PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاع رسانی سریع و مطمئن در حرکت گروهی

مهراز
2011/09/05, 11:37
سلام به تمامی دوستان
همانطور که مطلع هستید با توجه به حجم بالای بازدید کنندگان سایت و اعضای گروه مشکلاتی برای هماهنگ کردن حرکت گروهی ایجاد شده که به امید خدا با کمک همه اعضا بتونیم کمکی در این مورد بکنیم هدف از ایجاد این تایپک رفع مشکلات ذیل است:
ارسال sms به تعداد زیاد و در یک زمان باعث میشه خیلی از دوستان پیام رو دریافت نکنند و علاوه بر محدودیتهای مخابراتی هزینه زیادی هم در بر داره
با توجه به بازدید کنندگان بالای سایت بعضا امکان خرید برای اعضای گروه و حتی لیدر ها هم از بین میره که نیاز به اطلاع رسانی پله ای برای اعضای گروه و بعد برای بازدید کنندگان هست.
با توجه به بالا رفتن اعضای گروه مدیریت مشخصات اعضای گروه و اعضای جدید کار پر زحمتی شده

مهراز
2011/09/05, 12:05
سلام
به عنوان اولین پیشنهاد که انتطار دارم دوستان تکمیلش کنند
استفاده از rss reader هست که ارز طریق تلفن همراه هم میشه پیامها رو دید و حجم بسیار کمی هم داره و در عین حال هرکسی هزینه اطلاع رسانی رو خودش پرداخت میکنه میشه پسورد هم براش تعبیه کرد تا فقط اعضای گروه بهش دسترسی داشته باشند.
نیاز داره اعضای گروه هر چند وقت یکبار چک کنند یا اینکه در ساعت معاملات حالت اتوماتیکش رو فعال کنند تا مثلا هر 5 دقیقه خود گوشی چک کنه.
کسانی که به اینترنت pc دسترسی دارند هم از طریق نرم افزار express rss reader توی کامپیوترشون در ساعت معاملات گزینه بروز رسانی رو فعال کنند.
منتظر نظرات کارگشای شما هستیم..

مهراز
2011/09/05, 12:10
یک پیشنهاد هم دوستان داشتند که ایرانسل گویا قابلیتی رو داره که اگه ایمیلی برای شما بیاد به شما اطلاع بده و پیشنهادات از طریق ایمیل ارسال بشه.
اگه دوستان در این مورد اطلاعی دارند لطفا بیان کنند.
ایراد بنده به این روش اینه که با توجه با اینکه ایمیلهای زیادی برای هر کدام از ما بیاد ممکنه این ایمیلهای حرکت گروهی دیده نشه مگر اینکه یک ایمیل جداگانه فقط برای این منظور تعریف کنیم..

باربد
2011/09/05, 12:32
طرح بسیار خوبیه
از دوستانی که در بحث نرم افزار و یارانه و یا ارتباطات اطلاعات دارند
تقاضا دارم با این مبحث مشارکت کنند تا به یک جمع بندی کامل برسیم
مثلا ایا امکان این وجود داره
که هنگامی که بنده به شما پیام خصوی ارسال میکنم
و این پیام خصوصی از طریق سایت برای شما ایمیل ارسال میکند
نرم افزاری بر روی گوشی شما به شما الارم دهد که پیام خصوصی از طرف گروه دریافت کرده اید
که شما مطلع شوید
یا نه

arashvet
2011/09/05, 12:39
طرح بسیار خوبیه
از دوستانی که در بحث نرم افزار و یارانه و یا ارتباطات اطلاعات دارند
تقاضا دارم با این مبحث مشارکت کنند تا به یک جمع بندی کامل برسیم
مثلا ایا امکان این وجود داره
که هنگامی که بنده به شما پیام خصوی ارسال میکنم
و این پیام خصوصی از طریق سایت برای شما ایمیل ارسال میکند
نرم افزاری بر روی گوشی شما به شما الارم دهد که پیام خصوصی از طرف گروه دریافت کرده اید
که شما مطلع شوید
یا نه

سلام،البته این امکان در خطوط ایرانسل وجود دارد اما من کلا با این شیوه موافق نیستم این به قول معروف لقمه را دور سر چرخاندنه همان اس ام اس و اطلاع رسانی از طریق سایت راحتتر و مطمئن تر است.به هر حال هر طور که لیدرها به خصوص جناب باربد صلاح بدانند

aminaran
2011/09/05, 12:40
به نظرم همون sms راحتترین وسریع ترین روش برای اطلاع رسانی باشه فقط شاید لازم باشه بجای یک شماره چند شماره اعلام بشه ...احتمالا بقیه روشها دردسرش بیشتر از sms هست ...فقط شاید لازم باشه شما از روز قبل در سایت اعلام کنید که فردا sms ارسال می شه (بدون نام بردن از سهم ) که دوستان هر روز منتظر نباشند ............

شاهین محلوجی
2011/09/05, 13:06
باربد جان فکر کنم خیلیها مثل من در موقع ترید به سایت سر نمیزنن مثلا امروز زمانی پیشنهاد خریدتون(شصفا) در سایت دیدم که صف خرید بود همون سنتی با sms بهتر نیست قربان؟

مهراز
2011/09/05, 13:43
باربد جان فکر کنم خیلیها مثل من در موقع ترید به سایت سر نمیزنن مثلا امروز زمانی پیشنهاد خریدتون(شصفا) در سایت دیدم که صف خرید بود همون سنتی با sms بهتر نیست قربان؟
با اجازه باربد عزیز
حمایت جان ارسالsms با توجه به مطالبی که بالا اشاره شده با مشکلاتی روبرو شده که به دنبال جایگزینی اون با سیستم بهتر باید باشیم پس لطفا دوستان در مورد راهکارهای دیگری غیر از sms بحث رو ادامه بدهند یا سیستم بهینه در مورد ارسال sms که مشکلات جاری رو حل کنه پیشنهاد کنند .ممنون

hamed89
2011/09/05, 13:59
سلام..rss reader چیز خوبیه ولی از نظر امنیتی پایینه..پسوردش هم یکی پیدا کنه دیگه دست همه میفته..بهترین کاری که میشد کرد همین زدن تاپیک جدا واسه کارای گروهی بود که زده شد و تا مدتی دیگه قراره به کار بیفته.
این پیشنهادت درباره ایمیل رسیدن واسه ایرانسل خیلی خوب بود ..من که ایرانسل ندارم چیکار کنم؟
منم شیوه sms رو از همه مطمین تر میدونم..فکر کنید در دو ماه لیدر 110 تا هم پیامک بده به فارسی میشه هزار تومن در دو ماه...ما هم هر دو ماه هزار تومن میریزیم به حساب لیدر..راحت هم هستید..کسایی که براشون این مقدار زیاد هم هست به جای پیامک بیاند به سایت سر بزنند

مهراز
2011/09/05, 14:09
سلام..rss reader چیز خوبیه ولی از نظر امنیتی پایینه..پسوردش هم یکی پیدا کنه دیگه دست همه میفته..بهترین کاری که میشد کرد همین زدن تاپیک جدا واسه کارای گروهی بود که زده شد و تا مدتی دیگه قراره به کار بیفته.
این پیشنهادت درباره ایمیل رسیدن واسه ایرانسل خیلی خوب بود ..من که ایرانسل ندارم چیکار کنم؟
منم شیوه sms رو از همه مطمین تر میدونم..فکر کنید در دو ماه لیدر 110 تا هم پیامک بده به فارسی میشه هزار تومن در دو ماه...ما هم هر دو ماه هزار تومن میریزیم به حساب لیدر..راحت هم هستید..کسایی که براشون این مقدار زیاد هم هست به جای پیامک بیاند به سایت سر بزنند
پسورد به صورت دوره ای عوض میشه و به اطلاع اعضای فعال گروه میرسه تا جو اشتراک مفید در مباحث هم ایجاد بشه.ویا اینکه فقط اطلاع بده که اعضا به سایت مراجعه کنند سهم جدید معرفی شده
دوستان برای امتحان این نرم افزار رو می تونند نصب کنند. تا امتحان بشه راه حلهای دیگه هم امتحان بشه تا به جواب قطعی برسیم..
http://f1.grp.yahoofs.com/v1/oJ1kTm3T2b4F9Nerut9EOUUuZx6SCGmJBGvrRZaXwY_m88SAkj Tp70c3dBjc_8qCVw5Rsz5RB0xeiNa_zTZs1w/RSS%20Xpress%202.9.22.rar

باربد
2011/09/05, 14:15
دوستان چند سوال میپرسم دوست دارم منطقی جواب بدید
اصل ایجاد حرکت گروهی چی بود ؟
چرا من باید با این اشتیاق کار کنم ؟

اصلا چرا ما این هزینه ها را از جیب میدهیم ؟

hamed89
2011/09/05, 14:18
من نظرم اینه: اگه بخوایم پول پیامک رو بدیم به لیدر مبلغ خیلی ناچیزی میشه..واقعا سخت نیست 500 تومن در ماه دادن...(ماکسیمم تازه با 50 پیامک در ماه) ..اینجوری کسی جا نمیمونه
ولی اگه قرار باشه پسورد ندیم این فیدخون rss زیاد بدرد بخور نیست : 1) امنیت نداره هر کسی میتونه پسورد رو پیدا کنه و سر بزنه 2) اگه قرار باشه یه سری افراد که فعالیت ندارند تو سایت با خبر نشند باز ضریب ایمنی میاد پایین و میفهمند..
به خاطر همین من دو راه پیشنهاد میدم که جفتش هم عملیه: اولی همون که بالا گفتم در صورت استفاده از پیامک

دومی هم استفاده از یاهو مسنجر..واس همه گوشی ها هم یاهو مسنجر وجود داره کسایی هم که انلاین هستند که خود یاهو رو دارند..یه پیغام میدی در 1 ثانیه به همه میرسه !مصرف اینترنتشم بسیار بسیار پایینه و کسی غصه این قسمت رو نخواهد خورد.اینجوری لیدر میتونه به کسایی هم که نمیخواد پیغام نده

shadi
2011/09/05, 14:19
نقل قول نوشته اصلی توسط حمایت

من هم با نظر دوست گرامی حمایت موافق هستم چون در ساعت معاملات شاید کسی دسترسی به کامپیوتر نداشته باشه اما اگر اس ام اس بدستش برسد بتواند تلفنی ،یا اینکه در تالار باشد می تواند

سفارش بدهد.

باربد
2011/09/05, 14:25
اما بحث راهکار
من در نظر داشتم یک طرح را با جناب ادمین مطرح کنم
تا اشتیاق دوستان برای مشارکت بالابره
اگر امکانش باشه یک فضایی تعبیه بشه تا دوستان از طریق این فضا در گروه ثبت نام مجدد کنند
و این بحث را مدیریت صایت بررسی کنه
یعنی یکی از قوانین این باشه که اعضا موظف به مشارکت در مباحث سایت باشند
و با این اوضاع اگر در یک ماه عضو گروه مشارکت مستمر نداشته باشه از گروه حذف بشه و زمانی بتونه کاربری خودش را بالا ببره

خوب یک توضیح خودم بدم
باید یک فرقی بین دوستی که میاد در این گفتگوها شرکت میکنه با دوستی که فقط توی خونه منتظر اس ام اس میشینه باشه یا نه
در این طرح که اگر به مرحله اجرا بشه
هر کسی بر حسب توانایی های خودش میتونه در بحثها شرکت کنه
مثلا تحلیلتکنیکال
تحلیل بنیادی
اخبار رانتی موثق
نقل قول های مطالب از سایتها خبری
ترجمه متنها واقعی اخبار خارجی
و........
خوب به این ترتیب هر کسی وظیفه ای پیدا میکنه

تا در مقابل امتیازاتی که برای ان عزیز بر قرار است کاری هم کرده باشد
حالا شاید کسی بگه چه کاریه من خودم بهتر خرید و فروش میکنم
جواب من اینه ما اجباری برای کسی قرار نداده ایم
اما روش سرمایه گزاری ها متفاوته و این روش اس ام اس به همان شارز پولی معروفه
حالا شما پول نمی خواهد شارز کنید در مقابلش برای دوستانی که برایتان خدمت میکنند کمی کمک کنید
تا اینجا را اگر کسی صحبتی داره بگه تا بقیه طرح را اعلام کنم

hamed89
2011/09/05, 14:26
دوستان چند سوال میپرسم دوست دارم منطقی جواب بدید
اصل ایجاد حرکت گروهی چی بود ؟
چرا من باید با این اشتیاق کار کنم ؟

اصلا چرا ما این هزینه ها را از جیب میدهیم ؟

من فکر میکنم از اونجا که هر گروهی در اجتماع باید هدف داشته باشند گروه ما هم باید داشته باشه..اونم طی چندین بار از شما شنیدم که هدف اصلی بالا بردن سطح اطلاعات بورسی کاربران سایت و در کنارش یاد بگیریم با هم بخریم..با هم سود کنیم..به هم اعتماد کنیم. عجله نکردن و طمع نورزیدن رو یاد بگیریم.تو سود و زیان هم شریک باشیم و همدیگه رو مقصر ندونیم..حقمون رو از این حقوقی های نامرد بازار یه کمی بگیریم .. و به جایی برسیم که سال ها بعد گروهی داشته باشیم که از کنار هم بودن لذت ببریم

من خودم اطلاعاتم از وقتی اومدم این سایت به لطف دوستان خیلی بالاتر رفته..میخوام بازم ببرم بالاتر تا بتونم راه و چاه رو یاد بگیرم

hamed89
2011/09/05, 14:30
اما بحث راهکار
اگر امکانش باشه یک فضایی تعبیه بشه تا دوستان از طریق این فضا در گروه ثبت نام مجدد کنند
و با این اوضاع اگر در یک ماه عضو گروه مشارکت مستمر نداشته باشه از گروه حذف بشه و زمانی بتونه کاربری خودش را بالا ببره

خوب یک توضیح خودم بدم
باید یک فرقی بین دوستی که میاد در این گفتگوها شرکت میکنه با دوستی که فقط توی خونه منتظر اس ام اس میشینه باشه یا نه
مثلا تحلیلتکنیکال
تحلیل بنیادی
اخبار رانتی موثق
و........

حالا شما پول نمی خواهد شارز کنید در مقابلش برای دوستانی که برایتان خدمت میکنند کمی کمک کنید
تا اینجا را اگر کسی صحبتی داره بگه تا بقیه طرح را اعلام کنم

من یه سوال دارم:
فرضا اقای ایکس بیاد بگه من به خاطر اینکه وقتم خیلی پره نمیتونم در سایت شرکت کنم و چون شما فرمودید
"حالا شما پول نمی خواهد شارز کنید در مقابلش برای دوستانی که برایتان خدمت میکنند کمی کمک کنید "
طرف بگه من جای شرکت در بحث پول شارژ رو میدم...ایا همچین چیزی ممقدوره؟

باربد
2011/09/05, 14:45
من یه سوال دارم:
فرضا اقای ایکس بیاد بگه من به خاطر اینکه وقتم خیلی پره نمیتونم در سایت شرکت کنم و چون شما فرمودید
"حالا شما پول نمی خواهد شارز کنید در مقابلش برای دوستانی که برایتان خدمت میکنند کمی کمک کنید "
طرف بگه من جای شرکت در بحث پول شارژ رو میدم...ایا همچین چیزی ممقدوره؟
من امروز 50000 تا شصفها خریدم
تا الان حساب کن سود ریالی همین یک سهم من چقدر شده
حامد جان چرا دوستان فکر میکنند من مشکل ریالی برام مهمه
نه اصلا بحث ریالی نیست
قدیمیها میدونند من برام فرهنگسازی مهمه
وگرنه کی که ندونه من چطوری ترید میکنم
ما این طرح را مطرح کردیم تا برای دوستان انگیزه مشارکت بالا بره

خوب دوستی میگه من نمیتونم به سایت سر بزنم
من میگم اصلا فکر کنید سایتی نیست شما چطوری می خواهید معامله کنید
مگه همین دوستان همان افرادی نبودند که 2 ماه پیش از ضررهای 30 تا 40 درصدی حرف میزدند
حالا چی شده در یک سهم در سود 40 درصدی هم راضی نیستند
میدونم الان یکی میاد میگه فکر کردید اگر شما نباشید ما نمیتونیم معامله کنیم
جوابش را الان میگم چرا دوستان میتونید
اما شاید کمی با تاخیر تر

انصافا یکی از دوستان بیاد بگه وقتی برای سبد در عرض 5 ماه اونم 40 درصد ضرر میسازی
چقدر زمان میخوای تا این 40 درصد را صفر و به 20 درصد سود تبدیل کنید
و دوست دارم فقط یک دوست که 3 ماه پیش تو ضرر بوده الان تو سود هم بیاد اعتراف کنه

دوستان نمیخواهم بحث مغلطه بشه
حرف من همونه
این امتیاز( به نوعی سبد گردنی ساده ) البته در صورت تایید
بزودی برای کسانی قابلیت اجرایی داره که در سایت مشارکت داشته باشند
من دوست دارم شما ماهی گیری یاد بگیرید
وگرنه ماهی پخته خوردن که کاری نداره

باربد
2011/09/05, 14:47
یک پیشنهاد هم دوستان داشتند که ایرانسل گویا قابلیتی رو داره که اگه ایمیلی برای شما بیاد به شما اطلاع بده و پیشنهادات از طریق ایمیل ارسال بشه.
اگه دوستان در این مورد اطلاعی دارند لطفا بیان کنند.
ایراد بنده به این روش اینه که با توجه با اینکه ایمیلهای زیادی برای هر کدام از ما بیاد ممکنه این ایمیلهای حرکت گروهی دیده نشه مگر اینکه یک ایمیل جداگانه فقط برای این منظور تعریف کنیم..

دوستان برنامه نویس راهنمایی کنند
ایا میشود نرم افزاری تعبیه کرد که در زمانی که شما از یک شخص خاصی پیام خصوصی دریافت میکنید بر روی سایت
این نرم افزار بر روی گوشی الارم دهد یا خیر

hamed89
2011/09/05, 15:03
دوستان برنامه نویس راهنمایی کنند
ایا میشود نرم افزاری تعبیه کرد که در زمانی که شما از یک شخص خاصی پیام خصوصی دریافت میکنید بر روی سایت
این نرم افزار بر روی گوشی الارم دهد یا خیر

من خودم کسی بودم که تو ضرر بودم و الان تو سودم و خیلی خوشحالم..و همیشه قدر دان لیدرها خواهم بود
اقا باربد اگه ایرانسل همچین سیستمی رو که ایمیل بیاد خبر بده هنوز داشته باشه(1 سال پیش داشت) میشه همچین سیستمی رو پیاده کرد!
روشش اینه:
پیغام خصوصیهاتون رو فعال کنید که براتون ایمیل بشه
از داخل ایمیل یه فیلتر درست کنید و اسم شخص مورد نظر رو بنویسید تا همچین اسمی بود یه Lable بخوره بهش و فوروارد بشه روی ایمیل دومتون
ایمیل دومتون رو هم به سیستم ایرانسل وصل کنید

راه بهتر کسی میدونه کمک کنه

مهراز
2011/09/05, 15:14
من خودم کسی بودم که تو ضرر بودم و الان تو سودم و خیلی خوشحالم..و همیشه قدر دان لیدرها خواهم بود
اقا باربد اگه ایرانسل همچین سیستمی رو که ایمیل بیاد خبر بده هنوز داشته باشه(1 سال پیش داشت) میشه همچین سیستمی رو پیاده کرد!
روشش اینه:
پیغام خصوصیهاتون رو فعال کنید که براتون ایمیل بشه
از داخل ایمیل یه فیلتر درست کنید و اسم شخص مورد نظر رو بنویسید تا همچین اسمی بود یه Lable بخوره بهش و فوروارد بشه روی ایمیل دومتون
ایمیل دومتون رو هم به سیستم ایرانسل وصل کنید

راه بهتر کسی میدونه کمک کنه

حامد جان ممنون
در مورد عدم ایمنی فیدها میشه واضحتر توضیح بدی؟

vaita
2011/09/05, 15:14
من تو این گروه نیستم
منتها خدمت دوستان عرض کنم ویبولتین این امکان رو داره که گروه کاربری برای اون تعریف و سطح دسترسی برای اون ایجاد کنید و یک فرد رو مدیر اون بخش خاص قرار بدین
به طور مثال جناب باربد مدیر اون قسمت باشند و یوزرها رو تایید کنند

shadi
2011/09/05, 15:17
E]ما بحث راهکار

خوب یک توضیح خودم بدم
مثلا تحلیلتکنیکال
تحلیل بنیادی
اخبار رانتی موثق
و........

تا اینجا را اگر کسی صحبتی داره بگه تا بقیه طرح را اعلام کنم[/QUOTE]

hamed89

من فکر میکنم از اونجا که هر گروهی در اجتماع باید هدف داشته باشند گروه ما هم باید داشته باشه..اونم طی چندین بار از شما شنیدم که هدف اصلی بالا بردن سطح اطلاعات بورسی کاربران سایت و در کنارش یاد بگیریم با هم بخریم..با هم سود کنیم..به هم اعتماد کنیم. عجله نکردن و طمع نورزیدن رو یاد بگیریم.تو سود و زیان هم شریک باشیم و همدیگه رو مقصر ندونیم..حقمون رو از این حقوقی های نامرد بازار یه کمی بگیریم .. و به جایی برسیم که سال ها بعد گروهی داشته باشیم که از کنار هم بودن لذت ببریم

من خودم اطلاعاتم از وقتی اومدم این سایت به لطف دوستان خیلی بالاتر رفته..میخوام بازم ببرم بالاتر تا بتونم راه و چاه رو یاد بگیرم

جناب باربد با سپاس از زحمات شما منهم دوست دارم ماهیگیری یاد بگیرم تا اینکه فقط ماهی حاضر کرده بخورم اما چه کنم که فعلا در مقابل اساتیدی مثل شما عزیزان بضاعت کمی دارم اما تا دلتان بخواهد

انگیره وپشتکار دارم.اگر بنده را راهنمایی کنید که برای مثال چطوری سهمی را از نظر بنیادی بررسی وازچه منبع وماخذی اطلاعات جمع اوری کنم خوشحال میشم بتوانم سهمی هر چند کوچک برای گروه بر
دارم.

hamed89
2011/09/05, 15:22
من تو این گروه نیستم
منتها خدمت دوستان عرض کنم ویبولتین این امکان رو داره که گروه کاربری برای اون تعریف و سطح دسترسی برای اون ایجاد کنید و یک فرد رو مدیر اون بخش خاص قرار بدین

بله این قابلیت ممکنه ..ولی من دلیل این پیشنهاد رو نفهمیدم..

hamed89
2011/09/05, 15:25
حامد جان ممنون
در مورد عدم ایمنی فیدها میشه واضحتر توضیح بدی؟

بحثم سر لو رفتن پسورد بود ..یه سوال..شما فید با رمز چه جوری میسازی؟

باربد
2011/09/05, 15:28
درسته من سوادم اندازه حرفهای شما نیست اما بحث داره خوب پیش میره
از دوستان دیگه هم که میدونم تو این کار هستندتقاضا میکنم شرکت کنند
اسم نبرم
خودشون میدونند که من شغل اکثر دوستان را میدونم;)

مهراز
2011/09/05, 15:30
بحثم سر لو رفتن پسورد بود ..یه سوال..شما فید با رمز چه جوری میسازی؟

به خود فید پسورد دادن منظورم نیست.. از سایتی که فیدها رو منتشر میکنه دسترسی اگه با پسورد باشه دسترسی به فیدها هم محدود میشه به کاربران اون سایت. مثلا فکر کنم خبرهای ویژه بورس 24 با پسورد باشه.

arak_bourse
2011/09/05, 15:47
یادمه چند ماه پیش که بورس نزول کرد جناب باربد گفت می تونم ضررهاتو به سود تبدیل کنم ولی من از ترس سرمایه ام رو از بورس بیرون کشیدم و حالا می بینم اگه با نظر ایشون معامله کرده بودم الان تو سود خوبی بودم.

hamed89
2011/09/05, 16:01
به خود فید پسورد دادن منظورم نیست.. از سایتی که فیدها رو منتشر میکنه دسترسی اگه با پسورد باشه دسترسی به فیدها هم محدود میشه به کاربران اون سایت. مثلا فکر کنم خبرهای ویژه بورس 24 با پسورد باشه.

والا فکر کنم به دردسرش نیارزه...من که بلد نیستم سایت سازی در این حد..بسته امادش هم گرونه بخوای بخری مگه اسکریپتشو واس خود سایت یکی اماده کنه..

hamed89
2011/09/05, 16:09
یه چیزی به ذهنم رسید
یادمه 3 سال پیش که ایرانسل داشتم یه چیزی میزدیم بعد از طریف پیامک گوشی(بدون اینترنت) یاهومون انلاین میشد
کسی پیغام میداد میومد اگه این سیستم باشه واقعا حلللللللللللللللللللللللل لللللله داششششششششششششششششش
کسیایی که انلاین باشند مستقیم میگیرند کسیایی هم که نیستند از طریق این سیستم ایرانسل براشون پیامک میشه
کسی میتونه امار در بیاره ایرانسل هنوز این و داره یا نه؟من خطم غیر فعال شده چون فعال نکردم

مهراز
2011/09/05, 16:09
والا فکر کنم به دردسرش نیارزه...من که بلد نیستم سایت سازی در این حد..بسته امادش هم گرونه بخوای بخری مگه اسکریپتشو واس خود سایت یکی اماده کنه..
ماشا.. تو این گروه همه جور تخصصی داریم حتی اگه نباشه هزینه اون نسبت به هزینه پیامک ها کاملا منطقیه..
تخصص خود من معماریه ولی تو کامپیوتر هم سرک می کشم از افراد خانواده هم که مهندس کامپیوتر هستند کمک می گیرم. در هر صورت مدیریت نر م افزاری کارباید دست بقیه اعضای گروه باشه که به انذازه کافی اطلاعات و مهارت و البته زمان دارند. باربد عزیز و سایر لیدرها و اساتید روی اینکار دیگه انصافا دلمشغولی نداشته باشند به اندازه بیشتر از کافی مسوولیت به عهده گرفتند برای این حرکت. اگه ما از بورس به اندازه اساتید نمی دوننیم اینطور هم نباید باشه که یک گوشه بشینیم. هر کسی به نوبه خودش میتونه کمکی به رشد بهتر این مجموعه بکنه.

باربد
2011/09/05, 16:13
ببنید دوستان اگر بشه همون نرم افزار که بعد از رسیدن ایمیل مخصوص را به گوشی الارم بده را پیدا کنیم فکر کنم خیلی مشکل حل بشه
مثلا ببینید
یکی از سهمها در پیام خصوصی ارسال میشه
در نتیجه ایمل از طرف سایت ارسال میشه براتون
شما یک الارم روی گوش میگیرید که از سایت بورسی مثلا ایدی باربد پیام دارید
خوب پر واضحه این پیام یا خرید گروهیه یا جواب سوالی که شما پرسیده باشید
پس شما خودتان را به سایت میرسونید و مطلب را میخونید
که این با هدف همه همسو میشه
حالا برای اون قسمت اول هم که اصلا برای کیا پیام ارسال بشه هم یک برنامه کامل دارم

راستی میدونستید احتمالا امروز امار بیشترین بازدید این سایت شکسته میشه
اینم به مدیرانش تبریک میگم>:d<

vaita
2011/09/05, 16:13
من تو این گروه نیستم

بله این قابلیت ممکنه ..ولی من دلیل این پیشنهاد رو نفهمیدم..

خوب دوست عزیز فقط اعضایی که در حرکت گروهی قرار میگیرند تایید شده و میتونند وارد اون قسمت شده و از امکانات اون استفاده کنند

vaita
2011/09/05, 16:16
ببنید دوستان اگر بشه همون نرم افزار که بعد از رسیدن ایمیل مخصوص را به گوشی الارم بده را پیدا کنیم فکر کنم خیلی مشکل حل بشه
مثلا ببینید
حالا برای اون قسمت اول هم که اصلا برای کیا پیام ارسال بشه هم یک برنامه کامل دارم

در حال حاضر رنک سایت تو ایران : 2,799
هنوز راه داره تا به سایر سایتهای فعال بورسی برسه

مهراز
2011/09/05, 16:19
مثلا ببینید

فکر کنم این رو بشه یه کاریش کرد ولی باید ببینیم کم دردسرترین راهش چیه. راهی که حامد عزیز گفت یکی از راهکارهاشه.

بنان
2011/09/05, 16:29
باربد جان فکر کنم خیلیها مثل من در موقع ترید به سایت سر نمیزنن مثلا امروز زمانی پیشنهاد خریدتون(شصفا) در سایت دیدم که صف خرید بود همون سنتی با sms بهتر نیست قربان؟من هم با نظر دوست گرامی حمایت موافق هستم چون در ساعت معاملات شاید کسی دسترسی به کامپیوتر نداشته باشه اما اگر اس ام اس بدستش برسد بتواند تلفنی ،یا اینکه در تالار باشد می تواند سفارش بدهد

جناب باربد خان نظر اين دو دوست عزيز فكر كنم براي همه راحتتر باشه اين روش قطعا براي شما هزينه اي داره كه هرطور صلاح بدونيد براي جبرانش آمادگي داريم ضمن اينكه اين روش براي همه قابل دسترسيه شما اگر يك روز قبل از طريق سايت اعلام كنيد اس ام اس ارسال شده هر كس بدستش نرسيده باشه ميتونه با ارسال اس ام اس شما را در جريان بذاره خوبيه اين روش اينه كه همه بهش دسترسي دارند اما شايد خيليها باشند كه اطلاعات از كامپيوتر در حدي كه نياز دارند را بلد باشند و خيلي به مسائل نرم افزاري كامپيوتر آشنا نباشند اما روش ارسال اس ام اس براي همه قابل دسترسيه

alibaghdadi2010
2011/09/05, 16:31
مثلا ببینید

بريد به سايت زير و درخواست بديد براتون ميزاره
www.softgozar.com
خيلي سايت باحاليه چند بار برنامه برام گذاشتن

سپه
2011/09/05, 16:36
خیلیها هم بین ساعت 9 تا12 احتمالن مشغول کار وتخصص خودشونن( اداره - ککارخونه- بیمارستان. وو....) ودسترسی به اینترنت ندارن

ولی هر جا که باشی بالاخره یه موبایلی داری

قط یه مشکل اونم 360 (شایدم بیشتر) تا مسیج اولا هزینش دوما با این خطوط تلفن به کی رسیده به کی نرسیده

مهراز
2011/09/05, 16:46
قط یه مشکل اونم 360 (شایدم بیشتر) تا مسیج اولا هزینش دوما با این خطوط تلفن به کی رسیده به کی نرسیده
مشکل دقیقا همینه

mhmdrza.z
2011/09/05, 16:54
یک نرم افزار به نام Whatsapp هستش که روی گوشی های نوکیا، آیفون و کلیه گوشی های اندروید کار می کنه... اگر فکر میکنید به درد میخوره بفرمایید که توضیح بدم..

سپه
2011/09/05, 16:54
خیلیها هم بین ساعت 9 تا12 احتمالن مشغول کار وتخصص خودشونن( اداره - ککارخونه- بیمارستان. وو....) ودسترسی به اینترنت ندارن

ولی هر جا که باشی بالاخره یه موبایلی داری

خوب اینم یه مشکله که فک کنم کوچیک هم نباشه

و

مهراز
2011/09/05, 16:57
یک نرم افزار به نام Whatsapp هستش که روی گوشی های نوکیا، آیفون و کلیه گوشی های اندروید کار می کنه... اگر فکر میکنید به درد میخوره بفرمایید که توضیح بدم..

محبت میکنید .
این تایپک برای بررسی و پیشنهاد راه حلهای بیشتر ایجاد شده

مهراز
2011/09/05, 16:59
خوب اینم یه مشکله که فک کنم کوچیک هم نباشه

و

مطمئنا همه راهها به موبایل ختم میشه. ولی مسئله ارتباط بی نقص لیدرها با موبایلهای اعضا ست.

mhmdrza.z
2011/09/05, 17:16
ببینید.. این برنامه بصورت رایگان قابل نصب بر روی کلیه گوشی های اپل، بلک بری، کلیه گوشی هایی که با سیستم عامل اندروید کار می کنند و گوشی های نوکیا و سامسونگ به این شرح http://www.whatsapp.com/nokia/ می باشد. این برنامه نیاز به ساختن ID و ADD کردن دوستان نداره.. بلکه از روی دفتر تلفن گوشی و شماره های موجود به طور خودکار کلیه دوستان شما را که از این نرم افزار استفاده می کنند شناسایی و به لیست شما اضافه می کند... این نرم افزار به شما اجازه ارسال تکست مسج، وویس مسج و ویدیو مسج را به صورت رایگان از طریق اینترنت میدهد.. و اما از مزایای این نرم افزار اینست که به راحتی حتی با سرعت پایین جی پی آر اس نیز قابل استفاده بوده، دارای Delivery Report بوده و بلا فاصله در زمان دریافت همانند اس ام اس بر روی گوشی ظاهر می شود..

fm2006
2011/09/05, 17:18
به نظرم میشه یه برنامه ارسال sms طراحی کرد و سپس از طریق یک gsm modem و یک سیم کارت که میتونه هرچی باشه لیست شماره هارو مچ کرد و با خیال راحت به همه sms داد .

مهراز
2011/09/05, 17:19
ببینید.. این برنامه بصورت رایگان قابل نصب بر روی کلیه گوشی های اپل، بلک بری، کلیه گوشی هایی که با سیستم عامل اندروید کار می کنند و گوشی های نوکیا و سامسونگ به این شرح http://www.whatsapp.com/nokia/ می باشد. این برنامه نیاز به ساختن ID و ADD کردن دوستان نداره.. بلکه از روی دفتر تلفن گوشی و شماره های موجود به طور خودکار کلیه دوستان شما را که از این نرم افزار استفاده می کنند شناسایی و به لیست شما اضافه می کند... این نرم افزار به شما اجازه ارسال تکست مسج، وویس مسج و ویدیو مسج را به صورت رایگان از طریق اینترنت میدهد.. و اما از مزایای این نرم افزار اینست که به راحتی حتی با سرعت پایین جی پی آر اس نیز قابل استفاده بوده، دارای Delivery Report بوده و بلا فاصله در زمان دریافت همانند اس ام اس بر روی گوشی ظاهر می شود..
ممنون چک میکنم احتمالا اگه سوالی پیش اومد مزاحمتون میشم.

mhmdrza.z
2011/09/05, 17:20
برای استفاده از این برنامه، دوستان باید از گوشی هایی که این برنامه را ساپورت می کنند (به شرح پست قبل) استفاده و جی پی آر اس خط خود را فعال کنند (1 ماهه نامحدود همراه اول 10،000 تومان)

شاهین محلوجی
2011/09/05, 17:33
باربد جانL-) بنده تو این چند سالی که توبورس فعالم تکنیکال خرید و فروش میکنم البته شما استادید ولی اگر کمکی از لحاظ تکنیکال ناقص !!;)من بر میاد برای حرکت گروهی رو من حساب کنید هر چند دوستان در این تالار خودشون استادن:">
اگر پیشنهاد sms دادم بخاطر این سرعت اینترنت ذغالیمونه نمیشه چند تا کارو با هم کرد:x
راستی یه مطلب مهمیم اضافه کنم عجیب با جناب باربد موافقم در این زمینه که اگر پیشنهاد خرید داده میشه صرفا بعد از یکی دو روز که سهم شل شد بچه ها خالی نکنن اضافه کنن تا سیگنال فروش قطعی داده شه که کسی دوبه شک نشه که سهم و نگه دارم یا خالی کنم

بنان
2011/09/05, 17:52
به نظرم میشه یه برنامه ارسال sms طراحی کرد و سپس از طریق یک gsm modem و یک سیم کارت که میتونه هرچی باشه لیست شماره هارو مچ کرد و با خیال راحت به همه sms داد .
اگر منظور شما همين دستگاههاي ارسال انبوه اس ام اس هست كه اين همه تبليغ براي فروشش با اس ام اس ميكنند همين الا فكر كنم يكي يا دوتا از اس ام اس هاي تبليغيشون تو گوشي من هست شماره يكي از اين فروشنده ها 09356919705 است دوستاني كه اطلاعات تو اين ضمينه دارند با اين شماره تماس بگيرند ببينند مشخصاتش چيه و چنده اگر مناسب بود همگي هزينه اش را تقبل ميكنيم

hamed89
2011/09/05, 17:54
خوب دوست عزیز فقط اعضایی که در حرکت گروهی قرار میگیرند تایید شده و میتونند وارد اون قسمت شده و از امکانات اون استفاده کنند

حرف شما درسته ..ولی بحث ما روی ارسال با پیامک یا راه جایگزین دیگست..وگرنه قسمت جدیدی که باز شده تو انجمن به همین منظوره که شما میفرماید..
اگه دسترسی به سایت باشه که با ارسال پیغام خصوصوی به همه مشکل حل میشه

مهراز
2011/09/05, 17:55
اگر منظور شما همين دستگاههاي ارسال انبوه اس ام اس هست كه اين همه تبليغ براي فروشش با اس ام اس ميكنند همين الا فكر كنم يكي يا دوتا از اس ام اس هاي تبليغيشون تو گوشي من هست شماره يكي از اين فروشنده ها 09356919705 است دوستاني كه اطلاعات تو اين ضمينه دارند با اين شماره تماس بگيرند ببينند مشخصاتش چيه و چنده اگر مناسب بود همگي هزينه اش را تقبل ميكنيم

پنل ارسال sms ااز ططرف باربد عزیز تهیه شده شمارش هم توو تایپک حرکت گروهی گذاشتند. ولی با اون هم مشکل داریم.

hamed89
2011/09/05, 17:59
بريد به سايت زير و درخواست بديد براتون ميزاره
www.softgozar.com
خيلي سايت باحاليه چند بار برنامه برام گذاشتن
یکم توضیح میدید کدوم برنامه؟

این برنامه هم نیاز به اتصال به اینترنت داره که از اون جامع ترش همون یاهو مسنجره فکر کنم

hamed89
2011/09/05, 18:00
پنل ارسال sms ااز ططرف باربد عزیز تهیه شده شمارش هم توو تایپک حرکت گروهی گذاشتند. ولی با اون هم مشکل داریم.

مشکل کجاست؟

بابي چارلتون
2011/09/05, 18:34
مشکل کجاست؟

با سلام
اگر پنل تهيه شده و ارسال نمي کنه يا مشکل از طرف شرکت طرف قرارداد هست ، معمولا خيلي آسون هستن کار باهاشون

اگر نرم افزاري باشد که اين کار يعني آگاه سازي کاربر را از آمدن ايميل جديد ، به گفته آقا حامد ميشه همون مسنجر هايي که براي موبايل ها وجود داره و اونها هر چند وقت يکبار به نت متصل ميشن و چک مي کن آيا ايميل جديد داريم يا نه ؟ نمونه هاش Gmail Notifier .به نظرم جالب نيستن و حتي سايت هاي خارجي ديدم که اين قابليت رو مدادن به کاربر که مقرون به صرفه نيست مثل سايت www.smscountry.com
ولي از گفته هاي آقا باربد اين برداشتو دارم که ما نياز به سرويس Ecms براي هر کاربر داريم که هر زمان ايميلي از جناب آقاي باربد اومد يه ميلشون، اپراتور به ما اطلاع دهد و نه نرم افزراي بخواهد و نه چيز ديگه-البته چون خودم هنوز استفاده نکردم از اين سرويس چم وخمشو نميدونم

توضيحات اين سرويس رو ميزارم دوستان ببينند همين سرويس مد نظر هست يا خير ؟
ارسال و دريافت ايميل به / از ياهو روي موبايل در ايران با کمترين هزينه ( ECMS )

1- آيا ECMS جایگزین SMS است؟
خیر، ECMS سرویسی است که در بستر SMS ايميلها و پيامهاي ياهو مسنجر را بر روی تلفن همراه می فرستد و مشترکین آن می توانند بدون نیاز به سرویس DATA مخابرات، اینترنت یا ... از طریق SMS ایمیل ارسال نمایند. در نتیجه ECMS ارتباط دهنده گوشی تلفن همراه مشترک با صندوق ايميل و ياهو ID است و نه ارتباط با یک تلفن همراه دیگر!

2- آيا ECMS همان سرويس ديتا شركت مخابرات است؟
خير سرويس ECMS هيچ ارتباطي به سرويس ديتاي شركت مخابرات ندارد. ECMS به تناوب صندوق ايميل و يا Yahoo ID شما را كنترل ميكند و اگر ايميل يا پيام جديدي داشتيد به صورت SMS برايتان ميفرستد. شما هم براي ارسال ايميل يا پيام ياهو مسنجر از SMS استفاده خواهيد كرد.

3- ECMS چيست؟
ECMS يك سرويس خودكار كامپيوتري است كه صندوق ايميل يا Yahoo ID شما را به تناوب كنترل ميكند و متن نامه يا پيامهاي تازه را به صورت SMS برايتان ارسال مينمايد. همچنين با تلفن همراه خود براي هر مقصدي در دنيا ايميل يا پيام ياهو مسنجر ارسال ميكنيد.

4- من چه طور ميتوان عضو سرويس ECMS شوم؟
براي استفاده از سرويس ECMS ميبايد كارت اشتراك آن را در دو قيمت 000ر50 و 000ر100 ريالي خريداري نمائيد و آن را در بخش ثبت نام همين سايت ثبت نمائيد. براي خريد كارت كافي است يكي از اقدامات زير را انجام دهيد:
o به شماره 10008831 يك SMS با محتواي ECMS CARD بفرستيد. سيستم گوياي خودكار با شما تماس گرفته آدرستان را خواهد پرسيد. چند ساعت بعد كارت براي شما ارسال ميشود
o با مراجعه به بخش سفارش كارت در همين سايت تعداد كارت مورد نياز خود را سفارش دهيد. چند ساعت بعد كارت به آدرس شما ارسال خواهد شد.
o با مراجعه به يكي از عوامل فروش كارت ECMS خريداري نمائيد. سپس با مراجعه به بخش ثبت نام همين سايت آن را ثبت نمائيد.

سرويس ECMS حداكثر 24 ساعت پس از ثبت نام براي شما فعال خواهد شد.

5- آيا كارتهاي ECMS زمان انقضا دارد؟
خير استفاده از سرويس ECMS تا زماني كه اعتبار شما باقي مانده باشد براي شما فعال خواهد بود و كارتها پس از مدتي منقضي نخواهند شد.

6- آيا براي اشتراك ECMS بايد گوشي تلفن همراه خاصي داشته باشم؟
خير. در اختيار داشتن سرويسهاي ECMS هيچ ارتباطي به نوع گوشي مشترك ندارد. تمام گوشيهايي كه بتوانند SMS بگيرند ميتوانند از سرويسهاي ECMS استفاده كنند.

7- آیا اشتراک ECMS وابسته به فعال بودن SMS در تلفن همراه است؟
خیر! مشترکی که سرویس SMS آنها فعال نیست هم می توانند از ECMS استفاده کنند. این افراد می توانند ایمیل ها و پيام هاي ياهو مسنجر خود را به صورت SMS روی تلفن همراه خود دریافت نمایند، اما برای ارسال ايميل يا پيام ياهو مسنجر از تلفن همراه لازم است تا سرویس SMS آنها فعال باشد.

8- آیا ECMS هزینه اضافی بروی قبض تلفن همراه تحمیل خواهد کرد؟
خیر! سرویس ECMS هیچ هزینه اضافی بر قبض تلفن همراه تحمیل نمی کند. کل هزینه های مشترک ECMS عبارت است از :
o هزینه خرید کارت اشتراك ECMS.
o هزینه ارسال SMS برای ECMS جهت ارسال ایمیل يا پيام ياهو مسنجر.

9- من تلفن همراه تاليا دارم، ميتوانم مشترك ECMS شوم؟
اشتراك سرويسهاي ECMS براي دارنگان تلفن همراه شركت مخابرات ايران و شركت تاليا بدون هيچ تفاوتي امكان پذير است.

10- آيا براي فعال شدن سرويس ECMS ميبايد روي گوشي خودم تنظيمات خاصي انجام دهم؟
براي استفاده از سرويس ECMS احتياج به هيچ تنظيم خاصي روي گوشي تلفن همراه مشتركين وجود ندارد. تنها كافي است شماره 10008831 را بدون هيچ پيش شمارهاي در دفتر تلفن گوشي خود ثبت كنيد.

11- چطور از باقیمانده اعتبار خود باخیر شوم؟
براي كسب اطلاع درباره باقي مانده اعتبار خود با مراجعه به صفحه مشتركين و وارد نمودن اطلاعات مورد نياز، به بخش كاربري خود وارد شويد. در اين صفحه ميتوانيد باقيمانده اعتبار خود را مشاهده نمائيد. شايان ذكر است مبلغ قيد شده، هزينههاي مصرف چهار ساعت اخير شما را در بر نميگيرد.

12- اشتراک ECMS چقدر هزینه دارد؟
اشتراک ECMS با خرید یک کارت000ر50 يا 000ر100 ریالی محقق می گردد. اين سرويس هيچ حق اشتراكي ندارد و تمام اين مبلغ كارت به عنوان اعتبار شما محسوب ميشود. با هر سرويسي كه براي شما انجام ميگيرد مبلغي از اعتبار كسر مي شود كه به شرح زير است:
سرويس ايميل

*

هزينه خواندن هر ايميلي كه در صندوق خوانده ميشود اما براي تلفن همراه ارسال نميشود 1 ريال

سرويس ياهو مسنجر

*
هزينه دريافت هر پيامي كه از ID دريافت ميشود اما براي تلفن همراه ارسال نميشود و جهت آرشيو به صفحه مشتركين انتقال مييابد براي كارتهاي ابي 10 ريال و كارتهاي سبز12 ريال

13- چگونه از اتمام اعتبارم با خبر شوم؟
زماني كه اعبار شما به 5000 ريال برسد ECMS به صورت خودكار شما را مطلع خواهد كرد در نتيجه شما فرصت كافي براي تهيه كارت و تمديد اعتبار خواهيد داشت.

