صفحه 1047 از 1970 نخست ... 47547947997103710441045104610471048104910501057109711471547 ... آخرین
نمایش نتایج: از 10,461 به 10,470 از 19693

موضوع: صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال

پاسخ : صنعتي دريايي ايران ( خصدرا )

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeghtarin نمایش پست ها
    با تشمر از زحمات شما .فقط دو نکته،
    در محاسباتتون دلار را ۲۵ هزارتومان درنظر گرفتین که خیلی خیلی بعید میذدونم در محاسبات شرکت این رقم بیاید چرا که نرخ تسعیر هم همینقدر خواهند گرفت.
    و دوم در اخر هم معلوم نشد مارژین این کلیم چقدر است.
    تشکر و ارادت
    خواهش ميکنم

در مورد نرخ تبديل دلار به ريال،اگر اين نرخ رو 20 هزار تومان هم در نظر بگيريد،مجموع ارقام دلاري و ريالي به 1110 ميليارد تومان ميرسه و توجه داشته باشيد که زيان انباشته شرکت در گزارش 3 ماهه امسال حدود 1111 ميليارد تومان بود
    پس چه با فرض دلار 25 هزار توماني و چه با فرض دلار 20 هزار توماني،اين مبلغ بسيار قابل توجه هست

در مورد نرخ تسعير ارز و البته زيان تسعير ارز ...

زيان تسعير ارز ناشي از بدهي ارزي شرکت هست
    زماني که اضافه کار يا کليم دلاري وصول بشه،همزمان بدهي ارزي شرکت هم پاس ميشه و ديگه داستان تسعير نرخ ارز و زيان تسعير ارز رو نخواهيم داشت
    وقتي بدهي دلاري با اضافه قرارداد يا کليم دلاري ( دريافتي ) تسويه ميشه،ديگه تسعير نرخ ارز معنايي نخواهد داشت و دلار با دلار تسويه ميشه

برآورد مارژين يا حاشيه سود براي زماني هست که شرکت قراردادي رو تازه ميخواد بگيره،اونوقت ميشه با نرخهاي متفاوت و انحراف اندک،حاشيه سودش رو برآورد کرد ( مانند مناقصه هايي که شرکت برنده شده و به زودي تبديل به قرارداد رسمي ميشن )
    برآورد مارژين براي کاري که در گذشته انجام شده ( سالهاي گذشته ) و به اتمام رسيده،کاري بيهوده هست
    چون سودي در عمل شناسايي نخواهد شد

باز به همون جدولهاي ضميمه مراجعه ميکنيم

اين اضافه قرارداد يا کليم مربوط ميشه به 169 ماه انجام تعميرات و نگهداري 10 سکوي پارس جنوبي که انجام شده و خواهد شد

از مجموع 10 سکو،کار تعمير و نگهداري 3 سکو به پايان رسيده
    اين سه سکو در مجموع 65 ماه کار تعمير و نگهداري داشتن و از اين 65 ماه،61 ماهش تا پايان شهريور امسال بوده و تنها 4 ماهش به گزارش 9 ماهه موکول ميشه

7 سکوي ديگه هم در مجموع 104 ماه کار تعمير و نگهداري داشتتند و خواهند داشت
    از اين 104 ماه،62 ماهش به اتمام رسيده ( تا پايان شهريور 99 ) و تنها 42 ماهش مربوط به 6 ماهه دوم امسال ميشه ( 21 ماه در پاييز 99 و 21 ماه در زمستان 99 )

خلاصه اش ميشه اين :

کل کار برآوردي 169 ماه

کار انجام شده تا پايان شهريور 99 = 123 ماه
    کار برآوردي پاييز 99 = 25 ماه
    کار برآوردي زمستان 99 = 21 ماه

در نتيجه 73% کار تا پايان شهريور 99 انجام شده و تنها 27% کار موکول به 6 ماهه دوم امسال ميشه

کل کاري که از 99/1/1 تا 99/6/31 انجام شده هم بالغ بر 48 ماه ميشه که بر مبناي ميزان وصولي ميتونه مشمول شناسايي سود در گزارش 6 ماهه باشه

اهميت و اصل داستان اين اضافه کار يا کليم اين نيست که ما ببينيم چقدر سود شناسايي ميشه
    من ترجيح ميدم به جاي تمرکز روي سودي که کلي اما و اگر داره،روي موردي تمرکز کنم که تاثير بسيار زيادي بر صورتهاي مالي داره و مانند روز روشنه

مهمترين اثر،بحث کاهش و در ادامه صفر شدن زيان انباشته هست که ميتونه مهمترين اتفاق بنيادي براي صدرا باشه
    شرکت به تازگي از شموليت ماده 141 خارج شده و کاهش شديد زيان انباشته در اين شرايط ميتونه به کلي نگاه کارفرمايان،بانکها و البته بازار رو نسبت به شرکت تغيير بده

با تغيير نگاه کارفرمايان شرکت ميتونه پروژه هاي به مراتب بيشتر و بهتري رو بگيره
    با تغيير نگاه بانکها شرکت ميتونه در مواقع لزوم از تسهيلات بهره ببره
    و در نهايت با تغيير نگاه بازار،قيمت سهم من و شما رشد خواهد کرد ( اين مهمترين موردي هست که ما دنبالش هستيم )

صدرا بعد از مدتها 2 تا مناقصه رو برده و اين تازه استارت کار براي صدراست و 100% در آينده قراردادهاي بيشتري هم رو خواهد شد
    اين مورد باعث ميشه انتظار بازار از سود آتي سهم بالا بره
    وقتي همچين موردي پيش مياد،p/e شرکت در بازار بالا خواهد رفت و اين يعني رشد قيمت سهم در بازار ( چيزي که مدتها منتظرش بوديم )
    ویرایش توسط behnam : 2020/12/10 در ساعت 12:39
    افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.
    (کوروش بزرگ)

عضو فعال
    تشکر شده 3,220 بار در 578 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام

من می‌خوام صدرا بخرم ،

هر موقع مارژین قراردادها مشخص شد لطفا به منم اطلاع بدید بخرم .

متشکرم
    درود
    حالا بخر، مارژین هم خودش پیدا میشه! نشد هم به تکنیکالر میگیم یه سهم دیگه معرفی کنه!
    ارادت

3. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید bikaraneh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 458 بار در 73 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bolinger نمایش پست ها
    سلام

من می‌خوام صدرا بخرم ،

هر موقع مارژین قراردادها مشخص شد لطفا به منم اطلاع بدید بخرم .

متشکرم
    درود،خریدکه وقتش الانه
    اونوقتی که مشخص شد،دیگه وقت خرید نیست،

5. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید پایش سهام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,780 بار در 680 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Arian02 نمایش پست ها
    چیزی که به فکر من میرسه مثلا در مورد استاد اینه که یه جورایی بازی صدرا دستشه و دستمونه کی برمیگرده... کی بالا میره.... کی پایین میره ..البته همیشه هم دقیق و بدون خطا نیست مثل ورود بالای 700 ایشون البته درصدش از پرتفو میتونه خیلی پایین باشه براشون
    منم فکر میکردم یه صعود داشته باشه از حدود 700یا نهایت 660 ولی دیدیم نداشت همین خطا کافی بود برای اینکه هر کی خرید بالای 700 گیر کنه تا اینجا
    در ضمن حضور تو همین دورهمی هم باعث میشه همیشه پس زمینه ذهن باشه صدرا و یهو میبینی ورود کردی ولی واقعا منطق مناسبی براش نداری با وجود گزینه های زیادی که هست
    خلاصه فکر نمیکنم الان تعداد زیادی نوسان گیر مثل قبل بیاد تو این سهم و الان که صعودی شده برای صعود خوبه و باعث قدرت بیشتر روند میشه انشالله
    همین طور موقع نزولش باعث قفل شدنش میشه ....
    عرض ادب

سبد من بر اساس ارزش روز چهارشنبه :
    پتایر ۴۸ درصد
    حفاری ۴۷ درصد

صدرا ۵ درصد . سهمی ۷۵۰ پولشو دادم .

این را نوشتم که کسانی که کامنت من را می خوانند ،بدانند موضع من چیست .

شفاف شفاف .

ارادت

7. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید technicaler از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,846 بار در 1,406 ارسال

سلام بر طیب بزرگوار

9. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشان2 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    خواهش ميکنمدر مورد نرخ تبديل دلار به ريال،اگر اين نرخ رو 20 هزار تومان هم در نظر بگيريد،مجموع ارقام دلاري و ريالي به 1110 ميليارد تومان ميرسه و توجه داشته باشيد که زيان انباشته شرکت در گزارش 3 ماهه امسال حدود 1111 ميليارد تومان بودپس چه با فرض دلار 25 هزار توماني و چه با فرض دلار 20 هزار توماني،اين مبلغ بسيار قابل توجه هستدر مورد نرخ تسعير ارز و البته زيان تسعير ارز ...زيان تسعير ارز ناشي از بدهي ارزي شرکت هستزماني که اضافه کار يا کليم دلاري وصول بشه،همزمان بدهي ارزي شرکت هم پاس ميشه و ديگه داستان تسعير نرخ ارز و زيان تسعير ارز رو نخواهيم داشتوقتي بدهي دلاري با اضافه قرارداد يا کليم دلاري ( دريافتي ) تسويه ميشه،ديگه تسعير نرخ ارز معنايي نخواهد داشت و دلار با دلار تسويه ميشهبرآورد مارژين يا حاشيه سود براي زماني هست که شرکت قراردادي رو تازه ميخواد بگيره،اونوقت ميشه با نرخهاي متفاوت و انحراف اندک،حاشيه سودش رو برآورد کرد ( مانند مناقصه هايي که شرکت برنده شده و به زودي تبديل به قرارداد رسمي ميشن )برآورد مارژين براي کاري که در گذشته انجام شده ( سالهاي گذشته ) و به اتمام رسيده،کاري بيهوده هستچون سودي در عمل شناسايي نخواهد شدباز به همون جدولهاي ضميمه مراجعه ميکنيماين اضافه قرارداد يا کليم مربوط ميشه به 169 ماه انجام تعميرات و نگهداري 10 سکوي پارس جنوبي که انجام شده و خواهد شداز مجموع 10 سکو،کار تعمير و نگهداري 3 سکو به پايان رسيدهاين سه سکو در مجموع 65 ماه کار تعمير و نگهداري داشتن و از اين 65 ماه،61 ماهش تا پايان شهريور امسال بوده و تنها 4 ماهش به گزارش 9 ماهه موکول ميشه7 سکوي ديگه هم در مجموع 104 ماه کار تعمير و نگهداري داشتتند و خواهند داشتاز اين 104 ماه،62 ماهش به اتمام رسيده ( تا پايان شهريور 99 ) و تنها 42 ماهش مربوط به 6 ماهه دوم امسال ميشه ( 21 ماه در پاييز 99 و 21 ماه در زمستان 99 )خلاصه اش ميشه اين :کل کار برآوردي 169 ماهکار انجام شده تا پايان شهريور 99 = 123 ماه کار برآوردي پاييز 99 = 25 ماهکار برآوردي زمستان 99 = 21 ماهدر نتيجه 73% کار تا پايان شهريور 99 انجام شده و تنها 27% کار موکول به 6 ماهه دوم امسال ميشهکل کاري که از 99/1/1 تا 99/6/31 انجام شده هم بالغ بر 48 ماه ميشه که بر مبناي ميزان وصولي ميتونه مشمول شناسايي سود در گزارش 6 ماهه باشهاهميت و اصل داستان اين اضافه کار يا کليم اين نيست که ما ببينيم چقدر سود شناسايي ميشهمن ترجيح ميدم به جاي تمرکز روي سودي که کلي اما و اگر داره،روي موردي تمرکز کنم که تاثير بسيار زيادي بر صورتهاي مالي داره و مانند روز روشنهمهمترين اثر،بحث کاهش و در ادامه صفر شدن زيان انباشته هست که ميتونه مهمترين اتفاق بنيادي براي صدرا باشهشرکت به تازگي از شموليت ماده 141 خارج شده و کاهش شديد زيان انباشته در اين شرايط ميتونه به کلي نگاه کارفرمايان،بانکها و البته بازار رو نسبت به شرکت تغيير بدهبا تغيير نگاه کارفرمايان شرکت ميتونه پروژه هاي به مراتب بيشتر و بهتري رو بگيرهبا تغيير نگاه بانکها شرکت ميتونه در مواقع لزوم از تسهيلات بهره ببرهو در نهايت با تغيير نگاه بازار،قيمت سهم من و شما رشد خواهد کرد ( اين مهمترين موردي هست که ما دنبالش هستيم )صدرا بعد از مدتها 2 تا مناقصه رو برده و اين تازه استارت کار براي صدراست و 100% در آينده قراردادهاي بيشتري هم رو خواهد شداين مورد باعث ميشه انتظار بازار از سود آتي سهم بالا بره وقتي همچين موردي پيش مياد،p/e شرکت در بازار بالا خواهد رفت و اين يعني رشد قيمت سهم در بازار ( چيزي که مدتها منتظرش بوديم )
    عرض ادب
    استاد ما هنوز منتظریم در مجمع سال ۹۸ ( سال مالی ۹۷ ) سود نقدی بگیریم .
    بعد از دوسال تازه شما چهارتا یک پشت سرهم ردیف کردی بعنوان زیان انباشته به میلیارد تومن ؟

پس این سود نقدی سال ۹۸ ما چی میشه ؟

مالیده؟
    ارادت

11. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید technicaler از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,535 بار در 783 ارسال

استاد استادم بانقل یک داستان اهمیت سرمایه گذاری و پرهیز از نوسانگیری رو تعریف میکرد
    و البته من تایید نمیکنم
    برداشت آزاد هرکس
    فرمودند که یک گوسفند در سال یک یا نهایتا دو بره میزاد ولی سگ بیش از دوبار و هر دفعه هم بین چهار تا نه تا توله میزاد
    خوب بر اساس دو دوتا الان باید گله های سگ داشته باشیم و نه گوسفند ولی خداوند باری تعالی برکت رو در وجود گوسفند گذاشته و نه سگ
    الان هم برکت در سهامداریه و نه نوسانگیری
    البته این نقل من نیست و خودم برکت رو در ملک و ساختمان و زمین میدانم که هر کس در این کشور به جایی رسید از ملک بوده

13. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد. از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد. نمایش پست ها
    استاد استادم بانقل یک داستان اهمیت سرمایه گذاری و پرهیز از نوسانگیری رو تعریف میکرد
    و البته من تایید نمیکنم
    برداشت آزاد هرکس
    فرمودند که یک گوسفند در سال یک یا نهایتا دو بره میزاد ولی سگ بیش از دوبار و هر دفعه هم بین چهار تا نه تا توله میزاد
    خوب بر اساس دو دوتا الان باید گله های سگ داشته باشیم و نه گوسفند ولی خداوند باری تعالی برکت رو در وجود گوسفند گذاشته و نه سگ
    الان هم برکت در سهامداریه و نه نوسانگیری
    البته این نقل من نیست و خودم برکت رو در ملک و ساختمان و زمین میدانم که هر کس در این کشور به جایی رسید از ملک بوده
    عرض ادب

برکت در ملک نیست .
    علمای اعلام خاک بازند چون هنر دیگری ندارند .

کشور هم بجای مدیریت با تورم اداره میشود .

یعنی شما یک پراید خریدی ۳۰ میلیون الان ۱۰۰ میلیون میارزه .

کمتر کسی توانایی حل مغالطه ی بوجود آمده در ذهنش را دارد .

بنابراین اکثریت قاطع از اینکه پراید ۱۰۰ میلیونی سوار میشوند خوشحالند و دعاگو .

بهمن ترتیب ملک .

ارادت

پ.ن

برای اینکه مغالطه ی مثال سگ و گوسفند را بتوانی در ذهنت حل کنی تصورکن در آمریکا برکت در خوک داری است.

ولی فکر نمیکنم بتوانی حل کنی .

ارادت مجدد

15. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید technicaler از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,535 بار در 783 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط technicaler نمایش پست ها
    عرض ادب

برکت در ملک نیست .
    علمای اعلام خاک بازند چون هنر دیگری ندارند .

کشور هم بجای مدیریت با تورم اداره میشود .

یعنی شما یک پراید خریدی ۳۰ میلیون الان ۱۰۰ میلیون میارزه .

کمتر کسی توانایی حل مغالطه ی بوجود آمده در ذهنش را دارد .

بنابراین اکثریت قاطع از اینکه پراید ۱۰۰ میلیونی سوار میشوند خوشحالند و دعاگو .

بهمن ترتیب ملک .

ارادت

پ.ن

برای اینکه مغالطه ی مثال سگ و گوسفند را بتوانی در ذهنت حل کنی تصورکن در آمریکا برکت در خوک داری است.

ولی فکر نمیکنم بتوانی حل کنی .

ارادت مجدد
    من که خودم گفتم قبول ندارم
    اما با پول های درشت از ملک خوب میشه سود کرد
    زمین های متراژ بالا مشتری محدود دارند و‌ تغییر کاربری و قواره بندی و گرفتن تراکم هم از شهر داری ها با پول حله
    یک سود بسیار بالا و مطمئن
    زمین مرغوب هم همیشه صعودیه و حتی دلار بشه یازده تومن شیخ حسن ملک خوب رو کسی ارزان نمیفروشه
    البته ساخت و ساز مصیبته و سمتش نریم بهتره

17. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد. از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 883 بار در 199 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط belle fille نمایش پست ها
    سلام
    وقتی دوباره کاربران محترم در این تاپیک جمع شدن فکر می کردم مدتها دوری کمی خوش اخلاق ترمون می کنه و قدر این با هم بودن رو بیشتر می دونیم زهی خیال باطل. اخه دعوا و عصبانیت چرا؟!
    تحلیل فاندامنتال دقیق و قشنگ میخواین؟ یادداشتهای جناب نادرعلی رو بخونید. تحلیلهاشون کم نظیره. چرا؟ چون ورودیهای تحلیلشون قابل براورده. محصول شرکت و قیمت و هزینه ها و با درصد خطای پایین قابل براورده و البته هر براوردی می تونه با خطا همراه باشه. ولی ایشون چرا شرکتی مثل صدرا رو تحلیل نمی کنند؟ نمیشه با فقدان اطلاعات تحلیل کرد. اطلاعات نتیجه شفافیته. پس نمیشه در فقدان شفافیت تحلیل کرد. تحلیل گر بنیادی در چنین شرایطی خیلی باید هنرمند باشه که پتانسیلها رو شناسایی کنه و بر اساس اون سهمی رو بخره و منتظر رسیدن به نتیجه بمونه و الان داریم می بینیم که مطالبی که جناب طیب فرمودند و کسی باور نداشت یکی یکی دارن اتفاق می افتن.
    در مورد صدرا تکنیکال هم به اندازه فاندامنتال عاجز بود. اصلا در مورد شاخص هم عاجز بود. پس وقتی همه ابزارهای ما عاجز از پیش بینی نتیجه اند ناراحتی چرا؟
    در مورد صدرا ما هنوز نمی دونیم این مبلغ درشت کلیمه یا اضافه کار. تعریف این دو کاملا متفاوته. اگه کلیمه همه اش پول نقد و سوده. اگر اضافه کاره هزینه های خودش رو داره و نمیشه روی همه اش حساب کرد. اگر کلیمه چرا وسط قرارداد و اگر اضافه کاره چرا داره عطف به ماسبق میشه و سقف براش گذاشتن؟ یعنی حتی در اعلام یک موضوع ساده هم این عدم شفافیت وجود داده و الا چطور ممکنه شرکت و کارفرما فرق کلیم و اضافه کاری رو ندونن و جای هم به کار ببرنشون؟ اگر کسی لطف کنه و بگه کدوم یکی از اینهاست فاندامنتالیستها هم سود رو با انحراف معقولی براورد می کنند.
    اصلا وقتی پتانسیل یه چیزه و قیمت روی تابلو یه چیز دیگه و قیمت کاملا مستقل از فانده چرا ناراحتی؟
    پ.ن. ۱ با هم مهربانتر باشیم

پ.ن. ۲ متاسفانه نمی تونم تشکر بزنم و بعد از یکی دو بار زدن دوباره غیر فعال میشه. از پستهای اخیر تعدادی از دوستان بالاخص جناب طیب بزرگوار که دلگرمی دادنهاشون باعث شد صدرا رو نگهداری کنم سپاسگزارم
    سلام

از کاستی ها صرف نظر کنیم چنین جمع خوبی جای دیگه گیر نمیاد
    بنده به شخصه از همه دوستانی که تحلیلهای خوبی می گذارند از جمله تکنیکالر بهنام, خود شما و بقیه دوستان تشکر می کنم
    اینجا همه شناخته شده اند و میشه به تحلیلهاشون اعتماد کرد
    درسته خصدرا طبق تحلیل پیش نرفته اما دانش ما با قبل از عضویت در تالار خیلی فرق کرده

19. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید بورسفام از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 24 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 24 مهمان ها)