صفحه 5 از 50 نخست ... 234567815 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 492

موضوع: کارگاه تحلیل تکنیکال

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

پاسخ : کارگاه تحلیل تکنیکال

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    سلام به همه

این پیامهایی است که قبلا نوشته شده اند....

امروز شاخص 812 واحد منفی شده است و بر روی عدد 184287 قرار دارد.....به نظر میرسه که منفی امروز نشانه هایی از وقوع پیش بینی های فوق می باشد که کم کم نمود بیشتری می یابد...
    امروز پالایشی کلا منفی بودند، پترویی ها تقریبا منفی بودند، فلزیها نیمی مثبت نیمی منفی بودند....

صف خرید بانکیها و خودرویی ها عرضه شد و...

اینها نشانه هایی اولیه از وقوع پیش بینی های تکنیکال فوق هستند...

تا درودی دیگر

( نشانه هایی از وقوع پیش بینی های فوق می باشد که کم کم نمود بیشتری می یابد...)

جمله فوق را دیروز نوشتیم که خود یک پیش بینی بود و امروز شاهد همان "نمود بیشتری" از روند اصلاحی هستیم....

دیروز شاخص کل 812 واحد منفی و امروز شاخص کل به عدد 180668 رسید و 3562 واحد منفی را تجربه کرد.... و اینک میتوان گفت (با نزول نزدیک به منفی دو درصدی شاخص) که بله شاهد همان "نمود بیشتری" از روند اصلاحی شاخص کل هستیم....

همین!
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

سلام به همه

نظرتون چیه یک چالش بگذاریم که این چالش یک پیش بینی مبتنی بر تحلیل تکنیکال باشه که دارای جزییات کافی قیمتی و زمانی است؟

میدونید چیه؟ به نظر حقیر خروجی تحلیل تکنیکال باید فورکستی باشه که این فورکست باید حداقل شامل 4 قلم اطلاعاتی باشه.... چه اقلامی؟

1. قیمت ورود به پوریشن 2. زمان ورود به پوزیشن 3. قیمت بستن پوزیشن 4. زمان بستن پوزیشن

به زبان ساده تر در یک نمودار چون محور افقی زمان و محور عمودی قیمت است، فورکست تکنیکال باید شامل دو نقطه بر روی نمودار باشه و لذا فورکست شامل یک جفت مختصات به فرم (x,y) باید باشه....

عموما مشاهده میشه که در تحلیلهای تکنیکال تاکید بر روی قیمته و تحلیل زمانی مغفول واقع میشه و به عبارتی نقاط زمانی ورود و خروج یا گفته نمیشه و یا فراموش میشه که گفته بشه....

با این مقدمه بریم سراغ چالش لایوی که میخواهیم بگذاریم و علاوه بر اینکه یک فورکست تکنیکال با مشخصات فوق توش داره کمی نقشه راه یک سهم رو هم با جزییات مشخص میکنه....موافقید؟

در پست بعدی انشاالله این فورکست تکنیکال را با هم خواهیم دید.... انشاالله
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

https://traderha.com/threads/4199-%D...AF%D8%A7%D9%86

تو این سالها این تحلیل گر ایرانی رو نابغه دیدم

کسی تمام سفارشهای وروردش

بای لیمیت و سل لیمیت بوده

و تمام تارگتها زمانی

یعنی هم ورودها بدونه خطا و زمانی

هم تارگتها

بدونه خطا و زمانی

نه رمانی که ما از فیبوناچی زمانی بدست میاریم

بلکه بگی

فردا ساعت 10سهم رو در فلان نقطه برگشت بخر

هفته بعد دوشنبه ساعت 12

به قیمت فلان میرسه بفروش

/////////////

انشالله تحلیل های شما هم اینگونه باشه

تا شاهد نبوغ ایرانی باشیم

//////////

سیگنال های دلال رو

با بزرگان بازار نشستیم جلسه گذاشتیم

همه انگشت به دهان موندیم

ولی دیگه هیچ وقت ادامه نداد و ما رو یک دل که 100دل عاشق خودش کرد رو رفت

///////////////

اهل فن میدونن

بای لیمیت و سل لیمیت

سیگنال دادن یعنی چه

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

سلام به همه

نظرتون چیه یک چالش بگذاریم که این چالش یک پیش بینی مبتنی بر تحلیل تکنیکال باشه که دارای جزییات کافی قیمتی و زمانی است؟

میدونید چیه؟ به نظر حقیر خروجی تحلیل تکنیکال باید فورکستی باشه که این فورکست باید حداقل شامل 4 قلم اطلاعاتی باشه.... چه اقلامی؟

1. قیمت ورود به پوریشن 2. زمان ورود به پوزیشن 3. قیمت بستن پوزیشن 4. زمان بستن پوزیشن

به زبان ساده تر در یک نمودار چون محور افقی زمان و محور عمودی قیمت است، فورکست تکنیکال باید شامل دو نقطه بر روی نمودار باشه و لذا فورکست شامل یک جفت مختصات به فرم (x,y) باید باشه....

عموما مشاهده میشه که در تحلیلهای تکنیکال تاکید بر روی قیمته و تحلیل زمانی مغفول واقع میشه و به عبارتی نقاط زمانی ورود و خروج یا گفته نمیشه و یا فراموش میشه که گفته بشه....

با این مقدمه بریم سراغ چالش لایوی که میخواهیم بگذاریم و علاوه بر اینکه یک فورکست تکنیکال با مشخصات فوق توش داره کمی نقشه راه یک سهم رو هم با جزییات مشخص میکنه....موافقید؟

در پست بعدی انشاالله این فورکست تکنیکال را با هم خواهیم دید.... انشاالله
    بسمه تعالی

فورکست تکنیکال مبتنی بر تحلیل تکنیکال (20 آبان ماه 97)

در شکل زیر نمودار روزانه یکی از سهمهای بورس تهران را با هم میبینیم.

بنابر اصولی که دارم و قبلا هم گفته ام در تحلیلها برای سهمها تارگت نمیدم ولی اینجا چون هدف اینه که یک فورکست تکنیکال با تارگتهای قیمتی و زمانی بدیم لذا ناچارم که از ذکر اسم سهم خودداری کنم و تارگتهای قیمتی را بدون ذکر مستقیم و فقط با ذکر درصدهای رشد و افت و همچنین موقعیت مکانی اون روی نمودار مشخص کنم....

در شکل با توجه به خطوط روند دو سناریوی محتمل را با پیکانهای آبی و مشکی مشاهده می فرمایید... یک کانال قرمز رنگ در شکل میبینید که در یکی از سناریوها کف قیمتی با برخورد به کف این کانال مشخص شده است...

بر اساس سناریو آبی، سهم از قیمت امروز سهم حدود 18% افت قیمتی را شاهد خواهد بود و بر اساس سناریو مشکی این افت قیمتی 24% خواهد بود که این نقاط در شکل نقاط A و B هستند.

اما چه زمانی نقاط ورود به پوزیشن هستند؟

در سناریوی آبی نقاط C و یا D نقاط ورود هستند و در سناریوی مشکی نقاط A یا B نقاط ورود هستند....

همانطور که میبینید در هر سناریو دو نقطه ورود محتمل است البته در هر دو سناریو ورود در نقاط درون دایره آبی رنگ امن تر است چرا که اولا نشانه عمل کردن کف کانال و سطوح حمایتی ماژور است و هم یک ریز موج صعودی قبل از صعود اصلی در این حالت شکل گرفته است که نشانه پایدار بودن مارکت است....

حالا بریم سراغ زمان تقریبی هر یک از چهار نقطه ای که بعنوان نقاط کاندید ورود مطرح هستند:

نقطه A حوالی تارریخ 18/12/2018
    نقطه B حوالی تارریخ 26/11/2018
    نقطه C حوالی تارریخ 27/11/2018
    نقطه D حوالی تارریخ 12/12/2018

خوب تا اینجا راجع به موج نزولی سهم از نظر میزان افت و زمان ورود به پوزیشن صحبت کردیم....

حالا بریم سراغ تارگتها....

اولا بگم که روی تارگتها زیاد کار نکردم و تقریبی هستند و شاید دقت لازم را نداشته باشند ثانیا این تارگتها وقتی سهم به نقاط ورود رسید و کندلهای بیشتری روی نمودار اومد، با استفاده از اونها میتوان تحلیل این تارگتها را دقیق کرد....

خوب با این مقدمه بالاخره گرفتن این پوزیشن چقدر سود داره؟

اگر در دایره آبی رنگ وارد پوزیشن بشویم و در دایره صورتی رنگ از پوزیشن خارج شویم سودی بین 77 تا 85 درصد بدست خواهیم آورد و اگر دایره نارنجی رنگ هم که سقف کانال هست لمس شود سود این پوزیشن میتواند تا 128 درصد افزایش یابد....

خوب حتما بلافاصله می پرسید طی چه مدت؟

نقطه E حوالی تارریخ 31/12/2018
    نقطه F حوالی تارریخ 07/01/2019
    نقطه G حوالی تارریخ 17/01/2019

حالا حساب کنید طی چه مدت!!! میبینید که ما با یک موج صعودی سوپر شارپ مواجهیم....پس اگر این تحلیل با این جزییات مکفی به وقوع بپیونده ارزش اون مشخص میشه البته بیشتر منظورم ارزش معنویش هست تا ارزش مادی اش...

در پایان عرض کنم که :

برخی ممکنه این سبک تحلیلی رو نپسندند یا از اساس غلط بدونند که نظرشون برای من محترمه و بهشون درود می فرستم اما من بدلایل زیر به این سبک تحلیلی معتقد و پایبندم :

اول اینکه،
    از این بدتر نمیشه که این تحلیل نادرست باشه...قبول؟ خوب اگر نادرست باشه چی میشه؟ اولا من تحلیلگرحداقل یکماه قبل از ورود به پوزیشن فرصت دارم ببینم آیا روند سهم طبق تحلیل هست و یا نه و در صورت نیاز اونرو بروز کنم(در خصوص من، این سهم را بیش از چند ماهه که دارم رصد میکنم!!!) ثانیا اگر طبق تحلیل پیش نرفت یعنی در تشخیص خطوط روند، رفتارهای اندیکاتوری، سطوح حمایت و مقاومت کلا دید نادرستی داشتم و لذا چکار میکنم؟ خیلی ساده است، حتما به پوزیشن ورود نمیکنم و ثالثا اما اگر با این جزییات که تمام اعوجاجات را ترسیم کردم طبق تحلیل جلو رفت و یا خطای کمی داشت به نظر شما باید چکار کرد؟

دوم اینکه،
    اگر دقت کرده باشید این نوع تحلیل چند نقطه ورود رو مشخص میکنه که مثلا نقاط درون دایره آبی رنگ امن تر هستند و باز این هم کمک میکنه که با اطمینان بیشتری وارد پوزیشن شد.

سوم اینکه،
    تحلیل تکنیکالی که یه عده بصورت کاندیشنالی انجام میدهند را من تنزل درجه تحلیل تکنیکال میدونم...یعنی چی؟ یعنی اینکه تحلیلگر بیاد بگه اگر فلان سطح بشکنه فلان میشه و تحلیلش رو صرفا بر این اساس بدونه، این رو من بخش کوچکی از تکنیکال میدونم... مثلا در همین زمینه تکنیکالیست باید نسبت به شکسته شدن یا نشدن هر سطحی نظر داشته باشه باید راجع به اکستند شدن یا شورتیج شدن موج نظر داشته باشه و در واقع آنکاندیشنالی بتونه فورکست کنه.... بر حسب قوانین عمل و عکس العمل....یه سنگ رو بیاندازی توی آبی، توی آب موج درست میکنه و طبعا میشه فورکست کرد که 1... موج دایره ای روی آب تا کجا ادامه پیدا میکنه و 2... تا چه زمانی طول میکشه....تکنیکالیست وظیفه داره فورکست کنه و فرق تحلیلها در ضریب دقت و خطاشونه.....واین منافاتی نداره با اینکه تحلیلها قطعی نیست....و اما یک مثال آخر.... نوک سیگنال بر روی نمودار مثل توپ پینگ پنگ روی میز پینگ پنگه....عمل و عکس العمل... بازیگران دو سر میز خریداران و فروشندگان هستند.... کسانیکه پینگ پنگ شون خیلی خوبه مثل یک شطرنج باز میدونند هر رفت و برگشت توپی در رد و بدل شدن چندم توپ، توپ رو به کجای میز، با چه شدت و شیبی میبره....این همون فورکست تکنیکاله....

خوب حد ضرر این تحلیل کجاست؟

اولا ممکنه اصلا پوزیشنی فعال نشه که بخواد حد ضرر داشته باشه یا نداشته باشه(اگر تحلیل با واقعیت قبل از ورود به پوزیشن تطابق نداشت)
    ثانیا اگر بر فرض به پوزیشن ورود شد طبعا اگر کانال فرضی این تحلیل(خطوط قرمز رنگ) بریک اوت بشه میشه حد ضرر این سهم.

با این اوصاف سهم رصد می شود ....شخصا قصد دارم در صورتی که تحلیل درست به پیش رفت در منطقه دایره آبی رنگ شروع به خرید کنم....انشاالله.

پی نوشت :

به لحاظ اصولی که دارم از ذکر نام سهم معذورم....چرا که دادن تارگت را بصورت عمومی برای سهم و سهامدارها مضر میدانم و تجربه نشون میده که هارمونی نمودار را که همان برایند واقعی عرضه و تقاضا ست را بر هم میزنه و لذا چون تارگت و علاوه بر تارگت برای این سهم نقشه راه دقیق معین کردم از ذکر نام سهم خودداری میکنم.... از دوستانی هم که احیانا متوجه نام سهم شدند درخواست میکنم از ذکر عمومی اون پرهیز کنند.....

مخاطب محترم توجه داشته باشد که این فورکست ممکنه از اساس نادرست باشه و لذا نباید ملاک معامله کسی باشه...(بدلیل نوع خاص تحلیل، زودتر از موعد مطرح کردن تحلیل و همچنین بدلیل اینکه زمان ورود به پوزیشن احتمالا بازار منفی خواهد بود)

یا علی

آدرس

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 118 بار در 23 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram99 نمایش پست ها
    امروز تعداد کمی جرات شرکت در نظر سنجی شمارو دارن چون لیدرهای بازار جزء تحریمهای آمریکا بودن و بازار فردا واکنشش معلوم نیست.بنده فقط از بعد تکنیکال گفتم یعنی بازار کف قبلی رو نخواهد دید.والان در موج 5 صعودی هستیم. حالا این خبرهم نهایتش یک نویز بیشتر نیست و بزودی فراموش میشه .موج 5 هم ریزموجهایی داره تا به انتها برسه.پس کف قبلی رو دیگر نخواهیم دید تا رسیدن به انتهای این موج.بریم ببینیم چی میشه.
    ظاهرا حسمون + تحلیلمون درست گفت. اولین روز تحریمها بود که این تحلیل رو داشتم. الان احتمال بثمر رسیدنش رو بیشتر می دونم. یعنی موج 5 قبل تحریم شروع شده و ما درخوابیم!بزودی بازار از خواب می پره و هجوم میاره برای خرید های سنگین . اول راه هستیم. سهمهای خوب رو گلچین کنید.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید shahram99 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram99 نمایش پست ها
    ظاهرا حسمون + تحلیلمون درست گفت. اولین روز تحریمها بود که این تحلیل رو داشتم. الان احتمال بثمر رسیدنش رو بیشتر می دونم. یعنی موج 5 قبل تحریم شروع شده و ما درخوابیم!بزودی بازار از خواب می پره و هجوم میاره برای خرید های سنگین . اول راه هستیم. سهمهای خوب رو گلچین کنید.
    سلام و درود بر شما

تحلیل شما اینگونه می گوید، درود بر شما که مصمم بر تحلیل تان هستید...

اما خوب همانطور که قبلا هم عرض شده حقیر معتقدم اصلاح شاخص کل تمام نشده و بر خلاف شما معتقدم (حداقل) کف قبلی در 173879 لمس خواهد شد.... و البته که هیچ قطعیتی وجود ندارد...اما نظر حقیرهمین است...

چالش خوبی است که زمان آنرا به یک تجربه برایمان تبدیل خواهد کرد...

زنده باشید و شیرین کام.

آدرس

12. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

وتجارت :

این روزها جو بسیار مثبتی روی این سهم بوده است و در چند روز گذشته ارزش معاملات میلیاردی داشته است مثلا دیروز ارزش معاملات یک روزش به 100 میلیارد تومن هم رسید و در روز 19 آبان تا 144 میلیارد تومن هم ارزش معاملات یک روزش بوده است...

با این اوصاف پیش بینی حقیر به شرح زیر است :

قیمت امروز (یعنی 23 آبان) وتجارت پیک قیمتی وتجارت تا مدت قابل توجهی خواهد بود.... بر این اساس ماکزیمم قیمت امروز که تاکنون 1409ریال بوده است پیک قیمتی این سهم است...

دلیل تکنیکال :

شکل زیر را ببینید....وتجارت مستعد به اتمام رسیدن یک سیکل 5 موجه است که در صورت وقوع، همراه با واگرایی قیمت و RSI هم خواهد بود..... و از آن مهمتر خطوط روند صورتی رنگ مهمی هستند که بالای سر سیگنال قرار دارند....خط اول حوالی 1418، خط دوم حوالی 1461 و خط سوم حوالی 1536 می باشد که پیش بینی حقیر بر این است که انرژی لازم برای عبور از این ناحیه مقاومتی صورتی رنگ را ندارد و هر لحظه امکان ترانکیت شدن موج 5 وجود دارد که پیش بینی ام این است که همین امروز ماکزیمم قیمتی ثبت می شود( یا شده است)....

مخاطب محترم توجه کند که تحلیل حقیر ممکن است نادرست باشد و قطعیتی وجود ندارد اما نظر حقیر همین است...

وسلام

آدرس

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بزودی دو تا از سهمهایی که بهشون علاقمندم، یکیشون پی بر ای اعلامیش (نه تحلیلش) میشه 3.3 و اون یکی 3.1.... اسم این سهمها بماند...

پیشبینی میکنم اونجا که رسیدیم تحلیلگرهای بنیادی دو دسته می شوند :

دسته اول خواهند گفت این افت بدین دلیله که بازار انتظار و تحلیلش برای نحقق سود پایینتری است و لذا این پی بر ای ها منطقیه و حتی برخی خواهند گفت زیاد هم هست...

دسته دوم خواهند گفت این افت جنبه روانی داره و ناشی از جو بازاره و این پی بر ای ها پایینه و فرصته خریده....

ضمن احترام به این دو گروه باید عرض شود که از همین الان(که مدتی قبل از اون زمانه و هنوز بحثهای اشاره شده شروع نشده) بر روی نمودار این سهمها معلومه که در آن زمان واکنش تکنیکال سهمها چگونه است که باز هم بماند...!

همین!

آدرس

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

در 23 مهرماه در مورد کلیت بازار و شاخص کل نوشته بودم :

در 2 آبان ماه پیرو متن فوق در مورد کلیت بازار و شاخص کل نوشته بودم :

و اکنون 14 آبان :

امروز شاخص کل تاکنون رشد 1331 واحدی را تجربه کرده است...

در روز مثبت شاخص مینویسم که پیرو پیش بینی های قبلی عرض می شود که هنوز اصلاح شاخص کل به پایان نرسیده است...

همین !

این متن رو همین امروز ضمن بازار و وقتی بازار جو مثبت نسبتا شدیدی داشت نوشتم.... علی الخصوص که بانکیها و خودرویی ها جو مثبت فوق العاده ای داشتند...

خوب یه سوال داشتم.... اینجا کارگاهه دیگه و بد نیست یک چالش لایو رو با هم تجربه کنیم.... و اما سوال؟ میخواستم ببینم چند نفر هستند که مثل من معتقدند هنوز اصلاح شاخص کل تموم نشده؟

لطفا بصورت بله و خیر و غیر مشروط و بدون توضیح و تفسیر اظهار نظر بفرمایید که کدامیک از دو گزینه زیر درست است ؟ بالاخره یکی از دو گزینه زیر درسته..

گزینه 1، اصلاح شاخص کل تمام شده و هم اکنون در یک موج صعودی قرار داریم

گزینه 2. اصلاح شاخص کل تمام نشده است و اصلاح قیمتی (ویا) زمانی در پیش است

دو تا خواهش دارم :

اول اینکه : دوستانی که نظرشون مبنای تکنیکالی داره نظر بدهند

دوم اینکه : لطفا اگر نظر میدهید این متن را نقل قول بفرمایید و فقط بدون توضیح و تفسیر و شرط بفرمایید نظرتان گزینه 1 است یا گزینه 2....

نظر من طبق اظهار نظر امروز عبارتست از:

گزینه 2

سلام به همه

این پیامهایی است که قبلا نوشته شده اند....

امروز شاخص 812 واحد منفی شده است و بر روی عدد 184287 قرار دارد.....به نظر میرسه که منفی امروز نشانه هایی از وقوع پیش بینی های فوق می باشد که کم کم نمود بیشتری می یابد...

امروز پالایشی کلا منفی بودند، پترویی ها تقریبا منفی بودند، فلزیها نیمی مثبت نیمی منفی بودند....

صف خرید بانکیها و خودرویی ها عرضه شد و...

اینها نشانه هایی اولیه از وقوع پیش بینی های تکنیکال فوق هستند...

تا درودی دیگر

( نشانه هایی از وقوع پیش بینی های فوق می باشد که کم کم نمود بیشتری می یابد...)

جمله فوق را دیروز نوشتیم که خود یک پیش بینی بود و امروز شاهد همان "نمود بیشتری" از روند اصلاحی هستیم....

دیروز شاخص کل 812 واحد منفی و امروز شاخص کل به عدد 180668 رسید و 3562 واحد منفی را تجربه کرد.... و اینک میتوان گفت (با نزول نزدیک به منفی دو درصدی شاخص) که بله شاهد همان "نمود بیشتری" از روند اصلاحی شاخص کل هستیم....

همین!
    سلام و درود بر شما

تحلیل شما اینگونه می گوید، درود بر شما که مصمم بر تحلیل تان هستید...

اما خوب همانطور که قبلا هم عرض شده حقیر معتقدم اصلاح شاخص کل تمام نشده و بر خلاف شما معتقدم (حداقل) کف قبلی در 173879 لمس خواهد شد.... و البته که هیچ قطعیتی وجود ندارد...اما نظر حقیرهمین است...

چالش خوبی است که زمان آنرا به یک تجربه برایمان تبدیل خواهد کرد...

زنده باشید و شیرین کام.
    سلام به همه

پیامهای فوق بخشی از پیامهایی است که از 23 مهر به این طرف والبته قبل از آن درباره بازار و شاخص کل و پیش بینی اصلاح شاخص کل نوشته شده بود....

عموم پیش بینیهای فوق در روزهایی نوشته شده اند که بازار مثبت بوده بلکه جو شدیدا مثبتی داشته است...

والبته دیروز و امروز شاهد دو روز منفی شدید برای بازار و شاخص کل بودیم که عدد شاخص کل را تاکنون به عدد 173829 رسانده است ....یعنی به همان کف قبلی که پیش بینی شده بود رسیدم و البته فعلا کمی پایینتر از آن هستیم...

پیش بینی هایی که یک به یک به مدد خداوند به وقوع می پیوندند...

سوال بعدی این است که این منفی تا کجا ادامه داره و کی قطع می شود؟ که انشاالله نظرم را خواهم گفت...

تا درود دیگر بار

آدرس

18. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بسمه تعالی

بروز رسانی تحلیل شاخص کل و بازار

موضوع تحلیل : منفی شاخص کل و بازار تا چه سطحی ادامه دارد و کی تمام می شود؟

مقدمه

زمانیکه بازار شدیدا مثبت بود نسبت به اصلاح شاخص پیش بینی هایی به کرات عرض شده بود تا سهامداران جزیی که سرمایه های اندک دارند نسبت به سرمایه خود هشیار باشند...

حالا که بازار منفی شده یک عده دچار ترس شده اند، لذا همانطور که در بازار مثبت با پیش بینی های فوق سعی داشتم کسانی را که با خوش بینی دچار هیجان بودند را کمک کنم الان هم قصد دارم کسانی را که احتمالا بدلیل منفی این چند روزه ترسیده اند را هم کمک کنم...

طبعا نوع این کمک برای من تکنیکالیست اینه که بگم این موج منفی تا کجا ادامه داره...

اول از همه بگم تحلیلی که پیش رویتان است ممکن هست اشتباه باشه چرا که هیچ قطعیتی وجود نداره ضمن اینکه یک تکنیکالیست هم ممکنه اشتباه بکنه....به این نکته هم توجه بفرمایید که این تحلیل پس از یک روز شدیدا منفی بازار نوشته می شود...پس با لحاظ این نکات، مطلب پیش رو را بخوانید...

خوب با این مقدمه بریم سراغ اصل مطلب...

بروز رسانی تحلیل شاخص کل

دیروز شاخص کل 3151 واحد و امروز 5261 واحد منفی شد که برای یک روز افت بالایی است. در واقع امروز بازار نزدیک 3 درصد منفی شد....این موضوع باعث میشه که برای برخی کم تجربه ها حس نگرانی ایجاد بشه...حتی این حس ممکنه برای با تجربه ها هم کما بیش وجود داشته باشه....

بهترین راه حل غلبه بر این ترس داشتن آگاهی نسبت به روند بازاره... دانستن اینکه بازار تا کی منفیه...؟

شاخص امروز تا 173326 هم پایین رفت اما در انتهای بازار بالاتر آمد و در عدد 173558 قرار گرفت....

خوب باید دید حمایتها نزدیک به این عدد کجا هستند؟

بنده فعلا دو حمایت ذکر میکنم و البته روی کاغذ شاخص کل میتواند این دو حمایت را نیز بشکند (و در واقع این دو حمایت عمل نکند....) اما از اینجایی که به نظر حقیر فعلا و در این مقطع، این پتانسیل صرفا روی کاغذ مطرح است، تا این دو سطح شکسته نشده اند از آن موضوع صحبت نمی کنیم...

خوب با این اوصاف خوبه که بدانیم این دو سطح حمایتی شاخص کل کجاست؟

سطح حمایتی اول:

سطح اول همین حوالی 173000 فعلی شاخص است که دقیق تر آن ناحیه حمایتی 172809 الی 172950 هستش.... اگر سطح 172950 را ملاک بگیریم نقطه کنونی شاخص کل حدود 600 واحد با این سطح فاصله داره و از اون بالاتره.... البته ممکنه عمل کردن این سطح با توجه به منفی شدید امروز و نزدیکی این سطح به عدد فعلی کمی دور از ذهن باشه ولی بهر حال تحلیل حقیر همین رو میگه

سطح حمایتی دوم:

اگر شاخص کل با همین شیب منفی چند روز اخیرش بخواد جلو بره و سطح حمایتی اول فوق الذکر، جلوی افت بیشتر رو نگیره سطح بعدی حوالی 170000 واحده...

تحلیل پایانی:

خوب تحلیل حقیر میگه که احتمال عمل کردن سطح حمایتی اول زیاده و لذا شاخص کل در این مقطع حداکثر تا حوالی 172950 میتونه افت کنه ....

با این وصف میشه پیش بینی کرد که فردا دوشنبه 28 ام آبان ماه، بازار از منفی شروع کنه و سپس مثبت بشه و منفی اول وقت بخاطر اینه که برخی سهمها تو منفی معامله میشن و یا صف فروششون جمع میشه که خود این میتونه دلیل دیگری باشه بر عمل کردن سطح 172950 پیش بینی شده....

در کل، شاخص به گمانم فردا مثبت میشه ویکسری از سهمها مثبت می شوند و حتی تک سهمهایی ممکنه یک موج صعودی خوب رو از همین فردا شروع کنن....

خلاصه نظر من اینه که بازار میره روی تک سهمها فعلا...!

توجه بشه این تحلیل به هیچ وجه به معنای پایان اصلاح اعلام شده قبلی نیست....ولی فعلا بازار متعادل رو به مثبت میشه... برای بعدش هم فکر میکنم فعلا یک رفتار خزنده داره....که بعدا در این مورد در صورت هویدا شدن شواهد بیشتر، خواهم نوشت انشاالله.

وسلام

آدرس

20. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 50 نخست ... 234567815 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)