افت قیمت در سهام :

 1. rahnama
  rahnama
  اگر سهامی را خریدیدو درگیر افت قیمت شد ... یکی از دو کار زیر را می‌توانید انجام دهید. گزینه اول این است که سهام مربوطه را بفروشيم و خريد مجدد آن را به افت بيشتر قيمت‌ها موكول كنيم.

  استراتژی دوم آن است که سهام مورد نظر را با سهام مشابه دیگری جايگزين کنیم. البته این مورد فقط زمانی عملی است که جايگزيني مناسبي در بازار مورد نظر وجود داشته باشد.


  خريد سهام به دليل پيروي از جو عمومي بازار يكي از رايج‌ترين اشتباهاتي است كه معمولا سرمايه‌گذاران آن را نمي‌پذيرند. اين رويكرد نادرست سه دلیل دارد که در زیر به آنها اشاره می‌‌کنیم:

  1- كمبود تجربه در بازار يكي از دلايل عمده پيروي از جو بازار است و البته در اين حالت (كم تجربگي)توقعی نیست که این اشتباه رايج را مرتکب نشویم.

  2- انسان‌ها گرایش به تمرکز کوتاه‌مدت بر پدیده‌ها دارند و تمایل به پيروي از جمع مطابق با تمرکز کوتاه‌مدت بر پدیده‌ها است.

  ادامه دارد
 2. rahnama
  rahnama
  3- ما موجوداتی اجتماعی هستیم و اصولا تبعیت از جمع، رفتاری است اجتماعی و پيروي از آن نیز باعث احساس امنیت کاذب در افراد بوده و رفتاری است که جمع غالبا از خود نشان می‌دهد.
  البته سه دليل فوق نمي‌تواند توجيهي براي ادامه اشتباه «پيروي از جمع باشد.» پس بهتر است براي خلاصي از اين اشتباه اين واقعيت را به ياد داشته باشيد كه راه درست در سرمايه‌‌گذاري معمولا برخلاف درك حسي و نظر رايج جمع است!


  اگر شما هم به این می‌اندیشید که با خرید تك‌سهم کنترل بیشتری روي سودآوري خود به‌ دست خواهید آورد، بايد بدانيد كه با اين كار تنها ريسك خود را به نحو سرسام‌آوري افزايش داده‌ايد بدون آنكه لزوما بازدهي شما نسبت به شاخص بورس افزايش يابد!  منبع
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2