صفحه 197 از 205 نخست ... 97147187194195196197198199200 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,961 به 1,970 از 2046

موضوع: سهامی که احتمال تشکیل روند صعودی و یا نزولی دارند

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

پاسخ : سهامی که احتمال تشکیل روند صعودی و یا نزولی دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها

شاخص کل :

بازار مثبته و شاخص با 5500 واحد رشد در عدد 180337قرار دارد

پیش از این و در چندین نوبت، قبل از مثبت و منفی شدنهای بازار سعی شد پیش آگاهی هایی در مورد بازار و جهت آن داده شود که با تقریب خوبی به وقوع پیوستند...

قصد نوشتن نداشتم، فقط چند کلمه :

اصلاح شاخص تمام نشده... احتمالا شاهد ادامه روند نزولی خواهیم بود....

(در روز مثبت قابل توجه بازار نوشته شد)

__________________________________________________ _______________________

و اما یک هدیه بعنوان نشانه غیر تکنیکالی(شاید هم به نوعی تکنیکال) برای نقطه برگشت بازار:

مادامی که بازار شاهد صعود دسته جمعی نمادها و یا افت دسته جمعی نمادها باشد، انتظار رشد ممتد نداشته باشیم...بازار باید متعادل و عقلانی شود که این به لحاظ تکنیکال بر روی نمودارها باید هویدا شود چیزی که در صعود عمودی اخیر و افت عمودی پس از آن شاهد آن نبودیم.... و آن چیزی که باید بر روی نمودارها هویدا شود فقط یک کلمه است.....هارمونی!

آنچنان صعودی، پی آیندش چنین افتی است، به نحوی که بسیاری از سهمها رشدی که کردند را دنده عقب برگشتند واین یعنی فقدان هارمونی موجها!
    تا هارمونی بر روی نمودارها نیاید ریسک بر ریوارد متعادل نمیشود و این یعنی هیجان، یعنی ترس، یعنی طمع، یغنی شک، یعنی هجوم، یعنی فقر تحلیل، یعنی عدم ثبات، که به لحاظ روانشناختی این واژه ها و سایر واژه های نظیر، ضد هارمونی هستند...

قرار بود فقط چند کلمه بنویسم!!!
    سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان

مطلب فوق آخرین مطلبی هست که در مورد کلیت بازار و شاخص کل نوشته شده بود که مربوط به 23 مهر ماهه... در آنرور پس از موج نزولی شاخص و سپس مثبت شدن بازار و ثبت رشد قابل توجه 5500 واحدی در آنروز، نوشته شد که اصلاح بازار تمام نشده است...

و امروز دوم آبان ماهه و سومین روز هست که شاخص و بازار منفیه و بسیاری از سهمها صف فروش میلیونی دارند.... لذا به نظر میرسد امروز میتوانیم بگوییم پیش بینی فوق هم به وقوع پیوست... و البته این مطلب را نه امروز بلکه 10 روز پیش نوشته بودیم آنهم وقتی بازار شدیدا مثبت بود...

امروز چه باید بگوییم؟

فعلا بازار را رصد کنید و سهمهای مد نظرتان را تحلیل کنید.... و البته کم کم باید در مورد این صحبت کرد که این موج نزولی که تا حالا سه روز بطول انجامیده اولا چه زمانی به پایان میرسه و ثانیا سطوح قیمتی برگشتی در سهمها و شاخص کل کجاست؟

چند روز فرصت حضور در سایت را ندارم.... انشاالله اگر بودم که با عزیزان گفتگو میکنیم...

موفق باشید.
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

2. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

واقعا موندم چی برای بازار بنویسم قیمت ها بقدری جذاب هستند که اصلا فکر کردن به فروشش هم احمقانه هست چه رسد به عملی کردنش.
    مثلا وآرین 107 تومن تا کجا میخواد افت کنه که من بگم بفروشید؟! نهایت تا 90 تومن
    مثلا خساپا امروز در 103 تومن صف فروش بود روی 100 تومن یه حمایت قوی داره،گیریم اون حمایت هم عمل نکنه دیگه بعید میدونم زیر 90 تومن بیاد.به 100 تومن یه لواش هم نمیدن. به دلار حساب کنید 8 سنت بسختی میشه اون وقت بورس های سایر کشورها سهام 200-300 دلاری دارند.
    کتوکای که 150 میلیون تا سهم داره امسال حداقل 100 تومن سود میتونه بسازه اون وقت من روی 370 تومن بگم بفروشید و در برید؟!! رو چه منطقی من باید بگم بفروشید و نخرید؟!!!
    واقعا موندم برا این فروش ها چی بگم.
    دو حالت داره یا فروشنده ها از چیزی خبر دارند که ما نداریم اونم اینه که اقتصاد ایران بزودی ویران خواهد شد و قیمت سهام به یه تومن و دو تومن میرسه که اون وقت باید در اولین فرصت خارج شد یا اینکه این فروشنده ها خیلی بی منطق عمل می کنند.
    بهر روی بازار بورس روزهای عجیبی رو سپری میکنه از یه طرف خبر ورود نقدینگی به بازار هر روز داده میشه از یه طرف دیگه منفی های غیرقابل توجیه بر روی سهام دیده میشه.
    بهرحال من همچنان سهامدارم و فکر میکنم این روزهای منفی هم به پایان میرسه و روزهای سبز رو بزودی خواهیم دید شاید حتی همین شنبه این صف فروش ها جاش رو به صف خرید بده ولی چنانچه دوستان فکر میکنند بازار بورس دیگه درست نمیشه میتونند در اولین فرصت خارج بشوند.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

عضو فعال
    تشکر شده 68,789 بار در 12,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    واقعا موندم چی برای بازار بنویسم قیمت ها بقدری جذاب هستند که اصلا فکر کردن به فروشش هم احمقانه هست چه رسد به عملی کردنش.
    مثلا وآرین 107 تومن تا کجا میخواد افت کنه که من بگم بفروشید؟! نهایت تا 90 تومن
    مثلا خساپا امروز در 103 تومن صف فروش بود روی 100 تومن یه حمایت قوی داره،گیریم اون حمایت هم عمل نکنه دیگه بعید میدونم زیر 90 تومن بیاد.به 100 تومن یه لواش هم نمیدن. به دلار حساب کنید 8 سنت بسختی میشه اون وقت بورس های سایر کشورها سهام 200-300 دلاری دارند.
    کتوکای که 150 میلیون تا سهم داره امسال حداقل 100 تومن سود میتونه بسازه اون وقت من روی 370 تومن بگم بفروشید و در برید؟!! رو چه منطقی من باید بگم بفروشید و نخرید؟!!!
    واقعا موندم برا این فروش ها چی بگم.
    دو حالت داره یا فروشنده ها از چیزی خبر دارند که ما نداریم اونم اینه که اقتصاد ایران بزودی ویران خواهد شد و قیمت سهام به یه تومن و دو تومن میرسه که اون وقت باید در اولین فرصت خارج شد یا اینکه این فروشنده ها خیلی بی منطق عمل می کنند.
    بهر روی بازار بورس روزهای عجیبی رو سپری میکنه از یه طرف خبر ورود نقدینگی به بازار هر روز داده میشه از یه طرف دیگه منفی های غیرقابل توجیه بر روی سهام دیده میشه.
    بهرحال من همچنان سهامدارم و فکر میکنم این روزهای منفی هم به پایان میرسه و روزهای سبز رو بزودی خواهیم دید شاید حتی همین شنبه این صف فروش ها جاش رو به صف خرید بده ولی چنانچه دوستان فکر میکنند بازار بورس دیگه درست نمیشه میتونند در اولین فرصت خارج بشوند.
    بازار از آخر وقت شنبه برمیگرده
    به نظر من فردا فرصت طلایی در خرید است

5. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال

گزارشات صوری خودرویی ها فرصتی برای سوار شدن نورچشمی ها

7. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bourse نمایش پست ها
    گزارشات صوری خودرویی ها فرصتی برای سوار شدن نورچشمی ها
    به نظر من گزارش خودرویی ها مثل روند سالهای قبل هست !

فقط گزارش ایرانخودرو خیلی بدتر از دوره های قبل بوده !

حالا اگر خودرویی ها صف خرید سنگین بودن و با گزارش منفی میشدن ! قابل قبول بود بگیم یه عده میخوان سوار بشن !

اما اینها که چند روزه منفی بودن و صف فروش داشتن ! 20-30 درصد کاهش قیمت داشتن ! مانعی برای خرید کردن نورچشمی ها نبود !
    ویرایش توسط negarminavi : 2018/10/25 در ساعت 17:09

9. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها

حالا اگر خودرویی ها صف خرید سنگین بودن و با گزارش منفی میشدن ! قابل قبول بود بگیم یه عده میخوان سوار بشن !

اما اینها که چند روزه منفی بودن و صف فروش داشتن ! 20-30 درصد کاهش قیمت داشتن ! مانعی برای خرید کردن نورچشمی ها نبود !
    سایپا تو گزارش قیمت فروش آریو برای سال 97 را 44 هزار تومان دیده !!! که بواسطه همین یه قلم 252 میلیارد سود ناخالص کم شده !!! ( تبدیل شده به زیان ناخالص ) که تقریبا معادل با زیان عملیاتی 281 میلیارد اعلامی در صورت مالی هست . اگه این صورت سازی نیست اسمش پچیه؟!!! چقدر خوبه مغرضانه نظر ندیم

11. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    این فقط و فقط نظر شماست!!

خکاوه رو از 46 تومن بردند 177 تومان !!

خکاوه با آن همه زیان انباشته که حتی نمی تواند از محل تجدید ارزیابی ها افزایش سرمایه بده

متاسفانه شما و امثال شما فقط و فقط سهام خودرویی را می کوبید

در حالیکه باید با روند همراه شد و واقع بین بود!!

همیشه کسب سود عالیه حالا چه از سهامی با زیان انباشته باشه و چه از سهام بنیادی دیگر

تمامی اساتید تکنیکالیست عزیز به صعود مجدد گروه خودرو معتقدند

فقط و فقط کافیه یه خبر خوب پشت سهم بیاد

ضمناً الان وضعیت با قبل فرق داره و وضعیت وضعیت تحریم و جنگ هست

مطمئن باشید این سری افزایش نرخ می گیرند شک نکنید

چطور فولاد مبارکه بتواند با قیمت بالا محصولاتش را بفروشد ولی خودرویی ها که از همان فولاد استفاده می نمایند نتوانند قیمتشان آزاد شود ؟

ضمنا" شما می فرمایید فروش محصولات با تعداد کمتری ادامه پیدا خواهد کرد ، زمانی که خودرو گران شود !! لطفا علت را بفرمایید!! مردم ما عاشق گران شدن و صف نشینی و صف خرید هستند!! الان خودرو بدون نام را برای سال دیگه ثبت نام میکنند که قیمتش هم نهایی و مشخص نیست و در عرض سه سوت نام نویسی تمام می شود ، آنوقت شما می فرمایید مردم نمی خرند اگر گران شود!! اتفاقا خیلی خیلی هم بیشترر می خرند وقتی همه چی گران شود .

این اخلاق مردم ایران هست

رب گوچه فرنگی تا گران نشده توی سوپرها کسی نگاهش هم نمی کند !! فقط کافیه مردم ایران بفهمند گران شده ، دیگر چنان قحطی در تمامی سوپر ها می آید که بیا و ببین .

اصلا مردم ایران عاشق گران شدن و گران خریدن هستند . حالا هر چی میخواد باشه . چه خودرو باشه و چه سکه و چه دلار و چه همین رب گوجه فرنگی !!
    با سلام و احترام ، ضمن عذرخواهی از صاحب تاپیک

بهترین آموزنده صبر هست ، ما صبوریم و صبر می کنیم و صعود همین خودرویی ها را به شما نشان می دهیم و بنده همین پست را در آن زمان بالا خواهم آورد .

شما ( جناب آقا!!! یا خانم negarminavi ) همیشه و در همه جا فقط و فقط سهام خودرویی را می کوبید و مشخص نیست از این رفتار چه چیزی عاید جنابعالی می شود

توجه شما را به پست فوق که نوشته بنده هست در پاسخ به نوشته شما در تاپیک جو بازار، جلب می نمایم
    .
    ویرایش توسط بابک 52 : 2018/10/26 در ساعت 01:53
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

13. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,789 بار در 12,931 ارسال

جناب آروم نظر شما روی دوتا تحلیل زیر چیه؟؟
    .
    .
    فلات:
    @MehdiNajaran
    ✍علیرضا منصوری_تحلیلگر بنیادی کانال
    #فلات : علی رغم گزارش خوب و معقول کنفرانس چند نکته رو باید متذکر شد که به انها اصلا اشاره ای نشده. اگر تنها ۸۰ دلار کارمزد تبدیل زغالسنگ به کک در نظر گرفته بشه و با دلار ۸ هزار تومنی و سرانه تولید ۴۵۰ هزار تن. حدودا ۲۸۸ میلیارد درامد حاصل از خدمات داره..که اگر نهایتا و حداکثر ۸۸ میلیارد هم صرف هزینه عمومی و هزینه مالی کنه..سود فلات به ازای هر سهم ۲۰۰ تومان میشه....علاوه بر این در سالهای اینده با اجرای فاز دوم تولید و بیش از دوبرابر شدن تولید و همچنین نیروگاه که حاشیه سود ۹۰ درصدی داره و یا بازیافت پسماند تولید که بریکت محسوب میشه، سود شرکت چندین برابر میشه.
    ....
    ....
    متوسط حاشيه سود صنايع سنگ آهن حدود 35تا 45 درصد ، فلزات و پتروشيمي 30 ، داروسازي 25 ، پيمانكاري 20 ، مواد غذايي 18 ، ساختمان 15 ، پالايشگاه 5 درصد و خودرو 4 درصد است

@iranianstockmarket

######
    ########

اگر حاشیه سود کک سازی طبس را محافظه کارانه و در حدود 30 درصد بگیریم
    و نرخ فروش کک متالوژی را 380 دلار حساب کنیم
    450000×380=171000000میلیون دلار
    171م × 30% = 51.3 میلیون دلار
    سهم فلات در کک طبس 39% است
    51.3 م × 39% = 20.07 م دلار سود کلی فلات از بابت کک طبس
    .
    اگر دلار نیمایی 9000 تومان باشد
    20.07 م × 9000= 186 میلیارد تومان
    186 میلیارد÷ 389م سهام شرکت = 478 تومان سود هر سهم فلات
    .
    اگر دلار نیمایی 8000 تومان باشد
    20.07 م × 8000= 160 میلیارد تومان
    160 میلیارد÷ 389م سهام شرکت = 412 تومان سود هر سهم فلات
    ّ
    اگر دلار نیمایی 7000 تومان باشد
    20.07 م × 7000= 140 میلیارد تومان
    140 میلیارد÷ 389م سهام شرکت = 361 تومان سود هر سهم فلات
    .
    اگر دلار نیمایی 6000 تومان باشد
    20.07 م × 6000= 120 میلیارد تومان
    120 میلیارد÷ 389م سهام شرکت = 309 تومان سود هر سهم فلات
    .
    اگر دلار جهانگیری 4200 تومان باشد
    20.07 م × 4200= 84 میلیارد تومان
    84 میلیارد÷ 389م سهام شرکت = 216 تومان سود هر سهم فلات
    .
    فلات در بدترین حالت هم سودی سنگین از بابت کک طبس خواهد ساخت

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,519 بار در 9,926 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    جناب آروم نظر شما روی دوتا تحلیل زیر چیه؟؟
    درود
    مطالعه ای روی بنیادی سهم نداشتم ولی از نظر قیمتی اغلب در عبور از مقاومت 400 تومن مشکل داشته ولی اخیرا حجم های خرید خوبی روی سهم اتفاق افتاده .بگمانم ایندفعه در برخورد با مقاومت 400 تومن امکان شکست خیلی بالاست،بالای 400 تومن قرار بگیره تا 560 تومن حدقل میره.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

17. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,372 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    درود
    پات رو انداختی روی پات و لم دادی به مبل و بازار رو نگاه میکنی.خبر نداری یه تحلیلگر چه فشاری میکشه وقتی یه تحلیلش درست درنمیاد.خودت رو بذار جای یه تحلیلگر وقتی که میبینه با یه حرف اشتباه اون سرمایه بیست سال زحمت یه عده،سی چهل درصد کاهش یافته.اون وقت تو هم دم به دم قهر میکردی تا کمی از این بار فشار خارج شی.
    چقدز مثل آن دوست زنجانی ام زود بهت برمیخورد یک چیزی که میگویم.من که روی مبل نیستم.روی تخت درازکش میباشم و تازه آنروز سوند هم بهم وصل بود.اگر میخواهی تا من بروم تحت آن فشار که میگویی داری و تو بیایی روی تخت و سوند را بهت بزنند.پس خیال ننما که به من دارد خوش میگذرد.من عمرم تمام است و تو را هم دوست دارم. اما اگر زیر اینهمه فشار که میگویی بودم یک ثانیه هم قهر نمی نمودم.اگرچه قهر و ناز خیلی می نمایی اما می دانم دلت صاف می باشد و زالوصفت نمیباشی.
    با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

19. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)