صفحه 7 از 397 نخست ... 456789101757107 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 3963

موضوع: معاملات سكه در بازار اتي

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    اقا من رو جز شما حساب نکن ( تو ماه گذشته از 10 شرکتی که بیشترین کاهش راداشتن 5 تاش را داشتم اون باقیه هم احتمالن حق تقدم بوده تو سیستمم نشون نمی داده بدبخت شدیم رفت( خداییش تاحالا فکر می کردم همه ضرر کردن تو این بازار الان فهمیدم ما بیشتر ))
    منم جواب درست از کسی نگرفتم تا الان
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده است:

ATP

عضو فعال سقراط آواتار ها
    تشکر شده 1,002 بار در 161 ارسال
    نوشته اصلی توسط مازیار*:
    نوشته اصلی توسط مازیار*
    با سلام
    کارمزد معاملات آتی سکه طلا

برای هر قرارداد 24000 ریال است که 10000 ریال سهم کارگزار ، 10000 ریال سهم بورس کالای ایران و 4000 ریال سهم سازمان بورس اوراق بهادار است
    این یعنی برای هر قراردا(که هر قرارداد حداکثر حاوی 10 تا سکه میشه)کلا 2400 تومن چه موقع خرید و چه موقع فروش میدیم؟؟؟؟یعنی رفت و برگشت 4800 تومن کارمزد؟؟؟؟اضافه تر که دیگه نیست؟؟؟؟؟
    حالا چند تا سوال:
    1)اصلا کلا فراردادآتی سکه و طلا به درد میخورن(منظور بازده)؟؟؟
    2)نرخ کارمزد اگه کلا 4800 تومن باشه که خیلی پایینه(در قیاس با سهم)؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3)میشه بعنوان نوسان خریدو فروش کرد مثلا امروز بخری یکی دو روز دیگه یا حتی همون روز قراردادتو بفروشی بدون اینکه بری اتاق پایاپای سکه هاتو تحویل بگیری و غیره؟؟؟؟
    و4)نرافزاری نیست که قیمت سکه هارو توی تایم فریم کمتر از یک روز نشون بده؟؟؟؟

و5)توی پست های قبلی اشاره کرده بودین که هیچ کارگزاری آنلاین سکه نداره ...درسته؟؟؟
    ممنون میشم اگر توضیح کامل را بدین!!!!
    راستش مدتی هست که دارم روی استراتژی معاملاتی کار میکنم (برای سکه).......فرق چندانی با سهم نداره.......البته اینم بگم که من کلان نوسانگیرم!!!
    1) مانده با چه نگرشی سرمایه گذاری می کنید.اگر کاملا ریسک گریز هستید بله به درد نمی خورد و اگر ریسک پذیز هستید برایتان پرهیجان و در عین حال خطرناک هست. چون هر یک درصد تغییر در قیمت سکه شما 10برابر سود یا زیان میکنید

2) بله کارمزد کلا برای باز و بستن پوزیشن سرجمع 4800 تومن برای هر قرارداد هست

3) بله حتی می توانید دقیقه ای نوسان بگیرید. به جرات می توان گفت 99% فعالان آتی قراردادها را با پوزیشن معکوس حال با سود یا ضرر می بندند و کار به تحویل یا رسید سکه نمی کشد.

4) مفید تریدر

5) بله فعلا آنلاین وجود ندارد . قول سال آینده را داده اند

فقط یه توصیه از من تازه کار . قبل از ورود به این بازار حداقل چند ماهی روی کاغذ خرید و فروش بکنید. در این بازار شاید اولین اشتباهتان آخرین اشتباهتان بشود. مانند پریدن از یک رودخانه پر کروکدیل هست.
    <<جرات دانستن داشته باشيم>>:امانوئل كانت
    << كسي كه در زندگي چرايي دارد با هرچگونگي كنار ميايد>>:فردريش نيچه
    روياهاي كوچك نداشته باشيد، چون آنها قدرت حركت دادن قلب انسان را ندارند(يوهان ولفگانگ فان گوته)

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید سقراط از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی ATP آواتار ها
    تشکر شده 359 بار در 116 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سقراط نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط مازیار*:

1) مانده با چه نگرشی سرمایه گذاری می کنید.اگر کاملا ریسک گریز هستید بله به درد نمی خورد و اگر ریسک پذیز هستید برایتان پرهیجان و در عین حال خطرناک هست. چون هر یک درصد تغییر در قیمت سکه شما 10برابر سود یا زیان میکنید

2) بله کارمزد کلا برای باز و بستن پوزیشن سرجمع 4800 تومن برای هر قرارداد هست

3) بله حتی می توانید دقیقه ای نوسان بگیرید. به جرات می توان گفت 99% فعالان آتی قراردادها را با پوزیشن معکوس حال با سود یا ضرر می بندند و کار به تحویل یا رسید سکه نمی کشد.

4) مفید تریدر

5) بله فعلا آنلاین وجود ندارد . قول سال آینده را داده اند

فقط یه توصیه از من تازه کار . قبل از ورود به این بازار حداقل چند ماهی روی کاغذ خرید و فروش بکنید. در این بازار شاید اولین اشتباهتان آخرین اشتباهتان بشود. مانند پریدن از یک رودخانه پر کروکدیل هست.
    جناب سقراط از شما دوست عزیز نهایت تشکر رو دارم و ممنون بابت راهنمایی!!!!
    اوست خدای بزرگی که به هر کس که بخواهد بدون حساب روزی دهد!!

عضو عادی
    تشکر شده 633 بار در 106 ارسال
    مهر خبر می دهد:
    سقوط قیمت سکه آغاز شد/ 13 هزار تومان در 2 ساعت
    بازار سکه به اظهارات امروز رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد و حباب سکه ها ترکید، به طوریکه طی دو ساعت گذشته قیمت سکه طرح جدید با 13 هزار تومان کاهش به 617 تومان رسید.
    به گزارش خبرنگار مهر، بازار سکه به اظهارات امروز صبح محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد و قیمت انواع سکه بانکی طی چند ساعت گذشته کاهش یافت، به طوریکه طی دو ساعت گذشته نرخ سکه طرح جدید حدود 13 تومان نزول کرد.

براین اساس قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم 640 هزار تومان، طرح جدید 617 هزار تومان، نیم سکه 300 هزار تومان، ربع سکه 151 هزار تومان و ربع سکه 79 هزار تومان شد.

این در حالی است که چند ساعت پیش نرخ سکه طرح قدیم در بازار645 هزار تومان، طرح جدید 630 هزار تومان، نیم سکه 304 هزار تومان، ربع سکه 153 هزار تومان و گرمی 80 هزار تومان بود.

وضعیت مذکور سکه در بازار داخلی در حالی مشاهده می شود که نرخ طلا در بازارهای جهانی بالا رفته و در حال حاضر به 1712 دلار در هر اونس رسیده است.

محمود بهمنی صبح امروز به وجود حباب 70 ، 80 هزار تومانی قیمت سکه اشاره کرد و گفت: طی چند روز آینده حباب 70 ، 80 هزار تومانی قیمت سکه را از بین خواهیم برد، به طوریکه تا ظهر فردا 20 هزار تومان، تا ظهر پس فردا 20 هزار تومان دیگر و همین طور به مرور حباب را از بین خواهیم برد.

تاریخ انتشار، تهران: ۱۵:۳۸ , ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
    --------------------------------------------------------------------------------

عضو جدید محور آواتار ها
    تشکر شده 19 بار در 3 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مازیار* نمایش پست ها
    با سلام
    کارمزد معاملات آتی سکه طلا

برای هر قرارداد 24000 ریال است که 10000 ریال سهم کارگزار ، 10000 ریال سهم بورس کالای ایران و 4000 ریال سهم سازمان بورس اوراق بهادار است
    این یعنی برای هر قراردا(که هر قرارداد حداکثر حاوی 10 تا سکه میشه)کلا 2400 تومن چه موقع خرید و چه موقع فروش میدیم؟؟؟؟یعنی رفت و برگشت 4800 تومن کارمزد؟؟؟؟اضافه تر که دیگه نیست؟؟؟؟؟
    حالا چند تا سوال:
    1)اصلا کلا فراردادآتی سکه و طلا به درد میخورن(منظور بازده)؟؟؟
    2)نرخ کارمزد اگه کلا 4800 تومن باشه که خیلی پایینه(در قیاس با سهم)؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3)میشه بعنوان نوسان خریدو فروش کرد مثلا امروز بخری یکی دو روز دیگه یا حتی همون روز قراردادتو بفروشی بدون اینکه بری اتاق پایاپای سکه هاتو تحویل بگیری و غیره؟؟؟؟
    و4)نرافزاری نیست که قیمت سکه هارو توی تایم فریم کمتر از یک روز نشون بده؟؟؟؟

و5)توی پست های قبلی اشاره کرده بودین که هیچ کارگزاری آنلاین سکه نداره ...درسته؟؟؟
    ممنون میشم اگر توضیح کامل را بدین!!!!
    راستش مدتی هست که دارم روی استراتژی معاملاتی کار میکنم (برای سکه).......فرق چندانی با سهم نداره.......البته اینم بگم که من کلان نوسانگیرم!!!
    سلام
    بنده هم تازه کارم و دارم در مورد بازار آتی تحقیق میکنم
    دوستمون جناب سقراط جوابهای خوبی دادن و مخصوصا توصیشون در مورد خرید و فروش کاغذی رو کاملا قبول دارم و ازشون ممنونم
    نتیجه مطالعات جزیی رو که دارم عرض میکنم تا شاید کمکی هر چند مختصر باشه
    کارمزد معاملات همونطور که فرمودین 4800 تومن هست یعنی شما هر قرار دادی که باز کنین چه فروش چه خرید باید با یه معامله مخالف اون رو انجام بدین تا قرار داد بشته بشه وگرنه عملا سود و زیان تو حسابتون شناور میمونه و حسابتون بلاک هست نمیتونین ازش برداشت کنین
    اما اگه برین برای تسویه یعنی این که قرار بشه سکه تحویل بدین یا بگیرین 5000 تومن هم کارمزد میدیین
    حالا موقع تحویل یا سکه میدین یا مبلغ نقدی بابت قیمت نقدی روز تحویل و به جای سکه پول نقد میگیرین
    نکته سکه ضرب اخرین سال رو قبول میکنن نه سالهای گذشته
    سوال اولتون
    اینجا هم مثل همه بازارهاست شما میتونین قطعا بگین بازار سهام خوبه یا بده؟افرادی که زیان میکنن میگن قماره و اخه و جیزه اونایی که سود میکنن میگن بازار خیلی خوبیه
    ولی یه نکته اینجا هست اونم لوریج هست (از نظر من پل سراطه) یعنی اگه شما معامله گر حرفه ای باشین و مسلط به بازار براتون یه امتیاز هست چون میتونین با 10 برابر سرمایتون معامله کنین یا مقداری از سرمایرو اینجا درگیر کنین و باهاش کار کنین و مقداری از سرمایرو هم تو بازار های موازی به کار بگیرین
    خیلی از افراد به خاطر این لوریج هست که به این سمت کشیده میشن(مخصوصا افراد تازه کاری که با بورس و بازار سرمایه اشنا نیستن) اما نکته خیلی اساسی اینه که لوریج مثل یه شمشیر شکسته میمونه که دست گرفتین ودارین میرین به جنگ اگه اونو محکم تو دستتون فشار بدین دست خودتونو میبرین پس باید مواظب باشین هم دستتونو نبرین هم بتونین باهاش بجنگین
    در مورد قدرت لوریج چند تا خاطره دارم که باعث شده با گوشتو پوست حسش کنم .اوایل که با فارکس اشنا شدم حسابهای مینی باز میکردیم با لوریج1:500 یعنی 500 برابر سرمایه اجازه معامله دارین 25 دلار میریزی به حساب اندازه 12500 دلار معامله میکنی ولی تازه کار و ناشی بودن رو هم اظافه کن صب حسابو باز میکردیم 25 دلار که چیزی نیست بیخیال اما غروب نشده کال مارجین اندازه 10 میلیون تومن رو اعصاب فشار وارد میکرد .هیچوقت فراموش نمیکنم تو یه هفته 4 بار کال مارجین شدم و هفته بعد تصمیم گرفتم جبران کنم و کردم 25 دلار رو تو 2 هفته رسوندم به 1900 دلار اما لوریج رو پایین نیاوردم ساعت 5 عصر بود پوزیشن باز کردم رفتم یه نسکافه ردیف کنم برگشتم دیدم تحلیلم اشتباه بوده و کال مارجین اونم تو چند دقیقه .ایه که قدرت لوریج رو کامل میدونم کافیه شما یه روز صبح بیاین تو ماکزیمم قیمت که همچیز حاکی از رشد هست خرید رو انجام بدیم و همونروز ریس بانک مرکزی بیاد بگه دلار ارزون میکنیم سکرو میشکنیم (چند روز قبل) قیمت سکه بیاد به مینیمم قیمتی حالا در عرض چند دقیقه کال مارجین
    3 سوال سومتون همونطور که دوستمون گفتن لحضه ای میتونین خرید و فروش رو انجام بدین اما به شرط این که بتونین با کارگزار صحبت کنین تو این چند روزه امتحان کردم در مواقع حساس فقط به بوق اشغال میخورین و اعصابتون
    پس مثل انلاین سهام نیست که تو لحضه مطمعن باشین اردرتون میره تو بازار
    یا حق

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 2 ارسال
    هرروز حدود ساعت 19:30 در صورت وجود زیان وجه را از حساب برداشت می کنن اما از واریز سود به حساب تا هنگام پیگیری خبری نیست برای شما هم این مورد اتفاق افتاده؟ آیا ممکنه فردی این مبالغ را به حساب شخصی خودش منتقل کند تا از سود روز شمار آن منتفع شود؟

عضو عادی
    تشکر شده 88 بار در 16 ارسال
    سلام دوستان عزیز
    ببخشید فرق آربیتراژ با هجینگ چیه ؟
    ممنون

عضو عادی
    تشکر شده 88 بار در 16 ارسال
    سلام دوستان عزیز
    ممنون

عضو جدید
    تشکر شده 12 بار در 4 ارسال
    آنچه که در بازار آتی انجام می شود هجینگ است که اشتباها به آن آربیتراژ هم گفته می شود

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_kazemiyan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ممنون
    با سلام خدمت دوست گرامی
    معامله گران در بازار آتی ها یا بازارهای مشابه به سه دسته مختلف تقسیم میشوند:
    1) سفته بازان یا نوسانگیران: هدف این دسته از معامله گران استفاده از نوسانات قیمتی به منظور کسب سود است که قسمت عمده فعالان بازار آتی های سکه ما را این دسته از معامله گران تشکیل میدهند.
    2) پوشش دهندگان ریسک (risk hedgers) : هدف این دسته از معامله گران ایجاد پوشش بیمه ای برای موقعیت های موجود فعلی یا موقعیتهایی که وقوع آن در آینده حتمی است، می باشد. مثلا من میدانم که در شب نوروز باید حدود 10 سکه به خانوم و مادر خانوم و ...... کادو بدهم، چون الان هم آه در بساط ندارم واز طرف دیگر با ریسک افزایش قیمت شدید سکه در آینده قرار دارم میتوانم با اتخاذ موقعیت خرید در آتی ها برای سررسید اسفند خودم را در مقابل ریسک افزایش قیمت هج کنم(پوشش ریسک دهم).
    3) آربیتراژگران: آربیتراژگران به دنبال کسب سود بدون ریسک با استفاده از موقعیت های آربیتراژ را دارند و آربیتراژ یعنی کسب سود بدون ریسک از اتخاذ دو یا چند موقعیت مختلف همزمان در بازارهای مالی. مثلا فرض کنید که شما یک میلیون پول دارید، به میدون فردوسی میروید ودر صرافی اول همه پولتان را دلار میخرید س÷س همه دلارها را در صرافی دوم با پوند چنج می کنید ونهایتا پوندها را در صرافی سوم با ریال عوض کنید. اگر در نتیجه این کارها یک میلیون شما به یک میلیون و پنجاه هزار تومان تبدیل شد شما 50 تومن سود آربیتراژی کسب کرده اید( البته که انتظار داریم که در نتیجه وجود کارمزدهای مختلف پول شما به کمتر از یک میلیون تبدیل شود). همانطور که احتمالا متوجه شده اید موقیت های آربیتراژ در نتیجه عدم قیمت گذاری درست یا ضعف های ساختاری در اقتصاد به وجود می آیند یعنی در یک اقتصاد سالم ودر یک بازار رقابتی و کارا احتمال به وجود آمدن موقعیت آربیتراژ را بسیار پایین است.
    اما موقعیت های آربیتراژی که در بازار آشفته سکه و فیوچرز سکه وجود دارد :
    1) خرید سکه در بازار نقدی( در صورت نداشتن سکه گرفتن وام کم بهره به هر نحوی که ممکن باشد وخریدسکه)
    2) گرفتن موقعیت فروش در آتی ها در سررسید اردیبهشت یا تیر( توجه شود که باید حدودا سه برابر وجه تضمین اولیه نقدینگی داشته باشد تا در صورت مارجین کال شدن بتوانید موقعیت خود را حفظ نمایید)
    3) تحویل سکه ها در سر رسید و باز پس دادن وام گرفته شده

اگر فردی بتواند با نرخ بهره ای وام بگیرد که در نتیجه فعالیتهای بالا و پرداختن تمامی کارمزدها و مالیاتها به سود برسد، یک موقعیت آربیتراژ را در مقابل دارد و می تواند سود بدون ریسک کسب کند.
    با طرح پیش فروش سکه که یک هفته ایست به اجرا در آمده حتی می توانیم سکه را در بانک پیش خرید کنیم و برای چهار ماه اینده موقعیت فروش در اتی ها بگیریم واز این طریق نیز سود آربیترازی کسب کنیم.

امیدوارم برای دوستان مفید واقع شده باشد.
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 397 نخست ... 456789101757107 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع