صفحه 2 از 30 نخست 1234512 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 295

موضوع: داروسازی کوثر (دکوثر)

عضو فعال salehiar آواتار ها
    تشکر شده 1,321 بار در 315 ارسال
    امشب کانال 6 داشتن تو میز گردشون راجعبه قیمت دارو صحبت میکردن نماینده از وزارت بهداشت نماینده مجلس و یه نماینده از دارو سازها هم بود.اخرش به این نتیجه رسیدن که قیمت پایین هست و باید قیمت دارو افزایش پیدا کنه.میگفتن باید به زودی قیمتها واقعی بشه!!

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید salehiar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    يه نكته اي رو در مورد گروه دارو بايد به دوستان گوشزد كنم.....اگه همينجوري بحث تحريما بخاد جدي بشه گروه دارو ضربه سنگيني ميخوره و در آينده مشكل مواد اوليه پيدا ميكنه....تو اين گروه اگه يه همچين مشكلي بوجود بياد سوداشون به طور متوالي و تصاعدي با تعديل منفي روبرو ميشه اصلا امكان داره گزارش 6 ماهشون با 12 ماهشون 180 درجه تفاوت بكنه.......تو اين مملكت پرريسك رو گروهي سرمايه گذاري كنيد كه بازار تامين مواد اوليش داخلي باشه...شايد افزايش قيمت دارو در شرايط فعلي يه تكوني اينارو بده ولي مطلقا به فكر سرمايه گذاري بلند مدت رو اين گروه نباشيد و اگرم خوب دقت كنيد بازارم مقطعي وارد اين سهما ميشه يه نوساني ميگيره بعدم در ميره
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال mehran آواتار ها
    تشکر شده 8,232 بار در 1,458 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    يه نكته اي رو در مورد گروه دارو بايد به دوستان گوشزد كنم.....اگه همينجوري بحث تحريما بخاد جدي بشه گروه دارو ضربه سنگيني ميخوره و در آينده مشكل مواد اوليه پيدا ميكنه....تو اين گروه اگه يه همچين مشكلي بوجود بياد سوداشون به طور متوالي و تصاعدي با تعديل منفي روبرو ميشه اصلا امكان داره گزارش 6 ماهشون با 12 ماهشون 180 درجه تفاوت بكنه.......تو اين مملكت پرريسك رو گروهي سرمايه گذاري كنيد كه بازار تامين مواد اوليش داخلي باشه...شايد افزايش قيمت دارو در شرايط فعلي يه تكوني اينارو بده ولي مطلقا به فكر سرمايه گذاري بلند مدت رو اين گروه نباشيد و اگرم خوب دقت كنيد بازارم مقطعي وارد اين سهما ميشه يه نوساني ميگيره بعدم در ميره
    ساده جان در مورد این جمله بیشتر بررسی کن.........

با جمله دوم هم مخالفم...

در بلند مدت سرمایه گذاری روی درازک...دلقما...دکیمی<در قیمت های حوالی 220 به دید 2 ساله> دعبید...قطعا سود آور خواهد بود

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mehran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    ساده جان در مورد این جمله بیشتر بررسی کن.........

با جمله دوم هم مخالفم...

در بلند مدت سرمایه گذاری روی درازک...دلقما...دکیمی<در قیمت های حوالی 220 به دید 2 ساله> دعبید...قطعا سود آور خواهد بود
    نگاه كنيد مهران جان من حرفاي بالا رو به شرط جدي شدن تحريما زدم كه اگه اين اتفاق بيفته كه تا حدوديم افتاده من با نظر شما در مورد اين گروه شديدا مخالفم.....اما اگه شرايط عادي باشه بعضياشون خوبن

اتفاقا ميخاستم مستقيما اسم درازكو بيارم كه بعد پشيمون شدم اين لينكو نگاه كنيد تراز ارزيش فاجعست تسعير ارزو لحاظ كنه هر كي اين سهمو داره بدبخت ميشه.....البته تعديل منفي تو گزارش امسال نميده البته به شرط عدم لحاظ تسعير ارز.....

http://codal.ir/Reports/Exports/Mkc7pDf9G1UvrjvQdSRFAg%3d%3d.pdf

د
    كيمي تو گزارش بعديش با تعديل منفي روبرو ميشه و تراز ارزيشم فاجعست
    http://codal.ir/Reports/Exports/Mkc7pDf9G1UvrjvQdSRFAg%3d%3d.pdf

دلقما هم احتمالا با تعديل منفي روبرو ميشه و تراز ارزيشم فاجعست
    http://codal.ir/Reports/Exports/EuqK3anLSNz3CVR9y8DeYg%3d%3d.pdf

درازك 60 درصد و كيميدارو 30 درصد و دلقما 47 درصد به بازار خارج اتصال دارن.....حالا به نظر شما تحريم رو سود اين 3 شركت اثر نميزاره؟

از لحاظ عملياتي درازك بهتر از بقيه عمل كرده و ريسكش از بقيه بيشتره

اما دعبيدو گزارش 9 ماهه و 12 ماهشو پيدا نكردم اما با توجه به گزارش 6 ماهش با شما موافقم به شرطي كه تسعير ارزو لحاظ نكنه.....http://codal.ir/Reports/Exports/Xchp...Uq1g%3d%3d.pdf

نتيجه اينكه تو يه شرايط عادي و بدون لحاظ كردن تسعير ارز با درازك و دعبيد موافقم ولي معتقدم دكيمي و دلقما تعديل منفي ميدن و با لحاظ كردن تسعير ارز با قيمت بازار تعديل مثبت عملياتي درازك با تعديل منفي سنگين ارزي مواجه ميشه و تعديل مثبت عملياتي دعبيد با تعديل منفي ارزيش سر به سر ميخوره حالا يكم اينورتر يا اونورتر... در شرايط ريسك (تحريم وغيره) كلا با شما مخالفم

البته من گزارش اين شركتارو همينجوري چشمي نگا كردم تحليل دقيق نكردم و فرض كردم گزارش شركت منطبق با واقعيت باشه
    ویرایش توسط *سامان* : 2012/01/28 در ساعت 02:05

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال mehran آواتار ها
    تشکر شده 8,232 بار در 1,458 ارسال
    دوست من خب گزارش دکیمی رو که هر کسی ببینه قطعا میگه تعدیل منفی داره تو این شکی نیست اما صحبت از بلند مدته و من هم زمان دادم....به نظر شما کسی که دکیمی رو بخره 220<هرچه به 200 نزدیکتر بهتر> تا 2 سال بعد یهنی 92.12 به راحتی 150% سود نمیگیره؟ که میشه میانگین سالی 75% حالا احتمالا اینجوری میشه که طرف سود اصلی رو از حدود 1.5 سال دیگه میتونه بگیره....

دلقما معمولا سه ماهه آخر سال پوشش مناسبی نسبت به 9 ماهه اول میده اما شما که دیگه خودت استادی الآن دیگه برای خرید باید پیش بینی سال بعد رو لحاظ کرد من نظرم اینه لقمان برای سال بعد و تا آخر سال حداقل 50-60% تعدیل مثبت خواهد داشت...سهم شناور زیادی نداره و اوضاع مناسبی داره....

درازک حرف های بسیار بیشتری برای گفتن داره ...حاشیه سود بسیار مناسب تری میتونه داشته باشه...طرح های توسعه و داروها و فرآورده های تولیدیش در بعضی موارد انحصار کامل دارن...کسی که از 2 سال پیش تا الآن با سهم بوده بهتر میتونه اینو بچشه....

****شرکت های دارویی در هر شرایطی محصولاتشان را میفروشند.....

****طرح های توسعه بسیار مناسبی دارند که اتفاقا اکثرا در سال 91 به بهره برداری مبرسد<بلند مدت>

*****و از همه مهم تر اینکه ما مردم ایران اینقدر بیچاره ایم که تقسیم بندی کالاها <که از مصطفی میخوام الآن بیان و زحمت تقسیم بندی کالاها به صورت اقتصادی رو بکشن> هم برایمان معنا ندارد...انگار دیگه فرق اینکه دارو چه کالاییه و گرانیش چه هزینه های اجتماعی به بار میاره در مقابل گرانی کالاهای لوکس برایمان یکسان شده شما بروید به یک داروخانه یا مرکز درمانی ببینید داروسازها به چه راحتی در مقابل افزایش قیمت مواد اولیه واکنش نشان میدهند و قیمت دارو را بالا میبرند حالا شما میگی ارز گران شده من میگم اگه فلان داروی درازک الآن قیمتش 5000 تومان است و هر 10% گران شدن ارز 500 تومان هزینه های تولید این دارو رو افزایش بده شاید الآن نه اما برای اول سال بعد قیمت روی این دارو درج میشود 5600 تومان حالا خانوم وزیر بیان بگن نمیشه و نشده....

******این جمله که میفرمایین به بازار خارج اتصال دارند و تحریم روشون اثر میذاره رو من باب قیمت ارز بیان میکنید یا من باب مواد اولیه و دسترسی به مواد اولیه....؟؟

البته من الآن تو سبدم دکوثر<تو ضررم> ...دلقما< خنثی> و درازک<از 4 سال پیش دارم و همیشه سود عالی بهم داده البته تعدادش زیاد نیست> دارم اما میخوام 100 سال سودی برام نباشه اگه قراره این سود با بالا رفتن قیمت دارو به بهانه افزایش قیمت ارز باشه هزینه گران شدن دارو خیلی خیلی زیاد و تاسف انگیزه.....من گرانی حداقل 20% دارو برای سال 91 را از الآن میبینم امیدوارم مسئولان چاره بهتری داشته باشند به جای این راهکار که در هر صنعت فعالان به صورت خودجوش قیمت محصولاتشان را توام با افزایش قیمت مواد اولیه بالا ببرند شما اگه اینکاره اید جلو افزایش قیمت مواد اولیه رو بگیرید....

ببخشید که کاملا عامیانه بیان کردم خواستم مستقیم و بدون بیراهه بگم تا اگه میخوایم این مبحث رو ادامه بدیم و دوستان هم تمایل به مشارکت دارند راحت تر باشن....

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mehran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    دوست من خب گزارش دکیمی رو که هر کسی ببینه قطعا میگه تعدیل منفی داره تو این شکی نیست اما صحبت از بلند مدته و من هم زمان دادم....به نظر شما کسی که دکیمی رو بخره 220<هرچه به 200 نزدیکتر بهتر> تا 2 سال بعد یهنی 92.12 به راحتی 150% سود نمیگیره؟ که میشه میانگین سالی 75% حالا احتمالا اینجوری میشه که طرف سود اصلی رو از حدود 1.5 سال دیگه میتونه بگیره....

دلقما معمولا سه ماهه آخر سال پوشش مناسبی نسبت به 9 ماهه اول میده اما شما که دیگه خودت استادی الآن دیگه برای خرید باید پیش بینی سال بعد رو لحاظ کرد من نظرم اینه لقمان برای سال بعد و تا آخر سال حداقل 50-60% تعدیل مثبت خواهد داشت...سهم شناور زیادی نداره و اوضاع مناسبی داره....

درازک حرف های بسیار بیشتری برای گفتن داره ...حاشیه سود بسیار مناسب تری میتونه داشته باشه...طرح های توسعه و داروها و فرآورده های تولیدیش در بعضی موارد انحصار کامل دارن...کسی که از 2 سال پیش تا الآن با سهم بوده بهتر میتونه اینو بچشه....

****شرکت های دارویی در هر شرایطی محصولاتشان را میفروشند.....

****طرح های توسعه بسیار مناسبی دارند که اتفاقا اکثرا در سال 91 به بهره برداری مبرسد<بلند مدت>

*****و از همه مهم تر اینکه ما مردم ایران اینقدر بیچاره ایم که تقسیم بندی کالاها <که از مصطفی میخوام الآن بیان و زحمت تقسیم بندی کالاها به صورت اقتصادی رو بکشن> هم برایمان معنا ندارد...انگار دیگه فرق اینکه دارو چه کالاییه و گرانیش چه هزینه های اجتماعی به بار میاره در مقابل گرانی کالاهای لوکس برایمان یکسان شده شما بروید به یک داروخانه یا مرکز درمانی ببینید داروسازها به چه راحتی در مقابل افزایش قیمت مواد اولیه واکنش نشان میدهند و قیمت دارو را بالا میبرند حالا شما میگی ارز گران شده من میگم اگه فلان داروی درازک الآن قیمتش 5000 تومان است و هر 10% گران شدن ارز 500 تومان هزینه های تولید این دارو رو افزایش بده شاید الآن نه اما برای اول سال بعد قیمت روی این دارو درج میشود 5600 تومان حالا خانوم وزیر بیان بگن نمیشه و نشده....

******این جمله که میفرمایین به بازار خارج اتصال دارند و تحریم روشون اثر میذاره رو من باب قیمت ارز بیان میکنید یا من باب مواد اولیه و دسترسی به مواد اولیه....؟؟

البته من الآن تو سبدم دکوثر<تو ضررم> ...دلقما< خنثی> و درازک<از 4 سال پیش دارم و همیشه سود عالی بهم داده البته تعدادش زیاد نیست> دارم اما میخوام 100 سال سودی برام نباشه اگه قراره این سود با بالا رفتن قیمت دارو به بهانه افزایش قیمت ارز باشه هزینه گران شدن دارو خیلی خیلی زیاد و تاسف انگیزه.....من گرانی حداقل 20% دارو برای سال 91 را از الآن میبینم امیدوارم مسئولان چاره بهتری داشته باشند به جای این راهکار که در هر صنعت فعالان به صورت خودجوش قیمت محصولاتشان را توام با افزایش قیمت مواد اولیه بالا ببرند شما اگه اینکاره اید جلو افزایش قیمت مواد اولیه رو بگیرید....

