صفحه 31 از 228 نخست ... 21282930313233344181131 ... آخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 2275

موضوع: کربن ایران (شکربن)

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,000 بار در 1,903 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط anahita نمایش پست ها
    برای احتیاطه ، این اتفاق سال قبل هم افتاده . البته اینکه برای احتیاطه که کارخانه معطل نشه رو مطمین نیستم ، فقط شنیدم .
    اگر برای اطمینان باشه یا بعبارتی موجوی ذخیره باشه نباید در جدول مصرف در طی دوره ثبت بشه و پابان دوره بعنوان دارایی انبار لحاظ میشه ودر قیمت تمام شده محصول فروش رفته لحاظ نمیشه و شکربن اصلا اینگونه ندیده و مقداار مازاد خرید وزنی را در برنامه مصرف دیده شده

برام عجیبه

در ضمن ذخیره برای مدت کوتاهی تهیه میشه این مقدار مازاد برای 6ماه تولید کفایته

عضو فعال علیرضا123 آواتار ها
    تشکر شده 7,161 بار در 1,547 ارسال
    کربن به مراتب ارزنده تره برای اینکه اون درصدهایی که جتاب نوسان فرمودند ماله شکربنه پس به قول جناب روح خشن شما با خریدن کربن بلک درواقع پول اونا رو هم پرداختی ، و همه میدونن که پسهند و شدوص به طور بالقوه جای رشد زیادی امسال دارن که هنوز این تاثیر روی کربن اعمال نشده و فرصت خریده از طرفی قیمت فروش زمین پسهند 45 به هر سهم کربن میده و اختلاف قیمت دوده پیش بینی شده برای فروش 92 هم حدودا 50 تومن در کمترین حالت سود میده و خیلی عوامل ریز دیگه . اختلاف قیمت قطران خریداری شده شرکت هم هست که برای 3 ماهه اول سال تا حالا با میانگین حدود 700 تومن برای هر کیلو خریده اما تو پیش بینی هاش قیمت هرکیلو قطران رو 1880 دیده تقریبا یعنی به ازای هر کیلو 1000 تومن تا الان اختلاف حالا با 30000 تن یا 30 میلیون کیلوگرم حساب کنین حدودا 100 تومن به هر سهم سود میده .قیمت زمین خودش و غیره م بمونه . کربن امسال خوشبیناه میتونه تا 350 هم سود بسازه که البته تقریبا نصفش عملیاتیه . ریز محاسباتم رو در آینده میزارم که چطور به این عدد رسیدم . کربن تا پایان امسال میتونه 1500 روببینه اگر اوضاع سیاسی به هم نریزه.
    همه حرفای شما درست.شکربن ارزنده هستش.شدوص هم پتانسیلهای بلقوه ای داره.
    ولی من نرخ مواد اولیه را خدمت شما عرض کردم.شما روغن قطران را با قطران خام قیمتهاشون را اشتباه گرفتید.
    نرخ مواد اولیه را 1540 تومن بطور متوسط حساب کنید.شرکتها روغن قطران را پارسال 1075 خریده .چطور میتونه امسال 700 بخره.؟
    البته من سود عملیاتی شکربن را 120 و عملیاتی شدوص را برای امسال حداقل 460 محاسبه کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط navasan نمایش پست ها
    درگزارش پیش بینی 92شکربن یک نکته برام عجیبه

در سال 92 مقدار پیش بینی خرید قطران10هزارتن بیشتر از91 امده یعنی50%بیشتر درحالیکه افزایش تولیدش جزیی است به عبارتی 50% بیشتر برنامه خرید دارد و ارزش این مقدار18میلیارد تومان معادل هر سهم 72 تومان است
    دوستان کسی از نسبت مواد اولیه مودنیاز جهت تولیدیک واحد محصول کربن بلاک اطلاع داره
    رقم بسیار قابل توجهی است
    گزارش شدوص را جهت محاسبه نسبت مورد نظر بررسی کردم گزارش به نحوی تنظیم گردیده که قابل محاسبه نیست
    گزارش 90 و91 و92 شکربن را بررسی کردم مصرف وزنی قطران 50% بیشتر از مقدار مورد نیازسال92 در نظر گرفته

عضو فعال anahita آواتار ها
    تشکر شده 2,034 بار در 646 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا123 نمایش پست ها
    همه حرفای شما درست.شکربن ارزنده هستش.شدوص هم پتانسیلهای بلقوه ای داره.
    ولی من نرخ مواد اولیه را خدمت شما عرض کردم.شما روغن قطران را با قطران خام قیمتهاشون را اشتباه گرفتید.
    نرخ مواد اولیه را 1540 تومن بطور متوسط حساب کنید.شرکتها روغن قطران را پارسال 1075 خریده .چطور میتونه امسال 700 بخره.؟
    البته من سود عملیاتی شکربن را 120 و عملیاتی شدوص را برای امسال حداقل 460 محاسبه کردم.
    شرکت قطران میخره نه روغن قطران . توی خود صورتهای مالی هم نوشته قطران . در خصوص کاهش نرخ به 700 ، خود شرکت هم اعلام کرده که مقداری از سود بر اساس کاهش نرخ خرید مواد اولیه است .در خصوص مواد خام شکربن سه تا محصول میخره که یکیشون قطرانه که طبق آخرین پی گیری های من حدود 700 خریده شده ولی تو بودجه 92 حدود 1800 تومن برای هر کیلو دیده شده . در خصوص اکسترانت و cfo هم حدودا روی هم در حال حاضر تو بورس کالا داره هر کیلو 1540 معامله میشه که شرکت حدود 1900 دیده تو بودجه .
    *** هرچه در جستن آنی ، آنی ***

شرکت قطران میخره نه روغن قطران . توی خود صورتهای مالی هم نوشته قطران . در خصوص کاهش نرخ به 700 ، خود شرکت هم اعلام کرده که مقداری از سود بر اساس کاهش نرخ خرید مواد اولیه است .در خصوص مواد خام شکربن سه تا محصول میخره که یکیشون قطرانه که طبق آخرین پی گیری های من حدود 700 خریده شده ولی تو بودجه 92 حدود 1800 تومن برای هر کیلو دیده شده . در خصوص اکسترانت و cfo هم حدودا روی هم در حال حاضر تو بورس کالا داره هر کیلو 1540 معامله میشه که شرکت حدود 1900 دیده تو بودجه .
    بنده فقط در جواب شما میتونم بگم حق کاملا با شماست.اب جدیدا سربالا میره.مثلا تو صورتهای مالی قطران را پارسال میخریده 1075.امسال با تورم 40 یا 50 درصد میخره 700.بنده فقط قصد اطلاع رسانی داشتم..... کسانیکه این پستها را میخونند خودشون قضاوت میکنند.
    موفق باشید.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علیرضا123 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال anahita آواتار ها
    تشکر شده 2,034 بار در 646 ارسال
    پس تو صورتهای مالی گفته کاهش نرخ مواد اولیه منظورش چیه . فقط قطران امده پایین . من اینو از چند نفر دیگه هم پرسیدم آخه
    *** هرچه در جستن آنی ، آنی ***

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید anahita از ایشان تشکر کرده است:

پس تو صورتهای مالی گفته کاهش نرخ مواد اولیه منظورش چیه . فقط قطران امده پایین . من اینو از چند نفر دیگه هم پرسیدم آخه
    بیبین .تو صورتهای مالی شدوص کمی نرخ خرید مواد اولیه تعدیل شد.ولی نه بصورت کامل...........
    یعتی از 1940 رسد به 1870 شکرن هم کمی نرخ خرید مواد اولیه اش را کاهش داد.ولی به قیمت واقعی نرسوند.
    تو صورتهای مالی شدوص در مجموع به ازای هر کیلو 300 تومن نرخ مواد اولیه گرون حساب شده.من هزینه حمل و نقل را هم تا درب کارخانه حدود 5 درصد محاسبه کردم.شدوص 60 میلیون کیلو مواد اولیه خرید طی دوره داره.60 میلیون سهم هم داره.یعنی به ازای هر سهم حدود 1 کیلیوگرم خرید مواد اولیه طی دوره داره. با این حساب به ازای هر سهم 300 تومن تعدیل مثبت داره امسال.160 هم پیشبینی سود امسالش هست.که در مجموع 460 تومن سود امسالش را من محاسبه کردم.
    در مورد شکربن هم قیمت مواد اولیه بالا صدق میکنه.ولی قیمت فروش دوده در ان کمی پاینتر هست.در عوض میزان تولیدش کمی بیشتر از شدوص هستش.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    کاری به مواد اولیه و این داستانا نداشته باشید
    سهمو تا روز قبل از مجمع کنترل میکنند و میخرند
    تو مجمع چند تا خبر خوب میدهند و بعد از مجمع هم رشد سهم شروع میشه برای هفتصد تومن
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مات نمایش پست ها
    تو مجمع چند تا خبر خوب میدهند و بعد از مجمع هم رشد سهم شروع میشه برای هفتصد تومن
    البته اگر نتیجه انتخابات مطابق نظر بازار باشه دیگه قدرت کنترل نخواهند داشت وسهم شنبه و یکشنبه تا حدود 500 بالا میاد و بعدهم مجمع

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 720 بار در 79 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مات نمایش پست ها
    من هم با نظر شما کاملا موافقم با توجه به تعدیدلهای پیش روی پسهند و شدوص فکر میکنم خبر های خوبی تو مجمع اعلام بشه

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sohrab142 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)