صفحه 16 از 57 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 562

موضوع: گام به گام با بازارهای جهانی

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    تمام صفحات این تایپیک و خوندم و امیدوارم بتونیم در کنار هم چیزای خوبی یاد بگیریم و اشکالاتمون و اصلاح کنیم.

دو مطلب هم به ذهنم رسید که یکی و توی این پست و بعدی رو توی پست بعدی میگم.

مرتضی در مورد فراکتال صحبت کرده بود که:
    فراکتال در بازارهای مالی به کندلی گفته میشود که بالاترین (پایین ترین) قیمت اون کندل از دو کندل قبل و بعد از خودش بالاتر (پاینتر) باشه که به همین ترتیب فراکتل بالا(پایین) نامگذاری میشه.
    فراکتال ها در استراتژی ویلیامز یک بحث بسیار مهم و کاربردی ولی در ابتدایی ترین سطح از استراتژی جناب ویلیامز هست. اما برخی معامله گران بصورت جداگانه از این مبحث برای ترید استفاده میکنن. (به مثال زیر نگاه کنید)
    این یک مثال کاملا ابتدایی از معامله بر اساس فراکتال هاست. در این مثال زمانی که فراکتال F3 تشکیل شد( یعنی زمانی که دو کندل بعد از F3 شکل گرفت) علامت فراکتال در نرم افزار شکل میگیرد.
    چرا این فراکتال استارت است؟ چون دو فراکتال قبل از اون (F2 , F1) به شکل خاصی در آمده اند - F3 از F2 پاینتره ولی از حفره قبلی (F1) بالاتره - فراکتال استارت شکل گرفته است. (توجه کنید که در این لحظه در کندل سوم بعد از F3 هستیم و هنوز F4 تشکیل نشده است.
    خوب بر اساس استراتژی فراکتال ها همینجا پوزیشن BUY میگیریم با STOP LOSS که یک پیپ پاینتر از F1 قراردارد.
    همانگونه که در تصویر میبینید بعد از پوزیشن BUY قیمت نزول کرده ولی به SL نرسیده است و بعد از تشکیل F5 به صعود خود ادامه داده است. (توجه: F5 زمانی نمایان میشود که دو کندل بعد از آن تشکیل شده باشد.)
    حالا زمان مراقبت از پوزیشن می باشد.
    چون پوزیشن BUY بوده - فراکتال های پایین پس از F5 را با رنگ قرمز مجددا شماره گذاری کردم و حالا با ایجاد هر فراکتال پایین استاپ را یک فراکتال بالاتر می آوریم. (یعنی زمانی که f1 قرمز شکل گرفت sl1 را در F5 خاکستری قرار میدهیم. و به همین ترتیب ادامه میدهیم.)
    در تصویر زیر هنوز فراکتال f6 تشکیل نشده است _ ولی اگر کسی ریسک پذیری کمتری دارد میتواند با توجه به فاصله ای که قیمت از f5 دارد sl6 را در f5 قرار دهد.
    بدیهی است که این پوزیشن زمانی بسته خواهد شد که استاپ شما را بزند. که البته در این زمینه هم صحبت بسیار است.
    مهم: این استراتژی در تایم های پایین به سرعت استاپ شما را خواهد زد و در تایم های بالا با سرمایه کم کال خواهید شد. حالا پیدا کنید پرتقال فروش را.

خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

اما مطلب دوم:
    حسین عزیز (بابای دارا) - من هم مدتی درگیر هیمن نقطه استاپ مناسب بودم و در پی این جستجو به مطلب جالبی برخوردم که دیدم با مثالی از پوزیشن شما قابل لمستر، و از طرفی اظهار نظر خواسته بودی.
    دوست من - خارج از بحث نوع استراتژی ها و نحوه معاملات هر نفر - مفهومی به عنوان (ریوارد تو ریسک) وجود دارد که در پوزیشن گرفتن به ما کمک میکند و این مطلب زیر مجموعه ای از بحث مدیریت ریسک و سرمایه است ( تحقیقات ادامه دارد) .
    به شکل زیر که در هیمن تایپیک نظر خواسته بودی توجه کن. نسبت ریوارد به ریسک شما برابر 0.44 است. در این مفهوم اگر این نسبت کمتر از 2 باشد وارد پوزیشن نمیشویم. و معامله گران حرفه ای زمانی وارد پوزیشن میشوند که این نسبت بالای 10 باشد. (حالا بحث کارمزدهای معامله را هم اضافه کن ببین چند در میاد) دوست دارم - این از یک دمو کار حرفه ای خودم و میگم ها - جرات داری ریل کار کن
    ویرایش توسط Amo Hoseian : 2011/10/16 در ساعت 05:31
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,446 بار در 425 ارسال
    سلام و خير مقدم عمو حسين

دو تا مطلب خيلي قشنگ زدي اميدوارم هميشه تمام مطالبت همينطور قشنگ باشن

در مورد پست اول و فراكتال _

منم با نظر شما مبني بر عدم استفاده در تايم هاي پايين ( زير 1 ساعت موافقم ) چون سيگنال خطا خيلي زياد مي ده.
    دو تا مطلب من از يادداشتهاي شما استخراج كردم كه عرض مي كنم.

نكته اول _ فراكتال F1 اول شما همون كندل روز برگشتي خودمونه كه بخوبي اينجا نشون داده شده و براي تشخيص چرخش روند فراكتال هم تاييد داده.
    نكته دوم _ دو تا فراكتال Buy تو روند نزولي داريم جريان اونا چيه ؟
    نكته سوم_ جريان پرتقال فروش عرض كنم كه اينجا با توجه به سرمايه كم ( حداقل من ) ريسك تريلينگ كردن پوزيشن بالاست پس بايد فقط در جهت صعودي معاله كرد. من نمودار شما رو نگاه كردم ديدم چهارتا سيگنال Bullish Break Out از توش درآورد و Stop Loss كه فراكتال هاي شما مشخص كردن ميشه همون حفره شكست صعودي و 5 Pip پايين ترش تعيين حد ضرر.
    نكته چهارم _ به نوعي به روش شما تريلينگ كردن پوزيشن هم گفته مي شه كه لازمش كمي حرص خوردن و تحمل استرسه ولي سود خوبي داره
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/10/16 در ساعت 09:56 دلیل: اضافه شدن نكته چهارم
    مشروعيت فاركس بر اساس فتاواي مراجع تقليد

- مطالعه کتاب کیش و مات رو پیشنهاد می کنم

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    در مورد پست دوم _

اين پوزيشن مربوط به ابتداي كار من هستش و حد ضرر رو اونجا اشتباه در نظر گرفتم ( خيلي متشكرم كه همه پست ها رو مطالعه كردي)
    در استراتژي جديد من كه هنوز تحقيقاتي هستش بر دو اصل استواره

1-تشخيص روند بازار با استفاده از خطوط ميانگين 15، 30، 60
    2- سيگنال Break Out
    3- در نظر گرفتن حد ثابت 30 - 50 PiP در هر پوزيشن ( بدون دليل )

توي همون نموداري كه گذاشتيد و خيلي قشنگ مطلب Revard/Risk بيان كرديد كه تشكر مي كنم ( خاضعانه بگم چون اطلاعي در مورد نحوه محاسبش نداشتم )

اون كندل مشكي آخري نقطه شكست نزولي منه و من براي ثبت پوزيشن بايت صبر مي كردم كه قيمت بهش نزديك بشه.
    حد ضرر حفره قبلي مي شد ( يكي پايين تر از حفره اي كه براي حد ضرر انتخاب كردم ) در حالت جديد Revard/Risk من مي شه عدد 1 كه اينم با توجه به ثابت بودن تارگتت هستش
    اما تارگتت بايد بر اساس سطوح فيبوناچي تعيين بشه كه من فعلا كاري باهاش ندارم ( ولي بسته به نقطه شكست مي تونه 138.2% يا 150% و يا 161.8% بعنوان هدف كلاسيك در نظر گرفته بشه )

استفاده از فراكتال ها در تايمهاي بالا به كمك خط هاي ميانگين و انديكاتور Macd و الگوي هاي برگشتي جهت تعيين روند بازار بسيار با ارزش است.
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/10/16 در ساعت 09:13

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amo Hoseian نمایش پست ها
    به به ، میبینم جمع دوستانی که تو شاخص بورس چیزایی دیدن، اینجا جمع شدن.
    خوب از حالا به بعد روی ما هم حساب کنین. منم بازی
    مدتی دارم دمو - یورو به دلار کار مکنم.
    از این هفته منم هستم. (فعلا دمو)

شفاف سازی:
    استراتژی که من کار میکنم امواج الیوت به روش جناب ویلیامز.
    چون سرمایه اندکه (10000 دلار - دمو) در تایم یکساعته کار میکنم و سیگنال ها رو از تایم 30 و 15 و 5 مین میگرم.
    هدف: حرکت در طول یک روند (صعودی - نزولی) است.

حالا بعدا بیشتر حرف میزنیم.

سلام گل پسر کجایی؟
    آقا دلمون برات تنگ شده، نمیخوای بیای یک ماچ بدی؟ ببین اولین جمعه هر ماه قرار شده جلسه رو برگزار کنیم، جا رو دوستان توی شرکتهایی که هستند، هماهنگ میکنن. اگر پایه بودی بیای و مشهدی، یک پیام به آقای مصطفا سیمایی بده. ضمنا ممنون از مطالب مفیدت.
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    دوستان يه مطلب جديد در مورد بروكرها

توسط يكي از دوستام در دبي تحقيقاتي انجام دادم

تمام بانك هاي خارجي در دبي براي ايراني ها تحريم هستند و به ايرانيهاي مقيم اونجا هم تا يك سقف مشخص اجازه برداشت مي دهند من جمله بانك وارن گلد

لطفا اين موضوع رو پيگيري و يه جوري حلش كنيم من مي خوام زودتر ريل كار كنم

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها
    ببینم میتونی حساب استاد رو تو وارن گلد مسدود کنی، اگه تا حالا نفهمیدن، با ایمیل تو حتما دیگه از فردا اقدام میکنن.
    دوستان گل يه آقايي به نام روزبه زمردي از بانك وارن گلد دبي يه ايميل برام زده خواسته شماره تلفنمو بدم كه باهام تماس بگيره اين اطلاعات زيرم برام فرستاده
    فقط با گوگل ترجمه شده وقت بازنگري هم نداشتم به بزرگواري خودتون ببخشيد، اگه خبر جديدي دستم رسيد حتما اعلام مي كنم.

این ارتباط تجاری را از Varengold (دبی) EST است.

Varengold (دبی) EST. ممکن است ایمیل های خروجی و ورودی نظارت داشته باشند. با پاسخ به این پست الکترونیکی شما به طریق چنین نظارتهایی رضایت.
    این پیغام e - mail و هیچ فایل های پیوست شده اند برای حضور ویروس های کامپیوتری اسکن شده است. با این حال ، شما
    توصیه شده که فایل ضمیمه را باز می کنید در معرض خطر را آن گونه که مایلید تغییر دهید.

Varengold (دبی) EST. تنها استقرار است و تحت مجوز شماره 623616 توسط گروه رسمی ثبت شده
    توسعه اقتصادی دبی است. ارائه می دهد خدمات بازاریابی و مشاوره و آثار را در همکاری با Varengold
    Wertpapierhandelsbank AG.

Varengold Wertpapierhandelsbank AG در جمهوری فدرال آلمان است گنجانیده شده است.

آدرس ثبت نام : Grosse Elbstrasse 27 ، 22767 هامبورگ، آلمان
    HRB 73684 Registergericht هامبورگ : شرکت شماره ثبت
    مدیران اجرایی : آقای اشتفن تعمیر کنند ، آقای سباستین یاسین قریشی
    رئیس هیئت نظارت : آقای Willi مولر
    مالیات بر ارزش افزوده شماره : 27/210/00500 توسط Finanzamt هامبورگ
    جزئیات بانک : بانک AG Dresdner، شماره حساب : 310652400، BLZ : 20080000، SWIFT : DRESDEFF200، IBAN :
    DE51200800000310652400

BAFin -- -- Varengold Wertpapierhandelsbank AG توسط اداره فدرال آلمان برای قانون خدمات مالی تنظیم و
    به نظر می رسد در ثبت نام BAFin تحت شماره 109 520/100.

Varengold Wertpapierhandelsbank AG در فرانکفورت بورس اوراق بهادار (دویچه Boerse) در استاندارد ورودی ذکر شده است :
    ISIN : DE0005479307

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    اين آقا بهروز زمردي زنگ زد

مي گفت مدير بازاريابي وارن گلده. مي گه كه، شما شامل تحريم نمي شيد و اونا از طريق دبي پولو به حساب آلمان واريز مي كنن
    قرار شد از طريق سايت بانك وارن گلد افتتاح حساب بشه و كار كنيم

مي گه شما بايد پولو به يكي از حساب هاي بانكي صرافي ما (CMT Exchange) در تهران (زحمت بررسيش با دوستان پايتخت نشين ) واريز كنيد 2 روز كاري بعد حساب شما در آلمان شارژ مي شه و مي تونيد تريد كنيد. در ضمن پرسيدم مي شه حضوري بيايم تو بانك شما حساب باز كنيم و پول بريزيم ؟

فرمودند بله

حالا چكار كنيم دوستان، محض رضاي خدا يك نظري بديد اينقدر منو حرص نديد فردا پولاي كارمندي كه با عرق جبين بدست آوردم به باد بره چي جواب خدا رو مي ديد.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها
    سلام گل پسر کجایی؟
    آقا دلمون برات تنگ شده، نمیخوای بیای یک ماچ بدی؟ ببین اولین جمعه هر ماه قرار شده جلسه رو برگزار کنیم، جا رو دوستان توی شرکتهایی که هستند، هماهنگ میکنن. اگر پایه بودی بیای و مشهدی، یک پیام به آقای مصطفا سیمایی بده. ضمنا ممنون از مطالب مفیدت.
    سلام حجت جان
    مدتی که بدجوری گرفتار شدم و درگیر وصول مطالبات هستم. دل منم برای همتون تنگ شده.
    چند وقت پیش از آقای سیمایی آدرس گرفتم ، ولی مهمان آمد و نشد خدمت برسم. سعی میکنم در فرصتهای آتی خدمت برسم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

بابای دارای عزیز سلام
    مثالی که برای فراکتال آوردم ، فقط جنبه اشنایی با این بحث بود.
    فراکتال های استارت 2 نمونه اساسی دارند که من یک نمونه را مثال زدم و در نمونه دیگر خود F1 هم فراکتال استارت هست. در ضمن دو نوع فراکتال دیگر با نامهای stop , signal هم وجود داره که در این مثال به اونها اشاره نشده. ( اگه دقت کنی در همین روند صعودی مورد مثال چند تا فراکتال استارت دیگه هم اتفاق افتاده.)
    در مورد این استراتژی مطالب مهم دیگری هم هست که پاسخ شما در مورد سیگنال buy در روند نزولی در اونها نهفته است.
    به طور مختصر اگه بخوام بگم :
    کسی که با این استراتژی کار میکنه همیشه در ترید هست بدین صورت که در محلی که در مثال بالا sl قرار دارد. عملا پوزیشن sell stop با دوسوم بیشتر از لاتهای buy قرار میگیرد که در واقع همان سیگنال break out می باشد.
    در این نوع معاملات حتما در برخی پوزیشن ها sl خواهد خورد - مثلا همان فراکتال استارتی که در روند نزولی اشاره کردید. ولی بر اساس این استراتژی از مارکت خارج نمی شوید با پوزیشن sell stop که فعال شده در روند نزولی باقی میمانید.
    این موضوع بحث زیادی دارد ولی فقط محض آشنایی مثال بالا را آوردم.
    یک نکته دیگه اینکه این موضوع (فراکتال ها) یکی از اجزای استراتژی جناب ویلیامز است و اصل استراتژی بسیار کامل تر و مباحث خاص خودشو داره که اساس اون شمارش امواج الیوت است.
    منهم این موضوع را در حاشیه کار خودم مطابق اصل استراتژی ازش استفاده میکنم.

حالا اگه عمری بود و فرصتی باز گفتگو خواهیم کرد.

در مورد نسبت ریوارد به ریسک هم فقط یک تلنگور بود تا ترقیب بشیم مطالعاتی در مورد مدیریت ریسک و سرمایه داشته باشیم. (خودم هنوز اندر خم پس کوچه بن بست تاریکم)

از پیگیری که در مورد افتتاح حساب ریل داری انجام میدی بسیار سپاسگذارم و مطمئنم که مورد استفاده من خواهد بود.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 16 از 57 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)