14- POP3 چیست؟
POP3 مخفف کلمات Post Office Protocol ، سرویسی است که امکان دسترسی خودکار به صندوق های ايميل را مقدور میسازد، به این ترتیب می توان صندوق ايميل را به کمک نرم افزارهای ویژه کنترل صندوق پستی همانند Microsoft Outlook مدیریت کرد. متاسفانه سرویس دهنده های Yahoo و Hotmail برای سرویس هاي مجانی خود POP3 را پشتیبانی نمی کنند.

15- چگونه يك صندوق POP3 براي خود تهيه كنم؟
ساده ترین راه بدست آوردن یک صندوق POP3 برای مشترکین استفاده از هدیه ECMS است! ECMS به هر یک از مشترکین خود یک آدرس رایگان در ایمیل سرور خود هدیه می نماید. راه دوم استفاده از ***** است. مشترکین ***** می توانند با فعال کردن POP3 خود از امکانات آن استفاده نمایند.

16- من نمی خواهم همه ايميل ها و پيامهاي ياهو مسنجر روی تلفن همراهم بیاید.
از آنجا كه تمام ايميل ها يا پيامهايي كه به صندوق يا ID ما ميرسد ضرورتي بر دريافت آن روي تلفن همراه و صرف هزينه نيست، مشتركين ECMS می توانند به صفحه مشتركين خود وارد و با پر کردن Address book ، يا Block List آدرسهایی را تعریف كنند تا ايميلها و پيا هاي غير ضروري براي تلفن همراهتان ارسال نشود. بديهي است كه به طور همزمان نميتوانيد Address Book و Block List داشته باشيد.

17- ECMS Address Book چيست؟
ECMS Address Book امكاني است كه به مشتركين اجازه ميدهد دريافت ايميل و پيامهاي ياهو مسنجر روي تلفن همراه خود را كنترل كنند. ECMS Address Book در واقع آدرس ضروري است كه با شما در ارتباطند. اين آدرسها كه تعريف آن محدوديتي ندارد به سیستم ECMS مي فهماند، تنها زمانی که از این آدرس ها نامه با پيامي به شما می رسد، آن را برای تلفن همراه شما ارسال نماید. بدین ترتیب اگر از هر آدرس دیگری خارج از فهرست Address book برای شما ايميل يا پيامي برسد، برای تلفن همراه شما ارسال نخواهد شد. Address book هميشه در صفحه مشتركين براي تكميل يا اصلاح در اختيار شماست. همچنين ECMS Address Book براي سرويس ايميل و ياهو مسنجر به صورت جداگانه تعريف و اعمال ميشود.

18- ECMS Block List چيست؟
ECMS Block List امكاني است كه به مشتركين اجازه ميدهد دريافت ايميل و پيامهاي ياهو مسنجر روي تلفن همراه خود را كنترل كنند. اگر از يك آدرس تعداد زيادي ايميل غير ضروري دريافت ميكنيد، آدرس آن را به عنوان Block List وارد كنيد. ايميلهاي رسيده از اين آدرسهاي Block List براي شما ارسال نخواهد شد.

19- چرا اشتراک صندوق های POP3 ارزانتر است؟
بخشي از هزینه های ECMS بابت کنترل متناوب صندوق پستی مشترك دریافت می شود. صندوق هایی که سرویس POP3 را پشتیبانی می کنند، در هر تناوب زمان به مراتب کوتاهتری را نسبت به صندوق های غیر POP3 از سیستم صرف خود می کنند. بنابراين هزينه كنرتل صندوق هاي POP3 ارزان تر است.

20- از کجا کارت ECMS بخرم؟
کارتهای ECMS در دفاتر منتخب خدمات مشترکین تلفن همراه به فروش می رسند. كارتها در دو رنگ آبي و سبز كه به ترتيب 000ر100 و 000ر50 ريال قيمت دارند عرضه ميشود. هزينههاي كارتهاي سبز بيست درصد نسبت به كارتهاي آبي گرانتر است. شما می توانید با مراجعه به اين صفحه فهرست عوامل فروش را مشاهده نمائید.

21- کارت من در هنگام خرید باز بود؟
عوامل فروش موظفند کارت ها را در حالت در بسته و با پين كد غیر قابل رویت به مشترکین تحویل نمایند. از سوی دیگر مشتریان نباید کارت های باز شده یا مخدوش را خریداری نمایند. مشترکین تا زمانی که کارت را باز نکردهاند می توانند از خرید خود منصرف شده و کارت را به همان عامل فروش باز گردانده و عین وجه خویش را دریافت نمایند. بدیهی است عوامل فروش به هیچ وجه کارت های باز شده یا مخدوش شده را پس نخواهند گرفت.

22- چگونه از تلفن همراه خود ایمیل بزنم؟
برای ارسال ايميل از تلفن همراه خود کافی است در تلفن همراهتان به بخشی که در آ ن SMS می نویسید رفته و با رعایت پرتکل ساده ای ايميل خود را بنویسید و سپس آن را برای شماره ECMS به شماره 10008831 ارسال نمایید.
SMS شما برای سیم کارت ECMS می بايد از چپ به راست تحت قالب زیر باشد.
متن نامه / علامت / ;موضوع نامه / یک فاصله خالی/ آدرس صندوق گیرنده
myfriend******.com work; Dear Mr Kazemi! I Started My New Project
بر اساس این پرتکل ابتدا می باید آدرس صندوق پستی گیرنده را درج کنید سپس با ایجاد یک فاصله خالی موضوع نامه را بنویسید و با گذاشتن علامت ; ( نقطه ویرگول) متن نامه خود را بنویسید. در اين قاعده گذاشتن صحيح علامت نقطه ويرگول از اهميت ويژهاي برخوردار است.

23- چگونه از تلفن همراه خود پيام ياهو مسنجر بفرستم؟
برای ارسال پيام ياهو مسنجر از تلفن همراه خود کافی است در تلفن همراهتان به بخشی که در آ ن SMS می نویسید رفته و با رعایت پرتکل ساده ای پيام ياهو مسنجر خود را بنویسید و سپس آن را برای شماره ECMS به شماره 10008831 ارسال نمایید.
SMS شما برای ECMS می بايد از چپ به راست تحت قالب زیر باشد.
Yi/گیرنده yahoo ID/ ;/ متن پیام
YiFriendID; salam service man fa'al shod
بر اساس این پرتکل ابتدا می باید حروف Yi را درج کنید. اين دو حرف به ECMS ميفهماند كه مشترك قصد ارسال پيام ياهو مسنجر را دارد. سپس با ایجاد یک فاصله خالی ID گيرنده را بنویسید و با گذاشتن علامت ; ( نقطه ویرگول) متن پيام خود را بنویسید. در اين قاعده گذاشتن صحيح علامت نقطه ويرگول از اهميت ويژهاي برخوردار است.

24- در گوشي موبايل من علامت هاي @ يا ; يا _ وجود ندارد؟
اين امر تقريبا غير ممكن است، به جرات مي توان گفت در تمامي گوشيهاي تلفن همراه در بخش نوشتن SMS اين علائم وجود دارد. ورود به محيط علائم در ماركهاي مختلف تلفن همراه و حتي در ميان مدلها هر شركت متفاوت است. به عنوان مثال در گوشيهاي شركت نوكيا با چند لحظه نگاه داشتن كليد * به محيط علائم خواهيد رفت. بنابراين نا اميد نشويد، گوشي تلفن همراه شما حتما همه اين علائم را در خود دارد. كافي است با حوصله جوانب مختلف آن را بررسي كنيد.

25- ايميل ها و پيامهاي ياهو مسنجر در MSG هایی نا مرتب به دست من می رسد؟
آنچه سیستم ECMS برای ارسال و دریافت SMS به کار می گیرد یک سرويس معمول شرکت مخابرات ایران است. این سیستم تا زمان ارسال موفقیت آمیز پیام به تلاش خود برای ارسال ادامه می دهد. اما پس از ارسال موفقیت آمیز هیچ کنترلی بر زمان دریافت یا ترتیب در یافت از سوی مشترکین ندارد.

26- MSG ها به صورت حرف و علائم نا خوانا بدست من می رسد؟
سیستم ECMS تمام کدها و تگ هاي استاندارد نامه های غیر متنی مانند HTML، Java script .... را به صورت خودکار از متن نامه حذف ميكند. اما با توجه به معمول بودن تگ ها و کد هاي غیر استاندارد در صفحات اینترنتی ممکن است در برخی از نامه ها کدها یا علائم غیر متنی که به صورت غیر استاندارد تعریف شده اند بروی MSG باقی بماند. از سوي ديگر در موارد بسـيار نادري اگر Mail Server فرستنده نامه از استاندارد هاي بين المللي پيروي نكند، تمامي حروف نامه به علائم ناخوانا تبديل ميشود.

27- ايميلي كه با موبایل خود فرستا ده ام به مقصد نرسیده است؟
اگر مشترك در هنگام ارسال ايميل از طريق تلفن همراه خود به موارد زير دقت كند، ميتوان اطمينان داد كه ارسال نامه با موفقيت انجام خواهد شد.

*
بديهي است سيستم ECMS در صورتي ميتواند ايميل ها و پيامهاي ياهو مسنجر درخواستي شما را براي مقصد ارسال نمايد كه SMS شما بدستش برسد. اگر به هر دليل SMS ارسال شده از سوي شما به ECMS نرسد، مسلما امكان ارسال آن وجود نخواهد داشت.

28- چگونه امكان POP3 را در صندوق ***** خود فعال كنم؟
فعال بودن سرويس POP3 براي مشتركين استفاده كننده از صندوق هاي ***** الزامي است. برای این کار ابتدا وارد Mail box خود شوید سپس در بخش Setting روی صفحه forwarding POP کلیک کنيد. در قسمت POP Download گزینه Enable POP only for mail that arrives from now on را چک مارک بزنید سپس در combo box شماره 2 گزینه archive *****'s copy و سپس کلید save change را بزنید.

29- من incoming POP3 خود را نمي دانم.
برای پیدا کردن incoming POP3 خود در صورتی که از برنامه outlook استفاده می کنبد می توانید وارد برنامه outlook شده و از منوی Tools گزینه Accounts را انتخاب نمائيد. سپس سربرگ mail's را انتخاب و روي گزینه properties كليك كنيد. در این صفحه می توانيد incoming POP3 خود را مشاهده كنيد. در غیر این صورت با ايميل provider خود مراجعه کرده و incoming POP3 خود را جویا شوید. معمولا شكل کلی incoming POP3 شبيه به اين است: mail. your server.com

30- من در ECMS صندوق پستي دارم چگونه به آن وارد شوم؟
براي ورود به صندوق پست الكترونيك خود به اينجا برويد، و در قسمت User ID آدرس ايميل خود را به طور كامل وارد كنيد. اكنون ميتوانيد با زدن Password به صندوق خود وارد شويد.

31- من در ECMS صندوق پستي دارم چگونه یرنامه Outlook خود را تنظیم کنم؟
برای تنظیم کردن صندوق پستی خود در برنامه outlook ابتدا برنامه را باز کرده و از منوی Tools گزینه accounts را انتخاب کنيد. سپس سربرگ mail را انتخاب، و روي دگمه Add-mail كليك كنيد. در مرحله بعد نام خود را وارد نمائيد. با فشردن دگمه Next به مرحله بعد برويد. در گام بعدي ايميل خود را بصورت كامل درج نمائيد. در مرحله بعد نوع سرویس ايميل خود را POP3 انتخاب کرده و در قسمت incoming mail و outgoing mail عبارت mail.ecms.ir را وارد کنید. در هر مرحله كار را با فشردن دگمه Next به پيش ببريد. در پايان گزينه Finish را بزنيد.

32- از کجا بدانم شما Password را به کسی نمی دهید؟
سيستم ECMS كاملا خودكار است و هيچ يك از عمليات آن را نيروي انساني انجام نميدهد. در عمل كاربران پشتيباني و نظارت بر سيستم به هيچ وجه به اطلاعات فردي مشتركين دسترسي ندارند. با اين حال در هنگام ثبت نام تعهد نامهاي ميان مشترك و شركت مورد توافق قرار ميگيرد كه ضمن آن شركت موظف است، طبق قانون اطلاعات مشترك را در اختيار هيچ فرد حقيقي يا حقوقي نگذارد.

33- از کجا بدانم شما ايميل يا پيام ياهو مسنجر من را نمی خوانید؟
روزانه تعداد بسيار زيادي ايميل و پيام ياهو مسنجر از طريق سرويس ECMS براي تعداد زيادي از مشتركين مبادله ميشود. با اين حال كل عمليات به صورت خودكار و بدون حضور نيروي انساني انجام ميگيرد. كاربران پشتيباني سيستم در مورد هر مشترك تنها ميتوانند ببينند از چه آدرسي در چه تاريخ و چه زماني براي مشترك ايميل يا پيام ياهو مسنجر رسيده است و آيا اين پيام به طور موفقيت آميز براي او ارسال شده يا خير؟ پيشنهاد ميكنيم براي آنكه اطمينان قلبي بيشتري پيدا كنيد اين مصاحبه را بخوانيد.

34- ايميل که من با موبایل فرستاده ام، Bulk شده است!
در حالتهاي نادري وقتي برای اولین بار براي يك صندوق از طريق سيستم ECMS ایمیل مي فرستيد نامه ارسالي شما بجاي Inbox از junk box یا Bulk box گيرنده سر در مي آورد. اين اتفاق تنها براي صندوقهايي رخ ميدهد كه Mail Server فيلتر شناسايي هرز نامه از دقت كافي برخوردار نيست. در صورت وقوع چنين موردي کافی است گيرنده نامه با انتخاب اين نامه گزينه هاي Not junk یا Not bulk را علامت بزند. در دفعات بعد ایمیل در inbox قرار می گیرد.

35- من مدتي است ثبت نام كرده ام چرا اشتراک من فعال نیست؟
به طور طبيعي حداكثر بيست و چهار ساعت پس از ثبت نام، اشترك براي مشتركين فعال ميشود. فعال شدن اشتراک با دريافت SMS از سيستم كه حاوي ايميل ارسال شده از طرف support[at]ecms.irكه حاوي پيام فعال شدن اشتراك است به شما اعلام ميشود. با اين حال در مواردي سيستم امكان فعال كردن اشتراك را ندارد كه مي تواند ناشي از يكي علل زير باشد:

*
سيستم ECMS امكان پشتيباني از مشتركيني كه Password آنها فاصله خالي داشته باشد، ندارد. اين مشتركين براي استفاده از سرويس ECMS مي بايد Password بدون فاصله خالي براي خود انتخاب كند.

فعال شدن سرويس براي مشتركين استفاده كننده از صندوق ***** نيازمند انجام تنظيمات لازم جهت فعال كردن سرويس POP3 در صندوق مشترك است. تا زماني كه اين تنظيمات به درستي انجام نگردد، سرويس براي مشتركين فعال نخواهد شد.

36- ايميل ها و پيامها دیر به دستم میرسد؟
سیستم ECMS بدون وقفه بر حسب تناوب تنظيمي شما صندوق ايميل ويا ID تمام مشتركين را كنترل و در صورت وجود پيام تازه آن را براي تلفن همراه مشترك ارسال مي نمايد. با اين حال اين سيستم تا زمان ارسال موفقیت آمیز SMS ها به تلاش خود ادامه میدهد اما پس از ارسال موفقیت آمیز هیچ کنترلی بر زمان یا ترتیب دریافت از سوی مشترکین ندارد. از سوي ديگر قدرت و سرعت پشتيباني و اطمينان براي صندوق هاي POP3 به مراتب بيشتر از صندوق هاي همانند Yahoo است به همين جهت پيشنهاد ما براي استفاده بهينه از سرويس ECMS بهرهگيري از يك صندوق پستي POP3 است.

37- من در صندوق خود ايميل دریافت کردم که روی موبایل نیامد؟
عدم دريافت ايميل هايي كه به صندوق شما رسيده اما روي تلفن همراه شما نيامده است مي تواند ناشي از يكي از عوامل زير باشد:

*
سيستم تا زمان ارسال موفقیت آمیز SMS ها به تلاش خود ادامه میدهد اما پس از ارسال موفقیت آمیز هیچ کنترلی بر زمان یا ترتیب دریافت از سوی مشترکین ندارد. گاهي ديده ميشود كه سيستم SMS را براي مشترك ارسال نموده اما اين SMS هيچگاه به دست مشترك نرسيده است.

38- من می خواهم نامههاي چند صندوق پستي را روی موبایل خود دریافت کنم؟
در حال حاضر امكان دريافت نامههاي چند صندوق ايميل بر روي يك شماره تلفن همراه مقدور نيست، اما در فازهاي توسعه سيستم ECMS اين موضوع نيز محقق خواهد شد.

39- من می خواهم پيامهاي چند ID را روی موبایل خود دریافت کنم؟
در حال حاضر امكان دريافت پيامهاي چند ID بر روي يك شماره تلفن همراه مقدور نيست، اما در فازهاي توسعه سيستم ECMS اين موضوع نيز محقق خواهد شد.

40- می خواهم پيامهاي خود را روی چند شماره موبایل دريافت كنم؟
امكان ارسال پيامهاي يك صندوق يا ID براي چند تلفن همراه در حال حاضر ممكن نيست.

41- اعتبار من بيشتر از آنچه کار کرده ام مصرف شده است؟
سيستم ECMS تا زماني كه سرويسي را به صورت موفقيت آميز انجام ندهد، هيچ هزينهاي از اعتبار مشترك كسر نمينمايد. با اين حال اگر مشتركي علاقهمند به دريافت فهرست پيامهاي ارسال و دريافتي خود مي باشد مي تواند با درخواست كتبي اين فهرست را دريافت نمايد.

42- Split چیست؟ مفهوم Max Split چيست؟
از آنجا كه هر SMS حداكثر ميتواند 160 حرف داشته باشد، ECMS ايميلها و پيامهاي طولاني را در واحد تقريبا 160 حرفي شكافته و در چند پيام براي مشترك ارسال مينمايد. عمليات شكستن نامه به چند واحد در اصطلاح Split ناميده ميشود. از آنجا كه اگر ايميل بيش از حد طولاني باشد، و تعداد SMS ها زياد شود نامه خوانايي خود را در تلفن همراه از دست خواهد داد، ECMS بنا به تنظيم مشترك چند واحد از ابتداي هر نامه را ارسال ميكند. حداكثر تعداد پيامي كه از نامه براي مشترك ارسال ميشود، در اصطلاح Max Split ناميده ميشود.

43- من می خواهم Max Split خود را تغییر دهم.
برای تعیین کردن تعداد MSG هایی که از هر نامه دریافت می کنید مراحل زير را دنبال كنيد:

*

در بخش كاربر، می توانید مقدار Max Split را Edit کرده و آن را تغییر دهید.

44- آيا ميتوانم از طريق ECMS فايلهاي گرافيكي ارسال يا دريافت كنم؟
SMS بستر استاندارد انتقال متن ميان تلفن هاي همراه است. انتقال عكس يا آهنگ از طريق SMS بر حسب نوع گوشي تلفن همراه متغير و غير استاندارد است. بنابراين امكان ارسال تصاوير موجود در نامه از طريق SMS وجود ندارد. ECMS تنها متن موجود در نامه ها را استخراج كرده و از طريق SMS براي مشترك مي فرستد.

45- اگر نامه حاوي Attachment باشد چگونه از آن باخبر ميشوم؟
در صورتیکه ايميل رسیده به صندوق شما حاوی فایل Attachment باشد ECMS علاوه بر آدرس فرستنده و موضوع نامه اطلاعات فایل Attach شامل نام ، نوع و حجم فایل را براي مشترك ارسال خواهد شد.

46- من Address Book تعريف كردهام اما تمام نامهها به موبايل من ارسال ميشود؟
از زماني كه مشترك تغييري در تنظيمات كاربري خود ايجاد مينمايد (مثلا Address book تعريف مي كند) تا لحطه اي كه ECMS آن را اعمال ميكند چند ساعت فاصله وجود دارد. در اين فاصله تمامي ايميل ها طبق روال قبلي براي تلفن همراه مشترك ارسال ميشود. پس از اعمال تنظيمات جديد در ECMS به هيچ وجه امكان ارسال نامهاي خارج از فهرست Address book وجود ندارد.

47- من با توجه به امكانات و سوابق خود علاقهمندم عامل فروش كارتهاي ECMS باشم
عوامل فروش كارت هاي ECMS در سراسر كشور بر اساس معيارهاي مشخصي گزينش و فعال ميشوند. اگر گمان ميكنيد شما توان پشتيباني عامليت فروش كارت هاي ECMS را داريد، امكانات، سوابق و تجربيات خود را به صورت مكتوب به شركت بهين سامانه فردا ارائه نمائيد تا مورد بررسي قرار گيرد. شركت حق رد يا قبول پيشنهادات دارا خواهد بود.

48- آيا ECMS به من امكان ميدهد تا با موبايل خود صفحات اينترنتي را ببينم؟
ECMS متن نامههاي صندوق ايميل و پيامهاي ياهو مسنجر مشتركين خود را از طريق SMS براي آنها ارسال ميكند. در نتيجه مشتركين ECMS امكان رويت مستقيم صفحات اينترنتي را از طريق تلفن همراه خود نخواهند داشت.

49 - سرويس ترجمه مكاتبات چگونه خواهد بود؟
سرويس ترجمه جزء سرويسهاي آتي ECMS است كه به دو شكل برقرار خواهد گشت:

*

سرويس ترجمه متون: مشتركين اين سرويس متون و مكاتبات اينترنتي خود را به هر زباني براي ECMS ارسال نموده و پس از زمان مقرر متن ترجمه شده مورد نياز خود را دريافت خواهند كرد.

50 - سرويس ترجمه از كي فعال خواهد شد؟
سرويس ترجمه به طور حتم جزء خدمات آتي ECMS خواهد بود اما با توجه به حجم كاري زياد سرويسهاي گوناگون بر اساس تقاضاي مشتركين اولويت راه اندازي آن مشخص خواهد شد. لطفا در صفحه اصلي سايت در نظرخواهي در همين زمينه شركت كنيد.

51 – سرويس Voice Email چيست؟
سرويس Voice Email از جمله سرويسهاي آتي ECMS است كه از طريق ان مشتركين نيازي به نگارش ايميل ندارند. كافي است ابتدا مقصد ايميل را براي ECMS به صورت SMS ارسال نمايند و سپس با شماره تلفني تماس گرفته و پيام خود را ضبط ميكند. فايل صوتي گفتههاي مشترك به شكل مناسبي فشرده شده به صورت فايل ضميمه براي مقصد درخواستي ارسال ميشود. مشتركين اين سرويس از يك صندوق صوتي نيز بهرهمند خواهند بود.

52- سرويس Voice Email از كي فعال خواهد بود؟
سرويس Voice Email به طور حتم جزء خدمات آتي ECMS خواهد بود اما با توجه به حجم كاري زياد سرويسهاي گوناگون بر اساس تقاضاي مشتركين اولويت راه اندازي آن مشخص خواهد شد. لطفا در صفحه اصلي سايت در نظرخواهي در همين زمينه شركت كنيد.

53- سرويس جستجوي تخصصي روي اينترنت چيست؟
سرويس جستجوي تخصصي و سريع اينترنتي جزء خدمات آتي ECMS خواهد بود. مشتركين اين سرويس با اعلام موضوع مورد نظر خود پس از چند ساعت تمام مطالب مورد نظر خود را در دريافت خواهند كرد. در نتيجه كافي است سوال و موضوع مورد نظر خود را به صورت دقيق براي ECMS تعين كنيد، چند ساعت بعد تمام مطالبي كه روي اينترنت در آن زمينه به درد شما ميخود برايتان فراهم خواهد شد.

54- سرويس جستجوي تخصصي كي فعال خواهد شد؟
سرويس جستجوي تخصصي به طور حتم جزء خدمات آتي ECMS خواهد بود اما با توجه به حجم كاري زياد سرويسهاي گوناگون بر اساس تقاضاي مشتركين اولويت راه اندازي آن مشخص خواهد شد. لطفا در صفحه اصلي سايت در نظرخواهي در همين زمينه شركت كنيد.

55- سرويس اخبار سريع تلفن همراه چيست؟
مشتركين اين سرويس اخبار مرتبط با زمينههاي مورد علاقه خود را حداكثر پس از نيم ساعت پس از انتشار به صورت SMS بروي تلفن همراه دريافت خواهند كرد.

56- سرويس اخبار سريع كي فعال خواهد شد؟
سرويس اخبار سريع جزء برنامههاي آتي ECMS است اما با توجه به حجم كاري زياد سرويسهاي گوناگون بر اساس تقاضاي مشتركين اولويت راه اندازي آن مشخص خواهد شد. لطفا در صفحه اصلي سايت در نظرخواهي در همين زمينه شركت كنيد.

57- من جز مشتركين قديم ECMS هستم كه حق اشتراك يك ساله پرداختام، وضعيت مالي من چطور خواهد بود؟
پيش از آغاز فاز سوم سرويس ECMS مشتركان براي استفاده از اسن سرويس حق اشتراك سالانه پرداخت ميكردند. به نحوي كه براي صندوقهاي ايميل POP3 مبلغ 000ر30 ريال و براي صندوقهاي ايميل غير POP3 مبلغ 000ر50 ريال پرداخت مي كردند. از آغاز فاز سوم شرايط مالي اين دسته نيز با روش جديد محاسبه ميگردد. جهت اين انتقال ابتدا تعداد روزهاي باقيمانده از سرويس يك ساله محاسبه و به تعداد روزهاي باقيمانده هزينه آبونمان روزانه به اعتبار ايشان افزوده خواهد شد. عمليات محاسباتي زير جهت محاسبه هزينه آبونمان روزانه انجام ميگيرد.
هزینه آبونمان روزانه برای مشترکین POP = سه هزار تومان تقسیم بر 365
هزینه آبونمان روزانه برای مشترکین Non POP = پنج هزار تومان تقسیم بر 365

58- من جز مشتركين قديم ECMS هستم آيا سرويسدهي به من تغييري خواهد كرد؟
به جز تغيير در روش محاسبه هزينهها و تبديل حق اشتراك سالانه به اعتبار سرويس دهي به شما هيچ تغييري نخواهد داشت. ضمن اينكه شما ميتوانيد سرويس ارسال و دريافت خودكار پيامهاي ياهو مسنجر را نيز به سرويسهاي خود اضافه كنيد.

59- من جز مشتركين قديمي ECMS هستم چطور به صفحه مشتركين خود وارد شوم؟
از آنجا كه مشتركين قديمي ECMS Username و ECMS Password ندارند به طور پيش فرض آدرس ايميل و رمز عبور آن به عنوان ECMS Username و ECMS Password قرار داده شده است. ميتوانيد پس از ورود به صفحه مشتركين مخصوص به خود اين دو را به خواست خودتغيير دهيد.

به نقل از سايت http://forum.gsmaria.com/forum467/thread1414.html

(حجت)
2011/09/05, 18:57
سلام فرصت نکردم مطلب جناب بابی چارتون رو بخونم، با تشکر از ایشون؛ بنده چند روز پیش دنبال یک نرم افزار خاصی برای گوشیم بودم؛ در یک سایتی یک نرم افزار برای موبایل دیدم که قابلیت دریافت ایمیل از جیمیل رو داشت. دریافتش کردم اما هنوز تست نکردم که امکاناتش چی هست، این نرم افزار به نام Gmail Mobile معروف هست. یکی از جاهایی که میشه دانلودش کرد؛ آدرس زیر هست:
http://www.ir-tci.org/archives/software/java/gmail_mobile_java/

باربد
2011/09/05, 19:30
دوستان هی من میگم به جوونا فرصت بدید
اینا جوونای ایرانند پسرشار از انرزی و اطلاعات این .....گوش نمیدهند
روم به دیوار بزنم به تخته چه سرعتی داره این تاپیک اینهمه نخبه دایرم الله اکبر
واقعا احساس بی سوادی کردم
دست همتون در د نکنه ادامه بدید که دارم انصافا مطلب یاد میگیرم

کیوان
2011/09/05, 19:32
من یک سوال دارم. در این سایت وقتی یک پی ام خصوصی ارسال میشود یک پنجره جدید باز میشود که اعلام می کند پیام ارسال شده. آیا میشود چنین کاری را برای تاپیک گروهی هم ایجاد کرد؟ چون نمیشود از مطالب به روز تاپیک مطلع بود مگر اینکه مکررا رفرش را بزنیم!

در ضمن یک خواهش هم در اعلام دستورات دارم که لطفا به صورت یک چارچوب مشخص و تعریف شده از نام سهم و نما گرفته تا حد پیشنهادی قیت خرید ، هدف و حد ضرر باشد و همیشه از این فرمت استفاده شود مثل یک دستوراعمل ابلاغی. این در یک پست جداگانه باشد . اگر تحلیل و نموداری هم وجود دارد در پست های جداگانه . تا بتوان به تفکیک روی هر سهم و دستور مطالعه کرد.

باربد
2011/09/05, 19:33
من اوایل با همین جی اس ام مودم ها ارسال میکردم
اما انها تابعی از ارتباطاته تلفنی هستند و مشکلاتش را میبینید
اخیرا یک پنل خریداری کردم
اما این هم مشکلاتی داره
اول اینکه من باید یکی یکی اسم و فامیل دوستان را وارد کنم
و در ثانی گاها سایت ساپورت کننده پیش شماره 3000 در حال بروزرسانیه مثل امروز که بازار منتظر نمی ایسته تا اونا بروز رسانیشون تموم بشه
ما باید روشهای جایگزین را داشته باشیم که این مسایل را پوشش بدهیم

باربد
2011/09/05, 19:36
من یک سوال دارم. در این سایت وقتی یک پی ام خصوصی ارسال میشود یک پنجره جدید باز میشود که اعلام می کند پیام ارسال شده. آیا میشود چنین کاری را برای تاپیک گروهی هم ایجاد کرد؟ چون نمیشود از مطالب به روز تاپیک مطلع بود مگر اینکه مکررا رفرش را بزنیم!

در ضمن یک خواهش هم در اعلام دستورات دارم که لطفا به صورت یک چارچوب مشخص و تعریف شده از نام سهم و نما گرفته تا حد پیشنهادی قیت خرید ، هدف و حد ضرر باشد و همیشه از این فرمت استفاده شود مثل یک دستوراعمل ابلاغی. این در یک پست جداگانه باشد . اگر تحلیل و نموداری هم وجود دارد در پست های جداگانه . تا بتوان به تفکیک روی هر سهم و دستور مطالعه کرد.
در ارسال اس ام اس شما حداکثر امکان ارسال فکر کنم 70 کارکتر را دارید که این سخت میشه
در ضمن هدف نهایی را نمیشه گفت
چون گاها همه منتظر اون قیمت می شوند و شاید بازار گنجایش خرید ان حجم را در ان قیمت نداشته باشد
و یا گاها همین طوری که در خرید عجله میکنند
در فروش هم با هم رقابت کنند و......

hamed89
2011/09/05, 19:41
سلام فرصت نکردم مطلب جناب بابی چارتون رو بخونم، با تشکر از ایشون؛ بنده چند روز پیش دنبال یک نرم افزار خاصی برای گوشیم بودم؛ در یک سایتی یک نرم افزار برای موبایل دیدم که قابلیت دریافت ایمیل از جیمیل رو داشت. دریافتش کردم اما هنوز تست نکردم که امکاناتش چی هست، این نرم افزار به نام Gmail Mobile معروف هست. یکی از جاهایی که میشه دانلودش کرد؛ آدرس زیر هست:
http://www.ir-tci.org/archives/software/java/gmail_mobile_java/

اقا حجت این برنامه کار میکنه ولی مشکل اینه که در مقایسه با یاهو موبایل خیلی بیشتر اینترنت مصرف میکنه..بعضی مواقع هم با همراه اول اصلا میمره بخواد ایمیل رو باز کنه

من اوایل با همین جی اس ام مودم ها ارسال میکردم
اما انها تابعی از ارتباطاته تلفنی هستند و مشکلاتش را میبینید
اخیرا یک پنل خریداری کردم
اما این هم مشکلاتی داره
اول اینکه من باید یکی یکی اسم و فامیل دوستان را وارد کنم
و در ثانی گاها سایت ساپورت کننده پیش شماره 3000 در حال بروزرسانیه مثل امروز که بازار منتظر نمی ایسته تا اونا بروز رسانیشون تموم بشه
ما باید روشهای جایگزین را داشته باشیم که این مسایل را پوشش بدهیم

اقا باربد من خیلی فکر کردم بهترین راه همین که شما دارید (پنل) .باید زنگ بزنید پشتیبانی 4 تا فحش بدید تا بروزرسانیشون تموم شه...
اگه هم اینترنتی بخواهید اطلاع بدید فقط یاهو مسنجر.

hamed89
2011/09/05, 19:49
یه راه دیگه هم الان به ذهنم رسید ولی هزینش واسه همه بالا میره: اونم استفاده از پیجره!
همه بریم پیجر بخریم بعد پیام ها سه سوت ارسال میشه!
البته اگه این سیستم هنوز باشه ایران!

hamed89
2011/09/05, 19:50

شما اون تاپیک رو بزار توی اشتراکاتت ، تنها راه همینه

کیوان
2011/09/05, 19:54
در ارسال اس ام اس شما حداکثر امکان ارسال فکر کنم 70 کارکتر را دارید که این سخت میشه
در ضمن هدف نهایی را نمیشه گفت
چون گاها همه منتظر اون قیمت می شوند و شاید بازار گنجایش خرید ان حجم را در ان قیمت نداشته باشد
و یا گاها همین طوری که در خرید عجله میکنند
در فروش هم با هم رقابت کنند و......

نه منظورم در تاپیک یا پی ام خصوصی در سایت بود. میدونم که در اس ام اس چنین گنجایشی وجود ندارد . بهترین کار اینست که مثل قبل صرفا پیشنهاد خرید یا فروش سهم خیلی کوتاه با اس ام اس داده شود و به موازات ان ریز جزئیاتی که نام بردم در تاپیک گروهی ما. که اگر عضوی خواستار اطلاعات بیشتری به قصد خرید بود وارد سایت و گروه بشه و بتونه به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنه

(حجت)
2011/09/05, 20:00
باربد جان منظورت پست بنده بود؟

بابي چارلتون
2011/09/05, 20:01
دوستان امشب مهمون اومده برامون :-&
فرصت شد چک مي کنم بينم با اين ecms ميشه رديفش کرد يا نه ؟
فکر کنم تنها راه حل باشه چون خودش چک ميکنه و اگه ايميلي اومده باشه برامون اس ام اس ميکنه و قابليت فيلتر يا آدرس بوک هم داره که بتونيم فقط پيام هاي آقا باربد رو برامون اس کنه و نيازي به نرم افزار خاصي نداره و هم چنين هر کس برا خودش شارژ مي کنه اعتبار ، و کافي هست آقا باربد فقط پيام خصوصي بده.ان شا الله که زود زود اين مشکل حل مي شه
پس فعلا
يا علي

مهراز
2011/09/05, 20:13
دوستان هی من میگم به جوونا فرصت بدید
اینا جوونای ایرانند پسرشار از انرزی و اطلاعات این .....گوش نمیدهند
روم به دیوار بزنم به تخته چه سرعتی داره این تاپیک اینهمه نخبه دایرم الله اکبر
واقعا احساس بی سوادی کردم
دست همتون در د نکنه ادامه بدید که دارم انصافا مطلب یاد میگیرم

واقعا ادم امیدوار میشه
یک مطلبی که فکر کنم باید بهش توجه زیاد داشتته باشیم اینه که راه حل باید بیشترین فراگییری رو داشته باشه یعنی بیشتر افراد گروه بدون نیاز به تغییر گوشی و بتونند از این روش استفاده کنند.
نصب نرم افزارهای خاص که مختص اندرووید باشه شاید 25 درصد پوشش بده. rss فکر کنم حدود 60 درصد و راه حل بابی چارلتون فکر کنم 100% پوشش داشته باشه. برنامه ای که تحت جاوا باشه هم فکر کنم بتلای 70% پوشش داشته باشه
ببینیم حال از نظر هزینه هم میتونیم کمی بیشتر صرفه جویی کنیم؟

مهراز
2011/09/05, 20:19
نه منظورم در تاپیک یا پی ام خصوصی در سایت بود. میدونم که در اس ام اس چنین گنجایشی وجود ندارد . بهترین کار اینست که مثل قبل صرفا پیشنهاد خرید یا فروش سهم خیلی کوتاه با اس ام اس داده شود و به موازات ان ریز جزئیاتی که نام بردم در تاپیک گروهی ما. که اگر عضوی خواستار اطلاعات بیشتری به قصد خرید بود وارد سایت و گروه بشه و بتونه به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنه

پیشنهاد قبلی تون رو با اجازه اینطور تصحیح میکن:
بعد از اعلام خرید گروهی مباحث متنوعی مطرح میشه که پیدا کردن مباحث اولیه سخت میشه اگه مثل تایپک مسابقه یک تایپک برای بررسی سهام معرفی شده ایجاد بشه و تو تایپک اصلی هم دوستان نظرات و گله هاشون رو بگذارند ;) راحت تر میشه روند خریدهای گروهی رو رصد کرد.

مهراز
2011/09/05, 20:23
فکر کنم تنها راه حل باشه چون خودش چک ميکنه و اگه ايميلي اومده باشه برامون اس ام اس ميکنه و قابليت فيلتر يا آدرس بوک هم داره که بتونيم فقط پيام هاي آقا باربد رو برامون اس کنه و نيازي به نرم افزار خاصي نداره و هم چنين هر کس برا خودش شارژ مي کنه اعتبار ، و کافي هست آقا باربد فقط پيام خصوصي بده.ان شا الله که زود زود اين مشکل حل مي شه
پس فعلا
يا علي
فکر کنم پیشنهاد شما بهترین باشه من یکپیشنهاد هم مکمل روش شما دارم که هم هزینهها رو تا 90 درصد میتونه کاهش بده هم مدیریت خرید رو برای صف نشدن سهام پیشنهادی دارای ابزار میکنه

hamed89
2011/09/05, 20:50
پس فعلا
يا علي

روش بابی خوبه فقط باید همه توجیه بشند واسه پرداخت پولش
فکر کنم سالیانه 50 هزار تومن + 40 تومن بابت ارسال هر پیامک.+ 1 تومن بابت خوندن هر متن...قیمتا رو درست گفتم؟

راستی بابی این یاهو مسنجر که گفتم ایمیل رو چک نمیکنه فقط Pm رو چک میکنه..اگه بخوایم ایمیل چک کنیم همون notifier کاربرد داره ولی به نظر من یاهو مسنجر بهتره چون نیازی نیست بری ایمیل چک کنی! و همیشه انلاین هستی و 1 ثانیه بعد اینکه لیدر پیام بده ما دریافت میکنیم!
در ضمن اگه ایرانسل سیستم قدیمیش رو داشته باشه دیگه نیازی به برنامه هم نیست هر وقت پیغام بیاد مستقیم sms میشه براتون..یادش بخیر قدیما چه حالی میکردیم باهاش

MTZ
2011/09/05, 21:08
در حال حاضر رنک سایت تو ایران : 2,799
هنوز راه داره تا به سایر سایتهای فعال بورسی برسه

فقط چندتا سایت بورسی هستند که رنک الکسا انها بالاتر از این سایت است
بهر حال این سایت فکر میکنم جزر 5 سایت برتر بورسی باشه

به مدیران این فروم واقعا باید تبریک گفت

به امید رنک اول

مهراز
2011/09/06, 11:17
سلام دوستان بعد از زمان معاملات پیشنهاد میکنم هم اندیشی مون رو ادامه بدیم تا بتونیم ظرف چند روز اینده به جمع بندی برسیم.

باربد
2011/09/06, 12:03
فقط چندتا سایت بورسی هستند که رنک الکسا انها بالاتر از این سایت است
بهر حال این سایت فکر میکنم جزر 5 سایت برتر بورسی باشه

به مدیران این فروم واقعا باید تبریک گفت

به امید رنک اول

دوباره میسازمت وطن

امپراتور7
2011/09/06, 12:06
دوباره میسازمت وطن

وطن رو خوب اومدی

باربد
2011/09/06, 12:07
مثلا ببینید

راستی میدونستید احتمالا امروز امار بیشترین بازدید این سایت شکسته میشه اینم به مدیرانش تبریک میگم>:d<

دیروز از مرز 16000 بازدید گذشت

حالا امروز اگر فرصت کنم
کاری میکنم 17000 را رد کنه
اینجا خونه مایه
اگر ادم به خونش سر نزنه ......>:d<

(حجت)
2011/09/06, 12:33
باربد جان تلفنی هم خدمتت عرض کردم، هدف ما 100 هزار بازدید در روز هست. و رتبه اول سایتهای بورسی در رنک الکسا؛ امیدوارم با توجه به داشتن اساتید مثل شما و با توجه به ظرفیت نرم افزار سایت، بتونیم به این هدف به مرور نزدیک بشیم.

http://forums.boursy.com/imported/2011/09/13.png

رکورد بازدیدها 18150 بازدید بوده.

مهراز
2011/09/06, 12:41
با اجازه اساتید پیشنهاد بابی چارلتون رو با پیشنهادی که قولش رو داده بودم تکمیل میکنم تا تمور بحث روشن بشه.
گروه به دسته های 10 یا 5 نفره تقسیم بشه و هر زیر گروه یک سرگروه داشته باشه که انلاین میتونه سایتت رو یا پیامهاش رو چک کنه و هر 100 نفر به یک لیدر ارتباط داشته باشند. مدیریت حرکت گروهی مي تونه با تعداد کمتری در ارتباط باشه و با توجه به اینکه سرگروهها از توان مالی و سبدهای زیرگروهها خبر دارند در اردرهای خرید میتونند 5 نفر رو مدیریت کنند حتی با تماس تلفنی بهشون اطلاع بدهند. از طرفی لیدرهاهم به صورت دسته بندی شده سهام پیشنهادی رو به گروههای مختلف بدهند. و ... در واقع مدیریت و اطلاع رسانی به صورت شاخه ای میشه.. هزینه ها خود به خود بین اعضای گروه تقسیم میشه و از طرفی ارتباط بین اعضای گروه هم پر رنگتر خواهد شد.

خان عمو
2011/09/06, 13:56
سلام اساتيد و دوستان محترم دارم صفحات تاپيك رو ميخونم
بهتون تبريك ميگم تاپيك فعال و پرمحتوايي هستش منهم به عنوان عضو كوچك پذيرا باشيد.

مهراز
2011/09/06, 14:37
سلام اساتيد و دوستان محترم دارم صفحات تاپيك رو ميخونم
بهتون تبريك ميگم تاپيك فعال و پرمحتوايي هستش منهم به عنوان عضو كوچك پذيرا باشيد.

سلام خوش امدید.

shadi
2011/09/06, 14:56
نقل قول نوشته اصلی توسط باربد

دوباره میسازمت وطن

هر چند امروز هم از سهمای پیشنهادی جا موندیم بخاطر حضور در کارگزاری ودسترسی نداشتند به کامپیوتر ،قبلا که اس ام اس میشد خیلی بهتر بود وشما در جریان قرار میگرفتی وخرید میکردی

اما متاسفانه اینطوری جا میمانیم .شاید در اینده نزدیک که بشه انلاین معامله کرد.................شاید.

hamed89
2011/09/06, 19:49
اقا مهراز قضیه رو انقدر پیچیده نکنید ! سنگ بزرگ نشانه نزدنه
من یه سوال کردم کسی به من جواب نداد
سیستم اطلاع رسانی یاهو مسنجر هنوز توی ایراانسل کار میکنه؟

مهراز
2011/09/06, 20:47
اقا مهراز قضیه رو انقدر پیچیده نکنید ! سنگ بزرگ نشانه نزدنه
من یه سوال کردم کسی به من جواب نداد
سیستم اطلاع رسانی یاهو مسنجر هنوز توی ایراانسل کار میکنه؟

حامد جان باور کن تا به حال ایرانسل نداشتم تو تایپک هم دیدی از اولین پستها این سوال رو پرسیدم هنوز کسی جواب نداده. به هر حال ممنونم از اینکه نقدم می کنی..

بابي چارلتون
2011/09/06, 21:46
با سلام به همه اساتيد و دوستان
ديروز که داشتم پيغام ها رو مي خوندم آقا باربد گفته بود که پنل يه سري مشکلات داره ، که يکيش تايپ اسامي دوستان بود ، خودم با يکيشون که کار کردم امکان ايپورت از فايل اکسل يا از فايل متني و يا به صورت دستي را داشت با اين کار اگه يکبار يک يا چند ليست رو تهيه کنيم ديگه نيازي به وارد کردن اطلاعات در هر بار نيست ،البته اين امکانات همه به شرکت طرف قرارداد بستگي داره و معمولا همگي اين مزايا رو دارن. يکي ديگه از مشکلات همون به روزرساني بود که اين از دست همه خارجه ;)
اما اين پنل اگه کار رو خيلي راحت ميکنه اما از طرفي چون فارسي مشکل 70 کاراکتر رو داريم چندتا سهام با تعيين حد ضرر و خريد رو نميشه کامل توش گفت.

با استفاده از سرویس جدید «پستچی» (Push mail) ایرانسل، مشترکین می توانند با معرفی و ثبت نشانی پست الکترونیک دلخواه خود در سیستم، به محض دریافت نامۀ الکترونیکی جدید، به سادگی از طریق تلفن همراهشان از آن مطلع شده و محتوای نامه را مشاهده کنند. همچنین در صورت وجود فایل ضمیمه در نامۀ الکترونیکی دریافتی، مشترک قادر خواهد بود آن را نیز مشاهده کند. استفاده از این سرویس به سادگی ارسال و دریافت یک پیام چندرسانه ای است. تنها کافیست نشانی های پست الکترونیک دلخواه خود را در سیستم ثبت کنید و پس از آن، شما از طریق پیام کوتاه یا پیام چند رسانه ای، از نامه الکترونیکی دریافتی جدید، توسط تلفن همراه خودتان مطلع خواهید شد. با این سرویس فوق العاده، تمامی امکانات موجود برای پست الکترونیک، از قبیل ایجاد، ارسال، دریافت، پاسخ دهی، تقسیم با دیگران، پاک کردن، ذخیره کردن و غیره در اختیار کاربر خواهد بود و او می تواند به راحتی و بدون نیاز به رایانه، تنها از طریق SMS یا MMS توسط تلفن همراه تمامی این امور را انجام دهد.

جهت ثبت نام در پستچی ایرانسل ضروری است ابتدا برای سرویس صندوق پستی الکترونیک ایرانسل ثبت نام کنید. به عبارت دیگر این سرویس رایگان پیش زمینه ای برای ثبت نام در سرویس پستچی است، بنابراین پس ازمعرفی صندوق پستی الکترونیک به سرویس پستچی خواهیم پرداخت.

صندوق پستی الکترونیک چیست؟
صندوق پستی الکترونیک یکی از مفیدترین کاربردهای ارتباطی شبکه اینترنت است. شما با استفاده از این سرویس می توانید از طریق یک مرورگر شبکه به صندوق پست الکترونیک و نامه های الکترونیک خود دسترسی داشته باشید، نامه ها را ارسال یا دریافت نموده و آن ها را مدیریت نمایید.
ایرانسل در این سرویس یک نشانی پست الکترونیک برای شما در نظر می گیرد، البته با این ویژگی منحصر به فرد که شناسۀ نشانی الکترونیک شما همان شمارۀ خط ایرانسل شماست! این سرویس برا ی کلیه مشترکین اعتباری و دائمی رایگان بوده و ضمن آن، یک نشانی پست الکترونیک تحت دامنۀ Irancell.ir مانند (irancell.ir@٩٨٩٣٥١٢٣٤٥٦٧) به شما اختصاص پیدا می کند.

امکانات صندوق پستی الکترونیک چیست؟
با ثبت نام در این سرویس شما از تمامی امکانات استاندارد خدمات صندوق های پست الکترونیکی به علاوه ٥٠ مگابایت فضای رایگان برای مشترکین اعتباری و دائمی ایرانسل و دیگر مزایا ازجمله دسترسی دو زبانه به سرویس و دسترسی به تقویم شمسی برخوردار می شوید.
مشترک برای استفاده از خدمات فوق از طریق رایانه شخصی متحمل هیچ هزینه ای نمی شود.

«پستچی» چیست؟
پستچی، این فناوری پیشرفته، در اختیار مشترکینی قرار می گیرد که در پی دسترسی به صندوق پستی الکترونیک خود از طریق تلفن همراه هستند. با این فناوری، مشترکین نامه های دریافتی (Inbox) خود را بلافاصله از طریق تلفن همراه دریافت می کنند. به عبارت دیگر با این فناوری صندوق پستی الکترونیکی شما همه جا همراه شما خواهد بود!

«پستچی» ایرانسل چگونه کار می کند؟
« پستچی» به شما امکان می دهد تا همه نشانی های پست الکترونیک خود (حداکثر ٥ نشانی) را به شمارۀ همراه ایرانسل خود متصل کرده و به محض دریافت نامۀ الکترونیکی در هر کـدام از این نـشانی ها، آن را روی تلفن هـمراه خود به شـکل پیام کوتاه (SMS) یا پیام چند رسانه ای (MMS)دریافت کنید. شما می توانید نحوه دسترسی به این سرویس را بسته به نوع تقاضای خود و یا نوع گوشی مورد استفاده تعیین کنید. با ورود به پورتال «پستچی»، شما می توانید از بین گزینه های «پیام کوتاه» و «پیام چند رسانه ای» یکی را برای دریافت نامه های الکترونیک خود انتخاب کنید. به این ترتیب شما می توانید در صورتی که گوشی شما امکان دریافت و یا ارسال پیام چند رسانه ای را دارد، گزینۀ MMS را برای دریافت نامه الکترونیک بر روی گوشی خود انتخاب کنید تا در صورت وجود فایل های ضمیمه، آنها را نیز از طریق گوشی مشاهده کنید. با انتخاب گزینۀ SMS، شما قادر خواهید بود حتی بر روی قدیمی ترین گوشی ها نامه های الکترونیک خود را از طریق پستچی دریافت نمایید. البته با این روش تنها قادر به مشاهدۀ فرستنده، موضوع و بخش اولیۀ متن نامۀ الکترونیک دریافتی خواهید بود. دقت داشته باشید که برای دریافت نامۀ الکترونیکی به صورت MMS بایستی تنظیمات آن بر روی گوشی شما فعال شده باشد، اما برای ارسال نامۀ الکترونیکی به شکل MMS، علاوه بر تنظیمات MMS باید فرم درخواست و فعال سازی آن را نیزقبلاً تکمیل کرده باشید تا MMS شما فعال شده باشد. حداکثر حجم فایل های ضمیمۀ دریافتی و ارسالی شما نیز ٣٠٠ کیلو بایت معادل یک MMS باید باشد.

مزایای سرویس پستچی ایرانسل :
سهولت استفاده از سرویس پستچی بدون نیاز به نصب نرم افزار خاص
سازگاری با انواع گوشی، پشتیبانی کلیه گوشی های قدیمی
امکان دریافت خودکار نامه های الکترونیکی جدید به صورت آنلاین بر روی گوشی به شکل SMS و MMS
قابلیت تنظیم برای نشانی های پست الکترونیک مختلف (که از پروتکل POP یا IMAP استفاده می نمایند مانند Gmail)
قابلیت تنظیم برای چندین نشانی پست الکترونیک به صورت همزمان
تنظیم زمانبندی دلخواه جهت دریافت نامه الکترونیک بر روی گوشی
تعریف لیست مجاز و غیرمجاز
امکان ارسال پاسخ به نامه الکترونیک یا ارسال نامه الکترونیک جدید از طریق MMS یا SMS

خوب حال براي ايرانسل که با پستچي ميشه کار رو حل کرد، تنها نکته ميمونه که آقا حامد گفتن همون هزينه هاي جانبي که داره .دوستاني که از اين خدمات تا کنون استفاده کرده اند لطفا هزينه ها رو اعلام کنند.ما نمي خواهيم ايميل بفرستيم فقط اس ام اس از ايميل هاي خاص رو مي خواهيم داشته باشيم
در لينک زير تعرفه ها و اطلاعات تکميلي وجود دارد
http://www.irancell.ir/Layer2/?id=365
براي همراه اول من سايتشو چک کردم ، آيا چنين خدماتي خودش ارائه مي ده ؟؟؟؟ من که گشتم نبود !!!!!!! از طرفي اون سايت ECMS هم کار نميکنه و به اون شماره 10008831 هم اس ام اس دادم ، دليور شد ولي جوابي نيومد از اونور =P~

دوستان هم راه حل هاي بهتري به نظرشون ميرسه بگن
ممنون از لطفتون

باربد
2011/09/07, 14:58
خوب فکر کنم این اخری عملی باشه
که من یک پیام خصوصی بدهم
سایت اون را برای شما ایمیل کنه
شما روی گوشی بگیریش
البته قضیه اس ام اس همچنان سر جاشه
اما تایید نهایی مدیریت سایت
به نظرتون این خوب باشه یا نه

hamed89
2011/09/07, 15:19
که من یک پیام خصوصی بدهم
شما روی گوشی بگیریش

اقا باربد این خوبه ولی من که ایرانسل ندارم چیکار کنم؟
البته میشه یه خط خرید بحثم اینه خیلیا که همه کارشون با خط همراه اوله چیکار کنند؟

باربد
2011/09/07, 15:55
اقا باربد این خوبه ولی من که ایرانسل ندارم چیکار کنم؟
البته میشه یه خط خرید بحثم اینه خیلیا که همه کارشون با خط همراه اوله چیکار کنند؟
یک خط ایرانسل میشه 2500 تومن
با یک گوشی ساده
اگر فرض کنیم شما بخواهی اشتراک یک سایت پولی را بگیری حداقل 120000 تومن برای سایتی که از محتوای کاریش خبرم نداری بابت یک سال باید پرداخت کنی

بنان
2011/09/07, 16:57
که من یک پیام خصوصی بدهم
شما روی گوشی بگیریش
باربد جان خوبيه اس ام اس اينه كه همه بموقع دريافت ميكنند ديگه كسي گلايه نميكنه كه من پاي سيستم نبودم يا نخوندم يا...

مهراز
2011/09/07, 17:43
که من یک پیام خصوصی بدهم
شما روی گوشی بگیریش
سلام فکر کنم چند تا روش رو باید باهم ترکیب کنیم فعلا سهل ترین رو انتخاب کنیم و اجرا کنیم تا کم کم روشهای دیگه هم تکمیل بشه کماکان موضوع باز

بهداد
2011/09/08, 17:18
من با نظر آقا باربد موافقم
اما به یک شکل ساده تر. کافیه هر یک از افراد گروه به جای شماره تلفن یک ایمیل بدن. اون پیام رو به ایمیل افراد گروه بفرستیم و افراد گروه اون رو بسرعت و براحتی روی گوشی بگیرن.
دقیقا مثل اس ام اس.
فقط شکلش عوض شده.
این روش چند مزیت مهم داره که
1 .(ارزونه)برای فرستنده فقط هزینه ناچیز اینترنت رو داره.
2.در یک زمان به همه میرسه.
3. هزینه چک ایمیل به هزینه گیرنده است.(چک میل کننده)
من این رو تست کردم و و اقعا جواب میده.:)
اگه دوست دارین بیشتر توضیح میدم.

hamed89
2011/09/08, 17:33
اما به یک شکل ساده تر. کافیه هر یک از افراد گروه به جای شماره تلفن یک ایمیل بدن. اون پیام رو به ایمیل افراد گروه بفرستیم و افراد گروه اون رو بسرعت و براحتی روی گوشی بگیرن.
دقیقا مثل اس ام اس.
فقط شکلش عوض شده.

اقا بهداد بحث تا الان هم روی همین بوده
شما پست اخری بابی رو خوندید؟ نظرتون همینه؟

MajidPack
2011/09/08, 18:00
دقیقا مثل اس ام اس.
فقط شکلش عوض شده.
این روش چند مزیت مهم داره که
1 .(ارزونه)برای فرستنده فقط هزینه ناچیز اینترنت رو داره.
2.در یک زمان به همه میرسه.
3. هزینه چک ایمیل به هزینه گیرنده است.(چک میل کننده)

سلام ممنون میشم اگه روش کار و برنامه مورد نظر را توضیح بدی .

مهراز
2011/09/08, 19:46

روش اقا بهداد وابسته به ایرانسل نیست فکر کنم خودشون بیشتر توضیح بدن بهتر باشه.

باربد
2011/09/08, 19:54
اینکه سایت در مقابل هر پیام خصوصی برای شما ایمیل میده قبلا تعبیه شده
حالا از ایمیل تا گوشی را باید بررسی کنیم
البته بازم میگم
اینها همه مکمل هم هستند
چرا که یادتون نره ما قراره ماهیگیر یاد بگیریم نه ماهی اماده خوردن را

بهداد
2011/09/08, 20:17

آقا hamed89 برای من خیلی ساده تر از این صحبت.
یک ایمیل ساده که با یک کامپیوتر به همه افراد گروه فرستاده می شه و بقیه دوستان اون رو گوشی میگیرن و نیازی به خرید سرویس (مثلا سرویس جدید «پستچی» (Push mail) ایرانسل) از جانب کسی نیست و کاملا مجانیه.

مهراز
2011/09/08, 20:28
آقا hamed89 برای من خیلی ساده تر از این صحبت.
یک ایمیل ساده که با یک کامپیوتر به همه افراد گروه فرستاده می شه و بقیه دوستان اون رو گوشی میگیرن و نیازی به خرید سرویس (مثلا سرویس جدید «پستچی» (Push mail) ایرانسل) از جانب کسی نیست و کاملا مجانیه.

بهداد جان قسطی توضیح نده لطفا توضیح کامل رو مثل بابی چارلتون بذار تا راحتتر در موردش بحث بشه. سریعتر به نتیجه برسیم .

بهداد
2011/09/08, 20:42
روش اقا بهداد وابسته به ایرانسل نیست فکر کنم خودشون بیشتر توضیح بدن بهتر باشه.

معدزت به خاطر تاخیر.:">
موضوع خیلی ساده است
یک ایمیل جدید (برای اینکه پیام های گروه رو بگیره ).
تتظیمات ساده روی گوشی .
و بعد چک میل کردن ساده .

بهداد
2011/09/08, 22:13
امید دارم مفید واقع بشه.
اولا به هیچ برنامه جانبی وابسته نیست و با همه گوشی های که به اینترنت وصل میشن امکان پذیره.
باید هر یک از اعضای گروه یک ایمیل به شرح زیر بسازن که کل این پروسه 5 دقیقه هم نیست.
بعد همه ایمیل های جمع آوری شده با هر پیام در قسمت bbc ایمیل کپی میشه و بعد از send شدن در یک زمان (به دلیل پشتیبانی سرورهای قوی )به همه میرسه مگه اینکه ایمیل اشتباه باشه یا اینترنت قطع باشه که اون موقع خرید و فروش آنلاین هم غیر ممکنه .

قضیه به این شرحه:

این آدرسی که میتونید باهاش gprs خودتونو فعال کنید.(برای همراه اول)
http://mci.ir/web/guest/gprs-and-mms-settings

با کامپیوتر به آدرس زیر برید و یک ایمیل یاهو برای خود بسازید :(برای استفاده مجانی از این سرویس یاهو.)

www.ca.yahoo.com
بعد از اینکه ایمیل یاهو خودتون رو ساختید به قسمت Options ایمیل جدیدتون برید و روی POP and Forwarding کلیک کنید و گزینه Allow your Yahoo! Mail to be POPed تیک زده و save کنید.

حالا نوبت همون تنظیمات ساده گوشی است.
البته تنظیمات در برندهای مختلف کمی با هم فرق داره.

تنطیمات گوشی :
در قسمت setting ایمیل گوشی.
نام کانکشن رو yahoo.ca انتخاب کنید.
نوع کانکشن رو POP3 کنید.

My e-mail address : (your ID)@yahoo.ca آدرس ایمیل رو بزنید
Mailbox password : your email password پسورد ایمیل رو بزنید.

تنظیمات مطابق اطلاعات پر شوند.
Incoming mail server : pop.mail.yahoo.ca
Outgoing mail server : smtp.mail.yahoo.ca
Mailbox user name : your ID (without @yahoo.ca)
حالا میتونید اولین ایمیل جدید یاهو (Welcome to Yahoo) رو با گوشی بگیرید.

من از این طریق ظرف کمتر از 30 ثانیه چک میل میکنم.
گوشی من بگونه ای تنظیم شده که هر 10 دقیقه خودش چک میل میکنه و اگه میل جدیدی بیاد مثل اس ام اس با یک آلارم متوجه میشم.

ممنون از لطف دوستان.

شاهین محلوجی
2011/09/08, 23:10
بهدادجان میل من این گزینه نداره گزینه Allow your Yahoo! Mail to be POPed؟؟؟؟؟؟؟؟

بابي چارلتون
2011/09/08, 23:14
امید دارم مفید واقع بشه.
اولا به هیچ برنامه جانبی وابسته نیست و با همه گوشی های که به اینترنت وصل میشن امکان پذیره.
باید هر یک از اعضای گروه یک ایمیل به شرح زیر بسازن که کل این پروسه 5 دقیقه هم نیست.
بعد همه ایمیل های جمع آوری شده با هر پیام در قسمت bbc ایمیل کپی میشه و بعد از send شدن در یک زمان (به دلیل پشتیبانی سرورهای قوی )به همه میرسه مگه اینکه ایمیل اشتباه باشه یا اینترنت قطع باشه که اون موقع خرید و فروش آنلاین هم غیر ممکنه .

قضیه به این شرحه:

این آدرسی که میتونید باهاش gprs خودتونو فعال کنید.(برای همراه اول)
http://mci.ir/web/guest/gprs-and-mms-settings

با کامپیوتر به آدرس زیر برید و یک ایمیل یاهو برای خود بسازید :(برای استفاده مجانی از این سرویس یاهو.)

www.ca.yahoo.com
بعد از اینکه ایمیل یاهو خودتون رو ساختید به قسمت Options ایمیل جدیدتون برید و روی POP and Forwarding کلیک کنید و گزینه Allow your Yahoo! Mail to be POPed تیک زده و save کنید.

حالا نوبت همون تنظیمات ساده گوشی است.
البته تنظیمات در برندهای مختلف کمی با هم فرق داره.

تنطیمات گوشی :
در قسمت setting ایمیل گوشی.
نام کانکشن رو yahoo.ca انتخاب کنید.
نوع کانکشن رو POP3 کنید.

My e-mail address : (your ID)@yahoo.ca آدرس ایمیل رو بزنید
Mailbox password : your email password پسورد ایمیل رو بزنید.

تنظیمات مطابق اطلاعات پر شوند.
Incoming mail server : pop.mail.yahoo.ca
Outgoing mail server : smtp.mail.yahoo.ca
Mailbox user name : your ID (without @yahoo.ca)
حالا میتونید اولین ایمیل جدید یاهو (Welcome to Yahoo) رو با گوشی بگیرید.

من از این طریق ظرف کمتر از 30 ثانیه چک میل میکنم.
گوشی من بگونه ای تنظیم شده که هر 10 دقیقه خودش چک میل میکنه و اگه میل جدیدی بیاد مثل اس ام اس با یک آلارم متوجه میشم.

ممنون از لطف دوستان.

عالي هست اين راه آقا بهداد
فقط چند تا سوال داشتم
توي کل شبانه روز چک مي کنه که ايميل جديدي داريم يا خير ؟؟؟ اخه برا من فقط همون صبح کفايت ميکنه ، از طرفي آيا همه ايميل ها رو اس مي کنه يا ميشه فيلترينگي روش گذاشت ؟؟؟؟ چون اگه تمام ايميل ها رو اس کنه روزي 100 تا اس فقط از ايميلم بايد برا من بزنه !!!!!! و اين هزينه اش خيلي بالا ميره

منم پيدا نکردم لينک رو ، Pop And Forwarding رو که کليک ميکنم وارد يه صفحه ميشه 19.99 دلار ميگه پرداخت کن !!!!!، upgrade رو که ميزنم صفحه خطا مياد ميگه با ادمين تماس بگير :))
برا من که نشد.
گزينه آخر هم که براي موبايل هست ، اون ايران رو ساپورت نميکنه!!!!!

بهداد
2011/09/09, 15:31
عالي هست اين راه آقا بهداد
فقط چند تا سوال داشتم
توي کل شبانه روز چک مي کنه که ايميل جديدي داريم يا خير ؟؟؟ اخه برا من فقط همون صبح کفايت ميکنه ، از طرفي آيا همه ايميل ها رو اس مي کنه يا ميشه فيلترينگي روش گذاشت ؟؟؟؟ چون اگه تمام ايميل ها رو اس کنه روزي 100 تا اس فقط از ايميلم بايد برا من بزنه !!!!!! و اين هزينه اش خيلي بالا ميره

منم پيدا نکردم لينک رو ، Pop And Forwarding رو که کليک ميکنم وارد يه صفحه ميشه 19.99 دلار ميگه پرداخت کن !!!!!، upgrade رو که ميزنم صفحه خطا مياد ميگه با ادمين تماس بگير :))
برا من که نشد.
گزينه آخر هم که براي موبايل هست ، اون ايران رو ساپورت نميکنه!!!!!

سلام به دوستان
شرمنده از تاخیر و از اینکه توضیح ام برای دوستان کامل نبوده

بابی و حمایت گرامی:

برای سوال اولتون
اولا در گوشی در تنظیمات ایمیل گزینه ای هست که میتونید تنظیم کنید که هر 5 یا 10 یا 15 و .. دقیقه برای شما بصورت اتوماتیک چک میل کنه و اگه ایمیلی آمده بود مثل زنگ اس ام اس شما رو با خبر کنه .
در صورتی که این گزینه رو off کنید (پیش فرض off هست) چک میل دستی توسط خودتون انجام میشه.
پس شما می تونید هر وقتی خواستید چک میل اتوماتیک رو فعال یا غیر فعال کنید.

برای سوال دومتون

میشه به راحتی همه تنظیمات فیلترینگ رو با کامپیوتر با سر زدن به ایمیلتون انجام بدید.
در نظر داشته باشید که همه چیز مثل یه ایمیل معمولیه که شما اون رو با گوشی هم میتونید بگیرید.

برای سوال سومتون
من به چند دلیل مهم این پیشنهاد ساخت ایمیل جدید رو دادم که

1. ایمیل باید روی سرور کانادا باشه واسه همین هم گفتم که به آدرس www.ca.yahoo.com برید و یک ایمیل برای خودتون بسازید بابی عزیز. چون این سرویس برای کانادا مجانیه.
با این کار به راحتی میتونیم از این سرویس پولی مجانی استفاده کنیم.
2. با این کار میتونید فقط ایمیل های بورسی رو بگیرید و از ایمیل های مزاحم دیگه خبری نیست.

برای سوال سومتون
داخل ایمیلی که ساختید برید
بالای صفحه سمت چپ گزینه option رو بزنید.
از منوی کرکره ای گزینه mail option رو بزنید.
در صفحه باز شده گزینه POP & Forwarding رو انتخاب کنید.
بعد گزینه Allow your Yahoo! Mail to be POPed رو تیک بزنید.
گزینه روبروی آن باید dont pop spam باشد که بصورت پیش فرض فعال است.
بعد هم گزینه save change رو بزنید.

اگه سوالی بود در خدمت شما هستم.

بازم ممنون از لطف دوستان عزیز:)

بابي چارلتون
2011/09/09, 17:51
با تشکر از آقا بهداد

در تکميل گفته هاي ايشون و نيز ساپورت دوستاني که جي ميل دارند ، يک فايل راهنماي متني که هم ياهو و هم جيميل رو ساپورت مي کنه رو براتون ميزارم

http://www.pic.iran-forum.ir/images/lpr2fm3quqlfaclcvi.doc
به نقل از سايت موبايلستان
ولي يه مشکل من دارم
آقا بهداد گوشي من نوکيا C2-00 هست ، داخلش هر چي گشتم mailbox براش تعريف نشده وداخل Messaging فقط يه گزينه به نام mail هست که وقتي کليک مي کنم با جي پي آر اس وصل ميشه به نت، براي اين جور گوشي هاي ساده هم آيا راهي وجود داره ؟؟؟
ممنون

رحمان زاده
2011/09/09, 19:41
با سلام خدمت اساتید محترم و عرض وقت بخیر
جسارتاً می خواستم خدمت دوستان محترم عرض کنم که با توجه به این که وجه مشترک روشهای پیشنهادی دوستان ارسال از طریق Email هستش،بنده فکر می کنم ارسال اطلاعات قطعاً باید از طریق Email انجام بشه که از طریق ارسال گروهی به Contact list برای استاد باربد و دیگر لیدرهای گروه می تونه بسیار ساده باشه.حال نحوه دسترسی دوستان به mail Box شون متفاوت خواهد بود که هر کسی از روش خودش می تونه دسترسی داشته باشه.یکی از طریق موبایل و دیگری از طریق کامپیوتر که من فکر می کنم چک کردن ایمیل با این همه روش های متفاوت کار سختی نباشه برای این که اکثر دوستان همینکه وارد سایت بورسی می شند یا بازار رو چک می کنند یعنی اینکه دسترسی به اینترنت دارند.در ضمن یکی دیگر از روشهای جدید ارتباط با اینترنت از طریق سیم کارتهای ایرانسل و همراه اول و یا دیتا کارت همراه اول و اتصال اون از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ هست.
موفق باشید

hamed89
2011/09/09, 23:59
سلام خدمت اقا بهداد و تشکر از روش پیشنهادی
ولی من بازم نظرم روی یاهو مسنجره
الان اکثر دوستان گوشیون جاوا رو ساپورت میکنه
برنامه یاهو برای موبایل حجم کمی داره و از اون مهمتر اینککه اصلا مصرفی نداره..
یعنی یه صبح تا 12 پایان معاملات انلاین باشید 100 تا تک تومنی هم هزینه ندازه چون متنه
و مزیتی که داره اینه لیدر به محضی که ارسال کنه ثانیه بعدش همه دریافت میکنند..
لذا من روش شما رو با اینکه خوشم اومد و قابل تقدیره ولی نظرم روی یاهو بیشتره
باز هم تابع جمعم و فرقی برام نداره

fm2006
2011/09/10, 06:24
با سلام خدمت اساتید محترم و عرض وقت بخیر
جسارتاً می خواستم خدمت دوستان محترم عرض کنم که با توجه به این که وجه مشترک روشهای پیشنهادی دوستان ارسال از طریق Email هستش،بنده فکر می کنم ارسال اطلاعات قطعاً باید از طریق Email انجام بشه که از طریق ارسال گروهی به Contact list برای استاد باربد و دیگر لیدرهای گروه می تونه بسیار ساده باشه.حال نحوه دسترسی دوستان به mail Box شون متفاوت خواهد بود که هر کسی از روش خودش می تونه دسترسی داشته باشه.یکی از طریق موبایل و دیگری از طریق کامپیوتر که من فکر می کنم چک کردن ایمیل با این همه روش های متفاوت کار سختی نباشه برای این که اکثر دوستان همینکه وارد سایت بورسی می شند یا بازار رو چک می کنند یعنی اینکه دسترسی به اینترنت دارند.در ضمن یکی دیگر از روشهای جدید ارتباط با اینترنت از طریق سیم کارتهای ایرانسل و همراه اول و یا دیتا کارت همراه اول و اتصال اون از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ هست.
موفق باشید

سلام دوست عزیز mail زدن زیاد معلوم نمیکنه خیلیاز اوقات یاهو اخطار دریافت mail جدید رو نمیده و یکی باید بشینه هر 2 دقیقه صفحه mail رو رفرش کنه .
نظر بنده با توجه به جمیع جهات و خواندن نظرات دوستان تا به اینجا :
1- sms
2- مسنجر
حالا یکی ازین دو حالت یا هر دو فرق خاصی نمیکنه

fm2006
2011/09/10, 06:26
ضمنا جسارتا دوستان بحث گوشی رو منتفی بدونن چون لزوما موبایل همه ی عزیزان قابلیت های لازمه رو نداره و در کل قابل اتکا نیست .
موفق باشین

بهداد
2011/09/10, 22:34
با تشکر از آقا بهداد

در تکميل گفته هاي ايشون و نيز ساپورت دوستاني که جي ميل دارند ، يک فايل راهنماي متني که هم ياهو و هم جيميل رو ساپورت مي کنه رو براتون ميزارم

http://www.pic.iran-forum.ir/images/lpr2fm3quqlfaclcvi.doc
به نقل از سايت موبايلستان
ولي يه مشکل من دارم
آقا بهداد گوشي من نوکيا C2-00 هست ، داخلش هر چي گشتم mailbox براش تعريف نشده وداخل Messaging فقط يه گزينه به نام mail هست که وقتي کليک مي کنم با جي پي آر اس وصل ميشه به نت، براي اين جور گوشي هاي ساده هم آيا راهي وجود داره ؟؟؟
ممنون

سلام
من اطلاعاتی راجع گوشی شما ندارم

شما باید صفحه اولی رو که مییاد ببینی شاید دارخواست ساخت ایمیل از طریق گوشی رو براتون بیاره که اگه اینطور شد.
قدم به قدم انجامش بدید.
تا یک اکانت با گوشی بسازید (مثلا از شما ایمیلتون رو می پرسه و...)و وقتی ساختید تنظیمات رو براش انجام بدید.
امیدوارم این مطلب کمکتون کنه بابی عزیز.

بهداد
2011/09/10, 22:43
سلام دوست عزیز mail زدن زیاد معلوم نمیکنه خیلیاز اوقات یاهو اخطار دریافت mail جدید رو نمیده و یکی باید بشینه هر 2 دقیقه صفحه mail رو رفرش کنه .
نظر بنده با توجه به جمیع جهات و خواندن نظرات دوستان تا به اینجا :
1- sms
2- مسنجر
حالا یکی ازین دو حالت یا هر دو فرق خاصی نمیکنه

سلام راجع صحبتی که داشتید (خیلی از اوقات یاهو اخطار دریافت mail جدید رو نمیده و یکی باید بشینه هر 2 دقیقه صفحه mail رو رفرش کنه .)
لازم نیست شما رفرش کنید این کار اتواتیک توسط گوشی انجام میشه و خطای اون صفره.

در گوشی در تنظیمات ایمیل گزینه ای هست که میتونید تنظیم کنید که هر 5 یا 10 یا 15 و .. دقیقه برای شما بصورت اتوماتیک چک میل کنه و اگه ایمیلی آمده بود مثل زنگ اس ام اس شما رو با خبر کنه .
در صورتی که این گزینه رو off کنید (پیش فرض off هست) چک میل دستی توسط خودتون انجام میشه.
پس شما می تونید هر وقتی خواستید چک میل اتوماتیک رو فعال یا غیر فعال کنید.
ممنون از دوستان

بهداد
2011/09/10, 22:45
لینک مفیدی بود بابی عزیز:)

بهداد
2011/09/10, 22:49
ضمنا جسارتا دوستان بحث گوشی رو منتفی بدونن چون لزوما موبایل همه ی عزیزان قابلیت های لازمه رو نداره و در کل قابل اتکا نیست .
موفق باشین

سلام
اتصال به اینترنت با gprs و سیستم میل یک امکان عادی در همه گوشی های حدود100 تومنیه.
اما شاید کمی به روز شدن اشکالی نداشته باشه fm20036 عزیز.