مکالمه بین mhjboursy و sooroosh1315

254 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 3 از 26 نخست 12345613 ... آخرین
  1. شناسایی بحران و استفاده از اون واقعا عالیه.
    ولی حواسمون هم باشه.
    اگه این وقایع علائم ظهور باشه استفاده ما باید جنس دیگه‌ای باشه.
    منظورم استفاده غیر اقتصادیه.
    دقیقا منظورم اینه: مشخص کردن راه و شناخت خود و هدف قبل از این که مهلتش برسه.
    --------------------
    این شناسایی بحران و استفاده از اون رو واقعا می‌پسندم.
    البته نتونستم ازش استفاده کنم.
    چندین بار وقایع بزرگ رو پیشبینی کردم ولی نتونستم از اونا استفاده کنم.
  2. نه ندیدم - اصلا مذاق فیلمی من با شما خیلی متفاوته - من فیلمای خنده‌دار و علمی تخیلی نگاه می‌کنم...
    یعنی می‌کردم... دیگه اصلا همین‌ها هم بهم نمی‌چسبه...
    --------------------
    پس شما هم منظورتون تقریبا همون چیزه که منم فکر می‌کنم... البته من فقط از لفظ آخرالزمان استفاده کردم... وگرنه کی می‌دونه کی می‌شه؟ هیچ کس! منم منظورم همون بحران عظیم بود. که البته شاید هم به ظهور حضرت حجت (ص) و وقایع دینی منجر بشه... ممکنه.
    به هر حال این بحران محتمله. خیلی. این درد زایمان‌ـه هست.... داره دیده می‌شه... مگر این که حالا به قول شما یه کاری بکنن زایمان به تاخیر بیافته یا کلا بچه رو از بین ببرن...
    متاسفانه خیلی طولانی می‌شه اگه بخوام به این موضوع فکر کنم یا در موردش بنویسم... می‌خواستم تو جستار تدبیر و امید یه چیزی در این مورد بنویسم... دیدم بخش اولش (مثلا یک سوم اولش) حدود نیم ساعت زمان برد!
    ببینید من دنبال یه بحران اقتصادی بودم... عجیبه که این بحران چرا اتفاق نیافتاد... حتی کرونا یکی از بهترین دلایل این تخلیه حباب اقتصادی آمریکا بود... که یه مقدار هم علائمش رو نشون داد... ولی نشد... واقعا تعجب می‌کنم...
  3. رشد بازار ها ، جلو همه چیز از قوطی کبریت تا لکسوس یک صفر امده ، از ان سو کرونا و طلا و....
    تقریبا همه جا مشکل داره ارمنستان لبنان اذربایجان چین و امریکا و....
    فکر نمی کنم اخر و زمان باشد (نمی دونم شاید اخر الزمان درون هر فرد باشد) همیشه تاریخ این تحولات و جنگ های جهانی و... بوده از 5000 سال پیش

رسیدن به بن بست و تخریب فضای بن بست برای ادامه چون توقف نداریم، یعنی مادر بعد از 9 ماه نمی تونه که نخواد بزاد ، زمان رو به جلو مجبورش میکنه بزاد

بیشتر به این فکر می کنم بحران بشناسیم و ازش سود ببریم (شما فیلم لیست شیندلر را دیدین ؟)
  4. اصلا رشد عظیم رو درک نمی‌کنم. رشد بورس خودمون منظورتونه؟؟؟؟ یا رشد پس از کرونای بازارهای جهانی که برگشتن سر جاشون؟

بحران جهانی که... نمی‌دونم منظورتون چیه دقیقا؟... ولی در مورد بحران بزرگ جهانی... من یه جورایی احساس دارم می‌کنم آخر الزمان داره می‌شه... یعنی همین‌جور داریم با شتاب بیشتری بهش نزدیک می‌شیم... از کم شدن فاصله وقایع مهم و پشت سر همی که داره اتفاق می‌افته. شبیه درد زایمان مادر که همین جور فاصله‌هاش کوتاه و کوتاه‌تر می‌شه... و دردها هم شدیدتر می‌شه...
  5. دشمنتان شرمنده آقا محمد حسین جان
    ترفند خوبی هس باز کردن 2 برگ ، متشکرم
    بنظرتان بعد از رشد عظیمی که داشتیم باید بفکر مدیریت بحران باشیم ؟ (آیا بحران داریم ؟) جنس بحران چیست ؟ چطور مدیریت بحران کنیم؟
    بحران جهانی منظورم هست و کمی منطقه ای و کمتر داخلی
    و بحران داخلی و منطقه ای و جهانی

اصلا بحران داریم ؟ الان شروع شده یا نشده ؟
  6. یه مقدار دنبال برنامه‌ای که قبلا برای این کار نوشته بودم گشتم متاسفانه پیداش نکردم. برای همین نمودار رو نمی‌تونم تهیه کنم الان. شرمنده. ولی اگر دو تا نمودار رو با هم داشته باشیم (مثلا تو دو تا برگه مرورگر) می‌شه این رو دید. بهتر هم می‌شه دید.
    بلی. فکر کنم پتروشیمی‌ها بیشتر به دلار حساس هستند تا چیزای دیگه.
  7. بلی متاسفانه همه اش تورم هست ، امکانش هست نمودار فملی به شپدیس را تهیه کنید آقا محمد حسین ، تقریبا انگار پتروشیمی ها زودتر از فلزات تورم را پیشخور می کنن.
  8. خوب این فقط فلزات نبوده... شاخص کل هم از همون زمان ۱۰۰ درصد رشد داشته تا قله‌اش.
    این اثر تورم بوده.
    (احتمالا تحریم بی تاثیر بوده)
  9. صد در صد روند الان تو گروه بانکی هست - ولی من یه بررسی کردم چند وقت پیش (که نمی‌دونم کجا گذاشتم... یا تو جستار روند کجاست بود یا تو جستار کارگاه حجم)... تو اون بررسی به نظرم رسید روند با دوره‌های کوتاه‌مدت چرخشی قراره از این ور به اون ور بره... اون زمانی که من اون رو نوشتم روند رفته بود تو پترویی‌ها و فلزی‌ها... ولی اواخرش بود... همون موقع روند داشت تشریف می‌برد تو خودرویی‌ها و بانکی‌ها... الان ده پونزده درصد دیگه خودرویی‌ها می رسن به مقاومت... سیمانی‌ها و ساختمانی‌ها هم یه چیزایی دارن نشون می‌دن...
    منظور این که:
    با جمله‌ی روند در گروه بانکی است کاملا موافقم.
    ولی با این که میان‌مدت و بلند مدت روند اونجا باشه ... نه... شک دارم... موافق نیستم...
نمایش پیغامهای بازدید کننده 21 از 30 تا 254
صفحه 3 از 26 نخست 12345613 ... آخرین