PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لیزینــگ رایــان سایپـــا ( ولساپا )

صفحه ها : [1] 2 3 4

مسلم
2011/07/20, 08:57
با سلام

فکر کردم شاید ولساپای 500 تومنی لیاقت داشتن یک تاپیک مستقلو داشته باشه

اصلا شاید تا شب عید این سهم 500 تومنی از 1000 گذشته باشه ;)

مسلم
2011/07/20, 17:08
دلیل اصلی که این سهم توجهمو جلب کرد تکنیکال ردیفشه و البته موج شماریش ;)

امیدوارم در مورد فاندش دوستان نظر بدن ، اما نظر بنده فقط روی نمودارش هست.

نگاهی به مکدی ولساپا:

در تایم هفتگی مکدی واگرایی مخفی مثبت شکل گرفته که یکی از علائم برگشت سهم هست.

http://www.bourexpro.com/files/macd_201.jpg

در تایم روزانه مکدی واگرایی معمولی مثبت زده

http://www.bourexpro.com/files/macd_2_369.jpg

این تحلیل به این معنی نیست که کف جدیدی شکل نخواهد گرفت بلکه صرفا اخطاری هست به قریب الوقوع بودن پایان روند نزولی و شروع یک روند قوی صعودی.

سيد ياسر شريعت
2011/07/20, 20:18
با تشکر از تحلیل زیبات مسلم جان
در مورد فاند این سهم تحلیل های بسیار زیادی ارائه شده و هر کس می تواند با اطلاع کامل اقدام به خرید، نگهداری یا فروش نماید. بماند که پی به ای سهم در حال حاضر کمتر از 4 است و سهم های مشابه....، بماند که سود سال 91 با توجه به قراردادهای شرکت و نحوه دریافت پول لیزینگ از مشتری قطعا رقم بیشتری از سال 90 خواهد بود، بماند که افزایش سرمایه قریب الوقوع در راه است، بماند.....;)

مسلم
2011/07/21, 12:25
در مورد فاند این سهم تحلیل های بسیار زیادی ارائه شده و هر کس می تواند با اطلاع کامل اقدام به خرید، نگهداری یا فروش نماید. بماند که پی به ای سهم در حال حاضر کمتر از 4 است و سهم های مشابه....، بماند که سود سال 91 با توجه به قراردادهای شرکت و نحوه دریافت پول لیزینگ از مشتری قطعا رقم بیشتری از سال 90 خواهد بود، بماند که افزایش سرمایه قریب الوقوع در راه است، بماند.....;)

ممنونم یاسر عزیز.
فاندش هم تایید شد و ظاهرا شرکت شرایط خوبی داره
پس تارگت 1000 تا شب عید برای رایان سایپا زیاد هم خیال پردازی نیست <:-p

سيد ياسر شريعت
2011/07/21, 13:01
مسلم جان این رو هم باید اضافه کنم که در شرکت های لیزینگ قسمت قابل توجهی از سود سال پیش بینی (طبق مصاحبه اخیر مدیر عامل رایان حدود 60 درصد از سود سال 90) از طریق قراردادهای سال های گذشته محقق می شود و این مساله قائدتا باید باعث افزایش پی به ای نرمال این صنعت گردد. حال این که چرا پی به ای سهم زیر 4 است الله اعلم! اما در خصوص تارگتی که با فرض عدم افزایش سرمایه برای شب عید اعلام کردید؛ با توجه به سود 175 تومانی سال 90 ( 135+40=175) و یک پی به ای معمولی و ناقابل 5.5 قیمت سهم خواهد بود: 5.5*175=960تومان! کاملا واقع بینانش 1000 تومانه مسلم جان، ایده آل و خیال پردازانش که.... ;)

مصطفی مصری پور
2011/07/21, 13:08
من این سهمو ندارم و امیدوارم شماها که دارید در تارگت مورد نظر بفروشید
اینم تقدیم به مسلم عزیز:

مدیر عامل با اعلام یک خبر خوش عنوان کرد
بودجه 90 لیزینگ رایان سایپا واقع بینانه تنظیم شده است !
در پيش بيني بودجه سال 1390 ما محافظه كاري را كنار گذاشتيم و تقريباً يك بودجه واقعي ارائه كرديم. يكي از ايرادهاي سازمان بورس به شركتهاي بورسي ،اين است كه معمولاً بودجه را با محافظه كاري و كمتر از واقع ارائه مينمايند و در طي سال نسبت به تعديل پيش بيني اقدام مي كنند و همانطوريكه گفته شد ما در برآوردهاي سال 90 محافظه كاري را كنار گذاشتيم و اميدواريم با تلاش كاركنان و حمايت گروه سايپا و ديگر سهامداران، اين بودجه را تحقق بخشيم.

با توجه به وضعیت صنعت لیزینگ در کشور و لزوم تصمیم گیری سهامداران در خصوص سرمایه گذاری خود در این صنعت به سراغ محسن ملکی مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا رفتیم و پرسش های خود را مطرح کردیم که وی با سعه صدر پاسخ داد .

1. درآمد حاصل از عمليات ليزينگ در پيش بيني سال 1390 حدود 47% بيش از واقعي سال 1389 است علت چيست و راهكارهاي اين افزايش درآمد چيست؟

اين موضوع در مصاحبهها و در مجامع عمومي شركت بارها توضيح داده شده است كه درآمد اقساط هر سال يك شركت ليزينگي تركيبي است از درآمد اقساط فروش سالهاي قبل بعلاوه درآمد اقساط فروش سال جاري، تفكيك شناسائي درآمد در شركتهاي ليزينگ به اين ترتيب است كه اگر كل سود حاصل از ليزينگ امسال 100 ريال باشد و طي 3 سال تقسيط شود مبلغ 30 ريال از درآمدهاي آن در سال جاري و 50 ريال در سال آتي و مبلغ 20 ريال در سال سوم شناسايي ميشود كه البته اينها تقريبي هست.

با اين توضيحات اگر به ريز درآمد حاصل از اقساط در بودجه سال 90 شركت دقت شود كل درآمدهاي حاصله از ارايه خدمات ليزينگ معادل 150 ميليارد تومان پيش بيني شده كه حدود 91 ميليارد تومان آن درآمد اقساط انتقالي از سالهاي قبل است كه تقريباً شامل 61% درآمدهاي پيش بيني شده سال 90 ميباشد.

از اين 91 ميليارد هم حدود 58 ميليارد تومان فقط درآمد فروش سال 1389 است پس متوجه شديم كه اگر در سال قبل يك شركت ليزينگي آمار فروش قابل ملاحظه اي داشته باشد در سال جاري تقريباً درآمدهايش تضمين شده است و به نظر من بدليل ثبت ركورد فروش بيش از 88000 دستگاه همگن با پرايد در سال 1389 و تحقق قطعي 58 ميليارد تومان از درآمدهاي سال 90 كه ناشي از فروش سال 89 مي باشد. افزايش 47 درصدي درآمدهاي ليزينگ سال 1390نسبت به واقعي سال 1389 امري بديهي است.

2. برخي از سهامداران رايان و فعالان بورسي اعتقاد دارند كه سود هر سهم 1360 ريال براي سال 1390 تا حدودي خوشبينانه برآورد شده در اين مورد نظر شما چيست؟

در پيش بيني بودجه سال 1390 ما محافظه كاري را كنار گذاشتيم و تقريباً يك بودجه واقعي ارائه كرديم. يكي از ايرادهاي سازمان بورس به شركتهاي بورسي ،اين است كه معمولاً بودجه را با محافظه كاري و كمتر از واقع ارائه مينمايند و در طي سال نسبت به تعديل پيش بيني اقدام مي كنند و همانطوريكه گفته شد ما در برآوردهاي سال 90 محافظه كاري را كنار گذاشتيم و اميدواريم با تلاش كاركنان و حمايت گروه سايپا و ديگر سهامداران، اين بودجه را تحقق بخشيم.

3. برنامه اي براي حضور شركتهاي زير مجموعه در فرابورس داريد؟

از شركتهاي زير مجموعه گروه رايان، شركت سايان كارت شرايط پذيرش در فرابورس را دارد وليكن تصميم گيري قطعي در اين مورد بايستي در سطح گروه سايپا و گروه صنعت و معدن انجام گيرد.

4. با اجراي افزايش سرمايه آيا اقدام به تسويه تسهيلات گران قيمت از بانكهاي خصوصي مي كنيد و تأثير آن در سود آوري شركت چيست؟

بهتر است اين سؤال را اينطور تفسير كنيم كه افزايش سرمايه باعث خواهد شد به همان ميزان شركت از دريافت تسهيلات بانكي و شايد گران قيمت خودداري كند و اين باعث سودآوري شركت در سالهاي آينده مي شود. تسويه وامهاي فعلي قبل از سررسيد به هيچ وجه به صرفه و صلاح شركت نيست زيرا طي قسطهاي اوليه بازپرداخت تسهيلات، بيشترين سود پرداخت ميشود و اقساط بعدي داراي سود كمتري به نسبت اقساط اوليه هستند و تسويه آنها در واقع از دست دادن منابع مالي با بهره كم ميباشد و به صرفه و صلاح شركت نيست.

5. پيش بيني شما از وضعيت بازدهي سرمايه گذاري هاي رايان در سال 1390 چگونه است؟ آيا امكان تحقق سود بيشتر از بودجه مصوب وجود دارد؟

وضعيت سرمايه گذاري هاي رايان در سال 90 بسيار مثبت ارزيابي ميشود. خوشبختانه بيمه ملت به ازاي هر سهم 280 ريال سود تقسيم نمود كه حدود 40% بيشتر از پيش بيني بودجه رايان است و به اين ترتيب نزديك به يك ميليارد تومان درآمدهاي رايان افزايش مييابد. سود كارگزاري سپهر باستان نيز با اينكه از نظر مبلغ زياد قابل توجه نيست ولي حدود 50% بيش از پيش بيني تحقق يافته است.

در مورد سود شركتهاي بيمه و سايان كارت نيز ما مطمئن هستيم كه حداقل طبق بودجه برآوردي محقق خواهد شد و در عين حال، انتظار تحقق بيش از بودجه مصوب را داريم.

در خاتمه اگر خبر خوشی برای سهامداران دارید بفرمایید

يك خبر خوب نيز همين جا اعلام ميكنم و آن اين است كه شركت كارگزاري رسمي بيمه سايپا كه مراحل پاياني ثبت را مي گذراند با مجوز بيمه مركزي تأسيس شده است كه گروه رايان مالك 20% سهام اين كارگزاري است و در كنار بيمه رايان و بيمه سايان به ارائه خدمات بيمهاي خواهد پرداخت.

سيد ياسر شريعت
2011/07/23, 13:41
خوب خوب دوستان گزارش 3 ماهه اومد و در حالی که پارسال 13 تومان ساخته بود امسال 23 تومان ساخته. مقایسه کنید وضعیت بنیادی رایان رو با و ایران... واقعا بازار به رایان ظلم کرده!

مسلم
2011/07/24, 10:03
من انتظار حداقل دو تا منفی دیگه داشتم :( امروز قرار بود موج شماریشو بزارم که فکر کنم دیگه لازم نیست و صعودی بودن سهم کاملا مشخص شده.
به من که زیاد نرسید ، مبارک هر دوستی که تونست تو کف قیمت به اندازه کافی بخره >:d<

سيد ياسر شريعت
2011/07/24, 10:21
من که با رایان موندم و سهامداری می کنم تا به حق واقعیش برسه:d مسلم جان راجه به موج شماریش یه توضیح میدی؟ تو این موج تا چند می تونه بالا بره؟

مسلم
2011/07/24, 10:32
من که با رایان موندم و سهامداری می کنم تا به حق واقعیش برسه:d مسلم جان راجه به موج شماریش یه توضیح میدی؟ تو این موج تا چند می تونه بالا بره؟

یاسر جان در پست اول یه تارگتی دادم که همچین الکی هم نگفتم تازه تخفیف دادم ;) ولی برام عجیبه که چرا زودتر از موعدش برگشت :-/
حالا ما با این سهم کار داریم..... هنوز موج 3 از 5 مونده... شایدم 3 از 1 از 5 و کلی برای بازی وقت داریم :p

سيد ياسر شريعت
2011/07/24, 10:48
تو این موج سقفش 600 تومانه یا اشتباه می کنم؟

مسلم
2011/07/24, 20:44
یاسر جان اگه طرف صحبتتون من بودم: بستگی داره الان در چه ریز موجی از موج 5 باشیم(1 از 5 یا 1 از 1 از 5) تازه این موج شروع شده و باید صبر کرد و دید چه ساختاری میسازه

سيد ياسر شريعت
2011/07/24, 20:59
یاسر جان اگه طرف صحبتتون من بودم: بستگی داره الان در چه ریز موجی از موج 5 باشیم(1 از 5 یا 1 از 1 از 5) تازه این موج شروع شده و باید صبر کرد و دید چه ساختاری میسازه

ممنون مسلم جان، آره سوالم از حضور شما بود؛ گویا فعلا ما دو نفریم تو این تاپیک البته فعلا;)

مسلم
2011/07/24, 21:12
ممنون مسلم جان، آره سوالم از حضور شما بود؛ گویا فعلا ما دو نفریم تو این تاپیک البته فعلا;)

آره انگار فقط خودمونیم :d
اما امروز صف غافلگیرمون کرد..... نکنه کار خودت بود یاسر خان ^:)^

سيد ياسر شريعت
2011/07/24, 22:55
آره انگار فقط خودمونیم :d
اما امروز صف غافلگیرمون کرد..... نکنه کار خودت بود یاسر خان ^:)^

نه بابا من آخرین خریدمو رو 480 اینا کردمو از اون به بعدم فقط نظاره گرم:d البته تازه سر به سر شده تو این قیمتا اما کاملا از آینده سهم مطمئنم! اما خبر دارم چندتا از دوستان سنگین قصد خرید دارن

سيد ياسر شريعت
2011/07/30, 21:06
نه بابا من آخرین خریدمو رو 480 اینا کردمو از اون به بعدم فقط نظاره گرم:d البته تازه سر به سر شده تو این قیمتا اما کاملا از آینده سهم مطمئنم! اما خبر دارم چندتا از دوستان سنگین قصد خرید دارن

دوستان عزیز! باز به قیمت های عجیب و غریب رایان داریم می رسیم! دوستانی که قصد خرید یک سهم مطمئن با سود تضمین شده را دارند این قیمت ها (حداکثر افت تا حدود 490) را به راحتی از دست ندهند. آینده خیلی چیزارو نشون خواهد داد<:-p

مسلم
2011/07/30, 22:56
دوستان عزیز! باز به قیمت های عجیب و غریب رایان داریم می رسیم! دوستانی که قصد خرید یک سهم مطمئن با سود تضمین شده را دارند این قیمت ها (حداکثر افت تا حدود 490) را به راحتی از دست ندهند. آینده خیلی چیزارو نشون خواهد داد<:-p

اگه کف قبلیو بزنه تا حوالی 460 میریزه اگه نشکنه که هیچ و میره بالا.اما اگر شکست و به اونجا رسید امونش نمیدم.........

سيد ياسر شريعت
2011/07/31, 12:24
اگه کف قبلیو بزنه تا حوالی 460 میریزه اگه نشکنه که هیچ و میره بالا.اما اگر شکست و به اونجا رسید امونش نمیدم.........

مسلم جان به نظرت احتمال این که کف قبلیو بشکنه چقدره؟ دفعه قبل از 470 برگشت. احتمال این که الگوی abcd تشکیل بده هست؟

مسلم
2011/07/31, 12:50
مسلم جان به نظرت احتمال این که کف قبلیو بشکنه چقدره؟ دفعه قبل از 470 برگشت. احتمال این که الگوی abcd تشکیل بده هست؟

یاسر جان ؛ با توجه به اینکه موج صعودی هفته پیش 3 موجی بود احتما زیاد اون صعود فقط یه اصلاح رو به بالا بود که در این صورت احتمال شکسته شدن کف قبلی و اصلاح تا کف کانال هست که میشه 450 تا 460

http://www.bourexpro.com/files/vlsapa_2_608.jpg

سيد ياسر شريعت
2011/07/31, 13:10
ممنون مسلم جان، فقط یه سوال! اون 8 میلیون سهمی که رو 480 یکهو معامله شد و پارسیان اومد بالای 1% چقدر می تونه نقش حمایتی داشته باشه که پایین تر نره؟

مسلم
2011/07/31, 13:17
ممنون مسلم جان، فقط یه سوال! اون 8 میلیون سهمی که رو 480 یکهو معامله شد و پارسیان اومد بالای 1% چقدر می تونه نقش حمایتی داشته باشه که پایین تر نره؟

یاسر جان ؛ من کلا کارای حقوقی ها رو دنبال نمیکنم چون فکر میکنم هر کاری که انجام بدن اثرشو در نمودار میذاره ، به هر حال اونها هم یک موجود خارجی نیستند و قضا شون در قدر نمودار ولساپا هست!

علي رهنما
2011/07/31, 14:22
یاسر جان ؛ با توجه به اینکه موج صعودی هفته پیش 3 موجی بود احتما زیاد اون صعود فقط یه اصلاح رو به بالا بود که در این صورت احتمال شکسته شدن کف قبلی و اصلاح تا کف کانال هست که میشه 450 تا 460

http://forums.boursy.com/

مسلم جان يه سوال ...درسته كه كف كانالتو 460 هست ... ولي ببينيد چندبار تاچ شده؟؟ كانال شكسته شده با تاچ بيشتر معتبره تر نيست؟

مسلم
2011/07/31, 14:37
مسلم جان يه سوال ...درسته كه كف كانالتو 460 هست ... ولي ببينيد چندبار تاچ شده؟؟ كانال شكسته شده با تاچ بيشتر معتبره تر نيست؟

سرمایه جوی عزیز ؛ من متوجه منظور شما نشدم. من کانال شکسته شده ای نمیبینم :-/

در ضمن این فقط یک نظر هست و صد البته نظر شما و سایر دوستان برش ارجح هست.

اگر ممکنه با شکل نشون بدید.

علي رهنما
2011/08/01, 12:41
سلام مسلم جان اختيار دارين قربان ... اتفاقا هميشه از تحليلات خوشم مياد و خيلي دقيق هست
منظورم اين كاناله البته به موج شماري نرم افزار توجه نكن خطا داره ...

http://uploadtak.com/images/1o8ruxfe5cykd4iwmnx.jpg

راستي خوشم اومد از خريد قشرين محبت ميكني موج شماريتو بزاري ازش ...

مسلم
2011/08/02, 09:05
سلام مسلم جان اختيار دارين قربان ... اتفاقا هميشه از تحليلات خوشم مياد و خيلي دقيق هست
منظورم اين كاناله البته به موج شماري نرم افزار توجه نكن خطا داره ...

راستي خوشم اومد از خريد قشرين محبت ميكني موج شماريتو بزاري ازش ...

ظاهرا این هم حمایت خیلی خوبی هست و میتونه از سهم حمایت کنه.
ممنون از شما

سيد ياسر شريعت
2011/08/14, 11:54
اوه اوه چه خاکی فرا گرفته این تاپیکو:d
گفتم به مناسبت صف خرید امروز بیارمش بالا!
مسلم جان نظرت رو این صعود 2-3 روز اخیر چیه؟

مسلم
2011/08/14, 12:04
اوه اوه چه خاکی فرا گرفته این تاپیکو:d
گفتم به مناسبت صف خرید امروز بیارمش بالا!
مسلم جان نظرت رو این صعود 2-3 روز اخیر چیه؟

امروز به مقاومتش خورد و فردا روز مهمیه برای سهم
اگه بتونه از سد مقاومتش رد بشه تقریبا با قطعیت میشه گفت موج 5 شروع شده اما اگه برگرده 4600 :d
این پترنی که درش شکل گرفته مشابه سرشانه معکوس هست . اگه فردا با قاطعیت از نک لاین رد بشه به نظرم تا 5700 مشکلی نداره.

سيد ياسر شريعت
2011/08/14, 12:23
امروز به مقاومتش خورد و فردا روز مهمیه برای سهم
اگه بتونه از سد مقاومتش رد بشه تقریبا با قطعیت میشه گفت موج 5 شروع شده اما اگه برگرده 4600 :d
این پترنی که درش شکل گرفته مشابه سرشانه معکوس هست . اگه فردا با قاطعیت از نک لاین رد بشه به نظرم تا 5700 مشکلی نداره.

آقا وجدانا چند تا مرد بیان جلو این رایانو هل بدند مقاومتشو رد کنه دیگه داره خستم می کنه ها!!!:d

aminaran
2011/08/31, 09:28
دوستان تحلیل جدیدی از ولساپا ندارند ؟

almani
2011/08/31, 15:36
ولساپا در چندسال اخيرهميشه حركتش زماني اتفاق ميافتد كه همه را

نااميد كرده با ولساپا بايدسهامداري كرد ///

MTZ
2011/09/02, 09:30
رایان از لحاظ تکینکی مثلث صعودی زده که با شکست 555 تومان هدف 618 خواهد داشت

تام آی
2011/09/02, 11:09
به نظر من، عدم رشد رایان، برمیگرده به شک بالای بازار به سود اعلامی 90! اگر این شک نبود، پی بر ای رایان یه دو واحدی بالاتر میشد!

ashktorab
2011/10/09, 23:17
نوشته اصلی توسط یاسر 29 تیر 90
در مورد فاند این سهم تحلیل های بسیار زیادی ارائه شده و هر کس می تواند با اطلاع کامل اقدام به خرید، نگهداری یا فروش نماید. بماند که پی به ای سهم در حال حاضر کمتر از 4 است و سهم های مشابه....، بماند که سود سال 91 با توجه به قراردادهای شرکت و نحوه دریافت پول لیزینگ از مشتری قطعا رقم بیشتری از سال 90 خواهد بود، بماند که افزایش

نوشته اصلی توسط مسلم 30 تیر 90
سرمایه قریب الوقوع در راه است، بماند.....
ممنونم یاسر عزیز.
فاندش هم تایید شد و ظاهرا شرکت شرایط خوبی داره
پس تارگت 1000 تا شب عید برای رایان سایپا زیاد هم خیال پردازی نیست

نوشته اصلی توسط یاسر 30 تیر 90
مسلم جان این رو هم باید اضافه کنم که در شرکت های لیزینگ قسمت قابل توجهی از سود سال پیش بینی (طبق مصاحبه اخیر مدیر عامل رایان حدود 60 درصد از سود سال 90) از طریق قراردادهای سال های گذشته محقق می شود و این مساله قائدتا باید باعث افزایش پی به ای نرمال این صنعت گردد. حال این که چرا پی به ای سهم زیر 4 است الله اعلم! اما در خصوص تارگتی که با فرض عدم افزایش سرمایه برای شب عید اعلام کردید؛ با توجه به سود 175 تومانی سال 90 ( 135+40=175) و یک پی به ای معمولی و ناقابل 5.5 قیمت سهم خواهد بود: 5.5*175=960تومان! کاملا واقع بینانش 1000 تومانه مسلم جان، ایده آل و خیال پردازانش که....

با سلام جناب مسلم و جناب یاسر
با توجه به روند سهم در طول دو ماه گذشته و تحلیلهائی که در تاریخهای فوق ارائه دادید. آیا ورود به سهم را مناسب می دانید؟
نظر به اینکه چندی پیش اعلام کرده بودید که وضعیت ولساپا مناسبتر از وایران است برای سهامداری در میان مدت
و اخیراً مشاهده کردم که جناب مسلم با زدن پستی وایران را مورد تاکید قرار دادند.
بنده در نظر داشتم که سهام وایران را با ولساپا جایگزین کنم.
قبلاً از راهنمائی شما قدردانی می شود.

سيد ياسر شريعت
2011/10/10, 10:20
با سلام خدمت دوست عزیز
بنده هنوز هم سر حرف هایی که زدم هستم. مشکل رایان اینه که کسی نیست درست ازش حمایت کنه! به قول یکی از بزرگان گاو نه من شیر ده بازار ایرانه!!
اما اگه استراتژیتون نگهداری در میان مدت یا بلند مدته حتما رایان رو پیشنهاد می کنم داشته باشید. در بدترین شرایط بورس در اواخر بهار و اوایل تابستان کمترین ریزش رو داشت. البته بگم من خودم مجبور شدم از سهم بیام بیرون اما به محض این که پول دستم بیاد حتما می خرم بازم!

به نظر بنده این سهم باید یه جایی تو سبد همه سرمایه گذارها داشته باشه با شرایط بنیادی بسیار قوی که داره. در مورد تکنیکال هم که اساتید بزرگوار صعودش رو طی ماه های آتی تایید کرده اند. دیگر می ماند استراتژی سرمایه گذاری شما دوست عزیز. باید صبر کرد و دید;;)

تصمیم کبری
2011/10/10, 11:06
خرید امروز با حد ضرر 545 تومان بهترین خرید میتواند باشد.

hamid26967
2011/10/11, 09:45
با تشکر از پیشنهاد خرید تصمیم کبری منم دیروز خریدم. امروز هم تو ساعات اولیه خوب معامله شد. امیدوارم تا 618 رو بره

تصمیم کبری
2011/10/11, 13:35
اینم نوشته دکتر سهند تو تالار بورکس.

سایان کارت توسط سرمایه گذاری صنعت و معدن برای فروش اگهی شده گویا. در اینصورت ارزش واقعی پرتفوی رایان مشخص خواهد شد.

تصمیم کبری
2011/10/12, 08:50
تحلیل تکنیکال رایان سایپا 19 مهر از اقای iced earth.
http://charts.blogfa.com/post-98.aspx

مسلم
2011/12/04, 00:58
رایان به قیمتهای خوبی رسیده است !

مسلم
2011/12/04, 19:29
به نظر ميرسه رايان در حال شروع روند جديدي هست
اولين مقاومت پيش روي سهم 480 هست که بايد ديد چه ميکنه ، به نظرم احتمال شروع موج 5 زياد هست .
حد ضرر کوتاه مدت 4461

http://www.bourexpro.com/files/vlsapa_200.jpg

سيد ياسر شريعت
2011/12/07, 10:42
مسلم جان به نظر می رسه "عصر" رایان دوباره در حال آغاز شدن باشه!!
این از مقاومت اول که له شد!

الان اون نظر ابتدای موج 5 رو میشه محتمل تر دونست؟ ممکنه قبل عید به تارگت هایی که حقشه برسه به نظرت؟

مسلم
2011/12/07, 11:13
مسلم جان به نظر می رسه "عصر" رایان دوباره در حال آغاز شدن باشه!!
این از مقاومت اول که له شد!

الان اون نظر ابتدای موج 5 رو میشه محتمل تر دونست؟ ممکنه قبل عید به تارگت هایی که حقشه برسه به نظرت؟

احتمالش زیاده یاسر جان اما وقتی با اطمینان میشه گفت که مقاومت اصلیش ( فکر کنم حوالی 550 هست )شکسته شده باشه
انتظار یه رشد آهسته و پیوسته دارم

Captain Nemo
2012/01/19, 21:39
گزارش 9 ماهه ولساپا منتشر شد :

http://codal.ir/Reports/InterimState...9gbr%2bQ%3d%3d

saeedr88
2012/01/30, 00:30
رایان سایپایی ها بخوانند
مربوط به بخش : اقتصادی و بورسی (۱۲۲۸۶)
نوشته شده در تاریخ : [دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۰] ساعت : [۰۰:۰۶:۰۰]

شركت رايانسايپا كه در سال 83 در بورس پذيرفته شده و در سال 85 با نماد «ولساپا» روي تابلوي اصلي بورس قرار گرفت، در حال حاضر بيشترين ارزش بازار را به ميزان 336 ميليارد تومان در ميان شركتهاي ليزينگ داراست.

اين شركت طي سالهاي گذشته با تقسيم سودهاي مناسب توانسته با حركتي پايدار، اعتماد سهامداران كمريسك را به خود جلب كند.به گفته مديرعامل شركت، رايانسايپا هماكنون افزايش سرمايه 100 درصدي و انتشار اوراق صكوك با نرخ 17 درصد را در دست اجرا دارد. همچنين قرارداد فروش خودرو به آموزش و پرورش از ديگر فعاليتهاي اين شركت است كه در اين راستا قصد دارد 100 هزار معلم را در خريد خودرو حمايت كند.محسن ملكي آدراني، مديرعامل رايانسايپا در گفتوگويي با دنياي اقتصاد به تشريح آخرين وضعيت شركت پرداخته است.

لطفا آخرين وضعيت رايانسايپا به لحاظ آمار ليزينگ در سال جاري و مقايسه آن با گذشته را ارائه كنيد.

در خصوص وضعيت ليزينگ خودرو در سال جاري تا به امروز از منظر خودروهاي فروخته شده تعداد 116 هزار دستگاه خودرو (براساس همگن شده با پرايد)، ليزينگ شده و با توجه به فرصت كمتر از دو ماه باقيمانده تا پايان سال، به آمار ليزينگ بيش از 120 هزار دستگاه همگن با پرايد خواهيم رسيد كه يك ركورد تاريخي در تاريخ فعاليت رايانسايپا محسوب ميشود. ركورد امسال در مقايسه با آمار ليزينگ سال قبل كه تعداد 88 هزار و 395 دستگاه همگن با پرايد است حدود 35 درصد رشد را نشان ميدهد.

امسال با كاهش نرخ سود تسهيلات ليزينگ به 14 درصد، در عمل نرخ سود تسهيلات ليزينگ در شركت شما (و ساير رقبا) كماكان بالاتر از 20 درصد باقي ماند. آيا اين مساله به معناي تخطي از بسته پولي است؟

هيچگونه انحراف از نرخهاي مصوب ليزينگ حداقل در شركت رايانسايپا رخ نداده و نرخ سود تسهيلات اعطايي ليزينگ رايانسايپا پس از ابلاغيه بانك مركزي به 14درصد كاهش يافته است و من فكر ميكنم ديگر شركتهاي ليزينگ نيز با احترام به قوانين مصوب بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران نرخهاي ابلاغي را در عمليات ليزينگ رعايت ميكنند؛ ولي ممكن است چگونگي پر كردن حاشيه هزينه تامين منابع مالي و نرخ اعطاي تسهيلات 14 درصدي در شركتهاي ليزينگي متفاوت باشد. در رايانسايپا، حاشيه سود از طريق گرفتن تخفيف از خودروساز، كارمزد فروش خودرو، كارمزد نمايندگي از خودروساز و نيز كارمزد تشكيل پرونده و خدمات پس از فروش تامين ميشود. توجه داشته باشيد كه تاكنون يكبار در سال 1385 و بار ديگر سال جاري مساله كاهش نرخ سود شركتهاي ليزينگي بعنوان يك عامل ريسك موقتي در عمليات رايان نمود كرده كه خوشبختانه به ياري خداوند و با تدابير هوشمندانه و حمايت شركت سايپا تاثير اين عامل ريسك را به حداقل رساندهايم.

در حال حاضر هزينه تمام شده پول براي شما چقدر است؟ برخي معتقدند اين رقم در شركتهاي ليزينگ بالاي 18 درصد است و مشكلاتي را براي آنها ايجاد كرده است، ديدگاه شما در اين مورد چيست؟

طبق آخرين آماري كه از واحد مديريت تامين منابع مالي شركت گرفته شده است، ميانگين نرخ تامين مالي تا به امروز 22.6 درصد است كه 0.4 درصد كمتر از بودجه پيشبيني شده است. همانطوري كه بيان شد، حاشيه سود براي شركتهاي ليزينگ مهمتر از نرخ تامين مالي است و خوشبختانه ما بهرغم نرخ بالاي تامين منابع مالي توانستهايم به سود پيشبيني شده خود نزديك شويم.

صورتهاي مالي نشان ميدهد كه شركت سايپا در دو سال اخير به دريافت مطالبات خود از رايانسايپا روي آورده است و شركت اين خروج منابع را با حركت به سمت تسهيلات جبران كرده است. تبعات كاهنده اين رويكرد بر سودآوري شركت را چگونه مديريت ميكنيد؟

پرداخت مطالبات شركت سايپا با توجه به خطوط اعتباري توافق شده، مانند سنوات قبل در سررسيد انجام ميشود و دليل رشد تامين منابع مالي امسال رايان، پرداخت مطالبات سايپا نيست؛ بلكه رشد آن مربوطه به افزايش آمار فروش به ويژه فروشهاي اعتباري است كه برگشت اقساط آنها در مقاطع شش ماهه روي ميدهد.

علت پوشش ضعيف سودآوري در گزارش 6 ماهه كه منجر به عدم اعتماد بازار به سهم و افت پی.بر.ای شده چيست؟ ارزيابي شما از امكان عدم تحقق درآمد هر سهم در سال جاري چگونه است؟

البته از نظر من پوشش شش ماهه با توجه به زمانبندي فروش رايان مناسب است و ضعيف نيست دليل آن همان كاهش نرخ مصوب تسهيلات ليزينگ از 17 درصد به 14درصد بود؛ در اين راستا، تا مردادماه امسال به طور تقريبي عمليات ليزينگ را متوقف كرديم تا با تدابير بهتر و استراتژي جديد شروع بهكار كنيم. در مورد افت پی.بر.ای سهام نيز شايد يكي از علتها عدم پوشش كافي در گزارش ادواري باشد ولي دلايل ديگري مانند افت شاخص بازار بورس، مسائل سياسي داخلي تاثير گذار بر سهام گروه بانكي و افزايش بهاي دلار و طلا نيز در افت قيمت سهام شركتها تاثير داشتند؛ سهام «ولساپا» نيز از جو عمومي بازار مستثني نيست. در پاسخ به قسمت دوم پرسش شما ما اميدواريم سود اعلام شده قبلي را تحقق بخشيم و هيچ صحبتي از عدم تحقق برنامهها نكردهايم.

شركت سايپا در ماههاي اخير بارها خارج از قالب ليزينگ رايانسايپا اقدام به فروش محصولات بصورت اقساطي با نرخ سود و شرايط مقرون به صرفه تر از رايانسايپا كرده است. تحليل شما درباره اين اقدام شركت مادر چيست؟

سياستهاي فروش شركت سايپا و ديگر شركتهاي گروه شامل پارس خودرو، سايپا ديزل و زامياد همواره در جلسات هماهنگي فروش گروه خودروسازي سايپا در هر هفته طوري برنامهريزي ميشود كه تداخلي از نظر فروش يا موازي كاري صورت نگيرد و شرايط متنوعي از روشهاي پيش فروش، فروش اعتباري و فروش ليزينگي ارائه ميشود كه مشتريان بنابه سلايق خود ميتوانند گزينه مناسب را انتخاب كنند.

برنامه آتي براي كاهش هزينه پول در رايانسايپا در چه محورهايي دنبال ميشود؟

بدين منظور افزايش سرمايه صددرصدي را پيشرو داريم نسبتهاي مالي از جمله نسبت حقوق صاحبان سهام به كل داراييهاي شركت امكان اخذ تسهيلات از بانكهاي دولتي با نرخهاي پايين فراهم خواهد شد.مهمترين فرصتهاي پيشروي رايانسايپا را چه ميدانيد؟

ما همواره تهديدها را تبديل به فرصت كردهايم بنابراين عوامل خطرآفرين را در همان حد «عامل ريسك» ميپذيريم و سعي ميكنيم تاثير آنها را به حداقل برسانيم. بهترين فرصت ما عضويت در گروه سايپاست و اينكه تنها شركت ليزينگ گروه سايپا هستيم؛ از ديگر فرصتها و مزيتها، شبكه گسترده نمايندگيهاي فروش رايان در سراسر كشور، استفاده بهينه از شبكههاي نرمافزاري و فنآوري اطلاعات و عملكرد شركتهاي بيمهاي رايان و سايان كارت است. همچنين قراردادهاي فروش جمعي با نهادها و سازمانها نظير قرارداد اخير با وزارت آموزش و پرورش به تعداد 100 هزار دستگاه كه در آستانه امضا است، نوعي فرصت براي رايانسايپا تلقي ميشود.

مسلم
2012/02/02, 19:38
به نظر ميرسه رايان در حال شروع روند جديدي هست
اولين مقاومت پيش روي سهم 480 هست که بايد ديد چه ميکنه ، به نظرم احتمال شروع موج 5 زياد هست .
حد ضرر کوتاه مدت 4461

ریز موج 1 و 3 موج 1 از 5 تکمیل شده و در اواخر اصلاح موج 4 هستیم
موج 5 میتونه 610 - 630 رو ببینه
استاپ 5068

664
2012/02/20, 22:54
در گزارش سایپا برای رایان 1,561 ریال اعلام کرده برای 91 ...

http://www.codal.ir/Reports/FirstEPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=Xg0b4pZXq BBfToqk7eACkQ%3d%3d

664
2012/02/21, 10:02
صف خرید دوباره رایان را به سهامداران صبور این سهم تبریک میگویم

>:d< >:d< >:d<

سيد ياسر شريعت
2012/02/21, 10:15
قیمت سهم 550 تومان
سود تقسیمی احتمالی 120 تومان
قیمت بازگشایی 430 تومان
سود سال آینده 160 تومان
زمان پرداخت سود 1 ماه پس از مجمع و خیلی شیک!:d

1 سال و 5 ماه نگه دارید فقط 300 تومان سود سهمه! قیمتش هم که همیشه صعودی بوده طی سال های اخیر
واقعا مفته رایان، مفت!

664
2012/02/21, 10:41
قیمت سهم 550 تومان
سود تقسیمی احتمالی 120 تومان
قیمت بازگشایی 430 تومان
سود سال آینده 160 تومان
زمان پرداخت سود 1 ماه پس از مجمع و خیلی شیک!:d

1 سال و 5 ماه نگه دارید فقط 300 تومان سود سهمه! قیمتش هم که همیشه صعودی بوده طی سال های اخیر
واقعا مفته رایان، مفت!

بازار تو خط سهم نیست .

انگار سهم باید بالای 600 تومان معامله بشه بعد تازه به ارزشمند بودن این سهم پی ببرند .

farasat
2012/02/21, 11:40
مسلم جان سلام
اگه زحمتی نیست ،تحلیل نموداری از شاخص این گروه لیزینگ بذارید. (آیاشاخص این گروه در tse clinet همان ( سایر مالی6-58 ) است؟) با تشکر

hatef
2012/02/28, 16:16
برگرفته از بولتن (شركت مشاور سرمايه گذاري معيار)
صنعت لیزینگ و شرکت لیزینگ رایان سایپا:
صنعت لیزینگ از جمله صنایعی می باشد که در سال های اخیر در دنیا به شدت مورد توجه قرار
گرفته است، و حجم عملیات لیزینگ روز به روز افزایش می یابد. در ایران، به دلیل جدید بودن
این صنعت و نیز عدم شناخت کافی مورد کم توجهی قرار کرفته است، از مزایای مهم این صنعت،
کمک به ایجاد اشتغال و افزایش تولید می باشد.
این کم توجهی در بازار سرمایه نیز ادامه دارد، به طور کیه بسیاری از کارشناسان و حتی مدیران
پورتفوی فعال در بازار، شناخت درستی از این صنعت و رویه درآمد و هزینه های این صنعت را
ندارند.
البته با مطالعه صورتهای مالی شرکت های لیزینگ غدیر ( با نماد ولغدر ) شرکت لیزینگ سرمایه
گذاری بانک ملی ایران ( زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران ) ، شرکت لیزینگ
واسپاری میتوان نگرانی و تردید بعضی فعالان نسبت به این صنعت را محق دانست.نکته مهمی که
در زیان دهی شرکت های فوق الذکر مورد توجه است، سوء مدیریت می باشد، مدیریت ضعیف این
مجموعه ها، عدم توازن در دریافت تسهیلات و ارائه تسهیلات ( لیزینگ ) و نیز قرارداد های ضعیف
لیزینگ، افزایش شدید مطالبات و باز هم سوء مدیریت در دریافت و مدیریت مطالبات باعث روند
ضعیف سود آوری و سپس زیان دهی شده است.
اما حکایت شرکت لیزینگ ایرانیان و لیزینگ رایان سایپا که وابسته به دو غول خودرو سازی می
باشند کاملا جداست. رشد شدید سود آوری به خصوص در 3 سال اخیر نشان دهنده سود ده بودن
این صنعت می باشد.تا حد زیادی می توان این صنعت را مشابه صنعت بانکداری، البته با مزایا و
معایب خاص خود دانست،این در حالیست که پتانسیلهای سود آوری لیزینگ تا حدی بیشتر از
صنعت بانکداری می باشد. در بررسی صورت سود و زیان شرکت های لیزینگی، مهمترین فاکتور
در سودآوری، همان عملیات لیزینگ و یا تسهیلات اعطایی به مشتریان می باشد. که هر چقدر بیشتر
باشد، سود بیشتری نیز به دست می آید. تجربه نشان داده است شرکت های لیزینگ، به راحتی توان
انطباق خود با شرایط جدید، از جمله افزایش یا کاهش ناگهانی نرخ سود تسهیلات و نرخ سود
لیزینگ را دارند.
شرکت لیزینگ رایان، سود سال مالی 90 را 135 تومان اعلام کرده است که پوشش سود عملیاتی
در گزارش 9 ماهه ، 58 درصد بوده است.
عمده دلیل پوشش سود پا یین، عدم شناسایی درآمد حاصل از عملیات لیزینگ های سال جاری
،متناسب با سال های قبل و البته متناسب با بازه زمانی گذشته بوده است، که دلیل آن در ذیل اشاره
خواهد شد:
شرح
پیش بینی
سال منتهی به
1390/12/29
واقعی دوره
منتهی به
1390/9/30
واقعی دوره
منتهی به
1389/9/30
واقعی سال منتهی
به 29 / 12 / 1389
سود اقساط مربوط به قراردادهای
سال جاری 512914
188760
113305
258337

سود اقساط انتقالی از یک سال قبل 510507
411652
170175
215779

سود اقساط انتقالی از دو سال قبل 126906
103900
192213
239146

سود اقساط انتقالی از سه سال قبل 116252
95619
92297
116717

سود اقساط انتقالی از سالهای قبل 76147
60071
3912
3470

سایر درآمد حاصل از عملیات
لیزینگ 268558
179567
140128
188854

سایر درآمدهای عملیاتی 153418
32182
18260
149854

درآمدهای غیر عملیاتی 23978
7596
31379
232900

جمع 1788680
1079347
761669
1405057

همانطور که درجدول مشخص هست، سود اقساط مربوط به قراردادهای سال جاری، نسبت به بازه
زمانی، پوشش ضعیفی داشته است، با مقایسه این پوشش با پوشش سال قبل، به این نکته میرسیم که
هر چه به پایان سال مالی نزد کیتر می شویم، سود شناسایی شده از این محل بیشتر می شود، در 9
ماهه سال قبل، 113 میلیارد ریال پوشش داده شده که در 3 ماهه آخر سال 145 میلیارد ریال سود
از این محل ساخته است. یعنی به اندازه کل 9 ماه!
نکته بعدی این است که شرکت از اواخر سال قبل، اقدام به لیزینگ از طریق فروش چکی نمود، که
امسال از این نوع لیزینگ به شدت استقبال شده و شرکت بیشتر از لیزینگ با اقساط ماهیانه، به لیزینگ
از نوع چکی پرداخته است، با مراجعه به سایت شرکت رایان سایپا و یا سایت شرکت سایپا، بخش
فروش، شاهد تنوع زیاد در فروش لیزینگی به صورت چکی می شویم.
در فروش اقساطی، به طور مثال اقساط 3 ساله، 50 درصد از کل سود اقساط در سال اول، 30 درصد
از کل سود در سال دوم و 20 درصد از کل سود در سال سوم شناسایی می شود، که با سر رسید هر
قسط، سود آن در حسابها ثبت می شود.
اگر 30 میلیون ریال جهت لیزینگ پرداخت شود و جمعا 50 میلیون ریال در 3 سال دریافت شود، از
20 میلیون ریال کل سود، 10 میلیون ریال در سال اول در حساب ها به عنوان سود اقساط شناسایی
می شود، 600 هزار ریال در سال دوم به عنوان سود اقساط، و 400 هزار ریال در سال سوم به عنوان
سود اقساط شناسایی می شود.
حال اگر اقساط لیزینگ فوق ماهیانه باشد، در هر ماه 33 / 8 درصداز سود اقساطی که باید شناسایی
شود، برای سال اول هر ماه 833،333 ریال، شناسایی می شود.
اما اگر در مثال فوق، لیزینگ به صورت 6 چک 6 ماهه باشد، تا زمانی که موعد چک نرسد، سودی
در حسابها ثبت نمی شود، یعنی در 5 ماه هیچ سودی در حساب ها ثبت نمی شود، اما در ماه ششم،
با فرارسیدن موعد چک، سود 6 ماه یک جا ثبت می شود.
اگر قرارداد مثال فوق در تاریخ 1 تیر ماه منعقد شود و اقساط ماهیانه باشد، در پیش بینی سود 9 ماهه،
از محل این قرارداد ، سود اقساط 5 ماه شناسایی می شود، یعنی 5 * 833333 که برابر با 4166665
ریال خواهد بود. اما اگر قرارداد فوق در تاریخ 1 تیر ماه به صورت لیزینگ چکی ( 6 چک 6 ماهه)
باشد، در گزارش 9 ماهه، یک ریال هم سود اقساط شناسایی نمی شود، چرا که تاریخ اولین چک
1 دی می باشد. این موضوع دلیل اصلی پوشش 58 درصدی 9 ماهه می باشد.
بر این پایه گمان می رود که EPS امسال رایان سایپا، در حدود 145 تومان می باشد و با توجه به
اینکه شرکت در سال 89 و نیز امسال، مشغول به رکورد زنی در لیزینگ بوده است، و تاثیر افزایش
لیزینگ در سود آوری به خصوص سال بعد نمود پیدا خواهد کرد، پیش بینی تحلیلی سود سال آتی
رایان سایپا، حدود 180 تومان می باشد.
با توجه به تقسیم سود 90 درصدی در رایان سایپا، ( با توجه به نیاز مبرم سایپا به سود سازی جهت،
احتمال تقسیم سود فروش زمین که در مجمع سال مالی 89 با توجه به بند حسابرس و بازرس قانونی
تقسیم نشد و رفع این بند حسابرس در گزارش 6 ماه حسابرسی شده و امکان تقسیم آن، احتمال
تقسیم سود 20 میلیارد تومان بیشتر وجود دارد! ) محاسبه ذیل نسبت قیمت به درآمد هر سهم را
نشان می دهد.

150 = 91 EPS 520 = Price 121 = 90 DPS 135 = 90 EPS

66/2 = p/e 66/2 = 150 / 399 399 = 121 – 520

همانطور که در محاسبات فوق مشخص است، با توجه به نزد کیی به اعلام سود سال مالی آتی رایان
سایپا ، ولساپا در حال حاضر با 22/6 ، p/e در حال معامله می باشد.
از اینروی خرید سهم در قیمت، 510 - 550 ( بازه زیاد برای سرمایه گذاران حقوقی در نظر گرفته
شده است )، با دید شرکت در مجمع و کسب بازده حداقل 20 درصد برای بازه 4- 6 ماهه ، فوق
العاده کم ریسک ارزیابی می شود.حد ضرر، 470 - 480 تومان در نظر گرفته می شود و امکان افت
به زیر قیمت 500 ، تومان، بسیار بعید به نظر می رسد.

hatef
2012/03/07, 10:04
سایت همسایه (فرذند ری)

درود و سپاس
دوستان بالاخره آگهي افزايش سرمايه هم در روزنامه ( دنياي اقتصاد ) درج گرديد
زمان 90/12/28 ( اخرين روز كاري سال نود )
آيا طي اين مدت چه مقدار افزايش را تجربه خواهد كرد ؟

hatef
2012/03/07, 10:57
موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :
از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 09:00 روز یکشنبه مورخ 1390/12/28 درمحل سالن رمضان واقع در شرکت پارس خودرو کيلومتر 9 جاده مخصوص کرج برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :
تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه

سيد ياسر شريعت
2012/03/07, 12:41
خوب خوب دوستان عزیز امروز شاهد وقایع خوشایندی توی سهم بودیم!>:d<
حالا سوال پیش میاد که رایان برای کوتاه مدت یا بلند مدت مناسبه؟ یا اصلا مناسبه؟!:d

همون طور که می دونید سهم داره با پی به ای 4 معامله میشه و 28 اسفند هم افزایش سرمایه 100 درصدی از انباشته داره. در ضمن همه از اهمیت و مطلوبیت بالای افزایش سرمایه برای شرکت های لیزینگی و بانکی آگاه هستند؛ در واقع شرکت داره وام میگیره با بهره 0 درصد!;;)
از طرف دیگه احتمالا شرکت برای سرمایه جدیدش 100 تومان سود اعلام خواهد کرد. با احتساب قیمت تئوریک (نسبت به قیمت امروز) سهم باید 280 تومان باز بشه یعنی پی به ای 2.8 =))
اونم 2.8 برای سود عملیاتی و این که سود سال آتی هم بیشتر اعلام شده! اونم مجمع 4 ماه دیگه و تقسیم سود عالی و سریع!
همه اینها احتمال یه بازگشایی بسیار عالی (برای کوتاه مدت) و یه سرمایه گذاری مطمئن (برای بلند مدت) رو قوی می کنه

ضمنا یه نگاه به بازده سهم در 5-6 سال گذشته هم بندازید می بینید که پس از هر افزایش سرمایه سهم دوباره به محدوده های قبلیش برگشته!
به نظر من از کم ریسک ترین سهم های بازاره و می تونه تو سبد بلند مدت هر سهمادار جایی برای خودش دست و پا کنه>:d<

مصطفی مصری پور
2012/03/07, 12:58
یاسر جان کاش شرکتایی مثل شستا هم توش فعال میشدن:d

*سامان*
2012/03/07, 13:10
ياسر جان اگه ميشه در مورد بهره 0 و سود 100 تومني بيشتر توضيح بديد..متوجه نميشم

سيد ياسر شريعت
2012/03/07, 13:28
یاسر جان کاش شرکتایی مثل شستا هم توش فعال میشدن:d
علی الحساب برو حالشو ببر بلوک 50.5 درصدی فخوز داره میاد پیش خودمون;)

مصطفی مصری پور
2012/03/07, 13:35
علی الحساب برو حالشو ببر بلوک 50.5 درصدی فخوز داره میاد پیش خودمون;)

یعنی از ته دل از خدا میخواستم اینطور نشه!!

راستی یاسر بلوک خصوصی سازی که 30.5 درصده، این 50.5 درصد چیه خبرگزاریا میگن؟

سيد ياسر شريعت
2012/03/07, 13:36

افزایش سرمایه شرکت های لیزینگ و بانک منظورم بود که ازطریق آورده یا مطالبات یا انباشته متعلق به سهام دارها شکل می گیره و می تونه نقدینگی مناسبی برای شرکت ایجاد کنه. از این جهت گفتم که از منابع تامین مالی قابل انتخاب برای موسسات مالی افزایش سرمایه مطلوبیت بیشتری نسبت به سایر روش ها داره.
سود 100 تومانی پس از افزایش سرمایه هم بر اساس خبرهایی بود که از اطراف شنیده بودم و شاید هم صحت نداشته باشه (اما اصولا ساختار مالیشون بهتر میشه از طریق افزایش سرمایه و اصلا بعید نیست تعدیل خوبی بدند)
در ضمن من خودم امیدنامه بیمه ملت رو خوندم و به نظرم به زودی عرضه خواهد شد. شرکت با افزیش سرمایه به 150 میلیارد تومان میرسه سرمایش که حدود 10 درصدش متعلق به رایانه و می تونه از این طریق هم شناسایی درامد کنه

سيد ياسر شريعت
2012/03/07, 13:38
یعنی از ته دل از خدا میخواستم اینطور نشه!!

راستی یاسر بلوک خصوصی سازی که 30.5 درصده، این 50.5 درصد چیه خبرگزاریا میگن؟

تقریبا قطعیه مصطفی! یه بلوک 30.5 خصوصی سازیه یه بلوک 20 درصدی هم فکر کنم هست (نمی دونم مال سهام عدالت باشه شاید) در هرصورت اگه این 50.5 درصد خرید بشه یه قسمتی از پولش هم باید از یه جایی تامین شه! مثلا فروش....... گرفتی که;)

مصطفی مصری پور
2012/03/07, 13:42
تقریبا قطعیه مصطفی! یه بلوک 30.5 خصوصی سازیه یه بلوک 20 درصدی هم فکر کنم هست (نمی دونم مال سهام عدالت باشه شاید) در هرصورت اگه این 50.5 درصد خرید بشه یه قسمتی از پولش هم باید از یه جایی تامین شه! مثلا فروش....... گرفتی که;)

بله حدس میزدم محل تامینش کجا باشه ;)

پس فقط بلوک صدر نیست.

حسابدار
2012/03/07, 15:35
خوب خوب دوستان عزیز امروز شاهد وقایع خوشایندی توی سهم بودیم!>:d<
حالا سوال پیش میاد که رایان برای کوتاه مدت یا بلند مدت مناسبه؟ یا اصلا مناسبه؟!:d

همون طور که می دونید سهم داره با پی به ای 4 معامله میشه و 28 اسفند هم افزایش سرمایه 100 درصدی از انباشته داره. در ضمن همه از اهمیت و مطلوبیت بالای افزایش سرمایه برای شرکت های لیزینگی و بانکی آگاه هستند؛ در واقع شرکت داره وام میگیره با بهره 0 درصد!;;)
از طرف دیگه احتمالا شرکت برای سرمایه جدیدش 100 تومان سود اعلام خواهد کرد. با احتساب قیمت تئوریک (نسبت به قیمت امروز) سهم باید 280 تومان باز بشه یعنی پی به ای 2.8 =))
اونم 2.8 برای سود عملیاتی و این که سود سال آتی هم بیشتر اعلام شده! اونم مجمع 4 ماه دیگه و تقسیم سود عالی و سریع!
همه اینها احتمال یه بازگشایی بسیار عالی (برای کوتاه مدت) و یه سرمایه گذاری مطمئن (برای بلند مدت) رو قوی می کنه

ضمنا یه نگاه به بازده سهم در 5-6 سال گذشته هم بندازید می بینید که پس از هر افزایش سرمایه سهم دوباره به محدوده های قبلیش برگشته!
به نظر من از کم ریسک ترین سهم های بازاره و می تونه تو سبد بلند مدت هر سهمادار جایی برای خودش دست و پا کنه>:d<
جسارتا دوستان عرض ميكنم كه شركت ولساپا و وايران هردو در پايان موج چهارم و ابتداي موج پنجم هستند اتفاقا نمودارشون شبيه هم هست به نظرم براي يه بازه 4يا 5ماهه شايد خوب باشن ولي پس از رسيدن به تارگتهاي موج پنجم كه شايد تواين 4يا پنج ماهه بهش برسن اونوقت وارد موجهاي اصلاحي ميشن كه خوب هم افت قيمتي تجربه ميكنن هم زمان براي استراحت لازم دارند البته من خودم وايران دارم

سيد ياسر شريعت
2012/03/07, 16:02
جسارتا دوستان عرض ميكنم كه شركت ولساپا و وايران هردو در پايان موج چهارم و ابتداي موج پنجم هستند اتفاقا نمودارشون شبيه هم هست به نظرم براي يه بازه 4يا 5ماهه شايد خوب باشن ولي پس از رسيدن به تارگتهاي موج پنجم كه شايد تواين 4يا پنج ماهه بهش برسن اونوقت وارد موجهاي اصلاحي ميشن كه خوب هم افت قيمتي تجربه ميكنن هم زمان براي استراحت لازم دارند البته من خودم وايران دارم

اتفاقا از نظر سابقه زمانی هم رایان بعد مجمع معمولا افت می کنه که میشه همون 4-5 ماه آینده شما تقریبا. برای موج پنجم این دو چه تارگت هایی متصور هستید؟ با تشکر

حسابدار
2012/03/07, 16:07
والا اگه هدف رو تئوريك بخواهيم در نظر بگيريم وفرض كنيم قيمت روي فيبوي 1.618تماس پيداميكنه اونوقت هدف رايان ميشه 950تومان وهدف وايران 450تومان حالا در عمل چه اتفاقي ميفته خدا ميدونه اگر فرصت بشه امشب نمودارشو ميذارم

مات
2012/03/08, 02:20
مجمع فوق العاده بانک کارآفرین و رایان سایپا برای اعمال افزایش سرمایه بانک کار آفرین و لیزینگ رایان سایپا برای اعمال افزایش سرمایه 100 و 60 میلیارد تومانی، 27 و 28 اسفند مجمع فوق العاده برگزار می کنند.

بانک کارآفرین که پیش از این مجوز افزایش سرمایه 100 میلیارد تومانی (از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران) را دریافت کرده، شنبه دو هفته دیگر مورخ 27 اسفند و در آخرین روزهای سال جاری، مجمع فوق العاده ایی در ساعت 9 صبح برگزار خواهد کرد.

در این مجمع که در سالن همایش موسسه عالی آموزش بانکداری تشکیل خواهد شد، علاوه بر افزایش سرمایه در مورد طبق اساسنامه با نمونه اساسنامه سازمان بورس تصمیم گیری می شود.

همچنین شرکت 60 میلیارد تومانی لیزینگ رایان سایپا که در صدد اعمال افزایش 100درصدی (معادل 60 میلیارد تومان) است، مجمع فوق العاده ای را در ساعت 9 روز یکشنبه مورخ 28 اسفند درسالن رمضان شرکت پارس خودرو واقع در کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج برگزار می کند .

*سامان*
2012/03/08, 16:13

;;)

سيد ياسر شريعت
2012/03/08, 17:50
افزایش سرمایه شرکت های لیزینگ و بانک منظورم بود که ازطریق آورده یا مطالبات متعلق به سهام دارها شکل می گیره و می تونه نقدینگی مناسبی برای شرکت ایجاد کنه. از این جهت گفتم که از منابع تامین مالی قابل انتخاب برای موسسات مالی افزایش سرمایه مطلوبیت بیشتری نسبت به سایر روش ها داره.
سود 100 تومانی پس از افزایش سرمایه هم بر اساس خبرهایی بود که از اطراف شنیده بودم و شاید هم صحت نداشته باشه (اما اصولا ساختار مالیشون بهتر میشه از طریق افزایش سرمایه و اصلا بعید نیست تعدیل خوبی بدند)
در ضمن من خودم امیدنامه بیمه ملت رو خوندم و به نظرم به زودی عرضه خواهد شد. شرکت با افزیش سرمایه به 150 میلیارد تومان میرسه سرمایش که حدود 10 درصدش متعلق به رایانه و می تونه از این طریق هم شناسایی درامد کنه

سامان جان یه دو خطی اینجا نوشته بودم در پاسخ سوالت که رفته بود صفحه دوم!;;)

وحید 20
2012/03/12, 18:46
مجوز افزایش سرمایه ولساپا صادر شد
http://seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439/BazareAvvalieh/Ettelaieh/135-%20Valsapa%20E.pdf

سيد ياسر شريعت
2012/03/12, 23:21
دو ستان عزیز، اگه کسی سود بدون ریسک دوست داره! توی این 1-2 روزی که فرصت هست حتما رایان بخره. مسلما بازگشایی خوبی خواهد داشت بعد افزایش سرمایه. پی به ای سهم هم که مسخرست!

سيد ياسر شريعت
2012/03/13, 11:29
http://www.seo.ir/Portals/44fa7561-56f7-47e4-a228-477ca071e439/Statements/135-%20Valsapa%20B.pdf

اینو گذاشتم اینجا اگه کسی حال داشت بخونه ببینه روند سودآوری یعنی چی! سود پس از افزایش سرمایه برای سال 91 حدود 95 تومان و برای سال 92 حدود 115 تومان!!

2691
2012/03/13, 13:28
28/12 افزايش سرمايه داده خواهد شد يا در اختيار هيئت مديره قرار خواهد گرفت.

سيد ياسر شريعت
2012/03/13, 13:42
28/12 افزايش سرمايه داده خواهد شد يا در اختيار هيئت مديره قرار خواهد گرفت.

با توجه به این که مجوزش صادر شده احتمال قوی افزایش سرمایه در همان مجمع انجام خواهد شد. یادمه خودشون خیلی تاکید داشتند که حتما در سال 90 انجام بشه افزایش سرمایه

2691
2012/03/13, 15:23
كل افزايش سرمايه از محل آورده است يا از انباشته هم درصدي تعلق خواهد گرفت؟
قيمت پيشنهادي بعد از مجمع چند خواهد بود؟
دليل جلوگيري سهامدار عمده از رشد قيمت در اين چند روز چيست؟

سيد ياسر شريعت
2012/03/13, 15:28
1- کل افزایش سرمایه از محل اورده است گویا
2- قیمت پیشنهادی یک پی به ای 4 اگه تعلق بگیره حدود 360-380 خواهد بود.
3- این سوال کل بازاره! که چرا بهترین سهم بازار از لحاظ عملکرد این وضعیت رو داره!!!!

2691
2012/03/13, 15:37
واقعا موندم اين وساپا چي تو كلشه كه اين طوري تو اين چند روز سر خط خريد و داشت ميداد امروز كه تابلو داشت جو زامياد و خودشو منفي ميكرد تا سايپا رو منفي باز بشه گلي سهم مفت از دست خلق اله جمع كنند.
ولي آخرش چي
به اميد خدا 28 ام اسفند با خبراي خوبي كه از تو مجمع بيرون مياد جشن مي گيريم.;)

سيد ياسر شريعت
2012/03/13, 15:53
واقعا همون بهتر که بفروشند؛ کسی که با رایان سهامداری کنه سود بسیار عالی و راحتی نصیبش خواهد شد. شما کافیه فقط به مطالبی که دوستان در سایت های مختلف و تحلیل های بنیادی سهم دقت کنید. یعنی سهم از این هلو تر واقعا وجود نداره! یعنی کسی فردا سهمو بخره تا تیرماه که مجمعه نگه داره تضمینی یه سود راحت خواهد کرد.
با توجه به سود انباشته، امسال احتمالا تقسیم سود بهتری هم خواهیم داشت. سود سال دیگه هم که بیشتر اعلام کرده
واقعا یه سرمایه گذار (به جز نوسان گیرها و کوتاه مدتی ها) دیگه چی می خواد از سهمش؟!;;)

2691
2012/03/17, 19:27
با سلام
دوستانی که فردا مجمع تشریف می برند لطفا در تاپیک اطلاع رسانی فرمایند.به امید اخباری خوش و بازگشایی رویایی سهم>:d<

664
2012/03/18, 10:56
از دوستان کسی از مجمع خبری ندارد ؟؟؟

وحید 20
2012/03/18, 11:15
افزایش سرمایه تصویب شد

سيد ياسر شريعت
2012/03/18, 11:18
افزایش سرمایه تصویب شد

>:D<
وحید جان خبر دیگه ای نبوده مجمع؟ اگه مثل همیشه بتونی اطلاع رسانی کنی واقعا ممنون میشم:x

وحید 20
2012/03/18, 11:32
>:D<
وحید جان خبر دیگه ای نبوده مجمع؟ اگه مثل همیشه بتونی اطلاع رسانی کنی واقعا ممنون میشم:x
فعلا که در همین حد شنیدم خبرو
اگر خبر تکمیلی بود حتما

664
2012/03/18, 11:35
افزایش سرمایه تصویب شد

فقط از آورده نقدی ؟؟؟

با تشکر از اطلاع رسانیتون .

وحید 20
2012/03/18, 12:39
فقط از آورده نقدی ؟؟؟

با تشکر از اطلاع رسانیتون .
بله از محل مطالبات و آورده نقدی است
ضمن اینکه به حق تقدم ها سود مجمع نخواهد رسید
برای کسی که خود سهم رو میخره کل سود بهش تعلق میگیره که جذابیت خوبی داره

وحید 20
2012/03/18, 15:02
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در آخرین روزکاری سال ، شرکت لیزینگ رایان سایپا مجمع فوق العاده ایی برگزار و به منظور تأمین بخشی از نقدینگی مورد نیاز جهت لیزینگ 15 هزار پراید، 100 درصد به سرمایه اسمی 60 میلیارد تومانی اضافه کرد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی بود.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901228000353

664
2012/03/18, 16:42
تصميمات مجمع عمومي فوقالعاده دوره 12 ماهه منتهي به 1390/12/29

http://codal.ir/Reports/ExtraAssembly.aspx?LetterSerial=f5TYhv0kYs3Hu5ektz sTtQ%3d%3d

capital
2012/03/18, 16:53
شنیده شده است به علت وضعیت زیرمجموعه های شرکت سایپا جهت پوشش سودسال 90 این شرکت ، در مجمع سال 90 (رایان سایپا) تقسیم حداکثر سود را شاهد خواهیم بود.

سيد ياسر شريعت
2012/03/24, 09:46
زود باشید رایانو بازش کنید ببینیم چقدر می ارزه عزیز دل برادر!http://forums.boursy.com/imported/2012/02/33.gif

hatef
2012/03/24, 11:59
سهامدار عمده نه بی خیال این سهم امسال شد.تا از نظر تکنیکال سهامداران جواب بگیرند.ونه حمایتی تاروی فاندمانتال سهم حساب بشود باز کرد.

capital
2012/03/25, 20:45
زود باشید رایانو بازش کنید ببینیم چقدر می ارزه عزیز دل برادر!http://forums.boursy.com/imported/2012/02/33.gif
سلام سیدجان
از همان زمانی که رایان سایپا بورس امده،بخاطر ندارم به غیر سهامدارش به کسی سود رسانده باشه.این سهم اگر یارش باشی بالاتر از زمین وخانه به آدم سود میرسونه.اما رفیق نیمه راه اگر کسی باشه حکم دستگاه خودپرداز رو داره.
انصافا هروقت این سهم رو من خریدم هروقت باهاش بودم احساس آرامش داشتم.همیشه خدا سودساز بوده.
امیدمون به خداست من که خیلی به این سهم خوش بینم.شرکتی که همیشه شفاف هست.قبل افزایش سرمایه میدونیم سودش چقدر هست.
من همیشه سهمی که دارم به دید خریدار نگاه میکنم.همین رایان والله اگر رو 400 تومن بازبشه.400 منهای 120 تومن.
می مونه 280 تومن!!
خوب سهمی که همیشه سود داره.همیشه خدا میره سودش 50-60 درصد تعدیل مثبت میده.چرا نخرم با پی به ای 2.8 ؟؟!
قطعا اگر رو این قیمتها باز بشه سالاریه واسه خودش.

با آرزوی سود برای همه...

esi_mohammadi
2012/03/25, 21:12
:-|

http://forums.boursy.com/imported/2012/03/1640.jpg
لینک تصویر (http://www.axgig.com/images/19014143942944627384.jpg)

2691
2012/03/27, 07:23
اقای محمدی
با سلام و تشکر از نمودار لطف می کنید ترجمه این نمودار رو هم یه توضیحی بدید؟ ;)

2691
2012/03/27, 12:25
باز کنید دیگه سهمو خسته شدیم:-w

سيد ياسر شريعت
2012/03/28, 14:00
تک تک پورتفو های شرکت های سرمایه گذاری رو که ببینید رایان سایپا توی همشون وجود داره.... یعنی این همه حقوقی نمی تونند یکم اط سهم حمایت کنند؟!

*سامان*
2012/04/08, 12:21
ولساپا اصلاحيه زد...عمق فاجعه رو ببينيد...156 به 90 كاهش پيدا كرد

http://codal.ir/Reports/Exports/2Gj1IK20qqFZwzmlLffkSQ%3d%3d.pdf

اينم اوليش

http://codal.ir/Reports/Exports/SO%40ogK5l2sRTU2stn%40dBBA%3d%3d.pdf

وحید 20
2012/04/08, 12:30
ولساپا اصلاحيه زد...عمق فاجعه رو ببينيد...156 به 90 كاهش پيدا كرد

http://codal.ir/Reports/Exports/2Gj1IK20qqFZwzmlLffkSQ%3d%3d.pdf

اينم اوليش

http://codal.ir/Reports/Exports/SO%40ogK5l2sRTU2stn%40dBBA%3d%3d.pdf
ولساپا تعدیل مثبت داده
با لحاظ افزایش سرمایه

مجيد رادمنش
2012/04/08, 12:32
وضعیت نماد پس از افزایش سرمایه ....... نمابورس

شرکت اعلام کرده به حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه خود سودی در مجمع عادی سالیانه تعلق نمی گیرد. همچنین در آخرین مجمع عادی سالیانه قبلی سود انباشته شرکت 325.8 میلیارد ريال معادل 39 درصد سرمایه قبلی (600 میلیارد ريال) در شرکت وجود دارد و امروز پس از برگزاری مجمع افزایش سرمایه گزارش بودجه 91 خود را اعلام کرد. در این گزارش شرکت سود خالص خود را با 34 درصد افزایش برآورد کرده که این سود با توجه به افزایش سرمایه معادل 903 ريال اعلام شده است.

نخست؛ علت رشد سود در بررسی گزارش شرکت، افزایش 18 درصدی رشد درآمد حاصل از عملیات لیزینگ عنوان شده که با توجه به اعلام شرکت مبنی بر کاهش ناشی از تسویه اوراق مشارکت سال 90، هزینه بهای تمام شده شرکت با 14 درصد کاهش پیش بینی شده است. در نتیجه سود ناخالص شرکت با 44 درصد رشد برآورد شده است. اما در همین گزارش به دلیل رشد هزینه ناشی از گسترش نمایندگی ها، هزینه ادرای تشکیلاتی شرکت با 93 درصد افزایش برآورد شده است. سایر درآمدهای عملیاتی نیز بدون تغییر تخمین زده شده است که در نهایت سود عملیاتی با 38 درصد رشد پیش بینی شده است.

دوم؛ رشد 5 درصدی درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها به دلیل رشد 6 درصدی خدمات بیمه ای رایان سایپا، در کنار ثبات سود خدمات بیمه سایان و افت 7 درصدی درآمد سایان کارت ایجاد شده است. همچنین شرکت اعلام کرده به دلیل افت 48 درصدی سود سپرده ها به دلیل کاهش سود سپرده های پشتیبان، درآمد متفرقه 41 درصد نسبت به سال 90 کاسته خواهد شد. در نهایت سود قبل از کسر مالیات شرکت32 درصد رشد خواهد داشت که با توجه به رشد 23 درصدی مالیات، سود خالص 34 درصد در سال 91 افزایش خواهد داشت.

سوم؛ شرکت اعلام کرده به حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه خود سودی در مجمع عادی سالیانه تعلق نمی گیرد. همچنین در آخرین مجمع عادی سالیانه قبلی سود انباشته شرکت 325.8 میلیارد ريال معادل 39 درصد سرمایه قبلی (600 میلیارد ريال) در شرکت وجود دارد. همچنین شرکت در نظر دارد 80 درصد سود خود را برای تقسیم بین سهامداران از سوی هیأت مدیره پیشنهاد دهد. به نظر می رسد با توجه به نسبت قیمت بر سود شرکت برابر با 4، قیمت بازگشایی حدود 3500 ريال جذابیت خرید را برای فعالان بازار افزایش دهد.

*سامان*
2012/04/08, 12:35
ولساپا تعدیل مثبت داده
با لحاظ افزایش سرمایه

يعني اين سود با افزايش سرمايه لحاظ شده؟

*سامان*
2012/04/08, 12:36
يعني اين سود با افزايش سرمايه لحاظ شده؟

درسته من متوجه افزايش سرمايش نبودم...شرمنده

وحید 20
2012/04/08, 12:39
درسته من متوجه افزايش سرمايش نبودم...شرمنده
خواهش میکنم این اشتباهات طبیعیه

hatef
2012/04/08, 13:02
اقای مجید 20هشتاددرصد1350میشود1080ریال وباpe=4قیمت سهم میشود4380نه3550

hatef
2012/04/08, 18:49
اگرpe=4برای سهم درموقع بازشدن درنظر بگیریم باeps=90.6سال 91قیمت سهم360تومان میشود.وباتوجه به حداقل 108 dps=برای4ماهه باکم کردن بهره8درصد100تومانبه360اضافه شود قیمت بازشدن سهمم 460میشود.اما سیاست سهام دار عمده تعیین کننده قیمت خواهد بود.

سيد ياسر شريعت
2012/04/08, 18:59
اگرpe=4برای سهم درموقع بازشدن درنظر بگیریم باeps=90.6سال 91قیمت سهم360تومان میشود.وباتوجه به حداقل 108 dps=برای4ماهه باکم کردن بهره8درصد100تومانبه360اضافه شود قیمت بازشدن سهمم 460میشود.اما سیاست سهام دار عمده تعیین کننده قیمت خواهد بود.

ای پی اس 90 135 تومان باید محاسبه بشه (چون به حق تقدم سود تعلق نمیگیره) با فرض تقسیم 90 درصدی و اگه پی به ای 4 بدیم سهم حوالی 440 باید باز بشه و حق تقدمش 440-100-110=230
یعنی مجموعا 670 بر مبنای قبل افزایش سرمایه

capital
2012/04/08, 23:13
زیر 400 برای سهم یعنی پی به ای کمتر از 3 ...
تابحال در بدترین ومنفی ترین بازار این پی به ای رو ندیده این سهم....
برای سهامداران قبلی شرکت هم قیمت تمام شده 390 تومنه...
فکر نمیکنم که زیر 400 فروشنده داشته باشه.مگر کسی که تومحاسباتش بخاطر قیمت درج شده درسایت اشتباه کنه.
بالاخره سهم تعدیل مثبت 34 درصدی داده و ملت هالو نیستند که باکلی صبر روی سهم مفت بدن بره !!!!!!
من فکر میکنم که هرچقدر کم باز شه درکوتاه مدت سریعا جبران خواهد کرد... ولیدر بازار خواهدشد.
در هر دوصورت سهامدار شرکتم.چون بلندمدت رو این سهم بازی میکنم.این بازی از سال 84 ادامه داره بقول آقای h.a هرکی این سهمو از 84 خریده بود 22 برابر شده سرمایش.
خدا به این سهم برکت بده.

مجيد رادمنش
2012/04/10, 09:15
بازگشايي نماد معاملاتي ولساپا

به اطلاع مي رساند نماد معاملاتي شركت رايان سايپا پس از برگزاري مجمع عمومي فوق العاده مبني بر تصويب افزايش سرمايه،( بدون محدوديت نوسان قيمت ) با استفاده از مكانيزم (Auction) آماده انجام معامله مي باشد، همچنين طبق اعلام شركت افزايش سرمايه تا تاريخ برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه ثبت نخواهد شد و سود نقدي مصوب مجمع عملكرد سال مالي 1390به سرمايه جديد (حق تقدم هاي حاصل از افزايش سرمايه )تعلق نمي گيرد. مديريت بازار

http://old.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=45174198424472334

hatef
2012/04/10, 09:16
بازگشايي نماد معاملاتي ولساپا
به اطلاع مي رساند نماد معاملاتي شركت رايان سايپا پس از برگزاري مجمع عمومي فوق العاده مبني بر تصويب افزايش سرمايه،( بدون محدوديت نوسان قيمت ) با استفاده از مكانيزم (Auction) آماده انجام معامله مي باشد، همچنين طبق اعلام شركت افزايش سرمايه تا تاريخ برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه ثبت نخواهد شد و سود نقدي مصوب مجمع عملكرد سال مالي 1390به سرمايه جديد (حق تقدم هاي حاصل از افزايش سرمايه )تعلق نمي گيرد. مديريت بازار

وحید83
2012/04/10, 09:26
به اطلاع مي رساند ، با توجه به عدم ثبت افزايش سرمايه شركت تا زمان برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه و عدم تعلق سود نقدي به افزايش سرمايه ، خريداران و فروشندگان محترم اين موضوع را در نظر گرفته و قيمت تئوريك در سامانه را مبناي تصميم گيري قرار ندهند .مديريت بازار

hatef
2012/04/10, 16:09
با توجه به قیمت امروز تابلو، و محروم شدن از eps حق تقدم سهامداران در سال مالی منتهی به 91 همچنین واریز اسمی از محل آورده نقدی هیچ سود ی نسبت به قیمت قبل از بسته شدن نماد را به سهامدارنش نداده. مگر از فردا شاهد رشد سهام و در نتیجه بازگشایی خوب حق تقدم باشیم.

سيد ياسر شريعت
2012/04/10, 16:53
با توجه به قیمت امروز تابلو، و محروم شدن از eps حق تقدم سهامداران در سال مالی منتهی به 91 همچنین واریز اسمی از محل آورده نقدی هیچ سود ی نسبت به قیمت قبل از بسته شدن نماد را به سهامدارنش نداده. مگر از فردا شاهد رشد سهام و در نتیجه بازگشایی خوب حق تقدم باشیم.

با همین قیمت امروز 400 تومان، حق تقدم باید حدود 190 تومان بازگشایی بشه و درنتیجه فعلا حدود 10 درصد بازدهی داشته که البته این قیمت ها و پی به ای 2.9!!!! مسخرست واقعا برای سهم

مصطفی مصری پور
2012/04/10, 16:59
سید یاسر مبارکت باشه.

راستی sms گوشیتم چک کن داداش.

سيد ياسر شريعت
2012/04/10, 17:25
سید یاسر مبارکت باشه.

راستی sms گوشیتم چک کن داداش.

=)) ا تو بودی؟!
گوشیم مرخص شده همه شماره هام پاک شده بود! هی گفتم این کیه ها!:D
رو چشمم، اگه هفته دیگه برسونم مشکلی نیست؟ آخه جمعه امتحانه استرس دارم!:^o

مصطفی مصری پور
2012/04/10, 22:39
=)) ا تو بودی؟!
گوشیم مرخص شده همه شماره هام پاک شده بود! هی گفتم این کیه ها!:d
رو چشمم، اگه هفته دیگه برسونم مشکلی نیست؟ آخه جمعه امتحانه استرس دارم!:^o

آره خب من بودم.
خب پسر خوب یه جواب میدادی میگفتی شما؟
من گفتم لابد یاسر مدیر... شده دیگه محل نمیده:d
نه عجله چندانی نیست. امتحانتم ایشالا به خوبی و خوشی تموم میشه دکتر.

shokohit_ar
2012/04/11, 07:40
با همین قیمت امروز 400 تومان، حق تقدم باید حدود 190 تومان بازگشایی بشه و درنتیجه فعلا حدود 10 درصد بازدهی داشته که البته این قیمت ها و پی به ای 2.9!!!! مسخرست واقعا برای سهم

تارگت الگوی فنجان 5100 داره؟ با توجه به عدم تاثير تحریم و ... به نظر من عالیه برای خريد

hatef
2012/04/11, 09:37
گروه سایپا برای همراه شدن بارشد بورس وشاخص ورهایی اززمین گیرشدن. چاره ای جزحمایت ازبهترین سهام گروه ازجمله رایان نخواهدداشت.

سيد ياسر شريعت
2012/04/14, 09:33
من واقعا دارم به این نتیجه میرسم که سایپا خروج و برج روزانش رو هم از فروش رایان تامین می کنه! احتمالا تنخواه سایپا روزی 400 میلیونه که از فروش روزانه 1میل رایان در هر شرایطی حاصل میشه!

hatef
2012/04/14, 11:35
اگرسهام دار عمده اجازه بده سهم نفس بگیره حداقل 20درصدی جای رشد داره.هرچند اجازه ندادن سهم بیشتر از 5دقیقه صف خریدش دوام بیاره ولی به هرحال معاملات خوبی رویش امروز انجام شد.

2691
2012/04/14, 11:41
مشكل افزايش سرمايه بود جلوي رشد سهمو گرفته بود؟

به نظر با اعمال افزايش سرمايه خوب رشدي رو شروع كرده

انشااله چند روز بعد هم حق تقدم با قيمت مناسب باز شه

hatef
2012/04/17, 09:29
س سایپا وسایپا هرکدام 1000000سهم تو توبره ا شان هرروزبرای فروش دارند.اگر4-هم برای خریددستور بگزارید میدهند.

hatef
2012/04/17, 10:26
موضوع: مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1390/12/28 با توجه به افزایش سرمایهُ شرکت از مبلغ 600,000 میلیون ریال بهمبلغ 1,200,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 600000 میلیون ریال ) ، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ 1391/01/29 لغایت تاریخ 1391/03/26

سيد ياسر شريعت
2012/04/17, 10:27
س سایپا وسایپا هرکدام 1000000سهم تو توبره ا شان هرروزبرای فروش دارند.اگر4-هم برای خریددستور بگزارید میدهند.

یه مشت شرکت ورشکسته چنبره زدند روی این سهم! پول روزانشون رو از وفروش رایان تامین می کنند! پی به ای بهترین شرکت بورس باید 3 باشه.... مسخرست واقعا، مسخره!

2691
2012/04/17, 13:21
دوستان قيمت پيشنهادي باز شدن سهم رو چند ميبينيد؟
به نظر فردا باز بشه و اگه زير 200 باز بشه برا خريد عاليه.

سيد ياسر شريعت
2012/04/17, 13:28
جذابیت حق تقدم این سهم خیلی زیاده، به نظر من بعیده با همون فاصله 230 تومانی باز بشه... اما اگه محدوده 200 باز بشه واقعا عالیه واسه خرید... قیمت تموم شده سهم میشه 300 تومان برای سهمی که سود سال دیگش قطعا دوباره بالای 100 تومان خواهد بود

PASHA
2012/04/21, 06:50
در عين حال شركت بيمه ملت با سرمايه 150 ميليارد توماني بهزودي در تابلوي معاملات بورس درج و تلاش ميشود پيش از نيمه اول ارديبهشتماه، 20 درصد از سهام آن عرضه شود.(دنیای اقتصاد)

هرچند نمی شود به این اخبار 100٪ تکیه کرد ولی خبرش هم می تواند بسیارموثر باشد .

سيد ياسر شريعت
2012/04/21, 11:15
در عين حال شركت بيمه ملت با سرمايه 150 ميليارد توماني بهزودي در تابلوي معاملات بورس درج و تلاش ميشود پيش از نيمه اول ارديبهشتماه، 20 درصد از سهام آن عرضه شود.(دنیای اقتصاد)

هرچند نمی شود به این اخبار 100٪ تکیه کرد ولی خبرش هم می تواند بسیارموثر باشد .

جناب پاشا حتما عرضه خواهد شد به زودی بیمه ملت، به نوعی در ارتباط هستیم با این شرکت و فشار بورس روی شرکت زیاده برای عرضه. 10 درصد بیمه ملت متعلق به رایانه و با توجه به سود حدود 40 تومانی شرکت فکر کنم قیمت عرضه اولیه بتونه تاثیر خوبی روی رایان بگذاره

ata007
2012/04/21, 13:17
امروز یه 100000 تایی خریدم
بابا این دیگه نو برشه واسه خرید حقش که استخاره لازم نیست
فردا هم اگه پایین بدن در خدمت هستیم

PASHA
2012/04/21, 18:19
جناب پاشا حتما عرضه خواهد شد به زودی بیمه ملت، به نوعی در ارتباط هستیم با این شرکت و فشار بورس روی شرکت زیاده برای عرضه. 10 درصد بیمه ملت متعلق به رایانه و با توجه به سود حدود 40 تومانی شرکت فکر کنم قیمت عرضه اولیه بتونه تاثیر خوبی روی رایان بگذاره

باسلام بر سید بزرگوار

به نظربنده حقیر الان که داریم هرروز به زمان مجمع عادی شرکتها نزدیک می شویم کم کم باید بازار به سمت سهم های با پی به ای کم وسود تقسیمی بالاحرکت بکند
واین احتمال هم ازرایان سایپا می رود که سود خوبی را درمجمع تقسیم بکند .(هرچند که الان هم تمام نگاهها به سمت سود تقسیمی است تا براساس آن بتوان به حق تقدم ها قیمت داد )
هرچند من سال گذشته هم این سهم را داشتم وخاطرات جالبی هم ازاین سهم ندارم .
ولی باتوجه به افزایش سرمایه اخیر ودرپیش بودن مجمع و عرضه بیمه ملت دربورس وپی به ای کم آن
امسال بهترازسال گذشته است هم ازنظربنیادی وهم ازنظر شرایط وجو سیاسی .

ومن هم امروز هم حق تقدم وهم خودش را خریدم .

ata007
2012/04/21, 18:52
عرضه امروز صنعت و معدن صرفا" جهت تامین نقدینگی برای خرید بپاس بود

موج سوار
2012/04/21, 19:00
ولساپا ح : چهارشنبه 90درصد خریدارها حقیقی بوده اند. حقوقی ها زیر 200منتظر سهم هستند. هرچند خودم 212 وارد شدم اما فکر میکنم زیر 200 هم میشه سوار شد.دوستان نظر شما چیست؟

ata007
2012/04/21, 19:19
ولساپا ح : چهارشنبه 90درصد خریدارها حقیقی بوده اند. حقوقی ها زیر 200منتظر سهم هستند. هرچند خودم 212 وارد شدم اما فکر میکنم زیر 200 هم میشه سوار شد.دوستان نظر شما چیست؟
من که امروز به معاملاتش به دقت نگاه می کردم رو 2050 حمایت قوی داشت و احتمالا" فردا هم معاملات به همین طریق است
ولی به راحتی تا 270 جای رشد داره و این یه 30% سود خالص

بابک 52
2012/04/21, 19:24
فر

فردا قطعا" در محدوده خود 200 تومان قابل معامله خواهد بود

این هفته کلا" بازار منفی است و چه بهتر برای اونهایی که از خرید جامونده اند فرصت مناسب خرید است

سيد ياسر شريعت
2012/04/21, 19:42
باسلام بر سید بزرگوار

به نظربنده حقیر الان که داریم هرروز به زمان مجمع عادی شرکتها نزدیک می شویم کم کم باید بازار به سمت سهم های با پی به ای کم وسود تقسیمی بالاحرکت بکند
واین احتمال هم ازرایان سایپا می رود که سود خوبی را درمجمع تقسیم بکند .(هرچند که الان هم تمام نگاهها به سمت سود تقسیمی است تا براساس آن بتوان به حق تقدم ها قیمت داد )
هرچند من سال گذشته هم این سهم را داشتم وخاطرات جالبی هم ازاین سهم ندارم .
ولی باتوجه به افزایش سرمایه اخیر ودرپیش بودن مجمع و عرضه بیمه ملت دربورس وپی به ای کم آن
امسال بهترازسال گذشته است هم ازنظربنیادی وهم ازنظر شرایط وجو سیاسی .

ومن هم امروز هم حق تقدم وهم خودش را خریدم .

درود بر پاشا خان؛
امسال با پارسال تفاوت زیاد داره همون طور که فرمودید. (بحث سود غیر عملباتی پارسال و .....). میزان تقسیم سودش هم از صورت مالی های سایپا مشخصه که چند دیده شده.
بنده هم پارسال داشتم سهمو و سود خاصی نکردم اما به نظرم رایان باید توی سبد هر سهامداری باشه و دید به اون هم باید بلند مدت باشه. همون طور که ارزش بازارش از 6 سال پیش تا الان 19 برابر شده و فکر می کنم این بازده خوبی باشه توی 6 سال!
اوج توانایی لیزینگی ها توی همین افزایش سرمایه هاشونه که طی 1-2 سال دوباره سود قبلی رو می سازند
استراتژی بنده در رایان فقط سهامداریست و قیمت حق هر چقدر پایین بیاد تا حد توان اضافه می کنم

آریو
2012/04/21, 20:42

سلام
210 خرید کردم

واقعا سهم ارزنده هست

امروز میتونستم 205 اضافه کنم

اما اختلاف زیادی نداشت با قیمت اولم

به سختی بشه قیمت زیر 200 رو برای حق متصور بود

اما در خدمتش هستیم ;)

رافعی
2012/04/21, 23:53
منم فکر نمی کنم زیر 200 بره چون خود سهم تا مجمع به 500 میرسه حقه اونم مطمعنم خوب رشدی داره.

کیوان
2012/04/22, 07:04
چارت لساپا نشون میداد که خود سهم مستعد اصلاح است پس احتمال آمدن حقش زیر 200 هست! حقوقی ها هم که دیروز خریدی نداشتند و فقط حقیقی ها مشغول خرید بودند.
فکر میکنم بتونم زیر 200 بخرم! B-) ببینیم چطور میشه حالا!

آریو
2012/04/22, 07:12
چارت لساپا نشون میداد که خود سهم مستعد اصلاح است پس احتمال آمدن حقش زیر 200 هست! حقوقی ها هم که دیروز خریدی نداشتند و فقط حقیقی ها مشغول خرید بودند.
فکر میکنم بتونم زیر 200 بخرم! B-) ببینیم چطور میشه حالا!

کیوان جان این چارت رو نگاه کن ببینیم با سود مجمع هست یا بدون تقسیم سود مجمع

آخه چارتیست ها عوامل بنیادی مثل تقسیم سود و افزایش سرمایه رو تو نمودار های خودشون نمیبینن ...

هر چند خرید بالای 200 داریم اما بی صبرانه منتظر ولساپاح زیر 200 هستیم ;)

میخوام بخرم و نگه دارم چون واقعا دیگه حوصله زیر رو کردن سهم ها رو ندارم

کیوان
2012/04/22, 07:20
کیوان جان این چارت رو نگاه کن ببینیم با سود مجمع هست یا بدون تقسیم سود مجمع

آخه چارتیست ها عوامل بنیادی مثل تقسیم سود و افزایش سرمایه رو تو نمودار های خودشون نمیبینن ...

هر چند خرید بالای 200 داریم اما بی صبرانه منتظر ولساپاح زیر 200 هستیم ;)

میخوام بخرم و نگه دارم چون واقعا دیگه حوصله زیر رو کردن سهم ها رو ندارم

کدوم چارت ؟! اینجا چیزی نیست!
چارت منهم رو کامپیوتر منزله و دیشب دیدمش. البته گفتم مستعد اصلاح.

آریو
2012/04/22, 08:04
کدوم چارت ؟! اینجا چیزی نیست!
چارت منهم رو کامپیوتر منزله و دیشب دیدمش. البته گفتم مستعد اصلاح.

منظورم همون چارت خودته کیوان جان

PASHA
2012/04/23, 10:08
مثل اینکه فقط جو جمع کردن وترساندن وادار به فروش هست .
اول وقت که می خواستند خوسهم را به صف فروش هدایت بکنند تا حق تقدم ها را
خود سهم با یک تلنگر به صف خرید می رسد .
فقط می ماند پرشدم زنبیل ازمابهتران وبعد هم ..
البته پایین امدن سهم برای من که مثل یک شمشیر دولبه است . هم خوبه وهم بد .

سيد ياسر شريعت
2012/04/28, 11:36
قیمت حق تقدم وقعا داره مسخره میشه! من امروز در 1985 باز هم اضافه کردم و پایین تر هم بیاد باز هم اضافه می کنم
کم کم دارم به این فکر می افتم که کلا 50 درصد سرمایم رو به رایان اختصاص بدم با دید n ساله!

واقعا سودآوری رایان با هیچ شرکت دیگه ای توی بورس قابل مقایسه نیست. فقط حیف و حیحف و حیف که سهامداری چون سایپا بالا سرشه...

آریو
2012/04/28, 11:51
قیمت حق تقدم وقعا داره مسخره میشه! من امروز در 1985 باز هم اضافه کردم و پایین تر هم بیاد باز هم اضافه می کنم
کم کم دارم به این فکر می افتم که کلا 50 درصد سرمایم رو به رایان اختصاص بدم با دید n ساله!

واقعا سودآوری رایان با هیچ شرکت دیگه ای توی بورس قابل مقایسه نیست. فقط حیف و حیحف و حیف که سهامداری چون سایپا بالا سرشه...

راستش یاسر جان خودمم یه ذره دوست دارم از معاملات روزانه فاصله بگیرم ...

خواستم رکیش و حفاری رو به رایان تبدیل کنم و به رایان هام اضافه کنم ...
اما دستم به فروش رکیش نرفت البته اگه بازی در بیاره سریع تبدیل به رایان میکنم

حفاری هم که 228 دستم به فروش نرفت ...فقط باید اینا رو بفروشم به رایان هام اضافه کنم

سيد ياسر شريعت
2012/04/28, 12:20
از سال 84 تا الان ارزش بازارش 20 برابر شده، irr میشه حدود 65%
واقعا 65 درصد منو که راضی می کنه;;)
آریو جان؛ دوستان احتمالا همه سود های بالای 100 درصد سالیانه مد نظرشونه که نگاهی به این بنده خدا هم نمی کنند:d

وحید 20
2012/04/28, 12:32
ولساپا در این سالیان اخیر جزو بهترین های بازار بوده و سهامدارانشو راضی نگه داشته الانم هرکسی بخره و نگه داره سود خوبی میکنه که اختصاص بخشی از سبد به این سهم گزینه مناسبیه.

منتها در کل با این تورم شدید جامعه کسی که در بازار حضور مداوم داره و وقت و اعصابشو میزاره , و انواع ریسک هارو متحمل میشه از نظر من سالی کمتر از صد درصد از بورس بگیره ضرر کرده

البته نظر افراد مختلف متفاوت خواهد بود..

سيد ياسر شريعت
2012/04/28, 12:58
وحید جان کاملا صحبت شما متینه
من به نظرم اگه کسی 50 درصد سبدش رایان باشه 50 درصدش هم فقط اختصاص بده عرضه اولیه. اگه در سال 5 عرضه اولیه مطمئن و مناسب به طور متوسط 20 درصد بازدهی داشته باشند از اینجا می تونه حدود 120 درصد بازدهی و از رایان 60 درصد بازدهی و در مجموع کل سبدش حدود 90 درصد بازدهی داشته باشه
بدون تن دادن به بسیاری از ریسک ها و تنش ها موجود در بورس!
در واقع میشه از این جا گفت که حداقل بازده مورد انتظار رضایت بخش یک سهامدار (rfr) در بورس برابر با 90 درصده!! حالا این که چند درصد از حقیقی ها این سود رو کسب می کنند جای بحث داره!

وحید 20
2012/04/28, 13:03
البته برای کسانی که سرمایه نمیگم زیاد متوسط در بورس دارن عرضه های اولیه درصد ناچیزی از سبدشون رو شامل میشه چون تعدادی نمیرسه
نمونش همین توریل! اما چون درصد بازده برخی ها که تعداد کم میرسه مثل توریل زیاد میشه میتونه اون تعداد کم بودنش رو تا حدی جبران کنه
برخی عرضه های اولیه هم تعداد بیشتری میرسه که اگر 15 20 درصدم بده خوبه چون تعداد بیشتری میشه خرید

متاسفانه اکثر افراد بازده کمی از بورس میگیرن و خیلی ها هم که بپرسید در یکسال اخیر در ضرر هستن.
اینهمه وقت و انرژی و خواب پول اخرشم ضرر یعنی ضرر در ضرر

نیکا
2012/04/28, 15:02
باسلام عرضه اولیه همیشه 500سهم که زیر 10000000ریال است تا25% بازده فوق و 5عرضه درسال رقمی نخواهد بود برای افراد حقیقی . چگونه محاسبه میفرمایید ؟؟؟؟

وحید 20
2012/04/28, 15:10
البته برای کسانی که سرمایه نمیگم زیاد متوسط در بورس دارن عرضه های اولیه درصد ناچیزی از سبدشون رو شامل میشه چون تعدادی نمیرسه
نمونش همین توریل! اما چون درصد بازده برخی ها که تعداد کم میرسه مثل توریل زیاد میشه میتونه اون تعداد کم بودنش رو تا حدی جبران کنه
برخی عرضه های اولیه هم تعداد بیشتری میرسه که اگر 15 20 درصدم بده خوبه چون تعداد بیشتری میشه خرید

متاسفانه اکثر افراد بازده کمی از بورس میگیرن و خیلی ها هم که بپرسید در یکسال اخیر در ضرر هستن.
اینهمه وقت و انرژی و خواب پول اخرشم ضرر یعنی ضرر در ضرر

باسلام عرضه اولیه همیشه 500سهم که زیر 10000000ریال است تا25% بازده فوق و 5عرضه درسال رقمی نخواهد بود برای افراد حقیقی . چگونه محاسبه میفرمایید ؟؟؟؟
دقیقا به سوال شما در پست قبلی پرداخته شده
در ضمن همیشه عرضه اولیه اینقدر کم نیست و شرکتهای بزرگ رو میشه رقم بیشتری خرید
مثل پارسان
ذوب
البته من خودم زیاد رو عرضه های اولیه در روز اول حساب نمیکنم و بیشتر سود از سهم های دیگه بدست میارم
منتها همونطور که جناب شریعت گفتند اینم روشیه برای سود کمریسک هرچند کم برسه

آریو
2012/04/28, 15:39

در مورد پارسان و ذوب و رکیش یا همینطور کنور البته به کمک کارگزارت ... اینطور نبود

البته نظر این دوستمون در مورد سرمایه های میلیاردی نبود در حد سرمایه های متوسط 50 تا 70 میلیونی بوده

تا حدوده با نظر ایشون موافقم

البته نه سرمایه میلیاردی که شما و وحید عزیز بهش اشاره کردن ...

سيد ياسر شريعت
2012/04/28, 19:40
جناب نیکا؛
اولا محاسبه بنده خیلی سریع و بدون دقت انجام شد اما مقصود من بیشتر به سرمایه های زیر 100 میلیون بود (همون طور که وحید جان و آریو خان اشاره فرمودند) چون معتقدم با سرمایه های بالا باید استراتژی کلا تغییر کنه. مساله اینجاست که بیشتر از 90 درصد حقیقی ها زیر 100 میل سرمایه دارند و اکثرا با وام و ... وارد بورس می شوند و با تحمل ریسک و استرس بالا ضرر هم می کنند!
ثانیا در سال حد اقل 3-4 عرضه اولیه بسیار بزرگ انجام میشه که میشه خیلی بیشتر از 500 سهم خرید (همراه اول، پارسان، فولاژ، رکیش و....) و در آینده بیمه ملت، بانک سامان، هلدینگ خلیج فارس (این یکی بیش از 50 میلیارد سهم داره!!)، دخانیات، پالایشگاه بندر عباس و..... همگی سهم های میلیاردی هستند و هر قدر بخوایید میرسه!

بحث اینجاست که میشه به راحتی و بدون تحلیل خاصی بالای 50 درصد در سال کسب کرد و با این حال درصد بالایی از حقیقی ها.......

ashktorab
2012/04/28, 22:12
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید عزیز و بزرگوار جناب وحید 20 و جناب سيد ياسر شريعت

قبل از هر چیزی می خواستم تشکر کنم از راهنمائی بجا و ارزشمندتان در ارتباط با سهامداری با عرضه های اولیه

نکته ای که به نظرم رسید و گفتم راهنمائی شما اساتید می تواند جلو ضررهای زیادی را از سهامداران جزء که خود من هم یکی از آن سهامداران می باشم
بگیرد این است که شما بزرگواران تاپیکی را به همین عنوان "سهامداری با عرضه های اولیه" ایجاد نموده و با مدیریت و آگاهی مدبرانه ای را که در
شما عزیزان مشهود است، اساتید و بزرگواران دیگری را به این تاپیک جذب خواهید نمود.

وحید 20
2012/04/29, 07:43
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید عزیز و بزرگوار جناب وحید 20 و جناب سيد ياسر شريعت

قبل از هر چیزی می خواستم تشکر کنم از راهنمائی بجا و ارزشمندتان در ارتباط با سهامداری با عرضه های اولیه

نکته ای که به نظرم رسید و گفتم راهنمائی شما اساتید می تواند جلو ضررهای زیادی را از سهامداران جزء که خود من هم یکی از آن سهامداران می باشم
بگیرد این است که شما بزرگواران تاپیکی را به همین عنوان "سهامداری با عرضه های اولیه" ایجاد نموده و با مدیریت و آگاهی مدبرانه ای را که در
شما عزیزان مشهود است، اساتید و بزرگواران دیگری را به این تاپیک جذب خواهید نمود.
با سلام و تشکر از لطف شما
پیشنهاد خوبیست اما از اونجایی که معمولا برای هر کدام از سهم ها قبل از عرضه اولیه تاپیک اختصاصی ایجاد میشود و مطالب و مباحث مربوطه در ان مطرح میشود شاید ایجاد تاپیک پیشنهادی شما به نوعی موازی کاری باشد و مهمتر از ان اکثر افراد در عرضه های اولیه دیدشان کوتاه مدت است. با این حال اگر دوستان مایل باشند چنین تاپیکی ایجاد نمایند.

با سپاس

ashktorab
2012/04/30, 10:52
وحید جان کاملا صحبت شما متینه
من به نظرم اگه کسی 50 درصد سبدش رایان باشه 50 درصدش هم فقط اختصاص بده عرضه اولیه. اگه در سال 5 عرضه اولیه مطمئن و مناسب به طور متوسط 20 درصد بازدهی داشته باشند از اینجا می تونه حدود 120 درصد بازدهی و از رایان 60 درصد بازدهی و در مجموع کل سبدش حدود 90 درصد بازدهی داشته باشه
بدون تن دادن به بسیاری از ریسک ها و تنش ها موجود در بورس!
در واقع میشه از این جا گفت که حداقل بازده مورد انتظار رضایت بخش یک سهامدار (rfr) در بورس برابر با 90 درصده!! حالا این که چند درصد از حقیقی ها این سود رو کسب می کنند جای بحث داره!

با سلام و تشکر از لطف شما
پیشنهاد خوبیست اما از اونجایی که معمولا برای هر کدام از سهم ها قبل از عرضه اولیه تاپیک اختصاصی ایجاد میشود و مطالب و مباحث مربوطه در ان مطرح میشود شاید ایجاد تاپیک پیشنهادی شما به نوعی موازی کاری باشد و مهمتر از ان اکثر افراد در عرضه های اولیه دیدشان کوتاه مدت است. با این حال اگر دوستان مایل باشند چنین تاپیکی ایجاد نمایند.

با سپاس

در یکی از پستهای گذشته دوست عزیز و بزرگوارمان جناب شریعت به عرضه اولیه مطمئن و مناسب اشاره نمودند که موفقیت سهامداران در سهامداری عرضه های اولیه
مستلزم شناخت سهامهای عرضه های اولیه مطمئن و مناسب است که بدین وسیله ریسک سرمایه گذاری آنها را کاهش می دهد.

ضمن احترام به نظر جنابعالی در ارتباط به اینکه فرموده بودید ، ایجاد یک چنین تاپیکی نوعی موازی کاری است، باید عرض کنم که مطمئناً راه حل برون رفت از این مسئله
نیز با درایت دوستان عزیز و بزرگوار امکان پذیر می باشد، از جمله موردی که به نظر حقیر می رسد این است که به محض اینکه عرضه اولیه سهامی بپایان رسید، عملاً
صحبت و گفت و شنودهای مربوط به عرضه اولیه آن سهم به مرور کاهش یافته و پایان می پذیرد و تاپیک آماده بحث در مورد عرضه های اولیه جدید می شود.

ضمناً درج اطلاعات مربوط به عرضه های اولیه در تاپیک مربوطه نیز می تواند خود محتوای تاپیک را دو چندان ارزشمند و کارا نماید.

با سپاس فراوان و آرزوی توفیق روزافزون برای دوستان بورسی

امید1386
2012/04/30, 12:11
انتظار رشد 20 درصدی این سهم را دارم
فکر می کنم فنرش به قدر کافی فشرده شده

وحید 20
2012/05/08, 18:02
جناب آقاي مالمير
مدير محترم نظارت بر ناشران بورسي
با سلام و احترام

با توجه به اطلاعات مالي حسابرسي نشده درآمد هر سهم عملکرد سال 1390 شرکت ليزينگ رايان سايپا ( سهامي عام )با حدود 15% کاهش نسبت به آخرين eps اعلامي ( 1352 ريال ) برآورد مي شود .
اطلاعات تکميلي متعاقبا" به سازمان بورس ارسال خواهد شد .
مراتب جهت استحضار و دستور هر گونه اقدام مقتضي ارسال مي گردد.
.

بابک 52
2012/05/08, 21:31
ولساپا به احتمال قوی در مجمع 750 ریال سود تقسیم خواهد کرد

البته این مبلغ رو از مبلغی که وساپا در پیشبینی تقسیم سودش بر اساس عملکرد 9 ماهه گذاشته میگم

http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=MzBEiSYBysUuxZ 1owM1Lpg%3d%3d

(http://www.codal.ir/Reports/EPSEstimateDetail.aspx?LetterSerial=MzBEiSYBysUuxZ 1owM1Lpg%3d%3d)جالب اینجاست که پیشبینی وساپا جهت سود ولساپا 1180 ریال بوده که در حال حاضر نیز از 1352 ریال به 1149 ریال کاهش یافته و تنها 30 ریال با پیشبینی وساپا تفاوت دارد

aziz
2012/05/08, 21:55
با سلام
به نظر من این تعدیل منفی به نفع حق شد. به شرطی که سهم بتونه زیز 390 نره. وبقول دوستمون سود تقسیمی حدود70 تا 80 باشه

بابک 52
2012/05/08, 22:18
به نظر من فردا سهم ولساپا بر اثر جو روانی تعدیل منفی هم که شده صف فروش خواهد شد

سود سهم که 135 تومان بود سهم در قیمت 400 تومان بود ، حالا که سود شده 115 تومان یعنی 15 درصد کاهش داشته از لحاظ روانی هم که شده سهم نیز حداقل 10 درصد افت خواهد کرد

البته من خودم به ولساپا اعتقاد شدید دارم و این سهم حتی در قیمتهای فعلی ارزشمند است ولی چه میشه کرد تعدیل منفیه و جو منفی آن

البته حقوقی ها از خداشونه که سهم را در قیمتهای پایینتر بخرند

فکر می کنید این چندین میلیون سهمی که از موقعی که حق عرضه شده را کی فروخته؟ خب معلومه حقووقی ها

آنها از قبل هم می دانستند سود ولساپا چه مبلغی است همانطور که در گزارش وساپا اومده بود

حالا سهم را به راحتی تا 345 الی 350 می ریزند و اون سهمهایی که رو 400 فروخته بودند همه را خودشان مجددا" در 350 می خرند

بله بازار ایران یعنی همین

وساپا با این انباشته و سودی که خواهد درآورد باید 200 تومن باشه؟

وساپا رو هم حقوقی ها با این تبلیغ های مدیر عاملش رو 240 تا 250 فروختند

و حالا زیر 200 همه را مجددا" می خرند بعدش هم خبر افزایش سرمایه و فروش مس و اوج وساپا

اینجا ایران است تعجب نکنید ;)

آریو
2012/05/08, 22:43
به نظر من فردا سهم ولساپا بر اثر جو روانی تعدیل منفی هم که شده صف فروش خواهد شد

سود سهم که 135 تومان بود سهم در قیمت 400 تومان بود ، حالا که سود شده 115 تومان یعنی 15 درصد کاهش داشته از لحاظ روانی هم که شده سهم نیز حداقل 10 درصد افت خواهد کرد

البته من خودم به ولساپا اعتقاد شدید دارم و این سهم حتی در قیمتهای فعلی ارزشمند است ولی چه میشه کرد تعدیل منفیه و جو منفی آن

البته حقوقی ها از خداشونه که سهم را در قیمتهای پایینتر بخرند

فکر می کنید این چندین میلیون سهمی که از موقعی که حق عرضه شده را کی فروخته؟ خب معلومه حقووقی ها

آنها از قبل هم می دانستند سود ولساپا چه مبلغی است همانطور که در گزارش وساپا اومده بود

حالا سهم را به راحتی تا 345 الی 350 می ریزند و اون سهمهایی که رو 400 فروخته بودند همه را خودشان مجددا" در 350 می خرند

بله بازار ایران یعنی همین

وساپا با این انباشته و سودی که خواهد درآورد باید 200 تومن باشه؟

وساپا رو هم حقوقی ها با این تبلیغ های مدیر عاملش رو 240 تا 250 فروختند

و حالا زیر 200 همه را مجددا" می خرند بعدش هم خبر افزایش سرمایه و فروش مس و اوج وساپا

اینجا ایران است تعجب نکنید ;)

بابک جان نکنه ولساپا رو میخوای با پی به ای 2 بفرستی مجمع !

به ما که رسید نسبت پی به ای شد 2
بعید میدونم ولساپا زیر 380 بیاد اگه بیاد ...

Fmoradi
2012/05/08, 22:44
من برعكس نظر شما فكر ميكنم اگه قبول داريم نور همداني ميدانسته امروز چرا همه سهم رو نفروخته و رنج نزده اگه رايان بخواهد كمتر از ١١٥ پخش كنه وساپا و سايپا بيشتر بايد بريزند و تعديل منفي بدهند چرا بايد بدون هيچ داده ايي الان اعلام كند ميتوانست دو روز مانده به مجمع اين كارو انجام بده حركتي كه شد در راستاي بازي هست كه انها ميخواهند علي رغم انكه نبايد به حق ربطي داشته باشد فردا ميبينيد كه حق ريزش كرده و منطقي پيدا نميكنيد اين اقايان دارند بازي ميكنند

بابک 52
2012/05/08, 22:53
بابک جان نکنه ولساپا رو میخوای با پی به ای 2 بفرستی مجمع !

به ما که رسید نسبت پی به ای شد 2
بعید میدونم ولساپا زیر 380 بیاد اگه بیاد ...

فردا مشخص خواهد شد جو بازار ایران اینه

همه که مثل شما تحلیلگر نیستند آریو عزیز

طرف تا اسم تعدیل منفی رو میفروشه شروع میکنه در قیمتهای پایین فروختن

حقوقی به نفعشه که پایینتر همه رو بخره چون بعد مجمع دوباره قیمت سهم زو فورا" بر می گردونه

تا فردا منتظر می مانیم ببینیم صحبت من درسته یا حمایت حقوقی ها که من بعید می دونم چون به نفعشونه که سهمها رو در قیمتهای پایینتری بخرند

ضمنا" من خودم عاشق این سهمم و لی جو خبر منفی اونهم در ایران واقعا" نابود کننده است

مگر اینکه حمایت کننده نگذارد

تا فردا منتظر می مانیم

آریو
2012/05/08, 23:06
من برعكس نظر شما فكر ميكنم اگه قبول داريم نور همداني ميدانسته امروز چرا همه سهم رو نفروخته و رنج نزده اگه رايان بخواهد كمتر از ١١٥ پخش كنه وساپا و سايپا بيشتر بايد بريزند و تعديل منفي بدهند چرا بايد بدون هيچ داده ايي الان اعلام كند ميتوانست دو روز مانده به مجمع اين كارو انجام بده حركتي كه شد در راستاي بازي هست كه انها ميخواهند علي رغم انكه نبايد به حق ربطي داشته باشد فردا ميبينيد كه حق ريزش كرده و منطقي پيدا نميكنيد اين اقايان دارند بازي ميكنند

جناب مردای ممنون از تحلیل شما

فردا در منفی کامل اگه اومد حق اضافه کنم یا انتظار افت بیشتر رو دارین؟؟؟ ...هر چند از بازی خوشم نمیاد اما این یکی رو تا اخر هستم ...بد موقعی بازی شروع شده اوج بی پولی باید مقداری از سهم های دیگه ام مایع بذارم

حقوقی به نفعشه که پایینتر همه رو بخره چون بعد مجمع دوباره قیمت سهم زو فورا" بر می گردونه

تا فردا منتظر می مانیم ببینیم صحبت من درسته یا حمایت حقوقی ها که من بعید می دونم چون به نفعشونه که سهمها رو در قیمتهای پایینتری بخرند

ضمنا" من خودم عاشق این سهمم و لی جو خبر منفی اونهم در ایران واقعا" نابود کننده است

تا فردا منتظر می مانیم

بابک جان بی صبرانه منتظر معاملات فردا هستم ...

meysam_sh_2020
2012/05/08, 23:12
امیدوارم این سهمو دیگه بازی ندن.

بابک پناهی
2012/05/08, 23:14
جناب مردای ممنون از تحلیل شما

فردا در منفی کامل اگه اومد حق اضافه کنم یا انتظار افت بیشتر رو دارین؟؟؟ ...هر چند از بازی خوشم نمیاد اما این یکی رو تا اخر هستم ...بد موقعی بازی شروع شده اوج بی پولی باید مقداری از سهم های دیگه ام مایع بذارم

بابک جان بی صبرانه منتظر معاملات فردا هستم ...

بیاید خوش باشیم و برای معاملات فردا هرچه شد بخندیم چون سهاممونو به حقوقی نخواهیم فروخت و شاید 1 ماه اینورو اونور با بیش از 50% گین از سهم خارج خواهیم شد..به فردا و فرداهای نزدیک نگاه نکنیم

آریو
2012/05/08, 23:15

تا فردا منتظر می مانیم

امیدوارم این سهمو دیگه بازی ندن.

امسال بدون شک سهم بدون بازی نداریم!

امسال هر سهمی گرفتم وارد بازی شد
حالا منتظر بازی حفاری هستم
100% همین روزا رو میشه:d

آریو
2012/05/08, 23:18
بیاید خوش باشیم و برای معاملات فردا هرچه شد بخندیم

بابک جان سهم اصلا جای نگرانی نداره این فقط یه بازی کوچیک برای سهم ارزشمندی مثل ولساپاست ...

استراتژی من اضافه کردن حقه با هر قیمتی که شده!

مات
2012/05/08, 23:41
با توجه به تعديل منفي كه بابت سود سال 90 داده مقدار سود اعلامي سال 91 رو هم برد زير سوال چرا كه بازار فكر ميكنه كه سود سال 91 هم خوشبينانه باشه و نتونه پوشش بده در كل از اين جور سهامها به شدت بيزارم

Fmoradi
2012/05/09, 00:03
من بيشتر جناب اريو فكر ميكنم كه اقايون با اين اعلام هدفي داشتن كه مقداري سهم به حقوقي بدن و نقداري از بازار بكيره يه نوع بهره گرفتنه از يه حقوقي و در مورد من. و شما هم فكر ميكن هر موقع بره بالا حقيقي به به چه چه و دوباره حقيقي ها ميان ميخرن لازمه اين امر اينكه در چند روز اينده حجم بالا باشه و در منفي جمع
شه و ما بگيم حمايت شد هميشه سهامدار عمده با لياقتش پي بر اي به سهمش داده متاسفانه بازار نگاه به سهامدار عمده ميكنه اگه اون حمايت رو پي بر اي ٧ بكنه همون ميشه اگه رو ٣ بكنه بازار بازم ميگه ٤/٥ زيادشه
شب خوش

بابک 52
2012/05/09, 08:34

تا فردا منتظر می مانیم

این هم از درصدهای منفی ولساپا

عجیبه که وساپا حمایت نمیکنه

فکر کنم معاملات شنبه ولساپا جالب باشه و بشه از حق تقدم ولساپا در شنبه نوسان خوبی گرفت

نوسانگیرها شنبه معاملات رو رصد کنند

اول صبح شنبه در قیمتهای منفی خریدن ولساپا ح باید جالب باشه

امید1386
2012/05/09, 08:49
صف فروش خیلی سریع محو خواهد شد

بابک 52
2012/05/09, 08:56

حتما" شوخی می کنید =))

آریو
2012/05/09, 09:21

قطعا همینطوری میشه ;)

حتما" شوخی می کنید =))

سيد ياسر شريعت
2012/05/09, 09:37
خوب در بازار سرتاسر تحلیل و منطقی ما شاهد صف فروش رایان روی پی به ای 3-3.5 هستیم
100 درصد ارزندگی قثابت با پی به ای 300 از رایان بیشتره و در این شکی نیست. رایان هم احتمالا تا پی به ای 2 افت می کنه و در اونجا سهامدار خوش غیرتش حمایت می کنه از سهم. ما هم همچنان اضافه می کنیم:d اگه پی به ای 1 هم بشه باز اضافه می کنیم;;) یعنی می خوام بدونم اونهایی که رایان رو می فروشند واقعا همه بالای 30 درصد در سال سود می کنند توی بازار؟!:d

hossein sh
2012/05/09, 09:48
این هم از درصدهای منفی ولساپا

عجیبه که وساپا حمایت نمیکنه

فکر کنم معاملات شنبه ولساپا جالب باشه و بشه از حق تقدم ولساپا در شنبه نوسان خوبی گرفت

نوسانگیرها شنبه معاملات رو رصد کنند

اول صبح شنبه در قیمتهای منفی خریدن ولساپا ح باید جالب باشه
فکر کنم بابک جان صبح وساپا یک مقدار خرید. عرضه ولساپا خیلی زیاده

سيد ياسر شريعت
2012/05/09, 09:54
فکر کنم بابک جان صبح وساپا یک مقدار خرید. عرضه ولساپا خیلی زیاده

خسته نباشه با این حمایتش! وقتی رایان 10 میل صف خرید داره زرتی همشو میده به صف! حالا مردند بی شرفا! البته من استقبال می کنم چون دیدم بلندمدته;)
فردا به جون خودم میرم غرفه سایپا خشتکشون رو می کشم روی سرشون!:d

سيد ياسر شريعت
2012/05/09, 10:29
به به حقش چه حجمی داره میزنه;)

hossein sh
2012/05/09, 10:33
خسته نباشه با این حمایتش! وقتی رایان 10 میل صف خرید داره زرتی همشو میده به صف! حالا مردند بی شرفا! البته من استقبال می کنم چون دیدم بلندمدته;)
فردا به جون خودم میرم غرفه سایپا خشتکشون رو می کشم روی سرشون!:d
جناب شریعت وساپا نماد خودش هم در حال حاضر کم مشکل نداره. امکان صف فروشش هست.

2691
2012/05/09, 12:33
دوستاني كه تصميم به خريد دارند به نظر شنبه اول وقت بهترين فرصت واسه خريد حق و خود سهم باشه (بديهي است اولويت با حقه)

تحلیل تکنیکال
2012/05/10, 18:12
رایان سایپا

در رایان سایپا ، تشکیل یک الگوی سقف دو قلو و سقوط قیمت تا حوالی 335 تومان محتمل بنظر میرسد.

http://forums.boursy.com/ (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

سربلند و پیروز باشید

سيد ياسر شريعت
2012/05/10, 20:20
اگه به 335 برسه و حقش برسه 135 من هرچی سهم و دارایی جاری و ثابت و طلا و دلار و.... دارم می فروشم و حق رایان می خرم باهاش>:d<

سيد ياسر شريعت
2012/05/10, 20:43
در ضمن طی صحبت های امروز با مسئول غرفه رایان، فرمودند 10 درصد بیمه ملت رو بعد از پذیرش در بورس احتمالا به صورت بلوکی واگذار خواهند کرد. قیمت بلوکی هم قاعدتا نباید زیر 250 تومان باشه و برای 150 میلیون سهم رایان حداقل 40 میلیارد سود غیر عملیاتی ایجاد می کنه.
اما دوستان توی همه تالارها خیلی حساس شدند به سود تقسیمی رایان! و سود سال بعد آن! عرض کنم خدمتتون که اولا احتمال داره 30 تومان از انباشته پرداخت بشه امسال (پول فروش زمین پارسال) ضمن این که شرکت برنامه داره بصورت جدی از انحصار لیزینگ خودرو دربیاد و عنوان شد حتی روی لیزینگ لوازم و تجهیزات در حال ورود هستند.
حالا باز بیاید پی به ای سایپای ورشکسته رو بدید به یه شرکت مالی و سر پی به ای 3 یا 3.3 شرکت بحث کنید! شرکت اگه منحل هم بشه دارایی هاش انقدر هست که با حق تقدم 160-70 تومانی هیچ کسی سود کمتر از متوسط بازار نبره! حالا مختارند دوستان که بازی بخورند یا با بازی همراهی کنند.
در ضمن بخدا وقتی برخی مطالب رو توی سایت ها می خونم واقعا به صداقت و درستی و راستی بچه های این سایت افتخار می کنم. همیشه آرزوی نیک بختی دارم برای همتون...

مات
2012/05/10, 20:49
مشكل رايان سود اعلامي براي سال 91 هست به نظرم شركت نمي تونه اين سود رو پوشش بده همونطور كه نتونست سود اعلامي سال 90 رو پوشش بده نظر من بر اين هست كه شركت بتونه براي سال 91 75 تومن پوشش بده

سيد ياسر شريعت
2012/05/10, 20:52
با توجه به همون 75 تومان شما هم قیمت حق تقدم در میاد 278 تومان الان که زیر پی به ای 4 قرار داره. چندتا شرکت با ثبات و با ریسک زیر متوسط میشه توی بازار پیدا کرد با پی به ای زیر 4;;)

مات
2012/05/10, 20:57
با سود 75 توماني p/e چهار بديم ميشه 300 تومن تو مجمع هم 75 تومن تقسيم كنه ميشه 375 اين قيمت سهم 100 تومن هم كم كني ميشه قيمت حق تقدم اين نظر منه و ميتونه غلط باشه با تمام احترامي كه براي دوستان قائلم نظرم را نوشتم اميدوارم دوستان ناراحت نشند از دست من

سيد ياسر شريعت
2012/05/10, 21:06
خواهش می کنم علیرضا جان شما در قلب ما جا داری:x هر کسی آزاد و مختاره در بیان دیدگاهش;;) بعدش هم اگه تا سال آینده همین قدر سود هم بده (از 275 فعلی برسه به حدود 400) ما را بس;)

آریو
2012/05/10, 21:06
با توجه به همون 75 تومان شما هم قیمت حق تقدم در میاد 278 تومان الان که زیر پی به ای 4 قرار داره. چندتا شرکت با ثبات و با ریسک زیر متوسط میشه توی بازار پیدا کرد با پی به ای زیر 4;;)

یاسر جان ...
سهم رو اصلا امسال 80 تومن بسازه سال بعد هم 70 تومن ...

این قیمت براش ارزنده است ...

رایان داره باعث میشه از معاملات روز مره فاصله بگیرم و سبد پر ریسک خودمو بهش تبدیل کنم ...

همه تحلیل ها عالی هستن

به نظر من ..بشخصه که دید بلند مدت رو سهم دارم نباید زیاد به نوسانات روزمره سهم توجهی بکنم ...

انداختمش یه گوشه ...و بی صبرانه منتظر رایان 330 تومنی هستم ;)

سيد ياسر شريعت
2012/05/10, 21:10
یاسر جان ...
سهم رو اصلا امسال 80 تومن بسازه سال بعد هم 70 تومن ...

این قیمت براش ارزنده است ...

رایان داره باعث میشه از معاملات روز مره فاصله بگیرم و سبد پر ریسک خودمو بهش تبدیل کنم ...

همه تحلیل ها عالی هستن

به نظر من ..بشخصه که دید بلند مدت رو سهم دارم نباید زیاد به نوسانات روزمره سهم توجهی بکنم ...

انداختمش یه گوشه ...و بی صبرانه منتظر رایان 330 تومنی هستم ;)

دقیقا همین کار رو دارم می کنم منم;;) تبدیل به رایان و آ س پ می کنم چون از هر دو مطمئن هستم. دیدم هم فراتر از یک سال هست. اگه برسه به 330 و حقش 130 که وااای محشره محشره>:d<

سيد ياسر شريعت
2012/05/12, 09:43
ای داد بیداد... صفش کوووووو؟;)

جواد1979
2012/05/12, 18:22
امروزم که نامردا خوب از دست ملت سهمو جمع کردن ببینیم این بازی نا جوانمردانشون تا کجا می تونه ادامه داشته باشه .

جواد1979
2012/05/13, 08:29
فعلا ولساپا و حقش دارن مقاومت می کنن که پایین نریزن ببینیم به امید خدا خریداران موفق خواهند بود یا فروشندگان در این قیمت نازل

آریو
2012/05/13, 08:31
فعلا ولساپا و حقش دارن مقاومت می کنن که پایین نریزن ببینیم به امید خدا خریداران موفق خواهند بود یا فروشندگان در این قیمت نازل

خود سهم فروشنده زیادی تا آستانه بالا نداره... و همینطور حق تقدمش

اما فعلا دست نگه میداریم تا ببینیم کجا کف خودشو میسازه

برای آخرین پارت خرید حقش باید نهایت دقت رو داشت.

عمق تقاضا بیشتره اما ضعیف

سيد ياسر شريعت
2012/05/13, 08:35
خود سهم فروشنده زیادی تا آستانه بالا نداره... و همینطور حق تقدمش

اما فعلا دست نگه میداریم تا ببینیم کجا کف خودشو میسازه

برای آخرین پارت خرید حقش باید نهایت دقت رو داشت.

عمق تقاضا بیشتره اما ضعیف

تا حالا که همون 168 تومان کف بوده;) دقیقا، شناسایی نقطه برگشتش خیلی مهمه

صبا
2012/05/13, 08:39
تا حالا که همون 168 تومان کف بوده;) دقیقا، شناسایی نقطه برگشتش خیلی مهمه یاد خودم میفتم من از 84 عاشق این سهم بودم انصافا خوبم توش سود کردم از 90 بی وفا شد منم بعد مجمع پارسالش فروختم دیگه ام نخریدمش الان که شماها در موردش صحبت میکنید هنوزم دوسش دارم ولی اشک میشینه تو چشمام حال و روز سهمو میبینم ایشال شمام تو رایان سودکنید

آریو
2012/05/13, 09:13
یاد خودم میفتم من از 84 عاشق این سهم بودم انصافا خوبم توش سود کردم از 90 بی وفا شد منم بعد مجمع پارسالش فروختم دیگه ام نخریدمش الان که شماها در موردش صحبت میکنید هنوزم دوسش دارم ولی اشک میشینه تو چشمام حال و روز سهمو میبینم ایشال شمام تو رایان سودکنید

احساسات من برانگیخته شدن صبا جان ;;)

ایشالا ما هم بدون ضرر از این سهم خارج میشیم سود پیش کشش:d

خب امروز مشخص شد که حقش با خود سهم همگرا شده و حتی جلوتر هم میتونه حرکت کنه
سهم با 1.7% مثبت حق 4 %درصد مثبت خورد ...

فقط باید نقطه ورود مناسب برای حق رو تشخیص داد

صبا
2012/05/13, 09:28
رایان خودش مشکلی نداره بازیگردانان خوبی نداره س سایپا متاسفانه همراه صنعت ومعدن کمر سهمو شکوندن البته این موذی س سایپا شایدم هدفش بزخری حق و استفاده نشده اشه در اینده و این واسش مقدور نیس مگه سهمو نزاره به 1001 علت رشد کنه تا حقام بالا نیاد مث شاهکارش تو اعلام تعدیل منفی بدون دادن گزارش سهم ولی باورتون نمیشه روزی که سهمایی که تو 6 سال جم کرده بودم و5 تا مجمع باهاشون رفتم رو فروختم چه حالی داشتم من 1000 تا 1000 تا جم میکردم وهمه افزایش سرمایه هاشم میرفتم اولین خریدم تو 84 فک کنم 430 تومن بود یادش بخیر

آریو
2012/05/13, 09:33
رایان خودش مشکلی نداره بازیگردانان خوبی نداره س سایپا متاسفانه همراه صنعت ومعدن کمر سهمو شکوندن البته این موذی س سایپا شایدم هدفش بزخری حق و استفاده نشده اشه در اینده و این واسش مقدور نیس مگه سهمو نزاره به 1001 علت رشد کنه تا حقام بالا نیاد مث شاهکارش تو اعلام تعدیل منفی بدون دادن گزارش سهم ولی باورتون نمیشه روزی که سهمایی که تو 6 سال جم کرده بودم و5 تا مجمع باهاشون رفتم رو فروختم چه حالی داشتم من 1000 تا 1000 تا جم میکردم وهمه افزایش سرمایه هاشم میرفتم اولین خریدم تو 84 فک کنم 430 تومن بود یادش بخیر

ایشالا بتونیم مسیر شما رو ادامه بدیم ...حداقل برای این کار باید شغلمو عوض کنم تا این نوسانات یک ریال یک ریال رو نبینم :x

بابک 52
2012/05/13, 10:03
نوشته یکی از دوستان در سایت همسایه

ولساپا

به نقل از امور سهامش سود 91 حسابرسی شده از 90 تومن به 83 تومن کاهش پیدا کرده

این هم نوشته من :

پی گیری از امور سهام با خودتان

آریو
2012/05/13, 10:17
تا حالا که همون 168 تومان کف بوده;) دقیقا، شناسایی نقطه برگشتش خیلی مهمه

یاسر جان نظرت چیه آقا ؟؟
دست نگه دارم یه بردارم ؟؟؟

به نظرت حق رو با خود سهم عوض کنم ؟؟؟
برا اینکار باید ضرر شناسایی کنم

سيد ياسر شريعت
2012/05/13, 10:25
یاسر جان نظرت چیه آقا ؟؟
دست نگه دارم یه بردارم ؟؟؟

به نظرت حق رو با خود سهم عوض کنم ؟؟؟
برا اینکار باید ضرر شناسایی کنم

میانگین حقت بالای 190 درسته؟ به نظرم به 400 و 200 برسه قیمت ها به زودی. یعنی 10 درصد افزایش سهم و 16 درصد حق
شاید اونجا برای شناسایی سود و خرید سهم بهتر باشه. ضمنا احتمال تقسیم سود زمین پارسال هم هستا! 30 تومان هم اگه از اونجا بده تقسیم سود بالای 100 تومان خواهد بود و ارزش سهم بیشتر از حقش میشه تو این قیمت ها;)

آریو
2012/05/13, 10:30
میانگین حقت بالای 190 درسته؟ به نظرم به 400 و 200 برسه قیمت ها به زودی. یعنی 10 درصد افزایش سهم و 16 درصد حق
شاید اونجا برای شناسایی سود و خرید سهم بهتر باشه. ضمنا احتمال تقسیم سود زمین پارسال هم هستا! 30 تومان هم اگه از اونجا بده تقسیم سود بالای 100 تومان خواهد بود و ارزش سهم بیشتر از حقش میشه تو این قیمت ها;)

یاسر جان اگه این اعلام سود حسابرسی شده 91 بیاد که میگن 83 تومنه ..که بازم خوبه ...یه شوک منفی دیگه توش ایجاد کنن که عمدا با فاصله این تعدیل ها رو اعلام میکنن ... این شوک شاید حق رو تا 150 بکشه پایین ...
نظر شما چیه تا اونجا دست نگه دارم ؟؟
ممنون

آریو
2012/05/13, 10:39
اعتراف میکنم انرژی زیادی ازم گرفت این سهم لعنتی
تا حالا سابقه نداشته سهمم16 درصد افت کنه ....

یه تجربه که بدست آوردم اینه که

حق تقدمی که بهش سود تعلق نمیگیره و دم مجمع هست( معاملات حق تقدم میتونه قبل و بعد از مجمع صورت بگیره مثل ثباغ) و اینکه حق های استفاده نشده ممکنه بعد از برگذاری مجمع به فروش برسن ...

معامله رو این حق ها با دید نوسان قمار بزرگیه ...

چرا که تصمیمات مجمع میتونه معادلات سهامدار حق تقدم رو قبل از مجمع یا قبل از بسته شدن بهم بزنه

سيد ياسر شريعت
2012/05/13, 10:44
یاسر جان اگه این اعلام سود حسابرسی شده 91 بیاد که میگن 83 تومنه ..که بازم خوبه ...یه شوک منفی دیگه توش ایجاد کنن که عمدا با فاصله این تعدیل ها رو اعلام میکنن ... این شوک شاید حق رو تا 150 بکشه پایین ...
نظر شما چیه تا اونجا دست نگه دارم ؟؟
ممنون

من میانگینم 179 تومانه؛ اگه 2 تامثبت بخوره میفروشم و خود سهم رو می خرم، شما به نظرم می تونی از جو مثبت احتمالی استفاده کنی و حدودای 190-200 بفروشی و بعد دوباره در منفی بعدی جایگزین کنی.

هی هی هی به خودم گفتم سر این سهم خدایی بنداز کنار و سال به سال بیا سراغش! لامصب نمیشه که! هی وسوسه میشی نوسان بگیری!:d

shokohit_ar
2012/05/13, 21:44

با سلام
آقای خلجی گفت اگه سهامداران جزء همگی با هم متحد در مجمع شرکت کرده :-/و در خواست تقسيم سود زمين پارسال را کنند هيات مديره شرکت که نياز مبرمی به تقسيم سود مذکور را داره حتماً اونو تقسيم میکنه>:D<
حالا حساب کنيدحداکثر 1150+300=1450 ريال یا حداقل 800+300=1100 ريال سود90 رو<:-p

بابک 52
2012/05/14, 11:50
موضوع: پیشبيني سود هر سهم براي سال مالي منتهي به 30/12/91 (حسابرسی شده)

بپیوست اولین پیشبینی سود هر سهم سالمالی منتهی به 30/12/91 حسابرسیشده شرکت لیزینگ رایانسایپا که توسط شرکت تهیه شده است ایفاد میگردد.
ساير اطلاعات:
1. شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29/12/90 را با سرمایه 600 میلیارد ریال در تاریخهای 08/12/89 و 12/02/90 (حسابرسيشده) و 30/04/90 مبلغ 1،361 ريال ، در تاريخ 04/08/90 مبلغ 1،353 ريال و در تاریخ 29/10/90 مبلغ 1،352 ريال اعلام نموده است.
2. شرکت پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/91 را با سرمایه 600 میلیارد ریال در تاریخ 06/12/90 مبلغ 561ر1ریال و با سرمایه 200ر1 میلیارد ریال در تاریخ 19/01/91 مبلغ 903 ریال اعلام نموده است.
3. مطابق با تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 28/12/90 ، سرمایه شرکت از مبلغ 600 میلیارد ریال به 200ر1 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش یافت.
4. لازم بهذکر است با توجه به اعلام شرکت مبنی بر عدم ثبت افزایش سرمایه از مبلغ 600 میلیارد ریال به مبلغ 200ر1 میلیارد ریال تا قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 90، به حقتقدمهای ناشی از افزایش سرمایه سود تقسیمی مصوب مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 90 تعلق نمیگیرد.
5. براساس اطلاعات منتشره قبلی، شرکت تقسیم سود سال مالی 91 را 80 درصد مبلغ سود خالص اعلام نمودهاست.

http://www.codal.ir/Reports/Attachment.aspx?LetterSerial=WHMHuAdlkFZZL2c%2fXEE lRQ%3d%3d
(http://www.codal.ir/Reports/Attachment.aspx?LetterSerial=WHMHuAdlkFZZL2c%2fXEE lRQ%3d%3d)

آریو
2012/05/14, 11:57
من میانگینم 179 تومانه؛ اگه 2 تامثبت بخوره میفروشم و خود سهم رو می خرم، شما به نظرم می تونی از جو مثبت احتمالی استفاده کنی و حدودای 190-200 بفروشی و بعد دوباره در منفی بعدی جایگزین کنی.

هی هی هی به خودم گفتم سر این سهم خدایی بنداز کنار و سال به سال بیا سراغش! لامصب نمیشه که! هی وسوسه میشی نوسان بگیری!:d

بازار اگه بعد نشست 5+1پی به ای بگیره یاسر جان وقتی رفتی تو صف خرید حق ولساپا عمرا اگه حجم مبناشو بدم :d

اینم تعدیل نصف و نیمه ولساپا برای سال 91 ... سود 83 تومن...با تعدیل منفی که اعلام شد بازم سهم مثبت خورد ..............تا 70 تومن هم ما قبول داریم ...بازم سهم ارزنده است ...

سيد ياسر شريعت
2012/05/14, 12:22
بازار اگه بعد نشست 5+1پی به ای بگیره یاسر جان وقتی رفتی تو صف خرید حق ولساپا عمرا اگه حجم مبناشو بدم :d

اینم تعدیل نصف و نیمه ولساپا برای سال 91 ... سود 83 تومن...با تعدیل منفی که اعلام شد بازم سهم مثبت خورد ..............تا 70 تومن هم ما قبول داریم ...بازم سهم ارزنده است ...
خودم حجم مبناشو میدم! 1دونه کافیه واسش:D البته تا این ایران فرانسه و وصنعت سهم و حقشو دارند هر چی بخوای عرضه می کنند نامردا!:-w
به نظرم دیگه هرچی تعدیل بده پیش خور شده، این مقدار که چیزی نبود و تقریبا بازار ازش مطلع بود;;)
من فعلا فقط هرچی رو 170 خریده بودم رو 178 فروختم بقیه رو نگه داشتم ترشیم میندازم اگه لازم بشه!:D

جواد1979
2012/05/14, 16:41
دوستان این گزارشی که امروز داده خوبه یا بد اگه خوبه س چرا 182 تومن بالاتر نرفته ؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدبد .

بابک پناهی
2012/05/14, 16:42
خودم حجم مبناشو میدم! 1دونه کافیه واسش:d البته تا این ایران فرانسه و وصنعت سهم و حقشو دارند هر چی بخوای عرضه می کنند نامردا!:-w
به نظرم دیگه هرچی تعدیل بده پیش خور شده، این مقدار که چیزی نبود و تقریبا بازار ازش مطلع بود;;)
من فعلا فقط هرچی رو 170 خریده بودم رو 178 فروختم بقیه رو نگه داشتم ترشیم میندازم اگه لازم بشه!:d

170 خریدی 178 بفروشی؟؟!!! خسته نباشی یاسرجان :d

سيد ياسر شريعت
2012/05/14, 19:21
170 خریدی 178 بفروشی؟؟!!! خسته نباشی یاسرجان :d
:-w نه خیر بابک جان:D اونا واسه نوسان بود تازه با پولشم همش رو تپمپی خریدم;)
بقیه رو نگه می دارم تا آخرش!;;)

آریو
2012/05/14, 20:52
دوستان این گزارشی که امروز داده خوبه یا بد اگه خوبه س چرا 182 تومن بالاتر نرفته ؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدبد .

جواد جان این گزارشی که سهم از سال 91 داد یه تعدیل منفی کوچیک بود ..یه گزارش حسابرسی شده از سود 91 با تعدیل 7 درصدی ...خب مسلما این نمیتونه خوب باشه ...

رایان تا اینجا با چند چیز دست و پنجه نرم کرده
1 .بازار منفی ( جایی که در اون بزرگانی مثل فملی ..فولاد ..ومعادن و فاسمین و اکثر پتروشیمی ها و خودرویی ها اصلاح اساسی کردن)
2 .تعدیل منفی ناجوانمردانه سود سال 90 بدون اطلاعات کامل
3 .تعدیل منفی کوچیک برای سال 91 به خاطر بالا بردن نرخ سود وام های دریافتی که البته با بالا بردن نرخ سود لیزینگ قابل جبرانه
4 .بازی ک ث ی ف گروه سایپا و سهامدار عمده
5 .حاشیه های سیاسی تحقیق و تفحص از گروه سایپا
.................................................. .................................................. ...................................

خب حالا به نقطه تعادل رسیدیم

جایی که حق رایان با خود سهم و مهمتر از همه با کل بازار همگرا شده ...

از اینجا به بعد رایان با داشتن یکی از کمترین پی به ای های بازار و بنیاد و سود مناسب در سال های 90 و 91 جزه گزینه های مورد توجه بازار هست ...

رایان از اینجا به بعد با گروه و بازار حرکت میکنه و ریسک ها و نگرانی های عملیاتی مربوط به خودش رو برای مدتی به کنار گذاشته ...

از اینجا به بعد با منفی شدن بازار که ناشی از ریسک های سیستماتیکه رایان اندکی منفی ...چون اکثر اصلاح خودشو انجام داده ...
و با مثبت شدن بازار رایان و به خصوص حقش حرکت های مثبتی مثل امروز خواهد داشت تقریبا5 مثبت ...

با پی به ای گرفتن بازار اولین سهمی که رشد پی به ای به خودش میگیره رایان سایپا هست ...

بابک پناهی
2012/05/14, 22:18
جواد جان این گزارشی که سهم از سال 91 داد یه تعدیل منفی کوچیک بود ..یه گزارش حسابرسی شده از سود 91 با تعدیل 7 درصدی ...خب مسلما این نمیتونه خوب باشه ...

رایان تا اینجا با چند چیز دست و پنجه نرم کرده
1 .بازار منفی ( جایی که در اون بزرگانی مثل فملی ..فولاد ..ومعادن و فاسمین و اکثر پتروشیمی ها و خودرویی ها اصلاح اساسی کردن)
2 .تعدیل منفی ناجوانمردانه سود سال 90 بدون اطلاعات کامل
3 .تعدیل منفی کوچیک برای سال 91 به خاطر بالا بردن نرخ سود وام های دریافتی که البته با بالا بردن نرخ سود لیزینگ قابل جبرانه
4 .بازی ک ث ی ف گروه سایپا و سهامدار عمده
5 .حاشیه های سیاسی تحقیق و تفحص از گروه سایپا
.................................................. .................................................. ...................................

خب حالا به نقطه تعادل رسیدیم

جایی که حق رایان با خود سهم و مهمتر از همه با کل بازار همگرا شده ...

از اینجا به بعد رایان با داشتن یکی از کمترین پی به ای های بازار و بنیاد و سود مناسب در سال های 90 و 91 جزه گزینه های مورد توجه بازار هست ...

رایان از اینجا به بعد با گروه و بازار حرکت میکنه و ریسک ها و نگرانی های عملیاتی مربوط به خودش رو برای مدتی به کنار گذاشته ...

از اینجا به بعد با منفی شدن بازار که ناشی از ریسک های سیستماتیکه رایان اندکی منفی ...چون اکثر اصلاح خودشو انجام داده ...
و با مثبت شدن بازار رایان و به خصوص حقش حرکت های مثبتی مثل امروز خواهد داشت تقریبا5 مثبت ...

با پی به ای گرفتن بازار اولین سهمی که رشد پی به ای به خودش میگیره رایان سایپا هست ...

جواد عزیز فکر میکنم گزارش 12 ماهه خیلی حرفا واسه گفتن داشته باشه اونم 1 ماهی زمان میبره تا ارائه بشه ولی تعدیل منفی فوری...اگر تعدیل مثبتی هم داشتند واقعا به این تندی رو می کردند؟؟؟مملکته دزدی داریم خوب ... به غیر از این بود تعجب میکردم!!!

بابک پناهی
2012/05/14, 22:20
:-w نه خیر بابک جان:d اونا واسه نوسان بود تازه با پولشم همش رو تپمپی خریدم;)
بقیه رو نگه می دارم تا آخرش!;;)

خوب فردا 270 بدین منم بخرم :d

آریو
2012/05/14, 22:25
خوب فردا 270 بدین منم بخرم :d

بابک جان تپمپی دیگه؟؟؟ ...اینقدر این ولساپا منو از بازار انداخته که از هیچ سهمی دیگه خبر ندارم ...امروز اتفاقی چشم به وصنا خورد ...به قول خودت وصنا سهم با کلاساست ! الان من باکلاسم :d

تپمپی 270 تومنی گزینه خوبیه بعید میدونم زیر 280 بیاد ...

در مورد ولساپا هم قشنگیش تو همینه ;)
باید بازی بدی بازی بخوری تا یه چیزایی یاد بگیریم

بابک پناهی
2012/05/14, 23:03
بابک جان تپمپی دیگه؟؟؟ ...اینقدر این ولساپا منو از بازار انداخته که از هیچ سهمی دیگه خبر ندارم ...امروز اتفاقی چشم به وصنا خورد ...به قول خودت وصنا سهم با کلاساست ! الان من باکلاسم :d

تپمپی 270 تومنی گزینه خوبیه بعید میدونم زیر 280 بیاد ...

در مورد ولساپا هم قشنگیش تو همینه ;)
باید بازی بدی بازی بخوری تا یه چیزایی یاد بگیریم

من امروز شیرازامو دادم رفت فردا میشینم تپمپی 270...البته همچنان مترصد کمرجان 600 تومنی هم هستم :d

آریو
2012/05/14, 23:07
من امروز شیرازامو دادم رفت فردا میشینم تپمپی 270...البته همچنان مترصد کمرجان 600 تومنی هم هستم :d

بابک جان اینقدر از کمرجان 600 تومنی حرف نزن الان ata میاد نفرینمون میکنه ها :D

منم هستم در کنارت چند ریال اینورتر یا اونورتر ;)

بابک پناهی
2012/05/14, 23:10
بابک جان اینقدر از کمرجان 600 تومنی حرف نزن الان ata میاد نفرینمون میکنه ها :d

منم هستم در کنارت چند ریال اینورتر یا اونورتر ;)

:)) عطا زیر سهمو میگیره نمیزاره بیاد این قیمت ها ولی خوب آرزو بر جوانی مثل من عیب نیس که هست؟؟؟؟ :d

meysam_sh_2020
2012/05/14, 23:38
کمرجان 600 تومن اگه بشه ما هم هستیم .
سهم بی حاشیه و خوبیه + اینکه بنیادیش عالیه.

البته زمانی هم خوب ازش نوسان میگرفتن و ..........

سيد ياسر شريعت
2012/05/15, 07:28
لطفا مسیر تاپیک را منحرف نکنید!:d این تاپیک مختص به رایان سایپا می باشد!:d و در صورت ادامه یافتن بحث حول سهم های دیگر، به علت این که قدرت مسدود کردن آیدی های شما را ندارم:d احتمالا آیدی خودم مسدود خواهد شدb-)

جواد1979
2012/05/15, 08:35
ولساپا و حقش رو می خوان بزور و گزارش های کذایی منفی کنن ولی خوشبختانه فروشنده بسیار کمی داره .

بابک پناهی
2012/05/15, 17:59
یادگاری:

350 تومن کمترین قیمتی خواهد بود که رایان به خودش خواهد دید( با تلورانس 5 تومن )

مات
2012/05/19, 13:15
سود جديد سال 90 اعلام شد 115 تومان كه 9 ماهه 66 تومان ساخته معادل 58 درصد سود قبلي اعلامي بوده 135 تومان كه شركت علت تغيير را كاهش درامد هاي حاصل از ليزينگ به دليل تغيير زمان بندي فروش و افزايش هزينه تسعير ارز اعلام كرده است

2691
2012/05/19, 14:46
خوب با اعلام گزارش به نظر كم كم وقتشه ;)

آریو
2012/05/19, 15:34
خوب با اعلام گزارش به نظر كم كم وقتشه ;)

تا روشن نشدن این وضعیت 3 خرداد
وقت هیچی نیست ...

بابک پناهی
2012/05/19, 20:42
یه سوال

گزارش 9 ماه ی رایان که اومد رو سایت.سود 91 که معادل 83 تومنه حدودا.به دلیل تغییر زمانبندی فروش فکر میکنم باید چیزی حدود 18 تومن به سود 83 تومنی سال 91 اضاف بشه و بشه حول و حوش 101 تومن...یا که من اشتباه می کنم؟!دوستان آگاه یه بررسی کنند

http://151.0.img98.net/out.php/i346617_rayan-mali.jpg

http://151.0.img98.net/out.php/i346617_rayan-mali.jpg

سيد ياسر شريعت
2012/05/19, 20:47
بابک جان 13 میلیارد رو بردی به سال 91 درسته؟ در این صورت حدود 10 تومان باید افزایش سود داشته باشه.

بابک پناهی
2012/05/19, 20:51
بابک جان 13 میلیارد رو بردی به سال 91 درسته؟ در این صورت حدود 10 تومان باید افزایش سود داشته باشه.

سلام یاسر جان؟
بر مبنای سرمایه 1200 میگی؟

سيد ياسر شريعت
2012/05/19, 21:04
سلام یاسر جان؟
بر مبنای سرمایه 1200 میگی؟

بله بابک جان، این سود اعلامی هم بر مبنای 1200 پیش بینی شده، البته گمون کنم از محل تسعیر ارز وام های یورویی که گرفته اند افزایش هزینه هم داشته باشند و با این 13 میلیارد نهایتا همون سود 83-85 تومانی رو پوشش بده به راحتی. در صورت افزایش لیزینگ می تونه تعدیل مثبت داشته باشه

بابک پناهی
2012/05/19, 21:09
بله بابک جان، این سود اعلامی هم بر مبنای 1200 پیش بینی شده، البته گمون کنم از محل تسعیر ارز وام های یورویی که گرفته اند افزایش هزینه هم داشته باشند و با این 13 میلیارد نهایتا همون سود 83-85 تومانی رو پوشش بده به راحتی. در صورت افزایش لیزینگ می تونه تعدیل مثبت داشته باشه

آخه این گزارشات بر مبنای سرمایه 600 تنظیم شده پس بر مبنای سرمایه جدید میشه 20 تومن!

نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم :-/

سيد ياسر شريعت
2012/05/19, 21:13
آخه این گزارشات بر مبنای سرمایه 600 تنظیم شده پس بر مبنای سرمایه جدید میشه 20 تومن!

نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم :-/
نه بابک جان مبالغ تغییر نمی کنه فقط زمان تقسیم کردنه که تعداد سهام موثره برای محاسبه eps

بابک پناهی
2012/05/19, 22:44
آره دیگه 18 تومن با سرمایه 600 همون 9 تومن یا به قول تو 10 تومن برای سرمایه حدید میشه دیگه ;)
ولی یاسر جان زیان ناشی از تسعیر ارز برای 91 بخواد حتی بیشتر از سال 90 ببینه باز برای هر سهم بیشتر از 3 تومن نمیرسه (4 میلیارد تومنم بزاریم میشه 3.3 تومن بر هر سهم حدودا) که رقم قابل توجهی نیست.پس این 15% افت قیمت برای سهم واقعا الکی بوده یعنی سهم الان با سود 91 یعنی (83+7) با پی ایه 2.8 معامله میشه!!!

مات
2012/05/19, 23:39
مشكل رايان اينه كه حامي نداره اگر حامي داشت خيلي اوضاعش از اين بهتر بود

بابک پناهی
2012/05/22, 00:14
رایان سایپا برخورد با سطح حمایتش

http://151.0.img98.net/out.php/i349538_vlsapa3.png
http://151.0.img98.net/out.php/i349534_vlsapa2.png

farhad.fathi
2012/05/22, 07:26

http://forums.boursy.com/imported/2012/05/165.png (http://www.up.98ia.com/)

سيد ياسر شريعت
2012/05/22, 09:30
زاستی از رایان چه خبر؟!:d

بابک پناهی
2012/05/22, 09:39

سلامتی یاسر جان :d

2691
2012/05/22, 12:57
جناب پناهي ممنون از تحليل به موقع و زيباتون
لطفا تارگت موج 5 رو هم اعلام فرماييد و اينكه ايا تا قبل از مجمع به آن ميرسيم يا خير؟
با تشكر

مخبرالدوله
2012/05/23, 16:29
ورود بیمه ملت به بورس میتونه برای این سهم فرصت مناسبی باشه.....

آریو
2012/05/23, 20:52
دیگه حالم بد میشه وقتی از سهمی میگی اما جور دیگه ای میشه ...

از مزیت های سهم گفتیم ::

عدم تاثیر از طرح تحول : اما دیدیم سیمان رفت بالا
عدم تاثیر از تحریم ها : اما دیدیم حمل و نقلی ها رفتن بالا
تقسیم سود مناسب : دیدیم سهمی که زیان انباشته و زیان اعلامی سال 90 و 91 داره رفت بالا
از نسبت پی به ای پایین و معقول سهم گفتیم دیدیم سهمی که پی به ای دو رقمی داره 10 میل صف خرید بست !
از افزایش سرمایه 6 سال گذشته گفتیم و روند سود سازی بعد اون دیدیم سهم صف فروش شد !
از تکنیکال و کف حمایتی صحبت کردیم دیدیم سهم اصلا حمایت نمیشناسه !

امیدوارم خیر سرش این چند روزه جبران کنه !

تازه رو رایان فهمیدم که شناخت بازی یک سهم 80 درصد راه برا انتخاب یک سهمه

سعید درخشانی
2012/05/23, 20:56
به نظرم تا مجمع روندش صعودی باشه . اگر اتفاق خاصی نیفته ممکنه تا نزدیکی 500 تومن رشد بکنه .

سيد ياسر شريعت
2012/05/23, 21:50
به نظرم تا مجمع روندش صعودی باشه . اگر اتفاق خاصی نیفته ممکنه تا نزدیکی 500 تومن رشد بکنه .

>:d< سعید جان واقعا حقشه تا اون جاها و بلکه بیشتر هم برسه;;)

بابک پناهی
2012/05/24, 19:21
زاستی از رایان چه خبر؟!:d

تاريخ جلسه معارفه شرکت بيمه ملت اعلام شد

۱۳۹۱/۳/۳ ۱۵:۱۶

بازدید : 838

http://forums.boursy.com/imported/2012/05/998.jpg
جلسه معارفه شرکت بيمه ملت روز دوشنبه هفته آينده مورخه 1391/03/08 برگزار ميشود.

به گزارش روابط عمومي بورس اوراق بهادار تهران به نقل از مديريت پذيرش- با توجه به اعلام آمادگي شركت بيمه ملت براي ورود به بورس، جلسهي معارفهي آن روز دوشنبه هفته آينده برگزار مي شود. براساس اين گزارش، شركت بيمه ملت، به منظور تشريح برنامههاي جاري و آتي از ساعت 14:00 الي ساعت 17:00 روز دوشنبه 8 خرداد 1391 جلسه معارفه خود را در محل سالن همايشهاي رازي برگزار ميکند.
علاقهمندان جهت شرکت در اين جلسه معارفه، راس ساعت مقرر به آدرس اتوبان شهيد همت غرب، بين بزرگراه شيخ فضلا... نوري و شهيد چمران، دانشگاه علوم پزشکي ايران، مراجعه فرمايند.

علی محمدی
2012/05/28, 06:10
تاريخ جلسه معارفه شرکت بيمه ملت اعلام شد

۱۳۹۱/۳/۳ ۱۵:۱۶

بازدید : 838

http://forums.boursy.com/imported/2012/05/998.jpg
جلسه معارفه شرکت بيمه ملت روز دوشنبه مورخه 1391/03/08 برگزار ميشود.

به گزارش روابط عمومي بورس اوراق بهادار تهران به نقل از مديريت پذيرش- با توجه به اعلام آمادگي شركت بيمه ملت براي ورود به بورس، جلسهي معارفهي آن روز دوشنبه هفته آينده برگزار مي شود. براساس اين گزارش، شركت بيمه ملت، به منظور تشريح برنامههاي جاري و آتي از ساعت 14:00 الي ساعت 17:00 روز دوشنبه 8 خرداد 1391 جلسه معارفه خود را در محل سالن همايشهاي رازي برگزار ميکند.
علاقهمندان جهت شرکت در اين جلسه معارفه، راس ساعت مقرر به آدرس اتوبان شهيد همت غرب، بين بزرگراه شيخ فضلا... نوري و شهيد چمران، دانشگاه علوم پزشکي ايران، مراجعه فرمايند.

شرکت های صدر تامین و گروه بهمن هر کدام با 19 درصد و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و رایان سایپا با 17 و 10 درصد از جمله مالکان اصلی بیمه ملت بشمار می روند.

ورود بیمه ملت به بورس میتونه برای این سهم فرصت مناسبی باشه.....

2691
2012/05/28, 06:46
سهم روند صعودي گرفته
اولويت خريد براي كوتاه مدت ولساپاح

سيد ياسر شريعت
2012/05/28, 07:22
بیمه ملت امروز معارفشه و چهارشنبه احتمالا عرضه خواهد شد روی حوالی قیمتی 160-70 تومان و قطعا تا 200 بالا خواهد رفت. طبق اطلاعات واصله رایان قصد فروش بلوکی 150 میلیون سهم خودش رو داره که قطعا قیمت اون کمتر از 250 تومان نخواهد بود. در نتیجه حدود 40 میلیارد از محل فروش سهامش درامد می تونه شناسایی کنه که 35 تومان به ازای هر سهم میشه (با سرمایه جدید) یعنی 83 تومانش به 120 تومان خواهد رسید تقریبا!! حالا با حق تقدم 180 تومانی بازم ملت ناز می کنند واسه خریدن:d

علی محمدی
2012/05/28, 07:41
واقعا اقا سید... در ارزنده بودنش شکی نیس...
هدف قیمتی رو چند میبینین؟ مخصوصا حق...

راستی محل تامین مالی اون 21000 تا حل شد؟ :d

سيد ياسر شريعت
2012/05/28, 07:46
واقعا اقا سید... در ارزنده بودنش شکی نیس...
هدف قیمتی رو چند میبینین؟ مخصوصا حق...

راستی محل تامین مالی اون 21000 تا حل شد؟ :d

=)) آره شکر خدا تامین شد:d ببینید رایان اگه 10 درصد رشد کنه تازه بازار متوجه حضورش میشه و 20-30 درصد دیگه هم جا داره. با توجه به قیمت حق تقدم به نظر من جذاب تره برای خرید چون اگه تا 220-30 هم بالا بره نسبت به 180 تومان الانش سود خوبی میده اون هم در کمتر از 1 ماه

علی محمدی
2012/05/28, 07:49
از جناب 2691 هم تشکر میکنم. میتونم نظر شما رو هم بدونم؟ هدف قیمتی؟

2691
2012/05/28, 08:34
د بكش اون رنج قشنگه رووووووووووووووو

2691
2012/05/28, 08:36
از جناب 2691 هم تشکر میکنم. میتونم نظر شما رو هم بدونم؟ هدف قیمتی؟
دوست من در صفحه قبلي آقاي درخشاني نظرشون رو روي سهم اعلام كردن

"به نظرم تا مجمع روندش صعودی باشه . اگر اتفاق خاصی نیفته ممکنه تا نزدیکی 500 تومن رشد بکنه . "

سيد ياسر شريعت
2012/05/28, 08:44
د بكش اون رنج قشنگه رووووووووووووووو

سهم به راحتی با 200 هزار تا صف خرید میشه... حیف که فلوس ملوس نداریم اگه نه خودم رنج می کشیدم;;)

آریو
2012/05/28, 09:42
تکنیکال رایان سایپا (Mehrdadovic بورکس)

با تشکیل پترن کرب می تونه تا 440 تومن رشد کنه و در صورت عبور از این مقاومت به 495 خواهد رسید.

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up5/51506714104490229018.gif (http://www.pic1.iran-forum.ir/)

نیکا
2012/05/28, 10:18
=)) آره شکر خدا تامین شد:d ببینید رایان اگه 10 درصد رشد کنه تازه بازار متوجه حضورش میشه و 20-30 درصد دیگه هم جا داره. با توجه به قیمت حق تقدم به نظر من جذاب تره برای خرید چون اگه تا 220-30 هم بالا بره نسبت به 180 تومان الانش سود خوبی میده اون هم در کمتر از 1 ماه

زمان اتمام تقدم کی است ؟

بابک پناهی
2012/05/28, 10:18
بیمه ملت امروز معارفشه و چهارشنبه احتمالا عرضه خواهد شد روی حوالی قیمتی 160-70 تومان و قطعا تا 200 بالا خواهد رفت. طبق اطلاعات واصله رایان قصد فروش بلوکی 150 میلیون سهم خودش رو داره که قطعا قیمت اون کمتر از 250 تومان نخواهد بود. در نتیجه حدود 40 میلیارد از محل فروش سهامش درامد می تونه شناسایی کنه که 35 تومان به ازای هر سهم میشه (با سرمایه جدید) یعنی 83 تومانش به 120 تومان خواهد رسید تقریبا!! حالا با حق تقدم 180 تومانی بازم ملت ناز می کنند واسه خریدن:d

شرکت بیمه ملت، به منظور تشریح برنامههای جاری و آتی از ساعت 14:00 الی ساعت 17:00 روز دوشنبه 8 خرداد 1391 جلسه معارفه خود را در محل سالن همایشهای رازی برگزار میکند.
علاقهمندان جهت شرکت در این جلسه معارفه، راس ساعت مقرر به آدرس اتوبان شهید همت غرب، بین بزرگراه شیخ فضلا... نوری و شهید چمران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، مراجعه کنند.