صفحه 98 از 158 نخست ... 48889596979899100101108148 ... آخرین
نمایش نتایج: از 971 به 980 از 1577

موضوع: جذابیت های تلفیق تکنیکال و فاندامنتال

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال
    با تشکر از تمامی دوستان که نظرات خود را دادند. در واقع میشود گفت که تا اینجا حق با همه است (!!!!) بله آقایان ( خانمها ) نظری ، باربد ، علامه ..... مخصوصا با قسمت تامین نبودن معاش و بدبین بودن به آینده بهتر .... که در این سی و چند ساله و البته این 5-6 ساله شدیدتر هم شده است.

نقل از بخش آزاد - عصر ما و حکایت هایش ..
    این تابلو آیینه تمام نمای مردم ماست
    خواهشمندم شخصی گرفته نشود، نقطه ضعف عمومی است

این تابلو آیینه تمام نمای مردم ماست، مردمی که نمیدانند پروفسور به چه کسی اطلاق میشود و حتی نمیدانند چگونه نوشته میشود اما باز هم با استفاده از عناوین استاد و دکتر و پروفسور سعی در ساختن قهرمان برای خودشان هستند.
    ما چیزی به نام دکتر آلبرت اینشتین نداریم، استاد ولفگانگ موتزارت تا به حال به گوشم نخورده است. دکتر استیفن هاوکینگ هم ترکیب مسخرهای به نظر میرسد. میدانید چرا؟ چون این انسانها با این عناوین تعریف نشدهاند. موتزارت را همه جهان با سمفونیهای بینظیرش میشناسند. آلبرت اینشتین و ایزاک نیوتن مترادف علم فیزیک هستند و استیفن هاوکینگ هم نیازی به تذکر “دکتر” پیش از اسمش ندارد.
    اما ما دکتر محمد اصفهانی را داریم که خواننده است ! دکتر محمود احمدینژاد را داریم که همه کاره است ! مهندس علی آبادی را داریم که در ورزش همه فن حریف است ! و . . . و از همه مسخرهتر هم اسم این کوچه است که من تا به حال نشنیده بودم: “پروفسور دکتر” حسابی!
    این عناوین برای کسانی است که اگر این عناوین را از پشت اسمشان برداریم هیچ نیستند. مردم ما کاری به اینکه علی دایی با لیسانس متالورژی دانشگاه شریف چه گلی به سر صنعت این مملکت زده ندارند، فقط برایشان مهم است که علی دایی مهندس است، از کجا؟ از دانشگاه صنعتی شریف! پس فوتبالیست لایقی است، چرا؟ چون مهندس است!
    در چنین مملکتی و با چنین مردمی اگر افرادی مثل علی کردان همه آبروی داشته و نداشتهشان را میدهند تا یک “ورق پاره” با مهر دانشگاه آکسفورد بگیرند نباید تعجب کرد. چون من و شما برایمان همان ورق مهم است و او هم میان بر زده و همان ورق را برایمان آورده، اشکالی دارد؟
    تشنگان این عناوین هم پایان ناپذیرند، آن یکی حاجی است و آن یکی دکتر. دیگری استاد است و آن یکی مهندس وآن یکی حضرت آیت ا . . . .
    عناوینی برای جمیع ملت ایران هم وجود دارد: باهوش ترین مردم دنیا، با “فرهنگ” ترین مردم جهان، نویسندگان منشور حقوق بشر و…
    اما اینکه ما دکترها و مهندسها و اساتید در کجای کاروان پر شتاب علم و فرهنگ جهان قرار داریم چیزی است که یا درباره آن سکوت میکنیم و یا دروغ میگوییم! مهم آن پیشوند است که ما داریم.
    اوریانا فالاچی در یک مصاحبه از وینستون چرچیل سوال می کند
    آقای نخست وزیر، شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آنسوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کاررا نمی توانید
    در بیخ گوش خودتان یعنی در ایرلند که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است انجام دهید؟
    وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ می دهد:
    برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج هست که این دوابزار مهم را درایرلند دراختیار نداریم
    خبرنگار سوال می کند این دوابزار چیست؟ چرچیل در پاسخ می گوید!

اکثریت نادان و اقلیت خائن

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط اوریل نمایش پست ها
    فکر کنم با بازاری منفی دوستان به گفتن چنین حرف هایی شده اند خدا می داند زمانی که ما در ما های پایانی سال قبل بوده ایم تمامی دوستان از این وضع راضی بوده و از اقتصاد و از دولت این جور حرف های تعریف تمجید می کردند
    نمی دانم اگر اقتصاد و این دولت بد است ما در بورس چیکار می کنید ؟
    مگر سبد سهام برای جلوگیری از ضررهای بیشتر نیست ؟
    مگر ما این بازار را فقط برای سود انتخاب کرده ایم ؟ و دوست نداریم ضرر ان را ببینیم ؟ مگ ما نمی دانیم که بازار منفی و مثبت دارد ؟
    ایا ما می توانیم به غیر از بازار بورس درجایی دیگر فعالیت کنیم ؟
    پس دوستان کمی صبر پیشه کنید مطمئن باشید اگر این ساندیس ها نبود و دولت دیگری دست به پا می شد الان اقتصاد ما چنین رشدی را نداشت؟

من خودم نزدیک 15 سال هست که در بورس هستم و تمامی راه و بی راه ها و روانشناسی بورس و همین طور حالت های افراد در بازار منفی و مثبت را می دانم دیگر خیلی نوشتم امیدوارم بنده رو عفو کنید و تمامی سوال و جواب ها را از خودم پرسیدم و اگر دوستان مایل بودند نیز میتوانند این سوال ها رو از خودشان بپرسند
    ارادتمند شما
    دوست عزيز
    اوايل سال كه رهبر عزيزتان و رييس جمهور محبوبتان همان محمود مردمي نژاد دائما مردم را تشويق به ورود به بورس و سرمايه گذاري ميكردند نبايد الان پاسخگو باشند كه در عرض 1 ماه چه اتفاقي در عرصه اقتصادي اين مملكت افتاده كه متوسط قيمت سهام شركتها بين 30-40 درصد افت كرده و در حال افت ميباشد؟؟؟
    در حكومت اسلامي به قول شما مقاومات حكومتي بايد پاسخگوي رفتار و اعمالشان باشند پاسخ ضرر و زيان اين مردم ضرر و زياني كه در عرض 1 ماه يك سوم سرمايه مردم را بر باد داده است را چه كسي ميدهد؟؟؟
    حمايت ها و وعده وعيدها جه شد؟؟؟
    مگر نه اينكه 80 درصد بورس ما دولتي است؟؟؟
    مگر نه اينكه اگر دولت بخواهد با يك اشاره ميتواند بورس را حمايت كند؟؟
    همين امريكاي به قول شما جهانخوار انقدر مردمش برايش عزيز است كه در دوران ركود اقتصادي ميلياردها دلار را صرف حمايت از بازار سرمايه اش كرد بازاري كه دليل افتش اقتصادي بود نه سياسي اما دولت مردمي نژاد محبوب شما انقدر مردم برايشان بي ارزش و پست هستند كه حتي نيم نگاهي نمياندازند كه اقا در اين مدت چه شد كه اين مردم بدبخت 30-40 درصد سرمايشان بر باد فنا رفت....
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال
    .....د اگر این ساندیس ها نبود و دولت دیگری دست به پا می شد الان اقتصاد ما چنین رشدی را نداشت؟

.............................
    ارادتمند شما
    آوریل خان با سلام

با این آمار سازی و بازیهای آماری که در این 5-6 سال اخیر مد شده و خیلی هم زیاد شده از رئیس دولت گرفته تا ..........
    خوب شما باید هم جمله نقل قول را بگویید.
    لطفا میشود نظرتان را در موارد زیر بیان کنید
    صادرات - که اکثرا نفت خام آنهم با قردادهای ننگین تر از ترکمانچای با کشورهای برادر چین ، سوریه ، بولیوی ، هند ، ترکیه و لبنان و ....... - و همچنین مواد معدنی فله ای حتی سنگهای ساختمانی که سرمایه های برگشت ناپذیر هستند و ............
    واردات از دسته بیل و کلنگ گرفته و میوه و مرغ و گوشت تا ........ هر چیزی که بخواهید حتی سنگ قبر و اکثر آن هم مصرفی نه سرمایه ای و بدون هیچگونه نظارت گمرکی و رعایت بهداشت و استانداردها ( برنجهای سیانوری که یادتان هست و .....)
    اقتصاد کم ارزش شدن هفتگی پول ملی و .................................................. ...................................
    کشاورزی .........
    بهداشت و درمان .........
    فقر عمومی ....................
    پایین آمدن سن فخشاء و اعتیاد و........
    خوب بهتر نیست ابتدا یک نگاه اجمال و بدور از باند بازی و تعصب..... به این موارد بکنید و بعد به جمله نقل قول شده نگاهی دوباره بندازید ؟؟؟؟؟؟

نمونه آمارسازیها هم همین شاخص کل بورس که خدا را شکر شما هم در آن خبره اید. همچنین آمار تورم ، بیکاری و ......

با پوزش از راشین عزیز و دیگر عزیزان

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 20 بار در 6 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط م نظري نمایش پست ها
    دوست عزيز
    اوايل سال كه رهبر عزيزتان و رييس جمهور محبوبتان همان محمود مردمي نژاد دائما مردم را تشويق به ورود به بورس و سرمايه گذاري ميكردند نبايد الان پاسخگو باشند كه در عرض 1 ماه چه اتفاقي در عرصه اقتصادي اين مملكت افتاده كه متوسط قيمت سهام شركتها بين 30-40 درصد افت كرده و در حال افت ميباشد؟؟؟
    در حكومت اسلامي به قول شما مقاومات حكومتي بايد پاسخگوي رفتار و اعمالشان باشند پاسخ ضرر و زيان اين مردم ضرر و زياني كه در عرض 1 ماه يك سوم سرمايه مردم را بر باد داده است را چه كسي ميدهد؟؟؟
    حمايت ها و وعده وعيدها جه شد؟؟؟
    مگر نه اينكه 80 درصد بورس ما دولتي است؟؟؟
    مگر نه اينكه اگر دولت بخواهد با يك اشاره ميتواند بورس را حمايت كند؟؟
    همين امريكاي به قول شما جهانخوار انقدر مردمش برايش عزيز است كه در دوران ركود اقتصادي ميلياردها دلار را صرف حمايت از بازار سرمايه اش كرد بازاري كه دليل افتش اقتصادي بود نه سياسي اما دولت مردمي نژاد محبوب شما انقدر مردم برايشان بي ارزش و پست هستند كه حتي نيم نگاهي نمياندازند كه اقا در اين مدت چه شد كه اين مردم بدبخت 30-40 درصد سرمايشان بر باد فنا رفت....
    ........................................ ?

من بحث رو همینجا به پایان می رسونم و نمی خوام محیط این فروم به تشنج کشیده بشه ولی یه جواب زمان رشد شما از ایشون پرسیدید چرا بورس داره رشد می کنه و همون طور که رشد داشتن دارن افت می کنن شاخص رو برو ببین به نظر شما برای این چنین موج بزرگی نباید یه موج خوب وقوی این رو تصحیح کنه نمی دانم چه بگویم ......!!!

شما جواب سوال های منو بدید که اگر می دونید باید جواب داده بشه به این جا هم فکر کنین که شما بر اساس همین بورس استاد شده اید و شما را استاد خطاب می کنند این در جواب تایپیک 995

از مدیریت عزیز تقاضا دارم تمامی تایپیک ها مربوط به بحث سیاسی رو پاک کنند
    ویرایش توسط اوریل : 2011/06/14 در ساعت 15:21

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید اوریل از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    ........................................ ?

من بحث رو همینجا به پایان می رسونم و نمی خوام محیط این فروم به تشنج کشیده بشه ولی یه جواب زمان رشد شما از ایشون پرسیدید چرا بورس داره رشد می کنه و همون طور که رشد داشتن دارن افت می کنن شاخص رو برو ببین به نظر شما برای این چنین موج بزرگی نباید یه موج خوب وقوی این رو تصحیح کنه نمی دانم چه بگویم ......!!!

شما جواب سوال های منو بدید که اگر می دونید باید جواب داده بشه به این جا هم فکر کنین که شما بر اساس همین بورس استاد شده اید و شما را استاد خطاب می کنند این در جواب تایپیک 995

از مدیریت عزیز تقاضا دارم تمامی تایپیک ها مربوط به بحث سیاسی رو پاک کنند
    بنده هم پاسخي به شما نخواهم داد ارزو ميكنم روزي شما و امثال شما و عزيزان شما در مقابل ظلم و فلاكتهايي كه به اين ملت روا داشتيد پاسخگو باشيد و چه لذت بخش است روزي كه عزيزان شما مانند عزيزان ملت به فلاكت بيفتند و در بدبختي دست و پابزنند و اين ملت به پاس فسادها و ظلمها و تمامي بدبختيهايي كه بر انها روا داشتيد از سلول سلول شماها حساب بكشند.....
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 205 بار در 51 ارسال
    دوستان اگر توجه نموده باشید از ابتدا طرح تحول دولت به صورت یک نوسانگیر قهار درامده وهدف ان جمعاوری نقدینگی وکسب منفعت از ان است ابتدا دلار سپس طلا و دوباردلار و مردم بیچاره هم به دنبال کسب درامد ضرر بیشتری را متحمل میشوند در حال حاضر دلار هم به احتمال زیاد به 1100 خواهد رسید وثابت می ماند وپول یارانه این ماه هم به دستان این ملت شهید پرور جور شد تاماه بعد

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ali2 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,500 بار در 922 ارسال
    من قصد نداشتم یک بحث سیاسی ایجاد کنم بلکه هدف من ایجاد یک بحث مردم شناسی و ...بود اما چه کنیک که عملکرد نامناسب دولتمردان همه بحث ها را به سیاست می کشاند
    جناب اوریل ،وقتی رئیس بانک مرکزی یک روز به طور رسمی نرخ ارز را بیش از 10 درصد افزایش می دهد و دو روز بعد در یک تریبون عمومی رسمی می گوید نرخ ارز را کاهش می دهیم، شما انتظار دارید بقیه برایش کف و سوت بزنند؟مگر اداره یک کشور بچه بازیست؟آیا دولتمردان نمی دانند هر یک کلمه حرفشان بازتاب جهانی دارد؟آیا نمی دانند تصمیماتشان بر کار و زندگی همه مردم تاثیر دارد؟آیا داشتن ثبات اقتصادی خواسته زیادیست؟

فعلا این بماند تا بعد

هر اتفاقی چه خوب و چه بد بیفتاد ،بازتاب تصمیمات ، افکار و عملکرد خود مردم است

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 20 بار در 6 ارسال
    بنده هم پاسخي به شما نخواهم داد ارزو ميكنم روزي شما و امثال شما و عزيزان شما در مقابل ظلم و فلاكتهايي كه به اين ملت روا داشتيد پاسخگو باشيد و چه لذت بخش است روزي كه عزيزان شما مانند عزيزان ملت به فلاكت بيفتند و در بدبختي دست و پابزنند و اين ملت به پاس فسادها و ظلمها و تمامي بدبختيهايي كه بر انها روا داشتيد از سلول سلول شماها حساب بكشند.....
    ياد گرفتم که :
    1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
    2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند .
    3. از حسود دوري کنم چون حتي اگر دنيا را هم به او تقديم کنم باز هم از من بيزار خواهد بود .
    4. تنهايي را به بودن در جمعي که به آن تعلق ندارم ترجيح دهم.

در ضمن من طرفدار حق می باشم و هیچ گونه وابستگی ندارم و انقدر از لحاظ مالی خدا رو شکر دارم که جلوی هر خیالی باطل بایستم. و امیدوارم همچنان روز حسابرسی نیز شما را ببینم و این طور مرا خطاب فرموده اید نیز از شما برای این جمله و طرفداری از ناحق حساب بکشند

امام صادق(ع)فرموده
    افراد نادان خودرا دانا و ديگران را ابله مي پندارند.

دیگر در این فروم نخواهم امد و بگذارم برای انهایی .....
    ویرایش توسط اوریل : 2011/06/14 در ساعت 17:16

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید اوریل از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    دوست عزيزم منظور من چيز ديگري من ميگويم اصلاح بايد از خودمان شروع شود تا افكارمان منفعت گرايي فردي ميباشد تا وقتي افكارمان رفتارمان و اعمالمان نادرست است هيچ پيشروي كه نخواهيم داشت هيچ پسروي نيز ميكنيم بنده اعتقاد دارم اكثريت جامعه ما حتي ان كسي كه ادعاي ازادي و دموكراسيش ميشود فرد گرا و منفعت طلب هست حالا يك نفر منصب دارد و عيان ميشود يك نفر اب نميبيند وگرنه شناگر قابلتري خواهند شد.....
    دقیقا!!!
    این به این دلیله که سرمایه اجتماعی در کشور ما به شکل قوی ایجاد نشده و متاسفانه با اتفاقات اخیر و وخیم شدن اوضاع اجتماعی و اقتصادی اندک سرمایه اجتماعی جامعه ما هم در حال نابودیه
    تا زمانی که اعتماد متقابل بین افراد نباشه هیچ کس حاضر به جمع گرایی و ترک منفعت طلبی شخصی نخواهد بود. و اتفاق افتادن این پروسه نیاز به گذر زمان داره...شاید بیش از یک نسل....
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    از راشین و محسن عزیز و بقیه دوستانی که نظر دادن ممنون
    من دوست داشتم اینجا یه بحث ایده اولوژیک انجام بدیم...
    جناب آوریل دوست عزیز،بحث ما اصلا سیاسی خواهشا شماهم شلوغش نکن
    اگر راشین عزیز اجازه بده و محسن بزرگوار هم همکاری کنه،بحثمون توی چارچوب جامعه شناسی اقتصادی و فلسفه اقتصادی پیش ببریم
    سپاس از همه بزرگواران
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع