صفحه 18 از 28 نخست ... 815161718192021 ... آخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 274

موضوع: سرمایه گذاری بوعلی ( وبوعلی )

ستاره‌دار (66) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 108,926 بار در 24,637 ارسال
    رشد قابل توجه سود "وبوعلی" با اجرای یک طرح

در حال حاضر حدود 33 درصد از پرتفوی بورسی به سهام شرکت های معدنی اختصاص دارد و مابقی آن را سهام گروه پتروشیمی، فلزات اساسی و شرکت های چند رشته ای صنعتی تشکیل می دهند.
    اتفاقات مثبتی که در وضعیت سیاسی کشور در شرف وقوع است و امیدهایی که پیرامون گسترش روابط بین المللی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور به وجود آمده، زمینه های لازم جهت پیشرفت هرچه بیشتر مراحل اجرایی طرح های توسعه ای شرکت ها را فراهم می کند. از این رو مجموعه ای از شرکت هایی که برنامه هایی جهت اجرای طرح های توسعه در نظر دارند، گزینه های خوبی جهت سرمایه گذاری در بازار سهام می باشند. در این بین بررسی جزئیات طرح های توسعه و میزان پیشرفت فیزیکی طرحهابخصوص در بخش انتقال تکنولوژی و خرید تجهیزات در صنایع پتروشیمی و فلزات اساسی از اهمیت بسزایی برخوردار است

مدیر امور سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری بوعلی با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به اینکه مراحل اجرای بسیاری از طرح های توسعه ای شرکتها به دلیل تحریم های اعمالی و مشکلات موجود بر سر راه واردات تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز با موانعی مواجه بوده، انتظار آن می رود تا مراحل اجرای آنها همراه با بهبود روابط بین المللی با سرعت پیش رود، به گونه ای که شاهد آثار مثبت اجرایی شدن این پروژه ها در روند سودآوری شرکت ها در سال93 باشیم. از این رو با عنایت به مطالب عنوان شده، "وبوعلی" سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی که از شرایط ذکر شده برخوردارند را در برنامه کاری خود قرار داده است.

مهدی اسکندری همچنین اختصاص بخش بیشتری از پرتفوی بورسی به سرمایه گذاری در سهام شرکت های پتروشیمی را به عنوان برنامه های "وبوعلی" جهت اصلاح پرتفوی بورسی آن برشمرد و گفت: در حال حاضر حدود 33 درصد از پرتفوی بورسی به سهام شرکت های معدنی اختصاص دارد و مابقی آن را سهام گروه پتروشیمی، فلزات اساسی و شرکت های چند رشته ای صنعتی تشکیل می دهند.

وی افزود: اگرچه تعیین نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی یکی از ابهامات موجود در برآورد سودآوری دقیق شرکتهای این گروه است، اما به نظر می رسد این نرخ طی یکماه آتی تعیین تکلیف شود؛ حال آنکه در صورت رخداد این امر شاهد شفافیت هرچه بیشتر وضعیت سودآوری شرکت های مذکور در سالهای آتی خواهیم بود که در پی آن معامله گران براساس تحلیل های دقیق تر به تصمیم گیری پیرامون سرمایه گذاری در سهام شرکتهای این گروه می پردازند. در این بین تعیین نرخ ارز در بودجه سال آتی کشور به دقیق تر شدن گزارشات بودجه اعلامی توسط شرکتها برای سال آتی کمک خواهد نمود.

این مقام مسئول به آثار مثبت ناشی از اعمال تخفیف در نرخ خوراک مایع شرکت های پتروشیمی اشاره کرد و در خصوص نرخ گاز مصرفی پتروشیمی ها ابراز داشت: هر چند افزایش نرخ گاز در حد معقول و بصورت مقایسه ای بانرخ خوراک شرکتهای پتروشمی کشورهای حاشیه خلیج فارس،در افق کوتاه مدت تأثیر کاهشی 10 تا 15 درصدی در سود سالجاری شرکتها خواهد داشت ولی در افق بلندمدت و با رقابتی ماندن فضای صنعت در سطح بین المللی افزایش سرمایه گذاری، سودآوری و بالندگی در این صنعت را به ارمغان خواهد آورد.

مدیر امور سرمایه گذاری های "وبوعلی" در خاتمه پیرامون وضعیت پرتفوی غیر بورسی شرکت بیان کرد: پروژه ساخت املاک سعادت آباد مراحل اجرایی خود را طی می کند و اولویت اصلی شرکت انجام فعالیتهای عملیاتی طبق برنامه ریزی انجام شده است. اجرای این طرح در سالهای آتی سود آوری شرکت را بطور قابل توجهی تحت تأثیر قرار خواهد داد.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,923 بار در 464 ارسال
    سلام به اهالی سرمایه گذاری وبوعلی
    امروز توی بازار پر عرضه و تسویه های اعتباری، حقوقی دنباله بازی دیروزش رو پی گرفت و هرچی که دیروز خریده بود عرضه کرد تا هم سود بکنه هم حجم مناسبی از عرضه رو در مثبت رقم بزنه،من فکر میکنم فردا روزی مثل امروز رو داشته باشیم

با راهنمایی و گوشزد آقای کیوان متن رو اصلاح می کنم:

حقوقی فروشنده همان حقوقی خریدار روز قبل نیست.فروشنده تدبیر هست که کلا خرید نمیکنه و فقط عرضه میکنه.
    ویرایش توسط محمدیان50 : 2013/11/17 در ساعت 20:07

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 22,849 بار در 4,407 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدیان50 نمایش پست ها
    سلام به اهالی سرمایه گذاری وبوعلی
    امروز توی بازار پر عرضه و تسویه های اعتباری، حقوقی دنباله بازی دیروزش رو پی گرفت و هرچی که دیروز خریده بود عرضه کرد تا هم سود بکنه هم حجم مناسبی از عرضه رو در مثبت رقم بزنه،من فکر میکنم فردا روزی مثل امروز رو داشته باشیم
    حقوقی فروشنده همان حقوقی خریدار روز قبل نیست. فروشنده تدبیر هست که کلا خرید نمیکنه و فقط عرضه میکنه.

این 2 روز خوب رو 230 معامله شده و شاید فردا 230 را برای آخرین بار ببیند و برود بالا.
    مقاومت 245 با توجه به شیب نمودار به 250 تغییر کرده که به نظر من شکسته خواهد شد.
    ویرایش توسط کیوان : 2013/11/17 در ساعت 20:00
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیوان نمایش پست ها
    حقوقی فروشنده همان حقوقی خریدار روز قبل نیست. فروشنده تدبیر هست که کلا خرید نمیکنه و فقط عرضه میکنه.
    حق با شماست اقای کیوان،در زدن مطلب اشتباه شد.
    فروشنده امروز تدبیر بود و شخص حقیقی

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمدیان50 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    امروز تدبیر و شخص حقیقی فروشنده و یک حقوقی خریدار بود.
    برای من نفر سوم حقوقی فروشنده و تنها خریدار حقوقی سهم جای سئوال است.
    آقای کیوان شما می دونید؟

امروز تدبیر و شخص حقیقی فروشنده و یک حقوقی خریدار بود.
    برای من نفر سوم حقوقی فروشنده و تنها خریدار حقوقی سهم جای سئوال است.
    آقای کیوان شما می دونید؟
    نه متاسفانه من اطلاعی ندارم. دوستانی که در کارگزاری ها هستند میتونند آمار بدن.

عضو فعال
    سلام به همه،من نمی دونم اونایی که امروز تو نیم ساعت پایانی روی 2250ریال سهم رو فروختن چی باخودشون فکر کردن

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمدیان50 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 24,747 بار در 4,574 ارسال
    سلام به همه،من نمی دونم اونایی که امروز تو نیم ساعت پایانی روی 2250ریال سهم رو فروختن چی باخودشون فکر کردن
    منم تو همين مونده بودم...فردا انتظار من اينه از منفي شروع كنه و دوباره مثبت شه
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده است:

خوشبینانه اش اینه که امروز آخرین روز تسویه اعتباری بود و فروشنده حقیقی با یک تیر 2 نشان زد و به گونه ای سهم را فروخت که فردا بتواند بدون ضرر مجدد وارد شود. مخصوصا که آخرین قیمت معامله را روی 2295 ریال انجام داد!

بدبینانه اش هم اینه که فعال شدن تاپیکهای بوعلی و بحث در مورد سهم باعث ایجاد حساسیت در همون افراد حقیقی شده و ترجیح میدن بدون سر و صدا (خصوصا با اون شفاف سازی !) کارشون رو انجام بدن.

منکه رفتم تو لاک خودم و فقط نگاه میکنم!

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    سلام به اهالی سرمایه گذاری.

این چند روز گذشته نشون داد هر کسی تو 4- و صف فروش سهم رو فروخت بدجوری رکب خورد

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمدیان50 از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 18 از 28 نخست ... 815161718192021 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بوک مارک ها