صفحه 6 از 38 نخست ... 345678916 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 375

موضوع: خرید های منظبق بر تحلیل بنیادی + تبادل نظر با تحلیلگران بنیادی

عضو فعال
    تشکر شده 2,622 بار در 821 ارسال
    سلام میثم جان نظرتون راجع به سدور چیه؟وقت کردی یه تحلیل ازش بزار ممنون
    بسم الله الرحمن الرحیم خدایا به امید تو

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد یزدی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,701 بار در 19,024 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد یزدی نمایش پست ها
    والا من خودم هنوز فرصت نکردم سدور رو تحلیل کنم و به تحلیل جناب الوندی اعتماد کردم ..................البته سبهان رو تحلیل کردم هدف 4000 تومن یک ساله .............. خوب از روی سبهان سدور هم باید 1000 بشه ........

امشب سعی میکنم سدور رو خودم تحلیل کنم ......البته سدور فعلا روی 200 حساب کنید که سود بسازه ............... تا تحلیل کامل ترشو تا فردا سعی میکنم بزارم
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

روز موعود سیمانی ها / آخرین تحولات صنعت سیمان بررسی شد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفتگوی اختصاصی با معدن 24 ضمن بررسی آخرین وضعیت کارخانجات سیمانی کشور،از چانه زنی این انجمن با سازمان حمایت برای حفظ جایگاه این صنعت استراتژیک خبر داد.

عبدالرضا شیخان در گفتگو با خبرنگار معدن 24 با اشاره به ارسال درخواست انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای بازنگری در مکانیزم قیمت گذاری سیمان،اظهار کرد:در حالیکه براساس تصمیم کمیته ماده یک طرح جامع سیمان، اختیاراتی به انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در زمینه قیمت گذاری انواع محصولات سیمانی داده شده اما با الحاق تبصره ای هر گونه تعدیل قیمت با رعایت ضوابط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان عنوان شده است.
    وی افزود: بر اساس این الحاقیه انجمن کارفرمایی نیز روز دو شنبه مدارک و مستندات خود را برای بازنگری در مکانیزم قیمت گذاری سیمان به دفتر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت ارسال کرده است.
    سازمانحمایت امروز برای سیمان تصمیم می گیرد
    این مقام مسئول از برگزاری جلسه ای مشترک با مدیران سازمان حمایت در روز جاری خبر داد و گفت: پیرو مذاکرات صورت گرفته این انجمن به نمایندگی از فعالان صنعت سیمان کشور درخواست افزایش 30.5 درصدی قیمت سیمان مطابق با حداقل نرخ تورم اعلامی کشور در اول اردیبهشت ماه جاری را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ارایه نموده است.
    تعیین تکلیف تسعیر بدهی های ارزی
    شیخان با بیان اینکه درخواست افزایش 30.5 درصدی قیمت سیمان بدون احتساب افزایش قیمت حامل های انرژی است,عنوان کرد:علاوه بر این موضوع نحوه تسعیر ریالی نرخ ارز برای تسویه بدهی فعالان صنعت سیمان به صندوق توسعه ملی نیز در دست پیگیری بوده و انجمن کارفرمایی صنعت سیمان مذاکراتی در این زمینه برای جلوگیری از زیان شرکت های سیمانی انجام داده است.
    به گفته وی در حالیکه تا اواسط سال گذشته عمده بدهی ارزی تولید کنندگان سیمان به صندوق توسعه ملی با ارز 1226 تومانی تسویه میشد اما به یکباره با جایگزینی نرخ ارز مبادلاتی برای تسعیر نرخ ریالی ارز تا این لحظه هیچ یک از بانک های عامل حاضر به تسویه بدهی ها با نرخ ارز مرجع نیستند.
    بدهی سیمانی ها به صندوق توسعه ملی چقدر است؟
    شیخان از بدهی ارزی 634 میلیون یورویی فعالان صنعت سیمان کشور به صندوق توسعه ملی سخن گفت و افزود: بدهی های مذکور ناشی از اخذ تسهیلات برای اجرای پروژه های ملی و اشتغال زا در سال های گذشته و با نرخ مرجع دلار حدود 900 و یورو 1300 تومانی از صندوق توسعه ملی اخذ شده که چنانچه دولت بخواهد این مطالبات با ارز مبادله ای تسویه شود اغلب شرکت های فعال و حتی صادراتی این صنعت با زیان اباشته فزاینده ای مواجه می شوند.
    وی ادامه داد:با یک حساب سرانگشتی صنعت سیمان باید 12 تا 15 کارخانه فعال خود از 67 کارخانه موجود را فدا کند تا بتواند بدهی های فعلی به بانک ها را با ارز مبادله ای تسویه کند.
    مزیت استراتژیک سیمان در کشور نکته دیگری بود که این مقام مسئول به آن اشاره کرد و گفت:با وجود اهمیت جایگاه سیمان در ساختار صنعت کشور متاسفانه با وجود فشارهای مختلف هزینه ای و مالی نسبت به سایر کالاهای مشابه از آزاد سازی قیمت ها منتفع نشده و طی یکسال گذشته تنها از 22 درصد افزایش قیمت برخوردار شده است.
    این در حالی است که با وجود محرومیت های مختلف، فعالان سیمانی کشور موفق به افزایش دو برابری ظرفیت تولیدی خود در دوره مذکور شده اند.
    قول مساعد برای تعدیل قیمت ها
    شیخان با ابراز خوشبینی نسبت به همکاری سازمان حمایت مبنی بر درک شرایط فعلی صنعت سیمان و موافقت با افزایش منطقی قیمت این کالا در روز جاری ،عنوان کرد: چنانچه با درخواست انجمن مبنی بر افزایش نرخ سیمان مخالفت شود به ناچار کارخانجات با تعدیل گسترده نیروی انسانی و توقف خطوط تولیدی مواجه خواهند بود.
    راهکار تسویه بدهی های ارزی و معافیت مالیاتی
    دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از مذاکره با سازمان توسعه تجارت ایران برای یافتن راهکاری در زمینه تسویه بدهی ارزی فعالان صنعت سیمان نیز سخن گفت و افزود: در حال حاضر قیمت هر تن سیمان صادراتی بیش از 70 دلار تعیین شده و ارز صادراتی سیمانی ها باید به صورت واریز نامه ای با واردکنندگان سایر کالاها تهاتر شود.
    این در حالی است که با توجه به تبعات تحریم ها اغلب معاملات بصورت ریالی انجام می شود و دولت نیز با فرض ریالی بودن این معاملات آنرا به عنوان فروش داخلی به شمار آورده و خواستار اخذ شش درصد مالیات بر ارزش افزوده می شود.
    وی ادامه داد: انجمن کارفرمایی صنعت سیمان برای رفع این مشکل در حال رایزنی با نهاد های حاکمیتی بوده تا شرکت های صادر کننده سیمان با ارایه قراردادهای ریالی خود با طرف خارجی به همراه پروانه سبز گمرکی و بارنامه های ثبت شده در مبادی گمرکی همجون گمرک پرویز خان و یا خسروی و بندرعباس علاوه بر ثبت محصول بارگیری شده در فهرست کالاهای صادراتی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شش درصدی نیز معاف شوند.
    سیمان بجای مازوت از دولت گاز گرفت!
    شیخان در برابر این پرسش که دولت در سال گذشته با چه هدفی سوخت مازوت را جایگزین گاز مصرفی کارخانجات سیمان کرد؟پاسخ داد:در سال 91 دولت برای تامین گاز مصرفی اقشار مختلف مردم عزم جدی داشت و از اینرو برای جلوگیری از هرگونه مانع در این مسیر به دوگانه سوز نمودن کارخانجات از جمله سیمانی ها روی آورد.
    از اینرو کارخانجات سیمان در مقطعی بجای استفاده از گاز 70 تومانی در هر متر مکعب مجبور به تامین مازوت 200 تومانی برای هر لیتر شدند که با احتساب هزینه حمل به حدود 240 تومان در هر لیتر بالغ میشد.
    این موضوع اما پس از پیگیری انجمن کارفرمایی صنعت سیمان به توافق دولت مبنی بر پرداخت مابه التفاوت پرداختی خرید مازوت به شکل تهاتر گاز مصرفی مورد نیاز کارخانجات منتهی شده است.
    سودآوری سیمانی ها و یک اتفاق
    مدیر عامل پیشین شرکت سیمان ساوه روند سودآوری شرکت های سیمانی را یادآور شد و گفت: با وجود تمامی مشکلات از جمله قطع گاز مصرفی ،افزایش هزینه های سربار و پیمانکاری،روی آوردن به صادرات ارزان و تخفیف های از روی ناجاری در بازار داخلی و معضلاتی از این دست اما تلاش فعالان این صنعت در سال گذشته از بابت تولید و فروش و به تبع آن سودآوری بسیار چشمگیر بوده و در یک عبارت می توان گفت که سیمانی ها برای تحقق اهداف بودجه ای خود در سال 91 غیرت به خرج داده اند.
    با این همه عدم توجه دولتمردان برای حمایت از این صنعت ملی و ادامه وضعیت کنونی در سال جاری شرایط نامطلوبی را برجا خواهد گذاشت.
    نقش سیمان در ساخت و ساز
    به گفته شیخان سیمان در ساخت و ساز مسکن نسبت به سایر مواد اولیه چندان پر مصرف نبوده و در هر متر مربع به طور متوسط سه کیسه 50 کیلویی این کالا را به خود اختصاص می دهد.
    حذف دلالی با تعیین کف قیمت
    پرسش از دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان درباره رابطه قیمت گذاری سیمان در درب کارخانه تا مبادی صادراتی و جلوگیری از انگیزه های دلالی در این فرآیند پایان بخش این گفتگو بود که وی پاسخ داد:تلاش برای افزایش قیمت سیمان در بازار داخلی برای حذف چنین رانت های سودا گرایانه بوده و حال آنکه تلاش هایی برای قیمت گذاری سیمان صادراتی در مبادی گمرکی کشور براساس نرخ فوب خلیج فارس (FOB) صورت گرفته که مطابق با آن نرخ صادرات سیمان با احتساب کرایه حمل و عوارض از حداقل نرخ 70 دلار در هر تن پایین تر نخواهد آمد.

==================

فعلا این خبر ها رو داشته باشیم .........:

سازمانحمایت امروز برای سیمان تصمیم می گیرد
    این مقام مسئول از برگزاری جلسه ای مشترک با مدیران سازمان حمایت در روز جاری خبر داد و گفت: پیرو مذاکرات صورت گرفته این انجمن به نمایندگی از فعالان صنعت سیمان کشور درخواست افزایش 30.5 درصدی قیمت سیمان مطابق با حداقل نرخ تورم اعلامی کشور در اول اردیبهشت ماه جاری را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ارایه نموده است.

ببینیم چی میشه ......30 درصد غوغایی میکنه (-: اگه تصویب بشه

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد یزدی نمایش پست ها
    aaa در بورکس نوشته :

سود سیمان درود برای گزارش 12 ماهه حدودا 180 اعلام میشه
    از این گروه ساده نگذرید.

==========

اقا من میگم فعلا بیخیال تحلیلش بشیم ....فقط بخرید ......(البته میشه تحلیل کرد ولی اگه 12 ماهش بیاد بهتر میشه تحلیل کرد) ....تحلیل کنیم فرصت خریدمون میپره

اگه خبر بالا درست باشه سال اینده روی سود 230 به بالا حساب کنید بدون افزایش نرخ و فقط با صادرات ......ولی خوب اگه گزارش بیاد دقیق تر میشه .......در 9 ماهه 104 تومن ساخته که اگه خبر بالا درست باشه در 3 ماهه 76 تومن ساخته

البته سبهان برای من چیز دیگریست ...

========================================

یک نمیچه تحلیلی هم کنیم :

در حال حاضر سدو برای سال 92 130 تومن پیش بینی کرده :

من فقط فعلا روی صادارت مانور میدم چون از افزایش قیمت داخلی فعلا خبری نداریم :

سدور گفته سال 92 سیمان کیسه صادراتی تیپ 5 رو به مقدار 212800 تن با مبلغ فروش 209029 میلیون ریال میفروشه یعنی تنی : 98 هزار تومن

در حال حاضر گفته میشه سدور سیمان صادراتی رو 130 تومن میفروشه : یعنی 32 هزار تومن بالاتر داره میفروشه ..... حال اثر این تفاوت قیمت رو در گزارش به دست میاریم

32000*212800= 6.8 میلیارد تومن 800 میلیونش رو هم میگیم نه و بده مالیات ....6 میلیارد اضافی سود میکنه ازاین محل ....... که میشه سهمی 75 تومن :

130+75 =205 تومن فقط از محل افزایش قیمت سیمان کیسه 5 صادراتی

حالا سیمان فله رو گفته 79 هزار تن هر تن 69 هزار تومن بفروشه ........من میگم نه 100 هزار تومن بفروشه :

30000*79000=2.3 میلیارد تومن .......300 میلیونش هم پر نخواستیم .........2 میلیارد سود بیشتر هم از این محل میشه سهمی 25 تومن

===============

205+25= 230 تومن سود سال اینده با فرض های بالا و بدون گرفتن افزایش نرخ داخلی

230*4= 920 تومن ................هدفی که من فعلا میدم 900 هست
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/04/17 در ساعت 22:00

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال
    سلام آقا میثم
    چند مورد در مورد سیمان ها دیدم میخواستم توجیه ام کنی
    1.به نظرت بین سیمانی ها چرا،سدور،کمترین حاشیه سود رو داره؟سغرب،سیلام،سبهان همه35%هستند این 25%
    2.سغرب:قیمت ارز رو هنوز1226گرفته،مگه میشه؟

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط hey نمایش پست ها
    سلام آقا میثم
    چند مورد در مورد سیمان ها دیدم میخواستم توجیه ام کنی
    1.به نظرت بین سیمانی ها چرا،سدور،کمترین حاشیه سود رو داره؟سغرب،سیلام،سبهان همه35%هستند این 25%
    2.سغرب:قیمت ارز رو هنوز1226گرفته،مگه میشه؟
    1- تا 9 ماهه که حاشیه سودش 29 درصد یا همون 30 درصد بود .5 درصد رو من میزارم رو حساب اینکه قیمت های فروش صادراتیش کمتر و یا هزینه های حمل به کشور صادرکننده بیشتر از دوتای دیگه بوده...یا اینکه میزان صادراتش نسبت به دوتای دیگه کمتر بوده ...
    2- دیگه دلار رو مهم نیست چند گرفته .......معادل ریالی رو حساب میکنن ........مثلا نرخ 130 تومن

صبر کن 12 ماه ی سدور بیاد .......بعد حاشیه سودش رو ببینیم چند بوده ...فعلا میگن 180 اعلام میکنه یعنی 40 درصد تعدیل مثبت داره ..البته اگه موثق باشه همین روزاست که برای تعدیل ببنده

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال alibaghdadi2010 آواتار ها
    تشکر شده 1,370 بار در 348 ارسال
    سلام جناب میثم.....
    بغیر از سیمانیها سهمی برای خرید چی مد نظرتونه.....کوتاه مدت
    شبندر چطوره؟

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید alibaghdadi2010 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaghdadi2010 نمایش پست ها
    سلام جناب میثم.....
    بغیر از سیمانیها سهمی برای خرید چی مد نظرتونه.....کوتاه مدت
    شبندر چطوره؟
    شبندر تا 1000 رو نزنه فک کنم ول کن نیست .....و شبندر داره راه خودشو میره با هیچ چی هم کاری نداره من به نزدیکانم گفتم فعلا اصلا فروش نزنن تا وقتی زیرش گرفتست مشکلی نداره ....کاظم نادر علی میگه تا چند روز دیگه (10-12 اردیبهشت ) نماد شبندر و شپنا بسته و شتران باز میشه !!!

خگستر و کچینی رو محسن مهروز پیشنهاد داد بخرم تکنیکالی .اهداف این دو سهم هم تو تاپیکش موجوده

سایر سهام دیگه برای کوتاه مدت : ثشرق . آ.س.پ ثباغ حواستون باشه ......تکنیکالی به ما رسوندن ثشرق اگه 200 رو رد کرد بخرید ......

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,622 بار در 821 ارسال
    ممنون از وقتی که میزاری . افزایش نرخ سیمان هم با توجه به سرمایه اندک این سیمانی،تاثیر فوق العاده ای بر این سهم خواهد گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    aaa در بورکس نوشته :

سود سیمان درود برای گزارش 12 ماهه حدودا 180 اعلام میشه
    از این گروه ساده نگذرید.

==========

اقا من میگم فعلا بیخیال تحلیلش بشیم ....فقط بخرید ......(البته میشه تحلیل کرد ولی اگه 12 ماهش بیاد بهتر میشه تحلیل کرد) ....تحلیل کنیم فرصت خریدمون میپره

اگه خبر بالا درست باشه سال اینده روی سود 230 به بالا حساب کنید بدون افزایش نرخ و فقط با صادرات ......ولی خوب اگه گزارش بیاد دقیق تر میشه .......در 9 ماهه 104 تومن ساخته که اگه خبر بالا درست باشه در 3 ماهه 76 تومن ساخته

البته سبهان برای من چیز دیگریست ...

========================================

یک نمیچه تحلیلی هم کنیم :

در حال حاضر سدو برای سال 92 130 تومن پیش بینی کرده :

من فقط فعلا روی صادارت مانور میدم چون از افزایش قیمت داخلی فعلا خبری نداریم :

سدور گفته سال 92 سیمان کیسه صادراتی تیپ 5 رو به مقدار 212800 تن با مبلغ فروش 209029 میلیون ریال میفروشه یعنی تنی : 98 هزار تومن

در حال حاضر گفته میشه سدور سیمان صادراتی رو 130 تومن میفروشه : یعنی 32 هزار تومن بالاتر داره میفروشه ..... حال اثر این تفاوت قیمت رو در گزارش به دست میاریم

32000*212800= 6.8 میلیارد تومن 800 میلیونش رو هم میگیم نه و بده مالیات ....6 میلیارد اضافی سود میکنه ازاین محل ....... که میشه سهمی 75 تومن :

130+75 =205 تومن فقط از محل افزایش قیمت سیمان کیسه 5 صادراتی

حالا سیمان فله رو گفته 79 هزار تن هر تن 69 هزار تومن بفروشه ........من میگم نه 100 هزار تومن بفروشه :

30000*79000=2.3 میلیارد تومن .......300 میلیونش هم پر نخواستیم .........2 میلیارد سود بیشتر هم از این محل میشه سهمی 25 تومن

===============

205+25= 230 تومن سود سال اینده با فرض های بالا و بدون گرفتن افزایش نرخ داخلی

230*4= 920 تومن ................هدفی که من فعلا میدم 900 هست
    بسم الله الرحمن الرحیم خدایا به امید تو

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد یزدی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 379 بار در 125 ارسال
    با سلام
    اقا میثم من قشهد داشتم ولی با اون باز شدنش خیلی ضرر داد یادمه شما هم داشتین معمولا تو این موارد استراتژیتون چیه!؟ فوری فروختین یا نگه داشتین بابت افزایش نرخ شکر

صفحه 6 از 38 نخست ... 345678916 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)