نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: آنچه برای ورد به بازار های مالی نیازمندید

عضو فعال
    تشکر شده 1,446 بار در 425 ارسال

Thumbs up آنچه برای ورد به بازار های مالی نیازمندید

سلام

کمی پیش وقتی دیگه بازار Stock برایم راضی کننده نبود( خسته شده بودم ) تصمیم گرفتم با اندک دانش و تجربیاتم وارد بازار های مالی جهان بشم. ( بقول دوستان F,o,r,e,x )

به پیشنهاد دوست خوبم Farhad61 تصمیم گرفتم تا تجربیاتم رو در اختیار سایر عزیزان قرار بدم تا کسانی که مثل من روزی تصمیم خواهند گرفت وارد بازارهای مالی بشن، اگه براشون مفید بود ازش استفاه کنن.

سعی من بر این خواهد بود که مرحله به مرحله ورود خودم رو از زمانی که تصمیم گرفتم تریدر **** بشم رو براتون شرح بدم.
    مشروعيت فاركس بر اساس فتاواي مراجع تقليد

- مطالعه کتاب کیش و مات رو پیشنهاد می کنم

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    به نظرم صبر و حوصله و دانش مالی در این زمینه نیازمنده هر کسی هست.
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    سلام

ابتدا لازم می دونم از مدیر محترم بخاطر موافقت با ایجاد این تاپیک تشکر کنم.

اما آنچه بر من گذشت ...

_ مقدمه
    یکی از گلایه های دوستان تازه وارد به بازارهای مالی، ناشناخته بودن و عدم تسلط بر معادلات آن است.
    به قول یکی از اساتید درس بورس دانشگاهم : « بازارهای مالی برای کسانی که زبان انگلیسی نمی دانند محیط بخت آزمایی است »

ولی در یکسال گذشته که من در رابطه با روشهای Traid مطالعه می کردم به این نتیجه رسیدم که زبان دوم و مشترک دیگری هم وجود دارد که فرا ملیتی است و همگان می توانند از آن بهره ببرند و آن زبان قیمت است.

علم تکنیکال
    می تواند به خوبی سخنان قیمت را ترجمه کرده و در اختیار ترید کننده قرار بدهد و بازارهای مالی بر خلاف بازارهای سهام جولانگاه تحلیلگران تکنیکال است.

بی شک عوامل تاثیر گذار دیگری بر ترید یک تحلیگر وجود دارند که سبب Faild شدن استراتژیهای او می شوند که دقت نظر و پرهیز از مداخله روحیات فردی ، می تواند مانع شکست او در بازار های مالی گردد.

امید است این تاپیک بتواند اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ببخشید که دیر به دیر مطلب می زنم

اصل مطلب _

من حدود یکسال است که پس از کلاس تحلیل تکنیکال و مطالعه کتب تکنیکال و فعالیت در بازار سهام متوجه شدم که انتظار کشیدن جهت تحقق تحلیل خیلی دلسرد کننده است حال اینکه در بازار ایران با وجود حجم مبنا و کوچکی بازار، بعضا سهام دستخوش صف های خریدف فروش و سیاست زدگی می شود و نداشتن برنامه روشن اقتصادی متاسفانه در کشوری که 7000 سال قبل پیچیده ترین و دقیق ترین نظام مالیاتی و حسابداری رو داشته غذاب آور است ( در زمان کوروش کبیر، سیستم وضع مالیات و پرداخت حقوق که نشان از وجود مدیران مالی برجسته داشته باست بنیانی قوی برای اعتلای ایران بوجود آورده بود)

لذا بازارهای مالی مکانی امن برای تحلیگران خواهد بود.
    مکانی که به شایستگی پاداش علم و نبوغ هر کسی داده می شود.

ناشناختگی این بازار، نگرانی زیادی برای من در بدو ورود بوجود آورد. اینقدر که نمی دونستم باید چکار کنم ولی اینو می دونستم که باید کاری انجام بدم.
    بعد از جمع و جور کردن اطلاعت مقدماتی و بسیار ارزشمند از تاپیک های دوستان در خصوص اصلاحات بازار های مالی که قابل تقدیر است، مرحله بعدی انتخاب بروکر بود.

دوستانم بروکر های متعددی رو معرفی کردند که پس از بررسی، یکی رو در مالزی انتخاب کردم که مراحل شروع کار با اون به شرح ذیل است.

ابتدا باید در بانک سامان و یا صادرات s حساب دلاری افتتاح می کردم با حداقل موجودی 100$
    مرحله بعد حواله مبلغ سرمایه جهت انجام معاملات به حساب بروکرم در مالزی بود که البته هنوز اینکارو نکردم.
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/10/09 در ساعت 22:59

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    انجام معامله Sell or Buy

همه کسایی که برای اولین بار می خوان وارد بازارهای مالی بشن علاقه زیادی به فشردن کلید buy , sell دارن اما هشدار ...

تفاوت اینجا با سهام در اینه که من وقتی یک برگه سهم مثلا فولاد مبارکه می خرم میشم سهامدار کارخانه فولاد مبارکه، بدوراز نوسانات قیمت این سهم، هر زمان که خواسته باشم سهم خودم رو بفروشم برگه سهم من حداقل ارزش، رو خواهد داشت اگر رشد قیمت نداشته باشد و شناسایی درآمد یا زیان ناشی از انجام معامله، در زمان فروش برگه سهم انجام خواهد گرفت.

اما ...
    در بازارهای مالی ما بجای سهام، شاخص رو معامله می کنیم مثلا شاخص قیمت طلا یا شاخص ارزندگی دلار به یورو، دلار به پوند، دلار به مارک و ...

بحثی که اینجا بوجود خواهد آمد از دست رفتن سرمایه است !؟

چرا ...؟

سوالی که ذهن منو هم خیلی درگیر کرده بود همین بود چرا که اصابت ضرر قبل از انجام معامله برایم معنی نداشت ولی سالی که زوره 13 ماه

... شما در زمان استفاده از نرم افزار متا تریدر دو حساب رو مشاهده می کنید یکی حساب موجودی خودتون و دیگری حساب سود ( زیان ) حاصل از معامله ای که انجام دادید

اگر معامله شما مثبت باشد، حساب متغیر شما ( حساب درآمد ) روند افزایشی پیدا می کند و اگر منفی باشد، روند کاهشی.

هر بروکری یه حداقل موجودی برای شما تعریف می کند مثلا 500$
    اگر در زمانی که حساب متغیر شما در مسیر کاهش قرار می گیرد و تحلیل شما از بدحادثه اشتباه بوده باشد، به محض رسیدن رقم حساب به زیر 500$ معامله ( پوزیشن ) شما بسته خواهد شد و میزان ضرر اصابت شده از حساب اصلی شما برداشت خواهد شد

... و اینچنین است که کسی به خاک سیاه می نشیند و بالعکس

فراموش نکنید بازار هرگز با کسی دشمنی ندارد، این ما هستیم که بر اثر طمع و یا ترس، درخلاف جهت موج این اقیانوس می خواهیم شنا کنیم.

احساسات بزرگترین عامل Faild شدن تمام تحلیل های ما خواهد بود.
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/10/09 در ساعت 23:19

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    انتخاب بروكر

بعلت ممنوعيت فعاليت فاركس در ايران، شركت هاي سودجوي زيادي بوجود آمدند بطوري كه با ارائه يك نرم افزار و كمي بازاريابي مشتاقان بازارهاي مالي رو به دام انداخته و نهايت استفاده رو از اونها مي برن.

انتخاب بروكر واقعي كه شما را از طريق يك بانك بين المللي به بازار مالي دنيا متصل كند بسيار مهم و البته سخت است.
    بعضي از شركت هايي كه خود را بروكر و يا نماينده بروكرهاي معروف دنيا معرفي مي كنند روش كارشان و درآمدشان نه از كارمزد معاملات شما بلكه از ضرر شما بدست مي آيد .
    شما در اين بروكر ها هيچگاه به بازار واقعي متصل نمي شويد و تمام معاملات شما نمايشي خواهد بود.

بانك وارن گلد ( www.VarenGoldBankFx.com ) در آلمان امكان افتتاح حساب دمو و ريل را به ايرانيها مي دهد و از طريق صرافي هم شما مي توانيد به حساب بانك ( خودتان ) واريز داشته باشيد و از طريق پلتفرم بانك، 7 جفت ارز مهم و معروف دنيا (دلار آمريكا، استراليا، نيوزلند، فرانك سويس، پوند انگلستان، ين ژاپن،يورو ) را معامله كنيد.

بعضا در تعدادي از شركت هايي كه ادعاي نمايندگي اين بانك رو دارن ديدم كه طلا، نقره، نفت، سهام تمام كشورهاي دنيا رو هم ارائه مي كنند كه بنظر من جاي تامل بيشتري دارد چرا كه خود بانك اين سرويس رو در اختيار شما قرار نمي دهد حالا چطور اين بروكرها از طريق اين بانك اين امكان رو به مشتريهاشون مي دن ...؟

نكته اي كه باقي مي مونه در مورد اين بانك، برداشت پولتان خواهد بود كه با توجه به تحريم بانك هاي ايراني شما درخواست حواله ارزي از حسابتان به ايران را نمي توانيد داشته باشيد و بايد از طريق يكي از شعب بانك نسبت به برداشت نقدي موجوديتان، مبادرت ورزيد.

دقت داشته باشيد كه سايت بانك براي افتتاح حساب و دانلود متاتريدر، فيلتر شده است و بايد از VPN استفاده كنيد.

شركت هاي مشابه ديگري هم وجود دارند كه اقدام به ارائه خدمات مي كنند؛ از جمله بروكر Union Forex در مالزي ( التبه بايد از طريق نمايندگيهاي غير رسمي اون در ايران اقدام كنيد).
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/10/15 در ساعت 17:50

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)