درصد آن در اختيار شرکت الياف مرواريد و 18 درصد آن در اختيار شرکت شيمي پوشينه و 17 درصد آن در اختيار صندوق بازنشستگي رفاه کارکنان نفت است و ساير سهامداران آن زير 5 درصد هستند.
محمدتبار در ادامه گفت: سرمايه اين شرکت 2 هزار و 400 ميليارد تومان است که در حال حاضر به عنوان بزرگترين توليدکننده متانول با ظرفيت 3/3 ميليون تن در سال فعاليت ميکند.
به گفته وي محصول فرعي شرکت پتروشيمي زاگرس توليد بخار با ظرفيتي حدود2/3 ميليون تن در سال است.
معاون عمليات ونظارت فرابورس افزود: 99 درصد محصولات اين شرکت صادر ميشود که اين اقدام تا پايان شهريور ماه امسال توسط شرکت بازرگاني پتروشيمي و از ابتداي مهرماه توسط خود شرکت بر مبناي نرخهاي جهاني صورت ميگيرد.
وي فروش خالص شرکت در سال 89 را رقمي معادل 848 ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: سود خالص اين شرکت 414 ميليارد تومان و سود هر سهم آن در سال 89 مبلغ 173 تومان است.
به گفته محمدتبار طبق ماده 132 قانون ماليات اين شرکت به مدت 10 سال از ماليات معاف خواهد بود.
گفتني است شركت پتروشيمي زاگرس به عنوان سي و هفتمين نماد معاملاتي و با نام «زاگرس» در نرخ شركتهاي بازار دوم فرابورس درج شده است.

Captain Nemo
2011/07/04, 22:46
عرضه اوليه پتروشيمي زاگرس چهارشنبه در فرابورس انجام ميشود .

خبرگزاري فارس: معاون عمليات و نظارت فرابورس از عرضه 5 درصد سهام شركت پتروشيمي زاگرس در چهارشنبه جاري خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي فرابورس ايران ،حسن محمد تبار با اعلام اين خبر افزود: 120 ميليون سهم معادل 5درصد از سهام شركت پتروشيمي زاگرس چهارشنبه 15 تير در بازار دوم فرابورس عرضه مي شود.
وي ادامه داد: شركت پتروشيمي زاگرس با سرمايه 2هزارو 400ميليارد ريال عنوان سي هفتمين نماد معاملاتي در بازار فرابورس را كسب كرد و شركت كار گزاري بانك صادرات نقش كارگزار معرف پتروشيمي زاگرس را برعهده داشت و سهامدار عمده آن توسعه الوند غدير است.
به گفته وي هر ايستگاه كارگزاري مي تواند براي مشتريان خود185هزار سهم خريداري كند .

Captain Nemo
2011/07/04, 22:49
صورتهای مالی شرکت بر روی سایت کدال قرار گرفت .

http://www.codal.ir/Reports/DownloadFile.aspx?ID=yZEvOP3iFG8KtIENBlVy9Q%3d%3d

باربد
2011/07/05, 00:05
دوستان با مطالعه صورتهای مالی و سوابق غدیر در عرضه های اولیه فکر کنم در کوتاه مدت چند درصدی رشد کنه
اما از انجایی که فرابورسیه مثل شپدیس زود روی سهم عرضه ها بالا میگیره

mehran
2011/07/05, 00:14
به ازا هر سهم حدود 175 تومان هم انباشته داره و اینم یه فاکتور مثبت دیگست....

Captain Nemo
2011/07/05, 00:19
شرکت غدیر بک اخلاق بدی داره سهم ارزون نمیده ...

vet
2011/07/05, 00:25
در باغ های آفاق شور شبی عجیب است
امشب تمام آفاق لبریز بوی سیب است

اللهم الرزقنا زیارة الحسین(ع)
میلاد امام حسین(ع) بر همه دوستان مبارک

حامد24
2011/07/05, 00:25
دوستان با مطالعه صورتهای مالی و سوابق غدیر در عرضه های اولیه فکر کنم در کوتاه مدت چند درصدی رشد کنه
اما از انجایی که فرابورسیه مثل شپدیس زود روی سهم عرضه ها بالا میگیره

در تکمیل فرمایشات باربد جان باید بگم که
سرمایه شرکت 2400میلیارد ریال و تعداد سهامش 2400میلیون ریال است در واقع 5 درصدی که قرار است عرضه شود 120 میلیون سهم میشود همان طور که میبینید سرمایه و تعداد سهام شرکت نسبتا بالاست واز انجایی که قرار است در فرابورس عرضه شود شاید خیلی زود و پس از سپری شدن چند روز صف خریدش عرضه شود ومتعادل شود
به هر صورت به اعتقاد من چون بصورت عرضه ی اولیه است در بدترین حالت این سهم با بنیاد مناسب میتواند 15 درصد بازدهی رو نصیب سهامدارانش کند وجای نگرانی برای خریدارانش نیست.

مصطفی مصری پور
2011/07/05, 00:29
و یه اخلاق دیگه هم داره که خیلی قشنگ سهمو باد میکنه
یاد فولاژ بخیر

باربد
2011/07/05, 00:42
و یه اخلاق دیگه هم داره که خیلی قشنگ سهمو باد میکنه
یاد فولاژ بخیر
مصطفی جان فولاز با زاگرس فرق داره
بازار نشون داده سهام تعداد بالا در عرضه اولیه و بالای 1000 زود میریزه
همین شپدیسو با اون عظمت یادته

مصطفی مصری پور
2011/07/05, 01:05
مصطفی جان فولاز با زاگرس فرق داره
بازار نشون داده سهام تعداد بالا در عرضه اولیه و بالای 1000 زود میریزه
همین شپدیسو با اون عظمت یادته

درسته باربد جان
یه تفاوت دیگه هم جو اون موقع بازار با جو حالاس
ولی درکل غدیر سهامداری هست که اولا باقیمت بالا عرضه میکنه و دوم اینکه خوب قیمتو بالا میبره
حتما یادت مونده شپدیس توی بدترین اوضاع بازار عرضه شد ولی حمایت مناسبی شد.

mehran
2011/07/05, 14:46
آقا این دوست ما هنوزم با قاطعیت میگه فردا عرضه نمیشه میگم پیش بینی سود 90 هم اومده رو کدال بازم میگه عرضه نمیشه جون من اگه یکی خبر قطعی داره که عرضه میشه بگه حالشو بگیرم جالبیش اینه که هیچ پولی تو حساب نذاشته میگه اگه عرضه میشد که من پول میذاشتم تو حساب.و.....

Captain Nemo
2011/07/05, 14:49
ظاهرا به شنبه موکول شد .

امپراتور7
2011/07/05, 15:19
ظاهرا به شنبه موکول شد .

خیلی بعیده فردا عرضه بشه هنوز نماد هم ثبت نشده !!!! به نظرتون شنبه میشه کاپتان؟
مهران این رفیقت حرفش درست در نیاد دیگه این دور بر نبینمت :d

Captain Nemo
2011/07/05, 17:56
اعلیحضرت امپراتور
من ساعت 2.5 رفتم کارگزاریم و خبرش بین کارگزارها پیچیده بود که فردا عرضه نمیشود .
البته همه چیز تو بورس ما در دقیقه 90 اتفاق میافته و باید برای هر وضعیتی آمادگی داشت ...
پیغامی هم روی سیستم کارگزاریها نیومد پس احتمال زیاد شنبه است .

امپراتور7
2011/07/05, 18:16
اعلیحضرت امپراتور
من ساعت 2.5 رفتم کارگزاریم و خبرش بین کارگزارها پیچیده بود که فردا عرضه نمیشود .
البته همه چیز تو بورس ما در دقیقه 90 اتفاق میافته و باید برای هر وضعیتی آمادگی داشت ...
پیغامی هم روی سیستم کارگزاریها نیومد پس احتمال زیاد شنبه است .

چون مدیر عامل فرابورس گفت اوایل هفته اتی خواهد بود فردا باز هم شاهد عرضه ها برای کسب نقدینگی خرید برای زاگرس خواهیم بود . خدااااااا ما چی میکشیم از دست اینا :d
کاپتان نماد ثبت هم نشده بعید میدونم شنبه باشه =((

mehran
2011/07/05, 22:18

به به آقا رضا والا چی بگم این دوست ما یه خبری رو قبل همه میده بعدم همه میگن نه دوستت اشتباه میگه این بشر بازم میگه وقتی من میگم نه یعنی نه یعنی صبح که همه میگفتن عرضه میشه بهش گفتیم چقد نقد شدی گفت 4 % فردارو همتون از دست میدین<منظورش این بود که سهم میفروشین واسه فردای زاگرس>...البته نمیدونم دمش به کجا وصله...

مصطفی مصری پور
2011/07/05, 22:57
به به آقا رضا والا چی بگم این دوست ما یه خبری رو قبل همه میده بعدم همه میگن نه دوستت اشتباه میگه این بشر بازم میگه وقتی من میگم نه یعنی نه یعنی صبح که همه میگفتن عرضه میشه بهش گفتیم چقد نقد شدی گفت 4 % فردارو همتون از دست میدین<منظورش این بود که سهم میفروشین واسه فردای زاگرس>...البته نمیدونم دمش به کجا وصله...

حالا یعنی فردا کسی نقد نمیشه واسه شنبه؟

mehran
2011/07/05, 23:11
حالا یعنی فردا کسی نقد نمیشه واسه شنبه؟

متوجه نشدم...یکم واضح تر؟؟

مصطفی مصری پور
2011/07/05, 23:22
من توی این جمله امید ابهام دارم مهران.

Captain Nemo
2011/07/05, 23:37
به هر کد حدود 1 میلیون تومان میدن
دیگه نقد کردن و جور کردن نداره ....

mehran
2011/07/05, 23:43
اول سلام و عرض ادب خدمت کاپیتان....
ببین مصطفی جان منظور اینگونه بود....دوستان نزدیک ما خیلیاشون دانشجو ان و سرمایه آنچنانی ندارن که مثلا سعید 2 میل سرمایه داشت که رو صدرا تک سهم شد و واسه زاگرس امروز سهمشو فروخت یا دوست دیگه ای 1 میلیون و 800 قشکر حوالی 170 داشت فروخت واسه فردای زاگرس که میتونستن فردا با 4% بالاتر بفروشن....
ضمنا کاپیتان کارگزار ما میگفت حوالی 2 تومان با فرض قیمت 1200 تومان میرسه

Captain Nemo
2011/07/05, 23:51
اول سلام و عرض ادب خدمت کاپیتان....
ببین مصطفی جان منظور اینگونه بود....دوستان نزدیک ما خیلیاشون دانشجو ان و سرمایه آنچنانی ندارن که مثلا سعید 2 میل سرمایه داشت که رو صدرا تک سهم شد و واسه زاگرس امروز سهمشو فروخت یا دوست دیگه ای 1 میلیون و 800 قشکر حوالی 170 داشت فروخت واسه فردای زاگرس که میتونستن فردا با 4% بالاتر بفروشن....
ضمنا کاپیتان کارگزار ما میگفت حوالی 2 تومان با فرض قیمت 1200 تومان میرسه
ارادتمندم جناب مهران
والا من هم گیج شدم
خبرگان سهام بهم اس ام اس داد که 1 میلیون برای هر کد ...

Captain Nemo
2011/07/06, 09:59
عرضه اوليه سهام پتروشيمي زاگرس شنبه يا يكشنبه آينده

خبرگزاري فارس: مديرعامل كارگزاري بانك تجارت از عدم عرضه اوليه سهام پتروشيمي زاگرس در روز جاري و موكول شدن واگذاري 120 ميليون سهم اين شركت در شنبه يا يكشنبه آينده خبر داد.

هاشم بوذرجمهر در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي فارس، دررابطه با عرضه اوليه سهام شركت پتروشيمي زاگرس كه طبق اعلام قبلي قرار بود امروز در بازار دوم فرابورس انجام شود اظهار داشت: به دليل نهايي نشدن وثيقه گذاري سهام اين شركت در سپرده گذاري مركزي، امروز اين عرضه انجام نمي شود.
وي ادامه داد: بنابراين عرضه اوليه و 120 ميليون سهم اين شركت شنبه يا يكشنبه آينده در فرابورس انجام مي شود.
اين در حالي است كه عصر روز گذشته نيز مصطفي اميد قائمي مديرعامل شركت فرابورس هم از احتمال عدم عرضه سهام اين شركت به فارس خبرداده و گفته بود: تمام اقدامات لازم براي عرضه اوليه سهام شركت 240 ميليارد توماني وجود دارد اما ارائه سه فرم مربوط به وثيقه سهام و امضاء نهايي توسط سهامداران به سپرده گذاري مركزي باقي مانده كه در صورت نهايي شدن آنها اين عرضه امروز انجام خواهد شد در غير اين صورت به روز ديگري از اوايل هفته آينده موكول مي شود.
براساس اين گزارش، طبق اعلام قرار بود كه فردا 120 ميليون سهم معادل 5درصد از سهام شركت پتروشيمي زاگرس در بازار دوم فرابورس عرضه شود.
اين شركت به عنوان سي هفتمين نماد معاملاتي در بازار فرابورس درج شده و شركت كارگزاري بانك صادرات كارگزار معرف آن و سهامدار عمده آن توسعه الوند غدير با 38.7 درصد است.

mehran
2011/07/06, 10:06

چنتا زگرس برداشتی رضا جون؟؟

sirwan
2011/07/06, 18:50
ارادتمندم جناب مهران
والا من هم گیج شدم
خبرگان سهام بهم اس ام اس داد که 1 میلیون برای هر کد ...
سلام کاپیتان منظور از کد هر نفر است؟ برای انلاینی ها قرار بود در عرضه های اولیه سیمیه در نظر بگیرند انها چه؟

امپراتور7
2011/07/06, 19:01
به هر کد حدود 1 میلیون تومان میدن
دیگه نقد کردن و جور کردن نداره ....

1 میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ کارگزار من گفت 15 میلیون نقد شو !!!!!! چرا 1 میلیون اگه هزار تومنم بیاد 185 میلیون میشه سهم خیلی زیاده کاپتان واقعا تعجب کردم گفتی 1 میلیون؟؟؟؟؟!!!!!!!!

امپراتور7
2011/07/06, 19:03
چنتا زگرس برداشتی رضا جون؟؟

خداییش شانسی بود نگو نه :d

Captain Nemo
2011/07/06, 19:11
سلام کاپیتان منظور از کد هر نفر است؟ برای انلاینی ها قرار بود در عرضه های اولیه سیمیه در نظر بگیرند انها چه؟
بله دوست عزیز
هر کد برای یک شخص حقیقی یا حقوقی است .
سهمیه هر کد هم در معاملات آنلاین توسط مدیر معاملات آنلاین کارگزاریتون در روز عرضه اعلام میشه ...

سعیدد.
2011/07/06, 23:47
1 میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ کارگزار من گفت 15 میلیون نقد شو !!!!!! چرا 1 میلیون اگه هزار تومنم بیاد 185 میلیون میشه سهم خیلی زیاده کاپتان واقعا تعجب کردم گفتی 1 میلیون؟؟؟؟؟!!!!!!!!

آقا عجب کارگزاری دارین شما! به ما هم معرفیشون کن ... ;)
والا مفید که گفته هر کد 100 تا دونه می دیم!!!

sirwan
2011/07/08, 22:20
جناب امپراطور :همه که مثل شما مایه دار نیستند سهمیه انلاینی ها 100عدد .بقیه توسط کارگزاریها توزیع می شود که هرکدام 185000سهم دارند چقدر گردش سرمایه دلری که 15میلیون تومان برات اختصاص دادن؟

PASHA
2011/07/09, 07:58
در بازار سهام همچنین معاملهگران در هفته گذشته در تاب و تاب عرضه یا عدم عرضه پتروشیمی زاگرس در فرابورس بودند. در شرایطی که خبرهای اولیه حکایت از عرضه این شرکت در روز چهارشنبه داشت اما این عرضه به دلیل سپرده نشدن اوراق یکی از سهامداران صورت نگرفت. در همین حال کارشناسان بازار به دلیل برخی از بندهای موجود در صورتهای مالی پتروشیمی زاگرس خواهان عرضه این شرکت بعد از برگزاری جلسه معارفه و پاسخ به ابهامات موجود در مورد این شرکت هستند. در حال حاضر عمده ابهامات معاملهگران در مورد زاگرس حول دو محور عمده قرار دارد. نخست مساله اختلاف گذشته مالکیتی شرکت ملی پتروشیمی و سرمایهگذاری غدیر بر سر بلوک 38درصدی این شرکت است که برای چندین سال شرکت ملی پتروشیمی با ادعاي مالکیت بر این شرکت، اقدام به تقسیم سود در مجامع و دریافت آن کرده است. موضوع مالکیت این سود از سوی سرمایهگذاری غدیر یا بازگشت آن به صورتهای مالی شرکت یکی از ابهامات موجود است. محور دوم ابهامات در مورد پتروشیمی زاگرس، بندهای حسابرسی این شرکت در آخرین صورتهای حسابرسی است. وجود 392میلیارد ریال اختلاف با پتروشیمی مبین در مورد یویتلیتی دریافتی از شرکت، 820میلیارد ریال اختلاف با بانک تجارت که برای آن ذخیرهای نیز گرفته نشده و همچنین یک بند مهم در مورد بهای گاز مصرفی شرکت که در سالهای 87 مبلغ 198 ریال، سال 88 مبلغ 198 ریال و سال 89 تا پايان مهرماه رقم 226ریال و پس از آن 735ریال اتخاذ شده است، دارای اختلافهای قابل ملاحظه با رقمهای مورد استناد شرکت پتروشیمی فن آوران است. کارشناسان بازار با اشاره به مصرف 5/2میلیارد مترمکعبی گاز شرکت هر گونه تغییر در نرخ گاز مصرفی شرکت را دارای تاثیر اساسی در صورتهای مالی ارزیابی میکنند. کارشناسان بازار خواهان آن هستند که مسوولیت عواقب بندهای یاد شده مشخص شده و در صورتی که شرکت در سال آینده به دلیل این بندها نتواند سودی را تقسیم کند، پیش از عرضه مشخص شود.(دنياي اقتصاد)

امپراتور7
2011/07/09, 08:31
آقا عجب کارگزاری دارین شما! به ما هم معرفیشون کن ... ;)
والا مفید که گفته هر کد 100 تا دونه می دیم!!!

جناب امپراطور :همه که مثل شما مایه دار نیستند سهمیه انلاینی ها 100عدد .بقیه توسط کارگزاریها توزیع می شود که هرکدام 185000سهم دارند چقدر گردش سرمایه دلری که 15میلیون تومان برات اختصاص دادن؟

ممنون از دو بزرگوار اولا کارگزاری بنده مشتری زیاد نداره و سومین مشتری فعالش از نظر گردش با گردش 1 میلیارد تومن به طور متوسط در ماه البته با چند کد !
به نظرم این مبلغ خیلی کمه کارگزاری ها حدود 200 میلیون سهم میاد دستشون حالا 10 - 15 میلیون مبلغ زیادی ازش نیست
البته بازم اگر دبه نکنن و بدن :d

hamed89
2011/07/09, 10:53
ممنون از دو بزرگوار اولا کارگزاری بنده مشتری زیاد نداره و سومین مشتری فعالش از نظر گردش با گردش 1 میلیارد تومن به طور متوسط در ماه البته با چند کد !
به نظرم این مبلغ خیلی کمه کارگزاری ها حدود 200 میلیون سهم میاد دستشون حالا 10 - 15 میلیون مبلغ زیادی ازش نیست
البته بازم اگر دبه نکنن و بدن :d

منم یه سوال داشتم
شما با این گردش مالی تازه کنکور دادی! چند سالتونه؟ خیلی جالب بود برام تو این سن ترکوندی

محمدحسین
2011/07/09, 11:07
عرضه اوليه سهام شركت پتروشيمي زاگرس در نماد زاگرس1
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 0210/الف/90 مورخ 1390/04/12 مديريت بازار، فردا يكشنبه مورخ 1390/04/19 تعداد 120،000،000 سهم شركت پتروشيمي زاگرس (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد "زاگرس1" عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. توجه به موارد ذيل ضروري است: 1.در اجراي ماده 53 "دستورالعمل معاملات فرابورس ايران"، کليه درخواستهاي خريد أخذ شده توسط کارگزاران جهت عرضه اوليه، مي بايست به قيمت محدود باشد. 2.سهميه درنظر گرفته شده براي هر ايستگاه معاملاتي حداكثر 180،000 سهم مي باشد. سهميه هر ايستگاه معاملاتي بايد از طريق همان ايستگاه خريداري شود و خريد بيش از سهميه مجاز منجر به ابطال كل خريد ايستگاه مي گردد. 3.حداكثر تعداد سهام قابل تخصيص به هر كد مالكيت اعم از حقيقي يا حقوقي 4،000 سهم مي باشد. 4.علاوه بر سهميه در نظر گرفته شده براي هر ايستگاه معاملاتي، سهميه در نظر گرفته شده براي مشتريان برخط (آنلاين) حداكثر 100 سهم مي باشد. مقتضي است كارگزاران محترم سهميه خريداري شده مستقيم توسط مشتريان برخط (آنلاين) را از تعداد 4،000 سهم كسر نمايند، به نحوي كه هر مشتري كارگزاري حداكثر 4،000 سهم را خريداري نمايد. 5.با توجه به درج نماد معاملاتي شركت در بازار دوم فرابورس و محدوديت هاي موجود در اساسنامه صندوقهاي سرمايه گذاري مشترك، اين صندوقها هيچ گونه سهميه اي جهت خريد سهام ندارند. مقتضي است آن دسته از صندوقهاي مذكور كه داراي ايستگاه معاملاتي مجزا مي باشند، نمي بايست از ايستگاه معاملاتي خود جهت ثبت سفارش خريد در اين نماد استفاده نمايند. 6.کارگزاران محترم مي توانند از کد خريد گروهي (ددد) استفاده نمايند و پس از آن با توجه به سهميه مجاز هر كد مالكيت، قيمت درخواست خريدها، الويت زماني درخواست خريدها و منطقه جغرافيائي که درخواست خريد در آن از متقاضي اخذ شده است، نسبت به تخصیص سهام اقدام نمايند و حتي الامکان به همه متقاضياني که درخواست خريد کتبي ارائه نموده اند، اعم از حقيقي يا حقوقي، سهميه اي را تخصيص دهند. در هر صورت مسئوليت تخصيص عادلانه سهام بين مشتريان هر کارگزار در عرضه اوليه به عهده وي خواهد بود. مديريت بازار فرابورس ايران

Hossein4000
2011/07/09, 11:51
به منم گفتن تا 20 میلیون تومن بم میدن؟<:-p

امپراتور7
2011/07/09, 18:52
منم یه سوال داشتم
شما با این گردش مالی تازه کنکور دادی! چند سالتونه؟ خیلی جالب بود برام تو این سن ترکوندی

حامد عزیز من 19 سالمه این گردش مالی هم همش متلعق به خودم نیست بخشی هم 2 پرتفویی هست که دستمه . البته ماه اخیر خیلی کم معامله کردم و به طبع گردشم اومده پایین :(

rojan
2011/07/09, 19:21
با سلام

امپراطور جان امید است کنکور را خوب داده باشی و همیشه موفق و سلامت باشی
امضایتان خیلی زیباست ولی به خدا برای شما زود است که دلتنگ باشی :d
ممکن است انرا کپی پیست کنم اشکال نداره :d

امپراتور7
2011/07/09, 19:30
با سلام

امپراطور جان امید است کنکور را خوب داده باشی و همیشه موفق و سلامت باشی
امضایتان خیلی زیباست ولی به خدا برای شما زود است که دلتنگ باشی :d
ممکن است انرا کپی پیست کنم اشکال نداره :d

rojan عزیز با ذکر منبع بلا مانع است (شوخی)

کنکور هم خوب بود ممنونم از لطفتون :D

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 09:23
تا الان 3تا کارگزاری آمادگیشونو اعلام کردن که بهم زاگرس بدن:d
باید به فکر تامین مالی باشم<:-p

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 10:29
گویا روی 1050 داره توافق انجام میشه
از غدیر بعیده روی این قیمت عرضه کنه

باربد
2011/07/10, 10:42
گویا روی 1050 داره توافق انجام میشه
از غدیر بعیده روی این قیمت عرضه کنه
1250
گرونه

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 10:43
صفش داره آب میره:o

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 10:44
چرا بعیده؟

غدیره دیگه!!!
الان ببین گذاشت روی 1250

باربد
2011/07/10, 10:45
1250
گرونه
نگفتم:(

يگانه
2011/07/10, 10:47
دوستان درسته كه يه چند درصدي گيرمون مياد
ولي براي ادب كردن سيستم موجود كه هيچ اكشني براي بازار منفي ندارن و همه چيز شده دولتي و شبه دولتي و دروغ و دو روئي و همه چيز با تصميم اونا بالا پائين ميشه اوردها مونو از سيستم خارج كنيم

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 10:47
گفتم از غدیر بعیده روی 1050 بده!!!
بازم گرون فروشی غدیر در عرضه های اولیه!!!

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 10:49
چقدر این اردرای آن لاینها مسخره اس!!
یارو 100 گذاشته روی 1400:))

باربد
2011/07/10, 10:51
غدیره دیگه!!!
الان ببین گذاشت روی 1250

نگفتم:(
الان دیگه هیچ راهی ندارند جز اینکه با دوتا حقوقی صحبت کنند همه را بر داره (البته باید محدودیت استیشنها بر داشته شه که داره رابزنی میشه)
صف برای فردا بزاره سر ملت با 10 درصد خالی کنه
الانه که همه اردر هارو کنسل کنند;)

abedinejad
2011/07/10, 10:53
فعلا که 70 میلیون رو دستشون مونده !!! به نظرم قیمت رو بیاره پایین

باربد
2011/07/10, 10:59
من کنسل کردم

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 11:00
عجب افتضاحی شد!!!
اول گفتن 4000 تا واسه هرکد
بعد شد 10000تا
الان که دیگه هیچ محدودیتی نیست!!!
از فردا صف فروش میشه!!
همون1050 معقول بود.

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 11:01
من کنسل کردم

منم همینطور...
اصلا کارگزاریم خرید انجام نداد

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 11:07
از فردا مدیریت بازار اعلام میکنه با خرید زاگرس در قرعه کشی ماهانه ما نیز شرکت کنید
:))

naruto
2011/07/10, 11:10
منم قیدشو زدم
احتمالا معاملاتش هم باطل میشه

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 11:11
زمزمه های ابطال به گوش میرسه...
باید 50% معامله میشد که نشد

باربد
2011/07/10, 11:12
اقا مصطفی 1050 یک کلام

hamed89
2011/07/10, 11:12
بد بخت شدم!!
تنها امیدم به این بود
بورس داره کل پول من و میخوره!
به عرضه اولیه هم رحم نمیکنند
مدیریت معماری اینجا معلوم میشه

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 11:16
اقا مصطفی 1050 یک کلام

موافقم داداش
ولی خوشم اومد بهشون ثابت شد همیشه هم نمیشه به شعور ملت توهین کرد.
گرون فروشی تا کی؟

باربد
2011/07/10, 11:24
بد بخت شدم!!
تنها امیدم به این بود
بورس داره کل پول من و میخوره!
به عرضه اولیه هم رحم نمیکنند
مدیریت معماری اینجا معلوم میشه
شما دیگه چرا
شما که.....

hamed89
2011/07/10, 11:50
اقا باربد برو اون تاپیک اشتباهات من ماجرای خرید زاگرس رو هم بهش اضافه کن!!شرح حال من و تمام دوستام مثل همه
با کلی امید رفتیم

mohseni1353
2011/07/10, 12:04
دوستان اين پيام بورس نيوز مبني بر ابطال عرضه اوليه پتروشيمي زاگرس در دست بررسي براي شما هم آمد؟

محمود شریعت
2011/07/10, 12:06
اقا باربد برو اون تاپیک اشتباهات من ماجرای خرید زاگرس رو هم بهش اضافه کن!!شرح حال من و تمام دوستام مثل همه
با کلی امید رفتیم

ظاهرا بايد باطل بشه

کاشف
2011/07/10, 12:07
ابطال معاملات عرضه اوليه سهام شركت پتروشيمي زاگرس
كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند، با توجه به عدم انجام معامله حداقل 50 درصد از سهام تعيين شده در روز عرضه اوليه سهام شركت پتروشيمي زاگرس و در اجراي ماده 55 دستورالعمل اجرايي نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ايران، معاملات اين سهم در اين روز ابطال مي گردد. مديريت بازار فرابورس ايران

باربد
2011/07/10, 12:10

با کلی امید رفتیم
اولا باطل میشه
دوما کنسل کنید
سومم اگر دوست داشتی تو پیام خصوصی شمارتو بده دم دست باشی

hamed1
2011/07/10, 12:15
ابطال معاملات عرضه اوليه سهام شركت پتروشيمي زاگرس

كارگزاران محترم عضو فرابورس ايران، به اطلاع مي رساند، با توجه به عدم انجام معامله حداقل 50 درصد از سهام تعيين شده در روز عرضه اوليه سهام شركت پتروشيمي زاگرس و در اجراي ماده 55 دستورالعمل اجرايي نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ايران، معاملات اين سهم در اين روز ابطال مي گردد. مديريت بازار فرابورس ايران

Hossein4000
2011/07/10, 12:38
زاگرس داره معامله میشه
ببینید حال کنید اینه بورسسسسسسسسسسس

وحید 20
2011/07/10, 13:40
فردا عرضه مجدد سهام شركت پتروشيمي زاگرس انجام خواهد شد

peyman_n1357
2011/07/10, 18:05
طبق نوشته هاي دوستان در سايتهاي ديگر به نظر مياد قيمت بين 850 تا 900 خوبه؟ اگه همه موافق هستين اول رو 850 اردر بديم. كساني كه موافق هستند نظر بدهند تا به يك جمع بندي كلي برسيم.

باربد
2011/07/10, 18:08
ببینید دوستان به اوردرهای ما نیست
اگر فلان کار گزار بالا بشینه شما رقابت نکنی غدیر مجبوره تو رنج به پایین سهم را بده
یک نکته تو عرضه اولیه سهم نمیتونه بالا تر بره
اما....
من فکر کنم روی 1000 تا 1050 به بازار بدهند

مصطفی مصری پور
2011/07/10, 22:03
ببینید دوستان به اوردرهای ما نیست
اگر فلان کار گزار بالا بشینه شما رقابت نکنی غدیر مجبوره تو رنج به پایین سهم را بده
یک نکته تو عرضه اولیه سهم نمیتونه بالا تر بره
اما....
من فکر کنم روی 1000 تا 1050 به بازار بدهند

دیگه برگ برنده دست طرف تقاضاست.بازار نشون داد که قابلیت حرکت جمعی رو داره.فک کنم رو قیمتای پایین بشینن ولی نهایتا" همون 1050 عرضه میشه.

آریو
2011/07/10, 23:24
دیگه برگ برنده دست طرف تقاضاست.بازار نشون داد که قابلیت حرکت جمعی رو داره.فک کنم رو قیمتای پایین بشینن ولی نهایتا" همون 1050 عرضه میشه.

1050 هم خطرناکه !!! این سهم امروز امتحانشو پس داده ... 80 میلیون صف فروش تو قیمت 1250 تازه بدون حجم مبنا !!!800 تا 900 قابل قبوله من اصلا بالای 1000 بر نمیدارم خارک 1600 رو ترجیح میدم

FENCER
2011/07/10, 23:55
فقط زیر 800 تا دلمون خنک بشه ؛ از شوخی گذشته به شخصه 801 تومن رو هم زیاد میدونم براش

آریو
2011/07/11, 00:04
فقط زیر 800 تا دلمون خنک بشه ؛ از شوخی گذشته به شخصه 801 تومن رو هم زیاد میدونم براش

دوست عزیز تمام بازی های امروز ساختگی بود تا فردا با برداشتن محدودیت راه برای عرضه بلوکی و خرید بلوکی باز بشه در همون محدوده قیمتی امروز یعنی 1250 تومن
همش بازی بود

باربد
2011/07/11, 00:04
منم شاید وارد بازی نشم فردا وقت شکار سهمهای بهتره یک نوسان 10 درصدی ارزش اینهمه استرس را نداره

آریو
2011/07/11, 00:10
منم شاید وارد بازی نشم فردا وقت شکار سهمهای بهتره یک نوسان 10 درصدی ارزش اینهمه استرس را نداره

دقیقا دوست عزیز بذار با منفی شدن بازار های جهانی فردا و روز های اینده گزینه های کم ریسک تری خودشونو نشون میدن

Captain Nemo
2011/07/11, 00:11
توصیه ای به خرید ندارم
ولی حواستون باشه مثل شبریز نشه
اگر نقدینگی دارید با توجه به سرمایتون ریسک کنید و کمی بخرید .
من هم دوست دارم 800 تومن بخرم ولی مگر دست ما است ....
کارگزاری بانک صادرات خودش میبره و میدوزه ...
بنده امروز هم خریدم و فردا هم خریدارم .

امپراتور7
2011/07/11, 00:36
به نظرم عزیزی خواسته بازار گرمی کنه بعیده فردا 1250 معامله بشه من یکی که نمیخرم مگر مجانی بده !! :d به نظرم بین 950 تا 1050 سقفش باشه بالاتر از اون نباید خرید گیرم که همش فروش بره پس فردا باید کسی باشه که بخواد اینو بخره یا نه؟؟؟؟؟؟؟ محدودیتی هم وجود ننداره پس عمدتا همه مشتری های سهم روز اول میخرن به جز چند مورد حقوقی اونم فکر نمیکنم زورشون اینقدر باشه همه سهم رو بخرن
تحلیل من اینه که گرون خریدن به ضرر همه مونه هرکسی مختاره خودش تصمیم بگیره;)

Captain Nemo
2011/07/11, 00:39
ظاهرا قیمت عرضه به گفته مستر عزیزی همون 1250 هست و گفته هر کی دوست داشت بخره و هرکس هم نخواست نخرد .....

وحید 20
2011/07/11, 09:17
اصرار مالك اصلي پتروشيمي زاگرس بر قيمت 1250 تومان

خبرگزاري فارس: امروز 120 ميليون سهم پتروشيمي زاگرس مجددا " در بازار دوم فرابورس عرضه مي شود و از قرار معلوم مالك اصلي اين شركت قصد عرضه سهام به همان قيمت 1250 و شايد هم 1300 تومان را دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، مسئولان شركت توسعه الوند غدير به عنوان مالك اصلي پتروشيمي زاگرس درحالي روزگذشته در عرضه اوليه 120 ميليون سهم اين شركت به دليل عدم انجام معامله حداقل 50 درصد و قيمت گذاري 1250 توماني هرسهم ناكام ماندند كه طبق اعلام قبلي امروز اين تعداد سهام مجددا " در بازار دوم فرابورس عرضه مي شود.
در اين عرضه كه احتمالا " نماد معاملاتي زاگرس حوالي ساعت 10 باز خواهد شد، از قرار معلوم مديران توسعه الوند غدير باز هم قصد دارند هر سهم اين شركت را به همان قيمت روزگذشته و شايد هم 1300 تومان عرضه كنند، چرا كه اعتقاد دارند پتروشيمي زاگرس شركتي شسته و رفته و سودآور بوده و بهتر از شركت هايي مانند شركت هاي همگروه مانند پتروشيمي فناوران است. همچنين گويا طبق هماهنگي قبلي صندوق كاركنان نفت درصدد است تا در صورت عدم استقبال بازار از سهام پتروشيمي زاگرس آن هم به قيمت 1250 تومان و يا بيشتر، وارد عمل شده و سهام باقي مانده را جمع آوري كند تا با توجه به عدم عرضه سهام در روزهاي آينده، زمينه رشد قيمت سهام اين شركت پرحاشيه فراهم شود و مالكان اين شركت به فعالان بازار سهام نشان دهند كه چه اشتباهي در عدم خريد سهام اين شركت كرده اند.
اين درحالي است كه برخي متقاضيان خريد سهام اين شركت كه روز گذشته خواهان عرضه سهام بر روي قيمت هاي 800 و حداكثر هزار تومان بودند هم اعلام كرده اند با توجه به سوابق منفي برخي مسئولان توسعه الوند غدير و عدم اطمينان به گفته ها و نظرهاي اعلام شده از سوي مديران اين شركت و همچنين با درنظر گرفتن شرايط نامناسب بازار سهام، اصرار به فروش 1250 توماني هر سهم پتروشميي زاگرس عملا " معناي عرضه اوليه سهام را از بين مي برد چرا كه در اينگونه عرضه ها اصطلاحا " از اين جيب به آن جيب مي شود.
به هرحال تا دقايقي ديگر نماد معاملاتي زاگرس در بازار دوم فرابورس باز و قيمت گذاري هر سهم اين شركت هم نهايي مي شود. عرضه ايي كه سهميه درنظر گرفته شده براي هر ايستگاه معاملاتي از سوي مسئولان شركت فرابورس از 180 به حداكثر200 هزار سهم افزايش يافته و برخلاف ديروز محدوديتي براي خريد سهام هر كد سهامداي حقيقي و حقوقي وجود ندارد.

مصطفی مصری پور
2011/07/11, 09:43
اخر غدیر کار خودشو کرد!!!

بابک پناهی
2011/07/11, 09:47
برای هر کد چند تا میدن؟
صندوقها هم ورمیدارن؟

PASHA
2011/07/11, 09:52
در عرضه هاي قبلي كه خريدار نداشت بعدش خوب حمايت كردند نمونه اش همين شبريز كه گفتند گران است ولي يك نكته اي كه هست آنجا سهامدار عمده سازمان خصوصي سازي بود وبايد حفظ آبرو مي كرد
حالا ببينيم سهامدار عمده اين مثل خصوصي سازي غيرتي هست يانه من خودم گفتم كمي برايم بخرند

مصطفی مصری پور
2011/07/11, 10:05
برای هر کد چند تا میدن؟
صندوقها هم ورمیدارن؟

صندوقارو نمیدونم.به احتمال زیاد حق خرید نداشتن
ولی محدودیتی واسه هیچ کد حقیقی و حقوقی وجود نداره.

Captain Nemo
2011/07/11, 10:29
صف خرید فردا دیدنی خواهد بود .....

علامه
2011/07/11, 10:35
ماکه تحریمش کردیم
دانا نشه

ali.n
2011/07/11, 11:21
ما خریدیم ولی کم

باربد
2011/07/11, 11:26
من نگاشم نکردم
راستی چقدر طول کشید

باربد
2011/07/11, 11:52
الان دیگه هیچ راهی ندارند جز اینکه با دوتا حقوقی صحبت کنند همه را بر داره (البته باید محدودیت استیشنها بر داشته شه که داره رابزنی میشه)
صف برای فردا بزاره سر ملت با 10 درصد خالی کنه
;)

دوست عزیز تمام بازی های امروز ساختگی بود تا فردا با برداشتن محدودیت راه برای عرضه بلوکی و خرید بلوکی باز بشه در همون محدوده قیمتی امروز یعنی 1250 تومن
همش بازی بود

شد هر انچه باید میشد فردا هم صف میلیونی براش میچینند نگران نباشید

باربد
2011/07/11, 11:53
میدونید چی را دوست دارم
وقتی صف زاگرس بریزه
پولش کجا میاد؟;)

ali.n
2011/07/11, 12:16
من نگاشم نکردم
راستی چقدر طول کشید

سه سوت<:-p<:-p<:-p

باربد
2011/07/11, 13:57
سه سوت<:-p<:-p<:-p

البته به نظر میاد سه سوت بیشتر بوده
الان هنوز فردایی نیومده ولی از همین الان بگم
من نمیگم این سهم بالا نداره
میگم گرون عرضه شد
بالا داره خوبم داره
جوری بالا میره که شما هوس میکنی بری تو صف خرید
اونوقته که........
کلا غدیر عرضه هاش بازیگر حرفه ای میخواد
چون من اماتور بودم ترسیدم وارد بازی بشم

سهمی که بالا 80 میلیونش را شرکت...... خریده
سهمی که با پی به ای 8 به بازار بیاد
سهمی که تو بازار منفی سه سوت بخرندش
کمی به نظرتون مشکوک نیست
بازم میگم بالا داره چون حیثیت غدیر وسطه اما...
راستی 3 روز کاری بیشتر معامله نمیشه حواستون باشه

یا حق

امپراتور7
2011/07/11, 16:01
به نظرم عزیزی خواسته بازار گرمی کنه بعیده فردا 1250 معامله بشه من یکی که نمیخرم مگر مجانی بده !! :d به نظرم بین 950 تا 1050 سقفش باشه بالاتر از اون نباید خرید گیرم که همش فروش بره پس فردا باید کسی باشه که بخواد اینو بخره یا نه؟؟؟؟؟؟؟ محدودیتی هم وجود ننداره پس عمدتا همه مشتری های سهم روز اول میخرن به جز چند مورد حقوقی اونم فکر نمیکنم زورشون اینقدر باشه همه سهم رو بخرن
تحلیل من اینه که گرون خریدن به ضرر همه مونه هرکسی مختاره خودش تصمیم بگیره;)

دوستان عزیز توفیق اجباری شد خریدیم !!!!!! با علم به گران بودن چقدر شیرینه و یا بهتر بگم مزحکه خریدنش ولی خب امیدوارم که رو سفیدمون کنه
امروز زاگرس در عرض 7 دقیقه و 52 ثانیه به فروش رفت در حالی که همراه با 112 میلیون سهم البته با قیمت تقریبا 3.5 برابر در 31 دقیقه به فروش رفت

amir2003
2011/07/11, 17:32
هرچند که نمیشه به این بازار اطمینان کرد ولی 60 تایی به واسطه اینکه سه روزه دیگه انتخاب هیات مدیره است و احتمالا رقابت برای خرید شکل میگیره از کارگزاری گرفتم .البته این تعداد بخاطر این بود که دوستان یا بهتره بگم نادوستان دیروز سفارشهاشون رو کنسل کرده بودن و کارگزاری مونده بود و 360 تایی سهم که همین تعداد رو دیروز جهت کار راه اندازی سفارش دادم امروز هم فقط کارگزاری به کسانی سهم داد که دیروز سفارشاشو تایید کردن و جالبه تمام کسانی که دیروز کنسل کردن امروز تو صف برای خرید بودن و من مونده بودم که اینا تا دیروز کارگزاری رو متهم به گرون خریدن کرده بودن و امروز بازم با 1250.....
والا من دیگه از کار این بازار و کار سهامداراش سر در نمی یارم

hamed89
2011/07/12, 08:07
چرا زاگرس معامله نمیشه؟گیر کرده

Captain Nemo
2011/07/12, 08:10
ظاهرا زاگرس بسته شده برای مجمع ......
عجب بابا .....

hamed89
2011/07/12, 08:24
عجیبه! فکر کنم اجنه دارند معامله میکنند..قیمت عوض میشه معامله نمیشه!

امپراتور7
2011/07/12, 08:41
ظاهرا زاگرس بسته شده برای مجمع ......
عجب بابا .....

کاپتان مشکل فنیه الان باز میشه

Captain Nemo
2011/07/12, 08:56
کاپتان مشکل فنیه الان باز میشه
ممنون جناب امپراتور
معلوم نیست پشت پرده چه خبره .....

محمد ساده
2011/07/12, 11:32
سلام به علت شناوری پایین-کمتر از 10%-طبق قانون باید تو بازار دوم معامله بشه و صندقهاهم نمی تونن خرید انجام بدن...دلیل بازگشایی تو ساعت 10 همین مشکل بود که واقعا مدیریت جهانی رو هر روز بهتر داریم میشناسیم-خارج از ایران برای 100 سال و 200سال آینده کشور برنامه ریزی و استراتژی می بندن...این احمقها حتی از پس یه عرضه اولیه ام بر نمیان...

باربد
2011/07/12, 11:40
خدا رو شکر بازار تموم شد وگرنه زاگرس تا منفی زیاد راه نداشت

مصطفی مصری پور
2011/07/12, 17:44
خدا رو شکر بازار تموم شد وگرنه زاگرس تا منفی زیاد راه نداشت
نگران نباش...فرصت زیاده

rojan
2011/07/12, 19:49
با سلام

دوستان من امروز توی بازار نبودم زاگرس چی شد فردا بفروشم ؟

مصطفی مصری پور
2011/07/12, 20:08
با سلام

شاید حمایتی صف بشه
ولی اقبالی بهش نیست
بنظرم بفروشی بهتره

Captain Nemo
2011/07/12, 22:37
شاید حمایتی صف بشه
ولی اقبالی بهش نیست
بنظرم بفروشی بهتره
سهم شنبه برای مجمع هیئت مدیره بسته میشه
اگر از سهم حمایت نکنند از فردا فشار فروش زیاد خواهد شد .
طبیعیه یه عده برای 7-8 درصد سود خریدند و حالا اگر از فردا حرکت نکنه
طبیعیه که خیلی از حقیقیها خارج خواهند شد .
در کل میتونم بگم غدیر گند زد با این عرضه اش و یه جورایی تنبیه شد
تا در عرضه بعدی لجبازی نکنند ....

آریو
2011/07/12, 22:55
با سلام

دوست عزیز ... فروش در نقطه سر به سر رو صلاح میدونم

یه فروشنده پشیمون بهتر از یه نفروخته پشیمونه

باربد
2011/07/13, 08:38
نمیدونید از اینکه در روز عرضه حتی یک دونه زاگرس هم بر نداشتم وبه جایش با بچه های گروه فاذر 230 تومنی خریدیم چقدر احساس خوبی دارم

علوی
2011/07/13, 13:25
ایندفعه عده ای میگفتند مدیران بورس برای حفظ آبرو هم که شده ،زاگرس را صعودی خواهند کرد ولی امروز ودیروز به اثبات رسید ،آبرویی وجود ندارد که بخواهند یا نخواهند حفظ کنند،عمده پر کردن جیب است وبس. امید است خریداران زاگرس ماجرای بیمه دانا را تجربه نکنند(هر چند با این آبروریزی که بورس بوجود آورد دور از ذهن نیست)

آریو
2011/07/14, 01:29
ایندفعه عده ای میگفتند مدیران بورس برای حفظ آبرو هم که شده ،زاگرس را صعودی خواهند کرد ولی امروز ودیروز به اثبات رسید ،آبرویی وجود ندارد که بخواهند یا نخواهند حفظ کنند،عمده پر کردن جیب است وبس. امید است خریداران زاگرس ماجرای بیمه دانا را تجربه نکنند(هر چند با این آبروریزی که بورس بوجود آورد دور از ذهن نیست)

دوست عزیز برای چه مدیران بورس باید عرضه یه شرکت خصوصی رو دنبال کنن و کنترل کنند

سرنوشت زاگرس با بیمه دانا خیلی متفاوته
دانای 500 تومنی 2600 عرضه شد !!!!!!!!!!
ولی زاگرس 1300 تومنی در شرایط فعلی 1250 عرضه شد زیاد با ارزش ذاتیش فرق نداره شاید در فاصله 10 درصدی از ارزش ذاتیش نوسان کنه چه مثبت چه منفی
به هر حال این قیمت ها جذاب نبود و انتظار رشد بیشتر رو هم نداشتیم
به شخصه خرید رو پیشنهاد نمیکنم و فروش در نقطه سر به سر رو در شرایط فعلی پیشنهاد دارم

mehran
2011/07/18, 23:07
<با اجازه جناب رضا حیدری> برگرفته از بورکس...

گزارش مجمع امروز زاگرس :

امروز رفتم مجمع زاگرس اعضای هیئت مدیره که انتخاب شدند همراه با یکی از دوستان مجمع را تبدیل به یه نیمچه جلسه معارفه و پرسش پاسخ کردیم ...

رو قیمت 1250 تومن بسیار مناسب برای عرضه اولیه میدونستند ...

ادعای پتروشیمی مبین را کامل رد کردند چون مدیر عامل گفت ما قرارداد داریم که تا 5 تسویه کامل کردیم که از اون 5 سال 2.5 سالش مونده ... ضمن اینکه ذخایر کامل بر فرض این طلب ها هم گرفته شده ...

نماینده غدیر قول کامل داد برای حمایت سهم در همون 1250 تومن ...

قیمت گاز رو به زاگرس 70 اعلام کردند برای سال 90 ...

مدیر عامل گفت سعی میکنیم امسال به اندازه تولید اسمی شرکت ( 3.3 میلیون تن ) و 300 هزار تن بیشتر از بودجه برسیم ...

نرخ ارز را 1050 گرفتند ...

مدیر عامل خیلی مطمئن از سود 400 تومنی گفت ...

بیشتر صادرات به چین هست ..

17% پتروشیمی مرجان را دارد ..

از 6 ماهه دوم خود شرکت با برند زاگرس محصولات را میفروشه ...

کیفیت متانول بهترین ...

mehran
2011/07/18, 23:10
من تصمیم داشتم 35 هزارتایی که دارمو بعد از بازگشایی و با سود 6 تا 10% بفروشم اما مطالب دوستان و توضیحات دوست دیگری که امروز در مجمع حضور داشت باعث شد فعلا از فکر فروش خارج شم احتمالا تا گزارش 6 ماهه....

mehran
2011/07/19, 00:49

سلام رضا جان...کم پیدایی؟؟
آقا یادته که صحبت غدیر 380 تومانی<اون زمان که 410 تا 420 بود> دوستان من دیگه اون 5 تومان رو بیخیال شدن و شدیدا به غدیر زیر 386 تومان شبیخون زدن ...البته دوستان تحلیلگر در سایت های مختلف گویا اصرار بر 340 تومان دارن اما بنده چون دوستم میگه 380 یعنی کفش همینجاست...
به نظرم خرید غدیر در محدوده 380 تا 390 مناسبه...

ناهید
2011/07/19, 09:39
روز گذشته با با برگزاري مجمع فوق العاده انجام شد:
تعيين اعضاي حقوقي هيئت مديره پتروشيمي زاگرس و بازگشايي نماد در امروز

اعضاء حقوقي هيئت مديره شركت فرابورسي پتروشيمي زاگرس با برگزاري مجمع فوق العاده ايي در روزگذشته مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، شركت پتروشيمي زاگرس در حالي دوشنبه هفته گذشته با كشف قيمت هزار و 250 توماني هر سهم به جمع شركت هاي فرابورسي پيوست كه طبق اعلام قبلي مجمع عادي بطور فوق العاده ايي را با هدف انتخاب اعضاء حقوقي هئيت مديره روز گذشته برگزار كرد.
در نتيجه آرا بدست آمده، شركت هاي گسترش نفت و گاز پارسيان، سرمايه گذاري هامون سپاهان،سرمايه گذاري مرواريد، گروه صنعتي پوشينه و سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي نفت ( مالك 3.3 درصدي كه به تازگي وارد تركيب سهامداري شده) در تركيب هيئت مديره اين شركت قرار گرفتند.
با اين رويداد انتظار مي رود بعد از ارسال گزارش مجمع به سازمان بورس، نماد معاملاتي زاگرس امروز باز شود.

mehran
2011/07/24, 08:25
5 سال گذشت.......:)

امروز 3 شنبه 2 مرداد سال 95 ....@-)

قیمت هر سهم پتروشیمی زاگرس بین 1250 تا 1270 در نوسان است..:-w=))

ناهید
2011/08/08, 10:11
جزئیات حادثه جدید در صنایع پتروشیمی پردیس و زاگرس
بر این اساس، به منظور جلوگیری از هر گونه حوادث احتمالی تخلیه کارکنان مجتمع پتروشیمی زاگرس، پردیس یک و دو در این منطقه صنعتی آغازشده، ضن اینکه و با حضور تیم های امداد، آتش نشانی، فنی و پشتیبانی تخلیه مخازن آمونیاکشروع شده است.

به گزارش بورس نیوز به نقل از مهر، ساعت 5:30 دقیقه بامداد امروز 17 مرداد ماه به علت پاره گی یکی از مخازن ذخیره سازی آمونیاک فاز اول مجتمع پتروشیمی پردیس حالت آماده باش کامل در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) اعلام شده است.
بر این اساس، به منظور جلوگیری از هر گونه حوادث احتمالی تخلیه کارکنان مجتمع پتروشیمی زاگرس، پردیس یک و دو در این منطقه صنعتی آغازشده، ضن اینکه و با حضور تیم های امداد، آتش نشانی، فنی و پشتیبانی تخلیه مخازن آمونیاکشروع شده است.

پیگیری خبرنگار مهر نشان می دهد که افزایش فشار مخازن آمونیاک به دلیل بالا بودن دمای آمونیاک تزریق شده به مخازن منجر به پاره گی حدود 3 سانتی متری مخازن این مجتمع پتروشیمی شده است.

قدرت الله نصیری در گفتگو با مهر با بیان اینکه تاکنون این حادثه هیچ گونه تلفات جانی به همراه نداشته است، گفت: در حال حاضر با حضور تیمهای فنی، عملیاتی و امدادی تخلیه مخازن آمونیاک برای هدایت به خط تولید اوره آغاز شده است.

مدیر کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه هم اکنون با اعلام حالت آماده باش تمامی شرایط تحت کنترل قرار دارد، تاکید کرد: با تشکیل کمیته بحران در سطح منطقه و با تخلیه مخازن آمونیاک این حادثه به طور کنترل شده مدیریت خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه جانی تخلیه نیروی انسانی برخی از مجتمع های پتروشیمی همجوار آغاز شده است، بیان کرد: پیش بینی می شود تا چند ساعت آینده این مشکل به طور کامل مرتفع شود.

13 مرداد ماه سال گذشته هم به دلیل آتش سوزی و انفجار در مجتمع پتروشیمی پردیس حداقل 6 نفر از کارکنان شاغل در این واحد کشته و یا دچار سوختگی شدید شدند.

abedinejad
2011/08/08, 10:45
شفاف سازی مدیر مالی پتروشیمی پردیس در خصوص حادثه روز جاری

ترکیدگی مخزن آمونیاک این شرکت صحت ندارد و به شدت تکذیب می شود تنها اتفاق رخ داده در سایت این شرکت تغییر شکل یکی از مخازن 20 هزار تنی آمونیاک بوده که به سرعت انتقال مواد داخل آن به دو مخزن دیگر صورت گرفته است .
اسکویی مدیر مالی شرکت پتروشیمی پردیس در گفتگوی اختصاصی با بورس نیوز از سایت عسلویه در ساعت 11 صبح روز جاری گفت : ترکیدگی مخزن آمونیاک این شرکت صحت ندارد و به شدت تکذیب می شود تنها اتفاق رخ داده در سایت این شرکت تغییر شکل یکی از مخازن 20 هزار تنی آمونیاک بوده که به سرعت انتقال مواد داخل آن به دو مخزن دیگر صورت گرفته است .

وی با بیان این نکته که نشت آمونیاک باعث یخ زدگی کامل اجسام تا شعاع بزرگی می شود گفت : در حال حاضر مدیریت و کارکنان مشغول کار هستند که قاعدتا در صورت صحت خبر این امر میسر نبود .

امیر2309
2011/08/13, 12:48
بالاخره شناور این سهم خشک شد یا نه؟
کسی نظری نداره؟

امیر2309
2011/09/18, 22:36
مديرعامل هلدينگ گسترش نفت و گاز پارسيان از ورود اين شرکت به بورس و تعديل مثبت پتروشيمي زاگرس و پرديس خبر داد.

-عزیزی ادامه داد: سودآوري شرکتپتروشيمي زاگرس با توجه به افزايش نرخ جهاني متانول و همچنين افزايش نرخ ارز، رشد کرده است و اميدواريم سود اين شرکت بيشتر شود.
-وي درباره تاثير افزايش نرخ ارز در سود زاگرس گفت: زاگرس يک شرکت کاملا صادراتي است که ارز خود را در صرافيهاي خارج کشور با نرخ روز بازار نه نرخ مرجع بانک مرکزي به ريال تبديل مي کند.

-وی درباره ترکيب سهامداري زاگرس گفت: ترکيب سهامداري اين شرکت به اين ترتيب است که 40 درصد متعلق به بخش خصوصي ، 36 درصد متعلق به نفت و گاز پارسيان و 23 درصد متعلق به صندوق نفت است که سهامداران در روز عرضه راضي به فروش سهم در قيمتهاي کمتر از 1250 تومان نشدند.

- وي درباره عرضه سهام توسط سهامداران عمده گفت: هيچ برنامهاي براي عرضه سهام نداريم زيرا سهامداران عمده نمي خواهند کرسي مديريتي خود را از دست بدهند.

وحید 20
2011/12/30, 23:22
زاگرس تعدیل مثبت 31درصدی اعلام کرد.
پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1390/12/29 با سرمایه 2,400,000 میلیون ریال مبلغ 2,198 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.
پیشبینی قبلی 1676ریال بود.

وحید 20
2011/12/31, 13:31
نکات گزارش تعدیل عایدی پتروشیمی زاگرس / تعدیل دیگری در راه است؟ (http://namabourse.com/news/16222/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%20%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B 1%D8%B4%20%D8%AA%D8%B9%D8%AF%DB%8C%D9%84%20%D8%B9% D8%A7%DB%8C%D8%AF%DB%8C%20%D9%BE%D8%AA%D8%B1%D9%88 %D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%20%D8%B2%D8%A7%DA%AF%D8%B 1%D8%B3%20/%20%D8%AA%D8%B9%D8%AF%DB%8C%D9%84%20%D8%AF%DB%8C%D A%AF%D8%B1%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B1%D8%A7%D9% 87%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/)
پتروشیمی زاگرس در گزارش عملکرد شش ماهه، سود خالص خود را مبلغ 993 ريال از 2198 ريال معادل 45 درصد با سرمایه 2400 میلیارد ريال محقق کرده است. در ضمن سود سال خود را از مبلغ 1676 ريال به 2198 معادل 31 درصد افزوده است. نخست؛ در گزارش اخیر شرکت با پوشش 46 درصد درآمد فروش و نیز تحقق 48 درصد بهای تمام شده توانست 46 درصد از سود ناخالص خود را محقق کند. با در نظر گرفتن پوشش 50 درصدی هزینه های اداری تشکیلاتی، پوشش 56 درصدی هزینه های مالی و تحقق 31 درصد از درآمدهای متفرقه، سود عملیاتی و سود قبل از کسر مالیات با 45 درصد پوشش محقق شده است. با توجه به سهم 98 درصدی صادرات شرکت، معافیت مالیاتی شامل حال شرکت شده است.

دوم؛ با توجه به رشد حدود 16 درصدی قیمت متانول، درآمد فروش شرکت 9 درصد رشد کرده است. از طرفی شرکت پیش بینی تولید خود را از 3 میلیون تن به 2.8 میلوین تن کاهش داده که همین امر سبب شده در قیمت تأمین مواد اولیه ، دستمزد و سربار نیز کاهش داشته باشد که این افت در بهای تمام شده معادل 11 درصد شده است. بر این اساس سود ناخالص شرکت با 28 درصد رشد، هزینه های اداری تشکیلاتی و سایر هزینه های عملیاتی با 22 درصد افزایش، اعلام شده که سود عملیاتی را با حدود 31 درصد رشد مواجه کرده است. هزینه مالی نیز با 10 درصد کاهش مواجه شده که در کنار در نظر گرفتن 9.8 میلیون ريال درآمد متفرقه که از سود سپرده گذاری حاصل شده، سود خالص را با با 31 درصد افزایش روبرو کرده است.

نتیجه: بررسی صورت های مالی نشان می دهد تا پایان سال جاری نمی توان به افزایش دیگری در درآمدها و کاهش در هزینه ها، چندان امیدوار بود اما نرخ تسعیر دلار که 12000 ریال برای مجموع سال در نظر گرفته شده، می تواند باز هم سبب افزایش عایدی شود. شرکت برای سال آینده با ابهام تعیین نرخ تحویل خوراک روبرو است و می تواند ظرفیت تولید خود را به ظرفیت اسمی نزدیک کند.
http://namabourse.com/news/16222/

yousef
2012/01/01, 20:51
پتروشیمی زاگرس به اعتقاداکثرفعالان بازاربالابازشدولی باتوجه بهepsجدیدحدودا 220تومنی وامکان تعدیل بیشتربه دلیل ماهیت صادراتی وافزایش دلاروهمچنین تقسیم 100درصدی سوددرقیمت حدودا 1100تومنی امروزکاملابرای خریدمناسب بودومیتونه بازدهی بسیارمناسبی داشته باشه.اگرp/e=6رابرای گروه پتروشیمی منطقی بدانیم بایدبه زودی انتظارقیمت بالای1300تومان رابرای این سهم داشته باشیم گرچه بعیدمیدونم فردانیزدرقیمت حدود1100تومن قابل خریدباشد

وحید 20
2012/01/02, 10:05
در گزارش 9ماهه 1,611 ریال محقق کرد.

کيانوش
2012/01/03, 14:32
زاگرس 6 ماهه 509 ميليون دلار ساخته است .که 12 ماهه بيش از 1 ميليارد و 20 ميليون دلار خواهد ساخت .که در اخرين پيش بيني خودش دلار را 1200 تومان تو بودجه ديده است که با دلار 1700 تومان امسال باز هم تعديل مشتي خواهد داشت.
سود امسالش 220 تومان هست که با دلار 1700 توماني براي سال 91 با 210 تومان تعديل سودش به 430 تومان خواهد رسيد.
حالا اگه دلار بره بطرف بالا خود بخوانيد حديث مفصل از اين مجمل.

کيانوش
2012/01/04, 08:47
يکي از خوبيهاي نماد زاگرس حقوقيهاي بامعرفتش هست که کمتر فروشنده اند.اصلا زاگرس کمترين فروشنده را در بين شرکتهاي پتروشيمي رادارد.

کيانوش
2012/01/10, 09:27
زاگرس 6 ماهه 509 ميليون دلار ساخته است .که 12 ماهه بيش از 1 ميليارد و 20 ميليون دلار خواهد ساخت .که در اخرين پيش بيني خودش دلار را 1200 تومان تو بودجه ديده است که با دلار 1700 تومان امسال باز هم تعديل مشتي خواهد داشت.
سود امسالش 220 تومان هست که با دلار 1700 توماني براي سال 91 با 210 تومان تعديل سودش به 430 تومان خواهد رسيد.
حالا اگه دلار بره بطرف بالا خود بخوانيد حديث مفصل از اين مجمل.
شکست 1250 تومان زاگرس قطعي شد.
زاگرس هم به پرواز در خواهد امد.سهمي با 1 ميليارد دلار درامد صادراتي.سهم فراموش شده بازار سرمايه با بالاترين در امد دلاري صادراتي.
1 ميليارد دلار در امد ارزي .مخ ادم سوت مي کشد.لطفا به بودجه اش نگاه کنيد.

کيانوش
2012/01/10, 10:31
تازه داره دو ريالي بازار مي افته.صف زاگرس شد 1200000 تا.
رفقا تکنيکالها مي گويند شاخص پتروشيمي وارد موج بلند 3 صعودي شده است.اين يعني سود 100 درصدي اينگونه سهام .
پي به اي 5 شيران مي شود 2100 تومان ما اون را 1500 خريديم.
اگه تا حالا زاگرس را نخريديد طوري نيست خارک ور داريد اقاي حسام حسيني سود امسال خاراک را 440 تومان تو بورکس پيش بيني کردند.
من خودم شصفها شاراک زاگرس شيران شخارک و وپترو دارم.

کيانوش
2012/01/11, 09:45
افرين به زاگرس اين مقاومت 1250 تومان خيلي مهم بود که رد شد.احتمالا شاراک هم بره بالا.

کيانوش
2012/01/12, 16:20
به علت نگرانیهای اخیر رخ داد؛

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی/ برنت از مرز 113 دلار عبور کرد

خبرگزاری رویترز ساعتی پیش در گزارشی از افزایش قیمت نفت در بازار جهانی به علت نگرانی از تداوم صادرات ایران و نیجریه خبر داد.
۱۳۹۰/۱۰/۲۲ , ۱۳:۰۰
افزايش قيمتهاي جهاني نفت به افزايش محصولات پتروشيمي مي انجامد
فکر کنم اون دفعه که قيمتهاي جهاني نفت شده بود 140 دلار متانل شده بود بين 700 الي 800 دلار. اون ديونه ها دنبال تحريم نفت ايرانند بابا تحريم نفت يعني نفت حداقل 200 دلاري و متانل 1000 توماني.
شپديس هم که بست برا تعديل .
تا الان شصفها-شيران-شفن-شپديس -زاگرس بستند برا تعديل احتمالا هفته پيش رو نوبت خارک هست.

کيانوش
2012/01/15, 15:54
شکبير هم امروز بست برا تعديل مثبت.

Captain Nemo
2012/02/19, 21:14
تعدیل مثبت پتروشیمی زاگرس برای سال 91 :

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت پتروشيمي زاگرس طی نامه شماره مورخ 1390/11/30 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال
منتهی به 1391/12/30 با سرمایه 2,400,000 میلیون ریال مبلغ 2,224 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.
مسئولیت تهیه اطلاعات با مدیریت شرکت است.

http://codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=6x6SZanro vxlHgA1RRbt%2fg%3d%3d

meysam_sh_2020
2012/03/24, 10:02
فعلا یه پله خریدیم ببینیم چی میشه.
منتظرم انلاینم درست بشه یه چند تا دیگه بخرم :d

وحید 20
2012/03/24, 10:08
فعلا یه پله خریدیم ببینیم چی میشه.
منتظرم انلاینم درست بشه یه چند تا دیگه بخرم :d
به به آقای پوآرو
:d

meysam_sh_2020
2012/03/24, 10:17
به به آقای پوآرو
:d
سلام وحید جان
دیگه گفتم خرید و فروش هامو با دقت بیشتری انجام بدم عکس این بابا رو گذاشتم. :d از طرفی عاشق بازی خوانی و نوسان گیری و حرکت با سفته بازها هستم گفتم این اقای پوارو برامون قیمت مناسب ورود رو برای ما کشف کنه و کسی سهموش به ما نندازه =))

meysam_sh_2020
2012/03/24, 10:53
خاطر خواهاش زیاد شدن حجم خوبی داره معامله میشه ;)

وحید 20
2012/03/24, 10:57
مشکل زاگرس بدبین شدن بازار بهشه که بعد از عرضه اولیه مدتها درجا زد و به هر کی میگی زاگرس میگه حرفشم نزن!!
در حالی که الان کمترین پی بر ای رو داره و شرایط خیلی خوبی داره

meysam_sh_2020
2012/03/24, 11:09
مشکل زاگرس بدبین شدن بازار بهشه که بعد از عرضه اولیه مدتها درجا زد و به هر کی میگی زاگرس میگه حرفشم نزن!!
در حالی که الان کمترین پی بر ای رو داره و شرایط خیلی خوبی داره

اتفاقا وقتی همه نا امیدن و سهم خسته کننده میشه من بیشتر میپسندم :d چون رشدش نزدیک میشه.
خوب الان شرایط فرق کرده اگه این خرید و فروش توافقی ارز بین صادر کنندگان و صرافان عملی بشه شرکت میترکونه سودشو .
همین امسالش شرکت داره داد میزنه سود من نسبت به پارسال جهش داشته.
اما نگاهی به گزارشش شاید جالب تر باشه ;)

کيانوش
2012/03/24, 11:18
زاگرس امسال سود خود را از محل فروش ارز صادراتي تو بازار ازاد بيش از 110 درصد تعديل مثبت خواهد داد.و به سود 470 توماني دست پيدا خواهد کرد.
اين شرکت 1 ميليارد دلار درامد ارزي دارد.
شاراک 260 درصد تعديل مثبت
شيران 140 درصد
شفن 110 درصد
شپديس 50 درصد
کرمانشا 68درصد
مارون 30درصد
خارک 65 درصد
و........
باما 200 درصد
فراور 250درصد
و....
کساوه و کچيني بيش از 100 درصد
و.....

meysam_sh_2020
2012/03/24, 11:21
شرکت مبلغ ارزی که در گزارشش اومده مبلغ 1,079,779,500 دلاره و نرخ دلار رو 1226 در نظر گرفته.
حالا اگه دلار 1726 تومن بشه یعنی 1079779500*500 تقسیم و تقسیم بر تعداد سهامش کنیم 224 تومن میره رو سودش.

البته اگه دلار رو ازاد بفروشه خلاصه ما با این فرض وارد شدیم تا ببینیم چی میشه .:d واین یه فرض و پیش بینیه که ممکنه اشتباه باشه .
شاید هم فردا یه قانون جدید در بیارن در اون صورت باز قضیه فرق میکنه

meysam_sh_2020
2012/03/24, 11:23
زاگرس امسال سود خود را از محل فروش ارز صادراتي تو بازار ازاد بيش از 110 درصد تعديل مثبت خواهد داد.و به سود 470 توماني دست پيدا خواهد کرد.
اين شرکت 1 ميليارد دلار درامد ارزي دارد.
شاراک 260 درصد تعديل مثبت
شيران 140 درصد
شفن 110 درصد
شپديس 50 درصد
کرمانشا 68درصد
مارون 30درصد
خارک 65 درصد
و........
باما 200 درصد
فراور 250درصد
و....
کساوه و کچيني بيش از 100 درصد
و.....

بله با فرض دلار ازاد این پیش بینی ها درسته ولی فک کنم هنوز صداش در نیومده وگرنه امروز یه دونه هم از این سهام گیر نمیومد :d البته باما و کساوه و فراور رو نمیدونم ولی پتروشیمی هاش درسته

کيانوش
2012/03/24, 14:08
http://web.cbi.net/showitem/9109.aspxاز سوی بانک مرکزی ابلاغ شد:

دستورالعمل خرید و فروش ارز توسط صرافیهای مجاز
۲۸ اسفند ۱۳۹۰
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، دستورالعمل خرید و فروش ارز توسط صرافیهای مجاز را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به منظور تامین نیازهای متقاضیان اعم از مسافرین ، دانشجویان، بیماران، واردکنندگان و صادرکنندگان به مبادلات ارزی از تاریخ 23/11/1390 به کلیه صرافیهای دارای مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مجهز به سامانه سنا اجازه داده میشود تا نسبت به خرید و فروش ارز با نرخ توافقی اقدام کنند.این گزارش میافزاید: رعایت مفاد دستورالعمل زیر توسط صرافیها در این راستا، الزامی است:
1- کلیه صرافیها مکلفند صرفا" از سامان سنا جهت ثبت اطلاعات مربوط به عملیات خرید ، فروش، تبدیل و حوالهارزی استفاده نموده و به کارگرفتن سایر نرم افزارها مجاز نمیباشد.
2- ثبت مشخصات فردی به ویژه کد ملی برای اشخاص حقیقی و ثبت شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به همراه مشخصات کامل نماینده قانونی آن الزامی است.
3- صرافیها مکلفند بابت عملیات خرید ، فروش، تبدیل و حواله ارزی ، فاکتور سامانه سنا را ممهور به مهر صرافی نموده و به محض انجام معامله در اختیار مشتریان خود قرار دهند.صدور سایر فاکتورها تخلف محسوب می شود.
4- مرجع تعیین حداقل و حداکثر کارمزد قابل دریافت برای حوالجات ارزی، کانون صرافان ایرانیان خواهد بود که می بایست پس از اعلام در معرض دید مشتریان قرار گیرد.
تبصره 1: تاقبل از تعیین حداقل و حداکثر کارمزد توسط کانون ،تعیین و اخذ کارمزد با توجه به عرف بازار و به صورت توافقی، بلامانع است.
تبصره 2: ثبت کارمزد دریافتی در سامانه سنا الزامی است.
5- تخلف از مفاد این دستورالعمل علاوه بر تعلیق یا ابطال مجوز فعالیت صرافی، موجب برخورد قانونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
6- صرافیها مکلفند این دستورالعمل را به همراه نمونه فاکتور سامانه سنا در معرض دید مشتریان قرار دهند.

meysam_sh_2020
2012/03/25, 08:31
فردا میریم که بریم بالای 1400 تثبیت کنیم قیمت زاگرس رو ;)
بعدش تا مجمع 1500 تومن رو رد میکنه :d

meysam_sh_2020
2012/03/25, 08:51
انگار یکی هست نمیخواد قیمت بره بالا ولی 1 میلیارد خریدن . البته صف خرید پارسان رو هم دادن ملت ترسیدن =))

کيانوش
2012/03/25, 13:25
اطلاعيه شفاف سازي شصفها بهترين سند براي اثبات اجراي فروش ارز صادراتي در بازار ازاد.
نوشته شده توسط کيانوش
http://web.cbi.net/showitem/9109.aspx
از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد:

۲۸ اسفند ۱۳۹۰
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، دستورالعمل خرید و فروش ارز توسط صرافیهای مجاز را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بهمنظور تامین نیازهای متقاضیان اعم از مسافرین ، دانشجویان، بیماران، واردکنندگان و صادرکنندگان به مبادلات ارزی از تاریخ 23/11/1390 به کلیه صرافیهای دارای مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مجهز به سامانه سنا اجازه داده میشود تا نسبت به خرید و فروش ارز با نرخ توافقی اقدام کنند.این گزارش میافزاید: رعایت مفاد دستورالعمل زیر توسط صرافیها در این راستا، الزامی است:
1- کلیه صرافیها مکلفند صرفا" از سامان سنا جهت ثبت اطلاعات مربوط به عملیات خرید ، فروش، تبدیل و حوالهارزی استفاده نموده و به کارگرفتن سایر نرم افزارها مجاز نمیباشد.
2- ثبت مشخصات فردی به ویژه کد ملی برای اشخاص حقیقی و ثبت شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به همراه مشخصات کامل نماینده قانونی آن الزامی است.
3- صرافیها مکلفند بابت عملیات خرید ، فروش، تبدیل و حواله ارزی ، فاکتور سامانه سنا را ممهور به مهر صرافی نموده و به محض انجام معامله در اختیار مشتریان خود قرار دهند.صدور سایر فاکتورها تخلف محسوب می شود.
4- مرجع تعیین حداقل و حداکثر کارمزد قابل دریافت برای حوالجات ارزی، کانون صرافان ایرانیان خواهد بود که می بایست پس از اعلام در معرض دید مشتریان قرار گیرد.
تبصره 1: تاقبل از تعیین حداقل و حداکثر کارمزد توسط کانون ،تعیین و اخذ کارمزد با توجه به عرف بازار و به صورت توافقی، بلامانع است.
5- تخلف از مفاد این دستورالعمل علاوه بر تعلیق یا ابطال مجوز فعالیت صرافی، موجب برخورد قانونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
6- صرافیها مکلفند این دستورالعمل را به همراه نمونه فاکتور سامانه سنا در معرض دید مشتریان قرار دهند

خوب اين هم عيدي خوب به بازار سرمايه خصوصا شرکتهاي صادراتي که در امد ارزي دارند
مثل.
گروه روي باما کالسمين فراور کروي
گروه پتروشيمي مثل شصفها شاراک شيران شفن شپديس زاگرس و...
گروه کاشي و سراميک کساوه کچيني...
گروه سيمان .....
تک سهمها
بورس بعد از تعطيلات منفجر ميشه.
بطور مثال بر اساس اين بخشنامه
باما 200 درصد از محل فروش ارز صادراتي با دلار 1826 تومان تعديل مثبت خواهد داد.
محاسبه اش را اون بالا زده بودم.
شيران سودش را از 361 تومان به 840 تومان خواهد رسانيد.
و......
اطلاعيه شفاف سازي پتروشيمي اصفهان رو کدال امد.
در اين اطلاعيه شرکت پترو اصفهان به صراحت اعلام کرده است که مبلغ 50 ميليون دلار از طلبش را به نرخ ارز ازاد فروخته است.
اين اعلاميه بهترين سند براي اجراي فروش ارز شرکتهاي صادراتي مي باشد.
http://www.codal.ir/
لطفا يک نگاه به اعلاميه شصفها بياندازيد.
در ضمن از محل فروش ارز صادراتي شرکتهاي پتروشيمي بشرح ذيل در سال 91تعديل مثبت خواهند داد.
شاراک 260 درصد بهترين پتروشيمي در سال 91 بعد از شصفها خواهد بود.
شيران 140درصد اين هم مثل شير مي مونه.
زاگرس 120درصد
شفن 110درصد
کرمانشا 70دصد
خارک 65درصد
شپديس 50درصد
مارون 30درصد

و شرکتهاي روي
فراور 250درصد اين که صفه
باما 200 درصد فعلا کسي به اين نگاه نمي کنه چند روز بعد کولاک خواهد کرد.
کالسيمن 100 درصد

و کاشي وسراميک
کچيني 100 درصد فعلا ديده نمي شه ولي بعدا....
کساوه 100 درصد همينجور داره رشد مي کنه.
کهرام 60درصد
و....

meysam_sh_2020
2012/03/25, 17:47
خوب این شفاف سازی که پتروشیمی اصفهان داد برای سایر پتروشیمی ها خبر بسیار خوبیه . فردا چند تا دیگه اضافه میکنم امروز که ارزون نتونستم بخرم :D

http://www.img4up.com/up2/50474427345386567934.png (http://www.img4up.com/)

meysam_sh_2020
2012/03/27, 08:48
امروز یه کم زاگرسی ها رو تحریک کردم که برن بالا تر بخرن :d
1305 نشسته بودن =))
عجیبه که این سهم اینجوری معامله میشه . :(

meysam_sh_2020
2012/03/27, 10:26
خوب یه کم اومد بالا البته با حجم نسبتا خوب دیروز با 56 هزار تا زدن تو سر سهم :d

meysam_sh_2020
2012/03/27, 10:44
داره رو مثبت کامل معامله میشه :d ببنیم میوتنن صف رو بزنن براش :D

نه مثل اینکه یه کم زوده :D

کيانوش
2012/03/27, 11:34
اطلاعيه شفاف سازي شصفها بهترين سند براي اثبات اجراي فروش ارز صادراتي در بازار ازاد.
نوشته شده توسط کيانوش

۲۸ اسفند ۱۳۹۰
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بهمنظور تامین نیازهای متقاضیان اعم از مسافرین ، دانشجویان، بیماران، واردکنندگان و صادرکنندگان به مبادلات ارزی از تاریخ 23/11/1390 به کلیه صرافیهای دارای مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مجهز به سامانه سنا اجازه داده میشود تا نسبت به خرید و فروش ارز با نرخ توافقی اقدام کنند.این گزارش میافزاید: رعایت مفاد دستورالعمل زیر توسط صرافیها در این راستا، الزامی است:
6- صرافیها مکلفند این دستورالعمل را به همراه نمونه فاکتور سامانه سنا در معرض دید مشتریان قرار دهند

مثل.
گروه سيمان .....
تک سهمها
و......
در اين اطلاعيه شرکت پترو اصفهان به صراحت اعلام کرده است که مبلغ 50 ميليون دلار از طلبش را به نرخ ارز ازاد فروخته است.
در ضمن از محل فروش ارز صادراتي شرکتهاي پتروشيمي بشرح ذيل در سال 91تعديل مثبت خواهند داد.
زاگرس 120درصد
شفن 110درصد
کرمانشا 70دصد
خارک 65درصد
شپديس 50درصد
مارون 30درصد

و شرکتهاي روي
فراور 250درصد اين که صفه
کالسيمن 100 درصد

و کاشي وسراميک
کهرام 60درصد
و....
هنوز عده اي باور ندارند که ميشه ارز صادراتي را براساس بخشنامه بانک مرکزي تو بازار ازاد فروخت حتي اطلاعيه شفاف سازي پترو اصفهان هم کارگر نيافتاد.
ولي طوري نيست بعد از تعطيلات درست ميشه امروز هم زاگرس و مارون به جمع شپديس و کرمانشاه و ابادان پيوستند و تا چند روز ديگه بقيه شرکتها.....

meysam_sh_2020
2012/03/28, 08:56
صف خرید زاگرس رو عشق است . دیروز میخواستن رنج بزنن ولی امروز کارخودشون رو کردن =))
دمشون گرم

meysam_sh_2020
2012/03/28, 09:04
ای بابا کی عرضه کرد عجب نامردی بود ولی به هدف اولیه رسید تا مجمع هم میاد بالای 1500 ولی فروختنی نیست این سهم ;) این شیران دومه :d

meysam_sh_2020
2012/03/28, 09:47
شاید خریدار داره صف میکنه که ححم بیشتری برداره ولی صف رو هر بار میدن ببینیم زور خریدار به فروشنده میرسه

meysam_sh_2020
2012/03/28, 09:51
عجب داستانی شده باز صفو دادن معامله گراش ولی حالی میکنن =)) و به رقیب میخندن =)) ولی خریدار قدره دمش گرم روی فروشنده داره کم میشه امروز حداقل

meysam_sh_2020
2012/03/28, 11:01
اخر وقت صف 1.5 میلیونی رو دادن ولی تو 5 دقیقه اخر باز 900 هزار تا صف خریدار براش چیند و امروز خریدار پیروز شد ;) عجب حجمی زد:d

کيانوش
2012/03/28, 11:09
نوشته شده توسط کيانوش

۲۸ اسفند ۱۳۹۰

مثل.
گروه سيمان .....
تک سهمها
و......
زاگرس 120درصد
شفن 110درصد
کرمانشا 70دصد
خارک 65درصد
شپديس 50درصد
مارون 30درصد

و شرکتهاي روي
فراور 250درصد اين که صفه
کالسيمن 100 درصد

و کاشي وسراميک
کهرام 60درصد
و....
حرکت محکم صعودي زاگرس بر زاگرسيان مبارک باد.
از مجموعه بالا فکر کنم امروز 80 درصدشون اوکي شدند.حالا من منتظر حرکت قوي شاراک و شيران و باما و کالسمين هستم.

meysam_sh_2020
2012/03/28, 11:14
حرکت محکم صعودي زاگرس بر زاگرسيان مبارک باد.
از مجموعه بالا فکر کنم امروز 80 درصدشون اوکي شدند.حالا من منتظر حرکت قوي شاراک و شيران و باما و کالسمين هستم.
ما که به جای شیران داریم واتی میخریم :d فعلا دور دور پتروشیمی هاست.
شاراک هم خیلی شیطونه ولی یه مقدار از قبل رشد کرده ;)
الان تو این قیمت ها و با توجه به پی به ای پتروشیمی ها پارسان زاگرس شیران از بقیه ارزنده ترن به نظرم.
تازه شبریز بیاد پارسان دوباره بالا میره .

از خیلی وقت قبل منتظر شبریز بودم که رو 200 بخرم ولی بد جوری جا گذاشت مارو و رفت بالای 400 شبریز امسال بنزین سازیش راه میوفته اون هم دقیقا بعد از گرون شدن بنزین در سال جاری=))

مصطفی مصری پور
2012/03/28, 12:10
میثم این تو بمیری از اون تو بمیریا نیست انگار. حرکت گروه پتروشیمی خیلی پرقدرته اینبار. کم کم باید منتظر شفاف سازیهای دلاری باشیم

وحید 20
2012/03/28, 12:25
زاگرس این مدت مظلوم واقع شده بود!

در دقایق اخر رنج شپدیس نشون داد که خریدار قوی پشتشه
شپدیس امسال بالای 4هزارو هم احتمالا ببینه!

meysam_sh_2020
2012/03/28, 12:47
میثم این تو بمیری از اون تو بمیریا نیست انگار. حرکت گروه پتروشیمی خیلی پرقدرته اینبار. کم کم باید منتظر شفاف سازیهای دلاری باشیم
بله معاملات میلیاردی این گروه همه چی رو نشون میده باید بگردیم توپ ترین هاشون رو پیدا کنیم که فرصت خرید زیادی دیگه نداریم.
فعلا اونایی که حقوقی سنگین وارد شده رو باید پیدا کنیم .
احتمالا زاگرس 14 هم هم میشه خریدش و فروشنده خوب امروز صف ها رو میداد ما امروز میخواستیم اضافه کنیم روی 1400 که دیر جنبیدیم و منتظر زیر 1400 بودیم که در رفت.
هنوز حسرت میخوریم که چرا رو 1300 بیشتر اضافه نکردیم

به شخصه اگه از اینا جا بمونم میرم سراغ واتی باز ;) پول واتی رو میخواستم زاگرس بخرم ولی گفتم خیلی فرق نداره :d

مصطفی مصری پور
2012/03/28, 12:52
بله معاملات میلیاردی این گروه همه چی رو نشون میده باید بگردیم توپ ترین هاشون رو پیدا کنیم که فرصت خرید زیادی دیگه نداریم.
فعلا اونایی که حقوقی سنگین وارد شده رو باید پیدا کنیم .
احتمالا زاگرس 14 هم هم میشه خریدش و فروشنده خوب امروز صف ها رو میداد ما امروز میخواستیم اضافه کنیم روی 1400 که دیر جنبیدیم و منتظر زیر 1400 بود که در رفت.
هنوز حسرت میخوریم که چرا رو 1300 بیشتر اضافه نکردیم :d

شخارک

meysam_sh_2020
2012/03/28, 12:56
این سازمان بورس عجب نامردیه
برا چی حقوقی ها هجوم اوردن به این گروه میخوان خودشون بخرن بعد تعدیل ها میاد و با دلار ازاد ......... من که میدونم تو سر اینا چی میگذره;)
این خریدارهای گردن کلفت وقتی میان رو یه سهم و اینجوری مطمئن خرید میکنن که به اینده امید دارن و برای کمتر از 20-30 درصد اینجوری خرید نمیکنن;)

یاد خرید سنگین پارسان افتادم رو 530-550 که حقوقی وقتی میلیونی تو یه روز میخره یعنی به سود های بالای 20-30 -40 درصد فکر میکنه

صبا
2012/03/28, 13:13
این سازمان بورس عجب نامردیه
برا چی حقوقی ها هجوم اوردن به این گروه میخوان خودشون بخرن بعد تعدیل ها میاد و با دلار ازاد ......... من که میدونم تو سر اینا چی میگذره;)
این خریدارهای گردن کلفت وقتی میان رو یه سهم و اینجوری مطمئن خرید میکنن که به اینده امید دارن و برای کمتر از 20-30 درصد اینجوری خرید نمیکنن;)

یاد خرید سنگین پارسان افتادم رو 530-550 که حقوقی وقتی میلیونی تو یه روز میخره یعنی به سود های بالای 20-30 -40 درصد فکر میکنه اقا تو اینا بوی رشد شدید به مشام میرسه خصوصا همین پارسانی که شما اشاره کردین نکنه اینا مث قندیا رشد کنن شما 1 اواتار کله قندی داشتین حالا وقتشه 1 اواتار نفتی بزارین جای این ماشینه من 1 حس خوب به این پتروشیمیا دارم و تصمیم گرفتم اشتباه نوسانگیری تو قندیارو تو اینا نکنم انجام ندم تا به تارگتم برسن نکنه اینا موج 3 باشن واللاه

zereshkkk
2012/03/28, 20:26
بالاخره جایی نمیخوابن که اب زیرشون بره !!!

meysam_sh_2020
2012/03/28, 21:10
اقا تو اینا بوی رشد شدید به مشام میرسه خصوصا همین پارسانی که شما اشاره کردین نکنه اینا مث قندیا رشد کنن شما 1 اواتار کله قندی داشتین حالا وقتشه 1 اواتار نفتی بزارین جای این ماشینه من 1 حس خوب به این پتروشیمیا دارم و تصمیم گرفتم اشتباه نوسانگیری تو قندیارو تو اینا نکنم انجام ندم تا به تارگتم برسن نکنه اینا موج 3 باشن واللاه

البته رشدشون نمیتونه مثل قندی ها باشه . فعلا با توجه به فصل مجامع و تقسیم سود خوب این گروه میتونن بین 10 تا 20 درصد رشد کنن. خوب این از این.
اما کافیه که در گزارشات سه ماه نرخ تسعیر ارز با دلار ازاد دیده بشه . از این مرحله میتونن یه رشد از 20 تا 70 و نهایتا 100 درصد رشد کنن اون هم در یه بازه ی میان مدت

البته بازهم همین رشد به عوامل زیادی از جمله تحریم یا عدم تحریم بستگی داره و همچی بی ریسک بی ریسک هم نیستن اتفاقا ریسکشون خیلی از شرکت های دیگه بالاتره ولی فعلا امید به این صنعت زیاده و سال پیش هم اکثرا با افزایش سود اوری مواجه بودن و سود امسالشون نسبت به سال قبل با جهش حداقل 30 -40 درصدی همراه بود;) و پیش بینی من اینه که اگه تحریم و مشکلی در دریافت پولشون نباشه رشد این سود اوری ادامه دار باشه.

البته باید هدف مندی یارانه ها رو هم مد نظر قرار داد.

کلا پیش بینی کار خیلی سختیه .

دوستان تکنیکالی شاید راحت تر بتونن پیش بینی کنن و نظر اون ها رو هم ممنون میشم اگه اعلام کنن

ali 20
2012/03/28, 21:46
میثم جان از معرفی زاگرس بسیار سپاس گذارم یه مقداری رو 1330 گرفتم اضا فه کردنشو صلاح می دونید؟
با توجه به نزدیک بودن اعلام تعدیل مثبت پارسان و به طبع ان تعدیل مثبت غدیرو افزایش سرمایه 100 درصدی غدیر و عدم رشد قابل توجه غدیر و ورود غدیر به هلدینگ خلیج فارس در اینده نزدیک و غیره احتمال رشد تا 750 - 800 قبل افزایش سرمایه میان مدت گین حدود 50 درصدی دارد ولی پارسان مقداری از رشد را پیش خور کرده تا 900 هم رشد کند تا مجمع گین 35 درصد در زمانی طولانی تر حالا بنظر تون خرید کدوم به صلاحه؟
یه مقدار هم شیران 2150 تومانی دارم علی رغم مثبت شدن همه پتروشیمی ها لنگ میزنه به نظرت بهتر نیست با زاگرس عوض کنم ؟ گزارش 3 ماهش کی می اد؟

meysam_sh_2020
2012/03/28, 21:57
میثم جان از معرفی زاگرس بسیار سپاس گذارم یه مقداری رو 1330 گرفتم اضا فه کردنشو صلاح می دونید؟
با توجه به نزدیک بودن اعلام تعدیل مثبت پارسان و به طبع ان تعدیل مثبت غدیرو افزایش سرمایه 100 درصدی غدیر و عدم رشد قابل توجه غدیر و ورود غدیر به هلدینگ خلیج فارس در اینده نزدیک و غیره احتمال رشد تا 750 - 800 قبل افزایش سرمایه میان مدت گین حدود 50 درصدی دارد ولی پارسان مقداری از رشد را پیش خور کرده تا 900 هم رشد کند تا مجمع گین 35 درصد در زمانی طولانی تر حالا بنظر تون خرید کدوم به صلاحه؟
یه مقدار هم شیران 2150 تومانی دارم علی رغم مثبت شدن همه پتروشیمی ها لنگ میزنه به نظرت بهتر نیست با زاگرس عوض کنم ؟ گزارش 3 ماهش کی می اد؟

خواهش. در مورد شیران : شیران سهمیه که با تعدیل بالا میره و فقط باید سهامداری کرد باهاش البته تا مجمع میتونه رشد 8 تا 10 درصدی بدون اخبار دیگه داشته باشه.
من باشم به جای غدیر پارسان یا زاگرس یا شیران میخرم .کلا از غدیر اطلاعات زیادی ندارم برعکس همه که اکثرا این سهم رو میشناسن :d یعنی یه شاید یه بار هم گزارشش رو نگاه نکرده باشم ولی سهم مطمئن و خوبیه :D
در مورد زاگرس زیر 1400 و 1450 با دید میان مدت نظرم مثبته.

حبیب
2012/03/29, 17:16
دوستان پتروشیمی متانول ساز دیگری به جز شخارک و زاگرس هم داریم ؟

naruto
2012/03/29, 20:03
دوستان پتروشیمی متانول ساز دیگری به جز شخارک و زاگرس هم داریم ؟

پتروشیمی فناوران

مصطفی مصری پور
2012/03/30, 16:18
اگر دنبال اطلاعات مفیدی در مورد متانول هستید به این سایت برید:
http://www.methanex.com/investor/index.php

zereshkkk
2012/03/31, 17:59
متانول

متانول یا متیل الکل یا الکل متیلیک یا الکل چوب که ساده ترین نوع الکلهاست با فرمول شیمیایی ch۳oh شناخته میشود. متانول از فعالیت بی هوازی گونه های زیادی از باکتریها تولید میشود و در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول وارد جو میشود و پس از چندین روز به وسیله اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده به آب و دی اکسید کربن تبدیل میگردد. البته در فرآیند سوختن متانول هم از نظر مواد بدست آمده چنین اتفاقی رخ میدهد ولی بسیار سریعتر. در ضمن شعله سوختن متانول بیرنگ است و باید مراقب باشیم تا با شعله آن دچار سوختگی نشویم.
بهعنوان ضدیخ، حلال و سوخت بکار برده میشود.از متانول برای تقلیب اتانول نیز استفاده میشود، این عمل به منظور غیر قابل شرب نمودن(در کشورهای اسلامی به جهت مسائل شرعی و در کشورهای دیگر به جهت معافیت از مالیات فروش مواد مست کننده) اتانولی که به منظور مصارف صنعتی تولید میشود انجام میپذیرد. بدین منظور از مواد دیگری چون پریدین و تربانتین نیز استفاده میشود. متانول به صورت محدود به عنوان سوخت در موتورهایی با سیستم احتراق داخلی استفاده میشود. متانول تولید شده از چوب و سایر ترکیبات آلی را متانول آلی یا بیو الکل مینامند که یک منبع تجدید شدنی برای سوخت است و میتواند جایگزین مشتقات نفت خام شود. با این همه، از بیو الکل ۱۰۰ درصد نمیتوان در ماشینهای دیزلی بدون ایجاد تغییر در موتور ماشین استفاده کرد. متانول به عنوان حلال، ضدیخ و در تهیه سایر ترکیبات شیمیایی استفاده میشود.

۴۰ درصد از متانول تولیدی برای تهیه فرمالدئید استفاده میشود که آن هم در تهیه پلاستیک، تخته سه لایی، رنگ و مواد منفجره استفاده میشود. برای تغییر ماهیت اتانول صنعتی و جلوگیری از کاربرد آن به عنوان نوشیدنی، مقداری متانول به آن اضافه میکنند. دی متیل اتر از مشتقات متانول است که به جای cfcها در افشانه های آتروسل به عنوان پیشرانه استفاده میشود.
متانول مادهای سمی است و نوشیدن آن موجب نابینایی و حتی مرگ میشود. هنگام استفاده از متانول باید از ماسک و دستکش استفاده کرد چون از طریق تنفس و پوست وآشامیدن نیز میتواند جذب شود.

zereshkkk
2012/03/31, 18:05
شرکت پتروشیمی زاگرس
شرکت پتروشیمی زاگرس در جهت اجرای پروژه های عظیم پتروشیمی در سال 1379 و در چهارچوب برنامه سوم توسعه اقتصادی کشور و با هدف توليد ساليانه 1650000تن متانول تاسیس شد و در فروردین ماه سال 1380 به منظور انجام مهندسی و خرید تجهیزات پروژه متانول چهارم اقدام به عقد قرارداد با کنسرسیومی متشکل از شرکت آلمانی lurgi و شرکت ایرانی پیدک نمود.

شرکت آلمانی لورگی دارنده لیسانس این طرح بوده و طراحی تفصیلی آن به وسيله شرکت طراحی مهندسی صنایع پتروشیمی (پیدک ولورگي) صورت گرفته است. کلیه مراحل اجرایی سیویل و نصب مکانیکی طرح به عهده پیمانکاران داخلی بوده است. زمین اختصاص داده شده به طرح های پتروشیمی زاگرس 25 هکتار می باشد که 15 هکتار آن به طرح اول متانول چهارم و 10 هكتار آن به طرح متانول ششم اختصاص داده شده است.

میزان تولید طرح متانول چهارم 5000 تن متانول خالص در روز (1650000 تن در سال) با مشخصات گرید aa می باشد خوراک این واحد توسط فازهای 1،2،3 گاز پارس جنوبی بعد از جداسازی هیدروکربن های سنگین تر از اتان در پتروشیمی پارس تامین می گردد. طراحی واحد به گونه ای است که از حداکثر انرزی تولیدی در راکتورهای سنتز و بازیافت انرژی موجود در واحد ریفرمینگ در تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده نموده ضمن آنکه حدود 205 تن در ساعت بخار با فشار 40 بار را صادر مي نماید.

طبق آمار موجود میزان کل تولید متانول در جهان بالغ بر 50 میلیون تن در سال است که در شرایط فعلی کشور ما، تنها با تولید 1750 هزار تن متانول در سال 5/3 درصد از کل متانول جهان را تولید می کند که با اجرای طرح های موجود در متانول چهارم و ششم مجموع کل تولید متانول کشور به6 میلیون و 50 هزار تن در سال خواهد رسید و کشور ایران در حدود 1/12 درصد از کل تولید جهان را در اختیار خواهد گرفت.

meysam_sh_2020
2012/04/01, 23:06
فردا ببنیم چه جوری معامله میکنن این سهمو ;) شاید دیگه عجله نکنن ;) شاید هم از همون اول صف خریدشو شاهد باشیم

meysam_sh_2020
2012/04/02, 08:09
فعلا که خوب داره معامله میشه.
حیف که پول نیست باید یه چیزی بفروشم هنوز دیر نشده برای خرید. رو انلاین هم دایم داره چشمک میزنه :d

مصطفی مصری پور
2012/04/02, 08:40
یعنی تحلیل فاکتورای مثبت این سهم اینقدر سخته که بازار برای صف کردنش دل دل میکنه؟

meysam_sh_2020
2012/04/02, 08:48
من الان منتظر 1414 هستم اگه ندن مجبورم 1450 بخرم. اینترنتم یه چند دقیقه قطع شد وگرنه 1417 میشد خرید:d

ata007
2012/04/02, 09:31
بازار داره گیج میزنه سهمی یه این مفتی هنوز با استخاره میان میخرن :-?

meysam_sh_2020
2012/04/02, 17:49
فردا شیراز در گره در نتیجه پارسان مثبت در نتیجه پتروشیمی های دیگه مثبت .....البته اگه خبر خاصی پیش نیاد.

fm2006
2012/04/02, 20:57
فردا شیراز در گره در نتیجه پارسان مثبت در نتیجه پتروشیمی های دیگه مثبت .....البته اگه خبر خاصی پیش نیاد.
میثم جان آمار معامله بلوکی امروزو تونستی در بیاری ؟

meysam_sh_2020
2012/04/02, 21:03
میثم جان آمار معامله بلوکی امروزو تونستی در بیاری ؟
نه.
این کارو روی 1330 هم کردن یعنی جوری انجام دادن که قیمت پایانی خوب باشه دارن خودشون میخرن مطمئنم و قیمت اروم اروم میکشه بالا .

کوثر
2012/04/02, 21:05
انقدر مطمئن نباش به نظر میادیه هفته زمان بخواد

meysam_sh_2020
2012/04/02, 21:10
انقدر مطمئن نباش به نظر میادیه هفته زمان بخواد
به روی چشم . بنده هم گفتم تا مجمع محدوده 1500-1600
هفته بعد و نشست هفته بعد به خیر بگذره خیالم راحت میشه و اضافه میکنم فعلا کارم معلوم نیست و شاید یه نوسان بگیرم ازش ;)

meysam_sh_2020
2012/04/02, 21:21
چرا بازار امروز چرا منفی شد؟ (اخبار بورس)

شاخص کل در معاملات امروز روند منفی تا مرز افت 100 واحدی داشت و افت مخابرات ایران عمده ترین عامل کاهنده شاخص بود.

اخابر در معاملات امروز تحت تاثیر خروج یکی از حقوقی ها از ترکیب سهامداری خود، منفی معامله شد. «امیر حسین نادری» کارشناس ارشد بازار سرمایه ضمن بیان این مطلب به نمابورس می گوید:"متغیرهای دیگری نیز بر بازار امروز اثر داشت ولی افت شرکت مخابرات ایران بیشترین اثر را بر شاخص داشت."

این کارشناس ادامه می دهد:"بازار سرمایه فضای سیاسی مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 را پیش رو دارد که به نظر می رسد که جو روانی حاکم بر این مذاکرات مثبت و بازار نسبت به آن خوشبین است."

نادری افزود:"تاثیر مذاکرات فوق در حال حاضر گرچه بازار را مثبت نکرد اما در نهایت تاثیر منفی هم نداشت." این کارشناس اذعان داشت:" افت امروز اخابر نشان از پتانسیل مثبت شدن این سهم در روزهای آتی داشت که بر این اساس و با توجه به تاثیر مستقیم این نماد در شاخص، می توان روند رو به رشدی را برای شاخص متصور بود."

وی در خصوص گروه پتروشیمی ها در معاملات امروز ابراز داشت:"شرکت های این گروه با افزایش قیمت های جهانی همچنین آزاد شدن خرید و فروش ارز در بازار آزاد، پتانسیل ارائه تعدیل های مناسبی را یافتند و از این حیث با اقبال بازار مواجه بودند." نادری افزود:"با توجه به حضور این شرکت ها در سبد سهام شرکت های سرمایه گذاری ، می توان چنین نتیجه گرفت که این گروه از شرکت ها نیز روند مثبتی را طی می کنند همچنین با در نظر گرفتن سهم این گروه از شرکت ها در بازار و تاثیر در شاخص، می توانند تاثیر مثبت بر شاخص داشته باشند."

این کارشناس تصریح کرد:" در معاملات امروز، روند منفی گروه خودرو قابل توجه بود چراکه با اعلام تحریم شرکت رنو فرانسه که طرف قرارداد بسیاری از خودروسازان از حیث قطعات است، جو شرکت های این گروه متاثر و منفی شد."

وی خاطر نشان کرد:" گرچه بازار در معاملات امروز متعادل به نظر می رسید اما می توان گفت که در نهایت حرکت بازار مثبت بود چراکه زمینه برای جذب پتانسیل رشد صنایع در مقاطع زمانی آتی فراهم می شود.

--------------------------------
خوب این کارشناس هم به ازاد شدن نرخ دلار اشاره کرده همون چیزی که من به خاطرش وارد این سهم شدم

کوثر
2012/04/02, 21:22
به روی چشم . بنده هم گفتم تا مجمع محدوده 1500-1600
هفته بعد و نشست هفته بعد به خیر بگذره خیالم راحت میشه و اضافه میکنم فعلا کارم معلوم نیست و شاید یه نوسان بگیرم ازش ;)
چقدر از پتروشیمی ها اطلاع داری امیدوارم انقدر باشد که بدونی اگه یه وقت اتفاق کوچکی توش بیفته 3 ماهی واحد میخوابه.البته از انتخابت منم راضیم اما با این قیمت ها نه

meysam_sh_2020
2012/04/02, 21:25
چقدر از پتروشیمی ها اطلاع داری امیدوارم انقدر باشد که بدونی اگه یه وقت اتفاق کوچکی توش بیفته 3 ماهی واحد میخوابه.البته از انتخابت منم راضیم اما با این قیمت ها نه

بنا به اتفاق باشه شما یه سهم بگیدتا من بگم چه اتفاقی میتونه براش بیوفته .
هر سهمی به ریسکی داره.
هر چی خدا بخواد .

کوثر
2012/04/02, 21:35
تشکر میکنم از حسن انتخاب شما

zereshkkk
2012/04/02, 21:43
بازار سیاست احتیاط در پیش گرفته !

fm2006
2012/04/02, 21:49
دوست عزیز به عنوان یک تجربه خدمتتون عرض میکنم .
اگر تمام واحدهای شرکت تعطیل شوند ، اگر کل پتروشیمی زاگرس منفجر شود ، اگر تمام کارمندان شرکت از فردا سر کار نروند ..........
وقتی سهم میاد روی 1330 و 1414.9 دو بار مورد معامله بلوکی سنگین و جریان نقدینگی بیش از 10 میلیارد تومن قرار میگیره کف سهم تو همین قیمت بسته میشه .
حالا اگه بمب ساعتی هم توی سهم بزارن قیمت زیر این محدوده ها نمیاد و این میشه شناخت روند معاملات .
اون بحث ها هم مال میان مدته . هنوز اینقدر بورس ما بالغ نشده که از الان بشینیم برای 6 ماه دیگه تصمیم بگیریم .
موفق و پیروز باشید

meysam_sh_2020
2012/04/02, 22:00
دوست عزیز به عنوان یک تجربه خدمتتون عرض میکنم .
اگر تمام واحدهای شرکت تعطیل شوند ، اگر کل پتروشیمی زاگرس منفجر شود ، اگر تمام کارمندان شرکت از فردا سر کار نروند ..........
وقتی سهم میاد روی 1330 و 1414.9 دو بار مورد معامله بلوکی سنگین و جریان نقدینگی بیش از 10 میلیارد تومن قرار میگیره کف سهم تو همین قیمت بسته میشه .
حالا اگه بمب ساعتی هم توی سهم بزارن قیمت زیر این محدوده ها نمیاد و این میشه شناخت روند معاملات .
اون بحث ها هم مال میان مدته . هنوز اینقدر بورس ما بالغ نشده که از الان بشینیم برای 6 ماه دیگه تصمیم بگیریم .
موفق و پیروز باشید

خدا نکنه :d انشالله که برای هیچ شرکتی این جور اتفاق ها نیوفته . ما یه عالمه ارزو داریم .

fm2006
2012/04/02, 22:15
نترس میثم جان شما به آرزوت میرسی اگه فردا نفروشی البته ;)

meysam_sh_2020
2012/04/02, 22:21
نترس میثم جان شما به آرزوت میرسی اگه فردا نفروشی البته ;)
فروختن این سهم زیر 1500 اشتباست ولی چی کار کنم که نشست 1+5 میگه بفروش و دوباره چند درصد پایین تر بخر.
حالا به نظرت چی کار کنیم؟
هفته بعد پایین تر نمیشه خرید؟؟ یعنی اگه 1450 بفروشیم نمیتونیم 1350 بخریم؟

zereshkkk
2012/04/03, 09:35
زاگرس هم امکان توقف نماد و تعدیلش هست بزودی!

meysam_sh_2020
2012/04/03, 09:42
خدا رو شکر فعلا بچه هایی که قبلا خریدن دارن حمایت میکنن وگرنه به ملت بود امروز 5 منفی هم میخورد.:d دمشون گرم

احد
2012/04/03, 09:50
اين سهم حرف براي گفتن زياد داره
اندكي صبر سحر نزديك است

وحید 20
2012/04/03, 10:05
مدیر عامل پارسان در گفتگو با بورس24 فروش ارز به نرخ توافقی در صرافی هارو تایید کرده.....

fm2006
2012/04/03, 10:06
اگر از نشست ترس داری باید 22 م اقدام به فروش کنی تا اون موقع یه 10% میگیری .

meysam_sh_2020
2012/04/03, 10:13
اگر از نشست ترس داری باید 22 م اقدام به فروش کنی تا اون موقع یه 10% میگیری .
زیر 1500 فعلا فروشنده نیستم. منتظرم باز هم اضافه کنم البته به موقش
این یکیو مفت نمیدم بره .227 تومن سود مجمشه احتمال داره برم مجمع باهاش;)

meysam_sh_2020
2012/04/03, 10:18
مدیر عامل پارسان در گفتگو با بورس24 فروش ارز به نرخ توافقی در صرافی هارو تایید کرده.....

ممنون وحید جان خبر ارزشمند و بسیار خوبی بود

وحید 20
2012/04/03, 10:20
تعجبم از این است که چرا سازمان نمادهای مربوطه با نرخ ارز را بعد از دستورالعمل بانک مرکزی جهت شفاف سازی متوقف نکرد....
اگر خبر منفی بود فورا متوقف میکرد الان که تاثیر زیادی در سودشان دارد اقدامی انجام نداد
جالب است که شفن هم امروز اعلام کرده خبری نیست.......!!!

meysam_sh_2020
2012/04/03, 10:23
افزایش بهای اوره و آمونیاک در جهان و ایران

درصورت حفظ سطوح قیمتی اوره وآمونیاک درارقام فعلی،تعدیل مثبت هرچهارشرکت درگزارش 3 ماهه منعکس خواهد شد. در پی افزایش قیمت اوره و آمونیاک در بازارهای جهانی در هفته جاری، سهام شرکتهای تولید کننده این محصولات با افزایش قیمت و استقبال بازار همراه شده است. قیمت اوره در هفته جاری با 5 دلار افزایش در هر تن از 570 دلار به 575 دلار افزایش یافته است. آمونیاک نیز با 70 دلار افزایش قیمت مواجه گردیده و به قیمت 470 دلار در هر تن معامله می شود. شرکتهای پتروشیمی شیراز،پتروشیمی پردیس،پتروشیمی کرمانشاه ... از جمله تولید کنندگان بزرگ اوره و آمونیاک در کشور محسوب می شوند. پارسان نیز به دلیل سهامداری عمده این شرکتها از اقبال نسبی بازار و رشد قیمت برخوردار است. در صورت حفظ سطوح قیمتی اوره و آمونیاک در ارقام فعلی، تعدیل مثبت هر چهار شرکت در گزارش 3 ماهه منعکس خواهد شد.

البته این خبر برای سایر پتروشیمی ها بود ولی اینجا گذاشتم.

meysam_sh_2020
2012/04/03, 10:34
به نظرم بازار فعلی فرصت خریده!
این نشست هم،بوی توافق میده!هر دو طرف دارن هزینه زیادی بابتش میدن.بخصوص طرف خودمون که میدونه عدم توافق یعنی چی!
درصد احتمال توافق طرفین به عدم توافق،به نظرم 70 به 30 هست
در صورت عدم توافق هم میتونین با خیال راحت به فکر یه کار دیگه باشین=))

ما که یه کم نقد کردیم که حداقل یه پیکان مدل پایین بتونیم بخریم برا مسافر کشی اگه ....:d

محمد ساده
2012/04/03, 10:39
به نظرم بازار فعلی فرصت خریده!
این نشست هم،بوی توافق میده!هر دو طرف دارن هزینه زیادی بابتش میدن.بخصوص طرف خودمون که میدونه عدم توافق یعنی چی!
درصد احتمال توافق طرفین به عدم توافق،به نظرم 70 به 30 هست
در صورت عدم توافق هم میتونین با خیال راحت به فکر یه کار دیگه باشین=))
با فرصت خرید بودن امروز به دید نوسانگیری موافقم...
فعلا که نشست منتفی شده...ترکیه دیگه قابل اعتماد آقایون نیست...بازارم از دوشنبه هفته بعد بد جور منفی میشه(اینراو داشته باشین تا بعد)موفق باشید.

محمد ساده
2012/04/03, 10:40
با فرصت خرید بودن امروز به دید نوسانگیری موافقم...
فعلا که نشست منتفی شده...ترکیه دیگه قابل اعتماد آقایون نیست...بازارم از دوشنبه هفته بعد بد جور منفی میشه(اینراو داشته باشین تا بعد)موفق باشید.
البته من سهامدار زاگرس هستم...و خریدارش تو منفی...چون خریدار بسیار قوی و گروه خوبی در حال خرید این سهم هستن...

meysam_sh_2020
2012/04/03, 12:37
یه خبر بورس 24 در مورد تاثیر افزایش قیمت متانول بر پیتروشمی زاگرس اعلام شد زده .کسی خبری داره چیه :d

fm2006
2012/04/03, 12:50
کلا فکر نکنم با این تعرفه ها 20 تا کاربر هم داشته باشند .

وحید 20
2012/04/03, 12:51
یه خبر بورس 24 در مورد تاثیر افزایش قیمت متانول بر پیتروشمی زاگرس اعلام شد زده .کسی خبری داره چیه :d
صبح اطلاع رسانی کردم
به چند پست قبلتر برگرد;)
البته من قسمت مربوط به نرخ ارزش رو گفتم
در خصوص متانول گفته در سود سال 91 باعث رشد سود خواهد شد
تکرار بدیهیات رو گفته
توضیح بیشتر به دلیل ویژه بودن خبر درست نیست....
(توضیح اینکه من عضو ویژه نیستم و گاها با ادی دوستان نگاه میکنم)

meysam_sh_2020
2012/04/03, 13:36
صبح اطلاع رسانی کردم
به چند پست قبلتر برگرد;)
البته من قسمت مربوط به نرخ ارزش رو گفتم
در خصوص متانول گفته در سود سال 91 باعث رشد سود خواهد شد
تکرار بدیهیات رو گفته
توضیح بیشتر به دلیل ویژه بودن خبر درست نیست....
(توضیح اینکه من عضو ویژه نیستم و گاها با ادی دوستان نگاه میکنم)

ممنون پس علت خرید های سنگین این چند روز هم معلوم شد :d
البته هنوز هم دیر نشده . بازم اضافه میکنم تا وقتی زیر 1450 تومنه ;)

fm2006
2012/04/03, 20:07
در گروه پتروشیمی، معامله*گران همچنان با رشد قیمتی نمادهای شاخص این گروه مواجه بودند؛ مساله افزایش قیمت جهانی محصولات پتروشیمی به ویژه افزایش بهای اوره و آمونیاک که در منطقه خاورمیانه به 480 دلار در حالت فوب و تک*محموله*ای رسیده است. همچنین احتساب بهای بازار آزاد برای تسعیر نرخ ارز موجب شده است کارشناسان توجه ویژه*ای را به گروه پتروشیمی نشان دهند. در نمادهای عمده این گروه نظیر پردیس معامله*گران شاهد احتساب نرخ فروش اوره معادل 382 دلار در هر تن و نرخ تسعیر ارز صادراتی هستند که این امر دستخوش تغییر اساسی شده است. بازار با شایعاتی در مورد احتمال اعلام پوشش مناسب در سه ماهه شرکت مواجه است که این پوشش می*تواند به صورت زنجیره*ای شرکت*های نفت و گاز پارسیان و سرمایه*گذاری غدیر را متاثر کند. در این گروه، نماد پتروشیمی زاگرس بیش از یک میلیارد دلار صادرات در سال گذشته داشته است.. در این گروه، مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون درباره صادرات محصولات مجتمع پتروشیمی مارون، گفت: سالانه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی همچون اتیلن، اتیلن گلایکول، پلی پروپیلن و پلی اتیلن سنگین تولید و بخش عمده*ای از آن به بازارهای آسیایی و اروپایی صادر می*شود. مدیرعامل پتروشیمی مارون تصریح کرد: کشور چین بزرگترین واردکننده محصولات پتروشیمی مارون بوده و بزرگترین مشتری پلیمرها و ام.ای.جی این مجتمع تولیدی است....
منبع:

meysam_sh_2020
2012/04/04, 07:55
پتروشیمی خارک هم برای تعدیل بست

کيانوش
2012/04/04, 08:09
نوشته شده توسط کيانوش

۲۸ اسفند ۱۳۹۰

مثل.
گروه سيمان .....
تک سهمها
و......
زاگرس 120درصد
شفن 110درصد
کرمانشا 70دصد
خارک 65درصد
شپديس 50درصد
مارون 30درصد

و شرکتهاي روي
فراور 250درصد اين که صفه
کالسيمن 100 درصد

و کاشي وسراميک
کهرام 60درصد
و....
بازار ارز صادراتي ميآيد

عكس: دنياي اقتصاد

پيمان سپاري ارزي منتفي است
فروش توافقي ارز در بازار صادراتي
گروه بازار پول- وزير امور اقتصادي و دارايي از راهاندازي سامانهاي خبر داد كه بر اساس آن صادركنندگان ارز خود را با نرخ توافقي در اختيار واردكنندگان قرار دهند. اين اظهار نظر وزير اقتصاد ميتواند به معناي پذيرش نرخ بازار غيررسمي باشد زيرا پيش از اين دولتمردان گرچه صادركنندگان در فروش ارز خود مختار ميدانستند، اما معتقد بودند سازمان حمايت نرخ 1226 تومان را به رسميت ميشناسد.
سیدشمسالدین حسینی ـ سخنگوی اقتصادی دولت ـ از راهاندازی بازار فروش ارز صادراتی برای رفع نیازهای واقعی متقاضیان ارز خبر میدهد. وی میگوید: تاکید میکنم که بخش عمده ارز مورد نیاز تولید از طریق سیستم ارز مرجع تامین میشود و بانک مرکزی دیگر ارزی را به بخش تولید اختصاص نمیدهد مگر توليدكننده ثبت سفارش داشته باشد. وي اظهار كرد: با این حال با هدف ایجاد انعطاف در بازار ارز برای تامین نیازهای خاص، ساز و کار شفافی طراحی شود که با انجام نظارتهای لازم، صادرکنندگان ارز خود را به صورت توافقی برای تامین نیازهای واقعی متقاضیان ارز، عرضه کنند. به گفته وی شورای عالی بورس، مصوبات لازم را صادر کرده و سازمان بورس هم دستورالعمل لازم را تهیه کرده تا بازار ارز صادراتی راهاندازی شود. وی تاکید میکند: این انعطاف همراه با نظارت و ثبت خواهد بود و قطعا معاملات این بازار باید مبتنی بر معاملات واقعی باشد. یعنی کسی که ثبت سفارش کرده و نیازش مبتنی بر واقعیت ـ و نه سفتهبازی ـ باشد، میتواند ارز مورد نیاز خود را از این بازار تامین کند. وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید میکند: در عین حال، قیمت ارز در این بازار کاملا مدیریتشده و در دامنه مشخص خواهد بود. وي ادامه داد: ما دنبال این هستیم که تمام ارز کشور وارد شبکه تجاری کشور و وارد معاملات واقعی شده و همچنین در ساز و کار شفاف اما با نرخ توافقی تخصیص داده شود. حسینی تاکید میکند: در چنین فرآیندی، به طور سیستماتیک اجازه داده نخواهد شد که مثلا فردی ارز را با این هدف بخرد که بعدا بخواهد بفروشد.
هدف به گردش درآوردن ارز صادراتي
كارشناسان معتقدند: اين طرح با هدف بازگشت ارزهاي حاصل از صادرات به كشور است. به گفته آنان به دليل نبود ثبات در نرخ ارز برخي از صادركنندگان ترجيح ميدادند به منظور تامين نيازهاي وارداتي خود ارز حاصل از صادرات را در خارج نگهداري كنند يا در صورت ورود به كشور در بازار غيررسمي مبادله كنند. اما راهاندازي اين بازار موجب ميشود تا صادركنندگان ارز خود را با نرخ توافقي به خريداران واقعي ارز بفروشند. در واقع امكان خريد ارز با هدف سرمايهگذاري از طريق ايجاد اين بازار محدود ميشود.
شائبه پيمان سپاري
پيش از اين اقدام دولت از سوي برخي فعالان اقتصادي پيمان سپاري ارزي عنوان شد. فعالان بخش خصوصی معتقد بودند که اظهارات دولتيها شائبه «پیمان سپاری ارزی» را افزایش میدهد. البته مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت به صادرکنندگان اطمینان داده بود که «برای ارز حاصل از صادرات پیمان سپاری ارزی پیشبینی نشده» و گفته بود که «صادرکنندگان مالک ارز خود هستند و ميتوانند آن را به نرخ هزار و 500 تومان به واردکنندگان بفروشد» اما «سازمان حمایت، واردات رسمی را با نرخ 1226 تومان تایید میکند و با مواردی اینچنینی در گمرک برخورد خواهد کرد.»در اين ميان الزام برخي شركتهاي دولتي به فروش ارز حاصل از صادرات خود با نرخ دولتي 1226 تومان اين گمانه را تقويت كرد.
در مفاهیم مرتبط با صادرات، «پیمان ارزی» تعهدی است که صادرکننده کالا به بانک میدهد تا پس از صادرات کالای خود و در مهلت مقرر، مبلغ ارزی تعهد شده را به بانک برگرداند.
یحیی آلاسحاق، ريیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در این مورد معتقد است که به جای استفاده از مکانیزم «پیمان ارزی»، دولت بهتر است اجازه دهد ثبت سفارش کالا بدون انتقال ارز صورت گیرد. وی اظهار كرد: «ارز حاصل از صادرات باید در اختیار واردکننده قرار گیرد؛ اما بدون لحاظ کردن مکانیزم قیمتگذاری که از سوی سازمان حمایت اعمال میشود.» آلاسحاق تاكید كرد: در شرایطی كه دشمنان، پنجرهها را به روی ما میبندند، باید شرایط آسانتری را برای صادركنندگان ایجاد كنیم و مشكل نقل و انتقالات را از بین برد. همچنین گفت: تهدیدهای ارزی در ارتباط با صادرات فرصت برای صادركنندگان به وجود آورده است تحرك امروز بخش صادرات نسبت به قبل بیشتر شده و نشان میدهد كه اگر به رابطه ارز و صادرات توجه داشته باشیم، درمییابیم كه نخ تسبیح صادرات، چگونگی برخورد با ارز است.
آل اسحاق ثبات نرخ ارز را در توسعه صادرات كشور مورد توجه قرار داد و افزود: عدم ثبات در محیط پر تلاطم اقتصاد اثری منفی دارد. اسدلله عسگراولادی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران نیز برای تامین ارز مورد تقاضای واردکننده راهکار مشابهی ارائه میدهد. او گفت: بهتر است صادرکننده ارز حاصل از صادرات را به قیمت هزار و 226 تومان به واردکننده عرضه کند و در سوی دیگر نیز واردکننده، قیمتگذاری کالا را بر اساس ارز هزار و 226 تومانی انجام دهد.
اصغر فخریه، معاون اسبق ارزی بانک مرکزی نیز در مورد راهکار کنترل تقاضا به وسیله ارز صادراتی معتقد است: «به طور ساده بايد صادرات را به واردات وصل کرد. به اين معنى که بانک مرکزى باید به صادرکنندگان اجازه دهد ارزى را که از صادرات به دست مىآورند، وارد بازار کرده و بفروشند. عرضه ارز در اين حالت افزايش مىيابد.»
او میافزاید: «البته در کوتاه مدت ممکن است آسيبهايى به دنبال داشته باشد؛ اما دربلندمدت بازار را به تعادل مىرساند.» آقای فخریه خاطرنشان میکند: «دولت در اين شرايط و با وجود محدوديتهايى که دارد بايد بپذيرد که نمىتواند مثل گذشته نيازهاى ارزى را تامين کند پس بايد از راههاى مکمل براى ورود ارز به بازار کمک بگيرد. در حال حاضر صادرات غيرنفتى و صادرات خدمات فنى و مهندسى ایران به ارقام خوبى رسيده است پس بايد اجازه داد اين درآمد وارد بازار شود. در واقع مىتوان گفت همزمان با اعمال مدیریت تقاضا و کاهش محدودیتهای عرضه، بازار ارز به تعادل نسبی میرسد.»معاون ارزی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه پیمان سپاری ارزی هم اکنون در دستور کار دولت نیست، گفت: در عین حال صادرکنندگان باید ارز حاصل از صادرات کالاهای خود را در خدمت واردات قرار دهند.به گزارش مهر، مینو کیانی راد گفت: دو سوم بودجه کشور برای ‏سال 90 از درآمد نفت و گاز و میعانات گازی و یک سوم آن از منابع حاصل از صادرات تامین شد. بنابراین ‏اقتصاد کشور با کمک ارز صادراتی در حال حرکت است.‏معاون ارزی بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی نقش حمایتی خود را از صادرات بارها و بارها ثابت کرده و ‏سپردهگذاری در بانکها از 4 سال قبل به منظور توسعه صادرات انجام شده است.‏ بنابراین نباید نقش بانکها را در حمایت از صادرات نادیده گرفت؛ چراکه اگر چنین نبود صادرات انجام نمیشد.‏
وی تصریح کرد: اگر سیستم بانکی ضعفهایی دارد اما نقش حمایتی آن را در سالهای اخیر از تولید و صادرات ‏کشور نمیتوان نادیده گرفت.‏
کیایی خواستار ثبت ارز حاصل از صادرات در سیستم بانک مرکزی شد و اظهار كرد: موضوع پیمانسپاری ‏ارزی مطرح نیست؛ اما باید به گونهای سیستماتیک برنامهریزی کرد تا ارز حاصل از صادرات به واردکنندگان ‏برسد. ‏وی از راهاندازی سامانهای با همکاری وزیر صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی خبر داد و ‏گفت: بر اساس این سامانه منابع و مصارف ارزی کشور ثبت خواهد شد. این در حالی است که هم اکنون اگر چه آمار ‏صادرات 45 میلیون صادرات عنوان میشود؛ اما تمامی ارز حاصل از آن در سیستم ثبت نمیشود. ‏وي ادامه داد: هیچ اصراری بر این نیست که ارز حاصل از صادرات حتما به ریال تبدیل شود؛ ولی باید در ‏شرایط تحریم فشاری را که بر اقتصاد ایران وارد میشود، درک کرده و صادرکنندگان ارز را در خدمت ‏واردات قرار دهند.‏
نرخ توافقي رفع ابهام فعالان
با وجود ابراز اطمينان دولتمردان به فعالان اقتصادي در خصوص اجرا نشدن بحث پيمان سپاري ارزي اما نگراني در اين زمينه جدي بود.خبر وزير اقتصاد مبني بر توافقي بودن خريد و فروش ارز حاصل از صادرات ميتوان فضاي اطميناني بيشتري در ميان فعالان ايجاد كند. به نظر دولت در حال تكرار تجربه صرافان است و اندك اندك در حال پذيرش نرخ بازار غير رسمي است.

meysam_sh_2020
2012/04/04, 08:10
امروز خوب شروع کردن بچه های بالا :d
1468 رو بردارن خوبه :D

meysam_sh_2020
2012/04/04, 08:21
این از صف خرید=))

حمید 70
2012/04/04, 08:22
این از صف خرید=))
<:-p مبارک سهامداراش باشه.

صبا
2012/04/04, 08:28
مبارکتون باشه نوبت پارسانه بعدش

fm2006
2012/04/04, 08:32
مبارکه . یک میلیارد تومان تا حالا

meysam_sh_2020
2012/04/04, 08:37
پارسان که تند تند تو انلاین داره چشمک میزنه اصلا فرصت نمیدن .
این اینترنت هم کشت مارو امروز وگرنه پارسان رو خریده بودم البته هنوز وقت هست

fm2006
2012/04/04, 08:41
پارسان که تند تند تو انلاین داره چشمک میزنه اصلا فرصت نمیدن .
این اینترنت هم کشت مارو امروز وگرنه پارسان رو خریده بودم البته هنوز وقت هست
منتظر تثبیتش بالای 700 هستم .

zereshkkk
2012/04/04, 08:52
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح مهمترین برنامه های سال 91 و با اشاره به این نکته که تک تک کلمات شعار حمایت از تولید ملی، کار وسرمایه ایرانی برای سال 91 استناد به بازار سرمایه دارد، تصریح کرد: حمایت از تولید ملی به طور مستقیم در بازار سرمایه تاثیرگذار است، با حمایت از تولید ملی، صنایع بازار سرمایه مثل سیمان و پتروشیمی نیز مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

صبا
2012/04/04, 08:57
[QUOTE=meysam_sh_2020;110863]پارسان که تند تند تو انلاین داره چشمک میزنه اصلا فرصت نمیدن .
این اینترنت هم کشت مارو امروز وگرنه پارسان رو خریده بودم البته هنوز وقت هست ///////////////// 630 یک خرید ایده ال بود نمیدونم اون قیمتارو میبینه واسه خرید مجدد یانه.........

meysam_sh_2020
2012/04/04, 10:30
چه میکنه این زاگرس
2 میلیون صف رو دادن دوباره صف شد همون تعداد

fm2006
2012/04/04, 10:37
سومین بلوک 1.5 میلیونی زاگرس

zereshkkk
2012/04/04, 11:19
شرکتهای پتروشیمی از جمله پتروشیمس زاگرس، شفن، شپدیس، شاراک، شصفها و ... با تعدیل قابل توجه درآمدهای سال 90 خود مواجه میباشند.

zereshkkk
2012/04/04, 11:21
افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی و اولین عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا و افزایش قیمت این مواد، قیمت تمامی نمادهای گروه پتروشیمی در بازار با افزایش و در برخی نمادها با صف های خرید مواجه گشتهاند.

يگانه
2012/04/04, 11:23
يه پولبك به 1360 لازم داره

محمد ساده
2012/04/04, 11:37
يه پولبك به 1360 لازم داره
سلام سهم تازه وارد...تکنیکال جواب نمیده...1300 میشه گفت کفشه...سقفشو معلوم نیست...من که اعداد عجیب غریبی میشنوم...هم از تعدیلش و هم از قیمتش که میخوان ببرنش بالا...قبلا گفتم گروهای قویی وارد سهم شدن...امیدوارم شنیدهایی که میشنوم موثقشم بشنوم و در اختیار دوستان قرار بدم...فعلا این گروه قوی بعد از کار روی ش÷دیس روی زاگرس مارون و شفن فعال شدن...
موفق باشید.

مصطفی مصری پور
2012/04/04, 11:46
یعنی تحلیل فاکتورای مثبت این سهم اینقدر سخته که بازار برای صف کردنش دل دل میکنه؟

البته هنوز برام سواله که چرا دوشنبه و سه شنبه اونجور معامله شد.

اما گویا بازار عادت کرده که همیشه حقوقی پیش قدم بشه تا یه سهم خریدنی بشه.

zereshkkk
2012/04/04, 14:15
نرخ فروش متانول در بازارهای آسیایی ماه هاست بنا بر اعلام شرکت متانکس =بزرگترین تولیدکننده محصول متانول در جهان ، 440 دلار در هر تن است !

zereshkkk
2012/04/04, 14:17
ظرفیت زاگرس چقدره!

meysam_sh_2020
2012/04/04, 18:21
خوب ما یه کم حساب کتاب کنیم در مورد پتروشیمی زاگراس تا قدر این سهم رو بیشتر بدونیم کاش بیشتر میخریدم :d

meysam_sh_2020
2012/04/04, 18:35
قیمت جهانی متانول به 440 دلار رسیده.

خوب 3 میلیون تن هم تولید داره پتروشیمی زاگرس

دلار رو 1500 تومن در نظر میگیریم برای سال 91 ;)

حالا قیمت هر تن متانول برای فروش میشه تومان 1500*440 دلار = 660 هزار تومن

3میلیون تن *660 هزار تومن = 1980000000000 یعنی نزدیک 2 هزار میلیارد تومن

بهای تمام شده کالا رو تو گزارش برای تولید این 3 میلیون تن 580 میلیارد تومن در نظر گرفته شرکت.
260 میلیارد تومن هم هزینه های عمومی مالی و اداری و غیره طبق گزارش در نظر میگیریم .;)

پس فروش تا اینجا شد دو هزار میلیارد تومن و هزینه ها یه چیزی حول و حوش 840 میلیارد تومن میشه.که اختلاف این دو میشه 1160 میلیارد تومن که تقسیم بر تعداد سهام شرکت کنیم سود هر سهم این شرکت با دلار 1500 تومنی میشه چیزی حدود 480 تومن ;)

حالا این محاسبه همش بستگی به دلار داره که با چه دلاری حساب بشه ما فرض کردیم دلار 1500 باشه

حالا شما با هر دلاری میتونید حساب کنید چقدر میتونه سود بسازه;)

zereshkkk
2012/04/04, 19:11
[عجب سهمیه زاگرس

zereshkkk
2012/04/04, 19:13
قیمت جهانی متانول به 440 دلار رسیده.

خوب 3 میلیون تن هم تولید داره پتروشیمی زاگرس

دلار رو 1500 تومن در نظر میگیریم برای سال 91 ;)

حالا قیمت هر تن متانول برای فروش میشه تومان 1500*440 دلار = 660 هزار تومن

3میلیون تن *660 هزار تومن = 1980000000000 یعنی نزدیک 2 هزار میلیارد تومن

بهای تمام شده کالا رو تو گزارش برای تولید این 3 میلیون تن 580 میلیارد تومن در نظر گرفته شرکت.
260 میلیارد تومن هم هزینه های عمومی مالی و اداری و غیره طبق گزارش در نظر میگیریم .;)

پس فروش تا اینجا شد دو هزار میلیارد تومن و هزینه ها یه چیزی حول و حوش 840 میلیارد تومن میشه.که اختلاف این دو میشه 1160 میلیارد تومن که تقسیم بر تعداد سهام شرکت کنیم سود هر سهم این شرکت با دلار 1500 تومنی میشه چیزی حدود 480 تومن ;)

حالا این محاسبه همش بستگی به دلار داره که با چه دلاری حساب بشه ما فرض کردیم دلار 1500 باشه

حالا شما با هر دلاری میتونید حساب کنید چقدر میتونه سود بسازه;)

عالی بود
با دلار پایین تر از این حرفا و دلار 1000 تومانی و 1226 تومانی وقتی 256 تومان سود ساخته !!با دلارای بالاتر و توافقی ببین چیکار کنه این زاگرس!!!

komiser
2012/04/04, 23:12
گفته می شود شرکت پتروشیمی زاگرس از محل افزایش نرخ جهانی متانول و تسعیر نرخ ارز با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری مواجه شده است
http://www.boursepersia.com/news/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/news-8824.html

کيانوش
2012/04/05, 08:41
دنياي اقتصاد» تحولات بازار سهام را بررسي ميكند
افت بورس پس از رونق نوروزي

دنياي اقتصاد- هفته دوم و البته نيمه تعطيل معاملاتي فروردينماه با افت يك درصدي بازدهي بازار خاتمه يافت و به اين ترتيب بازدهي سال 91 بورس تهران از 6/2 درصد پايان هفته پيش به سطح 5/1 درصد تقليل يافت. اما هرچند از بازگشت بازيگران بزرگ بازار به چرخه معاملات بورس به عنوان دليل سنتي فروكش كردن عطش تقاضا و رونق معاملات بازار ياد ميشود، ولي با شروع جدي فعاليتهاي كاري سال 91 بعد از تعطيلات نوروز بار ديگر ريسكهاي سيستماتيك، تاثيرگذاري بارز خود را بر ويترين اقتصاد كشور يعني بورس تهران نشان داد. مذاكرات پيشروي گروه موسوم به 1+5، تحولات منطقهاي، كشاكش دولت و مجلس در اجراي فاز دوم هدفمندي يارانهها و البته رونق مجدد بازار ارز از جمله رخدادهايي است كه بار ديگر موجب در پيش گرفتن سياست احتياط از سوي معاملهگران بازار سهام شده است. هرچند در اين بين اتفاقاتي همچون افزايش نرخ ارز موجب شده تا سهام شركتهاي صادركننده كه وزن قابل توجهي در بازار سرمايه دارند بار ديگر به گردونه رونق بازگشته و بهانهاي براي متعادل نگه داشتن بخشي از بازار باشند. در اين ميان تغييرات مثبت و قابل اعتنا در وضعيت بنيادي برخي از شركتهاي زيانده و البته بزرگ بازار هم در بازار كم رمق فعلي سبب گرم شدن فضاي معاملاتي در برخي از اين نمادهاي پربيننده شده است.

يك هفته با تپيكس
افول بازار پس از رونق نوروزي
گروه بورس- شروين شهرياري: بازار سهام در هفته كاري دوم فروردين با پيروي از الگوي سنتي رفتار خود رونقي مطلوب را به نمايش گذاشت تا با ثبت رشد 6/2 درصدي بار ديگر كام سهامداران را در ايام نوروز شيرين كند؛ اما اين روند ديري نپاييد زيرا كه پس از بازگشايي بازار در روز دوشنبه هفته جاري، همزمان با بازگشت بازيگران بزرگ به عرصه معاملات، روند قيمتها دچار چرخشي 180 درجهاي شد و افت يك درصدي شاخص بورس در مقياس هفتگي به ثبت رسيد. سهامداران در حال حاضر بيش از هر چيز بر تحولات پيراموني به ويژه مذاكرات پيش روي نمايندگان كشورمان با گروه موسوم به 1+5 متمركز شدهاند؛ مذاكراتي كه برداشت مثبت از نتايج آن ميتواند با ايجاد چشم انداز كاهش فشار غرب بر ايران، سمت و سوي تقاضا در بورس تهران را به نحو موثري تقويت كند.
آثار بازگشت دلار آزاد به تابلوها
در ده روز معاملاتي اخير يكي از اصليترين محركهاي رونق به خصوص در سهام گروه فلزي و پتروشيمي اعلام خبر آزاد شدن معاملات ارز بر اساس نرخ توافقي در صرافيها بوده است كه امكان رشد درآمد تسعير ارز صادراتي را براي بنگاهها فراهم ميآورد.
اين خبر هر چند باعث جهش 20 درصدي در قيمت سهام صادركنندگان به ويژه در گروه پتروشيمي شد اما مطالعه اوليه بر بودجه شركتهاي مزبور نشان ميدهد كه در صورت تحقق نرخ تبديل دلار 1800 توماني در سال 91، تاثير اين مساله بر سودآوري بنگاهها تصاعدي خواهد بود.
به عنوان مثال؛ يك محاسبه ساده در اين خصوص از پتانسيل رشد 80 تا 100 درصدي eps شركتهاي پتروشيمي صادركننده نسبت به بودجههاي كنوني حكايت ميكند كه p/e واقعي سهام مزبور را در محدوده نازل كمتر از 4 واحد قرار ميدهد. با اين وجود، به علت ريسكهاي پيراموني به ويژه اختلال در زمينه تبادلات ارزي به نظر ميرسد بازار هنوز به ديده ترديد به اين تحول بنيادي مينگرد و با رعايت جانب احتياط، اقبال بيشتر را منوط به دريافت اطلاعات رسمي از سوي شركتها در گزارشات فصلي نموده است. وقتي زياندهها سودده ميشوند
اقبال بازار به دو سهم داراي زيان انباشته در گروه فلزي يعني ذوب آهن اصفهان و آلومينيوم ايران از رويدادهاي جالب سال جديد است. بر اين اساس، «ذوب» و «فايرا» از ابتداي سال به ترتيب جهش 21 و 30 درصدي را در قيمت سهام خود تجربه كردهاند كه علت اصلي آن به تغيير بنيادين در وضعيت اين دو شركت سابقا زيان ده باز ميگردد.
ذوبآهن اصفهان كه معادل 82 درصد سرمايه، زيان انباشته در حسابها دارد اينك سود 143 ريالي به ازاي هر سهم در سال 91 را اعلام كرده است. به باور كارشناسان، در صورت ثبات قيمتهاي فروش كنوني در بازار آهن انتظار ميرود حداقل نيمي از زيان انباشته اين شركت از محل سود آوري در سال 91 پوشش داده شود.
از سوي ديگر، ايرالكو كه از معدود سهام كم فروغ اصل 44 در چند سال گذشته بوده است به لطف رشد 50 درصدي قيمت فروش محصولات در بورس كالا اين روزها وضعيت متفاوتي را به خود ميبيند. برآوردهاي اوليه در خصوص آلومينيوم ايران نيز از احتمال پوشش زيان انباشته شركت (بيش از 450 تومان به ازاي هر سهم) در سال 91 با فرض ثبات شرايط فعلي حكايت ميكند.
بدين ترتيب ميتوان گفت هر چند جهش 70 درصدي نرخ ارز در بازار آزاد در سال 90 به طور كلي پيامدهاي نامساعدي در بر داشته اما از جهت ديگر، رشد قيمتهاي فروش و افزايش رقابتپذيري بنگاههاي داخلي به كمك توليدكنندگان صنعتي آمده است كه رويداد اخير از منظر اقتصاد كلان تحولي مثبت به شمار ميرود.
فاز دوم هدفمندي در كشاكش دولت و مجلس
واريز مبلغ 28 هزار توماني يارانه نقدي به ازاي هر نفر (كه البته غير قابل برداشت است) در اوايل تعطيلات نوروزي به مثابه جرقهاي بود كه بار ديگر آتش انتقادها از اجراي شتابزده مرحله دوم هدفمندسازي يارانهها را شعله ور كرد. در اين راستا، نمايندگان مجلس در موضع گيريهاي متعدد و صريح با يادآور شدن آخرين مصوبات مجلس در سال گذشته، هر گونه افزايش قيمت حاملهاي انرژي و پرداخت يارانه نقدي از محل آن را در سه ماهه اول امسال غيرقانوني قلمداد كرده اند.
اين در حالي است كه نمايندگان دولت و ستاد هدفمندسازي يارانهها در تدارك براي برداشتن گام دوم هدفمندي هستند. تلاش براي اجراي مرحله دوم حذف يارانه انرژي در شرايطي رخ ميدهد كه افزايش چشمگير نرخ ارز در يك سال گذشته (و بالتبع آن افت قيمت محصولات به دلار)، واقعي كردن قيمتهاي انرژي را در عمل تا اندازهاي خنثي كرده است.
از سوي ديگر، پمپاژ نقدينگي ماهانه يارانهها در حساب مردم نيز از عوامل رشد تورم عنوان ميشود كه مجلس را بر آن داشته تا يك فوريت طرحي را مصوب كند كه در صورت تاييد نهايي، اجازه افزايش يارانه نقدي را از دولت سلب ميكند و به جاي آن مجوز افزايش يارانه در قالب حمايتهاي بيمهاي، مسكن و اشتغال داده ميشود. با فضاي موجود، به نظر ميرسد هر چند عزم دولت براي ادامه مسير گذشته جدي است اما با ورود سختگيرانه مجلس در اين مساله، اصلاح تند قيمت حاملها و افزايش يارانه نقدي مردم در سال 91 سناريويي آسان و سريعالوصول نخواهد بود؛ وضعيتي كه البته براي صنايع داخلي كه هنوز تبعات افزايش سنگين قيمت نهادههاي توليد و نرخ ارز در يك سال گذشته را هضم نكردهاند ميتواند اميدبخش تلقي شود.

.................................................. .................................................. .................................................. ........................
پترو اصفهان در اطلاعيه شفاف سازي خودش اعلام کرد 50 ميليون دلار را در بازار ازاد فروخته است.شصفها دلار را در بودجه 90 خودش 1060 تومان ديده بود اگر 1860 تومان دلار را فروخته باشد يعني به ازاي هر دلار 800 تومان سود کرده است يعني 40 ميليارد تومان که تقسيم بر 300 ميليون سهم مي شود 133 تومان تعديل مثبت هرسهم در سال 90
شصفها سود 91 را 94 تومان اعلام کرده است.و 144430506 دلار درامد ارزي با دلار 1226 تومان دارد که از محل فروش ان در بازار ازاد به نرخ مثلا توافقي1826 تومان هر سهم 600 تومان سود خواهد کرد يعني 87 ميليارد تومان که تقسيم بر 300 ميليون سهم مي شود.سهمي 288 تومان تعديل مثبت در سال 91 با 94 تومان اعلامي مي شود 382 تومان سود شصفها در سال 91 بدون احتساب تعديلات فروش داخلي.
پي به اي 5 ان مي شود 1900 تومان در ضمن طبق اعلام شصفها از 23 ميليون دلار 5.5 ميليون يورو و 451 ميليون درهم هم طلب خودش از دبي نت تنها 50 ميليون دلار ان را وصول کرده است.ومابقي احتمالا به سال 91 انتقال داده خواهد شد.يعني حداقل 250 تومان تعديل ديگه به سال 91 انتقال داده خواهد شد.لذا سود 91 شصفها به 600 تومان خواهد رسيد.
زاگرس در سال 91 1 ميليارد دلار درامد ارزي دارد که دلار را 1226 تومان ديده است حالا اگه ان را در بازار ازاد به نرخ توافقي 1826 تومان واگذار کند 600 ميليارد تومان کسب سود خواهد کرد که تقسيم بر 2400000000 سهم مي شود سهمي 250 تومان تعديل مثبت که با 214 تومان سود اعلامي سال 91 مي شود 464 تومان سود زاگرس.
شاراک
درامد ارزي شاراک 416 ميليون دلار هست که از محل فروش ان 50 ميليارد تومان سود خواهد ساخت که تقسيم بر 1200000000 سهم مي شود سهمي 208 تومان تعديل مثبت که با 77 تومان سود اعلامي مي شود 285 تومان سود 91 شاراک بدون احتساب تعديل فروش داخلي پي به اي 5 ان مي شود 1500 تومان
شيران هم به 850 تومان سود در سال 91 خواهد رسيد
شخارک-شپديس-شفن--شيران با 140 درصد تعديل مثبت در سال 91-و.....
باما 200 دزصدفراور250درصدو کالسمين ....درصد با تعديل مثبت روبرويند
بعضي از تک سهمها
بعضي از کاشيها
بعضي از فلزات
به هر حال سال 91 سال شرکتهاي صادراتي هست و تشويق به توليد براي صادرات و ايجاد کار و اشتغال بيشتر شايد بخاطر همين موضوع هم سال 91 را سال حمايت از توليد ملي و کا رو سرمايه ايراني ناميدند
در ضمن شيران و خارک و شصفها برا تعديل مثبت بسته اند.
داستان شصفها ماجراي عجيبي پيدا کرده است که هر چه نماد بيشتر بسته باشد بازگشايي با قيمت بالاتري روبرو خواهد شد شايد 1 روز شصفها در تابستان به قيمت 2000 تومان باز شود .بسته به زمان بازگشايي دارد

وحید 20
2012/04/06, 21:22
نگاهی به پتروشیمی زاگرس (http://namabourse.com/news/detail/19634/%D9%BE%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%B3/)

پتروشيمي زاگرس با نماد زاگرس پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1391/12/30 با سرمایه 2,400,000 میلیون ریال را مبلغ 2,143 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام نموده است که نسبت به درآمد تعدیل نشده سال 90 به مبلغ 2567 ریال، کاهش 17 درصدی نشان می دهد.

http://bmedia.namabourse.com/news/images/images_48.jpg

پتروشیمی زاگرس اصلی ترین دلیل کاهش درآمد خود در سالجاری را افزایش 13 درصدی یوتیلیتی و اکسیژن برشمرده است. یوتیلیتی هزینه هایی نظیر سوخت،برق،آب،نگهداری و ... را تشکیل می دهد که توسط پتروشیمی مبین انجام می گیرد و مورد اختلاف با پتروشیمی زاگرس در مورد نرخ هزینه های یوتیلیتی دارد. بر این اساس، شرکت پتروشيمي مبين برخلاف مفاد قرارداد منعقده، مبلغ 755 ميليارد ريال (مبلغ 347 ميليارد ريال تا پايان سال 1389 و 408 ميليارد ريال مربوط به 9 ماهه 1390) مازاد بر نرخهاي مندرج در قرارداد يوتيليتي فاز يک، براي پتروشيمي زاگرس صورتحساب قطعي صادر نموده است و براي فاز دوم براساس مبالغ اعلام شده توسط پتروشيمي مبين در حسابها هزينه شده که هر دو مورد فوق، مورد اعتراض شرکت ميباشد.

http://bmedia.namabourse.com/userfiles/images/za1.jpg
تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکت

شرکت هنوز گزارش عملکرد واقعی 12 ماهه سال 90 را به بازار اعلام نکرده است با توجه به اینکه فروش سه ماهه چهارم با فرض دلار 12260 ریالی در بودجه منظور گردیده ولی عملأ شرکت توانسته است فروش داخلی خود را با نرخ ارز مرجع مناطق آزاد (دلار 1550 تومانی) و فروش خارجی خود را با دلار بازار آزاد( دلار 1900 تومانی) انجام دهد لذا انتظار می رود به زودی نماد شرکت به منظور تعدیل بیش از ده درصدی سود سال مالی 90 متوقف گردیده و در حدود 2823 تا 2830 ریال اعلام شود.
شرکت پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي 90 را در تاريخ 14/04/90 مبلغ 676ر1 ريال و در تاريخ هاي 07/10/90 و 30/11/90 مبلغ 198ر2 ريال و در تاريخ 09/12/90 مبلغ 567ر2 ريال اعلام نموده است.
شرکت پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي 91 را در تاريخ 30/11/90 مبلغ 224ر2 ريال و طي نامه(بدون ارائه جزئيات) مورخ 10/12/90 مبلغ 143ر2 ريال اعلام نموده است.
هيئتمديره در نظر دارد به ازاي هر سهم مبلغ 143ر2 ريال را جهت تقسيم به مجمع عمومي عادي سال 91 پيشنهاد نمايد. شرکت قبلا پيشنهاد تقسيم سود را 224ر2 ريال اعلام نموده بود.
با توجه به تداوم فروش داخلی شرکت با نرخ ارز مرجع مناطق آزاد (دلار 1550 تومانی) و فروش خارجی با دلار بازار آزاد( دلار 1900 تومانی) ، در ثورتیکه تا پایان سالجاری همین رویه حفظ گردد و بهای متانول از سطوح 440 دلاری(CFR) فعلی کاهش محسوسی نداشته باشد. زاگرس قادر خواهد بود در سال 91 بالغ بر 20.919.958 میلیون ریال ( نزدیک به 2092 میلیاد تومان) فروش داشته باشد. از آنجا که فروش صادراتی شرکت معاف از مالیات می باشد لذا سود قابل شناسایی به ازای هر سهم در پایان سال در حدود 5000 ریال به ازای هر سهم قابل تحقق می باشد.

مصاحبه ای با مدیر امور سرمایه گذاری وغدیر
دکتر نجفی مدیر امور سرمایه گذاری غدیر در گفتگویی با خبرنگار نمابورس به نکات مهمی در گروه پتروشیمی و سهام شرکتهای زیر مجموعه وغدیر اشاره داشته است که بخشهایی از مصاحبه ایشان چنین است: با حفظ سطوح 420 تا 440 دلاری قیمت متانول در بازارهای جهانی، سود شرکتهایی چون گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی زاگرس، فناوران و ... با افزایش قابل توجهی مواجه است. این مقام مسئول درباره نرخ تسعیر ارز در زاگرس نیز گفت : با توجه با دستور العمل جدید بانک مرکزی در خصوص تعیین توافقی نرخ ارز بر اساس عرضه و تقاضا توسط صرافان مجاز ،ارز حاصل از صادرات در زاگرس نیز توسط صرافی های مجاز به فروش می رسد. بنابه اظهارات دکتر نجفی،پتروشیمی زاگرس نرخ ارز را در بودجه یک هزار و 226 تومان پیش بینی کرده است، اما با توجه به تصمیم جدید بانک مرکزی درخصوص نرخ ارز ،سود حاصل از تسعیر در زاگرس افزایش خواهد یافت. ایشان همچنین درخصوص مطالبات وصول نشده زاگرس و شایعه وصول کلیه مطالبات شرکت گفت : زاگرس هیچ مطالبات وصول نشده ای ندارد.
دکتر نجفی مطالبات پتروشیمی زاگرس را به دو گروه تقسیم کرده، افزوده است: مطالبات شرکت به دو قسمت تقسیم می شود ،یکی مطالبات ناشی از فروش است که هرگز در مجموعه نداشتیم و دیگری مطالبات بر اساس برخی مغایرت حساب ها با برخی مشتری ها بود که تمام مبالغ آن در حال حاضر وصول شده است. وی در خصوص تحریم های اخیر شرکت ها و مشلات ایجاد شده برای صادرات ناشی از این تحریم ها گفت : با توجه به پیش بینی های به عمل آمده ،مجموعه ما هیچ مشکلی برای صادرات نداشته است، زیرا بر اساس پیش بینی ها تمهیدات لازم را در مقابل تحریم ها طراحی کرده ایم.
ایشان همچنین در پاسخ به سوال دیگری درخصوص حوزه های صادراتی پتروشیمی زاگرس گفت: آسیا و اروپا حوزه های صادراتی ما هستند و ما در آسیا به کشورهای چین ،هند و کره صادرات داریم. پیش از این و در جریان تحریم شبکه بین بانکی سویفت نیز بوده ایم و معاملات ارزی و دریافتهای ما خارج از شبکه سویفت انجام می پذیرد فلذا این تحریمها هیچ ئها تاثیری بر روند فروش های صادراتی این شرکت ندارد.
ایشان همچنین افزود: حدود یک و نیم سال است که صنعت پتروشیمی ایران ارتباط خود را با این شبکه قطع کرده است و در خصوص اثرات تحریمهای بین المللی بر صنعت پتروشیمی خاطر نشان ساخت که این مسایل هیچ گونه محدودیت یا مشکلی را برای صنعت پتروشیمی ایجاد نخواهد کرد.

ata007
2012/04/06, 22:19
خبرهای خوبی از این سهم به گوش می رسد
مواظب تله های احتمالی برای بدست آوردن سهامتان باشید دوستان

meysam_sh_2020
2012/04/06, 22:31
قبلا با متانول 440 دلاری و دلار 1500 تومنی به سود 480 تومنی رسیدیم.

الان که وحید خان این خبر رو گذاشت با فرضیات زیر سود 540 تومنی برای سال اینده زاگرس میتونه محقق بشه.

دلار 1800 متانول 400 دلار >>>>>>> سود زاگرس محدوده 540 :d خدا بده برکت البته اگه اتفاق خاصی نیوفته.

meysam_sh_2020
2012/04/07, 08:01
خوب فک کنم امروز نوسان گیرا یه مقدار خارج شدن

daryadel120
2012/04/07, 09:47
با سلام
به نظر شما زاگرس بیشتر می ارزد یا شپدیس؟
با توجه به اینکه زاگرس در سال مالی قبل دلار را 1350 تومان در نظر گرفته بوده ولی شپدیس 1041 تومان !

meysam_sh_2020
2012/04/07, 09:57
با سلام
به نظر شما زاگرس بیشتر می ارزد یا شپدیس؟
با توجه به اینکه زاگرس در سال مالی قبل دلار را 1350 تومان در نظر گرفته بوده ولی شپدیس 1041 تومان !

کی گفته 1350 در نظر گرفته؟

daryadel120
2012/04/07, 10:02
کی گفته 1350 در نظر گرفته؟

http://codal.ir/Reports/Exports/%40mRKi%40yKczFju1LC68ENCw%3d%3d.pdf
به اطلاعات سال 90 دقت کنید

meysam_sh_2020
2012/04/07, 10:08
http://codal.ir/Reports/Exports/%40mRKi%40yKczFju1LC68ENCw%3d%3d.pdf
به اطلاعات سال 90 دقت کنید
ممنون این سه ماهه اخر بوده شاید و میانگین 90
و تو 9 ماهه دلار 1230 بوده

daryadel120
2012/04/07, 10:11
فکر کنم همین موارد رو برای شپدیس هم در نظر بگیریم به نتیجه خوبی برسیم....

zereshkkk
2012/04/07, 18:19
احتمال بسته شدن نماد برای تعد یل طی روزهای اتی حتمیست !

حمید 70
2012/04/07, 20:53
شنیده ها حاکی از آنست که شرکت پتروشیمی زاگرس توانایی دارد عایدی سال مالی 91 خود مبلغی بیش از 3000ريال به بازار سرمایه اعلام نماید
http://www.boursepersia.com/news/%D8...news-8893.html

احد
2012/04/07, 21:41
از این به بعد باید مراقب سهم های پتروشیمی که در سبد داریم باشیم که مفت از دست ندیم

meysam_sh_2020
2012/04/07, 23:18
از این به بعد باید مراقب سهم های پتروشیمی که در سبد داریم باشیم که مفت از دست ندیم
فردا روز مهمی برای سهمه ما که فک میکنیم که فردا خریدیم :d و تازه نفسیم و هیچی هم سود نکردیم و تو ضرریم :d که از چنگمون در نیارن

meysam_sh_2020
2012/04/07, 23:21
امروز قبل از شروع معاملات و 8:31 فک کنم صف خرید -50-40 میلیونیش دیده شد ;)

یعنی60 -70 میلیارد تومن پول پشت این سهم اومد یه لحظه تصور کنید!!!!!!!!!!!!

پتروشیمی شیراز که در پیت بوده دو تا گره افتاد هنوز هم متعادل نشده!!!!!!

meysam_sh_2020
2012/04/08, 08:06
بعد از شپدیش امروز پارسان هم متوقف شد.
دیگه کم کم نوبت زاگرسه :d

meysam_sh_2020
2012/04/08, 10:47
امروز فشار فروش چه از طرف حقوقی و چه حقیقی زیاد بود البته کف سهم اومد بالا ;)

ازالان تا اخر وقت معاملاتش جذابه و به نظرم حمایت میشه و فعلا که حمایت روی 1585 -1590 تومنه