نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 3904 از 5221 نخست ... 29043404380438543894390139023903390439053906390739143954400444044904 ... آخرین
نمایش نتایج: از 39,031 به 39,040 از 52208

موضوع: اخبار

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

پاسخ : اخبار

امیر قطر در سازمان ملل:

ایران و کشورهای خلیج فارس باید توافق کنند؛ آمادگی میزبانی مذاکرات ایران و اعراب منطقه را داریم

امیر قطر در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ایران کشوری مهم و تاثیرگذار است که در همسایگی ما قرار دارد.
    پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    امیر قطر در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ایران کشوری مهم و تاثیرگذار است که در همسایگی ما قرار دارد.

به گزارش «انتخاب»، شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه بن حمد آل ثانی ، امیر قطر در سخنرانیش در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل با بیان اینکه باید از انتشار تسلیحات هسته ای در سطح منطقه و جهان جلوگیری کرد، تصریح کرد: توافق بین ایران و کشورهای پنج به علاوه یک، گامی مثبت و با اهمیت تلقی می شود. ما امیدواریم این توافق به استقرار امنیت در منطقه منجر شود. ما خواستار برچیده شدن سلاح هسته ای و تسلیحات کشتار جمعی از کل منطقه هستیم. استقرار امنیت در خلیج ( فارس ) موضوعی ضروری برای کشورهای منطقه است. منطقه خلیج ( فارس ) باید از خطر تسلیحات هسته ای مصون باشد. مردم این منطقه باید امکان بهره مند شدن از انرژی هسته ای برای اهداف و کاربردهای مسالمت آمیز، براساس قوانین بین المللی را داشته باشند.

وی افزود: ایران کشوری مهم و تاثیرگذار است که در همسایگی ما قرار دارد. همکاری بین ایران و کشورهای منطقه به نفع همه است. روابط و مناسبات دوجانبه میان ایران و قطر بر اساس مصالح و منافع مشترک ، رو به گسترش است . ما و ایران هیچگونه اختلافی در روابط دوجانبه خود نداریم . هیچ نزاع مذهبی بین اهل تسنن و شیعه در منطقه وجود ندارد . درگیری های کنونی در منطقه منشاء سیاسی دارد. ما هم اکنون شاهد اختلافات سیاسی منطقه ای میان ایران و اعراب هستیم . این اختلافات به هیچ وجه درگیری بین شیعه و سنی نیست . اختلافات مورد اشاره با گفتگو قابل حل است.

امیر قطر اضافه کرد: توافق میان ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس باید بر اساس عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر شکل گیرد. زمان گفتگو میان کشورهای خلیج ( فارس ) برای حصول چنین توافقی فرارسیده است. کشورهای این حوزه با یکدیگر همسایه هستند و نیازی به میانجیگری دیگران ندارند. ما از آمادگی لازم را برای میزبانی نشستی برای انجام گفتگو میان کشورهای منطقه برخورداریم .

فعلا که اینا دارن موس موس ایران رو میکنن از ترسشون!!

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,010 بار در 230 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    عکس: رییس جمهور اکوادور هم به روحانی توهین کرد

با آغاز به کار دولت یازدهم قرار بود دیپلماسی ایران متحول شود و قدرتهای جهانی در برابر ایران زانوی تعظیم فرود آورند اما اکنون که مذاکرات هسته ای به اتمام رسیده و بنا بر گفته روحانی برجام آماده اجراست، دیگر نه تنها وزیر فرهنگ ایران می تواند ویزای ورود به عربستان بگیرد و نه وزیر خارجه دولت سعودی اجازه دیدار به محمد جواد ظریف می دهد و در آخرین مورد این بار رییس جمهور اکوادور در دیدار با روحانی به رییس جمهور کشورمان توهین کرد.

به گزارش رجانیوز، در حاشیه دیدار روحانی با سران کشورهای مختلف در سازمان ملل، رییس جمهور اکوادور با انداختن پای خود مقابل پای دیگرش در برابر رییس جمهور ایران نشست و این در حالی است که این اقدام خلاف عرف دیپلماتیک است و زمانی که نماینده کشوری چنین اقدامی انجام دهد، حداقل پاسخ به وی عکس العمل مشابه از سوی طرف مقابل است.

http://www.rajanews.com/news/223557
    واقعا مطالب گهربار و پرمغزی رو انتخاب میکنید از این سایت متوهم رجانیوز ))

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

دکتر ساسان شاه ویسی در گفتگو با تراز:
    اروپایی ها برای خروج از رکود اقتصادی شان به ایران می آیند/
    نقشه نفوذ اروپا و آمریکا برای ایران بعد از برجام

تراز: اروپایی ها قبل از هر اتفاقی که قرار است به عنوان طرح مشترک برقرار شود نشسته و محاسبه کرده اند که یکی از مهمترین مناظری که می تواند اقتصاد فرورفته و ورشکسته آن ها را که نرخ رشد اقتصادیشان برای سه سال پیاپی به کمتر از نیم درصد و حتی بعضی از کشورها صفر و زیر صفر کاهش پیدا کرده و نرخ بدهی ملی آنها تا چند برابر نرخ تولید ناخالص ملی آنهاست از قبل رابطه اقتصادی و نفوذ در بازار مصرفی ایران خواهند توانست اقتصاد خودشان را نجات دهند.

به گزارش تراز ،ساسان شاه ویسی کارشناس اقتصادی، در گفتگو با خبرنگار تراز درباره دلایل حضور شرکت های اروپایی در ایران گفت: حدود سه ماه پیش در دانشگده مطالعات جهان، نشستی برگزار شد که بحث ما در آن نشست راهبردی، واکاوی روابط ایران با اروپا بود و اینکه اگر قرار باشد توافق برجام اجرایی شود نگاه طرف های اروپایی به ما چیست؟ دوستان ما، یکی در حوزه استراتژیک، یکی حوزه امنیت بین الملل، دیگری در حوزه هسته ای و بنده نیز در حوزه اقتصادی در این نشست سخنرانی کردیم.

وی با اشاره به سخنانش در نشست مذکور، افزود: در ماه گذشته نشست سران اروپا در بروکسل برگزار شد کمیسیونری اقتصادی اتحادیه اروپا دستورالعملی به عنوان هدایت اقتصادی کشورهای مختلف ارائه کرده بود. در این دستورالعمل آمده است: بنابر توافقاتی که ما به عنوان اتحادیه و ترویکای سه کشور آلمان، فرانسه و انگلستان با ایران برقرار می کنند کشورهای اروپایی باید بدانند که خروجی این توافقات اگر به یک طرح اقدام مشترک تبدیل شود این است که بازار بزرگی در ایران آزاد خواهد شد که حداقل گردش مالی این بازار خواهد توانست اروپا را از استیلا و رکود اقتصادی که بیش از ۷ سال است در اتحادیه شکل گرفته خارج بکند.

این اقتصاددان تصریح کرد: در دستورالعمل هایی که مورد به مورد برای هر کشور جداگانه اعلامیه صادر و نوشته شده بود: اگر شما بتوانید روابط اقتصادی خود را با ایران فعال کنید ضمن اینکه کمیسیونری اقتصادی اتحادیه از این روابط حمایت می کند دستورالعمل های مشخصی وجود دارد که تعیین می کند هر کشور در چه موضوع و رابطه ای با ایران فعالیت کند تا بتواند عمده بازار چند ده میلیارد دلاری ایران را در اختیار اروپا قراردهد.

وی با بیان اینکه اوپایی ها معتقدند در دهه آینده باید به قائده اقتصادی اثرگذاری برگردند که اتحادیه را از رکود موجود نجات دهند. گفت: اروپایی ها قبل از هر اتفاقی که قرار است به عنوان طرح مشترک برقرار شود نشسته و محاسبه کرده اند که یکی از مهمترین مناظری که می تواند اقتصاد فرورفته و ورشکسته آن ها را که نرخ رشد اقتصادیشان برای سه سال پیاپی به کمتر از نیم درصد و حتی بعضی از کشورها صفر و زیر صفر کاهش پیدا کرده و نرخ بدهی ملی آنها تا چند برابر نرخ تولید ناخالص ملی آنهاست از قبل رابطه اقتصادی و نفوذ در بازار مصرفی ایران خواهند توانست اقتصاد خودشان را نجات دهند.

شاه ویسی خاطرنشان کرد: این نوع تعاملات بین المللی نیز جنسی از نفوذ پذیری در اقتصادهای پرقدرت و دارای ظرفیت است که چه بسا آن کشورها ظرفیت خودشان را مورد شناسایی دقیق قرار نداده و نرخ تولید ملی خودشان را افزایش نمی دهند. از این رو نرخ بیکاری آن ها نیز کاهش نیافته و چه بسا دیگران خواهند توانست با نفوذ پذیری اقتصادی حداکثر استفاده و برخورداری که مهمترین مولفه آن خروج از رکود و بحران های اقتصادی در کشورشان است به وجود بیاورند.

http://www.taraznews.com/content/123285

عضو فعال خوشبخت آواتار ها
    تشکر شده 45,465 بار در 5,450 ارسال

نامه تند بابك زنجانی به رئیس‌جمهوری:

چرا باید اطلاعات بانکم را به شما بدهم/به من نگویید گردن‌کلفت؛ من خادم ملتم

زنجانی در ادامه تلاش می‌کند خود را از احمدی‌نژاد مبرا کند و می‌گوید: «در کار اقتصادی زبان بی‌احترامی و زورگویی و تهمت، جایی ندارد و این روش‌ها متعلق به زمان قبل از رضاشاه است. امروز ناخواسته این‌جانب و دولت محترم شما در کفه ترازوی عدالت قرار گرفته است. با این تفاوت که شما دارای قدرت هستید و من زندانی. نمی‌دانم دولت آقای احمدی‌نژاد چه کرد؟ آیا عملکرد درستی داشته یا خیر و ربطی هم به من ندارد. من نمی‌دانم چرا هر کس برای نشان‌دادن خود تلاش می‌کند به دیگران تهمت بزند و دیگران را با مسئولان قبل ...

مسعود کاظمی: «آن‌قدر قطع‌نامه صادر کنید تا قطع‌نامه‌دانتان پاره شود» و «خدا را شکر که تحریم شدیم. مردم ایران اصلا تحریم‌ها را احساس نکردند». این جملات برای مردم ایران فراموش‌نشدنی است. سخنانی که محمود احمدی‌نژاد درباره تحریم‌ها به زبان آورد. او مدعی شد با کمک مردم ایران تحریم‌ها را دور خواهد زد. البته مدت زیادی نگذشت که مشخص شد منظور او از مردم ایران برای دورزدن تحریم‌ها، امثال بابک زنجانی بوده است، زیرا متهم نفتی خود در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی كه «فارس» تصویر آن را روز گذشته روی خروجی خود قرار داده، مدعی شده: «...من به کشورم بدون هیچ منتی خدمت کرده‌ام و به‌واسطه خدماتم مورد تحریم آمریکا و اروپا قرار گرفته‌ام و از سوی آنان به‌عنوان مهره کلیدی معرفی شده‌ام». اوایل مرداد سال جاری خبر نامه‌ای که بابک زنجانی به رئیس‌جمهوری نوشته منتشر شد؛ برخی از رسانه‌ها در ابتدا مدعی شدند این نامه خطاب به نمایندگان مجلس بوده است، اما نمایندگان این موضوع را تکذیب کردند. در ادامه این جریان، محسنی‌اژه‌ای چنین نامه‌ای را تأیید کرد، اما مخاطب اصلی این نامه مشخص نشد تا اینکه بالاخره وکیل بابک زنجانی مخاطب اصلی این نامه را مشخص کرد و گفت این نامه خطاب به دولت و به‌ویژه شخص آقای روحانی بوده است. نامه زنجانی نشان می‌دهد او تلاش كرده اتهام‌های خود را که مربوط به عملکردش در دولت احمدی‌نژاد بوده به دولت روحانی مرتبط کند. اکنون چند روز به دادگاه او باقی مانده است. بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره بابک زنجانی گفته: «او بیش از دوهزارو ٧٠٠ میلیون دلار از پول نفت را پس نداده و به نظر من از اول هم قصد نداشته که پس بدهد. نیازی نیست بابک زنجانی پول را بدهد، فقط بگوید این پول‌ها در کدام حساب است. یک حسابی که بانک خصوصی یا دولتی ما موجودی آن را تأیید کند».
    برائت از احمدی‌نژاد
    زنجانی در ابتدای نامه خود خطاب به رئیس‌جمهور نوشته: «آقای رئیس‌جمهور، همان‌گونه که مستحضرید این‌جانب به اتهام اینکه در دولت قبل از وزارت نفت، نفت خریداری و پول آن را برده‌ام و به نحوی ایجاد فساد کرده‌ام، در بازداشت به سر می‌برم و قوه قضائیه مسئول رسیدگی به این فساد می‌باشد. متأسفانه من هرچه توضیح می‌دهم که این اتهامات واقعیت ندارد و در حق من بی‌انصافی صورت گرفته فایده‌ای ندارد و هم دولت محترم و هم این‌جانب قضاوت را به عهده قوه قضائیه سپرده و آن مرجع نسبت به حق یا ناحق بودن هر دوی ما قضاوت خواهد کرد».

زنجانی در ادامه تلاش می‌کند خود را از احمدی‌نژاد مبرا کند و می‌گوید: «در کار اقتصادی زبان بی‌احترامی و زورگویی و تهمت، جایی ندارد و این روش‌ها متعلق به زمان قبل از رضاشاه است. امروز ناخواسته این‌جانب و دولت محترم شما در کفه ترازوی عدالت قرار گرفته است. با این تفاوت که شما دارای قدرت هستید و من زندانی. نمی‌دانم دولت آقای احمدی‌نژاد چه کرد؟ آیا عملکرد درستی داشته یا خیر و ربطی هم به من ندارد. من نمی‌دانم چرا هر کس برای نشان‌دادن خود تلاش می‌کند به دیگران تهمت بزند و دیگران را با مسئولان قبل از خود قیاس کند». ظاهرا سخنان و افشاگری‌های اخیر جهانگیری درباره این متهم نفتی برای او سنگین بوده و می‌افزاید: «متأسفانه معاون‌اول محترم ریاست جمهوری بارها در اذهان عمومی به این‌جانب بی‌احترامی‌های زیادی کرده و این امر لایق ترازکردن یک دولت یا یک انسان عادی نیست و جاه و مقام این معاونت حفظ حرمت مردم است. ایشان بارها این‌جانب را به فساد در دولت قبل، ارتباط با افرادی که دنبال پشت پرده آن می‌گردد، می‌باشد و جدیدا این‌جانب را گردن‌کلفت عنوان نموده است که این صحبت‌ها در شأن یک معاون‌اول نیست. جناب رئیس‌جمهور من در زندانم و دادسرا در حال رسیدگی پرونده است، من چه گردن‌کلفتی‌ای می‌توانم بکنم؟ وقتی فسادی وجود ندارد، من چرا باید نام افرادی را ببرم و آنها و زندگی آنها را نابود کنم؟ یک کار اقتصادی شده که منجر به ابهاماتی برای شما شده است و من موظفم ابهامات را حل کنم و این کار در حال انجام است. در اصل مجموعه شما دنبال یک زیاده‌خواهی است و اسم آن را فساد من نامیده».
    به من نگویید گردن‌کلفت!
    زنجانی ٩ دی ٩٢ و چند ماه پس از پایان کار دولت دهم بازداشت شد و اکنون حدود ٢٢ ماه است که در بازداشت به سر می‌برد. پیش از این امیرعباس سلطانی، عضو کمیته پیگیری این پرونده، اعلام کرده بود بابک زنجانی در آستانه آزادی از زندان قرار دارد. او به «خانه ملت» گفته بود:‌ «براساس قانون مصوب مجلس، هیچ متهمی را بدون صدور حکم، بیش از ٢٤ ماه نمی‌توان در زندان نگه داشت، ازاین‌رو وکلای زنجانی به ‌دنبال آن هستند میزان زمان بازداشتی او را به بیش از این زمان افزایش دهند، تا عملا حکم آزادی زنجانی صادر شود». خبری که البته سیدحسین دهدشتی در گفت‌و‌گو با ایرنا آن را تکذیب کرد و گفت: «بازار شایعه‌ها و گفته‌های ضد‌و‌نقیض درباره پرونده بابک زنجانی داغ است، ولی او تا مشخص‌نشدن وضعیتش در زندان باقی می‌ماند». بابک زنجانی در ادامه نامه می‌افزاید: «من هیچ وقت با وزارت نفت معامله نکرده‌ام؛ یک مجموعه نفتی در خارج نفت فروخته و پول آن را در حسابی که معرفی کرده، دریافت کرده و به واسطه آن پول بلوکه شده و حال که دولت عوض شده به‌زور می‌گوید پول را دوباره پرداخت کن؛ چون صاحب بانک و سهام‌دار من هستم. آقای دکتر من در بانک متعلق به خودم درباره همه سپرده‌گذاران مسئولم؛ چرا باید اطلاعات یک بانکی را که ربطی به این کشور ندارد در اختیار معاون‌اول شما بگذارم که ایشان به من نگوید گردن‌کلفت! آیا اگر شما جای من بودید چنین می‌کردید؟ به من فرمودید من چون صاحب بانکم موظفم پول شما را بدهم و کاری به کسی ندارید. من از روز اول تمام زندگیم را دو دستی تقدیم کردم، چه باید می‌کردم و نکردم که این همه بی‌احترامی به من می‌شود؟ وزارت نفت مگر بارش را به من داده که از من طلب می‌کند؟ باری در اختیار شرکت خارجی خود گذاشته و آن هم پولش را دریافت کرده، می‌توانست در بانکی دیگر وصول کند، حال که تحریم شده من مقصرم؟»
    خادم ملتم
    این میلیاردر جوان در ادامه بدون اشاره به اینکه اکنون نامش از فهرست تحریم‌ها خارج شده مدعی می‌شود: «جناب آقای دکتر من به کشورم بدون هیچ منتی خدمت کرده‌ام و به واسطه خدماتم مورد تحریم آمریکا و اروپا قرار گرفته‌ام و از سوی آنان به‌عنوان مهره کلیدی معرفی شده‌ام. اینها آیا گردن‌کلفت بودن من است؟ آیا من باید فکر می‌کردم پول نفت را در چه بانکی وصول کنید؟ آیا من باید تدبیر می‌کردم که پول‌های دریافتی را در یک شرکت ١٠هزاردلاری نگهداری نکنید؟ آیا من مرتکب پولشویی شده‌ام؟ آیا چون قدرت داریم باید زورگویی کنیم و اشتباهات مدیریتی خود را به مردم وصل کنیم؟ آقای رئیس‌جمهور شرکت خارجی من موظف نبوده باری خریداری کند که کرده، موظف بوده پول آن را در هر کجا که صاحب کالا می‌خواهد بدهد، انجام داده، آیا روابط اروپا و آمریکا را هم من باید درست می‌کردم؟ آقای رئیس‌جمهور من تا کنون بیش از چهارهزار میلیارد تومان اموالم را تقدیم کردم اموالی که قبل از سال ٩١ یعنی ورود مجموعه شما، در بانک من بوده و من ارز هزارو ١٠٠ تومان فروخته بودم و این اموال را داشتم، یعنی سه‌میلیارد دلار سرمایه‌گذاری. من چه باید می‌کردم که این همه بی‌احترامی به من شده؟ آیا باید با مردم و سرمایه‌گذاران کشور چنین کرد؟ آقای دکتر من وظیفه داشتم به شما اطلاع‌رسانی کنم. دیگر شما می‌دانید و خدای بزرگ». زنجانی در حالی در این نامه می‌گوید تمام اموالش را تقدیم کرده که هم پیش از این زنگنه گفته بود که اموال موجود او کفاف بدهی‌اش را نمی‌دهد و هم دو روز پیش سلطانی، عضو کمیته پیگیری پرونده، گفته بود: «زنجانی اگر قصد پرداخت بدهی‌هایش را داشت تاکنون پرداخت کرده بود چون بر‌اساس نوار ضبط‌شده‌ای که از این فرد در کمیسیون موجود است ۲۵ میلیارد یورو در بانک‌های ژاپن پس‌انداز کرده، بنابراین موجودی دارد و پرداخت نمی‌کند؛ ضمن اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد از اموالش نیز در تاجیکستان، ترکیه، مالزی، هاوایی و ... قرار دارد». نامه زنجانی با جمله‌ای كه از نظر دستور زبان فارسی در نوع خود جالب توجه است پایان یافته است: «امیدوارم در زندگی و کار پیروز و موفق باشید و روزی کسی با شما این کار می‌کند با من کردید را نکنید».

http://vareshnews.ir/detail/News/22340

7. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید خوشبخت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

عضو فعال
    تشکر شده 4,049 بار در 1,548 ارسال

از 57 تا حالا آی چاپیدند!

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید احمدخان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,867 بار در 2,149 ارسال

بررسی روان شناسی احمدی نژاد توسط مرکز مطالعاتی میلون نشون میده با یه موجود پارانویایی خطرناک طرفیم دیگه از طرفدارانش انتظار بیشتری نداشته باشید

The amalgam of Distrusting (paranoid) and Ambitious (narcissistic) patterns in Ahmadinejad’s profile suggests the presence of a syndrome that Theodore Millon has labeled the fanatical paranoid — a personality composite that overlaps substantially with the construct of “malignant narcissism” described in modern reformulations of psychoanalytic theory.
    Characteristically, these personalities harbor intricate fantasies, make extravagant claims, fabricate stories to enhance their self-worth, and endow themselves with illusory powers. In their own minds, they are inspired leaders, talented geniuses, holy saints, or demigods, perceiving themselves as righteous saviors standing up to the evils of the universe. Behaviorally, these personalities present as smug, arrogant and expansive, with an air of contempt toward others. In the face if adversity, delusions of grandeur constitute their chief coping mechanism.
    The major political implication of the study is the inference that Ahmadinejad is relatively impervious to influence by diplomatic or economic means and not conflict averse, which heightens the risk that he would be psychologically inclined to use military force with minimal provocation to counter perceived threats to regime survival.

Technical References
    Immelman, A. (1999). Millon Inventory of Diagnostic Criteria manual (2nd ed.). Unpublished manuscript, St. John’s University, Collegeville, Minn.
    Immelman, A. (2003). Personality in political psychology. In I. B. Weiner (Series Ed.), T. Millon & M. J. Lerner (Vol. Eds.), Handbook of Psychology: Vol. 5. Personality and Social Psychology (pp. 599-625). Hoboken, NJ: Wiley.
    Immelman, A. (2005). Political psychology and personality. In S. Strack (Ed.), Handbook of Personology and Psychopathology (pp. 198-225). Hoboken, NJ: Wiley.
    Immelman, A., & Steinberg, B. S. (Compilers) (1999). Millon Inventory of Diagnostic Criteria (2nd ed.). Unpublished research scale, St. John’s University, Collegeville, Minn.
    Millon, T. (with Davis, R. D.). (1996). Disorders of Personality: DSM-IV and Beyond (2nd ed.). New York: Wiley.
    Millon, T., & Davis, R. D. (2000). Personality Disorders in Modern Life. New York: Wiley.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط asir نمایش پست ها
    جناب mey عزیز عاجزانه خواهش میکنم از مسیول سایت بخواهید این عکس ذلت بار رو از تایپیک حذف کنند ما ایرانیها بهیچ وجه حاضر نیستیم مسیولانمان با در یوزگی وپاچه خواری به امیر عرب کویت التماس کنند و انرا دیپلماسی بنامند مابمیریم بهتراست تا اینگونه در مقابل اجنبی زانو بزنیم وکرنش کنیم این عکس یعنی مرگ اقتدار ایران وایرانی برای همیشه به چه قیمت خدا داند !!!!!!!!!!
    جناب asir لطفا صحبتی که میفرمائید از طرف جمع ایرانیها نکنید , ! حداقل بنده را مجزا کنید از نوع نگاهتان به موضوعات و کیفیت شعور و عقل خودتان !
    با تشکر
    ویرایش توسط گیلان : 2015/09/29 در ساعت 11:14
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

هشدار راغفر به دولت:
    افزایش ۳۵ هزار میلیارد تومانی بودجه جاری رکود و بیکاری را تشدید می‌کند

این اقتصاددان در گفتگو با نسیم: اختصاص تنها ۳۸ میلیارد تومان بودجه عمرانی در ۹۰ روز ابتدایی سال، تبعات منفی زیادی دارد/ احتمالا دولت در شش ماه آینده، از خدمات عمومی کسر خواهد کرد

حسین راغفر عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) در گفتگو با «نسیم» با انتقاد از کاهش بودجه عمرانی در سه ماهه نخست امسال اظهار کرد: اختصاص تنها 38.5 میلیارد تومان بودجه عمرانی در فصل بهار آثار منفی زیادی بر روند اشتغالزایی در کشور دارد و به طولانی تر شدن اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی در کشور خواهد انجامید.

وی خاطرنشان کرد: سالهای گذاشته مبالغ هنگفتی در زمینه طرحهای عمرانی هزینه شده بود و در حال حاضر چندین هزار پروژه نیمه تمام دولتی وجود دارد، که مبالغ زیادی از منابع ملی را قفل کرده است. اگر دولت منابعش را برای راه اندازی این پروژه ها مصرف کند، هم اشتغال ایجاد می شود و هم لااقل چند تا از این پروژه ها به سرانجام می رسند و هدف نهایی ایجاد این پروژه ها که آبادانی کشور بوده، محقق می شود.

این استاد دانشگاه با انتقاد از افزایش بودجه جاری کشور گفت: افزایش 35.9 هزار میلیارد تومانی بودجه جاری می تواند اثرات تورمی زیادی داشته باشد، اما اگر بودجه عمرانی افزایش پیدا می کرد هم ارزش افزوده زیادی به وجود می آمد و اشتغال خوبی ایجاد می شد، که متاسفانه دولت توجهی به این مسئله نمی کند.

راغفر با اشاره به میزان اعتبار تخصیص داده شده برای بودجه عمرانی در کشور گفت: ممکن است این 38.5 میلیاردی که به بخش عمرانی تخصیص داده شده، اصلا واقعیت نداشته باشد، بلکه دولت با این بودجه بخشی از بدهی های خود را پرداخت کرده باشد و به اسم بودجه عمرانی بودجه ای را صرف کرده باشد، که اما معلوم نیست در کجا این بودجه ها هزینه شده است، زیرا حتی نشانه های کمی از پیشرفت پروژه های عمرانی در شش ماه اخیر هم دیده نمی شود.

وی در تشریح اثرات افزایش بودجه جاری کشور در فصل بهار گفت: با افزایش 35.6 هزار میلیارد تومانی بودجه جاری که بهار امسال را به یکی از پرخرجترین بهارهای چند سال اخیر تبدیل کرده است، دولت در پاییز و زمستان با کسری بودجه زیادی رو به رو خواهد شد و احتمالا بازهم در شش ماه آتی بودجه عمرانی را کسر خواهد کرد که این مسئله رشد و آبادانی و اشتغال کشور را مورد تهدید قرار خواهد داد.

این عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) افزود: احتمالا دولت در شش ماه آینده سال از خدمات عمومی مانند بهداشت و آموزش و پرورش کسر خواهد کرد، بنابراین خدمات و رفاه عمومی در جامعه آسیب جدی خواهد دید.

راغفر در خصوص اثرات کاهش بودجه عمرانی گفت: کاهش بودجه عمرانی مطمئنا به اشتغال آسیب خواهد زد و کاهش تقاضا در بخش مسکن را به وجود خواهد آورد. این اتفاقی است که در تابستان امسال به خوبی شاهد آن بودیم و می دیدیم علی رغم این که مردم در سالهای گذشته در تابستان استقبال خوبی از بازار مسکن داشتند، امسال تابستان بازار مسکن کشور در وضعیت بسیار بدی قرار داشت. در نهایت باید گفت دولت با این رفتاری که با بودجه 94 انجام داد، نباید امیدی به خروج از رکود داشته باشیم.

http://nasimonline.ir/detail/News/1028805/180

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

منتقل شد ...
    ویرایش توسط گیلان : 2015/09/29 در ساعت 11:57
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 46 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 46 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فوری، قانون، مهم، مباحث، مجلس، مجری، مردم، مصوبه، مصاحبه، معدن، نفت، ناگهانی، ناظری، نرخ، هایده، هدفمندی، هدیه تهرانی، وام، وحشت، یورو، یارانه، کاهش، کشاورزی، گفتگو، گرانی، گزیده های خبر، پول، پوریا پورسرخ، پرونده هسته ای، آفریقا، آمار، آمریکا، آزادی، افزایش، الناز شاکردوست، انفجار، انقلاب، انتخابات، اوباما، ایران، اتش سوزی، اجتماعی، احمدی نژاد، اخبار، اخبار اقتصادی، اخبار سیاسی، اخراج، اروپا، استیضاح، استعفا، اشاره، اشتغال، اعتصاب، بنزین، بهره، بهرام رادان، بورس، بیکاری، بیداری اسلامی، بانک، بانک مرکزی، بارش، بازدید، بازرگانی، برکناری، تقاضا، تمایل، تهدید، تولید، تورم، توسعه، تکذیب، تاکید، تجمع، تجارت، تحریم، ترانه علیدوستی، تردید، تعزیرات، تعطیلی، جنگ، جنجال، جهان، جدید، حمله، خلیج فارس، خنده بازار، خودرو، خامنه ای، خاورمیانه، خبر، خبر از همه نوع، خبر سیاسی، دلار، دولت، درآمد، ریزش، رای، رسانه، زلزله، سفر، سقوط، سنا، سوئیفت، سوال، سیل، سکه، سایت بورسی، سریع، شهاب حسینی، شورای امنیت، شایعه، شجریان، صنعت، طلا، طوفان، عدالت، عرضه

نمایش برچسب‌ها