صفحه 52 از 58 نخست ... 24249505152535455 ... آخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 580

موضوع: گروه پتروشيمي س. ايرانيان (پترول)

عضو فعال eco777 آواتار ها
    تشکر شده 1,558 بار در 419 ارسال

پاسخ : گروه پتروشيمي س. ايرانيان (پترول)

به ازای هر یک درصد رشد GDP در دنیا ، تقاضا برای فرآورده های پتروشیمیایی چقدر افزایش پیدا می کند :

فایل پیوست 6236

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید eco777 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,854 بار در 1,425 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparsamosavi نمایش پست ها
    در خصوص مطالب شما موارد ذیل را به اطلاع می رساند:

1) شما نوشته اید تازه به این بازار نرسیده اید و سالیان سال است خاک این بازار را خوردید . بنده از سال 1375 توی بورس فعالیت دارم و بعید می دونم شما قدمتتان به قدمت بنده برسد . گرچه قدمت اصلا مهم نیست و تحلیلگران با سابقه بسیار کم هستند که از من و شما خیلی خیلی بازار رو بهتر تحلیل می کنند.

2) من نگفتم کسی که سهم بنیادی می خره ضرر میکنه ؟! من همچین موردی عرض کردم ؟

3) بحث سهم کوچک و سفته بازی نیست .و مهم همانطور که گفتم قدرت پول هست و این قدرت پول فقط روی سهام کوچک و سفته بازی نیست من کلیت بازار را به قدرت پول ربط م یدهم که کاملا درست هست و شما خودتان قدرت پول را تایید کردید .

4) از دید شما مطلب و تفکر بنده اشتباه است ، در حالیکه بازار چنین تفکری ندارد و اونهایی که مثل شما به تصور غلط بر P/E خوب اصرار می کنند ضرر می کنند . باید با بازار همراه شد و سود کرد . بر خلاف جریان آب شنا نکنید .

5) کل بازار نوسان می گیرند حتی از همین پترول شما . زیاد سعی نکنید اصراری بر مهم بودن بنیادی بودن سهم داشته باشید . ما هم پترول میخریم . ولی با ده درصد نوسان میفروشیم و از بازار هم جا نمیمونیم . چو.ن سنگین میخریم . کل بازار شده نوسانگیر . بعد شما مدام دم از سهام بنیادی و P/E مطلب می زنید ؟ ما سنگین میخریم و سنگین هم نوسان می گیریم . همانند خود بازار

6) هر گونه برگشتی برای فردا یا پس فردا فقط و فقط برای نوسان هست و بس . چون کماکان روند شاخص کل منفی خواهد بود . چون شپنا قراره بشه 850 تومان و شاخص برشه به تارگتهای زیر 1،200،00 واحد . نوسان می گیریم ولی با سهم ازدواج نمی کنیم . ضمناً تا زمانی که حق تقدمهای خریداری نشده پترول به فروش نرسد ، اوضاع همین خواهد بود .

از دید بنده و از دید کل بازار P/E منسوخ شده . حال شما بنویسید این هم بگذرد! بله این خیلی وقته گذشته

کلیات حرف شما کاملا درست است! ولی صحبت مهم تری دارم با دوستان!
    در تاپیک هایی که به شکل خاص به یک سهم میپردازند، مثل همین تاپیک که خاص پترول هست، معمولا کسانی شرکت میکنند که این سهم را خریده اند! و سهامدار آن هستند. بنابراین طبیعی است که هر نظری که نشانگر عدم رشد قیمت سهم باشه نه تنها مورد تایید قرار نمیگیره، بلکه کاملا قابل انتظار هست که اهالی تاپیک ناخرسند و ناخوشنود شوند! (به تعداد تشکر هایی که پای چند پست قبلی این دو دوست بزرگوار که هر دو عزیز دل من هستند! مراجعه کنید کاملا مشهود است!!!)

ولی دوستان این نکته ای است که باید از آن احتراز کنید! چرا که در نهایت به زیان سرمایه شما منتهی میشود.
    بهتر است حرف ناخوشایندی که حتی بخشی از آن درست به نظر میرسد را بسیار بیشتر و مهم تر از صحبتهایی بدانید که حاوی تعریف و تمجید است. به یک دلیل ساده! چرا که حرف منفی اگر در مورد یک سهم درست باشد باعث زیان شما خواهد شد، حرف مثبت اگر درست باشد باعث سود شما میشود. اگر شما سود کنید که خیلی خوب است ولی اگر زیان کنید خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی بد است!!!! پس همیشه حرفهای منفی ارزش بیشتری از مثبت دارند!
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

و اما در مورد پترول
    من سهامدار این پترول طی سالهای اخیر بودم. هرچند اخیرا بررسی دقیقی نداشتم. نکاتی عرض کنم شاید به درد دوستان بخورد

1- پترول یک شرکت سنگین با بخش قابل توجه ای پروژه در حال توسعه است. مدیریت آن به شدت به دولت و فارس و کارتل های خاص خودش! وابسته است. خود این اشکال کمی نیست.
    2-پترول تسهیلات سنگینی طی سالهای قبل به شکل ارزی دریافت کرده است. این تسهیلات به همراه سودو کارمزد آن تا سال گذشته که من بررسی میکردم واویلا بود! شرکت بخش زیادی از این بدهی های ارزی را پس نداده بود، و سود و کارمزد و جرایم متعلقه به آن در نهایت به ارقام بیش از دو برابری هم میرسید. رقم دقیق بدهی ارزی اش به دلیل نبود شفافیت مشخص نبود (خیلی تلاش کردم آن موقع یک برآوردی بدست بیارم ولی اطلاعات مشخصی در موردش وجود نداره) از یک طرف این بدهی های ارزی به دلیل تقسیط های دوباره و دوباره (به همره جرایم و سود) چندبرابر شده بودند و از طرفی هم جهش چندبرابری قیمت ارز داستان را پیچیده تر میکرد. پروژه های فراوان روی کاغذی که پترول داشته و دارد و بهره برداری از آنها با دیرکرد چندین ساله همراه بوده و این فاجعه بود خلاصه! همیشه خدا هم مدیران پترول یا میگفتند بدهی ارزی مشکل اش حل شده...یا میگفتن دولت فلان کمک رو کرده و اصلا بدهی ارزی همیشه داستانی بوده که مدیران میدادن زیر فرش! حقیقت داستان بعید میدونم الان هم مشخص باشه که چه خبره! این بدترین داستان پترول هست.
    بدهی های ارزی شرکت را عموما تقسیط دوباره میکردند! و این به اسم تسویه یا باز کردن الی سی جدید، به اخبار و بازار و مخابره میشد! عزیزان دلی هستند این مدیران پترول که نگو و نپرس!
    لذا این رفتارها و کارهای مشابه اوج بدبینی را در مورد پترول ایجاد کرد و هنوز هم اثرش هست.
    3- مدبران اقتصاد خودش غولی بود! شرکت عظیمی بود که یکجا دادنش به فارس بابت بخشی از این بدهی ها! بخش قابل توجهی از سود پترول از مدبران بود. دقیقا نمی دانم این واگذاری چقدر مشکل بدهی های پترول را حل کرد. جدیدا هم بررسی نداشتم.
    4-این سودهای روی کاغد شما را گول نزند. هرچند سود امسال مشخصا بخش اعظمش مربوط به واگذاری مدبران باید بوده باشه و غیر عملیاتی است . بنابراین موضوع پی بر ای پترول را با دقت بیشتری ارزیابی کنید .
    5- این فقظ شما نیستید که خبر دارید که پی بر ای پترول زیر 3 هست. بازار هم از آن اطلاع دارد!!!!! آیا هیچ وقت این نکته را از خود پرسیده اید؟ مردم نمیدانند سود پترول بالای 400تومن است و همین دو روز قبل زیر هزار تومن سهم صف فروش بود؟؟!! بخدا همه خبر دارن!!!

خلاصه اینکه پترول تا جایی که من اطلاع داشتم یک خروار پروژه در دست احداث داشت که اگر به بهره برداری میرسیدند ، به نظر میرسید سودهای افسانه ای باید داشته باشند. ولی نکته مهم ترش این هست که این حرفها چیزی در حدود 10 سالی هست که در مورد پترول (و شاید سهام مشابه آن) مطرح بوده و همه هم میدانند! پس چرا کسی نمیخره!
    همه میدانند که کافیه صف خرید شپنا و شبندر و پالایشی و امثالهم شل بشه، پترول زودتر صف فروشه! این غم انگیزه ولی رفتارش طی هفته و ماههای اخیر که اینطوری بوده نبوده؟ سالها که من این سهم رو داشتم همینجوری بود! الان چیزی فرق کرده؟
    به نظرم اگر کسی اطلاعات دقیقی از وضعیت پروژه ها + بدهی های ارزی پترول اگر داره و بلحاظ بنیادی میتونه تحلیل دقیقی داشته باشه و در این تحلیلش به ناکارامدی و ریسکهایی که از دزدی و نالایقی مدیران هم توجه لازم رو بکنه و باز هم به این نتیجه برسه که سودهای قابل توجهی طی سالهای آتی خواهد داشت و دیدگاه روشنی نسبت به صنعت پتروشیمی طی سالهای آینده در مملکت و جهان هم پیدا کرده باشه میتونه پترول رو برای درازمدت (منظورم بیش از چند سال) بخره . اونوقت یک سرمایه گذاری درست خواهد بود. در غیر این صورت کافیه یک مقایسه بکنید به نحوه صعود قیمتی این پترول در اوج خوشبینی های دو سال قبل! اگر چیزی عوض نشده(که بعید میدونم) ...پس چیزی هم عوض نخواهد شد!

چون مدتی این سهم را داشتم و درس های زیادی ازش گرفتم ، با دوستان به اشتراک گذاشتم. اگر موافق نیستید حتما حق با شماست و من اشتباه میکنم.
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/24 در ساعت 01:30
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,811 بار در 1,391 ارسال

دوستان سر رسید اوراق تبعی پترول برای 11/15 مبلغ 1470 تومان است. و الان زیر 1000 خرید سهم را چطور است و چرا شرکت حمایت نکرده که 15 بهمن مجبور است اوراق را با قیمت 1470 توان از افرادی که خریدند بخرد

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشان2 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی amirparss آواتار ها
    تشکر شده 246 بار در 45 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    و اما در مورد پترول
    من سهامدار این پترول طی سالهای اخیر بودم. هرچند اخیرا بررسی دقیقی نداشتم. نکاتی عرض کنم شاید به درد دوستان بخورد

1- پترول یک شرکت سنگین با بخش قابل توجه ای پروژه در حال توسعه است. مدیریت آن به شدت به دولت و فارس و کارتل های خاص خودش! وابسته است. خود این اشکال کمی نیست.
    2-پترول تسهیلات سنگینی طی سالهای قبل به شکل ارزی دریافت کرده است. این تسهیلات به همراه سودو کارمزد آن تا سال گذشته که من بررسی میکردم واویلا بود! شرکت بخش زیادی از این بدهی های ارزی را پس نداده بود، و سود و کارمزد و جرایم متعلقه به آن در نهایت به ارقام بیش از دو برابری هم میرسید. رقم دقیق بدهی ارزی اش به دلیل نبود شفافیت مشخص نبود (خیلی تلاش کردم آن موقع یک برآوردی بدست بیارم ولی اطلاعات مشخصی در موردش وجود نداره) از یک طرف این بدهی های ارزی به دلیل تقسیط های دوباره و دوباره (به همره جرایم و سود) چندبرابر شده بودند و از طرفی هم جهش چندبرابری قیمت ارز داستان را پیچیده تر میکرد. پروژه های فراوان روی کاغذی که پترول داشته و دارد و بهره برداری از آنها با دیرکرد چندین ساله همراه بوده و این فاجعه بود خلاصه! همیشه خدا هم مدیران پترول یا میگفتند بدهی ارزی مشکل اش حل شده...یا میگفتن دولت فلان کمک رو کرده و اصلا بدهی ارزی همیشه داستانی بوده که مدیران میدادن زیر فرش! حقیقت داستان بعید میدونم الان هم مشخص باشه که چه خبره! این بدترین داستان پترول هست.
    بدهی های ارزی شرکت را عموما تقسیط دوباره میکردند! و این به اسم تسویه یا باز کردن الی سی جدید، به اخبار و بازار و مخابره میشد! عزیزان دلی هستند این مدیران پترول که نگو و نپرس!
    لذا این رفتارها و کارهای مشابه اوج بدبینی را در مورد پترول ایجاد کرد و هنوز هم اثرش هست.
    3- مدبران اقتصاد خودش غولی بود! شرکت عظیمی بود که یکجا دادنش به فارس بابت بخشی از این بدهی ها! بخش قابل توجهی از سود پترول از مدبران بود. دقیقا نمی دانم این واگذاری چقدر مشکل بدهی های پترول را حل کرد. جدیدا هم بررسی نداشتم.
    4-این سودهای روی کاغد شما را گول نزند. هرچند سود امسال مشخصا بخش اعظمش مربوط به واگذاری مدبران باید بوده باشه و غیر عملیاتی است . بنابراین موضوع پی بر ای پترول را با دقت بیشتری ارزیابی کنید .
    5- این فقظ شما نیستید که خبر دارید که پی بر ای پترول زیر 3 هست. بازار هم از آن اطلاع دارد!!!!! آیا هیچ وقت این نکته را از خود پرسیده اید؟ مردم نمیدانند سود پترول بالای 400تومن است و همین دو روز قبل زیر هزار تومن سهم صف فروش بود؟؟!! بخدا همه خبر دارن!!!

خلاصه اینکه پترول تا جایی که من اطلاع داشتم یک خروار پروژه در دست احداث داشت که اگر به بهره برداری میرسیدند ، به نظر میرسید سودهای افسانه ای باید داشته باشند. ولی نکته مهم ترش این هست که این حرفها چیزی در حدود 10 سالی هست که در مورد پترول (و شاید سهام مشابه آن) مطرح بوده و همه هم میدانند! پس چرا کسی نمیخره!
    همه میدانند که کافیه صف خرید شپنا و شبندر و پالایشی و امثالهم شل بشه، پترول زودتر صف فروشه! این غم انگیزه ولی رفتارش طی هفته و ماههای اخیر که اینطوری بوده نبوده؟ سالها که من این سهم رو داشتم همینجوری بود! الان چیزی فرق کرده؟
    به نظرم اگر کسی اطلاعات دقیقی از وضعیت پروژه ها + بدهی های ارزی پترول اگر داره و بلحاظ بنیادی میتونه تحلیل دقیقی داشته باشه و در این تحلیلش به ناکارامدی و ریسکهایی که از دزدی و نالایقی مدیران هم توجه لازم رو بکنه و باز هم به این نتیجه برسه که سودهای قابل توجهی طی سالهای آتی خواهد داشت و دیدگاه روشنی نسبت به صنعت پتروشیمی طی سالهای آینده در مملکت و جهان هم پیدا کرده باشه میتونه پترول رو برای درازمدت (منظورم بیش از چند سال) بخره . اونوقت یک سرمایه گذاری درست خواهد بود. در غیر این صورت کافیه یک مقایسه بکنید به نحوه صعود قیمتی این پترول در اوج خوشبینی های دو سال قبل! اگر چیزی عوض نشده(که بعید میدونم) ...پس چیزی هم عوض نخواهد شد!

چون مدتی این سهم را داشتم و درس های زیادی ازش گرفتم ، با دوستان به اشتراک گذاشتم. اگر موافق نیستید حتما حق با شماست و من اشتباه میکنم.
    مهدی جان امیدوارم این تحلیل جنابعالی دوستان رو به اشتباه نندازه.

حالا ایناکه گفتی کلا به کنار چون ارزش بحث نداره واقعا احتمالا چون اطلاعات شما بروز نشده.. مثلا پترول بدهی ارزی از قبل نداره کلا فقط یه فاینانس جدید داشته که اونم پول جدید وارد شرکت شده که ۸۷ میلیون یورو مستقیما از اروپا گرفته وقتی دلار بالای ۲۵ بود و با افت ارزش یورو خودش یه سوداوری تسعیری برای شرکت داره. همچنین اخیرا بخش قابل ملاحظه ای از همون پروژه های کاغذی که فرمودید به بهره برداری رسیده و در اولین گزارش فصلی نمود خواهد داشت. حالا بحثی رو اینا نیست چون احتمالا به نتیجه ای نخواهیم رسید و تنها اینده نشون میده که کی پیشبینیش به واقعیت نزدیکتر بوده.
    ولی با این موافق ام که شفافیت مالی مطلوبی نداره شرکت مثل اعم شرکتهای دیگه در بورس تهران.
    ولی تعجبم از اون جملس که گفتی شپنا شل کنه پترول صف فروشه.
    اینا چه ربطی به هم دارن عزیز دل؟ اصلا کی ربط داشتن؟ برو یکم دقیقتر تاریخچشونو بررسی کن اگه ربطی پیدا کردی بیا اگه بحثی بود من اینجام

یه سوالم اینکه به سود عملیاتی پترول چه p/e میدی که اگه لازم شد راجع بش صحبت کنیم بعدا
    ویرایش توسط amirparss : 2021/01/26 در ساعت 19:34

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparss از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparss نمایش پست ها
    مهدی جان امیدوارم این تحلیل جنابعالی دوستان رو به اشتباه نندازه.

حالا ایناکه گفتی کلا به کنار چون ارزش بحث نداره واقعا احتمالا چون اطلاعات شما بروز نشده.. مثلا پترول بدهی ارزی از قبل نداره کلا فقط یه فاینانس جدید داشته که اونم پول جدید وارد شرکت شده که ۸۷ میلیون یورو مستقیما از اروپا گرفته وقتی دلار بالای ۲۵ بود و با افت ارزش یورو خودش یه سوداوری تسعیری برای شرکت داره. همچنین اخیرا بخش قابل ملاحظه ای از همون پروژه های کاغذی که فرمودید به بهره برداری رسیده و در اولین گزارش فصلی نمود خواهد داشت. حالا بحثی رو اینا نیست چون احتمالا به نتیجه ای نخواهیم رسید و تنها اینده نشون میده که کی پیشبینیش به واقعیت نزدیکتر بوده.
    ولی با این موافق ام که شفافیت مالی مطلوبی نداره شرکت مثل اعم شرکتهای دیگه در بورس تهران.
    ولی تعجبم از اون جملس که گفتی شپنا شل کنه پترول صف فروشه.
    اینا چه ربطی به هم دارن عزیز دل؟ اصلا کی ربط داشتن؟ برو یکم دقیقتر تاریخچشونو بررسی کن اگه ربطی پیدا کردی بیا اگه بحثی بود من اینجام

یه سوالم اینکه به سود عملیاتی پترول چه p/e میدی که اگه لازم شد راجع بش صحبت کنیم بعدا
    امیر جان از آنجا که من بدجنس هستم! باید این پستت رو نقل قول میکردم و تابلو معاملات گلگون امروز پترول! میزاشتم زیرش هم مینوشتم بدون شرح!!!!
    من نگفتم فقط شپنا. دوباره نگا کن نوشتم شپنا و شبندر و پالایش و ...اینها. منظورم سهام بزرگ پالایشی پتروشیمیایی بزرگ بود. نه صرفا یک سهم.
    به هر حال شایدم اینا ربط ندارن...من علم غیب دارم!! شایدم همینطوری شانسی امروز تا صف خرید اونها ریخت این پترول نامرد صف فروش شد!

راستی نگران اشتباه انداختن دوستان از سوی من هم نباش! عموما حرفای من رو کسی گوش نمیکنه!!
    در مورد پی بر ای و سایر داستانهای پترول چون بررسی ندارم ، بحث مفیدی نمیتونم داشته باشم. ریزتر هم بحث کنم چون خودم سهم رو ندارم راستش حوصله اش رو هم ندارم! اگر روزی اطلاعات بیشتری داشتم حتما در خدمتم.

.مانا باشید!
    !
    ویرایش توسط manmehdiam : 2021/01/27 در ساعت 02:48

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

دوستان! یک جمله ساده ولی طلایی که از شعارهای من در بورس هست رو دوباره تکرار کنم:
    چیزی که شما میدانید، بقیه هم میدانند!

شرح بیشترش اینه که باباجان! همه میدونن که پی بر ای پترول چنده! خبر رانتی و مخفی که نیست! همه خبر دارن!!!

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی amirparss آواتار ها
    تشکر شده 246 بار در 45 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    امیر جان از آنجا که من بدجنس هستم! باید این پستت رو نقل قول میکردم و تابلو معاملات گلگون امروز پترول! میزاشتم زیرش هم مینوشتم بدون شرح!!!!
    من نگفتم فقط شپنا. دوباره نگا کن نوشتم شپنا و شبندر و پالایش و ...اینها. منظورم سهام بزرگ پالایشی پتروشیمیایی بزرگ بود. نه صرفا یک سهم.
    به هر حال شایدم اینا ربط ندارن...من علم غیب دارم!! شایدم همینطوری شانسی امروز تا صف خرید اونها ریخت این پترول نامرد صف فروش شد!

راستی نگران اشتباه انداختن دوستان از سوی من هم نباش! عموما حرفای من رو کسی گوش نمیکنه!!
    در مورد پی بر ای و سایر داستانهای پترول چون بررسی ندارم ، بحث مفیدی نمیتونم داشته باشم. ریزتر هم بحث کنم چون خودم سهم رو ندارم راستش حوصله اش رو هم ندارم! اگر روزی اطلاعات بیشتری داشتم حتما در خدمتم.

.مانا باشید!
    !
    شما داری یک روز خاص در بازار رو مثال میزنی میگی چون امروز شپنا عرضه شد و پترول صف فروش شد پس پالایشیها ارزندتر از پترول هستن؟
    این قیاس ملاک قضاوت شماست؟ مفهوم استدلالت اینه که پالایشیها مثلا ۱۰ درصد اصلاح کنن پترول ۲۰ درصد اصلاح میکنه ، یا پترول ۱۰ درصد بده پالایشیها ۲۰ درصد میدن اگه این نیست منو روشن کن لطفا!
    حالا نمودار مقایسه ای بزارم که ببینی پترول ۵۰ درصد داده در همون بازه پالایشیها ۲۰الی ۳۰ درصد اصلاح کردن در همین ۶ ماه اخیر؟

اصلا بازه ی زمانی هیچی اختلافشون نسبت به سقف تاریخیشون چی؟
    پترول الان چند درصد پایینتره، شپنا و شبریز و شبندر چند درصد ؟

اصلا گذشته ها هیچی
    از فردا میخای هر روزی که پترول مثبت بود گروه پالایش منفی پستتو بیارم بالا؟

اینم ازون جملات قصار و نغزه واقعا!

”همه میدونن p/e پترول چنده”

مگه کسی ادعا کرد کسی نمیدونه؟!
    همه خیلی چیزای دیگه رو هم میدونن، پس چجوریه که یه بنده خدایی ۲ ماهه اخیر نزدیک ۲۰۰ درصد گرفته از بازار ولی یکی دیگه ۵۰ درصد تو ضرره!؟ اینا که هردو هم به اطلاعات tse دسترسی دارن هم کدال هم گزارشها، هم قیمتهای جهانی، اخبار و ...!

اینکه همه میدونن موضوعیت نداره مهدی جان، شما یه چیزی به همه بگو که همه نمیدونن.

دانستن هیچ اهمیتی نداره ، هنر کاربرد دانسته ها مهمه

این بحث مهمل رو همینجا تموم میکنم و دیگه ادامه نمیدم. اصراری هم به ارزندگی پترول ندارم.
    نظرم اینکه از نمادهای ارزندست که میتونه بازدهی میان مدت مناسبی داشته باشه ولی اصراری ندارم. چند ماه دیگه خود بازار جوابشو بهمون نشون میده. بدون سردرد!
    ویرایش توسط amirparss : 2021/01/28 در ساعت 01:55

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparss از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparss نمایش پست ها
    شما داری یک روز خاص در بازار رو مثال میزنی میگی چون امروز شپنا عرضه شد و پترول صف فروش شد پس پالایشیها ارزندتر از پترول هستن؟
    این قیاس ملاک قضاوت شماست؟ مفهوم استدلالت اینه که پالایشیها مثلا ۱۰ درصد اصلاح کنن پترول ۲۰ درصد اصلاح میکنه ، یا پترول ۱۰ درصد بده پالایشیها ۲۰ درصد میدن اگه این نیست منو روشن کن لطفا!
    حالا نمودار مقایسه ای بزارم که ببینی پترول ۵۰ درصد داده در همون بازه پالایشیها ۲۰الی ۳۰ درصد اصلاح کردن در همین ۶ ماه اخیر؟

اصلا بازه ی زمانی هیچی اختلافشون نسبت به سقف تاریخیشون چی؟
    پترول الان چند درصد پایینتره، شپنا و شبریز و شبندر چند درصد ؟

اصلا گذشته ها هیچی
    از فردا میخای هر روزی که پترول مثبت بود گروه پالایش منفی پستتو بیارم بالا؟

اینم ازون جملات قصار و نغزه واقعا!

”همه میدونن p/e پترول چنده”

مگه کسی ادعا کرد کسی نمیدونه؟!
    همه خیلی چیزای دیگه رو هم میدونن، پس چجوریه که یه بنده خدایی ۲ ماهه اخیر نزدیک ۲۰۰ درصد گرفته از بازار ولی یکی دیگه ۵۰ درصد تو ضرره!؟ اینا که هردو هم به اطلاعات tse دسترسی دارن هم کدال هم گزارشها، هم قیمتهای جهانی، اخبار و ...!

اینکه همه میدونن موضوعیت نداره مهدی جان، شما یه چیزی به همه بگو که همه نمیدونن.

دانستن هیچ اهمیتی نداره ، هنر کاربرد دانسته ها مهمه

این بحث مهمل رو همینجا تموم میکنم و دیگه ادامه نمیدم. اصراری هم به ارزندگی پترول ندارم.
    نظرم اینکه از نمادهای ارزندست که میتونه بازدهی میان مدت مناسبی داشته باشه ولی اصراری ندارم. چند ماه دیگه خود بازار جوابشو بهمون نشون میده. بدون سردرد!

امیرخان
    صرفا نکاتی که به نظرم رسیده بود بابت حدود چند سال سهامدار بودن ام در این پترول طی سالهای قبل برای استفاده دوستان قرار دادم. فقط همین! قصد دیگه ای نبود!

ولی ازاین گذشته راستش فک کرده بودم فقط در امضا بنویسم کفایته، ولی بارها شده که باید یادآوری کنم این امضای زیر پست های من رو بخونید دیگه!!! بابا جان. شما دیگه چرا امیرخان!
    موید باشید.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 757 بار در 331 ارسال

صفحه 52 از 58 نخست ... 24249505152535455 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)