صفحه 51 از 64 نخست ... 414849505152535461 ... آخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 640

موضوع: معادن منگنز ايران ( كمنگنز )

عضو فعال
    تشکر شده 8,454 بار در 2,980 ارسال

پاسخ : معادن منگنز ايران ( كمنگنز )

این هم یک گزارش عالی 490تومان پوشش در 9ماه حسابرسی نشده
    باطله برداری از معدن سرب روی کامل انجام شده است واماده راه اندازی

صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه منتهی به 1399/09/30

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

سلام..عرض ادب ..جواد خان با توجه به شرایط بازار نظرتون درمورد کمنگنز چیه...من از حدود ۱/۵ سال پیش سهامدار کمنگنز هستم و حدودا تعداد زیادی هم کمنگنز دارم
    ممنون
    ویرایش توسط azad. : 2021/01/18 در ساعت 22:16

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط azad. نمایش پست ها
    سلام..عرض ادب ..جواد خان با توجه به شرایط بازار نظرتون درمورد کمنگنز چیه...من از حدود ۱/۵ سال پیش سهامدار کمنگنز هستم و حدودا تعداد زیادی هم کمنگنز دارم
    ممنون
    سود انباشته بالا طزح توسعه با حاشیه سود بالا معدن سرب وروی معدن جدید منگنز افزایش عیار استخراجی افزایش استخراج همه و همه در کنار هم حتی با دلار 12 الا 15 هزارتومانی سود امسال شرکت بالای 800 تومان و سود سال دیگز شرکت بالای 2000تومان خواهد بود
    در مورد قیمت سهم با توجه به کوچک بودن وطرحهای سوداور و سود انباشته بالا حداقل 8 هزار تومان که اصلا فکر نکنم به ان قیمت برسد و حذاکثر 25 الا 30 هزار تومان حال این قیمت میتواند با افزایش سرمایه بشود ویا میتواند با همین سرمایه 20 میلیاردی به ان قیمتها برسد
    البته این نظز من است ممکن هست اشتباه باشد با تصمیم خود خرید وفروش کنید

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

کنمگنز حرکت کن....توقف بیجا مانع کسب هست....از کطبس یاد بگیر...

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,174 بار در 2,106 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط جواد277 نمایش پست ها
    سود انباشته بالا طزح توسعه با حاشیه سود بالا معدن سرب وروی معدن جدید منگنز افزایش عیار استخراجی افزایش استخراج همه و همه در کنار هم حتی با دلار 12 الا 15 هزارتومانی سود امسال شرکت بالای 800 تومان و سود سال دیگز شرکت بالای 2000تومان خواهد بود
    در مورد قیمت سهم با توجه به کوچک بودن وطرحهای سوداور و سود انباشته بالا حداقل 8 هزار تومان که اصلا فکر نکنم به ان قیمت برسد و حذاکثر 25 الا 30 هزار تومان حال این قیمت میتواند با افزایش سرمایه بشود ویا میتواند با همین سرمایه 20 میلیاردی به ان قیمتها برسد
    آقا جواد با سلام
    در مورد معدن شهرستانک ، گویا مقدار ذخیره و استخراج به نسبت معدن فعلی آنچنان زیاد و قوی نیست.
    مثلا در گزارش شرکت اعلام شده که برای امسال برنامه تولید 89 هزار تن و فروش 90 هزار تن سنگ منگنز پیش بینی شده است. (یعنی همان معدنی فعلی که مشغول هستند)
    یعنی تناژ تولید 90 هزار تنی
    اعلام شده که سال آینده از معدن شهرستانک توان تولید 8 هزار تن منگنز را دارد.
    خب این 8 هزار تن به نسبت استخراج 90 هزار تنی فعلی آنچنان زیاد نیست که مثلا تاثیر سودآوری بالقوه ای داشته باشد.
    حال بحث سرب و روی جداست.
    نکته دیگر عیار معدن شهرستانک به نسبت معدن فعلی کمتر است. معدن فعلی عیار 23% و معدن شهرستانک عیار 20%.
    مطلب دیگر بخشی از سود محقق شده در گزارش 9 ماهه همانطور که در گزارش شرکت اعلام شده بالغ بر 12 میلیارد تومان از خرید و فروش سهام است و غیرعملیاتی و تکرار پذیر نیست.
    البته لازم به ذکر است بنده از گذشته از سهامداران قدیمی منگنز بودم.
    ویرایش توسط ایرانی : 2021/01/20 در ساعت 19:03

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرانی نمایش پست ها
    آقا جواد با سلام
    در مورد معدن شهرستانک ، گویا مقدار ذخیره و استخراج به نسبت معدن فعلی آنچنان زیاد و قوی نیست.
    مثلا در گزارش شرکت اعلام شده که برای امسال برنامه تولید 89 هزار تن و فروش 90 هزار تن سنگ منگنز پیش بینی شده است. (یعنی همان معدنی فعلی که مشغول هستند)
    یعنی تناژ تولید 90 هزار تنی
    اعلام شده که سال آینده از معدن شهرستانک توان تولید 8 هزار تن منگنز را دارد.
    خب این 8 هزار تن به نسبت استخراج 90 هزار تنی فعلی آنچنان زیاد نیست که مثلا تاثیر سودآوری بالقوه ای داشته باشد.
    حال بحث سرب و روی جداست.
    نکته دیگر عیار معدن شهرستانک به نسبت معدن فعلی کمتر است. معدن فعلی عیار 23% و معدن شهرستانک عیار 20%.
    مطلب دیگر بخشی از سود محقق شده در گزارش 9 ماهه همانطور که در گزارش شرکت اعلام شده بالغ بر 12 میلیارد تومان از خرید و فروش سهام است و غیرعملیاتی و تکرار پذیر نیست.
    البته لازم به ذکر است بنده از گذشته از سهامداران قدیمی منگنز بودم.
    درمورد سود سرمایه گذاری که حدود 60 تومان از سود 490 تومانی غیرعملیاتی است که درمجموع سود کل شرکت عددی نیست

درمورد عیار معدن اصلی عیارش بالا رفته است و اینطور که خودشان میگویند حداقل عیار استخراجی در این 2ماه اخر 30 درصد است و براورد خودشان عیار بین 40تا 45درصد از ماه های اینده است همین افزایش عیار باعث گرانتر شده خاک استخراجی میشود وبه همین علت شرکت سالها عیار استخراجیش پایین بود اصلا فکرساخت کارخانه فروسیلیکو منگنز نبود چون برای تولید فروسیلیکو منگنزحداقل عیار 35درصد احتیاج است وشرکت به علت رسیدن به ذخیره بسیار بزرگ در معدن اصلی به عیار بالا برای سال 1400 قصد ساخت کارخانه فروسیلیکو را با سرمایه 180میلیارد تومان دارد که البته زمین ان خریده شده ودر حال مجوزهای ساخت ساز ان هستند

درمورد تولید شرکت بدون معدن شهرستانک تا 30 /9 که حدود 72هزار تن تولید داشته است که میشود ماهی میانگین 8 هزار تن که اگر 3ماه اخر سال هم همینگونه در نظر بگیریم تولید حداقل امسال 96 هزار تن خواهد بود

در مورد سود 9ماه شرکت این نکته مهم را باید در نظر بگیرید که شرکت هزینه های نسبتا بالایی برای باطله برداری معدن سرب و روی ومنگنز شهر ستانک هزینه کرده است که اگراین هزینه ها نبود سود 9 ماه شرکت الان باید بالای 650 تومان میبود

خرید یک بیل مکانیکی به مبلغ 6 میلیارد تومان هم که در تاریخ 99/8 هم انجام داده میتوان جز هزینه ها اضافه کرد خرید 120هزار متر زمین برای احداث کارخانه فروسیلیکو

البته شرکت قصد خرید ماشین الات جدید هم برای افزایش تولید برای سال 1400 در دستور کار دارد که هنوز بصورت رسمی اعلام نشده است شرکت قصدافزایش سرمایه سنگین از انباشته وتجدید ارزیابیها هم دارد که بزودی بصورت رسمی در کدال اعلام خواهد شد

خلاصه کمنگنز شرکتی با سرمایه 20میلیارد که توانایی سود سازی برای سال دیگر تا 2000 تومان را دارد حتی با دلار 12 الا 15 هزار تومانی

البته باید این نکته را اضافه کنم من از 200 تومان با سهم بوده ام وچند بار در قیمتهای 1100تومان خروج وبعد از چند وقت در قیمتها1300 ورود تا 5000تومان با سهم بودم و قبل از ریزش بازار در قیمتهای 8600تومان برای یکی از نزدکانم تقریبا تک سهم خریده ام
    ویرایش توسط جواد277 : 2021/01/20 در ساعت 20:14

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط جواد277 نمایش پست ها
    درمورد سود سرمایه گذاری که حدود 60 تومان از سود 490 تومانی غیرعملیاتی است که درمجموع سود کل شرکت عددی نیست

درمورد عیار معدن اصلی عیارش بالا رفته است و اینطور که خودشان میگویند حداقل عیار استخراجی در این 2ماه اخر 30 درصد است و براورد خودشان عیار بین 40تا 45درصد از ماه های اینده است همین افزایش عیار باعث گرانتر شده خاک استخراجی میشود وبه همین علت شرکت سالها عیار استخراجیش پایین بود اصلا فکرساخت کارخانه فروسیلیکو منگنز نبود چون برای تولید فروسیلیکو منگنزحداقل عیار 35درصد احتیاج است وشرکت به علت رسیدن به ذخیره بسیار بزرگ در معدن اصلی به عیار بالا برای سال 1400 قصد ساخت کارخانه فروسیلیکو را با سرمایه 180میلیارد تومان دارد که البته زمین ان خریده شده ودر حال مجوزهای ساخت ساز ان هستند

درمورد تولید شرکت بدون معدن شهرستانک تا 30 /9 که حدود 72هزار تن تولید داشته است که میشود ماهی میانگین 8 هزار تن که اگر 3ماه اخر سال هم همینگونه در نظر بگیریم تولید حداقل امسال 96 هزار تن خواهد بود

در مورد سود 9ماه شرکت این نکته مهم را باید در نظر بگیرید که شرکت هزینه های نسبتا بالایی برای باطله برداری معدن سرب و روی ومنگنز شهر ستانک هزینه کرده است که اگراین هزینه ها نبود سود 9 ماه شرکت الان باید بالای 650 تومان میبود

خرید یک بیل مکانیکی به مبلغ 6 میلیارد تومان هم که در تاریخ 99/8 هم انجام داده میتوان جز هزینه ها اضافه کرد خرید 120هزار متر زمین برای احداث کارخانه فروسیلیکو

البته شرکت قصد خرید ماشین الات جدید هم برای افزایش تولید برای سال 1400 در دستور کار دارد که هنوز بصورت رسمی اعلام نشده است شرکت قصدافزایش سرمایه سنگین از انباشته وتجدید ارزیابیها هم دارد که بزودی بصورت رسمی در کدال اعلام خواهد شد

خلاصه کمنگنز شرکتی با سرمایه 20میلیارد که توانایی سود سازی برای سال دیگر تا 2000 تومان را دارد حتی با دلار 12 الا 15 هزار تومانی

البته باید این نکته را اضافه کنم من از 200 تومان با سهم بوده ام وچند بار در قیمتهای 1100تومان خروج وبعد از چند وقت در قیمتها1300 ورود تا 5000تومان با سهم بودم و قبل از ریزش بازار در قیمتهای 8600تومان برای یکی از نزدکانم تقریبا تک سهم خریده ام
    اینهم یک گزارش عالی دیگر برای ماه منتهی به 99/10/30 https://www.codal.ir/Reports/Decisio...=58&ct=0&ft=-1

پیش بینی ما برای 3ماه اخر سال ماهی 8 هزار تن بود فعلا برای برج 10 حدود 9000 تولید کرده است که به نرخ هر تن 2میلیون 340 هزار تومان فروخته است که البته این مبلغ علی الحساب است چون شرکت هر 3ماه یکبار بر اساس میانگین شمش فولاد محصول خود را میفروشد البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید افزایش قیمت محصول شرکت بخاطر افزایش عیار تولیدی است که در گزارش تکمیلی 9 ماه هم به ان اشاره شده است

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

گزارش کنمنگنز که خوب بوده...اصلاح کافی هم که این چند روزه انجام داده....پس چرا این جوری معامله میشه...معلوم نیست چه خبره

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط azad. نمایش پست ها
    گزارش کنمنگنز که خوب بوده...اصلاح کافی هم که این چند روزه انجام داده....پس چرا این جوری معامله میشه...معلوم نیست چه خبره
    سهمی که یک جهش بزرگ دارد در یک قیمت خاص خیلی اذیت خواهد کرد اگر کمی حوصله دازی صبور باش نتیجه بسیار عالی خواهد داشت البته این نظر من است شاید اشتباه باشد ولی تجربه من این را میگوید

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید جواد277 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال موج سوار آواتار ها
    تشکر شده 942 بار در 255 ارسال

سهم آسه واسه نوسانگیری فقط مشکلش اینه شناوری بالایی داره. فردا منفی ۵حراج کنند محدوده ۹۰۰۰تومان جذابه. باید دید سود واسه سال بعدش چند اعلام میکنه پی بر ای فورواردش احتمالا زیر ۱۰خواهد بود

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید موج سوار از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 51 از 64 نخست ... 414849505152535461 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع