صفحه 12 از 251 نخست ... 291011121314152262112 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 2510

موضوع: صنایع شیمیایی ایران ( شیران )

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    نوشته های دوستان در سایت همسایه :

1)نوشته جناب آقای متاتریدر:

دوستان بنده چند نکته را عرض میکنم شاید مفید باشه و دوستان ارزش واقعی سهمشون رو بهتر بدونند و در صورت پایین باز شدن مفت از دست ندهند.
    اول اینکه این در صورتهای مالی 90 و 91 میزانی که از آخرین میزان سود اعلامی کم شده مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است که اولا میزانش 4 درصد هست که در صورتهای مالی 10 در نظر گرفته شده و ثانیا این مبلغ به مصرف کننده محصولات منتقل میشه و طبق صحبتهایی که با مسولان شرکت داشتم کلا این مبلغ در صورتهای مالی تهاتر میشه و لذا سود واقعی اعلامی قبلی صحیح است یعنی سود 400 تومانی برای سال 91 و سود 420 تومانی برای سال 90 اما به دلیل بهانه گیریهای و فشار سازمان به دلیل سود بالای اعلامی مسولان شرکت و بسته نگه داشتن نماد ، مسولان شیران هم دیگر عکس العملی در این زمینه نشان ندادند و در مراحل بعدی این مبلغ به صوتهای مالی برخواهد گشت.
    در مورد سود 91، نکته مهم میزان سود اعلامی است که تنها براساس افزایش مبلغ فروش فقط بابت میزان تولید و فروش است و افزایش قیمت فروش محصولات در سود لحاظ نشده این در حالیست که افزایش قیمت مواد اولیه مصرفی در صورتهای مالی دیده شده که این هم بخاطر حساسیتها و فشار سازمان بورس به واسطه تعدیل بالایش بوده و لذا یک تعدیل خیلی خوب از ناحیه افزایش قیمت فروش محصولات برای سال 91 انشالله بزودی خواهیم داشت .
    در مورد سال 90 با توجه به صحبتهایی انجام شده با مسولان مالی شرکت یک تعدیل قابل توجه دیگر برای سال 90 خواهند داشت هم از محل کاهش هزینه ها و هم تهاتر مالیات بر ارزش افزوده و هم از محل فروش محصولات فرعی که تا کنون فروش کمی داشته اند و تا پایان سال این محصولات را هم به فروش رسانده شده و سودش ر اشناسایی خواهند نمود.
    همچنین بحث نرخ تسعیر ارز هست که مطمئن باشید به نرخ 1226 نخواهد بود و سود خوبی از این بابت ، برای سال 90 و بخصوص برای سال 91 خواهیم داشت همین قدر بگویم که بنده
    سود 91 را کمتر از 600 تومان نمی دانم. موارد دیگر هست که در زمان مقتضی عرض خواهم کرد.
    بار دیگر عرض میکنم به عقیده بنده در شرایط حاضر این سهم بهترین سهم بازار و یا حداقل در ردیف سه سهم برتر بازار است و فروش زیر 2500 را در مقطع کنونی اشتباه میدانم .
    حال قضاوت و تصمیم گیری با دوستان .

-----------------------------------------------------------------
    2)نوشته جناب آقای مخبرالدوله:

از باب مقایسه داشتم سهام را نگاه میکردم.....
    بنده نه قلرست دارم ....نه شیران

ولی اگه کسی بخواد سرمایه گذاری کنه.....واقعا کدامشان عقلانی ترند؟
    تقریبا سودها برابر.....ولی قیمت شیران نصف قلرست....

-----------------------------------------------------------------

این هم نوشته خودمه :

بالاخره پی گیری های اینجانب جواب داد

شاید باورتون نشه ولی آقای برقکار در اصفهان به خاطر پی گیری های مکرر اینجانب و رفتن چندین مرحله به سازمان بورس تشکر کردند ( امروز تو انبار و در حال انبارگردانی پیداش کردم : باورش نمیشد که بتونم اونجا پیداش کنم و باهاش تلفنی صحبت کنم و گفت از همینجا که تونستی منو پیدا کنی عجب پی گیری داری و

آقای سلطانی نیز تماس گرفتند و گفتند که سهم فردا یکشنبه قطعا" باز خواهد شد

من با آقای سلطانی پس از این رفت و آمد های مکرر کلی رفیق شدیم ولی برایم خیلی جالب بود که ایشان با من تماس بگیرند و بگویند که گزارش سهم روی کداله و سهم

فردا باز میشود و انتظار تماس تلفنی ایشان را نداشتم !!!

ولی حیف که گزارش 4200 ریالی 90 رو تبدیل به 3967 ریال کردند(233 ریال کاهش)

و گزارش 4000 ریالی 91 رو تبدیل به 3617ریال کردند(383 ریال کاهش)

اعداد قبلی قطعی و حسابرسی شده بودند که در اثر فشار بورس و جهت بازگشایی سهام کم و انتشار یافت

به نظر ایجانب نیز رسیدن به سود 4200 ریالی جهت سال 90 به راحتی قابل امکان است

با اینکه از بورس ایران هیچ چیزی بعید نیست و همه دوستان قیمت بازگشایی را در محدوده 2000 تومان می دانند

ولی امکان بازگشایی سهم در قیمت 22000 تا 22500 ریال از نظر اینجانب و با توجه به جو مناسب پتروشیمی ها دور از انتظار نیست

به امید سلامتی و سودآوری همه دوستان گلم

ولی واقعا" و از حق نگذریم شیران یکی از عجایب بورس بوده که ظرف مدت دو سال به این قیمت ها رسیده است که البته خداوکیلی هم حقشه

واقعا" این بانک صنعت و معدن هم عجب جایی سرمایه گذاری کرده ها
    ویرایش توسط بابک 52 : 2012/03/04 در ساعت 00:06

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,757 بار در 4,575 ارسال
    1- يعني چي 4 درصد 10 درصد در نظر گرفته شده؟

2- تهاتر در صورتهاي مالي يعني چي؟

3- افزايش قيمت لحاظ شده اما كم

4- افزايش قيمت مواد اوليه طبيعي بوده و به خاطر فشار و اين حرفا نيست

5- دم گرم اون مسئولان مالي....يعني اينا اينقد سهامدارا رو دوست دارن كه اين اطلاعات با ارزش رو در اختيار ميزارن....
    مرا گر دولت عالم ببخشند .... برابر با نگاه مادرم نيست

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ساده ي ساده نمایش پست ها
    1- يعني چي 4 درصد 10 درصد در نظر گرفته شده؟

2- تهاتر در صورتهاي مالي يعني چي؟

3- افزايش قيمت لحاظ شده اما كم

4- افزايش قيمت مواد اوليه طبيعي بوده و به خاطر فشار و اين حرفا نيست

5- دم گرم اون مسئولان مالي....يعني اينا اينقد سهامدارا رو دوست دارن كه اين اطلاعات با ارزش رو در اختيار ميزارن....
    جناب ساده ساده می تونی از خودشون بپرسی منم گفتم نقل از سایت همسایه

و نوشته آخر مال من بود

ضمنا" مطمئن باش که در اختیار گذاشتن اطلاعات ان هم در ایران زیاد عجیب و غریب نیست

همانطور که اینجانب اعداد حسابرسی شده 420 تومان جهت 90 و 400 تومان جهت 91 را قبل از نشر در کدال داشتم که متاسفانه به اعدادی که گفتم کاهش داشت

حالا" از نوشتتون نفهمیدم

1) شما با نوشته من مشکل داری

یا

2)با نوشته آقای آنتی جو گیر و مخبراالدوله مشکل داری؟

3) یا به خود این دو نفر مشکل داری؟

یا

اصلا" با خودتم مشکل داری؟

البته این آخریش شوخی بود ولی در هر صورت می تونی بری تو سایت بورکس و سوالهاتو از خودشون بپرسی

گرفتن اطلاعات رانت در ایران بسیار بسیار راحتتر از اون چیزیه که فکرشو میکنی

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    آقا مگه میشه مالیات ارزش افزوده رو 10 % در نظر گرفت؟؟؟
    نص صریح قانونش همون 4 درصده.

اون صحبتی که ایشون فرمودن یه چیز دیگه س . بندش توی گزارش اینطور اومده :
    با توجه به ابهامات موجود در خصوص نحوه برخورد سازمان امورمالياتي نسبت به عوارض و ماليات بر ارزش افزوده مواد اوليه خريداري شده از شرکت پالايش نفت اصفهان ، بدين منظور مبلغ 189656 ميليون ريال به عنوان ذخيره در حسابهاي سال مورد گزارش منظور شده است .

اینم برای سال 90 : با توجه به ابهامات موجود در خصوص نحوه برخورد سازمان امورمالياتي نسبت به عوارض و ماليات بر ارزش افزوده مواد اوليه خريداري شده از شرکت پالايش نفت اصفهان ، بدين منظور مبلغ 132005 ميليون ريال به

عنوان ذخيره در حسابهاي سال مورد گزارش منظور شده است .
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    آقا مگه میشه مالیات ارزش افزوده رو 10 % در نظر گرفت؟؟؟
    نص صریح قانونش همون 4 درصده.

اون صحبتی که ایشون فرمودن یه چیز دیگه س . بندش توی گزارش اینطور اومده :
    با توجه به ابهامات موجود در خصوص نحوه برخورد سازمان امورمالياتي نسبت به عوارض و ماليات بر ارزش افزوده مواد اوليه خريداري شده از شرکت پالايش نفت اصفهان ، بدين منظور مبلغ 189656 ميليون ريال به عنوان ذخيره در حسابهاي سال مورد گزارش منظور شده است .

اینم برای سال 90 : با توجه به ابهامات موجود در خصوص نحوه برخورد سازمان امورمالياتي نسبت به عوارض و ماليات بر ارزش افزوده مواد اوليه خريداري شده از شرکت پالايش نفت اصفهان ، بدين منظور مبلغ 132005 ميليون ريال به

عنوان ذخيره در حسابهاي سال مورد گزارش منظور شده است .
    ممنون از توضیحتون جناب آقای مصری پور

من هم عین نوشته های آن دو نفر را نقل قول کردم

و ممنون که شما توضیحات را ارائه نمودید

با سپاس فراوان

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    جناب ساده ساده می تونی از خودشون بپرسی منم گفتم نقل از سایت همسایه

و نوشته آخر مال من بود

ضمنا" مطمئن باش که در اختیار گذاشتن اطلاعات ان هم در ایران زیاد عجیب و غریب نیست

همانطور که اینجانب اعداد حسابرسی شده 420 تومان جهت 90 و 400 تومان جهت 91 را قبل از نشر در کدال داشتم که متاسفانه به اعدادی که گفتم کاهش داشت

حالا" از نوشتتون نفهمیدم

1) شما با نوشته من مشکل داری

یا

2)با نوشته آقای آنتی جو گیر و مخبراالدوله مشکل داری؟

3) یا به خود این دو نفر مشکل داری؟

یا

اصلا" با خودتم مشکل داری؟

البته این آخریش شوخی بود ولی در هر صورت می تونی بری تو سایت بورکس و سوالهاتو از خودشون بپرسی

گرفتن اطلاعات رانت در ایران بسیار بسیار راحتتر از اون چیزیه که فکرشو میکنی

بابک جان هر کسی نظرشو میگه به این معنی نیست که با ما مشکل داره یا دشمنی میکنه یا حسودی ....

حالا خود سامان حتما میاد ادامه صحبتو میگه ولی در مورد اون جمله آخر که فرمودید یچیزو همینطور رفاقتی میگم. گاهی اوقات بعضیها اطلاعات به ما میدن یا باهام ارتباط صمیمی برقرار میکنن فقط و فقط به این خاطر که اهدافشون سریعتر میسر بشه.

به قول معروف، هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره.
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 26,301 بار در 6,124 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کيانوش نمایش پست ها
    سهامدار تعداد سهم درصد سهم
    بانك صنعت ومعدن 131,618,000 ۵۱.۱۸
    سهام وثيقه 76,748,980 ۲۹.۸۴
    شركت سرمايه گذاري آتيه دماوند)سهامي عام( 13,356,950 ۵.۱۹
    شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي نفت سهامي خاص 14,049,440 ۵.۴۶
    شركت سرمايه گذاري صنعت ومعدن)سهامي عام( 5,690,285 ۲.۲۱
    شركت بازرگاني وخدمات بندري ايران)سهامي خاص( 5,719,484 ۲.۲۲

جمع اينها ميشه 96.1 درصد
    فردا هل نشيد برا فروش فقط 4 درصد سهم دست بازاره يعني 10286640 تا
    در ضمن پي به اي 6 سهم با سود فعلي ميشه 2400 تومان.
    24 ساعت بعد از بازگشايي صف خريد خواهد شد.در فروش عجله نکنيم.سهم زيادي در بازار نيست.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کيانوش از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    بابك جان مصطفي درست ميگه من ديشب اومدم پستو نقل كردم و از مداد رنگي هم استفاده كردم و متوجه هم شدم شما نقل قول كرديد اما سايت ايراد داشت و نقل قول جواب نميداد بدون نقل قول پستمو زدم.....منظورم اون قسمتي بود كه از جناب متاتريدر نقل قول شد...بقيه توضيحاتو مصطفي داد

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید *سامان* از ایشان تشکر کرده اند:

با سلام و احترام

عین نوشته های جناب آقای ساده ساده و مصری پور به آقای متاتریدر در سایت بورکس منتقل و عین متن ایشان بدون هیچ کم و کاستی تقدیم حضور می گردد

حواهش میکنم دوست عزیز .از پی گیریهاتون هم ممنون

در مورد بند 1 آنچه که به بنده منتقل شده این هست که عوارض ومالیات برارزش افزوده بر موادی خاص مانند مواد نفتی به جای 4 درصد 10 درصد در نظر گرفته شده که بدین وسیله تصحیح میکنم.
    در مورد بند 2 مالیات بر ارزش افزوده تنها از مصرف کننده نهایی قابل دریافته لذا آنطور که مسول مربوطه بیان داشتنداین مالیات همراه با وجه خرید مواد اولیه توسط پالایشگاه اصفهان دریافت و به اداره مالیات تحویل میشه سپس این مبلغ مالیاتی از طرف اداره مالیات مجددا به شرکت صنایع شیمیایی ایران برگشت داده میشه.
    در مورد بند 3 در حالی که شاهد افزایش قیمت 30 درصدی مواد اولیه هستیم اما برای محصولات شرکت تنها افزایش 7 درصدی قیمتهای فروش لحاظ شده حالا اگر در حالت معمول افزایش 30 درصدی یا حتی بدبینانه 20 درصدی در قیمت محصولات شرکت لحاظ کنیم افزایش مبلغ فروش و نتیجتا افزایش سود قابل توجهی را برای شرکت شاهد خواهیم بود.
    بحث فشار سازمان هم در زمینه عدم اعمال افزایش قیمت محصولات شرکت در میزان فروش سال اینده صورت گرفته نه افزایش قیمت مواد اولیه تا بدین صورت تعدیل کمتری در ابتدا برای شرکت اعلام شود
    موارد مطرح شده از طرف مسولان شرکت در این زمینه رانت نیست بلکه شرکت موظف است موارد ابهام برانگیز را برای سهامدارن پرسشگرش شرح دهد.

این هم نوشته خودمه :

در هر صورت از جناب آقای ساده ساده و مصطفی مصری پور به خاطر اعلام نظرهاشون کمال تشکر را دارم

به امید سلامتی همه دوستان و همکاران گرامی و تشکر از اعلام نظرهایشان

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    با سلام و احترام

عین نوشته های جناب آقای ساده ساده و مصری پور به آقای متاتریدر در سایت بورکس منتقل و عین متن ایشان بدون هیچ کم و کاستی تقدیم حضور می گردد

حواهش میکنم دوست عزیز .از پی گیریهاتون هم ممنون

در مورد بند 1 آنچه که به بنده منتقل شده این هست که عوارض ومالیات برارزش افزوده بر موادی خاص مانند مواد نفتی به جای 4 درصد 10 درصد در نظر گرفته شده که بدین وسیله تصحیح میکنم.
    در مورد بند 2 مالیات بر ارزش افزوده تنها از مصرف کننده نهایی قابل دریافته لذا آنطور که مسول مربوطه بیان داشتنداین مالیات همراه با وجه خرید مواد اولیه توسط پالایشگاه اصفهان دریافت و به اداره مالیات تحویل میشه سپس این مبلغ مالیاتی از طرف اداره مالیات مجددا به شرکت صنایع شیمیایی ایران برگشت داده میشه.
    در مورد بند 3 در حالی که شاهد افزایش قیمت 30 درصدی مواد اولیه هستیم اما برای محصولات شرکت تنها افزایش 7 درصدی قیمتهای فروش لحاظ شده حالا اگر در حالت معمول افزایش 30 درصدی یا حتی بدبینانه 20 درصدی در قیمت محصولات شرکت لحاظ کنیم افزایش مبلغ فروش و نتیجتا افزایش سود قابل توجهی را برای شرکت شاهد خواهیم بود.
    بحث فشار سازمان هم در زمینه عدم اعمال افزایش قیمت محصولات شرکت در میزان فروش سال اینده صورت گرفته نه افزایش قیمت مواد اولیه تا بدین صورت تعدیل کمتری در ابتدا برای شرکت اعلام شود
    موارد مطرح شده از طرف مسولان شرکت در این زمینه رانت نیست بلکه شرکت موظف است موارد ابهام برانگیز را برای سهامدارن پرسشگرش شرح دهد.

این هم نوشته خودمه :

در هر صورت از جناب آقای ساده ساده و مصطفی مصری پور به خاطر اعلام نظرهاشون کمال تشکر را دارم

به امید سلامتی همه دوستان و همکاران گرامی و تشکر از اعلام نظرهایشان
    قسمت قرمز رنگ بازم ابهام داره

قسمت آبي رنگ كاملا غلطه....پولي كه به عنوان ماليات به حساب دولت واريز شد دوباره به حساب مبدا برنميگرده...وقتي مالياتي اخذ ميشه بايد مورد اعتراض شركت واقع بشه و اگه شركت اعتراض نكنه قابليت برگشت نداره

قسمت قرمز رنگ تصحيح شده و درست هست

قسمت آبي رنگ تصحيح شده و درست هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)