صفحه 1 از 8 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 78

موضوع: آماتورها

عضو عادی
    تشکر شده 160 بار در 35 ارسال

Thumbs up آماتورها

با سلام خدمت مدیریت محترم . امید است با ایجاد این تاپیک موافقت نمایید . هدف از ایجاد آن همیاری دوستانی است که تازه وارد بازار شده اند و نیاز مبرمی به اطلاعات ذی قیمت شما عزیزان دارند . امید است شما بالی باشید برای پرواز . با تشکر از اهالی محترم بورسی.

2. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید abbasrahmani از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    تاپيك خوبيه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی rajabnejad آواتار ها
    تشکر شده 15,809 بار در 3,911 ارسال

Red face

آقای رحمانی در این سایت حرفه ای کی به ما آماتورها اهمیت میده آخه
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند ....

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید rajabnejad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط rajabnejad نمایش پست ها
    حرفه ای ها هم روزی آماتور بودند

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    بزار اهميت ندن... اما من تو اين تاپيك در خدمتتون هستم...كيوان جانم از لحاظ تكنيكي دوستانو كمك ميكنه انشالا

10. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    دوست عزیز هیچ وقت خودتون رو دست کم نگیرید
    در بازار بورس همه مشغول یادگیری هستند

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده اند:

خب مدتیه که ورود دوستان جدیدی را به سایت شاهد هستیم که البته معنی آن آماتور بودن همگی افراد جدیدالورود نیست بلکه اتفاقا با خواندن گفتگو ها مشخص است که دوستان حرفه ای زیادی به جمع ما پیوسته اند که به همگی آنها به نوبه خودم خوشامد می گویم.

خدمت دوستان مبتدی عرض کنم اساتید و بزرگان و دوستان زیادی در این سایت مشغول فعالیت هستند که می توانید از نظرات انها در بخشهای مختلف و همچنین در تاپیکهای آموزشی استفاده کنید.

من فقط یک نکته و نظر شخصی خودم را ابتدا عرض کنم : اکثرا شاهد هستم که سوالات اولیه و پیش فرض کاربران جدید در بدو ورود به سایت در تاپیکهای مختلف به این صورت است که "نظر شما در مورد سهم فلان چیست؟" "سبد من چگونه است؟" "چه سهمی بخرم" و .... خب این ناشی از ان است که کاربر فوق سبدی از قبل تهیه دیده و حالا نگرانی های خود بابت بالا و پایین سهمش را دارد. من این روش را نمی پسندم و گمان می کنم انرژی و زمان دوستان را می گیرد. توصیه من این است که
    اولا هر سهم را در تاپیک خود مطرح کنید . برای اکثر سهم های مطرح در اینجا تاپیک بنام آن وجود دارد فقط باید زحمت جستجو را بکشید.
    دوما برای خرید و فروش عجله نکنید. مباحث دیگران را در مورد آن سهمها در تالار پیگیری کنید. و در نهایت تصمیم گیری کنید.
    و اگر سهمی به نظرتان به دلایلی مناسب دیدید که از نظر دیگران پنهان مانده و نیاز به بررسی دارد آنرا معرفی کنید تا دوستان زحمت بررسی آنرا بکشند.
    همچنین سعی کنید به روش و یا استراتژی رو بیاورید و سطح علمی و دانسته های خود را آرام آرام افزایش دهید.

14. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan نمایش پست ها
    خب مدتیه که ورود دوستان جدیدی را به سایت شاهد هستیم که البته معنی آن آماتور بودن همگی افراد جدیدالورود نیست بلکه اتفاقا با خواندن گفتگو ها مشخص است که دوستان حرفه ای زیادی به جمع ما پیوسته اند که به همگی آنها به نوبه خودم خوشامد می گویم.

خدمت دوستان مبتدی عرض کنم اساتید و بزرگان و دوستان زیادی در این سایت مشغول فعالیت هستند که می توانید از نظرات انها در بخشهای مختلف و همچنین در تاپیکهای آموزشی استفاده کنید.

من فقط یک نکته و نظر شخصی خودم را ابتدا عرض کنم : اکثرا شاهد هستم که سوالات اولیه و پیش فرض کاربران جدید در بدو ورود به سایت در تاپیکهای مختلف به این صورت است که "نظر شما در مورد سهم فلان چیست؟" "سبد من چگونه است؟" "چه سهمی بخرم" و .... خب این ناشی از ان است که کاربر فوق سبدب از قبل تهیه دیده و حالا نگرانی های خود بابت بالا و پایین سهمش را دارد. من این روش را نمی پسندم و گمان می کنم انرژی و زمان دوستان را می گیرد. توصیه من این است که
    اولا هر سهم را در تاپیک خود مطرح کنید . برای اکثر سهم های مطرح در اینجا تاپیک بنام آن وجود دارد فقط باید زحمت جستجو را بکشید.
    دوما برای خرید و فروش عجله نکنید. مباحث دیگران را در مورد آن سهمها در تالار پیگیری کنید. و در نهایت تصمیم گیری کنید.
    و اگر سهمی به نظرتان به دلایلی مناسب دیدید که از نظر دیگران پنهان مانده و نیاز به بررسی دارد آنرا معرفی کنید تا دوستان زحمت بررسی آنرا بکشند.

آخه مشكل اينجاست كه هركسي به تاپيكاي خاصي علاقه داره و فقط به اون تاپيكا سر ميزنه و اگه سوالاتي تو اون تاپيك مربوطه انجام بشه بيجواب ميمونه

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

در ادامه صحبتم یک مختصری در مورد مسائل و مفاهیم ساده معاملات بورس و سیاست کاری بگم:
    ببینید دوستان. خیلی ساده بگم ، در این بازار هرکسی یک روش یا اصولی را واسه کارکردن انتخاب می کند:
    بعضی با تحقیق و بررسی در اوضاع و احوال یک شرکت ، مطالعه گزارشات و حسابرسی و خلاصه ضرب و جمع و تفریق در مورد خرید و فروش سهم فلان شرکت تصمیم گیری می کنند که اصطلاحا به این افراد می گویند بنیادی کار. یعنی با فاندامنتال به این نتیجه گیری می رسند.
    بعضی دیگر با کشیدن خطوط و منحنی های ریاضی و پیاده کردن یکسری الگوها و قواعد ریاضی و نموداری و اکثرا به کمک نرم افزارهای قوی در این زمینه سعی می کنند روند فراز و نشیب یک سهمو تخمین بزنند که به اینها هم اصطلاحا می گویند تکنیکالیست.
    گروه سوم افرادی هستند که رانتی هستند! یعنی خود در مجموعه ای هستند و یا از طریق دوست و آشنا به مجموعه هایی از اخبار پنهانی شرکتهایی دسترسی دارند و با آگاهی از اخبار فوق قبل از انتشار عمومی اخبار در مورد سهم خاصی سرمایه گذاری می کنند و منفعت بالایی هم به جیب می زنند!
    البته این تقسیم بندی ها به این معنی نیست که حتما باید یکی از گروهای فوق بود. قطعا هر فردی می تواند با ترکیبی از روشهای فوق فعالیت کند. بعضی ها فقط به روش خود اعتقاد دارند بعضی به ترکیب 2 یا چند تا. هدف من از نقل این مفاهیم ساده این بود که بگویم اگر حداقل یک روش کاری برای خود ترسیم کنید بهتر از انست که صرفا به نظر و توصیه دیگران معامله کنید.
    والبته در انتها یاداور میشوم در بازار سرمایه گروهی نیز از راه نامشروع اقدام به کسب مال می کنند که اصطلاحا آنان را "سفته باز" می نامند! این افراد برای شما دامهای فریبنده ای پهن می کنند و از کم اطلاعی افراد سوئ استفاده می کنند. با پخش شایعاتی وسوسه انگیز و یا برعکس ناامید کننده سعی می کنند سهم های بی ارزش را به افراد ناآگاه غالب کرده و یا سهمهای با ارزشی را که در دست دارید از دستتان بیرون بکشند! تشخیص این افراد شاید سخت باشد. بهترین راه حل برای دوری از تله هایی که در کمینتان است کسب آگاهی بیشتر است.
    در نهایت خوشحالی باید عرض کنم بنده تا این لحظه هیچ مورد خاصی از این گروه از افراد را در این سایت مشاهده نکردم.
    و این یکی از دلایل انتخاب و فعالیت خودم در این سایت پرمحتوا می باشد.

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    آخه مشكل اينجاست كه هركسي به تاپيكاي خاصي علاقه داره و فقط به اون تاپيكا سر ميزنه و اگه سوالاتي تو اون تاپيك مربوطه انجام بشه بيجواب ميمونه

ساده جان دقت کردی! تو از چماق! تو پستهات زیاد استفاده میکنی ها!

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)