ببخشید که کاملا عامیانه بیان کردم خواستم مستقیم و بدون بیراهه بگم تا اگه میخوایم این مبحث رو ادامه بدیم و دوستان هم تمایل به مشارکت دارند راحت تر باشن....
    اينكه فرموديد طرحهاي توسعه مناسبي دارن با نظر شما موافقم..بايد اون طرحها بررسي بشن كه قطعا رو سود شركتم تاثير دارن كه من اين طرحها رو بررسي نكردم و شما بهتر از من در جريانشون هستيد

در مورد مردم ايرانم با شما موافقم

در مورد اتصال به بازار خارج از بابت تامين مواد اوليه عرض كردم

در مورد اينكه فرموديد اون داروييها رو 4 سال داريد و سود خوبي كرديد حرف شما كاملا درسته اما نظر من در مورد آينده اين گروه بود ....اگه من گفتم دارو زياد جالب نيست به خاطر ارز نبود چون اگه ارز بره بالا خب قيمت دارو هم ميره بالا و هيچ جاي صحبتي نداره.....اما اگه تحريما جدي بشن و صنعت دارو رو هدف قرار بدن با اين اوصاف شركتاي دارويي چه وضعي پيدا ميكنن؟

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال esi_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 6,975 بار در 1,056 ارسال
    به نظرم بشه یه نوسان 10 تا 12 درصدی ازش تو موج B گرفت...
    محدوده 261 تومان منطقه خوبیه واسه خرید... تا 305 احتمال میدم بیاد بالا

لینک تصویر
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط esi_mohammadi نمایش پست ها
    به نظرم بشه یه نوسان 10 تا 12 درصدی ازش تو موج B گرفت...
    محدوده 261 تومان منطقه خوبیه واسه خرید... تا 305 احتمال میدم بیاد بالا

لینک تصویر
    بله. حرکت سهم در همون محدوده 260 (حداقل قیمت 257) میتونه شروع بشه.
    305 که گفتی مقاومت سر راه به هدف کوتاه مدت 360 هست. هدف میان مدتش هم 420

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,005 بار در 4,769 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    اينكه فرموديد طرحهاي توسعه مناسبي دارن با نظر شما موافقم..بايد اون طرحها بررسي بشن كه قطعا رو سود شركتم تاثير دارن كه من اين طرحها رو بررسي نكردم و شما بهتر از من در جريانشون هستيد

در مورد مردم ايرانم با شما موافقم

در مورد اتصال به بازار خارج از بابت تامين مواد اوليه عرض كردم

در مورد اينكه فرموديد اون داروييها رو 4 سال داريد و سود خوبي كرديد حرف شما كاملا درسته اما نظر من در مورد آينده اين گروه بود ....اگه من گفتم دارو زياد جالب نيست به خاطر ارز نبود چون اگه ارز بره بالا خب قيمت دارو هم ميره بالا و هيچ جاي صحبتي نداره.....اما اگه تحريما جدي بشن و صنعت دارو رو هدف قرار بدن با اين اوصاف شركتاي دارويي چه وضعي پيدا ميكنن؟
    ساده جان به نظرتون چقدر تحریم صنعت دارو میتونه جدی باشه ؟؟
    چون واقعا برخلاف اصول انسان دوستانه و حقوق بشریه!!
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    بنظرم مهران همه حرفارو زد.

این صنعت درسته با جو منفی ارز، منفی شده ولی تا زمانیکه گزارشاش بیاد دوباره حرکتشو شروع میکنه.

بنظرم با این وضعیت تورمی، شرکتهایی سود میکنن که محصول صادراتی ندارن و در داخل فروش انجام میدن.

چون تسعیر ارز با قیمت آزاد که دیگه قاچاق محسوب میشه، اما قیمت ریالی محصولات داخلی همینطور دیقه ای بالا میره و دولت هم طبق معمول واکنشی نداره

نمونه بارزش، همین صنعت دارو، تشریف ببرید و مشاهده کنید که قیمت دارو چطور بالا میره و طبق همون صحبتی که قبلا عرض کرده بودم ( کشش قیمتی تقاضای کالاهای ضروری) خریدار چاره ای جز پرداخت قیمت نداره.

در حقیقت، این p/e بزرگترین ظلم ممکن به صنعت دارو س .
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 30 نخست 1234512 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)