صفحه 2 از 102 نخست 123451252 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1011

موضوع: فرآوری مواد معدنی (فرآور)

عضو فعال مصطفي رستمي آواتار ها
    تشکر شده 3,284 بار در 880 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط holy نمایش پست ها
    با توجه به اینکه سهام معدنی و فلزی اکثرا سود سال 90 رو نسبت به 89 کمتر (وبعضا خیلی کمتر)اعلام کردند ،پیشنهادی که دارم اینه که تا قبل از اعلام سود 90 در خرید این سهام مقداری جانب احتیاط رو رعایت کنید ،شاید بتونید بعد از اعلام سود 90 همون سهم رو در جو هیجانی بعد از اعلام سود 90 با قیمت مناسبتر بخرید ،بعنوان نمونه کالسیمین با سودسال 89 به میزان 1133 فعلی که قطعا تا آخر سال بالاتر هم خواهد رفت سود سال 90 رو 924 اعلام کردند و از این دست مثال زیاد وجود داره ...........
    دوست عزيز
    بازار خيلي چيزها رو ميفهمه
    فاسمين قيمت روي رو در سال اينده چند ديده كه 924 اعلام كرده؟؟؟
    2000 دلار. درحاليكه در حال حاضر بالاي 2450 دلار معامله ميشه و پيش بيني براي سال اينده هم روند صعوديه.
    اصولا شركتهايي كه با نرخهاي جهاني سر و كار دارند ابتداي سال پايين اعلام ميكنند و تو گزارشهاي 3 و 6 و 9 ماهه و پايان سال تعديل ميزنند. پس زياد به اين سودهايي كه اعلام ميكنند دقت نكن. مثلا فملي براي سال بعد نرخ فروش مس را 7275 دلار ديده . خنده داره ديگه . كل تحليلگران ميگتد كه ميانگين مس در يال اينده احتمالا بالاي 11000 دلاره ولي اينها رو 7275 دلار بستند.
    خدایا ایستاده مردن را نصيبم کن که از نشسته زیستن در ذلت خسته ام!

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي رستمي از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفي رستمي نمایش پست ها
    دوست عزيز
    2000 دلار. درحاليكه در حال حاضر بالاي 2450 دلار معامله ميشه و پيش بيني براي سال اينده هم روند صعوديه.
    اصولا شركتهايي كه با نرخهاي جهاني سر و كار دارند ابتداي سال پايين اعلام ميكنند و تو گزارشهاي 3 و 6 و 9 ماهه و پايان سال تعديل ميزنند. پس زياد به اين سودهايي كه اعلام ميكنند دقت نكن. مثلا فملي براي سال بعد نرخ فروش مس را 7275 دلار ديده . خنده داره ديگه . كل تحليلگران ميگتد كه ميانگين مس در يال اينده احتمالا بالاي 11000 دلاره ولي اينها رو 7275 دلار بستند.
    به هیچ عنوان خنده دار نیست و بسیار کار درستی کردند که قیمت ها را پائین گرفتند
    همین شرکت های روی و مس سال 83 مردم و بخاک سیاه نشوندند
    شما هم نمی دونی فردا قیمت های جهانی چه بلایی سرشون می یاد و علم غیب هم نداری و تکنیکالیست هم نیستی که ادم بگه حتما چارت های جهانی رو تحلیل کردی و می دونی که قراره همینطور بروند بالا
    متاسفانه این مسابقه ایرادش اینه که یکی که چهار تا رانت داره و مثلا می دونه ساتا می خواد چه سهمی رو جمع کنه و یا بچه های بیمه ایران چه سهمی رو می خوان بخرند برنده می شه و فکر می کنه خیلی کار بلده و متاسفانه این بازی کثیف بورس ما همچنان ادامه دارد

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    با توجه به اینکه سهام معدنی و فلزی اکثرا سود سال 90 رو نسبت به 89 کمتر (وبعضا خیلی کمتر)اعلام کردند ،پیشنهادی که دارم اینه که تا قبل از اعلام سود 90 در خرید این سهام مقداری جانب احتیاط رو رعایت کنید ،شاید بتونید بعد از اعلام سود 90 همون سهم رو در جو هیجانی بعد از اعلام سود 90 با قیمت مناسبتر بخرید،بعنوان نمونه کالسیمین با سودسال 89 به میزان 1133 فعلی که قطعا تا آخر سال بالاتر هم خواهد رفت سود سال 90 رو 924 اعلام کردند و از این دست مثال زیاد وجود داره ...........
    دوست عزيز
    جناب رستمی :
    از شما بسیار بسیار بعیده ،بی توجه به نوشته بنده ،فقط منویات خودتون رو بفرمایید ،پیشنهاد میکنم
    یک بار دیگه مطلب منو مطالعه کنید -البته با دقت- بعد اگر دوست داشتین بخندید ، فرصت برای خنده بسیار هست ...........
    متاسفم

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال FENCER آواتار ها
    تشکر شده 3,243 بار در 610 ارسال
    بنده امیدوارم آقای رستمی خنده هایشان در این یک مورد نسبت به مسئولان شرکتها و نحوه عملشان باشد نه به خاطر پست جناب هولی
    شخصیت مرد سرنوشت اوست

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید FENCER از ایشان تشکر کرده اند:

جناب رستمی :
    از شما بسیار بسیار بعیده ،بی توجه به نوشته بنده ،فقط منویات خودتون رو بفرمایید ،پیشنهاد میکنم
    یک بار دیگه مطلب منو مطالعه کنید -البته با دقت- بعد اگر دوست داشتین بخندید ، فرصت برای خنده بسیار هست ...........
    متاسفم
    دوست عزيز
    شايد شما از نوشته من سو برداشت كرديد.
    منظور من از خنده دار بودن نسبت به اطلاعيه بوده و نه شخص شما . بنده بيش از 6-7 ساله كه تو فرومهاي مختلف مينويسم ولي بعيد ميدونم جايي رو پيدا كنيد كه به كسي توهين كرده باشم.(اگر نوشته من به شما اينطور القا كرده از همينجا از شما عذرخواهي ميكنم).
    منظور من اينه كه بازار بسيار هوشمنده و اين گزارشها رو باور نميكنه و اينطور گزارشات مانند جوك ميمونه. همه كساني كه تو بازار در حال خريد و فروش هستند عاقل و بالغ هستند و مسايل رو بهتر از اون كسي كه داره اين گزارش رو ميده ميفهمند. هنوز هم بر اين باورم كه اين گزارشي كه شركت داده مثل جوك ميمونه و خنده داره و بازار اين رو باور نخواهد كرد. مثل فملي كه نرخ مس رو 7275 ديده . در واقع اين شركتها براي گزارشهاي 3-6-9 و 12 ماهه خودشون تعديلات رو نگهداشتند ولي بازار اونها رو پيش خور ميكنه.
    مجددا از شما عذرخواهي ميكنم اگر نوشته من شما رو به اشتباه رنجانده باشه

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي رستمي از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش پست ها
    به هیچ عنوان خنده دار نیست و بسیار کار درستی کردند که قیمت ها را پائین گرفتند
    همین شرکت های روی و مس سال 83 مردم و بخاک سیاه نشوندند
    شما هم نمی دونی فردا قیمت های جهانی چه بلایی سرشون می یاد و 1- علم غیب هم نداری و 2- تکنیکالیست هم نیستی که ادم بگه حتما چارت های جهانی رو تحلیل کردی و می دونی که قراره همینطور بروند بالا
    3- متاسفانه این مسابقه ایرادش اینه که یکی که چهار تا رانت داره و مثلا می دونه ساتا می خواد چه سهمی رو جمع کنه و یا بچه های بیمه ایران چه سهمی رو می خوان بخرند برنده می شه و فکر می کنه خیلی کار بلده و متاسفانه این بازی کثیف بورس ما همچنان ادامه دارد
    دوست عزيز
    1- درست ميفرماييد علم غيب را صرفا اوليا خداوند دارند
    2- درسته من تكنيكاليست نيستم ولي اگر پيش بيني هاي شركتهاي معتبر رو ببينيد تماما پيش بيني ميكنند كه قيمت فلزات رنگين در سال جاري ميلادي روندش رو به بالاست(البته اونها هم پيش بيني كرده اند و شايد الزاما صحيح نباشه (يك نمونه پيش بيني را تو تاپيك فملي از يك شركت معتبر جهاني لينكش رو قرار دادم كه ازتون خواهش ميكنم بخونيدش).
    3- در خصوص مسابقه و رانت و ... بايد خدمتتون عرض كنم كه همه ما تو اين بازار كار ميكنيم تا سود كنيم. يكي از راههاش اينه كه پيگيري كنيم و ببينيم كه شركتهاي حقوقي كه تو بازار تاثيرگزار هستند روي چه سهمهايي نظر دارند و در حال خريد هستند و شما هم با اونها حركت كنيد. من هم نيومدم ادعا كنم كه خيلي بلدم و ... و اتفاقي تو اين مسابلقه برنده شدم . كما اينكه اين هفته 20 ام هستم.
    در خصوص شركتهاي رويي كه ميفرماييد مردم را به خاك سياه نشوندند اگر خاطرتون باشه ريزش اصلي روي بعد از ريزش معدن انگوران بود و بواسطه اون بود كه سقوط انچناني كردند وگر نه اين اتفاق نميافتاد . كما اينكه تو اين يكي دو سال گذشته سود خوبي نصيب سهامدارانشون كردند. همين فراوري كه الان حدود 700 معامله ميشه زير 200 تومان تو همين چند وقت اخير به راحتي ميشد خريد .
    فكر ميكنم اگر همه ما سعي كنيم مطالبمون رو كمي ارامتر بنويسيم از همه لحاظ خوبه.
    ممنونم از شما

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي رستمي از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    دوست عزيز
    شايد شما از نوشته من سو برداشت كرديد.
    منظور من از خنده دار بودن نسبت به اطلاعيه بوده و نه شخص شما . بنده بيش از 6-7 ساله كه تو فرومهاي مختلف مينويسم ولي بعيد ميدونم جايي رو پيدا كنيد كه به كسي توهين كرده باشم.(اگر نوشته من به شما اينطور القا كرده از همينجا از شما عذرخواهي ميكنم).
    منظور من اينه كه بازار بسيار هوشمنده و اين گزارشها رو باور نميكنه و اينطور گزارشات مانند جوك ميمونه. همه كساني كه تو بازار در حال خريد و فروش هستند عاقل و بالغ هستند و مسايل رو بهتر از اون كسي كه داره اين گزارش رو ميده ميفهمند. هنوز هم بر اين باورم كه اين گزارشي كه شركت داده مثل جوك ميمونه و خنده داره و بازار اين رو باور نخواهد كرد. مثل فملي كه نرخ مس رو 7275 ديده . در واقع اين شركتها براي گزارشهاي 3-6-9 و 12 ماهه خودشون تعديلات رو نگهداشتند ولي بازار اونها رو پيش خور ميكنه.
    مجددا از شما عذرخواهي ميكنم اگر نوشته من شما رو به اشتباه رنجانده باشه
    خواهش میکنم دوست عزیز
    حتما بنده سوء برداشت داشتم ،البته احتمال زیاد میدهم جنابعالی با سابقه طولانی که در فرومها دارید
    با آیدی بنده آشنا باشید ،بنده هم شروع فعالیتم از ایران هیر بوده (با آیدی دیگر) و پس از آن از ابتدای فرابورس با همین آیدی مشغول هستم و دوستانی که مرا میشناسند میدانند اهل سخن بیهوده نیستم وسعی میکنم
    پستهایی بزنم که باعث اتلاف وقت دوستان نشه ،بگذریم .........
    اما در ارتباط با مطلبی که عرض کردم خواهش میکنم به پست قبلی من مجددا عنایت بفرمایید ،من نگفتم فاسمین ارزش ندارد یا فملی به دلیلی که سود پایین اعلام کرده است نمیارزد ،عرض من این بود چون این شرکتها ای پی اس سال 90 را پایین اعلام میکنند جو هیجانی منفی برروی آنها ایجاد خواهد شد ،اگر کسی قصد خرید دارد بهترین زمان هنگامی است که این جو ایجاد میشود ،اما بهتر از من میدانید جو هیجانی منفی یعنی جو کاذب و جو کاذب از بین خواهد رفت و سپس وضعیت فاندامنتال اصلی شرکت خودرا نشان خواهد داد ،منظور اصلی من استفاده دوستان از جوهیجانی منفی برای خرید بود ،
    البته فکر میکنم ایجاد این جو هیجانی برای مدتی کوتاه را بپذیرید همانگونه که کالسیمینی که صف خرید بود
    بدلیل همین جو در منفی تقریبا کامل معامله میشود یا حتی همین سهم محبوب شما فراور باز تحت تاثیر جو هیجانی منفی تا نزدیک 4% منفی معامله میشود در صورتی که شما به وضعیت مناسب سهم واقفید .
    القصه قصد من از پست موصوف نفی ارزشمندی فملی ،کالسیمین و امثالهم نبود بلکه قصدم بیان این مطلب بود که شاید دوستان بتوانند سهام ارزشمندی از این دست را در جو هیجانی منفی مناسبتر خریداری نمایند و مثلا بجای خرید سهم مناسب از صف خرید در 4% مثبت همان سهم را در درصدهای منفی خریداری نمایند،امیدوارم این بار با بیان قاصری که دارم منظورم را رسانده باشم ..........
    اما در ارتباط با این مطلب دوستمون بوف کور ،با ایشان مواقفم که واقعا آینده سهام را نمیتوان پیش بینی کرد ،حتی به اعتقاد من همان شرکتهای درجه اول هم بسیار دچار اشتباه میشوند ،برای نمونه بسیار تحلیل از جناب پریچر دارم که بوقوع نپیوسته ،
    هریک از ما صرفا برمبنای دانسته ها و تجارب و همچنین مطالعاتی که انجام میدهیم در ارتباط با آینده حدسهایی میزنیم ولی بقول شما فقط اولیاءا... از آینده باخبرند و به غیر از آن در حد حدس خواهد بود .
    موفق باشید

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 203 بار در 52 ارسال
    جناب هولی
    با سلام اگر امکان دارد نظرتان را در مورد فراور و حد کاهش قیمت بفرمایید.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید آذر از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط آذر نمایش پست ها
    جناب هولی
    با سلام اگر امکان دارد نظرتان را در مورد فراور و حد کاهش قیمت بفرمایید.
    ببخشيد كه پابرهنه ميپرم وسط سوالتون.
    تكنيكالش رو دوست خوبمون زحمت ميكشند و نمودارهاش رو ترسيم ميكنند.
    ولي اخبار رانتي رو من خدمتتون بدم كه اين سهم زير 630 نمياد

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي رستمي از ایشان تشکر کرده اند:

من 100 تا رو منفي نشستم و خريدارم

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي رستمي از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 102 نخست 123451252 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع