صفحه 46 از 635 نخست ... 36434445464748495696146546 ... آخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 6349

موضوع: دورهمی چند نفره

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

از کجا می‌توان فهمید یک نماد بازارگردان دارد یا نه؟ و اگر دارد کیست؟ و احیانا چگونه عمل می‌کند؟
    حتما باید در بخش سهامداران یک حقوقی به نام بازارگردان باشد؟ یا خود حقوقی اصلی یا اصلا حقیقی هم می‌تواند بازارگردان باشد؟
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    از کجا می‌توان فهمید یک نماد بازارگردان دارد یا نه؟ و اگر دارد کیست؟ و احیانا چگونه عمل می‌کند؟
    حتما باید در بخش سهامداران یک حقوقی به نام بازارگردان باشد؟ یا خود حقوقی اصلی یا اصلا حقیقی هم می‌تواند بازارگردان باشد؟
    بازارگردان یا بازیگر؟ فکر کنم بیشتر منظورتون بازیگر باشه تا بازار گردان درسته؟

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

آقا محمد حسین، میشه بازار رو بشکل درخت بررسی کرد؟ مثلا بگیم یک تنه اصلی هست که کل سهام بهش متصل هستن، کل درخت باهم رشد می کنند (البته شاخه های بریک و سبک سریع تر رشد می کنند، همین طور به نور بهتری هم دسترسی دارن، ولی بالاخره وصلن به تنه های اصلی)
    از آون طرف یکی از تنه های اصلی خساپا و خودرو هست مثلا که قطعات وصلن به این دوتا تنه و تکون خوردن این تنه ها ی اصلی (هرچند که خودشون کم نوسان کنن،) تنهای فرعی رو نوسان بیشتری میده و چون تنه های فرعی سبک هستن هرچی سبکتر نوسان بیشتر و تکون بیشتری می خورن، البته حیات این تنه های فرعی به تنه های نیمه اصلی هست،

گاهیم ی شاخه های ظریف سریع رشد می کنند و میرسن بالای درخت و نور زیادی جذب می کنند (انرژی، خورشید همون نقدینگی)
    ومی تونن فارغ از تنه ی اصلی کلی رشد کنند، بادها هم حسابی نوسانشون بدن، چون باریک هستن هنوز چوب خشک نشدن، پیر نیستن،
    گاهی وقتا هم این درخت پیر باید هرس بشه، تا بهتر رشد کنه

بنظرتون رو این موضوع بیشتر فکر کنم، یا شهوت (بی فایده) هست؟ ?
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    بازارگردان یا بازیگر؟ فکر کنم بیشتر منظورتون بازیگر باشه تا بازار گردان درسته؟
    نه. منظورم همان بازارگردان بود.
    در برخی نمادها جزء سهامداران درصدی می‌زند مثلا ج.ج.بازارگردان‌های‌وب. یک همچنین چیزی.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    آقا محمد حسین، میشه بازار رو بشکل درخت بررسی کرد؟ مثلا بگیم یک تنه اصلی هست که کل سهام بهش متصل هستن، کل درخت باهم رشد می کنند (البته شاخه های بریک و سبک سریع تر رشد می کنند، همین طور به نور بهتری هم دسترسی دارن، ولی بالاخره وصلن به تنه های اصلی)
    از آون طرف یکی از تنه های اصلی خساپا و خودرو هست مثلا که قطعات وصلن به این دوتا تنه و تکون خوردن این تنه ها ی اصلی (هرچند که خودشون کم نوسان کنن،) تنهای فرعی رو نوسان بیشتری میده و چون تنه های فرعی سبک هستن هرچی سبکتر نوسان بیشتر و تکون بیشتری می خورن، البته حیات این تنه های فرعی به تنه های نیمه اصلی هست،

گاهیم ی شاخه های ظریف سریع رشد می کنند و میرسن بالای درخت و نور زیادی جذب می کنند (انرژی، خورشید همون نقدینگی)
    ومی تونن فارغ از تنه ی اصلی کلی رشد کنند، بادها هم حسابی نوسانشون بدن، چون باریک هستن هنوز چوب خشک نشدن، پیر نیستن،
    گاهی وقتا هم این درخت پیر باید هرس بشه، تا بهتر رشد کنه

بنظرتون رو این موضوع بیشتر فکر کنم، یا شهوت (بی فایده) هست؟ ������
    فکر نکنم مدل‌سازی خوبی باشد.
    نمی‌دانم.
    به این نیاندیشیده‌ام تا کنون.

اکنون که بحثش پیش آمد بگذارید این‌گونه تقسیم بندی بکنیم:

تقسیم‌بندی بازار
    =========
    نمادهای بازار دو دسته هستند.

نمادهای انرژی‌محور (صادراتی‌محور-دلار محور-بنیادی-یارانه‌محور) که از دید «گروه» محدود هستند (به چهار گروه فلز و معدنش و نفت و پتروشیمی‌اش) ولی از دید سود به قول جناب ادیب این ۲۰ درصد بازار ۸۰ درصد سود بازار را تولید می‌کنند. اینها جان می‌دهند برای پیرمردها... بخرند بیاندازند یک گوشه‌ای و چند وقت بعد بیایند ازش گنج برداشت کنند‍! برای سرمایه‌گذاری‌ها که سود سالانه ازش بگیرند. برای افراد بنیادی‌کار. حرکت اینها لاک‌پشتی است. (و لاک‌پشت همیشه بر خرگوش پیروز است.)

و نمادهای به درد نخور. که خودرویی‌ها همیشه شماره یک هستند در این موضوع. یک زمانی قندی‌ها هم بودند. یک زمانی سیمانی‌ها هم بودند... (به تصمیمات دولتی ربط دارد این بدبخت کردن یا خوش‌بخت کردن صنایع. بگذریم.) اینها جان می‌دهند برای سفته‌بازی و نوسان‌گیری. خوش‌بخت می‌کنند و بدبخت می‌کنند. رفتار خرگوشی دارند. کسی بخواهد اینها را بررسی بنیادی کند تنها وقت خودش را تلف کرده!

و اگر بخواهیم یک دسته‌ی سومی هم مثلا بگیریم باید بگوییم زیرشاخه‌های این دو گروه و جیره‌خواران اینها. معمولا جیره‌خواران باید مانند همین‌ها وضعشان خوب باشد. مثلا فباهنر هم مانند فملی وضعش خوب است. و مانند خاذین که مانند خساپا درونش خالی است. ولی مانند پرچم کره‌ی‌جنوبی در میان بدها (جیره‌خواران خودرویی‌ها مثلا) خوب هم پیدا می‌شود و در میان خوب‌ها (بنیادی‌ها وجیره‌خواران آنها) بد هم پیدا می‌شود.

=======================

این حالت پرچم کره‌جنوبی را مخصوصا گفتم. به خاطر آن حالت درخت. اگر حالت درخت درست باشد باید همواره حرکت هم هم‌جهت باشد و هم ‌یک‌شکل. ولی گاهی نگاه می‌کنیم می‌بینیم مثلا در بین نمادهای خودرویی برخی دارند آهسته و پیوسته (لاک‌پشتی-بنیادی-بازارگردان‌دار) حرکت می‌کنند! یا یک سری اصلا همواره تقریبا خلاف جهت گروه حرکت می‌کنند! (اگر اشتباه نکنم خنصیر و خکار خیلی مواقع برعکس حرکت می‌کنند. با اینکه دقیقا قطعه‌ساز هم هستند!!!)
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تلگرام داخلی (https://web.monocx.com/#/im) هم باز شد.
    خدا را شکر.
    ان‌شاءالله بازار شنبه سبز است.
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گمان کنم برای امروز باشد:

استعلام قیمت بازار

20:00

سکه امامی : 4,155,000
    آبشده : 1,778,500
    طلا 18 عیار : 410,739
    طلا 24 عیار : 548,920
    بهار : 4,080,000
    نیم : 2,280,000
    ربع : 1,470,000
    سکه گرمی : 950,000
    دلار تهران : 12,400
    دلار هرات : 12,280
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک زمانی به هوای اینکه زر رشد می‌کند رفته بودم زر خریده‌بودم. (نماد سکه سامان و صادرات و نماد گوهر اگر اشتباه نکنم.)

من بدون سود فروختم و
    از قضا رشد هم کرد.

ولی اصلا کار اشتباهی نکردم.

دیگر هم احتمالا دوباره سراغ این نمادها نمی‌روم.

بازار بورس همواره بهتر از دیگر بازارهاست. (مگر در موارد عجیب غریبی مانند گند دولت احمدی‌نژاد و گند دولت روحانی. آن سال‌هایی که یکباره تورم (ارز) چند صد درصد شد. که حالا حالاها از این چیزها انگار نداریم. مگر ورشکست شدن بانک‌ها.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تالار بورس هم درست شده بود دوباره خراب شد. هرچند زیاد آنجا دیگر سر نمی‌زنم.
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نه. منظورم همان بازارگردان بود.
    در برخی نمادها جزء سهامداران درصدی می‌زند مثلا ج.ج.بازارگردان‌های‌وب. یک همچنین چیزی.
    بله دیگه اون که همونطور که فرمودید مشخصه و به صورت رسمی اعلام میشه.
    و اینکه بازارگردان بنا بر تعهداتش اگه درخواست بده دامنه نوسان سهم میتونه افزایش پیدا کنه مثل نماد سمگا.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 36 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 36 مهمان ها)