صفحه 1 از 28 123411 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 274

موضوع: سرمایه گذاری بوعلی ( وبوعلی )

 1. #1
  عضو جدید
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  نوشته ها
  2
  تشکر
  0
  تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

  Thumbs up سرمایه گذاری بوعلی ( وبوعلی )

  سرمایه گذاری بوعلی علیرغم نزدیکی به مجمع شیب منفی پیدا کرده
  این فراتر از انتظار یک بازار منفی خواهد بود
  دلیلی برای این خواب و بعضا نزول بوعلی نمیبینم شما چطور ؟

 2. #2
  عضو عادی
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  94
  تشکر
  4
  تشکر شده 105 بار در 48 ارسال
  یک روز میرسه که بوعلی قیمتش بره بالای 200
  اون روز رو هممون میبینیم

 3. #3
  عضو عادی
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  نوشته ها
  86
  تشکر
  87
  تشکر شده 179 بار در 65 ارسال
  دوست من یه 5 سال پیش 2 سال سهامش رو داشتم و سود مجمعش رو نگرفتم . امیدی به گرفتن سودش هست یا سر کشیدن بالا

 4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sahar از ایشان تشکر کرده است:


 5. #4
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  212
  تشکر
  215
  تشکر شده 414 بار در 156 ارسال
  افزایش سود بوعلی را به سهامداران تبریک می گوییم

  مهدی نوری***مدیریت
  سایت بورسی  در هفته های اخیر بار ها در مطالب ویژه پیشنهاد به خرید بوعلی دادیم.سود بوعلی در روزهای قبل 97 ریال بود.اما امروز سود جدید در سایت کدال قرار گرفت.ما نرخ سود جدید را بازگو نمی کنیم!خودتان به سایت کدال رفته و شگفت زده شوید!
  امیدوارم طعم خوش لحظه های بورسی را چشیده باشید

 6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید 7sin از ایشان تشکر کرده است:


 7. #5
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  212
  تشکر
  215
  تشکر شده 414 بار در 156 ارسال
  رشد خیره کننده سود سرمایه گذاری بوعلی
  شرکت سرمایه گذاری بوعلی که از آذرماه 82 تا به امروز در بورس اوراق بهادار تهران فعالیت می کند طی 168 روز کاری سال جاری بازار سرمایه با کسب رتبه اول نقدشوندگی بورس ، از این لحاظ بهترین عملکرد را در بین شرکتهای بورسی از خود به جا گذاشته است
  به بهانه تحقق 152 ريال سود هر سهم برای سال مالی منتهی به 89.06.31 توسط شرکت سرمایه گذاری بوعلی که نسبت به سود 7 ريالی سال مالی گذشته و پیش بینی درآمد 100 ريالی شرکت در ابتدای سال پیشرفت قابل توجهی را نشان می دهد واحد تحلیل و مطالعات بورس نیوز به بررسی این شرکت پرداخت که از نظر می گذرد :

  شرکت سرمایه گذاری بوعلی که از آذرماه 82 تا به امروز در بورس اوراق بهادار تهران فعالیت می کند طی 168 روز کاری سال جاری بازار سرمایه با کسب رتبه اول نقدشوندگی بورس ، از این لحاظ بهترین عملکرد را در بین شرکتهای بورسی از خود به جا گذاشته ولی از لحاظ بازدهی با توجه به عدم برگزاری مجمع و تقسیم سود و همچنین کاهش قیمت سهامش به زیر قیمت ابتدای سال بازدهی منفی 0.67 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورده است .

  بیشترین تعداد معامله روی سهام این شرکت با 213 معامله در تاریخ 89.02.01 و کمترین تعداد معامله با تنها 9 عدد در تاریخ 89.02.18 روی سهام بوعلی انجام شده است .

  شرکت درآخرین گزارش ارسالی خود به بازار که مربوط به عملکرد 12 ماهه منتهی به 89.06.31 می باشد با اعلام eps 152 ريالی ، اهالی بازار را شگفت زده نمود .

  قسمت اعظم سود مزبور مربوط به برگشت 131 میلیارد ريال ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریهاست که در سر فصل سایر درآمدهای عملیاتی شرکت آورده شده است .جمع درآمدی که شرکت از سود حاصل از سرمایه گذاری خود در شرکتهای زیر مجموعه و سود حاصل از فروش سرمایه گذاری و سایر فعالیت ها کسب نموده است حدود 8 میلیارد ريال کمتر از هزینه ها می باشد !

  بوعلی 681 میلیارد ريال سرمایه گذاری بورسی خود در ابتدای سال مالی قبلی که در 73 شرکت بوده است را به 555 میلیارد ريال در 57 شرکت بورسی کاهش داده است که عمده ترین کاهش در بخش محصولات کانی غیر فلزی با بیش از 88 میلیارد ريال کاهش رخ داده است ، بیشترین افزایش سرمایه گذاری در بین شرکت های بورسی نیز با 23250 میلیون ريال در صنعت قراردادهای نفتی ، کک و سوخت هسته ای انجام شده است .

  اما در پرتفوی غیر بورسی بوعلی ، 151 میلیارد ريال سرمایه گذاری جدید انجام داده و جمع بهای تمام شده خود در این بخش را به 742 میلیارد ريال رسانده است . عمده سرمایه گذاری مزبور در بخش انبوه سازی املاک و مستغلات و به میزان 141 میلیارد ريال صورت گرفته است و الباقی پرتفوی غیر بورسی شرکت در صنعت مواد و محصولات شیمیایی می باشد.

  ارزش ویژه هر سهم شرکت

  با توجه به آخرین تراز نامه شرکت ارزش ویژه هر سهم بوعلی حدود 1273 ريال است که اختلاف آن با قیمت فعلی سهم عمدتاً ناشی از سود انباشته 171میلیارد ريالی شرکت می باشد .

  nav بوعلی

  شرکت سرمایه گذاری بوعلی
  جمع حقوق صاحبان سهام
  1.018.413 میلیون ريال
  کاهش ارزش سرمایه گذاری های شرکت نسبت به بهای تمام شده
  (147.773) میلیون ريال
  خالص ارزش دارایی ها (nav)
  870.640 میلیون ريال
  سرمایه شرکت
  800.000 میلیون ريال
  nav هر سهم
  1088 ريال

  با توجه به nav بدست آمده و قیمت 736 ريالی سهم روی تابلوی بورس ، نسبت پی بر nav بوعلی در حال حاضر 67 درصد می باشد که نسبت به میانگین شرکت های سرمایه گذاری بورس که حدود 80 درصد می باشد پایین تر بوده و پتانسیل سهم برای رشد قیمت را به خوبی بیان می کند .

  لازم به ذکر است با توجه به ترکیب سرمایه گذاریهای خارج بورسی شرکت و اخذ ذخیره کاهش ارزش درمورد برخی از آنها ارزش بازار سرمایه گذاریهای مزبور معادل بهای تمام شده در نظر گرفته شده است و کاهش ارزش محاسبه شده مربوط به سرمایه گذاریهای بورسی شرکت می باشد که ارزش روزشان در بورس قابل مشاهده است .

  در کل با توجه به سیاست خانه تکانی در پرتفوی و سوق یافتن دارایی های شرکت به سمت صنایع جدید و پر بازده به نظر می رسد چشم انداز این شرکت در آینده ای نزدیک و به خصوص با رونق بخش مسکن ، روشن تر از پیش باشد .

 8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید 7sin از ایشان تشکر کرده است:


 9. #6
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  212
  تشکر
  215
  تشکر شده 414 بار در 156 ارسال
  تمايل سه سرمايه گذار خارجي براي مشاركت در توسعه كوهستان پارك مشهد
  محمد درخشان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي فارس با اشاره به مالكيت 75 درصدي سرمايه گذاري بوعلي در كوهستان پارك مشهد اظهار داشت: اين شركت 75 درصد يعني 4.5 دانگ از كوهستان پارك مشهد را در اختيار دارد كه يكي از مجتمع هاي تفريحي پرطرفدار و پرمراجعه كلان شهر مشهد محسوب مي شود.در حالي تنها20 هكتار از زمين 59 هكتاري كوهستان پارك به شهربازي اختصاص داده شده و محيط گسترده اي از اين اراضي بلا استفاده مانده كه برنامه سرمايه گذاري بوعلي اجراي آخرين تكنولوژي هاي موجود سرگرمي و شهربازي در اين فضاهاست.
  وي در پاسخ به اين پرسش كه براي توسعه كوهستان پارك مشهد چه برنامه اي در نظر است، به دو برنامه كوتاه مدت و بلندمدت اشاره كرد و توضيح داد: در برنامه كوتاه مدت قرار است با فراخوان از فعالان در صنعت گردشگري طرح جامع بهينه سازي مجتمع كوهستان پارك را اجرا و در فضاي موجود از وسايل بازي مدرن استفاده كرده و تكنولوژي هاي جديد را پياده كنيم.با توجه به آماده بودن زيرساخت ها به نظر مي ر سد طرح بهينه سازي ظرف چند ماه پس از شناسايي پيمانكاران و عقد قرارداد به اتمام برسد و دست كم تا 3 سال مي تواند براي كوهستان پارك مفيد باشد.
  درخشان ادامه داد: در طرح بهينه سازي، پيمانكاراني كه تجربه موفقي در صنعت گردشگري دارند، شناسايي و طرح*هايي را براي استفاده بهتر از وسايل سرگرمي موجود، تصحيح طراحي فعلي شهربازي و در مجموع احياي اين مجتمع جذاب ارائه مي*دهند تا وضعيت موجود تغيير كرده و به جذابيت كوهستان پارك افزوده شود.
  اين مقام مسئول با اشاره به برنامه بلندمدت توسعه كوهستان پارك مشهد گفت: از آن جا كه اين مجتمع تفريحي داراي اراضي بلااستفاده اي است و در بلندمدت نياز به تغييرات كلي دارد، با دو سرمايه گذار ترك و يك سرمايه گذار چيني فعال در صنعت گردشگري مذاكره شده كه با مشاركت آنها در درازمدت و نهايتاً تا 5 سال آينده در كوهستان پارك، شهربازي مدرني ساخته شود.
  درخشان گفت: اجراي طرح هاي جديد را يا شركت هاي خارجي به عنوان پيمانكار براي ما اجرا مي كنند يا اين كه سرمايه گذاري مشتركي بين بوعلي و اين شركت ها صورت خواهد گرفت تا در نهايت مدرن ترين شهربازي شرق كشور در مشهد به بهره برداري برسد.
  مديرعامل سرمايه گذاري بوعلي در برابر اين سوال كه آيا خريد كوهستان پارك توجيه اقتصادي داشت و آيا برنامه اي براي فروش 4.5 دانگ خريداري شده وجود دارد پاسخ داد: كوهستان پارك مشهد كه در دو راهي طرقبه - شانديز (يكي از مراكز توريستي مشهور مشهد) قرار گرفته داراي موقعيت منحصر به فردي است. پيش بيني مي شود پس از بهينه سازي ارزش اين مجتمع تفريحي افزايش قابل ملاحظه اي پيداكند. از اين رو سرمايه گذاري بوعلي در حال حاضر مالكيت خود را در اين مجتمع گردشگري و تفريحي حفظ مي*كند،* اما در آينده و پس از اجراي طرح*هاي مذكور احتمال فروش آن وجود دارد.
  وي با اشاره به سرانه درآمدي هزار و 500 توماني در كوهستان پارك مشهد گفت: در حالي هم اكنون هر فردي براي استفاده ازاين مجتمع تفريحي هزار و 500 تومان هزينه مي كند كه پيش بيني ما اين است با استقرار دستگاه هاي پرطرفدار در طرح بهينه سازي سرانه هزينه هر مراجعه كننده به كوهستان پارك به 3 هزار تومان رسيده و در واقع دو برابر شود.
  درخشان در پاسخ به اين پرسش كه در حال حاضر كوهستان پارك در سودآوري شركت چه تأثيري دارد، گفت: هم اكنون اين مجتمع بزرگ تفريحي معادل 15 ريال روي درآمد سرمايه گذاري هر سهم بوعلي اثرگذار است .پيش بيني مي شود با افزايش سرانه درآمد در كوهستان پارك و اجراي طرح بهينه سازي در كوتاه مدت تأثير وجود مجتمع مزبور در پرتفوي بوعلي قابل توجه باشد.
  وي موقعيت كوهستان پارك را با ديگر دارايي هاي ملكي سرمايه گذاري بوعلي متفاوت دانست و تصريح كرد: در اراضي ديگري كه بوعلي در اختيار داشت، با تغيير كاربري و فراوري هاي لازم ارزش افزوده بسيار مناسبي نصيب سهامداران شد، اما كوهستان پارك با توجه به موقعيت بسيار مناسبي كه دارد ظرفيت هاي بالقوه بسياري را در خود نهفته دارد كه مي توان با اجراي طرح هاي ذكر شده ارزش افزوده مناسبي براي شركت ايجاد كرد.
  مديرعامل سرمايه گذاري بوعلي با اشاره به مالكيت 25 درصدي سرمايه گذاري سبحان در كوهستان پارك گفت: سرمايه گذاري بوعلي، شركت سبحان را به عنوان شريك خود در كوهستان پارك دارد كه نگاه و استراتژي سبحان نيز با طرح*هاي توسعه اي بوعلي در مجتمع تفريحي مزبور يكسان و همسو است.
  به گفته وي مبلغ قرارداد سال جاري بهره برداري مجموعه كوهستان پارك شادي مشهد همزمان با حضور شركت سرمايه گذاري بوعلي به عنوان مالك اصلي با اقداماتي كه در مجموعه و ساختار مديريتي آن اعمال شد از افزايشي 60 درصدي برخوردار بوده و تاكنون با موفقيت كامل به انجام رسيده است. در همين راستا و به منظور دستيابي به اهداف از پيش تعيين شده در قرارداد بهره برداري سال آتي، برنامه ميان مدتي شامل تجهيز دستگاههاي جديد، تغيير جانمائي برخي از دستگاهها و استفاده از ظرفيتهاي بالقوه موجود در دست اجراء است .
  درخشان در پايان گفت:با توجه به پايان سال مالي منتهي به 31 شهريورماه سال 89 و بررسي هاي اوليه صورت گرفته در اين خصوص برآورد مي شود كه نه تنها مي توان به بودجه اعلامي به بازار سرمايه دست يافت، بلكه اين احتمال وجود دارد كه درصدي بالاتر از بودجه اعلامي را نيز پوشش داد كه در صورت تائيد نهايي اطلاعات مربوطه به اطلاع سهامداران و سرمايه گذاران خواهد رسيد.

 10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید 7sin از ایشان تشکر کرده است:


 11. #7
  عضو عادی
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  94
  تشکر
  4
  تشکر شده 105 بار در 48 ارسال
  دوست عزیز همه این اخباری که زدید متعلق به 1-2 هفته پیش و حتی 1 ماه پیش هست.

 12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید emperor از ایشان تشکر کرده است:


 13. #8
  عضو عادی
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  94
  تشکر
  4
  تشکر شده 105 بار در 48 ارسال
  گاه تکنیکال
  سرمایه گذاری بوعلی

  فرید هلالات
  در طی نوسانات کوتاه مدت اخیر، قیمت سهام شرکت سرمایه گذاری بوعلی به سبب تشکیل الگوی دو قلو تا محدوده 68 تومان افت کرده و حال این طور به نظر میرسد که نوسانات قیمت با سیگنال Bottom Failure Swing در اسیلاتور RSI و نیز سیگنال واگرایی مثبت در اسیلاتور MACD همراه است.

  با در نظر گرفتن برخورد قیمت به کف کانال، احتمال رشد قیمت تا محدوده 81 تومان در کوتاهمدت بالا است.
  این در حالی است که در بررسی نمودار بلند مدت سهام شرکت، الگوی بزرگی شبیه به سر و شانه کف با هدف کلاسیک 120 تومان مشاهده ميشود. از سوی دیگر محدوده 120 تومان در محدوده متراکمی از مقاومتهای مختلف واقع شده، بنابراین میتوان 120 تومان را هدفی بلند مدت در خصوص نوسانات آتی سهام شرکت دانست.
  مقاومتهای پیش روی خریداران سهام شرکت در کوتاهمدت عبارتند از: 76 تومان، 79 تومان و 81 تومان. از آنجایی که مقاومتهای مزبور فاصله ناچیزی از هم دارند، محدوده 81 تومان به عنوان اولین سطح مهم محسوب ميشود. ممکن است نوسانات قیمت در کوتاه مدت چندان سودآور نباشد اما در مجموع بازار سهام شرکت در محدوده کف قرار داشته و چنانچه قصد خرید دارید تا 10 درصد از ارزش سبد سهام خرید کنید و با دریافت واگرایی منفی در MACD از سهام شرکت خارج شوید.
  www.irborna.ir
  تحليل فوق بيانگر ديدگاه نگارنده است و چاپ آن به منزله تاييد روزنامه دنياي اقتصاد نيست.

 14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید emperor از ایشان تشکر کرده است:


 15. #9
  مدیر (ستاره‌دار 7) عليرضا جمالی آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  نوشته ها
  1,160
  تشکر
  66,717
  تشکر شده 9,406 بار در 1,123 ارسال
  سرمایه گذاری بوعلی در کف یک کانال صعودی معتبر (معتبر به دلیل لمس چندباره دیواره های کانال) قرار داره و میتونه گزینه مناسبی برای بازه میان مدت باشه.
  سهم توانایی صعود به قیمت اسمی در سقف کانال رو داراست.

  ویرایش توسط عليرضا جمالی : 2011/01/22 در ساعت 03:33
  از ادمها بت نسازید, این خیانت است ؛ هم به خودتان, هم به خودشان! خدایی میشوند که خدایی کردن نمیدانند وشما در اخر میشوید سر تا پا کافر خدای خود ساخته...


 16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید عليرضا جمالی از ایشان تشکر کرده اند:


 17. #10
  عضو جدید
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  Talking پیشنهاد

  ba salam khedmate sarvaran
  man 1mahe pish sarmaye gozari boali ro kharidam 107 toman ta alanam omade paeen bar ax tahlili k kheyliha dashtan roshdi nakarde hala bmikham befrosham va sahme dge ro bekharam baraye miyan modat ham negah daram dostan chi pishnahad mikonan

صفحه 1 از 28 123411 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بوک مارک ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •