صفحه 73 از 129 نخست ... 23637071727374757683123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 721 به 730 از 1289

موضوع: __نقشه راه بازار سرمایه__

عضو فعال linux_linda آواتار ها
    تشکر شده 7,829 بار در 2,508 ارسال

پاسخ : گاهنامه orumbourse

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها

گروهبان گارسیا کمی بیا پایینتر محدوده 190 تا 195 تومن حمایت قویی داره.
    ولی خب توی این یک ماه خیلی افت کرده ممکنه نیاز به کف سازی در یک محدوده داشته تا کمی جون بگیره مثلا بیاد در اون محدوده حمایتی نوسانت چند روزه ای بکنه.
    حالت بدبینانه اش اینه که اون رو بشکنه و بره روی 175 تومن.
    این قطعه سازان فرغونی خیلی اصلاح کردن
    این شبندر و فملی رو هم بلوکی مثبت کردن

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,506 بار در 9,923 ارسال

در برخی سهام در دقایق پایاین یه حرکت مثبت چند تومنی دیده شد.انشالله برای هفته اینده بازار خوبی شاهد باشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرض نمایش پست ها
    سلام استاد بنده به عنوان جديدترين عضو گروه كه 6ماه مدت عضويت طول كشيد اولين پيام را با اجازه جنابعالي وهمه دوستان تو همين تايپيك كه از مدتهاي طولاني بعنوان مهمان رصد مي كردم مرقوم مي كنم سوال بنده در مورد خودرو وخگستر بوده اگه امكانش هست روند اين دوسهم را تحليل فرماييد متشكرم

درود بر شما
    من خودم خودرو دارم یه بار 280 تومن خریدم حوالی 530 تومن با ختوقا عوض کردم دوباره با یه نقدینگی دیگه خودرو رو اینبار در 631 تومن ورود کردم و دیگه بیخیالش شدم برای رفتن به افزایش سرمایه.
    برادر من خودرو سهم خوبیه ولی باید به دید افزایش سرمایه سهامداری کنید.بنظر من افزایش سرمایه سنگینی خواهد داشت.اخیرا با منفی های این چند روزه خط روند صعودی خودش رو شکسته و ممکنه با تبعیت از بازار از قیمت های امروزی هم پایینتر بیاد ولی اگر بنظرم دید شرکت در افزایش سرمایه داشته باشی بگمان من بازم سود میده.خط روند رو شکسته به احتمال قوی پولبکی به محدوده 710 تا 720 تومن برای تماس با خط روند صعودی خواهد داشت هر چقدر فاصله با اون محدوده زیادتر میشه دیگه فروش توجیه نداره.با این بازار ممکنه طی کش و قوسی 550 تومن هم برسه ولی من فکر میکنم بازم سهامداری به قصد شرکت در مجمع افزایش سرمایه مفید واقع بشه.انتظار ندارم در این یکی دو ماه پیش رو بتونه مثبت قویی بخوره همین که منفی قویی نخوره یا در یه محدوده ای نوسان کنه کار بزرگی کرده.
    خگستر هم در اصلاح ممکنه حتی 770 تومن رو هم ببینه.خگستر رو یکی از دوستان داشت حوالی 230 یا 250 تومن من بهش میگفتم اگه صبور باشی پرنوسان بالا خواهد رفت ولی سهامدارنش رو کشت تا بالا بره

"مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

بنظر من بازار بورس ایران هر مزایای هم برای راحت پول درآوردن داشته باشه یه معایبی داره که باعث ترس و فرار مردم عادی از بورس میشه.
    1.عدم شفافیت مالی
    2.نقدشوندگی
    عدم شفافیت مالی و نقدشوندگی در بازار بورس بیشتر از معایب دیگه به چشم میاد شما بارها دیده اید شرکتی علیرغم حجم های خرید قابل توجه در مثبت گزارش داده اتفاق خاصی برای سودآوری نیفتاده ولی بعد از مدتی متوجه شده ایم که یک اتفاق مثبت خوب در شرکت افتاده که دلیل خرید برخی ها رو از قبل نمایان میکنه.حالا چه در مورد افزایش سود باشه چه در مورد افزایش سرمایه باشه چه در مورد فروش ملک و غیره.
    مسله اینجاست که از اون لحظه ای که اخبار رانتی برای برخی ها میاد تا لحظه ای که اون خبر رسانه ای میشه اون مدت در بورس ایران بسیار طولانی هست اخبار رانتی در سایر کشورها هم هست ولی من بعید میدونم مثل بورس ایران فاصله خبر رانتی تا افشا شدن اون اینقدر طولانی باشه طبیعی هر چقدر طولانی باشه اونقدر عده ای از این فضا سواستفاده خواهند کرد و منفعت زیاد به جیب خواهند زد .شاید یکی از دلایلی که وقتی سهمی گزارش خود رو مبنی بر تعدیل سود یا غیره میده دیگه قیمتش بالا نمیره و اصطلاحا میگند پیشخور کرده.مسله همینجاست این پیشخور شدن رشد قیمت نباید در لحظه صدور گزارش باشه بلکه بایستی حداقل بیست سی درصد بعد از صدور گزارش رشد کنه بعد بگیم دیگه برای اون خبر رشد کافیه.چرا کسی که با خبر های کدال معامله میکنه همیشه سهام رو در قیمت بالا میخره و مجبوره ماهها صبر کنه؟واقعا مشکل اساسی هست.بنظر من باید یه مقرارت بذارند که اگر مدیری گفت فعلا چیزی نیست ولی ده روز بعد یک اتفاق مثبت افتاد بیاد پاسخگو باشه.
    مورد دوم نقدشوندگی هست،ببینید همین الان اگر شما به یه فرد که اطلاعاتی در مورد بازار بورس نداره بگید بیایید در بازار بورس سرمایه گذاری کنید اولین سوالی که از شما خواهد پرسید این خواهد بود که فلانی وقتی بازار خراب شد میتونم پولم رو سریع بیرون بکشم؟!
    میدونید که جواب این سوال چیه؟جواب نه هست.وقتی ما محدودیت نوسان قیمت برای سهام و متعاقبش تشکیل صف های خرید و فروش داریم چواب همیشه نه خواهد بود.
    تصورش رو بکنید یکی 5 میلیارد تومن سرمایه داره و اون رو در 4-5 سهم سرمایه گذاری کرده.بسیاری از سهام ما تحمل فشار فروش حجم یک میلیارد تومنی رو بصورت رنجی منفی ندارند این یه واقعیته.یعنی شما همین الان در یه سهمی که سرمایه 400-500 میلیون حجمی داره اگر بخواهید حجمی به ارزش یک میلیارد تومن رو بفروشید کارتون به صف فروش میکشه.خرید هم اینجوریه.
    حتی اونایی که سرمایه اندکی دارند برای فروش برخی اوقات با سدی بنام صف فروش مواجه میشند.یا کسی که میخواد حتی یه حجم کوچولو مثلا هزارتایی بخره با دیوار بلندی بنام صف خرید مواجه میشه.
    محدودیت نوسان و تشکیل صف های خرید و فروش بیشتر از اونه که کمک کنه تا سفته بازی یا سایر سواستفاده ها تشکیل نشه بیشتر باعث اتلاف وقت سهامداران،کند شدن روند اصلاحی سهام،دیر شدن پروسه نقدشوندگی و استرس زا بودن دیدن صف های فروش برای سهامداران هست.
    شخصی که می بینه امروز سهمش صد میلیون حجم صف فروش داره و نمیتونه بفروشه و تصور اینکه فردا هم همین صف فروش باقیه با 5 درصد کاهش ایا این شخص تا فردا انواع اقسام تفکرات منفی بخود راه نخواهد داد؟ایا استرس به سراغ این شخص نخواهد آمد؟
    پس اون وقت فایده این محدودیت نوسان قیمت چیه؟
    بهتر نیست بجای مقابله با سفته بازی و غیره با اعمال محدودیت نوسان قیمت ،دستگاه نظارت سازمان بورس رو قوی بکنیم تا این پروسه نقدشوندگی اینقدر عذاب آور و استرس زا نباشه.
    یکی دوست داره زودتر حتی 10 درصد پایینتر بفروشه ولی بازار قرمز رو نبینه،چرا این فرد باید در صف فروش قفل بشه و استرس بورس رو ببینه؟برعکسش یکی میخواد بجای نشستن در صف خرید و ندادن سهم به اون،سریع چند درصد بالاتر بخره،چرا این فرصت رو با اعمال محدودیت نوسان از سهامدار گرفته میشه؟
    خب اینا معایب بازار ما هستند و باید برطرف بشند تا ما بازار سالم و قوی برای سود آوری داشته باشیم.
    ویرایش توسط orumbourse : 2019/10/16 در ساعت 16:20
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

ستاره دار(2) eps آواتار ها
    تشکر شده 2,564 بار در 407 ارسال

درود
    دوستان هر کس با نظر من سهمی خریده بگه تا روند سهم رو برای کوتاه مدت و میان مدت بگم.
    عزیز دل مایی آقا سجاد عزیز

یاشاسین

هزار درود به شرف و غیرتت و هزار آفرین به مسئولیت پذیریت

موفق و سربلند باشی

6. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید eps از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 158 بار در 29 ارسال

بدون اینکه به خودتون استرس بدین سعی کنید با آرامش منتظر روزهای سبز باشید.
    استرس شما رو ممکنه تا مرز سکته هم ببره.پس ارام باشید و امیدوار.
    من بشما قول میدم بزودی صف های خرید رو خواهیم دید.
    با سلام و احترام
    شما جزو معدود تحلیلگرانی هستید که در بازار منفی حضور پررنگ تر داشته و راهنمایی می نمایید. از شما بسیار سپاسگزارم

8. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید Azi از ایشان تشکر کرده اند:

پیش بینی من از هفته آینده اینطوریه از یکشنبه از منفی شروع بشه و بعد کم کم خریداران در مثبت ظاهر بشند دوشنبه و سه شنبه هم باز مثبت دو سه هزار تایی داشته باشیم ولی چهارشنبه بازار دوباره تمایل به منفی پیدا کنه.
    حالا این تصویر ذهنی از بازار هفته آینده از دید من هست ممکنم هست اصلا اینطوری درنیاد و از اول هفته دوباره منفی بشه ولی من اون طوری تصور میکنم.

عضو فعال linux_linda آواتار ها
    تشکر شده 7,829 بار در 2,508 ارسال

شاخص با نوسان ممکنه بالا بره تا آذر مرگش میرسه

11. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده اند:

سیمان

با توجه به صف فروش چند روز اخیر سیمانیا،به نمودار چند تا از اونا نگاه کردم برخی ها روی خط روند صعودی هستند برخی فقط یک شمع زیر خط روند صعودی اومدند و برخی هاروی حمایت های قوی هستند.
    انتظار دارم فردا (به احتمال زیاد) یا پس فردا صف فروش اونا جمع بشه و حداقل یه نوسان مثبت برای یگی دو روز بده.برای اونایی که نوسان ساعتی و چند درصدی میگیرند بنظرم رصد معاملات فردا بد نباشه ولی برای اونایی که میان مدت کار میکنند یک سوم از حجم مورد نظر میشه خرید و اگر پایین تر اومد تا دو سوم دیگه رو اضافه کرد یا اینکه منتظر باشند هر وقت بازار برگشت خرید گنده انجام بدهند.من فکر میکنم فردا یا پس فردا یه نوسانی بدهند ولی 60 درصد هم احتمال میدم پس از این نوسان مثبت برگردند و کمی هم پایین بیان ولی نه زیاد مثلا 10 درصد از این حمایت ها پایینتر.

سفارس... فردا وارد محدوده حمایتی 418 تا 428 میشه انتظار یه واکنش بصورت نوسان مثبت میشه ولی اگر این محدوده هم نتونست جلوی این اصلاح بگیره نهایت افت 350 تومن،سیگنال خرید سفارس در تاپیک قبلی روی 278 تومن بوده با تاکید زیاد.

ستران... ممکنه فردا یه نوسانی بده ولی اگه نوسان نده جای نگرانی نداره حمایت های 1230 تومن و محدوده 1075 تا 1115 تومن حمایت های قوی هستند بعید میدونم زیر 1075 تومن بیاد.سیگنال خرید در 545 تومن ارائه شده بود با اهداف بالای 1000 تومن.

سشرق... فردا یا پس فردا با حمایت خط روند صعودی روبرو میشه محدوده 214 تا 200 تومن حمایت قویی داره.اگر این محدوده نتونه اصلاح سهم رو متوقف کنه نهایت اصلاح 175 تومن میتونه باشه.سیگنال خرید این سهم در 160 تومن داده شده بود.

ساراب... یک شمع زیر خط روند صعودی معامله شده ولی هنوز نمیشه بطور قطع گفت خط روند صعودی رو شکسته ولی اگه صف فروش سیمانیا جمع بشه ،صف فروش ساراب هم جمع میشه.روز قبل روی 418 تومن صف فروش بود حتی اگر خط روند صعودی رو هم بشکنه من بعید میدونم خیلی افت کنه محدوده 370 تا 350 تومن محدوده حمایتی قویی هست.پیشنهاد خرید این سهم در 190 تومن داده شده بود.

سدور... فردا با حمایت خط روند صعودی در 245 تومن رو برو میشه انتظار نوسان مثبت هست .حتی اگر خط روند رو بشکنه بنظر من حمیات قوی در 215 تومن داره.

سپاها... بنظرم یا فردا روی 208 تومن صف فروش جمع میشه یا در محدوده 205 تا 195 تومن متعادل میشه.اگر این حمایت ها نتونه جلوی اصلاح سهم رو بگیره نهایت افت 180 تومن.

ساروم... در معاملات دیروز روی حمایت 605 تومن بود چند روزه سهم رو خوب جمع میکنندممکنه فردا صف فروش نشه با از منفی اندک شروع کنه.انتظار نوسان مثبت ازش میره ولی اگر این اصلاح در این قمیت ها متوقف نشه به حمایت های 560 تومن و 470 تومن دقت شود.

سکرد... در معاملات دیروز (259 تومن)روی حمایت بود ولی انتظار افت زیاد ندارم فکر یمکنم یه نوسانی فردا یا پس فردا بده نهایت افت 215 تومن.پیشنهاد خرید روی 164 تومن در تاپیک قبلی داده شده بود.

13. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,189 بار در 399 ارسال

ممنون جناب اورم بورس.خییلی مفید بود برام.
    تو گروه خودرو زمان مناسبی برای خرید یا هنوز احتمال اصلاح میدین؟به نظرتون تو این گروه سهم خودرو اولویت داره به بقیه سهام؟مثل خزامیا یا خبهمن

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید رستا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,675 بار در 399 ارسال

لطفا در مورد سبزوا نیز اعلام نظر بفرمایید.

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید آگراداد از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)