صفحه 2 از 6 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 57

موضوع: نظرات, پرسش و پاسخ مبحث مدیریت سرمایه

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس نمایش پست ها
    درود بر شما
    از مطلب جالبتان در مورد بازي رولت لذت بردم و نظر من در مورد پرسش مطرح شده:
    پاسخ اين پرسش در تئوري مطلوبيت نهفته است. يعني آنكه فرد دو گزينه پيش رو دارد، عدم قبول پيشنهاد كه بازدهي صفر دارد، قبول پيشنهاد كه خود دو حالت دارد بيرون آمدن مهره سبز با احتمال 0.6 و بيرون آمدن قرمز با احتمال 0.4 . فرد مورد نظر بايد منحني مطلوبيت خود كه نشان دهنده رجحان او براي كسب پول است تشكيل دهد و با توجه به ميزان مطلوبيت صفر تومان،به دست آوردن 10 ميليون تومان و از دست دادن 10 ميليون تومان نسبت به رد يا قبول پيشنهاد اقدام كند.

با سپاس
    اگراین اصل احتمال صادق باشد که تعداد تکرار ازمایش به تعداد زیادی انجام شود و
    پری مهربان علی رغم داشتن ناخنهای زشت به قول وقرار خود پای بند باشد
    قبول کردن مطلوبیت زیادی دارد
    البته این نظر من بود راجع به قبول یا رد پیشنهاد پر مهربان و نه پاسخی بر نوشته جناب ناشناس
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,446 بار در 425 ارسال
    سلام و عرض ادب خدمت جناب Holy

از طرف خودم به جهت فتح این باب - مدیریت سرمایه - تشکر می کنم،

در مورد سوال پری و مهره ها!

اگه مطالب گذشته رو خوب فهمیده باشم موارد ذیل بنظر قابل ارائه می باشد.

نکته اول )
    تعداد مهره های درون کیسه این پری خانوم 100 عدد است، برای تحقق موفقیت و غلبه مهره های سبز به قرمز ما باید بتوانیم 100 انتخاب داشته باشیم که در اینصورت 60% موفقیت و 40% شکست و در نهایت 20% خالص موفقیت بدست خواهیم آورد

اما ...
    از آنجایی که فقط یک انتخاب داریم پس بنظر من شانس برنده شدن کاملا تصادفی _ و نه طبق قوانین احتمال _ است که می شود 50%

نکته دوم )

این شرطبندی یا انتخاب تصادفی قرار است بر روی 33% دارایی انجام گیرد که حاصل 10 سال تلاش ماست یعنی 10 میلیون تومان بنظر من این انتخاب قابل توجیه نیست در صورت رد پیشنهاد پری، درسته که 33% سود نکردیم ولی چیزی رو هم از دست ندادیم و این بنظر من یجورایی میشه استراتژی

ورود به معامله ای که احتمال موفقیت بر شکست بیشتر باشد
    ویرایش توسط بابای دارا : 2011/11/17 در ساعت 20:31
    مشروعيت فاركس بر اساس فتاواي مراجع تقليد

- مطالعه کتاب کیش و مات رو پیشنهاد می کنم

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    عرض سلام دارم خدمت دوستان عزیز
    ممنونم از جناب ناشناس عزیز ،جناب سپه عزیز و بابا دارا عزیز که در بحث شرکت کردند
    تا حدود زیادی پاسخ مشابه فرمایش جناب بابا داراست ، که حتما فردا شب در این رابطه بحث میکنیم البته یک نکته وجود داره که شاید من تو طرح مطلب فراموش کردم بگم ،پری مارو مجاز به هر تعداد معامله که میخوایم میکنه
    (قطعا دوستان بهتر از من میدونند که در تمام این نکات منظوری نهفته که تا پایان داستان این نکات کمکمون میکنه به هدف مطلوب برسیم)
    موفق باشین
    سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,356 بار در 793 ارسال
    با درود
    در مورد پاسخ آقاي دارا چند نكته مبهم براي من وجود دارد:
    1- در صورت مسئله هيچ اشاره اي به اينكه "تعداد مهره هاي درون كيسه پري خانوم 100 عدد است" كه پيشفرض پاسخ ايشان مي باشد نشده است.
    2- عبارت "شانس برنده شدن كاملا تصادفي-و نه طبق قوانين احتمال است"، يك جمله انقلابي است كه كل علم احتمال را زير سوال مي برد! مگر احتمال چيزي غير از مدلسازي پيشامدهاي تصادفي است؟؟
    با سپاس
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    عرض سلام دارم خدمت دوستان عزیز
    ممنونم از جناب ناشناس عزیز ،جناب سپه عزیز و بابا دارا عزیز که در بحث شرکت کردند
    تا حدود زیادی پاسخ مشابه فرمایش جناب بابا داراست ، که حتما فردا شب در این رابطه بحث میکنیم البته یک نکته وجود داره که شاید من تو طرح مطلب فراموش کردم بگم ،پری مارو مجاز به هر تعداد معامله که میخوایم میکنه
    (قطعا دوستان بهتر از من میدونند که در تمام این نکات منظوری نهفته که تا پایان داستان این نکات کمکمون میکنه به هدف مطلوب برسیم)
    موفق باشین
    درود بر شما
    جسارتاً مسئله اي كه طرح فرموديد يك مثال كلاسيك از مباحث تصميم گيري و سرفصل "تئوري مطلوبيت" است. نمونه آن در كتب مختلف از جمله كتاب پژوهش عملياتي(مدلهاي احتمالي) دكتر منصور مومني، انتشارات سمت، فصل دوم صفحه 58 موجود است. تنها راه پاسخ دهي به اين سوال مدلسازي مطلوبيت تصميم گيرنده است.
    با سپاس

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    با تشکر از لطفتون جناب Holy

من اینجوری مجسم می کنم که با پیشنهاد پری مخالفت کردم و اون هم برای برانگیختن حس طمع من پیشنهاد جدیدی مطرح کرده و اونم اینکه می تونم هر تعداد معامله که بخوام انجام بدم

در پاسخ باید عرض کنم که چون حجم معامله همون 10 میلیون هستش باز هم قضیه تغییری نکرده چون انتخاب هنوز هم تصادفی می شه و احتمال برنده شدن 50%
    با این تفاوت که من :

در انتخاب اول 33% سرمایه
    در انتخاب دوم 50% سرمایه
    و در انتخاب سوم 100% سرمایه رو برای معامله وارد می کنم

فکر می کنم با توجه به فرمایشات شما در تاپیک مدیریت سرمایه من باید طوری معامله کنم که بتونم 100 معامله داشته باشم
    و این یعنی در هر بار 300،000 وارد معامله کنم ( اگه پری قبول کنه )

اینطوری من 100 معامله انجام می دم و در نهایت 3،000،000 معادل 10% بازده خواهم داشت

کاش یه پری پیدا می شد با این پیشنهاد موافقت می کرد

-- می توانید آرزو کنید و یا امیدوار باشید که بازار باز خواهد گشت و یا می توانید ضرر خود را قطع کرده و خود را برای فرصتهای بعدی آماده کنید

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    درود بر شما
    جسارتاً مسئله اي كه طرح فرموديد يك مثال كلاسيك از مباحث تصميم گيري و سرفصل "تئوري مطلوبيت" است. نمونه آن در كتب مختلف از جمله كتاب پژوهش عملياتي(مدلهاي احتمالي) دكتر منصور مومني، انتشارات سمت، فصل دوم صفحه 58 موجود است. تنها راه پاسخ دهي به اين سوال مدلسازي مطلوبيت تصميم گيرنده است.
    با سپاس
    با درود
    در مورد پاسخ آقاي دارا چند نكته مبهم براي من وجود دارد:
    1- در صورت مسئله هيچ اشاره اي به اينكه "تعداد مهره هاي درون كيسه پري خانوم 100 عدد است" كه پيشفرض پاسخ ايشان مي باشد نشده است.
    2- عبارت "شانس برنده شدن كاملا تصادفي-و نه طبق قوانين احتمال است"، يك جمله انقلابي است كه كل علم احتمال را زير سوال مي برد! مگر احتمال چيزي غير از مدلسازي پيشامدهاي تصادفي است؟؟
    با سپاس
    سلام ناشناس جان!
    یاد دوستان قدیمی کردی آقا
    ممنون که یادداشت منو نقد کردی حالا خدمتت عرض کنم که منم چند واحد پژوهش عملیاتی و چند واحد دروس مالی در مورد منحنی بی تفاوتی (مطلوبیت) پاس کردم و البته آمار و احتمال
    ولی ...
    عزیز دلم در اقتصاد خرد بحث منحنی بی تفاوتی ( مطلوبیت ) به تفسیر اومده
    منحنی بی تفاوتی در مورد قیمت کالاها و محدودیت درآمد بحث می کنه و به مصرف کننده امکان انتخاب کالاهای خودش رو با توجه به میزان درآمدش می ده و 3 حالت انتخاب داره که بعید می دونم با یادداشت من مغایرتی داشته باشه
    اگه نیاز به مباحثه بود بفرمایید ادامه بدیم ( فقط شرمنده من تا دو ساعت دیگه به سیستم دسترسی ندارم شما بفرمایید من جواب می دم)

در خصوص تعداد مهره ها تا جایی که من نگاه کردم در سوال جناب Holy عدد 100 رو دیدم حالا شما نوشتی 10 فرقی نمی کنه
    در مورد تصادفی بودن برنده شدن، اگه به یادداشت های جناب Holy و کتاب های مربوطه مراجعه بفرمایید شما برای یه پژوهش آماری نیاز به جامعه آماری داری؛ بنظر شما، نتایج بدست اومده از یه جامعه آماری با یک عضو چقدر قابل اطمینانه؟
    پس نتیجه میشه تصادفی

البته معمولا من حرفهای انقلابی زیاد می زنم شما بدل نگیر

ناگفته نماند که جناب Holy به گزاره های سوال یه مورد جدید اضافه فرمودند و اون مجاز بودن تعداد انتخاب هاست
    من فکر می کنم ناشناس جان هدف جناب Holy از طرح این بحث چیز دیگه ای غیر از ارائه علوم آکادمیک آمار باشه

اندکی صبر سحر نزدیک است

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید بابای دارا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    درود بر شما
    با سپاس
    ازتون ممنونم دوست خوبم
    قطعا مثالهای بنده مثالهای نو و تازه ایی نیست و منتها ازتون اجازه میخوام یک کم دیگه بریم جلو ،فکر میکنم دو یا سه جلسه دیگه خیلی مسائل روشن میشه ،
    بعد اگه احساس کردین با راه حل دیگه یا به طریق دیگه میتونیم جواب بهتری بگیریم بنده هم خوشحال خواهم شد مطرح بفرمایین تا هم دوستان و هم من استفاده کنیم .
    براتون آرزوی سلامت و سود دارم ناشناس عزیز

16. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابای دارا نمایش پست ها
    با تشکر از لطفتون جناب Holy

من اینجوری مجسم می کنم که با پیشنهاد پری مخالفت کردم و اون هم برای برانگیختن حس طمع من پیشنهاد جدیدی مطرح کرده و اونم اینکه می تونم هر تعداد معامله که بخوام انجام بدم
    ممنونم بابا دارا عزیز
    بله جالبه ،پیشنهاد خوبیه ،فردا شب که میخوایم داستان رو ادامه بدیم به شیوه ایی که شما فرمودین و نقل قول کردم ادامه میدیم .... ممنونم

18. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    ازتون ممنونم دوست خوبم
    قطعا مثالهای بنده مثالهای نو و تازه ایی نیست و منتها ازتون اجازه میخوام یک کم دیگه بریم جلو ،فکر میکنم دو یا سه جلسه دیگه خیلی مسائل روشن میشه ،
    بعد اگه احساس کردین با راه حل دیگه یا به طریق دیگه میتونیم جواب بهتری بگیریم بنده هم خوشحال خواهم شد مطرح بفرمایین تا هم دوستان و هم من استفاده کنیم .
    براتون آرزوی سلامت و سود دارم ناشناس عزیز
    من نيز از شما سپاسگزارم و بي صبرانه مشتاق ديدن پاسخ ديگر اين مسئله كلاسيك هستم.

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 6 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)