نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 4059 از 8125 نخست ... 30593559395940094049405640574058405940604061406240694109415945595059 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,581 به 40,590 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 8,454 بار در 2,980 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط جواد277 نمایش پست ها
    مجلس نرخ سوخت واحدهای پالایشگاهی و فولادی را ۳۰ درصد تعیین کرد
    مجلس نرخ سوخت واحدهای پالایشگاهی و فولادی را ۳۰ درصد تعیین کرد
    تهران- ایرنا- مجلس شورای اسلامی نرخ سوخت واحدهای پالایشگاهی، پتروشیمی و فولادی و سایر واحدهای تولید فلزات و کانی‌های فلزی را ۳۰ درصد تعیین کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در نشست بعدازظهر دوشنبه صحن علنی مجلس شورای اسلامی و دومین جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، در تبصره یک بند «ب» الحاقی ۳، نمایندگان مصوب کردند که به منظور اجرای ماده(۱) قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مصوب ۱۵ دی ماه ۱۳۸۸، نرخ سوخت واحدهای پالایشگاهی، پتروشیمی، فولادی و سایر واحدهای تولید فلزات و کانی‌های فلزی برابر ۳۰ درصد تعیین شود.

همچنین بر اساس این مصوبه، واحدهای سیمانی برابر ۱۰ درصد و سایر صنایع(به غیر از نیروگاه) برابر ۱۰ درصد نرخ متوسط خوراک گاز تحویلی به شرکت‌های پتروشیمی که براساس جزء(۴) بند(الف) ماده(۱) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) تعیین می شود، خواهد بود.

منابع حاصل از افزایش این بند به ردیف (۳) منابع دریافتی اضافه می‌شود.
    با این کار هزینه های تولید فولاد مس روی سنگ اهن پالایش افزایش حداقل 12درصدی را خواهد داشت

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال

اقتصادنیوز: امروز 4 اسفندماه 1399 تمام شاخص‌های بورس ریزش کردند و شاخص کل ششمین روز نزولی متوالی را پشت سر گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه بازار سهام شاخص کل بورس افت 8 هزار و 113 واحدی را پشت سر گذاشت و به سطح یک میلیون و 214 هزار واحد رسید.
    تداوم نزول شاخص کل

از ابتدای معاملات امروز، شاخص کل بورس نزولی شد و 5 دقیقه ابتدایی 3 هزار واحد افت کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز یکشنبه 8 هزار و 113 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 214 هزار واحد رسید که پائین‌ترین رقم در 8 روز معاملاتی گذشته است. این ششمی روز کاری متوالی است که شاخص کل نزول می‌کند.

شاخص کل هم‌وزن نیز هزار و 75 واحد نزول کرد و در رقم 436 هزار و 96 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 149 واحد ریزش کرد و به رقم 17 هزار و 255 واحد رسید.

تداوم خروج پول حقیقی

در روز دوشنبه برای هفتمین روز کاری متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 529 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را شستا داشت. ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی شستا 41 میلیارد تومان بود. پس از شستا، فولاد و وسپهر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند

. امروز در سمت تقاضا، 68 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 32 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 88 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 12 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

افت قیمت 76 درصد بازار

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 37 نماد رشد قیمت داشتند که 29 نماد بورسی و 8 نماد فرابورسی بودند. همچنین 376 نماد کاهش قیمت داشتند که 253 نماد بورسی و 123 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 7 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 76 درصد بازار افت قیمت داشتند.

لیدرهای بازار

در معاملات امروز فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند. در سمت سبزرنگ بازار نیز فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) به تنهایی شاخص کل را 500 واحد بالا کشید و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشت. پس از فملی، تامین سرمایه امید (با نماد معاملاتی امید) و بیمه پارسیان (با نماد معاملاتی پارسیان) در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جواد277 نمایش پست ها
    با این کار هزینه های تولید فولاد مس روی سنگ اهن پالایش افزایش حداقل 12درصدی را خواهد داشت
    تاثیر منفی این خبر قبلا با نرخ سوخت 1000 تومانی در سهام دیده شده
    حالا که قیمت شده 600 تومان باید تاثیر مثبت داشته باشه تا منفی
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,052 بار در 632 ارسال

گفته‌ای رایج است که می‌گوید زمانی که قورباغه را داخل یک ماهیتابهٔ پر از آب قرار می‌دهند، و آب آن را به تدریج داغ می‌کنند، قورباغه نمی‌تواند متوجهٔ افزایش تدریجی حرارت شود. او آنقدر می‌نشیند تا بمیرد.

این قضیه 2 درصد منفی هم همینه... آب رو به تدریج دارن داغ میکنن که نفهمیم

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sundaaay از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,811 بار در 1,391 ارسال

امروز بانک دی را باقیمت 2294 غارت کردند خدا لعنت کند هر چه آدم فاسد و حرام خوار است لعنت بر برات کریمی. لعنت بر اوحدی که به خانواده شهدا هم رحم نکردید ما جامعه سهامداران در انتخابات ریاست جمهوری 1400 تلافی خواهیم کرد

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

اس ام اس اومده ، برای عرضه اولیه چهارشنبه پول واریز کن همین حالا ، ممکنه درگاه های بانکی مختل بشن

شاید من بخوام سهم بفروشم عرضه اولیه بخرم ، چرا نگران اینن که حتما باید واریز کنم

==============
    جناب حسنی دوست داشتی

متشکرم که بنده را منتقد عاقل و فرهیخته و در عین حال طناز و خوشمزه می دانید (ارجاع به صفحه )

درک می کنم وقتی بازار خلاف منطق شخصی خودمان حرکت می کنه ، همگی آشفته میشیم شروع می کنیم به نالیدن

1- یکی خودش را خطاکار میدونه و از دیگران راهکار خروج برون رفت از مشکل رو می پرسه (دنبال راه حل جدید میگرده)
    2- یکی مسولین و مقررات رو سبب مشکل می دونه شروع میکنه به مطالبه گری به شیوه ای که بلده (شیوه ها مختلفه)

3- یکی هم مردم را نادان و مقصر میدونه ! میگه اگر مردم نادان نبودن میومدن این سهمی رو که من خریدم (که چقدرم عالی هست ) می خریدن و منفی نمیشد ، مشکل از همین مردم ناآگاه و نا مطلع هست ، ملت هم خودت می گویی دیگه ، ناآگاه هستن درخواست مسدودی میدن ( در کل همه اش ناله است و نالیدن )

چی داشتم می گفتم ؟

آها ، نگران نباش جناب حسنی دوست داشتنی ، زمستون میگذره بهار میاد ، گوجه باغی و آلوچه میاد ( همشون سبزن )

دارایکم هم سبز میشه ، قول و تضمین از من داشته باش (البته اگر خدایی نکرده مث این کریپتوها خاطره نشه)

===============

راستی جناب حسنی دارایکم از سقف تاریخیش رد میشه دیگه ان شاء الله ؟ منکرش نیستم ، چیز خوبیه ، ولی شما هم تا نزدیکای سقف قبلی نگهش می دارین ؟

پ.ن : بازگشتت رو به فال نیک می گیرم ، سری قبل هم از بن در اومدی بازار مثبت شد و رشد کرد ، فروردین پارسال هم که کلا بن نبودی بازار کلا مثبت بود ، بیا و با ملت مهربان تر برخورد کن

مردم داری خیلی خوب و مهمه (همه ی این مردم که می بینی در هرجایگاهی ، همه مخلوق خدا هستن ، خدا دوسشون داره )

از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,505 بار در 1,430 ارسال

سلام ..

به نظرم فردا بازار نسبتا بهتری خواهیم داشت ..

..
    .

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید سیدامیر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Shervan360 نمایش پست ها
    گفته‌ای رایج است که می‌گوید زمانی که قورباغه را داخل یک ماهیتابهٔ پر از آب قرار می‌دهند، و آب آن را به تدریج داغ می‌کنند، قورباغه نمی‌تواند متوجهٔ افزایش تدریجی حرارت شود. او آنقدر می‌نشیند تا بمیرد.

این قضیه 2 درصد منفی هم همینه... آب رو به تدریج دارن داغ میکنن که نفهمیم
    والا من که حس میکردم خیلی غورباغه حساسی! هستم. امروز میخواستیم بپریم بیرون نشد! امروز اول صبح کاری داشتم تا آمدم پای تابلو به فنا بود....با اینکه چرخش سریع بازار رو هزار بار خودم گفتم مواظب باشید! خودم در این یک مورد هم موندم امروز!!!!

بخوام به خودم دلداری بدم! خوشبختانه متوسط سبدم طی این روزها حدود 10 درصد مثبت از خرید هست. با انضمام حد ضرری که در نظر گرفتم حدودا تحمل 20 درصد زیان را خواهم داشت.
    با این دامنه نوسان میشه حدود 10 روز صف فروش. ولی خوشبختانه حجم نمیدن و هر روز نیم درصد هم نمیخوره ما حساب میکنیم حدودا -20-25 روز کاری صف فروش! میشه اونور سال ایششالا
    دم نقدی تحمل زیان تا آنور سال را داریم. ببنیدم بریم بعد عید بیایم!!! اقلا یک 4درصد هم میشه خواب پول! فعلا ریسک دو ماه رو خریدم ....ولی ریسک بیشتر از اون میشه توافق سفت و محکم طی دو ماه آینده که بعیده...
    با تشکر از این قانون مسخره دامنه نامتقارن که از این دلداریهای صد من یک غاز میشه به خودت بدی! مرسی که هستین با این قانون های خلق الساعه...
    و مرسی از خبره ها و اساتید عظمای بازار که تقریبا 90درصدشون با به به و چه چه میگفتن عجب قانون خوبیه!!
    بزرگترین ضربه ای که این قانون میزنه عدم امکان رعایت حد زیان و کلن سختی یا عدم امکان مدیریت سرمایه است که بخش زیادی از معامله گران حرفه ای را هم از بازار بدور کرده و خواهد کرد.
    اصلا شما انگار از شنبه یک بازار دیگه با رفتار و سکنات و روانشناسی دیگه ای شده! این بروشنی نشون میده که میانگین فعالان بازار یک تغییر اساسی کردند....خروج بخش عظیمی از پتانسیل معامله گران فعال! اینها آسیب های بزرگ هستند نه دو سه روز منفی یا صف فروش شدن...چند روز ریزش بازار که مهم نیست!
    !!
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

15. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,800 بار در 421 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاشان2 نمایش پست ها
    ما جامعه سهامداران در انتخابات ریاست جمهوری 1400 تلافی خواهیم کرد
    گاهی فکر میکنم سیاستمداران بالا - از هر طیف و جناحی - حرامزاده تر از اونی هستن که ما فکر میکنیم. اخیرا هجمه و حمله های بی سابقه ای شد [...] که چرا اصرار دارید تنور انتخابات گرم بشه. کمی فکر کردم و دیدم بر خلاف گزارۀ حالا کلیشه ای «اینها برای انتخابات هم که شده به مردم نیاز دارن و بورس رو بالایی میدن»، اتفاقا نه تنها به بورس و رای مردم نیازی ندارند، که از خداشونه این نارضایتی منجر به عدم مشارکت بشه. چرا؟ چون همونطور که جناحی مشخص (به خاطر بایکوت عمومی مردم) در انتخابات مجلس با حداقل آرا و بعضا با چند هزار رای در کمال بی لیاقتی سر کار اومدن، اینبار هم دنبال پیاده کردن سناریویی مشابه هستن و نارضایتی مردم رو مساوی با عدم مشارکت و در نتیجه پیروزی خودشون میدونن. قضیه خیلی ساده است، عموم «مردم»، همواره ثابت کردن کدوم خط فکری رو بیشتر میپسندن (یا به قولی بین بد و بدتر کدوم رو ترجیح میدن) و حالا بعد از سالها این فرصت طلایی برای این بنده های خدا پیش اومده که با کثافت کاری، ورق رو برگردونن. این جناح از هیچی نمیگذره. شده مملکت رو به فنا بده، باید پاستورنشین بعدی از خودشون باشه. پس عدم مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری به معنی انتخاب صد در صدی یک اصولگرای دوآتیشه است و تازه دوزاری بنده داره میفته که 180% برعکس گفته ها، این دعواها و نابودی بازار سرمایه هم در همین راستا شکل گرفته. نه اینکه افت شاخص رو صرفا مرتبط با این موضوع بدونم (عمده اش دلار و تورم انتظاریه)، اما تاثیرش رو نمیشه نادیده گرفت. البته تیر ماه، یعنی زمانی که فقط چند روز از ریاست قالیباف بر مجلس گذشته بود، نظرم رو در «تالار بورس» راجع به انتخابات 1400 گفتم و «قالی» رو رئیس جمهور بعدی میدونستم. بماند که اون موقع تمسخر شدیم که مگه میشه کسی که 2 روزه رئیس مجلس شده بیاد و بشه رئیس جمهور. ظاهرا که میشه!

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Bourse-Plan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    اس ام اس اومده ، برای عرضه اولیه چهارشنبه پول واریز کن همین حالا ، ممکنه درگاه های بانکی مختل بشن

شاید من بخوام سهم بفروشم عرضه اولیه بخرم ، چرا نگران اینن که حتما باید واریز کنم

==============
    جناب حسنی دوست داشتی

متشکرم که بنده را منتقد عاقل و فرهیخته و در عین حال طناز و خوشمزه می دانید (ارجاع به صفحه )

درک می کنم وقتی بازار خلاف منطق شخصی خودمان حرکت می کنه ، همگی آشفته میشیم شروع می کنیم به نالیدن

1- یکی خودش را خطاکار میدونه و از دیگران راهکار خروج برون رفت از مشکل رو می پرسه (دنبال راه حل جدید میگرده)
    2- یکی مسولین و مقررات رو سبب مشکل می دونه شروع میکنه به مطالبه گری به شیوه ای که بلده (شیوه ها مختلفه)

3- یکی هم مردم را نادان و مقصر میدونه ! میگه اگر مردم نادان نبودن میومدن این سهمی رو که من خریدم (که چقدرم عالی هست ) می خریدن و منفی نمیشد ، مشکل از همین مردم ناآگاه و نا مطلع هست ، ملت هم خودت می گویی دیگه ، ناآگاه هستن درخواست مسدودی میدن ( در کل همه اش ناله است و نالیدن )

چی داشتم می گفتم ؟

آها ، نگران نباش جناب حسنی دوست داشتنی ، زمستون میگذره بهار میاد ، گوجه باغی و آلوچه میاد ( همشون سبزن )

دارایکم هم سبز میشه ، قول و تضمین از من داشته باش (البته اگر خدایی نکرده مث این کریپتوها خاطره نشه)

===============

راستی جناب حسنی دارایکم از سقف تاریخیش رد میشه دیگه ان شاء الله ؟ منکرش نیستم ، چیز خوبیه ، ولی شما هم تا نزدیکای سقف قبلی نگهش می دارین ؟

پ.ن : بازگشتت رو به فال نیک می گیرم ، سری قبل هم از بن در اومدی بازار مثبت شد و رشد کرد ، فروردین پارسال هم که کلا بن نبودی بازار کلا مثبت بود ، بیا و با ملت مهربان تر برخورد کن

مردم داری خیلی خوب و مهمه (همه ی این مردم که می بینی در هرجایگاهی ، همه مخلوق خدا هستن ، خدا دوسشون داره )

من همیشه هستم دوست گرامی فقط گاهی مسدودم میکنن نمیتونم جواب پست ها رو بدم. دوستانی مثل شما هم گاها از این فرصت ها استفاده میکنن مباحثی رو مطرح میکنید که مثلا طعنه ای زده باشید مثل همون بیت کوین که پاسخ داره ولی وقتی مسدودی طبیعتا نمیشه جواب داد.

اون زمان که خیلی از دوستان نمیدونستن اینترنت و سایت چی هست من به واسطه شغلم بهم پول میدادن تا فقط بشینم روی چیزهایی مثل همین بیت کوین تحقیق و مطالعه کنم. بعد ها هم که بواسطه شغل بورسیمون با بازارها و ماهیت اقتصاد آشنا شدیم. فکر کنم هیچکی در اندازه من از هر جنبه مسلط به واقعیت پشت ارزهای دیجیتال نباشه خب قبول بفرمایید برای بنده خیلی زور داره شخصی مثل شما عزیز که شاید مثلا یک سال هست اسم بیت کوین به گوشتون خورده بیاید یه پیش بینی رو وقتی هنوز زمانش فرانرسیده تمسخر کنید.

والا اگه مثل داستان ترامپ و هواپیمای اوکرانی اشتباه بنده مسجل شده بود خودم میومدم اعتراف به اشتباه و حتی عذر خواهی میکردم که واقعا هم کردم.

۲ تا پیش بینی اشتباه در مقابل ۲۰ تا پیش بینی درست که امار بدی نیست بخوام ازش خجالت بکشم. فرض کن در مورد رشد دارا هم اشتباه کنم. دلیلی برای شرمندگی وجود نداره.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 33 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 33 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع