صفحه 115 از 134 نخست ... 1565105112113114115116117118125 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,141 به 1,150 از 1335

موضوع: نگاه سعید درخشانی به بازار بورس

عضو عادی
    تشکر شده 231 بار در 71 ارسال
    سعید جان - عرض ادب

بنظر شریفتون بازار شنبه چطور خواهد بود؟

بنظرم بازار خنثی داشته باشیم و در بعضی از نمادها شاهد حمایت دستوری حقوقی ها باشیم. و شاید شکار بعضی سهم ها اگر منفی شوند بسیار عالیست مانند وبملت و رایان...
    و یقینا نیز بانک مرکزی شروع به عرضه دلار خواهد کرد و تا ۳۰ خرداد دلار در محدود ۱۶۷۰-۱۷۰۰ نوسان خواهد داشت. و شاید بتوان به مذاکرات مسکو خوش بین بود.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مشکات از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی سعید درخشانی آواتار ها
    تشکر شده 5,400 بار در 293 ارسال
    در مورد مذاکرات حرف برای گفتن زیاد هست ولی نمیشه از اینجا گفت . خلاصه بگم فکر میکنم غرب برای توافق با ایران عجله نداره و برای این کار هم دلیل داره .
    من امید وارم مذاکرات بعدی به نتیجه برسند .

در مورد بازار به نظرم ممکنه در شرکتهای وابسته به قیمتهای جهانی شاهد رشد نسبی باشیم که فکر میکنم فرصت خروج خواهد بود . با توجه به جمیع جهات بنده زیاد موافق سرمایه گذاری سنگین در بازار نیستم و در شرایط فعلی که ریسک بازارهای جهانی و نیز ریسک همین مسئله اتمی هست ، بیشتر سعی میکنم پناه ببرم به سهمهای با فاند قوی و پی بر ایی کم و البته غیر مرتبط با بازارهای جهانی.

مثلا ا اس پ یا ثشرق یا ثتران و یا سهمی مثل رایان که تیر میره مجمع و حدود 100 تقسیم میکنه .

ا اس پ 150 تومن سودشه و الان قیمت 470 تومنه یعنی پی به ایش حدود سه هستش و 5 ماه دیگه میره مجمع و 150 تقسیم میکنه و سود جدید همین حول و حوش باشه به نظرم تا مجمع توان سود دهی مناسب با ریسک پایین رو داره .

یا رایان با پی ایی 2.8 که ماه دیگه میره مجمع و 100 تومن تقسیم میکنه به نظرم سود مجمع حداقل میمونه تو جیب مجمع رونده .

اما بازارهای جهانی رو دیگه ریسک نمیکنم سهم مرتبط باهاش بخرم . ریزش قیمتهای جهانی رو تا حد زیادی اعتقاد دارم ، چند صباحی فکر میکردم با توجه به تقارن زمانی امواج W , Y هنوز تا ریزش اصلی فاصله داشته باشیم و قیمتها باز هم رشد بکنند تا به روزیبرسیم که ریزش قیمتها رو کسی قبول نداشته باشه و اون وقت موقع فروش و در رفتن خواهد بود ولی با ریزش اخیری که رخ داد الگوها خیلی حساس شدند و قیمتها خیلی اسیب پذیر .. من مشکوک به C در Y هستم که مثل سال 2008 میتونه ویرانگر باشه البته دلیلی نداره مثل همون موقع رفتار بکنه ولی به هر حال وضعیت رو خوب نمیبینم و در وضعیت کنونی ریسک نمیکنم برم سهم مرتبط با اونا بخرم .

مثلا در نمودار زیر شاخص دلار رو مشاهده میکنید که در حال شکست نک لاین سرو شانه کف در تایم هفتگی هست که نشان از تقویت دلار خواهد بود و احتمال ریزش بیشتر قیمتهای جهانی ،

یا در شکل زیر شاخص داو رو مشاهده میکنید که سقف دوقلو زده با واگرایی منفی در تایمهای بالا و اونم درست زمانی که مشکوک به اغاز موج C از Y هستم .

شاخص هم به نظرم بالای چندانی نداره و احتمال اغاز اصلاح بلند مدت بازار وجود داره . تنها گروهی که به نظرم میتونند در این بین رشد بکنند احتمالا گروه ساختمان خواهند بود که التبه فکر میکنم از حدود تیر ماه رشدشون رو شروع بکنند .

عضو فعال hamid-reza آواتار ها
    تشکر شده 671 بار در 262 ارسال
    استاد قیمت طلای جهانی هم دچار ریزش میشود؟ بازار طلا و دلار داخلی را چگونه پیش بینی میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید درخشانی نمایش پست ها
    در مورد مذاکرات حرف برای گفتن زیاد هست ولی نمیشه از اینجا گفت . خلاصه بگم فکر میکنم غرب برای توافق با ایران عجله نداره و برای این کار هم دلیل داره .

در مورد بازار به نظرم ممکنه در شرکتهای وابسته به قیمتهای جهانی شاهد رشد نسبی باشیم که فکر میکنم فرصت خروج خواهد بود . با توجه به جمیع جهات بنده زیاد موافق سرمایه گذاری سنگین در بازار نیستم و در شرایط فعلی که ریسک بازارهای جهانی و نیز ریسک همین مسئله اتمی هست ، بیشتر سعی میکنم پناه ببرم به سهمهای با فاند قوی و پی بر ایی کم و البته غیر مرتبط با بازارهای جهانی.

مثلا ا اس پ یا ثشرق یا ثتران و یا سهمی مثل رایان که تیر میره مجمع و حدود 100 تقسیم میکنه .

ا اس پ 150 تومن سودشه و الان قیمت 470 تومنه یعنی پی به ایش حدود سه هستش و 5 ماه دیگه میره مجمع و 150 تقسیم میکنه و سود جدید همین حول و حوش باشه به نظرم تا مجمع توان سود دهی مناسب با ریسک پایین رو داره .

یا رایان با پی ایی 2.8 که ماه دیگه میره مجمع و 100 تومن تقسیم میکنه به نظرم سود مجمع حداقل میمونه تو جیب مجمع رونده .

اما بازارهای جهانی رو دیگه ریسک نمیکنم سهم مرتبط باهاش بخرم . ریزش قیمتهای جهانی رو تا حد زیادی اعتقاد دارم ، چند صباحی فکر میکردم با توجه به تقارن زمانی امواج W , Y هنوز تا ریزش اصلی فاصله داشته باشیم و قیمتها باز هم رشد بکنند تا به روزیبرسیم که ریزش قیمتها رو کسی قبول نداشته باشه و اون وقت موقع فروش و در رفتن خواهد بود ولی با ریزش اخیری که رخ داد الگوها خیلی حساس شدند و قیمتها خیلی اسیب پذیر .. من مشکوک به C در Y هستم که مثل سال 2008 میتونه ویرانگر باشه البته دلیلی نداره مثل همون موقع رفتار بکنه ولی به هر حال وضعیت رو خوب نمیبینم و در وضعیت کنونی ریسک نمیکنم برم سهم مرتبط با اونا بخرم .

مثلا در نمودار زیر شاخص دلار رو مشاهده میکنید که در حال شکست نک لاین سرو شانه کف در تایم هفتگی هست که نشان از تقویت دلار خواهد بود و احتمال ریزش بیشتر قیمتهای جهانی ،

یا در شکل زیر شاخص داو رو مشاهده میکنید که سقف دوقلو زده با واگرایی منفی در تایمهای بالا و اونم درست زمانی که مشکوک به اغاز موج C از Y هستم .

شاخص هم به نظرم بالای چندانی نداره و احتمال اغاز اصلاح بلند مدت بازار وجود داره . تنها گروهی که به نظرم میتونند در این بین رشد بکنند احتمالا گروه ساختمان خواهند بود که التبه فکر میکنم از حدود تیر ماه رشدشون رو شروع بکنند .

5. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid-reza از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی استیو جابز آواتار ها
    تشکر شده 125 بار در 17 ارسال

سلام
    رایان سود 90 رو تعدیل منفی زده و سودش 115 شده و احتمالا 92 تومن تقسیم میکنه
    بنابراین پی به ایش تقریبا 3.5 میشه (چون سود به حقش تعلق نمیگیره با ای پی اس 90 فعلا باید پی به ای رو حساب کرد)
    بنابراین مقاومت حوالی 400-410 اهمیت زیادی داره
    ارادتمند

7. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید استیو جابز از ایشان تشکر کرده اند:

درود بر خوبان

در مورد طلا در پستی چند روز پیش گفته بودم که انتظار دارم از سطح 1530 دلار برگرده و تا حوالی 1700 بتونه رشد بکنه که از 1526 دلار برگشت و فعلا تا 1600 هم رفت بالا . یک سه موجی احتمالا بزنه همونطور که در شکل هم توضیح داده بودم .

طلا در صورتی که سطح 1520 رو نشکنه به نظرم میتونه یه جرکت صعودی تا حوالی 1700 بزنه . سطح 1530-1540 سطح حمایتی خوبی برای طلاست و احتمال برگشت بالاست . در صورت برگشت واگرایی مخفی مثبت هم خواهد زد . جزئیات رو در صورت برگشت خواهم گفت .

در صورتی که سطح 1520 رو بشکنه تحلیل از اعتبار فاقده ./

در مورد طلای داخلی باید وضعیت سیاسی رو ارزیابی بکنیم ، به نظر من قیمت نفت افت خواهد کرد ؛ امریکا و غرب هم اینو میدونند و نگرانی عمده غرب در مورد ایران که همون نفت هست مرتفع شده ، بنابراین برای امتیاز دادن به ایران اکراه میکنند و به نظرم همین موضوع وضعیت رو بغرنج خواهد کرد .

در پستهای قبلی هم گفتم که زیاد امیدی به بازار ندارم و فکر میکنم بازار نزولی خواهد بود . به طور مثال فکر میکنم سهمی مثل فولاد با حجم مبنای نزدیک 8 میلیونی خود تا حوالی 200 تومنم بریزه . البته به مرور و طی یکسال اتی .

نفت هم تا 60-50 دلار به مرور بیاد پایین .

شخصا الان پرتفوم که نسبت به کل سرمایه هم کمه ، سهامی مثل ا اس پ و ثشرق و ولساپا هستند و توصیه ای هم به خرید ندارم چون بازم ریسک دارند .

فعلا سعی میکنم از بازار دور بمونم ، یه اصطلاحی داریم که میگه وقتی بازار استراحت میکنه شما هم برو استراحتت رو بکن . وقتی واقعا حس کردی که بازار در مدار رشد قرار گرفته با خیال مطمئن تر بیا و سهم بخر .

حالا حتی از فردا خود محمود بیاد بگه تضمینی 100 درصد برای خریدارای فردا هست من بازم سهم نمیخرم .

فعلا سعی میکنم یکم استراحت بکنم و بیشتر به خودم برسم ، بورس پیرمون کرد .. تا وقتی که دوباره افق بورس روشن تر بشه . شایدم در سایت کمتر فعال باشم .

در مورد تاپیک اموزشی هم با برخی بچه ها که صحبت میکردیم ، به این نتیجه رسیدیم که تاپیکهای مشابه در سایت و سایتهای دیگری بودند و انقدر هم زیاد هستند که دیگه محلی برای فعالیت اموزشی نمیذاره و به نظرم دیگه منم بیام یه تاپیک دیگه بزنم کاریست عبث و بیهوده . شاهین عزیز هم خیلی خوب مطالب رو اموزش داده بودند و جا داره ازشون تقدیر بکنم .

از طرفی دارم روی کتاب هم کار میکنم که تا اول مرداد وارد بازار خواهد شد و فعلا در مرحله ویرایش هست . سعی میکنم اینطور بیشتر در خدمت باشم و از فضای فروم نویسی فاصله بگیرم و به کارهای دیگری هم برسم .

فعلا سعی میکنم بیشتر استراحت بکنم و از فضای بورس یکمی فاصله بگیرم و به کارهای دیگه برسم . گفتم تا زمانی که احساس بکنم دوباره شرایط برای سرمایه گذاری مند غرق شداسب شده . از فضای فروم هم کمی احتمالا فاصله بگیرم . البته هر از چند گاهی مطلب میزنم و اگر دوستی سوالی داشته باشه مخصوصا اموزشی در حد بضاعت کمک خواهم کرد ولی گفتم نباید عمر رو گذاشت به پای بورس و هر از چند گاهی به خود استراحت داد و اتفاقا بد هم نیست گاهی وقتها بورس منفی بشه تا مردم برند یکم استراحت بکنند . !

حتاید هم یکی از دوستان پرسیده بود .. نظر قبلیم این بود ..

حتاید اگر نتونه 380 رو به بالا بشکنه 210 ولی اگر بشکنه وضعیتش فرق میکنه که خواهم گفت . شکست 340 به پایین خطرناکه

فولاد به نظر میاد هدفش 210 تومن باشه . شکست 290و 270 سهم رو به سمت اون قیمت خواهد برد .
    حتاید اگر 330-340 رو به پایین بشکنه تقریبا میشه گفت 210-220 ..

مراقب خودتون باشید ..

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید سعید درخشانی از ایشان تشکر کرده اند:

درود بر خوبان

در مورد طلا در پستی چند روز پیش گفته بودم که انتظار دارم از سطح 1530 دلار برگرده و تا حوالی 1700 بتونه رشد بکنه که از 1526 دلار برگشت و فعلا تا 1600 هم رفت بالا . یک سه موجی احتمالا بزنه همونطور که در شکل هم توضیح داده بودم .

طلا در صورتی که سطح 1520 رو نشکنه به نظرم میتونه یه جرکت صعودی تا حوالی 1700 بزنه . سطح 1530-1540 سطح حمایتی خوبی برای طلاست و احتمال برگشت بالاست . در صورت برگشت واگرایی مخفی مثبت هم خواهد زد . جزئیات رو در صورت برگشت خواهم گفت .

در صورتی که سطح 1520 رو بشکنه تحلیل از اعتبار فاقده ./

در مورد طلای داخلی باید وضعیت سیاسی رو ارزیابی بکنیم ، به نظر من قیمت نفت افت خواهد کرد ؛ امریکا و غرب هم اینو میدونند و نگرانی عمده غرب در مورد ایران که همون نفت هست مرتفع شده ، بنابراین برای امتیاز دادن به ایران اکراه میکنند و به نظرم همین موضوع وضعیت رو بغرنج خواهد کرد .

در پستهای قبلی هم گفتم که زیاد امیدی به بازار ندارم و فکر میکنم بازار نزولی خواهد بود . به طور مثال فکر میکنم سهمی مثل فولاد با حجم مبنای نزدیک 8 میلیونی خود تا حوالی 200 تومنم بریزه . البته به مرور و طی یکسال اتی .

شخصا الان پرتفوم که نسبت به کل سرمایه هم کمه ، سهامی مثل ا اس پ و ثشرق و ولساپا هستند و توصیه ای هم به خرید ندارم چون بازم ریسک دارند .

فعلا سعی میکنم از بازار دور بمونم ، یه اصطلاحی داریم که میگه وقتی بازار استراحت میکنه شما هم برو استراحتت رو بکن . وقتی واقعا حس کردی که بازار در مدار رشد قرار گرفته با خیال مطمئن تر بیا و سهم بخر .

حالا حتی از فردا خود محمود بیاد بگه تضمینی 100 درصد برای خریدارای فردا هست من بازم سهم نمیخرم .

فعلا سعی میکنم یکم استراحت بکنم و بیشتر به خودم برسم ، بورس پیرمون کرد .. تا وقتی که دوباره افق بورس روشن تر بشه .

در مورد تاپیک اموزشی هم با برخی بچه ها که صحبت میکردیم ، به این نتیجه رسیدیم که تاپیکهای مشابه در سایت و سایتهای دیگری بودند و انقدر هم زیاد هستند که دیگه محلی برای فعالیت اموزشی نمیذاره و به نظرم دیگه منم بیام یه تاپیک دیگه بزنم کاریست عبث و بیهوده . شاهین عزیز هم خیلی خوب مطالب رو اموزش داده بودند و جا داره ازشون تقدیر بکنم .

از طرفی دارم روی کتاب هم کار میکنم که تا اول مرداد وارد بازار خواهد شد و فعلا در مرحله ویرایش هست . سعی میکنم اینطور بیشتر در خدمت باشم و از فضای فروم نویسی فاصله بگیرم و به کارهای دیگری هم برسم تا زمانی که احساس بکنم دوباره شرایط برای سرمایه گذاری مناسب شده .. البته هر از چند گاهی مطلب میزنم و اگر دوستی سوالی داشته باشه مخصوصا اموزشی در حد بضاعت کمک خواهم کرد ولی گفتم نباید عمر رو گذاشت به پای بورس و هر از چند گاهی به خود استراحت داد و اتفاقا بد هم نیست گاهی وقتها بورس منفی بشه تا مردم برند یکم استراحت بکنند . !

حتاید اگر نتونه 380 رو به بالا بشکنه 210 ولی اگر بشکنه وضعیتش فرق میکنه که خواهم گفت . شکست 340 به پایین خطرناکه

فولاد به نظر میاد هدفش 210 تومن باشه . شکست 290و 270 سهم رو به سمت اون قیمت خواهد برد .

مراقب خودتون باشید ..

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    درود بر خوبان

فعلا سعی میکنم یکم استراحت بکنم و بیشتر به خودم برسم ، بورس پیرمون کرد .. تا وقتی که دوباره افق بورس روشن تر بشه .

از طرفی دارم روی کتاب هم کار میکنم که تا اول مرداد وارد بازار خواهد شد و فعلا در مرحله ویرایش هست . سعی میکنم اینطور بیشتر در خدمت باشم و از فضای فروم نویسی فاصله بگیرم و به کارهای دیگری هم برسم تا زمانی که احساس بکنم دوباره شرایط برای سرمایه گذاری مناسب شده .. البته هر از چند گاهی مطلب میزنم و اگر دوستی سوالی داشته باشه مخصوصا اموزشی در حد بضاعت کمک خواهم کرد ولی گفتم نباید عمر رو گذاشت به پای بورس و هر از چند گاهی به خود استراحت داد و اتفاقا بد هم نیست گاهی وقتها بورس منفی بشه تا مردم برند یکم استراحت بکنند . !

مراقب خودتون باشید ..
    با سلام چه جمله جالبی بورس پیر مان کرد واقعی جوانی بعضی ها را گرفت! با تشکر

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

ایرج عزیز همینطوره .. همه هر روز زندگی میکنند که یه روز بمیرند .. از لحظه لحظه زندگیشون لذت میبرند .. ما هر روز میمیریم که یه روز زندگی بکنیم و اونم شاید هرگز نشه .. به نظرم نباید فقط مادیات رو دید و باید به زندگی هم توجه کرد و زندگی کرد ..همه چی پول نیست ..البته ناگفته نماند که بورس برای من شخصا خیلی مفیده بوده و به نظرم شاید بهترین کاری که من میتونستم داشته باشم همینه چون یه حسن بزرگی که داره حس روزمرگی رو از ادم میگیره و محاله فردات با امروزت یکسان باشه ولی خب زیادی چسبیدن به کار و بورس هم مضراتی داره که جا موندن از زندگی کردنه . شخصا محاله در بازار مثبت در بورس نباشم و فعال نباشم ولی حداقل سعی میکنم از این به بعد بازارهای منفی رو برم و استراحت بکنم و توصیم هم به دوستانم اینه . باید با بازار بود . وقتی اون استراحت میکنه شما هم استراحت بکن و وقتی اون داره سود میده و فعاله شما هم برو فعال باش .

عضو عادی
    تشکر شده 231 بار در 71 ارسال
    ایرج عزیز همینطوره .. همه هر روز زندگی میکنند که یه روز بمیرند .. از لحظه لحظه زندگیشون لذت میبرند .. ما هر روز میمیریم که یه روز زندگی بکنیم و اونم شاید هرگز نشه .. به نظرم نباید فقط مادیات رو دید و باید به زندگی هم توجه کرد و زندگی کرد ..همه چی پول نیست ..البته ناگفته نماند که بورس برای من شخصا خیلی مفیده بوده و به نظرم شاید بهترین کاری که من میتونستم داشته باشم همینه چون یه حسن بزرگی که داره حس روزمرگی رو از ادم میگیره و محاله فردات با امروزت یکسان باشه ولی خب زیادی چسبیدن به کار و بورس هم مضراتی داره که جا موندن از زندگی کردنه . شخصا محاله در بازار مثبت در بورس نباشم و فعال نباشم ولی حداقل سعی میکنم از این به بعد بازارهای منفی رو برم و استراحت بکنم و توصیم هم به دوستانم اینه . باید با بازار بود . وقتی اون استراحت میکنه شما هم استراحت بکن و وقتی اون داره سود میده و فعاله شما هم برو فعال باش .
    بسیار مطالب جالبی را فرمودین . اما همانطور که میدانید این مساله استراحت و مردن برای یک روز زندگی درست در ایران بیشتر صادق است!

درباره گروه بانکی (وانصار- وسینا- وکار) لطفا یک بررسی می فرمایید؟ آیا این سهامها هم جای افت زیاد دارند؟

خیلی ممنونم

15. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مشکات از ایشان تشکر کرده اند:

مشکات عزیز در مورد این گروه زیاد بررسی نداشتم ولی وسینا رو دیدم اگر از منفی امروز پایینتر نیاد میشه به صعودش تا 290 امید وار بود .

و اما تشابه بسیار زیبایی وجود داره بین بازارهای مالی ایران و بازارهای مالی غرب ! بله .. بازارهای مالی غرب..

چند نمونه مثال شاید بتونه کار ساز باشه .

شاخص داو جونز رو وقتی بررسی میکنید ( به عنوان یکی از قدیمی ترین شاخصهای جهان ) به این نتیجه شاید برسید که تا به حال داو در طول تاریخ هرگز این طور مریض نبوده . بنده در طول تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که شاخص داو داره موج دوم بزرگ تاریخی خودش رو میسازه . موجی که بیش از هر چیزی نیازمند گذشت زمان هست برای اتمامش .

وقتی شاخص داو رو میذارید جلوتون و سپس شرکتهای بازار خودمون رو هم میذارید یه طرف دیگه ، متحیر از شباهت بی حد و حصر اونها میشید ..

شباهتی مثال نزدنی ..

این نمودار شاخص داو هست از ابتدای کارش :

خب وقتی روش زوم میکنیم و میاییم جلوتر .. شباهت ها نمایان میشه .

شاخص داو :

بنده فکر میکنم که بعد از یک x و وارد شدن به موج B احتمالا در اغاز c باشیم . البته فعلا با قطعیت نمیشه گفت .

خب حالا بریم یکی از سهمهای بازار خودمونم ببینیم :

فملی :

شباهت زیادی به هم دارند مخصوصا در x و تنها تفاوتشان در b هست که در داو به صورت نامنظم رخ داده و از سقف قبلی بالاتر رفته که البته یکی از اخطارهای ریزش شدید هم میتونه باشه .

و یا فولاد که البته طرز موج شماریش میتونه شبیه فملی باشه :

و اما در طی همین مدت شاخص کل محترم زیاد شباهتی به روح بازار نداره و منعکس کننده واقعیت بازار نیست .

داشتم به این فکر میکردم که در این وقتی که شاخص داو داشت اصلاحی میزد و در ادامه کارکشن بود ( به احتمال زیاد ) شاخص کل ما خیلیا رو قول زد و خیلیا فکر کردند که بازار ما داره ایمپالش حرکت میکنه .. و شروع کردند ( کردیم ) به موج شماری صعودی از شرکتها ..اما نهایتا شاید دیگه از این به بعد برای بررسی بازار خودمون برم شاخص داو رو ببینم ..

به هر حال دو سوال اساسی وجود داره .

1 : اگر واقعا بریم به سمت موج خطرناک c چه بلایی سر بازارهای جهانی میاد ؟ چه بلایی سر شرکتهای بورس میاد ؟ شاخص داو ممکنه تا 6 هزار دوباره بریزه ؟ اگر c باشه به احتمال خیلی زیاد .. اونوقت شرکتهای ما چی میشند ؟ ممکنه دوباره بیاند به سمت اعدادی که سال 87 دیده بودند ؟

2 : شاخص ما چی میشه ؟ چقدر ریزش خواهد داشت ؟ 5 هزار واحد ؟ 10 هزار واحد ؟

جوابش نگران کنندست . چون من شخصا اعتقاد دارم بالاخره این اتفاق رخ خواهد داد ولی زمانش ممکنه همین جلو باشه یا یکسال دیگه . اما از وقتی که فرضیه کارکشن بودن بازار برام تقویت شده ، دست و دلم به خرید مخصوصا از گروه خیلی وابسته به بازارهای جهانی نمیره .. البته ناگفته نماند با تاخیر زمانی روی کلیت بازار میتونه تاثیر داشته باشه ...بنده تا بحال ندیدمدر جایی کسی از کارکشن بودن بازار از سال 87 حرفی به میون اورده باشه و به همین دلیل صحبت از این امر شاید برای برخی بی معنی باشه . به هر حال نظر من اینه ..و منتظر نقد اساتید گرانقدرم خواهم بود ..

سعید درخشانی ..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع