صفحه 9 از 70 نخست ... 67891011121959 ... آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 696

موضوع: پتروشيمي‌ اصفهان‌ ( شصفها )

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    من هنوزدر عجبم از خریدار بلوک (جناب ریختگران)
    سود اعلامی شصفها با قیمت بلوک برابری میکنه یعنی اگر دلش بخواد براحتی میتونه تقسیم 100 درصدی تصویب کنه(با توجه به کرسیهای که از طریق شرکتهای خودش داره ) و پول کل سرمایه بلوکو با سود سال اول مستهلک کنه.
    این یعنی چی؟؟؟
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال
    نقل قول از جناب نیک نهاد در سایت تالار بورس

نکات جالب گزارش حسابرسی نشده :

حاشیه سود عملیاتی شرکت از 17 درصد که توی پیش بینی 9 ماه اومده بود به رقم 31 درصد رسیده . به احتمال بسیار قوی اون قیمت بالایی خریدی که توی گزارش 9 ماه برای مواد اولیه پلات فرمیت منظور شده بود اصلاح شده . آخه نمیشه که پالایشگاه اعلام کنه که پلات فرمیت رو 810 فروختم بعد پتروشیمی بیاد گزارش بده من 920 خریدم این اختلاف قیمت منظور شده توی مواد اولیه بایستی 70 تومان به سود شرکت واسه سال 90 اضافه میکرد البته حسام حسینی عزیز ( توی بورکس ) زحمتش رو کشیده بودند و محاسبه کرده بودند در هر صورت این اتفاق و پیگیری های مکرر باعث شد تا رقم دقیق قیمت پلات فرمیت بیاد توی گزارش شصفها و خیال خیلی ها راحت شه .

این تعدیل 405 تومانی بایستی زودتر از اینها اعلام میشد اگر شرکت همون فروردین تعدیل ارزی و قیمت دقیق خوراک رو به بورس داده بود الان 2 ماه سهامداران جلو می افتادند .

سود قابل تقسیم در مجمع عمومی سال 90 به همراه سود انباشته کلا" 507 تومان به ازای هر سهم میباشد .
    بیش از 60 میلیارد تومان سود عملیاتی شرکت است یعنی بدون تسعیر ارز سود عملیاتی شرکت در سال 90 بیش از 200 تومان بوده است . مبلغی که در سال 91 با این افزایش قیمت محصولات فراتر هم خواهد رفت .
    با حل شدن مشکل بدهی شرکت و جریانات نقدینگی احتمال بسیار قوی پروژه اسپادانا برج سازان ادامه خواهد داشت شرکت سال 90 تقریبا" 30 تومان سود به ازای هر سهم از این محل محقق کرده بود که به احتمال بسیار زیاد امسال با این وجوهی که توی سیستم اومده بیش از 50 تومان سود ازاین محل محقق میکند .
    شرکت از ابتدای تیرماه بایستی استارت 2 تا از مخازن صادراتی بوشهر برای نگهداری محصولات بزنه که تا پایان سال کلا" 5 تا مخزن اماده میشود یعنی مبلغی برای اجاره مخازن امسال نخواهد داشت از این محل هم میتونه بیش از 30 تومان سود محقق کنه .
    در مورد تسعیر ارز همه چیز مشخص است یعنی با همین دلار 1750 تومانی شرکت بیش از 150 تومان سود محقق خواهد کرد .
    مهمترین اتفاق شرکت افزایش حاشیه سود عملیاتی شرکت از 17 درصد به 31 درصد است که سبب گردیده سود عملیاتی شرکت در سال 90 بیش از 200 تومان شود .
    در مورد اختلاف نرخ خوراکی که قبلا" شرکت بهش اشاره کرده بود و توی گزارش هم آورده بود که اگر قیمت خوراک بر اساس قیمت پالایشگاه منظور شود بایستی 26 میلیارد تومان به زیان شرکت اضافه شود یعنی 88 تومان از سود شرکت کسر شود . خوب دوستان حرفه ای و تحلیل گر یه نگاه به گزارشات پالایشگاه بیاندازید . پالایشگاه مواد خام رو به 5% درصد تخفیف میخره خوب حالا مجبورن یا دستوری داره به شصفها با 5% تخفیف محصولات خودش رو میفروشه . حالا جهنم ضرر پالایشگاه بیاد همون 5% دصد تخفیف رو هم برداره همش میشه 10 میلیارد تومان و به ازای هر سهم میشه 30 تومان . دوستان حرفه ای و تحلیل گر به من بگید مگه واحد پول کشور ما ریال نیست مگه توی محاسابات صورت های مالی شرکتها واحد ریال درج نمیشه اونوقت چطور پالایشگاه میخاد بر اساس دلار بیاد پول از شصفها بگیره . اونجوری که باید برای پالایشگاه یه صورت مالی بر اساس دلار بزنیم خوب دیگه کیه به کیه . با این چرت و پرتهای واهی که بعضی ها مینویسند یه جو منفی بدیم شاید گرفت . در ضمن شرکت توی گزارش قبلی خودش به دلیل عدم وصول مطالبات نوشته بود که بدهی به پالایشگاه داره و چون الان مطالبات کلا" با ارز بازار آزاد تسعیر گردیده هیچ بدهی به پالایشگاه ندارد و کاملا" در تاریخ 20 اردیبهشت ماه سال 91 تسویه گردیده . اونهایی که کار بلد هستند میتونند به پالایشگاه – پتروشیمی ( اصفهان – تهران ) تماس بگیرند یا حضوری مراجعه کنند یا بیاند مجمع پتروشیمی اصفهان و پالایشگاه . ما که توی این 6 ماه خودمون رو تیکه تیکه کردیم . جو منفی دادن واسه شصفها دردی رو دوا نمیکند .

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 30,535 بار در 9,530 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 20 نمایش پست ها
    در مورد سود محقق شده سال 90 این شرکت در نظر داشته باشید که بیش از نصف ان ناشی از درآمدهای متفرقه (مطالبات ارزي)
    (با توجه به نرخهاي ارز بازار آزاد در تاريخ تراز نامه (28/12/90) شامل هر دلار 18850 ريال هر يورو 25000 ريال و هر درهم 5150 ريال کليه مانده مطالبات ارزي شامل 340 ميليون درهم و 23 ميليون دلار و 5 ميليون يورو تسعير گرديد .که سود ناشي از تسعير ارز در سرفصل ساير درآمدها و هزينه هاي متفرقه درج گرديده است .)

با توجه به 775,258 میلیون ریال درامد متفرقه رو اگر کسر کنیم سود شرکت به کمتر از 200تومان کاهش پیدا میکنه.(اگر نبود)

شرکت پيش بيني سود هر سهم سال مالي 91 را در تاريخ 15/12/90 مبلغ 961 ريال و در تاريخ 22/12/90 مبلغ 944 ريال اعلام نموده است. مزيد اطلاع، نرخ برابري ارز براي خوراک و فروش صادراتي مبلغ 260ر12 ريال منظور شده است.

نمیدونم بازهم مطالبات ارزی داره یا نه
    اگر نداشته باشه برای سال 91 دیگه خبری از این سود 400تومانی نخواهد بود.

مطابق توضيحات بند 5 شرکت در ذيل صورت سود و زيان، فيمابين شرکت و پالايش نفت اصفهان در خصوص نحوه محاسبه نرخ خوراک اختلاف وجود دارد و در صورت پذيرش محاسبات پالايش نفت، هزينه خوراک مبلغ 266 ميليارد ريال افزايش و در نتيجه سود هر سهم مبلغ 886 ريال کاهش مي يابد.

پس بنابراین با توجه به احتمال کسر 88تومان از سود شرکت و نیز اینکه اگر مطالبات ارزی نداشته باشد(که نمیدونم)سود سال 91 بسیار کمتر از این سود 400تومانی خواهد شد و بنابراین در دادن پی بر ای هنگام بازگشایی نباید فقط ان سود 400را در نظر گرفت و مقدار سودی که برای سال 91 امکان تحقق انرا خواهد داشت را هم باید توجه داشت.

نظر دوستان؟
    با سلام در گزارش پیش بینی سال 91 در این گزارش 88 تومان را اعلام کرده و بازار به توجه به پیش بینی سال 91 دست به خرید می زند و در حال حاضر هم معلوم نیست که این سود در سال 91 تکرار شود یا خیر و با جو منفی پتروشیمی ها احتمال دارد که سود 400 تومانی را در قیمتی باز گشای را روی قیمت بسته شده قبلی لحاظ کنندو به همین میزان رشد قیمت داشته باشد تا گزارش 3 ماهه را ارایه کند با تشکر

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج اکبری نمایش پست ها
    با سلام در گزارش پیش بینی سال 91 در این گزارش 88 تومان را اعلام کرده و بازار به توجه به پیش بینی سال 91 دست به خرید می زند و در حال حاضر هم معلوم نیست که این سود در سال 91 تکرار شود یا خیر و با جو منفی پتروشیمی ها احتمال دارد که سود 400 تومانی را در قیمتی باز گشای را روی قیمت بسته شده قبلی لحاظ کنندو به همین میزان رشد قیمت داشته باشد تا گزارش 3 ماهه را ارایه کند با تشکر
    جناب اکبری اتفاقا من فکر کنم از شنبه جو کلی گروه پتروشیمی مثبت بشه با این گزارشی که شصفها داده تازه بازار متوجه شده تو این گروه چه خبره .

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 202 بار در 90 ارسال
    کسی از دوستان اطلاع نداده کی باز میشه؟

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط bourse نمایش پست ها
    جناب اکبری اتفاقا من فکر کنم از شنبه جو کلی گروه پتروشیمی مثبت بشه با این گزارشی که شصفها داده تازه بازار متوجه شده تو این گروه چه خبره .
    با سلام پتروشیمی ها در فروش محصولات صادراتی به مشکل بر خورده اند به نظر شما آیا برداشت تحریم مشکل را حل می کند یا افزایش نرخ ارز ممکنه در سال 91 ماند سال 90 تکرار نشود همه این احتمالات وجود دارد نفت هم که روبه کاهش می باشد ولی من جو گیر نمی شود و دست به خرید نمی زنم دور نما خوب نیست با تشکر

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    با توجه به ريزشه قيمت نفت تو اين دو روزه من بعيد ميدونم جو گروه پتروشيمي خوب بشه ولو با گزارش پتروشيمي اصفهان
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

13. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    با سلام پتروشیمی ها در فروش محصولات صادراتی به مشکل بر خورده اند به نظر شما آیا برداشت تحریم مشکل را حل می کند یا افزایش نرخ ارز ممکنه در سال 91 ماند سال 90 تکرار نشود همه این احتمالات وجود دارد نفت هم که روبه کاهش می باشد ولی من جو گیر نمی شود و دست به خرید نمی زنم دور نما خوب نیست با تشکر
    فروش محصولات شصفها کاملا به شرق آسیاست.
    تحریم ها شامل صادرات پتروشیمی به اروپاس.
    شاید فقط و فقط جو روانی حاکم بشه وگرنه در فروش پتروشیمی اصفهان تاثیری ندارد.
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

15. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(14) safaklar آواتار ها
    تشکر شده 3,571 بار در 610 ارسال
    با عرض سلام خدمت اکبری عزیز . خدمت شما عرض کنم که در مورد این که قیمت سهم روز بازگشایی قیمت سهم قبل از بسته شدن علاوه 400 تومن خواهد بود نظر من اینه که اون قیمت 450 تومنی زمانی بود که سود عملیاتی سهم 50 تومن از کل سود 60 تومنی بود اما الان فقط سود عملیاتی سهم 3 برابر کل eps سهم در زمان بسته شدن هستش . در مورد ذخیره ارزی فروخته شده شصفها هم عرض کنم که این مقدار مربوط به درامد 8 ماه صادرات شرکت و فروش نرخ 1880 تومن بوده در حالی که امسال کل 12 ماه رو به نرخ ازاد 1500 الی 1800 خواهد فروخت ( موردی که در بند 4 گزارش به وضوح اشاره شده است) یعنی سود غیرعملیاتی سال 91 کمتر از سال 90 نخواهد بود . شرکت با مدبریت لایقش اقدام به کارهایی همچون افزایش میزان تولید و فروش تا ظرفیت 100 درصد و خارج از شیفت که موجب افزایش سود عملیاتی و همچنین پروِژه مخازن ذخیره ماهشهر که موجب کاهش هزینه اجاره در سرفصل هزینه های عملیاتی و افزایش سود عملیاتی خواهد شد . در مورد اون 886 ریال اشاره شده در گزارش هم باید عرض کنم که طبق تصمیم مبنی بر حمایت از پتروشیمی های استفاده کننده از خوراک گاز مایع وافزایش تخفیف تا میزان 65 درصد فوب در سال جدید ارسال صورتحسابهای یکطرفه از سوی شپنا و شکایت بازیهاش به نوعی فرار به جلو در جهت عدم افزایش تخفیف پلت فرمیت به شصفها بیشتر از 5 درصد فوب در سال پیش رو بوده است .
    البته با توجه به هرج و مرج موجود در این بورس بازگشایی در هر قیمتی جای تعجب نخواهد داشت . ولی به نظر بنده فروش در قیمتهای اعلامی اقای اکبری یک سهل انگاری محض خواهد بود.

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید safaklar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط safaklar نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اکبری عزیز . خدمت شما عرض کنم که در مورد این که قیمت سهم روز بازگشایی قیمت سهم قبل از بسته شدن علاوه 400 تومن خواهد بود نظر من اینه که اون قیمت 450 تومنی زمانی بود که سود عملیاتی سهم 50 تومن از کل سود 60 تومنی بود اما الان فقط سود عملیاتی سهم 3 برابر کل eps سهم در زمان بسته شدن هستش . در مورد ذخیره ارزی فروخته شده شصفها هم عرض کنم که این مقدار مربوط به درامد 8 ماه صادرات شرکت و فروش نرخ 1880 تومن بوده در حالی که امسال کل 12 ماه رو به نرخ ازاد 1500 الی 1800 خواهد فروخت ( موردی که در بند 4 گزارش به وضوح اشاره شده است) یعنی سود غیرعملیاتی سال 91 کمتر از سال 90 نخواهد بود . شرکت با مدبریت لایقش اقدام به کارهایی همچون افزایش میزان تولید و فروش تا ظرفیت 100 درصد و خارج از شیفت که موجب افزایش سود عملیاتی و همچنین پروِژه مخازن ذخیره ماهشهر که موجب کاهش هزینه اجاره در سرفصل هزینه های عملیاتی و افزایش سود عملیاتی خواهد شد . در مورد اون 886 ریال اشاره شده در گزارش هم باید عرض کنم که طبق تصمیم مبنی بر حمایت از پتروشیمی های استفاده کننده از خوراک گاز مایع وافزایش تخفیف تا میزان 65 درصد فوب در سال جدید ارسال صورتحسابهای یکطرفه از سوی شپنا و شکایت بازیهاش به نوعی فرار به جلو در جهت عدم افزایش تخفیف پلت فرمیت به شصفها بیشتر از 5 درصد فوب در سال پیش رو بوده است .
    البته با توجه به هرج و مرج موجود در این بورس بازگشایی در هر قیمتی جای تعجب نخواهد داشت . ولی به نظر بنده فروش در قیمتهای اعلامی اقای اکبری یک سهل انگاری محض خواهد بود.
    با سلام من هیچ موقع به دوستان پیشنهاد خرید یا فروش نمی دهم خود سهام دار باید تحلیل را انجام دهد و دست به خرید و فروش بزند چرا شما فکر کرده اید که ما پیشنهاد خرید وفروش دادیم ؟ با تشکر

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج اکبری از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 70 نخست ... 67891011121959 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)