صفحه 1206 از 1970 نخست ... 20670611061156119612031204120512061207120812091216125613061706 ... آخرین
نمایش نتایج: از 12,051 به 12,060 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال bolinger آواتار ها
    تشکر شده 4,759 بار در 468 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

سلام از بنده ست

اوایل امسال در تلویزیون یک صندوقی تبلیغات کرد و شماره SMS برای سرمایه گذاری در بورس داد .

من پیامک فرستادم ، ببینم چی میگه.

خبری نشد تا اینکه دو سه ماه پیش در اوج منفی بازار یک نفر از همان صندوق زنگ زد و صندوق و فعالیتش در بازار بورس را معرفی کرد و خلاصه کلی تبلیغات کرد که بعله ما از شاخص بیشتر سود کردیم و ...

من قشنگ گوش دادم و وقتی که صحبتهاش تمام شد پرسیدم سود شما چقدر بوده ؟

این کارشناس یک بازه خاصی را مثال زد که در این بازه مثلا شاخص ۸۰ درصد رشد کرده ولی سود پرتفوی ما مثلا ۹۵ درصد بوده .

این بنده خدا گیر بد کسی افتاده بود ، من گفتم آن زمان را ولش کن ، بگو در یکماه گذشته چقدر سود کردید؟ ، یعنی عمدا بازه را آوردم روی جای نفس گیر بازار.

این کارشناس گفت ما در منفی هم کمتر از،شاخص ضرر دادیم ، در یکماه گذشته شاخص ۲۵ درصد ریزش داشته ولی پرتفوی ما ۱۴ درصد ضرر داده است .

من بهش گفتم ماه آینده منفیه یا مثبته ؟

گفت :فعلا منفی ادامه دارد و هنر ما اینست که کمتر از شاخص ضرر میکنیم .

من گفتم خب پدر بیامرز اگر من الان اصلا سرمایه گذاری نکنم و هیچی ضرر نکنم بهتر است یا اینکه بیام پول بدم به صندوق شما و کمتر از شاخص ضرر کنم ؟

یارو خدا حافظی کرد و قطع کرد .

شب خوش
    به ما فرمود طیب ، ده دلاری می شود صدرا
    چرا پس می فروشند مفت ، سهم ده دلاری را ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein133200 نمایش پست ها
    عرض سلام و احترام
    چنان‌چه مقدور هست داستان دکتر عباد هم ارسال بفرمایید تا مستفیض بشیم
    ارادتمند
    سلام از بنده ست

از کانال تلگرام دکتر عباد یا همون مرتضی قارداش شریک خودمون در صدرا :
    یه کتابی داشتم اسمش سوسمارالدوله بود. درمورد مسائل خصوصی شاهان قاجار بود، یه روز سر کلاس تاریخ به دبیرمون گفتم این کتاب رو خوندین؟ گفت هفته بعد کتاب رو بیار ببینم، دوم یا سوم دبیرستان بودیم، کتاب رو بردم گرفت و یه هفته دو هفته نیاورد. رفتم بهش گفتم کتاب چی شد؟
    جواب سر بالا داد، هی من کتاب رو خواستم هی این پیچوند تا سال تموم شد.
    سال بعد هم که ما تاریخ نداشتیم و کتاب رفت.

گذشت و گذشت من رفتم دانشگاه و یه روز دیدم این معلمم انتخابات شورا کاندیدا شده، مغازه های پایین خونه اش هم کرده بود ستاد. راه افتادم رفتم ستاد، این منو دید کلی استقبال و تعریف به اونهایی که تو ستاد بودن که آره ایشون شاگرد من بود و آدم چقدر خوشحال میشه شاگردهاش به یادش هستن و چقدر زیباست این حس و از این حرفها. منم نشستم یه دوتا چایی خوردم و شیرینی، بعد رفتم یواشکی بهش گفتم استاد اگه ممکنه اون کتاب منو بیارید من برم. گفت چه کتابی؟ گفتم سوسمارالدوله. دید نمی تونه منکر شه، گفت حالا چشم و فلان، گفتم چشم نداریم لطف کن برو بیار والا مجبورم با صدای بلند ازت کتاب رو بخوام. اینم دید بابا دو ساعته شاگردم شاگردم کرده الان دیگه نمی ارزه بی آبرویی. رفت بالا کتاب رو تو یه پاکتی آورد داد به من. منم یه شیرینی دیگه خوردم و یا علی مدد.

امروز فردا انتخابات داغ میشه، اونایی که قبا دوختن که رییس جمهور بشن به نظرم قبلش این داستان من و معلمم رو یه مرور کنن که بعدش شرمنده نشیم.

@mortezaebad

3. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید bolinger از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 949 بار در 203 ارسال

ان شاءالله که سهامداران مظلوم وواقعی صدرا این دفعه به حقشون برسندوسهم باقیمت عالی بازگشایی بشه

5. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید alijalalpour از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 898 بار در 128 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده ست

چرخه معیوب ؟
    مگر ما در بازار کار دیگری بجز اینکه ارزان بخریم و گران بفروشیم هم داریم ؟

من قبلا عرض کرده بودم که وقتی صدرا منفی می شود سهامدارانش فیلسوف می شوند .

این مدت متوجه شدم که وقتی بازار منفی میشود ، ملت آرمانگرا می شوند .

ارادت
    چرخه معیوب یعنی بفروشی که پایینتر بخری یا بخری که بالاتر بفروشی.. این چرخه معیوب است یعنی جایی به تعادل میرسد و دیگر کسی نمیفروشد، یا کسی نمیخرد...
    ارادت

7. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Sadeghtarin از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 898 بار در 128 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام از بنده ست

از کانال تلگرام دکتر عباد یا همون مرتضی قارداش شریک خودمون در صدرا :
    یه کتابی داشتم اسمش سوسمارالدوله بود. درمورد مسائل خصوصی شاهان قاجار بود، یه روز سر کلاس تاریخ به دبیرمون گفتم این کتاب رو خوندین؟ گفت هفته بعد کتاب رو بیار ببینم، دوم یا سوم دبیرستان بودیم، کتاب رو بردم گرفت و یه هفته دو هفته نیاورد. رفتم بهش گفتم کتاب چی شد؟
    جواب سر بالا داد، هی من کتاب رو خواستم هی این پیچوند تا سال تموم شد.
    سال بعد هم که ما تاریخ نداشتیم و کتاب رفت.

گذشت و گذشت من رفتم دانشگاه و یه روز دیدم این معلمم انتخابات شورا کاندیدا شده، مغازه های پایین خونه اش هم کرده بود ستاد. راه افتادم رفتم ستاد، این منو دید کلی استقبال و تعریف به اونهایی که تو ستاد بودن که آره ایشون شاگرد من بود و آدم چقدر خوشحال میشه شاگردهاش به یادش هستن و چقدر زیباست این حس و از این حرفها. منم نشستم یه دوتا چایی خوردم و شیرینی، بعد رفتم یواشکی بهش گفتم استاد اگه ممکنه اون کتاب منو بیارید من برم. گفت چه کتابی؟ گفتم سوسمارالدوله. دید نمی تونه منکر شه، گفت حالا چشم و فلان، گفتم چشم نداریم لطف کن برو بیار والا مجبورم با صدای بلند ازت کتاب رو بخوام. اینم دید بابا دو ساعته شاگردم شاگردم کرده الان دیگه نمی ارزه بی آبرویی. رفت بالا کتاب رو تو یه پاکتی آورد داد به من. منم یه شیرینی دیگه خوردم و یا علی مدد.

امروز فردا انتخابات داغ میشه، اونایی که قبا دوختن که رییس جمهور بشن به نظرم قبلش این داستان من و معلمم رو یه مرور کنن که بعدش شرمنده نشیم.

@mortezaebad
    حالا بزارین بنده خدا کاندید بشه بعد ما بریم تهدیدشون بکنیم...
    ضمنا یه تبلیغ نوشته بودن براش که سعید محمد این مغز متفکر با طراحی و ساخت کشتیهای افراماکس کمر تحریمها در زمینه انتقال کالا ا شکسته..
    ارادت

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Sadeghtarin از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 405 بار در 52 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت علیرضای نازنین...
    علی جان کاملا درست میفرمایید بازار با چند میلیون کد بورسی جدیدی که بهش اضافه شد بیش از حد متعارف احساسی و کوتاه مدتی شده است...
    البته من هیچ وقت به چیزی به عنوان قیمت مستقل معتقد نیستم؛ چون برخلاف تمام بدیهیات علمی و عقلی است؛ بلکه به برآیند نیروها معتقدم؛ جو عجیب بازار در شش ماهه اخیر رو هم یکی از همین نیروها و البته از قویترین اونها میدونم و چیزی که بارها به چشم دیدم اینکه هر زمان متغیری به میزان کافی قدرتمند در سهمی اعمال شده تاثیرش هم دیر یا زود اتفاق افتاده...
    ارادتمند علی جان...
    سلام دکترجان. عرض ادب مجدد.

بنده بیسواد تصورم این است که در مورد مطلب استقلال هویت قیمت ، سوء تفاهم ایجاد شده.
    صد البته که قیمت هویت مستقل ندارد و مثل بقیه مخلوقات بلاخره از یک چیزی تاثیر میپذیرد.
    مستقل مطلق فقط و فقط ذات پروردگار است و والسلام.

منتها متغیرات بنیادی تا بخواهد تاثیر عملی خودش را نشان دهد ، مدت زمانی بسیار فراتر از انتظار ما طول میکشد و قیمت را در کوتاه مدت و میان مدت (که مد نظر خیلی از ماست)، تحت تاثیر قرار نمیدهد.
    و مهمتر از ان ، اینکه در اکثر موارد ، متغیرات بنیادی ، اثراتی که ما انتظارش داریم را نمیگذارد و بعضا ممکن است اثرش معکوس هم باشد!

در نطر بگیرید مثلا یک شرکتی قرارداد مثلا 2 میلیارد دلاری گرفته . سهامداران همه خوشحالند و روی کاغذ eps را محاسبه میکنند و سهمشان را در رویاهایشان قیمت گذاری میکنند!

خوب عمری باید سپری شود تا این پروژه ها اجرا و تحویل شوند و اثراتشان در طرازنامه بنشیند. ممکن است پروژه 2 ساله ، 8 تا 10 سال طول بکشد! هزینه ها افزایش یابد. دزدی و غارت و هزار نوع کثافت کاری که جزء لاینفک مدیریت دولتی و شبه دولتی و شبه نظامی است ، صورت بگیرد و در نهایت ببینیم که شرکت فرضی ما از قبل قرارداد 2 میلیارد دلاری ، سود که نبرده هیچ ، مثلا 100 میلیون دلار هم ضرر ساخته!!!
    حالا شما بفرمایید تکلیف ان همه تحلیل های پرافتخار مثلا بنیادی چیست؟! هیچی ! باید ان حاشیه سودهای توهمی را بیخیال شیم و صبح تاشب اینجا کلیم کلیم کنیم.
    پس حرف بیربطی نیست که بگوییم در بازه کوتاه و میان مدت ، استقلال هویت قیمت را به فرموده استاد همه اساتید : به عنوان یک مدل در نظر بگیریم.

11. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید alireza1807 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1807 نمایش پست ها
    سلام دکترجان. عرض ادب مجدد.

بنده بیسواد تصورم این است که در مورد مطلب استقلال هویت قیمت ، سوء تفاهم ایجاد شده.
    صد البته که قیمت هویت مستقل ندارد و مثل بقیه مخلوقات بلاخره از یک چیزی تاثیر میپذیرد.
    مستقل مطلق فقط و فقط ذات پروردگار است و والسلام.

منتها متغیرات بنیادی تا بخواهد تاثیر عملی خودش را نشان دهد ، مدت زمانی بسیار فراتر از انتظار ما طول میکشد و قیمت را در کوتاه مدت و میان مدت (که مد نظر خیلی از ماست)، تحت تاثیر قرار نمیدهد.
    و مهمتر از ان ، اینکه در اکثر موارد ، متغیرات بنیادی ، اثراتی که ما انتظارش داریم را نمیگذارد و بعضا ممکن است اثرش معکوس هم باشد!

در نطر بگیرید مثلا یک شرکتی قرارداد مثلا 2 میلیارد دلاری گرفته . سهامداران همه خوشحالند و روی کاغذ eps را محاسبه میکنند و سهمشان را در رویاهایشان قیمت گذاری میکنند!

خوب عمری باید سپری شود تا این پروژه ها اجرا و تحویل شوند و اثراتشان در طرازنامه بنشیند. ممکن است پروژه 2 ساله ، 8 تا 10 سال طول بکشد! هزینه ها افزایش یابد. دزدی و غارت و هزار نوع کثافت کاری که جزء لاینفک مدیریت دولتی و شبه دولتی و شبه نظامی است ، صورت بگیرد و در نهایت ببینیم که شرکت فرضی ما از قبل قرارداد 2 میلیارد دلاری ، سود که نبرده هیچ ، مثلا 100 میلیون دلار هم ضرر ساخته!!!
    حالا شما بفرمایید تکلیف ان همه تحلیل های پرافتخار مثلا بنیادی چیست؟! هیچی ! باید ان حاشیه سودهای توهمی را بیخیال شیم و صبح تاشب اینجا کلیم کلیم کنیم.
    پس حرف بیربطی نیست که بگوییم در بازه کوتاه و میان مدت ، استقلال هویت قیمت را به فرموده استاد همه اساتید : به عنوان یک مدل در نظر بگیریم.
    عرض ادب

امیدوار شدم .

ارادت

13. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید bolinger از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeghtarin نمایش پست ها
    چرخه معیوب یعنی بفروشی که پایینتر بخری یا بخری که بالاتر بفروشی.. این چرخه معیوب است یعنی جایی به تعادل میرسد و دیگر کسی نمیفروشد، یا کسی نمیخرد...
    ارادت
    سلام از بنده است
    پس فقط سه حالت دیگه بعنوان غیر معیوب باقی می ماند :

۱-بالا بخری پایین ، پایین بفروشی .یا پایین از ترس بفروشی بعد در سقف طمع کنی بخری .
    ۲-بخری هیچوقت نفروشی .
    خدا رحمت کند اون فامیل ما را که همه چیز می خرید و هیچی نمی فروخت که قبلاً داستانش را تعریف کردم .
    ۳- اصلا نه بخری و نه بفروشی

من جای وزیر اقتصاد بودم حضرتعالی را به ریاست سازمان منصوب میکردم .
    شب خوش
    ویرایش توسط bolinger : 2021/02/07 در ساعت 22:04

15. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید bolinger از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 1,594 بار در 183 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeghtarin نمایش پست ها
    سلام
    خانم بلا، تشریف بیاورید و این یکیو تحلیل کنید.. الان این سی میلیون دلارو که گرفتن چه جور حساب میکنن،، یعنی نصف تسعیر ارز بر میگرده؟؟ یا الان میگن به قیمت ارز 4200 ما تسعیر میکنیم میاریم تو حسابا
    ارادت
    سلام
    منظورتون من بودم؟
    امروز جواب تست کرونام مثبت شد. نیاز به دعای خیر و انرژی مثبت دوستان دارم
    راستش از وقتی دیدم با هر نسبتی که نرخ ارز نسبت به پایان دوره قبل رشد یا کاهش پیدا می کنه زیان تسعیر هم به همون نسبت زیاد و کم میشه بدون توجه به مبلغ ارزی بدهی ها و مطالبات، این مبالغ دلاری و یورویی چندان خوشحالم نمی کنه. والا انتظار میره این مبلغ مطالبات یا وجوه نقد ارزی رو بالا ببره و در نتیجه زیان تسعیر ارز کاهش پیدا کنه. قضیه اضافه کارهای دلاری و رشد قابل توجه زیان تسعیر ارز هنوز هم برای من یه معمای لابنحله. از طرفی جناب طیب فرمودن قضاوت نکنیم برای همین تصمیم دارم تا مجمع فقط نظاره گر باشم و انتظارم رو بالا نبرم که بعدا سرخورده بشم. ولی یک چیز هست که خوشحالم میکنه و اون تغییر رویه شرکت در اطلاع رسانی اخبار هست که اونطوری بارها دوستان اشاره کردن در گذشته سابقه نداشته.

17. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید belle fille از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 19,325 بار در 2,624 ارسال

سلام وعرض ادب واحترام خدمت دوستان عزیز

دوتا سوال پرسیده شده که جوابشو عرض میکنم

اولین سوال

آیا بند الف وتاثیراتش برای سال مالی ۱۳۹۹است

جواب بلی چون طبق گزارش شفاف سازی گزارش شش ماهه حسابرسی شده تعدیل میشه

دومین سوال

مقدار تاثیرات بند الف بر سود زیان شرکت چقدر است

جواب

حدودا هفتاد درصد زیان را میتونه حذف کنه و سود هر سهم از این محل با سرمایه فعلی ۳۲تومان میتونه باشه

واما دقت فرمایید به این مهم که ۱۹۰میلیون دلارباقیمانده حق کلیم ارایه شده قبلی میمونه که تاثیرات بسزایی خواهد داشت

بازهم تاکیدا عرض میکنم کل حق کلیم پروژ ه رشادت چنان سود صدرا را بالا میبرد که خارج از تصورات فعالین بازار است

شاد وسلامت باشید

19. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید طيب از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)