صفحه 17 از 38 نخست ... 71415161718192027 ... آخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 374

موضوع: تاپیک پرسش و پاسخ (مربوط به تاپیک آموزشی)

عضو فعال ناهید آواتار ها
    تشکر شده 8,901 بار در 1,437 ارسال
    ممنون دکتر عزیز
    درست شد
    تشکر تشکر
    حضورهیچ کس در زندگی ما اتفاقی نیست !
    خداوند در هر حضور جادویی نهان کرده برای کمال ما
    خوشا آن روزی که در یابیم جادوی حضوریکدیگر را

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ناهید از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    خوب خوشحالم ناهید عزیز که مشکل حل شد.

--------------

الان دیگه رسیدیم به کشیدن خط روند اصلی ،راشین عزیز به زیبایی مطالب رو بیان فرمودن ،پیشنهاد میکنم همه دوستان یه بار دیگه بخش رسم خط روند رو مطالعه کنند،من هم سعی میکنم تا نیم ساعت دیگه پستی حاوی یه سری ریزه کاری رسم خط روند ارسال کنم که امیدوارم کمک کننده باشه

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال iq_son آواتار ها
    تشکر شده 3,711 بار در 691 ارسال
    استاد درود
    یک سوال!
    تو آمی بروکر میشه نموداری داشت که فقط قیمت پایانی سهم رو بزنه؟
    مثل یه نقطه؟یعنی نمودار نقطه ای قیمت پایانی رو بده؟
    سروران گرامی اگر اظهار نظری می شود صرفا انعکاس نظرات شخصی اینجانب بوده و هیچ توصیه ای به خرید و فروش نیست!

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید iq_son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    در ارتباط با خط روند همونطور که استاد راشین عزیز به زیبایی فرمودند ما فاکتورهایی داریم که اعتبار خط روند رو بالا میبرند که شامل :
    1-تعداد نقاطی که خط روند با کفها یا سقفها از نمودار در تماس هست هرچی بیشتر باشه اعتبار خط روند بالاتر میره
    2- فاصله این نقاط از هم اگر فاصله متوسطی و معقولی باشد اعتبار خط روند بیشتر میشود (به عنوان مثال در خط روندی که فقط دو نقطه کف را بهم وصل میکند اگر این دونقطه به فاصله چند کندل از هم باشد این خط ارزش کمی دارد یا خط روند دونقطه ایی که دو نقطه سالها از هم فاصله دارند اعتبار کمی دارد )
    3-هرچه خط روند زمان طولانیتری معتبر باشه (اعتبار یک خط روند تا اونجاییه که در بالا یا پایین نمودار باشه و اونو قطع نکنه و بعد از قطع نمودار اعتبارش از بین میره) ارزشمندتره

خوب این سه نکته را در رسم هر خط روند بخاطر بسپارید و سعی کنید بین چند خط روند ممکن آن را انتخاب کنید که این سه نکته در آن به نحو موثرتری رعایت شده

اما خیلی از دوستانی که تازه با کشیدن خط روند آشنا میشوند با پیدا کردن کفها و سقفها مشکل دارند علی الخصوص وقتی دو کف یا دوسقف نزدیک هم باشد ،برای همین من پیشنهاد میکنم تا مدت محدودی که چشمتان به پیدا کردن کفها و سقفها عادت کند از اندیکاتوز زیگزاگ استفاده فرمایید ،اما نحوه رسم این اندیکاتور ..........

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ابتدا طبق روش زیر یک چارت تمیز و بدون اندیکاتور ایجاد کنید ......

نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    ابتدا از سمت چپ صفحه طبق تصویور وارد ،chart بخش بیسیک چارتز شوید سپس برروی پریس دابل کلیک کنید.

سپس طبق تصویر زیر موس رو بهگوشه سمت راست و بالا بخش خالی ببرید تا علائم سه گانه که در تصویر با فلش نمایش دادم پدیدار بشه(در حالت معمول این علائم وجود نداره و با قرار گرفتن موس این علائم نمایش داده میشه)،سپس علامت ضربدر رو بزنید ،به عبارتی بخش بالایی رو حذف کنید

مطابق تصویر زیر وارد بخش چارتز شوید سپس ایندیکیتورز شوید هدف ما انتخاب آخرین اندیکاتور که پایینتر از همه قرار دارد میباشد با نام ZIG-zig-zag indicator

برای این کار برروی آن کلیک چپ بفرمایید و دکمه موس را همچنان پایین نگه دارید ،موس را بر روی وسط چارت بیاورید و سپس دکمه سمت چپ موس را رها کنید

پنجره ایی در وسط صفحه ایجاد میشود ،برای مشخصتر بودن اندیکاتور ،طبق تصویر زیر بر بخش مقابل
    style کلیک کنید و تیک کنار گزینه thick را بزنید ،سپس تایید کنید

حالا نمودار ما آماده برای رسم خط روند است ،برای رسم خطوط روند صعودی کفهایی که اندیکاتور ساخته را بهم متصل کنید و برای رسم خطوط روند نزولی قله ها را بهم وصل بفرمایید .

اما نکته آخر اینکه برای رسم خط روند میتوانید در دو حالت حسابی و اگاریتمی این کار را انجام دهید توصیه من به شما این است هر دو حالت را امتحان کنید و در هر حالت خط روند بهتری (معتبرتر ،همان سه نکته ایی که عرض کردم اعتبار را بالا میبرد)داشتیم همان را انتخاب بفرمایید.

برای این کار وسط صفحه کلیک سمت راست بفرمایید
    اولین گزینه parameters را انتخاب کنید ،پنجره زیر گشوده میشود که مطابق شکل ابتدا در بخش
    Axes & Gride وارد شوید و سپس تایپ را تغییر دهید و تایید بفرمایید.

از اینجا به بعد دیگر با خود دوستان است که چه میزان تمرین بفرمایند ..........

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط iq_son نمایش پست ها
    استاد درود
    یک سوال!
    تو آمی بروکر میشه نموداری داشت که فقط قیمت پایانی سهم رو بزنه؟
    مثل یه نقطه؟یعنی نمودار نقطه ای قیمت پایانی رو بده؟
    دوست من
    شما وارد منو ویو شوید ،انتخاب دوم پریس چارت استایل ،انواع نمودارهای قابل رسم در آمی بروکر را به شما نمایش میدهد ،میتوانید امتحان بفرمایید......

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    در ارتباط با خط روند همونطور که استاد راشین عزیز به زیبایی فرمودند ما فاکتورهایی داریم که اعتبار خط روند رو بالا میبرند که شامل :
    1-تعداد نقاطی که خط روند با کفها یا سقفها از نمودار در تماس هست هرچی بیشتر باشه اعتبار خط روند بالاتر میره
    2- فاصله این نقاط از هم اگر فاصله متوسطی و معقولی باشد اعتبار خط روند بیشتر میشود (به عنوان مثال در خط روندی که فقط دو نقطه کف را بهم وصل میکند اگر این دونقطه به فاصله چند کندل از هم باشد این خط ارزش کمی دارد یا خط روند دونقطه ایی که دو نقطه سالها از هم فاصله دارند اعتبار کمی دارد )
    3-هرچه خط روند زمان طولانیتری معتبر باشه (اعتبار یک خط روند تا اونجاییه که در بالا یا پایین نمودار باشه و اونو قطع نکنه و بعد از قطع نمودار اعتبارش از بین میره) ارزشمندتره

خوب این سه نکته را در رسم هر خط روند بخاطر بسپارید و سعی کنید بین چند خط روند ممکن آن را انتخاب کنید که این سه نکته در آن به نحو موثرتری رعایت شده

اما خیلی از دوستانی که تازه با کشیدن خط روند آشنا میشوند با پیدا کردن کفها و سقفها مشکل دارند علی الخصوص وقتی دو کف یا دوسقف نزدیک هم باشد ،برای همین من پیشنهاد میکنم تا مدت محدودی که چشمتان به پیدا کردن کفها و سقفها عادت کند از اندیکاتوز زیگزاگ استفاده فرمایید ،اما نحوه رسم این اندیکاتور ..........
    ابتدا طبق روش زیر یک چارت تمیز و بدون اندیکاتور ایجاد کنید ......

مطابق تصویر زیر وارد بخش چارتز شوید سپس ایندیکیتورز شوید هدف ما انتخاب آخرین اندیکاتور که پایینتر از همه قرار دارد میباشد با نام ZIG-zig-zag indicator

برای این کار برروی آن کلیک چپ بفرمایید و دکمه موس را همچنان پایین نگه دارید ،موس را بر روی وسط چارت بیاورید و سپس دکمه سمت چپ موس را رها کنید

پنجره ایی در وسط صفحه ایجاد میشود ،برای مشخصتر بودن اندیکاتور ،طبق تصویر زیر بر بخش مقابل
    style کلیک کنید و تیک کنار گزینه thick را بزنید ،سپس تایید کنید

حالا نمودار ما آماده برای رسم خط روند است ،برای رسم خطوط روند صعودی کفهایی که اندیکاتور ساخته را بهم متصل کنید و برای رسم خطوط روند نزولی قله ها را بهم وصل بفرمایید .

اما نکته آخر اینکه برای رسم خط روند میتوانید در دو حالت حسابی و اگاریتمی این کار را انجام دهید توصیه من به شما این است هر دو حالت را امتحان کنید و در هر حالت خط روند بهتری (معتبرتر ،همان سه نکته ایی که عرض کردم اعتبار را بالا میبرد)داشتیم همان را انتخاب بفرمایید.

برای این کار وسط صفحه کلیک سمت راست بفرمایید
    اولین گزینه parameters را انتخاب کنید ،پنجره زیر گشوده میشود که مطابق شکل ابتدا در بخش
    Axes & Gride وارد شوید و سپس تایپ را تغییر دهید و تایید بفرمایید.

از اینجا به بعد دیگر با خود دوستان است که چه میزان تمرین بفرمایند ..........
    مطابق معمول پستهای من آخر صفحه افتاد ،آوردم اینطرف شاید برای بعضی از دوستان مفید باشه .....

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 74 بار در 16 ارسال
    سلام ، ببخشید استاد تصاویر آموزشی در پست 167 وچود نداره . با تشکر

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mahdijj از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    ببخشید عچله کردم تصاویر آموزشی داره یه پست 167 اضافه میشه

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mahdijj از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    سلام استاد ، در رسم روندها در مشق چدید منویات شما رو مد نظر قرار دادم لطف بفرمایید ایرادات را در ترسیم خط روند رو ذکر کنید ممنون ار زحمات شما

[IMG][/IMG]

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mahdijj از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 17 از 38 نخست ... 71415161718192027 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)