نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نوسان گیری

عضو عادی
    تشکر شده 473 بار در 59 ارسال

نوسان گیری

سلام دوستان من تازگی ها وارد بورس شدم و اندک سرمایه ای داشتم که در بورس گذاشتم الان بعد 3 هفته یا شاید هفته چهارم باشه که 20 میلیون سرمایه گذاشتم در بورس با خرید سهم فولاد مبارکه اصفهان و شبریز سود من تاحالا شده تقریبا 400 هزار تومان
    ولی با توجه به دوستانی که نوسان گیری میکردن یا سهم های دیگه خریده بودن راضی نیستم

میخواستم بپرسم اگر من نوسان گیری کنم بهتر نیست؟
    اخه من دیدم بعضی از سهم ها امروز5 درصد تو ضرر هست
    فردا 2 درصد هم میرن توی سود
    که اگر من تو همین بازه خرید و فروش میکردم حداقل 5 درصد سود میکردم
    و اگر هفته ای 5 درصد سود کنم ماهی 20 درصد سو د میکنم که نتیجه خیلی بهتر از این هست که سهم فولاد و شبریز رو بخرم بعد از گذشت یک ماه تازه 400 هزار توامن سود داده
    ولی دچار شک و تردید هستم خیلی میگن نوسان گیری ضرر هست بعضی ها میگن خیلی بهتره
    ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hossein274 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

پاسخ : نوسان گیری

سلام، خوش اومدین،

در بازار، فرسایش و رو به پایین، سهامداری بدرد نمی خورد، 20 درصد رشد میکنه 30 درصد اصلاح، بعد 30 درصد رشد 20 درصد اصلاح! فقط نوسانگیری جواب میده (نوسانگیرا معمولا تک سهم هستن)

در بازار، صعودی، یک نوسان گیر تقریبا 10 درصد، ی سهامدار سود میکنه (با اینکه رو کاغذ، نوسانگیری بر سود تر نشون میده، ولی واقعیت اینه که سود اصلی را سهامدار میگیره) و در بازار صعودی و سهامدارا، حتما تشکیل سبد می دهند که اگر 10 سهم دارند 8 تاش مثبت هست 2 تاش منفی

نمونه دیگرش به این شکل هست که در بازار صعودی فردا از سبد خودشان نوسان می گیرند، مثلا می بینن فلان سهم نزدیک مقاومت هست اما تا هدف، حالا حالا راه داره، میاد نزدیک مقاومت 30 درصد سهامش رو نقد میکنه، 10 درصد که رفت پایین تر یا بالاتر اضاف می کنه دورباره به سهمش

مهمتر از نوسان گیری یا سهامداری، مدیریت سرمایه هست، اینکه چقدر نقد داشته باشین همیشه و چقدر سهامدار باشین

در سایت جناب آباد سهامدار هستن، و جناب آبشار گاها نوسانگیر و خرید و فروش های خودشونو اعلام می کنند، میشه از روی خرید هاشون، چیزهای خوبی یاد گرفت

و بازم اصل مدیریت سرمایه هست،
    موفق باشین
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    سلام، خوش اومدین،

در بازار، فرسایش و رو به پایین، سهامداری بدرد نمی خورد، 20 درصد رشد میکنه 30 درصد اصلاح، بعد 30 درصد رشد 20 درصد اصلاح! فقط نوسانگیری جواب میده (نوسانگیرا معمولا تک سهم هستن)

در بازار، صعودی، یک نوسان گیر تقریبا 10 درصد، ی سهامدار سود میکنه (با اینکه رو کاغذ، نوسانگیری بر سود تر نشون میده، ولی واقعیت اینه که سود اصلی را سهامدار میگیره) و در بازار صعودی و سهامدارا، حتما تشکیل سبد می دهند که اگر 10 سهم دارند 8 تاش مثبت هست 2 تاش منفی

نمونه دیگرش به این شکل هست که در بازار صعودی فردا از سبد خودشان نوسان می گیرند، مثلا می بینن فلان سهم نزدیک مقاومت هست اما تا هدف، حالا حالا راه داره، میاد نزدیک مقاومت 30 درصد سهامش رو نقد میکنه، 10 درصد که رفت پایین تر یا بالاتر اضاف می کنه دورباره به سهمش

مهمتر از نوسان گیری یا سهامداری، مدیریت سرمایه هست، اینکه چقدر نقد داشته باشین همیشه و چقدر سهامدار باشین

در سایت جناب آباد سهامدار هستن، و جناب آبشار گاها نوسانگیر و خرید و فروش های خودشونو اعلام می کنند، میشه از روی خرید هاشون، چیزهای خوبی یاد گرفت

و بازم اصل مدیریت سرمایه هست،
    موفق باشین
    با سلام
    و تشکر ،مطالب بسیار مفیدی بود . من خودم متاسفانه خیلی عجول هستم و حجم خرید و فروش هام واقعا بالاست بعضا در یک روز ممکنه یک سهم را دوبار بخرم و بفروشم ! لیکن تجربه من می گه سهامداری بسیار پربازده تر از نوسان گیری است . شاید بد نباشه صرفا با ۲۰ درصد سرمایه مون نوسان گیری کنیم و بقیه را سهامداری .

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 473 بار در 59 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    با سلام
    و تشکر ،مطالب بسیار مفیدی بود . من خودم متاسفانه خیلی عجول هستم و حجم خرید و فروش هام واقعا بالاست بعضا در یک روز ممکنه یک سهم را دوبار بخرم و بفروشم ! لیکن تجربه من می گه سهامداری بسیار پربازده تر از نوسان گیری است . شاید بد نباشه صرفا با ۲۰ درصد سرمایه مون نوسان گیری کنیم و بقیه را سهامداری .
    سلام وقت شما بخیر با توجه به تجربه ای که دارید معمولا با نوسان گیری چند در صد در ماه سود میکنید؟

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید hossein274 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)