صفحه 5 از 109 نخست ... 23456781555105 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 1084

موضوع: کرونا (COVID-19)

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

پاسخ : کرونا (Coronaviruses)

Coronavirus COVID-19 represents "a tremendous public health threat" says CDC.
    "We believe our aggressive travel precautions are working. The fact that we have been able to keep this number low [13 net cases, counting separately the 2 cases of people repatriated from Wuhan and the 18 cases of people returning from the Diamond Princess cruise ship in Japan] is good news, especially given what we're seeing amongst some countries in Asia that are beginning to experience community spread: this is when cases are detected in a community but it's not known what the source of the infection was. This is being reported in Singapore, South Korea, Taiwan, and Vietnam, as well as Hong Kong and Japan."

"We are not seeing community spread here in the United States, yet. But it is very possible, even likely, that it may eventually happen."

"This new virus represents a tremendous public health threat. We don't yet have a vaccine for this novel virus nor do we have a medicine to treat it specifically."

"We are now taking, and will continue to take, unprecedented aggressive actions to reduce the impact of this virus."

"We are working with state local and territorial health departments to ready our public health workforce to respond to cases and the possibility that this outbreak could become pandemic.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

ولید هلالات:
    #بازار

من همیشه، به شدت معتقد بودم که نباید در بحران ها، جو آرامش تزریق کرد چون ما نمی دانیم چه چیزی در انتظار ما است، پس بهتر است امید واهی ندهیم اما چند نکته عرض کنم:

در چین کرونا آمد و بورس 8 درصد سقوط کرد اما طی 2 هفته افت را به ضرب حمایت مالی دولت جبران کرد. علت این افت این بود که رشد اقتصادی چند دهم کاهش می یافت. مثلا 6درصد رشد به 5.3 درصد کاهش می یافت. برای اقتصاد ما که نرخ رشد منفی 8.7 درصد دارد، تحریم ها چند برابر کرونا اهمیت داشته ولی واکنش بازار ما چه بوده است؟

مساله بعدی در خصوص FATF است. برای اقتصادی در لیست سیاه یا خاکستری بودن مهم است که اساسا بانک های آن مراوده مالی با دنیای بیرونی داشته باشند! بانک های ما به ضرب تجدید و تسعیر و فروش دارایی رشد میکنند و نه عملیات خارجی! برای اقتصادی که دلار تحریم کامل شده، اگر در لیست عادی هم قرار بگیرد عملا هیچ کاربردی ندارد ضمن اینکه بورس ایران روی شاخ دلار بالا رفته و لیست سیاه اگر دلار را بالا نبرد حداقل بر بورس هم اثر منفی ندارد.

برداشت من از این رویدادها یک نگرانی برای آینده بورس نیست. به نظر من اعتصاب کامیون دارها اثر گسترده تری نسبت به کرونا داشت که غیور معامله گران بورس ایران، خم به ابروی خودشان نیاوردند.

@validhelalat ?

==================================

علیرضا شاهکویی:
    اول وقت یک عده جوگیر فروشنده میشن ولی خیلی زود بازار به روال عادی برمیگرده

پول فعلا جایی بهتر از بورس سراغ نداره
    دلار هم متعادل شد و از تب و تاب افتاد

توصیه میکنم اول وقت هیجان زده نشید
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

فک کنم ایران هستیم. درسته ؟؟؟
    زبان مادریمون هم فارسی هست.
    مدرسه هامون هم دو زبانه نیست.
    متن طولانی هم باشه فارسی هم باشه به زور میخونیم چه برسه زبان های دیگه....
    خب حالا بگذریم
    جناب مدیر محمد حسین ؟؟؟
    از فرزندتون چه خبر؟؟؟
    فرزندتون سهمی نمیگه که سرمایمون و تا پایان اسفند ماه بکنیم دو برابر
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

سلام و صبح به خیر

صبح شبکه خبر توضیح میداد یه ترسی افتاده تو جونم

سهمی رو که میخریم اگه فروشنده کرونا داشته باشه به ما هم منتقل میشه

ولی جدی جدی باید خیلی مراقب بودا
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

سلام و صبح بخیر

امیدوارم که روز خوبی پیش روی همه ما باشد .
    هر آنچه خدا تقدیر کند همان شود .

با همه اینها وزارت بهداشت در موضوع به این مهمی بسیار ضعیف عمل کرده است . علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد .

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داروساز آواتار ها
    تشکر شده 3,036 بار در 570 ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز چند تا نکته در مورد کرونا:

1-اصلا اونقدر که فکر می کنید خطرناک نیست از انفولانزای فصلی خیلی بیشتر باید ترسید ضریب مرگ کرونا 2% هست
    ولی انفولانزا فصلی 18%( پارسال 350000 نفر در اثر انفورانزا در کل جهان فوت کردند)

2-با رعایت نکات بهداشتی خیلی راحت از ابتلا میشه پیشگیری کرد ولی متاسفانه چون دولت دیر اعلام کرد و
    کمبود کیت آزمایش داشتند تا همین چند روز پیش(خوشبختانه سازمان بهداشت جهانی ارسال کرده است) وسعت پیداکرد.

اما اگه بیماری عجیبی نیست چرا برای سازمان جهانی بهداشت انقدر مهم است، دو دلیل وجود دارد:

1-اگر در این زمستان در سراسر جهان پخش بشود در سال های اینده(عین انفولانزا که سویه های مختلفی پیدا کرد و ومقاوم شد) ما هر ساله با این ویروس دست به گریبان خواهیم بود و
    شمار زیادی را درگیر خواهد کرد ولی اگر بتونند امسال رد کنند با وسعت کم سال های دیگه همهگیر نخواهد بود

2-فرآیند ساخت واکسن کرونا تا 3 ماه دیگه تکمیل میشه برای همین الان برای افراد اسیب پذیر راهکار درمانی مناسب ندارند
    هر چند داروهای که برای HIV انفولانزا و... استفاده میشه برای درمان این ویروس الان استفاده می شود که تا حدود خوبی هم جواب داده است.

در اخر این نکته دوستان بدونند تمام واکسن هایی از این دسته را باید برج 6،7 زد که هوا گرم است چون که با زدن این واکسن ها احتمال ابتلای شما 40% بیشتر میشه
    پس واکسن زمانی بزنید که ویروس هنوز بروز نکرده وگرنه در برج 10 نزدن بهتر از زدن هست.... یا حق....
    ویرایش توسط داروساز : 2020/02/22 در ساعت 09:29

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید داروساز از ایشان تشکر کرده اند:

اوضاع کره دیگه داره کم کم از کنترل خارج میشه.

به نظر من این یکی دو روز تا اونس جهانی باز نشده هنوز هم فرصت خرید طلا و سکه هست، ممکنه فرصت خرید بعدی دیگه بره برای بالای ۶ تومن.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    ولید هلالات:
    #بازار

من همیشه، به شدت معتقد بودم که نباید در بحران ها، جو آرامش تزریق کرد چون ما نمی دانیم چه چیزی در انتظار ما است، پس بهتر است امید واهی ندهیم اما چند نکته عرض کنم:

در چین کرونا آمد و بورس 8 درصد سقوط کرد اما طی 2 هفته افت را به ضرب حمایت مالی دولت جبران کرد. علت این افت این بود که رشد اقتصادی چند دهم کاهش می یافت. مثلا 6درصد رشد به 5.3 درصد کاهش می یافت. برای اقتصاد ما که نرخ رشد منفی 8.7 درصد دارد، تحریم ها چند برابر کرونا اهمیت داشته ولی واکنش بازار ما چه بوده است؟

مساله بعدی در خصوص FATF است. برای اقتصادی در لیست سیاه یا خاکستری بودن مهم است که اساسا بانک های آن مراوده مالی با دنیای بیرونی داشته باشند! بانک های ما به ضرب تجدید و تسعیر و فروش دارایی رشد میکنند و نه عملیات خارجی! برای اقتصادی که دلار تحریم کامل شده، اگر در لیست عادی هم قرار بگیرد عملا هیچ کاربردی ندارد ضمن اینکه بورس ایران روی شاخ دلار بالا رفته و لیست سیاه اگر دلار را بالا نبرد حداقل بر بورس هم اثر منفی ندارد.

برداشت من از این رویدادها یک نگرانی برای آینده بورس نیست. به نظر من اعتصاب کامیون دارها اثر گسترده تری نسبت به کرونا داشت که غیور معامله گران بورس ایران، خم به ابروی خودشان نیاوردند.

@validhelalat ?

==================================

علیرضا شاهکویی:
    اول وقت یک عده جوگیر فروشنده میشن ولی خیلی زود بازار به روال عادی برمیگرده

پول فعلا جایی بهتر از بورس سراغ نداره
    دلار هم متعادل شد و از تب و تاب افتاد

توصیه میکنم اول وقت هیجان زده نشید
    اینا یه دنیایی واسه خودشون تو ذهنشون ساختن، تو دنیای خودشون خوشحالن.

البته امثال هلالات که تکلیفشون مشخصه، اینا پول میگیرن که همین نوع تحلیل ها رو ارایه بدن.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

87 new cases in South Korea bringing the total to 433. Last few days progression of total cases in South Korea:
    Feb. 22: 433 cases (current day, still in progress)
    Feb. 21: 209 cases
    Feb. 20: 111 cases
    Feb. 19: 58 cases
    Feb. 18: 31 cases

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 109 نخست ... 23456781555105 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)