صفحه 172 از 600 نخست ... 72122162169170171172173174175182222272 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,711 به 1,720 از 5991

موضوع: کارگاه

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

پاسخ : کارگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    مقایسه سامانه کوتاه مدت و بلند مدت
    ===================

الان داشتم فکر می کردم سامانه اگر بلند مدت هم باشد باز مسافرت و ... به جایش است...
    یعنی سامانه ای که میانگین روزهای نگهداری اش 40 روز بشود! با این سامانه راحت می توان رفت مسافرت و هفت هشت روز بی خیال بورس شد... چون می دانی به احتمال قوی در 7-8 روز آینده پیشنهاد خرید و فروشی نخواهد آمد...
    البته این مزیت باز هم هر طور حساب کنی بیشتر مال سامانه ی کوتاه مدت است... ولی اگر سامانه خیــــــــــلی بلند مدت شود هم باز می شود رویش همین حساب را باز کرد...

آقا محمد حسین عزیز فک کنم اگه سامانه کوتاه مدت هم جواب بده بشه به مسافرت و بقیه کارها برسیم.منظورم اینه که وقتی شما کوتاه مدت خریدو فروش میکنی وقتی بخوای کاری انجام بدی یا مسافرتی بری خب سهامت رو میفروشی و دیگه خریدی انجام نمیدی وبه مسافرتت میرسی مگر اینکه مثل من به خرید و فروش اعتیاد داشته باشی و ریسک نکنی و اجازه ندی سودت زیاد بشه و به یکی دو درصد و زیر ده درصد و شاید تک و توک بالای ده درصد راضی بشی که در اون صورت کلا زندگیت میشه بورس و دیگر هیچ....
    در هر صورت اگه بخوای به مسافرت و بقیه کارات برسی به نظر من بورس خیلی انعطاف پذیرتره تا کارهای دولتی و....

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamk نمایش پست ها
    آقا محمد حسین عزیز فک کنم اگه سامانه کوتاه مدت هم جواب بده بشه به مسافرت و بقیه کارها برسیم.منظورم اینه که وقتی شما کوتاه مدت خریدو فروش میکنی وقتی بخوای کاری انجام بدی یا مسافرتی بری خب سهامت رو میفروشی و دیگه خریدی انجام نمیدی وبه مسافرتت میرسی مگر اینکه مثل من به خرید و فروش اعتیاد داشته باشی و ریسک نکنی و اجازه ندی سودت زیاد بشه و به یکی دو درصد و زیر ده درصد و شاید تک و توک بالای ده درصد راضی بشی که در اون صورت کلا زندگیت میشه بورس و دیگر هیچ....
    در هر صورت اگه بخوای به مسافرت و بقیه کارات برسی به نظر من بورس خیلی انعطاف پذیرتره تا کارهای دولتی و....
    به هیچ وجه به کارهای دولتی فکر نمی کنم...
    پارتی می خواهد که با منش من سازگار نیست... (احساس می کنم حقوق کاری که با پارتی بازی جور شده چندان حلال نیست... و من آدم مسلمانی هستم.) یکی دو بار یک نیمچه پیشنهادهایی هم بهم شد... برای معرفی... زمانی که می خواستم تازه بروم سر کار... ولی همان موقع هم پی گیرش نشدم...
    کار برای شرکت های خصوصی هم که چندین سال می کردم هم خوب نیست...
    آدم مغازه یا شرکت از خودش داشته باشد خیلی خوب است که آن هم مانند بورس زمان می خواهد یعنی آدم باید یواش یواش کارش بگیرد و یک شبه چیزی درست نمی شود... و الان من آن قدر سرمایه اش را ندارم که بخواهم کاری را با قدرت شروع کنم...
    من دارم به یک کار معمولی (کار دوم... کار نیمه وقت... کار دلی...) فکر می کنم... اگر وضعیت بورسم درست شود... یک کاری خصوصی یا دولتی که خودم انتخاب کنم... نه شرایط و میزان حقوقش مرا انتخاب کند... خودم افراد بالادستی و پایین دستی (رئیس و مرئوس) و محیط کارم را انتخاب کنم... نه برعکس...
    اگر هم که کار بورسم نگرفت... باید بروم و دنبال کار اول بگردم... یکی از مهمترین ملاک های کارم هم «پول» باشد...

==================

بله... سامانه های کوتاه مدت از هر نظر به سامانه های بلند مدت می چربند و غالبند... سودشان هم فکر کنم بیشتر باشد...

فقط بزرگترین مشکل در مورد سامانه های کوتاه مدت (که کم مشکلی هم نیست!) این است که در کوتاه مدت مسئله ی کارمزد و تاخیر در پیشنهاد خرید خیلی پررنگ می شوند! طوری که در سامانه های کوتاه مدت خیلی بیش از سودی که می بری را باید به کارگزاری (کارمزد) و به دولت (مالیات) بدهی...
    به همین خاطر طراحی اش هم سخت تر است!
    به همان خاطر درصد اشتباهش هم بیشتر است... (چون در هر خرید و فروش از قبل 1.5 درصد زیان کنار گذاشته ای و کل سودی که از داد و ستد کوتاه مدت می خواهی برداری مثلا 4-5 درصد است! یک وقت اگر این 3-4 درصد بشود 1 درصد عملا حکم زیان پیدا می کند... و از این موارد در سامانه ی کوتاه مدت زیاد پیش می آید... که البته طراح باید تعدادش را محدود کند...)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دنیا و مرگ و پول
    =========

کار ما در دنیا این شده که صبح تا شب دنبال دنیا باشیم و یک لقمه نان د آوریم...

سخت است... نباید دل بست...

دل بستگی آدم را هم کور می کند و هم غافل و هم اینکه جدایی را دردناک...

منظورم مرگ است...

همه می دانند و مطمئن هستند می میرند... ولی هیچ کس انگار به آن فکر نمی کند...

یا اگر فکر می کند از یاد می برد...

انگار نه انگار که اینجا موقت است! موقت! موقت! موقت!
    همه اش دو روز است!
    با همین سرعتی که (مانند برق و باد) تا اینجا آمدی با همین سرعت هم باقی اش طی خواهد شد.
    بدون شک.

و آدم یادش می رود...
    و دل بسته ی دنیا می شود.
    و کار می کند تا نان در آورد و نان می خورد تا بهتر کار کند و همین طور کله اش را پایین می اندازد و مانند چهارپایان زمین را برای مقداری خوراکی جستجو می کند و و و
    و یادش می رود که اینجا دو روز بیشتر نیست!
    دو روز!
    فقط دو روز.
    و با همین سرعت که تا اینجا آمده باید از اینجا برود...

دل بستگی به این دنیا نه تنها کوری و غفلت می آورد بلکه دل بستگی هم می آورد...
    و دل بستگی با خودش سختی هنگام جدایی را می آورد...
    سختی مرگ!
    و مرگ چه آسان است برای کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد!
    و چه سخت است برای کسی که تمام فکر و ذکرش دنیا است...

سخت است...
    سخت است که آدم به اینجا دل نبندد!
    به پول! به مال! به عادات روزمره... به چیزهایی که فکر می کند تفریح است... به دستاوردهایی که داشته! (خیلی از معتادان بازی های رایانه ای به خاطر همین دستاوردها! از بازی دل نمی کنند! clan شان بزرگ شده! مثلا! ها ها ها ها! ) بهتر است این طور بگویم... آدم نباید به چیزهایی که فکر می کند دستاورد و مالکش شده دل ببندد...
    ولی سخت است...
    نباید دل ببندیم...
    کار ما این است که به اندازه کار کنیم... ولی دل نبندیم... و بدانیم که اینجا ملک جاویدان نیست... و بدانیم که مرگ حق است...
    و یاد «مرگ» برای به هوش بودن کافی است. (
    و کفی بالموت واعظاً)

در میان هفت دریا تخته بندم کرده ای
    باز می گویی که دامن تر مکن هشیار باش
    !؟!؟!؟!؟؟؟؟
    (شعر بالا انسان های درون این دنیا را می گوید که باید هشیار باشند... شعری است که چندین بار استاد ابراهیمی_دینانی در برنامه ی تلویزیونی شان گفته اند.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

لحظات سخت در حال گذر است...
    صف خرید و مثبت های کامل خودرویی ها (به خصوص خگستر و خپارسح) مبارک.

(به نظر من) این بار نیز خودرویی ها پیشتاز بازار هم هستند. (به احتمال قوی) بازار به زودی با گشایش بانکی ها رشد خواهد کرد. ان شاء الله.

وبملت، مداران، خصدرا، ستران و قندی ها یادمان باشد...
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

توریل
    ===

توریل را در کمتر از یک هفته پیش معرفی کردم... ولی هر چه می گردم نمی بینم کجا بوده... این آمی بروکر گلابی هم که آن روز ها کوفت مرگ شده بود و چیزی ثبت نکرده... به هر حال... امروز یک مثبت خوب خورد و باز هم پیشبینی همان پیشبینی پیشین است...

«محمد حسین» هستم.

چند بررسی از جناب farshidU :

خودرو:
    http://forums.boursy.com/imported/20...05448091-1.jpg

تکمبا:
    http://forums.boursy.com/imported/20...05448534-1.jpg
    من هم دقیقا همین طوری فکر می کنم... آن بالا خریدم و الان منتظرم یک بالا بزند تا در 850 خارج شوم.

زمگسا:
    http://forums.boursy.com/imported/20...05448423-1.jpg
    این هم هنوز دارم.

خگستر:
    http://forums.boursy.com/imported/20...76498423-1.jpg

ویرایش توسط mhjboursy : 2017/01/30 در ساعت 11:17
    «محمد حسین» هستم.

شیران
    ====

از خیلی قبل یک مقدار داشتم.... امروز می خواهم بفروشمش...
    «محمد حسین» هستم.

وتوشه
    =====

برای کسانی که مانند من سهامدارند: نگهداری
    «محمد حسین» هستم.

قزوین-قزوینح
    =======

«محمد حسین» هستم.

آیا حسیر هم غدیسی دیگر می شود؟؟؟
    «محمد حسین» هستم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع