صفحه 2 از 14 نخست 1234512 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 140

موضوع: آتی زعفران

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

پاسخ : آتی زعفران

در آتی زعفران سررسید خرداد ماه یک فرصت بسیار ارزنده جهت ورود به موقعیت فروش باز ایجاد شده است.
    صد البته حد ضرر هم وجود دارد که در اینجا 133500 می باشد.
    قیمت را تا جایی که می توانسته اند بالا برده اند و به نزدیک قیمت باز شدن سررسید رسانده اند و می خواهند مجددا فروش باز بزنند.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

فروش باز در آتی زعفران در عرض دو روز کاری به ازای هر موقعیت 460 هزار تومانی حدود 500 هزار تومان سود داده است. یعنی کمی بیشتر از صد در صد!!!
    کدام سهم این قدر سود داده است؟

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

طی ایام نوروز عده ای از بالا رفتن قیمت زعفران آتی نگران بودند.
    امروز هر چه را در این ایام بالا رفته بود پایین آمد.
    یک سقوط وحشتناک برای خریداران و یک سود بسیار دلچسب برای فروشندگان.
    به راستی کیست که در آتی زعفران در هنگام بازشدن سررسید فروش باز بزند و تا پایان سررسید نگه دارد و سود هنگفتی نبرد؟
    بارها گفته ام و باز هم می گویم که این بازار را طوری ساخته و مدیریت می کنند که در نهایت دارندگان موقعیت تعهدی فروش باز سود کنند.
    سودی که می توان در این بازار کرد از بازار سهام به مراتب بالاتر است.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,223 بار در 421 ارسال

سلام دوست عزیز و ممنون بابت توضیحات تون
    میشه بفرمایید هرقرارداد زعفران معادل چندگرم یا مثقال هست و اهرمش چقدر هست
    چند وقتی هست منم داشتم به آتی زعفران فکر میکردم
    ممنون

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید علامه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط علامه نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و ممنون بابت توضیحات تون
    میشه بفرمایید هرقرارداد زعفران معادل چندگرم یا مثقال هست و اهرمش چقدر هست
    چند وقتی هست منم داشتم به آتی زعفران فکر میکردم
    ممنون
    سلام مجدد
    یه سرچی کردم ظاهراً قیمت یک گرم هست مثلاً تحویل اردیبهشت که نوشته 9200تومن معادل یک گزم زعفرون هست
    حالا یک قرارداد که میخواید معامله کنیم چند گرم زعفران هست و با توجه به اهرم موجود چقدر باید وجه گذاشته باشه!؟

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علامه از ایشان تشکر کرده اند:

سلام مجدد
    یه سرچی کردم ظاهراً قیمت یک گرم هست مثلاً تحویل اردیبهشت که نوشته 9200تومن معادل یک گزم زعفرون هست
    حالا یک قرارداد که میخواید معامله کنیم چند گرم زعفران هست و با توجه به اهرم موجود چقدر باید وجه گذاشته باشه!؟
    بله. وجه تضمین معادل 460 هزار تومانه. برای 100 گرم زعفران.
    اهرم صد داره.
    یعنی به عنوان مثال تاریخ سررسید زعفران نگین در اردیبهشت ماه 23/02/1398 است. قیمت سر خط تابلو 124200 است . وقتی شما یک قرارداد خرید می زنید در واقع تعهد می دهید که در تاریخ مذکور به محلی که بورس کالا در اطلاعیه مربوطه اعلام کرده مراجعه کنید و 100 گرم زعفران را با مشخصات معلوم تحویل بگیرید. و وقتی یک قرارداد فروش ایجاد می کنید در واقع متعهد می شوید که در تاریخ مذکور به همان محل مراجعه و 100 گرم زعفران مذکور را تهیه به طرف دیگر تحویل نمایید.
    اما با توجه به این که این قرارداد دست به دست می شود معمولا نیازی به دانستن این جزئیات نیست و کمتر کسی است که تا تاریخ سررسید قراردادش را نگاه دارد. مگر کشاورزان و دلالان حرفه ای و مصرف کنندگان عمده زعفران. کشاورزان قاعدتا فروش می زنند و دلالان و مصرف کنندگان خرید می گیرند و در تاریخ سررسید عملیات مبادله واقعی انجام می شود.
    البته همان طور که در پست های قبلی هم عرض کردم مدت هاست که خریداران عمده از بازار آتی زعفران خارج شده اند و در نتیجه به دلیل غلبه کامل عرضه بر تقاضا فروش باز به احتمال بسیار زیاد سود می دهد و خرید به جز ضرر چیزی به همراه ندارد.
    این که آتی زعفران را بتوان به صورت تکنیکالی بررسی کرد طرفداران خود را دارد و خیلی ها از جمله بنده در معاملات خود اصول تکنیکال را به کار می گیرم. اما نیک می دانیم که معامله بایددر جهت روندباشد و روند آتی مدت هاست که نزولی است و در نتیجه فروش همواره ارجحیت دارد مگر این که خلافش اثبات شود که تا زمان نگارش این مطلب نشده است.
    برای گرفتن کد معاملاتی آتی کافی است به کارگزاری ای که از آن کد بورسی گرفته اید مراجعه بفرمایید و اعلامیه ای را به نام بیانیه ریسک امضا نمایید. در این بیانیه عملا به بورس کالا اختیار می دهید هر بلایی خواست سر سرمایه تان بیاورد و شما حق هیچ گونه اعتراضی ندارید. اما در عمل (البته فقط به نفع فروشندگان) بارها خلاف آن اثبات شده و اگر از فروش ضرر کردید کافی است چند نفری جلوی درب بورس کالا تجمع کنید و فورا بازار را ریزشی کنید. اصلا دلال بی وجدان بیشرف غلط می کند در زعفران خرید بزند و موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور شود. بگیرید این خریداران زعفران را. همه باید از دم فروش بگیرند. !!!! اصلا بنا بر قولی خریدار زعفران باید سرمایه اش را به صورت کامل از دست بدهد. اگر خریدار به وضع موجود اعتراض کند ممکن است مشمول برخی از بندهای بیانیه ریسک شود.
    البته شاید نگران شوید. اما جای نگرانی وجود ندارد. مگر بورس سهام یا همان بورس اوراق بهادار غیر از این است؟؟ آن جا هم هر اتفاقی که بیافتد افتاده و اعتراضات راه به جایی نمی برد.
    علاوه بر بیانیه ریسک برخی از کارگزاری ها دوره هایی را نیز جهت آموزش بازارهای آتی برگزار می کنند و شاید شما را ملزم کنند که در آن دوره ها شرکت نمایید که به نظرم بسیار کار پسندیده ای است.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

ممنون از توضیحتون
    سوال من اینه الان من ۴۶۰ تومان وجه تضمین باید بزارم
    خوب این ۴۶۰ هزارتومان وجه تضمین لازمه
    حالا سوال اینکه برای خرید یک قرارداد من چقدر باید پرداخت کنم؟ ( حدودی منظورم هست مثلاً به نرخ چهارشنبه) و اگه این مبلغ رو من پرداخت کردم خرید چه مقدار زعفرون رو متعهد شدم ؟(منظورم همون اهرم هست)
    ممننون
    ویرایش توسط علامه : 2019/04/11 در ساعت 12:13

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علامه از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

ممنون از توضیحتون
    سوال من اینه الان من ۴۶۰ تومان وجه تضمین باید بزارم
    خوب این ۴۶۰ هزارتومان وجه تضمین لازمه
    حالا سوال اینکه برای خرید یک قرارداد من چقدر باید پرداخت کنم؟ ( حدودی منظورم هست مثلاً به نرخ چهارشنبه) و اگه این مبلغ رو من پرداخت کردم خرید چه مقدار زعفرون رو متعهد شدم ؟(منظورم همون اهرم هست)
    ممننون
    برای خرید 1 قرارداد یا 100 گرم زعفران چیزی پرداخت نمی کنید.فقط 460000 تومان از پولتان بلوکه می شود.همین!(یعنی همان پرداخت 460.000 تومان)
    ویرایش توسط Amir.tala : 2019/04/11 در ساعت 16:58

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhossein نمایش پست ها
    بله. وجه تضمین معادل 460 هزار تومانه. برای 100 گرم زعفران.
    اهرم صد داره.
    یعنی به عنوان مثال تاریخ سررسید زعفران نگین در اردیبهشت ماه 23/02/1398 است. قیمت سر خط تابلو 124200 است . وقتی شما یک قرارداد خرید می زنید در واقع تعهد می دهید که در تاریخ مذکور به محلی که بورس کالا در اطلاعیه مربوطه اعلام کرده مراجعه کنید و 100 گرم زعفران را با مشخصات معلوم تحویل بگیرید. و وقتی یک قرارداد فروش ایجاد می کنید در واقع متعهد می شوید که در تاریخ مذکور به همان محل مراجعه و 100 گرم زعفران مذکور را تهیه به طرف دیگر تحویل نمایید.
    اما با توجه به این که این قرارداد دست به دست می شود معمولا نیازی به دانستن این جزئیات نیست و کمتر کسی است که تا تاریخ سررسید قراردادش را نگاه دارد. مگر کشاورزان و دلالان حرفه ای و مصرف کنندگان عمده زعفران. کشاورزان قاعدتا فروش می زنند و دلالان و مصرف کنندگان خرید می گیرند و در تاریخ سررسید عملیات مبادله واقعی انجام می شود.
    البته همان طور که در پست های قبلی هم عرض کردم مدت هاست که خریداران عمده از بازار آتی زعفران خارج شده اند و در نتیجه به دلیل غلبه کامل عرضه بر تقاضا فروش باز به احتمال بسیار زیاد سود می دهد و خرید به جز ضرر چیزی به همراه ندارد.
    این که آتی زعفران را بتوان به صورت تکنیکالی بررسی کرد طرفداران خود را دارد و خیلی ها از جمله بنده در معاملات خود اصول تکنیکال را به کار می گیرم. اما نیک می دانیم که معامله بایددر جهت روندباشد و روند آتی مدت هاست که نزولی است و در نتیجه فروش همواره ارجحیت دارد مگر این که خلافش اثبات شود که تا زمان نگارش این مطلب نشده است.
    برای گرفتن کد معاملاتی آتی کافی است به کارگزاری ای که از آن کد بورسی گرفته اید مراجعه بفرمایید و اعلامیه ای را به نام بیانیه ریسک امضا نمایید. در این بیانیه عملا به بورس کالا اختیار می دهید هر بلایی خواست سر سرمایه تان بیاورد و شما حق هیچ گونه اعتراضی ندارید. اما در عمل (البته فقط به نفع فروشندگان) بارها خلاف آن اثبات شده و اگر از فروش ضرر کردید کافی است چند نفری جلوی درب بورس کالا تجمع کنید و فورا بازار را ریزشی کنید. اصلا دلال بی وجدان بیشرف غلط می کند در زعفران خرید بزند و موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور شود. بگیرید این خریداران زعفران را. همه باید از دم فروش بگیرند. !!!! اصلا بنا بر قولی خریدار زعفران باید سرمایه اش را به صورت کامل از دست بدهد. اگر خریدار به وضع موجود اعتراض کند ممکن است مشمول برخی از بندهای بیانیه ریسک شود.
    البته شاید نگران شوید. اما جای نگرانی وجود ندارد. مگر بورس سهام یا همان بورس اوراق بهادار غیر از این است؟؟ آن جا هم هر اتفاقی که بیافتد افتاده و اعتراضات راه به جایی نمی برد.
    علاوه بر بیانیه ریسک برخی از کارگزاری ها دوره هایی را نیز جهت آموزش بازارهای آتی برگزار می کنند و شاید شما را ملزم کنند که در آن دوره ها شرکت نمایید که به نظرم بسیار کار پسندیده ای است.
    وقتیکه شما با 460.000 تومان می توانید 100 گرم زعفران بخرید در حالیکه قیمت 100 گرم زعفران بازار حدودا 1.300.000 تومان است،پس اهرم میشه تقریبا 3......نه 100.(اعداد تقریبی هست)

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

از این جنبه درست می فرمایید و حرفتون کاملا منطقی و درسته. و برخی از اساتید و فعالان بازار اهرم رو عملا سه در نظر می گیرن.
    اما در محاسبه باید عدد صد رو بذارین تا نتیجه درست از آب دربیاد.
    بنده از همان ابتدا یه فایل اکسل طراحی کرده ام برای محاسبه سود و زیان و فارغ از میزان وجه تضمین همیشه به درستی مبلغ سود و زیان رو محاسبه می کنه. مثلا وقتی شما 1 قرار داد می خرین به مبلغ 12 هزار تومان و می فروشین به مبلغ 12 هزار و 50 تومان ، به جای 50 تومان ، 5000 تومان سود می کنین.
    از این جنبه هم نگاه کنید که 460 هزار تومان به شما به اندازه 46 میلیون تومان اعتبار می ده برای خرید و فروش.
    اگر وجه تضمین مثلا بشه 300 هزار تومان شما به اندازه 30 میلیون تومان اعتبار برای خرید و فروش دارید و به همین ترتیب.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 2 از 14 نخست 1234512 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)