صفحه 242 از 635 نخست ... 142192232239240241242243244245252292342 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,411 به 2,420 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

دوستان گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید...کدوم یک از این ده مورد را انتخاب می کنید؟

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    ممنون از لطف شما
    بنده این کلیپ را خیلی وقت پیش دیده بودم...جایی که میگه منتظر شادی نباشید بلکه شادی را خودتان بوجود بیارید...
    مثال هایی که میزنه..کسی که به ناحق 37 سال به زندان محکوم میشه..و بعد از آزادی ازش می پرسند که 37 سال را چگونه گذرندی میگه تجربه خیلی عالی بود..و همچنین مرد پولدار...

محمد حسین عزیز اگر وقت کردی حتما فیلم جنگجوی درون محصول 2006 را ببین...موضوعی که دنبالش هستی را می تونی در این فیلم بدست بیاری

چند نمونه از دیالوگ های فیلم

دن : بعضی وقت ها زیاد از خودم خوشم نمیاد. اولین فکرم این بود که افتادن کایل (دوست دن که تو تمرین آسیب دید) چقدر میتونه به نفع من باشه.

سقراط : مردم اونطور که فکر می کنند نیستند . فکر می کنند که اونطور هستند و همین باعث همه جور افسردگی میشه براشون .

دن : من چیزی که فکر میکنم نیستم ؟

سقراط : البته که نه … مغز انسان یک چیز واکنشی هست. به هر چیزی واکنش نشون میده. هر روز ذهنت رو با میلیون ها فکر و خیال پر میکنه . هیچ کدوم از اون افکار چیزی در رابطه با شخصیت تو نشون نمی دن. اون قدری که یه لکه بالای دماغت نشون میده!
    .................................................. .................................
    سقراط : همه بهت میگن چیکار کنی و چی به صلاحت هست. اونا نمی خوان تا خودت جوابهای خودت رو پیدا کنی.

دن : و بزار حدس بزنم. تو هم میخوای جواب تو رو باور کنم.

سقراط : نه ! ازت میخوام که دیگه از محیط اطرافت اطلاعاتت رو جمع آوری نکنی و شروع کنی به این که اونها رو از درونت پیدا کنی… مردم از چیز های درونشون میترسن و اون تنها جایی هست که اونها می تونند چیزهایی که احتیاج دارند رو پیدا کنند.

بسیار بسیار سپاسگزارم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/01/18 در ساعت 23:42
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

....
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/01/18 در ساعت 23:50
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

اگر به انتخاب خودم بود گزینه 10 را انتخاب میکردم....ولی از آنجا که حتما باید به این دنیا میامدم...گزینه 6(دیوانه بودن) را انتخاب می کردم....
    چون دیوانه غمگین ندیدم برای خودشان میگن و می خندن..
    دیوانه پول می خواهد چکار؟
    دیوان عاشقه..عشقش هم صادقانه هست
    دیوانه به زشتی و زیبایی اهمیت نمی ده..در هر حال خودش را می پسنده
    دیوانه همیشه مسته
    دیوانه بی احساس به مادیات و اطراف خودش هست
    دیوانه رییس خودش هست
    دیوانه همیشه بچه هست..بزرگ نمی شه
    دیوانه واقعی جسمش در این دنیا روحش در آن دنیا
    .................................................. ..
    عجب تحلیل آب دوغ خیاری شد
    ویرایش توسط کریس گاردنر : 2020/01/19 در ساعت 00:00

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

.........
    ویرایش توسط کریس گاردنر : 2020/01/18 در ساعت 23:59

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده است:

...
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/01/18 در ساعت 23:51
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    آقا محمد حسین، بنظرم هر کسی که کالایی را زیر قیمت از فروشنده ای که در اضطرار در حال فروشه بخره، ثروتمند میشه، ولی وقتی به اینجور مشاغل نگاه می کنم، میبینم بعضیا آشغال جمع کن شدن، بعضیا ثروتمند، بنظرتون نکته اش تو چی می تونه باشه که باعث این اختلاف فاحش میشه؟
    من بارها گفته‌ام.
    در این بورس.. هر کسی از هر روشی می‌تواند پول در بیاورد. و البته باید در رشته‌ی خودش مهارت پیدا کند. هر کسی باید ببیند چه بلد است و در یک رشته وارد شود و بالاخره قلق آن رشته را به دست بیاورد.
    ======================
    بسیار زیبا توصیف کردید. ثروتمند و آشغال‌جمع‌کن! خیلی عالی!
    ======================
    من در این خصوص مهارت ندارم و به طور تخصصی «هیچ وقت» در زندگی‌ام این‌جوری کار نکرده‌ام (حتی با اینکه تخصصی روی کف کار کرده‌ام و می‌کنم). ولی اگر بخواهم یک مقدار به این راهکار و راهبرد (راهبرد زیرخاکی‌بخری) بیاندیشم....
    مهمترین نکته احتمالا این است که بعدا باید یک نفر پیدا شود که آن را از تو بخرد (یا منفعتش را به گونه‌ای به تو برگرداند). پس صرفا اینکه یک چیزی بخری که زیر قیمت باشد مهم نیست. بیشتر مهم نگاه کردن به زمان فروش است.
    بد نیست اشاره‌ای داشته باشم به گفتگویی که با یکی از دوستان داشتم. اعتقاد من (به افزایش سرمایه سنگین) این بود که این صرفا یک عامل روانی است. مردم تا این لحظه همین‌جوری الکی از یک نمادی که افزایش سرمایه سنگین داشته باشد خرید انجام می‌دهند. اگر در آینده این کار را نکنند... یا این میل از بین برود؟ (در گذشته داشته‌ایم زمانی که این جور تغییرات به وجود بیاید) به اعتقاد من این‌گونه خریدها «خطرناک» است و باید خیلی محدود و با احتیاط از این موارد خرید انجام داد.
    ولی در مقابل رفتن زیر ارزش‌های هیجانی در نمادهای سودده را داریم. این احتمالا خیلی عالی است و خرید بنیادی توپی خواهد شد. مثلا اینکه اکنون یک نمادی داریم که سالی ۲۰-۲۵ درصد ارزش بازارش سود «تقسیم» می‌کند. برای این شرکت هیچ اتفاق خاصی نیافتاده ولی یک عامل هیجانی (مانند اتفاق سیاسی - مانند بالا رفتن دلار و رفتن پول از بورس - مانند رفتن مردم به سوی گروه‌های دیگر به خاطر طمع و ...) باعث شده که فعلا قیمت این نماد رشد نکند یا اینکه افت کند. خوب؟ این عالی است. چون بالاخره مردم (بازار) به این توجه خواهند کرد. این‌گونه نیست که یک پتانسیل نهفته بماند که صد سال هم کسی یادش نیاید یا کسی به آن رغبت نشان ندهد. خانه‌ی پُرش آنجاست که اصلا چهار سال کسی یادش نیاید و روی دست تو بماند! خوب؟ در این چند سال عملا پولت را به تو برمی‌گرداند. (بماند که همان سال نخست خیلی‌ها با کله می‌آیند رویش!)
    نتیجه اینکه:
    جنس این گنج نهفته (زیرخاکی) بسیار مهم است. باید جنس چیزی باشد که مطمئن شوی در آینده به چشم بازار می‌آید و حاضرند برایش پول بدهند و سر و دست بشکنند. اگر حالت امکان و احتمال داشته باشد، مثلا از جنس «دارایی غیر مولد» باشد، ممکن است فردا به چشم بازار بیاید و امکانش هم هست هرگز به چشم بازار نیاید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

...
    ویرایش توسط sooroosh1315 : 2020/01/18 در ساعت 23:51

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده است:

دوستان گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید...کدوم یک از این ده مورد را انتخاب می کنید؟
    من عشق را.
    البته منظورش معلوم نیست.
    منظور من صرفا عشق زن و شوهری نیست. منظورم این است که:
    عاشقم بر همه عالم.... من دنبال این هستم. که شاید بشود شادی. یا شاید بشود آرامش (که البته آرامش در گزینه‌ها نیست.). به هر روی... من عشق را انتخاب می‌کنم.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برادر کریس اگر شد، ریپلای پستم را حذف کنید?

چطور می شود در سال 2000 متوجه شد، شرکت گوگل و آمازون از ماکروسافت جلو خواهند افتاد، کامپیوتر های خانگی از بین می روند و آندروید و اپل می آید و.... آن زباله می شود و آن طلا ?

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)