صفحه 4 از 64 نخست 12345671454 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 640

موضوع: معادن منگنز ايران ( كمنگنز )

عضو فعال sourena آواتار ها
    تشکر شده 5,327 بار در 1,077 ارسال
    همانطور که میثم عزیز اشاره کرد این سهم تابستان گذشته توسط جناب مهران رونمایی و تحلیل شد
    هرچند که تحلیل قدمتی 6 ماهه دارد ولی بسیار ارزنده است که در تایپیک زیر خاکیها آمده بود و من با
    اجازه مهران عزیز آن را به این جا منتقل میکنم.مهران جان یکبار دیگر برای معرفی این سهم سپاس

کمنگنز

بریم سر اصل مطلب: معادن منگنز ایران<کمنگنز> دلایل ما برای خرید خودمان وپیشنهاد به دوستان به عنوان یک زیر خاکی

در ابتدا دلایل شفاف و عام را میگویم و اگر جایز بود یک سری دلیل پشت پرده

1-اوضاع و احوال منگنز...از نظر بنیادی...طرح توسعه...فروش...استخراج...میزا � ذخیره معادن:

طرح های توسعه شرکت معادن منگنز شامل طرح توسعه چاه شماره 2 تراز 290 متری که تا کنون 2.5 میلیارد تومان یعنی به اندازه سرمایه شرکت هزینه اش کرده است و 72% پیشرفت دارد وپیش بینی میشود در مهر 91 به بهره برداری برسد به دنبال آن این درح ادامه میابد و توسعه اش تا سال 92 به طول می انجامد

فروش شرکت تضمین شده و به دور از ریسک رقابت و بازاریابی است و عمده فروشش به ذوب آهن و مقدار اندکی به فولاد زاگرس است

**** از مشکلات شرکت که معمولا گزارشات ابتدای سالش زیاد مناسب نیست همین مشتری دولتی و بد حساب است که وجوه حاصل از خرید را کمی دیر پرداخت میکند<ولی به دلیل نیاز به شرکت معادن منگنز قطعا خرید های طی سال را پیش از پایان سال تسویه مینماید>

2-وضعیت سرمایه گذاری ها:

*** شرکت تعداد 6.309.328 سهم از شرکت ذغال سنگ نگین طبس <کطبس> را در اختیار دارد با بهای تمام شده 131 تومان به ازا هر سهم

***شرکت 6 میلیون سهم از شرکت معدنی لاله سبلان را در اختیار دارد که قطعا دوستان اطلاعات کافی از این شرکت ندارند چون معرفی نشده است:
    این شرکت از زییر مجموعه های تکادو و احیا سپاهان است که برای جستجو و اکشاف و استخراج معادن در کشور تاسیس شد و از سال 88 به سود دهی مناسبی رسید<بعدا در مورد این شرکت بیشتر توضیح میدم الآن نیازی نمیبینم از سهم اصلی دور شیم> فقط یکی از اقدامات به نتیجه رسیده لاله سبلان معدن طلایی است که شرکت زرکاوان که زیر مجموعه لاله سبلان است در حال استخراج و تولید در آن است و در سال 88 ...میزان 35 کیلوگرم طلا با عیار 98.99 % تولید کرده است...........

****شرکت 12 میلیون سهم از ذغال سنگ پرورده طبس را در اختیار دارد که پس از یک دوره 1-2 ساله کاهش فروش و سود مجددا بسیار سوددهی خوبی را آغاز کرده و احتمالا امسال سودی بالاتر از 3 سال گذشته خواهد ساخت

***شرکت 3 میلیون سهم استقلال سپاهان را در اختیار دارد که این شرکت هم در زمینه اکتشاف و استخراج مواد اولیه چون: بوکسیت..دولومیت..آرژیلیت..با زالت..سنگ آهک...فلدسپات و ... دارد که محصولات و مواد استخراج شده را بلافاصله پس از استخراج و به دلیل تقاضای زیاد به فروش میرساند و هم اکنون چند معدن در اختیار دارد

***شرکت در سال 89با خرید 60% مابقی سهام صبا منگنز توانست مالکیتش را به 100% برساند<ذکر کنم که شرکت کوچکیست> امابا این اقدام توانست میزان ذخیره معادن شهرستانک که 82 هزار تن بود را تماما به مالکیت خود در آورد یعنی سالانه 4500 تن به ظرفیت استخراج کمنگنز اضافه شد...........شرکت الآن 100% یعنی 1 میلیون سهم صبا مننز را در اختیار دارد...

****پس یهنی کمنگنز که تعداد کل سهامش 25.300.000 عدد است حدود 28 میلیون سهام از شرکت های دیگر معدنی و سودده و انحصاری را در اختیار دارد

3-وضعیت معادن در اختیار و میزان ذخیره معادن...

شرکت از نظر ذخایر معدنی مشکلی ندارد چون معادنی که هم اکنون در اختیار دارد تا 13 سال دیگر پروانه بهره برداری دارند....

*** میزان ذخایر معادن با اکتشافات صورت گرفته بیش از 5 میلیون تن برآورد شده است و شرکت از این لحاظ بزرگترین معادن منگنز در خاورمیانه را دارا میباشد

****یک نکته بسیار مهم:: شرکت در ابتدای سال 89 به دلیل نیاز به شن و ماسه برای استفاده در معادن مجوزی اخذ کرد برای اکتشاف و بهره برداری از معادن شن و ماسه در نزدیکی شرکت که پس از اکتشاف معدنی به اندازه 400 هکتار را اکتاف و استخراج از آن را شروع کرد اما به دلایل زیر:

1-نزدیکی این معادن به مقر معادن منگنز قم و داشتن تجهیزات و نیروی لازم و کافی
    2-بزرگی معدن اکتشافی و دریافت مجوز لازمه

****شروع به استخراج و تولید بیشتر شن و ماسه برای فروش کرد و هم اکنون هم شن و ماسه تولیدی را به پروژه های مسکونی استان قم میفروشد که طرح جالب و سود آوری موفقی برای شرکت دارد<البته دنبال آمار دقیق سود آوری این معادن برای امسال و سال های بعد هستم انشا الله به محض کسب نتیجه خدمتتان همین جا و در همین تاپیک عرض خواهم کرد>

4-میزان سود انباشته و اندوخته و بررسی آخرین افزایش سرمایه شرکت:

***سود انباشته به ازا هر سهم رقم قابل توجه حدود 170 تومان است

***اندوخته طرح و توسعه و تکمیل به ازا هر سهم رقم قابل توجه 90 تومان است

یعنی مجموع انباشته و اندوخته به ازا هر سهم= حدود 260 تومان

آخرین افزای سرمایه شرکت برمیگرده به سال 83 و این نکته با توجه به داشتن طرح توسعه..انباشته و اندوخته مناسب همچنین سرمایه کم بسیار تحریک کننده است

***نگاهی به افزایش سرمایه و روند قیمتی سهام معدنی دارای ویژگی های بالا قبل و بعد از افزایش سرمایه بیاندازید...........

ضمنا دوستان گزارشات ابتدایی این سهم به دلایلی که در بالا ذکر شد معمولا از دید یک سهامدار حقیقی مناسب نیست چون قطعا سریع به % پوشش eps نگاه میندازه اما یادمون باشه پارسال تا 9 ماهه 17 ریال پوشش داده بود و در پایان 86 تومان.......پس گزارشات میاندوره ای و فصلی را ملاک قرار ندهید.......

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید sourena از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,977 بار در 19,073 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط sourena نمایش پست ها
    احتمالاً حدود 2500 گشوده خواهد شد.در کمتر از یکسال به 4000 تومن هم خواهد رسید
    بعید میدونم بالای 2000 تومن باز بشه البته میتونه پی به ایه 10 هم به خودش بگیره ولی فک کنم با پی به ایه 7-8 یا کمتر بازش کنن که فرصت خرید بده . شاید هم بالاتر باز یشه.
    شرکتی که رو دور سود دهی افتاد رو باید خرید .
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال sourena آواتار ها
    تشکر شده 5,327 بار در 1,077 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    بعید میدونم بالای 2000 تومن باز بشه البته میتونه پی به ایه 10 هم به خودش بگیره ولی فک کنم با پی به ایه 7-8 یا کمتر بازش کنن که فرصت خرید بده . شاید هم بالاتر باز یشه.
    شرکتی که رو دور سود دهی افتاد رو باید خرید .
    بدون اغراق میگم اگر دور و ور 2000 باز بشه مفته و من روش تک سهم میشم

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید sourena از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,907 بار در 686 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط sourena نمایش پست ها
    بدون اغراق میگم اگر دور و ور 2000 باز بشه مفته و من روش تک سهم میشم
    در مورد کمنگنز نباید با جو نظر داد.پی بر ای 7 به سهم بدهیم نزدیک به 1700تا 1750 باز خواهد شد.البته این را نیز باید در نظر گرفت که در کدام بازار باز خواهد شد.بنده خودم اگر باز شود تک سهم میشوم ولی نه در هر قیمتی.

همیشه تجربه نشان داده سهمی که با رشد بالا باز میشود همانروز بدلیل عرضه نوسانگیر ها و تشخیص سود خود سهم کمی ریزشی میشود که به نظر در همان موقع فرصت خرید به شمار میرود.

بازار ما بیشتر شخصیت پرست هست تا چیز دیگر.بعنوان مثال همین قندیها شخصیت سهمشان آنقدر بالاست که در هر قیمتی خریدار دارد حتی اگر سهم زیانده باشد.
    کمنگنز هم از این قاعده مثتسنی نیست و شخصیت سهم بدلیل تعدیلات پی در پی آنقدر بالاست که سهم محکوم به رشد هست (حتی در بازار به ظاهر سیاسی)

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید fallah از ایشان تشکر کرده اند:

امروز حسش روندارم دو تا گزارشش رو بخونم .
    فقط نکته ای از قبل یادمه که این 25 درصد افزایش نرخی که گرفته از 6 ماهه دوم به بعد اعمال شده

حالا سال اینده ...................

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    امروز حسش روندارم دو تا گزارشش رو بخونم .
    فقط نکته ای از قبل یادمه که این 25 درصد افزایش نرخی که گرفته از 6 ماهه دوم به بعد اعمال شده

حالا سال اینده ...................
    میثم جان شما که با 8 درصد فروختیش رفت
    شما دیگه چی میگی

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید fallah از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال mehran آواتار ها
    تشکر شده 8,232 بار در 1,458 ارسال
    ممنون سورنا جان نمیدونی با این پستت چه خاطراتی رو زنده کردی یادش بخیر شب معرفیش تا صبح خوابم نبرد.....بزرگواران منگنز پتانسیل ساختن این سودها رو در گذشته هم داشته اما پنهان کاری و مخفی کردن سود توسط مدیران....اما الآن تکادو خودش داره وارد فرابورس میشه پس پتانسیل های شرکت آزاد شد و همه قوای بالقوه بالفعل شد به همین راحتی.....قیمت بازگشایی هم اون قیمتیه که تکادو و سهامدار حقیقی که از 600 سنگین خرید داشت بخواهند و ما قطرهای هستیم در مقابل دریای بی کران پول آنها

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mehran از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    کمنگنز سهامدار میخاد میثم جان نه سهام باز.
    از اونموقع که رو 700 تومن میخریدیم و دوستان به ظاهر بی ریا به ما میگفتن سفته باز ،رشد کرده تا الان الانشم که باز جای رشد داره.
    فقط خدا کنه زود باز شه و بخریم

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید fallah از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط fallah نمایش پست ها
    میثم جان شما که با 8 درصد فروختیش رفت
    شما دیگه چی میگی
    البته من بی گناهم . این سهم بعد از تعدیلش فقط 7 روز کاری معامله شد!! من روی مقاومتش (1330 فک کنم بود ) فروختم بعدش دو روز دیگه مثبت خورد و بسته شد!!!
    مشکل از سازمان بود وگرنه نماد اگه باز بود بالاتر میخریدمش البته اگه گیر میومد

الان میبینم این سهم هنوز جا داره برا خرید و اهداف بالاتری داره

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط fallah نمایش پست ها
    کمنگنز سهامدار میخاد میثم جان نه سهام باز.
    از اونموقع که رو 700 تومن میخریدیم و دوستان به ظاهر بی ریا به ما میگفتن سفته باز ،رشد کرده تا الان الانشم که باز جای رشد داره.
    فقط خدا کنه زود باز شه و بخریم
    اون روزی که شما رو 700 خریدی (از صف فروش بود فک کنم ) من هم میخواستم بخرم فقط من چند ثانیه یا چند دقیقه دیر جنبیدم و حواسم نبود به سهم که دیدم شما صف خرید رو تبریک گفتی و فک کنم 20 درصدی بالا رفت بعدش .

البته اون زمان این سهم با کبافق بالا میرفت و اون روزا اوج قیمت کبافق بود ملت فک میکردن این سهم هم سفته بازی البته شخص حقیقیش یه نوسان توپول گرفت یه دفعه بعد سهم ریخت مردم فک کردن سفته بازیه
    ولی بعد تعدیل که حدود 300 هزار تا دیگه خرید معلوم شد یه خبرایی تو سهم هست
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2012/02/24 در ساعت 13:17

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 64 نخست 12345671454 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع