صفحه 92 از 96 نخست ... 428289909192939495 ... آخرین
نمایش نتایج: از 911 به 920 از 959

موضوع: صنعتی و معدنی باما ( کاما )

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : صنعتی و معدنی باما ( کاما )

این روزها کاما همه‌اش داستان شده...
    بگذارید نکته به نکته بررسی‌اش کنیم...
    1. نخست این که یک حقوقی امروز ۱۱۳ میلیون سهم فروخت. روی نمادی که حجم مبنایش ۴ میلیون است. حدودا می‌شود گفت که حقوقی بیش از یک درصد کل شرکت را امروز فروخت.
    2. نکته‌ی دوم این بود که حقیقی هم فروخت. سنگین هم فروخت. حتی گمان کنم حقیقی یبشتر از حقوقی فروخت.
    3. نکته‌ی سوم این بود که امروز کاما ۲۰ برابر میانگین حجم میانگین ماهانه‌اش داد و ستد شد. (معمولا ۱.۵ تا ۲ برابر رقم بالایی است. حالا شما حساب کن ۲۰ برابر!)
    4. نکته‌ی چهارم این بود که با این که معمولا این رفتار حقوقی باعث کم‌آوردن حقیقی و بازار می‌شود ولی بازار سهام حقوقی را جذب می‌کرد!
      1. که این نکته‌ی چهارم (با تلفیق با دیگر نکته‌ها) کاملا این را می‌رساند که احتمالا سبدگردان‌ها داشتند سهام حقوقی را بر می‌داشتند!!! و اصلا به خاطر همین خرید اینها هم بوده که آمار فروش حقیقی قوی شده و بالا رفته (نسبت به خرید حقیقی).

5. نکته‌ی پنجم هم این که اگر فروشنده بیمه‌مرکزی بوده باشد. که احتمالا همان است (با توجه به این که دیروز ۲ میلیون سهم فروخته) باز یک ۱۰۰ میلیون سهم دیگر دارد و احتمالا فردا اگر مشتری باشد عرضه می‌کند.

پس اینجا دو سناریو داریم.
    ۱- سبدگردان‌ها از فرصت استفاده کرده‌اند و یک چیز خوبی را وارد سبدهای تحت مدیریت‌شان کرده‌اند. و فردا هم باقی صد میلیون را در منفی پنج می‌خرند و تامام.
    ۲- سبدگردان‌ها رفته‌اند با بیمه‌مرکزی ساخت و پاخت کرده‌اند که در قیمت مناسب سهامش را بخرند و بکنند تو سبد مردم بدبخت از همه‌جا بی‌خبر!

سازمان بورس هم که مانند همیشه... پاک و شش‌دانگ و کار درست... دقیقا مانند دیگر جاهای دولت محترم‌مان...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/12/29 در ساعت 20:25
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 326 بار در 85 ارسال

به نظر شما کدوم سناریو محتمل تر؟

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید NEO از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط NEO نمایش پست ها
    به نظر شما کدوم سناریو محتمل تر؟
    نمی‌دانم. حقیقتش من یک کوچولو از این نماد در سبد دارم. امیدوارم سناریو نخست درست باشد. (تنها امیدوارم.)
    امروز خیلی قوی سهام حقوقی را می‌خریدند.
    خیلی قوی.
    ۱۰۰ میلیون سهم دیگر هم دارد. اگر همین‌جور فردا هم بفروشد، فردا باقی سهامش را بر می‌دارند و دیگر عملا/علنا فروشنده‌ای نمی‌ماند.
    ولی حقیقت این است که اوضاع یک مقدار ناآشکار است. (و من به خاطر همین ناآشکاری یک مقدار سبک کردم.)

داده‌هایش هم به روز نمی‌شود ببینیم چه کسی بوده فروخته... احتمالا همین بیمه مرکزی بوده:
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داروساز آواتار ها
    تشکر شده 3,036 بار در 570 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    نمی‌دانم. حقیقتش من یک کوچولو از این نماد در سبد دارم. امیدوارم سناریو نخست درست باشد. (تنها امیدوارم.)
    امروز خیلی قوی سهام حقوقی را می‌خریدند.
    خیلی قوی.
    ۱۰۰ میلیون سهم دیگر هم دارد. اگر همین‌جور فردا هم بفروشد، فردا باقی سهامش را بر می‌دارند و دیگر عملا/علنا فروشنده‌ای نمی‌ماند.
    ولی حقیقت این است که اوضاع یک مقدار ناآشکار است. (و من به خاطر همین ناآشکاری یک مقدار سبک کردم.)

داده‌هایش هم به روز نمی‌شود ببینیم چه کسی بوده فروخته... احتمالا همین بیمه مرکزی بوده:

سلام استاد عزیز
    من این سهم سال هاست دارم معمولا بیمه یا خود صنعتی امیر اونجور وقت ها میفروشه واسه منم که ۱۰ سال این سهم دارم ترسناک شده
    ولی من از باما ۴۰۰۰ تومان تا ۸۰ تومان با این سهم هستم همیشه اضافه کردم بجز شهریور که یه مقداری فروختم الانم توکل به خدا

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید داروساز از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

درود
    به نظرم واسه شما که بلند مدتی کاما دارید نباید جای نگرانی باشه. سهم پی بر ای بالا که نداره. از طرفی هم از نظر بنیادی کمتر شرکتی‌ همانند کاما پیدا میشه که پیشرفت و توسعه منظم و پیوسته داشته، الانم که کاما درحال تبدیل شدن به هلدینگ معدنیه. مدیریت کاما که واقعا عالیه، جناب دکتر فرهنگ حسینی، مدیر عامل سرمایه گذاری امیر از نخبگان مالی کشور هستن. ولی برای کوتاه مدت، کندل امروز جالب نبود
    ویرایش توسط NEO : 2020/12/29 در ساعت 22:07

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید NEO از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,174 بار در 2,106 ارسال

ارزش بازار باما 27 هزار میلیارد تومان شده است. که برای شرکت در این حد و قواره بسیار بالا و گران است.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    ارزش بازار باما 27 هزار میلیارد تومان شده است. که برای شرکت در این حد و قواره بسیار بالا و گران است.
    چند تا شرکت الان تو بورس داریم که ۱۶۰۰ ریالttm سود داره قیمتش ۲۶۰۰ است. ۲۷۰۰ درصد افزایش سرمایه تجدید کدال کرده باشه. سه تا شفاف سازی الف هم سال اینده داره ( اطلاعات اولیه انها بروی کدال در قالب شفاف سازی ب وجود داره که با عملیاتی شدن این طرح ها برای سال بعد تبدیل به شفاف سازی الف میشه). از طرفی سال بعد فروش الومینیوم المهدی، بورسی کردن شاهین روی اصفهان هم در دستور کار داره. اگه با این پتانسیل ها کاما گرونه پس ۹۹ درصد بازار گرونه. نمیگم کاما بهترین سهم بازار ولی جز سهمای گرون بازار هم محسوب نمیشه.

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید NEO از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داروساز آواتار ها
    تشکر شده 3,036 بار در 570 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    با سلام
    واقعیت اینکه این سهم تقریبا به شاخص ۲ میلیون معامله میشه و قطعا خود منم تا ۲۲۰۰ نشه نمیخرم
    ولی اگر به دید افزایش قیمت های جهانی (که با توجه به بسته های پولی امریکا و اروپا قطعا تورم زیادی سال اینده
    دارند کاری که ما هر سال انجام میدیم اونا دهه به دهه انجام میدند) طرح های توسعه با دید ۲ سال خرید کنید قول می دم
    از تیم مدیریتی این شرکت تشکر می کنید واقعا مدیران خوبی داره ولی اینجا بورس هست من خودم شروع بورسم با باما ۴۰۰۰ تومنی بود
    تا ۸۰۰۰ تومان رفت بعد ۵ سال تموم ریخت ببینید چه شروعی داشتم من دیگه ولی موندم پاش و جواب داد واقعا....

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید داروساز از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) فرهنگ سازان آواتار ها
    تشکر شده 2,996 بار در 657 ارسال

با این همه افت سنگین هنور نسبت به سال قبل همین موقع حدود 400 درصد رشد داشته .

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید فرهنگ سازان از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 757 بار در 331 ارسال

دوستان این سهم برای ورود خوبه به نظرتون..روی حمایتش هم هست...1300 به نظر کم ریسک میاد

صفحه 92 از 96 نخست ... 428289909192939495 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع