صفحه 12 از 52 نخست ... 2910111213141522 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

به نگر من آقای روحانی به هیچ وجه تورم را مهار نکرده! بلکه آن را به صورت رکود در بانک ها پنهان کرده.

من با خودم نگاه می کنم می بینم چگونه ممکن است پول اکثر مردم (بخش سرمایه ی آن، نه بخش خورد و خوراک...) در بانک ها باشد و بانک ها سالی 30 درصد تا 20 درصد (در این چهار سال) بهره پرداخت کنند و تورم 10-15 درصد باشد؟؟؟ چگونه ممکن است؟
    به نگر من یعنی اینکه: این 30 درصد افزایش نقدینگی دارد در عمل به وقوع می پیوندد ولی به خاطر اینکه آقای روحانی نخواستند/نگذاشتند این نقدینگی در همان بانک ها مانده و به جامعه (و بنگاه های اقتصادی) تزریق نشده و باعث شده یک تورم/رکود 10-15 درصدی را در این چهار سال شاهد باشیم.
    خوب. این فاجعه است.

1- از یک طرف بانک ها را ورشکست کرده. چون بانک ها دارند سود دروغین می پردازند! و واقعا درآمد ندارند!
    2- از یک طرف این قضیه مجبور است یک جا تمام شود. کی؟ و چگونه؟
    (بگذریم از اینکه این پول باید می آمد در بنگاه ها و چرخ آنها را می چرخاند که نیامد و باعث شد خیلی از بنگاه های اقتصادی هم از آن طرف ورشکست شوند و در این مدت آقای روحانی دنبال سرمایه گذاری خارجی بود که بیاید در بنگاه ها... در صورتی که باید تلاش می کرد در وهله ی اول همین پول داخلی بیاید در بنگاه ها! بگذریم...)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خوب... حالا چه؟
    الان می دانیم خیــــــــــــــــلی از بانک های کشور ورشکسته هستند. و یک نقدینگی وحشت ناک هم داخل اینها هست که نمی تواند آزاد شود.
    باید چه کرد؟
    ما اگر جای آقای روحانی و طیب نیا بودیم چه می کردیم؟

اگر این نقدینگی آزاد شود به کدام سمت می رود و بعد چه می شود؟

اگر پیشبینی های دکتر محمد حسین ادیب را بخواهیم قبول کنیم... ایشان گفتند که بانک ها (تقریبا همگی!) ورشکست می شوند و در هم ادغام می شوند به صورتی که در نهایت به جز 5 بانک بانکی نمی ماند! و بعد پیشبینی کرده اند که سود بانکی در آن زمان می شود 1-2 درصد!!! (مثل خارج!)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

سلام
    مشکل کشور ما رکود نیست و تورم هم نیست
    مشکل تورم رکودی است یا رکود تورمی است . این بیماری با تورم یا رکود به تنهایی خیلی فرق می کنند
    کلا در دنیا هم جدید است یعنی از حدود سال های 1970

اگر نسبت بدهی شرکت ها را نگاه کنید خیلی بالاست
    حالا چقدر باید به این شرکت ها پول تزریق شود یا می شد ؟؟
    نمی دانم چقدر حوصله نوشتن خواهم داشت. سینه مالامال درد است. می دانید من طرفدار حسن بودم و هستم. ( البته فعلا چه بخواهیم و چه نخواهیم فعلا حسن است و باید دید چطور می شود مشکلات را حل کرد )
    نه این که او خوب است اما در بین انهایی که قرار بود تحمیل کنند بهتر است و من بیشتر از دو دیدگاه مد نظر دارم یگی آزادی و دیگری اقتصادی.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    سلام
    مشکل کشور ما رکود نیست و تورم هم نیست
    مشکل تورم رکودی است یا رکود تورمی است . این بیماری با تورم یا رکود به تنهایی خیلی فرق می کنند
    کلا در دنیا هم جدید است یعنی از حدود سال های 1970

نمی دانم چقدر حوصله نوشتن خواهم داشت. سینه مالامال درد است. می دانید من طرفدار حسن بودم و هستم. ( البته فعلا چه بخواهیم و چه نخواهیم فعلا حسن است و باید دید چطور می شود مشکلات را حل کرد )
    نه این که او خوب است اما در بین انهایی که قرار بود تحمیل کنند بهتر است و من بیشتر از دو دیدگاه مد نظر دارم یگی آزادی و دیگری اقتصادی.
    علیکم السلام آباد عزیز؛

فرق رکود تورمی با رکود چیست؟ من که گمان می کنم یکی هستند! رکود چهره ی دیگر و روی دیگر سکه ی تورم است. و رکود تورمی یعنی حالت بد نیم به نیم تقسیم شده باشد... مقداری رکود و مقداری تورم...

(البته شما گفتید از نگر اقتصادی هم انگار به جناب روحانی تمایل دارید... به نگر من که از این جنبه از همه بدتر است... یعنی اگر از آقای احمدی نژاد بدتر نباشد بهتر نیست!)

در روزنامه ای (گمان کنم دنیای اقتصاد) می خواندم که در چند کشور (اگر اشتباه نکنم آمریکا و انگلیس بود) برای مهار تورم آمده اند همین کار را کرده اند و ابتدا تورم زیاد را با رکود تورمی تعویض کرده اند و بعد رفته اند سراغ راهکارهایی که از این رکود تورمی یا رکود را یا تورم را کاهش دهند...
    و گمان می کنم آقای طیب نیا هم همین را در سر دارد... یعنی تا اینجا که نشان داده همین را در سر دارد...

منظورتان دقیق برایم مشخص نیست.
    مسلما این رقم بسیار بسیار بسیار کمتر از رقمی است که در بانک ها خوابیده! (و هم بانک ها را دارد بدبخت می کند و هم جامعه را.)

و البته مسلم است که هیچ دولت مردی هم بدش نمی آید به نحوی این پول را بیاندازد در کار...

منتها مسئله این است که چگونه؟ و این «چگونه» است که هنر مرد را می طلبد. (و البته تدبیر!!!)

که نه سیخ بسوزد و نه کباب... از یک طرف چرخ بنگاه ها بچرخد و از طرف دیگر تورم زیاد نشود... و البته هنر اصلی هم این است که این کار بدون زور و با استفاده از ضرب آهنگ و طبیعت بازار انجام شود (یعنی سود بانک ها دستوری تعیین نشود و این وسط هزارتا رانت و کثافت و فساد و دور زدن های قانونی و غیر قانونی و... ایجاد نشود...)
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کاری که من همیشه دوست دارم انجام دهم این است که خودم را بگذارم جای بازیگر. که در اینجا بازیگر اصلی بلکه تنها بازیگر دولت است...

من اگر دولت بودم، چه کار می کردم؟

یک نقدینگی عظیم در بانک ها است که هر لحظه دارد بیشتر و بیشتر و بیشتر می شود...

نرخ تورم در جامعه (اگر درست اعلام شده باشد،) 10 درصد است ولی بانک ها 20 30 درصد سود می دهند...

یعنی اینکه بانک ها دارند سالی 10-20 درصد! پول را درون خودشان زیاد می کنند!!!

یک سیلی است که پشت یک سد جمع شده. نقدینگی عظیمی است که پشت دیوار بانک ها است!

و هر آن امکان دارد این سد شکسته شود و کل جامعه را آب ببرد...

من اگر دولت مرد بودم چه می کردم؟
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ابتدا عرض کنم که این نقدینگی چرا به سیل تشبیه شده؟
    برای اینکه اگر بانک ها بخواهند اعلام ورشکستگی کنند... یا اصلا همین جوری عادی سودشان را کاهش دهند، خیل عظیمی از مردم را مشاهده خواهید کرد که پشت در بانک ها خوابیده اند تا صبح پول هایشان را بکشند بیرون...
    این پول کجا می رود؟
    مسلما همه را غذا که نمی خرند! چون اگر نیاز غذایی داشتند در بانک نمی گذاشتند! این پول را به عنوان «سرمایه» سرمایه گذاری کرده بودند در بانک!
    خوب... سرمایه قرار است کجا برود؟
    یا طلا یا دلار یا مسکن یا بورس...
    فرقی نمی کند...
    هر کجا که برود به سرعت ارزش پول ملی افت می کند! البته اینجا باید بررسی شود... ای بسا دولت بتواند از پسش بر بیاید... و یک باره آن قدر ملک و دلار بریزد در جامعه که تمام نقدینگی ریالی مردم را ببلعد! ولی در آن صورت (اگر بتواند) مشکل دوم به وجود می آید... دلار زیاد در دست مردم و ریال زیاد و دلار کم در دست دولت! و البته مشکل اول یک مانعی جدی است! چگونه قرار است نقدینگی دست مردم مهار شود؟ بهترین کار اخزا و اوراق مشارکت شرکت ها است... ولی آنها هم که مانند بانک هستند! مشکل را موقت کمرنگ می کنند ولی باز نقدینگی زیاد می شود...

«محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک روش این است که دولت بیاید و از پشت به سپرده گذاران خنجر بزند... (دقیقا همان گونه که به ما بورسی ها زد! و من این جستار را به یاد همان ایجاد کردم...)

بیاید و یکباره! تمام بانک هایی که باید ورشکست شوند را ورشکست کند و از آن طرف بگوید سود بی سود! که بود که بود من نبودم! بگوید چون بانک ها ورشکست شده اند فقط اصل پول سپرده گذاران به ایشان پرداخت می شود... یک چشمه ای در یکی از موسسات آمدند... (اگر اشتباه نکنم کاسپین بود.) ساز هایش را هم مدتی است دارند می زنند... امروز هم مقداری سازش را زدند... و گفتند هر که در موسسات غیر مجاز سپرده گذاری کرده مسئولیتش پایش خودش و فردا روزی اگر فلان شد... ما مقصر نیستیم...

خوب... این کار را راحت دولت می تواند با موسساتی که خودش غیر مجاز خوانده انجام دهد... کاری ندارد...

ولی موضوع بانک های بزرگ است! با آنها چه می شود کرد؟ و البته اصل مشکل هم آنها هستند... آیا می توان به صورت لوله ای و گازنبری! سپرده گذاران را غافلگیر کرد؟ صدای همه در نمی آید؟ آیا می توان پولشان را بلوکه کرد و به تدریج به ایشان پس داد؟ آیا می شود با اعلام ورشکستگی تضمین بانک مرکزی را نادیده گرفت؟ اینها همه مسائلی است که من به عنوان رئیس جمهور دارم در پی عواقب کارم می بینم!
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    علیکم السلام آباد عزیز؛

فرق رکود تورمی با رکود چیست؟ من که گمان می کنم یکی هستند! رکود چهره ی دیگر و روی دیگر سکه ی تورم است. و رکود تورمی یعنی حالت بد نیم به نیم تقسیم شده باشد... مقداری رکود و مقداری تورم...

(البته شما گفتید از نگر اقتصادی هم انگار به جناب روحانی تمایل دارید... به نگر من که از این جنبه از همه بدتر است... یعنی اگر از آقای احمدی نژاد بدتر نباشد بهتر نیست!)

در روزنامه ای (گمان کنم دنیای اقتصاد) می خواندم که در چند کشور (اگر اشتباه نکنم آمریکا و انگلیس بود) برای مهار تورم آمده اند همین کار را کرده اند و ابتدا تورم زیاد را با رکود تورمی تعویض کرده اند و بعد رفته اند سراغ راهکارهایی که از این رکود تورمی یا رکود را یا تورم را کاهش دهند...
    و گمان می کنم آقای طیب نیا هم همین را در سر دارد... یعنی تا اینجا که نشان داده همین را در سر دارد...

منظورتان دقیق برایم مشخص نیست.
    مسلما این رقم بسیار بسیار بسیار کمتر از رقمی است که در بانک ها خوابیده! (و هم بانک ها را دارد بدبخت می کند و هم جامعه را.)

و البته مسلم است که هیچ دولت مردی هم بدش نمی آید به نحوی این پول را بیاندازد در کار...

منتها مسئله این است که چگونه؟ و این «چگونه» است که هنر مرد را می طلبد. (و البته تدبیر!!!)

که نه سیخ بسوزد و نه کباب... از یک طرف چرخ بنگاه ها بچرخد و از طرف دیگر تورم زیاد نشود... و البته هنر اصلی هم این است که این کار بدون زور و با استفاده از ضرب آهنگ و طبیعت بازار انجام شود (یعنی سود بانک ها دستوری تعیین نشود و این وسط هزارتا رانت و کثافت و فساد و دور زدن های قانونی و غیر قانونی و... ایجاد نشود...)
    درود بر شما
    مشکل فعلی بانک ها بی پولی است . بله مردم پولشان را داده اند به بانک ها و بانک ها دو کار کرده ان یا ان را تبدیل به بنگاه کرده اند یا تبدیل به دارایی سمی ، و بقیه را هم داده اند به شرکت ها تصور کنید خودتان پول زیادی قرض کرده اید و بعد ان را تیدیل به دارایی کرده اید و مقداری را هم قرض داده اید حالا نه می توانید وصول کنید و نه دارایی شما را کسی می خرد ( مقصر این ها حسن نبوده هر چند ما دنبال این نباشیم که مقصر کی بوده چون فعلا انتخابات تمام شده و دنبال مقصر گشتن مشکلی را حل نمی کند)
    و حالا به نان شب تان هم محتاج هستید !!!

تورم رکودی را سرچ کنید این بیماری بسیار بدی است که از حدود اوایل انقلاب گریبانگیر کشور شده است.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1...B1%D9%85%DB%8C
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

من اگر رئیس جمهور بودم و چنین کاری را کرده بودم و نقدینگی این قدر زیاد شده بود شاید روشی بینابین را اتخاذ می کردم...

یعنی از یک طرف سود بانکی را پایین می کشیدم تا غیر مجاز ها! ورشکست شوند و بعد سرمایه ی سپرده گذاران را (سود ِ آنها را) به طریق بیان شده در بالا مصادره می کردم و بعد همزمان یک عالم اوراق خزانه و اوراق مشارکت و دلار و طلا و سهام در بازار عرضه می کردم... به نحوی که پاسخگوی پول های آزاد شده از بانک های ورشکسته و بانک های در حال کار باشد. و یک مقدار هم اجازه می دادم نقدینگی در جامعه بچرخد و تورم ایجاد کند... (مثلا زیر 20 درصد)

ریالی هم که در دستم (از این بابت) می آمد را صرف پرداخت بدهی دولت به شرکت ها می کردم...

شاید هم الان دولت می خواهد همین کار را کند...

اما برای چه این کار را تا کنون نکرده؟ شاید منتظر است دلارش زیاد شود که بتواند مخارج این آتش بازی سنگین را تامین داشته باشد! (سرمایه گذاری خارجی + فروش بیشتر نفت)
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    ابتدا عرض کنم که این نقدینگی چرا به سیل تشبیه شده؟
    برای اینکه اگر بانک ها بخواهند اعلام ورشکستگی کنند... یا اصلا همین جوری عادی سودشان را کاهش دهند، خیل عظیمی از مردم را مشاهده خواهید کرد که پشت در بانک ها خوابیده اند تا صبح پول هایشان را بکشند بیرون...
    این پول کجا می رود؟
    مسلما همه را غذا که نمی خرند! چون اگر نیاز غذایی داشتند در بانک نمی گذاشتند! این پول را به عنوان «سرمایه» سرمایه گذاری کرده بودند در بانک!
    خوب... سرمایه قرار است کجا برود؟
    یا طلا یا دلار یا مسکن یا بورس...
    فرقی نمی کند...
    هر کجا که برود به سرعت ارزش پول ملی افت می کند! البته اینجا باید بررسی شود... ای بسا دولت بتواند از پسش بر بیاید... و یک باره آن قدر ملک و دلار بریزد در جامعه که تمام نقدینگی ریالی مردم را ببلعد! ولی در آن صورت (اگر بتواند) مشکل دوم به وجود می آید... دلار زیاد در دست مردم و ریال زیاد و دلار کم در دست دولت! و البته مشکل اول یک مانعی جدی است! چگونه قرار است نقدینگی دست مردم مهار شود؟ بهترین کار اخزا و اوراق مشارکت شرکت ها است... ولی آنها هم که مانند بانک هستند! مشکل را موقت کمرنگ می کنند ولی باز نقدینگی زیاد می شود...

دیدگاه را کلان کنید پول تبدیل به هرچه بشود از بانک بیرون نمی رود ممکن است فقط تغییر بانک دهد یا تغییر حساب ( از حساب من کسر و به حساب شما نوشته می شود )
    بهتر است از گردش پول نام ببریم
    پس پول همیشه در بانک است گردش و کم و زیاد شدنش ( مثلا کاهش ارزش آن و یا نرخ ذخیره قانونی بحث دیگری است )
    جلوتر رویم مسئله پیچیده تر می شود.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 12 از 52 نخست ... 2910111213141522 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)